Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Resultat korning

Resultat i namnordning


2014-05-11 Laröd SBK
TJH(PTRH) Minnows Blue Fantasy Halvarsson Sune och Persson Kerstin

2008-07-12 Borlänge SBK
Caspor-Centavo Englund Ann och Westman Anne

2006-09-16 Sollefteå SBK
HS 11066 Fonni Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Börjesson Barbro och Eriksson Torbjörn

2006-09-10 Värnamo SBK
Like'ims Respons of Bellmaker Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Roman Göte och Larsson Birger

2006-09-10 Osby SBK AFC
LPII Near Me's God Like Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Jufalk Kjell och Olsson Ann

2006-07-09 Boden SBK
Fogdarps Dad's Boy Zniper Godkänd mentaldel Skottberörd Slutpoäng:1 Gyllensten Elisabeth och Holmgren Maria M

2006-05-21 Varberg SBK
LPI Robust Brown Woodenheart Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Andersson Anita och Andersson Alf

2005-11-13 Bjuv SBK AFR
LPI Brantastigs Umbra Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Magnusson Anders och Hultqvist Lennart

2005-05-21 Tidaholm SBK
Kristinedals Mizar Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Magnusson Anders och Larsson Birger

2005-04-23 Värnamo SBK
SE RPCH TJH Balder Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Eriksson Christer och Andersson Alf
Mandylike's Complete Companion Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Eriksson Christer och Andersson Alf

2004-09-04 Helsingborg SBK
SE VCH TJH Sea-Birds Jetblack Jack Godkänd mentaldel Skottberörd Slutpoäng:1 Isberg Ronny och Borg Conny

2004-08-08 Romelanda SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Oskarsson Reino och Edoff Anne Chatrine

2004-06-06 Skövde SBK
TJH Transångens Winner Feather Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Larsson Birger och Magnusson Anders

2004-05-23 Visby SBK
SE VCH Besure's Candy Girl Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Oskarsson Reino och Eriksson Torbjörn
Besure's Dream Boy Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Oskarsson Reino och Eriksson Torbjörn
Besure's Next Star Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Oskarsson Reino och Eriksson Torbjörn

2004-05-02 Varberg SBK
TJH Lassagårdens Kamomill Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Andersson Anita och Andersson Alf

2004-02-14 Jönköping SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Andersson Jan och Magnusson Anders

2003-10-18 Värnamo SBK
LPI Minnows China Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Magnusson Anders och Klaar Karlerik

2003-09-27 Smålandsstenar SBK
Tranåsens Give Me A Kiss Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Andersson Alf och Leo Jan-Egon

2003-09-21 Nässjö SBK
Roljan's Cydonea Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Leo Jan-Egon och Sundberg Leif

2003-08-03 Kalmar SBK
Minnows Yellow Queen Godkänd mentaldel Skottberörd Slutpoäng:1 Håkansson Nils-Håkan och Lindfalk Ingrid

2003-07-14 Backamo SBK/AFS VÄSTRA
Transångens Understrapper Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Andersson Alf och Andersson Owe

2003-06-14 Växjö SBK
Kamrats Grandios Godkänd mentaldel Skottberörd Slutpoäng:1 Lindfalk Ingrid och Håkansson Nils-Håkan

2003-04-26 Skara SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Magnusson Anders och Klaar Karlerik

2002-10-19 Kalmar SBK
Duckling's Yo-Yo Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Håkansson Nils-Håkan och Lindfalk Ingrid

2002-10-13 Ågesta SBK/AFC ÖLO
Guideline's Cosmik Debris Godkänd mentaldel Skottberörd Slutpoäng:1 Fagerhov Hans och Larsson Ingalill

2002-10-12 Vänersborg SBK
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Jönsson Robert och Andersson Owe

2002-09-14 Skara SBK
Ellofs Booster Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Magnusson Anders och Klaar Karlerik

2002-06-09 Höör SBK
Benliz Glamour Gloria Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Olsson Ann och Lindfalk Ingrid

2002-05-25 Laholm SBK
Near Me's Eternity Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Eriksson Christer och Andersson Alf

2002-04-14 Alleby SBK/AFB VLO
Moa Godkänd exteriördel Ej godkänd mentaldel Andersson Alf och Hildebrand Lars

2001-10-13 Sundsvall SBK/AFBD
TJH Tale Gorbag Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Wacek Christine och Persson Kjell-Åke

