Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1981

Resultat i namnordning


1981-12-06 Kind SBK
SE LCH Idas Rosa 2 kl.III248 pošng
Mc Gredy's Cheyenne 3 kl.I110 pošng
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 1 kl.I186 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.I186 pošng
LP Stallyktans Cox 1 kl.I180 pošng
Belami 1 kl.I176 pošng

1981-11-29 MalmŲ SBK
Fina 2 kl.II147 pošng
Buster 1 kl.II174 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.II173 pošng
Pampus Chocolate Pepita 1 kl.II164 pošng
RygŚrdens Ali 3 kl.I133 pošng
LP Pampus Betzy 3 kl.I122 pošng
Kammahavs Black Anemon 2 kl.I154 pošng
Mischa 1 kl.I174 pošng
Janna 1 kl.I167 pošng
Aases Compass 1 kl.I139 pošng

1981-11-29 GŲteborg SBK
Dino 3 kl.II118 pošng
Elinsvicky 2 kl.II159 pošng
Manne 3 kl.I131 pošng
LP Alltid Exellent 2 kl.I157 pošng
LP Cindy 1 kl.I187 pošng
GrinnerŚs Avva 1 kl.I163 pošng

1981-11-28 SŲdertšlje SBK
Ajsa 2 kl.I143 pošng

1981-11-22 Nacka SBK
Frosta Athena 3 kl.I139 pošng
Groovie's Bugsy 3 kl.I130 pošng
SE LCH Krysshamns Mikko 2 kl.I254 pošng
Cindys Julkaramell 2 kl.I157 pošng
Teddie 2 kl.I154 pošng
Ajsa 2 kl.I153 pošng
LP Willows Little Black Beauty 2 kl.I147 pošng
Country Song's Muskot 1 kl.I184 pošng
SE JCH June 1 kl.I183 pošng
Duckling's Daffodil 1 kl.I168 pošng

1981-11-22 Marks SBK
LP Hšrkilas Yva Ii 2 kl.II153 pošng
Kamrats Bandit Ii 3 kl.I105 pošng
LP Hšrkilas Zita V 2 kl.I148 pošng
Aniana 1 kl.I166 pošng

1981-11-22 Kalmar SBK
LP Kelly 2 kl.III248 pošng
Bina 2 kl.III226 pošng
Minnows Lisa 1 kl.II172 pošng

1981-11-21 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III307 pošng
Hanna 3 kl.I127 pošng
Alaine 3 kl.I122 pošng
Assa 3 kl.I107 pošng
Chrille 2 kl.I154 pošng
Jakob 2 kl.I140 pošng
LP Moonilla 1 kl.I187 pošng
LP Ali 1 kl.I173 pošng
LP Marrowbones Ruby 1 kl.I160 pošng

1981-11-21 Bengtsfors SBK
LP Rodarbal Otto 1 kl.I163 pošng

1981-11-21 UmeŚ SSRK
Pampero 1 kl.II166 pošng
Nina 3 kl.I132 pošng
SE UCH FI UCH Arrow 2 kl.I142 pošng

1981-11-15 VšrmdŲ SBK
LP Willows Little Black Beauty 3 kl.II117 pošng
LP Marrowbones Ruby 2 kl.I152 pošng
Hanna 2 kl.I148 pošng
Alaine 1 kl.I169 pošng
Albin 1 kl.I160 pošng

1981-11-15 TyresŲ SBK
Ajsa 2 kl.I154 pošng
Country Song's Muskot 1 kl.I188 pošng
LP Cindys Xenia 1 kl.I175 pošng

1981-11-15 Trelleborg SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.II141 pošng
Cilla 3 kl.I130 pošng
Dumle 2 kl.I145 pošng
Aases Compass 2 kl.I145 pošng

1981-11-15 Ronneby SBK
Bina 2 kl.III227 pošng
Laidy 2 kl.II147 pošng
SE LCH Bella 1 kl.II161 pošng
Tanja 1 kl.I164 pošng

1981-11-15 LidingŲ SBK
Brantastigs ÷bbe 3 kl.I113 pošng
Bach 2 kl.I0 pošng

1981-11-14 Sundsvall SBK
Frollix 3 kl.III198 pošng
SE LCH Laura 1 kl.III264 pošng
Arabella 1 kl.III255 pošng
Ganador 2 kl.I157 pošng
SE JCH Quenna 2 kl.I155 pošng

1981-11-14 SkŲvde SBK
SE LCH LP Bamse 2 kl.I148 pošng
Stallyktans Adonis 2 kl.I143 pošng
SE BCH Mc Gredy's Tristan 1 kl.I172 pošng

1981-11-14 LidingŲ SBK
SE JCH June 2 kl.I154 pošng

1981-11-08 BorŚs SBK
LP Asterix 3 kl.II129 pošng
LP Acke 3 kl.II126 pošng
Mitzie 3 kl.I117 pošng
Mc Gredy's Forrest-Eagle 2 kl.I141 pošng
Akropolis Camelina 1 kl.I180 pošng

1981-11-08 Motala SBK
Roj 1 kl.I192 pošng
Ferdinand 1 kl.I187 pošng
LP Messalin's Monsieur 1 kl.I164 pošng

1981-11-08 Lund SBK
SE LCH Bella 3 kl.II122 pošng
Quilla 3 kl.II116 pošng
Cannons Black Spiritual 1 kl.I173 pošng
LP Pampus Betzy 1 kl.I173 pošng

1981-11-08 Laholm SBK
Bruno 2 kl.I150 pošng
SE UCH Minvšn's Pajas 2 kl.I146 pošng
Minvšn's Poker 1 kl.I168 pošng
Minvšn's Pompe 1 kl.I166 pošng

1981-11-07 Trollhšttan SBK
SE LCH Idas Rosa 1 kl.III277 pošng
SE LCH Idas Maja 3 kl.II119 pošng
LP Girl 1 kl.II175 pošng
Dixie 3 kl.I135 pošng
Buster 3 kl.I115 pošng

1981-11-07 Tierp SBK
Balder 3 kl.I131 pošng
LP Ali 1 kl.I177 pošng

1981-11-01 SŲderŚsen SBK
SE LCH Lukas 1 kl.III278 pošng
Nick 2 kl.II156 pošng
Brantastigs Ňnga 3 kl.I122 pošng
Gun-Smokes Penelope 2 kl.I155 pošng
TrŲtter 1 kl.I180 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.I173 pošng
LP Maccahan 1 kl.I169 pošng

1981-11-01 SkŲvde SBK
SE LCH SE BCH Frida 2 kl.III286 pošng
SE LCH Paulina Denise 2 kl.II158 pošng
Ajax 1 kl.II168 pošng
Jupiter 3 kl.I139 pošng
Leo 1 kl.I166 pošng

1981-10-31 Stockholm SKK
SE UCH FI UCH Aroscas Funny Black Huntsman 3 kl.III208 pošng Jonsson Bo
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III248 pošng Jonsson Bo
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.III261 pošng Jonsson Bo

1981-10-31 Simrishamn SBK
Linka 2 kl.II153 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.II148 pošng
SE LCH LP Sanna 1 kl.II183 pošng
Lilly 3 kl.I138 pošng
Cilla 2 kl.I148 pošng
Mischa 2 kl.I141 pošng
Elly 2 kl.I140 pošng
Cannons Black Spiritual 1 kl.I182 pošng

1981-10-31 NykŲping SBK
Penny 2 kl.I145 pošng

1981-10-25 Sandviken SBK
Cattleja 1 kl.I160 pošng
Alhi 1 kl.I160 pošng

1981-10-25 Kungšlv SBK
Vega 2 kl.I147 pošng
Mamba 2 kl.I141 pošng
Dennis 1 kl.I164 pošng

1981-10-25 Haninge SBK
LP Cesar 2 kl.I152 pošng
Orr 1 kl.I171 pošng
Track's Heidy 1 kl.I161 pošng

