Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2001

Resultat i datumordning

Abigaile2001-05-20StenungsundSBK 2 kl.I153 poäng Hyrén Bertil
Adore's Ian Mc Greg2001-05-12LjungbySBK 2 kl.III230.5 poäng Pettersson Jonny
Adore's Ian Mc Greg2001-06-29VärnamoSBK 1 kl.III264.5 poäng Jakob Peter
Adore's Ian Mc Greg2001-06-30VärnamoSBK 1 kl.III289 poäng Herdy Franz
Adore's Ian Mc Greg2001-07-06MarkarydSBK 1 kl.III273 poäng Eriksson Christer
LPI Agapanthus Shabby Chic2001-04-21HallstahammarSBK 1 kl.III284.5 poäng Håvedal Claes Göran
Airotkivs Rhythm of The Dance2001-05-26KalmarSBK 3 kl.I132 poäng Blomdahl Börge
Airotkivs Rhythm of The Dance2001-06-16KalmarSBK 1 kl.I171.5 poäng Von Krusenstjerna U
LPI Akita2001-05-05OskarshamnSBK 1 kl.II177 poäng Petersson Gunnar
LPI Akita2001-07-19ÖlandSBK 1 kl.III280 poäng Larsson Solbritt
LPI Akita2001-07-21ÖlandSBK 2 kl.III234 poäng Von Krusenstjerna U
LPI Akita2001-09-23KalmarSBK 1 kl.III258 poäng Sundin Leif
LPI Akita2001-10-06OskarshamnSBK 1 kl.III284 poäng Sundin Leif
Alcestes Figge2001-05-05WoxnadalenSBK 2 kl.II156.5 poäng Persson Per-Inge
Alfons2001-11-17EslövSBK 1 kl.I174 poäng Svensson Anna-Kersti
Alfons2001-12-09TrelleborgSBK 3 kl.I137 poäng Hansson Leif
TJH Alliz2001-05-01HöörSBK 2 kl.I147 poäng Bengtsson Sten
TJH Alliz2001-05-24HörbySBK 0 kl.I0 poäng Nilsson Ewa
TJH Alliz2001-09-30HöörSBK 1 kl.I171 poäng Nilsson Leif
TJH Alliz2001-12-08VeberödSBK 2 kl.II147.5 poäng Ström Tommy
LPI Amadeus2001-10-14BoxholmSBK 2 kl.II148.5 poäng Nilsson Berth
LPI Amadeus2001-11-04VadstenaSBK 3 kl.II136 poäng Klasson Göran
Ammie2001-05-27BollebygdSBK 0 kl.II98 poäng Johansson Berit
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My2001-06-10EskilstunaSÖKK/EHDK 1 kl.I160.5 poäng Johnsson Jonny
Andvattnets Greta Gås2001-08-18VästeråsSBK 1 kl.I163 poäng Jacobsson Sten
Andvattnets Moa Morkulla2001-08-18VästeråsSBK 2 kl.I151 poäng Jacobsson Sten
Andvattnets Moa Morkulla2001-09-01HallstahammarSBK 1 kl.I160.5 poäng Karlsson Tomas
Andvattnets Svea Sumphöna2001-08-18VästeråsSBK 2 kl.I146.5 poäng Jacobsson Sten
Andvattnets Svea Sumphöna2001-09-01HallstahammarSBK 2 kl.I156 poäng Karlsson Tomas
Andvattnets Viola Vadare2001-08-15KöpingSBK 1 kl.I187 poäng Eriksson Kent
Andvattnets Viola Vadare2001-09-30SkultunaSBK 1 kl.II177 poäng Eriksson Kent
Askrikes Seabear2001-07-14VadstenaSBK 3 kl.I120.5 poäng Nilsson Berth
Askrikes Seabear2001-09-08ÖdeshögÖKK 0 kl.I0 poäng Klasson Göran
Askrikes Seabear2001-11-04VadstenaSBK 3 kl.I125.5 poäng Nilsson Berth
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-01-19JönköpingSBK 2 ekl251.5 poäng Svensson Kjell
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-01-27VärnamoSBK 1 ekl267.5 poäng Herdy Peter
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-05-12LjungbySBK 2 ekl243 poäng Pettersson Jonny
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-06-15OskarströmSBK 3 ekl222 poäng Falkström Gunilla
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-06-29VärnamoSBK 2 ekl241 poäng Jakob Peter
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-06-30VärnamoSBK 2 ekl242.5 poäng Herdy Franz
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-07-11SmålandsstenarSBK 1 ekl284.5 poäng Petersson Jonny
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-09-22VästboSBK 2 ekl241 poäng Lidén Reine
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-10-14LjungbySBK 2 ekl254.5 poäng Hjelm Magnus
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-10-20SävsjöSBK 1 ekl272.5 poäng Herdy Peter
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bella2001-10-21VärnamoSBK 1 ekl273 poäng Herdy Peter
Bellmaker's Credence2001-02-11SävsjöSBK 2 kl.I153 poäng Erlandsson Ebbe
Bellmaker's Credence2001-03-10MjölbySBK 2 kl.I153 poäng Berge Ingemar
Bellmaker's Credence2001-03-24VimmerbySBK 2 kl.I158 poäng Flender Johansson Ul
Bellmaker's Credence2001-05-01NjudungSBK 1 kl.I177.5 poäng Furuskog Lars-Erik
Bellmaker's Credence2001-06-08SkövdeSBK 2 kl.II153 poäng Oskarsson Per
Bellmaker's Credence2001-07-19ÖlandSBK 2 kl.II149 poäng Larsson Solbritt
Bellmaker's Credence2001-07-21ÖlandSBK 1 kl.II175 poäng Von Krusenstjerna U
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy2001-05-27MalmöSBK 2 ekl251.5 poäng Johansson Hans
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy2001-06-01Sydöstra SkåneSBK 2 ekl224 poäng Borgenlöv Leif
LPI Benliz Duchess Denize2001-05-13Skanör/FalsterbSBK 1 kl.I177 poäng Frid Crispin
LPI Benliz Duchess Denize2001-10-28LundSBK 1 kl.I174 poäng Björkqvist Cronje
LPI Benliz Duchess Denize2001-11-25SkurupSBK 2 kl.I151.5 poäng
LPI Benliz Duchess Denize2001-12-08VeberödSBK 1 kl.I177.5 poäng Andersson Per-Olof
Berntssons Naturale2001-08-03SkurupSBK 2 kl.I150 poäng Frid Crispin
Berntssons Naturale2001-11-25SkurupSBK 1 kl.I163.5 poäng
SE VCH Bessie2001-09-08HäveröSBK 3 kl.II125 poäng Ek Lennart
LPI LPII Bjevas Hugo2001-01-19JönköpingSBK 1 kl.II172 poäng Lindberg Dennis
LPI LPII Bjevas Hugo2001-05-24HuskvarnaSMÖKK/HHK 1 kl.III256 poäng Sandström Anette
LPI LPII Bjevas Hugo2001-10-13ForserumSBK 2 kl.III238 poäng Axell Ulf
LPI LPII Bjevas Hugo2001-10-28UlricehamnSBK 2 kl.III226 poäng Blomqvist Ann Charlo
LPI LPII Bjevas Hugo2001-11-17TomtenSBK 3 kl.III216 poäng Abrahamsson Christin
LPI LPII Bjevas Hugo2001-12-02HjoSBK 3 kl.III211.5 poäng Lindgren Leif
Blue Scania Walter2001-10-06Sydöstra SkåneSBK 2 kl.I143.5 poäng Andersson Per-Olof
Blue Scania Walter2001-11-11Skanör/FalsterbSBK 3 kl.I134.5 poäng Hansson Leif
Blue Scania Walter2001-11-17EslövSBK 3 kl.I128 poäng Svensson Anna-Kersti
Blue Scania Walter2001-12-08VeberödSBK 1 kl.I163 poäng Ahlberg Alf
Boulders Henna2001-11-11UppsalaSBK 2 kl.I152 poäng Antehed Gunnel
LPI Brantastigs Jasmin2001-11-18ÄngelholmSBK 2 kl.I143.5 poäng Johansson Kenneth
SE VCH Briggle's Mad About You2001-04-29LuleåSBK 3 kl.I118 poäng
SE VCH Briggle's Mad About You2001-06-02BodenSBK 3 kl.I134 poäng Olovsson Torbjörn
SE VCH Briggle's Mad About You2001-08-19ÄlvsbynSBK 1 kl.I166 poäng Berglund Rune
SE VCH Briggle's Mad About You2001-12-09KalixSBK 3 kl.II130 poäng Forsström Karin
