Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2010

Resultat i namnordning


2010-11-28 Varberg SBK
Hökhults Afroditeakl spår286.7 poäng Uppflyttad Gustavsson Göran och Gustafsson Inger

2010-11-21 Kristianstad SBK
LPI TJH(FM) Izoldehkl spår472.7 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Wallin Birgitta
Moorman's Arc Flamehkl spår0 poäng Ej godkänd Eriksson Lennart och Wallin Birgitta

2010-11-14 Åhus SBK
Near Me's Isaaclkl spår495.2 poäng Uppflyttad Krüger Carola och Wallin Birgitta

2010-11-14 Växjö SBK
LPI LPII Streamlight's Pearl Stephakl spår279 poäng Uppflyttad Petersson Jonny och Svensson Patrik

2010-11-14 Västervik SBK
LPI Kamrats Xitakl spår231.7 poäng Uppflyttad Erlandsson Ulf och Thunström Åke

2010-11-14 Landskrona SBK
LPI Robocop's Windyekl spår523 poäng Godkänd Klang Ingvar och Hansson Leif
SE VCH LPI Sångfågelns Rossiniekl spår0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Hansson Leif

2010-11-14 Karlskoga SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promisehkl sök0 poäng Ej godkänd Zaring Åke och Thiderman Sören

2010-11-14 Falkenberg SBK
SE S™CH Mandylike's Pommacekl sök550.5 poäng Cert Andersson Matts Roge och Johansson Ingvar

2010-11-13 Roslagen SBK
SE S™CH S™KH III Labbox Floralkl sök500.7 poäng Uppflyttad Jonsson Kathe och Jonsson Lars-Ivar
Justlike Prins Nikolaiekl sök606 poäng Cert Sigfridsson Alf och Öjerstedt Hans

2010-11-13 Åhus SBK
TJH(FM) Like'ims Tip-Tophkl spår322.5 poäng Godkänd Johnsson Lars och Rydén Ruby
LPI Baloohkl spår0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars och Rydén Ruby

2010-11-13 Lesseboorten SBK
Ritou's Napoleonakl spår270.2 poäng Uppflyttad Johansson Hans och Sabelström Kajsa

2010-11-07 Borås SBK
SE BCH Minnows Tjalveekl sök0 poäng Ej godkänd Claesson Åke och Carslöv Christer

2010-11-07 Tollarp SBK
LPI Robocop's Windyekl spår543 poäng Certpoäng Brandin Thomas och Ljung Lars-Åke

2010-11-07 Norrköping SBK
Designerline Bald Eaglelkl rph527.2 poäng Uppflyttad Johansson Tomas och Jansson Bo
SE J(J)CH Stenbury Black Grouseakl spår282 poäng Uppflyttad Hagvall Bertil och Erlandsson Ulf

2010-11-07 Ljusdal SBK
Sångfågelns Elizaakl spår183.5 poäng Godkänd Dahlin Marianne

2010-11-07 Mellerud SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promisehkl sök355.2 poäng Godkänd Larsson Christer och Larsson Inge

2010-11-07 Hässelby SBK
SE S™CH S™KH III Labbox Floralkl sök0 poäng Ej godkänd Nordin Staffan och Bergman Gunnar

2010-11-06 Tollarp SBK
LPI Baloohkl spår0 poäng Ej godkänd Emgård Anders och Jonsson Kurt
LPI LPII Bite The Bullet Divaekl spår494.5 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Jönsson Kjell
Bergsandens Lady of Avalonekl spår0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Jönsson Kjell

2010-10-31 Stenungsund SBK
SE BCH Mandylike's Xcitantekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Klas-Göran och Brocker Björn

2010-10-31 Kymlinge Kista SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Caseyakl spår259 poäng Uppflyttad Bergman Gunnar och Lindberg Ninni
Trendmaker's Wild Birdakl spår177 poäng Godkänd Bergman Gunnar och Lindberg Ninni

2010-10-31 Gbg/Mölndal SBK
LPI Ringlets Snipeakl spår273 poäng Uppflyttad Hallberg Bengt och Hansson Ronny

2010-10-30 Ljungbyholm SBK
LPI Askrikes N Marbleakl spår256 poäng Uppflyttad Kumpula Matti och Lundgren Peter

2010-10-30 Olofström SBK
Labbmoa's Lilldixieakl spår185.5 poäng Godkänd Carlsson Thomas och Johnsson Marianne

2010-10-30 Ronneby SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennekekl spår578.2 poäng Cert Karlsson Göte och Hällgren Nils
LPI LPII Bite The Bullet Divaekl spår0 poäng Ej godkänd Perslöv Claes och Olsson Christer

2010-10-24 Tidaholm SBK
SE S™CH Mandylike's Pommacekl sök566.7 poäng Cert Linnarsson Bo och Oskarsson Per

2010-10-24 Strängnäs SBK
SE VCH Searover Gems Nimhakl spår272 poäng Uppflyttad Bahlenberg Ingrid och Åberg Anders

2010-10-24 Simrishamn SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår571 poäng Certpoäng Rydén Ruby och Eriksson Lennart
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår554.2 poäng Certpoäng Rydén Ruby och Eriksson Lennart

2010-10-24 Lund SBK
LPI Robocop's Windylkl sök0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Hansson Leif

2010-10-23 Ullared SBK
Mandylike's Liegemanekl sök493.5 poäng Godkänd Gustafsson Inger och Henningsson Lasse

2010-10-23 Simrishamn SBK
LPI LPII Bite The Bullet Divaekl spår452 poäng Godkänd Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti

2010-10-17 Tyresö SBK
SE SPCH Tinseller-Markekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Jan

2010-10-17 Holmerstorp SBK
TJH(FM) SPH III Labbmoa's Liralkl spår460 poäng Uppflyttad Weiffert Rolf och Larsson Jan

2010-10-17 Höganäs SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Ljung Lars-Åke

2010-10-16 Hemse SBK
Josh-By-Melkl sök0 poäng Ej godkänd Appelqvist A-M och Amelid Carina

2010-10-16 Holmerstorp SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Laberolkl spår505.5 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Olsson Christer

2010-10-16 Forshaga SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatraakl spår135 poäng Ej godkänd Karlsson Gunilla och Ihrén Maria

2010-10-16 Råådalen SBK
Minnows Zätaakl spår204.5 poäng Godkänd Björkqvist Cronje och Therup Anders

