Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 1980

Resultat i namnordning


1980-12-07 Växjö SBK
Dahlakl spår207.5 poäng Godkänd Loeffel Willy och Svensson Ingrid
Laisyakl spår170 poäng Godkänd Blomkvist Lars och Carlsson Runo
Trulsakl spår160 poäng Godkänd Loeffel Willy och Svensson Ingrid

1980-12-07 Karlshamn SBK
Aases Ginklkl sök490.5 poäng Uppflyttad Friberg Kurt och Brorsson Anders
Linkalkl sök312.5 poäng Godkänd Friberg Kurt och Brorsson Anders

1980-11-30 Malmö SBK
LP Pampus Golden Carimakl spår255 poäng Uppflyttad Persson Sven
Rygårdens Ackeakl spår217.5 poäng Godkänd Johansson Margit
Centoakl209.5 poäng Godkänd Olsson Stig och Wilén Gert
Quillaakl spår209 poäng Godkänd Persson Sven
Bettyakl201 poäng Godkänd Olsson Stig och Wilén Gert

1980-11-23 Skövde SBK
SE LCH Lotusekl rph577 poäng Cert Moberg Gösta

1980-11-23 Ängelholm SBK
Aases Ginklkl sök498 poäng Uppflyttad Olsson Stig
Zackolkl sök487.5 poäng Uppflyttad Johansson Margit och Ahlqvist Barry
SE BCH Argolkl sök484 poäng Uppflyttad Olsson Stig
Bizettelkl sök465 poäng Godkänd Johansson Margit och Ahlqvist Barry
Zitalkl sök441.5 poäng Uppflyttad Johansson Margit och Ahlqvist Barry
Rixlkl sök412.5 poäng Godkänd Olsson Stig
Pelelkl sök355.5 poäng Godkänd Olsson Stig

1980-11-23 Nybro SBK
Fritteekl sök493 poäng Godkänd Israelsson Folke och Knudsen Knud

1980-11-23 Kristianstad SBK
SE BCH Sannaakl252 poäng Uppflyttad Altenmark Sven
Laidyakl248 poäng Uppflyttad Brorsson Anders
Busterakl243.5 poäng Uppflyttad Altenmark Sven
Nytebodas Violaakl243.5 poäng Uppflyttad Altenmark Sven
Jenkaakl226.5 poäng Uppflyttad Altenmark Sven
Quillaakl222.5 poäng Godkänd Altenmark Sven
Nelsonakl215.5 poäng Godkänd Brorsson Anders
Bamseakl188 poäng Godkänd Brorsson Anders

1980-11-23 Kinds SBK
Skrållanakl243 poäng Uppflyttad Johansson Sven Arne

1980-11-23 Karlshamn SBK
Lapplkl spår437.5 poäng Godkänd Johansson Lars och Friberg Kurt
Banditlkl spår374.5 poäng Godkänd Johansson Lars och Friberg Kurt

1980-11-23 Bro-Håbo SBK
LP Labrindas O'hojlkl sök381.5 poäng Godkänd Nyman Kjell och Ferm Gunnel
Floralkl sök339 poäng Godkänd Nyman Kjell och Ferm Gunnel

1980-11-22 Mellerud SBK
Aases Ginklkl sök507.5 poäng Uppflyttad Leonardsson Roland och Mellberg Sven-Håkan

1980-11-22 Marks SBK
Stallyktans Aidaakl spår210 poäng Godkänd Gladh Tage
Fannyakl spår174 poäng Godkänd Johansson Åke och Johansson Göran

1980-11-22 Göteborg SBK
Elinsvickyakl258 poäng Uppflyttad Nordeke Carl-Eric och Karlsson Sven
Bonnieakl234 poäng Uppflyttad Nordeke Carl-Eric och Karlsson Sven
Dinoakl194 poäng Godkänd Nordeke Carl-Eric och Karlsson Sven

1980-11-16 Skanör-Falsterb SBK
Cindaakl spår205.5 poäng Godkänd Lorentzen Gunvor

1980-11-16 Vällingby SBK
SE LCH LP Marrowbones Baronakl spår246 poäng Uppflyttad Blom Olof
SE UCH Winnie's Folio Boldakl sök227.5 poäng Uppflyttad Gademar Roland och Hagelin David

1980-11-16 Roslagen SBK
Track's Baloolkl spår384 poäng Godkänd Renståhl Henry och Berg Marita
SE BCH Track's Bonzoekl spår482.5 poäng Godkänd

1980-11-16 Hässleholm SBK
Zentaakl269.5 poäng Uppflyttad Johansson Ragnhild

1980-11-16 Botkyrka SBK
Floralkl sök434.5 poäng Godkänd Lundberg Thorwald och Berthem Jan

1980-11-15 Strängnäs SBK
Grindels Hampusakl spår252.5 poäng Godkänd Hellberg Ingrid och Hedberg Leif

1980-11-09 Öland SBK
Dahlakl spår218.5 poäng Godkänd Blomdahl Börge och Johansson Curt
Krysshamns Pellevantiusakl spår209 poäng Godkänd Blomdahl Börge och Johansson Curt
Minnows Lisaakl spår196 poäng Godkänd Blomdahl Börge och Johansson Curt

1980-11-09 Simrishamn SBK
Rygårdens Uranakl sök241 poäng Uppflyttad Altenmark Sven

1980-11-09 Lund SBK
Aidaakl sök265 poäng Uppflyttad
Nickakl spår202 poäng Godkänd Nilsson Leif och Larsson Lars
Pågenakl spår180 poäng Godkänd Johansson Åke och Johansson Margit
Argusakl spår167 poäng Godkänd Johansson Åke och Johansson Margit

1980-11-09 Kungälv SBK
Akropolis Camelinalkl spår368 poäng Godkänd Karlsson Jan och Segerdahl Lennart

1980-11-09 Kind SBK
Aases Ginklkl sök491 poäng Uppflyttad Börjesson Inger och Gladh Tage
Cesarlkl sök450 poäng Uppflyttad Börjesson Inger och Gladh Tage
SE LCH Lotusekl rph528 poäng Cert Johansson Else-Britt och Manfred Jan

1980-11-09 Karlskoga SBK
LP SE BCH Hansieekl sök441.5 poäng Godkänd Larsson Tommy och Sangeus Åke
Destinys Acrossakl spår184.5 poäng Godkänd Lundström Lars

1980-11-09 Borås SBK
Dolly-Dejakl spår183.5 poäng Godkänd Hildebrand Lars-Åke och Gillberg Bo

1980-11-08 Stenungsund SBK
LP Asterixlkl spår460.5 poäng Godkänd Engström Mary och Karlsson Sven

1980-11-02 Tollarp SBK
SE BCH Pajazzoakl spår273 poäng Uppflyttad Brorsson Anders och Ohlsson Anders W
SE BCH Sannaakl spår251 poäng Uppflyttad Brorsson Anders och Ohlsson Anders W
Adaakl spår244.5 poäng Uppflyttad Brorsson Anders och Ohlsson Anders W
Rygårdens Mirjaakl spår241.5 poäng Uppflyttad Brorsson Anders och Ohlsson Anders W
Kamrats Snowgirlakl sök195 poäng Godkänd Brorsson Anders och Ohlsson Anders W

1980-11-02 Ystad SBK
Snobbenakl sök263 poäng Uppflyttad Petersen Preben och Persson Sven

1980-11-02 Kristinehamn SBK
Puhs Kaiser Wilhelmakl spår202.5 poäng Godkänd

1980-11-02 Söderåsen SBK
Pampus Golden Passyakl spår192.5 poäng Godkänd

1980-11-01 Söderköping SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök429.5 poäng Godkänd Åhs Karl Erik och Karlsson Karl-Erik