NORD VCH Briggle's Maxwell House2001-08-24KirunaSBK 2 kl.I150 poäng Forsström Kurt
NORD VCH Briggle's Maxwell House2001-12-09KalixSBK 2 kl.I159 poäng Forsström Kurt
LPI Bökardalens Hot News2001-05-26KalmarSBK 1 kl.I160 poäng Blomdahl Börge
LPI Bökardalens Hot News2001-06-16KalmarSBK 3 kl.I138 poäng Von Krusenstjerna U
LPI Bökardalens Hot News2001-07-19ÖlandSBK 1 kl.I165 poäng Lundin Carina
LPI Bökardalens Hot News2001-08-17SaxnäsSBK 2 kl.I152 poäng Johansson Hans
LPI Bökardalens Hot News2001-10-27ÖlandSBK 1 kl.I160 poäng Ståhl Roth Gunborg
LPI Capandus Penny Lane2001-07-22Särna/IdreSBK 1 kl.I171 poäng Fors Gunnar
LPI Capandus Penny Lane2001-08-12Gagnef/FlodaSBK 1 kl.I176 poäng Gudmunds Laila
LPI Capandus Penny Lane2001-09-29WoxnadalenSBK 2 kl.I154 poäng Lundberg Lars-Åke
Cassatas Bess A:xon2001-04-16Skanör/FalsterbSBK 2 kl.II152.5 poäng Klang Ingvar
Cassatas Bess A:xon2001-08-03SkurupSBK 3 kl.II120 poäng Wallin Birgitta
Cassatas Black Bird2001-10-07MönsteråsSBK 3 kl.I133 poäng Petersson Gunnar
Cassatas Resolute Rattigan2001-07-14VadstenaSBK 2 kl.II154 poäng Nilsson Berth
SE VCH Cindys News Flower2001-05-12LjungbySBK 1 kl.I165.5 poäng Pettersson Jonny
SE VCH Cindys News Flower2001-05-27VäxjöSBK 1 kl.II180.5 poäng Melin John
SE VCH Cindys News Flower2001-07-06MarkarydSBK 2 kl.II158 poäng Krüger Carola
SE VCH Cindys News Flower2001-07-29TingsrydSBK 1 kl.II180 poäng Herdy Peter
SE VCH Cindys News Flower2001-09-02LjungbySBK 1 kl.II161 poäng Rosander Erik
Cindys Pion2001-09-16BurlövSBK 2 kl.I152.5 poäng Hansson Leif
Cindys Pion2001-09-23LundSBK 1 kl.I166.5 poäng Ström Tommy
SE VCH Colas Albin2001-06-02ValdemarsvikSBK 0 kl.I94 poäng Johansson Thomas
SE VCH Colas Albin2001-10-07SöderköpingSBK 2 kl.I144.5 poäng Aass Christer
NORD VCH Colas Heidi2001-07-06LaxåSBK 3 kl.I123 poäng Österlund Hans
NORD VCH Colas Heidi2001-11-25LaxåSBK 2 kl.I148.5 poäng Lindgren Ann-Sofie
Corazza's Asterix2001-06-30GrumsSBK 3 kl.I123.5 poäng Jansson Björn-Åke
Country Flowers Iresine Lindeni2001-05-26TanumSBK 1 kl.I162 poäng Andersson Jan
Country Look's Dream All Night2001-05-01BorlängeSBK 0 kl.I89 poäng Hellberg Roland
Country Look's Dream All Night2001-05-05MoraSBK 3 kl.I113 poäng Deregård Lars
Country Look's Dream All Night2001-05-06Gagnef/FlodaSBK 0 kl.I96 poäng Jespersen Alf
Country Look's Dream All Night2001-07-07MoraSBK 2 kl.I145 poäng Gudmunds Laila
Country Look's Dream All Night2001-07-28BorlängeSBK 3 kl.I111.5 poäng Söderholm Ove
Country Look's Dream All Night2001-08-12Gagnef/FlodaSBK 3 kl.I119 poäng Gudmunds Laila
Country Look's Dream All Night2001-11-03TierpSBK 0 kl.I99 poäng Ivarsson Tomas
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corpor2001-05-12LjungbySBK 0 kl.I0 poäng Pettersson Jonny
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corpor2001-05-20HässleholmSKK/NSKK 2 kl.I141 poäng Hjorth Ingegerd
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corpor2001-06-13VäxjöSBK 2 kl.I157.5 poäng Melin John
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corpor2001-09-02LjungbySBK 3 kl.I127.5 poäng Rosander Erik
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corpor2001-10-14LjungbySBK 2 kl.I147 poäng Hjelm Magnus
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palstern2001-03-03V:a MedelpadSBK 3 ekl206 poäng Lindberg Lars
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palstern2001-05-05V:a MedelpadSBK 2 ekl252.5 poäng Åhlén Kenth
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palstern2001-10-14V:a MedelpadSBK 3 ekl214 poäng Karlsson Bertil
TJH Cresendos Qulöra Qudden2001-10-20SundsvallSBK 1 kl.II188 poäng Nyström Hans
TJH Cresendos Qulöra Qudden2001-11-24SundsvallSBK 1 kl.II170 poäng Andersson John-Åke
TJH Cresendos Qulöra Qudden2001-12-02JärvsöSBK 1 kl.II188 poäng Fridh Ingemar
Cresendos Qusin Qurt2001-04-04V:a MedelpadSBK 2 kl.II143 poäng Wiklund Stiven
Cresendos Qusin Qurt2001-05-05V:a MedelpadSBK 3 kl.II125 poäng Åhlén Kenth
Cresendos Qusin Qurt2001-06-08V:a MedelpadSBK 3 kl.II112.5 poäng Andersson John-Åke
Crofters Pride Black-Velvet2001-05-26TanumSBK 3 kl.I122 poäng Andersson Jan
Crofters Pride Black-Velvet2001-08-09TanumSBK 2 kl.I144.5 poäng Larsson Görel
Crofters Pride Black-Velvet2001-09-15TanumSBK 3 kl.I135 poäng Larsson Görel
Dancing of Cranes Juliet2001-09-01SkogåsSTOKK/SLKK 1 kl.I160.5 poäng Olsson Leif
Dancing of Cranes Juliet2001-09-30TyresöSHU 1 kl.I160 poäng Svahn Inga-Lill
Dancing of Cranes Juliet2001-11-10Sthlm SöSBK 1 kl.I174.5 poäng Lundin Lena
DatsrÚges Cherimoya2001-05-18KungsbackaSBK 0 kl.I58.5 poäng Lövenius Rune
LPI LPII DatsrÚges Madras2001-11-17TomtenSBK 2 kl.I140.5 poäng Iversen Kurt
LPI LPII DatsrÚges Madras2001-12-02HjoSBK 1 kl.I164.5 poäng Lund Ingemar
DatsrÚges Physalis2001-04-22TjörnSBK 3 kl.I102 poäng Andreasson Laila
DatsrÚges Physalis2001-05-25PartilleSBK 2 kl.I150 poäng Eliasson Lennart
DatsrÚges Physalis2001-06-15LerumSBK 3 kl.I110 poäng Rutgersson Per-Erik
DatsrÚges Space Storm2001-11-10KarlsborgSBK 3 kl.I133.5 poäng
Dolou's One Breath of Mystic2001-06-02SommenbygdenSBK 0 kl.I69 poäng Ericson Hans
Dolou's One Breath of Mystic2001-10-06TranåsSBK 3 kl.I132.5 poäng Bengtsson Boel
Dolou's One Breath of Mystic2001-10-07NässjöSBK 3 kl.I114 poäng Brorsson Arne
Dolou's One Breath of Mystic2001-11-04VadstenaSBK 3 kl.I101.5 poäng Nilsson Berth
LPI LPII Drumburns Bonelli2001-07-08BjuvSBK 3 kl.I138 poäng Ahlqvist Barry
LPI LPII Drumburns Bonelli2001-11-11HelsingborgSBK 3 kl.I122 poäng Mortenssen Per
Drumburns Manobi2001-03-31KungsbackaSBK 0 kl.I78 poäng Lengfelt Yvonne
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza2001-09-01SkogåsSTOKK/SLKK 1 kl.I186 poäng Olsson Leif
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza2001-09-02TyresöSBK 1 kl.I181.5 poäng Lundin Lena
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza2001-09-29TyresöSHU 2 kl.I156 poäng Bergståhl Maria
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza2001-09-30TyresöSHU 2 kl.I143 poäng Svahn Inga-Lill
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza2001-10-13HuddingeSTOKK/APOLLOGR 1 kl.I177 poäng Lindberg N
