Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1979

Resultat i namnordning


1979-12-09 VšxjŲ SBK
SE LCH Yerbas Ebos 3 kl.III218 pošng Svedberg Inga
Andy 3 kl.II107 pošng Svedberg Inga
Petra 2 kl.II148 pošng Svedberg Inga
SE LCH Kamrats Oidipus 1 kl.II179 pošng Svedberg Inga
SE BCH Pajazzo 3 kl.I133 pošng Blomkvist Lars
Berghyddans Patrick 3 kl.I118 pošng Blomkvist Lars
Tarzan 2 kl.I146 pošng Blomkvist Lars

1979-12-02 MalmŲ SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 2 kl.III252 pošng Olsson Sture
Yerbas Cito 2 kl.III245 pošng Olsson Sture
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III279 pošng Isberg Ronny
SE LCH Pampus Amico 1 kl.II179 pošng Pettersson Axel
Cannons Fleur 1 kl.II169 pošng Sommarin Christer
Ejra 3 kl.I133 pošng Pettersson Britt
Alexander 3 kl.I133 pošng Vinkvist Lennart
PŚgen 3 kl.I125 pošng Vinkvist Lennart
Pilot 3 kl.I125 pošng Johansson Ňke
Brantastigs ÷lex 3 kl.I113 pošng Sandnes Viveca
LP Bonnie 2 kl.I157 pošng
Lilla-My 2 kl.I157 pošng Vinkvist Lennart
RygŚrdens Silva 2 kl.I154 pošng BjŲrkquist Egon C
Baron 1 kl.I171 pošng Vinkvist Lennart
Rex 1 kl.I164 pošng Vinkvist Lennart
Agaton 1 kl.I164 pošng Vinkvist Lennart
Pampus Golden Ajax 1 kl.I160 pošng Sandnes Viveca

1979-12-02 Kind SBK
SE LCH Bella-Donna 1 kl.III263 pošng Henningsson Lasse
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III257 pošng Henningsson Lasse
Borelands Black Billy Boy 1 kl.II160 pošng Henningsson Lasse
Billy 3 kl.I125 pošng
SkrŚllan 1 kl.I167 pošng

1979-12-01 GŲteborg SBK
SE LCH Pampas 1 kl.III257 pošng Gustavsson Willy
Borelands Black Hassan 3 kl.II109 pošng Gustavsson Willy
Bertha 2 kl.II147 pošng Gustavsson Willy
Pia 3 kl.I130 pošng Fagberg Kaj
Balder 1 kl.I162 pošng Nordeke Carl-Eric
Emma 1 kl.I160 pošng Nordeke Carl-Eric

1979-11-25 BorŚs SBK
SE LCH Pampas 2 kl.III239 pošng Markert Bernt
Borelands Black Hassan 3 kl.I0 pošng
Balder 2 kl.I154 pošng

1979-11-18 SydŲst-SkŚne SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III269 pošng Nygren HŚkan
SE LCH Lukas 1 kl.III0 pošng Mohlin Arne
Pele 2 kl.II153 pošng
SE LCH Pampus Amico 1 kl.II175 pošng
Folke 3 kl.I137 pošng JŲnsson Allan
Kickan 1 kl.I175 pošng JŲnsson Allan
Nick 1 kl.I167 pošng JŲnsson Allan
Baron 1 kl.I166 pošng JŲnsson Allan
Lilla-My 1 kl.I166 pošng JŲnsson Allan

1979-11-11 VšrmdŲ SBK
LP Labrindas O'hoj 3 kl.II114 pošng Rosdahl Gunnar

1979-11-11 Tierp SBK
Pia-Mia 3 kl.I130 pošng
Aroscas Moon Wind 2 kl.I146 pošng
SjŲtullens Ira 1 kl.I167 pošng

1979-11-11 Lund SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III277 pošng Johansson Ňke
Alma 2 kl.II158 pošng
SE LCH Pampus Amico 1 kl.II170 pošng
PŚgen 3 kl.I109 pošng Mohlin K Arne J
SE BCH Pajazzo 2 kl.I145 pošng Mohlin K Arne J
Exercise Myggan 1 kl.I170 pošng Mohlin K Arne J
Cherie 1 kl.I168 pošng Sommarin Christer
Baron 1 kl.I161 pošng Dahl Lars-Olof

1979-11-10 Tierp SBK
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 2 kl.III244 pošng
SE UCH Winnie's Folio Bold 2 kl.I150 pošng
Petronella 2 kl.I148 pošng
Caesar 1 kl.I177 pošng
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.I175 pošng
LP Boy 1 kl.I166 pošng Magnusson Ingemar
Robban 1 kl.I165 pošng

1979-11-10 Sundsvall SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III267 pošng Altin Britt
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 1 kl.III267 pošng Altin Britt
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.II146 pošng NystrŲm Hans-Erik
SE BCH Boto 1 kl.II165 pošng NystrŲm Hans-Erik
Frollix 1 kl.I161 pošng Johansson Ňke

1979-11-10 Mariehamn FKK 791111
Bessi 2 kl.I159 pošng Dahl Lars-Olof

1979-11-04 SŲderŚsen SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 3 kl.III208 pošng Johansson Nils
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III253 pošng Johansson Nils
SE LCH Pampus Amico 1 kl.II186 pošng Nilsson Verner G
Gun-Smokes Suthers Gold 2 kl.I155 pošng Wejsfelt Lennart
PŚgen 2 kl.I149 pošng Wejsfelt Lennart
Bardy 1 kl.I172 pošng Nilsson Bertil
Andy 1 kl.I170 pošng Nilsson Bertil
Rex 1 kl.I165 pošng Wejsfelt Lennart

1979-11-04 Grums SBK
Rainstone Asterix 3 kl.I138 pošng Dashlgren Georg
Tanja 1 kl.I161 pošng Dashlgren Georg

1979-11-03 Simrishamn SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III194 pošng Johansson Nils
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III278 pošng Johansson Nils
RygŚrdens Julia 1 kl.I175 pošng Klang Egon
Kamrats Heather 1 kl.I173 pošng Pettersson Britt
Andda 1 kl.I172 pošng Pettersson Britt
Linka 1 kl.I163 pošng Klang Egon

1979-11-03 NykŲping SBK
LP Labrindas O'hoj 3 kl.II125 pošng
Petra 1 kl.II166 pošng
Marlene 3 kl.I126 pošng Nilsson Erland

