Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1980

Resultat i namnordning


1980-12-07 Kinds SBK
LP Amaltheia 3 kl.II126 pošng BŲrjesson Inger
LP Hšrkilas Zita V 3 kl.I137 pošng Noren Bo
LP Hšrkilas Yva Ii 1 kl.I188 pošng Noren Bo

1980-11-30 MalmŲ SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III255 pošng Isberg Ronny
Pele 2 kl.II154 pošng Jonsson Bo
RygŚrdens Atos 3 kl.I133 pošng Pettersson Britt
Hampus 3 kl.I124 pošng Olsson Sture
Panda 3 kl.I122 pošng Pettersson Axel
Roy 2 kl.I147 pošng Pettersson Axel
Jack 2 kl.I143 pošng Vinkvist Lennart
TrŲtter 1 kl.I192 pošng Pettersson Axel
Fina 1 kl.I184 pošng Mohlin Arne
Pyramus 1 kl.I181 pošng Olsson Sture
Kammahavs Black Anemon 1 kl.I168 pošng Vinkvist Lennart

1980-11-30 Kungsbacka SBK
Akropolis GullklŲver 3 kl.I111 pošng Palm Claes
Minvšns Kassy 2 kl.I156 pošng Gustavsson Willy
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.I302 pošng Eriksson S
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.I261 pošng Eriksson S

1980-11-29 Skutskšr SBK
Winnie's Grafica 2 kl.I155 pošng Holmqvist Tage
Willows Golddigger 1 kl.I171 pošng Holmqvist Tage

1980-11-29 GŲteborg SBK
Borelands Black Hassan 3 kl.II138 pošng Gillberg Bo
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.I0 pošng Gillberg Bo
Dino 1 kl.I181 pošng Nordeke Carl-Eric
Elinsvicky 1 kl.I177 pošng Gillberg Bo

1980-11-23 Nacka SBK
Assar 3 kl.III218 pošng Karlsson Kjell
LP Bamse 1 kl.II162 pošng KšllstrŲm BjŲrn
Annixis Danoustic 3 kl.I135 pošng Karlsson Kjell
LP Tina 2 kl.I158 pošng KšllstrŲm BjŲrn

1980-11-23 Marks SBK
SE LCH Bella-Donna 1 kl.III266 pošng Andersson Bengt
Sandra 3 kl.I132 pošng Nordlander Dag
Benjamin 3 kl.I130 pošng Mellqvist Stig
Sissi 3 kl.I103 pošng Nordlander Dag
Stenbockens Oskaria 2 kl.I153 pošng Nordlander Dag
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.I269 pošng Andersson Bengt
Buster 1 kl.I179 pošng Mellqvist Stig
Ringo 1 kl.I173 pošng Nordlander Dag
Kamrats Clay 1 kl.I170 pošng Mellqvist Stig
Hšrkilas Seppo V 1 kl.I161 pošng Mellqvist Stig

1980-11-22 LidingŲ SBK
Trasan 3 kl.II124 pošng Gustafsson Ulf
Ada 3 kl.I109 pošng Bergquist Allan
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.I177 pošng Bernet Anita
Proud Purdey 1 kl.I176 pošng Bernet Anita
SE LCH LP Marrowbones Baron 1 kl.I169 pošng Bergquist Allan

1980-11-16 UmeŚ SSRK
SE LCH Buffy 2 kl.III232 pošng SehlstrŲm Samuel
SE LCH SE JCH Linda 2 kl.III0 pošng SehlstrŲm Samuel
SE LCH SE JCH Sandra 1 kl.II169 pošng SehlstrŲm Samuel
Midinettes Thimmy 2 kl.I152 pošng SehlstrŲm Samuel

1980-11-16 Mšrsta-Sigtuna SBK
Jakob 1 kl.I170 pošng Mattsson Maj-Britt

1980-11-16 Hšssleholm SBK
Bizette 3 kl.III206 pošng Olsson Gudmar
SE LCH Lukas 3 kl.III0 pošng Olsson Gudmar
SE LCH Bianca 2 kl.III245 pošng Olsson Gudmar
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III259 pošng Olsson Gudmar
Puhs Courage 3 kl.I125 pošng Gerkens Bernth
Puhs Diamond Puck 1 kl.I170 pošng Gerkens Bernth
Nick 1 kl.I163 pošng Gerkens Bernth

1980-11-15 VšrmdŲ SBK
SE JCH June 2 kl.II154 pošng Karlsson Kjell
LP Tina 1 kl.I164 pošng Palmšng Sven

1980-11-15 Uppsala SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 3 kl.I136 pošng BrostrŲm Bo
Ruffa 3 kl.I0 pošng Wrangebo Benny
Bersheba 1 kl.I177 pošng EllnesjŲ Harry

1980-11-15 Sandviken SBK
Blackberry 3 kl.I129 pošng Eriksson Lennart
Willows Golddigger 1 kl.I167 pošng Eriksson Lennart

1980-11-09 Vaxholm SBK
Madamespader 1 kl.I162 pošng Lenned Sven

1980-11-09 SydŲst SkŚne SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III204 pošng MŚrtensson Hans
Karo 1 kl.II169 pošng Samuelsson Ragnar
Geanna 2 kl.I146 pošng BjŲrkquist Egon C
Lottie 2 kl.I143 pošng BjŲrkquist Egon C
Catja 2 kl.I139 pošng BjŲrkquist Egon C
Zacko 1 kl.I161 pošng BjŲrkquist Egon C