2010-10-10 Göteborg SBK
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkleakl spår228.2 poäng Uppflyttad Svanstedt Eva och Gustavsson Willy

2010-10-10 Ystad SBK
TJH(FM) SPH III Labbmoa's Liralkl spår449.2 poäng Godkänd Jönsson Kjell och Ekberg Stig

2010-10-10 Skurup SBK
Near Me's Isaacakl spår268.5 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Bengtsson Sten

2010-10-09 Norrtälje SBK
Reedsweeper's Apacheakl spår298.5 poäng Uppflyttad Ek Lennart och Liljeqvist Christina
Reedsweeper's Blue Steelakl sök293.5 poäng Uppflyttad Ek Lennart och Liljeqvist Christina

2010-10-09 Sölvesborg SBK
Labbmoa's Lilldixieakl spår208.5 poäng Godkänd Korhonen Ari och Karlström Alf

2010-10-03 Gnesta-Trosa SBK
SE VCH LPI Bjälken's Lunaekl sök528 poäng Certpoäng Merten Manfred och Gabrielsson Maria

2010-10-03 Lerum SBK
Insanes Frosthkl spår417.7 poäng Godkänd Eliasson Bengt och Persson Kenneth

2010-10-03 Jönköping SBK
LPI Applejack's Tuscany Superblkl sök492 poäng Uppflyttad Rubin Ann och Gustafsson Mikael

2010-10-03 Ekerö SBK
Insanes Nyponakl sök175.2 poäng Godkänd Svahn Inga-Lill och Brygård Pia

2010-10-03 Riddartorp SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstophkl spår399.5 poäng Godkänd Björkström Weine och Cangren Malmberg A-M

2010-10-03 Visby SBK
Josh-By-Melkl spår342.2 poäng Godkänd Nyman Mattias och Karlström Tommy

2010-10-02 Angered SBK
LPELIT Lindjax B'bertakl spår289.5 poäng Uppflyttad Klavenes Mette och Eliasson Bengt
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkleakl spår152.5 poäng Ej godkänd Klavenes Mette och Eliasson Bengt

2010-10-02 Skellefteå SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arcekl spår484.7 poäng Godkänd Sejnell Karin och Sundberg Fraenk Jimm

2010-10-02 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolinalkl spår562.5 poäng Uppflyttad Svensson Lena och Andersson Reidar

2010-10-02 Evlinge SBK
Tingvell's Foggertyakl spår164.5 poäng Godkänd Backevik Jan och Jelving Fredrik

2010-10-02 Märsta SBK
LPI Iliadens O'mphalehkl sök484.5 poäng Godkänd Karlsson Sven Olof

2010-10-02 Timrå SBK
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Beckhkl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Reidar och Svensson Lena

2010-09-26 Tyresö SBK
Stenbury Black Labellkl spår493.5 poäng Uppflyttad Lindberg Ninni och Rilegård Katarina
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstophkl spår417 poäng Godkänd Jelving Fredrik och Wiklander Charlotte

2010-09-26 Uddevalla SBK
Mandylike's Quattrohkl spår0 poäng Ej godkänd Bucklin Lars och Augustsson Roland

2010-09-26 Bro SBK
LPI Iliadens O'mphalehkl sök506 poäng Godkänd Nordin Mats och Härlin Marie-Louise

2010-09-26 Södertälje SBK
SE SPCH Tinseller-Markekl spår544.7 poäng Certpoäng Strömbäck Marie-Loui och Larsson Kjell

2010-09-26 Tollarp SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elviraakl spår252.5 poäng Uppflyttad Petersson Lars och Emgård Anders
Near Me's Isaacakl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Lars och Emgård Anders

2010-09-26 Växsjö SBK
LPII Kävinhkl spår475.5 poäng Godkänd Svensson Patrik och Nyström Thomas
LPI Käppastans Gastonhkl spår405.5 poäng Godkänd Svensson Patrik och Nyström Thomas

2010-09-26 Halmstad SBK
TJH(FM) Like'ims Tip-Toplkl spår431 poäng Uppflyttad Johansson Ingvar och Eriksson Lennart

2010-09-26 Flen SBK
SE VCH LPI Bjälken's Lunaekl sök515.5 poäng Godkänd Alfredsson Jan och Hansson Ola

2010-09-26 Ljungby SBK
LPI Bellmaker's Izabellaakl spår258.5 poäng Uppflyttad Rosander Erik och Petersson Jonny

2010-09-25 Lidköping SBK
Highstones Unic Ladylkl sök521.7 poäng Uppflyttad Brinning Karlsson An och Hall Bengt-Evert

2010-09-25 Herrljunga SBK
SE S™CH Mandylike's Pommacekl sök577.2 poäng Certpoäng Köster Jörgen och Johansson Sven Arne
SE BCH Minnows Tjalveekl sök75 poäng Ej godkänd Köster Jörgen och Johansson Sven Arne

2010-09-25 Mjölby SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichitaakl sök195 poäng Godkänd Berge Ingemar

2010-09-25 Hofors SBK
LPI Djurbergas Briarhkl spår426.2 poäng Godkänd Elfström Eva
SE VCH Sångfågelns Marcellinahkl spår0 poäng Ej godkänd Elfström Eva

2010-09-25 Kristinehamn SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatraakl spår83 poäng Ej godkänd Lundström Lars-Ivar

2010-09-25 Ågesta SBK
SE SPCH Tinseller-Markekl spår553 poäng Certpoäng Lindberg Ninni och Lundin Lena

2010-09-25 Borlänge SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår559 poäng Cert Sjöden Kurt och Larsson Claes
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår486 poäng Godkänd Sjöden Kurt och Larsson Claes
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arcekl spår0 poäng Ej godkänd Thörnkvist Kenneth och Gustafsson Lars-G

2010-09-25 Skurup SBK
Mandylike's Plymouthhkl spår490.7 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Klang Ingvar

2010-09-25 Halmstad SBK
Mandylike's Quattrohkl spår506.2 poäng Godkänd Brorsson Kenneth och Jacobsson Ann-Katrin

2010-09-25 Höör SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår577.7 poäng Cert Svensson Anna-Kersti och Hanson Michael

2010-09-25 Uppsala SBK
SE S™CH S™KH III Labbox Floraakl sök285 poäng Uppflyttad Antehed Gunnel och Gustavsson Ann-Marie