1979-11-03 Marks SBK
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 3 kl.III203 pošng Palm Claes
Emil 2 kl.III226 pošng Palm Claes
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III267 pošng Palm Claes
Bertha 3 kl.II129 pošng Josefsson Kenneth
Dollan 3 kl.II128 pošng Josefsson Kenneth
Brantastigs Olivia 3 kl.II114 pošng Josefsson Kenneth
Borelands Black Billy Boy 2 kl.II152 pošng Josefsson Kenneth
Errol 3 kl.I131 pošng Palm Claes
Cilla 2 kl.I157 pošng Palm Claes
Billy 2 kl.I157 pošng Josefsson Kenneth
Enoc 2 kl.I149 pošng Palm Claes

1979-11-03 Lysekil SBK
Black-Chindi 3 kl.II131 pošng

1979-10-28 GŲteborg SBK
Balder 1 kl.I166 pošng Mellqvist Stig

1979-10-28 Flen SBK
Svarta-Malin 2 kl.I157 pošng Brunn K-Wictor
SE LCH Bassan 1 kl.I173 pošng Brunn K-Wictor
Pippi-LŚngstrump 1 kl.I165 pošng Brunn K-Wictor
Chips 1 kl.I165 pošng Brunn K-Wictor

1979-10-28 Sthlm-SŲ SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 3 kl.III215 pošng Davidsson Kjell
Thornbreaker's Tellingmagic 2 kl.I144 pošng Moberg-Falk Monica

1979-10-27 Nacka SBK
LP Lappo 3 kl.II135 pošng
LP Labrindas O'hoj 3 kl.II134 pošng
Assar 2 kl.II143 pošng
LP Yvette 1 kl.I178 pošng

1979-10-27 Trollhšttan SBK
SE LCH Idas Rosa 3 kl.III198 pošng Wasteson Gunnel
SE LCH Lotus 2 kl.III228 pošng Wasteson Gunnel
LP Rodarbal Fast 3 kl.II135 pošng Wasteson Gunnel
Rodarbal Diana 1 kl.II170 pošng Wasteson Gunnel
LP Rainstone Mayflower 3 kl.I125 pošng Nordlundh Arne
Kim 2 kl.I158 pošng Nordlundh Arne
Zazza 2 kl.I156 pošng Nordlundh Arne
Rodarbal Dolly 1 kl.I182 pošng Nordlundh Arne
Rainstone Waterlily 1 kl.I181 pošng Nordlundh Arne

1979-10-21 Nybro SBK
Puhs Matador 3 kl.II113 pošng Lindquist Urban
Puhs Gyda 2 kl.II157 pošng Lindquist Urban
Puhs Bashful 1 kl.II165 pošng Lindquist Urban
Kira 3 kl.I132 pošng Lindquist Urban
Katinka 3 kl.I130 pošng Lindquist Urban
LP Kelly 1 kl.I174 pošng Lindquist Urban

1979-10-21 Lomma SBK
Pele 2 kl.II153 pošng Nilsson Bertil
Alma 1 kl.II163 pošng Nilsson Bertil
Qitty 2 kl.I158 pošng Mohlin K Arne J
Baron 2 kl.I151 pošng Andersson Kurt
Pilot 2 kl.I142 pošng Andersson Kurt
Sapp 1 kl.I177 pošng Pettersson Axel
LP Bonnie 1 kl.I172 pošng
PŚgen 1 kl.I162 pošng Pettersson Axel
Bonita 1 kl.I160 pošng Andersson Kurt

1979-10-21 KungsŲr SBK
Lagross Olivia 2 kl.I156 pošng SjŲgren Bengt

1979-10-21 Haninge SBK
Firthorn Sea Calf of Eken 2 kl.III284 pošng

1979-10-21 SŲderhamn SBK
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II179 pošng

1979-10-21 Visby SBK
Oden 1 kl.I166 pošng Nylund Jan-Eric

1979-10-20 ÷sthammar SBK
Klara 2 kl.II146 pošng
Balder 3 kl.I129 pošng
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 3 kl.I128 pošng
LP Farah-Dibha 2 kl.I157 pošng

1979-10-20 AlingsŚs SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III237 pošng
SE LCH Lotus 2 kl.III224 pošng
Nalle Puh 3 kl.II107 pošng
Dollan 3 kl.II100 pošng
Polarn 2 kl.II159 pošng
LP Zorro's Zanessa 2 kl.II153 pošng
Bertha 2 kl.II152 pošng
Mimmi 3 kl.I104 pošng
Emma 1 kl.I166 pošng
Borelands Black Hassan 1 kl.I165 pošng

1979-10-14 Všstervik SBK
Zevs 1 kl.II170 pošng Sundberg Leif
Petra 1 kl.II168 pošng Sundberg Leif
LP Kelly 1 kl.I186 pošng BjŲrkman Ňke
Lady 1 kl.I174 pošng BjŲrkman Ňke
Bessy 1 kl.I171 pošng BjŲrkman Ňke
Adolf 1 kl.I162 pošng BjŲrkman Ňke

1979-10-14 SkanŲr-Falsterb SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III280 pošng Mohlin K Arne J
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III255 pošng Mohlin K Arne J
Pele 2 kl.II151 pošng Sandners Barbara
LP Bonnie 3 kl.I130 pošng
Rex 2 kl.I146 pošng Johansson Ňke
Sapp 1 kl.I176 pošng Johansson Ňke
Maja 1 kl.I162 pošng Johansson Ňke

1979-10-14 Bro-HŚbo SBK
Blackmailer 1 kl.I170 pošng EllnesjŲ Harry

1979-10-14 Kalmar SBK
Polly 1 kl.I170 pošng Lindquist Urban

1979-10-13 Všllingby SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 1 kl.III268 pošng Gademar Roland
LP Lappo 2 kl.II159 pošng Gademar Roland

1979-10-07 TimrŚ SBK
SE LCH Laura 1 kl.III278 pošng
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III259 pošng
SE BCH Boto 3 kl.II139 pošng
ńlvgŚrdens Ben 1 kl.II167 pošng
SE LCH Buffy 1 kl.II160 pošng
ńlvgŚrdens Labrissa 3 kl.I116 pošng