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-02-10LidingöSBK 2 kl.III251 poäng Johansson Mats
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-02-18TyresöSBK 2 kl.III230 poäng Johansson Mats
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-02-25VäsbySBK 2 kl.III230.5 poäng Lundgren Anna
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-03-04NackaSBK 0 kl.III139.5 poäng Johansson Mats
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-05-09UppsalaSBK 2 kl.III234 poäng Fredriksson Mette
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-05-16Märsta/SigtunaSBK 0 kl.III187.5 poäng Persson Lars-Göran
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-05-29ÖsteråkerSBK 2 kl.III231.5 poäng Axell Sylvia
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-06-06LidingöSBK 3 kl.III217.5 poäng Backevik Jan
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-06-17Danderyd/TäbySBK 2 kl.III235 poäng Johansson Mats
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-06-30KnivstaSBK 1 kl.III260 poäng Tofthagen Mikael
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-07-18WaxholmSBK 2 kl.III251.5 poäng Johansson Mats
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus2001-10-14ÖsthammarSBK 0 kl.III180 poäng Ivarsson Tomas
Ella2001-05-01SöderköpingSBK 1 kl.I172.5 poäng Petersson Johan
Ella2001-10-07SöderköpingSBK 2 kl.I152 poäng Aass Christer
Ellofs Booster2001-06-15HallsbergSBK 3 kl.I135 poäng Österlund Hans
Ellofs Booster2001-08-26LaxåSBK 2 kl.I144 poäng Persson Tomas
Elmshorn Ellington2001-06-01AskersundSBK 3 kl.I101 poäng Samuelsson Sven
Emil2001-11-17EslövSBK 2 kl.I143.5 poäng Svensson Anna-Kersti
TJH Feel The Force Dacke2001-08-10MalmenSBK 0 kl.II93.5 poäng Axelsson Vannestål A
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja2001-05-01HöörSBK 1 kl.I164 poäng Bengtsson Sten
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja2001-05-26SölvesborgSBK 1 kl.I176 poäng Ohlsson Olof
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja2001-06-01ÄlmhultSBK 1 kl.I171.5 poäng Sandström Bo
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja2001-09-30OlofströmSBK 2 kl.II146 poäng Lundin Carina
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja2001-10-27ÅhusSBK 2 kl.II158.5 poäng Sandström Bo
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja2001-11-18OsbySBK 1 kl.II175 poäng Weiffert Rolf
SE LCH Findus2001-01-20HammaröSBK 3 kl.I119 poäng Åkerlund Milton
SE LCH Findus2001-02-17HammaröSBK 3 kl.I131.5 poäng Lundström Lars-Ivar
SE LCH Findus2001-03-17HammaröSBK 2 kl.I153.5 poäng Engström Tommy
SE LCH Findus2001-04-28GrumsSBK 0 kl.I95 poäng Andersen Helge
SE LCH Findus2001-09-08MunkforsSBK 3 kl.I132 poäng Claesson Gunnar
SE LCH Findus2001-10-21ForshagaSBK 2 kl.I159 poäng Isebark Conny
SE LCH Findus2001-11-03HagforsSBK 1 kl.I160.5 poäng Gillå Urban
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alic2001-06-06OrustSBK 1 kl.I169 poäng Olausson Erik
TJH Fräsch & Sund Ella F2001-10-28KramforsSBK 3 kl.I138 poäng Näsholm Arne
SE VCH Fräsch & Sund Liza M2001-08-25HemsjöSSRK 1 kl.II164.5 poäng Bucklin Lars
SE VCH Fräsch & Sund Liza M2001-12-12OrustSBK 2 kl.II151.5 poäng Linder Leif
Fågelfinnarens Celia2001-02-25VäsbySBK 0 kl.III187.5 poäng Lundgren Anna
TJH LPI Glensheen Montelimar2001-02-11BollebygdSBK 2 kl.II157.5 poäng Fröjd Bengt
TJH LPI Glensheen Montelimar2001-02-24KungälvSBK 3 kl.II134 poäng Lövenius Rune
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfrien2001-05-01HelsingborgSBK 2 kl.II151.5 poäng Röjelid Ingrid
LPI Grebulons Carisma2001-10-21HalmstadSBK 1 kl.I164.5 poäng Andersson Yvonne
LPI Grebulons Carisma2001-11-10OskarströmSBK 1 kl.I181 poäng Johansson Sture
LPI Grebulons Carisma2001-11-18OsbySBK 2 kl.I151 poäng Wallin Birgitta
LPI Guamikeni's Silverpil2001-05-19MatforsSBK 1 kl.I174.5 poäng Filin Larry
Guamikeni's Snabba Björnen2001-11-11RonnebySBK 3 kl.I121.5 poäng Olsson Christer
Guamikeni's Snabba Björnen2001-11-18OsbySBK 0 kl.I87.5 poäng Wallin Birgitta
Guideline's Windbag2001-06-06LidingöSBK 0 kl.III167.5 poäng Backevik Jan
Guideline's Windbag2001-06-30KnivstaSBK 0 kl.III177 poäng Tofthagen Mikael
Guideline's Windbag2001-07-18WaxholmSBK 0 kl.III152 poäng Johansson Mats
LPII Gärdegårdens Metis-A2001-10-13RagundaSBK 3 kl.I130 poäng Holmberg Jan
Havhult Didrick2001-09-02LjungbySBK 0 kl.I98.5 poäng Rosander Erik
Hedgehog's Jiminy Cricket2001-06-08LommaSBK 2 kl.I145.5 poäng Andersson P-O
Hedgehog's Jiminy Cricket2001-06-09HörbySBK 2 kl.I152 poäng Prahl Leif
Highjump's Bowl of Berries2001-03-18JärvsöSBK 1 kl.I169 poäng Fridh Ingemar
Highjump's Bowl of Berries2001-04-14MatforsSBK 0 kl.I0 poäng Andersson John-Åke
Highjump's Bowl of Berries2001-05-26SöderhamnSBK 2 kl.I156 poäng Cedendahl Bert
Highjump's Bowl of Berries2001-06-01UmeåSBK 1 kl.I174.5 poäng Grehn Anette
Highjump's Bowl of Berries2001-08-03V:a MedelpadSBK 1 kl.II171.5 poäng Söderberg Gina
Highjump's Bowl of Berries2001-08-10SundsvallSBK 1 kl.II161 poäng Nyström Hans
Highjump's Bowl of Berries2001-11-18FagerstaSBK 0 kl.III0 poäng Edin Tord
Highjump's Bowl of Berries2001-12-02JärvsöSBK 3 kl.III210 poäng Larsson Anita
Highstones Alexia Princess2001-12-15GöteborgSBK 2 kl.I141.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye2001-02-24KungälvSBK 1 kl.I166.5 poäng Brolin Arne
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye2001-05-25PartilleSBK 3 kl.II134.5 poäng Eliasson Lennart
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye2001-10-07OrustSBK 1 kl.II169.5 poäng Brocker Björn
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye2001-10-13KungsbackaSBK 0 kl.II0 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye2001-10-20AleSBK 1 kl.II160.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye2001-11-17KungälvSBK 1 kl.II163.5 poäng Blomkvist Bengt
Hjorttorp's Qurian2001-06-13VäxjöSBK 2 kl.I147 poäng Melin John
HS 10022 Amora2001-06-08V:a MedelpadSBK 2 kl.I158 poäng Karlsson Bertil
HS 10022 Amora2001-07-20ÖstersundSBK 1 kl.I161.5 poäng Holmberg Jan
