Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1977

Resultat i namnordning


1977-12-10 VšxjŲ SBK
Puhs Bond 2 kl.I149 pošng
Puhs Bamm-Bamm 2 kl.I145 pošng
Amiral 1 kl.I167 pošng

1977-11-27 GŲteborg SBK
SE LCH Bamse 3 kl.III200 pošng Gustavsson Willy
Kamrats Madame 2 kl.II159 pošng Gustavsson Willy
Jennifer 2 kl.II141 pošng Gustavsson Willy
SE LCH Pampas 1 kl.II166 pošng Gustavsson Willy
LP Gullfreds Black Pepparn 1 kl.II162 pošng Gustavsson Willy
Cleopatra 3 kl.I118 pošng Nordeke Ingrid
Assie 1 kl.I166 pošng Nordeke Ingrid

1977-11-27 MalmŲ SBK
Bizette 2 kl.III224 pošng Johansson Ňke
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III300 pošng Johansson Ňke
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 2 kl.II157 pošng Edefell Knut
RygŚrdens King 3 kl.I103 pošng Sommarin Christer
Jenny 1 kl.I175 pošng Olsson Sture
LP Mischa 1 kl.I172 pošng Sommarin Christer
Pampus Passy 1 kl.I166 pošng Olsson Sture
Brantastigs Tuff 1 kl.I162 pošng Olsson Sture

1977-11-20 SydŲstra SkŚne SBK
Kleopatra 1 kl.III260 pošng Wejsfelt Lennart
Bianca 1 kl.I185 pošng Klang Egon
Asterix 1 kl.I172 pošng Klang Egon
Essie 1 kl.I165 pošng Klang Egon
Black-Betty 1 kl.I162 pošng Klang Egon
Jenny 1 kl.I162 pošng Lundquist Ňke

1977-11-20 Ronneby SBK
Puhs Bond 1 kl.I178 pošng Petersson Bert

1977-11-20 SkŲvde SSRK
Sara 3 kl.III222 pošng Moberg GŲsta
SE LCH Porthos 2 kl.III245 pošng Moberg GŲsta
SE LCH Lucas 1 kl.III256 pošng Moberg GŲsta
Jessica 3 kl.I127 pošng Klaar Karlerik
Tim 3 kl.I110 pošng Klaar Karlerik
LP Tidernas Aymara 2 kl.I159 pošng Klaar Karlerik
Bess 1 kl.I170 pošng Klaar Karlerik
Giggi 1 kl.I161 pošng Klaar Karlerik

1977-11-20 Boxholm SBK
SE LCH Klinga 1 kl.III258 pošng Pettersson Britt
Stenbockens Ivanhoe 1 kl.I161 pošng Pettersson Britt

1977-11-13 Ystad SBK
SE LCH Lukas 1 kl.II165 pošng Olsson Sture
Asterix 2 kl.I145 pošng
Pampus Passy 1 kl.I167 pošng Nilsson Verner G

1977-11-13 SŲdra Gotland SBK
Lord 2 kl.I158 pošng Baumback Aarne

1977-11-13 Sthlm-SŲdra SBK
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 2 kl.III240 pošng
Sita 3 kl.II133 pošng
Kloker 3 kl.I136 pošng Sandberg Yngve
Frida 3 kl.I122 pošng Sandberg Yngve
Labrindas LŚs 1 kl.I170 pošng Sandberg Yngve

1977-11-13 Uppsala SBK
Joje 3 kl.I124 pošng BrostrŲm Bo
Les Elanes Camaro 3 kl.I107 pošng BrostrŲm Bo
Rex 1 kl.I176 pošng Andersson Gunilla

1977-11-13 BorŚs SBK
SE LCH Tussy 2 kl.III251 pošng
LP Gullfreds Black Pepparn 1 kl.II159 pošng
LP Yo-Yo 1 kl.I189 pošng
Assie 1 kl.I185 pošng
LP Nattens Ecco 1 kl.I182 pošng
Bonnie 1 kl.I168 pošng

1977-11-13 Lomma SBK
Kleopatra 1 kl.III256 pošng Pettersson Axel
Bianca 3 kl.II116 pošng Nilsson Bertil
Alma 2 kl.II155 pošng Nilsson Bertil
Amigo 2 kl.II143 pošng Nilsson Bertil
Brantastigs Disa 2 kl.I144 pošng Sommarin Christer
Waterfly's Arramanth 1 kl.I177 pošng Sandners Barbara
Pampus Zapp 1 kl.I176 pošng Sandners Barbara
Bianca 1 kl.I173 pošng Sommarin Christer
LP Mischa 1 kl.I168 pošng Sandners Barbara