1979-10-07 Varberg SBK
SE LCH Lotus 2 kl.III234 pošng Andersson Bengt
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.III262 pošng Andersson Bengt
Amigo 2 kl.II153 pošng Andersson Bengt
Billy 1 kl.I173 pošng Andersson Bengt
Gullan 1 kl.I162 pošng Andersson Bengt

1979-10-07 Ronneby SBK
SE LCH Lukas 2 kl.III234 pošng
Cannons Fleur 2 kl.II143 pošng
Hegg 3 kl.I134 pošng Johansson Nils
Kira 3 kl.I131 pošng Klang Egon
Linda 1 kl.I171 pošng Klang Egon

1979-10-07 MalmŲ SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III277 pošng Lundquist Ňke
Oscar 3 kl.I117 pošng Isberg Ronny
PŚgen 2 kl.I154 pošng Isberg Ronny
Sapp 1 kl.I169 pošng Isberg Ronny

1979-10-07 Askersund SBK
SE LCH Klinga 1 kl.III264 pošng Sangeus Ňke
Bess 2 kl.II155 pošng Sangeus Ňke
Puhs Happy 1 kl.I167 pošng Sangeus Ňke

1979-10-06 Kungšlv SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III252 pošng
SE LCH Pampas 1 kl.III273 pošng
LP Ňslidens Playful Patch 3 kl.II138 pošng Adeteg Roger
Black-Chindi 2 kl.II158 pošng Adeteg Roger
Daisy 2 kl.I156 pošng Adeteg Roger

1979-10-06 EksjŲ SBK
Berghyddans Fanisett 2 kl.I159 pošng
Lita 1 kl.I163 pošng

1979-10-06 JŲnkŲping SSRK
Ero 2 kl.III232 pošng Leo Jan-Egon
Bingo 3 kl.II137 pošng Leo Jan-Egon
Jesper 3 kl.I138 pošng Leo Jan-Egon
SE UCH SE JCH Kamrats Messalina 3 kl.I111 pošng Leo Jan-Egon
Highstones Amie 1 kl.I175 pošng Leo Jan-Egon
Ceasar 1 kl.I163 pošng Leo Jan-Egon

1979-10-03 Sundsvall SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III284 pošng Johansson Ňke
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II169 pošng Johansson Ňke

1979-09-30 Ystad SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III265 pošng
Kamrats Heather 2 kl.I158 pošng
Linka 1 kl.I167 pošng

1979-09-30 Ljungby SBK
Agaton 3 kl.III194 pošng Svensson Sven-Ňke
Lita 3 kl.I130 pošng Loeffel Willy
PŚgen 3 kl.I127 pošng Loeffel Willy
Laban 3 kl.I114 pošng Loeffel Willy
Dorry 2 kl.I154 pošng Loeffel Willy
Hassan 2 kl.I152 pošng Loeffel Willy
Pepperbox Stone 2 kl.I144 pošng Loeffel Willy
GŲtrad 1 kl.I167 pošng Loeffel Willy

1979-09-29 HšrnŲsand SBK
ńlvgŚrdens Ben 3 kl.II139 pošng
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II169 pošng
Babette 2 kl.I159 pošng
Paddywags Gannet 2 kl.I159 pošng
SE LCH Elissa 1 kl.I167 pošng

1979-09-29 ÷sterŚker SBK
Firthorn Sea Calf of Eken 2 kl.III233 pošng Pettersson Jan Erik
LP Labrindas O'hoj 3 kl.II108 pošng Pettersson Jan Erik

1979-09-29 Všnersborg SBK
SE LCH Lotus 1 kl.III301 pošng Leonardsson Roland
Rodarbal Diana 1 kl.II193 pošng Leonardsson Roland
LP Rainstone Mayflower 3 kl.I126 pošng Wasteson Gunnel
Kim 3 kl.I119 pošng Wasteson Gunnel

1979-09-29 UmeŚ SBK
SE LCH Buffy 2 kl.II156 pošng HŲggren Jonas

1979-09-23 Munkedal SBK
Minja 1 kl.III265 pošng Leonardsson Roland
Black-Chindi 3 kl.II121 pošng Leonardsson Roland
Lord 2 kl.I155 pošng Leonardsson Roland
Zazza 2 kl.I154 pošng Leonardsson Roland
Ingmos Ňlex 1 kl.I171 pošng Leonardsson Roland

1979-09-23 HŲŲr-HŲrby SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III212 pošng Nilsson Bertil
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III274 pošng Nilsson Bertil
Cannons Fleur 2 kl.II150 pošng Andersson Kurt
LP Sessan 2 kl.II144 pošng Andersson Kurt
LP Pampus Betzy 3 kl.I105 pošng Andersson Kurt

1979-09-23 Boxholm SBK
SE LCH Klinga 2 kl.III252 pošng Sundberg Leif
LP Yo-Yo 2 kl.III248 pošng Sundberg Leif
Ero 2 kl.III238 pošng Sundberg Leif
King 3 kl.II130 pošng Andersson Thorvald
Lilla My 3 kl.I133 pošng Sundberg Leif

1979-09-22 Vaxholm SBK
LP Labrindas O'hoj 2 kl.II150 pošng Winberg Timo

1979-09-22 Stenungsund SBK
SE LCH Pampas 3 kl.III203 pošng Nilsson Dan
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 2 kl.III233 pošng Nilsson Dan
Black-Chindi 3 kl.II136 pošng Nilsson Dan
Bertha 3 kl.I139 pošng Nilsson Dan

1979-09-22 Mellerud SBK
LP Rainstone Mayflower 2 kl.I157 pošng Dashlgren Georg

1979-09-19 Všllingby SBK
Firthorn Sea Calf of Eken 2 kl.III244 pošng Gademar Roland
SE LCH LP Caddy 1 Hp kl.III0 pošng Gademar Roland
LP Lappo 2 kl.II151 pošng Gademar Roland

1979-09-16 ÷land SBK
Puhs Gyda 3 kl.II116 pošng
Karna 2 kl.II147 pošng
Minvšns Felix 2 kl.I158 pošng
Kira 2 kl.I153 pošng
Polly 1 kl.I170 pošng
LP Kelly 1 kl.I168 pošng

1979-09-16 Vimmerby SBK
Botvid 3 kl.III212 pošng Sandberg Olof
Zevs 2 kl.II159 pošng Sandberg Olof
Clarissa 1 kl.I185 pošng Sandberg Olof
Mallards Case Caddis 1 kl.I185 pošng Sandberg Olof