1980-11-09 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.III215 pošng Thelin Thorsten
SE LCH Paddywags Copper Delight 2 kl.III246 pošng Thelin Thorsten
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III231 pošng Thelin Thorsten
SE LCH Buffy 1 kl.III266 pošng Thelin Thorsten
Frollix 3 kl.II121 pošng NystrŲm Hans-Erik
LP Ray 2 kl.II141 pošng NystrŲm Hans-Erik
ńlvgŚrdens Jesper 1 kl.I163 pošng Crona Gunnel
Pikette Prophene 1 kl.I161 pošng Crona Gunnel

1980-11-09 Nissadalen SBK
Aurora 1 kl.I169 pošng Grahn Bo
Kamrats Lappolill 1 kl.I160 pošng Grahn Bo

1980-11-09 EnkŲping SBK
Julle 2 kl.I113 pošng
LP Krysshamns Sonny Boy 1 kl.I180 pošng
Girl 1 kl.I169 pošng
Johanna 1 kl.I167 pošng

1980-11-09 BorŚs SBK
Stallyktans Lydia 2 kl.III236 pošng Markert Bernt
Sappo 3 kl.II116 pošng Markert Bernt
Brantastigs Olivia 2 kl.II149 pošng Markert Bernt
Acke 1 kl.I178 pošng

1980-11-08 JŲnkŲping SSRK
Ceasar 3 kl.II123 pošng Falkholm Jan
Astor 2 kl.II153 pošng Falkholm Jan
LP GrinnerŚs Asco 1 kl.I162 pošng Falkholm Jan

1980-11-08 SkŲvde SBK
Cittra 3 kl.II135 pošng Moberg GŲsta
LP Boy 2 kl.II152 pošng Moberg GŲsta
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.II166 pošng Moberg GŲsta
Sappo 1 kl.II0 pošng Moberg GŲsta
SE LCH Lilleman 1 kl.I168 pošng Moberg GŲsta

1980-11-08 Tierp SBK
Balder 3 kl.I110 pošng
LP Farah-Dibha 1 kl.I174 pošng

1980-11-02 NšssjŲ SBK
Clarissa 3 kl.II112 pošng Brorson Arne
SE LCH SE BCH Chicko 3 kl.I124 pošng Brorson Arne
Cindy 2 kl.I153 pošng Brorson Arne

1980-11-02 SŲderŚsen SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III259 pošng Claus Bo
Allita 2 kl.I143 pošng Johansson Else-Britt
Roy 1 kl.I168 pošng

1980-11-02 Ronneby SBK
Tarzan 2 kl.II151 pošng Sandnes Viveca
Linda 1 kl.II172 pošng Sandnes Viveca
SE LCH Bella 1 kl.I167 pošng Isberg Ronny
Black Point 1 kl.I161 pošng Isberg Ronny

1980-11-01 SŲdertšlje SBK
Carry 3 kl.I121 pošng Johansson John K A

1980-11-01 Simrishamn SBK
Lucky 3 kl.I135 pošng Olsson Gudmar
RygŚrdens Vagant 3 kl.I122 pošng Andersson Kurt
Kamrats Ariella 3 kl.I114 pošng Andersson Kurt
Alex 1 kl.I186 pošng Andersson Kurt
LP Pampus Golden Carim 1 kl.I178 pošng Olsson Gudmar
Aases Mimmi Will 1 kl.I161 pošng Olsson Gudmar

1980-11-01 NykŲping SBK
Perdita 3 kl.II0 pošng Nilsson Erland
Espri 3 kl.I129 pošng Nilsson Erland
Leidi 1 kl.I170 pošng Nilsson Erland

1980-10-26 Nybro SBK
Amin 3 kl.II128 pošng Knudsen Knud
Tarzan 3 kl.II124 pošng Knudsen Knud
Linda 2 kl.II151 pošng Knudsen Knud
Rosita 2 kl.I148 pošng Knudsen Knud

1980-10-26 Haninge SBK
Svedjekullens Jakob 3 kl.II117 pošng Trillcott Nils
Dancing-Queen 2 kl.I159 pošng Trillcott Nils
Ludde 2 kl.I152 pošng Trillcott Nils

1980-10-26 Danderyd SBK
Candy 1 kl.I174 pošng Sandberg Yngve

1980-10-25 Trollhšttan SBK
Rodarbal Diana 1 kl.II187 pošng Leonardsson Roland
Arrow 3 kl.I128 pošng Nordlundh Arne
Rodarbal Vinther 3 kl.I127 pošng Leonardsson Roland
Bellis 2 kl.I159 pošng Leonardsson Roland
Ajax 2 kl.I146 pošng Nordlundh Arne
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.I180 pošng Nordlundh Arne
GrinnerŚs Atki 1 kl.I177 pošng Nordlundh Arne
LP Rainstone Mayflower 1 kl.I173 pošng Nordlundh Arne
LP Girl 1 kl.I170 pošng Nordlundh Arne
LP Malin 1 kl.I169 pošng Nordlundh Arne

1980-10-25 Arboga SBK
Perdita 2 kl.II0 pošng Jansson Barbro
Stardogs Cita 2 kl.I157 pošng Johansson Maria J
LP Ami 2 kl.I151 pošng Johansson Maria J

1980-10-25 AlingsŚs SBK
Stallyktans Ricardo 3 kl.I101 pošng Carlsson Eric

1980-10-19 Visby SBK
Labba 3 kl.I121 pošng Nylund Jan-Eric
SE LCH Aria 1 kl.I169 pošng Nylund Jan-Eric