HS 10080 Alar2001-03-24SundsvallSBK 1 kl.I167.5 poäng Olsson Håkan
HS 10080 Alar2001-05-12ÖrnsköldsvikSBK 3 kl.II137.5 poäng Domeij Torsten
HS 10080 Alar2001-05-25ÖrnsköldsvikSBK 2 kl.II154 poäng Nordström Lena
HS 9698 Simpa2001-09-08TimråSBK 1 kl.I169 poäng Näslund Göran
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima2001-10-07BodenSBK 1 kl.I177.5 poäng
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny2001-06-02BodenSBK 1 kl.III284.5 poäng Olovsson Eva
SE VCH Häråsens Agnes2001-07-27UlricehamnSBK 0 kl.III129 poäng Andersson Patrik
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos2001-03-25ÖrkelljungaSBK 2 kl.III248.5 poäng Mortenssen Per
LPI LPII Iliadens Chios2001-05-20LaxåSBK 1 kl.II172 poäng Fagerberg Curt
LPI LPII Iliadens Chios2001-10-06HallsbergSBK 2 kl.III254.5 poäng Österlund Hans
LPI LPII Iliadens Chios2001-10-27TörebodaSBK 3 kl.III197.5 poäng Klaar Karlerik
Jiima's Celine Dion2001-04-07VäxjöSBK 1 kl.I183 poäng Larsson Solbritt
Jiima's Celine Dion2001-05-27VäxjöSBK 2 kl.II150.5 poäng Melin John
Jiima's Celine Dion2001-07-29TingsrydSBK 1 kl.II162 poäng Herdy Peter
SE VCH TJH Josefin2001-12-01VännäsSBK 1 ekl258 poäng Palmqvist Maria
Kamrats Coffee-Berry2001-04-30Sthlm SöSBK 0 kl.I0 poäng Svahn Inga-Lill
Kamrats Grandios2001-11-10VäxjöSBK 3 kl.I120 poäng Melin John
Kamrats Leffe-L2001-04-01TorsåsSBK 2 kl.I155 poäng Larsson Solbritt
Kamrats Leffe-L2001-04-07VäxjöSBK 2 kl.I159 poäng Larsson Solbritt
Kamrats Leffe-L2001-05-13OlofströmSBK 1 kl.I167 poäng Brorsson Anders
Kamrats Leffe-L2001-06-04Göinge/BrobySBK 2 kl.II145 poäng Eriksson Lennart
Kamrats Leffe-L2001-06-13RödebySBK 3 kl.II134.5 poäng Blomdahl Börge
Kamrats Leffe-L2001-09-30OlofströmSBK 2 kl.II151.5 poäng Lundin Carina
Kapris2001-05-12LjungbySBK 3 kl.I129 poäng Pettersson Jonny
Kapris2001-07-06MarkarydSBK 3 kl.I138 poäng Furuskog Lars-Erik
Kapris2001-07-15HalmstadSBK 0 kl.I0 poäng Falkström Gunilla
Kapris2001-10-27ÖlandSBK 2 kl.I154 poäng Ståhl Roth Gunborg
Khamse's Shangri La2001-11-25NackaSBK 0 kl.I0 poäng Bergståhl Maria
LPI Kiljas Miranda2001-03-31Sthlm SöSBK 2 kl.II145.5 poäng Svensson Gunilla
LPI Kiljas Miranda2001-04-05HaningeSBK 2 kl.II141 poäng Johansson Lennart
LPI Kiljas Miranda2001-04-30Sthlm SöSBK 2 kl.II149.5 poäng Bergståhl Maria
Kullens Cesar2001-11-18OsbySBK 2 kl.I151.5 poäng Wallin Birgitta
Kullens Cesar2001-11-25Göinge/BrobySBK 2 kl.I148 poäng Svensson Ronny
Kullens Cesar2001-12-09HöganäsSBK 2 kl.I142.5 poäng Johannesson Anders
Kullens Cilla2001-09-08HoforsSBK 3 kl.II128.5 poäng Bagge Åsa
Kullens Cilla2001-10-07AvestaSBK 3 kl.II132 poäng Backlund Göran
Kullens Cilla2001-12-02JärvsöSBK 1 kl.II188 poäng Fridh Ingemar
Kullens Cilla2001-12-08OckelboSBK 0 kl.II0 poäng Fridh Ingemar
LPI Laban2001-05-24AlingsåsSBK 1 kl.I162 poäng Bergstedt Eva
LPI Laban2001-06-06OrustSBK 1 kl.I179.5 poäng Olausson Erik
LPI Laban2001-08-19VänersborgSBK 1 kl.I173 poäng Andersson Claes-G
Labruzz Marcia Miranda2001-06-13RödebySBK 1 kl.II160.5 poäng Blomdahl Börge
LPI Labruzz Marion's Milos2001-04-01ÖlandSBK 2 kl.III232 poäng Lindholm Lars
LPI Labruzz Marion's Milos2001-05-04NybroSBK 0 kl.III179.5 poäng Lindholm Lars
LPI Labruzz Marion's Milos2001-11-04KalmarSBK 0 kl.III172 poäng Sundin Leif
Labruzz Mike Mikado2001-01-06RödebySBK 3 kl.I112 poäng Bark Ingemar
Labruzz Mike Mikado2001-06-13RödebySBK 3 kl.I121 poäng Blomdahl Börge
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti2001-05-26SölvesborgSBK 2 kl.II147 poäng Hällgren Nils
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti2001-11-03RödebySBK 2 kl.II151.5 poäng Olsson Christer
SE U(U)CH LPI Labruzz Perfect Partner2001-11-03RödebySBK 2 kl.I149.5 poäng Olsson Christer
Ladie Princess Gemini Boy2001-10-07JärvsöSBK 2 kl.I149 poäng Larsson Anita
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy2001-05-05OskarströmSBK 1 kl.I178 poäng Mattsson Lena
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy2001-06-15OskarströmSBK 1 kl.I187.5 poäng Mattsson Lena
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy2001-07-11SmålandsstenarSBK 1 kl.I181.5 poäng Petersson Jonny
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy2001-08-18OskarströmSBK 3 kl.II132.5 poäng Mattsson Lena
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy2001-09-01FalkenbergSBK 1 kl.II174.5 poäng Henningsson Lasse
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy2001-09-22VästboSBK 1 kl.II169.5 poäng Lidén Reine
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy2001-11-10OskarströmSBK 2 kl.II158 poäng Johansson Sture
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy2001-12-01VarbergSBK 1 kl.II172 poäng Andersson Alf
Lapwing's Garden-Warbler2001-12-08VeberödSBK 3 kl.I138 poäng Ahlberg Alf
LPII Lassagårdens Geisha2001-03-31KungsbackaSBK 2 kl.III232 poäng Lengfelt Ulf
LPII Lassagårdens Geisha2001-04-21FalkenbergSBK 2 kl.III239 poäng Gustafsson Bo
LPII Lassagårdens Geisha2001-05-01SmålandsstenarSBK 0 kl.III0 poäng Rosander Erik
LPII Lassagårdens Geisha2001-12-01VarbergSBK 0 ekl137.5 poäng Falkström Gunilla
Lebaz Gold Pearl2001-05-19MarkSBK 2 kl.I141 poäng Jansson Magnus
Lebaz Gold Pearl2001-05-20KindSBK 2 kl.I141 poäng Jonsson Torbjörn
Lebaz Magic Pearl2001-01-27Gbg/MölndalSBK 1 kl.III290.5 poäng Fröjd Bengt
Lebaz Magic Pearl2001-06-16KalmarSBK 2 ekl237.5 poäng Sundin Leif
Lebaz Mighty Queen2001-09-09GöteborgSBK 2 kl.I146 poäng Jansson Magnus
Lidmarken's Chianti2001-06-03ÖsterbybrukSKK/UKK 0 kl.I93 poäng Iversen Kristina
Like'ims Tiffany2001-10-21ÅstorpSBK 2 kl.I146 poäng Ahlqvist Barry
Like'ims Tiffany2001-11-18ÄngelholmSBK 0 kl.I0 poäng Johansson Kenneth
Like'ims Tiffany2001-12-09HöganäsSBK 2 kl.I158 poäng Johannesson Anders
Lillienbergs Dogg2001-09-30VeberödSBK 1 kl.I179 poäng Prahl Leif
Lillienbergs Dogg2001-10-28LundSBK 1 kl.I185 poäng Björkqvist Cronje
Lillienbergs Frans2001-03-04VeberödSBK 1 kl.I162 poäng Ström Tommy
Lillienbergs Frans2001-04-16Skanör/FalsterbSBK 3 kl.II125 poäng Klang Ingvar
Lillienbergs Frans2001-12-08VeberödSBK 2 kl.II152 poäng Ström Tommy
Lillienbergs Frans2001-12-09TrelleborgSBK 2 kl.II152.5 poäng Pettersson Kathe
