Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1978

Resultat i namnordning


1978-11-26 VšxjŲ SBK
Bonnie 3 kl.II120 pošng Blomkvist Lars
SE LCH Bella-Donna 2 kl.II243 pošng Blomkvist Lars
SE LCH Lorry 1 kl.II168 pošng Blomkvist Lars
Linda 3 kl.I138 pošng
Malte 3 kl.I136 pošng
Polly 3 kl.I126 pošng
RygŚrdens Rutger 2 kl.I149 pošng

1978-11-26 MalmŲ SBK
Yerbas Cito 3 kl.III194 pošng Samuelsson Ragnar
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 2 kl.III249 pošng Samuelsson Ragnar
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III287 pošng Olsson Sture
Amos 3 kl.I132 pošng Mohlin K Arne J
Pampus Babbs 3 kl.I132 pošng Mohlin K Arne J
Jack 3 kl.I120 pošng Johansson Ňke
Pele 2 kl.I155 pošng Mohlin K Arne J
Rex 2 kl.I154 pošng Pettersson Axel
Frida 2 kl.I148 pošng Pettersson Axel
Maja 2 kl.I143 pošng Johansson Ňke
Pampus Dino 2 kl.I141 pošng Johansson Ňke
Kapp 1 kl.I172 pošng Johansson Ňke

1978-11-26 GŲteborg SBK
Minja 3 kl.III222 pošng Nordeke Carl-Eric
SE LCH Pampas 3 kl.III192 pošng Nordeke Carl-Eric
Dollan 3 kl.II121 pošng Ryden Nils-Erik
Assie 3 kl.II106 pošng Ryden Nils-Erik
Black Leda 2 kl.II140 pošng Ryden Nils-Erik
SE LCH Lotus 1 kl.II169 pošng Ryden Nils-Erik
Ingmos Tracy 3 kl.I139 pošng Fagberg Kaj
Busen 3 kl.I106 pošng Fagberg Kaj
Black-Chindi 2 kl.I148 pošng Fagberg Kaj
Vagants Samba 1 kl.I185 pošng Nordeke Carl-Eric
LP Zorro's Zanessa 1 kl.I177 pošng Nordeke Carl-Eric

1978-11-20 Stockholm-SŲ SBK
Cindys Xerxes 3 kl.I122 pošng Lannerbšck Alf

1978-11-19 SydŲstra SkŚne SBK
SE LCH Bianca 2 kl.III242 pošng Andersson Kurt
RygŚrdens Nausika 3 kl.I117 pošng Pettersson Axel
LP Tessie 2 kl.I155 pošng Pettersson Axel
Lady 2 kl.I146 pošng Pettersson Axel
Folke 2 kl.I143 pošng Pettersson Axel
Cilla 1 kl.I175 pošng Pettersson Axel
Katja 1 kl.I173 pošng Pettersson Axel
Cognac 1 kl.I173 pošng Pettersson Axel

1978-11-19 Lomma SBK
Yerbas Cito 3 kl.III199 pošng BjŲrkquist Egon C
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III250 pošng BjŲrkquist Egon C
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III257 pošng BjŲrkquist Egon C
Kammahavs Candie 2 kl.II151 pošng Johansson Ňke
Amigo 1 kl.II180 pošng Johansson Ňke

1978-11-19 Jšrfšlla SBK
LP Labrindas O'hoj 3 kl.II131 pošng Sandberg Yngve
Madamespader 3 kl.I124 pošng Sandberg Yngve
Alexa 2 kl.I152 pošng Johansson Ňke
Judit 2 kl.I147 pošng Sandberg Yngve
Toy 2 kl.I146 pošng Sandberg Yngve
Assar 0170 pošng Sandberg Yngve

1978-11-18 Uppsala SBK
Amber 2 kl.III235 pošng Wrangebo Benny
Lucky-Girl 2 kl.II153 pošng Andersson Gunilla
Les Elanes Camaro 2 kl.I152 pošng Eriksson Erik
Joje 2 kl.I140 pošng Lund Rolf
Ali 1 kl.I163 pošng Eriksson Erik

1978-11-12 Lund SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III272 pošng Johansson Ňke
SE LCH Lorry 3 kl.II129 pošng Sandnes Viveca
Sara 2 kl.I150 pošng Johansson Nils
RygŚrdens Nausika 2 kl.I143 pošng Olsson Gudmar

1978-11-12 Ystad SBK
Cindys Rut 3 kl.I125 pošng Pettersson Britt
LP Tessie 1 kl.I180 pošng Pettersson Britt

1978-11-12 LidingŲ SBK
LP Labrindas O'hoj 3 kl.II106 pošng Mšrgel Ragne
Krysshamns Roskarl 2 kl.I148 pošng Gademar Roland
Madamespader 1 kl.I175 pošng Gademar Roland
LP Krysshamns Valborg 1 kl.I173 pošng Gademar Roland
Waggs Alarm 1 kl.I164 pošng Mšrgel Ragne

1978-11-11 Tierp SBK
Amber 2 kl.III247 pošng
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III242 pošng
Les Elanes Timothy 3 kl.I123 pošng BrostrŲm Bo
Rufus 2 kl.I141 pošng

1978-11-05 SŲlvesborg SBK
SE LCH Bianca 2 kl.III226 pošng Wejsfelt Lennart
Puhs Matador 3 kl.II125 pošng Wejsfelt Lennart
SE LCH Lukas 2 kl.II146 pošng Wejsfelt Lennart
Yerbas Cilla 1 kl.II170 pošng Wejsfelt Lennart
Arro 1 kl.II162 pošng Wejsfelt Lennart
Linda 3 kl.I138 pošng
Andy 3 kl.I118 pošng
Bamse 2 kl.I154 pošng
Cannons Be Fun 2 kl.I151 pošng
Puhs Bond 1 kl.I170 pošng
Rodarbal Ianto 1 kl.I160 pošng

