Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2019

Resultat i namnordning


2019-12-01 Varberg SBK
Meadowlark Hawker Nimrodakl sök203.5 poäng Uppflyttad Andersson Matts Roge och Karlsson Carina

2019-11-09 Lessebo SBK
Dimhöjdens Texas Af Barneyakl spår174.7 poäng Godkänd Karlsson Per och Truedsson Christian

2019-11-03 Lindesberg SBK
SÖKH I SÖKH II Wingpennans Fröhkl sök505.2 poäng Uppflyttad Sandahl Roger och Gustavsson Bengt

2019-11-03 Norrköping SBK
SE SÖCH SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök534.5 poäng Godkänd Widén Marie och Axelsson Mats

2019-11-03 Tollarp SBK
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår530.5 poäng Cert Hansson Mikael och Nilsson Bo

2019-11-03 Tollarp SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår553.5 poäng Certpoäng Wallin Birgitta och Bergström Elisabeth
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwasekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Bergström Elisabeth

2019-11-02 Norrköping SBK
RPH II RPH III Stenbury Black Charaekl rph0 poäng Ej godkänd Jansson Bo och Glamsare Hans

2019-11-02 Tollarp SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår535 poäng Certpoäng Prahl Leif och Johnsson Lars

2019-11-02 Falköping SBK
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Gemhkl sök539.5 poäng Uppflyttad Våring Arne och Dahlgren Per
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M SÖKH II Sjöbygårdens Ninjahkl sök0 poäng Ej godkänd Våring Arne och Dahlgren Per

2019-10-27 Karlstad SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interekl sök0 poäng Ej godkänd Jonsson Gun Birgit och Wåhlin Christina

2019-10-26 Sundsvall SBK
RLD N Smart Fellow's Nobody Knowsakl spår206.5 poäng Uppflyttad Majlöv Dan och Forslund Eva

2019-10-26 Skultuna SBK
SÖKH I SÖKH II Labbox D Oaklkl sök0 poäng Ej godkänd Rahmström Åsa och Lundqvist Kim

2019-10-20 Eskilstuna SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demandakl spår214 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Larsson Nils-Göran
SPH I SPH II Meadowlark Habibiakl spår209 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Larsson Nils-Göran
SPH I Labbox Izzyakl rph188.5 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Strömbäck Göran

2019-10-20 Höganäs SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår555.5 poäng Cert Emgård Anders och Magnusson Claes

2019-10-20 Gävle SBK
Highjump's You're in My Heartakl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Lisa-Maria och Jönsson Leif

2019-10-20 Linköping SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flingaakl spår220.5 poäng Uppflyttad Rönnlund Susanne och Svensson Siewert
RLD N RLD F SPH I Mandylike's Loreenakl spår203.5 poäng Uppflyttad Rönnlund Susanne och Svensson Siewert

2019-10-20 Växjö SBK
SPH I Bramblefields Auchroisklkl spår350 poäng Godkänd Svensson Patrik och Truedsson Christian

2019-10-20 Tidaholm SBK
Minnows Gildakl spår221.5 poäng Uppflyttad Lindh Pär och Brinning Karlsson An

2019-10-20 Limhamn SBK
RLD N RLD F Bökardalens Carpe Diemakl rph44 poäng Ej godkänd Persson Sven-Börje och Hansson Mikael

2019-10-20 Årjäng SBK
SPH I Sjöråets Dolomitlkl spår409.5 poäng Godkänd Lundström Lars och Bornstedt Marika

2019-10-20 Jönköping SBK
SPH I SÖKH I SÖKH II SÖKH III Lill Huldas Klassehkl sök477 poäng Godkänd Ström Mikael och Stenh Per-Ola
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M SÖKH II Sjöbygårdens Ninjahkl sök443.7 poäng Godkänd Ström Mikael och Stenh Per-Ola
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl sök549.5 poäng Godkänd Fransson Thomas och Svensson Kjell
RPH II RPH III Stenbury Black Charaekl rph0 poäng Ej godkänd Tillström Ulf och Rubin Ann

2019-10-19 Borås SBK
TJH Gärdegårdens Jonasakl spår55 poäng Ej godkänd Claesson Marianne och Reikerås Kjell

2019-10-19 Växjö SBK
SPH I Mandylike's Gleamhkl spår0 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Karlsson Per

2019-10-19 Höganäs SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår432 poäng Godkänd Mortensen Per och Therup Anders

2019-10-19 Årjäng SBK
SE SPCH LD STARTKLASS SPH I&II&III Willowridge Five Seasonsekl spår494 poäng Godkänd Gunnarsson Tommy och Isebark Conny

2019-10-19 Kramfors SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichihkl rph0 poäng Ej godkänd Eriksson Torbjörn och Jakob Peter

2019-10-13 Tyresö SBK
LPI SE LCH RLD N SPH III Hackihäls Indiana Jonesekl spår575 poäng Certpoäng Björkman Stefan och Johansson Mats

2019-10-12 Sundbyberg SBK
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök564.5 poäng Cert Ahlgren Anna och Rilegård Katarina

2019-10-06 Västervik SBK
Scillerills Peaky Blindersakl spår185 poäng Uppflyttad Fogelberg Helene och Johansson Roland

2019-10-06 Arlöv SBK
SE VCH SE U(U)CH Sea-Birds Peaceful Loveakl spår117.5 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Prahl Leif

2019-10-06 Östersund SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Hoståmyrens Bira Juniorlkl spår454.7 poäng Uppflyttad Dahl Mari-Helen och Knutar Niklas

2019-10-06 Åhus SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SÖKH I Boställeskogens Tottelkl sök437.7 poäng Godkänd Emgård Anders och Jönsson Arne
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl sök0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Nielsen Tommy