1977-11-12 LidingŲ SBK
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 1 kl.III267 pošng Sandberg Yngve
Kamrats On The Rocks 1 kl.I173 pošng Sandberg Yngve
LP Linus 1 kl.I172 pošng Sandberg Yngve

1977-11-12 AlingsŚs SBK
Všttlestugans Facette 3 kl.I100 pošng Gudmunds Laila
Cilla 2 kl.I147 pošng Gudmunds Laila
Bonnie 2 kl.I145 pošng Gudmunds Laila
Polarn 2 kl.I142 pošng Gudmunds Laila
Cayenne 1 kl.I168 pošng Gudmunds Laila

1977-11-12 ÷sthammar SBK
Krysshamns Barbara 3 kl.III218 pošng Gunnarsson Sven E
SE LCH Krysshamns Juliana 1 kl.II160 pošng Gunnarsson Sven E

1977-11-06 NšssjŲ SBK
Mallards Cinnamon 3 kl.III212 pošng
Alicia 3 kl.II131 pošng
King 3 kl.II117 pošng
Berghyddans Clay 3 kl.II103 pošng
Stenbockens Ivanhoe 3 kl.I137 pošng
Brantastigs Timmy 3 kl.I132 pošng
Petra 2 kl.I154 pošng
Amiral 1 kl.I165 pošng
Agaton 1 kl.I164 pošng
Romeo 1 kl.I164 pošng

1977-11-05 Simrishamn SBK
Kleopatra 2 kl.III227 pošng Pettersson Britt
Milda 3 kl.I139 pošng Johansson Nils
Kamrats Dino 2 kl.I144 pošng Olsson Gudmar
Pigge 1 kl.I182 pošng Olsson Gudmar
Asterix 1 kl.I175 pošng Olsson Gudmar
Cheri 1 kl.I172 pošng Olsson Gudmar

1977-10-30 Všrnamo SBK
SE LCH Yerbas Ebos 3 kl.III215 pošng Svensson Kent

1977-10-30 Solna-Sbg SBK
Krysshamns Barbara 1 kl.III273 pošng Pettersson Jan Erik

1977-10-23 Trollhšttan SBK
Curnafane Polly 3 kl.II131 pošng Nyberg Sven
Jennifer 3 kl.II112 pošng Nyberg Sven
SE LCH Pampas 1 kl.II181 pošng Nyberg Sven
Maritza 2 kl.I152 pošng Svensson Erik

1977-10-23 ÷land SBK
Puhs Wilma Rudolph 3 kl.I106 pošng Blomkvist Lars

1977-10-16 Ljungby SBK
Mallards Cinnamon 3 kl.III216 pošng Blomkvist Lars
Bonnie 1 kl.I168 pošng

1977-10-16 Kungšlv SBK
Black Leda 3 kl.II130 pošng Gustavsson Willy
Akropolis Dinka 3 kl.II112 pošng Gustavsson Willy
SE LCH Pampas 2 kl.II159 pošng Gustavsson Willy
Kamrats Clay 1 kl.I177 pošng Gustavsson Willy
Bjurstigens Martina 1 kl.I169 pošng Gustavsson Willy

1977-10-16 Uddevalla SBK
Minja 2 kl.II142 pošng Lundmark Sven-Oskar
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.II167 pošng Lundmark Sven-Oskar

1977-10-16 GŲteborg SBK
Bonnie 1 kl.I178 pošng Gustavsson Bengt
LP Nattens Ecco 1 kl.I170 pošng Gustavsson Bengt

1977-10-16 Všllingby SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III254 pošng Jonsson Bertil
Ossian 3 kl.I103 pošng Nilsson T

1977-10-09 MšlarŲ SBK
Krysshamns Barbara 2 kl.III250 pošng Sandberg Yngve
Tryggs Aime 1 kl.II160 pošng Sandberg Yngve
Idas Markus 1 kl.I172 pošng Gademar Roland

1977-10-09 Askersund SBK
SE LCH Skallbackens Cassius 3 kl.III194 pošng Wihlborg Ňke
Bonnie 2 kl.III233 pošng Wihlborg Ňke
Bamse 1 kl.I167 pošng Wihlborg Ňke