2010-09-19 Malmö SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormhkl sök0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Weiffert Rolf
L'cheddarekl sök509.2 poäng Godkänd Hansson Leif och Svensson Anna-Kersti

2010-09-19 Katrineholm SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumannlkl spår498.5 poäng Uppflyttad Hansson Ola och Rönnbäck Peter
SE VCH LPI Bjälken's Lunaekl sök561.2 poäng Certpoäng Nilsson Börje

2010-09-19 Haninge SBK
Duvskogens Knotaakl spår0 poäng Ej godkänd Pettersson Bengt och Borgström Roger

2010-09-19 Sölvesborg SBK
TJH(FM) Like'ims Tip-Toplkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Jan och Lindfalk Kenneth
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventurehkl spår447.2 poäng Godkänd Korhonen Ari och Svensson Anna-Kersti

2010-09-19 Mölndal SBK
Luskens Freddylkl spår0 poäng Ej godkänd Gustavsson Willy och Lindqvist Göran

2010-09-18 Surahammar SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Ladyekl sök533.2 poäng Godkänd Elfström Ingemar och Karlsson Tomas
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stopakl spår282.5 poäng Uppflyttad Gustavsson Ulf och Rahmström Åsa

2010-09-18 Matfors SBK
Sångfågelns Elizaakl spår208 poäng Godkänd Näsholm Arne och Eriksson Torbjörn

2010-09-18 Katrineholm SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfirehkl spår0 poäng Ej godkänd Cangren Malmberg A-M och Svanborg Yvette

2010-09-18 Lerum SBK
Streamlight's Ace Dardakl spår249.2 poäng Uppflyttad Persson Kenneth och Järvholm Ove

2010-09-18 Valdemarsvik SBK
Mandylike's Complete Companionekl spår494.5 poäng Godkänd Erlandsson Ulf och Nyman Rolf

2010-09-18 Alingsås SBK
SE BCH Mandylike's Xcitantekl sök522.2 poäng Godkänd Merenius Johnny och Östh Sven

2010-09-18 Sala SBK
LPI Djurbergas Briarhkl spår470 poäng Godkänd Hawée Göran och Nyberg Maivor

2010-09-18 Karlskrona SBK
LPI Robocop's Windyekl spår516 poäng Godkänd Lundin Carina och Olsson Christer

2010-09-18 Värnamo SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Annelkl spår489.7 poäng Uppflyttad Nyström Thomas och Svensson Patrik

2010-09-18 Mölndal SBK
SE SPCH NO JCH SE JCH Meadowlark Dipperhkl spår539.5 poäng Uppflyttad Hallberg Bengt och Hansson Ronny

2010-09-12 Vadstena SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indiralkl spår443.5 poäng Godkänd Klasson Göran och Nilsson Berth

2010-09-12 Tollarp SBK
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventurehkl bev.543.5 poäng Godkänd Nordström Åke och Rydén Ruby

2010-09-12 Botkyrka SBK
SE SPCH Tinseller-Markekl spår578.5 poäng Cert Johansson Lars Erik och Malmström Christer
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår551.7 poäng Certpoäng Johansson Lars Erik och Malmström Christer

2010-09-12 Ulricehamn SBK
Skallsjö Vilde Vilseekl sök510.2 poäng Godkänd Andersson Conny och Köster Jörgen
SE SPCH LPII Minnows Porslinekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Conny och Köster Jörgen

2010-09-12 Ljungbyhed SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormhkl sök0 poäng Ej godkänd Hjorth Ingegerd och Jönsson Arne

2010-09-12 Östhammar SBK
LPI Searover Flying Noseyakl spår225 poäng Uppflyttad Jonsson L-E och Jonsson Kathe

2010-09-12 Eskilstuna SBK
LPII Bumpkin's Tiger Lilyhkl spår0 poäng Ej godkänd Strömbäck Marie-Loui och Nilsson Elsmari

2010-09-12 Tidaholm SBK
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår511 poäng Godkänd Berg Carola och Oskarsson Per

2010-09-12 Ängelholm SBK
Like'ims Bonnieakl spår232.5 poäng Uppflyttad Brandin Thomas och Therup Anders
RLD N Like'ims Utinaakl sök184.7 poäng Godkänd Brandin Thomas och Therup Anders

2010-09-12 Lomma SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår522.7 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Hansson Leif
LPI LPII Bite The Bullet Divaekl spår486 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Hansson Leif
L'cheddarekl spår0 poäng Ej godkänd Sjöstrand Yvonne och Hansson Leif

2010-09-11 Boxholm SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indiralkl spår430.2 poäng Godkänd Klasson Göran och Nyman Rolf

2010-09-11 Ockelbo SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellinahkl spår436.5 poäng Godkänd Lindgren Laila och Jönsson Leif

2010-09-11 Burseryd SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossiniekl spår483.2 poäng Godkänd Petersson Jonny och Gustafsson-Krafft Ko

2010-09-11 Björsta Källa Ö SBK
LPI Mandylike's Painstakerhkl spår410 poäng Godkänd Hansson Ola och Carlsson Robert

2010-09-05 Varberg SBK
Wallwein's Dr Faustlkl rph505 poäng Uppflyttad Gustafsson Inger och Johansson Ingvar
Lassagårdens Queen Aylalkl sök436 poäng Uppflyttad Brorsson Kenneth och Dahlberg Bo
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormhkl sök0 poäng Ej godkänd Brorsson Kenneth och Dahlberg Bo
SE SPCH LPII Minnows Porslinekl sök460 poäng Godkänd Brorsson Kenneth och Dahlberg Bo

2010-09-05 Sjöbo SRK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår550.7 poäng Certpoäng Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti
L'cheddarekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti

2010-09-05 Nyköping SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår582 poäng Certpoäng Nilsson Börje och Hansson Ola

2010-09-05 Tjörn SBK
Insanes Frosthkl spår474 poäng Godkänd Persson Arne och Odén Anders

2010-09-05 Falsterbo SBK
TJH(FM) Like'ims Tip-Toplkl spår405.7 poäng Godkänd Bonder Mikael och Johansson Mathias
LPI Woodduck's Opallkl spår0 poäng Bonder Mikael och Johansson Mathias

2010-09-05 Herrljunga SBK
SE S™CH Mandylike's Pommaclkl spår574.5 poäng Uppflyttad Andersson Conny och Wiman Thomas
TJH(FM) Rainstone Mortenhkl spår512.2 poäng Uppflyttad Andersson Conny och Wiman Thomas
Mandylike's Liegemanhkl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Conny och Wiman Thomas