1978-11-04 Simrishamn SBK
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III247 pošng Olsson Gudmar
Pampus Black Bessy 3 kl.I130 pošng Olsson Sture
Centa 3 kl.I127 pošng Petersson Bert
Snobben 3 kl.I120 pošng Petersson Bert
Jack 3 kl.I101 pošng Olsson Sture
Milda 1 kl.I169 pošng Petersson Bert
Loffe 1 kl.I168 pošng Olsson Sture
Amber 1 kl.I165 pošng Olsson Sture

1978-11-04 ÷sthammar SBK
Krysshamns Barbara 2 kl.III247 pošng
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III231 pošng
SE LCH Krysshamns Juliana 1 kl.III265 pošng
ńlvgŚrdens Ben 3 kl.II131 pošng
Happy-Boy 3 kl.I134 pošng Gunnarsson Sven E
Lucky-Girl 2 kl.I150 pošng Gunnarsson Sven E
Track's Baloo 2 kl.I145 pošng Gunnarsson Sven E
Pontus 1 kl.I166 pošng Gunnarsson Sven E
Madamespader 1 kl.I161 pošng Gunnarsson Sven E

1978-10-29 Haninge SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III246 pošng Pettersson BŲrje

1978-10-29 Trollhšttan SBK
Minja 1 kl.III282 pošng Nyberg Sven
SE LCH Idas Rosa 1 kl.I191 pošng Svensson Erik
LP Rodarbal Fast 1 kl.I191 pošng Svensson Erik
LP Heidie 1 kl.I183 pošng Nordlundh Arne
LP Zorro's Zanessa 1 kl.I170 pošng Nordlundh Arne
Dollan 1 kl.I167 pošng Svensson Erik
LP Girl 1 kl.I167 pošng Nordlundh Arne

1978-10-29 Oskarshamn SBK
SE LCH Laban 1 kl.III269 pošng
Zevs 1 kl.I167 pošng

1978-10-29 NšssjŲ SBK
SE LCH Klinga 3 kl.III215 pošng
SE LCH Bella-Donna 2 kl.III239 pošng
Amiral 3 kl.II125 pošng
Bonnie 2 kl.II154 pošng
Stenbockens Ivanhoe 2 kl.II153 pošng
Botvid 1 kl.I162 pošng

1978-10-29 Nacka SBK
Madamespader 2 kl.I159 pošng Pettersson Jan Erik
Assar 1 kl.I188 pošng Pettersson Jan Erik
LP Bamse 1 kl.I178 pošng Pettersson Jan Erik
LP Krysshamns Valborg 1 kl.I173 pošng Pettersson Jan Erik

1978-10-29 GŲtene SBK
SE LCH Porthos 1 kl.III273 pošng
Kim 3 kl.I115 pošng

1978-10-22 Všllingby SBK
LP Linus 1 kl.I174 pošng Magnusson Bo

1978-10-22 SŲderŚsen SBK
SE LCH Bianca 1 kl.III256 pošng Wejsfelt Lennart
Puhs Black Thrill 3 kl.I130 pošng Blom Olle
Kamrats Snowgirl 2 kl.I157 pošng Blom Olle
Pampus Zapp 1 kl.I189 pošng Blom Olle
Blackknšckt 1 kl.I177 pošng Gerkens Bernth
SE LCH Lorry 1 kl.I175 pošng Blom Olle
LP Tessie 1 kl.I169 pošng Blom Olle
Nitro 1 kl.I168 pošng Blom Olle
Lady 1 kl.I161 pošng Blom Olle

1978-10-22 Stockholm-SŲ SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 1 kl.III270 pošng Eklund Hugo
ńlvgŚrdens Ben 2 kl.II144 pošng Lindberg Lennart
Sita 1 kl.II176 pošng Lindberg Lennart
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.I177 pošng Lindberg Lennart

1978-10-22 SkŲvde SBK
Black Leda 3 kl.II136 pošng Magnusson Ingemar
LP Tidernas Aymara 1 kl.II161 pošng Magnusson Ingemar
Amigo 1 kl.II161 pošng Magnusson Ingemar
Lina 2 kl.I159 pošng Magnusson Ingemar

1978-10-22 Nybro SBK
SE LCH Laban 1 kl.III270 pošng Knudsen Knud
Puhs Matador 3 kl.II137 pošng Knudsen Knud
Puhs Gyda 3 kl.II133 pošng Knudsen Knud
Hassan 3 kl.I126 pošng Knudsen Knud
Snobben 1 kl.I165 pošng Knudsen Knud

1978-10-22 KungsŲr SBK
Amanda 3 kl.I127 pošng HŲgman Lars
Klara 1 kl.I169 pošng HŲgman Lars
Ketty 1 kl.I160 pošng HŲgman Lars

1978-10-21 AlingsŚs SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 3 kl.III195 pošng
Cayenne 3 kl.II111 pošng
Polarn 1 kl.II165 pošng
Dollan 1 kl.I174 pošng Gudmunds Laila

1978-10-15 ÷land SBK
SE LCH Laban 2 kl.III249 pošng Knudsen Knud
Puhs Matador 3 kl.II136 pošng Knudsen Knud
Kamrats RŲde Orm 3 kl.I109 pošng Blomkvist Lars
Snobben 1 kl.I172 pošng Blomkvist Lars
Karna 1 kl.I163 pošng Blomkvist Lars

1978-10-15 Vaxholm SBK
Kamrats Kimbo 2 kl.III237 pošng
Puhs Chocolate Scandal 2 kl.II153 pošng Karlsson Kjell
Betty-Sue 2 kl.I141 pošng Karlsson Kjell

1978-10-15 Sundsvall SBK 781014
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III250 pošng NystrŲm Hans-Erik
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 1 kl.III260 pošng NystrŲm Hans-Erik