1980-11-01 Skara SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök518.5 poäng Godkänd Hedberg Rolf och Johansson Karl-Erik

1980-10-26 Trollhättan SBK
SE LCH SE BCH Lisaakl spår263 poäng Uppflyttad Pettersson Lennart och Engström Mary
Adoxceaeakl spår247 poäng Uppflyttad Pettersson Lennart och Engström Mary
LP Girlakl spår232.5 poäng Uppflyttad Pettersson Lennart och Engström Mary
Filippaakl spår227.5 poäng Uppflyttad Pettersson Lennart och Engström Mary

1980-10-26 Sthlm-Avd SBK
LP Attikonak Pledge-Of-Loveakl287 poäng Uppflyttad Dufva Marianne och Hagelin David

1980-10-26 Skövde SBK
Adaakl spår251 poäng Uppflyttad Moberg Gösta och Persson Börje
Fannyakl spår229.5 poäng Uppflyttad Moberg Gösta och Persson Börje

1980-10-26 Nybro SBK
Aroscas Happy Christmasakl sök181.5 poäng Godkänd Israelsson Folke och Blomdahl Börge
Aliasakl spår161 poäng Godkänd Israelsson Folke och Blomdahl Börge

1980-10-26 Hallsberg SBK
LP SE BCH Hansieekl sök413.5 poäng Godkänd Sangeus Åke och Österlund Hans

1980-10-26 Lidingö SBK
Trasanakl spår216 poäng Godkänd Schön Leif

1980-10-25 Kungsbacka SBK
Cesarlkl sök460.5 poäng Uppflyttad Nicklasson Elof och Lindquist Göran

1980-10-25 Österåker SBK
Crispyakl spår217.5 poäng Godkänd Alvrud Karl-Gustav och Gustafsson Ulf
Bellmanakl spår211 poäng Godkänd Alvrud Karl-Gustav och Gustafsson Ulf

1980-10-19 Östhammar SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Iilkl spår484 poäng Uppflyttad Bodin Birgitta och Berg Marita

1980-10-19 Varberg SBK
Ingmos Ymerakl spår176 poäng Godkänd Sikby Åke och Johansson Göran

1980-10-19 Trelleborg SBK
Rygårdens Juliaakl spår283 poäng Uppflyttad Lorentzen Gunvor

1980-10-19 Sölvesborg SBK
SE BCH Sannaakl spår260 poäng Uppflyttad Johansson Lars och Friberg Kurt
Nalleakl spår231 poäng Uppflyttad Johansson Lars och Friberg Kurt
Folkeakl spår209.5 poäng Godkänd Johansson Lars och Friberg Kurt
Havalidens Linnakl spår207 poäng Godkänd Johansson Lars och Friberg Kurt
Bamseakl spår181.5 poäng Godkänd Johansson Lars och Friberg Kurt

1980-10-19 Eslöv SBK
Quillaakl spår214 poäng Godkänd Andersson Kurt
Elaizaakl spår198.5 poäng Godkänd Andersson Kurt
Ceacarakl spår177.5 poäng Godkänd Andersson Kurt

1980-10-12 Väsby SBK
SE UCH Winnie's Folio Boldakl194 poäng Godkänd Apelgren Britt och Appelgren Karl Erik

1980-10-12 Tranås SBK
Stenbockens Ivanhoelkl spår405.5 poäng Godkänd Andersen Anita och Lindqvist Rolf

1980-10-12 Sö Gotland SBK
Caesarhkl spår429 poäng Uppflyttad Sandberg Yngve och Boberg Urban
Odenakl spår214.5 poäng Godkänd

1980-10-12 Simrishamn SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök519 poäng Godkänd Andersson Kurt

1980-10-12 Kristianstad SBK
Scot of Caer Glowekl spår495.5 poäng Godkänd Blom Gerry och Wejsfelt Lennart
Puhs Bergonsekl spår451 poäng Godkänd Blom Gerry och Wejsfelt Lennart

1980-10-12 Järfälla SBK
Idunakl spår231 poäng Uppflyttad Gustafsson Ulf och Åberg Wallentin

1980-10-12 Emmaboda SBK
Eskoakl spår217.5 poäng Godkänd Svensson Ingrid och Blomdahl Börge

1980-10-11 Timrå SBK
SE BCH Eppehkl rph521 poäng Uppflyttad Björklund Kåre och Åsander Lars-Ove
SE BCH Jeppeekl rph526.5 poäng Certpoäng Björklund Kåre och Åsander Lars-Ove

1980-10-11 Solna-Sbg SBK
SE LCH LP Caddylkl sök416.5 poäng Godkänd Hagelin David och Malmström Stig

1980-10-11 Boden SBK
Willows Groomakl sök265 poäng Uppflyttad Friman Anders och Nilsson Per Erik

1980-10-11 Märsta-Sigtuna SBK
LP Attikonak Pledge-Of-Loveakl spår224 poäng Uppflyttad Hansson Karl-Arne

1980-10-05 Växjö SBK
Fritteekl sök510 poäng Godkänd Loeffel Willy och Axelsson Ingmar

1980-10-05 Växjö SBK
Blackknäcktekl rph426.5 poäng Godkänd Blomkvist Lars och Israelsson Folke

1980-10-05 Umeå SBK
SE LCH Lauraekl spår531 poäng Godkänd Sahlenberg Eric och Johansson Birger
SE LCH SE BCH Bosticekl spår490 poäng Godkänd Sahlenberg Eric och Johansson Birger

1980-10-05 Tyresö SBK
Carmenakl spår237 poäng Uppflyttad Cederholm Sven och Victorin Yvonne

1980-10-05 Ronneby SBK
Karlagårdens Gipsiakl spår251.5 poäng Uppflyttad Sjösten Inki och Karlsson Hardy

1980-10-05 Nora SBK
Lagross Oliviaakl spår197.5 poäng Godkänd Larsson Åke och Rosdahl Gunnar

1980-10-05 Nissadalen SBK
Kamrats Lappolillakl spår170.5 poäng Godkänd Sporrong Monica och Heed Erik

1980-10-05 Linköping SBK
LP SE BCH Hansieekl sök467.5 poäng Godkänd Sundberg Leif och Andersson Thorvald

1980-10-05 Landskrona SBK
Cherieakl spår240.5 poäng Uppflyttad Dahl Lars-Olof och Ahlqvist Barry
LP Pampus Betzyakl spår171 poäng Godkänd Prahl Erik och Johansson Ragnhild

1980-10-05 Järfälla SBK
Carmenlkl spår439.5 poäng Godkänd Alvrud Karl-Gustav och Bergquist Allan
Ysterlkl spår419 poäng Godkänd Alvrud Karl-Gustav och Bergquist Allan

1980-10-05 Lidköping SBK
Aquariuslkl spår461 poäng Godkänd
SE LCH LP SE BCH Antohkl spår479 poäng Uppflyttad
Odohkl spår428.5 poäng Godkänd
SE BCH Saraekl spår481.5 poäng Godkänd

1980-10-04 Timrå SBK
Frollixlkl spår449 poäng Uppflyttad Crona Gunnel och Walentowski Sigfrid
SE BCH Eppehkl rph464 poäng Godkänd Ottosson Gunnar och Domeij Torsten
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår578 poäng Cert Lindh Gösta och Hahlin Thure
SE LCH SE BCH Bosticekl spår555 poäng Certpoäng Lindh Gösta och Hahlin Thure
SE BCH Jeppeekl sök535.5 poäng Cert Thelin Thorsten och Wallin Gunnar
Cometakl spår249.5 poäng Godkänd Nilsson Ulf och Vesterlund Allan
Willows Primusakl spår203.5 poäng Godkänd Nilsson Ulf och Vesterlund Allan

