Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1983

Resultat i namnordning


1983-12-11 Kind SBK
LP Hšrkilas Zita V 2 kl.II159 pošng
LP Stallyktans Cox 2 kl.II158 pošng
Chifong 1 kl.I177 pošng

1983-12-04 Skurup SBK
SE LCH SE BCH Tanja 2 kl.II153 pošng
Rex 1 kl.II184 pošng
Quilla 1 kl.II181 pošng
LP Snobben 1 kl.II173 pošng
LP Aases Drul 3 kl.I134 pošng
Akilles 2 kl.I152 pošng
RygŚrdens Atos 1 kl.I163 pošng
LP Aases Fay 1 kl.I163 pošng

1983-12-03 Solna-Sundbyb SBK
Jesper 3 kl.I105 pošng
LP Marrowbones Eddie 1 kl.I178 pošng
Pim 1 kl.I170 pošng
SE LCH LP Flipper 1 kl.I162 pošng

1983-11-27 MalmŲ SBK
SE LCH LP Tanja-Black 3 kl.III217 pošng
Sarja 3 kl.II132 pošng
Fina 3 kl.II128 pošng
LP Anna-Belle 3 kl.II126 pošng
SE LCH Aida 3 kl.II114 pošng
Figaro 2 kl.II152 pošng
Sindy 2 kl.I148 pošng
Amor 2 kl.I143 pošng
Havalidens Vappo 2 kl.I143 pošng
LP Texas 1 kl.I172 pošng
Popayanz Corydon 1 kl.I167 pošng
LP Aases Fay 1 kl.I163 pošng

1983-11-27 Sthlm SŲ SBK
Catballou 3 kl.I112 pošng
LP Marrowbones Eddie 2 kl.I140 pošng
SE LCH LP Flipper 1 kl.I178 pošng
LP Willows Trofast 1 kl.I166 pošng
Rufus 1 kl.I163 pošng

1983-11-27 GŲteborg SBK
Hšrkilas Qvick Ii 3 kl.II118 pošng
SE LCH LP Kim 1 kl.I171 pošng

1983-11-26 Kungsbacka SBK
Idas Julia 1 kl.II172 pošng

1983-11-20 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III279 pošng
Kamrats Lisa 3 kl.I106 pošng

1983-11-20 Hšssleholm SBK
Puhs Diamond Puck 2 kl.III246 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.II173 pošng
Buster 1 kl.II172 pošng
Popa'yanz Parca 3 kl.I124 pošng
Mina 3 kl.I108 pošng
Applejack's Spark-Painter 2 kl.I147 pošng
Havalidens Linus 1 kl.I168 pošng

1983-11-20 LinkŲping SBK
LP Kamrats Twist 3 kl.II136 pošng

1983-11-20 Trelleborg SBK
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.II184 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.II164 pošng
LP Dacke 2 kl.I148 pošng
Bianca 2 kl.I144 pošng
Amor 1 kl.I187 pošng
Pampus Golden Plumsan 1 kl.I179 pošng
LP Aases Fay 1 kl.I177 pošng
LP Texas 1 kl.I172 pošng
Brantastigs Isidor 1 kl.I163 pošng

1983-11-16 Všllingby SBK
SE LCH LP Flipper 1 kl.I176 pošng

1983-11-13 Karlskoga SKK
LP Kim 3 kl.I119 pošng
Laban 3 kl.I115 pošng
Cha's Emmi 3 kl.I104 pošng
Dante 2 kl.I150 pošng

1983-11-13 Nacka SBK
SE LCH Bamse 1 kl.III284 pošng
Buster 2 kl.II142 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 3 kl.I104 pošng
Teddie 3 kl.I103 pošng
Klungerhaugen's Clarence 2 kl.I155 pošng

1983-11-13 Motala SBK
LP Kamrats Twist 3 kl.II125 pošng
LP Boss 1 kl.I178 pošng

1983-11-13 Kristianstad SBK
Mischa 3 kl.III195 pošng
Buster 2 kl.II155 pošng
Donna 1 kl.II173 pošng
Tosca 3 kl.I138 pošng
Applejack's Corporal-Buck 2 kl.I159 pošng
Kammahavs Black Ira 2 kl.I149 pošng
Bella 2 kl.I146 pošng

1983-11-13 Laholm SBK
SE LCH Morrie 1 kl.II184 pošng
Jumbo 1 kl.II172 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 2 kl.I149 pošng

1983-11-12 TyresŲ SBK
Prudentpatron 3 kl.I119 pošng
Teddie 2 kl.I144 pošng

1983-11-12 Ronneby SBK
Linda 3 kl.III206 pošng
Zitha 1 kl.I171 pošng
Havalidens Nilla 1 kl.I168 pošng

1983-11-12 SkŲvde SBK
SE LCH Paulina Denise 1 kl.III261 pošng
SE LCH LP Bamse 1 kl.II180 pošng
SE BCH Mc Gredy's Tristan 1 kl.II172 pošng
Highstones Grimson 3 kl.I102 pošng
Lucas 1 kl.I161 pošng

1983-11-12 Tierp SBK
Kamrats Lisa 3 kl.I130 pošng
SE UCH Teenyti's Flying Fokker 3 kl.I111 pošng
Bamse 1 kl.I161 pošng

1983-11-06 BorŚs SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III306 pošng
LP Belinda 2 kl.I154 pošng
SE LCH LP Kim 1 kl.I185 pošng

1983-11-06 SŲderŚsen SBK
Demona 2 kl.II152 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 2 kl.II142 pošng
Aurora 2 kl.I141 pošng
LP Snobben 1 kl.I182 pošng
Amor 1 kl.I178 pošng
LP Texas 1 kl.I174 pošng
LP Aases Fay 1 kl.I169 pošng
Carmen 1 kl.I140 pošng

1983-11-05 Simrishamn SBK
Mischa 3 kl.III211 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 3 kl.II131 pošng
Amir 3 kl.II117 pošng
Buster 1 kl.II182 pošng
Popa'yanz Parca 1 kl.I170 pošng

1983-11-05 Všsby SBK
Marrowbones Gigolo 3 kl.I106 pošng
Sambastitania 2 kl.I153 pošng
LP Bathos 1 kl.I183 pošng
LP Marrowbones Eddie 1 kl.I176 pošng
Esco 1 kl.I163 pošng