1979-09-16 TyresŲ SBK
LP Yvette 1 kl.I160 pošng

1979-09-16 Roslagen SBK
LP Labrindas Ursus 2 kl.I143 pošng BrostrŲm Bo

1979-09-09 Falkenberg SBK
Amigo 3 kl.II106 pošng Svensson Olof
Minvšns Hurra 1 kl.II184 pošng Svensson Olof
Atos 2 kl.I158 pošng Svensson Olof
Minvšns Indra 2 kl.I145 pošng Svensson Olof
Gay 1 kl.I171 pošng Svensson Olof

1979-09-09 Kungsbacka SBK
Dollan 3 kl.II117 pošng Eriksson Stig
Nalle Puh 3 kl.II106 pošng Eriksson Stig
Borelands Black Billy Boy 2 kl.II148 pošng Eriksson Stig
Emma 2 kl.I148 pošng Lindquist GŲran
Billy 1 kl.I170 pošng Lindquist GŲran

1979-09-09 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.III256 pošng
Firthorn Sea Calf of Eken 1 kl.II170 pošng

1979-09-09 NorrkŲping SBK
Ero 2 kl.III250 pošng Sandberg Olof

1979-09-09 TimrŚ SBK
SE LCH Buffy 2 kl.II149 pošng NystrŲm Hans-Erik

1979-09-08 Ulricehamn SBK
Charlie 2 kl.I154 pošng Carlsson Eric
Pepperbox Stone 1 kl.I164 pošng Carlsson Eric
Laban 1 kl.I110 pošng Carlsson Eric

1979-09-08 Nacka SBK
LP Boy 1 kl.I195 pošng Bergquist Allan

1979-09-02 Tuna-Hšstberg SVTEK
SE LCH SE JCH Twigg's Teal Duck 3 kl.III194 pošng Lindfors Kurt
SE JCH Mallards Rusty Rat 2 kl.III229 pošng Lindfors Kurt

1979-09-02 SŲdra Gotland SBK
Oden 1 kl.I163 pošng Nylund Jan-Eric

1979-09-02 Nissadalen SBK
SE LCH Yerbas Ebos 3 kl.III219 pošng Svensson Kent
SE LCH Bella-Donna 1 kl.III277 pošng Svensson Kent
Malla 3 kl.I126 pošng Svensson Kent
Kamrats Lappolill 3 kl.I107 pošng Svensson Kent
Mona 3 kl.I104 pošng Svensson Kent

1979-09-02 Uddevalla SBK
Black-Chindi 3 kl.II105 pošng Leonardsson Roland

1979-09-01 Sthlm SBK
SE LCH LP Caddy 2 kl.III247 pošng Svensson Stig F I

1979-09-01 AlingsŚs SSRK
Vagants Black Doll 3 kl.I139 pošng Karlsson Erik
Rodarbal Ino 3 kl.I135 pošng Karlsson Erik
Akropolis Calaminta 3 kl.I115 pošng Karlsson Erik
Aron 2 kl.I144 pošng Karlsson Erik
LP Ingmos Viktor 1 kl.I175 pošng Karlsson Erik
Snobben 1 kl.I166 pošng Karlsson Erik

1979-08-26 Karlshamn SBK
Exercise Myggan 2 kl.I152 pošng Mohlin Arne
Dipsi 1 kl.I177 pošng Mohlin Arne
RygŚrdens Rutger 1 kl.I173 pošng Mohlin Arne

1979-08-26 LinkŲping SBK
SE LCH Klinga 1 kl.III284 pošng
Ero 1 kl.III262 pošng
Lilla My 2 kl.I143 pošng

1979-08-26 Lysekil SBK
Minja 2 kl.III233 pošng Bucklin Lars
LP Zorro's Zanessa 3 kl.II134 pošng Bucklin Lars
Black-Chindi 2 kl.II158 pošng Bucklin Lars
Lady 3 kl.I131 pošng SjŲberg Bo
Emma 2 kl.I151 pošng Bucklin Lars
Pompe 1 kl.I186 pošng Bucklin Lars

1979-08-26 Malmen SBK
LP Mixed-Double 1 kl.I169 pošng
ńlvgŚrdens Mt Morgan 1 kl.I165 pošng

1979-08-26 Sthlm-SŲ SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 2 kl.III247 pošng
SE LCH LP Caddy 1 kl.III286 pošng

1979-08-25 Gšvle SBK
SE LCH SE JCH Krysshamns Report 2 kl.III247 pošng Ahlen GŲte

1979-08-25 Sundsvall SBK
SE LCH Laura 1 kl.III288 pošng
SE LCH SE JCH Linda 1 kl.III260 pošng
SE LCH SE JCH Sandra 3 kl.II135 pošng
SE LCH Buffy 3 kl.II133 pošng
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II160 pošng
Babette 3 kl.I135 pošng
SE LCH Elissa 3 kl.I133 pošng
Tanila 3 kl.I132 pošng
Rudolfo 2 kl.I152 pošng

1979-08-19 Aneby SBK
SE LCH Tussy 2 kl.III244 pošng
LP Yo-Yo 2 kl.III239 pošng
SE LCH Bella-Donna 1 kl.III264 pošng
Chickie 3 kl.I117 pošng

1979-08-19 Solna-Sundbyb SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.III271 pošng Gademar Roland
August 3 kl.I138 pošng Mšrgel Ragne

1979-08-19 Tollarp SBK
SE LCH Bianca 1 kl.III257 pošng Johansson Nils
Portus 2 kl.I158 pošng
LP Pampus Betzy 2 kl.I146 pošng
Linka 1 kl.I160 pošng

1979-08-19 Eskilstuna SBK
SE BCH Cindys ńrenpris 2 kl.I158 pošng Brunn K-Wictor
Pajas 1 kl.I166 pošng Brunn K-Wictor

1979-08-18 MŲnsterŚs SBK
Zevs 3 kl.II138 pošng
Snobben 2 kl.II140 pošng
Puhs Gyda 1 kl.II161 pošng
LP Kelly 3 kl.I138 pošng
Alias 1 kl.I162 pošng

1979-08-12 Markaryd SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III194 pošng Nilsson Bertil
SE LCH Bianca 1 kl.III267 pošng Nilsson Bertil
Puhs Matador 2 kl.II158 pošng Dahl Lars-Olof