1980-10-19 Varberg SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III0 pošng Andersson Alf
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.III270 pošng Andersson Alf
Amigo 3 kl.II129 pošng Andersson Alf
Fursecroft 2 kl.II151 pošng Andersson Alf
Daisy 1 kl.I161 pošng Andersson Alf
Aniana 1 kl.I161 pošng Andersson Alf

1980-10-19 SŲlvesborg SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III222 pošng Nilsson Sten
Tarzan 2 kl.II156 pošng Nilsson Sten
Roy 1 kl.II173 pošng Nilsson Sten
Linda 1 kl.II169 pošng Nilsson Sten
Andy 1 kl.II166 pošng Nilsson Sten
Puhs Matador 1 kl.II163 pošng Nilsson Sten
Tina 3 kl.I134 pošng Gerkens Bernth
Havalidens Linus 3 kl.I131 pošng Wejsfelt Lennart
Mambo 2 kl.I141 pošng Wejsfelt Lennart
SE LCH Bella 1 kl.I172 pošng Gerkens Bernth
Black Point 1 kl.I163 pošng Wejsfelt Lennart

1980-10-19 SŲdertšlje SBK
Lizzie 2 kl.I142 pošng Johansson John K A
Dancing-Queen 2 kl.I0 pošng Johansson John K A

1980-10-19 Oskarshamn SBK
Zevs 3 kl.III205 pošng Svensson Sven-Ňke
SE LCH Laban 2 kl.III239 pošng Svensson Sven-Ňke
LP Kelly 2 kl.II157 pošng Svensson Sven-Ňke
Petra 1 kl.II165 pošng Svensson Sven-Ňke
Bina 1 kl.I165 pošng Svensson Sven-Ňke

1980-10-19 Lomma SBK
Kleopatra 3 kl.III206 pošng Dahl Lars-Olof
Yerbas Cito 2 kl.III237 pošng Dahl Lars-Olof

1980-10-18 LuleŚ SBK
ńlvgŚrdens Mt Morgan 3 kl.II134 pošng GŲransson Sven-Ňke
Fairy 3 kl.II118 pošng GŲransson Sven-Ňke
Dordi 1 kl.I195 pošng Friman Anders
Madicken 1 kl.I160 pošng Friman Anders

1980-10-18 ÷sthammar SBK
Balder 3 kl.I128 pošng Axenvik Lennart
Labrindas Opal 2 kl.I157 pošng Axenvik Lennart
LP Farah-Dibha 1 kl.I177 pošng Axenvik Lennart

1980-10-18 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.III216 pošng Altin Britt
SE LCH Buffy 2 kl.III228 pošng Altin Britt
LP Ray 2 kl.II140 pošng Altin Britt
Cindys Manhattan 2 kl.I147 pošng NystrŲm Hans-Erik

1980-10-18 KungsŲr SBK
Mšlardrotts Lab-Chinderella 3 kl.II139 pošng SjŲgren Bengt

1980-10-12 Ňrjšng SBK
Ludde 1 kl.I177 pošng Dashlgren Georg

1980-10-12 Všstervik SBK
LP Amaltheia 2 kl.II156 pošng Sandberg Olof
Petra 1 kl.II173 pošng Sandberg Olof
LP Kelly 1 kl.II167 pošng Sandberg Olof
Kamrats Negritha 1 kl.I186 pošng Sandberg Olof

1980-10-12 SkanŲr-Falst. SBK
Proud Sea Maid 3 kl.I133 pošng Mohlin Arne
Kim 1 kl.I165 pošng Mohlin Arne

1980-10-12 Lycksele SBK
SE LCH Buffy 1 kl.III271 pošng Lundmark Roland
Ringo 3 kl.I133 pošng Lundmark Roland

1980-10-12 Ljungby SBK
SE LCH Yerbas Ebos 2 kl.III232 pošng Leo Jan-Egon

1980-10-12 Kristianstad SBK
Zenta 3 kl.II107 pošng Klang Egon
Aases Mimmi Will 2 kl.I152 pošng Klang Egon
Tanja 1 kl.I162 pošng Klang Egon

1980-10-12 GŲtene SBK
Sappo 3 kl.II117 pošng ÷sterlund Hans
LP Boy 2 kl.II156 pošng ÷sterlund Hans
Gullfreds Black Sir Domino 3 kl.I121 pošng ÷sterlund Hans
SE LCH Lilleman 1 kl.I172 pošng ÷sterlund Hans
Bellis 1 kl.I165 pošng ÷sterlund Hans

1980-10-12 GŲteborg SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III273 pošng Mellqvist Stig
Borelands Black Hassan 3 kl.II137 pošng Mellqvist Stig
Gullfreds Sir Lancer 2 kl.I154 pošng Pettersson Lennart

1980-10-12 Falbygden SBK
Bess 3 kl.I113 pošng Magnusson Ingemar
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.I191 pošng Magnusson Ingemar

1980-10-12 Bro-HŚbo SBK
RygŚrdens Tanja 1 kl.I167 pošng EllnesjŲ Harry
RygŚrdens Lady 1 kl.I165 pošng EllnesjŲ Harry

1980-10-11 Ulricehamn SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III245 pošng Gladh Tage
SE LCH Lotus 1 kl.III287 pošng Gladh Tage
Vagants Samba 1 kl.II187 pošng Gladh Tage
Vagants Trapper 1 kl.I162 pošng Gladh Tage

1980-10-11 Nynšshamn SBK
LP Tina 1 kl.I167 pošng Pettersson Karl-Ivar

1980-10-11 Malung SBK
Manolito 3 kl.I103 pošng Eklund Gunilla

1980-10-11 Boden SBK
Martina 2 kl.I148 pošng Nilsson Greta
Dordi 1 kl.I187 pošng Nilsson Greta