1983-11-04 Tibro SBK
Odo 3 kl.II137 pošng
LP Smulan 3 kl.II133 pošng
LP Samba 2 kl.II157 pošng
Glady 2 kl.I156 pošng
Bella 2 kl.I140 pošng
Scooby 1 kl.I165 pošng
Gun-Smokes Percy 1 kl.I162 pošng

1983-10-30 VšrmdŲ SBK
Teddie 3 kl.I130 pošng

1983-10-30 Tomten SBK
LP Chang 3 kl.II111 pošng
LP Smulan 3 kl.II103 pošng
Pepperbox Pšrtan 2 kl.I144 pošng
SE BCH Mc Gredy's Tristan 1 kl.I174 pošng
Bamse 1 kl.I172 pošng

1983-10-30 Katrineholm SBK
SE LCH Bassan 3 kl.III202 pošng
LP Kamrats Twist 2 kl.II157 pošng
Jessy 1 kl.I168 pošng
LP Frosta Beata-Snurr 1 kl.I163 pošng

1983-10-29 Kungšlv SBK
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.III236 pošng
King 2 kl.II146 pošng
Dino 1 kl.II171 pošng
LP Borelands Wictor 1 kl.I167 pošng
Hšrkilas Qvick Ii 1 kl.I163 pošng

1983-10-23 Falun SSRK
Blackcocks Emil 3 kl.III198 pošng
Bucko 3 kl.I136 pošng
Willows O'boy 3 kl.I130 pošng
Candik's Cilla 3 kl.I125 pošng
Hut's Hanna 3 kl.I103 pošng
Deras Eaton 2 kl.I149 pošng
Eaglebess Herkules 2 kl.I146 pošng
Linkas 1 kl.I174 pošng

1983-10-23 Karlskrona SBK
Linda 1 kl.III255 pošng
Havalidens Nilla 2 kl.I145 pošng
SE BCH Proud Black Bess 1 kl.I179 pošng
Pally 1 kl.I161 pošng

1983-10-23 Hudiksvall SBK
Paddywags Beach Bunny 3 kl.I136 pošng

1983-10-23 GŲtene SBK
SE LCH Paulina Denise 3 kl.III204 pošng
LP Chang 3 kl.II109 pošng
LP Samba 2 kl.II158 pošng
SE LCH LP Bamse 1 kl.II175 pošng
Mallards Franki Belle 3 kl.I126 pošng
Scooby 2 kl.I150 pošng

1983-10-23 Vimmerbyorten SBK
Labra 2 kl.I151 pošng

1983-10-22 Sandviken SBK
Fancy-Girl 3 kl.I124 pošng
Deras Eaton 2 kl.I159 pošng
Darces Cindy 2 kl.I158 pošng
Alexander 2 kl.I154 pošng
Zenta 2 kl.I145 pošng
Darces Cessy 1 kl.I188 pošng
Tidernas Sara Simeoni 1 kl.I166 pošng

1983-10-22 TimrŚ SBK
Kim 3 kl.I135 pošng

1983-10-22 Vara-Gršstorp SBK
Idas Pelle 2 kl.I149 pošng
Bella 1 kl.I178 pošng

1983-10-22 Trollhšttan SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III299 pošng
SE LCH Idas Maja 1 kl.III257 pošng
LP Chang 3 kl.II108 pošng
Hšrkilas Qvick Ii 1 kl.I173 pošng

1983-10-22 Mariestad SBK
SE LCH Paulina Denise 1 kl.III260 pošng
LP Cognac 3 kl.II136 pošng
SE LCH LP Bamse 1 kl.II178 pošng
Old Style Monday-Morning 2 kl.I159 pošng

1983-10-22 EnkŲping SBK
SE LCH LP Flipper 3 kl.I110 pošng

1983-10-16 Mšrsta-Sigtuna SBK
Kina 2 kl.I156 pošng
SE LCH LP Madamesamba 1 kl.I173 pošng

1983-10-16 Karlsborg SBK
SE LCH Bamse 3 kl.III196 pošng
LP Smulan 3 kl.II134 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.II171 pošng
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II167 pošng

1983-10-16 Haninge SBK
Teddie 2 kl.I157 pošng
LP Proteus 1 kl.I175 pošng
Karl-Alfred 1 kl.I163 pošng

1983-10-16 GŲteborg SSD
Dante 2 kl.I154 pošng

1983-10-16 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Buffy 2 kl.III234 pošng
Anki 3 kl.II134 pošng

1983-10-16 SŲderhamn SBK
LP Sanna 1 kl.II161 pošng
Zenta 2 kl.I158 pošng

1983-10-16 Mark SBK
Hšrkilas Oda Vi 3 kl.I124 pošng
Dacke 3 kl.I104 pošng
LP Hšrkilas Zita V 1 kl.I180 pošng
LP Borelands Wictor 1 kl.I166 pošng

1983-10-16 Lomma SBK
Filur 3 kl.III202 pošng
SE LCH Lorry 2 kl.III248 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 2 kl.II157 pošng
Fina 1 kl.II164 pošng
Bonny 2 kl.I153 pošng
Amor 2 kl.I152 pošng
Waterfly's Festival 2 kl.I147 pošng
Pampus Golden Plumsan 1 kl.I195 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 1 kl.I190 pošng
LP Texas 1 kl.I180 pošng
Carmen 0140 pošng

1983-10-16 Kristinehamn SBK
Eagle's Afrodite 3 kl.I121 pošng
Eagle's Alexandra 3 kl.I121 pošng

1983-10-16 JŲnkŲping SBK
SE BCH Mister 1 kl.II180 pošng
Pepperbox Pšrtan 3 kl.I125 pošng

1983-10-15 Surahammar SBK
Carum 1 kl.II179 pošng
Toy 3 kl.I127 pošng
Laban 3 kl.I102 pošng
Trisse 2 kl.I140 pošng

1983-10-15 Flen SBK
SE LCH Bassan 1 kl.III278 pošng
LP Frosta Beata-Snurr 1 kl.I160 pošng

1983-10-15 Ulricehamn SBK
Adelina 1 kl.II174 pošng

1983-10-15 Sundsvall SBK
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.III192 pošng
Dick 1 kl.I186 pošng

