Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1984

Resultat i namnordning


1984-12-09 HšrnŲsand SBK
Puhs Purdy 3 kl.I134.5 pošng
Willows Frigga 3 kl.I123 pošng
Charlie 1 kl.I174 pošng
Cresendos Wild Hurricane 1 kl.I165 pošng

1984-12-08 Stockholm LŲ SKK INT
SE LCH Krysshamns Mikko 1 kl.III277.5 pošng Jonsson Bo

1984-12-02 Všllingby SBK
SE LCH LP Madamesamba 2 kl.III251.5 pošng
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III230.5 pošng
LP Beacomeblossom 3 kl.I121 pošng

1984-12-01 Skurup SBK
LP Texas 3 kl.II136 pošng
RygŚrdens Atos 3 kl.II117.5 pošng
LP Aases Drul 2 kl.II157.5 pošng
Amir 2 kl.II144 pošng
Rex 1 kl.II188.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II176 pošng
Sara 3 kl.I139 pošng
Bianca 3 kl.I128 pošng
Amor 1 kl.I177.5 pošng

1984-12-01 Kind SBK
Hšrkilas Qvick Ii 2 kl.III235.5 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.III277.5 pošng
Idas Julia 3 kl.II139.5 pošng
LP Hšrkilas Zita V 1 kl.II161.5 pošng
LP LabbegŚrden's Marco'polo 1 kl.I172 pošng

1984-11-25 MalmŲ SBK
SE LCH SE BCH Tanja 3 kl.II130.5 pošng
Minvšn's Pompe 3 kl.II129.5 pošng
Pele 3 kl.II126 pošng
RygŚrdens Atos 3 kl.II118.5 pošng
Robust Chocolate King Creole 3 kl.I137 pošng
Dottie 2 kl.I149 pošng
Amor 2 kl.I147 pošng
LP Dacke 1 kl.I181 pošng
Lina 1 kl.I160.5 pošng

1984-11-24 Flen SBK
LP Smulan 2 kl.III226 pošng
Jessy 3 kl.II100.5 pošng
LP Kamrats Twist 2 kl.II154.5 pošng
Cesar 2 kl.I159 pošng
LP Flickan 1 kl.I168.5 pošng

1984-11-18 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III297 pošng
LP Pomona 2 kl.II141.5 pošng
Kamrats Lisa 1 kl.I171 pošng

1984-11-18 LidingŲ SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III273 pošng
FŚgelšngens Lone Ranger 3 kl.I138 pošng

1984-11-18 Hšssleholm SBK
Popa'yanz Parca 3 kl.II131 pošng
Aramis 2 kl.II156 pošng
LP Apache 1 kl.I179.5 pošng
LP Citty 1 kl.I171 pošng
LP Tess 1 kl.I164 pošng

1984-11-17 Ronneby SBK
SE LCH Bella 1 kl.III275.5 pošng
SE LCH Aida 2 kl.II155.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II164 pošng
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 1 kl.I193 pošng

1984-11-17 Kungšlv SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III274.5 pošng
Andie 1 kl.III262.5 pošng
Akita 3 kl.I124 pošng
Japp 2 kl.I141 pošng
Elin 1 kl.I185.5 pošng
Devil 1 kl.I174 pošng

1984-11-17 VšrmdŲ SBK
Albin 1 kl.II163.5 pošng

1984-11-11 Borlšnge SSRK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 2 kl.III254.5 pošng
Blackcocks Emil 2 kl.III239.5 pošng
Hut's Hanna 3 kl.I136.5 pošng
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.I153 pošng
LP Adam 1 kl.I160 pošng

1984-11-11 SŲderŚsen SBK
LP Snobben 3 kl.III212.5 pošng
Tanja 2 kl.III225 pošng
SE LCH Morrie 1 kl.III265.5 pošng
Minvšn's Pompe 2 kl.II152 pošng
LP Texas 2 kl.II147 pošng
LP Citty 2 kl.I153 pošng
Panamy 2 kl.I145 pošng

1984-11-11 Sthlm SŲ SBK
Ludde 1 kl.I192 pošng

1984-11-11 Nacka SBK
Buster 3 kl.II120 pošng
Primrose 3 kl.I118 pošng

1984-11-11 Kristianstad SBK
Popa'yanz Parca 1 kl.II168 pošng
Amir 1 kl.II160 pošng
Brasse 3 kl.I113.5 pošng
Centa 1 kl.I161 pošng

1984-11-11 BorŚs SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III274 pošng
LP Belinda 1 kl.I178 pošng

1984-11-10 TyresŲ SBK
SE LCH LP Madamesamba 2 kl.III242.5 pošng
Just-Me 1 kl.I183 pošng

1984-11-10 Tomten SBK
SE LCH SE BCH Chicko 2 kl.III254 pošng
LP Smulan 2 kl.III235 pošng
Bamse 3 kl.I124 pošng
Highstones Grimson 2 kl.I150 pošng
Paddington 1 kl.I177.5 pošng
Tina 1 kl.I164.5 pošng

1984-11-10 Tierp SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III205.5 pošng
Alaine 2 kl.I141.5 pošng

1984-11-10 NykŲping SBK
LP Country Song's Eager-Flight 3 kl.I125 pošng

1984-11-10 Kungsbacka SBK
LP Idas Per 3 kl.III218 pošng
Akropolis Camelina 3 kl.III207 pošng
Všttlestugans Pomperipossa 1 kl.I173 pošng
Ami 1 kl.I171 pošng
Blondie 1 kl.I169 pošng

1984-11-04 Simrishamn SBK
Amir 2 kl.II143 pošng
Popa'yanz Parca 1 kl.II163 pošng
Grant's Alexandra 3 kl.I139 pošng
Robust S:t Pepper 3 kl.I120 pošng
Robust Chocolate King Creole 2 kl.I156 pošng

1984-11-04 V:a Medelpad SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III236 pošng
Puhs Purdy 1 kl.I166.5 pošng

1984-11-04 Eskilstuna SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.III260 pošng
Snus 1 kl.I174 pošng

1984-11-03 Karlskoga SKK 841104
LP RŲrsnšs Lady 1 kl.I176.5 pošng

1984-11-02 Tibro SBK
LP Smulan 2 kl.III228 pošng
Highstones Grimson 3 kl.I125 pošng
Zenita 3 kl.I113 pošng
Fideli 2 kl.I156 pošng
SE LCH LP Lizzy 2 kl.I152 pošng

