Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1982

Resultat i namnordning


1982-12-04 GŲteborg SBK
SE LCH Idas Maja 3 kl.III209 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III258 pošng
Stallyktans Aida 3 kl.II135 pošng
Fairfield's Corina-Marina 2 kl.II146 pošng
Akropolis Camelina 1 kl.II182 pošng
Rasso 3 kl.I117 pošng
LP Alltid Exellent 2 kl.I154 pošng

1982-11-28 MalmŲ SBK
Filur 3 kl.III200 pošng
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 2 kl.III234 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III259 pošng
Robust Penny Lane 2 kl.II157 pošng
Proud Black Bay 2 kl.II156 pošng
Quilla 2 kl.II153 pošng
Fina 2 kl.II150 pošng
RygŚrdens Ali 3 kl.I136 pošng
Aases Julian Pride 2 kl.I159 pošng
RygŚrdens Silva 2 kl.I158 pošng
Tanja 2 kl.I154 pošng
LP Ali 1 kl.I180 pošng

1982-11-28 Sundsvall SBK
Frollix 2 kl.III249 pošng
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.I169 pošng

1982-11-28 NykŲping SBK
SE LCH Bamse 1 kl.III287 pošng
LP Twigg's Chenille 3 kl.II108 pošng
LP Kamrats Twist 2 kl.I158 pošng
Jessy 1 kl.I177 pošng
GrinnerŚs Boona 1 kl.I170 pošng

1982-11-27 TyresŲ SBK
Cooper 3 kl.I133 pošng
Labbens Idol Ii 3 kl.I109 pošng
LP Ya's Puck 2 kl.I155 pošng

1982-11-21 Nacka SBK
SE LCH Bamse 1 kl.III297 pošng
Teddie 2 kl.I141 pošng
LP Ya's Puck 1 kl.I191 pošng
Buster 1 kl.I183 pošng
Sassa 1 kl.I168 pošng

1982-11-21 TimrŚ SBK
Frollix 2 kl.III242 pošng
Dick 1 kl.I166 pošng

1982-11-14 Všllingby SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III244 pošng
LP Proteus 2 kl.I156 pošng

1982-11-14 Vara-Gršstorp SBK
Bellis 2 kl.III250 pošng
SE LCH Paulina Denise 2 kl.III240 pošng
LP Pontus 1 kl.II170 pošng
Tina 3 kl.I131 pošng
Chang 3 kl.I126 pošng
LP Idas Malin 3 kl.I122 pošng
Bamse 1 kl.I161 pošng

1982-11-14 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III278 pošng

1982-11-14 Sundsvall SBK
Frollix 1 kl.III265 pošng
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.I170 pošng

1982-11-14 Ronneby SBK
SE LCH Bella 3 kl.III205 pošng
BjŲrkenšs Meister 2 kl.I148 pošng
Zingo 1 kl.I180 pošng
Duckling's Fanny 1 kl.I131 pošng

1982-11-14 Motala SBK
LP Kamrats Twist 1 kl.I170 pošng

1982-11-13 VšrmdŲ SBK
SE LCH Bamse 1 kl.III288 pošng
Cherie 1 kl.I179 pošng

1982-11-07 Kristianstad SBK
SE LCH Bella 2 kl.III232 pošng
Puhs Diamond Puck 1 kl.III261 pošng
Mischa 1 kl.II182 pošng
TrŲtter 1 kl.II162 pošng
Tanja 2 kl.I158 pošng
Rana 2 kl.I147 pošng
SE LCH Kšckens Kasper 2 kl.I146 pošng
Donna 1 kl.I175 pošng
Tanja 1 kl.I174 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.I166 pošng

1982-11-07 BorŚs SBK
Devil 1 kl.I163 pošng

1982-11-06 SkŲvde SBK
SE LCH Bamse 2 kl.III251 pošng

1982-11-06 Simrishamn SBK
Tjabo 3 kl.I116 pošng
Grant's Ascot 2 kl.I159 pošng
Amir 2 kl.I158 pošng

1982-11-05 Tibro SBK
BŲnan 3 kl.I138 pošng
Scooby 3 kl.I128 pošng
Glady 3 kl.I105 pošng
Lukas 2 kl.I157 pošng
Sasso 2 kl.I156 pošng
SE BCH Mc Gredy's Tristan 1 kl.I182 pošng
Stallyktans Adonis 1 kl.I172 pošng
Brigad 1 kl.I167 pošng
Puhs Danilo 1 kl.I164 pošng

1982-10-31 Sthlm SŲdra SBK
Pretoria 1 kl.I180 pošng
Frosta Athena 1 kl.I162 pošng

1982-10-31 NšssjŲ SBK
Snoffi 2 kl.II145 pošng
Roj 2 kl.II142 pošng
LP Thinker 3 kl.I110 pošng
Lele's Abbe 2 kl.I156 pošng
Rodarbal Ove 1 kl.I169 pošng

1982-10-31 Laholm SBK
Bianco-Zano 3 kl.I130 pošng
Delila 3 kl.I123 pošng
Tanja 2 kl.I155 pošng

1982-10-31 HšrnŲsand SBK
Amie 3 kl.I132 pošng

1982-10-31 Grums SBK
LP Ali 2 kl.I152 pošng
Lisa 2 kl.I152 pošng

1982-10-30 Trollhšttan SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III301 pošng
SE LCH Idas Maja 1 kl.III277 pošng
Rodarbal Ňskar 3 kl.I129 pošng
Elinsfrida 1 kl.I182 pošng

1982-10-30 NorrkŲping SBK
SE LCH Bamse 1 kl.III270 pošng
Irma 2 kl.I147 pošng
LP Kamrats Twist 1 kl.I171 pošng

1982-10-30 EnkŲping SBK
Johanna 1 kl.I188 pošng

1982-10-24 Vimmerby SBK
LP Kelly 3 kl.III209 pošng
Sizzie 2 kl.II151 pošng
Sea-Birds Alwaysanybody 3 kl.I112 pošng
LP Echohill Fayanne 2 kl.I158 pošng
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.I153 pošng

1982-10-24 Tomten SBK
Bellis 3 kl.III202 pošng
SE LCH Lilleman 1 kl.III255 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 3 kl.II114 pošng
RŲrsnšs Ardy 2 kl.I151 pošng
LP Titti 1 kl.I177 pošng
LP Basthaga Brabham 1 kl.I165 pošng
Bamse 1 kl.I162 pošng

1982-10-24 SŲdertšlje SBK
Cooper 2 kl.I142 pošng

1982-10-24 Munkedal SBK
Rodarbal Vira 1 kl.I173 pošng

1982-10-24 Lomma SBK
LP Cindy 3 kl.II106 pošng
Tanja 1 kl.I179 pošng
KarlagŚrdens Lukas 1 kl.I163 pošng
Robust Penny Lane 1 kl.I163 pošng

1982-10-24 Kungsbacka SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III262 pošng

1982-10-24 Flen SBK
SE LCH Bamse 1 kl.III296 pošng
LP Twigg's Chenille 1 kl.I163 pošng