1983-10-15 Mellerud SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III280 pošng

1983-10-09 Slite SBK
Oden 2 kl.II146 pošng
SE LCH Aria 1 kl.II160 pošng
Lady 2 kl.I151 pošng
Sandra 1 kl.I175 pošng

1983-10-09 Malung SBK
Fia 3 kl.I134 pošng
Manolito 3 kl.I134 pošng
Arina 2 kl.I152 pošng

1983-10-09 LidkŲping SBK
LP Chang 2 kl.II158 pošng
SE LCH LP Bamse 1 kl.II180 pošng
LP Boy 1 kl.II164 pošng
Alfon 2 kl.I142 pošng
Elinsfrida 1 kl.I171 pošng
SE BCH Mc Gredy's Tristan 1 kl.I170 pošng

1983-10-09 Karlstad SBK
LP Všttlestugans Pascal 3 kl.II121 pošng

1983-10-09 Kalmar SBK
SE LCH Aida 3 kl.II101 pošng
LP Sea-Birds Bridesmaid 3 kl.I128 pošng

1983-10-09 Boxholm SBK
LP Mallards Spey Gillie 2 kl.II140 pošng
Mikromenth 1 kl.II166 pošng
Esaias 3 kl.I134 pošng

1983-10-08 Ňnge SBK
LP Sanna 2 kl.II159 pošng
Gayonor 2 kl.I157 pošng

1983-10-08 TimrŚ SBK
SE LCH SE BCH Bostic 3 kl.III221 pošng

1983-10-08 SpŚnga SBK
FŚgelšngens Pall Mall 3 kl.I136 pošng
SE LCH LP Flipper 3 kl.I130 pošng
SE LCH LP Madamesamba 1 kl.I189 pošng

1983-10-08 Gšvle SBK
Paddywags Barn-Owl 1 kl.I175 pošng
Paddywags Halcyon 1 kl.I173 pošng

1983-10-08 MjŲlby SBK
Lele's Abbe 3 kl.II106 pošng
LP Mallards Spey Gillie 2 kl.II153 pošng
LP Kamrats Twist 2 kl.II150 pošng
LP Boss 3 kl.I133 pošng

1983-10-08 Danderyd-Tšby SBK
LP Willows Trofast 2 kl.I142 pošng

1983-10-02 UmeŚ SBK
Anki 3 kl.II134 pošng

1983-10-02 SkanŲr-Falsterb SBK
LP Popa'yanz Pandro'zoz 3 kl.II122 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.II165 pošng
Akilles 3 kl.I111 pošng
Knorrs Cokette 3 kl.I106 pošng
Zaritza-Black 2 kl.I132 pošng
LP Aases Fay 1 kl.I162 pošng

1983-10-02 Avesta SBK
SE LCH Bassan 1 kl.III266 pošng
Fancy-Girl 3 kl.I138 pošng
LP Frosta Beata-Snurr 1 kl.I162 pošng

1983-10-02 Grums SBK
Ludde 3 kl.II115 pošng
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.II151 pošng

1983-10-02 Bro-HŚbo SBK
LP Ya's Lysander 1 kl.I170 pošng

1983-10-02 Askersund SBK
Elli 2 kl.II156 pošng
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II165 pošng

1983-10-01 Všstervik SBK
Echohill Ginger 3 kl.II134 pošng
LP Echohill Fayanne 2 kl.I149 pošng

1983-10-01 EksjŲ SBK
Lele's Abbe 2 kl.II153 pošng
LP Thinker 1 kl.II167 pošng

1983-09-25 ÷rebro SBK
LP SE BCH Hansie 2 kl.III235 pošng
LP Cognac 1 kl.I175 pošng

1983-09-25 SŲlvesborg SBK
SE LCH Bella 2 kl.III224 pošng
Connie 3 kl.I118 pošng
SE BCH Proud Black Bess 1 kl.I175 pošng

1983-09-25 MšlarŲarna SBK
FŚgelšngens Pall Mall 1 kl.I162 pošng

1983-09-25 KŲping SBK
Boy 1 kl.I165 pošng

1983-09-25 Hofors SBK
Myy 1 kl.II160 pošng
Candik's Cilla 3 kl.I115 pošng
LP Lady-Nikolina 1 kl.I161 pošng

1983-09-25 Bršcke SBK
Paddywags Blackberry Fool 3 kl.II102 pošng
Gayonor 2 kl.I152 pošng

1983-09-25 Gubbšngen SKK
LP Willows Trofast 1 kl.I172 pošng

1983-09-24 Lerum SBK
Stallyktans Danilo 1 kl.II167 pošng
LP Borelands Wictor 1 kl.I160 pošng

1983-09-24 Gšvle SBK
Paddywags Barn-Owl 3 kl.I135 pošng
Tidernas Sara Simeoni 2 kl.I152 pošng
Alexander 1 kl.I167 pošng

1983-09-18 LaxŚ SBK
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II173 pošng
Esaias 3 kl.I127 pošng

1983-09-18 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III302 pošng
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 1 kl.II162 pošng

1983-09-18 NorrkŲping SBK
LP Kamrats Twist 2 kl.II143 pošng
Labra 2 kl.I148 pošng

1983-09-18 Lindesberg SBK
Imp's Mejram 3 kl.II132 pošng
Othello 3 kl.I112 pošng
Baloo 2 kl.I153 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.I189 pošng
LP Afrodite 1 kl.I180 pošng
LP Cognac 1 kl.I172 pošng

1983-09-18 Norrtšlje SBK
LP Labrindas Ursus 3 kl.I116 pošng

1983-09-18 Nybro SBK
Linda 2 kl.III225 pošng

1983-09-17 Vaxholm SBK
Advokat 3 kl.II123 pošng
SE LCH LP Flipper 3 kl.I129 pošng

1983-09-17 Huddinge SKK
LP Willows Trofast 1 kl.I183 pošng

1983-09-11 Stenungsund SBK
SE LCH Idas Maja 1 kl.III259 pošng
Idas Petronella 2 kl.I140 pošng

1983-09-11 ÷rkelljunga SBK
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 1 kl.III259 pošng
LP Citty 3 kl.I136 pošng
LP Snobben 2 kl.I147 pošng
Popa'yanz Parca 1 kl.I168 pošng