2001-03-11 Nässjö SBK
Minnows Homeward Bound Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Leo Jan-Egon

2000-10-28 Karlskoga SBK
TJH LPI Mylabs Abbe Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Nilsson Bengt och Fagerberg Curt

2000-08-06 Falun SBK/AFR
Country Look's Famous Grouse Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Andersson Jan och Halvarsson Sune

2000-07-03 Kungälv SBK
Gentle Gilbert's Aussie Wombat Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Englund Ann och Karlsson Jan

2000-04-15 Skanör/Falsterb SBK/AFS SKÅ-BLE
Black Cannons Golden Gun Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Gyllensten Jan och Olsson Ann

1999-10-30 Nässjö SBK/AFR
Lill Huldas Beros' Bagass Godkänd mentaldel Skottberörd Slutpoäng:1 Von Krusenstjerna U och Svanstedt Benny

1999-09-12 Munkedal SBK
Häråsens Hebbe Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Oskarsson Reino och Edoff Anne Chatrine

1999-07-24 Kungälv Backamo SBK
O'Sofinas Chopin Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Andersson Owe och Englund Ann

1999-07-19 Kungälv Backamo SBK
Frodo Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Edoff Anne Chatrine och Englund Ann

1999-04-25 Falun SBK/AFBR
Country Look's Cash Is King Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Wiberg Bo och Halvarsson Sune

1999-04-05 Växjö SBK/AFBV SMÅLAN
LPI Labruzz Marion's Milos Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Blomkvist Lars och Johansson Morgan

1998-12-06 Göteborg SBK
Airotkivs Lucky Hunter Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Hildebrand Lars och Svanstedt Benny

1998-09-20 Skanör/Falsterb SBK/AFRS
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Johansson Morgan och Isberg Ronny

1998-07-25 Backamo SBK
LPI LPII Rodarbal Shibas Zeja Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Andersson Owe och Borg Conny

1998-06-06 Visby SBK
Nightshadow's Born to Be Loved Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Färdeman Birgitta och Lindberg Lennart

1998-05-22 Falun SBK/AFR
TJH Nightshadow's Cliffhanger Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Halvarsson Sune

1997-10-19 Umeå SBK
Khamse's Pen Pusher Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Wacek Christine och Örnkloo Torsten

1997-09-07 Uppsala SBK
Pikette Mint Tea Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Rietz Cecilia och Björk Thomas

1997-06-01 Danderyd/Täby SBK/AFBF
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Johansson Pia och Björk Thomas

1997-03-22 Jönköping SBK
Kamrats Knåp-K Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Wahlström Ingemar och Hagvall Ulrika

1997-02-02 Kungälv SBK
TJH Minnows Lion Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Larsson Fred och Hildebrand Lars

1996-09-22 Rödeby SBK/AFB
LPI Labbegården's Joyful Jarvis Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Jufalk Kjell och Lindfalk Ingrid

1996-09-15 Tidaholm SBK/AFR
DatsrÚges Pinnochio Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Borg Conny och Klaar Karlerik

1995-05-27 Borlänge SBK
Sir-Blues Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Tjus Ulla och Englund Ann

1995-05-21 Jönköping SBK
Bobdog's Seaman Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Roman Göte och Leo Jan-Egon

1994-10-09 Göteborg SBK
Minnows Papyrus Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Gillberg Bo och Hildebrand Lars
SE VCH Mandylike's Hurry Up Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Gillberg Bo och Hildebrand Lars
SE VCH Mandylike's Fiery Fieldmaster Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Gillberg Bo och Hildebrand Lars

1994-09-03 Kungälv SBK
Batman-Scott Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Karlsson Tommy och Andersson Owe

1994-08-21 Kalmar SBK
LP Ugglemads Mr Harlekin Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Rooth Gustaf och Olsson Ann

1994-05-28 Jönköping SBK
Hampus Ej godkänd mentaldel Slutpoäng:2 Roman Göte och Edoff Anne Chatrine

1994-04-17 Rödeby SBK/AFB
TJH Lyckåtorps Geirröd Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Håkansson N H och Jufalk Kjell

1993-04-03 Motala SBK/AFS
TJH AspallÚn's Tilda Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Wahlström Ingemar och Sundberg Leif

1992-05-31 Jönköping SBK
TJH LP Mandylike's Chess-Fetch Godkänd mentaldel Skottfast Slutpoäng:1 Hedberg Rolf G och Klaar Karlerik