1978-10-14 Všsby SBK
Amber 2 kl.III233 pošng Andersson Ylva

1978-10-08 VšsterŚs SBK
Klara 1 kl.I166 pošng Westman Harris

1978-10-08 TimrŚ SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 3 kl.III199 pošng BjŲrklund Leif
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III258 pošng BjŲrklund Leif

1978-10-08 Stenungsund SBK
SE LCH Pampas 1 kl.III256 pošng Gustavsson Willy
Puhs Caraway 3 kl.I136 pošng Gustavsson Willy

1978-10-08 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.II171 pošng Davidsson Kjell

1978-10-08 Hofors SBK
LP Binaca 1 kl.II163 pošng Ahlen GŲte
Simon 1 kl.I166 pošng Ahlen GŲte

1978-10-08 Askersund SBK
SE LCH Klinga 1 kl.III271 pošng Sangeus Ňke

1978-10-07 Mark SBK
SE LCH Bella-Donna 2 kl.III207 pošng
Black Leda 3 kl.II131 pošng
Essy 3 kl.I126 pošng Nicklasson Elof
LP Zorro's Zanessa 2 kl.I156 pošng Nicklasson Elof
Dollan 2 kl.I154 pošng Nicklasson Elof
Gummas Handy 2 kl.I145 pošng Nicklasson Elof
Vagants Samba 1 kl.I184 pošng Nicklasson Elof
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.I179 pošng Nicklasson Elof

1978-10-07 Nynšshamn SBK
Kamrats Kimbo 2 kl.III223 pošng Trillcott Nils

1978-10-07 GŲteborg SBK
SE LCH Pampas 2 kl.III253 pošng Nordlander Dag
Assie 3 kl.II123 pošng Nordlander Dag

1978-10-07 Bro-HŚbo SBK
LP Labrindas O'hoj 1 kl.I162 pošng BrostrŲm Bo

1978-10-07 Boxholm SBK
SE LCH Tussy 1 kl.III267 pošng Andersson Thorvald
Ero 1 kl.II168 pošng Andersson Thorvald
Tilda 3 kl.I136 pošng Andersson Thorvald

1978-10-01 HŲŲr-HŲrby SBK
Kleopatra 3 kl.III219 pošng Olsson Gudmar
Puhs Matador 2 kl.II150 pošng Johansson Nils
Karo 1 kl.II173 pošng Johansson Nils
Jack 3 kl.I136 pošng Nilsson Bertil
Bonny 3 kl.I127 pošng Edefell Knut
Di-Di 3 kl.I127 pošng Edefell Knut
Pampus Black Bessy 3 kl.I125 pošng Nilsson Bertil
Snobben 3 kl.I104 pošng Nilsson Bertil
Puhs Bashful 1 kl.I181 pošng Nilsson Bertil
LP Tessie 1 kl.I170 pošng Nilsson Bertil
Katja 1 kl.I168 pošng Nilsson Bertil
Cilla 1 kl.I165 pošng Edefell Knut
Arro 1 kl.I160 pošng Edefell Knut

1978-10-01 ÷rebro SBK
Klara 1 kl.I179 pošng Eriksson Olle R

1978-10-01 TranŚs SBK
Bonnie 3 kl.II132 pošng Falkholm Jan
King 3 kl.II125 pošng Falkholm Jan
Stenbockens Ivanhoe 2 kl.II149 pošng Falkholm Jan
Amiral 1 kl.II165 pošng Falkholm Jan

1978-09-30 UmeŚ SBK 781001
Gaius 3 kl.I105 pošng

1978-09-30 Gšvle SBK
LP Binaca 1 kl.II167 pošng
Labbens Simpel 1 kl.II164 pošng

1978-09-30 Všnersborg SBK
Polarn 2 kl.II159 pošng
Ingmos Tracy 3 kl.I127 pošng
Hannibal 2 kl.I148 pošng
LP Rodarbal Fast 1 kl.I170 pošng
LP Heidie 1 kl.I169 pošng

1978-09-30 HšrnŲsand SBK
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III252 pošng
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 1 kl.III264 pošng
Cresendos Gracioso 2 kl.II143 pošng
Amigo 1 kl.I160 pošng

1978-09-24 ÷stersund SBK
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III245 pošng Thelin Thorsten

1978-09-23 LuleŚ SBK
Mysen 2 kl.I150 pošng Friman Anders

1978-09-23 EksjŲ SBK
Agaton 3 kl.III219 pošng
SE LCH Bella-Donna 2 kl.III244 pošng
SE LCH Tussy 1 kl.III274 pošng
SE LCH Bamse 1 kl.III266 pošng
SE LCH Yerbas Ebos 1 kl.III260 pošng
Amiral 1 kl.II170 pošng
Botvid 1 kl.I180 pošng

1978-09-17 Sšffle SBK
Lagross Offa 1 kl.I167 pošng

1978-09-17 Vimmerby SBK
Botvid 2 kl.I156 pošng
Petra 1 kl.I168 pošng

1978-09-16 VšxjŲ SSRK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 3 kl.III223 pošng
Highstones Amie 3 kl.I136 pošng
Malte 3 kl.I123 pošng
Twigg's H Carabine 3 kl.I119 pošng

1978-09-16 EslŲv SBK
Laban 3 kl.II125 pošng Nilsson Bertil
Rita 3 kl.II111 pošng Nilsson Bertil
LP Tessie 2 kl.I156 pošng Sommarin Christer
Baron 1 kl.I187 pošng Dahl Lars-Olof

1978-09-16 Roslagen SBK
Puhs Chocolate Scandal 3 kl.II134 pošng Thorman Staffan

1978-09-16 SkanŲr-Falsterb SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III306 pošng