1984-10-27 VšsterŚs SBK
Bamse 3 kl.I100 pošng

1984-10-27 Všsby SBK
Just-Me 2 kl.I149 pošng

1984-10-27 OxelŲsund SBK
LP Country Song's Eager-Flight 1 kl.I177.5 pošng

1984-10-27 Ulricehamn SBK
LP Listaskogens Kari 1 kl.I171.5 pošng

1984-10-21 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III248.5 pošng

1984-10-21 SkŲvde SBK
LP Smulan 3 kl.III198 pošng
LP Flickan 3 kl.I127 pošng
LP Oz 1 kl.I178.5 pošng
SE LCH LP Lizzy 1 kl.I178 pošng

1984-10-21 NšssjŲ SBK
SE LCH SE BCH Chicko 2 kl.III253.5 pošng
Dahl 2 kl.II145 pošng
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 1 kl.I178 pošng
SE LCH Kamrats Balber 1 kl.I164 pošng

1984-10-21 Kristinehamn SBK
Mallards Fieldvally Svenna 3 kl.II128 pošng
LP Idas Penny 1 kl.I195 pošng

1984-10-21 Boxholm SBK
LP Mallards Spey Gillie 3 kl.II137 pošng
Jim 3 kl.II132 pošng
Mikromenth 1 kl.II178 pošng

1984-10-21 Botkyrka SSSK
Saba 1 kl.II164 pošng
Murachi 1 Hp kl.I0 pošng

1984-10-21 GŲteborg SSD
Ammanda 2 kl.I158 pošng

1984-10-20 Sundsvall SBK
LP Ivre 2 kl.I159 pošng

1984-10-20 Vimmerby SBK
SE LCH SE BCH Chicko 3 kl.III213 pošng
SE LCH Imp's Poor-Clare 3 kl.III200 pošng
Labra 3 kl.II128.5 pošng
LP Echohill Fayanne 1 kl.I172 pošng

1984-10-20 Trollhšttan SBK
Hšrkilas Qvick Ii 2 kl.III226 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III295.5 pošng
Idas Klara 3 kl.I120 pošng
Japp 2 kl.I143 pošng
Elin 1 kl.I170 pošng

1984-10-20 Sandviken SBK
Ante 3 kl.III198.5 pošng
LP Aroscas Mad Light 1 kl.I176 pošng

1984-10-20 OxelŲsund SBK
LP Country Song's Eager-Flight 2 kl.I143 pošng

1984-10-20 Mariestad SBK
LP Smulan 3 kl.III221 pošng
LP Flickan 3 kl.I125.5 pošng
Fideli 2 kl.I158 pošng

1984-10-14 Falun SBK
Blackcocks Emil 1 kl.III260 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.II168 pošng
LP Tweedle-Dee 2 kl.I151 pošng
LP Afrodite 1 kl.I172 pošng

1984-10-14 AskŲn SBK
Kamrats Lisa 3 kl.I105 pošng

1984-10-14 ÷rkelljunga SBK
LP Snobben 2 kl.III250 pošng
Popa'yanz Parca 3 kl.II121 pošng
Tosca 1 kl.I191 pošng
Farao 1 kl.I185 pošng
LP Citty 1 kl.I174 pošng

1984-10-14 Oskarshamn SBK
SE LCH SE BCH Chicko 1 kl.III272.5 pošng
LP Echohill Fayanne 1 kl.I168 pošng

1984-10-14 LidkŲping SBK
Bellis 3 kl.III198 pošng
LP Oz 1 kl.I169.5 pošng
LP Flickan 1 kl.I169.5 pošng
Alfon 1 kl.I167 pošng

1984-10-14 Karlstad SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III231.5 pošng

1984-10-14 Herrljunga SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III303 pošng
Bamse 2 kl.II146.5 pošng
SE LCH LP Kim 1 kl.II171 pošng
Cha's Emmi 3 kl.I118 pošng
Dante 1 kl.I169 pošng

1984-10-14 Flen SBK
Chica 3 kl.II129 pošng
Tjejen 3 kl.I129 pošng
Cesar 1 kl.I170 pošng

1984-10-14 Lomma SBK
Mischa 2 kl.III239.5 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.II175.5 pošng
LP Texas 1 kl.II168.5 pošng
Aramis 1 kl.II166 pošng
Waterfly's Humble 3 kl.I116.5 pošng
Grant's Alexandra 2 kl.I159 pošng
Fina 2 kl.I157 pošng
Brantastigs Isidor 2 kl.I155 pošng
Winnie's Let Them Work It Out 2 kl.I140 pošng
LP Dacke 1 kl.I172 pošng

1984-10-13 GŲteborg SKK 841014
LP Chang 1 Hp kl.II0 pošng

1984-10-13 Všnersborg SBK
LP Chang 2 kl.II157 pošng
Idas Klara 3 kl.I134 pošng

1984-10-13 TranŚs SBK
Jim 2 kl.II159.5 pošng
Bonzo 2 kl.I149 pošng

1984-10-13 Tanum SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III277 pošng
Elin 2 kl.I158.5 pošng

1984-10-13 Stockholm SBK
SE LCH LP Madamesamba 1 kl.III255 pošng
LP Ya's Lysander 1 kl.I164 pošng

1984-10-13 MjŲlby SBK
SE LCH SE BCH Chicko 1 kl.III272 pošng
LP Forgemartins Kellie 1 kl.I174 pošng

1984-10-07 Grums SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III236.5 pošng
LP Idas Penny 1 kl.I181.5 pošng

1984-10-07 Všstervik SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III239 pošng
Echohill Ginger 1 kl.II172.5 pošng
LP Echohill Fayanne 1 kl.I173 pošng

1984-10-07 UmeŚ SBK
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 2 kl.II147 pošng
SE LCH LP Stygger 1 kl.I187 pošng

1984-10-07 S:a Gotland SBK
SE LCH Aria 2 kl.III245 pošng
Sandra 2 kl.II143 pošng
Molly-Dorrit 1 kl.I175 pošng
Astor 1 kl.I166 pošng

1984-10-07 Malung SBK
Chocolat-Dusty 3 kl.I134 pošng
Cleopatra 1 kl.I166 pošng

1984-10-07 Laholm SBK
SE LCH Morrie 3 kl.III202 pošng
Tanja 3 kl.III202 pošng
Minvšn's Pompe 2 kl.II156.5 pošng
LP Citty 2 kl.I156 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 1 kl.I177.5 pošng

1984-10-07 Karlskrona SBK
SE LCH Aida 2 kl.II146.5 pošng

1984-10-07 Kalmar SBK
Funnyboy 3 kl.I164.5 pošng
LP Sea-Birds Bridesmaid 1 kl.I179 pošng

1984-10-07 GŲteborg SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III292.5 pošng

1984-10-07 Falbygden SBK
LP Flickan 1 kl.I160 pošng

1984-10-07 Bro-HŚbo SBK
SE LCH LP Madamesamba 3 kl.III206 pošng

1984-10-07 Askersund SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 2 kl.II145 pošng
Zenita 3 kl.I112.5 pošng
Topsy 3 kl.I109.5 pošng