1982-10-23 Falun SSRK
Cannons Pikina 2 kl.III246 pošng Eklund Gunilla
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III246 pošng Eklund Gunilla
LP Messalin's Monsieur 2 kl.II149 pošng Eklund Gunilla
Lotta 3 kl.I138 pošng Bladh Birgitta
Chester 3 kl.I129 pošng Bladh Birgitta
Partita-Rista 1 kl.I177 pošng Bladh Birgitta
Paddywags Tommy-Rot 1 kl.I172 pošng Bladh Birgitta
Willows O'boy 1 kl.I171 pošng Bladh Birgitta
NO JCH SE JCH Lento-Rista 1 kl.I169 pošng Bladh Birgitta
Bucko 1 kl.I166 pošng Bladh Birgitta
Eaglebess Katja 1 kl.I164 pošng Bladh Birgitta
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 1 kl.I161 pošng Bladh Birgitta

1982-10-23 Sandviken SBK
Myy 1 kl.I169 pošng

1982-10-23 Marks SBK
Hšrkilas Oda Vi 2 kl.I158 pošng
Frippe 2 kl.I157 pošng

1982-10-23 Mariestad SBK
SE LCH Paulina Denise 2 kl.III239 pošng
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III234 pošng
SE LCH Bonnie 1 kl.III292 pošng
LP Boy 1 kl.II168 pošng
Old Style Cute-Caprice 1 kl.I177 pošng

1982-10-23 Kungšlv SBK
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.III242 pošng
Dino 3 kl.II120 pošng
Akropolis Camelina 2 kl.II154 pošng
LP Alltid Exellent 2 kl.I142 pošng
Fairfield's Corina-Marina 1 kl.I172 pošng
King 1 kl.I169 pošng

1982-10-17 Všstervik SBK
LP Kamrats Twist 3 kl.I125 pošng
Echohill Ginger 1 kl.I183 pošng
SE LCH Imp's Poor-Clare 1 kl.I161 pošng

1982-10-17 Visby SBK
SE LCH Aria 1 kl.II167 pošng

1982-10-17 Sundsvall SBK
Frollix 3 kl.III196 pošng
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.I149 pošng
Dick 1 kl.I175 pošng

1982-10-17 Karlskrona SBK
SE LCH Bella 3 kl.III222 pošng
Laidy 1 kl.II178 pošng

1982-10-16 GŲteborg SBK
SE LCH SE BCH Lisa 3 kl.III203 pošng
LP Alltid Exellent 3 kl.I131 pošng

1982-10-16 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Buffy 3 kl.III214 pošng
SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Akke 3 kl.I119 pošng
Amie 2 kl.I150 pošng

1982-10-16 Ulricehamn SBK
LP Stallyktans Cox 2 kl.II143 pošng
Hanna 1 kl.I161 pošng

1982-10-16 Stršngnšs SBK
Country Song's Muskot 1 kl.II165 pošng
Pyrus 1 kl.I179 pošng
Akina 1 kl.I164 pošng

1982-10-16 Lindesberg SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III271 pošng
Lagross Olivia 3 kl.II108 pošng

1982-10-16 GŲtene SBK
SE LCH Paulina Denise 2 kl.III224 pošng
SE LCH Lilleman 1 kl.III257 pošng
Bonita 2 kl.II142 pošng
Scooby 2 kl.I159 pošng
LP Basthaga Brabham 1 kl.I175 pošng

1982-10-10 ÷sthammar SBK
SE UCH Deras Drullegutten 3 kl.I132 pošng

1982-10-10 ÷sterŚker SBK
Smulan 3 kl.I119 pošng
Sassa 2 kl.I157 pošng
Bamse 2 kl.I143 pošng
Heidi 1 kl.I177 pošng
Hera 1 kl.I173 pošng

1982-10-10 JŲnkŲping SBK
Snoffi 1 kl.II170 pošng
SE BCH Mister 1 kl.I181 pošng
Berghyddans Nanni 1 kl.I170 pošng

1982-10-10 Herrljunga SBK
Bamse 1 kl.I164 pošng

1982-10-10 GŲinge-Broby SBK
Tanja 3 kl.I125 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 2 kl.I158 pošng
SE LCH Kšckens Kasper 1 kl.I176 pošng

1982-10-10 Falbygden SBK
LP Basthaga Brabham 1 kl.I173 pošng

1982-10-10 Danderyd-Tšby SBK
SE LCH Aria 3 kl.II117 pošng

1982-10-10 Boxholm SBK
Roj 2 kl.II141 pošng
Ferdinand 3 kl.I129 pošng
Irma 2 kl.I145 pošng
Mikromenth 1 kl.I185 pošng
FŚgelšngens David Copperfield 1 kl.I160 pošng

1982-10-10 Boden SBK
Madicken 3 kl.II131 pošng
LP Get-Going 3 kl.I117 pošng
Fabian 1 kl.I175 pošng

1982-10-10 Gšvle SBK
Paddywags Barn-Owl 3 kl.I122 pošng

1982-10-09 Sthlm/SpŚnga SBK
Svarte-Petter 3 kl.III207 pošng
LP Attikonak Pledge-Of-Love 1 kl.I195 pošng
LP Proteus 1 kl.I185 pošng
Aroscas Serenade Song 1 kl.I176 pošng
Pen-Win 1 kl.I165 pošng

1982-10-09 Vetlanda SSRK
SE LCH Lorry 3 kl.III205 pošng
TŲrnŚkras Moonbeam 1 kl.I183 pošng

1982-10-08 TimrŚ SBK
Frollix 3 kl.III192 pošng

1982-10-03 UmeŚ SBK
Amie 2 kl.I140 pošng
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 1 kl.I183 pošng

1982-10-03 Grums SBK
Rainstone Watercress 1 kl.II169 pošng
LP Ali 1 kl.I161 pošng

1982-10-03 Bro-HŚbo SBK
LP Attikonak Pledge-Of-Love 1 kl.I187 pošng

1982-10-03 Kalmar SBK
Basthaga Mercedes 3 kl.II114 pošng

1982-10-03 Flen SBK
SE LCH Bamse 3 kl.III209 pošng

1982-10-03 Askersund SBK
Misti 1 kl.I164 pošng

1982-10-02 Avesta SBK
Ludvig 3 kl.I115 pošng

1982-10-02 Vilhelmina SBK
LP Get-Going 1 kl.I180 pošng
Baron 1 kl.I174 pošng

1982-10-02 MjŲlby SBK
LP Thinker 3 kl.I138 pošng
FŚgelšngens David Copperfield 1 kl.I161 pošng

1982-09-26 Trelleborg SBK
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III275 pošng
Tanja 2 kl.I152 pošng
Robust Penny Lane 1 kl.I163 pošng

1982-09-26 ÷rebro SBK
Lagross Olivia 3 kl.II119 pošng

1982-09-26 Všnersborg SBK
Billy 3 kl.III207 pošng
LP Alltid Exellent 1 kl.I176 pošng
Macahan 1 kl.I173 pošng
Hšrkilas Nadja Ii 1 kl.I172 pošng

1982-09-26 Trelleborg SBK
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III275 pošng
Tanja 2 kl.I152 pošng
Robust Penny Lane 1 kl.I163 pošng