1978-09-16 Skara SBK
LP Tidernas Aymara 2 kl.II149 pošng Hedberg Rolf

1978-09-16 Kungšlv SBK
SE LCH Pampas 3 kl.III206 pošng Nordeke Carl-Eric
Rudolf 3 kl.II114 pošng Nordeke Carl-Eric
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 3 kl.I132 pošng
Stallyktans Gregor 3 kl.I130 pošng

1978-09-10 Solna-Sbg SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.II168 pošng

1978-09-10 LinkŲping SBK
SE LCH Tussy 2 kl.III233 pošng Sundberg Leif
Ero 2 kl.II155 pošng Sundberg Leif
Labbens Simpel 1 kl.I176 pošng Sundberg Leif
Tilda 1 kl.I169 pošng Sundberg Leif

1978-09-10 VšsterŚs SBK
Les Elanes Camaro 2 kl.I158 pošng Andersson Bror Axel
SE BCH Lord 1 kl.I184 pošng
LP Krysshamns Sonny Boy 1 kl.I177 pošng

1978-09-10 Kalmar SBK
SE LCH Laban 3 kl.III215 pošng Blomkvist Lars
Puhs Matador 3 kl.II133 pošng Blomkvist Lars
Puhs Gyda 3 kl.II132 pošng Blomkvist Lars
Puhs Bashful 3 kl.I137 pošng Blomkvist Lars

1978-09-09 Všrnamo SBK
SE LCH Tussy 2 kl.III239 pošng Svensson Kent
SE LCH Yerbas Ebos 2 kl.III238 pošng Svensson Kent
Ray 3 kl.I133 pošng Svensson Kent

1978-09-09 Ulricehamn SBK
SE LCH Bella-Donna 2 kl.III244 pošng
Ancient 3 kl.I108 pošng
Vagants Samba 1 kl.I166 pošng

1978-09-03 Sundsvall SPEC KLUBB
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III243 pošng Crona Gunnel
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III241 pošng Crona Gunnel
Cresendos Gracioso 3 kl.II126 pošng Crona Gunnel
SE BCH Boto 2 kl.I151 pošng Johansson Ňke
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.I168 pošng Johansson Ňke

1978-09-03 Všstervik SBK
SE LCH Laban 2 kl.III228 pošng
Stina 1 kl.I168 pošng
Petra 1 kl.I162 pošng

1978-09-03 Falkenberg SBK
SE LCH Lotus 1 kl.II171 pošng
Amigo 3 kl.I134 pošng

1978-09-03 Boden SBK
Lady 3 kl.II104 pošng

1978-09-02 AlingsŚs SSRK
SE LCH Porthos 1 kl.III256 pošng
Curnafane Edna 3 kl.II119 pošng
Arras 3 kl.II110 pošng
Borelands Black Billy Boy 2 kl.II142 pošng
Alltid Wilma 3 kl.I136 pošng
Linda 2 kl.I152 pošng
LP Rodarbal Fast 1 kl.I172 pošng
LP Ňslidens Playful Patch 1 kl.I170 pošng

1978-09-02 BjšrsjŲlagŚrd SKK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III298 pošng

1978-09-02 Tollarp SBK
LP Tessie 3 kl.I127 pošng Olsson Gudmar
Santos 3 kl.I111 pošng Olsson Gudmar

1978-09-02 SšvsjŲ SBK
Agaton 3 kl.III219 pošng Svensson Kent
SE LCH Yerbas Ebos 2 kl.III240 pošng Svensson Kent
SE LCH Tussy 1 kl.III279 pošng Svensson Kent
SE LCH Bamse 1 kl.III268 pošng Svensson Kent
Amiral 3 kl.II137 pošng Svensson Kent
Bonnie 2 kl.II158 pošng Svensson Kent
Cilla 3 kl.I134 pošng Svensson Kent
Hassan 2 kl.I145 pošng Svensson Kent

1978-09-02 HšrnŲsand SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III246 pošng Sunds Uno
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III262 pošng Sunds Uno
Catweazle 1 kl.I161 pošng Bergman Mats

1978-08-27 Tanum SBK
Curnafane Edna 3 kl.II107 pošng
Ingmos Ňlex 2 kl.I140 pošng
Pompe 1 kl.I169 pošng
Lady 1 kl.I167 pošng

1978-08-27 Stockholm-SŲ SBK
Amber 1 kl.III259 pošng Sandberg Yngve
Kloker 2 kl.I148 pošng Davidsson Kjell

1978-08-27 Aneby SBK
SE LCH Laban 2 kl.III226 pošng Svensson Kent
SE LCH Tussy 1 kl.III281 pošng Svensson Kent
LP Yo-Yo 1 kl.II171 pošng Svensson Kent

1978-08-26 SkellefteŚ SBK
Mandy 2 kl.I147 pošng Lundmark Roland

1978-08-20 MŲnsterŚs SBK
SE LCH Laban 2 kl.III244 pošng Lindquist Urban

1978-08-20 Hšllefors SBK
Lagross Offa 3 kl.I121 pošng Andersson GŲran

1978-08-20 Eskilstuna SBK
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 1 kl.III291 pošng Brunn K-Wictor

1978-08-19 Stockholm SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.I173 pošng

1978-08-19 Landskrona SBK
Bianca 3 kl.II138 pošng Johansson Ňke
Trollet 3 kl.I135 pošng Mohlin K Arne J
Pampus Bella 2 kl.I156 pošng Mohlin K Arne J
Baron 1 kl.I174 pošng Lundquist Ňke
Ray 1 kl.I164 pošng Mohlin K Arne J

1978-08-16 Falsterbo SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III306 pošng Nilsson Verner G

1978-08-13 Markaryd SBK
Puhs Matador 1 kl.II163 pošng Nilsson Bertil
Karo 1 kl.I174 pošng Olsson Gudmar
Baron 1 kl.I164 pošng Olsson Gudmar