1980-09-28 Tollarp SBK
Aases Ginklkl sök471.5 poäng Uppflyttad Nilsson Verner G och Johansson Åke

1980-09-28 Vara-Grästorp SBK
Adaakl spår215 poäng Godkänd Bergström Göran
Fannyakl spår176.5 poäng Godkänd Bergström Göran

1980-09-28 Stockholm SBK
SE LCH LP Caddyekl spår555 poäng Certpoäng Moberg-Falk Monica och Moberg Lars O

1980-09-28 Nynäshamn SBK
Krysshamns Pongoakl spår257 poäng Uppflyttad Hammarbäck Bert och Hedberg Leif

1980-09-28 Mönsterås SBK
Banditlkl spår389 poäng Godkänd Hermansson Esbjörn och Råberg Jonny
Aliasakl spår218 poäng Godkänd Hermansson Esbjörn och Råberg Jonny
Eskoakl spår160.5 poäng Godkänd Hermansson Esbjörn och Råberg Jonny

1980-09-28 Lysekil SBK
Pompelkl spår425.5 poäng Godkänd Segerdahl Lennart

1980-09-28 Lerum SBK
Stallyktans Gregorlkl spår523 poäng Uppflyttad Winerö Eiwe och Johansson Lars
SE LCH LP SE BCH Antohkl spår480 poäng Uppflyttad Winerö Eiwe och Johansson Lars

1980-09-28 Landskrona SBK
Pampus Nickelkl sök489.5 poäng Uppflyttad Ringdahl Kaj och Wrede Jan
Rixlkl sök407.5 poäng Godkänd Ringdahl Kaj och Wrede Jan
Zitalkl sök394.5 poäng Godkänd Ringdahl Kaj och Wrede Jan

1980-09-28 Höör-Hörby SBK
Kamrats Ariellaakl spår247 poäng Uppflyttad Johansson Lars och Friberg Kurt

1980-09-28 Hofors SBK
SE UCH Imp's Atlantic-Rodakl spår257.5 poäng Uppflyttad Ahlen Göte

1980-09-28 Aneby SBK
Stenbockens Ivanhoelkl spår460.5 poäng Godkänd Andersen Anita och Grahn Bo

1980-09-27 Gävle SBK
Simonaakl spår244 poäng Uppflyttad Axenvik Lennart och Åström C-G

1980-09-27 Härnösand SBK
Cresendos Maestosolkl spår426 poäng Godkänd Vesterlund Allan
Frollixlkl spår415 poäng Godkänd Vesterlund Allan
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår579 poäng Cert Crona Gunnel
SE BCH Botoekl spår545.5 poäng Certpoäng Crona Gunnel
SE BCH Jeppeekl sök520 poäng Cert
SE LCH SE BCH Bosticekl sök456 poäng Godkänd Cert Ström Conny och Vesterlund Allan

1980-09-27 Mjölby SBK
LP Boyakl spår271 poäng Uppflyttad Andersson Nils

1980-09-27 Sävsjö SBK
Hassanakl spår182.5 poäng Godkänd Andersen Anita

1980-09-27 Österåker SBK
Felixhkl spår402 poäng Godkänd Forsberg Lennart

1980-09-21 Kristinehamn SBK
SE LCH LP Puhs Impassionhkl spår442 poäng Uppflyttad Leksell Per

1980-09-21 Söderhamn SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår530 poäng Certpoäng Gunnarsson Sven E och Jeppesen Benny

1980-09-21 Motala SBK
LP Boyakl spår240.5 poäng Godkänd Melin Rolf och Franzén Ingvar

1980-09-21 Markaryd SBK
Aroscas Happy Christmasakl sök195.5 poäng Godkänd Johansson Margit

1980-09-21 Vänersborg SBK
Rainstone Watercressakl spår246 poäng Uppflyttad Andersson Stig
LP Girlakl spår213.5 poäng Godkänd Andersson Stig
Rainstone Waterlilyakl spår175.5 poäng Godkänd Andersson Stig

1980-09-21 Osby SBK
Alexlkl sök469.5 poäng Uppflyttad Johansson Nils och Nilsson Sten

1980-09-21 Lomma SBK
Pampus Nickelkl sök490 poäng Uppflyttad Wilén Gert
Rixlkl sök365 poäng Godkänd Wilén Gert
Ajaxekl sök417 poäng Godkänd Edefell Knut och Mohlin Arne

1980-09-21 Halmstad SBK
SE LCH Lotusekl spår534 poäng Certpoäng Dahl Per-Göran och Mellqvist Stig
SE LCH LP SE BCH Antoekl sök476 poäng Godkänd Nicklasson Elof

1980-09-20 Västerås SBK
SE BCH Cindys Ärenprislkl sök458 poäng Uppflyttad Högman Lars och Westman Harris
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duckekl sök531.5 poäng Certpoäng Westman Harris och Nilsson Henry
LP SE BCH Hansieekl sök495.5 poäng Godkänd Westman Harris och Nilsson Henry

1980-09-20 Oxelösund SBK
Jeffeakl spår255 poäng Uppflyttad Nilsson Erland

1980-09-20 Värmdö SBK
Carmenlkl spår445.5 poäng Godkänd Frölund Sten

1980-09-20 Kungsbacka SBK
Errollkl spår319.5 poäng Godkänd Gustavsson Bengt och 0000033697
SE LCH LP SE BCH Antohkl spår495.5 poäng Godkänd Karlsson Sven och Svanstedt Benny

1980-09-14 Hudiksvall SBK
SE BCH Track's Bonzoekl spår534.5 poäng Certpoäng Axenvik Lennart och Nilsson Solve
SE BCH Jeppeekl sök370 poäng Godkänd Gynnestam Fred P

1980-09-14 Tranås SBK
Mallards Cinnamonekl spår431 poäng Godkänd

1980-09-14 Tanum SBK
Pompeakl spår268 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Mellberg Sven-Håkan
Bjurstigens Martinaakl spår254.5 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Mellberg Sven-Håkan
LP Malinakl spår230 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Mellberg Sven-Håkan
LP Arroakl spår175 poäng Godkänd Andersson Jan och Mellberg Sven-Håkan

1980-09-14 Malmö SBK
Karolkl spår409 poäng Godkänd Lindberg Sture och Prahl Erik
Lapplkl spår354 poäng Godkänd Lindberg Sture och Prahl Erik
SE LCH Kammahavs Brown Busy Bodyekl spår552 poäng Certpoäng Andersson Kurt och Grenbo Nils
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök499 poäng Godkänd Sommarin Christer och Vestertorp Karl

1980-09-14 Kristianstad SBK
Pampus Nickelkl sök493.5 poäng Uppflyttad Johansson Lars
Rixlkl spår467.5 poäng Uppflyttad Klang Egon och Johansson Lars

1980-09-14 Billesholm SBK
SE LCH Pampus Amicolkl spår551.5 poäng Uppflyttad Bedecs Robert
SE LCH Biancalkl spår355 poäng Godkänd Bedecs Robert

1980-09-14 Strängnäs SBK
Älvgårdens Benhkl spår400.5 poäng Godkänd Hellström Henri och Welin Lars
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår574 poäng Certpoäng Hellberg Ingrid och Hellström Henri

1980-09-14 Mariestad SBK
LP Boylkl spår433.5 poäng Godkänd Bergström Göran och Lindgren Leif

1980-09-13 Lerum SBK
Gullfreds Black Lordakl spår182 poäng Godkänd Svanstedt Benny och Svensson Kjell