1977-10-09 Ljungbyhed SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III259 pošng Dahl Lars-Olof
Bianca 3 kl.II128 pošng Andersson Kurt
SE LCH Lukas 3 kl.II102 pošng Andersson Kurt
Amigo 2 kl.II153 pošng Andersson Kurt
Brantastigs Tindra 2 kl.I153 pošng Wejsfelt Lennart
Pampus Pucki 2 kl.I150 pošng Johansson Nils
Jenny 2 kl.I143 pošng Johansson Nils

1977-10-09 TimrŚ SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.I171 pošng Ňsander Lars-Ove

1977-10-09 NykŲping SBK
Wicktor 3 kl.II125 pošng Larsson Ňke

1977-10-02 Hofors SBK
LP Binaca 1 kl.I175 pošng Ahlen GŲte

1977-10-02 Malingskog SBK
SE LCH Klinga 2 kl.III231 pošng
SE LCH Bamse 2 kl.III229 pošng
King 3 kl.I138 pošng Gustavsson Bengt
Berghyddans Clay 2 kl.I143 pošng Gustavsson Bengt
Bonnie 1 kl.I175 pošng Gustavsson Bengt
Amorina 1 kl.I171 pošng Gustavsson Bengt

1977-10-02 ÷rebro SBK
Bonnie 2 kl.III236 pošng

1977-10-02 Všstervik SBK
Petra 3 kl.I136 pošng Jonsson Alf
Stina 1 kl.I162 pošng Jonsson Alf

1977-10-02 SŲlvesborg SBK
Tina 2 kl.I159 pošng Pettersson Britt
Ari 2 kl.I145 pošng Pettersson Britt
Silva 1 kl.I180 pošng Pettersson Britt
Pampus Pucki 1 kl.I176 pošng Pettersson Britt

1977-10-02 Stršngnšs SBK
Krysshamns Barbara 3 kl.III213 pošng Wozny Sten
Bonzo 2 kl.I151 pošng Wozny Sten

1977-10-01 UmeŚ SBK 771002
Jessie 3 kl.I100 pošng Johansson Birger

1977-10-01 HšrnŲsand SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III245 pošng Bergman Mats
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.I154 pošng Bergman Mats
Cresendos Maestoso 2 kl.I147 pošng Bergman Mats
ńlvgŚrdens Ben 2 kl.I140 pošng Bergman Mats
Tibor 2 kl.I140 pošng Bergman Mats

1977-09-25 Gislaved SBK
Bill 3 kl.II104 pošng
SE LCH Bella-Donna 1 kl.II161 pošng
Amiral 3 kl.I125 pošng
Amor 3 kl.I122 pošng
Agaton 3 kl.I121 pošng
Amorina 3 kl.I117 pošng
Bonnie 2 kl.I159 pošng

1977-09-25 Stenungsund SBK
Ingmos Rainbow 3 kl.II128 pošng Bucklin Lars
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.II177 pošng Bucklin Lars
Minja 1 kl.II165 pošng Bucklin Lars
Blackie 1 kl.I182 pošng Bucklin Lars
Bonnie 1 kl.I178 pošng Bucklin Lars
Kamrats Madame 1 kl.I178 pošng Bucklin Lars

1977-09-24 Sundsvall SBK 770925
Cresendos Gracioso 2 kl.I144 pošng Thelin Thorsten
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.I165 pošng Thelin Thorsten

1977-09-24 Gšvle SBK
Krysshamns Barbara 2 kl.III251 pošng
SE LCH Krysshamns Juliana 2 kl.II157 pošng
Avalanche 3 kl.I135 pošng
LP Binaca 2 kl.I148 pošng

1977-09-18 Falkenberg SBK
Musicgirl 1 kl.I164 pošng

1977-09-18 Sšffle SBK
Apollo 1 kl.II180 pošng Dashlgren Georg

1977-09-17 Kalmar SBK
SE LCH Laban 1 kl.II167 pošng Lindquist Urban
Stina 3 kl.I119 pošng Lindquist Urban

1977-09-17 Ulricehamn SBK
Musicgirl 2 kl.I153 pošng Fagberg Kaj

1977-09-11 GullspŚng SBK
SE LCH Skallbackens Cassius 1 kl.III259 pošng Persson Tage

1977-09-11 LinkŲping SBK
Berghyddans Clay 1 kl.I168 pošng BjŲrkman Ňke
King 1 kl.I167 pošng BjŲrkman Ňke

