Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2020

Resultat i namnordning


2020-10-10 Farsta SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Liljevilts Almaakl spår184.7 poäng Uppflyttad Stare Gunilla och Johansson Mats

2020-10-10 Timrå SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichiekl sök573.5 poäng Cert Häggström Åsa och Knutar Niklas

2020-10-04 Hörby SBK
Vattumannen Humleakl sök206.5 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif
Lill-Jeppas Ceasarakl spår204 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif
Black Angus Skotteakl spår178 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif

2020-10-04 Katrineholm SBK
TJH(PTRH) Alaskaakl spår229 poäng Uppflyttad Nilsson Elsmari och Hansson Ola

2020-10-04 Timrå SBK
PH Northline's Delicious Picholineakl spår226.5 poäng Uppflyttad Knutar Niklas och Liukkonen Ulle

2020-10-04 Torsås SBK
Torbjörnahults Suneakl spår103.5 poäng Ej godkänd Lundgren Peter och Hellman Hampus

2020-10-03 Grödinge SBK
SPH I Labbox Izzylkl rph0 poäng Ej godkänd Syrén Bengt och Borgström Roger

2020-10-03 Ockelbo SBK
LD STARTKLASS Pelkens Alla Ögon På Migakl spår152 poäng Godkänd Törnquist Kenneth och Lindgren Laila

2020-10-03 Säffle SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interekl spår483 poäng Godkänd Wåhlin Christina och Axelsson Dolores

2020-10-03 Norrtälje SBK
Eldfängds Tiaraakl spår173 poäng Godkänd Öjerstedt Hans och Karlén Richard
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Liljevilts Almaakl spår173 poäng Godkänd Öjerstedt Hans och Karlén Richard
Ivanthes First Lady Lavaakl spår0 poäng Ej godkänd Öjerstedt Hans och Karlén Richard

2020-10-03 Lessebo SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl sök488 poäng Godkänd Karlsson Per och Truedsson Christian

2020-10-03 Vänersborg SBK
LPI LPII LPIII SÖKH II SÖKH III Sångfågelns Lady Essexekl sök580 poäng Cert Andersson Jan och Svedberg Jan

2020-10-03 Östersund Lugn SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichiekl sök570 poäng Cert Åslund Mikael och Dahl Mari-Helen

2020-09-27 Rödeby SBK
Mandylike's Paxtonakl spår203 poäng Uppflyttad Lindfalk Kenneth och Lindfalk Ingrid

2020-09-27 Falkenberg SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH II Mandylike's Dream Dollekl spår487.7 poäng Godkänd Gundrosen Conniy och Hallin Annica

2020-09-27 Västervik SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II Wingpennans Flingahkl spår507.2 poäng Uppflyttad Nilsson Mi och Axelsson Mats

2020-09-27 Strängnäs SBK
Mandylike's Laceyakl sök220.5 poäng Uppflyttad Åberg Anders och Persson Maria
SE VCH Mainline's Zahra Jonesakl spår202 poäng Uppflyttad Åberg Anders och Persson Maria

2020-09-27 Östhammar SBK
SÖKH II Stawaskogens Black Viperhkl sök429 poäng Godkänd Öjerstedt Hans och Karlén Richard
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök592.7 poäng Cert Öjerstedt Hans och Karlén Richard

2020-09-26 Knivsta SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Perdix Gundogs Holdlkl spår0 poäng Ej godkänd Berg Marita och Arthursson Dennis

2020-09-26 SBK
SPH I SPH II SÖKH I Mandylike's Endearinghkl spår503.5 poäng Uppflyttad Lövenius Rune och Merenius Johnny

2020-09-26 Bjuv SBK
Lill Huldas Klaraakl spår196 poäng Uppflyttad Sjöstrand Yvonne och Nielsen Tommy

2020-09-26 Vadstena SBK
SPH I SÖKH I SÖKH II SÖKH III Lill Huldas Klasseekl sök511 poäng Godkänd Fogelberg Helene och Flender Johansson Ul
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl sök0 poäng Ej godkänd Fogelberg Helene och Flender Johansson Ul

2020-09-26 Falköping SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Kastellohkl sök533.5 poäng Uppflyttad Lindh Pär och Fransson Thomas
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Gemekl sök0 poäng Ej godkänd Lindh Pär och Fransson Thomas

2020-09-20 Eslöv SBK
Vattumannen Humleakl sök200 poäng Uppflyttad Andersson Gunilla och Johnsson Linda

2020-09-20 Nacka SBK
Stenbury Black Kayakl spår213.5 poäng Uppflyttad Gehnich Susanne och Frisk Linda