1984-10-06 Huddinge/Botkyr SKK
LP Aroscas Moon Maestro 1 kl.I171.5 pošng

1984-10-06 ŇmŚl SBK
Listaskogens Knut 3 kl.II107.5 pošng
Bianca 3 kl.I131 pošng
LP Charack's Kurry-Girl 1 kl.I170 pošng

1984-10-06 Motala SBK
LP Mallards Spey Gillie 2 kl.II159.5 pošng
Mikromenth 1 kl.II166.5 pošng
LP Forgemartins Kellie 1 kl.I171 pošng
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 1 kl.I162 pošng

1984-10-06 AlingsŚs SBK
LP Chang 2 kl.II157.5 pošng

1984-10-06 Falkenberg SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III290.5 pošng
Pally 3 kl.II126 pošng

1984-10-02 Solna-Sundbyb SBK
SE LCH LP Flipper 3 kl.III209 pošng
SE LCH LP Madamesamba 2 kl.III236.5 pošng
Svarte-Petter 2 kl.III224.5 pošng
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III284 pošng
SE UCH Winnie's Folio Bold 2 kl.II150 pošng
Frosta Athena 2 kl.I155.5 pošng

1984-09-30 Lomma SBK
Kammahavs Black Anemon 2 kl.II149 pošng

1984-09-30 Ed SBK
Listaskogens Knut 3 kl.II105.5 pošng
LP Charack's Kurry-Girl 1 kl.I745 pošng

1984-09-30 Lycksele SBK
Fabian 1 kl.II182 pošng

1984-09-30 LaxŚ SBK
LP Mallards Spey Gillie 2 kl.II157.5 pošng
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 1 kl.I169.5 pošng

1984-09-29 KŚlltorp SSRK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III298.5 pošng
Akropolis Camelina 1 kl.III259 pošng
LP Rossie 3 kl.II131.5 pošng
Fairfield's Danneman 3 kl.I135 pošng
Fairfield's Dixie 3 kl.I115 pošng
LP Rodarbal Kvillas Kanel 1 kl.I186 pošng

1984-09-29 Haninge SBK
FŚgelšngens Lone Ranger 3 kl.I138 pošng
Bonnie 2 kl.I156 pošng

1984-09-29 Forshaga-Deje SBK
Mallards Fieldvally Svenna 3 kl.II132 pošng
Rodarbal Kellie Qurradotter 3 kl.I131 pošng

1984-09-29 EksjŲ SBK
LP Thinker 3 kl.III214 pošng
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III233 pošng
Jim 3 kl.II137 pošng
Dahl 2 kl.II143 pošng

1984-09-29 EslŲv SBK
Mischa 1 kl.III272 pošng
LP Anna-Belle 2 kl.II152 pošng
Demona 1 kl.II162.5 pošng
Zorro 3 kl.I101 pošng
LP Apache 1 kl.I178.5 pošng

1984-09-23 Ljusdal SBK
SE LCH Pikette Julius 2 kl.II156.5 pošng

1984-09-23 LuleŚ SBK
Fabian 1 kl.II166 pošng

1984-09-23 SkanŲr-Falsterb SBK
Mischa 3 kl.III179.5 pošng
LP Texas 3 kl.II106 pošng
Bianca 3 kl.I103 pošng
LP Waterfly's Elegance 1 kl.I187 pošng

1984-09-23 Munkedal SBK
Hšrkilas Qvick Ii 2 kl.III234.5 pošng
Arrak 2 kl.I147 pošng
Elin 1 kl.I164 pošng

1984-09-23 KŲping SBK
Boy 2 kl.II151.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 2 kl.II147.5 pošng
Kamrats Funnygirl 1 kl.I181.5 pošng

1984-09-23 Hofors SBK
Candik's Cilla 3 kl.I106.5 pošng
Darces Cessy 1 kl.I174.5 pošng
LP Aroscas Mad Light 1 kl.I169 pošng

1984-09-23 Hjo SBK
LP Smulan 2 kl.III227 pošng
LP Kavat 3 kl.II122 pošng
LP Chang 2 kl.II142.5 pošng
LP Flickan 1 kl.I174.5 pošng

1984-09-22 Gšvle SBK
Paddywags Barn-Owl 3 kl.II121 pošng
Spey 3 kl.I120 pošng
Kamrats Lisa 2 kl.I150 pošng

1984-09-22 Landskrona SBK
LP Anna-Belle 2 kl.II156 pošng
Fina 2 kl.II140 pošng
Bess 2 kl.I158 pošng

1984-09-22 Lerum SBK
Tina 2 kl.I159 pošng

1984-09-16 Helsingborg SKK
LP Snobben 3 kl.III204.5 pošng
LP Aases Drul 1 kl.II163 pošng
LP Aases Yay Hippos 1 kl.I184 pošng

1984-09-16 Ultuna SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III292 pošng
Zeb 2 kl.II156 pošng

1984-09-16 Stockholm SBK
Bonnie 2 kl.I146 pošng

1984-09-16 NorrkŲping SBK
SE LCH Aria 2 kl.III226 pošng
LP Messalin's Fellow 2 kl.I151 pošng

1984-09-16 Lindesberg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 2 kl.II154.5 pošng
LP Afrodite 2 kl.I152 pošng
LP Tweedle-Dee 1 kl.I176 pošng

1984-09-15 Helsingborg SKK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.III260 pošng

1984-09-15 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III211.5 pošng

1984-09-15 SkŲvde SBK
Lisa 3 kl.I120 pošng
Paddington 3 kl.I108 pošng

1984-09-15 Skutskšr SBK
Kamrats Lisa 2 kl.I156.5 pošng
LP Aroscas Mad Light 2 kl.I150.5 pošng
Spey 2 kl.I148 pošng

1984-09-15 Lessebo-Orten SBK
LP Magaxis Asterix 2 kl.I148 pošng
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 1 kl.I173 pošng

1984-09-15 Kumla SBK
Snus 2 kl.I149 pošng

1984-09-15 Stockholm SKK
Loverman 2 kl.I140.5 pošng

1984-09-09 Gšvle SBK
Paddywags Barn-Owl 1 kl.I172 pošng

1984-09-09 ÷rnskŲldsvik SBK
LP Ivre 2 kl.I153.5 pošng

1984-09-09 Ňrjšng SBK
Mallards Fieldvally Svenna 2 kl.II158 pošng

1984-09-09 SkellefteŚ SBK
SE LCH LP Stygger 1 kl.I179 pošng

1984-09-09 MalmŲ SBK
SE LCH LP Tanja-Black 2 kl.III250 pošng
Alfon 3 kl.II138 pošng
LP Texas 3 kl.II133 pošng
Grant's Alexandra 2 kl.I156 pošng
LP Dacke 1 kl.I171 pošng