1981-10-25 Vimmerbyorten SBK
Brasse 3 kl.I139 pošng
Sizzie 1 kl.I165 pošng

1981-10-25 Vara-Gršstorp SBK
SE LCH Idas Rosa 2 kl.III244 pošng
SE LCH LP SE BCH Ballerina 2 kl.III232 pošng
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III304 pošng
Timjann 2 kl.II155 pošng
Bellis 2 kl.II147 pošng
Bella 2 kl.I151 pošng
LP Anthemis 1 kl.I183 pošng

1981-10-25 Oskarshamn SBK
LP Kelly 2 kl.III246 pošng
SE LCH Laban 2 kl.III234 pošng
Charlie 3 kl.I104 pošng
LP Rinto 1 kl.I189 pošng

1981-10-24 Lysekil SBK
Pompe 1 kl.III258 pošng
Donna 2 kl.I158 pošng
LP Arro 1 kl.I167 pošng

1981-10-24 Hšssleholm SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III212 pošng
Aases Lass Pearl 2 kl.I149 pošng
Mischa 1 kl.I182 pošng
Javelots Blackmail 1 kl.I176 pošng

1981-10-18 Slite SBK
SE LCH Aria 2 kl.II143 pošng
Oden 2 kl.I153 pošng

1981-10-18 NšssjŲ SBK
LP Kelly 2 kl.III230 pošng
Frida 3 kl.I123 pošng
Rodarbal Ove 2 kl.I151 pošng
Anja 2 kl.I149 pošng
Cindy 1 kl.I176 pošng

1981-10-18 Lomma SBK
Pampus Golden Plumsan 3 kl.I139 pošng
Jack 2 kl.I153 pošng
LP Pampus Betzy 2 kl.I143 pošng
Cannons Black Spiritual 1 kl.I175 pošng

1981-10-18 Karlshamn SBK
SE LCH Lukas 2 kl.III233 pošng
Laidy 2 kl.II154 pošng
Linda 1 kl.II185 pošng
SE LCH Bella 1 kl.II171 pošng
Tarzan 1 kl.II169 pošng
SE BCH Pajazzo 1 kl.II163 pošng
Tanja 2 kl.I143 pošng
Pampus Chocolate Pepita 1 kl.I173 pošng

1981-10-18 GŲteborg SBK
Vega 2 kl.I140 pošng
LP Acke 1 kl.I178 pošng

1981-10-18 Flen SBK
SE LCH Bamse 1 kl.II187 pošng
Rasmus 1 kl.I161 pošng

1981-10-18 Boxholm SBK
LP Amaltheia 1 kl.II171 pošng
Ferdinand 3 kl.I115 pošng
LP Messalin's Monsieur 1 kl.I177 pošng
Roj 1 kl.I174 pošng

1981-10-17 Varberg SBK
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.III287 pošng
Brantastigs Olivia 1 kl.III255 pošng
LP Acke 1 kl.I185 pošng
Aniana 1 kl.I182 pošng

1981-10-17 Ulricehamn SBK
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III294 pošng
Vagants Samba 1 kl.II188 pošng
Adelina 3 kl.I132 pošng

1981-10-17 Sundsvall SBK
Frollix 3 kl.III218 pošng
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III240 pošng
Pikette Prophene 3 kl.II131 pošng
Cindys Manhattan 3 kl.II109 pošng
Ganador 1 kl.I170 pošng
SE BCH Boto 1 kl.I168 pošng

1981-10-17 Mellerud SBK
Teddi 2 kl.I159 pošng

1981-10-17 Kristinehamn SBK
Buster 3 kl.I101 pošng
Eaglebess Bina 2 kl.I153 pošng
Mallards Honey Blonde 1 kl.I167 pošng

1981-10-11 ÷sthammar SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III233 pošng
Balder 2 kl.I141 pošng
LP Ali 1 kl.I162 pošng

1981-10-11 StrŲmstad SBK
Fia 2 kl.I145 pošng

1981-10-11 Malung SBK
Arina 3 kl.I138 pošng
Manolito 2 kl.I153 pošng

1981-10-11 Kristianstad SBK
Puhs Diamond Puck 3 kl.III213 pošng
Yerbas Cito 2 kl.III247 pošng
Tarzan 3 kl.II134 pošng
Nick 3 kl.II122 pošng
SE LCH Bella 1 kl.II163 pošng
Sorro 3 kl.I110 pošng
Pampus Chocolate Pepita 2 kl.I149 pošng
Cannons Black Spiritual 1 kl.I165 pošng

1981-10-11 Boden SBK
Madicken 2 kl.I151 pošng

1981-10-10 FalkŲping SBK
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III260 pošng
SE LCH Paulina Denise 3 kl.II134 pošng

1981-10-10 Sthlm SŲ SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.III263 pošng

1981-10-10 Stockholm SBK
Krysshamns Alex 2 kl.I158 pošng
Frosta Athena 2 kl.I157 pošng
LP Willows Little Black Beauty 1 kl.I177 pošng

1981-10-10 Mšrsta-Sigtuna SBK
Jakob 1 kl.I163 pošng

1981-10-10 Falun SBK
Paddywags Tommy-Rot 2 kl.I151 pošng

1981-10-10 EksjŲ SBK
SE LCH Lorry 1 kl.II178 pošng
Anja 3 kl.I126 pošng
Cindy 1 kl.I180 pošng

1981-10-10 AlingsŚs SBK
Ringo 3 kl.II134 pošng
LP Hšrkilas Yva Ii 3 kl.II117 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.II187 pošng
Belami 3 kl.I132 pošng
Sandra 3 kl.I129 pošng
LP Acke 1 kl.I187 pošng
LP Stallyktans Cox 1 kl.I185 pošng
Hšrkilas Yvos I 1 kl.I160 pošng

1981-10-09 TimrŚ SBK
LP Ray 0171 pošng

1981-10-04 ÷sterŚker SBK
Heidi 3 kl.I135 pošng

1981-10-04 Ystad SBK
SE LCH Lukas 2 kl.III240 pošng
Pampus Golden Ajax 3 kl.II130 pošng
TrŲtter 1 kl.II182 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.II181 pošng
LP Cindy 3 kl.I116 pošng
Cilla 2 kl.I148 pošng
Cannons Black Spiritual 1 kl.I167 pošng

1981-10-04 Všstervik SBK
Echohill Ginger 3 kl.I122 pošng
LP Rinto 1 kl.I183 pošng

1981-10-04 UmeŚ SBK
SE LCH Elissa 2 kl.III230 pošng
Moloss Blenda 1 kl.II171 pošng

1981-10-04 SŲdertšlje SBK
Carry 3 kl.I110 pošng
LP Galefair Ajda 1 kl.I168 pošng

1981-10-04 MŲnsterŚs SBK
LP Kelly 2 kl.III243 pošng

1981-10-04 Grums SBK
LP Ali 3 kl.I103 pošng
Akela 1 kl.I161 pošng

1981-10-04 Askersund SBK
Leo 1 kl.I185 pošng

1981-10-03 Bro-HŚbo SBK
Frosta Athena 2 kl.I150 pošng
LP Willows Little Black Beauty 1 kl.I189 pošng
LP Marrowbones Ruby 1 kl.I185 pošng

1981-10-03 Tibro SBK
LP Pontus 3 kl.II137 pošng
Timjann 3 kl.II133 pošng
Ajax 1 kl.II171 pošng
Catja 3 kl.I123 pošng
Jupiter 3 kl.I101 pošng
Leo 2 kl.I149 pošng
Bonita 1 kl.I164 pošng

1981-09-27 Nedansiljan SBK
Destinys Bounty 3 kl.I118 pošng
Ammanda 2 kl.I157 pošng

1981-09-27 Emmaboda SBK
Tarzan 3 kl.II128 pošng

1981-09-27 ÷rebro SBK
LP Cognac 2 kl.I147 pošng

1981-09-27 Všnersborg SBK
SE LCH Idas Rosa 1 kl.III268 pošng
LP Pontus 2 kl.II145 pošng
Anna 1 kl.II160 pošng
SE LCH Idas Maja 1 kl.I173 pošng