1980-09-13 Kiruna SBK
Örlabbens Tjalleakl spår175 poäng Godkänd Brandt T och Wilhelmsson Sally

1980-09-13 Mark SBK
Errollkl spår482.5 poäng Uppflyttad Leonardsson Roland
SE LCH Bella-Donnahkl spår465.5 poäng Uppflyttad Karlsson Sven och Nicklasson Elof
SE BCH Saraekl spår597.5 poäng Cert Josefsson Kenneth och Mellqvist Stig
SE LCH Lotusekl spår539 poäng Certpoäng Josefsson Kenneth och Mellqvist Stig
Borelands Black Billy Boyekl spår481 poäng Godkänd Josefsson Kenneth och Mellqvist Stig
LP Nattens Eccoekl spår369.5 poäng Godkänd Josefsson Kenneth och Mellqvist Stig

1980-09-13 Skultuna SBK
SE BCH Proud Ballinalkl spår437 poäng Godkänd Cederheim Bengt
Delikatessekl spår434.5 poäng Godkänd Westman Harris

1980-09-13 Sthlm Sö SBK
SE LCH LP Caddyekl spår481 poäng Godkänd Moberg Lars O och Lannerbäck Alf

1980-09-13 Södertälje SBK
Luddeakl spår249 poäng Uppflyttad Haglundh Torsten och Nordgren Jan

1980-09-13 Ulricehamn SBK
SE LCH LP SE BCH Antohkl spår512 poäng Uppflyttad Leonardsson Roland
SE BCH Saraekl spår572.5 poäng Certpoäng Hedberg Rolf och Henningsson Lasse
SE LCH Lotusekl spår562 poäng Certpoäng Hedberg Rolf och Henningsson Lasse
Mallards Cinnamonekl spår515 poäng Godkänd Hedberg Rolf och Henningsson Lasse

1980-09-07 Tyresö SBK
Carmenakl spår173.5 poäng Godkänd Axell Sylvia

1980-09-07 Sydöstra-Skåne SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Bodyekl spår587.5 poäng Certpoäng Samuelsson Ragnar och Mohlin Arne

1980-09-07 Stockholm SBK
Ysterlkl spår518 poäng Uppflyttad Ström Tommy och Ericson Gunnar
Floralkl sök400.5 poäng Godkänd Sjöberg Bengt och Svensson Sven Arne

1980-09-07 Sala SBK
Girllkl spår444.5 poäng Godkänd Almar Gunnar
SE BCH Proud Ballinalkl spår444.5 poäng Uppflyttad Almar Gunnar

1980-09-07 Oskarshamn SBK
Zevsakl spår281.5 poäng Uppflyttad Johansson Kurt och Blomdahl Börge

1980-09-07 Lomma SBK
Pampus Golden Ajaxakl spår240 poäng Uppflyttad Wilén Gert och Andersson Kurt

1980-09-07 Helsingborg SBK
SE BCH Argoakl sök258.5 poäng Uppflyttad Johansson Margit och Olsson Stig
Albinakl sök221 poäng Godkänd Johansson Margit och Olsson Stig

1980-09-07 Eskilstuna SBK
SE BCH Track's Bonzoekl spår523 poäng Godkänd Ågefors Sven-Åke och Karlsson Lennart

1980-09-07 Hagfors SBK
SE LCH LP Puhs Impassionhkl spår489.5 poäng Uppflyttad Skoglöf Sune och Zaring Åke

1980-09-07 Norrköping SBK
Mallards Cinnamonekl spår531 poäng Certpoäng Sandberg Olof

1980-09-06 Uppsala SBK
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duckekl sök593.5 poäng Cert
SE BCH Track's Bonzoekl spår523.5 poäng Certpoäng Thulin Olle
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår519.5 poäng Godkänd Thulin Olle
SE BCH Jeppeekl rph512.5 poäng Godkänd Broström Bo och Thorman Staffan
SE LCH LP Caddyekl spår462.5 poäng Godkänd Thulin Olle

1980-09-06 Arboga SBK
Delikatessekl spår481.5 poäng Godkänd Jansson Bo och Jansson Barbro

1980-09-06 Karlsborg SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerinaakl273.5 poäng Uppflyttad Sjökvist Anders

1980-09-06 Jönköping SBK
Mallards Cinnamonekl spår509.5 poäng Godkänd Björklund Leif och Gustavsson Bengt
Fritteekl spår438 poäng Godkänd Björklund Leif och Gustavsson Bengt

1980-08-31 Falbygden SBK
SE LCH Lotusekl spår581 poäng Certpoäng Hedberg Rolf och Moberg Gösta
Vagants Sambaekl spår529.5 poäng Certpoäng Hedberg Rolf och Moberg Gösta

1980-08-31 Hässleholm SBK
Pampus Nickelkl sök474 poäng Uppflyttad Johansson Anders
Cesarlkl sök413 poäng Godkänd Johansson Anders
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök438.5 poäng Godkänd Sommarin Christer och Dahl Lars-Olof

1980-08-31 Kopparberg SBK
SE LCH LP Cindys Örtakl spår225 poäng Uppflyttad Perlström Alf och Larsson Göte

1980-08-31 Laholm SBK
Brutuslkl spår361.5 poäng Godkänd Andersson Kaj

1980-08-31 Sydöstra-Skåne SBK
Karolkl spår452.5 poäng Godkänd Lindberg Sture och Holmberg Arne

1980-08-30 Ludvika SBK
SE LCH LP Puhs Impassionhkl spår493 poäng Uppflyttad Larsson Olle och Frisk Sonja
Caesarhkl spår410.5 poäng Godkänd Larsson Olle och Frisk Sonja

1980-08-30 Piteå SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår548 poäng Certpoäng Lindfors Kurt och Axenvik Lennart

1980-08-24 Halmstad SBK
Atosakl248 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart
Minväns Indraakl230 poäng Uppflyttad Andersson Kaj och Hansen Bertil
SE LCH LP Cindys Örtakl spår183 poäng Godkänd Åberg Anders och Karlsson Sven-Olov

1980-08-24 Varberg SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök435 poäng Godkänd Andersson Bengt och Sikby Åke

1980-08-24 Vetlanda SBK
Scot of Caer Glowekl spår550.5 poäng Cert Grahn Bo och Falkholm Jan
SE LCH Labanekl spår489.5 poäng Godkänd Grahn Bo och Falkholm Jan

1980-08-24 Ystad SBK
Zackoakl sök252 poäng Uppflyttad Altenmark Sven och Sörtoft Karl
Snobbenakl sök222.5 poäng Godkänd Altenmark Sven och Sörtoft Karl
Rygårdens Juliaakl spår210 poäng Godkänd Altenmark Sven och Sörtoft Karl

1980-08-24 Västbo SBK
SE LCH Kamrats Oidipushkl spår539.5 poäng Uppflyttad Carlsson Bo

1980-08-24 Älmhult SBK
Tappakl spår270 poäng Uppflyttad Andersen Anita och Blomdahl Börge
Silvaakl spår237 poäng Uppflyttad Andersen Anita och Blomdahl Börge

1980-08-23 Östersund SBK
SE BCH Eppehkl spår457 poäng Uppflyttad Söderman Bernt och Arnstål Ove
Älvgårdens Benhkl spår366 poäng Godkänd Söderman Bernt och Arnstål Ove
SE LCH SE BCH Bosticekl spår526 poäng Godkänd Söderman Bernt och Arnstål Ove
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår343 poäng Godkänd Söderman Bernt och Arnstål Ove