1980-10-05 VšsterŚs SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 3 kl.I118 pošng

1980-10-05 Stockholm SKK
SE LCH SE JCH Krysshamns Report 1 kl.III255 pošng Svarstad Per
LP Krysshamns Valborg 2 kl.II144 pošng Svarstad Per
SE UCH FI UCH Aroscas Funny Black Huntsman 1 kl.II167 pošng Svarstad Per

1980-10-05 UmeŚ SBK
SE LCH Buffy 2 kl.III228 pošng Bahlenberg Eric
Dordi 1 kl.I196 pošng Bahlenberg Eric

1980-10-05 Lund SBK
Kleopatra 3 kl.III200 pošng Johansson Ňke
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III258 pošng Johansson Ňke
Roy 3 kl.I121 pošng
Allita 2 kl.I148 pošng
LP Pampus Golden Carim 2 kl.I141 pošng
Chester 1 kl.I179 pošng Wejsfelt Lennart
Zacko 1 kl.I174 pošng
Fina 1 kl.I170 pošng

1980-10-05 Askersund SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.I179 pošng Sangeus Ňke
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.I167 pošng Sangeus Ňke

1980-10-05 Sthlm-SŲ SBK
Svedjekullens Jakob 3 kl.II135 pošng Eklund Hugo
Cindarella 3 kl.I113 pošng 0000033795
Dancing-Queen 1 kl.I187 pošng 0000033795
LP Tina 1 kl.I168 pošng 0000033795

1980-10-04 EksjŲ SBK
Clarissa 3 kl.II122 pošng Falkholm Jan
SE LCH SE BCH Chicko 2 kl.I157 pošng Falkholm Jan
Hassan 2 kl.I157 pošng Falkholm Jan
Cindy 2 kl.I149 pošng Falkholm Jan
Laban 1 kl.I160 pošng Falkholm Jan

1980-10-04 ŇmŚl SBK
Bernebo Cimo 2 kl.I141 pošng Classon Gunnar
LP Rodarbal Otto 1 kl.I177 pošng Classon Gunnar
Rainstone Watercress 1 kl.I167 pošng Classon Gunnar

1980-10-04 Flen SBK
SE LCH Bamse 1 kl.I185 pošng WernstrŲm Berta

1980-10-03 TimrŚ SBK
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III266 pošng BjŲrklund KŚre
Bessie 2 kl.II142 pošng BjŲrklund KŚre
SjŲtullens Perro 1 kl.II168 pošng BjŲrklund KŚre
LP Ray 1 kl.II162 pošng BjŲrklund KŚre
ńlvgŚrdens Jesper 2 kl.I142 pošng Ňsander Lars-Ove
Cindys Manhattan 1 kl.I177 pošng Ňsander Lars-Ove

1980-09-28 ÷rebro SBK
Mšlardrotts Lab-Chinderella 1 kl.II169 pošng Eriksson Olle R
Puhs Kvarting 2 kl.I156 pošng Eriksson Olle R
Puhs Telma 2 kl.I140 pošng Eriksson Olle R
LP SE BCH Hansie 1 kl.I184 pošng Eriksson Olle R

1980-09-28 ńlmhult SBK
Aroscas Happy Christmas 2 kl.I156 pošng
Berghyddans Patrick 2 kl.I151 pošng
Amin 1 kl.I163 pošng

1980-09-28 Ystad SBK
Alex 3 kl.I126 pošng Lundquist Ňke
Tuttan 3 kl.I125 pošng Lundquist Ňke

1980-09-28 Všsby SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 1 kl.I169 pošng Andersson Karl-Allan

1980-09-28 Katrineholm SBK
SE LCH Bassan 1 kl.II186 pošng Skoog Ňke Gustav
Ramona 3 kl.I135 pošng Johansson Karl-Henry
Rocco's Parsley 3 kl.I129 pošng Johansson Karl-Henry
Winnetou 2 kl.I156 pošng Johansson Karl-Henry

1980-09-28 HŲŲr-HŲrby SBK
Cindie 2 kl.I141 pošng Mohlin Arne
SE LCH Bella 1 kl.I175 pošng Mohlin Arne
Tanja 1 kl.I164 pošng Mohlin Arne
Aases Mimmi Will 1 kl.I164 pošng Mohlin Arne

1980-09-28 Boxholm SBK
Botvid 3 kl.III192 pošng Sundberg Leif
Roj 2 kl.I156 pošng Sundberg Leif
Kamrats Negritha 1 kl.I181 pošng Sundberg Leif
LP Valkebo Uffi 1 kl.I171 pošng Sundberg Leif

1980-09-27 Gšvle SBK
Willows Primus 1 kl.I181 pošng Gynnestam Fred P
Comet 1 kl.I169 pošng Gynnestam Fred P

1980-09-26 HšrnŲsand SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 2 kl.III225 pošng Crona Gunnel
LP Ray 2 kl.II147 pošng Crona Gunnel

1980-09-21 V:a Medelpad SBK
SjŲtullens Perro 1 kl.II165 pošng Thelin Thorsten
Cindys Manhattan 1 kl.I172 pošng Thelin Thorsten
Bessie 1 kl.I165 pošng Thelin Thorsten

1980-09-21 TranŚs SBK
LP Amaltheia 3 kl.II136 pošng Brorson Arne
Dancing-Queen 2 kl.I159 pošng Brorson Arne

1980-09-21 Munkedal SBK
Bjurstigens Martina 2 kl.II156 pošng Svensson Erik
Ingmos Ňlex 2 kl.I156 pošng Svensson Erik
LP Arro 1 kl.I172 pošng Svensson Erik