1983-09-11 Solna-Sundbyb. SBK
Bambam 3 kl.I137 pošng

1983-09-11 Falkenberg SBK
Zebb 1 kl.II162 pošng

1983-09-11 Fšrgelanda SBK
SE LCH Idas Maja 1 kl.III261 pošng
Listaskogens Knut 3 kl.I117 pošng

1983-09-10 Tidaholm SBK
SE LCH Paulina Denise 2 kl.III252 pošng
LP Chang 2 kl.II151 pošng
Pepperbox Pšrtan 2 kl.I156 pošng
LP Smulan 1 kl.I161 pošng

1983-09-10 Skutskšr SBK
Alexander 2 kl.I158 pošng
FŚgelšngens Pall Mall 1 kl.I165 pošng

1983-09-10 Malung SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.I165 pošng

1983-09-10 Vimmerby SBK
Echohill Ginger 2 kl.II158 pošng
SE LCH Imp's Poor-Clare 1 kl.II168 pošng
LP Echohill Fayanne 2 kl.I144 pošng

1983-09-10 Bengtsfors SBK
Listaskogens Knut 1 kl.I173 pošng

1983-09-04 ÷stersund SBK
Zorba Dacapo 3 kl.II124 pošng

1983-09-04 Vara-Gršstorp SBK
LP Chang 1 kl.II162 pošng
Bella 2 kl.I147 pošng

1983-09-04 Osby SBK
Donna 2 kl.II154 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.II176 pošng

1983-09-04 Lund SBK
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III276 pošng
Mischa 1 kl.III269 pošng
LP Anna-Belle 2 kl.II142 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.II164 pošng
Popa'yanz Parca 3 kl.I105 pošng
Waterfly's Festival 2 kl.I154 pošng
Superman 1 kl.I180 pošng

1983-09-04 Karlskoga SBK
Mallards Franki Belle 3 kl.I135 pošng

1983-09-04 Jšrfšlla SBK
LP Ya's Lysander 2 kl.I156 pošng

1983-09-04 Hallstahammar SBK
Carum 3 kl.II135 pošng

1983-09-04 Borlšnge SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.I170 pošng

1983-09-04 Bengtsfors SBK
LP Grynet 2 kl.I141 pošng

1983-09-03 Skarpnšck SSSK
LP Schakspear 3 kl.II116 pošng
Saba 1 kl.I174 pošng

1983-09-03 Aneby SBK
King 2 kl.I155 pošng

1983-08-28 Falun SVTEK
Blackcocks Emil 2 kl.III232 pošng
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 1 kl.II178 pošng

1983-08-28 Hemse SBK
Sandra 2 kl.I152 pošng
Tjalle 2 kl.I143 pošng

1983-08-28 Lysekil SBK
Elin 2 kl.I147 pošng
Dacke 1 kl.I172 pošng
Listaskogens Hulda 1 kl.I160 pošng

1983-08-28 V:a Medelpad SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III226 pošng
Paddywags Blackberry Fool 3 kl.II129 pošng

1983-08-28 Vadstena SBK
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II161 pošng
Hšrkilas Vinn Vi 2 kl.I142 pošng
Esaias 2 kl.I140 pošng
LP Forgemartins Amanda 1 kl.I189 pošng
LP Boss 1 kl.I185 pošng

1983-08-27 MalmŲ SBK
SE LCH Bamse 2 kl.III254 pošng
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III286 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III282 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III255 pošng

1983-08-27 Kalix SBK
Sheila 2 kl.I145 pošng

1983-08-27 GŲkbŲle SBK/AFC
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III240 pošng

1983-08-27 Ňsele SBK
Baron 3 kl.II137 pošng

1983-08-24 Všllingby SBK
FŚgelšngens Pall Mall 2 kl.I154 pošng

1983-08-21 KŚlltorp SSRK
LP Rossie 3 kl.II102 pošng
SE LCH LP Kim 2 kl.I140 pošng

1983-08-21 Mšrsta SBK
SE LCH LP Madamesamba 1 kl.I184 pošng

1983-08-21 Markaryd SBK
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 2 kl.III251 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.II160 pošng

1983-08-21 Hšllefors SBK
Imp's Mejram 3 kl.II119 pošng

1983-08-21 S.Ų SkŚne SBK
Mischa 2 kl.III232 pošng

1983-08-20 Ultuna SSRK
Proud Yatzytime 3 kl.I136 pošng
Alein 1 kl.I168 pošng

1983-08-20 Všrnamo SBK
SE LCH Lorry 1 kl.III265 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.II157 pošng

1983-08-20 NykŲping SBK
SE LCH Bamse 3 kl.III213 pošng
Uggleboets Beauty 3 kl.I125 pošng

1983-08-14 Skara SBK
LP Samba 2 kl.II150 pošng
LP Chang 2 kl.I159 pošng
LP Smulan 1 kl.I180 pošng

1983-08-14 FinspŚng SBK
LP Kamrats Twist 3 kl.II109 pošng

1983-08-13 VšsterŚs SBK
Alexander 1 kl.I172 pošng

1983-08-12 PiteŚ SBK
Bosti 1 kl.II178 pošng

1983-08-07 Hallsberg SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III220 pošng
Mikromenth 1 kl.II165 pošng
Dallas 3 kl.I128 pošng
Lotta 1 kl.I160 pošng

1983-08-07 Tollarp SBK
Mischa 3 kl.III203 pošng
SE LCH Bella 3 kl.III199 pošng
Donna 3 kl.II137 pošng
Buster 1 kl.II184 pošng
Daisy 1 kl.I160 pošng

1983-08-06 SŲderkŲping SBK
Hšrkilas Vinn Vi 3 kl.I125 pošng
Labra 1 kl.I178 pošng

1983-08-06 Bollnšs SBK
Zenta 3 kl.I136 pošng

1983-08-05 Ystad SBK
Rex 2 kl.II148 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.II186 pošng
Knorrs Cokette 3 kl.I139 pošng
SE LCH Kšckens Kasper 1 kl.I181 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.I174 pošng
Alfon 1 kl.I162 pošng

1983-07-31 Všstbo SBK
SE LCH Lorry 1 kl.III268 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.I172 pošng