2010-09-05 Trollhättan SBK
Lindjax A'emilakl sök282.7 poäng Uppflyttad Wasteson Gunnel och Svedberg Jan

2010-09-05 Osby SBK
LPI Applejack's Tuscany Superblkl sök0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Nielsen Tommy

2010-09-05 Lilla-Edet SBK
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår563.5 poäng Certpoäng Henriksson Eva och Augustsson Roland

2010-09-05 Södertälje SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfirehkl spår0 poäng Ej godkänd Borgström Roger och Hjälm Leif

2010-09-04 Ågesta SBK
Searover Kelly's Ace Highakl spår304.7 poäng Uppflyttad Flachsbinder Ronny och Larsson Per

2010-09-04 Laholm SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossiniekl spår450.7 poäng Godkänd Gustavsson Göran och Johansson Ingvar

2010-09-04 Strängnäs SBK
Hackihäls Huberthkl sök501.5 poäng Uppflyttad Larsson Lennart och Gabrielsson Maria

2010-09-04 Norrköping SBK
Mandylike's Complete Companionekl spår501.5 poäng Godkänd Jansson Lena och Johansson Tomas

2010-09-04 Falbygden SBK
Highstones Unic Ladylkl sök361.7 poäng Ej godkänd Bergström Göran och Våring Arne

2010-09-04 Skultuna SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår544 poäng Certpoäng Eriksson Kent och Björklund Peter

2010-09-04 Karlsborg SBK
TJH(FM) Rainstone Mortenekl bev.609 poäng Godkänd Laurén Maria och Sandahl Roger

2010-08-29 Veberöd SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormhkl sök453 poäng Godkänd Hansson Leif och Klang Ingvar

2010-08-28 Borgvik SBK
Iliadens Boreakl spår254 poäng Uppflyttad Karlsson Eva-Mia och Karlsson Gunilla

2010-08-28 Halån SBK
LPII Streamlight's Tuomasekl sök507 poäng Godkänd Holmberg Jan

2010-08-27 Edsbyn SBK
Justlike Prins Nikolaiekl sök580.5 poäng Certpoäng Althorn Britta och Jespersen Alf
SE BCH Minnows Tjalveekl sök0 poäng Ej godkänd Althorn Britta och Jespersen Alf

2010-08-22 Lindesberg SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår583.5 poäng Certpoäng Eriksson Bernt och Toftler Göte

2010-08-22 Enköping SBK
Maniqueakl sök182 poäng Godkänd Valgeborg Gunnar och Karlsson Sven-Olov

2010-08-21 Nordmaling SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-Clkl spår492.2 poäng Uppflyttad Grehn Anette och Granberg Susanne

2010-08-21 Ockelbo SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arcekl spår0 poäng Ej godkänd Walentowski Sigfrid och Lindgren Laila
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår0 poäng Ej godkänd Walentowski Sigfrid och Lindgren Laila

2010-08-15 Fagersta SBK
Meadowlark Final Styleakl sök285.5 poäng Uppflyttad Latvala Martti och Elfström Ingemar

2010-08-15 Gällivare SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormhkl sök427.5 poäng Godkänd Sjölin Maud och Berglund Rune

2010-08-14 Avesta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår536.7 poäng Certpoäng Viberg Ing-Britt
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår0 poäng Ej godkänd Viberg Ing-Britt

2010-08-14 Ljusdal SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arcekl spår551 poäng Certpoäng Larsson Anita och Norrman Roland
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Aleekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Anita och Norrman Roland

2010-08-14 Töreboda SBK
Meadowlark Toollkl spår529.2 poäng Uppflyttad Eriksson Lars och Carlén Siv Elisabeth

2010-08-14 Borlänge SBK
LPI Djurbergas Briarlkl sök473.2 poäng Uppflyttad Sjödén Curt och Hellberg Roland

2010-08-14 Gällivare SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår469.2 poäng Godkänd Lindquist Dan och Sjölin Maud

2010-08-08 Tranås SBK
Mandylike's Complete Companionekl spår0 poäng Ej godkänd Bengtsson Boel och Bodelsson Ola

2010-08-08 Mora SBK
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gundehkl spår533.5 poäng Uppflyttad Fors Gunnar och Jacobson Elisabet

2010-08-08 Helsingborg SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår569 poäng Cert Ljung Lars-Åke och Björkqvist Cronje
LPII RLD N RLD F RLD A Emblaekl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Björkqvist Cronje

2010-08-07 Kil SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promiselkl spår540.2 poäng Uppflyttad Lönnberg Anders och Johansson Dolores

2010-08-07 Knivsta SBK
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Dahkl spår0 poäng Ej godkänd Thorman Staffan och Berg Marita

2010-08-07 Tranås SBK
Mandylike's Complete Companionekl spår497 poäng Godkänd Andersson Birger och Svensson Kjell

2010-08-07 Falbygden SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår564.7 poäng Certpoäng Bergström Göran och Andersson Per Olof
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår529.2 poäng Godkänd Bergström Göran och Andersson Per Olof

2010-08-07 Stockholm SBK
Iliadens O'mphalehkl sök360.7 poäng Godkänd Moberg Ragnar och Stjernborg Carina

2010-08-01 V:a Medelpad SBK
Mandylike's Kashiwahkl spår487.7 poäng Godkänd Svensson Lena och Olsson Håkan
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gundehkl spår454 poäng Godkänd Svensson Lena och Olsson Håkan

2010-08-01 Göinge-Broby SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår555.7 poäng Certpoäng Eriksson Ronny och Ljung Lars-Åke
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår521 poäng Certpoäng Eriksson Ronny och Ljung Lars-Åke

2010-08-01 Mariestad SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår570.5 poäng Certpoäng Lindgren Leif och Hall Bengt-Evert

2010-07-31 V:a Medelpad SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arcekl spår0 poäng Ej godkänd Häggström Åsa och Andersson Reidar
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Aleekl spår0 poäng Ej godkänd Häggström Åsa och Andersson Reidar

2010-07-30 V:a Medelpad SBK
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Becklkl sök0 poäng Ej godkänd Svensson Lena och Näslund Göran
Mandylike's Liegemanekl sök473.5 poäng Godkänd Svensson Lena och Näslund Göran

2010-07-24 Kungsbacka SBK
SE BCH Minnows Tjalvehkl sök537.5 poäng Cert Lengfelt Ulf och Lengfelt Yvonne