SE VCH SE U(U)CH Lillimar's Alice in W2001-06-02BodenSBK 2 kl.I140 poäng Olovsson Torbjörn
SE VCH Macita's Elvis Costello2001-08-24KirunaSBK 3 kl.I109 poäng Forsström Kurt
SE VCH Macita's Elvis Costello2001-09-15MalmenSBK 3 kl.I108 poäng Axelsson Vannestål A
Macita's Fresh Prince2001-03-18KalmarSBK 2 kl.I147.5 poäng Von Krusenstjerna U
Malmstjärnans Golden-Eye2001-06-13RödebySBK 1 kl.I178 poäng Blomdahl Börge
Malmstjärnans Golden-Eye2001-11-11RonnebySBK 0 kl.II86.5 poäng Olsson Christer
Malmstjärnans Thunderball2001-06-13RödebySBK 2 kl.I151.5 poäng Blomdahl Börge
Malmstjärnans Thunderball2001-11-11RonnebySBK 3 kl.I136.5 poäng Olsson Christer
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-04-05HaningeSBK 3 ekl222 poäng Olsson Leif
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-04-13VärmdöSBK 2 ekl248 poäng Moberg Ragnar
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-05-03NackaSBK 2 ekl249.5 poäng Moberg Ragnar
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-05-06NynäshamnSBK 3 ekl211.5 poäng Larsén Pia
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-06-20NynäshamnSBK 2 ekl251 poäng Olsson Leif
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-08-12NynäshamnSBK 2 ekl230.5 poäng Hjort Mikael
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-09-02NynäshamnSBK 1 ekl259.5 poäng Larsén Pia
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-09-05Danderyd/TäbySBK 2 ekl245 poäng Karlsson Bengt
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-09-09Sthlm SöSBK 2 ekl232.5 poäng Collin Yngve
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible I2001-09-19BotkyrkaSBK 1 ekl271 poäng Bergquist Ulrik
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BC2001-07-07LindesbergSBK 1 ekl275 poäng Rikse Gunnel
SE JCH Mandylike's Regardful Angel2001-11-17S:a GotlandSBK 1 kl.I178 poäng Boberg Inga-Maj
SE VCH TJH SE JCH Mandylike's Remember2001-11-17S:a GotlandSBK 1 kl.II177.5 poäng Larsson Elisabeth
SE BCH Mandylike's Tinsel2001-03-18EnköpingSBK 2 kl.I156.5 poäng Hawée Göran
Mandylike's Unique2001-01-19JönköpingSBK 1 kl.II187 poäng Lindberg Dennis
Mandylike's Unique2001-02-10NedansiljanSBK 1 kl.II170 poäng Fors Gunnar
LPII Mandylike's Unstinted2001-03-25BoråsSBK 3 kl.I127 poäng Andersson Conny
LPII Mandylike's Unstinted2001-07-14HalmstadSBK 2 kl.I154 poäng Henningsson Lasse
LPII Mandylike's Unstinted2001-07-15HalmstadSBK 1 kl.I165 poäng Falkström Gunilla
LPI Mandylike's Velvety2001-05-26JönköpingSBK 3 kl.I119 poäng Svensson Kjell
LPI Mandylike's Velvety2001-10-06HaboSBK 2 kl.I154 poäng Lindh Pär
LPI Mandylike's Velvety2001-10-13ForserumSBK 1 kl.I170 poäng Gustafsson Mikael
LPI Mandylike's Velvety2001-10-28UlricehamnSBK 1 kl.I181 poäng Andersson Patrik
LPI Mandylike's Velvety2001-11-17TomtenSBK 1 kl.I175 poäng Iversen Kurt
SE VCH LPI Mandylike's Visionary2001-06-15LerumSBK 3 kl.II119.5 poäng Eliasson Lennart
SE BCH Mandylike's Xcitant2001-10-27BollebygdSBK 3 kl.I107 poäng Jansson Magnus
SE BCH Mandylike's Xcitant2001-12-15GöteborgSBK 1 kl.I176.5 poäng Gustavsson Willy
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita2001-04-29WaxholmSBK 1 kl.I165 poäng Linnerborg Jerker
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita2001-04-30Sthlm SöSBK 2 kl.I143 poäng Svahn Inga-Lill
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita2001-05-26FjällnoraSNK/ÖSTRA 1 kl.I166 poäng Ståhl Roth Gunborg
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita2001-06-10GävleSBK 3 kl.I109 poäng Idlund Irene
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita2001-08-15MälaröSBK 1 kl.I162 poäng Vesterlund Rune
Mandylike's Xplosion2001-05-27HaboSBK 3 kl.I121 poäng Våring Arne
Mandylike's Yearning2001-06-13VäxjöSBK 1 kl.I165 poäng Melin John
Mandylike's Yearning2001-10-14LjungbySBK 2 kl.II149.5 poäng Hjelm Magnus
Masterkey's Purple Sand2001-03-03V:a MedelpadSBK 3 kl.III204 poäng Lindberg Lars
Masterkey's Purple Sand2001-04-04V:a MedelpadSBK 0 kl.III0 poäng Häggström Åsa
Masterkey's Purple Sand2001-08-29V:a MedelpadSBK 0 kl.III0 poäng Wiklund Stiven
Masterkey's Purple Sand2001-10-14V:a MedelpadSBK 2 kl.III224.5 poäng Karlsson Bertil
LPI Matsers Birdie2001-04-01ÅstorpSBK 2 kl.III228.5 poäng Johannesson Anders
LPI Matsers Birdie2001-04-21EslövSBK 0 kl.III183 poäng Jonsson Kurt
LPI Matsers Birdie2001-05-18HöganäsSBK 3 kl.III222.5 poäng
LPI Matsers Birdie2001-05-26RåådalenSBK 2 kl.III243 poäng Bengtsson Sten
LPI Matsers Birdie2001-07-14HalmstadSBK 3 kl.III216.5 poäng Mattsson Lena
LPI Matsers Birdie2001-07-27RåådalenSBK 2 kl.III249.5 poäng Ringdahl Kaj
LPI Matsers Birdie2001-09-09LandskronaSBK 2 kl.III241 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Matsers Birdie2001-11-11HelsingborgSBK 0 kl.III173.5 poäng Ringdahl Kaj
Mementos Rigoletto2001-09-01FlenSBK FM 2 kl.I152.5 poäng Hamnevik Maria
Mementos Rigoletto2001-09-01FlenSBK EM 1 kl.I167.5 poäng Eriksson Sören
Minnows Black Sally2001-06-15LerumSBK 2 kl.I152 poäng Rutgersson Per-Erik
Minnows Honeysuckle2001-01-27Gbg/MölndalSBK 2 kl.I158 poäng Eliasson Lennart
Minnows Honeysuckle2001-02-11BollebygdSBK 2 kl.I144 poäng Fröjd Bengt
Minnows Honeysuckle2001-03-25BoråsSBK 2 kl.I151.5 poäng Andersson Conny
Minnows Moonstone2001-08-18OskarströmSBK 3 kl.I139 poäng Brorsson Kenneth
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls2001-06-10AngeredSBK 1 kl.I164.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls2001-07-07VarbergSBK 2 kl.I158 poäng Svensson Olle
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls2001-12-15GöteborgSBK 2 kl.I154 poäng Gustavsson Willy
Minnows Pyrus2001-04-21EslövSBK 1 kl.I174 poäng Svensson Anna-Kersti
Minnows Pyrus2001-04-22BurlövSBK 1 kl.I180.5 poäng Nilsson Leif
Minnows Raindrop2001-10-13KungsbackaSBK 3 kl.I137 poäng Lengfelt Ulf
LPII Minnows Siri2001-05-06AngeredSBK 3 kl.I139 poäng Johansson Berit
LPII Minnows Siri2001-06-10AngeredSBK 1 kl.I163 poäng Gustavsson Willy
LPII Minnows Siri2001-11-17KungälvSBK 2 kl.II153.5 poäng Blomkvist Bengt
LPII Minnows Siri2001-12-01VarbergSBK 1 kl.II163 poäng Andersson Alf