2019-10-06 Märsta SBK
SPH I SÖKH II Mandylike's Dayspring Didaroshkl sök389.2 poäng Godkänd Wistedt Anna och Andersson Britt-Mari
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SÖKH I SÖKH II Sea-Croft Lone Rosehkl sök0 poäng Ej godkänd Wistedt Anna och Andersson Britt-Mari

2019-10-05 Vänersborg SBK
SÖKH II SÖKH III Silvergruvans Miss Mayaekl sök0 poäng Ej godkänd Wasteson Gunnel och Svedberg Jan

2019-10-05 Vallentuna SBK
SE VCH LD STARTKLASS Labvision's Miss Moonakl spår148 poäng Ej godkänd Gehnich Susanne och Brygård Pia
Destinys Where Are You Nowakl spår106.2 poäng Ej godkänd Gehnich Susanne och Brygård Pia

2019-10-05 Östersund SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichiekl sök584.5 poäng Cert Näsholm Arne och Olander Per-Erik

2019-10-05 Grödinge SBK
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenekl sök500.5 poäng Godkänd Hansson Ola och Lundin Robert

2019-10-05 Lessebo SBK
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamiraekl sök0 poäng Ej godkänd Truedsson Christian och Karlsson Per

2019-09-29 Umeå SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichiekl sök538 poäng Certpoäng Andersson Peter och Lindström Carina

2019-09-29 Tyresö SBK
Labbonita's Labanlkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anders och Skantz Elizabeth

2019-09-29 Gustavsberg SBK
Searover Sweet Flip Flopakl spår231.5 poäng Uppflyttad Larsson Anne och Wiklander Charlotte

2019-09-29 Lidköping SBK
Highstones Quality Girlakl spår194 poäng Uppflyttad Hellberg Per-Arne och Berg Carola

2019-09-28 Umeå SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichilkl rph518.5 poäng Uppflyttad Asplund Rolf Göran och Jonsson Ove

2019-09-28 Flen SBK
Twigg's Right Awayakl spår0 poäng Ej godkänd Cangren Malmberg A-M och Skogsberg Maria
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasinakl spår0 poäng Ej godkänd Cangren Malmberg A-M och Skogsberg Maria

2019-09-28 Tranås SBK
RLD N RLD F Mandylike's Lorangaakl spår204 poäng Uppflyttad Karlsson Åke och Karlsson Gun Britt-M

2019-09-28 Söderköping SBK
SE SÖCH SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök567 poäng Cert Hagvall Bertil och Johansson Tomas

2019-09-28 Sandviken SBK
SÖKH II SÖKH III Moorman's Kellys Copper Fieldekl sök539.7 poäng Cert Åström Birgitta och Elfström Eva

2019-09-28 Timrå SBK
LPI SE LCH SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Licence to Killekl sök0 poäng Ej godkänd Willner Erik och Forslund Eva

2019-09-28 Kristianstad SBK
LPI SÖKH III Järabackens Smooth Criminalekl sök0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti

2019-09-22 Haninge SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS SPH I Labvision's Bojanlkl spår475.7 poäng Uppflyttad Borgström Roger och Lundin Robert
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Smart Fellow's Swag in to Townhkl spår0 poäng Ej godkänd Lundin Robert och Borgström Roger

2019-09-22 Östhammar SBK
SPH I SÖKH II Mandylike's Dayspring Didaroslkl spår563 poäng Uppflyttad Hagberg Gustavsson M och Persson Lars-Göran

2019-09-22 Svedala SBK
RLD N RLD F SPH III SÖKH III Bergsandens Sahara Hot Nightsekl sök506.5 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Hjorth Ingegerd

2019-09-22 Västerås SBK
SPH I Labbox Izzyakl spår222 poäng Uppflyttad Jacobsson Sten och Lööv Mats
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demandakl spår140.5 poäng Ej godkänd Jacobsson Sten och Lööv Mats

2019-09-22 Borås SBK
SPH I Mandylike's Earwynlkl spår549.2 poäng Uppflyttad Alaby Kjell-Arne och Reikerås Kjell

2019-09-22 Sävsjöström SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockekl spår0 poäng Ej godkänd Truedsson Christian och Nyström Thomas

2019-09-22 Limhamn SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchusekl rph407.2 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Magnusson Claes

2019-09-21 Torsåker / Hofo SBK
Allez Miss Twiggakl spår211 poäng Uppflyttad Åström Sune och Carlborg Lars
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Smart Fellow's Spread Like Wildfireakl spår147.5 poäng Godkänd Åström Sune och Carlborg Lars

2019-09-21 Tranås SBK
RLD N RLD F SPH I Mandylike's Loreenakl spår186.2 poäng Godkänd Karlsson Åke och Brandt Thomas
RLD N RLD F LD STARTKLASS Heading's Blånäbbakl spår184 poäng Uppflyttad Karlsson Åke och Brandt Thomas

2019-09-21 Arboga SBK
SPH I Songbirds Cissielkl spår0 poäng Ej godkänd Lundqvist Kim och Bäckman Therése

2019-09-15 Göteborg SBK
Labbret's Domherreakl sök230.5 poäng Uppflyttad Lövenius Rune och Petersson Lennart

2019-09-15 Gustavsberg SBK
Labbonita's Labanlkl spår0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Stare Gunilla

2019-09-15 Skurup SBK
SPH I Black Angus Twistlkl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Frid Crispin

2019-09-15 Södertälje SBK
Destinys Where Are You Nowakl spår0 poäng Ej godkänd Glamsare Hans och Carlson Robert