2010-07-18 Mariestad SBK
Lassagårdens Queen Aylalkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Irene och Lindh Pär

2010-07-17 Örnsköldsvik SBK
Zetastar Famous Billy The Kidlkl sök504.5 poäng Uppflyttad Crona Gunnel och Antehed Gunnel

2010-07-11 Järvsö SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arcekl spår522 poäng Godkänd Larsson Anita och Löfberg Åsa

2010-07-10 Järvsö SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Alehkl sök507 poäng Uppflyttad Arvelin Bengt och Elfström Eva

2010-07-04 Avesta SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flashekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Claes och Viberg Ing-Britt

2010-07-03 Heby SBK
Zetastar Famous Billy The Kidlkl spår390.2 poäng Godkänd Deckel Cecilia och Sverin Marie

2010-07-03 Vallentuna SBK
LPI Ringlets Twilightakl spår262.5 poäng Uppflyttad Rilegård Katarina och Ahlgren Anna
Stenbury Black Labelakl spår232.2 poäng Uppflyttad Rilegård Katarina och Ahlgren Anna

2010-07-03 Kumla SBK
Mandylike's Liegemanekl sök388 poäng Godkänd Lindgren Ann-Sofie och Sahlqvist Kent

2010-07-03 Avesta SBK
Hackihäls Huberthkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Toni och Viberg Ing-Britt

2010-06-27 Mora SBK
LPI Mandylike's Painstakerlkl sök0 poäng Ej godkänd Östling Anders och Sjödén Curt

2010-06-20 Åre SBK
Mandylike's Kashiwahkl spår444.5 poäng Godkänd Olovsson Irén och Häggström Åsa

2010-06-19 Nässjö SBK
Mandylike's Ideaedekl spår539.2 poäng Certpoäng Krafft-Gustavsson Ko och Selin Gertz

2010-06-19 Tierp SBK
Justlike Prins Nikolaiekl sök0 poäng Ej godkänd Melin Tomas och Svensson Sven Erik

2010-06-19 Kopparberg SBK
Twigg's Steeplejacklkl sök390 poäng Godkänd Lönnberg Anders och Broström Hans
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Ladyhkl sök494 poäng Uppflyttad Melin Bo och Elfström Ingemar

2010-06-13 Kungälv SBK
Lassagårdens Queen Aylalkl sök371.2 poäng Godkänd Segerdahl Lennart och Lövenius Rune
SE S™CH Mandylike's Pommachkl sök509 poäng Uppflyttad Segerdahl Lennart och Lövenius Rune
SE BCH Minnows Tjalveekl sök0 poäng Ej godkänd Segerdahl Lennart och Lövenius Rune

2010-06-13 Elfsborg SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår556 poäng Certpoäng Östh Sven och Blomqvist Kjell
Minnows Skotteekl spår552.5 poäng Certpoäng Östh Sven och Blomqvist Kjell

2010-06-12 Linköping SBK
Searover Flys Amberlkl sök545.5 poäng Uppflyttad Nyman Rolf och Rönnlund Susanne
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Ladyhkl sök270.7 poäng Ej godkänd Nyman Rolf och Rönnlund Susanne

2010-06-12 Elfsborg SBK
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår599.5 poäng Cert Carslöv Christer och Östh Sven
Minnows Skotteekl spår484 poäng Godkänd Carslöv Christer och Östh Sven

2010-06-06 Skövde SBK
Luskens Freddyakl spår276 poäng Uppflyttad Oskarsson Per och Carlén Siv Elisabeth

2010-06-06 Skultuna SBK
Searover Flys Amberlkl sök373 poäng Godkänd Melin Bo och Olsen Leif
Hackihäls Huberthkl sök393.7 poäng Godkänd Melin Bo och Olsen Leif

2010-06-06 Sala SBK
LPI Streamlight's Nickis Outstandingashlkl spår471.7 poäng Uppflyttad Hawée Göran och Landquist Inge

2010-06-06 Knivsta SBK
SE J(J)CH NO JCH Zetastar Famous Wild Bill Hickoklkl rph530.7 poäng Uppflyttad Thorman Staffan och Arthursson Dennis

2010-06-06 Gislaved/Västbo SBK
Mandylike's Ideaedekl spår547.5 poäng Godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Axell Ulf
Minnows Skotteekl spår539.5 poäng Certpoäng Gustafsson-Krafft Ko och Axell Ulf
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Axell Ulf

2010-06-06 Falun SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flashekl spår550.2 poäng Certpoäng Sjödén Curt och Larsson Toni

2010-06-06 Fagersta SBK
SE SPCH Tinseller-Markekl spår603.2 poäng Cert Elfström Ingemar och Latvala Martti

2010-06-05 Forserum SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indiralkl spår428.2 poäng Godkänd Gustafsson Stephanie och Stenh Per-Ola

2010-06-05 Hällefors SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår0 poäng Ej godkänd Zaring Åke och Broström Hans

2010-06-05 V:a Medelpad SBK
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Becklkl sök428.7 poäng Godkänd Eriksson Torbjörn och Jakob Peter

2010-06-05 Tomten SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår531.7 poäng Certpoäng Lund Ingemar och Andersson Per-Olof

2010-06-05 Sala SBK
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneaterakl spår229.5 poäng Uppflyttad Landquist Inge och Nyberg Maivor
Searover Kellys Guns N'rosesakl sök0 poäng Ej godkänd Landquist Inge och Nyberg Maivor

2010-06-05 Ragunda SBK
Tapeatom Day Dreamerakl spår170.5 poäng Godkänd Holmberg Jan och Häggström Åsa

2010-06-05 Olandstrakten SBK
Justlike Black Willlkl spår580.2 poäng Uppflyttad Jonsson Lars och Jonsson Kathe
Tints-Of-Sienalkl spår494.7 poäng Uppflyttad Jonsson Lars och Jonsson Kathe

2010-06-05 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Dahkl spår0 poäng Ej godkänd Hawée Göran och Olsson Jörgen

2010-06-05 Ljungby SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår0 poäng Ej godkänd Nyström Thomas och Engström Ingemar

2010-06-05 Lerum SBK
Mandylike's Liegemanekl sök465.7 poäng Godkänd Sundberg Sven-Olof och Järvholm Ove

2010-05-31 Lindesberg SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripperekl spår588.7 poäng Cert Rikse Gunnel och Toftler Göte