LPII Minnows Siri2001-12-15GöteborgSBK 2 kl.II150 poäng Svanstedt Eva
SE VCH LPII Minnows Tunica2001-06-10AngeredSBK 2 kl.I152.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPII Minnows Tunica2001-09-15KungsbackaSBK 3 kl.I113 poäng Lindqvist Göran
SE VCH LPII Minnows Tunica2001-11-17KungälvSBK 1 kl.I163.5 poäng Brolin Arne
Modus Vivendis Big Spender2001-05-24VisbySBK 2 kl.I142.5 poäng Nylander Marie
Modus Vivendis Big Spender2001-07-04VisbySBK 2 kl.I140 poäng Boberg Inga-Maj
Modus Vivendis Big Spender2001-11-17S:a GotlandSBK 3 kl.I135.5 poäng Boberg Inga-Maj
Modus Vivendis Honey Suckle Rose2001-11-25NackaSBK 0 kl.I69.5 poäng Lindberg Ninni
Molle2001-09-02PiteåSHU 3 kl.I137 poäng Larsson Jens
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck2001-01-20WoxnadalenSBK 2 ekl245.5 poäng Persson Per-Inge
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck2001-02-10LidingöSBK 3 ekl193 poäng Borgquist Torbjörn
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck2001-03-18JärvsöSBK 1 ekl270.5 poäng Fridh Ingemar
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck2001-05-20JärvsöSBK 1 ekl288 poäng Fridh Ingemar
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck2001-10-07JärvsöSBK 2 ekl231.5 poäng Larsson Anita
TJH Moorman's Jumping Bean2001-10-07AvestaSBK 1 kl.I161.5 poäng Brusling Birgitta
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night2001-11-03Märsta/SigtunaSBK 2 kl.I153 poäng Sjöblom Annika
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night2001-11-10Sthlm SöSBK 1 kl.I165.5 poäng Lundin Lena
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night2001-11-11VällingbySBK 3 kl.I109 poäng Vesterlund Rune
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night2001-11-18Solna/SundbyberSBK 1 kl.I160 poäng Broms Liselotte
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night2001-11-25NackaSBK 2 kl.I158.5 poäng Bergståhl Maria
Muskot2001-06-29AlingsåsSBK 2 kl.I147 poäng Johnson
TJH LPI Mylabs Abbe2001-04-08KarlskogaSBK 2 kl.I144 poäng Krantz Björn
TJH LPI Mylabs Abbe2001-05-05DegerforsSBK 2 kl.I153 poäng Haeggblom Bjellå A
TJH LPI Mylabs Abbe2001-05-27ForshagaSBK 1 kl.I164.5 poäng Andersen Jörn
TJH LPI Mylabs Abbe2001-06-01AskersundSBK 1 kl.I163 poäng Samuelsson Sven
TJH LPI Mylabs Abbe2001-06-15HallsbergSBK 1 kl.I162.5 poäng Österlund Hans
Mylabs Birk2001-06-13TorsbySBK 1 kl.I165 poäng Claesson Gunnar
Månstorps Trazan Danicus2001-08-11LandskronaSBK/AFB SLO 3 kl.I109.5 poäng
Månstorps Trazan Danicus2001-09-23LundSBK 3 kl.I115 poäng Ström Tommy
LPI Nattkvistens Air Chamber2001-05-01HöörSBK 1 kl.II164.5 poäng Borgenlöv Leif
LPI LPII New Wawe's Stand By Me2001-08-15KöpingSBK 1 kl.II174 poäng Eriksson Kent
LPI LPII New Wawe's Stand By Me2001-08-18VästeråsSBK 1 kl.II174.5 poäng Eriksson Kent
LPI LPII New Wawe's Stand By Me2001-09-09EskilstunaSBK 2 kl.II151 poäng Nilsson Elsmari
LPI LPII New Wawe's Stand By Me2001-10-13KöpingSBK 2 kl.II158 poäng Eriksson Kent
LPI LPII New Wawe's Stand By Me2001-10-21HallstahammarSBK 3 kl.II119 poäng Falk Inger
LPI LPII New Wawe's Stand By Me2001-11-25KöpingSBK 1 kl.II160 poäng Wittberg Roos Ewa
SE VCH Nice Ninas Doris2001-08-10MalmenSBK 3 kl.I114 poäng Kratz Åke
SE VCH Nidaros Basilika2001-06-10EskilstunaSÖKK/EHDK 2 kl.I140.5 poäng Johnsson Jonny
SE VCH Nidaros Basilika2001-11-17EskiltunaSÖKK/EHDK 2 kl.I151.5 poäng Heikkilä Viljo
Nigellamix Akim2001-08-01JärvsöSBK 2 kl.I145.5 poäng Larsson Anita
Nigellamix Akim2001-08-10SundsvallSBK 3 kl.I138 poäng Nyström Hans
Nigellamix Akim2001-09-01StrömsundSBK 1 kl.I167.2 poäng Olander Per-Erik
Nigellamix Akim2001-10-20SundsvallSBK 2 kl.II157.5 poäng Nyström Hans
Nigellamix Akim2001-11-14V:a MedelpadSBK 2 kl.II143 poäng Karlsson Bengt
Nigellamix Akim2001-12-02JärvsöSBK 3 kl.II115.5 poäng Fridh Ingemar
SE VCH Nigellamix Akira2001-09-09MullsjöSBK 1 kl.I160 poäng Brinning Karlsson An
SE VCH Nigellamix Akira2001-09-29FalbygdenSBK 3 kl.I133 poäng Iversen Kurt
SE VCH Nigellamix Akira2001-10-06HaboSBK 2 kl.I144.5 poäng Lindh Pär
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina2001-05-25FröviSBK 1 kl.I175 poäng Almquist Sture
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina2001-07-06LindesbergSBK 1 kl.II179 poäng Eriksson Bernt
Nigellamix Axelon2001-11-17TomtenSBK 3 kl.I134 poäng Iversen Kurt
O'Sofinas Chocolate Candy2001-05-26KalmarSBK 2 kl.I152.5 poäng Blomdahl Börge
O'Sofinas Chocolate Candy2001-06-17KalmarSBK 0 kl.I81 poäng Lindfalk Ingrid
O'Sofinas Chocolate Candy2001-09-23KalmarSBK 0 kl.I93.5 poäng Sundin Leif
O'Sofinas Chocolate Candy2001-10-27ÖlandSBK 2 kl.I146 poäng Ståhl Roth Gunborg
O'Sofinas Chocolate Candy2001-11-04KalmarSBK 1 kl.I170.5 poäng Sundin Leif
SE VCH O'Sofinas Donna2001-06-16HolmsundSBK 1 kl.II173.5 poäng Lindquist Dan
O'Sofinas That's Dancing2001-09-29WoxnadalenSBK 1 kl.I160 poäng Lundberg Lars-Åke
Oakroad's Baby Boom2001-05-19ÅtvidabergÖKK/ÅHKK 1 kl.I161 poäng Klasson Göran
Pawswill Bishops Finger2001-05-12Kymlinge KistaSBK/AFH ÖSTRA 1 kl.I177 poäng Blom Olof
Pawswill Bishops Finger2001-07-11MöklintaWKK/MÖKK 1 kl.I173 poäng Nordlander Lennart
Pawswill Bishops Finger2001-08-12SturebySTOKK/SLKK 1 kl.I187.5 poäng Nordlander Lennart
LPI Petra2001-05-27ForshagaSBK 3 kl.III194 poäng Andersen Jörn
LPI Petra2001-07-28BorlängeSBK 0 kl.III189 poäng Fors Gunnar
LPI Petra2001-08-09LudvikaSBK 2 kl.III235 poäng Viberg Ing-Britt
Pikette Mint Tea2001-02-18ÖsthammarSBK 3 kl.III214 poäng Hellström Eva
Pikette Mint Tea2001-03-17TierpSBK 2 kl.III236 poäng Olsson Jörgen
Pikette Mint Tea2001-04-22OlandstraktenSBK 2 kl.III246 poäng Östman Rune
Pikette Mint Tea2001-06-08ÖsthammarSBK 0 kl.III179 poäng Melin Tomas
Pikette Mint Tea2001-08-11OlandstraktenSBK 3 kl.III219 poäng Neteborn Marita
Pärlkustens Manda F2001-06-29VisbySBK 1 kl.I162 poäng Appelqvist A-M
Pärlkustens Manda F2001-07-04VisbySBK 1 kl.I160.5 poäng Boberg Inga-Maj
Pärlkustens William F2001-05-24VisbySBK 1 kl.I169.5 poäng Nylander Marie
Pärlkustens William F2001-06-29VisbySBK 0 kl.I0 poäng Appelqvist A-M
LPI Qat's Astarte2001-09-08MunkforsSBK 3 kl.I124 poäng Claesson Gunnar