2019-09-15 Linköping SBK
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl sök574.5 poäng Cert Jansson Bo och Johansson Tomas

2019-09-15 Kungsbacka SBK
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Gemhkl sök0 poäng Ej godkänd Lengfelt Ulf och Lengfelt Yvonne

2019-09-14 Fagersta SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl sök587.5 poäng Cert Lindfors Dick och Rahmström Åsa

2019-09-14 Söderköping SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Ivanthes First Huntresshkl spår517.7 poäng Uppflyttad Johansson-Weber E och Rönnlund Susanne

2019-09-14 Halmstad SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Mandylike's Heavenlyhkl spår551.5 poäng Uppflyttad Ahlström Ann-Sofie och Gundrosen Conniy

2019-09-14 Stenkullen SBK
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zagalkl spår503 poäng Uppflyttad Ohlsson Patrik och Persson Kenneth

2019-09-14 Nykvarn SBK
SPH I SÖKH I SÖKH II Searover Sweet Fonzilkl sök176 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Karlsson Tomas
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenekl sök520.5 poäng Godkänd Hansson Ola och Karlsson Tomas

2019-09-08 Tidaholm SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockekl spår487.5 poäng Godkänd Lindh Pär och Lundahl Helena

2019-09-08 Mölndal SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl spår516 poäng Godkänd Wallin Åke och Odén Anders

2019-09-08 Mora SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Hunterekl spår566 poäng Cert Gudmunds Laila och Jacobson Elisabet

2019-09-08 Ronneby SBK
SPH I SPH II SPH III Mandylike's Kashmirekl spår452.5 poäng Godkänd Hällgren Nils och Edner Helene

2019-09-08 Ängelholm SBK
SE VCH SPH I Songbirds Claudeakl spår180 poäng Uppflyttad Johansson Kenneth och Sjöstrand Yvonne
SE VCH SE U(U)CH Sea-Birds Peaceful Loveakl spår42.5 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Hansson Mikael

2019-09-08 Falun SBK
SÖKH II SÖKH III Moorman's Kellys Copper Fieldekl sök533 poäng Certpoäng Larsson Toni och Hellberg Roland

2019-09-07 Surahammar SBK
Destinys Where Are You Nowakl spår65.5 poäng Ej godkänd Adesand Christer och Lundqvist Kim

2019-09-07 Mölndal SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår554.5 poäng Certpoäng Ohlsson Patrik och Segerdahl Lennart
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl spår475.5 poäng Godkänd Ohlsson Patrik och Segerdahl Lennart

2019-09-07 Mölndal SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Twigg's Jack of All Tradeslkl sök532.2 poäng Uppflyttad Eliasson Bengt och Svensson Wilson Anni

2019-09-07 Borlänge SBK
LPI SE LCH RLD N SPH III Hackihäls Indiana Jonesekl spår559.5 poäng Cert Sjödén Curt och Hellberg Roland
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Hunterekl spår537 poäng Certpoäng Sjödén Curt och Hellberg Roland

2019-09-07 Nässjö SBK
RLD N SPH I SPH II Mandylike's Dashing Daisyhkl spår504.2 poäng Uppflyttad Karlsson Åke och Brandt Thomas

2019-08-31 Köping SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl sök529 poäng Cert Sandahl Roger och Lundqvist Kim

2019-08-31 Herrljunga SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Rainstone Loireakl spår222 poäng Uppflyttad Alaby Kjell-Arne och Merenius Johnny

2019-08-31 Sjöbo SBK
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår0 poäng Ej godkänd Hjorth Ingegerd och Bonder Mikael

2019-08-23 SBK
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår473.2 poäng Godkänd Stjernborg Carina och Nyman Mattias
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår0 poäng Ej godkänd Stjernborg Carina och Nyman Mattias

2019-08-23 SBK
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök382 poäng Godkänd Hansson Ola och Wiklund Magnus

2019-08-23 SBK
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panekl rph Plac:001576.7 poäng Cert Brorsson Anders och Karlsson Tomas

2019-08-18 Njurunda SBK
RPH III SPH I SPH II SPH III Searover All in Evertonekl spår463.5 poäng Godkänd Andremo Ann Christin och Gabrielsson Per

2019-08-18 Nässjö SBK
RLD N SPH I SPH II Mandylike's Dashing Daisyhkl spår466.2 poäng Godkänd Karlsson Åke och Brolén Lars

2019-08-18 Märsta SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Smart Fellow's Spread Like Wildfireakl spår132 poäng Godkänd Andersson Britt-Mari och Wistedt Anna

2019-08-18 Norrköping SBK
RPH I SÖKH I Scillerills Poseidonlkl sök465.2 poäng Uppflyttad Jansson Lena och Jansson Bo

2019-08-17 Grödinge SBK
SPH I SPH II SÖKH I Bertilhkl spår520.2 poäng Uppflyttad Nordin Jörgen och Glamsare Hans

2019-08-17 Norrköping SBK
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl sök0 poäng Ej godkänd Widén Marie och Hultberg Jörgen
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök0 poäng Ej godkänd Widén Marie och Hultberg Jörgen

2019-08-17 Hammarstrand SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichiekl sök506 poäng Godkänd Häggström Åsa och Wiklund Magnus
LPI SE LCH SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Licence to Killekl sök0 poäng Ej godkänd Häggström Åsa och Wiklund Magnus

2019-08-15 Tierp SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Smart Fellow's Swag in to Townhkl spår302.2 poäng Godkänd Dunder Maria och Neteborn Bengt

2019-08-11 Mellerud SBK
SÖKH I Twigg's Key Pointsakl spår201 poäng Uppflyttad Andreasson Laila och Larsson Inge