1978-08-12 Mellerud SBK
Aya 3 kl.I139 pošng Nylund Jan-Eric

1978-08-12 Malung SBK
Lagross Offa 2 kl.I159 pošng

1978-08-12 Malmen SBK
Igor 1 kl.I184 pošng Bahlenberg Eric

1978-08-06 Vadstena SBK
Ero 1 kl.I192 pošng

1978-07-15 Ňsele SBK
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III251 pošng Lundmark Roland
Lorry 2 kl.I151 pošng Lundmark Roland

1978-07-09 ÷sthammar SBK
Sorbus Ferri 3 kl.III210 pošng
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 1 kl.III268 pošng
Puhs Chocolate Scandal 2 kl.II148 pošng
Jezz 2 kl.I159 pošng
Les Elanes Camaro 1 kl.I165 pošng
Yellobenice 1 kl.I162 pošng

1978-07-02 HšrnŲsand SBK
Cresendos Maestoso 3 kl.II122 pošng Crona Gunnel
Paddywags Gannet 3 kl.I130 pošng
Catweazle 2 kl.I149 pošng
Liza 1 kl.I168 pošng

1978-06-25 Simrishamn SBK
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III239 pošng
SE LCH Lukas 3 kl.II125 pošng Mohlin Arne
Pigge 2 kl.II146 pošng Mohlin Arne
Pampus Passy 1 kl.II168 pošng Mohlin Arne
Loffe 1 kl.I179 pošng Olsson Gudmar
Cheri 1 kl.I163 pošng Olsson Gudmar

1978-06-18 Gšllivare SBK
Lady 3 kl.II128 pošng Axelson-Turtola Aina

1978-06-18 Ystad SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III275 pošng
Laban 3 kl.II133 pošng Nilsson Verner G
SE LCH Lukas 1 kl.II164 pošng Nilsson Verner G
Karo 3 kl.I139 pošng Mohlin Arne
Pampus Zapp 1 kl.I182 pošng Mohlin Arne

1978-06-18 Uppsala SBK
Jezz 3 kl.I104 pošng
Yellobenice 2 kl.I147 pošng
Les Elanes Camaro 2 kl.I142 pošng
Joje 1 kl.I160 pošng

1978-06-18 Helsingborg SBK
Brantastigs Konjak 1 kl.I183 pošng Sommarin Christer
Baron 1 kl.I164 pošng Sommarin Christer

1978-06-18 Halmstad SBK
Anja 3 kl.I129 pošng Ericsson Lennart
Dorry 2 kl.I149 pošng Ericsson Lennart

1978-06-17 Tierp SBK
Krysshamns Barbara 3 kl.III222 pošng
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 1 kl.III264 pošng
Simon 3 kl.I123 pošng

1978-06-11 LinkŲping SSRK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 1 kl.III279 pošng Sšwar Hans-GŲran
Arras 3 kl.II116 pošng Sšwar Hans-GŲran
Bingo 1 kl.I176 pošng Sšwar Hans-GŲran
Zilla 1 kl.I176 pošng Sšwar Hans-GŲran
Stenbockens Julia 1 kl.I168 pošng Sšwar Hans-GŲran

1978-06-11 Trelleborg SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 3 kl.III192 pošng Pettersson Axel
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III288 pošng Pettersson Axel
Jenny 3 kl.II136 pošng Johansson Ňke
SE LCH Lukas 3 kl.II114 pošng Johansson Ňke
Lola 2 kl.II145 pošng Johansson Ňke
Ray 2 kl.I140 pošng Modin Hugo
Like'ims Elfie 1 kl.I160 pošng Modin Hugo

1978-06-11 Sala SBK
SE LCH Bamse 2 kl.III230 pošng Svensson Kjell
Amiral 2 kl.II155 pošng Svensson Kjell
SE LCH Bella-Donna 1 kl.II163 pošng Svensson Kjell
SE LCH Lorry 3 kl.I129 pošng Svensson Kjell
Boomerangs Boomerangs Caddie 2 kl.I152 pošng Andersson Bror
Bella 1 kl.I174 pošng Andersson Bror

1978-06-11 LidkŲping SBK
SE LCH Porthos 2 kl.III249 pošng
Chrille 3 kl.I145 pošng
Electros Tello 3 kl.I126 pošng
Polarn 2 kl.I143 pošng
LP Tidernas Aymara 1 kl.I168 pošng

1978-06-11 Karlshamn SBK
Puhs Matador 3 kl.I132 pošng Klang Egon
Arro 2 kl.I157 pošng Klang Egon
Puhs Bashful 2 kl.I154 pošng Klang Egon
Bandit 2 kl.I147 pošng Klang Egon
Moltas 1 kl.I173 pošng Klang Egon

1978-06-11 Riddartorp SBK
Kamrats Freja 2 kl.I147 pošng

1978-06-11 Falkenberg SBK
Amigo 3 kl.I134 pošng
LP Zorro's Zanessa 2 kl.I153 pošng
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.I174 pošng

1978-06-10 AskŲn ÷sthammar SBK
Krysshamns Barbara 2 kl.III246 pošng
SE LCH Krysshamns Juliana 1 kl.III261 pošng

1978-06-10 Všnersborg SBK
SE LCH Bamse 3 kl.III198 pošng

1978-06-10 NykŲping SBK
Wicktor 1 kl.II176 pošng Nilsson Erland
Tryggs Alex 2 kl.I149 pošng Nilsson Erland

1978-06-04 Uppsala SBK
Amber 3 kl.III200 pošng
Les Elanes Camaro 3 kl.I134 pošng
Joje 2 kl.I157 pošng
Lucky-Girl 1 kl.I178 pošng

1978-06-04 UmeŚ SBK
ńlvgŚrdens Iceman 3 kl.I138 pošng

1978-06-04 SollefteŚ SBK
Nora 3 kl.I135 pošng
Boiwe 3 kl.I128 pošng
Catweazle 2 kl.I159 pošng
Rodarbal Cilla 2 kl.I144 pošng
Lucy 1 kl.I160 pošng