1983-07-31 Markaryd SBK/AFAV
Jumbo 2 kl.II147 pošng

1983-07-24 Ovansiljan SBK
SE LCH Bonnie 1 kl.III302 pošng
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 2 kl.II157 pošng
Damon 2 kl.I149 pošng

1983-07-16 Ňsljunga SGDK
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III274 pošng

1983-07-15 Ňsele SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III230 pošng
Ringo 2 kl.II142 pošng

1983-07-10 Gimo SBK
Kamrats Lisa 3 kl.I139 pošng
LP Lady-Nikolina 3 kl.I136 pošng
LP Willows Trofast 3 kl.I134 pošng

1983-07-10 Vilhelmina SBK
Ringo 2 kl.II145 pošng
Gayonor 3 kl.I139 pošng
Rocky 1 kl.I174 pošng

1983-07-09 Sundsvall SPEC.KLUBB.
Anki 1 kl.I166 pošng

1983-07-09 LinkŲping SSRK
SE UCH NORD JCH Popkepela's Prophet 3 kl.II125 pošng
LP Messalin's Monsieur 3 kl.II100 pošng
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.II150 pošng
LP Boss 2 kl.I158 pošng
Messalin's Baltazar 2 kl.I146 pošng
Datsrŕges Ali 2 kl.I138 pošng

1983-07-08 Lycksele SBK
Bosti 1 kl.I182 pošng

1983-07-03 ÷rebro SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III233 pošng
SE LCH Bamse 1 kl.III266 pošng
Minvšn's Petter 1 kl.II194 pošng
LP Twigg's Chenille 1 kl.II173 pošng
LP Všttlestugans Pascal 1 kl.II170 pošng
Pascale 3 kl.I114 pošng
Mallards Franki Belle 3 kl.I107 pošng
Imp's Mejram 1 kl.I164 pošng

1983-07-02 LidkŲping SBK
Laika 3 kl.I127 pošng
Listaskogens Knut 2 kl.I155 pošng
LP Chang 1 kl.I165 pošng

1983-06-26 Simrishamn SBK
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III271 pošng
Buster 3 kl.II128 pošng
Amir 3 kl.II126 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.II165 pošng
Daisy 3 kl.I133 pošng
LP Snobben 1 kl.I175 pošng
Allan 1 kl.I166 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.I162 pošng

1983-06-19 Ystad SBK
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III259 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 2 kl.II152 pošng
Alfon 3 kl.I127 pošng
RygŚrdens Atos 2 kl.I148 pošng
LP Popa'yanz Pandro'zoz 1 kl.I164 pošng

1983-06-19 Tomten SBK
SE LCH Paulina Denise 2 kl.III253 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 2 kl.III242 pošng
LP Enzio 3 kl.II107 pošng
Odo 1 kl.II162 pošng
Tina 2 kl.I140 pošng
LP Chang 1 kl.I164 pošng

1983-06-19 SŲderŚsen SBK
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 2 kl.III230 pošng
Buster 1 kl.II171 pošng
Brantastigs Capone 1 kl.II163 pošng
Qludd's Elton 3 kl.I115 pošng
Carmen 2 kl.I155 pošng
Demona 1 kl.I170 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.I169 pošng

1983-06-19 Kramfors SBK
SE LCH Paddywags Copper Delight 3 kl.III221 pošng
Cresendos Maestoso 3 kl.III196 pošng
Attikonak Khristine 1 kl.I164 pošng

1983-06-19 Bršcke SBK
Gayonor 1 kl.I164 pošng

1983-06-18 Tibro SBK
SE LCH Paulina Denise 2 kl.III236 pošng
Nauticat 3 kl.I130 pošng
Lukas 2 kl.I147 pošng

1983-06-18 Gšllivare SBK
LP Mixed-Double 3 kl.III197 pošng
÷rlabbens Cilla 3 kl.I134 pošng
÷rlabbens Evita 2 kl.I153 pošng

1983-06-18 Halmstad SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III251 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III281 pošng
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 1 kl.III269 pošng
Atos 1 kl.II165 pošng
Porten 2 kl.I158 pošng
Jumbo 1 kl.I187 pošng
Minvšn's Pompe 1 kl.I163 pošng

1983-06-18 Borlšnge SBK
Damon 3 kl.I128 pošng

1983-06-18 Bollnšs SBK
Zenta 3 kl.I127 pošng

1983-06-18 Jomala FKK
Lisa 0180 pošng

1983-06-16 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 2 kl.III242 pošng
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III298 pošng
LP Ya's Lysander 3 kl.I145 pošng

1983-06-15 Všllingby SBK
Madonna 3 kl.I135 pošng
FŚgelšngens Pall Mall 1 kl.I160 pošng

1983-06-15 SkŲvde SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III244 pošng
SE LCH Paulina Denise 1 kl.III261 pošng
LP Všttlestugans Pascal 3 kl.II136 pošng

1983-06-12 Trelleborg SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III225 pošng
Robust Penny Lane 1 kl.II178 pošng
Knorrs Cokette 2 kl.I146 pošng
Pampus Golden Plumsan 1 kl.I178 pošng
Alfon 1 kl.I161 pošng

1983-06-12 SšvsjŲ SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.II159 pošng
Boy 1 kl.II177 pošng
Lele's Abbe 1 kl.I172 pošng
Dahl 1 kl.I160 pošng
King 1 kl.I160 pošng
Rodarbal Ove 1 kl.I160 pošng

1983-06-11 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III289 pošng

1983-06-11 Trollhšttan SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III288 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III275 pošng
Rodarbal Ňskar 3 kl.I137 pošng
Chang 2 kl.I146 pošng

1983-06-11 Flen SBK
SE LCH Bamse 1 kl.III289 pošng
LP Twigg's Chenille 2 kl.II141 pošng

1983-06-10 GŲtene SBK
SE LCH Lilleman 3 kl.III218 pošng
Bellis 3 kl.III198 pošng
SE LCH Paulina Denise 2 kl.III232 pošng
Bamse 3 kl.I121 pošng
LP Boy 3 kl.I104 pošng
LP Chang 2 kl.I151 pošng
Odo 1 kl.I161 pošng

1983-06-08 VšrmdŲ SBK
Cherie 2 kl.II159 pošng

1983-06-08 Tidaholm SBK
SE LCH Paulina Denise 2 kl.III239 pošng

1983-06-07 Solna-Sundbybrg SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 3 kl.III221 pošng
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III261 pošng
SE LCH LP Caddy 1 kl.III256 pošng
LP Proteus 2 kl.I152 pošng