1979-08-12 Fagersta SBK
Firthorn Sea Calf of Eken 1 kl.II176 pošng Andersson Bror

1979-08-11 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.I175 pošng Axenvik Lennart

1979-08-11 Sundsvall SBK
SE LCH SE JCH Linda 3 kl.III217 pošng NystrŲm Hans-Erik
SE LCH SE JCH Sandra 2 kl.II140 pošng Hallin Ture
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II162 pošng Hallin Ture

1979-08-05 Vadstena SBK
Wellington 3 kl.I137 pošng Johansson Hans
Lita 3 kl.I132 pošng Johansson Hans
Lilla My 3 kl.I0 pošng Johansson Hans
Pepperbox Stone 1 kl.I160 pošng Johansson Hans

1979-08-04 ÷stersund SBK
SE BCH Eppe 2 kl.II148 pošng
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II162 pošng

1979-07-29 Všstbo SBK
SE LCH Bella-Donna 3 kl.III212 pošng BjŲrklund Leif
SE LCH Yerbas Ebos 1 kl.III271 pošng BjŲrklund Leif
Snobben 2 kl.II154 pošng BjŲrklund Leif
Gay 2 kl.I157 pošng Grahn Bo

1979-07-14 Ňsele SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III302 pošng Lundmark Roland
SE LCH Laura 1 kl.III297 pošng Lundmark Roland
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III270 pošng Lundmark Roland
Dollan 3 kl.II112 pošng GŲransson Sven-Ňke
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II170 pošng GŲransson Sven-Ňke
SE LCH SE JCH Linda 1 kl.II170 pošng GŲransson Sven-Ňke
Jarramie 3 kl.I103 pošng GŲransson Sven-Ňke
Rudolfo 3 kl.I101 pošng GŲransson Sven-Ňke
SE BCH Eppe 1 kl.I176 pošng GŲransson Sven-Ňke
SE LCH SE JCH Sandra 1 kl.I172 pošng GŲransson Sven-Ňke

1979-07-08 Vilhelmina SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 3 kl.III223 pošng Johansson Birger

1979-06-30 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Paddywags Drambuie 3 kl.III215 pošng Blom Gerry
ńlvgŚrdens Ben 2 kl.II158 pošng Blom Gerry
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II180 pošng Blom Gerry
Rudolfo 3 kl.I139 pošng

1979-06-24 Simrishamn SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III268 pošng Olsson Gudmar
Kamrats Ariella 3 kl.I105 pošng Lundquist Ňke
Goldy 2 kl.I146 pošng Mohlin Arne
Portus 1 kl.I167 pošng Mohlin Arne

1979-06-17 Halmstad SBK
Minvšns Hurra 2 kl.II154 pošng Eriksson Lennart
Baltsar 3 kl.I132 pošng Claus Bo
Minvšns Indra 2 kl.I0 pošng Claus Bo

1979-06-17 Malmen SBK
LP Mixed-Double 3 kl.I102 pošng
÷framarks Cheer-Casco 2 kl.I158 pošng

1979-06-17 Ystad SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 3 kl.III210 pošng
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III272 pošng
RygŚrdens Julia 2 kl.I157 pošng

1979-06-17 Helsingborg SBK
LP Pampus Betzy 2 kl.I147 pošng Andersson Kurt
Gun-Smokes Suthers Gold 2 kl.I0 pošng Dahl Lars-Olof
SE LCH Pampus Amico 1 kl.I191 pošng Dahl Lars-Olof
Bardy 1 kl.I0 pošng Andersson Kurt

1979-06-16 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.I164 pošng

1979-06-10 Solna-Sbg SBK
SE LCH LP Caddy 2 kl.III228 pošng Gademar Roland

1979-06-10 Vadstena SBK
Ero 2 kl.III0 pošng
SE LCH Klinga 1 kl.III274 pošng

1979-06-10 Roslagen SBK
Charm 3 kl.I117 pošng

1979-06-10 MalmŲ SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 2 kl.III244 pošng Pettersson Axel
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III270 pošng Pettersson Axel
LP Bonnie 3 kl.I139 pošng
Pampus Zšta 3 kl.I127 pošng
RygŚrdens Silva 2 kl.I158 pošng
Oscar 2 kl.I154 pošng
Arina 2 kl.I153 pošng
Amos 2 kl.I145 pošng
Sapp 1 kl.I168 pošng
Rex 1 kl.I162 pošng

1979-06-10 Falkenberg SBK
Brantastigs Olivia 3 kl.II107 pošng Mellqvist Stig
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.II167 pošng Mellqvist Stig
Amigo 1 kl.I179 pošng Mellqvist Stig
Gay 1 kl.I178 pošng Mellqvist Stig

1979-06-10 LinkŲping SBK
Amie 3 kl.I135 pošng
Zilla 2 kl.I154 pošng

1979-06-09 ÷sthammar SBK
Krysshamns Barbara 2 kl.III236 pošng Thulin Olle

1979-06-09 Trollhšttan SBK
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 2 kl.II156 pošng Guttke John Olof
Frida 3 kl.I133 pošng Nordlundh Arne
Emma 3 kl.I128 pošng Nordlundh Arne
Arrax 1 kl.I179 pošng Nordlundh Arne
Rodarbal Dolly 1 kl.I171 pošng Nordlundh Arne

1979-06-09 Tidaholm SBK
Kim 2 kl.I152 pošng
Sesam 2 kl.I140 pošng
Bess 1 kl.I178 pošng

1979-06-09 SšvsjŲ SBK
Agaton 3 kl.III198 pošng
SE LCH Bella-Donna 2 kl.III241 pošng
Amiral 2 kl.II143 pošng
Bonnie 1 kl.II175 pošng
Cilla 1 kl.I169 pošng
Pepperbox Stone 1 kl.I161 pošng

1979-06-09 SollefteŚ SBK
Baccarat 3 kl.I129 pošng
Catweazle 3 kl.I113 pošng

1979-06-09 Motala SBK
SE LCH Klinga 2 kl.III254 pošng Andersson Thorvald

1979-06-06 TyresŲ SBK
NO UCH Attikonak Post Master 3 kl.I131 pošng Karlsson Kjell
LP Yvette 1 kl.I178 pošng Karlsson Kjell