1980-09-21 Mellerud SBK
Rodarbal Perro 2 kl.I154 pošng Leonardsson Roland
LP Rainstone Mayflower 2 kl.I148 pošng Leonardsson Roland

1980-09-21 LaxŚ SBK
Lagross Olivia 1 kl.II166 pošng Sangeus Ňke
Gullfreds Black Sir Domino 2 kl.I154 pošng Sangeus Ňke
Sappo 1 kl.I183 pošng Sangeus Ňke
Aquarius 1 kl.I181 pošng Sangeus Ňke

1980-09-21 GŲinge-Broby SBK
Mixi 3 kl.I125 pošng
Puhs Courage 2 kl.I157 pošng
Cindie 2 kl.I151 pošng Klang Egon
SE LCH Bella 1 kl.I184 pošng

1980-09-21 Emmaboda SBK
LP Kelly 2 kl.II149 pošng Israelsson Folke
Linda 1 kl.II168 pošng Israelsson Folke
Zita 2 kl.I156 pošng Israelsson Folke

1980-09-20 Všnersborg SBK
Rodarbal Diana 1 kl.II169 pošng Wasteson Gunnel
LP Girl 3 kl.I137 pošng Wasteson Gunnel
Rainstone Watercress 3 kl.I130 pošng Wasteson Gunnel
Bellis 3 kl.I118 pošng Wasteson Gunnel
Rainstone Waterlily 2 kl.I159 pošng Wasteson Gunnel
LP Rainstone Mayflower 2 kl.I154 pošng Wasteson Gunnel

1980-09-14 TyresŲ SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.III266 pošng 0000033795
Lazie 1 kl.I192 pošng Karlsson Kjell
Svedjekullens Jakob 1 kl.I169 pošng Karlsson Kjell
LP Cindys Xenia 1 kl.I165 pošng Karlsson Kjell

1980-09-14 NorrkŲping SBK
LP Kelly 3 kl.II113 pošng Sandberg Olof
Petra 2 kl.II154 pošng Sandberg Olof
LP Amaltheia 1 kl.II176 pošng Sandberg Olof
Kamrats Negritha 1 kl.I189 pošng Sandberg Olof

1980-09-14 Kungšlv SBK
Stallyktans Gregor 2 kl.II149 pošng Adeteg Roger
Daisy 1 kl.II161 pošng Adeteg Roger
Gullfreds Sir Lancer 2 kl.I156 pošng Adeteg Roger

1980-09-13 Jšrfšlla SBK
Blackmailer 1 kl.I180 pošng Svensson Sven Arne

1980-09-13 Stršngnšs SBK
Perdita 1 kl.I178 pošng Hellberg Ingrid

1980-09-13 Sthlm SŲ SBK
SE LCH SE JCH Krysshamns Report 1 kl.III275 pošng Eklund Hugo

1980-09-13 SkellefteŚ SBK
SE LCH Buffy 1 kl.III261 pošng Lundmark Roland
Puhs Solitaire 1 kl.I168 pošng Lundmark Roland

1980-09-12 MalmŲ SBK
Yerbas Cito 3 kl.III192 pošng BjŲrkquist Egon C
SE LCH SE JCH Chubby 2 kl.III251 pošng BjŲrkquist Egon C
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III266 pošng BjŲrkquist Egon C
Ceacar 3 kl.I124 pošng Petersson Bert
LP Pampus Golden Carim 1 kl.I180 pošng Mohlin Arne
Mambo 1 kl.I171 pošng Petersson Bert

1980-09-07 UmeŚ AFC/SBK
SE LCH SE JCH Linda 1 kl.III262 pošng
SE LCH SE JCH Sandra 2 kl.II154 pošng

1980-09-07 Všrnamo SBK
SE LCH Yerbas Ebos 1 kl.III285 pošng 0000033501

1980-09-07 Skutskšr SBK
SE BCH Jeppe 1 kl.II175 pošng Holmqvist Tage
Faunus 1 kl.I164 pošng Holmqvist Tage

1980-09-07 Markaryd SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III186 pošng
Laidy 2 kl.I157 pošng
Zenta 1 kl.I177 pošng
Minvšns Kassy 1 kl.I171 pošng
Cannons Pearle 1 kl.I169 pošng

1980-09-06 GŲteborg AFBF/SBK
LP GrinnerŚs Asco 3 kl.I135 pošng Mellqvist Stig

1980-09-06 MšlarŲ SBK
Dancing-Queen 3 kl.I134 pošng Cederholm Sven

1980-08-31 Lysekil SBK
Black-Chindi 3 kl.III219 pošng Leonardsson Roland
Pompe 1 kl.II164 pošng Leonardsson Roland
Listaskogens Bonnie 1 kl.I164 pošng Leonardsson Roland

1980-08-31 LinkŲping SBK
LP Amaltheia 1 kl.II162 pošng Sundberg Leif
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.I181 pošng Sundberg Leif

1980-08-31 Kungsbacka SBK
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 2 kl.III236 pošng Eriksson Stig
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III289 pošng Eriksson Stig
Balder 3 kl.II115 pošng Eriksson Stig
Brantastigs Olivia 2 kl.II144 pošng Eriksson Stig

1980-08-31 Aneby SBK
SE LCH Kamrats Oidipus 1 kl.III276 pošng Blomkvist Lars
Chickie 2 kl.I148 pošng Blomkvist Lars
Fabbe 2 kl.I148 pošng Blomkvist Lars
Laban 2 kl.I143 pošng Blomkvist Lars
Hassan 1 kl.I179 pošng Blomkvist Lars