1983-06-05 Stockholm SŲ SBK
LP Ya's Puck 3 kl.II119 pošng

1983-06-05 Ronneby SBK
SE LCH Bella 2 kl.III250 pošng
Linda 2 kl.III243 pošng
Marcopolo 3 kl.I120 pošng
Bamse 1 kl.I163 pošng

1983-06-05 PiteŚ SBK
Fabian 1 kl.II163 pošng

1983-06-05 MalmŲ SBK
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III257 pošng
Lina 3 kl.I113 pošng
Aases Earls Pride 3 kl.I100 pošng
Rex 2 kl.I146 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.I181 pošng

1983-06-05 Gšllivare SBK
LP Mixed-Double 2 kl.III230 pošng

1983-06-05 GŲteborg SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III258 pošng

1983-06-05 Grums SBK
LP Všttlestugans Pascal 3 kl.II132 pošng

1983-06-04 SŲdertšlje SBK
SE LCH Aria 1 kl.II166 pošng

1983-06-04 Roslagen SBK
Airshuttle 3 kl.I121 pošng
Track's Kola 3 kl.I118 pošng
Track's Jessie 3 kl.I113 pošng
Proud Tess 1 kl.I185 pošng

1983-06-04 Mšrsta-Sigtuna SBK
LP Bathos 1 kl.I167 pošng

1983-06-04 Mellerud SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III282 pošng
LP Rodarbal Otto 3 kl.II112 pošng
Rodarbal Idas Indra 3 kl.I126 pošng

1983-06-04 Ljungby SBK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.I152 pošng

1983-06-04 Falun SBK
Damon 3 kl.I109 pošng
LP Lady-Nikolina 1 kl.I164 pošng

1983-06-03 UmeŚ SBK
SE UCH FI UCH Arrow 3 kl.II109 pošng

1983-06-02 Danderyd-Tšby SBK
SE LCH Aria 2 kl.II142 pošng

1983-06-01 MšlarŲ SBK
Kamrats Freja 2 kl.I142 pošng

1983-05-29 ńngelholm SBK
Lina 3 kl.III214 pošng
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III227 pošng
Brantastigs Capone 2 kl.II144 pošng
Demona 1 kl.I170 pošng

1983-05-29 Vadstena SBK
Esaias 3 kl.I124 pošng
LP Forgemartins Amanda 1 kl.I190 pošng

1983-05-29 SŲlvesborg SBK
Duckling's Eaglet 2 kl.I156 pošng
LP Popa'yanz Pandro'zoz 1 kl.I173 pošng
Tanja 1 kl.I167 pošng
SE LCH Aida 1 kl.I167 pošng
SE LCH Kšckens Kasper 1 kl.I163 pošng

1983-05-29 Malung SBK
Manolito 2 kl.I145 pošng

1983-05-29 KŲping SBK
Boy 1 kl.I165 pošng

1983-05-29 HšrnŲsand SBK
Cresendos Sea Glory 2 kl.I140 pošng
Attikonak Khristine 1 kl.I163 pošng

1983-05-29 Hofors SBK
Ante 3 kl.III220 pošng
Myy 1 kl.II165 pošng
Damon 3 kl.I103 pošng

1983-05-29 Ed SBK
Laika 1 kl.I168 pošng

1983-05-29 Bjuv SSRK
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 3 kl.III210 pošng
Quilla 2 kl.II156 pošng
Proud Sea Maid 2 kl.I158 pošng
RygŚrdens Atos 2 kl.I148 pošng

1983-05-28 Trollhšttan SSRK
Lukas 3 kl.I123 pošng
LP Rossie 1 kl.I182 pošng
Scooby 1 kl.I180 pošng

1983-05-28 Varberg SBK
SE LCH SE JCH Mandy 2 kl.III242 pošng

1983-05-28 Kil SBK
LP Všttlestugans Pascal 1 kl.I163 pošng

1983-05-28 FinspŚng SBK
LP Kamrats Twist 1 kl.I167 pošng

1983-05-28 BorŚs SBK
Sara 3 kl.I133 pošng
Hšrkilas Yva V 2 kl.I142 pošng
Idas Julia 1 kl.I167 pošng
LP Chang 1 kl.I161 pošng

1983-05-28 Arboga SBK
Chita 1 kl.II168 pošng

1983-05-23 Forshaga-Deje SBK
LP Všttlestugans Pascal 1 kl.I165 pošng

1983-05-23 V:a Medelpad SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.II140 pošng
Paddywags Blackberry Fool 1 kl.I169 pošng

1983-05-23 Fšrgelanda SBK
Laika 1 kl.I183 pošng

1983-05-23 EslŲv SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III249 pošng
Proud Black Bay 2 kl.II159 pošng
Nick 2 kl.II159 pošng
Mischa 1 kl.II181 pošng
Tanja 1 kl.II164 pošng
Ajja 3 kl.I137 pošng
Lina 3 kl.I137 pošng
LP Texas 3 kl.I119 pošng
Rex 1 kl.I179 pošng

1983-05-23 Slagsta SKK/H-BKK
Ajsa 3 kl.I125 pošng

1983-05-22 Uddevalla SBK
Rodarbal Idas Indra 2 kl.I152 pošng
Listaskogens Hugo 1 kl.I168 pošng

1983-05-22 Tollarp SBK
Aases Lass Pearl 3 kl.II127 pošng
Mischa 2 kl.II143 pošng
Buster 1 kl.II181 pošng
Amir 1 kl.I175 pošng

1983-05-22 MjŲlby SBK
LP Kamrats Twist 3 kl.I109 pošng

1983-05-22 Lomma SBK
SE LCH LP Tanja-Black 3 kl.III216 pošng
Lina 2 kl.I158 pošng
Alfon 2 kl.I140 pošng
Rex 1 kl.I178 pošng