1980-08-23 Göteborg SBK
Stallyktans Gregorlkl spår482 poäng Godkänd Gustavsson Bengt och Palm Claes
SE LCH Lotusekl spår456.5 poäng Godkänd Mellqvist Stig och Gustavsson Bengt

1980-08-23 Avesta SBK
SE BCH Track's Bonzoekl spår358 poäng Godkänd Eriksson Börje och Lindfors Kurt

1980-08-23 Märsta-Sigtuna SBK
LP Labrindas Ursusakl spår273 poäng Uppflyttad Eriksson Per-Olof och Ferm Gunnel

1980-08-17 Karlskrona SBK
Scot of Caer Glowekl spår526.5 poäng Certpoäng Sandners Barbara och Isberg Ronny
Puhs Bergonsekl spår493.5 poäng Godkänd Sandners Barbara och Isberg Ronny

1980-08-17 Ängelholm SBK
Alexlkl sök449 poäng Godkänd Johansson Ragnhild
Ackeakl sök266 poäng Uppflyttad Johansson Ragnhild
Kamrats Snowgirlakl sök199 poäng Godkänd Johansson Ragnhild

1980-08-17 Uddevalla SBK
SE LCH LP SE BCH Antolkl spår473.5 poäng Uppflyttad Lundmark Sven-Oskar och Larsson Bengt
Stallyktans Gregorlkl spår416 poäng Godkänd Lundmark Sven-Oskar och Larsson Bengt

1980-08-17 Bro-Håbo SBK
LP Attikonak Pledge-Of-Loveakl spår266.5 poäng Uppflyttad Nordin Mats och Ferm Gunnel
LP Labrindas Ursusakl spår203 poäng Godkänd Nordin Mats och Ferm Gunnel

1980-08-17 Boxholm SBK
SE LCH Klingalkl spår429 poäng Uppflyttad Skärstrand Eije och Ockelberg Ragnar
Aquariusakl spår261 poäng Uppflyttad Andersson Thorvald och Melin Rolf

1980-08-16 Hallstahammar SBK
Caesarhkl spår400.5 poäng Godkänd Johansson Knut och Westman Harris
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duckekl sök589.5 poäng Cert Lindfors Dick och Jansson Barbro
Delikatessekl spår556.5 poäng Certpoäng Johansson Rolf och Lindfors Dick

1980-08-16 Sundsvall SBK
Frollixlkl spår387.5 poäng Godkänd Domeij Torsten och Jonsson Kjell
SE BCH Botohkl spår414 poäng Godkänd Vesterlund Allan och Nyström Hans-Erik
SE BCH Jeppeekl sök576.5 poäng Cert Isaksson Folke och Hahlin Thure
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår570.5 poäng Cert Nyström Hans-Erik och Thelin Thorsten
SE LCH SE BCH Bosticekl spår504.5 poäng Godkänd Nyström Hans-Erik och Thelin Thorsten
SE BCH Track's Bonzoekl spår496.5 poäng Godkänd Nyström Hans-Erik och Thelin Thorsten

1980-08-16 Kind SBK
Stallyktans Gregorlkl spår434.5 poäng Uppflyttad Johansson Else-Britt och Börjesson Inger

1980-08-10 Örnsköldsvik SBK
Pamperolkl sök398.5 poäng Godkänd

1980-08-10 Mjölby SBK
Scot of Caer Glowlkl rph522.5 poäng Uppflyttad Andersson Thorvald och Karlsson Karl-Erik
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök433.5 poäng Godkänd Ockelberg Ragnar och Pettersson Yngve

1980-08-10 Falun SBK
Caesarhkl spår431 poäng Godkänd Larsson Olle och Lindberg Ola

1980-07-27 Åre SBK
Cometakl177.5 poäng Godkänd Thelin Thorsten och Söderman Bernt

1980-07-18 Åsele SBK
SE LCH LP SE BCH Antolkl spår494.5 poäng Uppflyttad
Frollixlkl spår417 poäng Godkänd
Pamperolkl sök371 poäng Godkänd Göransson Sven-Åke och Haglund Stig Lennart
SE BCH Eppehkl rph516 poäng Uppflyttad Haglund Stig Lennart
SE BCH Jeppeekl rph594.5 poäng Cert Haglund Stig Lennart
LP SE BCH Hansieekl sök469 poäng Godkänd Göransson Sven-Åke och Haglund Stig Lennart

1980-06-28 Halmstad SBK
Cesarlkl sök374 poäng Godkänd Andersson Alf och Högman Inger

1980-06-28 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuielkl rph542 poäng Uppflyttad Nilsson Ulf och Vesterlund Allan
SE BCH Jeppeekl rph477 poäng Godkänd Björklund Kåre och Lindh Gösta

1980-06-15 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Iiakl spår243.5 poäng Uppflyttad Bodin Birgitta

1980-06-15 Södertälje SBK
Track's Baloolkl spår378 poäng Godkänd Haglundh Torsten och Cederheim Bengt

1980-06-15 Simrishamn SBK
Portusakl sök234 poäng Uppflyttad Altenmark Sven
SE BCH Argoakl sök219 poäng Godkänd Altenmark Sven
Nalleakl spår216 poäng Godkänd Altenmark Sven
Snobbenakl sök198.5 poäng Godkänd Altenmark Sven
Elaizaakl spår169 poäng Godkänd Altenmark Sven

1980-06-15 Ljungby SBK
Alexlkl sök404.5 poäng Godkänd Svedberg Inga och Svedberg Bengt
SE LCH LP SE BCH Antoekl sök539 poäng Cert Svedberg Inga och Svedberg Bengt

1980-06-15 Hässleholm SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök547.5 poäng Certpoäng Pettersson Britt och Olsson Sture

1980-06-15 Haninge SBK
SE LCH LP Cindys Örtakl spår175 poäng Godkänd Malmström Christer och Lundberg Thorwald

1980-06-14 Skellefteå SBK
SE BCH Botohkl spår504 poäng Uppflyttad Göransson Sven-Åke och Hedlund Sven-Are
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår543 poäng Certpoäng Lundmark Roland och Jonsson Sven-Ove

1980-06-08 Hällefors SBK
SE BCH Lordhkl spår472.5 poäng Uppflyttad Carlsson Birgitta och Zaring Åke

1980-06-08 Kristianstad SBK
Bamseakl219 poäng Godkänd
Kamrats Snowgirlakl198.5 poäng Godkänd
Rygårdens Mirjaakl188.5 poäng Godkänd
SE LCH Lotus271 poäng Henningsson Lasse
Brantastigs Olivia160 poäng Henningsson Lasse

1980-06-08 Mariestad SBK
SE LCH LP SE BCH Antoekl sök456.5 poäng Godkänd Pehrsson S Tage och Johansson Karl-Henry
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök439.5 poäng Godkänd Pehrsson S Tage och Johansson Karl-Henry

1980-06-08 Sö Skåne SBK
Snobbenakl sök229.5 poäng Godkänd Lindberg Sture och Sörtoft Karl
Pampus Golden Ajaxakl spår203.5 poäng Godkänd Lorentzen Gunvor och Sörtoft Karl
Folkeakl spår169.5 poäng Godkänd Lorentzen Gunvor och Sörtoft Karl

1980-06-08 Växjö SBK
Rixlkl spår394 poäng Godkänd Carlsson Runo och Svensson Ingrid
Cillalkl spår365.5 poäng Godkänd Carlsson Runo och Svensson Ingrid
Tarzanakl spår228 poäng Uppflyttad Blomkvist Lars och Larsson Tommy