1982-09-26 Mšrsta-Sigtuna SBK
LP Marrowbones Ruby 2 kl.II146 pošng

1982-09-26 Karlsborg SBK
Astor 3 kl.III217 pošng
Jupiter 3 kl.I115 pošng
Puhs Danilo 2 kl.I150 pošng
Pepperbox Elvira-Madigan 2 kl.I144 pošng

1982-09-26 Hofors SBK
Ante 1 kl.II169 pošng
Myy 1 kl.I175 pošng

1982-09-26 SŲlvesborg SBK
SE LCH Bella 3 kl.III197 pošng
Alexandra 2 kl.II149 pošng
Buster 1 kl.II179 pošng
SE LCH Kšckens Kasper 2 kl.I143 pošng
Bessi 1 kl.I182 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.I175 pošng
Pampus Golden Pepsie 1 kl.I164 pošng

1982-09-26 LuleŚ SBK
Madicken 3 kl.II126 pošng
Fabian 1 kl.I169 pošng

1982-09-25 ŇmŚl SBK
LP Rodarbal Otto 3 kl.II126 pošng

1982-09-25 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III252 pošng
Frosta Athena 2 kl.I155 pošng
LP Proteus 1 kl.I166 pošng

1982-09-25 MalŚ SBK
LP Get-Going 1 kl.I166 pošng

1982-09-25 Gšvle SBK
SE UCH Deras Drullegutten 2 kl.I158 pošng

1982-09-25 Arboga SBK
LP Twigg's Chenille 1 kl.I166 pošng

1982-09-19 Sundsvall SBK
SjŲtullens Perro 3 kl.III204 pošng
Frollix 2 kl.III238 pošng
÷framarks Fred-Flinta 3 kl.II108 pošng

1982-09-19 Nybro SBK
LP Kelly 3 kl.III203 pošng

1982-09-19 Katrineholm SBK
LP Twigg's Chenille 1 kl.I165 pošng

1982-09-19 Hšssleholm SBK
Puhs Diamond Puck 1 kl.III295 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III259 pošng
Buster 1 kl.II189 pošng
Mischa 1 kl.II184 pošng
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 1 kl.II168 pošng
Rana 2 kl.I154 pošng
Tanja 2 kl.I153 pošng
Donna 1 kl.I183 pošng
Like'ims Jealous Lady 1 kl.I172 pošng
Allita 1 kl.I162 pošng

1982-09-18 Ultuna SBK
LP Labrindas Ursus 1 kl.I164 pošng

1982-09-18 Lerum SBK
LP Alltid Exellent 1 kl.I179 pošng
Fairfield's Corina-Marina 1 kl.I164 pošng

1982-09-18 Oskarshamn SBK
LP Kelly 3 kl.III193 pošng
LP Thinker 1 kl.I167 pošng

1982-09-18 Lindesberg SBK
LP Ami 1 kl.I183 pošng

1982-09-12 SkellefteŚ SBK
LP Get-Going 3 kl.I137 pošng
Algot 2 kl.I158 pošng
Fabian 2 kl.I158 pošng

1982-09-12 NorrkŲping SBK
LP Messalin's Monsieur 2 kl.II151 pošng
Irma 2 kl.I150 pošng

1982-09-12 HšrnŲsand SBK
Cresendos Maestoso 3 kl.III222 pošng
SE LCH Elissa 2 kl.III237 pošng

1982-09-12 Falkenberg SBK
Cesar 2 kl.II150 pošng
Zebb 1 kl.I176 pošng

1982-09-12 Všrnamo SBK
SE LCH Lorry 1 kl.III282 pošng
Snoffi 2 kl.II151 pošng
Proud Garbo 1 kl.I167 pošng

1982-09-12 Vaxholm SBK
Sassa 2 kl.I156 pošng
LP Labrindas Ursus 1 kl.I160 pošng

1982-09-11 Vimmerby SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 1 kl.I165 pošng

1982-09-11 Stršngnšs SBK
LP Twigg's Chenille 2 kl.I159 pošng

1982-09-11 Bengtsfors SBK
LP Rodarbal Otto 3 kl.II112 pošng

1982-09-05 ÷stersund SBK
÷framarks Fred-Flinta 1 kl.II165 pošng

1982-09-05 Ňrjšng SBK
Mallards Honey May Barret 3 kl.I101 pošng
Mallards Fieldvally Svenna 2 kl.I141 pošng

1982-09-05 Uppl Všsby SBK
Svarte-Petter 2 kl.III232 pošng
LP Marrowbones Ruby 1 kl.II173 pošng

1982-09-05 Vara-Gršstorp SBK
Elinsfrida 3 kl.I132 pošng
Bamse 3 kl.I124 pošng
Molly 2 kl.I151 pošng
LP Basthaga Brabham 1 kl.I175 pošng
Bella 1 kl.I164 pošng

1982-09-05 SŲdertšlje SBK
LP Twigg's Chenille 2 kl.I157 pošng

1982-09-05 Stockholm SŲdra SBK
LP Ya's Puck 1 kl.I170 pošng

1982-09-05 Slite SBK
Oden 2 kl.II155 pošng

1982-09-05 Osby SBK
SE LCH Kšckens Kasper 2 kl.I155 pošng
Bessi 1 kl.I178 pošng

1982-09-05 LidingŲ SBK
Sea-Birds Alwaysanybody 2 kl.I143 pošng

1982-09-05 Karlskoga SBK
Destinys Across 2 kl.II144 pošng
Lunannie 2 kl.I145 pošng

1982-09-04 UmeŚ SBK
LP Get-Going 1 kl.I160 pošng
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 1 kl.I160 pošng

1982-09-04 Stenungsund SBK
Billy 3 kl.III205 pošng
LP GrinnerŚs Asco 1 kl.II161 pošng
Hšrkilas Nadja Ii 2 kl.I155 pošng
LP Alltid Exellent 1 kl.I184 pošng

1982-09-04 Aneby SBK
LP Alli 1 kl.II166 pošng

1982-08-29 Ňsele SBK
SE LCH Elissa 1 kl.III257 pošng
Rocky 2 kl.I158 pošng
Baron 1 kl.I168 pošng
Ringo 1 kl.I165 pošng

1982-08-28 GŲteborg SBK/AFBF
Fairfield's Corina-Marina 1 kl.I163 pošng

1982-08-28 Vadstena SBK
LP Thinker 2 kl.I145 pošng

1982-08-28 Sthlm SBK
SE LCH Bonnie 1 kl.III309 pošng
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III303 pošng
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III288 pošng
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III259 pošng

1982-08-28 Lysekil SBK
Donna 3 kl.II129 pošng
Elinsfrida 1 kl.I173 pošng

1982-08-28 Ňby SSRK
Billy 3 kl.III214 pošng
Daisy 3 kl.II137 pošng
LP GrinnerŚs Asco 2 kl.II148 pošng
Akropolis Camelina 1 kl.I183 pošng
Dante 1 kl.I169 pošng

1982-08-25 Všllingby SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III246 pošng
FŚgelšngens Pall Mall 2 kl.I158 pošng
Sassa 1 kl.I168 pošng