1977-09-11 UmeŚ SBK/AFC
Elsa 1 kl.II163 pošng

1977-09-11 NorrkŲping SBK
SE LCH Bob 2 kl.III239 pošng
Senta 3 kl.II128 pošng
Country 2 kl.I155 pošng

1977-09-10 Nissadalen SBK
Bill 1 kl.II163 pošng Svensson Kent

1977-09-10 Mellerud SBK
Charley 1 kl.I173 pošng Dashlgren Georg

1977-09-04 Lysekil SBK
Pompe 2 kl.I151 pošng
Black-Chindi 2 kl.I148 pošng
Curnafane Edna 2 kl.I142 pošng

1977-09-04 Lysekil SBK
Pompe 2 kl.I151 pošng Nyberg Sven
Black-Chindi 2 kl.I148 pošng Nyberg Sven
Curnafane Edna 2 kl.I142 pošng Nyberg Sven

1977-09-04 Motala SBK
Bonnie 2 kl.III227 pošng Stolt Tommy
SE LCH Klinga 1 kl.III269 pošng Stolt Tommy
Delta 1 kl.II160 pošng Stolt Tommy

1977-09-03 AlingsŚs SSRK
Sara 1 kl.III273 pošng Nordlundh Arne
SE LCH LP SE BCH Anto 3 kl.II126 pošng Nordlundh Arne
SE LCH Pampas 1 kl.II178 pošng Nordlundh Arne
Cyrrazo 3 kl.I139 pošng Nordlundh Arne
Dollan 3 kl.I0 pošng Nordlundh Arne
Bonnie 1 kl.I180 pošng Nordlundh Arne
LP Mallards Deep Amber 1 kl.I173 pošng Nordlundh Arne
Blackie 1 kl.I171 pošng Nordlundh Arne
Lydia 1 kl.I167 pošng Nordlundh Arne
Borelands Black Billy Boy 1 kl.I166 pošng Nordlundh Arne

1977-08-28 Marks SBK
Sara 2 kl.III231 pošng
Emil 1 kl.III271 pošng
Black Leda 2 kl.II151 pošng
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.II168 pošng
Cherry 2 kl.I147 pošng

1977-08-28 Malmen SBK
Lady 3 kl.II127 pošng Sahlenberg Eric

1977-08-28 Landskrona SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III272 pošng Grenbo Nils
Jenny 3 kl.I156 pošng Andersson Kurt
Black Gino 3 kl.I139 pošng Andersson Kurt
Asterix 2 kl.I155 pošng Andersson Kurt
Bianca 1 kl.I189 pošng Andersson Kurt

1977-08-28 Stockholm-SŲ SBK
Sita 1 kl.I190 pošng Sandberg Harry
Amber 1 kl.I181 pošng Sandberg Harry

1977-08-21 MŲnsterŚs SBK
Kamrats RŲde Orm 3 kl.I124 pošng
Stina 2 kl.I154 pošng
Billy 0115 pošng

1977-08-14 GŲteborg SBK
Blackie 1 kl.I179 pošng Nordeke Carl-Eric
Musicgirl 1 kl.I171 pošng Nordeke Carl-Eric

1977-08-14 MjŲlby SSRK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 3 kl.III213 pošng Johansson Hans
SE LCH Bob 1 kl.III277 pošng Johansson Hans
Senta 3 kl.II114 pošng Johansson Hans
Delta 2 kl.II154 pošng Johansson Hans
Athos 3 kl.I122 pošng Johansson Hans
Exercise Western Pearl 2 kl.I145 pošng Johansson Hans
LP SE BCH Kamrats Beefeater 1 kl.I182 pošng Johansson Hans
Arras 1 kl.I180 pošng Johansson Hans
NO UCH Drumbroneth Black Minstrel 1 kl.I167 pošng Johansson Hans
Dolly 1 kl.I162 pošng Johansson Hans

1977-08-14 ÷stersund SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 3 kl.III211 pošng
ńlvgŚrdens Ben 3 kl.I118 pošng

1977-08-14 Markaryd SBK
Blacky 2 kl.II149 pošng
Sorbus Ferri 2 kl.II147 pošng
Pampus Pucki 2 kl.I157 pošng

1977-08-14 Vadstena SBK
Kamrats Game Boy 1 kl.I173 pošng Petterson GŲsta

1977-08-13 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III230 pošng Johansson Ňke
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.I156 pošng Johansson Ňke