1980-08-30 PiteŚ SBK
SE LCH Laura 1 kl.III264 pošng Johansson Birger

1980-08-30 AlingsŚs SSRK
Daisy 1 kl.II166 pošng
Arrow 3 kl.I135 pošng
Blenda 3 kl.I101 pošng
LP GrinnerŚs Asco 2 kl.I159 pošng
Rainstone Waterlily 1 kl.I166 pošng

1980-08-27 Všllingby SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.III165 pošng Gademar Roland

1980-08-24 ÷stersund SBK
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III232 pošng
LP Ray 1 kl.I183 pošng
Bessie 1 kl.I171 pošng

1980-08-24 Vimmerby SBK
Botvid 3 kl.III197 pošng Petersson Gunnar
Zevs 2 kl.III250 pošng Petersson Gunnar
Petra 3 kl.II135 pošng Petersson Gunnar
Clarissa 3 kl.II131 pošng Petersson Gunnar

1980-08-24 Uddevalla SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.II177 pošng Bucklin Lars

1980-08-24 Solna-Sbg SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.III267 pošng Mšrgel Ragne
Ludde 2 kl.I155 pošng
Blackmailer 2 kl.I147 pošng

1980-08-23 Tibro SBK
Gullfreds Black Sir Domino 3 kl.I129 pošng Klaar Karl-Erik
Sappo 1 kl.I188 pošng Klaar Karl-Erik
Kim 1 kl.I174 pošng Klaar Karl-Erik
LP Boy 1 kl.I165 pošng Klaar Karl-Erik

1980-08-17 VšsterŚs SBK
LP Tryggs Lord 1 kl.I168 pošng Pettersson Lennart

1980-08-17 Vaxholm SBK
Advokat 3 kl.II135 pošng

1980-08-17 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III246 pošng NystrŲm Hans-Erik
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III287 pošng NystrŲm Hans-Erik
Track's Empire-Girl 3 kl.II108 pošng
Winter 3 kl.I114 pošng
Proud Purdey 2 kl.I144 pošng
LP Ray 1 kl.I168 pošng
Cindys Manhattan 1 kl.I160 pošng

1980-08-17 MŲnsterŚs SBK
Zevs 2 kl.III241 pošng Lindquist Urban
LP Kelly 3 kl.II126 pošng Lindquist Urban
Rosita 2 kl.I152 pošng Lindquist Urban

1980-08-17 Hšllefors SBK
Paddywags Dougal Mctaggart 3 kl.I133 pošng Carlsson Mona

1980-08-17 FinspŚng SBK
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.I171 pošng Johnsson Alf

1980-08-16 EslŲv SBK
Yerbas Cito 3 kl.III221 pošng
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III260 pošng
Lina 1 kl.II169 pošng
Zacko 2 kl.I148 pošng Pettersson Axel
Kim 1 kl.I182 pošng
KarlagŚrdens Gipsi 1 kl.I182 pošng
Kickan 1 kl.I180 pošng

1980-08-10 Arvika SBK
LP Mallards Deep Amber 3 kl.I120 pošng Classon Gunnar

1980-08-09 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III250 pošng Altin Britt
SE LCH Buffy 2 kl.III241 pošng Altin Britt
SE LCH Laura 1 kl.III293 pošng Altin Britt
SE BCH Eppe 2 kl.II150 pošng Altin Britt
LP Ray 1 kl.I166 pošng Altin Britt

1980-08-03 Malung SBK
Paddywags Willie Dee 3 kl.I131 pošng

1980-07-27 Všstbo SBK
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 3 kl.III219 pošng Brorson Arne
SE LCH Kamrats Oidipus 2 kl.III226 pošng Brorson Arne
SE LCH Yerbas Ebos 2 kl.III224 pošng Brorson Arne
Cesar 2 kl.II140 pošng Carlsson Bo
Brantastigs Olivia 1 kl.II165 pošng Carlsson Bo
Ceacar 3 kl.I100 pošng Brorson Arne
Gullfreds Black Sir Domino 2 kl.I150 pošng Carlsson Bo
Aurora 2 kl.I148 pošng Brorson Arne
Sappo 1 kl.I179 pošng Carlsson Bo

1980-07-18 Ňsele SBK 800720
SE LCH Buffy 3 kl.III221 pošng Johansson Birger
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.III194 pošng Johansson Birger
SE LCH Laura 2 kl.III234 pošng Johansson Birger
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III255 pošng Johansson Birger
SE BCH Eppe 3 kl.II137 pošng Johansson Birger
SE LCH SE JCH Sandra 2 kl.II140 pošng Johansson Birger
Babette 2 kl.I150 pošng
LP Ray 1 kl.I182 pošng

1980-07-13 ÷sthammar SBK
Sorbus Ferri 3 kl.III218 pošng Gunnarsson Sven E
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 2 kl.II152 pošng Gunnarsson Sven E

1980-07-12 LinkŲping SSRK
Ammanda 3 kl.I100 pošng Fernstedt Bruno
Blackcocks Dira 2 kl.I147 pošng Fernstedt Bruno
Magic-Medwyn 2 kl.I147 pošng Fernstedt Bruno
Lottie 1 kl.I170 pošng Fernstedt Bruno
LP Messalin's Monsieur 1 kl.I169 pošng Fernstedt Bruno
ViltspŚrs Asta 1 kl.I168 pošng Fernstedt Bruno
Frida 1 kl.I166 pošng Fernstedt Bruno