1981-09-27 Lindesberg SBK
LP Ami 1 kl.I169 pošng
Stardogs Cita 1 kl.I163 pošng

1981-09-27 Forshaga-Deje SBK
Akela 2 kl.I152 pošng

1981-09-26 Gšvle SBK
Alhi 1 kl.I171 pošng

1981-09-20 Roslagen SBK
SE LCH LP Caddy 2 kl.III242 pošng
Beliza 2 kl.III242 pošng
LP Willows Little Black Beauty 2 kl.I143 pošng
Aroscas Dreaming Lad 1 kl.I174 pošng

1981-09-20 Ljungby SBK
SE LCH Lorry 3 kl.II130 pošng

1981-09-20 NorrkŲping SBK
Messalin's Baltazar 3 kl.I135 pošng
Messalin's Michael 2 kl.I156 pošng
LP Messalin's Monsieur 2 kl.I153 pošng

1981-09-20 MalmŲ SBK
Thyra 2 kl.II157 pošng
Nick 2 kl.II155 pošng
LP Pampus Betzy 3 kl.I119 pošng
Astrid 2 kl.I149 pošng
RygŚrdens Atos 2 kl.I146 pošng

1981-09-20 Lycksele SBK
SE LCH Elissa 2 kl.III251 pošng

1981-09-20 LaxŚ SBK
Gina 1 kl.I186 pošng
Bonita 1 kl.I170 pošng

1981-09-20 Katrineholm SBK
LP Cesar 1 kl.I161 pošng

1981-09-17 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP Caddy 2 kl.III237 pošng
Frosta Athena 3 kl.I121 pošng
LP Willows Little Black Beauty 1 kl.I170 pošng

1981-09-16 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III229 pošng
Ganador 3 kl.I138 pošng
Gunda 3 kl.I131 pošng

1981-09-13 Munkedal SBK
Pompe 2 kl.III228 pošng

1981-09-13 ŇmŚl SBK
LP Ali 3 kl.I120 pošng

1981-09-13 Všrnamo SBK
Bingo 2 kl.II156 pošng
SE LCH Lorry 2 kl.II141 pošng
Snoffi 3 kl.I120 pošng

1981-09-13 Vaxholm SBK
Heidi 2 kl.I141 pošng

1981-09-13 Karlskoga SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III211 pošng
SE BCH Lord 2 kl.III226 pošng
Mallards Franki Belle 2 kl.I156 pošng
Destinys Across 1 kl.I185 pošng

1981-09-13 HšrnŲsand SBK
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III247 pošng
Ganador 3 kl.I125 pošng

1981-09-12 Vimmerby SBK
LP Kelly 3 kl.III207 pošng
LabbegŚrden's Delice 3 kl.II102 pošng
Bina 1 kl.II175 pošng
Brasse 2 kl.I150 pošng
LP Rinto 1 kl.I176 pošng

1981-09-12 RŲnninge AFB/SBK
Pyrus 3 kl.I102 pošng

1981-09-12 Bršcke SBK
Quinta 3 kl.I132 pošng

1981-09-06 SŲdra Gotland SBK
SE LCH Aria 3 kl.II101 pošng
Oden 2 kl.I154 pošng

1981-09-06 Sšffle SBK
LP Ali 2 kl.I146 pošng

1981-09-06 Stenungsund SBK
LP GrinnerŚs Asco 3 kl.II111 pošng
Billy 1 kl.II166 pošng
Stallyktans Aida 1 kl.I164 pošng

1981-09-06 JŲnkŲping SBK
Bingo 3 kl.II115 pošng
Anja 1 kl.I165 pošng

1981-09-06 GŲinge Broby SBK
Nick 2 kl.II146 pošng
Bina 1 kl.II172 pošng
Joker 3 kl.I130 pošng
Charlie 3 kl.I129 pošng
Mixi 3 kl.I124 pošng
Puhs Courage 2 kl.I144 pošng
SE LCH Bella 1 kl.I172 pošng

1981-09-06 Fšrgelanda SBK
Rocco's Blackdahlia 2 kl.I152 pošng
Všttlestugans Isak 1 kl.I163 pošng

1981-09-06 Falkenberg SBK
LP Hšrkilas Yva Ii 3 kl.II102 pošng

1981-09-05 ÷stersund SBK
Zorba Dacapo 3 kl.I127 pošng

1981-09-05 GŲteborg AFBF/SBK
LP GrinnerŚs Asco 3 kl.II105 pošng

1981-09-05 Norsborg SKK
SE UCH FI UCH Aroscas Funny Black Huntsman 3 kl.III203 pošng
SE LCH Krysshamns Mikko 2 kl.III250 pošng
Frosta Athena 2 kl.I146 pošng

1981-08-30 Solna-Sundbyb. SBK
SE LCH LP Caddy 1 kl.III270 pošng
Proud Purdey 3 kl.II113 pošng
Track's Empire-Girl 2 kl.II153 pošng
Bamse 2 kl.I149 pošng

1981-08-30 Osby SBK
SE LCH Lukas 2 kl.III227 pošng Johansson Lars
Popayanz Icterus 3 kl.II130 pošng Johansson Lars
Joker 3 kl.I128 pošng
Charlie 2 kl.I144 pošng
Laidy 1 kl.I175 pošng
SE LCH Bella 0172 pošng Friberg Kurt

1981-08-29 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Elissa 2 kl.III249 pošng Altin Britt
SE LCH Laura 2 kl.III243 pošng Altin Britt
SE LCH SE JCH Sandra 1 kl.III272 pošng Altin Britt
Moloss Blenda 2 kl.II151 pošng Vesterlund Allan
SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Akke 2 kl.I159 pošng Vesterlund Allan

1981-08-29 Skaraborgs Dist SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 9 kl.III288 pošng Svedberg Inga
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III268 pošng Svedberg Inga

1981-08-29 Lysekil SBK
Pompe 2 kl.III228 pošng Andersson Jan
Elinsvicky 2 kl.II153 pošng Andersson Jan
Donna 2 kl.I145 pošng Andersson Jan

1981-08-29 AlingsŚs SSRK
LP GrinnerŚs Asco 3 kl.II109 pošng Carlsson Eric
SE LCH Idas Maja 2 kl.I155 pošng Carlsson Eric
Castor 2 kl.I154 pošng Carlsson Eric
Penona 1 kl.I175 pošng Carlsson Eric
Linda 1 kl.I167 pošng Carlsson Eric
LP Idas Malin 1 kl.I161 pošng Carlsson Eric

1981-08-26 Všllingby SBK
Proud Purdey 3 kl.II129 pošng Magnusson Bo
Track's Empire-Girl 2 kl.II149 pošng Magnusson Bo

1981-08-23 LinkŲping SBK
LabbegŚrden's Delice 2 kl.II158 pošng Pettersson GŲsta
Frida 2 kl.I159 pošng Pettersson GŲsta

1981-08-23 TyresŲ SBK
Vicky 2 kl.I156 pošng Bredin GŲran
Carmen 2 kl.I144 pošng Bredin GŲran
LP Cindys Xenia 2 kl.I143 pošng Bredin GŲran

1981-08-23 Hšllefors SBK
SE LCH Bonnie 1 kl.III298 pošng SkoglŲf Sune
Lagross Olivia 2 kl.II154 pošng SkoglŲf Sune
Mallards Franki Belle 2 kl.I155 pošng SkoglŲf Sune
Imp's Brown-Tobac 2 kl.I154 pošng SkoglŲf Sune

1981-08-22 EnkŲping SBK
Peggy 3 kl.I132 pošng Nyman Kjell
Julle 1 kl.I171 pošng Nyman Kjell

1981-08-16 EslŲv SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III192 pošng Pettersson Axel
SE LCH Pampus Amico 1 kl.III282 pošng Pettersson Axel
Nick 2 kl.II143 pošng Wilťn Gert
SE LCH LP Sanna 2 kl.I158 pošng Ringdahl Kaj
Bella 2 kl.I141 pošng Ringdahl Kaj
Beda 1 kl.I170 pošng Ringdahl Kaj