1977-08-06 MalmŲ SKK
Liten 3 kl.III218 pošng Jonsson Bo
Birohs If 3 kl.I124 pošng BjŲrkman Claes
LP SE BCH Kamrats Beefeater 1 kl.I162 pošng BjŲrkman Claes

1977-08-06 Tibro SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.II149 pošng Klaar Karl-Erik

1977-07-17 Borlšnge SBK
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 2 kl.III253 pošng Gustafsson Lars-G N
Sara 2 kl.III234 pošng Gustafsson Lars-G N
Blackberry 3 kl.I104 pošng Gustafsson Lars-G N
Lydia 2 kl.I154 pošng Gustafsson Lars-G N

1977-07-16 Ňsele SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.I167 pošng Lundmark Roland

1977-07-10 Roslagen SBK
Labrindas Mamsell 3 kl.I115 pošng Thorman Staffan
Sorbus Ferri 1 kl.I173 pošng Thorman Staffan

1977-06-26 Simrishamn SBK
Kamrats Balder 2 kl.II158 pošng Lundquist Ňke
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.II172 pošng Lundquist Ňke
Puhs Ingiald 3 kl.I131 pošng Andersson Rune
Bonny 3 kl.I123 pošng Andersson Rune
Bonnie 2 kl.I149 pošng Andersson Rune
Asterix 1 kl.I163 pošng Andersson Rune
Jack 1 kl.I161 pošng Andersson Rune

1977-06-19 ÷rebro SBK
SE LCH Bob 1 kl.III259 pošng Eriksson Olle R
Kamrats Teodora 1 kl.I174 pošng Eriksson Olle R

1977-06-19 Všrnamo SBK
Emil 3 kl.III207 pošng
Black Leda 2 kl.II141 pošng
Mallards Cinnamon 1 kl.II164 pošng

1977-06-19 Trelleborg SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III288 pošng Jonsson Bo
Jenny 3 kl.I137 pošng Mohlin Arne

1977-06-18 SšvsjŲ SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 2 kl.III229 pošng
SE LCH Bamse 1 kl.II177 pošng
Mallards Cinnamon 1 kl.II169 pošng
SE LCH Yerbas Ebos 1 kl.II164 pošng

1977-06-18 Ystad SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 3 kl.II123 pošng Johansson Ňke
RygŚrdens Boman 1 kl.II179 pošng Johansson Ňke
LP Mischa 2 kl.I155 pošng Johansson Ňke

1977-06-12 NšssjŲ SBK
SE LCH Bamse 1 kl.II169 pošng
King 2 kl.I143 pošng
King 1 kl.I169 pošng

1977-06-12 Kind SBK
Emil 1 kl.III279 pošng
SE LCH Bamse 1 kl.II192 pošng
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.II175 pošng
Black Leda 1 kl.II167 pošng

1977-06-12 Karlshamn SBK
Puhs Wilma 2 kl.I140 pošng Nilsson Bertil
Moltas 1 kl.I176 pošng Nilsson Bertil
Tina 1 kl.I172 pošng Nilsson Bertil
Puhs Mac Phee 1 kl.I165 pošng Nilsson Bertil

1977-06-12 Haninge SBK
Linus 1 kl.II165 pošng Trillcott Nils

1977-06-11 LinkŲping SSRK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 2 kl.III171 pošng
FI JCH NORD UCH INT UCH SE JCH Kamrats Conrad 1 kl.II183 pošng
Petra 2 kl.I140 pošng

1977-06-11 Vadstena SBK
SE LCH Klinga 2 kl.III237 pošng Petterson GŲsta

1977-06-11 Všnersborg SBK
Curnafane Polly 3 kl.II125 pošng Gudmunds Laila
Minja 1 kl.I168 pošng Gudmunds Laila

1977-06-11 ÷sthammar SBK
Krysshamns Barbara 3 kl.III217 pošng Thorman Staffan
Pontus 2 kl.I148 pošng Thorman Staffan

1977-06-05 Visby SBK
Malin 3 kl.I111 pošng Boberg Urban
Electros Garcon 2 kl.I152 pošng Boberg Urban

1977-06-05 Sundsvall SBK
Kamrats Beia 1 kl.II177 pošng Johansson Ňke

1977-06-05 Malung SBK
Mas-Adec 3 kl.I122 pošng Eklund Gunilla
SE JCH Mallards Rusty Rat 1 kl.I165 pošng Eklund Gunilla