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty2001-09-30TyresöSHU 2 ekl243.5 poäng Lundin Lena
LPII Quinline's Divine2001-05-26ToröSSRK/TOLLARKL 1 kl.I185 poäng Nordlander Lennart
Rainstone Broccoli2001-08-19VänersborgSBK 3 kl.I112 poäng Andersson Claes-G
Rainstone Broccoli2001-08-25HemsjöSSRK 3 kl.I115 poäng Bucklin Lars
Rainstone Broccoli2001-09-07Vara/GrästorpSBK 2 kl.I148.5 poäng Oskarsson Per
TJH Ritou's Rasmus2001-06-13RödebySBK 0 kl.I0 poäng Blomdahl Börge
SE VCH Robocop's Charming Nala2001-12-01VarbergSBK 2 kl.III252 poäng Gustafsson Inger
SE VCH Robocop's Charming Nala2001-12-26KungsbackaSBK 2 kl.III225 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH Robocop's Texas2001-12-01VarbergSBK 0 kl.I66 poäng Gustafsson Bo
SE VCH Robocop's Texas2001-12-26KungsbackaSBK 0 kl.I0 poäng Lengfelt Ulf
Rockdove's B Black Purdey2001-06-29AlingsåsSBK 2 kl.II159.5 poäng
Rockdove's B Black Purdey2001-07-06UddevallaSBK 3 kl.II139 poäng Lundmark Sven-Oskar
Rockdove's B Black Purdey2001-07-07VarbergSBK 1 kl.II169 poäng Andersson Alf
SE VCH Rondeus Dixie Darling2001-06-15VetlandaSBK 3 kl.II104 poäng Rosander Erik
SE VCH Rondeus Everlasting Echo2001-06-15VetlandaSBK 2 kl.I141.5 poäng Rosander Erik
Rondeus First Fantom2001-06-09LesseboortenSBK 1 kl.I171 poäng Bäckman Sonny
Rondeus First Fantom2001-07-11EmmabodaSBK 1 kl.I173 poäng Ottosson May
Rondeus First Fantom2001-07-15KalmarSBK 1 kl.I175.5 poäng Von Krusenstjerna U
Runtunas Julius2001-05-06Bro/HåboSBK 2 kl.II158.5 poäng Ferm Gunnel
Runtunas Julius2001-05-19GubbängenSPK 0 kl.II99.5 poäng Linnerborg Jerker
Runtunas Julius2001-05-20MälaröSBK 2 kl.II154.5 poäng Basth Gunn-Britt
Runtunas Julius2001-05-25OxelösundSBK 1 kl.II166.5 poäng Hansson Ola
Runtunas Julius2001-06-02Bro/HåboSBK 2 kl.II156.5 poäng Lundgren Anna
Runtunas Julius2001-06-06NynäshamnSBK 3 kl.II136.5 poäng Larsén Pia
Runtunas Julius2001-08-12Bro/HåboSBK 1 kl.II161.5 poäng Sjöblom Annika
Runtunas Julius2001-11-17EskiltunaSÖKK/EHDK 2 kl.II158.5 poäng Heikkilä Viljo
Runtunas Julius2001-11-25NackaSBK 2 kl.III234.5 poäng Bergståhl Maria
Runtunas Julius2001-12-01MälaröSBK 3 kl.III208.5 poäng Landfors Olov
SE VCH LPI Sissi-Select2001-04-16EmmabodaSBK 1 kl.I162.5 poäng Ottosson May
SE VCH LPI Sissi-Select2001-05-01NjudungSBK 1 kl.I167.5 poäng Furuskog Lars-Erik
SE VCH LPI Sissi-Select2001-05-05TranåsSBK 1 kl.I160.5 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI Sissi-Select2001-06-16KalmarSBK 2 kl.I145 poäng Von Krusenstjerna U
SE VCH LPI Sissi-Select2001-07-19ÖlandSBK 3 kl.II138 poäng Larsson Solbritt
SE VCH LPI Sissi-Select2001-09-08AnebySBK 3 kl.II129 poäng Ericson Hans
SE VCH LPI Sissi-Select2001-10-06TranåsSBK 2 kl.II141 poäng Svensson Kjell
SE VCH LPI Sissi-Select2001-10-13ForserumSBK 2 kl.II151.5 poäng Gustafsson Mikael
SE VCH LPI Sissi-Select2001-10-20SävsjöSBK 2 kl.II158.5 poäng Herdy Peter
SE VCH LPI Sissi-Select2001-11-10HultsfredSBK 0 kl.II0 poäng Flender Johansson Ul
SE VCH LPI Sissi-Select2001-12-02HjoSBK 3 kl.II107 poäng Lindgren Leif
SE VCH Sjöbygårdens Brahms2001-12-01VarbergSBK 3 kl.I124.5 poäng Gustafsson Bo
SE VCH Sjöbygårdens Brahms2001-12-26KungsbackaSBK 2 kl.I143 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Fo2001-11-18OsbySBK 3 kl.I135 poäng Wallin Birgitta
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Fo2001-11-25Göinge/BrobySBK 2 kl.I154 poäng Svensson Ronny
Spring Fever's Imperial Countess2001-05-04NybroSBK 3 kl.I119 poäng Lindholm Lars
TJH Stellarlight Gamekeeper of Birk2001-11-24ÖstersundSBK 0 kl.I0 poäng Karlsson Bertil
Streamlight's Brave Amber2001-04-04V:a MedelpadSBK 2 kl.I151 poäng Häggström Åsa
Streamlight's Brave Amber2001-05-05V:a MedelpadSBK 1 kl.I179 poäng Åhlén Kenth
Streamlight's Brave Amber2001-09-15V:a MedelpadSBK 2 kl.II151.5 poäng Olander Per-Erik
Streamlight's Brave Amber2001-10-14V:a MedelpadSBK 2 kl.II159.5 poäng Karlsson Bertil
Streamlight's Yellow Submarine2001-03-03V:a MedelpadSBK 1 kl.I166 poäng Lindberg Lars
Streamlight's Yellow Submarine2001-10-14V:a MedelpadSBK 1 kl.II177 poäng Karlsson Bertil
LPI LPII Strinder2001-07-07BjuvSBK 0 kl.III177.5 poäng Lundh Bea
LPI LPII Strinder2001-07-08BjuvSBK 0 ekl0 poäng Svensson Ronny
Svartnos Duffy2001-03-11OxieSBK 1 kl.I164.5 poäng Ahlberg Alf
Svartnos Duffy2001-04-22BurlövSBK 3 kl.II115 poäng Lindahl Christer
Talita's Hey' Good Lookin'2001-12-12OrustSBK 0 kl.I96 poäng Linder Leif
TJH Tessie2001-12-09HöganäsSBK 1 kl.I170 poäng Brandin Thomas
LPII Tidernas Nutty Solera2001-05-06Sydöstra SkåneSBK 2 kl.II152 poäng Ahlberg Alf
LPII Tidernas Nutty Solera2001-05-20SvedalaSBK 1 kl.II177 poäng Thornqvist Siv
LPI LPII Tjorm2001-05-13Skanör/FalsterbSBK 0 ekl163 poäng Sommarin Christer
LPI LPII Tjorm2001-05-20SvedalaSBK 0 ekl0 poäng Johansson Hans
Tjotte's Bit By Bit2001-11-03PiteåSBK 0 kl.I95.5 poäng Gustavsson Wivi
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck2001-05-01TimråSBK 0 kl.III161 poäng Näslund Göran
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck2001-09-15V:a MedelpadSBK 0 kl.III177.5 poäng Karlsson Bertil
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck2001-10-14V:a MedelpadSBK 3 kl.III198.5 poäng Karlsson Bertil
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck2001-10-20SundsvallSBK 2 kl.III224 poäng Nyström Hans
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck2001-11-04NjurundaSBK 2 kl.III227.5 poäng Andersson John-Åke
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck2001-11-10TimråSBK 0 kl.III148.5 poäng Åhlén Kenth
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck2001-11-24SundsvallSBK 3 kl.III202 poäng Andersson John-Åke
LPI LPII Tonights Tjorven2001-11-24ÖstersundSBK 0 kl.III183.5 poäng Karlsson Bertil
Tossop's Cakewalk2001-06-13VäxjöSBK 3 kl.I106.5 poäng Melin John
Tossop's Cakewalk2001-09-01ÖlandSKK/SMÖKK 2 kl.I151 poäng Furuskog Lars-Erik
Tossop's Cakewalk2001-09-02ÖlandSKK/SMÖKK 2 kl.I156.5 poäng Johansson Hans
Tossop's Cakewalk2001-09-22VimmerbySBK 3 kl.I112 poäng Johansson Thomas
Tossop's Cakewalk2001-10-13LesseboortenSBK 3 kl.I133 poäng Melin John