1981-08-16 UleŚborg FKK
SE UCH FI UCH ÷rlabbens Petra 0194 pošng Pehkonen Risto

1981-08-15 VšsterŚs SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 1 kl.III266 pošng

1981-08-15 Vadstena SBK
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II178 pošng Pettersson GŲsta

1981-08-15 GŲtene SBK
SE LCH Bonnie 1 kl.III317 pošng Hedberg Rolf
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III288 pošng Hedberg Rolf
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III285 pošng Hedberg Rolf
Bellis 2 kl.II158 pošng Hedberg Rolf
SE LCH Paulina Denise 2 kl.II155 pošng Hedberg Rolf
LP Boy 2 kl.II152 pošng Hedberg Rolf
LP Pontus 1 kl.I184 pošng Hedberg Rolf
Bonita 1 kl.I160 pošng Hedberg Rolf

1981-08-14 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.III264 pošng NystrŲm Hans-Erik
Cindys Manhattan 2 kl.II149 pošng StrŲm Conny
Marius 3 kl.I103 pošng Nilsson Ulf
Ganador 1 kl.I161 pošng Nilsson Ulf

1981-08-09 Kalmar SBK
LP Lotta 1 kl.I166 pošng Lindquist Urban

1981-08-09 Eskilstuna SBK
SE LCH Bonnie 1 kl.III296 pošng Nordgren Jan
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.I177 pošng Nordgren Jan

1981-08-09 SydŲstra SkŚne SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III209 pošng Olsson Gudmar
Thyra 2 kl.II147 pošng Larsson Lars
Azita 3 kl.I110 pošng Larsson Lars
SE LCH LP Sanna 1 kl.I191 pošng Larsson Lars

1981-08-08 Hallsberg SBK
Imp's Bird-Song 3 kl.I109 pošng ÷sterlund Hans
Mallards Franki Belle 3 kl.I104 pošng ÷sterlund Hans
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.I176 pošng ÷sterlund Hans

1981-08-02 Malung SBK
Manolito 1 kl.I164 pošng Gustavsson L-G

1981-08-02 Arvika SBK
Cindy 3 kl.I118 pošng Wihlborg Ňke
Buster 3 kl.I117 pošng Wihlborg Ňke
Rasmus 2 kl.I152 pošng Wihlborg Ňke
Mallards Honey Blonde 2 kl.I150 pošng Wihlborg Ňke

1981-07-26 Hudiksvall SBK
SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Akke 1 kl.I166 pošng Schilling Ivan

1981-07-26 Všstbo SBK
SE LCH Bella-Donna 3 kl.III209 pošng Gustavsson Bengt
Sappo 2 kl.II149 pošng Gustavsson Bengt
Stenbockens Oskaria 2 kl.I158 pošng Carlsson Bo
Hšrkilas Yvos I 2 kl.I158 pošng Carlsson Bo
Rodarbal Tanja 1 kl.I167 pošng Carlsson Bo

1981-07-26 Lycksele SBK
Moloss Blenda 1 kl.I171 pošng Eriksson Bengt

1981-07-17 Ňsele SBK
SE LCH Elissa 2 kl.III250 pošng GŲransson Sven-Ňke
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III247 pošng GŲransson Sven-Ňke
SE LCH Buffy 2 kl.III240 pošng GŲransson Sven-Ňke
SE LCH SE JCH Sandra 2 kl.III231 pošng GŲransson Sven-Ňke
SE LCH Laura 1 kl.III287 pošng GŲransson Sven-Ňke
Moloss Blenda 2 kl.I159 pošng
Destinys Alexandra 1 kl.I169 pošng

1981-07-12 Mšrsta-Sigtuna SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 3 kl.III223 pošng BrostrŲm Bo
Svarte-Petter 1 kl.II165 pošng BrostrŲm Bo
Annixis Easter Boy 3 kl.I133 pošng Edlund ÷sten

1981-07-11 Vilhelmina SBK
Destinys Alexandra 2 kl.I159 pošng GŲransson Sven-Ňke

1981-07-11 LinkŲping SSRK
Astor 2 kl.III253 pošng Pettersson GŲsta
Arras 3 kl.II116 pošng Pettersson GŲsta
Ariette 3 kl.I135 pošng Pettersson GŲsta
Messalin's Michael 3 kl.I113 pošng Pettersson GŲsta
Jesper 3 kl.I105 pošng Pettersson GŲsta
Cesar 3 kl.I103 pošng Pettersson GŲsta
Kamrats Julianna 1 kl.I164 pošng Pettersson GŲsta

1981-06-28 Vetlanda SBK
Amin 1 kl.II173 pošng Svensson Kjell
Ferdinand 3 kl.I130 pošng Andersen Anita
SE LCH SE BCH Chicko 2 kl.I158 pošng Andersen Anita
Roj 2 kl.I155 pošng Andersen Anita
LabbegŚrden's Delice 2 kl.I148 pošng Andersen Anita

1981-06-27 Sundsvall SBK
SE LCH Elissa 3 kl.III203 pošng
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III225 pošng
Cindys Manhattan 3 kl.II121 pošng BjŲrklund KŚre
SE JCH Quenna 2 kl.I158 pošng LŲfberg Ňsa
Asta 2 kl.I153 pošng LŲfberg Ňsa
Moloss Blenda 2 kl.I153 pošng LŲfberg Ňsa

1981-06-27 Bollnšs SBK
Dipper's Cosy-Bumblebee 2 kl.I157 pošng Larsson Georg

1981-06-21 Simrishamn SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III215 pošng Olsson Sture
Portus 3 kl.II124 pošng BjŲrkquist Egon C
Alex 3 kl.II122 pošng BjŲrkquist Egon C
LP Pampus Golden Carim 3 kl.II121 pošng BjŲrkquist Egon C
Kamrats Ariella 3 kl.I132 pošng Altenmark Sven
Cilla 3 kl.I131 pošng Lindberg Sture
Lilly 3 kl.I124 pošng Altenmark Sven
Elly 3 kl.I113 pošng Altenmark Sven
SE LCH LP Sanna 1 kl.I166 pošng Lindberg Sture

1981-06-21 Karlstad SVTEK
Tessy 3 kl.I128 pošng Wihlborg Ňke

1981-06-17 Všllingby SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III254 pošng Nilsson GŲran
Blackmailer 2 kl.II156 pošng Magnusson Bo
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.II167 pošng Magnusson Bo
LP Cesar 1 kl.I166 pošng MalmstrŲm Stig

1981-06-14 ÷sthammar SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III250 pošng
Bersheba 3 kl.II127 pošng
LP Farah-Dibha 2 kl.II147 pošng
Labrindas Opal 1 kl.I185 pošng
Balder 1 kl.I160 pošng

1981-06-14 Ystad SBK
SE LCH Lukas 2 kl.III223 pošng Olsson Gudmar
Pampus Golden Ajax 3 kl.II139 pošng Mohlin Arne
Nick 3 kl.II131 pošng Mohlin Arne
Alex 3 kl.II123 pošng Mohlin Arne
LP Cindy 3 kl.I138 pošng LŲfgren BjŲrn
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.I163 pošng LŲfgren BjŲrn

1981-06-14 Tidaholm SBK
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III279 pošng Magnusson Ingemar
Bellis 2 kl.II158 pošng Magnusson Ingemar
Sappo 2 kl.II157 pošng Magnusson Ingemar
Anja 3 kl.I132 pošng Magnusson Ingemar
LP Pontus 2 kl.I140 pošng Magnusson Ingemar
SE LCH Paulina Denise 1 kl.I161 pošng Magnusson Ingemar

1981-06-14 Sala SBK
Frost 3 kl.I132 pošng HŲglund Tim
Black-Shadow 3 kl.I121 pošng HŲglund Tim

1981-06-14 Malmen SBK
SE UCH FI UCH ÷rlabbens Petra 2 kl.II147 pošng

1981-06-14 Kramfors SBK
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III247 pošng
SE LCH Paddywags Copper Delight 2 kl.III243 pošng
LP Ray 2 kl.II155 pošng