2020-09-20 Arlöv SBK
SE VCH SPH I Songbirds Claudelkl spår409.5 poäng Godkänd Bonder Mikael och Johansson Anders

2020-09-20 Norrköping SBK
SPH I SÖKH I SÖKH II SÖKH III Lill Huldas Klasselkl spår551.5 poäng Uppflyttad Widén Marie och Johansson Tomas

2020-09-20 Katrineholm SBK
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasinlkl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Elsmari och Hansson Ola

2020-09-20 Kungälv SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Kastellohkl spår494.7 poäng Uppflyttad Lindblad Sverker och Andersson Klas-Göran
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zagahkl spår440.7 poäng Godkänd Lindblad Sverker och Andersson Klas-Göran

2020-09-20 Kungsbacka SBK
SÖKH I Stjärntecknets Aquila Zeblkl sök517 poäng Uppflyttad Lengfelt Yvonne och Lengfelt Ulf
LPI LPII LPIII SÖKH II SÖKH III Sångfågelns Lady Essexekl sök568.5 poäng Certpoäng Lengfelt Yvonne och Lengfelt Ulf
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Gemekl sök481.2 poäng Godkänd Lengfelt Yvonne och Lengfelt Ulf

2020-09-20 Limhamn SBK
SE RPCH RPH I&II&III SPH I&II&III Wingames Stars Panekl rph565 poäng Cert Hansson Mikael och Johnsson Lars

2020-09-20 Ludvika SBK
SPH I Rockdove's Wishmasterlkl spår501 poäng Uppflyttad Christoffersson Nina och Östling Anders

2020-09-20 Uppsala SBK
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök500 poäng Godkänd Eriksson Monica och Gustavsson Ann-Marie

2020-09-19 Ydre SBK
Fonzieakl spår141.5 poäng Ej godkänd Karlsson Åke och Stenh Per-Ola

2020-09-19 Karlstad SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Willowridge Five Seasonsekl spår506.5 poäng Godkänd Melander Jansson Eva och Larsson Inge

2020-09-19 Strängnäs SBK
SPH I SÖKH I Searover Sweet Fonzihkl sök0 poäng Ej godkänd Lundin Robert och Englund Catrin

2020-09-19 Borlänge SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Hunterekl spår481.7 poäng Godkänd Larsson Toni och Östlund Bo

2020-09-19 Svenljunga SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Kastellohkl spår0 poäng Ej godkänd Toftby Urban och Viktorsson Barbro

2020-09-19 Söderköping SBK
SPH I SÖKH I SÖKH II SÖKH III Lill Huldas Klasseekl sök582.5 poäng Certpoäng Johansson Tomas och Widén Marie
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl sök532.5 poäng Certpoäng Johansson Tomas och Widén Marie

2020-09-13 Vintrosa SBK
SÖKH I SÖKH II Wingpennans Fröekl sök0 poäng Ej godkänd Haeggblom Bjellå A och Sahlqvist Kent

2020-09-13 Linköping SBK
SPH I SÖKH I SÖKH II SÖKH III Lill Huldas Klasseekl sök570 poäng Cert Jansson Bo och Jansson Lena
SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Tuffies Deco Driveekl sök0 poäng Ej godkänd Jansson Bo och Jansson Lena

2020-09-13 Flen SBK
SÖKH II SÖKH III Stawaskogens Black Audiekl sök527 poäng Godkänd Hansson Ola och Heikkilä Viljo

2020-09-13 Vinninga SBK
Mandylike's Gimmicklkl sök0 poäng Ej godkänd Holm Jan och Wennerberg Anders
SPH I SPH II SÖKH I Mandylike's Endearinghkl sök0 poäng Ej godkänd Holm Jan och Wennerberg Anders

2020-09-13 Kungälv SBK
Labbret's Domherrelkl sök0 poäng Ej godkänd Olsson Anneli och Segerdahl Lennart
LPI LPII LPIII SÖKH II SÖKH III Sångfågelns Lady Essexekl sök591 poäng Cert Olsson Anneli och Segerdahl Lennart
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl sök560.5 poäng Certpoäng Olsson Anneli och Segerdahl Lennart
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Gemekl sök536 poäng Godkänd Olsson Anneli och Segerdahl Lennart

2020-09-13 Halmstad SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH II Mandylike's Dream Dollekl spår521 poäng Godkänd Brorsson Kenneth och Ahlström Ann-Sofie
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Greenekl spår0 poäng Ej godkänd Brorsson Kenneth och Ahlström Ann-Sofie