1979-06-03 Trelleborg SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III281 pošng Lundquist Ňke
Aases Holly 2 kl.I143 pošng

1979-06-03 UmeŚ SBK
Puhs Aelma 2 kl.I146 pošng

1979-06-03 Ronneby SBK
Karna 2 kl.I146 pošng Johansson Nils

1979-06-03 Borlšnge SSRK
SE JCH Allez Ismene 2 kl.III229 pošng Eklund Gunilla
SE LCH SE JCH Twigg's Teal Duck 1 kl.III271 pošng Eklund Gunilla
SE JCH Mallards Rusty Rat 1 kl.II175 pošng Eklund Gunilla
Paddywags Tommy-Rot 3 kl.I132 pošng Eklund Gunilla
Bobbo 2 kl.I156 pošng Eklund Gunilla
Cannons Pikina 1 kl.I163 pošng Eklund Gunilla

1979-06-02 Sšter SVTEK
SE LCH SE JCH Twigg's Teal Duck 2 kl.III243 pošng LŲnnhammar Isse

1979-06-02 Trollhšttan SSRK
Borelands Black Billy Boy 3 kl.II131 pošng Nyberg Sven
Rodarbal Diana 3 kl.II130 pošng Nyberg Sven
Curnafane Edna 3 kl.II129 pošng Nyberg Sven
LP Rodarbal Fast 2 kl.II153 pošng Nyberg Sven
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.II177 pošng Nyberg Sven
SE LCH Idas Rosa 1 kl.II174 pošng Nyberg Sven
Idas Frida 2 kl.I156 pošng
Cilla 2 kl.I149 pošng
Billy 2 kl.I149 pošng
Catriona 1 kl.I188 pošng
LP Ingmos Viktor 1 kl.I181 pošng
LP Asterix 1 kl.I181 pošng
Idas Markus 1 kl.I181 pošng
Knut 1 kl.I178 pošng
Astor 1 kl.I176 pošng
LP Girl 1 kl.I167 pošng
Snobben 1 kl.I163 pošng
Bertha 1 kl.I161 pošng

1979-06-02 Vetlanda SBK
SE LCH Yerbas Ebos 2 kl.III247 pošng Svensson Kent
SE LCH Bella-Donna 2 kl.III235 pošng Svensson Kent
King 3 kl.II121 pošng Svensson Kent
Bonnie 1 kl.II168 pošng Svensson Kent
Berghyddans Fanisett 2 kl.I159 pošng
Cilla 1 kl.I170 pošng

1979-05-31 Všllingby SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.III281 pošng Gademar Roland

1979-05-27 VšrmdŲ SBK
Krysshamns Knipa 3 kl.I139 pošng Karlsson Kjell
Krysshamns Roskarl 1 kl.I160 pošng Karlsson Kjell

1979-05-27 ÷stersund SBK
ńlvgŚrdens Labrissa 2 kl.I141 pošng Johansson Ňke

1979-05-27 Všnersborg SBK
SE LCH Idas Rosa 1 kl.II162 pošng
LP Heidie 1 kl.I165 pošng

1979-05-27 Stenungsund SBK
SE LCH Pampas 1 kl.III267 pošng Nyberg Sven
LP Asterix 1 kl.I182 pošng Nyberg Sven

1979-05-27 Lomma SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III279 pošng Pettersson Axel
Maja 3 kl.I133 pošng Samuelsson Ragnar
Alexa 3 kl.I128 pošng Samuelsson Ragnar
Jack 3 kl.I108 pošng Jonsson Bo
LP Pampus Betzy 2 kl.I159 pošng Jonsson Bo
Pele 1 kl.I161 pošng Samuelsson Ragnar

1979-05-27 HšrnŲsand SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 2 kl.III249 pošng
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III273 pošng
SE LCH Buffy 3 kl.II117 pošng
SE BCH Boto 3 kl.II107 pošng
Cresendos Maestoso 2 kl.II140 pošng
Paddywags Gannet 1 kl.I162 pošng

1979-05-27 FinspŚng SBK
Ero 1 kl.III260 pošng Ňhs Karl Erik
Exercise Castelo 3 kl.I114 pošng Ňhs Karl Erik

1979-05-26 Mšrsta-Sigtuna SBK
SE LCH LP Caddy 2 kl.III238 pošng

1979-05-26 Kind SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III251 pošng
SE LCH Bella-Donna 1 kl.III256 pošng
Charlie 1 kl.I161 pošng

1979-05-24 AlingsŚs SBK
SE LCH Pampas 1 kl.III262 pošng Carlsson Eric
Polarn 2 kl.II146 pošng Carlsson Eric

1979-05-20 Kramfors SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 2 kl.III229 pošng NystrŲm Hans-Erik
SE LCH Laura 1 kl.III283 pošng NystrŲm Hans-Erik
Cresendos Maestoso 2 kl.II148 pošng Johansson Ňke
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.II162 pošng Johansson Ňke
Paddywags Gannet 2 kl.I155 pošng BjŲrklund SŲren
Willows Primus 2 kl.I147 pošng BjŲrklund SŲren
SE LCH Buffy 2 kl.I146 pošng BjŲrklund SŲren
Cresendos Trolley 1 kl.I163 pošng BjŲrklund SŲren

1979-05-20 Vimmerby SBK
Ero 3 kl.III219 pošng Sandberg Olof
Snobben 3 kl.II119 pošng Sandberg Olof
Botvid 3 kl.II111 pošng Sandberg Olof
Petra 2 kl.II147 pošng Sandberg Olof
Clarissa 2 kl.I141 pošng Sandberg Olof

1979-05-20 SydŲst SkŚne SBK
Cilla 3 kl.II112 pošng Pettersson Axel
Folke 2 kl.I152 pošng Mohlin Arne
Katja 1 kl.I172 pošng Mohlin Arne

1979-05-20 Sthlm/SŲ SBK
Krysshamns Roskarl 3 kl.I130 pošng

1979-05-20 PiteŚ SBK
ńlvgŚrdens Mt Morgan 3 kl.I115 pošng Johansson Birger

1979-05-20 Osby SBK
SE LCH Bianca 3 kl.III197 pošng Nilsson Bertil
Pampus Anja 2 kl.I150 pošng Nilsson Bertil
Pele 1 kl.I175 pošng Nilsson Bertil