1980-06-29 Malung SBK
Paddywags Willie Dee 3 kl.I111 pošng Classon Gunnar

1980-06-28 Sundsvall SBK
SE LCH Buffy 2 kl.III239 pošng Altin Britt
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III229 pošng Altin Britt
SE LCH SE JCH Forest 1 kl.III291 pošng Altin Britt
Winter 3 kl.I120 pošng Altin Britt
Bessie 2 kl.I158 pošng Altin Britt

1980-06-22 Simrishamn SBK
Bizette 3 kl.III201 pošng Nilsson Verner G
Linka 1 kl.II165 pošng Nilsson Sten
RygŚrdens Vagant 3 kl.I132 pošng Wejsfelt Lennart
Kamrats Ariella 2 kl.I142 pošng Wejsfelt Lennart
Charlie 1 kl.I167 pošng Wejsfelt Lennart
LP Pampus Golden Carim 1 kl.I166 pošng Lundquist Ňke L
Alex 1 kl.I163 pošng Lundquist Ňke L

1980-06-15 Ystad SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III194 pošng Sandnes Viveca
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 1 kl.III255 pošng Sandnes Viveca

1980-06-15 Sala SBK
Mšlardrotts Lab-Chinderella 3 kl.II121 pošng Peterson Clary
Boomerangs Boomerangs Caddie 2 kl.I142 pošng Peterson Clary
Puhs Kvarting 1 kl.I166 pošng Peterson Clary
Adonis 1 kl.I165 pošng Peterson Clary

1980-06-15 Kramfors SBK
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III238 pošng
SE LCH Laura 1 kl.III278 pošng
SE LCH Elissa 2 kl.II159 pošng
Cresendos Maestoso 1 kl.II162 pošng
Babette 3 kl.I121 pošng NystrŲm Hans-Erik

1980-06-15 Helsingborg SBK
SE LCH Pampus Amico 1 kl.II178 pošng
Cannons Pearle 3 kl.I138 pošng Sandners Barbara
PŚgen 3 kl.I109 pošng Dahl Lars-Olof
Vanja 2 kl.I155 pošng Dahl Lars-Olof
Nick 2 kl.I151 pošng Sandners Barbara
Lottie 2 kl.I147 pošng Dahl Lars-Olof
Lina 1 kl.I181 pošng Dahl Lars-Olof

1980-06-15 Haninge SBK
Svedjekullens Jakob 1 kl.I172 pošng BjŲrkman Alfred

1980-06-15 Halmstad SBK
Minvšns Hurra 3 kl.III210 pošng Johansson Else-Britt
LP Sessan 2 kl.II150 pošng Johansson Else-Britt
Minvšns Indra 2 kl.I155 pošng Claus Bo
Atos 2 kl.I144 pošng Johansson Else-Britt
Minvšns Kassy 1 kl.I164 pošng Claus Bo

1980-06-15 Karlstad SVTEK
LP Mallards Deep Amber 1 kl.I164 pošng LundstrŲm Lars

1980-06-15 Malmen SBK
Lady 3 kl.II129 pošng Axelson-Turtola Aina
SE UCH FI UCH ÷rlabbens Petra 3 kl.I139 pošng Axelson-Turtola Aina
LP Mixed-Double 1 kl.I166 pošng Axelson-Turtola Aina

1980-06-14 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.II160 pošng Thorman Staffan
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.I147 pošng

1980-06-14 Trollhšttan SBK
LP Zorro's Zanessa 3 kl.II107 pošng Pettersson Lennart
LP Rainstone Mayflower 3 kl.I134 pošng Nordlundh Arne
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.I163 pošng Nordlundh Arne

1980-06-14 Lysekil SBK
Pompe 1 kl.II168 pošng Nyberg Sven
Black-Chindi 1 kl.II165 pošng Nyberg Sven
Baloo 3 kl.I133 pošng Nyberg Sven

1980-06-14 Lessebo Ort. SBK
SE LCH Kamrats Oidipus 1 kl.III257 pošng
Karna 3 kl.II114 pošng

1980-06-14 ÷rebro SBK
LP SE BCH Hansie 1 kl.I171 pošng Eriksson Olle R

1980-06-11 VšrmdŲ SBK
LP Labrindas O'hoj 2 kl.II142 pošng Karlsson Kjell
Teddie 3 kl.I136 pošng Karlsson Kjell

1980-06-08 Tidaholm SBK
Gullfreds Black Sir Domino 3 kl.I119 pošng Magnusson Ingemar
Sappo 2 kl.I142 pošng Magnusson Ingemar

1980-06-08 VšsterŚs SBK
LP Tryggs Lord 1 kl.I177 pošng

1980-06-08 Trelleborg SBK
SE LCH Lukas 2 kl.III234 pošng Mohlin Arne

1980-06-08 SšvsjŲ SBK
SE LCH Yerbas Ebos 3 kl.III200 pošng Svensson Sven-Ňke
Zevs 2 kl.III233 pošng Svensson Sven-Ňke
Cilla 2 kl.II142 pošng Svensson Sven-Ňke
Pepperbox Stone 1 kl.II165 pošng Svensson Sven-Ňke
Laban 3 kl.I134 pošng Svensson Sven-Ňke
Wellington 2 kl.I153 pošng Svensson Sven-Ňke
Hassan 1 kl.I171 pošng Svensson Sven-Ňke

1980-06-08 Skara SBK
Ada 1 kl.I175 pošng Klaar Karl-Erik
LP Boy 1 kl.I174 pošng Klaar Karl-Erik
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.I162 pošng Klaar Karl-Erik

1980-06-08 Karlskrona SBK
Roy 3 kl.II131 pošng Pettersson Britt
Linda 2 kl.II150 pošng Pettersson Britt
Black Point 3 kl.I116 pošng Pettersson Britt

