Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2018

Resultat i namnordning


2018-12-02 Varberg SBK
Mandylike's Guessakl spår159.5 poäng Godkänd Ahlström Ann-Sofie och Andersson Matts Roge

2018-11-18 Åhus SBK
SPH I SPH II SPH III Mandylike's Kashmirlkl spår480.7 poäng Uppflyttad Prahl Leif och Svensson Anna-Kersti
SPH I Carmal's Waterlily's Gainfullkl spår479.5 poäng Uppflyttad Prahl Leif och Svensson Anna-Kersti

2018-11-18 Knislinge SBK
LD STARTKLASS LD 1 SÖKH I Boställeskogens Totteakl sök201 poäng Uppflyttad Jansson Anna och Nielsen Tommy

2018-11-17 Åhus SBK
SPH I SPH II Lill-Jeppas Augusthkl spår488.5 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Bonder Mikael
LPI SPH I SPH II Black Angus Messihkl spår389.5 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Bonder Mikael
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchushkl spår388 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Bonder Mikael

2018-11-11 Västervik SBK
Lab Marrone's La Lunaakl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Mi och Johansson Tomas

2018-11-11 Östhammar SBK
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök573.5 poäng Cert Härlin Marie-Louise och Gustavsson Ann-Marie

2018-11-11 Tierp SBK
RLD N LD STARTKLASS LD 1 SPH I SPH II SPH III High Dreams Crystal Citylkl rph0 poäng Ej godkänd Ivarsson Tomas och Hawée Göran

2018-11-04 Tollarp SBK
LPI SPH I SPH II Black Angus Messihkl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Anna och Jönsson Arne
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår610.5 poäng Cert Hjorth Ingegerd och Hansson Mikael

2018-11-04 Hässleholm SBK
TJH Sångfågelns Bobbyakl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Sjöstrand Yvonne

2018-11-04 Lindesberg SBK
SÖKH I SÖKH II Wingpennans Fröhkl sök459.7 poäng Godkänd Vretlund Christer och Gustavsson Bengt
SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Searover Copy Wiggoekl sök0 poäng Ej godkänd Almquist Sture och Gustavsson Monika

2018-11-04 Norrköping SBK
SÖKH I SÖKH II Lill Huldas Klasselkl sök402 poäng Godkänd Axelsson Mats

2018-11-03 Tollarp SBK
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panekl spår510 poäng Godkänd Frid Crispin och Johnsson Lars
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår473.2 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Prahl Leif

2018-11-03 Säffle SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Willowridge Five Seasonsekl spår536.5 poäng Certpoäng Isebark Conny och Nordström Sven-Inge

2018-11-03 Falköping SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockhkl sök335.5 poäng Godkänd Karlsson Per-Erik och Linnarsson Bo
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Per-Erik och Linnarsson Bo

2018-11-03 Skultuna SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoylkl sök553.5 poäng Uppflyttad Rahmström Åsa och Lindfors Dick
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Sea-Croft Lone Rosehkl sök408.5 poäng Godkänd Rahmström Åsa och Lindfors Dick

2018-10-28 Karlstad SBK
SE SÖCH NO JCH NO BCH SÖKH III Visterwood Ynni Duekl sök609.5 poäng Cert Wåhlin Christina och Halvarsson Daniel

2018-10-28 Tyresö SBK
LD STARTKLASS Labvision's Miss Moonakl spår86.5 poäng Ej godkänd Axell Sylvia och Berntsson Charlotte

2018-10-28 Hörby SBK
SPH I SPH II Seareeds Mosshkl spår528 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Johnsson Lars
LD STARTKLASS SPH I SPH II Mandylike's Heavenlyhkl spår510 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Johnsson Lars

2018-10-28 Veberöd SBK
SÖKH II Bökardalens Chestnuthkl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Björkqvist Cronje

2018-10-27 Farsta SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Perdix Gundogs Holdakl spår132 poäng Godkänd Collin Yngve och Skantz Elizabeth

2018-10-21 Grödinge SBK
RPH I Wijmas Dolly Partonlkl rph518.7 poäng Uppflyttad Syrén Bengt och Borgström Roger

2018-10-21 Slite SBK
SE VCH Stjärnvallens Biancaakl spår221 poäng Uppflyttad Lundgren Katarina och Lindfors Monica

2018-10-21 Årjäng SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Willowridge Five Seasonsekl spår538.5 poäng Certpoäng Gunnarsson Tommy och Isebark Conny

2018-10-21 Lund SBK
SÖKH II Bökardalens Chestnuthkl sök0 poäng Ej godkänd Jönsson Arne och Magnusson Claes

2018-10-21 Jönköping SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchushkl rph464 poäng Godkänd Tillström Ulf och Rubin Ann
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panekl rph522.7 poäng Godkänd Tillström Ulf och Rubin Ann

2018-10-20 Eskilstuna SBK
SPH I Allez Master Twiggakl spår195 poäng Uppflyttad Larsson Nils-Göran och Skogsberg Maria