1979-05-20 Mariestad SBK
SE LCH Skallbackens Cassius 1 kl.III266 pošng Johansson Karl-Erik
Frida 2 kl.I157 pošng Johansson Karl-Erik
Antigone 1 kl.I175 pošng Johansson Karl-Erik

1979-05-20 Landskrona SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 3 kl.III195 pošng Andersson Kurt
Brantastigs Konjak 3 kl.II118 pošng Dahl Lars-Olof
LP Pampus Betzy 2 kl.I158 pošng
LP Sessan 1 kl.I176 pošng

1979-05-20 Karlshamn SBK
LŲnnbackens Cilla 3 kl.I117 pošng Petersson Bert
Dipsi 2 kl.I148 pošng
RygŚrdens Rutger 1 kl.I187 pošng Petersson Bert
Linda 1 kl.I181 pošng Petersson Bert

1979-05-20 Ed SBK
Odo 2 kl.I153 pošng Dashlgren Georg

1979-05-19 ńlmhult SBK
Andy 2 kl.I153 pošng

1979-05-19 Nacka SBK
LP Boy 1 kl.I190 pošng
LP Lappo 1 kl.I177 pošng
Krysshamns Roskarl 1 kl.I166 pošng

1979-05-19 GŲteborg SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 3 kl.III223 pošng Hildebrand Lars-Ňke
SE LCH Pampas 1 kl.III271 pošng Hildebrand Lars-Ňke
Nalle Puh 3 kl.I107 pošng Mellqvist Stig
Yellow-Dusti-Girl 1 kl.I165 pošng Mellqvist Stig

1979-05-13 SkanŲr-Falst SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III255 pošng Lundquist Ňke
Amos 3 kl.I139 pošng
Cindys Rut 3 kl.I120 pošng
Pluto 3 kl.I114 pošng
Arina 2 kl.I153 pošng
Maja 2 kl.I148 pošng
Pele 1 kl.I178 pošng Mohlin Arne
LP Bonnie 1 kl.I171 pošng Mohlin Arne

1979-05-13 Munkedal SBK
Minja 1 kl.III255 pošng Nyberg Sven
Bjurstigens Martina 3 kl.II133 pošng Nyberg Sven
Laika 3 kl.I135 pošng Nyberg Sven
Ingmos Ňlex 2 kl.I153 pošng Nyberg Sven

1979-05-13 Markaryd SBK
SE LCH Bella-Donna 3 kl.III220 pošng Nilsson Verner G
SE LCH Bianca 2 kl.III228 pošng Nilsson Verner G

1979-05-13 GŲteborg SBK
SE LCH Pampas 1 kl.III272 pošng Nordeke Ingrid
LP Zorro's Zanessa 3 kl.II122 pošng Nordeke Ingrid
Cindys Jetaime 3 kl.I125 pošng Nordeke Ingrid
Sultan 2 kl.I142 pošng Nordeke Ingrid
LP Asterix 1 kl.I181 pošng Nordeke Ingrid

1979-05-13 GullspŚng SBK
SE LCH Skallbackens Cassius 2 kl.III243 pošng Johansson Karl-Erik
Zita 1 kl.I170 pošng Johansson Karl-Erik
Puhs Dadda 1 kl.I160 pošng Johansson Karl-Erik

1979-05-13 LinkŲping SBK
Bamse 3 kl.I107 pošng

1979-05-12 LidkŲping SBK
Marja 2 kl.I157 pošng Nordlundh Arne

1979-05-12 Hudiksvall SBK
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.II124 pošng Gynnestam Fred P
Paddywags Paddy-Bird 1 kl.II175 pošng Gynnestam Fred P

1979-05-12 Nora SBK
Zimmerman 2 kl.I146 pošng Sangeus Ňke

1979-05-06 ŇmŚl SBK
Odo 2 kl.I155 pošng Dashlgren Georg
Aya 1 kl.I182 pošng Dashlgren Georg

1979-05-06 TranŚs SBK
Ero 2 kl.III246 pošng Blomkvist Lars
SE LCH Tussy 1 kl.III298 pošng Blomkvist Lars
King 3 kl.II119 pošng Blomkvist Lars
Stenbockens Ivanhoe 1 kl.II168 pošng Blomkvist Lars
Lilla My 1 kl.I163 pošng Blomkvist Lars

1979-05-06 Karlskrona SBK
Puhs Bergons 2 kl.III246 pošng Pettersson Axel
Puhs Matador 3 kl.II124 pošng Pettersson Axel
Linda 1 kl.I187 pošng Pettersson Axel

1979-05-06 HŲŲr-HŲrby SBK
SE LCH Bianca 2 kl.III241 pošng Blom Olof
LP Tessie 2 kl.II151 pošng Nilsson Bertil
LP Sessan 1 kl.I180 pošng Petersson Bert
LP Pampus Betzy 1 kl.I180 pošng Petersson Bert
Ajax 1 kl.I165 pošng Petersson Bert

1979-05-06 HšrnŲsand SBK
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III245 pošng
SE LCH Laura 2 kl.III230 pošng
Cresendos Maestoso 2 kl.II150 pošng
Puhs Aelma 3 kl.I139 pošng
SE LCH Buffy 1 kl.I169 pošng
SE BCH Boto 1 kl.I166 pošng
Cresendos Trolley 1 kl.I166 pošng

1979-05-06 Slite SBK
Oden 2 kl.I149 pošng Boberg Urban

1979-05-06 Vara Gršstorp SBK
LP Heidie 1 kl.I177 pošng Klaar Karl-Erik
Hannibal 1 kl.I161 pošng Klaar Karl-Erik

1979-05-05 ÷sterŚker SBK
Kamrats Kimbo 3 kl.III210 pošng Karlsson Kjell

1979-05-05 Mark SBK
SE LCH Pampas 2 kl.III248 pošng
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III238 pošng
Dollan 3 kl.II134 pošng
LP Zorro's Zanessa 3 kl.II133 pošng
Borelands Black Billy Boy 2 kl.II159 pošng
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.II178 pošng
Cilla 3 kl.I134 pošng
Brantastigs Olivia 3 kl.I119 pošng
Nalle Puh 1 kl.I178 pošng

1979-05-05 TimrŚ SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III276 pošng Johansson Ňke
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.I184 pošng Johansson Ňke