2020-09-12 Strängnäs SBK
SPH I Songbirds Cissielkl spår408.5 poäng Godkänd Åberg Anders och Glamsare Hans

2020-09-12 Nässjö SBK
SPH I Dimhöjdens Trip Af Barneylkl spår445.2 poäng Uppflyttad Karlsson Åke och Ström Mikael

2020-09-12 Rättvik SBK
SE SÖCH SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök503.5 poäng Godkänd Gunnarsson Sonny och Hellberg Roland

2020-09-12 Söderhamn SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichiekl sök591.5 poäng Cert Jönsson Leif och Norrman Roland

2020-09-12 Mölndal SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår0 poäng Ej godkänd Lindblad Sverker och Brorsson Anders

2020-09-12 Ockelbo SBK
SE VCH RLD N RLD F LD 2 LD STARTKLASS & 1 SPH I&II&III High Dreams Crystal Cityekl spår574.5 poäng Certpoäng Åström Sune och Dahlberg Christer

2020-09-12 Halmstad SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH II Mandylike's Dream Dollekl spår463 poäng Godkänd Hedenberg Birgitta och Gustafsson Inger

2020-09-12 Karlskrona SBK
RLD N RLD F RLD A SPH I SPH II Aktiviva's Bluebelle of Izarekl spår535.5 poäng Godkänd Fagerstedt Tomas och Lindfalk Kenneth

2020-09-12 Kil SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Willowridge Five Seasonsekl spår595.5 poäng Cert Axelsson Stefan och Lundström Lars

2020-09-12 Oskarshamn SBK
Lill Huldas Mozartakl spår210.2 poäng Uppflyttad Adolfsson Ulrika och Danielsson Lars

2020-09-12 Farsta SBK
SÖKH I Scillerills Vikingslkl sök516.7 poäng Uppflyttad Lindberg Ninni och Karlström Henrik

2020-09-06 Ronneby SBK
SPH I Dimhöjdens Trip Af Barneylkl spår0 poäng Ej godkänd Gidlöv Christin och Pettersson Martin

2020-09-06 Tyresö SBK
Labbonita's Labanlkl spår0 poäng Ej godkänd Stare Gunilla och Wiklander Charlotte
SPH I SPH II Meadowlark Habibihkl spår486.2 poäng Uppflyttad Stare Gunilla och Wiklander Charlotte

2020-09-06 Sjöbo SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Mandylike's Harleyekl spår560 poäng Certpoäng Bergström Elisabeth och Prahl Leif
LD STARTKLASS SPH III Mandylike's Cirrusekl spår559.2 poäng Certpoäng Bergström Elisabeth och Prahl Leif
SPH I SPH II Searover Fames Levelekl spår0 poäng Ej godkänd Bergström Elisabeth och Prahl Leif

2020-09-06 Osby SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SÖKH I Boställeskogens Tottelkl sök421.5 poäng Godkänd Hansson Mikael och Nielsen Tommy

2020-09-06 Knivsta SBK
SPH I Labbox Izzylkl rph0 poäng Ej godkänd Andersson Britt-Mari och Berg Marita

2020-09-05 Surahammar SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Liljevilts Almaakl spår167.2 poäng Godkänd Lundqvist Kim och Rahmström Åsa

2020-09-05 Sjöbo SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwasekl spår506 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Johnsson Lars

2020-09-05 Grödinge SBK
Norforge Amaze Duakl spår198.5 poäng Uppflyttad Syrén Bengt och Borgström Roger

2020-09-05 Mora SBK
SE VCH RLD N RLD F LD 2 LD STARTKLASS & 1 SPH I&II&III High Dreams Crystal Cityekl spår0 poäng Ej godkänd Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny

2020-09-05 Bollnäs SBK
LD STARTKLASS Pelkens Alla Ögon På Migakl spår131.2 poäng Godkänd Broms Liselotte och Norrman Roland

2020-09-05 Ronneby SBK
SPH I SPH II SPH III Mandylike's Kashmirekl spår497.7 poäng Godkänd Edner Helene och Lindfalk Kenneth
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl spår470.2 poäng Godkänd Edner Helene och Lindfalk Kenneth

2020-09-05 Mjölby SBK
Miss Bossings Jackdawakl spår225.5 poäng Uppflyttad Flender Johansson Ul och Johansson Roland

2020-09-05 Knivsta SBK
SE SÖCH SPH II SPH III SÖKH II SÖKH III Conover's Cillas Weldonekl sök597.5 poäng Cert Brahm Elsa och Persson Lars-Göran
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl sök495 poäng Godkänd Brahm Elsa och Persson Lars-Göran