2010-05-30 Ö:a Härjedalen SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Aleekl spår0 poäng Ej godkänd Andersson John-Åke och Fors Gunnar

2010-05-30 Umeå SBK
Mandylike's Kashiwahkl spår0 poäng Ej godkänd Lindström Peter och Lindström Carina

2010-05-30 Tyresö SBK
Twigg's Steeplejacklkl sök443.2 poäng Godkänd Jelving Fredrik och Wiklander Charlotte
Hackihäls Huberthkl sök474.7 poäng Godkänd Franzon Thomas och Moberg Ragnar

2010-05-30 Mönsterås SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennekhkl spår534 poäng Uppflyttad Petersson Gunnar och Bäckman Sonny
LPII Kävinhkl spår435 poäng Godkänd Petersson Gunnar och Bäckman Sonny

2010-05-30 Rättvik SBK
Quinline's Black Sheeplkl spår458 poäng Uppflyttad Gunnarsson Sonny och Jacobson Elisabet

2010-05-29 Umeå SBK
Mandylike's Geyserekl spår501 poäng Godkänd Nordström Lena och Säfvenberg Pia

2010-05-29 Kristinehamn SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår564.2 poäng Cert Lundström Lars-Ivar och Hedberg Göran
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripperekl spår513.5 poäng Godkänd Lundström Lars-Ivar och Hedberg Göran

2010-05-29 Eksjö SBK
SE BCH Mandylike's Xcitantekl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Åke och Karlsson Gun Britt-M

2010-05-23 Östersund SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Aleekl spår567.7 poäng Cert Löfberg Åsa och Eriksson Torbjörn
Mandylike's Geyserekl spår492.7 poäng Godkänd Löfberg Åsa och Eriksson Torbjörn

2010-05-23 Ludvika SBK
Quinline's Black Sheeplkl spår487.7 poäng Godkänd Jespersen Alf och Viberg Ing-Britt

2010-05-23 Kind SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslinekl spår554 poäng Certpoäng Hjort Gunnel och Toftby Urban
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår545.7 poäng Certpoäng Hjort Gunnel och Toftby Urban
Mandylike's Ideaedekl spår529.7 poäng Godkänd Hjort Gunnel och Toftby Urban

2010-05-23 Järfälla SBK
Pheasantrise Ceriseakl spår283.5 poäng Uppflyttad Frisk Linda och Rilegård Katarina

2010-05-22 Östersund SBK
LPII Streamlight's Tuomasekl sök0 poäng Ej godkänd Jakob Peter och Eriksson Torbjörn

2010-05-22 Smålandsstenar SBK
TJH(FM) Rainstone Mortenhkl spår478.2 poäng Godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Rosander Erik

2010-05-22 Karlsborg SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår542.5 poäng Certpoäng Wennerberg Anders och Karlsson Per-Erik

2010-05-22 Skutskär SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Aleekl spår0 poäng Ej godkänd Gunnarsson Sven E och Westman Anne

2010-05-16 Filipstad SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår560.5 poäng Certpoäng Bad Inga-Lill och Kristoffersson Ylwa

2010-05-16 Västerås SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Boxlkl spår522.2 poäng Uppflyttad Jacobsson Sten och Lööv Mats
Streamlight's Pearl Anthoneylkl spår506.5 poäng Uppflyttad Jacobsson Sten och Lööv Mats

2010-05-16 Tyresö SBK
Wilmalkl spår0 poäng Ej godkänd Dahlström Catharina

2010-05-16 Nora SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår571 poäng Cert Dahlin Bo-Lennart och Sääf Rolf

2010-05-16 Gävle SBK
LPI Mandylike's Painstakerlkl sök423.2 poäng Godkänd Skoog Lennart och Westman Anne

2010-05-16 Karlskrona SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår449 poäng Godkänd Lundin Carina och Olsson Christer

2010-05-16 Henån SBK
SE BCH Mandylike's Xcitantekl sök588.7 poäng Cert Brocker Björn och Andersson K-G

2010-05-16 Järfälla SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstophkl spår369.7 poäng Godkänd Nordin Staffan och Axell Sylvia

2010-05-16 Sundsvall SBK
Mandylike's Kashiwahkl spår475 poäng Godkänd Filin Larry och Majlöv Dan

2010-05-16 Nynäshamn SBK
SE SPCH Tinseller-Markekl spår585 poäng Cert Pettersson Bengt och Malmström Christer

2010-05-15 Filipstad SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår565.7 poäng Certpoäng Lönnberg Anders och Karlsson Kristina

2010-05-15 Henån SBK
Luskens Frasseakl spår222.5 poäng Godkänd Persson Arne och Olausson Erik

2010-05-15 Eskilstuna SBK
Waterlover Fabianakl sök281 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Alfredsson Jan

2010-05-15 Örebro SBK
Mandylike's Liegemanekl sök482.7 poäng Godkänd Sandahl Roger och Keskinen Martti

2010-05-15 Karlskrona SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormlkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Göte och Hällgren Nils

2010-05-15 Norrköping SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår585 poäng Cert Johansson Tomas och Hagvall Bertil

2010-05-14 Gävle SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flashekl spår505 poäng Godkänd Westman Anne och Axenvik Catarina

2010-05-13 Laholm SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormlkl sök430.5 poäng Uppflyttad Therup Anders och Johansson Ingvar

2010-05-13 Norrtälje SBK
Zetastar Famous Billy The Kidlkl spår440.2 poäng Godkänd Wistedt Anna och 0000050331
LPI Mandylike's Painstakerlkl sök406 poäng Godkänd Fredriksson Rickard och Öjerstedt Hans
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstophkl spår401.7 poäng Godkänd Wistedt Anna och 0000050331
Justlike Prins Nikolaiekl sök616.7 poäng Cert Thorman Staffan och Sigfridsson Alf

2010-05-13 Mellerud SBK
Mandylike's Liegemanekl sök424 poäng Godkänd Svedberg Jan

2010-05-13 Hörby SBK
TJH(FM) SPH III Labbmoa's Liraakl spår246.5 poäng Uppflyttad Bonder Mikael och Hansson Leif
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernardakl spår179.5 poäng Godkänd Bonder Mikael och Hansson Leif

2010-05-09 Växjö SBK
LPI Käppastans Gastonlkl spår454.2 poäng Uppflyttad Gustavsson Annette och Engström Ingemar