1981-06-14 Kind SBK
Brantastigs Olivia 3 kl.III205 pošng Gladh Tage
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.III261 pošng Gladh Tage
Black Leda 3 kl.II138 pošng Gladh Tage
Billy 2 kl.II140 pošng Gladh Tage
Kamrats Bandit Ii 3 kl.I127 pošng Gladh Tage

1981-06-14 Haninge SBK
Orr 2 kl.I158 pošng Trillcott Nils

1981-06-14 Falkenberg SBK
Ňslidens Sweet Gentle Bess 2 kl.I153 pošng

1981-06-14 Aneby SBK
Ingmos Daisy Hil 3 kl.II125 pošng Johansson Hans
SE LCH SE BCH Chicko 1 kl.I167 pošng Johansson Hans

1981-06-14 Helsingborg SBK
Lina 3 kl.III223 pošng Klang Egon
SE LCH Pampus Amico 2 kl.III253 pošng Klang Egon
Baron 2 kl.II140 pošng Dahl Lars-Olof
Gun-Smokes Penelope 3 kl.I132 pošng Olsson Stig
Beda 2 kl.I155 pošng Olsson Stig
Fina 1 kl.I167 pošng Ringdahl Kaj
Roy 1 kl.I164 pošng Olsson Stig
LP Pampus Betzy 1 kl.I163 pošng Olsson Stig

1981-06-13 Uppsala SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 3 kl.III215 pošng SŲderstrŲm L-E
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III280 pošng SŲderstrŲm L-E
Bersheba 3 kl.II136 pošng SŲderstrŲm L-E

1981-06-13 ÷rebro SBK
LP SE BCH Hansie 1 kl.I167 pošng Johansson Ňke

1981-06-13 Trollhšttan SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 2 kl.III234 pošng Pettersson Lennart
Bellis 2 kl.II159 pošng Leonardsson Roland
LP Girl 2 kl.II154 pošng Leonardsson Roland
Elinsvicky 1 kl.II164 pošng Leonardsson Roland
Filippa 1 kl.I181 pošng Leonardsson Roland
Adoxceae 1 kl.I177 pošng Leonardsson Roland
Sandra 1 kl.I177 pošng Leonardsson Roland
LP Rainstone Mayflower 1 kl.I173 pošng Leonardsson Roland
LP Pontus 1 kl.I163 pošng Leonardsson Roland

1981-06-11 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 1 kl.III266 pošng Sandberg Yngve
Cindys Julkaramell 2 kl.I148 pošng
Svarte-Petter 1 kl.I184 pošng
LP Galefair Ajda 1 kl.I164 pošng

1981-06-10 VšrmdŲ SBK
Cindarella 3 kl.I124 pošng Karlsson Kjell

1981-06-08 V:a Medelpad SBK
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.III269 pošng Thelin Thorsten

1981-06-08 Ronneby SBK
SE LCH Lukas 2 kl.III226 pošng Nilsson Bertil
Linda 1 kl.II174 pošng Nilsson Bertil
Roy 1 kl.II171 pošng Nilsson Bertil
Baffi 2 kl.I146 pošng Friberg Kurt
Havalidens Linus 2 kl.I145 pošng Friberg Kurt
Black Point 1 kl.I160 pošng Friberg Kurt

1981-06-08 Lindesberg SBK
Astor 2 kl.III227 pošng Wihlborg Ňke
LP Ami 1 kl.I171 pošng Wihlborg Ňke
Stardogs Cita 1 kl.I164 pošng Wihlborg Ňke

1981-06-07 VšsterŚs SBK
LP Tryggs Lord 1 kl.I166 pošng

1981-06-07 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Bostic 1 kl.III257 pošng BjŲrklund KŚre
Marius 2 kl.I141 pošng BjŲrklund KŚre

1981-06-07 Borlšnge SSRK
SE JCH Mallards Rusty Rat 2 kl.III251 pošng Eklund Gunilla
SE LCH SE JCH Twigg's Teal Duck 1 kl.III266 pošng Eklund Gunilla
Bobbo 3 kl.II107 pošng Eklund Gunilla
Cannons Pikina 2 kl.II157 pošng Eklund Gunilla
Blackcocks Emil 2 kl.II148 pošng Eklund Gunilla
NO JCH SE JCH Lovegod 3 kl.I132 pošng Eklund Gunilla
Arina 3 kl.I130 pošng Eklund Gunilla
Marchoe 3 kl.I112 pošng Eklund Gunilla
Magic-Medwyn 2 kl.I142 pošng Eklund Gunilla

1981-06-07 Nora SBK
Astor 2 kl.III246 pošng Gimby Stig
Imp's Brown-Tobac 2 kl.I152 pošng Gimby Stig

1981-06-07 Roslagen SBK
Proud Purdey 3 kl.II131 pošng Jonsson Lars-Ivar
Track's Empire-Girl 2 kl.II152 pošng Jonsson Lars-Ivar

1981-06-07 SšvsjŲ SBK
Laban 3 kl.II107 pošng
Anja 2 kl.I155 pošng
LabbegŚrden's Delice 1 kl.I175 pošng

1981-06-06 Tierp SBK
Track's Empire-Girl 3 kl.II128 pošng Olsson JŲrgen
Proud Purdey 3 kl.II126 pošng Olsson JŲrgen
Nick 3 kl.I125 pošng Olsson JŲrgen

1981-06-06 Motala SBK
Ferdinand 3 kl.I119 pošng

1981-06-06 Lesseboorten SBK
Amin 3 kl.II115 pošng Magnusson Ingvar
Linda 1 kl.II165 pošng Magnusson Ingvar
Stenbockens Oskaria 2 kl.I143 pošng Magnusson Ingvar

1981-05-31 Grums SBK
LP Ali 2 kl.I153 pošng Gimby Stig

1981-05-31 Uddevalla SBK
Filippa 2 kl.I151 pošng Bucklin Lars
LP Rainstone Mayflower 2 kl.I147 pošng Bucklin Lars

1981-05-31 MalmŲ SBK
LP Cindy 2 kl.I149 pošng Persson Sven
Kammahavs Black Anemon 1 kl.I173 pošng Weitfeldt Rolf
RygŚrdens Mister 1 kl.I173 pošng Sandnes Barbara
Thyra 1 kl.I170 pošng Sandnes Barbara

1981-05-31 Ňrjšng SBK
Sabina 2 kl.I152 pošng Lindh Bengt
Zazza 1 kl.I169 pošng Lindh Bengt
LP Rodarbal Otto 1 kl.I165 pošng Lindh Bengt

1981-05-31 Vaxholm SBK
Advokat 1 kl.II172 pošng Holtman Margareta

1981-05-31 Vadstena SBK
LP Amaltheia 1 kl.II166 pošng Sandell Nils
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II162 pošng Sandell Nils

1981-05-31 Stockholm SBK
SE BCH Titos 2 kl.I151 pošng KšllstrŲm BjŲrn

1981-05-31 NykŲping SBK
Perdita 2 kl.II155 pošng Nilsson Erland

1981-05-31 MalmŲ SBK
LP Pampus Golden Carim 3 kl.II132 pošng Johansson Ňke
Janna 2 kl.I145 pošng Persson Sven
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.I167 pošng Weitfeldt Rolf

1981-05-31 Malmen SBK
SE UCH FI UCH ÷rlabbens Petra 1 kl.I181 pošng

1981-05-31 LidkŲping SBK
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III281 pošng Johansson Karl-Erik
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III272 pošng Johansson Karl-Erik
LP Boy 1 kl.II162 pošng Johansson Karl-Erik
Bonita 3 kl.I157 pošng Johansson Karl-Erik
Mojra 3 kl.I131 pošng Johansson Karl-Erik
LP Pontus 2 kl.I156 pošng Johansson Karl-Erik

1981-05-31 Laholm SBK
SE LCH Morrie 1 kl.I172 pošng Eriksson Christer

1981-05-31 HšrnŲsand SBK
SE LCH SE JCH Forest 3 kl.III212 pošng Crona Gunnel
LP Ray 2 kl.II151 pošng Crona Gunnel