1977-06-05 MalmŲ SBK
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III231 pošng
Kammahavs Candie 3 kl.II124 pošng Petersson Bert
Scarlet 3 kl.II115 pošng
Yerbas Cito 1 kl.II180 pošng
LP Mischa 1 kl.I170 pošng Olsson Sture
Kammahavs Yellow Thunder 1 kl.I166 pošng Mohlin Arne

1977-06-05 Hšssleholm SBK
Kleopatra 3 kl.III221 pošng Nilsson Bertil
SE LCH Lukas 3 kl.I136 pošng Nilsson Bertil
Puhs Wilma 2 kl.I158 pošng Nilsson Bertil
Kompis 2 kl.I148 pošng Nilsson Bertil
Tina 1 kl.I175 pošng Nilsson Bertil
Tanja 1 kl.I171 pošng Nilsson Bertil
Titti 1 kl.I162 pošng Nilsson Bertil

1977-06-05 Grums SBK
Apollo 1 kl.I195 pošng Dashlgren Georg

1977-06-05 GŲteborg SBK
Assie 1 kl.I163 pošng Nordeke Carl-Eric

1977-06-04 Gšvle SVTEK
Avalanche 2 kl.I152 pošng Engman Sven Ňke

1977-06-04 Hunneberg SSRK
Milane 2 kl.I148 pošng Nyberg Sven
Rodarbal Diana 1 kl.I174 pošng Nyberg Sven

1977-06-04 Trollhšttan SBK
Emil 2 kl.III225 pošng Wasteson Gunnel
Black Leda 3 kl.II120 pošng Wasteson Gunnel
Jennifer 2 kl.II159 pošng Wasteson Gunnel
Minou 1 kl.II160 pošng Wasteson Gunnel

1977-06-04 Vetlanda SBK
SE LCH Yerbas Ebos 2 kl.II155 pošng Blomquist Lars
Mallards Cinnamon 2 kl.II146 pošng Blomquist Lars
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 2 kl.II143 pošng Blomquist Lars
SE LCH Bamse 1 kl.II172 pošng Blomquist Lars

1977-05-29 Tuna-Hšstberg SVTEK
Caesar 1 kl.I168 pošng Francke SŲren

1977-05-29 Kramfors SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 3 kl.III217 pošng
Lotus 3 kl.III203 pošng
Kamrats Beia 2 kl.II154 pošng
SE BCH Jeppe 1 kl.II160 pošng
Jšgar-Rinto 1 kl.I177 pošng

1977-05-29 Borlšnge SSRK
Bamse 3 kl.I116 pošng Ek Bo
SE JCH Mallards Rusty Rat 2 kl.I148 pošng Ek Bo
Astors Rita 2 kl.I147 pošng Ek Bo
SE LCH SE JCH Twigg's Teal Duck 1 kl.I186 pošng Ek Bo
Zevs 1 kl.I168 pošng Ek Bo
Assi 1 kl.I166 pošng Ek Bo
SE JCH Allez Ismene 1 kl.I161 pošng Ek Bo

1977-05-29 LinkŲping SBK
SE LCH Bob 1 kl.III283 pošng Petterson GŲsta

1977-05-29 Landskrona SBK
RygŚrdens Gilda 3 kl.II108 pošng Nilsson Bertil
Kamrats Balder 1 kl.II169 pošng Nilsson Bertil
Ajax 1 kl.II162 pošng Nilsson Bertil
Ilka 3 kl.I132 pošng
Black Gino 2 kl.I152 pošng
Inca 2 kl.I152 pošng
Fia 1 kl.I161 pošng

1977-05-22 SydŲ. SkŚne SBK
Sara 3 kl.II127 pošng Olsson Gudmar
Yerbas Cito 2 kl.II148 pošng Olsson Gudmar
Jack 3 kl.I134 pošng Sandners Barbara
Sussie 3 kl.I121 pošng Johansson Ňke
SE LCH Lukas 3 kl.I117 pošng Sandners Barbara
Zamba 3 kl.I114 pošng Johansson Ňke
Bonny 2 kl.I140 pošng Sandners Barbara
Becky 1 kl.I169 pošng Sandners Barbara

1977-05-22 Mariestad SBK
SE LCH Porthos 3 kl.III210 pošng Klaar Karl-Erik
Black Leda 2 kl.II142 pošng Klaar Karl-Erik

1977-05-22 HšrnŲsand SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 2 kl.III249 pošng Crona Gunnel
Cresendos Maestoso 2 kl.I150 pošng