Tossop's Cakewalk2001-10-21VärnamoSBK 3 kl.I122 poäng Herdy Peter
Tossop's Cakewalk2001-11-03VäxjöSKK/SMÖKK 3 kl.I115.5 poäng Von Krusenstjerna U
Tossop's Cakewalk2001-11-10VäxjöSBK 0 kl.I81 poäng Melin John
LPII Tossop's Eavesdropper2001-06-01ÄlmhultSBK 3 kl.I137.5 poäng Sandström Bo
LPII Tossop's Eavesdropper2001-06-09HörbySBK 1 kl.I163 poäng Prahl Leif
LPII Tossop's Eavesdropper2001-07-05ÅhusSBK 3 kl.II119.5 poäng Nilsson Ingvar
LPII Tossop's Eavesdropper2001-07-13TollarpSBK 3 kl.II124 poäng Ekberg Stig
LPII Tossop's Eavesdropper2001-09-02TollarpSBK 2 kl.II149.5 poäng Petersson Lars
LPII Tossop's Eavesdropper2001-09-30OlofströmSBK 2 kl.II146.5 poäng Lundin Carina
LPII Tossop's Eavesdropper2001-10-27ÅhusSBK 3 kl.II118.5 poäng Sandström Bo
LPII Tossop's Eavesdropper2001-11-25Göinge/BrobySBK 1 kl.II160.5 poäng Ekberg Stig
Tossop's Eyeful2001-04-07VäxjöSBK 3 kl.I137 poäng Larsson Solbritt
LPII Trainline Sweet Georgia Brown2001-11-03FinspångSBK 2 kl.I153 poäng Hagvall Bertil
SE VCH LP Transångens Activ Baby2001-02-11BollebygdSBK 0 ekl142.5 poäng Hernvall Leif
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Sa2001-03-18PiteåSBK 3 kl.III221.5 poäng Larsson Jens
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Sa2001-04-29LuleåSBK 0 kl.III132.5 poäng Johansson Lars-Göran
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Sa2001-06-02BodenSBK 3 kl.III214 poäng Olovsson Eva
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Sa2001-08-03PiteåSBK 1 kl.III266.5 poäng Olovsson Eva
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Sa2001-08-10MalmenSBK 0 ekl179.5 poäng Axelsson Vannestål A
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Sa2001-09-29ArvidsjaurSBK 3 ekl205 poäng Larsson Jens
Tranåsens Lovely Black2001-04-01ÖlandSBK 0 kl.I91 poäng Lindholm Lars
Tranåsens Lovely Black2001-05-04NybroSBK 3 kl.I100.5 poäng Lindholm Lars
Tranåsens Lovely Black2001-06-10MönsteråsSBK 0 kl.I87 poäng Sundin Leif
Trendmaker's Hillbilly2001-06-16OlandstraktenSBK 0 kl.I70 poäng Eriksson Torbjörn
Trendmaker's Huztler2001-05-01SöderköpingSBK 1 kl.II161 poäng Petersson Johan
Trendmaker's Huztler2001-07-01VisbySKK/GKK 2 kl.II152 poäng Pettersson Rune
TJH LPI LPII Trendmaker's Password2001-05-05SödertäljeSBK 3 kl.II125.5 poäng Johansson Kurt
TJH LPI LPII Trendmaker's Password2001-05-26RoslagenSBK 1 kl.II162.5 poäng Sigfridsson Alf
TJH LPI LPII Trendmaker's Password2001-06-11Solna/SundbyberSBK 2 kl.II158 poäng Axell Sylvia
TJH LPI LPII Trendmaker's Password2001-09-05Danderyd/TäbySBK 3 kl.II136.5 poäng Svensson Sven Arne
TJH LPI LPII Trendmaker's Password2001-09-22TäbySHU 1 kl.II169 poäng Nyberg Jan-Ola
TJH LPI LPII Trendmaker's Password2001-11-03Märsta/SigtunaSBK 1 kl.II174.5 poäng Sjöblom Annika
SE VCH Trendmaker's Temptress2001-02-24MatforsSBK 3 kl.I128 poäng Andersson John-Åke
Trendmaker's Thrill2001-07-11MöklintaWKK/MÖKK 1 kl.I163 poäng Nordlander Lennart
Trendmaker's Thrill2001-10-13HuddingeSTOKK/APOLLOGR 3 kl.I128 poäng Lindberg N
Trendmaker's Thrill2001-11-10Sthlm SöSBK 3 kl.I137.5 poäng Lundin Lena
SE VCH Trollmors Ambra2001-06-30MjölbySBK 3 kl.I129 poäng Berge Ingemar
SE VCH Trollmors Ambra2001-07-21ÅtvidabergÖKK/ÅHH 2 kl.I152.5 poäng Nilsson Berth
SE VCH Trollmors Ambra2001-08-19NyköpingSKK/SÖKK 3 kl.I131 poäng Karlsson Lars-Gunnar
SE VCH Trollmors Ambra2001-09-02ÅtvidabergÖKK/ÅHKK 3 kl.I121.5 poäng Berge Ingemar
SE VCH Trollmors Ambra2001-10-20MjölbySBK 3 kl.I113 poäng Rönnlund Susanne
SE VCH Trollmors Ambra2001-12-08FinspångSBK 3 kl.I106 poäng Nyman Rolf
LPI Twinlab's Columbus2001-05-25KristianstadSBK 1 kl.I178 poäng Nilsson Ewa
LPI Twinlab's Columbus2001-07-05ÅhusSBK 3 kl.II131.5 poäng Nilsson Ingvar
LPI Twinlab's Columbus2001-07-08HalmstadSKK/HKK 2 kl.II149 poäng Eriksson Lennart
LPI Twinlab's Columbus2001-07-20KristianstadSBK 2 kl.II157.5 poäng Johansson Lars
LPI Twinlab's Columbus2001-11-25Göinge/BrobySBK 0 kl.II0 poäng Ekberg Stig
Vattenliljans Black Ant2001-06-16MalmenSBK 1 kl.I160 poäng Forsström Kurt
Vattenliljans Black Ant2001-06-17MalmenSBK 3 kl.I133 poäng Axelsson Vannestål A
Vattenliljans Black Ant2001-06-30GällivareSKK/NNKK 2 kl.I150 poäng Axelsson Vannestål A
Viltvårdarns Akela2001-09-08HäveröSBK 3 kl.I118 poäng Ek Lennart
SE VCH LPI NO JCH SE JCH SE DRAGCH Vil2001-03-24SundsvallSBK 1 kl.I184 poäng Olsson Håkan
SE VCH LPI NO JCH SE JCH SE DRAGCH Vil2001-03-25SundsvallSBK 1 kl.I179.5 poäng Andremo Ann Christin
SE VCH LPI NO JCH SE JCH SE DRAGCH Vil2001-04-14MatforsSBK 1 kl.I170 poäng Andersson John-Åke
SE VCH LPI SE JCH Viltvårdarns Aqua2001-06-17HäveröSBK 1 kl.I174 poäng Ek Lennart
SE VCH LPI SE JCH Viltvårdarns Aqua2001-08-19TierpSBK 1 kl.I163 poäng Ivarsson Tomas
SE VCH LPI SE JCH Viltvårdarns Aqua2001-09-08HäveröSBK 1 kl.I169.5 poäng Ek Lennart
SE VCH LPI Waterlover Belinda2001-05-19MarkSBK 1 kl.I164.5 poäng Jansson Magnus
SE VCH LPI Waterlover Belinda2001-06-17BoråsSBK 1 kl.I168 poäng Gustavsson Stig E
SE VCH LPI Waterlover Belinda2001-06-29AlingsåsSBK 2 kl.I152 poäng Johnson
SE VCH LPI Waterlover Belinda2001-07-07VarbergSBK 1 kl.I164 poäng Svensson Olle
SE VCH Willows Edison2001-09-15HagforsSBK 3 kl.I138.5 poäng Zaring Åke
LPI LPIII Willows Ivanhoe2001-04-07FinspångSBK 3 ekl210.5 poäng Fridh Ingemar
TJH LP Wind-Flower2001-10-13HammaröSBK 3 kl.III211 poäng Eklund Göran
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ2001-06-04SödertäljeSBK 0 kl.I93 poäng Johansson Kurt
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ2001-10-13HuddingeSTOKK/APOLLOGR 2 kl.I156 poäng Lindberg N
Xls Tjorven2001-10-14BoxholmSBK 1 kl.I160 poäng Nilsson Berth
Xls Tjorven2001-11-04VadstenaSBK 3 kl.I120.5 poäng Nilsson Berth
Östbygårdens Amiral2001-05-05NjurundaSBK 1 kl.III266.5 poäng Filin Larry
Östbygårdens Amiral2001-05-20KramforsSBK 0 kl.III135 poäng Björling Birgitta
Östbygårdens Amiral2001-06-21NjurundaSBK 0 ekl137 poäng Olsson Håkan


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-04-30 / Page updated 30 Apr 2020: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-04-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Apr 2020