2020-09-05 Grödinge SBK
SPH I Songbirds Cissieakl rph180.7 poäng Uppflyttad Syrén Bengt och Borgström Roger

2020-08-30 Fagersta SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl spår514.2 poäng Godkänd Jespersen Alf och Latvala Martti

2020-08-29 Örnsköldsvik SBK
Sjöråets Aviciiakl spår189 poäng Uppflyttad Liukkonen Ulle och Näslund Göran
SE VCH LD STARTKLASS Labvision's Miss Moonakl spår0 poäng Ej godkänd Liukkonen Ulle och Näslund Göran

2020-08-27 Eskilstuna SBK
SPH I SÖKH I Searover Sweet Fonzilkl spår522.7 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Larsson Nils-Göran

2020-08-22 Boden SBK
SE VCH Masterkey's Wis Seamusakl spår238.5 poäng Uppflyttad Hedlund Josefin och Sundberg Peter

2020-08-22 Skultuna SBK
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl sök0 poäng Ej godkänd Rahmström Åsa och Lundqvist Kim

2020-08-22 Sollefteå SBK
RPH I SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Stargolds Yoichiekl sök585.5 poäng Cert Liukkonen Ulle och Dahl Mari-Helen

2020-08-16 Grödinge SBK
Labbonita's Labanlkl spår0 poäng Ej godkänd Syrén Bengt och Borgström Roger

2020-08-16 Torsby SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interekl sök0 poäng Ej godkänd Lundström Lars och Wåhlin Christina

2020-08-15 Söderköping SBK
SÖKH I Scillerills Vikingsakl sök199.2 poäng Uppflyttad Hultberg Jörgen och Thunström Åke

2020-08-15 Skultuna SBK
Reedsweeper's Icefireakl sök0 poäng Ej godkänd Rahmström Åsa och Lindfors Dick

2020-08-09 Mellerud SBK
Jippikajejs Cross Countryakl spår233.5 poäng Uppflyttad Larsson Inge och Östlund Bo
LD STARTKLASS Mulatorp's Dachsieakl spår161.5 poäng Ej godkänd Larsson Inge och Östlund Bo

2020-08-09 Tierp SBK
Mandylike's Kezoakl spår196.7 poäng Uppflyttad Dunder Maria och Ivarsson Tomas
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Smart Fellow's Spread Like Wildfireakl spår186 poäng Uppflyttad Dunder Maria och Ivarsson Tomas
SPH I Songbirds Cissieakl rph0 poäng Ej godkänd Neteborn Bengt och Neteborn Marita

2020-08-09 Mjölby SBK
RLD N RLD F SPH I Mandylike's Loreenlkl spår446 poäng Uppflyttad Svensson Siewert och Hultberg Jörgen

2020-08-09 Filipstad SBK
SPH I Ringlets Keeperlkl spår521 poäng Uppflyttad Bad Inga-Lill och Jansson Richard

2020-08-09 Sävsjö SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Mandylike's Kastellolkl sök519.7 poäng Uppflyttad Vescovi Roberto och Ljungqvist Lars
SPH I SÖKH I SÖKH II SÖKH III Lill Huldas Klassehkl sök516.7 poäng Uppflyttad Vescovi Roberto och Ljungqvist Lars
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Carmal's Waterlily's Hemlockhkl sök0 poäng Ej godkänd Vescovi Roberto och Ljungqvist Lars

2020-08-08 Kil SBK
Duckedups Blue-Billed Duckakl sök188 poäng Uppflyttad Olsson Inga-Lena och Thiderman Sören

2020-08-08 Gävle SBK
LD STARTKLASS SPH I Blackbound Triumphlkl spår531.5 poäng Uppflyttad Hedman Carina och Jönsson Leif
SPH I Labbox Izzylkl spår502 poäng Uppflyttad Hedman Carina och Jönsson Leif

2020-08-08 Nyköping SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II Wingpennans Flingalkl spår489.5 poäng Uppflyttad Cangren Malmberg A-M och Rönnbäck Peter

2020-08-08 Borlänge SBK
SÖKH I Labbox D Oaklkl sök451.5 poäng Uppflyttad Östlund Marianne och Borgljung Cecilia
SE LCH SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Ever Enjoyekl sök539.5 poäng Certpoäng Hellberg Roland och Ollars Stefan

2020-08-02 Fagersta SBK
Hessas Rappapports Fnatteakl spår223 poäng Uppflyttad Larsson Toni och Hjulström Sara
Sjöråets Aviciiakl spår139.5 poäng Ej godkänd Larsson Toni och Hjulström Sara