1984-09-09 Jšrfšlla SBK
LP Ya's Lysander 2 kl.I158 pošng
Ludde 2 kl.I156 pošng

1984-09-09 Botkyrka SBK
Murachi 2 kl.I144 pošng

1984-09-08 Ljungby SKK 840909
SE LCH Imp's Poor-Clare 3 kl.III216 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.III229 pošng
LP Chang 3 kl.II123 pošng
Lele's Bayron 3 kl.I138 pošng
LabbegŚrden's Madame 3 kl.I138 pošng
LP LabbegŚrden's Marco'polo 1 kl.I183 pošng

1984-09-08 Nedansiljan SBK
Blackcocks Emil 2 kl.III224.5 pošng
Damon 2 kl.I145 pošng

1984-09-08 Tidaholm SBK
LP Flickan 1 kl.I172.5 pošng

1984-09-08 Stršngnšs SBK
Cesar 1 kl.I167.5 pošng

1984-09-08 Nora SBK
LP Kim 1 kl.I166 pošng

1984-09-08 Bengtsfors SBK
LP Grynet 2 kl.I151.5 pošng

1984-09-08 Vimmerby SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III238 pošng
Labra 1 kl.I168.5 pošng

1984-09-08 FinspŚng SBK
LP Mallards Spey Gillie 2 kl.II152 pošng
Amanda 3 kl.I124 pošng

1984-09-05 Mšrsta-Sigtuna SBK
SE UCH Winnie's Folio Bold 2 kl.II154 pošng
Zeb 1 kl.II169 pošng

1984-09-02 Lerum SBK/AFBF
Ami 2 kl.I157 pošng

1984-09-02 Lund SBK
Alfon 3 kl.II133.5 pošng
Fina 1 kl.II160 pošng

1984-09-02 Ed SBK
LP Charack's Kurry-Girl 3 kl.I135 pošng

1984-09-02 Hudiksvall SBK
SE LCH Pikette Julius 3 kl.II137 pošng
LP Sanna 3 kl.II134 pošng

1984-09-02 Bollnšs SKK
LP Fairybells Arabella-Fairy 1 kl.I163.5 pošng
Pebbles-Star 1 Hp kl.I0 pošng

1984-09-01 Lysekil SBK
Listaskogens Hulda 1 kl.I174.5 pošng

1984-09-01 Sšffle SBK
LP Všttlestugans Pascal 3 kl.III197 pošng

1984-08-26 Njurunda SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III238.5 pošng

1984-08-26 Visby SBK
Sandra 3 kl.II133 pošng
Molly-Dorrit 3 kl.I130 pošng

1984-08-26 UmeŚ SBK
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 1 kl.I179 pošng
SE LCH LP Stygger 1 kl.I166.5 pošng

1984-08-26 SydŲstra SkŚne SBK
Mischa 2 kl.III233 pošng
Jana 3 kl.I131 pošng
Waterfly's Humble 3 kl.I102 pošng

1984-08-26 Ňsele SBK
Fanny 2 kl.I153 pošng

1984-08-26 Karlshamn SBK
SE LCH Bella 1 kl.III268 pošng
Flox 1 kl.I161 pošng

1984-08-25 NykŲping SKK
LP Aroscas Moon Maestro 1 kl.I170 pošng

1984-08-25 Daladistriktet SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III276.5 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III276 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III271 pošng

1984-08-24 ÷sterŚker SBK
Svarte-Petter 2 kl.III241 pošng

1984-08-19 Ultuna SSRK
LP Bathos 1 kl.II174.5 pošng
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 3 kl.I130.5 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.I158 pošng
LP Tweedle-Dee 2 kl.I156 pošng
Alein 2 kl.I151 pošng
LP Afrodite 1 kl.I180.5 pošng
Chica 1 kl.I173.5 pošng
LP Aroscas Mad Light 1 kl.I173 pošng
Jesper 1 kl.I166 pošng
LP Fairybells Arabella-Fairy 1 kl.I161 pošng

1984-08-19 Markaryd SBK
Donna Liberata's Aina 3 kl.I129 pošng

1984-08-19 MalŚ SBK
÷framarks Husar 2 kl.I154 pošng

1984-08-19 Hšllefors SBK
Imp's Mejram 2 kl.II145.5 pošng

1984-08-19 Vadstena SBK
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II165 pošng

1984-08-18 ÷rebro SKK 840819
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 2 kl.I153.5 pošng

1984-08-18 TyresŲ SBK
Bonnie 2 kl.I158 pošng

1984-08-18 Skara SBK
LP Chang 2 kl.II154 pošng
Felisa 1 kl.II169 pošng
Brutus 3 kl.I113 pošng
LP Oz 1 kl.I171 pošng

1984-08-18 Ljungby SBK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 2 kl.I154 pošng

1984-08-14 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III288.5 pošng

1984-08-12 GŲteborg SBK
LP Idas Per 1 Hp kl.II0 pošng

1984-08-12 ÷rby SSRK
Cita 3 kl.I125 pošng
LP LabbegŚrden's Marco'polo 1 kl.I190 pošng

1984-08-12 Tollarp SBK
LP Snobben 1 kl.III259.5 pošng
Applejack's Stormey-Sailor 2 kl.I149 pošng

1984-08-11 Marks SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III292.5 pošng

1984-08-11 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III234 pošng

1984-08-10 PiteŚ SBK
SE LCH Pikette Julius 2 kl.II152 pošng

1984-08-08 Nynšshamn SBK
SE LCH Aria 2 kl.III233.5 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III292 pošng
FŚgelšngens Lone Ranger 2 kl.I154.5 pošng

1984-08-08 Všllingby SBK
SE LCH LP Flipper 3 kl.III218 pošng
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III253 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 1 kl.I170 pošng

1984-08-05 TimrŚ SKK
Gayonor 3 kl.I123 pošng

1984-08-05 Kalmar SBK
LP Belinda 2 kl.I153 pošng
LP Waterfly's Elegance 1 kl.I166 pošng
LP Messalin's Fellow 1 Hp kl.I0 pošng

1984-08-05 KungsŲr SBK
Rocco's Copper Beech 1 kl.I165 pošng

1984-08-05 Hallsberg SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.III257.5 pošng
Mikromenth 1 kl.II182 pošng
LP Kim 2 kl.I157 pošng
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 1 kl.I170.5 pošng

1984-08-05 Eskilstuna SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III282.5 pošng
Chica 2 kl.I155 pošng

1984-08-04 Všnersborg SKK
LP Chang 1 Hp kl.II0 pošng
Cha's Emmi 3 kl.I123 pošng
Dante 2 kl.I147 pošng