1982-08-22 TyresŲ SBK
LP Ya's Puck 2 kl.I147 pošng

1982-08-22 Trollhšttan SBK
SE LCH Idas Rosa 1 kl.III261 pošng
Elinsfrida 2 kl.I147 pošng

1982-08-22 Solna-Sundbyb. SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 3 kl.III207 pošng
Bamse 3 kl.I137 pošng
LP Cesar 1 kl.I185 pošng

1982-08-22 Lund SBK
Kleopatra 2 kl.III254 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III264 pošng
LP Cindy 3 kl.II124 pošng
Quilla 1 kl.II169 pošng
LP Ali 3 kl.I111 pošng
SE LCH Kšckens Kasper 2 kl.I156 pošng
Tanja 2 kl.I145 pošng
Mendelevium 2 kl.I141 pošng
Bella 2 kl.I141 pošng
Brantastigs Kosack 2 kl.I140 pošng
RygŚrdens Dick 1 kl.I165 pošng
Robust Penny Lane 1 kl.I163 pošng

1982-08-22 Arvika SBK
Ludde 1 kl.I161 pošng

1982-08-21 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Elissa 1 kl.III266 pošng
SE BCH Eppe 1 kl.II168 pošng
Paddywags Wakanichy 1 kl.I166 pošng

1982-08-21 NykŲping SBK
LP Twigg's Chenille 3 kl.I112 pošng

1982-08-21 Njurunda SBK
Catja 3 kl.I122 pošng

1982-08-21 Lycksele SBK
LP Get-Going 1 kl.I175 pošng
Rocky 1 kl.I166 pošng

1982-08-15 PiteŚ SBK
LP Get-Going 3 kl.I139 pošng
Astor 3 kl.I117 pošng

1982-08-15 Markaryd SBK
SE LCH Bella 3 kl.III213 pošng

1982-08-15 EslŲv SBK
Mischa 1 kl.II178 pošng
Brantastigs Kosack 3 kl.I136 pošng
Tanja 2 kl.I158 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 2 kl.I148 pošng
Bessi 1 kl.I184 pošng
Proud Black Bay 1 kl.I173 pošng
Brantastigs Capone 1 kl.I166 pošng
Kickan 1 kl.I162 pošng

1982-08-14 SydŲstra SkŚne SBK
RygŚrdens Dick 3 kl.I139 pošng
Bella 3 kl.I107 pošng
Amir 2 kl.I157 pošng
Beda 2 kl.I140 pošng

1982-08-13 Sundsvall SBK
Frollix 2 kl.III232 pošng

1982-08-08 KungsŲr SBK
Lagross Olivia 3 kl.II111 pošng

1982-08-08 Tollarp SBK
SE LCH Bella 2 kl.III229 pošng
Quilla 2 kl.II141 pošng
Mischa 1 kl.II180 pošng
Pampus Chocolate Pepita 1 kl.II170 pošng
BjŲrkenšs Wym 1 kl.II165 pošng
Amir 2 kl.I151 pošng
Beda 1 kl.I165 pošng
Bella 1 kl.I160 pošng

1982-08-08 Fagersta SBK
Akita 3 kl.I130 pošng
Cindy 3 kl.I126 pošng

1982-08-07 Falun SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 3 kl.I125 pošng

1982-08-01 Eskilstuna SBK/AFC
Chita 1 kl.I177 pošng

1982-08-01 Malung SBK
Tanja 3 kl.I115 pošng

1982-08-01 Hallsberg SBK
LP Thinker 2 kl.I158 pošng
Archie 2 kl.I147 pošng

1982-07-25 Lycksele SBK
LP Get-Going 3 kl.I113 pošng

1982-07-25 Ovansiljan SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.I160 pošng

1982-07-16 Ňsele SBK
SE LCH Buffy 1 kl.III264 pošng
Rocky 3 kl.I130 pošng
LP Get-Going 3 kl.I108 pošng

1982-07-11 ÷sthammar SBK
Birohs Kismet Fee 3 kl.I102 pošng
Alexis 1 kl.I164 pošng

1982-07-11 Ňseda SSRK
LP Messalin's Monsieur 3 kl.II106 pošng
TŲrnŚkras Moonbeam 1 kl.I180 pošng

1982-07-11 Vilhelmina SBK
Rocky 2 kl.I150 pošng

1982-07-09 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Buffy 3 kl.III217 pošng
Moloss Blenda 3 kl.III216 pošng
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III231 pošng

1982-07-03 Lysekil SPK
LP GrinnerŚs Asco 1 kl.II170 pošng

1982-07-03 Sundsvall SBK
Frollix 3 kl.III194 pošng
Cindys Manhattan 2 kl.II159 pošng
SE UCH Sauranor 3 kl.I106 pošng
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.I144 pošng

1982-06-27 Simrishamn SBK
Yerbas Cito 3 kl.III223 pošng Wilťn Gert
SE LCH LP Tanja-Black 3 kl.III199 pošng Wilťn Gert
SE LCH LP Sanna 1 kl.III262 pošng Wilťn Gert
Alex 3 kl.II126 pošng
Amir 3 kl.I118 pošng
Lilly 2 kl.I147 pošng
Emma 2 kl.I147 pošng Frid Crispin
Allita 2 kl.I145 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.I179 pošng
Grant's Ascot 1 kl.I155 pošng

1982-06-20 ÷rebro SBK
LP Cognac 3 kl.I126 pošng Johansson Ňke

1982-06-20 ńlmhult SBK
Alexandra 3 kl.II112 pošng Loeffel Willy
Filur 1 kl.II178 pošng Loeffel Willy
Cello 2 kl.I155 pošng Loeffel Willy

1982-06-20 Kramfors SBK
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.III206 pošng Ňsander Lars-Ove
SE LCH Laura 1 kl.III261 pošng Ňsander Lars-Ove
LP Ray 1 kl.II161 pošng
Lord 3 kl.I139 pošng

1982-06-20 Ystad SBK
SE LCH LP Sanna 1 kl.III290 pošng
Cannons Black Spiritual 3 kl.II135 pošng Lorentzen Gunvor
RygŚrdens Dick 3 kl.I138 pošng
Aases Compass 3 kl.I123 pošng
Bandello-Tino 2 kl.I156 pošng
Brantastigs Kosack 2 kl.I141 pošng

1982-06-20 Vadstena SBK
Roj 3 kl.II107 pošng Sundberg Leif
LP Messalin's Monsieur 1 kl.II168 pošng Sundberg Leif
Ferdinand 3 kl.I133 pošng
Mikromenth 2 kl.I159 pošng
Jim 2 kl.I152 pošng
LP Alli 1 kl.I184 pošng
LP Thinker 1 kl.I182 pošng
LP Forgemartins Amanda 1 kl.I176 pošng

1982-06-20 SŲderŚsen SBK
Yerbas Cito 2 kl.III219 pošng
Elaiza 2 kl.II152 pošng
Azita 3 kl.I120 pošng
Tanja 2 kl.I158 pošng

1982-06-20 SŲdertšlje SBK
Track's Gaja 2 kl.I151 pošng

1982-06-19 EksjŲ SBK
SE LCH SE BCH Chicko 1 kl.II168 pošng BjŲrklund Leif
Jim 2 kl.I148 pošng BjŲrklund Leif