2019-08-11 Linköping SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår0 poäng Ej godkänd Axelsson Mats och Sundberg Leif

2019-08-11 Skillingaryd SBK
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamiraekl spår452.2 poäng Godkänd Svensson Kjell och Wandel Gunnar

2019-08-11 Hudiksvall SBK
SÖKH I SÖKH II Labbox D Oaklkl sök0 poäng Ej godkänd Snell Karl-Evert och Lindh Bengt

2019-08-11 Sävsjö SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockhkl sök0 poäng Ej godkänd Ljungqvist Lars och Herdy Franz

2019-08-11 Knislinge SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SÖKH I Boställeskogens Tottelkl sök429.2 poäng Uppflyttad Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke

2019-08-11 Torsby SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interhkl sök495 poäng Uppflyttad Melander Jansson Eva och Axelsson Dolores

2019-08-11 Kumla SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl sök426.5 poäng Godkänd Gustavsson Monika och Gustavsson Bengt

2019-08-10 Ljusdal SBK
SE VCH RLD N RLD F LD 2 LD STARTKLASS & 1 SPH I&II&III High Dreams Crystal Cityekl spår568.2 poäng Godkänd Strandberg Siv och Dahlberg Christer

2019-08-10 Sundsvall SBK
SÖKH I Moorman's Warren Tidelkl sök457.2 poäng Uppflyttad Näslund Göran och Wiklund Magnus

2019-08-04 Ånge SBK
SPH I SÖKH I Streamlight's Lakes Bluelkl spår489 poäng Uppflyttad Åslund Mikael och Glamsare Hans
SE VCH RLD N RLD F SPH I Perdix Gundogs Holdlkl spår463.2 poäng Godkänd Åslund Mikael och Glamsare Hans

2019-08-04 Helsingborg SBK
LD STARTKLASS SPH I Guamikeni's Berlinlkl spår476 poäng Uppflyttad Björkqvist Cronje och Ljung Lars-Åke

2019-08-04 Ronneby SBK
SÖKH I Carmal's Heroines Ricochetlkl sök470.7 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Karlsson Thomas

2019-08-03 Tranås SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockekl spår562.5 poäng Certpoäng Gustafsson Mikael och Kurtsson Eva

2019-08-02 Ånge SBK
RLD N RLD F SÖKH I Searover Copy Diggerlkl sök461.2 poäng Uppflyttad Glamsare Hans och Åslund Mikael
SPH I SÖKH I Streamlight's Lakes Bluelkl sök439.2 poäng Uppflyttad Glamsare Hans och Åslund Mikael
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I SÖKH I Thorsvi Black Bottlelkl sök0 poäng Ej godkänd Glamsare Hans och Åslund Mikael
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichiekl sök568 poäng Cert Olander Per-Erik och Andersson John-Åke
LPI SE LCH SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Licence to Killekl sök477 poäng Godkänd Olander Per-Erik och Andersson John-Åke

2019-07-20 Gävle SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Smart Fellow's Spread Like Wildfireakl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Lisa-Maria och Hagelin Birgitta

2019-07-14 Sollefteå SBK
SÖKH I Moorman's Warren Tidelkl sök0 poäng Ej godkänd Dahl Mari-Helen och Knutar Niklas

2019-07-07 Helsingborg SBK
LPI LPII LPIII SÖKH II SÖKH III Sångfågelns Lady Essexhkl sök514 poäng Uppflyttad Emgård Anders och Ljung Lars-Åke
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Therup Anders

2019-07-06 Heby SBK
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyekl spår560.5 poäng Certpoäng Svensson Sven Erik och Härlin Marie-Louise

2019-06-28 Heby SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Smart Fellow's Spread Like Wildfireakl spår153.2 poäng Godkänd Lundin Thomas och Neteborn Bengt

2019-06-23 Mora SBK
SPH I Ringlets Keeperlkl sök0 poäng Ej godkänd Gudmunds Laila och Fors Gunnar
SE SÖCH SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök601 poäng Cert Gudmunds Laila och Fors Gunnar
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl sök0 poäng Ej godkänd Gudmunds Laila och Fors Gunnar

2019-06-21 Sundsvall SBK
LPI SE LCH SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Licence to Killekl sök0 poäng Ej godkänd Wiklund Magnus och Jakob Peter

2019-06-19 Timrå SBK
RPH III SPH I SPH II SPH III Searover All in Evertonhkl spår512.5 poäng Uppflyttad Åman Kent och Olsson Håkan

2019-06-16 Alingsås SBK
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zagalkl spår427.5 poäng Godkänd Lindqvist Göran och Bergstedt Eva

2019-06-16 Jönköping SBK
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwinlkl bev.236 poäng Ej godkänd Sandahl Roger och Rosander Erik

2019-06-15 Herrljunga SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Twigg's Jack of All Tradeslkl spår439.2 poäng Uppflyttad Merenius Johnny och Alaby Kjell-Arne
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zagalkl spår431.5 poäng Godkänd Merenius Johnny och Alaby Kjell-Arne

2019-06-15 Avesta SBK
SÖKH II SÖKH III Moorman's Kellys Copper Fieldekl sök559 poäng Godkänd Sjödén Curt och Larsson Toni
SE SPCH LPI LPII LPIII SPH III SÖKH I Mandylike's Wizardekl spår510 poäng Godkänd Elfström Ingemar och Larsson Toni

2019-06-15 Gnesta SBK
SE SÖCH SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök491 poäng Godkänd Carlson Robert och Hansson Ola

2019-06-09 Nässjö SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Kjell och Andersson Birger