1979-05-01 GŲtene SBK
SE LCH Porthos 1 kl.III271 pošng
Kim 3 kl.I130 pošng

1979-05-01 Ňrjšng SBK
LP Mallards Deep Amber 3 kl.I122 pošng Dashlgren Georg

1979-04-29 VšrmdŲ SBK
LP Bamse 1 kl.I183 pošng Karlsson Kjell
Madamespader 1 kl.I173 pošng Karlsson Kjell
LP Lappo 1 kl.I171 pošng Karlsson Kjell

1979-04-29 Tollarp SBK
SE LCH Bianca 1 kl.III262 pošng Nilsson Manne
LP Tessie 3 kl.II112 pošng Wejsfelt Lennart
Cannons Be Fun 2 kl.I146 pošng Klang Egon
LP Sessan 1 kl.I169 pošng Klang Egon

1979-04-22 Lund SBK
SE LCH SE JCH Chubby 1 kl.III292 pošng Mohlin Arne
Pele 2 kl.I158 pošng
LP Sessan 1 kl.I179 pošng
Jack 1 kl.I173 pošng

1979-04-22 Halmstad SBK
SE LCH Bella-Donna 1 kl.III256 pošng Claus Bo
Black Leda 3 kl.II132 pošng Claus Bo
Minvšns Hurra 2 kl.II159 pošng Claus Bo
NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minvšns Junior 2 kl.I158 pošng Eriksson Lennart
Minvšns Kassy 2 kl.I154 pošng Claus Bo
Mimmi 2 kl.I149 pošng Eriksson Lennart
Minvšns Luns 2 kl.I143 pošng Eriksson Lennart
Laidy 2 kl.I142 pošng Eriksson Lennart
Black-Donnie 1 kl.I181 pošng Eriksson Lennart
LP Zorro's Zanessa 1 kl.I177 pošng Eriksson Lennart

1979-04-22 Všsby SBK
Amigo 2 kl.II153 pošng Thorman Staffan

1979-04-22 EnkŲping SBK
Twigg's Golden Eagle 3 kl.I119 pošng
LP Krysshamns Sonny Boy 2 kl.I156 pošng Ňberg Anders
Girl 1 kl.I187 pošng
Sambaso 1 kl.I183 pošng Ňberg Anders

1979-04-22 LuleŚ SBK
ńlvgŚrdens Mt Morgan 2 kl.I147 pošng HŲggren Jonas

1979-04-21 Tanumshede SBK
Black-Chindi 1 kl.I166 pošng Nyberg Sven

1979-04-16 Uddevalla SBK
SE LCH Pampas 1 kl.III270 pošng Nyberg Sven
Dollan 2 kl.II156 pošng Svensson Erik
Black Leda 2 kl.II152 pošng Svensson Erik
LP Zorro's Zanessa 1 kl.I169 pošng Nyberg Sven
Black-Chindi 1 kl.I163 pošng Nyberg Sven

1979-04-16 SkellefteŚ SBK
Gendogs Blakka 3 kl.I127 pošng Johansson Birger

1979-04-16 Všstervik SBK
Botvid 3 kl.II129 pošng
Petra 3 kl.I127 pošng
Snobben 2 kl.I151 pošng

1979-04-08 Billesholm SBK
SE LCH Bianca 3 kl.III220 pošng Dahl Lars-Olof
Jack 3 kl.I113 pošng Blom Gerry
Kamrats Snowgirl 2 kl.I148 pošng Blom Gerry
Maja 1 kl.I181 pošng Blom Gerry
Rix 1 kl.I169 pošng Blom Gerry
Pele 1 kl.I162 pošng Blom Gerry
Rex 1 kl.I162 pošng Blom Gerry

1979-04-08 Boxholm SBK
Ero 3 kl.III218 pošng Andersson Thorvald
SE LCH Klinga 2 kl.III253 pošng Andersson Thorvald
Botvid 1 kl.II171 pošng Andersson Thorvald
Stenbockens Ivanhoe 1 kl.II169 pošng Andersson Thorvald

1979-04-07 Gšvle SBK
Track's Baloo 1 kl.I168 pošng BršnnstrŲm John

1979-04-07 Stockholm SBK
SE LCH LP Caddy 3 kl.III200 pošng Andersson Tommi
Krysshamns Roskarl 2 kl.I158 pošng StrŲm Tommy
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.I173 pošng StrŲm Tommy

1979-04-07 StrŲmstad SBK
Black-Chindi 1 kl.I180 pošng Wasteson Gunnel

1979-04-07 Tierp SBK
Amber 2 kl.III238 pošng Jonsson Per-Evert
Rex 1 kl.II164 pošng Jonsson Per-Evert
Les Elanes Timothy 3 kl.I134 pošng Jonsson Per-Evert
Simon 2 kl.I150 pošng Jonsson Per-Evert

1979-03-25 Nacka SBK
April 3 kl.I133 pošng Davidsson Kjell
LP Bamse 1 kl.I173 pošng Davidsson Kjell
Assar 1 kl.I173 pošng Davidsson Kjell
LP Boy 1 kl.I171 pošng Davidsson Kjell
LP Lappo 1 kl.I165 pošng Davidsson Kjell

1979-03-18 KungsŲr SBK
Twigg's Golden Eagle 2 kl.I156 pošng Wessman GŲran

1979-03-11 Solna-Sundbyb. SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.II171 pošng Andersson Gertrud
Amigo 1 kl.I174 pošng Jonsson Bertil

1979-02-25 LidingŲ SBK
Zander 2 kl.I129 pošng

1979-02-18 ÷sthammar SBK
Krysshamns Barbara 2 kl.III234 pošng
SE LCH Krysshamns Juliana 1 kl.III261 pošng
LP Krysshamns Sonny Boy 3 kl.I128 pošng Gunnarsson Sven E
Track's Baloo 1 kl.I169 pošng Gunnarsson Sven E

1979-02-04 Kungsbacka SBK
Emil 3 kl.III212 pošng
SE LCH Pampas 2 kl.III229 pošng
Borelands Black Billy Boy 3 kl.II131 pošng
Black Leda 2 kl.II151 pošng
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.II177 pošng
Brantastigs Olivia 1 kl.I177 pošng
Bertha 1 kl.I162 pošng

1979-01-27 LuleŚ SBK 790128
ńlvgŚrdens Iceman 3 kl.I139 pošng GŲransson Sven-Ňke
ńlvgŚrdens Mt Morgan 3 kl.I129 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017