2018-10-20 Olofström SBK
SPH I Öljersjös Kido Spirit of Javaakl spår221 poäng Uppflyttad Brorsson Anders och Lindfalk Ingrid

2018-10-20 Höganäs SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår564 poäng Certpoäng Mortensen Per och Bengtsson Sten

2018-10-13 Sundbyberg SBK
SÖKH I Zetastar Noble Rock-Cashellkl sök342 poäng Godkänd Stjernborg Carina och Larsson Anne

2018-10-07 Timrå SBK
Trolltjärnbäcken Peak Perfectionakl spår180.5 poäng Uppflyttad Åman Kent och Näslund Göran

2018-10-07 Mark SBK
SPH I Mandylike's Earwynakl spår222 poäng Uppflyttad Barck Ulrica och Furvik Gunnar

2018-10-07 Södertälje SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Sea-Croft Lone Rosehkl sök0 poäng Ej godkänd Lundin Robert och Alfredsson Jan

2018-10-07 Vallentuna SBK
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenekl sök546 poäng Cert Frisk Linda och Norell Ulrika

2018-10-06 Skellefteå SBK
Masterkey's Fax Dartakl spår183.2 poäng Uppflyttad Sjölin Maud och Wallbing Jessica

2018-10-06 Hallstahammar SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoylkl sök426.5 poäng Godkänd Lööv Mats och Lundqvist Kim

2018-10-06 Farsta SBK
LPI LPII RLD N TJH(PTRH) PATRH I SPH II Zetastar Noble Tezzhkl spår438.5 poäng Godkänd Lindberg Ninni och Collin Yngve

2018-10-06 Falkenberg SBK
RLD N SPH III Mandylike's Yet to Strikeekl spår509 poäng Godkänd Dahlberg Bo och Johansson Ingvar

2018-10-06 Vänersborg SBK
SÖKH II SÖKH III Silvergruvans Miss Mayaekl sök493.5 poäng Godkänd Svedberg Jan och Svensson Bo-Göran

2018-09-30 Eskilstuna SBK
SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Searover Copy Wiggoekl sök561 poäng Godkänd Hansson Ola och Rönnbäck Peter
SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Rönnbäck Peter

2018-09-29 Smålandsstenar SBK
LD STARTKLASS Anniegetyourgun Minnie Oakleyakl spår125.2 poäng Godkänd Gustavsson Krafft Ka och Petersson Jonny

2018-09-29 Umeå SBK
Mandylike's Jetstarakl spår185 poäng Uppflyttad Marklund Jenny och Wacek Christine

2018-09-29 Bålsta SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoylkl sök398.7 poäng Godkänd Andersson Per-Olof och Härlin Marie-Louise

2018-09-23 Karlskoga SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår542.5 poäng Certpoäng Hedberg Göran och Hübinette Christin
SPH III Mandylike's Toffeeekl spår498.2 poäng Godkänd Hedberg Göran och Hübinette Christin

2018-09-23 Skövde SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockhkl sök0 poäng Ej godkänd Swartling Carina och Karlsson Per-Erik
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl sök0 poäng Ej godkänd Swartling Carina och Karlsson Per-Erik

2018-09-23 Färjestaden SBK
Lab Marrone's La Lunaakl spår0 poäng Ej godkänd Adolfsson Ulrika och Sundin Leif

2018-09-23 Östhammar SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Smart Fellow's Swag in to Townlkl spår531 poäng Uppflyttad Berg Marita och Brahm Elsa

2018-09-22 Upplands Väsby SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Sea-Croft Lone Rosehkl sök0 poäng Ej godkänd Hawée Göran och Lundin Thomas

2018-09-22 Nykvarn SBK
Searover Sweet Fonziakl spår212 poäng Uppflyttad Franzon Thomas och Englund Catrin

2018-09-22 Vällingby SBK
Labbonita's Labanakl spår184.7 poäng Uppflyttad Axell Sylvia och Moberg Ragnar

2018-09-22 Skövde SBK
Mandylike's Gimmicklkl spår0 poäng Ej godkänd Hellberg Per-Arne och Fransson Thomas
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockhkl spår486 poäng Uppflyttad Linnarsson Bo och Fransson Thomas

2018-09-22 Söderköping SBK
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök0 poäng Ej godkänd Martens Lena och Widén Marie

2018-09-22 Limhamn SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchuslkl rph491 poäng Uppflyttad Mortensen Per och Ljung Lars-Åke
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panhkl rph521.2 poäng Uppflyttad Mortensen Per och Ljung Lars-Åke

2018-09-22 Nyköping SBK
Jippikajejs Atchi Prositakl spår214 poäng Uppflyttad Klavenes Mette och Skogsberg Maria

2018-09-22 Karlstad SBK
SPH III Mandylike's Toffeeekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Kjell och Lundström Lars

2018-09-16 Nykvarn SBK
SPH I Elmshorn Qvickalkl spår437.2 poäng Uppflyttad Åberg Anders och Nordin Jörgen