1981-05-31 GŲteborg SBK
Dino 3 kl.II137 pošng Karlsson Sven
Elinsvicky 2 kl.II146 pošng Karlsson Sven

1981-05-31 Grums SBK
Astor 3 kl.III192 pošng Gimby Stig
Bernebo Cimo 3 kl.II131 pošng NordstrŲm Sven-Inge

1981-05-31 Arboga SBK
Lagross Olivia 3 kl.II130 pošng Jansson Barbro
Lagross Oliver 2 kl.I150 pošng Ringqvist Kurt
Bilbo-Bull 1 kl.I169 pošng Ringqvist Kurt

1981-05-30 SmŚl Stenar SBK
SE LCH Lorry 2 kl.II158 pošng Svensson Kent

1981-05-30 SmŚl Stenar SBK
Brantastigs Olivia 3 kl.III222 pošng Svensson Kent
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.III278 pošng Svensson Kent
Kamrats Lappolill 1 kl.I163 pošng Svensson Kent

1981-05-30 Mellerud SBK
LP California 3 kl.II138 pošng Hyrťn Bertil
Bernebo Cimo 1 kl.II165 pošng Hyrťn Bertil

1981-05-30 LinkŲping SBK
Bamse 3 kl.I137 pošng BjŲrkman Ňke

1981-05-30 Trollhšttan SSRK
SE LCH Idas Rosa 3 kl.III210 pošng Wasteson Gunnel
Daisy 3 kl.II113 pošng Wasteson Gunnel
LP Rainstone Mayflower 3 kl.I125 pošng Wasteson Gunnel
Castor 2 kl.I145 pošng Wasteson Gunnel
LP GrinnerŚs Asco 2 kl.I142 pošng Wasteson Gunnel
Akropolis Camelina 1 kl.I180 pošng Wasteson Gunnel
Balder 1 kl.I167 pošng Wasteson Gunnel

1981-05-28 Lomma SBK
RygŚrdens Mister 1 kl.I175 pošng Nilsson Leif
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.I167 pošng Lorentzen Gunvor
Jack 1 kl.I163 pošng Nilsson Leif

1981-05-28 AlingsŚs SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III258 pošng Carlsson Eric
Elinsvicky 2 kl.II157 pošng Carlsson Eric
Gullfreds Black Sir Domino 3 kl.I113 pošng Gudmunds Laila
Ringo 1 kl.I164 pošng Gudmunds Laila

1981-05-28 BosjŲkloster SKK
Bamse 3 kl.I105 pošng Sandnes Barbara
SE LCH LP Sanna 1 kl.I185 pošng Sandnes Barbara
Kammahavs Black Anemon 1 kl.I179 pošng Petersson Bert

1981-05-24 Kristinehamn SBK
Mallards Franki Belle 3 kl.I100 pošng Sangeus Ňke

1981-05-24 Všnersborg SBK
SE LCH Idas Rosa 2 kl.III243 pošng Hyrťn Bertil
SE LCH LP SE BCH Ballerina 2 kl.III235 pošng Hyrťn Bertil
LP Girl 2 kl.II149 pošng Hyrťn Bertil
Bernebo Cimo 1 kl.II172 pošng Hyrťn Bertil
LP Rainstone Mayflower 2 kl.I157 pošng Hyrťn Bertil
LP Pontus 2 kl.I153 pošng Hyrťn Bertil
Timjann 2 kl.I149 pošng Hyrťn Bertil
SE LCH Idas Maja 2 kl.I146 pošng Hyrťn Bertil

1981-05-24 SkellefteŚ SBK
Puhs Solitaire 3 kl.I136 pošng GŲransson Sven-Ňke

1981-05-24 SkanŲr-Falsterb SBK
Aida 3 kl.II138 pošng Pettersson Britt
Pampus Golden Ajax 3 kl.II137 pošng Pettersson Britt
Acke 3 kl.I102 pošng Frid Crispin
Kammahavs Black Anemon 2 kl.I155 pošng BjŲrkman Claes
RygŚrdens Mister 1 kl.I173 pošng BjŲrkman Claes
LP Cindy 1 kl.I163 pošng Frid Crispin

1981-05-24 Mariestad SBK
Astor 3 kl.III192 pošng Moberg GŲsta
Sappo 3 kl.II124 pošng Moberg GŲsta
Kim 3 kl.II102 pošng Moberg GŲsta
SE LCH Lilleman 1 kl.II161 pošng Moberg GŲsta

1981-05-24 Lycksele SBK
Cross 2 kl.II142 pošng Eriksson Bengt

1981-05-24 Lerum SBK
Elinsvicky 2 kl.II152 pošng EdstrŲm Ketty
Adoxceae 2 kl.I157 pošng EdstrŲm Ketty

1981-05-24 Halmstad SBK
SE LCH Pampus Amico 2 kl.III238 pošng Andersson Alf
Leidi 1 kl.I172 pošng Andersson Kaj
LP Maccahan 1 kl.I170 pošng Andersson Kaj

1981-05-24 GŲteborg SBK
Brantastigs Olivia 3 kl.III216 pošng Mellqvist Stig
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.III290 pošng Mellqvist Stig

1981-05-23 ÷rnskŲldsvik SBK
SjŲtullens Perro 3 kl.III205 pošng Vesterlund Allan
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.III200 pošng Vesterlund Allan
LP Ray 2 kl.II153 pošng
Moloss Blenda 2 kl.I154 pošng Jonsson A

1981-05-23 Sthlm-SŲ SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III252 pošng Eklund Hugo
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.III263 pošng Eklund Hugo
Track's Empire-Girl 3 kl.II139 pošng Eklund Hugo
SE BCH Titos 1 kl.I178 pošng Palmšng Sven

1981-05-22 LidingŲ SBK
LP Illona 2 kl.II158 pošng Gademar Roland
Brantastigs ÷bbe 3 kl.I107 pošng SchŲn Leif
Alfons 1 kl.I181 pošng SchŲn Leif

1981-05-20 Všllingby SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 2 kl.III234 pošng Gademar Roland
LP Illona 2 kl.II155 pošng Nilsson GŲran
Aroscas Dreaming Lad 2 kl.I158 pošng Gademar Roland
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.I169 pošng Gademar Roland

1981-05-17 Karlshamn SBK
Bandit 2 kl.II155 pošng Karlsson Hardy
SE BCH Pajazzo 2 kl.II149 pošng Karlsson Hardy
Linda 1 kl.II185 pošng Karlsson Hardy
SE LCH Bella 1 kl.I167 pošng Karlsson Hardy

1981-05-17 ÷stersund SBK
ńlvgŚrdens Labrissa 3 kl.I127 pošng IggstrŲm Einar

1981-05-17 MjŲlby SBK
LP Mallards Spey Gillie 2 kl.II150 pošng

1981-05-17 ÷sterŚker SBK
Mendohza 2 kl.I157 pošng Forsberg Lennart

1981-05-17 ÷stersund SBK
Bessie 3 kl.II132 pošng Thelin Thorsten
SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Akke 2 kl.I147 pošng IggstrŲm Einar

1981-05-17 Visby SBK
SE LCH Aria 1 kl.I184 pošng Nylund Jan-Eric

1981-05-17 Stenungsund SBK
Sandra 3 kl.I133 pošng Pettersson Lennart
Chang 3 kl.I122 pošng Pettersson Lennart
Dennis 3 kl.I117 pošng Pettersson Lennart
Mamba 1 kl.I183 pošng Pettersson Lennart
Filippa 1 kl.I161 pošng Pettersson Lennart

1981-05-17 PiteŚ SBK
Cross 2 kl.II142 pošng HŲggren Jonas
ńlvgŚrdens Mt Morgan 1 kl.II162 pošng HŲggren Jonas
LP ńlvgŚrdens Truth 1 kl.I174 pošng HŲggren Jonas