1984-08-04 Ystad SBK
LP Waterfly's Elegance 1 kl.I179 pošng
Oden 1 kl.I165 pošng
Chibbe 1 kl.I163 pošng

1984-08-04 Bollnšs SBK
Frollix 2 kl.III224.5 pošng
SE LCH Pikette Julius 3 kl.II135.5 pošng
LP Lady-Nikolina 3 kl.II104 pošng

1984-08-04 TibrŚ SBK
Brutus 3 kl.I136 pošng
SE LCH LP Lizzy 2 kl.I149 pošng

1984-08-03 V:a Medelpad SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III239.5 pošng

1984-08-01 Uppsala SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III237 pošng
Zeb 2 kl.II156.5 pošng
Birohs Tony Tycoon 1 kl.I170 pošng

1984-07-31 Bengtsfors SBK
Gabbi 3 kl.I130 pošng

1984-07-29 Všstbo SBK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.III245 pošng

1984-07-29 Ovansiljan SBK
Blackcocks Emil 1 kl.III274 pošng
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 1 kl.III256 pošng

1984-07-29 Hudiksvall SBK
Puhs Purdy 3 kl.I139 pošng

1984-07-28 Ransšter SKK
Mallards Honey May Barret 3 kl.II123.5 pošng
Mallards Fieldvally Svenna 2 kl.II158 pošng
Cindy 1 Hp kl.I0 pošng

1984-07-28 ÷land SBK
Tanja 2 kl.III235.5 pošng
Ami 3 kl.I132 pošng
LP Sea-Birds Bridesmaid 1 kl.I174 pošng

1984-07-22 Falun SBK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 1 kl.III298 pošng

1984-07-21 KŲping SKK
LP Aroscas Moon Maestro 2 kl.I149 pošng

1984-07-14 Ňsljunga SGDK
Bella 2 kl.I148 pošng

1984-07-13 Ňsele SBK
Anki 1 kl.II169 pošng
SE BCH Track's Jumbo 1 kl.I171 pošng
LP Get-Going 1 kl.I170 pošng

1984-07-11 ÷rnskŲldsvik SBK
Anki 2 kl.II145 pošng
LP Ivre 2 kl.I153.5 pošng

1984-07-11 Ňsele SBK
Fanny 2 kl.I153 pošng

1984-07-11 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III305.5 pošng
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 1 kl.III259 pošng
Zeb 1 kl.I174.5 pošng

1984-07-07 Tierp SBK
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 1 kl.III271 pošng
Kamrats Lisa 3 kl.I137 pošng
Zeb 2 kl.I159 pošng

1984-07-04 KŲping SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III245.5 pošng

1984-07-01 Falun SKK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 2 kl.III253.5 pošng
Blackcocks Emil 2 kl.III252 pošng
Alexander 2 kl.I157 pošng
Candik's Cilla 2 kl.I146 pošng
Linkas 1 kl.I164.5 pošng

1984-06-30 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III200 pošng
LP Paddywags Cheese Cake 3 kl.I114.5 pošng

1984-06-30 Kristinehamn SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.III262.5 pošng
LP Kim 1 kl.I168 pošng

1984-06-29 Vilhelmina SBK
Anki 2 kl.II146 pošng
Rocky 1 kl.I167 pošng

1984-06-28 SkŲvde SBK
LP Kavat 3 kl.II139 pošng
LP Chang 2 kl.II142.5 pošng
SE LCH LP Lizzy 3 kl.I126 pošng
LP Oz 2 kl.I155 pošng

1984-06-24 Simrishamn SBK
LP Aases Drul 1 kl.I163 pošng
Allan 1 kl.I161 pošng
Grant's Alexandra 1 kl.I161 pošng

1984-06-24 Hudiksvall SBK
SE LCH Pikette Julius 3 kl.II135.5 pošng
Pebbles-Star 2 kl.I148 pošng

1984-06-17 Nybro SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III227.5 pošng

1984-06-17 Ystad SBK
LP Ali 1 kl.II166 pošng
SE LCH LP Ali 3 kl.I132 pošng
LP Aases Drul 1 kl.I182 pošng

1984-06-17 SŲderŚsen SBK
LP Texas 2 kl.II152 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.II167 pošng
Aases Mia 3 kl.I129 pošng
Bess 2 kl.I145 pošng
Aases Lile Me 1 kl.I176 pošng

1984-06-17 Haninge SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.I159 pošng

1984-06-17 Vaxholm SBK
Svarte-Petter 3 kl.III198 pošng
SE LCH LP Flipper 2 kl.III232 pošng

1984-06-17 Sala SBK
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 1 kl.III259 pošng
Kamrats Lisa 3 kl.I138 pošng
LP Fairybells Arabella-Fairy 1 kl.I173 pošng

1984-06-16 Markaryd SKK
LabbegŚrden's Icco 2 kl.III241.5 pošng

1984-06-16 Halmstad SBK
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III284 pošng
Jumbo 1 kl.II164.5 pošng
Donna Liberata's Aina 1 kl.I176.5 pošng

1984-06-16 Flen SBK
LP Kamrats Twist 1 kl.II172 pošng

1984-06-16 Borlšnge SBK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 2 kl.III234.5 pošng
SE LCH Pikette Julius 2 kl.II154 pošng

1984-06-14 Roslagen SBK
Hšrkilas Unni I 1 kl.II161.5 pošng

1984-06-13 VšrmdŲ SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.I145 pošng

1984-06-13 Všllingby SBK
SE LCH LP Flipper 3 kl.III223 pošng
Aroscas Night Faith 3 kl.I107 pošng
SE UCH Winnie's Folio Bold 2 kl.I152 pošng

1984-06-13 Hallstahammar SBK
Grindels Hampus 3 kl.II133.5 pošng

1984-06-13 Falkenberg SBK
Zebb 2 kl.II142.5 pošng

1984-06-11 Helsingborg SBK
LP Anna-Belle 1 kl.II172 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.II161 pošng
Bess 2 kl.I150 pošng
Leo 1 kl.I169 pošng
Aases Lile Me 1 kl.I167 pošng

1984-06-11 V:a Medelpad SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III211 pošng
÷framarks Fred-Flinta 3 kl.III201 pošng

1984-06-11 Lindesberg SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III254.5 pošng
Imp's Mejram 3 kl.II139 pošng
Lagross Olivia 2 kl.II159 pošng

1984-06-11 Karlshamn SBK
Flox 1 kl.I170.5 pošng

1984-06-10 Trelleborg SBK
LP Texas 3 kl.II134 pošng
Amir 3 kl.II115 pošng
Alfon 2 kl.II142 pošng
Havalidens Vappo 3 kl.I137 pošng
Jana 3 kl.I118 pošng
Ollie 2 kl.I145 pošng
Allan 1 kl.I164 pošng