2018-09-16 Halmstad SBK
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår569.7 poäng Certpoäng Svensson Wilson Anni och Hedenberg Birgitta

2018-09-16 Skurup SBK
SPH I SPH II Searover Fames Levellkl spår526.7 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Wallin Birgitta
LD STARTKLASS SPH I Guamikeni's Berlinlkl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Wallin Birgitta
Bergsandens Point Breaklkl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Wallin Birgitta

2018-09-15 Enköping SBK
SPH III Mandylike's Toffeeekl spår522 poäng Godkänd Lundin Thomas och Domeij Ulf

2018-09-15 Katrineholm SBK
SÖKH I SÖKH II Lill Huldas Klasselkl sök0 poäng Ej godkänd Lundin Robert och Svensson Mikael
SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök541.5 poäng Cert Lundin Robert och Svensson Mikael
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök479.5 poäng Godkänd Lundin Robert och Svensson Mikael

2018-09-15 Karlskrona SBK
LPI RLD N RLD F Torbjörnahults Månsakl sök0 poäng Ej godkänd Lindfalk Kenneth och Johnsson Marianne

2018-09-15 Ullared SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchuslkl rph0 poäng Ej godkänd Svensson Wilson Anni och Karlsson Carina
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panhkl rph0 poäng Ej godkänd Svensson Wilson Anni och Karlsson Carina

2018-09-15 Arboga SBK
SPH I Sjöråets Dolomitlkl spår422.2 poäng Godkänd Lundqvist Kim och Bäckman Therése

2018-09-15 Göteborg SBK
SPH I SÖKH I Twigg's Jack of All Tradesakl spår206.7 poäng Uppflyttad Svanstedt Eva och Abrahamsson Louise
SPH I SÖKH I Like'ims Zagaakl spår199.5 poäng Uppflyttad Svanstedt Eva och Abrahamsson Louise

2018-09-15 Enköping SBK
RPH II RPH III Stenbury Black Charaekl rph556.5 poäng Cert Ivarsson Tomas och Andersson Britt-Mari

2018-09-09 Vintrosa SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interhkl sök0 poäng Ej godkänd Jernestål Ulf och Samuelsson Sven

2018-09-09 Lomma SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår596 poäng Cert Persson Sven-Börje och Nielsen Tommy

2018-09-09 Borås SBK
RLD F LD 1 SPH I SPH II Mandylike's Gingernuthkl spår511 poäng Uppflyttad Claesson Marianne och Östh Sven

2018-09-09 Södertälje SBK
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenhkl spår0 poäng Ej godkänd Nordin Jörgen och Glamsare Hans

2018-09-08 Knivsta SBK
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyakl559.5 poäng Godkänd Berg Marita och Andersson Britt-Mari

2018-09-08 Farsta SBK
Labbox D Oakakl spår227 poäng Uppflyttad Berntsson Charlotte och Bergman Gunnar

2018-09-08 Mölndal SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår549 poäng Godkänd Andersson Klas-Göran och Fröjd Bengt
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår540.5 poäng Certpoäng Andersson Klas-Göran och Fröjd Bengt

2018-09-08 Surahammar SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Ivanthes First Huntressakl spår230 poäng Uppflyttad Lööv Mats och Adesand Christer

2018-09-08 Nässjö SBK
TJH RLD N PATRH I SPH I Rainstone Ticket to Ridelkl spår371.2 poäng Godkänd Svensson Kjell och Rubin Ann

2018-09-08 Mönsterås SBK
RLD N RLD F RLD A SPH I Aktiviva's Bluebelle of Izarakl spår225.2 poäng Uppflyttad Adolfsson Ulrika och Sabelström Kajsa

2018-09-08 Örebro SBK
Ringlets Keeperlkl spår0 poäng Ej godkänd Bergström Elisabeth och Jernestål Ulf

2018-09-08 Svenljunga SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyhkl spår565.7 poäng Uppflyttad Viktorsson Barbro och Toftby Urban
SPH I SPH II SÖKH II Mandylike's Dream Dollhkl spår481.7 poäng Uppflyttad Viktorsson Barbro och Toftby Urban

2018-09-08 Falun SBK
SÖKH II SÖKH III Moorman's Kellys Copper Fieldhkl sök490.7 poäng Uppflyttad Bergström Bo och Fors Gunnar

2018-09-02 Hammarstrand SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichihkl sök540.2 poäng Uppflyttad Olander Per-Erik och Näsholm Arne
LPI SE LCH SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Licence to Killekl sök0 poäng Ej godkänd Olander Per-Erik och Näsholm Arne

2018-09-02 Bålsta SBK
LD STARTKLASS SPH I Searover Bass Q'jasonlkl spår524.5 poäng Uppflyttad Nordin Mats och Svensson Sven Erik

2018-09-02 Borlänge SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Hunterhkl spår534.5 poäng Uppflyttad Fors Gunnar och Tofthagen Mikael
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwillakl spår210.2 poäng Uppflyttad Christoffersson Nina och Hedell Stefan