1982-06-16 Sšffle SBK
LP Ali 2 kl.I155 pošng NordstrŲm Sven-Inge
Lisa 1 kl.I163 pošng NordstrŲm Sven-Inge

1982-06-16 Jšrfšlla SBK
Sassa 2 kl.I155 pošng Basth Gunn-Britt
LP Attikonak Pledge-Of-Love 1 kl.I181 pošng Basth Gunn-Britt

1982-06-13 Trelleborg SBK
Yerbas Cito 2 kl.III234 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III232 pošng
TrŲtter 2 kl.II155 pošng
LP Cindy 2 kl.I151 pošng
Brantastigs Kosack 2 kl.I149 pošng
Bella 2 kl.I146 pošng
Figaro 1 kl.I185 pošng
Aases Compass 1 kl.I182 pošng
Tanja 1 kl.I181 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.I180 pošng
Monitor 1 kl.I163 pošng

1982-06-13 Tidaholm SBK
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III288 pošng Magnusson Ingemar
LP Enzio 3 kl.II130 pošng Magnusson Ingemar
SE LCH Paulina Denise 1 kl.II181 pošng Magnusson Ingemar
Lycksbšckens California 3 kl.I120 pošng Magnusson Ingemar
LP Samba 1 kl.I165 pošng Magnusson Ingemar

1982-06-13 Gšllivare SBK
LP Mixed-Double 3 kl.III210 pošng Axelson-Turtola Aina

1982-06-13 Karlshamn SBK
Pampus Chocolate Pepita 3 kl.II135 pošng Johansson Lars
Alexandra 3 kl.II126 pošng Johansson Lars
Babybim 2 kl.II152 pošng Johansson Lars
Bandit 1 kl.II172 pošng Johansson Lars
Puskas 3 kl.I126 pošng

1982-06-13 ÷land SBK
Karo 2 kl.I140 pošng

1982-06-13 Helsingborg SBK
Brantastigs Capone 2 kl.I148 pošng Ringdahl Kaj

1982-06-13 Bršcke SBK
Gayonor 3 kl.I123 pošng IggstrŲm Einar

1982-06-12 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III293 pošng Wrangebo Benny
LP Ali 3 kl.II112 pošng Wrangebo Benny
Awaji 2 kl.I158 pošng
Alaine 2 kl.I154 pošng
Simona 1 kl.I164 pošng Wolrath Marita

1982-06-12 Trollhšttan SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III281 pošng Nordlundh Arne
LP Enzio 2 kl.II144 pošng Nordlundh Arne
SE LCH Idas Maja 1 kl.II160 pošng Nordlundh Arne

1982-06-10 SkŲvde SBK
SE LCH Lilleman 2 kl.III247 pošng Klaar Karlerik
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III279 pošng Klaar Karlerik
LP Pontus 2 kl.II152 pošng Klaar Karlerik
SE LCH Paulina Denise 1 kl.II173 pošng Klaar Karlerik
Chrille 1 kl.II166 pošng Klaar Karlerik
Scooby 3 kl.I126 pošng Moberg GŲsta
Molly 2 kl.I156 pošng Moberg GŲsta
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.I178 pošng Moberg GŲsta
Billy 1 kl.I161 pošng Moberg GŲsta

1982-06-09 Solna-Sundbyb SBK
Svarte-Petter 3 kl.III208 pošng
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III262 pošng
LP Willows Little Black Beauty 3 kl.II101 pošng
Bamse 3 kl.I132 pošng
LP Cesar 2 kl.I158 pošng

1982-06-09 VšrmdŲ SBK
LP Willows Little Black Beauty 2 kl.II140 pošng
Cindarella 3 kl.I138 pošng Karlsson Kjell
Teddie 2 kl.I144 pošng
Albin 1 kl.I185 pošng Karlsson Kjell
Cherie 1 kl.I177 pošng Karlsson Kjell
Country Song's Muskot 1 kl.I174 pošng

1982-06-06 Mariehamn FKK
SE LCH LP Marrowbones Baron 0209 pošng

1982-06-06 Grums SBK
Lisa 1 kl.I169 pošng Classon Gunnar
LP Ali 1 kl.I165 pošng Classon Gunnar

1982-06-06 GŲteborg SBK
Bonnie 2 kl.I159 pošng Karlsson Sven
LP Cindy 1 kl.I170 pošng Karlsson Sven

1982-06-06 Tierp SBK
Alexis 3 kl.I109 pošng Axenvik Lennart
Kamrats Game 2 kl.I143 pošng Axenvik Lennart

1982-06-06 SšvsjŲ SBK
SE LCH Lorry 2 kl.III251 pošng Blomkvist Lars

1982-06-06 Nora SBK
Dollinette 1 kl.I180 pošng Birgersson Sven

1982-06-06 Mark SBK
Hšrkilas Yvos I 2 kl.II144 pošng Gladh Tage
LP Hšrkilas Yva Ii 1 kl.II160 pošng Gladh Tage
Mc Gredy's Cheyenne 2 kl.I141 pošng
LP Hšrkilas Zita V 1 kl.I160 pošng

1982-06-06 MalmŲ SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III237 pošng Johansson Ňke
Beda 3 kl.I137 pošng Sandnes Viveca
Bella 3 kl.I137 pošng Sandnes Viveca
Brantastigs Kosack 2 kl.I149 pošng Sandnes Viveca
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.I173 pošng Sandnes Viveca
Kammahavs Black Anemon 1 kl.I160 pošng Sandnes Viveca

1982-06-06 Lessebo SBK
Basthaga Mercedes 3 kl.II122 pošng Hermansson EsbjŲrn

1982-06-06 Hšssleholm SBK
SE LCH LP Sanna 1 kl.III269 pošng Nilsson Bertil
SE LCH Lukas 1 kl.III261 pošng Nilsson Bertil
SE LCH Bella 1 kl.II160 pošng Nilsson Bertil
Prins 3 kl.I133 pošng Wrede Jan
Fanny-Girl 2 kl.I158 pošng Wrede Jan
Benliz James-Stewart 2 kl.I155 pošng Wrede Jan

1982-06-06 Falkenberg SBK
Hšrkilas Nadja Ii 3 kl.I116 pošng Eriksson Lennart
Zebb 1 kl.I179 pošng Eriksson Lennart

1982-06-06 Falbygden SBK
SE LCH Lilleman 2 kl.III227 pošng Moberg GŲsta
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III272 pošng Moberg GŲsta
LP Enzio 3 kl.II111 pošng Moberg GŲsta
LP Samba 1 kl.I160 pošng

1982-06-05 VšsterŚs SBK
LP Tryggs Lord 2 kl.I159 pošng

1982-06-05 Vetlanda SBK
SE LCH Lorry 2 kl.III250 pošng Stoffers Hans-Werner
SE LCH SE BCH Chicko 1 kl.II164 pošng Stoffers Hans-Werner