1977-05-22 VšrmdŲ SBK
LP Krysshamns Valborg 1 kl.I165 pošng

1977-05-21 Sthlm-SŲdra SBK
Sita 2 kl.I148 pošng Sandberg Harry
Amber 1 kl.I184 pošng Sandberg Harry

1977-05-21 Gšvle SBK
Avalanche 3 kl.I125 pošng Engman Sven Ňke

1977-05-21 PiteŚ SBK
Svedjekullens Sicero 1 kl.II174 pošng Sahlenberg Eric
Cherie 2 kl.I151 pošng Sahlenberg Eric
ńlvgŚrdens Iceman 2 kl.I140 pošng Sahlenberg Eric

1977-05-19 AlingsŚs SBK
Sara 3 kl.III218 pošng
Jennifer 3 kl.II131 pošng
Assie 3 kl.I135 pošng
Cilla 3 kl.I130 pošng
Bonja 2 kl.I150 pošng
Bonnie 2 kl.I144 pošng
Polarn 2 kl.I141 pošng
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.I176 pošng
Blackie 1 kl.I169 pošng
Lady 1 kl.I164 pošng
Všttlestugans Facette 1 kl.I161 pošng

1977-05-19 HŲŲr-HŲrby SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 2 kl.II152 pošng Holmberg GŲta
Blacky 1 kl.II177 pošng Holmberg GŲta
Blondie 1 kl.II161 pošng Holmberg GŲta
LP Mischa 3 kl.I133 pošng Petersson Bert
Puhs Wilma 2 kl.I159 pošng Petersson Bert
SE LCH Lukas 1 kl.I175 pošng Petersson Bert
Iller 1 kl.I164 pošng Petersson Bert

1977-05-15 Skan.-Falsterbo SBK
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III234 pošng
Bobby 1 kl.I168 pošng

1977-05-15 Lysekil SBK
LP Gullfreds Black Pepparn 2 kl.II151 pošng Nyberg Sven
Black Leda 2 kl.II149 pošng Nyberg Sven
Minou 2 kl.II141 pošng Nyberg Sven
Curnafane Polly 2 kl.II140 pošng Nyberg Sven
Black-Chindi 3 kl.I114 pošng Nyberg Sven
LP Nattens Ecco 2 kl.I142 pošng Nyberg Sven
Minja 1 kl.I176 pošng Nyberg Sven
Milane 1 kl.I175 pošng Nyberg Sven

1977-05-15 Waxholm SBK
Kamrats Kimbo 1 kl.II168 pošng Lenned Sven
Betty-Sue 2 kl.I150 pošng Lenned Sven
SE LCH LP Caddy 1 kl.I187 pošng Lenned Sven

1977-05-15 Osby SBK
Blacky 1 kl.II170 pošng
Puhs Wilma 2 kl.I156 pošng
SE LCH Lukas 1 kl.I175 pošng

1977-05-15 EksjŲ SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 2 kl.II155 pošng
SE LCH Bella-Donna 1 kl.II171 pošng
SE LCH Bamse 1 kl.II168 pošng
Mallards Cinnamon 1 kl.I168 pošng

1977-05-08 HšrnŲsand SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 2 kl.III233 pošng
Cresendos Maestoso 3 kl.I137 pošng Crona Gunnel

1977-05-08 Lomma SBK
Liten 3 kl.III216 pošng Wejsfelt Lennart
Alma 3 kl.II123 pošng Andersson Kurt
Scarlet 3 kl.II122 pošng Andersson Kurt
Kammahavs Candie 1 kl.I164 pošng Mohlin Arne
Tanja 1 kl.I161 pošng Nilsson Bertil

1977-05-08 Kristianstad SBK
NO UCH SE LCH Kamrats Clara 2 kl.III230 pošng
SE LCH Lukas 1 kl.I173 pošng

1977-05-08 TranŚs SBK
SE LCH Bamse 1 kl.II174 pošng
Mallards Cinnamon 1 kl.I176 pošng
Berghyddans Clay 1 kl.I160 pošng
King 1 kl.I160 pošng

1977-05-08 Vimmerby SBK
SE LCH Klinga 3 kl.III218 pošng
Alicia 1 kl.I171 pošng

1977-04-24 Uddevalla SBK
Black Leda 3 kl.II143 pošng
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.II145 pošng
Minja 3 kl.I120 pošng Bucklin Lars
Lady 1 kl.I187 pošng Bucklin Lars
Minou 1 kl.I179 pošng Bucklin Lars