1984-06-10 SšvsjŲ SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 3 kl.III217.5 pošng

1984-06-10 Osby SBK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.III238 pošng
Applejack's Stormey-Sailor 1 kl.I175 pošng
Farao 1 kl.I173 pošng
Applejack's Spark-Painter 1 kl.I163 pošng

1984-06-10 Karlsborg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 3 kl.III216 pošng
LP Flickan 2 kl.I150 pošng

1984-06-09 Uppsala SKK
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 2 kl.III237 pošng
Cajsa 3 kl.I105 pošng

1984-06-09 OxelŲsund SBK
LP Country Song's Eager-Flight 2 kl.I159.5 pošng
Jessy 1 kl.I169 pošng

1984-06-09 Falun SBK
SE LCH Pikette Julius 3 kl.II133 pošng
LP Lady-Nikolina 1 kl.I160.5 pošng

1984-06-08 Tidaholm SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 2 kl.III228.5 pošng
BŲnan 2 kl.I144 pošng
LP Flickan 2 kl.I144 pošng

1984-06-07 Danderyd-Tšby SBK
Flamman 3 kl.I127 pošng
Zita 2 kl.I143 pošng
Hera 1 kl.I166 pošng

1984-06-06 Tomten SBK
LP Flickan 3 kl.I135 pošng
LP Imp's Melody 2 kl.I151 pošng

1984-06-06 Stockholm SŲdra SBK
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 2 kl.III226 pošng

1984-06-06 Solna-Sundbyber SBK
SE LCH LP Flipper 3 kl.III219.5 pošng
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III230.5 pošng

1984-06-03 Grums SBK
Mallards Fieldvally Svenna 3 kl.II114.5 pošng
Asta 3 kl.II113 pošng

1984-06-03 Motala SBK
Jim 1 kl.I161.5 pošng

1984-06-03 Malung SBK
Fia 1 kl.I163 pošng
Manolito 1 kl.I162 pošng

1984-06-03 MalmŲ SBK
Janna 2 kl.II158.5 pošng
LP Texas 2 kl.II140 pošng
Aases Julian Pride 3 kl.I136.5 pošng
Aases Lile Me 3 kl.I135 pošng
Aases Raket Souvenir 2 kl.I156 pošng
Grant's Alexandra 2 kl.I149 pošng
LP Dacke 1 kl.I171 pošng

1984-06-03 Kopparberg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 3 kl.II130 pošng
Imp's Mejram 2 kl.II151 pošng

1984-06-03 Hšssleholm SBK
Aases Lass Pearl 3 kl.II113.5 pošng
Demona 2 kl.II159.5 pošng

1984-06-03 GŲteborg SBK
Hšrkilas Qvick Ii 3 kl.III213 pošng
Akropolis Camelina 2 kl.III237.5 pošng
Hšrkilas Oda Vi 3 kl.I126 pošng

1984-06-02 VšsterŚs SBK
Kamrats Lisa 2 kl.I159 pošng

1984-06-02 Trollhšttan SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III285.5 pošng
SE LCH Idas Maja 1 kl.III259 pošng

1984-06-02 Tomtens SBK
Alfon 3 kl.I130.5 pošng
Datsrŕges Dino 3 kl.I123 pošng
LP Imp's Melody 2 kl.I155.5 pošng

1984-06-02 Sunne SBK
LP Idas Penny 1 kl.I182 pošng

1984-06-02 Stockholm SŲdra SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 1 kl.I163 pošng

1984-06-02 Nynšshamns SBK
Kamrats Freja 2 kl.I149.5 pošng

1984-06-02 Avesta SBK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 3 kl.III221.5 pošng

1984-05-31 Laholm SBK
Tanja 3 kl.III195 pošng
Minvšns Mina 2 kl.I159 pošng
Cindy 2 kl.I148 pošng

1984-05-31 ÷rebro SSSK
Saba 1 kl.II163 pošng

1984-05-31 Ňseda SKK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 Hp kl.III0 pošng

1984-05-31 Hasslarp SSRK
Rex 2 kl.II154 pošng
Grant's Alexandra 2 kl.I154.5 pošng
LP Aases Yay Hippos 1 kl.I184 pošng

1984-05-31 SkŲvde SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 2 kl.III224.5 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III300 pošng

1984-05-31 Aneby SBK
King 3 kl.I138 pošng

1984-05-31 AlingsŚs SBK
Hšrkilas Oda Vi 3 kl.I136 pošng

1984-05-27 ńngelholm SBK
Bess 2 kl.I141 pošng

1984-05-27 Všnersborg SBK
Fia 2 kl.I152.5 pošng

1984-05-27 Vadstena SBK
Hšrkilas ÷re Ii 3 kl.I129 pošng
LP Forgemartins Kellie 2 kl.I159 pošng
Esaias 1 kl.I178 pošng

1984-05-27 TorsŚs SBK
Effy 3 kl.I137.5 pošng

1984-05-27 SŲlvesborg SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II185 pošng
SE BCH Proud Black Bess 1 kl.II184 pošng
Eros 3 kl.I139 pošng

1984-05-27 SkanŲr-Falsterb SBK
LP Texas 2 kl.II150.5 pošng
SE JCH Twigg's Gadwall Duck 3 kl.I137 pošng
LP Aases Drul 1 kl.I163 pošng

1984-05-27 LaxŚ SBK
Elli 2 kl.II156.5 pošng

1984-05-27 Kil SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III226 pošng

1984-05-27 Hudiksvall SBK
LP Sanna 2 kl.II152 pošng
SE LCH Pikette Julius 1 kl.I167 pošng
SE BCH Track's Jumbo 1 kl.I162 pošng

1984-05-27 Hofors SBK
Ante 3 kl.III204.5 pošng
Myy 3 kl.III204 pošng
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 2 kl.III235 pošng
LP Lady-Nikolina 2 kl.I157 pošng

1984-05-27 Herrljunga SBK
Bamse 3 kl.II134.5 pošng
LP Chang 1 kl.II169.5 pošng

1984-05-26 Trollhšttan SSRK
LP Rossie 2 kl.II157 pošng
Andie 1 kl.II179 pošng
Idas Petter 3 kl.I117.5 pošng
Lukas 3 kl.I105 pošng
Dante 3 kl.I102 pošng
LP Rodarbal Kvillas Kanel 1 kl.I167 pošng

1984-05-26 EksjŲ SBK
Dahl 2 kl.II157.5 pošng
King 2 kl.I149 pošng
Jim 2 kl.I146 pošng

1984-05-26 Gšvle SBK
LP Farah-Dibha 1 kl.I194 pošng
Paddywags Barn-Owl 1 kl.I172 pošng