2019-06-09 Farsta SBK
Raddox Nimlothlkl spår0 poäng Ej godkänd Collin Yngve och Lindberg Ninni

2019-06-09 Tierp SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår523 poäng Certpoäng Ivarsson Tomas och Eriksson Monica

2019-06-09 Ösmo SBK
RPH I Wijmas Dolly Partonhkl rph0 poäng Ej godkänd Rönnbäck Peter och Larsson Kjell
RPH II RPH III Stenbury Black Charaekl rph0 poäng Ej godkänd Rönnbäck Peter och Larsson Kjell

2019-06-08 Gävle SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Ivanthes First Huntresslkl spår525.7 poäng Uppflyttad Hedman Carina och Skog Lennart

2019-06-08 Ösmo SBK
LPI SE LCH RLD N SPH III Hackihäls Indiana Jonesekl spår0 poäng Ej godkänd Carlson Robert och Borgström Roger

2019-06-08 Grödinge SBK
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenekl sök0 poäng Ej godkänd Lundin Robert och Heikkilä Viljo

2019-06-06 Fagersta SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår541.5 poäng Godkänd Larsson Toni och Karlsson Tomas
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyekl spår483 poäng Godkänd Larsson Toni och Karlsson Tomas

2019-06-06 Rättvik SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII SPH III SÖKH I Mandylike's Wizardekl spår581.2 poäng Certpoäng Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny
SE SPCH LD STARTKLASS SPH I&II&III Willowridge Five Seasonsekl spår0 poäng Ej godkänd Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny

2019-06-06 Skövde SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Rainstone Loireakl spår172.7 poäng Godkänd Hellberg Per-Arne och Althorn Britta

2019-06-02 Falköping SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår558.2 poäng Godkänd Linnarsson Bo och Våring Arne
SE SPCH LD STARTKLASS SPH I&II&III Willowridge Five Seasonsekl spår541.5 poäng Certpoäng Linnarsson Bo och Våring Arne

2019-06-02 Knivsta SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl sök0 poäng Ej godkänd Brahm Elsa och Persson Lars-Göran

2019-06-01 Falköping SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår596.5 poäng Cert Hellberg Per-Arne och Brinning Karlsson An
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår0 poäng Ej godkänd Hellberg Per-Arne och Brinning Karlsson An

2019-06-01 Knivsta SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår515.5 poäng Godkänd Arthursson Dennis och Berg Marita

2019-06-01 Kalmar SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl sök0 poäng Ej godkänd Lundgren Peter och Truedsson Christian

2019-06-01 Karlskrona SBK
SÖKH I Carmal's Heroines Ricochetlkl sök386.7 poäng Godkänd Lindfalk Ingrid och Edner Helene

2019-05-27 Lindesberg SBK
SPH I Allez Master Twigglkl spår493.7 poäng Uppflyttad Vretlund Christer och Almquist Sture

2019-05-26 Ockelbo SBK
RLD F RLD A SPH I SPH II Blackbound Maplehkl spår506.5 poäng Uppflyttad Törnquist Kenneth och Lindgren Laila

2019-05-26 Norrtälje SBK
Ivanthes First Lady Lavaakl spår0 poäng Ej godkänd Persson Lars-Göran och Ek Lennart

2019-05-26 Visby SBK
SPH I SPH II Zetastar Special Tomahawkhkl spår320.5 poäng Godkänd Nyman Mattias och Vickman Elisabeth

2019-05-26 Karlskoga SBK
SPH I Mandylike's Izolkl spår578.5 poäng Uppflyttad Hedberg Göran och Thiderman Sören
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Kastellolkl spår505.5 poäng Uppflyttad Hedberg Göran och Thiderman Sören

2019-05-26 Kristianstad SBK
Caper Cailie's Nemoakl spår145.7 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Svensson Anna-Kersti

2019-05-26 Katrineholm SBK
Bageriets Operaakl spår190.5 poäng Uppflyttad Rönnbäck Peter och Skogsberg Maria

2019-05-26 Borås SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår584.5 poäng Certpoäng Johansson Sven-Arne och Östh Sven
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår573.2 poäng Certpoäng Johansson Sven-Arne och Östh Sven
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår540.2 poäng Certpoäng Johansson Sven-Arne och Östh Sven
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Sven-Arne och Östh Sven

2019-05-26 Örnsköldsvik SBK
PH Gracehunters Win's Irish Guinnesslkl spår0 poäng Ej godkänd Eriksson Eva och Domeij Torsten

2019-05-25 Sandviken SBK
SE VCH RLD N RLD F LD 2 LD STARTKLASS & 1 SPH I&II&III High Dreams Crystal Cityekl spår565 poäng Certpoäng Hagelin Göran och Åström Sune

2019-05-25 Örebro SBK
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenekl sök592.5 poäng Cert Gustavsson Bengt och Gustavsson Monika

2019-05-19 Enköping SBK
LD STARTKLASS Thorsvi Huntlyakl spår231.5 poäng Uppflyttad Hawée Göran och Åkesson Mikael
Archean Rock's Long Lasting Loveakl spår48.5 poäng Ej godkänd Hawée Göran och Åkesson Mikael

2019-05-19 Vintrosa SBK
Sjöännens Vincentakl sök146.5 poäng Ej godkänd Gustavsson Bengt och Samuelsson Sven

2019-05-19 Matfors SBK
RPH III SPH I SPH II SPH III Searover All in Evertonhkl spår0 poäng Ej godkänd Forslund Eva och Dahl Mari-Helen

2019-05-19 Gävle SBK
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök559.5 poäng Certpoäng Alfredsson Robin och Hagelin Birgitta