1978-06-04 Norrtšlje SBK
Puhs Chocolate Scandal 2 kl.II151 pošng
Ossian 3 kl.I129 pošng
Advokat 1 kl.I166 pošng

1978-06-04 MalmŲ SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III257 pošng Sandnes Viveca
Pampus Passy 3 kl.II113 pošng Mohlin Arne
KarlagŚrdens Dorry 3 kl.I131 pošng Sandnes Viveca
Lisa 3 kl.I106 pošng Sommarin Christer
Like'ims Elfie 2 kl.I148 pošng Sandnes Viveca

1978-06-04 Flen SBK
Mšlardrotts Lab-Bella 2 kl.I154 pošng Brunn K-Wictor

1978-06-04 Grums SBK
Secar 3 kl.I124 pošng Dashlgren Georg

1978-06-03 Hunneberg SSRK
SE LCH Porthos 1 kl.III301 pošng Nyberg Sven
Kamrats Embla 3 kl.II109 pošng Nyberg Sven
Akropolis Dinka 2 kl.II141 pošng Nyberg Sven
Minja 1 kl.II163 pošng Nyberg Sven
Ingmos Ňlex 3 kl.I114 pošng Nyberg Sven
Kamrats Dominique 2 kl.I155 pošng Nyberg Sven
Bingo 1 kl.I168 pošng Nyberg Sven
Lola Malone 1 kl.I167 pošng Nyberg Sven
Curnafane Edna 1 kl.I166 pošng Nyberg Sven
Aron 1 kl.I166 pošng Nyberg Sven
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.I164 pošng Nyberg Sven
LP Ňslidens Playful Patch 1 kl.I162 pošng Nyberg Sven

1978-06-03 Trollhšttan SBK
LP Girl 2 kl.I153 pošng
Arrax 2 kl.I149 pošng Gillberg Bo
Dollan 2 kl.I144 pošng Gillberg Bo
Frida 2 kl.I143 pošng Gillberg Bo

1978-06-03 Kramfors SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III239 pošng
SE LCH Paddywags Copper Delight 2 kl.III224 pošng
Rodarbal Cilla 3 kl.I133 pošng
Nora 3 kl.I133 pošng
Boiwe 3 kl.I100 pošng
Catweazle 2 kl.I143 pošng
Willows Snoopy 1 kl.I167 pošng
Cresendos Maestoso 1 kl.I161 pošng
Lucy 1 kl.I160 pošng

1978-06-03 Dals-Ed SBK
Ingmos Sheila 2 kl.I154 pošng

1978-06-03 Vetlanda SBK
Mallards Cinnamon 3 kl.III221 pošng Loeffel Willy
SE LCH Bamse 1 kl.III276 pošng Loeffel Willy
Amiral 2 kl.II150 pošng Stoffers Hans-Werner
SE LCH Bella-Donna 1 kl.II167 pošng Stoffers Hans-Werner
Agaton 1 kl.II165 pošng Stoffers Hans-Werner
LP Yo-Yo 1 kl.I182 pošng Loeffel Willy

1978-06-03 Mšrsta-Sigtuna SBK
Amigo 1 kl.I163 pošng

1978-05-28 GŲteborg SBK
Bjurstigens Martina 3 kl.II114 pošng Fagberg Kaj
SE LCH Pampas 1 kl.II163 pošng Fagberg Kaj
Stenbockens Isabella 3 kl.I125 pošng Nilsson Dan
Aroscas Queens Lad 3 kl.I120 pošng Nilsson Dan

1978-05-28 FinspŚng SBK
Exercise Castelo 3 kl.I127 pošng

1978-05-28 Forshaga-Deje SBK
Happy 3 kl.I139 pošng

1978-05-28 GŲteborg SBK
LP Nattens Ecco 1 kl.I167 pošng

1978-05-28 GŲtene SBK
SE LCH Skallbackens Cassius 2 kl.III227 pošng
SE LCH Porthos 1 kl.III270 pošng
SE LCH Bella-Donna 2 kl.II152 pošng

1978-05-28 Sthlm/SŲ SBK
Kloker 1 kl.I174 pošng Sandberg Yngve

1978-05-27 Nora SBK
Zimmerman 2 kl.I148 pošng

1978-05-27 Landskrona SBK
Kleopatra 2 kl.III224 pošng Pettersson Axel
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III291 pošng Pettersson Axel
Bianca 1 kl.II173 pošng Nilsson Bertil
Pampus Bella 3 kl.I111 pošng Johansson Nils
Zita 2 kl.I156 pošng Johansson Nils
Baron 1 kl.I160 pošng Johansson Nils

1978-05-27 Gšvle SBK
Krysshamns Barbara 2 kl.III240 pošng
SE LCH Krysshamns Juliana 1 kl.III270 pošng
LP Binaca 2 kl.II151 pošng

1978-05-21 ÷stersund SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.II165 pošng

1978-05-21 ÷land SBK
Puhs Gyda 1 kl.I180 pošng Bredberg GŲsta
Puhs Matador 1 kl.I163 pošng Bredberg GŲsta

1978-05-21 PiteŚ SBK
Naima 1 kl.I181 pošng Bahlenberg Eric
Dorotea 1 kl.I178 pošng Bahlenberg Eric

1978-05-21 Mariestad SBK
SE LCH Skallbackens Cassius 3 kl.III213 pošng Klaar Karlerik
SE LCH Porthos 3 kl.III209 pošng Klaar Karlerik

1978-05-21 LinkŲping SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 3 kl.III220 pošng Sandberg Olof
Bamse 3 kl.I116 pošng Sandberg Olof