1980-06-08 Östhammar SBK
Proud Purdeyakl spår227 poäng Uppflyttad

1980-06-07 Österåker SBK
Felixlkl spår516 poäng Uppflyttad Alvrud Karl-Gustav och Gerdien Tina

1980-06-07 Sollefteå SBK
SE BCH Botolkl spår511.5 poäng Uppflyttad Nilsson Ulf och Ottosson Gunnar
SE LCH Lauralkl spår496 poäng Uppflyttad Nilsson Ulf och Ottosson Gunnar
Frollixlkl spår418 poäng Godkänd Vesterlund Allan och Iggström Einar
SE BCH Jeppeekl rph546 poäng Cert Paulsson B A och Wallin Gunnar
SE LCH SE BCH Bosticekl spår490.5 poäng Godkänd Nyström Hans-Erik och Karlsson Bengt

1980-06-07 Järfälla SBK
Idunakl spår196 poäng Godkänd Ohlsson Nils och Ericson Gunnar
Luddeakl spår169.5 poäng Godkänd Ohlsson Nils och Ericson Gunnar

1980-06-03 Tyresö SBK 800604
LP Cindys Xeniaakl spår225 poäng Uppflyttad Cederholm Gerd och Bredin Göran
Carmenakl spår173.5 poäng Godkänd Cederholm Gerd och Bredin Göran

1980-06-01 Tibro SBK
Ajaxakl spår226.5 poäng Uppflyttad Bergström Göran

1980-06-01 Sundsvall SBK
Frollixlkl spår438.5 poäng Godkänd Nilsson Ulf och Vesterlund Allan
SE LCH SE BCH Bosticlkl sök419.5 poäng Godkänd Nilsson Ulf och Vesterlund Allan

1980-06-01 Nässjö SBK
Scot of Caer Glowekl spår533.5 poäng Certpoäng Brorson Arne och Imland Åke
SE LCH Labanekl spår516.5 poäng Godkänd Brorson Arne och Imland Åke
Fritteekl spår429.5 poäng Godkänd Brorson Arne och Imland Åke

1980-06-01 Mälarö SBK
Lottileeakl spår245.5 poäng Uppflyttad Cederholm Sven och Cederholm Gerd

1980-06-01 Malmö SBK
Lappakl spår262.5 poäng Uppflyttad Mohlin Arne
Sappakl sök239 poäng Uppflyttad Vestertorp Karl och Wilén Gert
Clabbeakl sök231 poäng Uppflyttad Persson Sven och Andersson Kurt
Pampus Golden Ajaxakl spår205.5 poäng Godkänd Lindberg Sture och Prahl Erik
Aidaakl sök194.5 poäng Godkänd Vestertorp Karl och Wilén Gert
Minväns Nannaakl spår172 poäng Godkänd Mohlin Arne
Ceacarakl spår163 poäng Godkänd Mohlin Arne
Snoffeakl spår162 poäng Godkänd Lindberg Sture och Prahl Erik

1980-06-01 Lysekil SBK
Kamrats Claylkl spår488.5 poäng Uppflyttad Pettersson Lennart och Mellberg Sven-Håkan

1980-06-01 Lidingö SBK
Blackcindarellaakl spår194.5 poäng Godkänd 0000033272

1980-06-01 Kungälv SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök446 poäng Godkänd Adeteg Roger och Gustavsson Willy
SE LCH LP SE BCH Antoekl sök439.5 poäng Godkänd Adeteg Roger och Gustavsson Willy

1980-06-01 Kalmar SBK
Rositaakl spår256.5 poäng Uppflyttad Johansson Curt och Blomdahl Börge
Tarzanakl spår232 poäng Uppflyttad Johansson Curt och Blomdahl Börge

1980-05-31 Umeå SBK
SE LCH Laurahkl spår515 poäng Uppflyttad Larsson Per och Sehlström Samuel
SE BCH Botohkl spår428 poäng Godkänd Larsson Per och Sehlström Samuel

1980-05-31 Östersund SBK
Cometakl spår201 poäng Godkänd Thelin Thorsten och Arnstål Ove
Willows Primusakl spår181.5 poäng Godkänd Thelin Thorsten och Arnstål Ove

1980-05-31 Väsby SBK
SE UCH Winnie's Folio Boldakl199 poäng Godkänd Apelgren Britt och Andersson Ylva

1980-05-26 Skanör-Falsterb SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body259 poäng Dahl Lars-Olof
Bobby203 poäng Dahl Lars-Olof
Aida189 poäng Andersson Kurt
Sapp159 poäng Pettersson Axel
LP Sessan156 poäng Pettersson Axel

1980-05-26 Örnsköldsvik SBK
SE BCH Botohkl spår461 poäng Godkänd Vesterlund Allan och Domeij Torsten
SE LCH Laurahkl spår445 poäng Godkänd Vesterlund Allan och Domeij Torsten
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuieekl spår528.5 poäng Cert Altin Britt och Nyström Hans-Erik
SE LCH SE BCH Bosticekl spår510 poäng Godkänd Altin Britt och Nyström Hans-Erik

1980-05-26 Eskilstuna SBK
Pajasakl sök264.5 poäng Uppflyttad Nordgren Jan och Carnbrand Kjell
Perditaakl spår250.5 poäng Uppflyttad Nordgren Jan och Carnbrand Kjell
SE BCH Cindys Ärenprisakl sök249 poäng Uppflyttad Nordgren Jan och Carnbrand Kjell

1980-05-26 Hallsberg SBK
Puhs Happylkl spår430 poäng Godkänd Leksell Per och Larsson Åke
Puhs Telmalkl spår337.5 poäng Godkänd Leksell Per och Larsson Åke
SE LCH LP Puhs Impassionhkl spår421 poäng Godkänd Johansson Åke och Samuelsson Sven
Aquariusakl spår241 poäng Godkänd Johansson Åke och Samuelsson Sven

1980-05-26 Skutskär SBK
SE BCH Track's Bonzoekl spår418.5 poäng Godkänd Malmberg Erland och Lundberg Ralph

1980-05-25 Solna-Sbg SBK
Luddeakl spår208.5 poäng Godkänd Axell Sylvia och Basth Gunn-Britt
SE LCH LP Cindys Örtakl spår189.5 poäng Godkänd Axell Sylvia och Basth Gunn-Britt

1980-05-25 Nora SBK
LP SE BCH Hansieekl sök538 poäng Certpoäng Gimby Stig och Skoglöf Sune

1980-05-25 Ronneby SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök507 poäng Godkänd Nilsson Verner G och Wejsfelt Lennart
SE LCH LP SE BCH Antoekl sök443.5 poäng Godkänd Nilsson Verner G och Wejsfelt Lennart

1980-05-25 Skutskär SBK
Track's Baloolkl spår364 poäng Godkänd Jansson Leni och Gidesson Johnny
Track's Empire-Girlakl spår245.5 poäng Uppflyttad Gunnarsson Sven E och Lundberg Ralph

1980-05-24 Örnsköldsvik SBK
SE LCH Laura277 poäng Altin Britt
SE LCH SE JCH Forest253 poäng Altin Britt
SE LCH Elissa160 poäng Altin Britt
Babette147 poäng Altin Britt

1980-05-24 Skellefteå SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuielkl rph522 poäng Uppflyttad Lundmark Roland och Göransson Sven-Åke

1980-05-21 Vällingby SBK
SE LCH Krysshamns Mikko265 poäng Gademar Roland
Ludde161 poäng Magnusson Bo

1980-05-18 Hudiksvall SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuielkl rph517.5 poäng Uppflyttad Jansson Georg och Johansson Åke