2018-09-01 Sjöbo SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår583 poäng Cert Hjorth Ingegerd och Bonder Mikael
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår435.5 poäng Godkänd Hjorth Ingegerd och Bonder Mikael

2018-09-01 Herrljunga SBK
RPH II RPH III Stenbury Black Charaekl rph539 poäng Godkänd Alaby Kjell-Arne och Fries Gunilla

2018-09-01 Ockelbo SBK
SPH I SPH II Billyhkl spår527.7 poäng Uppflyttad Lindgren Laila och Törnquist Kenneth
RLD N LD STARTKLASS LD 1 SPH I SPH II SPH III High Dreams Crystal Cityhkl spår500.7 poäng Uppflyttad Lindgren Laila och Törnquist Kenneth
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Hunterhkl spår0 poäng Ej godkänd Lindgren Laila och Törnquist Kenneth

2018-09-01 Sollefteå SBK
PH Gracehunters Win's Irish Guinnessakl spår185 poäng Uppflyttad Dahl Mari-Helen och Eriksson Torbjörn

2018-09-01 Älmhult SBK
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panlkl rph560.7 poäng Uppflyttad Rosander Erik och Gustavsson Krafft Ka

2018-08-23 Ronneby SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår Plac:0270 poäng Ej godkänd Keskinen Martti och Frisk Linda
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår Plac:021504.5 poäng Godkänd Keskinen Martti och Frisk Linda
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår Plac:019511.5 poäng Godkänd Keskinen Martti och Frisk Linda

2018-08-23 Ronneby SBK
SE SPCH SE SÖCH LPII RLD N SPH III SÖKH III Mandylike's Respectful Roseekl sök Plac:0130 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Linnarsson Bo
SE SÖCH SÖKH III Mandylike's Visible Vimekl sök Plac:003553.2 poäng Certpoäng Nielsen Tommy och Linnarsson Bo

2018-08-18 Sundsvall SBK
RPH III SPH I SPH II SPH III Searover All in Evertonhkl spår0 poäng Ej godkänd Jakob Peter och Knutar Niklas

2018-08-18 Örnsköldsvik SBK
PH Gracehunters Win's Irish Guinnessakl spår0 poäng Ej godkänd Näsholm Arne och Häggström Åsa

2018-08-18 Norrköping SBK
SÖKH I SÖKH II Lill Huldas Klasselkl sök424.5 poäng Godkänd Petersson Johan och Björkman Stefan

2018-08-12 Hudiksvall SBK
RPH I Jaktkulans Cellolkl sök0 poäng Ej godkänd Snell Karl-Evert och Olsson Lena

2018-08-12 Sävsjö SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockhkl sök388 poäng Godkänd Ljungqvist Lars och Karlsson Per

2018-08-11 Degerfors SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interhkl sök0 poäng Ej godkänd Haeggblom Bjellå A och Lindgren Ann-Sofie

2018-08-11 Linköping SBK
SE VCH SPH I SPH II Firepoppy's Eagellkl spår518 poäng Uppflyttad Jansson Lena och Johansson Roland

2018-08-11 SBK
Labbox D Oakakl spår147.5 poäng Ej godkänd Stenh Per-Ola och Svensson Kjell

2018-08-11 Skillingaryd SBK
SPH I Dimhöjdens Trip Af Barneylkl spår397.5 poäng Godkänd Wandel Gunnar och Herdy Franz
TJH RLD N PATRH I SPH I Rainstone Ticket to Ridelkl spår397 poäng Godkänd Wandel Gunnar och Herdy Franz
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockhkl spår467.7 poäng Godkänd Wandel Gunnar och Herdy Franz

2018-08-11 Falköping SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår560.2 poäng Godkänd Linnarsson Bo och Althorn Britta

2018-08-05 Piteå SBK
SPH I SPH II Masterkey's Ice Clearhkl spår476 poäng Godkänd Sjölin Maud och Wiklund Lena

2018-08-05 Ånge SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I SÖKH I Thorsvi Black Bottlelkl spår0 poäng Ej godkänd Wikström Jens och Glamsare Hans

2018-08-04 Tranås SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår521.5 poäng Godkänd Kurtsson Eva och Gustafsson Mikael
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamiraekl spår481.5 poäng Godkänd Kurtsson Eva och Gustafsson Mikael

2018-08-04 Ånge SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichihkl spår517.5 poäng Uppflyttad Åslund Mikael och Glamsare Hans
RPH III SPH I SPH II SPH III Searover All in Evertonhkl spår0 poäng Ej godkänd Åslund Mikael och Glamsare Hans

2018-08-03 Ånge SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I SÖKH I Thorsvi Black Bottlelkl sök367.5 poäng Godkänd Wikström Jens och Glamsare Hans
LPI SE LCH SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Licence to Killhkl sök551.7 poäng Uppflyttad Olander Per-Erik och Forslund Eva

2018-07-22 Sollefteå SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichilkl sök538 poäng Uppflyttad Dahl Mari-Helen och Olander Per-Erik

2018-07-08 Heby SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår583.5 poäng Cert Svensson Sven Erik och Härlin Marie-Louise