1984-05-26 Bro-HŚbo SBK
SE LCH LP Madamesamba 1 kl.II164.5 pošng

1984-05-26 Arboga SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 3 kl.II129 pošng

1984-05-25 Mark SBK
SE LCH SE JCH Mandy 3 kl.III223 pošng
Hšrkilas Oda Vi 2 kl.I143.5 pošng

1984-05-25 Kind SBK
Hšrkilas Ulli Ii 3 kl.I121 pošng
Frida 3 kl.I104 pošng

1984-05-25 GŲtene SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 3 kl.III206.5 pošng
LP Oz 2 kl.I157 pošng
LP Imp's Melody 1 kl.I160.5 pošng

1984-05-20 ÷stersund SBK
Gayonor 3 kl.I126.5 pošng

1984-05-20 Tollarp SBK
Mischa 3 kl.III198.5 pošng
Buster 1 kl.II161 pošng
Bamse 1 kl.I169 pošng

1984-05-20 Tanum SBK
Fia 1 kl.I161 pošng

1984-05-20 SmŚlandsstenar SBK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.III271 pošng

1984-05-20 Mariestad SBK
SE LCH LP Bamse 3 kl.II215 pošng

1984-05-20 Kumla SBK
Zeona 2 kl.I154.5 pošng

1984-05-20 Arvika SBK
Mallards Fieldvally Svenna 1 kl.I171 pošng
Mallards Honey May Barret 1 kl.I170 pošng

1984-05-20 MjŲlby SBK
Mikromenth 1 kl.II167.5 pošng
LP Forgemartins Kellie 1 kl.I171 pošng

1984-05-20 Lomma SBK
LP Ali 3 kl.II117 pošng
LP Texas 2 kl.II154 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.II170 pošng
Grant's Alexandra 3 kl.I135 pošng

1984-05-19 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Buffy 1 kl.III266.5 pošng
Anki 3 kl.II127 pošng

1984-05-19 VšxjŲ SBK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.III272.5 pošng
Pally 3 kl.II111 pošng

1984-05-19 TyresŲ SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 1 kl.I178 pošng

1984-05-19 Stockholmsdistr SBK
Cherie 2 kl.II154.5 pošng
Saba 2 kl.II151.5 pošng

1984-05-19 Lycksele SBK
Fabian 1 kl.II182.5 pošng

1984-05-19 Kungšlv SBK
Hšrkilas Qvick Ii 3 kl.III205.5 pošng
LP Idas Per 1 kl.I184 pošng

1984-05-19 Gšvle SBK
Tidernas Sara Simeoni 2 kl.I146.5 pošng

1984-05-19 Forshaga-Deje SBK
LP Všttlestugans Pascal 3 kl.III195 pošng

1984-05-18 LidkŲping SBK
SE BCH Mc Gredy's Tristan 2 kl.II159 pošng
LP Boy 2 kl.II155 pošng
LP Chang 2 kl.II149 pošng
Alfon 2 kl.I159 pošng
LP Imp's Melody 1 kl.I162 pošng

1984-05-16 Všllingby SBK
FŚgelšngens Pall Mall 3 kl.II121.5 pošng
Jesper 2 kl.I152 pošng
Asta 1 kl.I163 pošng

1984-05-14 Jšrfšlla SBK
Asta 2 kl.I152 pošng
LP Ya's Lysander 1 kl.I164 pošng

1984-05-13 ńlmhult SBK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.III276 pošng
Buster 3 kl.II137 pošng
Pyramus 3 kl.II103 pošng
SE LCH Kšckens Kasper 1 kl.II164 pošng

1984-05-13 Nacka SBK
Caddieman 3 kl.I122 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.I145.5 pošng

1984-05-13 Lessebo SBK
Bamse 3 kl.I133.5 pošng

1984-05-13 HšrnŲsand SSRK
Kim 3 kl.II122 pošng
Puhs Purdy 3 kl.II111.5 pošng

1984-05-13 HŲganšs SBK
LP Snobben 2 kl.III227.5 pošng
Minvšns Mina 3 kl.I153 pošng

1984-05-12 St Mossen/Sthlm SVTEK
Cina 2 kl.I146 pošng

1984-05-12 Uddevalla SBK
Listaskogens Hugo 2 kl.I155 pošng

1984-05-12 ÷sthammar SBK
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 2 kl.III247 pošng

1984-05-12 Lerum SBK
LP Hšrkilas Zita V 2 kl.II151 pošng
LP Chang 2 kl.II143 pošng
Adoxceae 2 kl.II140 pošng
Chifong 2 kl.I142 pošng
LP Idas Per 1 kl.I176 pošng
Devil 1 kl.I176 pošng

1984-05-12 GullspŚng SBK
Gina 2 kl.II144 pošng
Goldie 2 kl.I157 pošng
LP Kim 1 kl.I162 pošng

1984-05-06 HšrnŲsand SBK
Kim 3 kl.II104 pošng

1984-05-06 MalmŲ SBK
Grant's Alexandra 2 kl.I140 pošng
Aases Julian Pride 1 kl.I162 pošng

1984-05-06 Ronneby SBK
SE BCH Proud Black Bess 2 kl.II149 pošng
SE LCH Aida 2 kl.II143.5 pošng

1984-05-06 Norra Gotland SBK
SE LCH Aria 3 kl.III199 pošng
Sandra 2 kl.II155.5 pošng
Adrian 2 kl.I146 pošng

1984-05-06 Falu Bk SBK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 1 kl.III286.5 pošng
SE LCH Pikette Julius 2 kl.I156 pošng

1984-05-06 Ňrjšng SBK
LP Všttlestugans Pascal 3 kl.III208 pošng

1984-05-06 Vara-Gršstorp SBK
LP Chang 2 kl.II153.5 pošng

1984-05-06 SvalŲv SBK
LP Snobben 2 kl.III231 pošng
LP Texas 3 kl.II123 pošng
LP Anna-Belle 2 kl.II147 pošng
Aurora 3 kl.I125 pošng

1984-05-06 Munkedal SBK
Fia 1 kl.I166.5 pošng

1984-05-05 Sandviken SBK
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 2 kl.III254 pošng
Darces Cessy 3 kl.I126 pošng
Cindys Banan Frape 2 kl.I153.5 pošng

1984-05-05 EslŲv SBK
Proud Black Bay 3 kl.III212 pošng
Akilles 3 kl.I129 pošng
Amor 2 kl.I152 pošng
Bonny 2 kl.I151 pošng
Puck 2 kl.I148 pošng

1984-05-05 Eskilstuna SBK-U
SE LCH Bassan 1 kl.III263 pošng
LP Frosta Beata-Snurr 3 kl.II134 pošng
Chica 2 kl.II148 pošng