2019-05-18 Linköping SBK
SE VCH SPH I SPH II Firepoppy's Eagelhkl spår496.5 poäng Uppflyttad Ek Lena och Flender Johansson Ul
SE SÖCH SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök0 poäng Ej godkänd Sundberg Leif och Jansson Lena

2019-05-18 Nyköping SBK
LPI SE LCH RLD N SPH III Hackihäls Indiana Jonesekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Svensson Mikael

2019-05-18 Söderhamn SBK
Gracehunters Win's Irish Keiranakl spår181 poäng Uppflyttad Järsand Kjell och Norrman Roland

2019-05-18 Gävle SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII SPH III SÖKH I Mandylike's Wizardekl spår544 poäng Godkänd Alfredsson Robin och Jönsson Leif
RLD N RLD F SPH II SPH III Blackbound Keeleyekl spår527 poäng Certpoäng Alfredsson Robin och Jönsson Leif

2019-05-18 Knislinge SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchushkl spår420 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Brandin Thomas

2019-05-18 Östhammar SBK
SE VCH RLD N Viltvårdarns Öxxiakl sök237.5 poäng Uppflyttad Ek Lennart och Karlén Richard

2019-05-12 Hudiksvall SBK
RPH II RPH III Stenbury Black Charaekl rph0 poäng Ej godkänd Snell Karl-Evert och Olsson Lena

2019-05-12 Gislaved SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår582 poäng Cert Hellman Lars och Engdahl Joakim
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår538 poäng Godkänd Hellman Lars och Engdahl Joakim

2019-05-12 Jönköping SBK
Carmal's Q's Icecubeakl sök180.5 poäng Uppflyttad Rubin Ann och Svensson Leif

2019-05-12 Hörby SBK
SPH I Black Angus Twistakl spår202 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Frid Crispin
Caper Cailie's Nemoakl sök159 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Frid Crispin

2019-05-12 Uppsala SBK
AGD I AGHD I LD STARTKLASS LD 1 SPH I RLD N&F&A & SE RALLY CH Labbret's Rio Grandelkl spår481.7 poäng Uppflyttad Dunder Maria och Eriksson Monica

2019-05-12 Rättvik SBK
SÖKH II SÖKH III Moorman's Kellys Copper Fieldekl sök530.2 poäng Godkänd Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny
SE SÖCH SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök0 poäng Ej godkänd Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny

2019-05-11 Grums SBK
SÖKH II SÖKH III Silvergruvans Miss Mayaekl sök537.5 poäng Godkänd Axelsson Stefan och Melander Jansson Eva

2019-05-11 Torsåker SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII SPH III SÖKH I Mandylike's Wizardekl spår535 poäng Cert Bagge Åsa och Åström Sune
SE VCH RLD N RLD F LD 2 LD STARTKLASS & 1 SPH I&II&III High Dreams Crystal Cityekl spår465.7 poäng Godkänd Bagge Åsa och Åström Sune

2019-05-11 Uppsala SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår0 poäng Ej godkänd Härlin Marie-Louise och Gustavsson Ann-Marie
Raddox Nimlothakl spår227 poäng Uppflyttad Spangenberg Elin och Hagberg Gustavsson M
LD STARTKLASS SPH I Blackbound Triumphakl spår220.7 poäng Uppflyttad Spangenberg Elin och Hagberg Gustavsson M

2019-05-11 Svenljunga SBK
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår0 poäng Ej godkänd Toftby Urban och Furvik Gunnar

2019-05-11 Njurunda SBK
RPH III SPH I SPH II SPH III Searover All in Evertonhkl spår0 poäng Ej godkänd Filin Larry och Knutar Niklas

2019-05-11 Skillingaryd SBK
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamirahkl sök484.5 poäng Uppflyttad Svensson Kjell och Ström Mikael
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl sök467.5 poäng Godkänd Gustafsson Mikael och Kurtsson Eva

2019-05-05 Ludvika SBK
SE SPCH LD STARTKLASS SPH I&II&III Willowridge Five Seasonsekl spår571.5 poäng Certpoäng Östling Anders och Elfström Ingemar

2019-05-05 Göteborg SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår551 poäng Cert Brocker Björn och Ek Björn

2019-05-05 Nykvarn SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnieekl spår590.5 poäng Cert Svensson Mikael och Rönnbäck Peter
LPI SE LCH RLD N SPH III Hackihäls Indiana Jonesekl spår531.5 poäng Godkänd Svensson Mikael och Rönnbäck Peter

2019-05-05 Skara SBK
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår621.2 poäng Cert Hellberg Per-Arne och Abrahamsson Christin

2019-05-05 Sävsjö SBK
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamiraekl spår509.5 poäng Godkänd Petersson Jonny och Gustavsson Krafft Ka

2019-05-04 Ljusdal SBK
LPI LPII SE VCH RLD N TJH(PTRH) PATRH I SPH II Zetastar Noble Tezzlkl bev.520.7 poäng Uppflyttad Strandberg Siv och Dahlberg Christer

2019-05-04 Herrljunga SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår483 poäng Godkänd Merenius Johnny och Köster Jörgen
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår0 poäng Ej godkänd Merenius Johnny och Köster Jörgen
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår0 poäng Ej godkänd Merenius Johnny och Köster Jörgen

2019-05-04 Östhammar SBK
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök602.5 poäng Cert Öjerstedt Hans och Karlén Richard
SÖKH III Capandus Eddie Mac Larenekl sök0 poäng Ej godkänd Öjerstedt Hans och Karlén Richard

2019-05-01 Borås SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår528 poäng Godkänd Claesson Marianne och Östh Sven
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår0 poäng Ej godkänd Claesson Marianne och Östh Sven