2018-07-07 Nykvarn SBK
LPI SPH II SPH III Like'ims Honest Bellmakerakl586.2 poäng Godkänd Franzon Thomas och Hansson Ola

2018-07-01 Avesta SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår514.5 poäng Godkänd Larsson Toni och Hallin Annica
SE SPCH LPI LPII LPIII SPH III SÖKH I Mandylike's Wizardekl spår457.5 poäng Godkänd Larsson Toni och Hallin Annica

2018-06-30 Avesta SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interhkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Toni och Elfström Ingemar

2018-06-24 Mora Bk SBK
SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök0 poäng Ej godkänd Jacobson Elisabet och Gustafsson Lars-Göra

2018-06-20 Timrå SBK
RPH III SPH I SPH II SPH III Searover All in Evertonlkl spår569.2 poäng Uppflyttad Åman Kent och Olsson Håkan
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichilkl spår535.7 poäng Uppflyttad Åman Kent och Olsson Håkan

2018-06-17 Gävle SBK
RPH I Jaktkulans Celloakl sök241.5 poäng Uppflyttad Hedman Carina och Alfredsson Robin

2018-06-17 Timrå SBK
LPI SE LCH SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Licence to Killekl spår545.5 poäng Certpoäng Olsson Håkan och Andremo Ann Christin

2018-06-16 Arboga SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Ivanthes First Huntressakl spår0 poäng Ej godkänd Bäckman Therése och Lundqvist Kim

2018-06-16 Mjölby SBK
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl spår555 poäng Godkänd Svensson Siewert och Berggren Eva

2018-06-16 Ludvika SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII SPH III SÖKH I Mandylike's Wizardekl spår542.5 poäng Godkänd Hallin Annica och Fors Gunnar

2018-06-16 Gnesta SBK
SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Searover Copy Wiggoekl sök517 poäng Godkänd Lundin Robert och Svensson Mikael
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenekl sök506.5 poäng Godkänd Lundin Robert och Svensson Mikael

2018-06-10 Grödinge SBK
RPH II RPH III Stenbury Black Charalkl spår0 poäng Ej godkänd Nordin Jörgen och Lundin Robert

2018-06-10 Filipstad SBK
Ringlets Keeperakl spår203.5 poäng Uppflyttad Jansson Richard och Bad Inga-Lill

2018-06-10 Tierp SBK
SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Searover Copy Wiggoekl spår526.7 poäng Certpoäng Ivarsson Tomas och Östlund Marianne
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyekl spår0 poäng Ej godkänd Ivarsson Tomas och Östlund Marianne

2018-06-09 Ånge SBK
LPI SE LCH SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Licence to Killlkl sök523 poäng Uppflyttad Olander Per-Erik och Wikström Jens

2018-06-09 Gislaved SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår529 poäng Certpoäng Rosander Erik och Gustavsson Krafft Ka
LPI SPH II SPH III Like'ims Honest Bellmakerekl spår472.5 poäng Godkänd Rosander Erik och Gustavsson Krafft Ka
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår0 poäng Ej godkänd Rosander Erik och Gustavsson Krafft Ka

2018-06-06 Fagersta SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår455 poäng Godkänd Elfström Ingemar och Gustafsson Lars-Göra

2018-06-06 Rättvik SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII SPH III SÖKH I Mandylike's Wizardekl spår572 poäng Certpoäng Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny
SPH III Winning Line's Stairway to Heavenekl spår499.5 poäng Godkänd Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny

2018-06-06 Farsta SBK
SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Searover Copy Wiggoekl sök0 poäng Ej godkänd Lindberg Ninni och Karlström Henrik

2018-06-03 Uddevalla SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M SÖKH II Sjöbygårdens Ninjahkl spår475.5 poäng Godkänd Mellberg Sven-Håkan och Samuelsson Ingvar
SPH I SPH II Kamrats Frejahkl spår422 poäng Godkänd Mellberg Sven-Håkan och Samuelsson Ingvar

2018-06-03 Falköping SBK
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår599.2 poäng Cert Hellberg Per-Arne och Abrahamsson Christin

2018-06-03 Märsta SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Smart Fellow's Swag in to Townlkl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Britt-Mari och Wistedt Anna

2018-06-03 Knivsta SBK
RPH III Justlike Isseiekl rph584.5 poäng Cert Arthursson Dennis och Berg Marita

2018-06-02 Ljusdal SBK
RLD F RLD A SPH I SPH II Blackbound Maplelkl spår499.7 poäng Uppflyttad Strandberg Siv och Dahlberg Christer

2018-06-02 Knivsta SBK
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyekl spår483 poäng Godkänd Berg Marita och Arthursson Dennis

2018-06-02 Falköping SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Bo-Göran och Fransson Thomas

2018-05-28 Lindesberg SBK
SPH I Zetastar Zesty Smilelkl spår546.2 poäng Uppflyttad Vretlund Christer och Svahn Inga-Lill