1982-06-05 Roslagen SBK
LP Labrindas Ursus 2 kl.I152 pošng
Charm 2 kl.I149 pošng

1982-06-05 Nedansiljan SBK
Ammanda 2 kl.I151 pošng

1982-06-02 Stockholm SŲ SBK
Cindys Josh 2 kl.I158 pošng Elias Jaan
Birdie 2 kl.I151 pošng Elias Jaan
Aroscas Witchdoctor 2 kl.I150 pošng Elias Jaan

1982-05-31 Bjuv SSRK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III251 pošng
LP Cindy 2 kl.I145 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.I180 pošng

1982-05-31 ÷stersund SBK
SE LCH Elissa 1 kl.III281 pošng
Bessie 1 kl.II164 pošng
Zorba Dacapo 1 kl.I177 pošng

1982-05-31 V:a Medelpad SBK
SjŲtullens Perro 1 kl.III261 pošng
÷framarks Fred-Flinta 3 kl.II103 pošng

1982-05-31 Halmstad AFC/SBK
Minvšns Mina 2 kl.I145 pošng

1982-05-30 Borlšnge SSRK
SE JCH Allez Ismene 2 kl.III236 pošng
Cannons Pikina 1 kl.II168 pošng
Fonzie 3 kl.I121 pošng
Bucko 2 kl.I143 pošng
Myy 1 kl.I163 pošng

1982-05-30 Laholm SBK
Laidy 2 kl.I142 pošng

1982-05-29 Trollhšttan SSRK
Ceasar 1 kl.II181 pošng
SE LCH Idas Maja 1 kl.II178 pošng
LP GrinnerŚs Asco 1 kl.II161 pošng
Idas Ofelia 3 kl.I138 pošng
Listaskogens Hulda 3 kl.I100 pošng
Idas Frida 2 kl.I152 pošng
Scooby 2 kl.I150 pošng
LP Rossie 1 kl.I168 pošng

1982-05-28 UmeŚ SBK
SE LCH Laura 2 kl.III230 pošng

1982-05-27 MšlarŲ SBK
Aroscas Funny Black Magic 2 kl.I147 pošng
Chrille 1 kl.I178 pošng

1982-05-26 Všllingby SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III238 pošng
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III236 pošng
Aroscas Dreaming Lad 1 kl.II173 pošng

1982-05-26 GŲteborg SBK
LP Rossie 2 kl.I141 pošng
LP Cindy 1 kl.I186 pošng

1982-05-23 ńngelholm SBK
Azita 2 kl.I159 pošng
Elaiza 1 kl.I162 pošng

1982-05-23 SkanŲr-Falsterb SBK
SE LCH LP Tanja-Black 3 kl.III221 pošng
Thyra 1 kl.II180 pošng
Aases Compass 2 kl.I159 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.I176 pošng

1982-05-23 MjŲlby SBK
Roj 2 kl.II146 pošng
LP Thinker 3 kl.I127 pošng
Ferdinand 3 kl.I120 pošng
LP Alli 1 kl.I167 pošng

1982-05-23 Mariestad SBK
Timjann 2 kl.III231 pošng
SE LCH Lilleman 1 kl.III266 pošng
Gina 3 kl.II131 pošng
LP Samba 1 kl.I183 pošng
SE LCH LP Bamse 1 kl.I172 pošng
LP Basthaga Brabham 1 kl.I171 pošng

1982-05-23 Halmstad SBK
Hassan 3 kl.I132 pošng
Bruno 2 kl.I159 pošng
Minvšn's Poker 2 kl.I152 pošng
Popa'yanz Pandora 2 kl.I140 pošng
Minvšn's Pompe 1 kl.I175 pošng

1982-05-23 Forshaga-Deje SBK
Lisa 2 kl.I156 pošng
LP Ali 2 kl.I154 pošng

1982-05-23 Flen SBK
Ricky 2 kl.I158 pošng
Rasmus 1 kl.I160 pošng

1982-05-23 BosjŲkloster SKK
Kammahavs Black Anemon 1 kl.I172 pošng

1982-05-22 KŲping SBK
Ricky 3 kl.I120 pošng
Rasmus 2 kl.I157 pošng

1982-05-22 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Buffy 2 kl.III238 pošng
Moloss Blenda 2 kl.III237 pošng
SE JCH Quenna 3 kl.II110 pošng

1982-05-22 ÷rebro AFC/SBK
LP Cognac 3 kl.I132 pošng

1982-05-22 TorsŚs SBK
Basthaga Mercedes 1 kl.II169 pošng
LP Lotta 1 kl.II162 pošng
Rosita 3 kl.I132 pošng

1982-05-22 SmŚlandsstenar SBK
SE LCH Lorry 2 kl.III240 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.II165 pošng
Snoffi 1 kl.I166 pošng

1982-05-22 Landskrona SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III241 pošng
Cannons Black Spiritual 2 kl.II159 pošng
Fina 2 kl.II157 pošng
LP Anna-Belle 2 kl.I156 pošng
Aases Compass 1 kl.I177 pošng

1982-05-20 Všnersborg SBK
SE LCH Idas Maja 2 kl.II151 pošng

1982-05-20 Nora SBK
LP SE BCH Hansie 3 kl.III217 pošng
Dollinette 2 kl.I144 pošng
Lagross Oliver 1 kl.I182 pošng

1982-05-20 Tibro SBK
Jupiter 3 kl.I100 pošng
LP Titti 1 kl.I170 pošng

1982-05-20 Mark SBK
Frippe 2 kl.I154 pošng
Vagants Sweet Lady 2 kl.I143 pošng
Hšrkilas Yvos I 1 kl.I164 pošng

1982-05-20 HŲganšs SBK
Cannons Black Spiritual 1 kl.II166 pošng
Aases Compass 2 kl.I153 pošng
Azita 1 kl.I188 pošng
Brantastigs Ňnga 1 kl.I166 pošng
Borelands Cesar 1 kl.I164 pošng

1982-05-20 AlingsŚs SBK
LP Hšrkilas Yva Ii 3 kl.II104 pošng
LP Stallyktans Cox 1 kl.II179 pošng
Macahan 2 kl.I144 pošng

1982-05-16 Tollarp SBK
SE LCH Lukas 1 kl.III258 pošng
Alex 2 kl.II142 pošng
Buster 1 kl.II184 pošng
Mischa 1 kl.II179 pošng
SE LCH Bella 1 kl.II169 pošng
Joker 3 kl.I119 pošng
Kammahavs Black Zabina 3 kl.I116 pošng
Melo 2 kl.I158 pošng
Donna 2 kl.I154 pošng
Sorro 2 kl.I151 pošng
Aramis 1 kl.I184 pošng
Filur 1 kl.I177 pošng
BjŲrkenšs Wym 1 kl.I177 pošng
Fanny-Girl 1 kl.I169 pošng
Aases Lass Pearl 1 kl.I162 pošng

1982-05-16 ÷stersund SBK
Bessie 3 kl.II118 pošng
Comet 2 kl.II143 pošng
Zorba Dacapo 1 kl.I180 pošng

1982-05-16 ÷rkelljunga SBK
Brantastigs Ňnga 3 kl.I119 pošng

1982-05-16 Kungsbacka SBK
Mc Gredy's Cheyenne 3 kl.I102 pošng
LP Lotta 1 kl.I170 pošng