1980-05-18 Vimmerbyorten SBK
Wellington171 poäng Petterson Gösta
Pepperbox Stone168 poäng Petterson Gösta
Clarissa165 poäng Petterson Gösta
Petra157 poäng Petterson Gösta
Laban137 poäng Petterson Gösta
Lita132 poäng Petterson Gösta

1980-05-18 Torsby SBK
Lagross Offa187 poäng
Drutherina124 poäng

1980-05-18 Piteå SBK
Fairy177 poäng Sahlenberg Eric
Älvgårdens Mt Morgan134 poäng Sahlenberg Eric

1980-05-18 Lomma SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body251 poäng Petersson Bert
SE LCH Pampus Amico183 poäng Mohlin Arne
Lilla-My158 poäng Pettersson Axel

1980-05-18 Kind SBK
SE LCH LP Härkilas Mia Iii258 poäng Börjesson Inger
Vagants Millie177 poäng Börjesson Inger
Brantastigs Olivia154 poäng Börjesson Inger

1980-05-18 Karlshamn SBK
SE LCH Lukas224 poäng
SE BCH Pajazzo174 poäng
SE LCH Bella158 poäng
Ami147 poäng
Emil121 poäng
Bandit112 poäng
Havalidens Linus109 poäng
Folke108 poäng

1980-05-18 Göteborg SBK
Stallyktans Gregor147 poäng Gustavsson Willy

1980-05-18 Ystad SBK
Pelelkl sök358.5 poäng Godkänd Wilén Gert

1980-05-18 Karlsborg SBK
Astorlkl spår376.5 poäng Godkänd Klaar Karlerik och Bergström Göran

1980-05-18 Lindesberg SBK
Imp's Peterlkl spår344 poäng Godkänd Rosdahl Gunnar och Eriksson Bernt
SE LCH LP Puhs Impassionhkl spår409.5 poäng Godkänd Leijen Arne och Lindfors Torgny

1980-05-18 Mönsterås SBK
Scot of Caer Glowekl spår513.5 poäng Godkänd Grahn Bo och Falkholm Jan
SE LCH Labanekl spår470.5 poäng Godkänd Grahn Bo och Falkholm Jan

1980-05-18 Sthlm Avd SBK
Allez Gueule De Lionakl255 poäng Uppflyttad Moberg-Falk Monica
Willows Thisbeakl209.5 poäng Godkänd Moberg-Falk Monica

1980-05-18 Tranås SBK
Errolakl spår258.5 poäng Uppflyttad
Mollyakl spår229.5 poäng Uppflyttad
Jimakl spår189.5 poäng Godkänd

1980-05-18 Uddevalla SBK
Keyakl spår193 poäng Godkänd Olsson Bengt-Olof och Larsson Bengt

1980-05-18 Uppsala SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterlkl sök519 poäng Godkänd Malmström Christer och Johansson Lars Erik

1980-05-18 Vällingby SBK
Allez Johannesakl sök230.5 poäng Uppflyttad Gademar Roland och Malmström Stig

1980-05-18 Grums SBK
SE LCH LP SE BCH Antolkl spår506 poäng Uppflyttad Hyrén Bertil

1980-05-17 Enköping AFBF/SBK
Idun182 poäng Valgeborg Gunnar
Clever181 poäng Valgeborg Gunnar

1980-05-17 Strömstad SBK
Aro182 poäng

1980-05-17 Eskilstuna SBK
Pippi-Långstrump167 poäng Brunn K-Wictor
SE LCH Bassan126 poäng Brunn K-Wictor

1980-05-17 Ed SBK
Ludde166 poäng Wihlborg Åke
Rainstone Watercress141 poäng Wihlborg Åke

1980-05-17 Österåker SBK
LP Labrindas Ursusakl spår213 poäng Godkänd Alvrud Karl-Gustav och Forsberg Lennart

1980-05-17 Värnamo SBK
Mallards Cinnamonhkl spår461 poäng Uppflyttad Herdy Peter och Heed Erik

1980-05-17 Gävle SBK
Labbens Simpelakl spår241.5 poäng Uppflyttad Walentowski Sigfrid

1980-05-17 Säffle SBK
SE LCH LP SE BCH Antolkl spår456.5 poäng Godkänd Nilsson Stig och Nordström Sven-Inge

1980-05-15 Sundsvall SBK
Frollix111 poäng Björklund Kåre

1980-05-15 Mjölby SBK
LP Mallards Spey Gillie164 poäng Ockelberg Ragnar

1980-05-15 Landskrona SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body257 poäng Petersson Bert
LP Pampus Betzy130 poäng Pettersson Axel

1980-05-15 Eslöv SBK
Lilla-My169 poäng Olsson Gudmar
Nick158 poäng Olsson Gudmar

1980-05-15 Alingsås SBK
SE LCH LP SE BCH Anto250 poäng Carlsson Eric
LP Härkilas Yva Ii162 poäng Gudmunds Laila
Polarn158 poäng Carlsson Eric
Stallyktans Ricardo127 poäng Gudmunds Laila
Balder115 poäng Carlsson Eric

1980-05-15 Hallstahammar SBK
Kamrats Electralkl spår484.5 poäng Uppflyttad Högman Lars och Jacobsson Sten
Carumakl255.5 poäng Uppflyttad Hulth Anders och Westman Harris
Adonisakl254 poäng Uppflyttad Hulth Anders och Westman Harris
SE BCH Proud Ballinaakl251 poäng Uppflyttad Hulth Anders och Westman Harris

1980-05-15 Laholm SBK
Cesarlkl sök343.5 poäng Godkänd Andersson Kaj
Pampus Black Bessylkl sök304.5 poäng Godkänd Andersson Kaj

1980-05-15 Mariestad SBK
Aquariusakl spår222 poäng Godkänd Hall Bengt-Evert

1980-05-15 Roslagen SBK
LP Labrindas Ursusakl222.5 poäng Godkänd Askemar Monica och Edlund Östen

1980-05-15 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuielkl rph430.5 poäng Godkänd Nilsson Ulf och Ström Conny
SE BCH Jeppeekl sök486.5 poäng Godkänd Hahlin Thure och Nyström Hans-Erik

1980-05-11 Härnösand SBK
SE LCH Laura277 poäng
SE LCH SE BCH Bostic220 poäng
SE LCH Buffy147 poäng

1980-05-11 Växjö SBK
SE LCH Kamrats Oidipus224 poäng Magnusson Ingvar
Aroscas Happy Christmas130 poäng Magnusson Ingvar

1980-05-11 Tyresö SBK
Svedjekullens Jakob171 poäng 0000033795
LP Yvette154 poäng 0000033795

1980-05-11 Sydöstra Skåne SBK
Cello172 poäng Pettersson Britt
Lilla-My167 poäng Pettersson Britt

1980-05-11 Mark SBK
SE LCH LP SE BCH Anto279 poäng Nordlander Dag
Vagants Millie178 poäng Nordlander Dag

1980-05-11 Luleå SBK
Älvgårdens Mt Morgan143 poäng Höggren Jonas

1980-05-11 Kristianstad SBK
Brantastigs Saida175 poäng
Jenka167 poäng
Bandit161 poäng

1980-05-11 Mark SBK
Cillaakl spår187.5 poäng Godkänd Noren Bo och Mellqvist Stig
Black Ledaakl spår180.5 poäng Godkänd Noren Bo och Mellqvist Stig
Errolakl spår180.5 poäng Godkänd Noren Bo och Mellqvist Stig
Enocakl spår170 poäng Godkänd Noren Bo och Mellqvist Stig

1980-05-11 Kristinehamn SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akelaakl spår228.5 poäng Godkänd
Kalleakl spår211 poäng Godkänd