2018-05-27 Karlskoga SBK
SPH I Mandylike's Izolkl spår0 poäng Ej godkänd Hedberg Göran och Andersson Ing-Marie

2018-05-27 Tyresö SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I SÖKH I Thorsvi Black Bottlelkl sök352.7 poäng Godkänd Nyberg Jan-Ola och Ahlgren Anna

2018-05-27 Katrineholm SBK
SÖKH I SÖKH II Lill Huldas Klasseakl spår231 poäng Uppflyttad Nilsson Elsmari och Rönnbäck Peter

2018-05-27 Nässjö SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår592 poäng Cert Svensson Kjell och Petersson Jonny

2018-05-27 Visby SBK
SPH I SPH II Zetastar Special Tomahawkhkl spår0 poäng Ej godkänd Boberg Urban och Amelid Carina

2018-05-26 Borås SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår617 poäng Cert Andersson Conny och Östh Sven
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår570 poäng Certpoäng Andersson Conny och Östh Sven
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Conny och Östh Sven

2018-05-26 Flen SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Cangren Malmberg A-M
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Cangren Malmberg A-M

2018-05-26 Ljungby SBK
LPI SPH II SPH III Like'ims Honest Bellmakerekl spår464.5 poäng Godkänd Engdahl Joakim och Hellman Lars
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår0 poäng Ej godkänd Engdahl Joakim och Hellman Lars

2018-05-26 Sandviken SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII SPH III SÖKH I Mandylike's Wizardekl spår561 poäng Cert Hagelin Göran och Åström Sune

2018-05-26 Norrtälje SBK
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenekl sök437 poäng Godkänd Domeij Ulf och Ek Lennart

2018-05-25 Hammarstrand SBK
SPH I SÖKH I Streamlight's Lakes Blueakl spår229 poäng Uppflyttad Häggström Åsa och Olander Per-Erik

2018-05-20 Mönsterås SBK
RLD N LD STARTKLASS LD 1 SPH I Verbascum Nigrum Carexlkl spår384.7 poäng Godkänd Kumpula Matti och Danielsson Lars

2018-05-20 Nässjö SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår566.5 poäng Certpoäng Andersson Birger och Brandt Thomas

2018-05-20 Filipstad SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår592.5 poäng Cert Bad Inga-Lill och Hedberg Göran

2018-05-20 Norrtälje SBK
Korpklons Twillakl spår186 poäng Godkänd Andersson Per-Olof och Wistedt Anna

2018-05-19 Nyköping SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår591 poäng Cert Alfredsson Jan och Johansson Nina
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår541 poäng Certpoäng Alfredsson Jan och Johansson Nina

2018-05-19 Linköping SBK
SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök482 poäng Godkänd Nyman Rolf och Berglund Nils
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök0 poäng Ej godkänd Nyman Rolf och Berglund Nils

2018-05-19 Flen SBK
RPH II RPH III Stenbury Black Charaekl rph0 poäng Ej godkänd Cangren Malmberg A-M och Rönnbäck Peter

2018-05-19 Skutskär SBK
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyekl spår564.5 poäng Cert Ivarsson Tomas och Bagge Åsa

2018-05-19 Nässjö SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår575 poäng Certpoäng Rosander Erik och Wandel Gunnar

2018-05-19 Filipstad SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår572.5 poäng Cert Jansson Richard och Gillå Urban

2018-05-13 Jönköping SBK
Mandylike's Feelinglyakl spår200.5 poäng Uppflyttad Lindberg Dennis och Svensson Leif

2018-05-13 Kungälv SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår553 poäng Certpoäng Segerdahl Lennart och Lövenius Rune
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår0 poäng Ej godkänd Segerdahl Lennart och Lövenius Rune

2018-05-13 Lidköping SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår576.2 poäng Certpoäng Abrahamsson Christin och Swartling Carina
SE SPCH SPH III Varmgärdes Nisseekl spår570.5 poäng Certpoäng Abrahamsson Christin och Swartling Carina

2018-05-13 Mora Bk SBK
SPH I Rockdove's Wind of Changelkl spår502.7 poäng Uppflyttad Östling Anders och Christoffersson Nina
RLD F RLD A SPH I SPH II Blackbound Maplelkl spår0 poäng Ej godkänd Östling Anders och Christoffersson Nina

2018-05-12 Grums SBK
SÖKH II SÖKH III Caper Cailie's Trombekl sök560.7 poäng Cert Melander Jansson Eva och Axelsson Stefan

2018-05-12 Ockelbo SBK
RLD N LD STARTKLASS LD 1 SPH I SPH II SPH III High Dreams Crystal Citylkl spår520.7 poäng Uppflyttad Lindgren Laila och Jönsson Leif
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Smart Fellow's Swag in to Townlkl spår0 poäng Ej godkänd Lindgren Laila och Jönsson Leif

2018-05-10 Karlskrona SBK
SPH II SPH III Bergsandens Pennys Piratekl spår486 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Larsson Jan

2018-05-06 Surahammar SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår515.5 poäng Godkänd Elfström Ingemar och Rahmström Åsa