1977-04-24 Všllingby SBK
Tryggs Aime 3 kl.II126 pošng Gademar Roland

1977-04-24 ÷land SBK
Busan 1 kl.II163 pošng
SE LCH Bamse 1 kl.II160 pošng
Laika 3 kl.I136 pošng
Mallards Cinnamon 2 kl.I154 pošng
SE LCH Laban 1 kl.I167 pošng

1977-04-24 Všsby SBK
Sorbus Fidelio 2 kl.I155 pošng Andersson Ylva

1977-04-24 Eskilstuna SBK
Krysants Karolina 1 kl.I171 pošng Brunn K-Wictor

1977-04-23 Lund SBK
Kleopatra 2 kl.III237 pošng Petersson Bert
Kamrats Balder 1 kl.II185 pošng Pettersson Axel
Bobbie 1 kl.II160 pošng Pettersson Axel
Kammahavs Candie 1 kl.I185 pošng Nilsson Bertil
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.I179 pošng Nilsson Bertil

1977-04-16 EslŲv SBK
NO UCH SE LCH Kamrats Clara 3 kl.III217 pošng Jonsson Bo
Blacky 3 kl.II139 pošng Johansson Ňke
RygŚrdens Gilda 3 kl.II115 pošng Johansson Ňke
Ajax 1 kl.II161 pošng Johansson Ňke
Rita 3 kl.I115 pošng Mohlin Arne
Tanja 1 kl.I179 pošng Mohlin Arne

1977-04-16 Mšrsta-Sigtuna SBK
Tryggs Aime 3 kl.II108 pošng
Don Pedro of Thespian 1 kl.I175 pošng

1977-04-16 SkellefteŚ SBK
ńlvgŚrdens Iceman 2 kl.I158 pošng

1977-04-16 Stockholm SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.I179 pošng Andersson Tommi

1977-04-03 TranŚs SBK
Emil 2 kl.III253 pošng
SE LCH Klinga 2 kl.III239 pošng
Black Leda 3 kl.II111 pošng
King 2 kl.I140 pošng

1977-04-03 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.I184 pošng

1977-04-02 Tanum SBK
Ingmos Rainbow 2 kl.I157 pošng Nyberg Sven

1977-03-20 ÷sthammar SBK
Krysshamns Barbara 3 kl.III210 pošng
SE LCH Krysshamns Juliana 2 kl.II159 pošng

1977-03-13 Solna-Sbg SBK
SE LCH LP Caddy 2 kl.I159 pošng

1977-03-06 Stenungsund SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 3 kl.II126 pošng Lundmark Sven-Oskar
Black Leda 3 kl.II118 pošng Lundmark Sven-Oskar
Gullan 2 kl.I151 pošng Lundmark Sven-Oskar
SE LCH Pampas 1 kl.I166 pošng Lundmark Sven-Oskar
Thebe 1 kl.I165 pošng Lundmark Sven-Oskar
Bjurstigens Martina 1 kl.I165 pošng Lundmark Sven-Oskar
Ingmos Rainbow 1 kl.I162 pošng Lundmark Sven-Oskar
Bonnie 1 kl.I161 pošng Lundmark Sven-Oskar

1977-02-27 Marks SBK
SE LCH Lucas 1 kl.III289 pošng Hildebrand Lars-Ňke
Emil 1 kl.III281 pošng Hildebrand Lars-Ňke
Black Leda 3 kl.II128 pošng Hildebrand Lars-Ňke
Cherry 3 kl.I113 pošng Hildebrand Lars-Ňke
Hšrkilas Billy Boy Iv 2 kl.I153 pošng Hildebrand Lars-Ňke
Blackie 1 kl.I174 pošng Hildebrand Lars-Ňke
SE LCH Pampas 1 kl.I174 pošng Hildebrand Lars-Ňke
Bjurstigens Martina 1 kl.I173 pošng Hildebrand Lars-Ňke

1977-02-27 Boxholm SBK
SE LCH Klinga 3 kl.III214 pošng Johansson Hans
King 3 kl.I129 pošng Johansson Hans

1977-02-26 Tierp SBK
SE LCH Krysshamns Juliana 3 kl.II130 pošng

1977-01-30 UmeŚ SBK
Svedjekullens Sicero 1 kl.I171 pošng Johansson Birger


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017