2019-05-01 Tierp SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Perdix Gundogs Holdakl spår190.7 poäng Uppflyttad Neteborn Marita och Östlund Marianne
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Smart Fellow's Spread Like Wildfireakl spår72.5 poäng Ej godkänd Neteborn Marita och Östlund Marianne

2019-05-01 Stigen SBK
SÖKH II SÖKH III Silvergruvans Miss Mayaekl sök0 poäng Ej godkänd Samuelsson Ingvar och Petersson Lennart

2019-04-28 Nykvarn SBK
SPH I Songbirds Cissieakl spår198.5 poäng Uppflyttad Åberg Anders och Strömbäck Göran

2019-04-28 Eskilstuna SBK
SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Searover Copy Wiggoekl sök528.5 poäng Godkänd Hansson Ola och Heikkilä Viljo

2019-04-28 Vallentuna SBK
LPI SE LCH RLD N SPH III Hackihäls Indiana Jonesekl spår539.5 poäng Cert Frisk Linda och Brygård Pia

2019-04-28 Falköping SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår603.5 poäng Cert Linnarsson Bo och Hellberg Per-Arne
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår557.5 poäng Certpoäng Linnarsson Bo och Hellberg Per-Arne
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår520 poäng Godkänd Linnarsson Bo och Hellberg Per-Arne
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår0 poäng Ej godkänd Linnarsson Bo och Hellberg Per-Arne

2019-04-28 Jönköping SBK
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zagalkl spår0 poäng Ej godkänd Ström Mikael och Svensson Kjell
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikihkl spår491.5 poäng Uppflyttad Ström Mikael och Svensson Kjell

2019-04-28 Västervik SBK
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl spår546 poäng Godkänd Axelsson Mats och Johansson Roland

2019-04-28 Ljungbyhed SBK
SPH I SPH II Searover Fames Levelhkl spår484 poäng Uppflyttad Brandin Thomas och Nielsen Tommy

2019-04-28 Kungsbacka SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Rainstone Loireakl spår141.5 poäng Ej godkänd Lengfelt Yvonne och Wallin Åke

2019-04-28 Knivsta SBK
SPH I Öljersjös Kido Spirit of Javalkl spår518.7 poäng Uppflyttad Spangenberg Elin och Berg Marita

2019-04-27 Heby SBK
RPH I Jaktkulans Cellolkl rph564.5 poäng Uppflyttad Härlin Marie-Louise och Eriksson Monica
SE VCH RLD N RLD F LD 2 LD STARTKLASS & 1 SPH I&II&III High Dreams Crystal Citylkl rph0 poäng Ej godkänd Härlin Marie-Louise och Eriksson Monica

2019-04-27 Enköping SBK
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök590 poäng Cert Hawée Göran och Nordin Mats

2019-04-27 Eskilstuna SBK
SE VCH Lochiness Le Chiffreakl sök212.2 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Lundqvist Kim
LD STARTKLASS Black Colimas David-Bowieakl spår190.5 poäng Uppflyttad Strömbäck Göran och Tunér Stefan

2019-04-27 Ljungbyhed SBK
RLD N RLD F SPH III SÖKH III Bergsandens Sahara Hot Nightsekl spår0 poäng Ej godkänd Emgård Anders och Jönsson Arne

2019-04-27 Stenkullen SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår580.5 poäng Certpoäng Persson Kenneth och Eliasson Bengt

2019-04-27 Upplands Väsby SBK
SÖKH I SÖKH II Labbox D Oaklkl spår0 poäng Ej godkänd Åkesson Mikael och Hagberg Gustavsson M

2019-04-27 Hässleholm SBK
SÖKH I Carmal's Heroines Ricochetlkl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Ljung Lars-Åke

2019-04-21 Kristianstad SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwasekl spår517 poäng Godkänd Nilsson Stefan och Hansson Mikael

2019-04-21 Grebbestad SBK
Run & Relax's Calvin Kleinakl spår125.5 poäng Ej godkänd Wasteson Gunnel och Svedberg Jan

2019-04-21 Kungälv SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår532 poäng Certpoäng Ek Björn och Petersson Lennart

2019-04-20 Söderköping SBK
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl spår557 poäng Certpoäng Johansson Tomas och Thunström Åke

2019-04-20 Fagersta SBK
LPI LPII SE VCH RLD N TJH(PTRH) PATRH I SPH II Zetastar Noble Tezzhkl spår434.5 poäng Godkänd Elfström Ingemar och Latvala Martti

2019-04-20 Oskarshamn SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson Mikael och Adolfsson Ulrika

2019-04-20 Kristianstad SBK
SÖKH I Carmal's Heroines Ricochetlkl sök393.7 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Therup Anders

2019-04-20 Kungälv SBK
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zagalkl sök417.7 poäng Godkänd Lövenius Rune och Eliasson Bengt

2019-04-19 Farsta SBK
LPI SE LCH RLD N SPH III Hackihäls Indiana Jonesekl spår505.7 poäng Godkänd Nilsson Jan och Johansson Mats

2019-04-14 Växjö SBK
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishfulekl spår0 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Engdahl Joakim

2019-04-14 Lomma SBK
RLD N RLD F SPH III SÖKH III Bergsandens Sahara Hot Nightsekl sök556.5 poäng Certpoäng Johansson Kenneth och Therup Anders

2019-04-14 Rödeby SBK
SPH I SPH II SPH III Mandylike's Kashmirhkl spår509.7 poäng Uppflyttad Edner Helene och Lindfalk Kenneth

2019-04-14 Limhamn SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwasekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Magnusson Claes
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Magnusson Claes