2018-05-06 Mark SBK
SE SÖCH SÖKH III Mandylike's Visible Vimekl sök630.5 poäng Cert Barck Ulrica och Reikerås Kjell

2018-05-06 Eskilstuna SBK
SPH I Elmshorn Qvickaakl spår182 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Strömbäck Göran

2018-05-06 Gustavsberg SBK
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyekl spår433.2 poäng Godkänd Axell Sylvia och Nyberg Jan-Ola

2018-05-06 Tidaholm SBK
SPH I Mandylike's Kastelloakl spår197.5 poäng Uppflyttad Lindh Pär och Swartling Carina

2018-05-06 Växjö SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlocklkl sök472.2 poäng Uppflyttad Wandel Gunnar och Vescovi Roberto

2018-05-05 Lindesberg SBK
SPH I Zetastar Zesty Smileakl spår237 poäng Uppflyttad Sandahl Roger och Svahn Inga-Lill
Astelokens Gatlinakl sök217.5 poäng Uppflyttad Sandahl Roger och Svahn Inga-Lill

2018-05-05 Värnamo SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchuslkl rph0 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Brolén Lars

2018-05-05 Herrljunga SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår538 poäng Certpoäng Alaby Kjell-Arne och Merenius Johnny

2018-05-05 Svenljunga SBK
RLD N SPH III Mandylike's Yet to Strikeekl spår508.2 poäng Godkänd Viktorsson Barbro och Toftby Urban
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår443 poäng Godkänd Viktorsson Barbro och Toftby Urban

2018-05-05 Mölndal SBK
RLD F LD 1 SPH I SPH II Mandylike's Gingernuthkl spår455.7 poäng Godkänd Wallin Åke och Andersson Klas-Göran

2018-05-05 Säffle SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interhkl spår530.2 poäng Uppflyttad Olsson Inga-Lena och Hedberg Göran

2018-05-05 Gävle SBK
Reedsweeper's Blue Steelekl sök0 poäng Ej godkänd Åström Birgitta och Åström Sune

2018-05-01 Borås SBK
SE SPCH SPH III Varmgärdes Nisseekl spår577 poäng Cert Östh Sven och Merenius Johnny
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår536.5 poäng Certpoäng Östh Sven och Merenius Johnny
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår0 poäng Ej godkänd Östh Sven och Merenius Johnny
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår0 poäng Ej godkänd Östh Sven och Merenius Johnny
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår0 poäng Ej godkänd Östh Sven och Merenius Johnny

2018-04-29 Göteborg SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M SÖKH II Sjöbygårdens Ninjahkl spår486.5 poäng Godkänd Ek Björn och Ohlsson Patrik
RLD F LD 1 SPH I SPH II Mandylike's Gingernuthkl spår476.2 poäng Godkänd Ek Björn och Ohlsson Patrik

2018-04-29 Ljungbyhed SBK
RLD N RLD F SPH III SÖKH III Bergsandens Sahara Hot Nightsekl spår484.5 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Hansson Mikael

2018-04-29 Mönsterås SBK
SE SPCH SE J(J)CH SE LCH RLD A SE RALLYCH SPH III Korpklons Fennekekl spår505 poäng Godkänd Engström Ingemar och Engdahl Joakim

2018-04-29 Falköping SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår594 poäng Cert Linnarsson Bo och Abrahamsson Christin
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår551 poäng Certpoäng Linnarsson Bo och Abrahamsson Christin
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår503.5 poäng Godkänd Linnarsson Bo och Abrahamsson Christin
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår0 poäng Ej godkänd Linnarsson Bo och Abrahamsson Christin

2018-04-29 Heby SBK
RPH III Justlike Isseiekl rph544.7 poäng Cert Ivarsson Tomas och Härlin Marie-Louise

2018-04-29 Västervik SBK
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl spår512.5 poäng Godkänd Berglund Nils och Brolén Lars

2018-04-29 Hörby SBK
Bergsandens Memory Laneakl spår185 poäng Uppflyttad Johnsson Lars och Johansson Kenneth

2018-04-28 Ljungbyhed SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår534 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti

2018-04-28 Rödeby SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II Ritou's Malins Pepparkakahkl spår0 poäng Ej godkänd Hällgren Nils och Karlsson Thomas

2018-04-28 Skillingaryd SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikilkl sök512.7 poäng Uppflyttad Gustafsson Stephanie och Ström Mikael
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamirahkl sök0 poäng Ej godkänd Gustafsson Stephanie och Ström Mikael

2018-04-28 Västervik SBK
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök0 poäng Ej godkänd Jansson Bo och Sundberg Leif

2018-04-22 Lomma SBK
RLD N RLD F SPH III SÖKH III Bergsandens Sahara Hot Nightsekl sök0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Hansson Mikael

2018-04-22 Katrineholm SBK
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyekl spår460 poäng Godkänd Nilsson Elsmari och Norman Leif