2020-08-02 Genevad SBK
SE VCH SE U(U)CH Sea-Birds Peaceful Loveakl spår209.5 poäng Uppflyttad Eriksson Mathiesen K och Gundrosen Conniy
Sloeberry Bay Choukos Guinnessakl rph207.5 poäng Uppflyttad Karlsson Carina och Johansson Morgan
Dalgläntans Dumleakl rph153.5 poäng Godkänd Karlsson Carina och Johansson Morgan

2020-08-02 Ronneby SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl sök0 poäng Ej godkänd Fagerstedt Tomas och Lindfalk Ingrid

2020-08-01 Svalöv SBK
SE VCH SPH I Songbirds Claudelkl spår388 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Andersson Gunilla

2020-08-01 Hagfors SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Mandylike's Interekl spår487.5 poäng Godkänd Gillå Urban och Svensson Kristina
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Willowridge Five Seasonsekl spår0 poäng Ej godkänd Gillå Urban och Svensson Kristina

2020-07-26 Gävle SBK
SPH I Rockdove's Wishmasterakl spår206.5 poäng Uppflyttad Karlsson Lisa-Maria och Jönsson Leif

2020-07-18 Ljusdal SBK
LD STARTKLASS Pelkens Alla Ögon På Migakl spår164 poäng Godkänd Dahlin Marianne och Dahlberg Christer

2020-07-04 Lindesberg SBK
RPH I SÖKH I Scillerills Poseidonlkl rph562.7 poäng Uppflyttad Sandahl Roger och Toftler Göte

2020-06-28 Nyköping SBK
SE SÖCH SÖKH II SÖKH III Searover Pumas Chicaekl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Englund Catrin

2020-06-27 Eskilstuna SBK
SPH I SÖKH I Searover Sweet Fonzilkl sök464 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Larsson Nils-Göran

2020-06-14 Farsta SBK
SPH I SPH II Meadowlark Habibilkl spår475.7 poäng Uppflyttad Ahlgren Anna och Stare Gunilla

2020-06-14 Flen SBK
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasinakl spår234 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Rönnbäck Peter

2020-06-14 Värnamo SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II SÖKH III Mandylike's Inikiekl sök555.5 poäng Cert Tillström Ulf och Gustafsson Mikael

2020-06-13 Herrljunga SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Twigg's Jack of All Tradeshkl spår513.7 poäng Uppflyttad Fries Gunilla och Romland Carina
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zagahkl spår432.7 poäng Godkänd Fries Gunilla och Romland Carina

2020-06-07 Edsbyn SBK
LD STARTKLASS Pelkens Alla Ögon På Migakl spår129.5 poäng Godkänd Norrman Roland och Broms Liselotte

2020-06-07 Stenkullen SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Twigg's Jack of All Tradeshkl sök359.7 poäng Godkänd Merenius Johnny och Sandberg Kenth
LPI LPII LPIII SÖKH II SÖKH III Sångfågelns Lady Essexekl sök461.5 poäng Godkänd Merenius Johnny och Sandberg Kenth

2020-06-06 Farsta SBK
SÖKH I Labbox D Oaklkl sök390.2 poäng Godkänd Ahlgren Anna och Svensson Anders

2020-03-29 Helsingborg SBK
SE VCH SE U(U)CH Sea-Birds Peaceful Loveakl spår75 poäng Ej godkänd Therup Anders och Mortensen Per

2020-03-22 Ystad SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwasekl spår508.5 poäng Godkänd Frid Crispin och Jönsson Arne

2020-03-15 Åhus SBK
SPH I SPH II SPH III Mandylike's Kashmirekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Wallin Birgitta

2020-03-15 Kristianstad SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SÖKH I Boställeskogens Tottelkl spår547 poäng Uppflyttad Hjorth Ingegerd och Emgård Anders

2020-03-14 Åhus SBK
Vattumannen Humleakl sök186.2 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Andersson Gunilla

2020-03-14 Karlskrona SBK
RLD N RLD F RLD A SPH I SPH II Aktiviva's Bluebelle of Izarhkl spår528.5 poäng Uppflyttad Fagerstedt Tomas och Sjösten Inki

2020-03-01 Simrishamn SBK
SPH I Black Angus Twistlkl spår435 poäng Uppflyttad Johansson Anders och Bonder Mikael


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-10-23 / Page updated 23 Oct 2020: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-10-22 / Information from the Swedish Kennel Club 22 Oct 2020