2010-05-09 Västerås SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstophkl spår0 poäng Ej godkänd Jacobsson Sten och Adesand Christer

2010-05-09 Sävsjö SBK
Mandylike's Ideaedekl spår594 poäng Cert Andersson Birger och Axell Ulf

2010-05-09 Lomma SBK
Insanes Drivalkl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Leif och Nilsson Bo

2010-05-09 Lidköping SBK
Highstones Unic Ladylkl sök0 poäng Ej godkänd Hall Bengt-Evert och Våring Arne

2010-05-09 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår529 poäng Godkänd Wallin Åke och Järvholm Ove

2010-05-09 Eskilstuna SBK
Mandylike's Eminenceekl spår457 poäng Godkänd Bahlenberg Ingrid och Strömbäck Marie-Loui

2010-05-08 Borlänge SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Archkl spår559.2 poäng Uppflyttad Fors Gunnar och Gran Arne

2010-05-08 Växjö SBK
Ritou's Napoleonakl spår170.5 poäng Godkänd Svensson Patrik och Nyström Thomas

2010-05-08 Bengtsfors SBK
Mandylike's Quattrohkl spår469.2 poäng Godkänd Ihrén Maria och Larsson Inge

2010-05-08 Oskarström SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslinekl spår124 poäng Ej godkänd Dahlberg Bo och Johansson Ingvar

2010-05-08 Sundsvall SBK
LPII Streamlight's Tuomasekl sök0 poäng Ej godkänd Andremo Ann Christin och Hallberg Susann

2010-05-08 Skutskär SBK
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Fordakl spår230.2 poäng Uppflyttad Axenvik Mats och Nygren Håkan

2010-05-08 Rödeby SBK
LPII Kävinhkl spår0 poäng Ej godkänd Bark Ingemar och Larsson Jan

2010-05-08 Mullsjö SBK
Mandylike's Liegemanekl sök544.2 poäng Godkänd Laurén Maria och Bergström Göran

2010-05-08 Katrineholm SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumannakl spår272.5 poäng Uppflyttad Perzon Maria och Svanborg Yvette

2010-05-08 Hofors SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Aleekl spår526.2 poäng Certpoäng Bagge Åsa och Ek Bo

2010-05-08 Gbg/Mölndal SBK
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår0 poäng Ej godkänd Gillberg Bo och Lengfeldt Ulf

2010-05-02 Filipstad SBK
TJH(FM) Rainstone Mortenhkl bev.546 poäng Uppflyttad Isebark Conny och Jansson Richard

2010-05-02 Ystad SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Wessman Göran

2010-05-02 Växjö SBK
Mandylike's Ideaedekl spår556.5 poäng Certpoäng Rosander Erik och Gustafsson-Krafft Ko

2010-05-02 Kalmar SBK
LPII Kävinhkl spår0 poäng Ej godkänd Bäckman Sonny och Pettersson Gunnar

2010-05-02 Tranås SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indiralkl spår368.2 poäng Godkänd Bengtsson Boel och Andersen Anita

2010-05-02 Farsta SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår571 poäng Cert Larsson Per och Lindberg Ninni

2010-05-02 Falköping SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslinekl sök439.5 poäng Godkänd Andersson P-O och Berg Carola

2010-05-01 Heby SBK
Corvuslkl sök436.2 poäng Uppflyttad Deckel Cecilia och Sverin Marie

2010-05-01 Falun SBK
Searover Gems Enyaakl spår280 poäng Uppflyttad Fors Gunnar och Sjödén Curt

2010-05-01 Borås SBK
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår573.5 poäng Certpoäng Östh Sven och Johansson S A
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår564.7 poäng Certpoäng Östh Sven och Johansson S A
Minnows Skotteekl spår0 poäng Ej godkänd Östh Sven och Johansson S A

2010-05-01 Falköping SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslinekl spår585.5 poäng Cert Bergström Göran och Andersson Per-Olof
Mandylike's Ideaedekl spår558.5 poäng Certpoäng Bergström Göran och Andersson Per-Olof

2010-05-01 Kil SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promiselkl sök467.2 poäng Uppflyttad Gillå Urban och Larsson Kjell

2010-05-01 Strängnäs SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Ladylkl sök541.7 poäng Uppflyttad Åberg Anders och Rytterström Elisabet
Twigg's Steeplejacklkl sök411 poäng Godkänd Åberg Anders och Rytterström Elisabet
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosyekl sök586.2 poäng Cert Åberg Anders och Rytterström Elisabet
SE SPCH Tinseller-Markekl spår553 poäng Certpoäng Bahlenberg Ingrid och Larsson Nils-Göran

2010-04-25 Ullared SBK
Wallwein's Dr Faustlkl rph0 poäng Ej godkänd Henningsson Lasse och Gustafsson Inger

2010-04-25 Malmö SBK
SE VCH LPI Minnows Tacticlkl spår0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Hansson Leif
Mandylike's Plymouthhkl spår423 poäng Godkänd Cronhamn Eva-Lena och Therup Anders

2010-04-25 Söderåsen SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår0 poäng Ej godkänd Mortenssen Per och Öberg Åke

2010-04-25 Östhammar SBK
Justlike Prins Nikolaiekl sök0 poäng Ej godkänd Melin Tomas och Persson Lars

2010-04-25 Kungälv SBK
Minnows Skotteekl spår458.7 poäng Godkänd Olausson Erik och Oskarsson Reino

2010-04-25 Hallstavik SBK
Country Look's A Foreign Empressakl sök234.2 poäng Uppflyttad Sigfridsson Alf och Brolén Lars

2010-04-25 Örby SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossinihkl spår512.5 poäng Uppflyttad Bark Ulrica och Mårefors Anne-Lie

2010-04-25 Södertälje SBK
Hackihäls Huberthkl sök466.2 poäng Godkänd Bahlenberg Eric och Rytterström Elisabet

2010-04-25 Jönköping SBK
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår597.2 poäng Cert Svensson Leif och Svensson Kjell

2010-04-25 Flen SBK
SE LCH Shourouks Sharifa Asmalkl spår525.5 poäng Uppflyttad Rönnbäck Peter och Lundin Robert

2010-04-25 Göinge-Broby SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Laberolkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Svensson Anna-Kersti

2010-04-24 Söderköping SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Hans-Erik och Nyman Rolf

2010-04-24 Öland SBK
LPII Kävinhkl spår476.5 poäng Godkänd Sabelström Kajsa och Kumpula Matti