1978-05-21 VšrmdŲ SBK
LP Labrindas O'hoj 2 kl.I149 pošng
Waggs Alarm 2 kl.I142 pošng

1978-05-21 SydŲstra SkŚne SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III275 pošng Mohlin Arne
Pampus Passy 3 kl.II124 pošng Pettersson Axel
Katja 2 kl.I156 pošng Olsson Gudmar
LP Tessie 2 kl.I140 pošng Olsson Gudmar

1978-05-20 EksjŲ SBK
SE LCH Bamse 2 kl.III246 pošng
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 2 kl.III241 pošng
Amiral 3 kl.II133 pošng
Bonnie 3 kl.II123 pošng
Stenbockens Ivanhoe 2 kl.II147 pošng
Alicia 1 kl.II164 pošng

1978-05-14 Markaryd SBK
SE LCH Lukas 2 kl.II152 pošng Wejsfelt Lennart

1978-05-14 Tibro SBK
White 3 kl.II135 pošng
Amigo 2 kl.II159 pošng
Nocke 2 kl.I153 pošng

1978-05-14 Vimmerby SBK
Alicia 2 kl.II156 pošng
Botvid 3 kl.I116 pošng
Stina 2 kl.I158 pošng

1978-05-14 SkanŲr-Falsterb SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III280 pošng
Jenny 3 kl.II139 pošng
Bobby 2 kl.II157 pošng
Like'ims Elfie 2 kl.I155 pošng

1978-05-07 SšvsjŲ SBK
SE LCH Bamse 2 kl.III252 pošng
SE LCH Yerbas Ebos 2 kl.III244 pošng
Mallards Cinnamon 2 kl.III232 pošng
Amorina 3 kl.II132 pošng
Agaton 2 kl.II159 pošng
Amiral 2 kl.I158 pošng
SE LCH Lorry 2 kl.I141 pošng

1978-05-07 TyresŲ SBK
LP Labrindas O'hoj 2 kl.I155 pošng Bergquist Allan
LP Linus 1 kl.I164 pošng Bergquist Allan

1978-05-07 SŲdra Gotland SBK
Lord 3 kl.I130 pošng Nylund Jan-Eric

1978-05-07 SkellefteŚ SBK
SE LCH Laura 3 kl.I134 pošng Lundmark Roland

1978-05-07 Lysekil SBK
Minja 2 kl.II153 pošng
Curnafane Edna 2 kl.I145 pošng
Black-Chindi 1 kl.I168 pošng
Pompe 1 kl.I163 pošng

1978-05-07 SkanŲr-Falsterb SBK
SE JCH Twigg's Crazy Cricket 3 ekl0 pošng Malmberg Stig
SE UCH SE JCH Kamrats Messalina 3 ekl0 pošng Malmberg Stig
SE JCH Twigg's Harlequin Duck 3 ekl0 pošng Malmberg Stig
FI JCH SE JCH Minou 3 ekl0 pošng Malmberg Stig
SE JCH Allez Ismene 1 ekl0 pošng Hjalmarsson-BostrŲm
SE JCH Nattens Black Diamond 1 ekl0 pošng Malmberg Stig
SE JCH Twigg's Gadwall Duck 1 ekl0 pošng Hjalmarsson-BostrŲm
FI JCH NORD UCH INT UCH SE JCH Kamrats Conrad 1 Hp ekl0 pošng Malmberg Stig

1978-05-07 ÷rebro SBK
Bonnie 1 kl.III258 pošng Eriksson Olle R
Arras 3 kl.II135 pošng Eriksson Olle R
Winnie's Blowfly 2 kl.II145 pošng Eriksson Olle R
Mr-Mulliner 3 kl.I105 pošng Eriksson Olle R
Bitcha 2 kl.I154 pošng Eriksson Olle R
Stina 1 kl.I168 pošng Eriksson Olle R

1978-05-07 HŲŲr-HŲrby SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III277 pošng
SE LCH Lukas 2 kl.II158 pošng
Nytebodas Valter 3 kl.I121 pošng
LP Tessie 1 kl.I161 pošng

1978-05-07 Kristinehamn SBK
Sambo 1 kl.I186 pošng

1978-05-07 TranŚs SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 1 kl.III252 pošng Gustafsson Allan
LP Yo-Yo 1 kl.I177 pošng Gustafsson Allan

1978-05-04 SkellefteŚ SBK
ńlvgŚrdens Iceman 1 kl.I168 pošng Johansson Birger

1978-05-04 Lomma SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III292 pošng Pettersson Axel
Bianca 1 kl.II172 pošng Mohlin K Arne J
Bobby 1 kl.II171 pošng Mohlin K Arne J
Pampus Zapp 1 kl.I162 pošng Sandnes Viveca

1978-05-04 AlingsŚs SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III245 pošng Gudmunds Laila
SE LCH Bamse 1 kl.III260 pošng Gudmunds Laila
Kamrats Madame 3 kl.II137 pošng
Cayenne 3 kl.II111 pošng
SE LCH Pampas 1 kl.II180 pošng
Lady 3 kl.I139 pošng Gudmunds Laila
Dollan 2 kl.I159 pošng Gudmunds Laila
Nicke 2 kl.I143 pošng
Lofus 1 kl.I173 pošng Gudmunds Laila
Polarn 1 kl.I165 pošng

1978-05-04 TimrŚ SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 3 kl.III213 pošng Ňsander Lars-Ove

1978-04-30 Tollarp SBK
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III246 pošng BjŲrkquist Egon C
SE LCH Lukas 2 kl.II141 pošng BjŲrkquist Egon C
LP Tessie 3 kl.I134 pošng Andersson Kurt