1981-05-17 Nacka SBK
Assar 3 kl.III208 pošng Johansson Lennart
Bamse 3 kl.I134 pošng
Brantastigs ÷bbe 3 kl.I116 pošng Johansson Lennart
LP Illona 1 kl.I175 pošng

1981-05-17 Mark SBK
SE LCH LP SE BCH Anto 3 kl.III197 pošng Noren Bo
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 2 kl.III240 pošng Noren Bo
Billy 3 kl.II116 pošng Noren Bo
Alfrida 3 kl.I123 pošng Gladh Tage
Ringo 2 kl.I151 pošng Gladh Tage
LP Hšrkilas Zita V 2 kl.I150 pošng Gladh Tage
Fanny 2 kl.I147 pošng Gladh Tage

1981-05-17 Karlshamn SBK
Folke 3 kl.I121 pošng Nilsson Bertil
Emil 2 kl.I154 pošng Nilsson Bertil
Laboina 1 kl.I180 pošng Nilsson Bertil

1981-05-17 Hšssleholm SBK
Lina 2 kl.III248 pošng
SE LCH Lukas 2 kl.III231 pošng
Yerbas Cito 1 kl.III260 pošng
Baron 1 kl.II167 pošng

1981-05-17 Herrljunga SBK
Bellis 2 kl.II152 pošng Carlsson Eric
Timjann 3 kl.I120 pošng Carlsson Eric
LP Pontus 1 kl.I163 pošng Carlsson Eric

1981-05-17 Bro-HŚbo SBK
Blackmailer 1 kl.II168 pošng Von Gegerfeldt B

1981-05-16 GullspŚng SBK
Mallards Franki Belle 3 kl.I108 pošng Magnusson Ingemar

1981-05-16 Landskrona SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.I159 pošng
Ilka 2 kl.I157 pošng
Fina 1 kl.I180 pošng Dahl Lars-Olof
LP Pampus Betzy 1 kl.I174 pošng Dahl Lars-Olof

1981-05-16 Gšvle SBK
Willows Golddigger 1 kl.I192 pošng Gynnestam Fred P

1981-05-16 GullspŚng SBK
Sappo 1 kl.II179 pošng Magnusson Ingemar

1981-05-16 FinspŚng SBK
Amanda 1 kl.I165 pošng

1981-05-16 Ed SBK
LP California 3 kl.II102 pošng Andersson Stig
Bernebo Cimo 2 kl.II156 pošng Andersson Stig
Rocco's Blackdahlia 3 kl.I127 pošng Andersson Stig
LP Rodarbal Otto 1 kl.I182 pošng Andersson Stig

1981-05-10 HšrnŲsand SBK
LP Ray 2 kl.II154 pošng Ňsander Lars-Ove

1981-05-10 ŇmŚl SBK
LP Rodarbal Otto 2 kl.I146 pošng NordstrŲm Sven-Inge

1981-05-10 Vimmerbyorten SBK
SE LCH Kamrats Oidipus 2 kl.III240 pošng Loeffel Willy
Clarissa 3 kl.II138 pošng Andersson Rune
LabbegŚrden's Delice 3 kl.I127 pošng Andersson Rune
Sizzie 2 kl.I140 pošng Andersson Rune

1981-05-10 TyresŲ SBK
LP Yvette 2 kl.II154 pošng Bergquist Allan
LP Cindys Xenia 1 kl.I165 pošng Bredin GŲran

1981-05-10 Kristianstad SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III202 pošng
Havalidens Linus 2 kl.I145 pošng
Loffe 1 kl.I185 pošng
RygŚrdens Vagant 1 kl.I185 pošng
Pyramus 1 kl.I167 pošng

1981-05-10 Karlskrona SBK
Linda 1 kl.II173 pošng SjŲsten Roland
SE LCH Bella 3 kl.I128 pošng SjŲsten Inki

1981-05-09 Boden SBK
Madicken 3 kl.I123 pošng Friman Anders
LP ńlvgŚrdens Truth 1 kl.I160 pošng Friman Anders

1981-05-04 SkŲvde SBK
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III268 pošng Moberg GŲsta
SE LCH Lilleman 3 kl.II133 pošng Moberg GŲsta
Ajax 3 kl.II123 pošng Moberg GŲsta
SE LCH Bonnie 1 kl.II172 pošng Moberg GŲsta

1981-05-03 Vara-Gršstorp SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III272 pošng Magnusson Ingemar
Bellis 3 kl.II127 pošng Magnusson Ingemar
SE LCH Lilleman 2 kl.II144 pošng Magnusson Ingemar
LP Pontus 3 kl.I131 pošng Magnusson Ingemar
Timjann 1 kl.I173 pošng Magnusson Ingemar

1981-05-03 Tibro SBK
Sappo 2 kl.II143 pošng Persson BŲrje
Astor 1 kl.II167 pošng Persson BŲrje

1981-05-03 SvalŲv SBK
Black Gino 2 kl.II142 pošng Andersson Kurt
LP Maccahan 3 kl.I108 pošng Rylander Lars
Roy 2 kl.I147 pošng Rylander Lars
LP Pampus Betzy 2 kl.I140 pošng Dahl Lars-Olof
Fina 1 kl.I171 pošng Dahl Lars-Olof
LP Pampus Golden Carim 1 kl.I165 pošng Rylander Lars

1981-05-03 Stršngnšs SBK
Perdita 1 kl.II162 pošng Wozny Sten

1981-05-03 Markaryd SBK
SE LCH Pampus Amico 2 kl.III252 pošng Wejsfelt Lennart
SE LCH Lukas 2 kl.III246 pošng Wejsfelt Lennart
Bandit 2 kl.II157 pošng Vinkvist Lennart
SE LCH Lorry 2 kl.II151 pošng Vinkvist Lennart
Zenta 1 kl.II162 pošng Vinkvist Lennart
SE LCH Bella 1 kl.I163 pošng Ringdahl Kaj

1981-05-02 TimrŚ SBK
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.III201 pošng Ňsander Lars-Ove
SE LCH SE JCH Forest 2 kl.III237 pošng Ňsander Lars-Ove
Cindys Manhattan 3 kl.II121 pošng Lundin Alf
LP Ray 1 kl.II169 pošng Lundin Alf
Marius 2 kl.I147 pošng Nilsson Ulf

1981-05-02 SŲdertšlje SBK
SE BCH Titos 1 kl.I169 pošng Johansson John K A

1981-05-01 Sthlm-SŲ SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.III258 pošng Eklund Hugo

1981-04-26 Všsby SBK
Jakob 3 kl.I158 pošng Appelgren Karl Erik

1981-04-26 Varberg SBK
SE LCH LP Hšrkilas Mia Iii 1 kl.III287 pošng Nicklasson Elof
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III272 pošng Nicklasson Elof
Billy 3 kl.II125 pošng Nicklasson Elof
LP Hšrkilas Yva Ii 3 kl.II125 pošng Nicklasson Elof
Elinsvicky 2 kl.II152 pošng Nicklasson Elof
Ringo 1 kl.I184 pošng Johansson GŲran
Bonnie 1 kl.I177 pošng Johansson GŲran
Aniana 1 kl.I176 pošng Johansson GŲran

1981-04-26 Munkedal SBK
Minja 3 kl.III217 pošng Andersson Jan
Bjurstigens Martina 1 kl.II163 pošng Andersson Jan
LP Arro 1 kl.I166 pošng Andersson Jan

1981-04-26 Lund SBK
Lina 3 kl.III216 pošng Sandnes Viveca
SE LCH Lorry 2 kl.II150 pošng Persson Sven
LP Maccahan 3 kl.I131 pošng
LP Cindy 2 kl.I144 pošng
Felix 2 kl.I143 pošng Frid Crispin
Quilla 1 kl.I181 pošng
SE LCH Bella 1 kl.I178 pošng
Allita 1 kl.I175 pošng
Laboina 1 kl.I171 pošng Frid Crispin
Kammahavs Black Anemon 1 kl.I168 pošng Frid Crispin
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.I161 pošng Frid Crispin
Fina 1 kl.I161 pošng Altenmark Sven