1984-05-05 Všrnamo SBK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.III286 pošng
Ambassadeur 1 kl.I167.5 pošng

1984-05-04 GŲteborg SBK
Dollie 2 kl.I155 pošng

1984-05-01 ÷rebro SBK
Lily-Munro 3 kl.I129 pošng

1984-05-01 TimrŚ SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III201 pošng
Astor 3 kl.I120 pošng

1984-05-01 HŲŲr-HŲrby SBK
Tanja 1 kl.III261 pošng
Aases Lass Pearl 3 kl.II101 pošng
LP Texas 2 kl.II143 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II171 pošng
Havalidens Vappo 2 kl.I158 pošng

1984-04-29 ÷sterŚker SBK
Zita 3 kl.I119.5 pošng
Flamman 2 kl.I142 pošng

1984-04-29 Torsby SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.II155 pošng
LP Idas Penny 2 kl.I154 pošng

1984-04-29 Lund SBK
LP Ali 2 kl.II143 pošng
LP Anna-Belle 1 kl.II171.5 pošng
LP Texas 1 kl.II163 pošng

1984-04-29 LuleŚ SBK
Fabian 1 kl.II160 pošng

1984-04-29 Všsby SBK
LP Bathos 1 kl.I181.5 pošng

1984-04-28 Skutskšr SBK
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 3 kl.III203 pošng
FŚgelšngens Pall Mall 3 kl.II118.5 pošng
SE LCH Pikette Julius 2 kl.I149.5 pošng

1984-04-28 Eds Bk SBK
Listaskogens Knut 2 kl.I155 pošng

1984-04-28 BorŚs SBK
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.III254 pošng
Hšrkilas Qvick Ii 1 kl.II163 pošng
Hšrkilas Yva V 2 kl.I144.5 pošng
LP Idas Per 1 kl.I168.5 pošng

1984-04-28 Stockholmsavd SBK
LP Ya's Lysander 1 kl.I163.5 pošng

1984-04-22 Stockholm SKK
SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 3 kl.III221 pošng
Blackcocks Emil 3 kl.III195 pošng
Jesper 2 kl.I156 pošng
Murachi 1 kl.I161.5 pošng

1984-04-22 MŲnsterŚs SBK
Effy 2 kl.I143 pošng
LP Sea-Birds Bridesmaid 1 kl.I175 pošng

1984-04-20 Skara SBK
LP Smulan 1 kl.II162.5 pošng
LP Imp's Melody 1 kl.I173 pošng
LP Kavat 1 kl.I166.5 pošng

1984-04-15 NorrkŲping SBK
Chica 3 kl.II133 pošng
Irma 2 kl.I152 pošng

1984-04-15 Lycksele SBK
ńlvgŚrdens Chevelle 1 kl.I165 pošng

1984-04-15 Fšrgelanda SBK
Hšrkilas Qvick Ii 2 kl.II157.5 pošng

1984-04-14 Gšvle SBK 840415
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 3 kl.III218.5 pošng
Paddywags Barn-Owl 2 kl.I140 pošng

1984-04-14 Všsby SBK
Svarte-Petter 2 kl.III254.5 pošng
LP Marrowbones Eddie 1 kl.I165.5 pošng

1984-04-14 Njurunda SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III249 pošng
SE LCH Elissa 2 kl.III234 pošng
÷framarks Fred-Flinta 2 kl.II156 pošng
SE LCH Pikette Julius 3 kl.I135 pošng

1984-04-08 Nacka SBK
Buster 2 kl.II146 pošng

1984-04-08 FinspŚng SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III209 pošng
LP Kamrats Twist 3 kl.II133 pošng
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II166 pošng

1984-04-08 Karlskrona SBK
Linda 3 kl.III217.5 pošng
SE BCH Proud Black Bess 2 kl.II143.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II166.5 pošng

1984-04-08 Bjuv SBK
LP Snobben 3 kl.III208.5 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.III235.5 pošng
LP Texas 2 kl.II157 pošng
Havalidens Vappo 1 kl.I165 pošng

1984-04-07 TranŚs SBK
Jim 3 kl.I130.5 pošng

1984-04-07 Stockholmsavd SBK
Saba 3 kl.II121 pošng

1984-04-07 KŲping SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III216.5 pošng
SE LCH Bassan 2 kl.III235 pošng
Chica 3 kl.II126 pošng
Boy 2 kl.II144 pošng

1984-04-01 MšlarŲ SBK
SE BCH Titos 2 kl.II157 pošng

1984-04-01 Boxholm SBK
LP Mallards Spey Gillie 1 kl.II160 pošng

1984-03-25 V:a Medelpad SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.III263.5 pošng
÷framarks Fred-Flinta 1 kl.II161 pošng
SE LCH Pikette Julius 2 kl.I144.5 pošng

1984-03-25 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III286 pošng
Chica 3 kl.II115 pošng

1984-03-25 Sšffle SBK
LP Rodarbal Otto 2 kl.II145.5 pošng
LP Všttlestugans Pascal 1 kl.II171 pošng
LP Idas Penny 2 kl.I150 pošng

1984-03-25 Kalmar SBK
Bamse 3 kl.I136.5 pošng
LP Sea-Birds Bridesmaid 2 kl.I150.5 pošng

1984-03-25 LidingŲ SBK
Ludde 1 kl.I180 pošng

1984-03-18 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III203 pošng

1984-03-18 Eskilstuna SBK
Chica 2 kl.II155.5 pošng

1984-03-17 EnkŲping SBK
Trisse 2 kl.I155 pošng
Bonzo 2 kl.I145 pošng

1984-03-10 Kungsbacka SBK
Hšrkilas Qvick Ii 2 kl.II157 pošng
King 2 kl.II156.5 pošng
Andie 1 kl.II162.5 pošng
LP Idas Per 2 kl.I159.5 pošng

1984-03-04 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP Flipper 3 kl.II118.5 pošng
LP Ya's Lysander 1 kl.I165 pošng

1984-03-04 Kind SBK
LP Hšrkilas Zita V 2 kl.II140 pošng
Hšrkilas Ulli Ii 3 kl.I131 pošng

1984-02-26 Solna-Sbg SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 2 kl.III249 pošng
SE LCH LP Flipper 1 kl.II161 pošng

1984-02-26 Lysekil SBK
Pompe 2 kl.III233 pošng
Hšrkilas Qvick Ii 1 kl.II163.5 pošng

1984-02-19 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III249 pošng

1984-02-11 ÷sthammar SBK
Svarte-Petter 3 kl.III209.5 pošng

1984-02-11 Sthlm SŲ SBK
SE LCH LP Flipper 3 kl.II116.5 pošng
Just-Me 1 kl.I176 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017