2010-04-24 Söderåsen SBK
TJH(FM) Like'ims Tip-Toplkl spår165 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Jonsson Linda
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår492.7 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Ljung Lars-Åke
LPII RLD N RLD F RLD A Emblaekl spår431.5 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Ljung Lars-Åke

2010-04-24 Nynäshamn SBK
Designerline Bald Eaglehkl spår515.5 poäng Uppflyttad Carlson Robert och Björkström Weine

2010-04-24 Nässjö SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indiralkl spår374.5 poäng Godkänd Stenh Per-Ola och Svensson Leif

2010-04-24 Svenljunga SBK
Minnows Marinakl spår258.7 poäng Uppflyttad Henningsson Lasse och Johansson Sven Arne

2010-04-24 Elfsborg SBK
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rosehkl spår534 poäng Uppflyttad Carslöv Christer och Åsegård Åsa
SE VCH LPI Sångfågelns Rossinihkl spår451.7 poäng Godkänd Carslöv Christer och Åsegård Åsa

2010-04-24 Vallentuna SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår560 poäng Certpoäng Axell Sylvia och Lundin Lena

2010-04-24 Skultuna SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripperhkl spår537.2 poäng Uppflyttad Björklund Peter och Rahmström Åsa

2010-04-24 Flen SBK
SE SPCH Tinseller-Markekl spår516 poäng Godkänd Eriksson Sören och Strömbäck Marie-Loui

2010-04-24 Göinge-Broby SBK
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventurehkl spår427 poäng Godkänd Johansson Mathias och Nordström Åke

2010-04-24 Ljungbyhed SBK
Mandylike's Plymouthhkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Jonsson Linda

2010-04-18 Västerås SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Ladylkl sök560.7 poäng Uppflyttad Jacobsson Sten och Wilén Hilding

2010-04-18 Tollarp SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormlkl sök0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Jönsson Arne

2010-04-18 Sjöbo SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengusakl spår231 poäng Uppflyttad Sommarin Christer och Björkqvist Cronje

2010-04-18 Hörby SBK
SE VCH LPI Minnows Tacticlkl spår452.7 poäng Godkänd Branthall Marie och Brandin Thomas

2010-04-18 Hemse SBK
Josh-By-Melkl spår25 poäng Ej godkänd Nylander Marie och Amelid Carina

2010-04-18 Eskilstuna SBK
Twigg's Steeplejacklkl sök436.5 poäng Godkänd Hansson Ola och Heikkilä Viljo
Justlike Prins Nikolaiekl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Heikkilä Viljo

2010-04-18 Laholm SBK
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rosehkl spår432.2 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Reitmaier Annica
SE VCH LPI Sångfågelns Rossinihkl spår252 poäng Ej godkänd Eriksson Lennart och Reitmaier Annica

2010-04-17 Vadstena SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår569.2 poäng Cert Nyman Rolf och Nilsson Berth

2010-04-17 Gnesta/Trosa SBK
LPI Streamlight's Nickis Outstandingashakl spår263.2 poäng Uppflyttad Gabrielsson Maria och Lundin Robert

2010-04-17 Varberg SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslinekl spår579 poäng Cert Andersson Matts Roge och Gustafsson Inger

2010-04-17 Herrljunga SBK
SE SPCH Mandylike's Overdriveekl spår584.5 poäng Certpoäng Ek Björn och Andersson Conny
Mandylike's Ideaedekl spår584.5 poäng Certpoäng Ek Björn och Andersson Conny
SE SPCH Mandylike's Nightbirdekl spår576.2 poäng Certpoäng Claesson Marianne och Wilhelmsson Gunnar
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zypekl spår560.7 poäng Certpoäng Claesson Marianne och Wilhelmsson Gunnar

2010-04-17 Hultsfred SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fenneklkl spår561 poäng Uppflyttad Aass Christer och Flender Johansson Ul

2010-04-11 Bjuv SBK
LPI Robocop's Windyhkl spår511 poäng Uppflyttad Petersson Lars och Therup Anders

2010-04-11 Enköping SBK
Justlike Prins Nikolaiekl sök587.5 poäng Cert Valgeborg Gunnar och Christiansson Kriste

2010-04-11 Karlskrona SBK
LPII Kävinhkl spår478.5 poäng Godkänd Olsson Christer och Lindfalk Kenneth

2010-04-11 Göinge SBK
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventurehkl bev.514.5 poäng Godkänd Nordström Åke och Rydén Ruby
LPI TJH(FM) Izoldehkl bev.503.5 poäng Godkänd Nordström Åke och Rydén Ruby
TJH(FM) Rainstone Mortenhkl bev.377.5 poäng Godkänd Nordström Åke och Rydén Ruby

2010-04-10 Bjuv SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif

2010-04-10 Ängelholm SBK
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rosehkl spår505 poäng Godkänd Branthall Marie och Brandin Thomas
TJH(FM) Rainstone Mortenhkl spår413.5 poäng Godkänd Branthall Marie och Brandin Thomas
LPI Robocop's Windyhkl spår0 poäng Ej godkänd Branthall Marie och Brandin Thomas

2010-04-10 Varberg SBK
Lassagårdens Queen Aylalkl spår444.5 poäng Uppflyttad Sahlin Lena och Jacobson Ann-Kathrin

2010-04-05 Åstorp SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormlkl sök430.2 poäng Godkänd Hjorth Ingegerd och Nielsen Tommy

2010-04-05 Kristianstad SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grainekl spår531.5 poäng Certpoäng Wallin Birgitta och Weiffert Rolf

2010-04-04 Kristianstad SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstormekl spår453.7 poäng Godkänd Jönsson Kjell och Öberg Åke

2010-04-03 Halmstad SBK
TJH(FM) Rainstone Mortenhkl bev.477.5 poäng Godkänd Petersson Lars och Gustafsson Inger

2010-03-27 Hässleholm SBK
LPI Applejack's Tuscany Superbakl sök270.7 poäng Uppflyttad Bonder Mikael och Hjorth Ingegerd

2010-03-07 Uppsala SBK
LPI Mandylike's Painstakerlkl sök0 poäng Ej godkänd Fredriksson Mette och Härlin Marie-Louise

2010-02-07 Falsterbo SBK
LPI Woodduck's Opalakl spår271 poäng Uppflyttad Klang Ingvar och Nilsson Bo


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017