1980-05-11 Sthlm Avd SBK
Proud Purdeyakl233 poäng Godkänd Gustavsson Harry
Track's Empire-Girlakl225 poäng Uppflyttad Gustavsson Harry
Willows Thisbeakl199.5 poäng Godkänd Gustavsson Harry

1980-05-11 Vadstena SBK
LP Mallards Spey Gillieakl spår254 poäng Uppflyttad Melin Rolf

1980-05-11 Katrineholm SBK
LP SE BCH Hansieekl sök373.5 poäng Godkänd Magnusson Christer och Hellberg Ingrid

1980-05-11 Karlskrona SBK
Lindaakl spår247.5 poäng Uppflyttad
Tarzanakl spår233.5 poäng Uppflyttad

1980-05-11 Halmstad SBK
Rixlkl spår428 poäng Godkänd Johansson Åke och Johansson Göran
Brutuslkl spår368 poäng Godkänd Johansson Åke och Johansson Göran
Mallards Cinnamonhkl spår463 poäng Godkänd Dahl Per-Göran och Johansson Else-Britt

1980-05-11 Billesholm SBK
SE LCH Pampus Amicoakl292.5 poäng Uppflyttad Larsson Lars och Johansson Ragnhild
Pampus Golden Ajaxakl176 poäng Godkänd Larsson Lars och Johansson Ragnhild
Pampus Golden Passyakl164 poäng Godkänd Larsson Lars och Johansson Ragnhild

1980-05-10 Trollhättan SBK
SE LCH Lotusekl spår550 poäng Certpoäng Nordlundh Arne och Pettersson Lennart

1980-05-10 Mellerud SBK
LP California167 poäng Mellberg Sven-Håkan
Rainstone Watercress149 poäng Mellberg Sven-Håkan
LP Girl147 poäng Mellberg Sven-Håkan
LP Rainstone Mayflower144 poäng Mellberg Sven-Håkan

1980-05-10 Boxholm SBK
LP Amaltheia171 poäng Petersson Gösta
LP Mallards Spey Gillie165 poäng Petersson Gösta
Jim109 poäng Petersson Gösta

1980-05-10 Solna-Sundbyb SBK
SE LCH LP Caddyekl spår523 poäng Certpoäng Johansson Lennart

1980-05-08 Väsby SBK
SE UCH Winnie's Folio Bold166 poäng Andersson Karl A

1980-05-04 Lund SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body267 poäng
Kleopatra227 poäng
Lilla-My180 poäng Jönsson Allan
Pågen172 poäng Jönsson Allan
Boy149 poäng Mohlin Arne
LP Pampus Betzy119 poäng Mohlin Arne

1980-05-04 Österåker SBK
LP Labrindas Ursus152 poäng Svensson Sven Arne

1980-05-04 Öland SBK
Bina181 poäng
Tarzan176 poäng
Linda173 poäng
Ester166 poäng
Karna156 poäng

1980-05-04 Tollarp SBK
Chester168 poäng Samuelsson Ragnar
Babbi165 poäng Samuelsson Ragnar

1980-05-04 Markaryd SBK
SE LCH Kamrats Oidipus205 poäng Johansson Nils
SE LCH Pampus Amico187 poäng Johansson Nils
Limbo184 poäng Dahl Lars-Olof
Tapp182 poäng Dahl Lars-Olof

1980-05-04 Västerås SBK
Kamrats Electralkl spår495.5 poäng Uppflyttad Höglund Tim och Jacobsson Sten

1980-05-04 Tollarp SBK
Linkaakl sök241.5 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Holmberg Arne
Rygårdens Mirjaakl spår198.5 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Holmberg Arne

1980-05-04 Sölvesborg SBK
Banditlkl spår368.5 poäng Godkänd

1980-05-04 Karlskoga SBK
LP SE BCH Hansieekl sök528 poäng Godkänd Sangeus Åke och Lundholm Sven-Åke

1980-05-04 Lund SBK
Baronakl sök226.5 poäng Uppflyttad Wilén Gert
Kamrats Snowgirlakl sök204 poäng Godkänd Wilén Gert
Pampus Golden Ajaxakl202.5 poäng Godkänd Ohlsson Anders W
Pampus Golden Passyakl180 poäng Godkänd Ohlsson Anders W

1980-05-04 Mälarö SBK
Ysterlkl spår359.5 poäng Godkänd Cederholm Gerd

1980-05-04 Oskarshamn SBK
Scot of Caer Glowekl spår520 poäng Certpoäng Axelsson Ingmar

1980-05-04 Simrishamn SBK
Yerbas Citoekl spår447 poäng Godkänd Sandners Barbara och Nilsson Bertil

1980-05-04 Jönköping SBK
Kamrats Piratenakl spår236 poäng Uppflyttad Grahn Bo och Falkholm Jan

1980-05-04 Falbygden SBK
Vagants Sambaekl spår428.5 poäng Godkänd Klaar Karl-Erik

1980-05-04 Eksjö SBK
Aminakl spår227 poäng Uppflyttad

1980-05-04 Boxholm SBK
LP Mallards Spey Gillieakl spår191.5 poäng Godkänd Skärstrand Eije
LP Amaltheiaakl spår183.5 poäng Godkänd Skärstrand Eije

1980-05-04 Askersund SBK
SE BCH Lordhkl spår462 poäng Godkänd 0000033272 och Eriksson Bernt

1980-05-03 Norrköping SBK
LP Mallards Spey Gillie159 poäng Säwar Hans-Göran

1980-05-03 Uddevalla SBK
Borelands Black Billy Boyhkl spår383 poäng Godkänd Bucklin Lars och Nyberg Sven
SE LCH Lotusekl spår552.5 poäng Certpoäng Bucklin Lars och Nyberg Sven

1980-05-03 Sydöstra Skåne SBK
LP SE BCH Kamrats Beefeaterekl sök466 poäng Godkänd Isberg Ronny

1980-05-03 Norrköping SBK 800504
SE BCH Track's Bonzoekl spår483 poäng Godkänd Åhs Karl Erik

1980-05-03 Borås SBK
Bonny-Dejlkl spår530.5 poäng Uppflyttad Gillberg Bo
SE LCH Lotushkl rph489 poäng Godkänd Gillberg Bo
Scot of Caer Glowekl spår537 poäng Certpoäng
Fritteekl spår500.5 poäng Godkänd
SE LCH LP SE BCH Antoekl sök411.5 poäng Godkänd
Errolakl213.5 poäng Godkänd Karlsson Sven

1980-05-01 Färgelanda SBK
LP California177 poäng Mellberg Sven-Håkan
Vättlestugans Isak147 poäng Mellberg Sven-Håkan
Zorba139 poäng Mellberg Sven-Håkan
Rainstone Watercress122 poäng Mellberg Sven-Håkan

1980-05-01 Timrå SBK
SE LCH SE JCH Forest282 poäng Nyström Hans-Erik
SE LCH SE BCH Bostic213 poäng Nyström Hans-Erik

1980-05-01 Västervik SBK
Fritteekl spår539 poäng Certpoäng Petterson Gösta och Sandberg Olof
SE LCH Labanekl spår528 poäng Certpoäng Petterson Gösta och Sandberg Olof

1980-05-01 Söderåsen SBK
Rixlkl spår341 poäng Godkänd Johansson Margit
Ajaxhkl sök506 poäng Uppflyttad Persson Sven och Johansson Ragnhild
SE LCH Kammahavs Brown Busy Bodyekl spår523 poäng Certpoäng Jeppesen Benny
Blackknäcktekl rph466.5 poäng Godkänd Johansson Else-Britt
Essieekl sök411 poäng Godkänd Andersson Kurt och Claus Bo


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017