1992-03-21 Söderköping SBK
Andycap Criss Cross Godkänd mentaldel Slutpoäng:1 Wahlström Ingemar och Karlsson Karl-Erik

1991-03-24 Östhammar SBK
LP Aisa Godkänd mentaldel Berggren Lennart och Altin Britt

1990-09-16 Vittsjö SBK/AFB
Munkagårds Milli Godkänd mentaldel Nilsson Werner

1990-08-18 Kalmar SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo Godkänd mentaldel Edoff Anne Chatrine

1989-09-16 Vaxholm SBK/AFC
Groovie's Jaqueline Bisset Godkänd mentaldel

1988-10-08 Torsås SBK/AFS 881009
TJH NO JCH SE JCH Iliadens Mnemosyne Godkänd mentaldel

1988-09-03 Gävle SBK
Precious Friend Classic-Design Godkänd mentaldel

1988-04-09 Söderköping SBK
Buster Godkänd mentaldel

1987-06-27 Skelleteå SBK/AFS
SE LCH LP Stygger Godkänd mentaldel

1987-06-14 Jönköping SBK/AFS
Highstones Magic-Moon-Wind Godkänd mentaldel

1987-06-06 Motala SBK/AFS 870607
Lufsen Godkänd mentaldel

1987-03-22 Lerum SBK
Ingmos Snoilsky Godkänd mentaldel

1986-06-07 Lerum SBK 860608
LP Idas Karl Godkänd mentaldel

1986-03-23 Söderköping SBK
Valkebo Umbra Godkänd mentaldel

1985-09-07 Solna-Sundbyb SBK/AFS 850908
SE LCH LP Flipper Godkänd mentaldel

1985-08-06 Sollefteå SBK/HS
Puhs Purdy Godkänd mentaldel

1985-07-27 Backamo SBK/AFR
LP Idas Per Godkänd mentaldel
Idas Karolina-Isabella Godkänd mentaldel Ej godkänd mentaldel
Idas Klara Godkänd mentaldel

1985-05-19 Östhammar SBK/AFBF
Kamrats Lisa Godkänd mentaldel

1984-10-20 Söderköping SBK
Agda Godkänd mentaldel

1984-09-15 Älandsbro SBK/AFS
SE BCH Track's Jumbo Godkänd mentaldel

1984-08-18 Höör-Hörby SBK/AFC
LP Like'ims Jolly Jenny Godkänd mentaldel

1984-07-24 Backamo SBK/AFR 840728
Idas Petronella Godkänd mentaldel

1984-06-30 Visby SBK/AFS 840701
Astor Godkänd mentaldel

1984-06-02 Lerum SBK 840603
Devil Godkänd mentaldel

1984-05-19 Nyköping SBK 840520
Puhs Silver Top Ej godkänd mentaldel

1984-04-07 Eskilstuna SBK/AFS
Trickenso Godkänd mentaldel

1983-11-12 Kode SBK/AFAV
SE LCH SE JCH Mandy Godkänd mentaldel

1983-11-08 Sollefteå SBK
Hassan Godkänd mentaldel

1983-10-09 Enköping SBK
Rodarbal Åge Ej godkänd mentaldel

1983-10-09 Köping SBK
Boy Godkänd mentaldel

1983-09-30 Sollefteå SBK/HS
SE LCH Idas Maja Godkänd mentaldel

1983-08-20 Söderhamn SBK/AFS
Buster Godkänd mentaldel
Dick Godkänd mentaldel

1983-06-04 Nyköping SBK/AFS
Grinnerås Boona Godkänd mentaldel

1983-05-14 Sölvesborg SBK
Isa Godkänd mentaldel

1983-05-12 Sollefteå SBK
Öframarks Fred-Flinta Godkänd mentaldel

1983-03-19 Söderköping SBK
Leonardo Godkänd mentaldel

1982-12-08 Sollefteå HS
Cresendos Yellow Prefix Godkänd mentaldel

1982-12-07 Sollefteå HS
Like'ims Hootfoot Ej godkänd mentaldel

1982-10-24 Linköping SBK
SE BCH Titos Godkänd mentaldel

1982-10-03 Enköping SBK
Lotta Ej godkänd mentaldel

1982-09-19 Umeå SBK
Willows Groom Godkänd mentaldel

1982-09-19 Ludvika SBK
Baloo Ej godkänd mentaldel

1982-05-15 Kode SBK
Apollo Godkänd mentaldel

1982-05-02 Östhammar SBK
Basthaga Morris Godkänd mentaldel
Sjötullens Cleo Godkänd mentaldel