1981-04-26 Karlskoga SBK
Mallards Franki Belle 3 kl.I132 pošng Leksell Per

1981-04-26 Fšrgelanda SBK
LP Girl 3 kl.II123 pošng Hyrťn Bertil
Bernebo Cimo 1 kl.I178 pošng Hyrťn Bertil
Appo 1 kl.I164 pošng Hyrťn Bertil

1981-04-25 TranŚs SBK
Hassan 3 kl.II100 pošng Svensson Kjell

1981-04-25 Tierp SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 1 kl.II175 pošng Pettersson BŲrje
Simon 3 kl.I112 pošng Pettersson BŲrje
Paddywags Cloonacarrigy 2 kl.I147 pošng Pettersson BŲrje
Nick 1 kl.I160 pošng Pettersson BŲrje

1981-04-25 GŲtene SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III264 pošng Klaar Karlerik
SE LCH Lilleman 2 kl.II157 pošng Klaar Karlerik
Sappo 1 kl.II174 pošng Klaar Karlerik
Gullfreds Black Sir Domino 3 kl.I118 pošng Klaar Karlerik
Timjann 2 kl.I143 pošng Klaar Karlerik

1981-04-20 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Laura 1 kl.III266 pošng
SE BCH Eppe 3 kl.II126 pošng
LP Ray 1 kl.I171 pošng

1981-04-20 Všstervik SBK
LP Amaltheia 3 kl.II136 pošng
Bina 3 kl.II122 pošng

1981-04-19 LuleŚ SBK
ńlvgŚrdens Mt Morgan 2 kl.II154 pošng Nilsson Per Erik
LP ńlvgŚrdens Truth 3 kl.I135 pošng
Madicken 1 kl.I165 pošng

1981-04-17 Skara SBK
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III284 pošng Hedberg Rolf
LP Boy 2 kl.II159 pošng Hedberg Rolf
Cittra 2 kl.II150 pošng Hedberg Rolf
SE LCH Lilleman 1 kl.I163 pošng Hall Bengt-Evert
Fanny 1 kl.I163 pošng Hall Bengt-Evert

1981-04-12 SkellefteŚ SBK
Fiona 2 kl.II153 pošng Johansson Birger
Cross 1 kl.I168 pošng Johansson Birger

1981-04-12 Boxholm SBK
LP Amaltheia 2 kl.II158 pošng Pettersson GŲsta
Roj 2 kl.I152 pošng Pettersson GŲsta
Leidi 1 kl.I177 pošng Pettersson GŲsta

1981-04-11 Sundsvall SBK
SjŲtullens Perro 2 kl.III245 pošng Nilsson Ulf
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III232 pošng Nilsson Ulf
Frollix 3 kl.II132 pošng Nilsson Ulf
LP Ray 2 kl.II143 pošng Nilsson Ulf
Marius 2 kl.I155 pošng Johansson Ňke

1981-04-11 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.I159 pošng Sandberg Yngve
Blackmailer 1 kl.I189 pošng Sandberg Yngve
LP Illona 1 kl.I175 pošng Sandberg Yngve

1981-04-11 Gšvle SBK 810412
Willows Golddigger 1 kl.I169 pošng Jeppesen Benny

1981-04-11 Kungsbacka SPEC KL
SE LCH LP SE BCH Anto 1 kl.III267 pošng Hildebrand Lars-Ňke
Billy 2 kl.II150 pošng Hildebrand Lars-Ňke
LP GrinnerŚs Asco 2 kl.I149 pošng Hildebrand Lars-Ňke

1981-04-05 VšrmdŲ SBK
LP Galefair Ajda 2 kl.I155 pošng
Candy 2 kl.I155 pošng
LP Illona 2 kl.I142 pošng FrŲlund Sten

1981-04-04 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III273 pošng Thorman Staffan
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.II140 pošng Berg Marita

1981-04-04 Billesholm SBK
SE LCH Pampus Amico 1 kl.III259 pošng Andersson Kurt
LP Maccahan 2 kl.I146 pošng
Roy 1 kl.I171 pošng
Fina 1 kl.I168 pošng

1981-03-29 LidingŲ SBK
LP Illona 1 kl.I167 pošng Moberg-Falk Monica

1981-03-28 EnkŲping SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III285 pošng Karlsson Sven-Olov
SE LCH LP Marrowbones Baron 3 kl.II138 pošng Karlsson Sven-Olov
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.I170 pošng Ňberg Anders
Johanna 1 kl.I169 pošng Ňberg Anders

1981-03-22 SkanŲr-Falsterb SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 2 kl.III238 pošng
SE LCH Pampus Amico 2 kl.III228 pošng
LP Cindy 2 kl.I146 pošng Weitfeldt Rolf
Catja 2 kl.I142 pošng Weitfeldt Rolf
Quilla 1 kl.I172 pošng
Buster 1 kl.I164 pošng Weitfeldt Rolf

1981-03-22 Nacka SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 1 kl.I186 pošng Bergquist Allan

1981-03-22 Mark SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 3 kl.III222 pošng Andersson Alf
Brantastigs Olivia 3 kl.III207 pošng Andersson Alf
SE LCH LP SE BCH Anto 2 kl.III235 pošng Andersson Alf
Errol 2 kl.II157 pošng Andersson Bengt
LP Hšrkilas Zita V 3 kl.I138 pošng Andersson Bengt
OrmŲgas Rasta 3 kl.I134 pošng Andersson Bengt
Stenbockens Oskaria 3 kl.I118 pošng Andersson Bengt
Billy 2 kl.I152 pošng Andersson Bengt
Stallyktans Aida 1 kl.I167 pošng Andersson Bengt

1981-03-22 FinspŚng SBK
LP Mallards Spey Gillie 3 kl.II110 pošng Johansson Alf

1981-03-21 Lysekil SBK
Lady 1 kl.I172 pošng Andersson Jan
Hšrkilas Yvos I 1 kl.I166 pošng Andersson Jan

1981-03-21 Sundsvall SBK
SjŲtullens Perro 3 kl.III221 pošng Nilsson Ulf
SE LCH Paddywags Copper Delight 1 kl.III263 pošng Nilsson Ulf
Frollix 2 kl.II158 pošng Nilsson Ulf
LP Ray 1 kl.II162 pošng Nilsson Ulf
Athos 1 kl.I165 pošng Nilsson Ulf

1981-03-15 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 1 kl.I183 pošng 0000033795
SE LCH Bonnie 1 kl.I160 pošng 0000033795

1981-03-08 Trelleborg SBK
SE LCH Kammahavs Brown Busy Body 2 kl.III246 pošng BjŲrkman Claes

1981-03-08 Solna-Sundbyb SBK
SE LCH Pampus Amico 1 kl.III261 pošng Svensson Sven Arne
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.I175 pošng MalmstrŲm Stig

1981-02-22 ÷sthammar SBK
SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck 3 kl.III211 pošng Wrangebo Benny
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III265 pošng Wrangebo Benny
Happy-Boy 3 kl.I128 pošng Wrangebo Benny
Winnie's Grafica 2 kl.I157 pošng Wrangebo Benny
Labrindas Opal 2 kl.I147 pošng Wrangebo Benny
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.I143 pošng Wrangebo Benny
Basthaga Morris 1 kl.I160 pošng Wrangebo Benny

1981-02-15 HŲŲr-HŲrby SBK
Puhs Courage 2 kl.I146 pošng Brorsson Anders
Quilla 1 kl.I178 pošng Brorsson Anders
Chester 1 kl.I165 pošng Klang Egon
Figaro 1 kl.I161 pošng Brorsson Anders

1981-02-07 Lysekil SBK
Elinsvicky 2 kl.I154 pošng Andersson Jan
Cilla 2 kl.I147 pošng Andersson Jan
LP Malin 1 kl.I175 pošng Andersson Jan

1981-01-24 UmeŚ SBK
SE LCH SE JCH Linda 1 kl.III258 pošng GŲransson Sven-Ňke


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017