2018-04-22 Skara SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår530.5 poäng Certpoäng Simmingsköld Hans och Lund Ingemar
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår492.5 poäng Godkänd Simmingsköld Hans och Lund Ingemar

2018-04-22 Tranås SBK
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök0 poäng Ej godkänd Brandt Thomas och Karlsson Åke

2018-04-22 Farsta SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår0 poäng Ej godkänd Collin Yngve och Karlström Henrik

2018-04-22 Ronneby SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svartlkl sök441.2 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Fagerstedt Tomas

2018-04-21 Katrineholm SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Norman Leif

2018-04-21 Nykvarn SBK
SE VCH Mainline's Zahra Jonesakl spår161 poäng Godkänd Åberg Anders och Syrén Bengt

2018-04-21 Stenkullen SBK
SE SPCH SPH III Varmgärdes Nisseekl spår607.5 poäng Cert Segerdahl Lennart och Sundberg Sven-Olof

2018-04-21 Eskilstuna SBK
Reedsweeper's Blue Steelekl sök0 poäng Ej godkänd Cangren Malmberg A-M och Heikkilä Viljo

2018-04-21 Hultsfred SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlocklkl spår512.2 poäng Uppflyttad Danielsson Lars och Hellman Lars

2018-04-21 Rödeby SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår570.7 poäng Cert Bark Ingemar och Lindfalk Ingrid

2018-04-15 Grödinge SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår547.5 poäng Certpoäng Larsson Lennart och Rönnbäck Peter

2018-04-15 Lidköping SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Willowridge Five Seasonshkl spår500.7 poäng Uppflyttad Holm Jan och Swartling Carina

2018-04-15 Knislinge SBK
RLD N RLD F SPH III SÖKH III Bergsandens Sahara Hot Nightsekl sök450 poäng Godkänd Brandin Thomas och Nielsen Tommy

2018-04-14 Gislaved SBK
TJH RLD N PATRH I SPH I Rainstone Ticket to Ridelkl spår370.2 poäng Godkänd Vescovi Roberto och Petersson Jonny

2018-04-14 Ösmo SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår544 poäng Certpoäng Borgström Roger och Carlson Robert

2018-04-14 Vänersborg SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår546.5 poäng Certpoäng Andersson Jan och Svensson Bo-Göran
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Jan och Svensson Bo-Göran

2018-04-14 Sölvesborg SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II Ritou's Malins Pepparkakahkl spår0 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan

2018-04-14 Limhamn SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår533.5 poäng Certpoäng Nielsen Tommy och Emgård Anders

2018-04-14 Sjöbo SBK
Bergsandens Memory Laneakl spår172.2 poäng Godkänd Ljung Lars-Åke och Bonder Mikael

2018-04-08 Falkenberg SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikilkl sök381.5 poäng Godkänd Gustafsson Kennet och Gundrosen Conniy
SE SPCH SE SÖCH LPII RLD N SPH III SÖKH III Mandylike's Respectful Roseekl sök527.5 poäng Certpoäng Alsvik Tore och Karlsson Magnus

2018-04-08 Hörby SBK
SPH I SPH II Seareeds Mosslkl spår511.2 poäng Uppflyttad Magnusson Claes och Hjorth Ingegerd
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleylkl spår508.7 poäng Uppflyttad Magnusson Claes och Hjorth Ingegerd
LD STARTKLASS SPH I SPH II Mandylike's Heavenlylkl spår443.2 poäng Uppflyttad Magnusson Claes och Hjorth Ingegerd

2018-04-07 Ronneby SBK
SPH I SPH II SPH III Mandylike's Kashmirakl spår222 poäng Uppflyttad Sjösten Roland och Persson Mia

2018-04-07 Örebro SBK
SPH I Elmshorn Qvickaakl spår63.5 poäng Ej godkänd Bergström Elisabeth och Keskinen Martti

2018-04-07 Trollhättan SBK
SÖKH II SÖKH III Caper Cailie's Trombhkl sök542 poäng Uppflyttad Svedberg Jan och Samuelsson Ingvar
SPH III SÖKH II Mandylike's Weaselhkl sök0 poäng Ej godkänd Svedberg Jan och Samuelsson Ingvar

2018-04-07 Lessebo SBK
SÖKH I Carmal's Heroines Ricochetlkl sök340.5 poäng Godkänd Svensson Patrik och Engdahl Joakim
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamirahkl sök349.7 poäng Godkänd Svensson Patrik och Engdahl Joakim

2018-03-25 Tollarp SBK
TJH RLD N PATRH I SPH I Rainstone Ticket to Ridelkl bev.255 poäng Ej godkänd Emgård Anders och Persson Sven-Börje

2018-03-24 Karlshamn SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svartlkl sök427.5 poäng Uppflyttad Fagerstedt Tomas och Brorsson Anders
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikilkl sök403.2 poäng Godkänd Fagerstedt Tomas och Brorsson Anders

2018-03-18 Norrköping SBK
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök488.5 poäng Godkänd Johansson Tomas och Widén Marie


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-11-27 / Page updated 27 Nov 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-11-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Nov 2019