1981-12-06 Danderyd-Täby SBK
LP Galefair Ajda Godkänd mentaldel

1981-10-03 Mark SBK
Grinnerås Avva Ej godkänd mentaldel
Hårsås Brown-Leimi Ej godkänd mentaldel
Proud Count Basie Ej godkänd mentaldel
Buster Godkänd mentaldel

1981-09-26 Timrå AFS/SBK 810927
Svedjekullens Ulrika Godkänd mentaldel

1981-09-22 Sollefteå HS 811005
LP Ray Godkänd mentaldel

1981-09-20 Kode AFR/SBK
Dino Godkänd mentaldel
LP Asterix Godkänd mentaldel

1981-09-06 Landskrona AFB/SBK
Atos Ej godkänd mentaldel

1981-08-01 Eskilstuna AFS/SBK
Rocco's Roseofheaven Godkänd mentaldel Cederstrand Per och Johansson Rolf

1981-07-12 Södertälje AFS/SBK
Rocco's Tiffany Ej godkänd mentaldel Andersson Jan
Rocco's Canterburybell Godkänd mentaldel Andersson Jan

1981-07-05 Piteå AFS/SBK
Willows Groom Godkänd mentaldel Isaksson Folke

1981-05-17 Kode AFR/SBK
Akropolis Camelina Godkänd mentaldel Lagergren Claes

1980-11-08 Köping SBK
Caesar Godkänd mentaldel Andersson Bror

1980-10-11 Jönköping SBK
Danilo Godkänd mentaldel Leo Jan-Egon

1980-10-04 Stockholm SBK
Nikon Godkänd mentaldel Cederstrand Per

1980-09-20 Kode AFR/SBK
Martin Godkänd mentaldel Hildebrand Lars-Åke

1980-09-06 Gislaved AFRS/SBK
Cesar Godkänd mentaldel Leo Jan-Egon

1980-07-05 Ystad SBK
Kamrats Ariella Godkänd mentaldel Lundquist Åke

1980-05-26 Stockholm AFD/SBK
Yster Godkänd mentaldel

1979-10-14 Köping SBK
Belinda Godkänd mentaldel

1979-09-29 Stockholmsavd SBK
Dayan Godkänd mentaldel

1979-09-15 Sundsvall AFAV
SE LCH SE BCH Bostic Godkänd mentaldel

1979-07-07 Piteå AFS/SBK
SE LCH Lotus Godkänd mentaldel

1979-06-17 Nacka AFD/SBK
LP Bamse Godkänd mentaldel

1979-06-09 Skara AFS/SBK
Amigo Godkänd mentaldel

1979-05-13 Hedemora AFS/SBK
Brutus Godkänd mentaldel

1979-05-12 Kungälv AFS/SBK
LP Åslidens Playful Patch Godkänd mentaldel

1979-04-07 Vänersborg AFS
LP Rodarbal Fast Godkänd mentaldel

1978-09-30 Mölndal SBK
Borelands Black Billy Boy Godkänd mentaldel

1978-09-10 Borås SBK
Music-Casanova Godkänd mentaldel
SE LCH LP SE BCH Anto Godkänd mentaldel

1978-06-17 Billesholm SBK/AFS
Lots Godkänd mentaldel

1978-05-28 Kungälv SBK/AFD
Kamrats Clay Godkänd mentaldel

1978-05-22 Hs SBK
Puhs Bond Godkänd mentaldel

1978-05-04 Södertälje SBK/AFS
Höjdens Ajo Godkänd mentaldel

1978-04-15 Eksjö SBK
Berghyddans Hektor Ej godkänd mentaldel
Dacke Ej godkänd mentaldel

1977-11-19 Vaxholm AFS
Puhs Chocolate Scandal Godkänd mentaldel

1977-09-18 Kode AFR
Baskervilles Hund Kongo Godkänd mentaldel

1977-08-20 Katrineholm AFS
Bobi Godkänd mentaldel

1977-07-02 Ystad SBK
Pigge Godkänd mentaldel
Yerbas Cito Godkänd mentaldel

1977-06-11 Ludvika AFS
Boss Godkänd mentaldel


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017