1982-05-16 Vaxholm SBK
Alexandra 3 kl.I128 pošng
Isolamie 3 kl.I120 pošng

1982-05-16 Nybro SBK
Basthaga Mercedes 3 kl.II112 pošng

1982-05-16 Nacka SBK
Teddie 2 kl.I147 pošng
LP Schakspear 1 kl.I172 pošng

1982-05-16 Lomma SBK
Jack 3 kl.II120 pošng
Thyra 1 kl.II171 pošng
Cannons Black Spiritual 1 kl.II165 pošng
Aases Compass 2 kl.I155 pošng
Bella 2 kl.I154 pošng
Brantastigs Kosack 2 kl.I151 pošng
Puhs Black Dride 2 kl.I143 pošng

1982-05-16 Ljungby SBK
SE LCH Lorry 2 kl.III234 pošng

1982-05-16 LidkŲping SBK
Bonita 3 kl.II134 pošng
LP Boy 1 kl.II174 pošng
Country Flowers Mascot 3 kl.I134 pošng
Cissi 3 kl.I116 pošng
Juliet 3 kl.I100 pošng
Billy 2 kl.I153 pošng
Hecktor 2 kl.I150 pošng
SE BCH Mc Gredy's Tristan 1 kl.I188 pošng
SE LCH LP Bamse 1 kl.I170 pošng

1982-05-16 FinspŚng SBK
Ricky 3 kl.I139 pošng

1982-05-16 Ed SBK
Tobie 3 kl.I133 pošng
LP Rodarbal Otto 3 kl.I127 pošng

1982-05-16 Bro-HŚbo SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 3 kl.III205 pošng
LP Ali 3 kl.II124 pošng
Track's Empire-Girl 1 kl.II164 pošng
Proud Tess 3 kl.I120 pošng
Chrille 2 kl.I157 pošng

1982-05-15 ÷sterŚker SBK
Hera 2 kl.I159 pošng
Bamse 2 kl.I144 pošng
Sassa 1 kl.I174 pošng
Charm 1 kl.I165 pošng

1982-05-15 Lerum SBK
LP Stallyktans Cox 1 kl.I187 pošng

1982-05-15 HšrnŲsand SBK
SE LCH Elissa 3 kl.III208 pošng

1982-05-15 Tomten SBK
SE LCH LP SE BCH Ballerina 3 kl.III197 pošng
SE LCH SE BCH Frida 2 kl.III249 pošng
LP Pontus 3 kl.II110 pošng
LP Samba 2 kl.I159 pošng
LP Enzio 1 kl.I166 pošng

1982-05-15 GullspŚng SBK
Timjann 2 kl.III232 pošng
Gina 1 kl.II164 pošng
Goldie 3 kl.I136 pošng
Imp's Seaswallow 2 kl.I155 pošng

1982-05-09 Vimmerby SBK
LP Kelly 3 kl.III223 pošng
Echohill Ginger 2 kl.I146 pošng

1982-05-09 VšxjŲ SBK
SE LCH Kamrats Oidipus 2 kl.III232 pošng
SE LCH Lorry 1 kl.III255 pošng
Cindy 2 kl.I150 pošng

1982-05-09 Vara-Gršstorp SBK
Bellis 3 kl.III215 pošng
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III297 pošng
SE LCH Lilleman 1 kl.III258 pošng
Bonita 2 kl.II149 pošng
LP Anthemis 1 kl.II179 pošng
Juliet 2 kl.I158 pošng
Elinsfrida 2 kl.I151 pošng
SE LCH LP Bamse 1 kl.I182 pošng
LP Samba 1 kl.I174 pošng
LP Enzio 1 kl.I172 pošng

1982-05-09 NykŲping SBK
Irma 1 kl.I163 pošng

1982-05-09 KungsŲr SBK
Ricky 3 kl.I109 pošng
Rasmus 1 kl.I165 pošng

1982-05-09 Kristinehamn SBK
Mallards Honey Blonde 2 kl.II149 pošng
Buster 3 kl.I112 pošng
Rasmus 1 kl.I172 pošng

1982-05-09 Karlskrona SBK
Tarzan 2 kl.II151 pošng
SE LCH Bella 2 kl.II143 pošng
Havalidens Linus 3 kl.I139 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 3 kl.I138 pošng
Molly 3 kl.I138 pošng
BjŲrkenšs Meister 3 kl.I101 pošng
Tanja 1 kl.I184 pošng
BjŲrkenšs Peggy 1 kl.I171 pošng
Proud Whisper 1 kl.I168 pošng

1982-05-09 HšrnŲsand SBK
SE LCH Elissa 3 kl.III196 pošng
LP Ray 1 kl.II170 pošng

1982-05-08 Motala SBK
Roj 2 kl.II155 pošng
Ferdinand 3 kl.I135 pošng
Datsrŕges Ali 3 kl.I120 pošng
Irma 1 kl.I163 pošng

1982-05-08 VšrmdŲ SBK
Teddie 2 kl.I148 pošng
Albin 1 kl.I175 pošng

1982-05-08 Sandviken SBK
Myy 2 kl.I145 pošng
Ante 1 kl.I161 pošng

1982-05-08 Karlstad SBK
LP Ali 3 kl.I114 pošng
Lisa 2 kl.I151 pošng

1982-05-05 Všllingby SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III258 pošng
Aroscas Dreaming Lad 1 kl.II169 pošng

1982-05-02 HŲŲr SBK
SE LCH Lukas 3 kl.III213 pošng
Mischa 1 kl.II170 pošng
Kammahavs Black Zabina 3 kl.I131 pošng
Aramis 1 kl.I183 pošng
Aases Lass Pearl 1 kl.I176 pošng
Melo 1 kl.I175 pošng

1982-05-02 HšrnŲsand SSRK
Cindys Manhattan 3 kl.II123 pošng
Pikette Prophene 3 kl.II122 pošng
ńlvgŚrdens Pucker 3 kl.I132 pošng

1982-05-01 TimrŚ SBK
÷framarks Fred-Flinta 3 kl.II109 pošng
Cindys Manhattan 2 kl.II144 pošng

1982-05-01 SvalŲv SBK
Brantastigs Ňnga 3 kl.I119 pošng

1982-05-01 Stockholm SŲ SBK
SE LCH Krysshamns Mikko 2 kl.III252 pošng

1982-04-25 Lund SBK
Mischa 2 kl.II156 pošng
LP Cindy 2 kl.I145 pošng
Aases Compass 1 kl.I186 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.I183 pošng
Brantastigs Kosack 1 kl.I160 pošng

1982-04-25 Emmaboda SBK
LP Kelly 3 kl.III200 pošng

1982-04-25 Všsby SBK
Bissi 2 kl.I154 pošng

1982-04-25 LuleŚ SBK
ńlvgŚrdens Mt Morgan 1 kl.II181 pošng

1982-04-25 Karlskoga SBK
LP Ali 3 kl.I128 pošng

1982-04-24 LidingŲ SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III247 pošng
Brantastigs ÷bbe 3 kl.I102 pošng
Teddie 2 kl.I147 pošng
LP Schakspear 1 kl.I164 pošng