1978-04-29 Munkedal SBK
Bjurstigens Martina 3 kl.II138 pošng Nyberg Sven
LP Ami 3 kl.II113 pošng Nyberg Sven
Minja 2 kl.II155 pošng Nyberg Sven
Nilla 3 kl.I122 pošng Nyberg Sven
Lord 3 kl.I118 pošng Nyberg Sven
Krysshamns Playboy 2 kl.I157 pošng Nyberg Sven
Sorba 2 kl.I151 pošng Nyberg Sven
Curnafane Edna 1 kl.I174 pošng Nyberg Sven

1978-04-23 Botkyrka SBK
LP Labrindas O'hoj 3 kl.I118 pošng Linder Owe

1978-04-23 Lund SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III286 pošng Petersson Bert
SE LCH Lukas 1 kl.II170 pošng Olsson Sture
Isa 3 kl.I126 pošng Sommarin Christer
LP Tessie 2 kl.I143 pošng Sommarin Christer
Baron 1 kl.I167 pošng Sommarin Christer

1978-04-23 Uppl.všsby SBK
SE LCH Krysshamns Juliana 1 kl.III266 pošng Andersson Ylva

1978-04-22 StrŲmstad SBK
Belinda 3 kl.I131 pošng Nyberg Sven

1978-04-16 Gšvle SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III252 pošng Engman Sven Ňke
LP Binaca 3 kl.II126 pošng Engman Sven Ňke
ńlvgŚrdens Ben 1 kl.I170 pošng Engman Sven Ňke

1978-04-16 Hšssleholm SBK
SE LCH Bianca 2 kl.II158 pošng Sommarin Christer
SE LCH Lukas 2 kl.II147 pošng Sommarin Christer
Kamrats Augusta 2 kl.I154 pošng Sommarin Christer

1978-04-16 MšlarŲ SBK
Kamrats Kimbo 3 kl.III208 pošng

1978-04-15 Stršngnšs SBK
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 3 kl.III219 pošng Wozny Sten

1978-04-09 Billesholm SBK
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III244 pošng
SE LCH Bianca 3 kl.II113 pošng
Brantastigs Disa 1 kl.I161 pošng Pettersson Britt

1978-04-02 Varberg SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III225 pošng Andersson Bengt
Borelands Black Billy Boy 3 kl.II102 pošng Andersson Bengt
Aroscas Queens Lad 3 kl.I116 pošng Andersson Bengt
SE LCH Lotus 1 kl.I187 pošng Andersson Bengt

1978-04-02 LidingŲ SBK
Kamrats On The Rocks 1 kl.II177 pošng
Madamespader 3 kl.I136 pošng Sandberg Yngve
Waggs Alarm 3 kl.I101 pošng Sandberg Yngve
LP Labrindas O'hoj 1 kl.I169 pošng Sandberg Yngve
Boomerangs Enjou 1 kl.I164 pošng Sandberg Yngve

1978-04-01 Tierp SBK
Krysshamns Barbara 3 kl.III214 pošng
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III236 pošng
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.II151 pošng
Les Elanes Camaro 3 kl.I122 pošng

1978-04-01 ÷sterŚker SBK
Puhs Chocolate Scandal 2 kl.II147 pošng
Boomerangs Enjou 3 kl.I126 pošng
Madamespader 2 kl.I142 pošng
LP Labrindas O'hoj 1 kl.I165 pošng

1978-03-26 EslŲv SBK
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III240 pošng
SE LCH Lukas 3 kl.II132 pošng
SE LCH Bianca 3 kl.II121 pošng
Sorbus Ferri 1 kl.II162 pošng
Hjalmar 2 kl.I157 pošng
Rita 1 kl.I181 pošng
Katja 1 kl.I163 pošng

1978-03-19 Uddevalla SBK
SE LCH Bamse 1 kl.III271 pošng Nyberg Sven
Bjurstigens Martina 3 kl.II123 pošng Nyberg Sven

1978-03-12 Solna-Sbg SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 2 kl.III244 pošng
LP Linus 1 kl.I181 pošng

1978-03-11 Kungsbacka SBK
SE LCH Bamse 2 kl.III231 pošng Mellqvist Stig
SE LCH Pampas 1 kl.II174 pošng Mellqvist Stig
Musicgirl 2 kl.I159 pošng
Dollan 2 kl.I155 pošng
LP Nattens Ecco 2 kl.I154 pošng
LP Zorro's Zanessa 1 kl.I177 pošng
SE LCH Lotus 1 kl.I173 pošng

1978-03-05 Stenungsund SBK
SE LCH Bamse 3 kl.III207 pošng Gillberg Bo
Borelands Black Billy Boy 3 kl.II126 pošng Gillberg Bo
SE LCH Pampas 1 kl.II173 pošng Gillberg Bo
Dollan 3 kl.I132 pošng Gillberg Bo

1978-02-26 MšlarŲ SBK
Boomerangs Enjou 2 kl.I157 pošng
Waggs Alarm 1 kl.I164 pošng

1978-02-26 Boxholm SBK
Petra 2 kl.I140 pošng Petterson GŲsta

1978-02-19 ÷sthammar SBK
Krysshamns Barbara 2 kl.III242 pošng Gunnarsson Sven E
Amber 1 kl.II167 pošng Gunnarsson Sven E
Les Elanes Camaro 2 kl.I150 pošng Gunnarsson Sven E
LP Linus 2 kl.I145 pošng Gunnarsson Sven E

1978-01-29 UmeŚ SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.II162 pošng Hedlund Sven-Are
ńlvgŚrdens Iceman 1 kl.I186 pošng Bahlenberg Eric
Pampero 1 kl.I179 pošng Bahlenberg Eric

1978-01-15 ńlvsjŲ SPEC.KL.
SE BCH Track's Bonzo 2 kl.I154 pošng Andersson Karl-Allan
LP Linus 2 kl.I147 pošng Andersson Karl-Allan
Tuddenham Moonbeam 2 kl.I143 pošng Andersson Karl-Allan
Proud Poseidon 2 kl.I141 pošng Andersson Karl-Allan


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017