1980-06-07 ÷sthammar SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.II174 pošng Sandberg Harry
Proud Purdey 2 kl.I153 pošng Sandberg Harry
LP Farah-Dibha 1 kl.I182 pošng Sandberg Harry
Track's Empire-Girl 1 kl.I167 pošng Sandberg Harry

1980-06-07 Tierp SBK
Cuba 2 kl.I151 pošng Wrangebo Benny

1980-06-07 Motala SBK
LP Amaltheia 1 kl.I173 pošng Stolt Tommy
LP Valkebo Uffi 1 kl.I167 pošng Stolt Tommy

1980-06-07 Mark SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 3 kl.III222 pošng Gladh Tage
SE LCH Lotus 3 kl.III221 pošng Gladh Tage
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 2 kl.III248 pošng Gladh Tage
Brantastigs Olivia 1 kl.II176 pošng EdstrŲm Ketty
Hšrkilas Ňra Ii 3 kl.I122 pošng Gladh Tage
Hšrkilas Yvos I 3 kl.I100 pošng Gladh Tage
Vagants Millie 1 kl.I184 pošng Gladh Tage

1980-06-01 Vadstena SBK
SE LCH Klinga 2 kl.III240 pošng Johansson Hans
Nedo 2 kl.I150 pošng Johansson Hans
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.I176 pošng Johansson Hans
LP Amaltheia 1 kl.I174 pošng Johansson Hans

1980-06-01 Vetlanda SBK
SE LCH Yerbas Ebos 2 kl.III243 pošng Stoffers Hans-Werner
Pepperbox Stone 2 kl.II153 pošng Stoffers Hans-Werner
Cilla 1 kl.II163 pošng Stoffers Hans-Werner
Laban 2 kl.I155 pošng Stoffers Hans-Werner
Bina 1 kl.I160 pošng Stoffers Hans-Werner

1980-06-01 UmeŚ SBK
SE LCH Buffy 3 kl.III198 pošng Johansson Birger

1980-06-01 Roslagen SBK
Proud Purdey 3 kl.I116 pošng
LP Labrindas Ursus 2 kl.I159 pošng
Track's Empire-Girl 1 kl.I168 pošng

1980-06-01 Munkedal SBK
Rodarbal Jack 2 kl.I151 pošng Norlander Anders
LP Arro 1 kl.I162 pošng Norlander Anders
Julius 1 kl.I161 pošng Norlander Anders

1980-06-01 MalmŲ SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 2 kl.III244 pošng Pettersson Britt
SE LCH Pampus Amico 1 kl.II173 pošng Sandners Barbara
Qitty 2 kl.I156 pošng Samuelsson Ragnar
Lilla-My 1 kl.I177 pošng Olsson Sture

1980-06-01 LidkŲping SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.I177 pošng Hedberg Rolf
LP Rainstone Mayflower 1 kl.I162 pošng Hedberg Rolf

1980-06-01 HŲganšs SBK
Bardy 1 kl.I169 pošng Blom Olof

1980-06-01 Grums SBK
LP California 1 kl.I170 pošng

1980-05-31 Lerum SBK
SE LCH Lotus 2 kl.III236 pošng Johansson Lars
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III274 pošng Johansson Lars

1980-05-31 Trollhšttan SSRK
Daisy 1 kl.II173 pošng Ryden Nils-Erik
Rainstone Obelix 3 kl.I113 pošng Ryden Nils-Erik
LP Girl 2 kl.I151 pošng Ryden Nils-Erik
LP GrinnerŚs Asco 2 kl.I144 pošng Ryden Nils-Erik
LP Ingmos Viktor 1 kl.I185 pošng Ryden Nils-Erik
Snobben 1 kl.I179 pošng Ryden Nils-Erik
Mascot 1 kl.I173 pošng Ryden Nils-Erik
LP Rainstone Mayflower 1 kl.I168 pošng Ryden Nils-Erik

1980-05-30 LidingŲ SBK
Trasan 1 kl.I187 pošng

1980-05-25 LinkŲping SBK
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.I165 pošng
LP Valkebo Uffi 1 kl.I162 pošng

1980-05-25 Borlšnge SSRK
SE JCH Mallards Rusty Rat 2 kl.III247 pošng Andersson Jan
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 1 kl.III271 pošng Andersson Jan
SE LCH SE JCH Twigg's Teal Duck 1 kl.III263 pošng Andersson Jan
Cannons Pikina 1 kl.II175 pošng Andersson Jan
Assi 1 kl.II168 pošng Andersson Jan
Alle 3 kl.I127 pošng Andersson Jan
Blackcocks Emil 2 kl.I155 pošng Andersson Jan
Buster 2 kl.I154 pošng Andersson Jan
Bobbo 1 kl.I169 pošng Andersson Jan

1980-05-18 ŇmŚl SBK
Všttlestugans Isak 2 kl.I153 pošng Wihlborg Ňke

1980-05-18 ÷stersund SBK
ńlvgŚrdens Labrissa 3 kl.I134 pošng
Marius 3 kl.I0 pošng
Comet 2 kl.I157 pošng
Willows Primus 2 kl.I152 pošng
SE UCH FI UCH Aroscas Funny Black Huntsman 1 kl.I165 pošng
Bessie 1 kl.I162 pošng

1980-05-17 Nacka SBK
Assar 1 kl.II160 pošng Bergquist Allan

1980-05-03 ŇmŚl SBK
Rainstone Watercress 3 kl.I136 pošng Dashlgren Georg
LP California 1 kl.I165 pošng Dashlgren Georg


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017