1982-04-24 Varberg SBK
Glutt 3 kl.II135 pošng
Alex 2 kl.I153 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 2 kl.I149 pošng
Wanessa 1 kl.I164 pošng

1982-04-24 TranŚs SBK
Roj 2 kl.II154 pošng
Jim 3 kl.I139 pošng
LP Thinker 3 kl.I133 pošng
Bess 3 kl.I131 pošng
LP Alli 1 kl.I183 pošng
Tanja 1 kl.I170 pošng

1982-04-24 GŲtene SBK
Bonita 3 kl.II133 pošng
Bellis 1 kl.II168 pošng

1982-04-18 Kalmar SBK
LP Kelly 3 kl.III206 pošng

1982-04-18 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 3 kl.III198 pošng

1982-04-18 Fšrgelanda SBK
Všttlestugans Isak 3 kl.II111 pošng
Rocco's Blackdahlia 3 kl.I101 pošng
Rainstone Watercress 2 kl.I157 pošng
LP Anthemis 1 kl.I185 pošng

1982-04-18 Eskilstuna SBK
Rasmus 3 kl.I120 pošng
Ricky 2 kl.I150 pošng
Chica 1 kl.I167 pošng

1982-04-17 Njurunda SBK
SjŲtullens Perro 3 kl.III204 pošng
÷framarks Fred-Flinta 3 kl.II123 pošng

1982-04-17 Botkyrka SBK
SE BCH Titos 1 kl.II177 pošng
Ajsa 2 kl.I152 pošng

1982-04-17 Bengtsfors SBK
Bernebo Cimo 1 kl.II176 pošng
LP Ali 2 kl.I150 pošng
LP Rodarbal Otto 1 kl.I165 pošng

1982-04-12 Všstervik SBK
LP Kelly 2 kl.III252 pošng
Echohill Ginger 1 kl.I179 pošng

1982-04-09 Skara SBK
SE LCH Lilleman 2 kl.III227 pošng
SE LCH SE BCH Frida 1 kl.III263 pošng
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.III255 pošng
Winnie's Designspecial 3 kl.II128 pošng
Bellis 2 kl.II147 pošng
LP Pontus 2 kl.II141 pošng
Macahan 3 kl.I129 pošng
Juliet 2 kl.I149 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.I167 pošng
LP Enzio 1 kl.I165 pošng

1982-04-04 Boxholm SBK
Roj 3 kl.II125 pošng
Tanja 2 kl.I155 pošng

1982-04-04 Bjuv SBK
SE LCH LP Tanja-Black 3 kl.III198 pošng
Fina 2 kl.II150 pošng
LP Tokarps Juniper 1 kl.I193 pošng
LP Cindy 1 kl.I178 pošng
Brantastigs Ňnga 1 kl.I168 pošng
LP Maccahan 1 kl.I164 pošng

1982-04-03 Lysekil SBK
Pompe 3 kl.III216 pošng
Donna 3 kl.II124 pošng
Listaskogens Hulda 1 kl.I163 pošng

1982-03-28 Uppsala SBK
LP Pomona 1 kl.I178 pošng
LP Moonilla 1 kl.I165 pošng
Hanna 1 kl.I162 pošng

1982-03-28 Sšffle SBK
Tanja 2 kl.I159 pošng
LP Ali 2 kl.I152 pošng
LP Rodarbal Otto 1 kl.I177 pošng

1982-03-28 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 1 kl.III289 pošng

1982-03-28 FinspŚng SBK
SE UCH NORD JCH Popkepela's Prophet 2 kl.I147 pošng

1982-03-27 EnkŲping SBK
LP Krysshamns Sonny Boy 1 kl.II165 pošng
Mallards Fieldvally Kalle Dussin 3 kl.I106 pošng
Johanna 2 kl.I140 pošng
Hanna 1 kl.I171 pošng
LP Pomona 1 kl.I167 pošng
LP Moonilla 1 kl.I164 pošng
Grindels Hampus 1 kl.I162 pošng

1982-03-21 Nacka SBK
LP Schakspear 3 kl.I127 pošng
Labben 3 kl.I109 pošng
Cherie 1 kl.I170 pošng

1982-03-14 (kinna) Mark SBK
SE LCH SE JCH Mandy 2 kl.II157 pošng
Errol 1 kl.II177 pošng
LP Hšrkilas Yva Ii 3 kl.I135 pošng
Fanny 2 kl.I147 pošng
LP Hšrkilas Zita V 1 kl.I175 pošng
Hšrkilas Yvos I 1 kl.I172 pošng
Vagants Sweet Lady 1 kl.I160 pošng

1982-03-14 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Elissa 3 kl.III207 pošng
SE LCH Buffy 2 kl.III244 pošng
SE BCH Eppe 3 kl.II137 pošng
Moloss Blenda 2 kl.II149 pošng
Toby 3 kl.I107 pošng
SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Akke 3 kl.I103 pošng

1982-03-14 NorrkŲping SBK
SE UCH NORD JCH Popkepela's Prophet 3 kl.I100 pošng
Irma 2 kl.I141 pošng
Messalin's Baltazar 2 kl.I140 pošng
Bjanca 1 kl.I161 pošng

1982-03-13 MalmŲ SKK
SE LCH LP Tanja-Black 3 kl.III219 pošng Mohlin K Arne J
SE LCH LP Sanna 1 kl.II174 pošng Mohlin K Arne J
LP Tokarps Juniper 1 kl.I183 pošng Sommarin Christer
LP Cindy 1 kl.I174 pošng Sommarin Christer
Azita 1 kl.I161 pošng Sommarin Christer

1982-03-07 Solna-Sundbyb. SBK
LP Willows Little Black Beauty 2 kl.II157 pošng
Teddie 2 kl.I152 pošng
LP Marrowbones Ruby 1 kl.I185 pošng
Bamse 1 kl.I173 pošng
Stallyktans Bill 1 kl.I163 pošng

1982-03-07 Vara-Gršstorp SBK
Bonita 3 kl.II116 pošng
SE LCH LP SE BCH Ballerina 1 kl.II266 pošng
Timjann 1 kl.II178 pošng
LP Boy 1 kl.II165 pošng
SE BCH Mc Gredy's Tristan 3 kl.I138 pošng
Bamse 3 kl.I135 pošng
Juliet 3 kl.I119 pošng

1982-02-28 ÷sthammar SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III276 pošng
Alfons 2 kl.II155 pošng
Hanna 3 kl.I135 pošng
Mallards Fieldvally Kalle Dussin 3 kl.I121 pošng
LP Pomona 1 kl.I167 pošng

1982-02-21 Sundsvall SBK
SjŲtullens Perro 3 kl.III199 pošng
Frollix 2 kl.III244 pošng
÷framarks Fred-Flinta 1 kl.I162 pošng

1982-02-20 Lysekil SBK
Pompe 1 kl.III249 pošng
Listaskogens Hulda 3 kl.I135 pošng
Donna 1 kl.I172 pošng

1982-02-06 UmeŚ SBK
Nina 2 kl.I150 pošng

1982-01-24 TimrŚ SBK
Toby 3 kl.I110 pošng
SE JCH Quenna 1 kl.I177 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017