2019-04-14 Skövde SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår556.5 poäng Certpoäng Abrahamsson Christin och Laurén Maria
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår0 poäng Ej godkänd Abrahamsson Christin och Laurén Maria

2019-04-14 Västerås SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyhkl sök520.7 poäng Uppflyttad Lundqvist Kim och Adesand Christer

2019-04-13 Stenkullen SBK
Labbret's Domherreakl sök149.5 poäng Godkänd Persson Kenneth och Eliasson Bengt

2019-04-13 Karlshamn SBK
RLD N RLD F RLD A SPH I SPH II Aktiviva's Bluebelle of Izarlkl spår438.2 poäng Uppflyttad Nilsson Stefan och Korhonen Ari
SPH I Dimhöjdens Trip Af Barneylkl spår329.7 poäng Godkänd Nilsson Stefan och Korhonen Ari

2019-04-13 Norrköping SBK
SPH III Mandylike's Zonicekl spår394.5 poäng Godkänd Johansson Tomas och Widén Marie

2019-04-13 Skövde SBK
SE SPCH LD STARTKLASS SPH I&II&III Willowridge Five Seasonsekl spår570 poäng Certpoäng Hellberg Per-Arne och Fransson Thomas
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår501.5 poäng Godkänd Hellberg Per-Arne och Fransson Thomas

2019-04-13 Vänersborg SBK
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår561 poäng Cert Wasteson Gunnel och Andersson Jan
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl spår534.5 poäng Certpoäng Wasteson Gunnel och Andersson Jan

2019-04-13 Tranås SBK
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamirahkl sök435.7 poäng Godkänd Brandt Thomas och Brolén Lars
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl sök565.5 poäng Cert Brandt Thomas och Brolén Lars
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök0 poäng Ej godkänd Brandt Thomas och Brolén Lars

2019-04-13 Ullared SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchushkl rph491.7 poäng Uppflyttad Sandberg Kenth och Svensson Wilson Anni
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panekl rph591.5 poäng Cert Sandberg Kenth och Svensson Wilson Anni

2019-04-07 Helsingborg SBK
SPH I Black Angus Twistakl spår162 poäng Godkänd Brandin Thomas och Mortensen Per

2019-04-07 Ystad SBK
RLD N RLD F SPH III SÖKH III Bergsandens Sahara Hot Nightsekl sök515 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Magnusson Claes

2019-04-07 Sundbyberg SBK
SE VCH LD STARTKLASS Labvision's Miss Moonakl spår0 poäng Ej godkänd Nordin Staffan och Björkman Stefan

2019-04-07 Tidaholm SBK
SE SPCH SPH II SPH III SÖKH III Mandylike's Concordeekl sök457 poäng Godkänd Hellberg Per-Arne och Wennerberg Anders

2019-04-06 Falkenberg SBK
SPH I SPH II Searover Fames Levelhkl spår461.2 poäng Godkänd Andersson Yvonne och Gustafsson Bo

2019-04-06 Kungsbacka SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Mandylike's Camaroekl spår0 poäng Ej godkänd Lengfelt Ulf och Ohlsson Patrik

2019-04-06 Limhamn SBK
LD STARTKLASS SPH I Guamikeni's Berlinlkl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Björkqvist Cronje

2019-04-06 Karlshamn SBK
SÖKH I Ritou's Sunrizelkl sök0 poäng Ej godkänd Edner Helene och Fagerstedt Tomas

2019-03-31 Simrishamn SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwasekl spår558.5 poäng Cert Hansson Mikael och Jönsson Arne
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Jönsson Arne

2019-03-31 Götene SBK
SE SPCH LD STARTKLASS SPH I&II&III Willowridge Five Seasonsekl spår613.5 poäng Cert Abrahamsson Christin och Laurén Maria

2019-03-30 Hässleholm SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Wingames Stars Bacchushkl rph438.2 poäng Godkänd Mortensen Per och Ljung Lars-Åke
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panekl rph605 poäng Cert Mortensen Per och Ljung Lars-Åke

2019-03-24 Ystad SBK
SPH II SPH III Like'ims Sackekl spår589.5 poäng Cert Wallin Birgitta och Frid Crispin

2019-03-24 Halmstad SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikihkl sök494 poäng Uppflyttad Gundrosen Conniy och Brorsson Kenneth

2019-03-24 Rödeby SBK
SÖKH I Ritou's Sunrizelkl sök392.7 poäng Godkänd Edner Helene och Hällgren Nils

2019-03-17 Åhus SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwasekl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Jönsson Arne

2019-03-17 Norrköping SBK
SPH I SÖKH I SÖKH II SÖKH III Lill Huldas Klasselkl sök524.5 poäng Uppflyttad Johansson Tomas och Ek Lena
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyhkl sök416.2 poäng Godkänd Johansson Tomas och Ek Lena
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl sök0 poäng Ej godkänd Hultberg Jörgen och Widén Marie

2019-03-16 Ullared SBK
SÖKH I Stjärntecknets Aquila Zebakl sök236 poäng Uppflyttad Gustafsson Kennet och Svensson Wilson Anni
LD STARTKLASS Anniegetyourgun Minnie Oakleyakl spår197.5 poäng Uppflyttad Gustafsson Kennet och Svensson Wilson Anni

2019-03-10 Svedala SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikihkl sök399.2 poäng Godkänd Johansson Anders och Nielsen Tommy

2019-02-10 Skanör SBK
SPH I Black Angus Twistakl spår162 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Nilsson Bo


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-04-25 / Page updated 25 Apr 2021: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-04-22 / Information from the Swedish Kennel Club 22 Apr 2021