1983-05-22 Laholm SBK/AFBV
Minvšns Mina 2 kl.I143 pošng

1983-05-22 Nššs GŲteborg SBK/AFB
Všttlestugans Pomperipossa 1 kl.I165 pošng

1983-05-22 ÷rebro SBK/SFC
LP Cognac 1 kl.I183 pošng
Lily-Munro 1 kl.I174 pošng

1983-05-22 Borlšnge SSRK
Bucko 3 kl.I118 pošng Stenmark Mats
Fonzie 2 kl.I158 pošng Stenmark Mats
Partita-Rista 2 kl.I155 pošng Stenmark Mats
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 1 kl.I165 pošng Stenmark Mats

1983-05-21 TorsŚs SBK
Cylinda 3 kl.I134 pošng

1983-05-21 Landskrona SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III231 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.I179 pošng

1983-05-18 Všllingby SBK
LP Cesar 2 kl.II154 pošng

1983-05-16 Jšrfšlla SBK
LP Ya's Puck 3 kl.II137 pošng
LP Ya's Lysander 1 kl.I164 pošng

1983-05-15 ÷stersund SBK
Zorba Dacapo 2 kl.II140 pošng
Quinta 3 kl.I132 pošng

1983-05-15 Visby SBK
SE LCH Aria 2 kl.II145 pošng
Sandra 2 kl.I144 pošng

1983-05-15 Stockholm SBK
Aroscas Serenade Song 3 kl.I115 pošng

1983-05-15 Stenungsund SBK
Black-Petitta 2 kl.I147 pošng

1983-05-15 SmŚlandsstenar SBK
SE LCH Lorry 2 kl.III254 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III259 pošng
Proud Garbo 1 kl.II160 pošng
Jumbo 1 kl.I160 pošng

1983-05-15 LidkŲping SBK
SE LCH LP Bamse 1 kl.II183 pošng
LP Boy 1 kl.II165 pošng
LP Chang 1 kl.I174 pošng
Juliet 1 kl.I162 pošng

1983-05-15 Kumla SBK
Snus 2 kl.I144 pošng
Manaure 1 kl.I166 pošng

1983-05-15 Kristianstad SBK
SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome 3 kl.III217 pošng
Brunette 2 kl.III248 pošng
Filur 2 kl.III238 pošng
Aases Lass Pearl 3 kl.II136 pošng
Buster 2 kl.II153 pošng
Fanny-Girl 2 kl.II148 pošng
Tanja 1 kl.II164 pošng
Bella 3 kl.I115 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 2 kl.I145 pošng
LP Popa'yanz Pandro'zoz 1 kl.I186 pošng

1983-05-15 Karlstad SBK
Ludde 3 kl.I103 pošng
LP Všttlestugans Pascal 1 kl.I181 pošng

1983-05-15 Flen SBK
LP Twigg's Chenille 2 kl.II154 pošng

1983-05-15 BosjŲkloster SKK
Grant's Alexandra 3 kl.I11 pošng
LP Ali 1 kl.I168 pošng

1983-05-14 VšxjŲ SBK
SE LCH Lorry 1 kl.III274 pošng
TŲrnŚkras Moonbeam 1 kl.II167 pošng

1983-05-14 GullspŚng SBK
Gina 2 kl.II157 pošng
Balou 3 kl.I120 pošng
Sara 2 kl.I154 pošng
LP Všttlestugans Pascal 1 kl.I175 pošng

1983-05-12 TyresŲ SBK
LP Ya's Puck 1 kl.II161 pošng

1983-05-12 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.II182 pošng

1983-05-12 Mark SBK
Billy 3 kl.III216 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III289 pošng

1983-05-12 AlingsŚs SBK
LP GrinnerŚs Asco 3 kl.III219 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III275 pošng
LP Chang 1 kl.I183 pošng

1983-05-12 Nora SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III216 pošng
Lagross Olivia 1 kl.II166 pošng
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.I149 pošng

1983-05-12 HšrnŲsand SSRK
Attikonak Khristine 2 kl.I154 pošng
SE UCH FI UCH INT UCH Teenyti's Eddy 1 kl.I169 pošng
Kim 1 kl.I168 pošng

1983-05-08 Karlsborg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.II164 pošng
Kleopatra 3 kl.I131 pošng
RŲrsnšs Ardy 3 kl.I118 pošng
LP Smulan 2 kl.I159 pošng
Stallyktans Adonis 2 kl.I157 pošng

1983-05-08 ńlmhult SBK
SE LCH Kšckens Kasper 2 kl.I157 pošng

1983-05-08 Ňrjšng SBK
LP Rodarbal Otto 3 kl.II132 pošng
Ludde 3 kl.I114 pošng

1983-05-08 Vara-Gršstorp SBK
LP Samba 2 kl.II151 pošng
Odo 1 kl.II168 pošng
LP Chang 2 kl.I156 pošng

1983-05-08 SvalŲv SBK
Proud Black Bay 1 kl.II166 pošng
Quilla 1 kl.II164 pošng
Belisma 3 kl.I132 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.I170 pošng
Carmen 1 kl.I169 pošng

1983-05-08 Kungšlv SBK
Black-Petitta 3 kl.I122 pošng
Dacke 2 kl.I148 pošng
LP Rossie 1 kl.I162 pošng

1983-05-08 KungsŲr SBK
Boy 1 kl.I163 pošng

1983-05-08 Kristinehamn SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III223 pošng
LP Všttlestugans Pascal 1 kl.I164 pošng

1983-05-08 Karlskrona SBK
Linda 3 kl.III212 pošng
Tanja 1 kl.II182 pošng
Duckling's Eaglet 2 kl.I159 pošng
SE LCH Aida 2 kl.I145 pošng

1983-05-08 Karlsborg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.II164 pošng
Kleopatra 3 kl.I131 pošng
RŲrsnšs Ardy 3 kl.I118 pošng
LP Smulan 2 kl.I159 pošng
Stallyktans Adonis 2 kl.I157 pošng
Bamse 1 kl.I163 pošng

1983-05-08 HšrnŲsand SBK
LP Ray 2 kl.II158 pošng

1983-05-08 Bro-HŚbo SBK
LP Attikonak Pledge-Of-Love 3 kl.II133 pošng

1983-05-08 HšrnŲsand SBK
LP Ray 2 kl.II158 pošng

1983-05-07 Sandviken SBK
Ante 3 kl.III208 pošng
Alexander 3 kl.I130 pošng
Myy 1 kl.I174 pošng
SE UCH Deras Drullegutten 1 kl.I171 pošng

1983-05-07 Vimmerby SBK
Echohill Ginger 1 kl.II161 pošng
Labra 2 kl.I159 pošng
LP Echohill Fayanne 2 kl.I155 pošng

1983-05-07 NykŲping SBK
Cecilia 3 kl.I128 pošng
Tomtekullas Fridolf 1 kl.I180 pošng

1983-05-01 HŲŲr-HŲrby SBK
Fanny-Girl 1 kl.II160 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 2 kl.I159 pošng
Tanja 2 kl.I148 pošng

1983-04-30 Gšvle SBK-U
Paddywags Halcyon 3 kl.I132 pošng
LP Farah-Dibha 2 kl.I158 pošng
Paddywags Barn-Owl 2 kl.I156 pošng
Ludvig 2 kl.I150 pošng
SjŲtullens Cleo 1 kl.I164 pošng

1983-04-24 Munkedal SBK
King 1 kl.II193 pošng

1983-04-24 Lund SBK
Tanja 3 kl.II129 pošng
Mischa 2 kl.II159 pošng
Alfon 3 kl.I136 pošng
Bella 2 kl.I157 pošng
LP Texas 2 kl.I155 pošng
Secarrino 2 kl.I150 pošng
LP Ali 1 kl.I187 pošng
Demona 1 kl.I174 pošng
Astrid 1 kl.I168 pošng

1983-04-23 TranŚs SBK
LP Alli 1 kl.II165 pošng
LP Thinker 1 kl.I165 pošng

1983-04-23 Tierp SBK
Bamse 1 kl.I168 pošng

1983-04-23 Stršngnšs SBK
Perdita 1 kl.II169 pošng

1983-04-23 Njurunda SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.II0 pošng

1983-04-17 ÷sterŚker SBK
Heidi 1 kl.I169 pošng
Sassa 1 kl.I165 pošng

1983-04-17 Fšrgelanda SBK
Všttlestugans Isak 2 kl.II143 pošng
Laika 1 kl.I172 pošng

1983-04-17 Gšvle SBK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 3 kl.I128 pošng

1983-04-16 Ale SBK
Rodarbal Kulas Kandy 3 kl.I123 pošng
Lisa 1 kl.I174 pošng

1983-04-16 ÷stersund SBK
Zorba Dacapo 1 kl.I163 pošng

1983-04-16 Boxholm SBK
Mikromenth 1 kl.II173 pošng
LP RygŚrdens Uno-X 1 kl.I177 pošng

1983-04-16 Bengtsfors SBK
LP Rodarbal Otto 2 kl.II154 pošng

1983-04-10 Ňnge SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.II141 pošng
LP Sanna 1 kl.I189 pošng

1983-04-10 Lomma SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III249 pošng

1983-04-10 VšrmdŲ SBK
LP Willows Little Black Beauty 3 kl.II126 pošng
Albin 2 kl.II156 pošng
LP Ya's Puck 1 kl.I177 pošng

1983-04-10 NorrkŲping SBK
Chicko 1 kl.I175 pošng
LP Kamrats Twist 1 kl.I163 pošng

1983-04-10 GŲteborg SBK
SE LCH SE JCH Mandy 3 kl.III207 pošng
Dacke 3 kl.I126 pošng
Black-Petitta 2 kl.I141 pošng

1983-04-09 Stockholm SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III240 pošng

1983-04-09 Herrljunga SBK
Bonita 3 kl.II134 pošng
Devil 3 kl.I122 pošng
Bamse 1 kl.I167 pošng
LP Chang 1 kl.I165 pošng

1983-04-04 Všstervik SBK
Labra 2 kl.I158 pošng

1983-04-04 Bjuv SBK
SE LCH LP Tanja-Black 3 kl.III210 pošng
Tanja 2 kl.II146 pošng
Carmen 2 kl.I158 pošng
Tanja 2 kl.I155 pošng
Cindie 1 kl.I173 pošng

1983-04-02 FinspŚng SBK
LP Kamrats Twist 2 kl.I145 pošng
LP RygŚrdens Uno-X 1 kl.I163 pošng

1983-04-01 Skara SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III220 pošng
Bellis 3 kl.III200 pošng
Odo 1 kl.II169 pošng
Bamse 3 kl.I115 pošng
Bamse 2 kl.I156 pošng

1983-03-27 Sšffle SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.III262 pošng
LP Rodarbal Otto 1 kl.II166 pošng
Idas Ville 3 kl.I103 pošng

1983-03-26 Kungsbacka SBK
Billy 2 kl.III224 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III261 pošng
Stallyktans Aida 3 kl.II120 pošng
LP Hšrkilas Yva Ii 1 kl.II162 pošng
Všttlestugans Pomperipossa 2 kl.I147 pošng
Hšrkilas Nadja Ii 2 kl.I144 pošng
Andie 1 kl.I178 pošng
LP Hšrkilas Zita V 1 kl.I176 pošng

1983-03-26 EnkŲping SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III229 pošng
Johanna 1 kl.I166 pošng

1983-03-20 Eskilstuna SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III225 pošng
SE LCH Bassan 1 kl.II179 pošng
Chita 1 kl.II161 pošng
Boy 3 kl.I123 pošng

1983-03-19 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.II118 pošng
LP Sanna 1 kl.I163 pošng

1983-03-13 ÷rnskŲldsvik SBK
Anki 2 kl.I145 pošng

1983-03-13 Solna-Sundbyb SBK
LP Proteus 2 kl.I147 pošng
Aroscas Serenade Song 1 kl.I165 pošng

1983-03-06 Kind SBK
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III257 pošng

1983-03-06 Jšrfšlla SBK
LP Ya's Lysander 2 kl.I151 pošng

1983-03-05 VšrmdŲ SBK
SE LCH LP Marrowbones Baron 3 kl.III210 pošng
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III284 pošng

1983-02-19 Sundsvall SBK
Frollix 2 kl.III226 pošng
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.II125 pošng
LP Sanna 1 kl.I184 pošng

1983-01-30 TimrŚ SBK
Frollix 2 kl.III232 pošng
LP Sanna 2 kl.I152 pošng
Dick 1 kl.I177 pošng

1983-01-29 UmeŚ SBK
SE LCH Elissa 3 kl.III205 pošng
SE UCH FI UCH Arrow 2 kl.II151 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017