Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1985

Resultat i namnordning


1985-12-08 Všllingby SBK
FŚgelšngens Copper Chapman 3 kl.I103 pošng
Willows Mash Marigold 1 kl.I167 pošng

1985-12-08 Lund SBK
LP Dacke 3 kl.III204 pošng
Rex 1 kl.III256.5 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III256.5 pošng
LP Brantastigs Nempe 3 kl.II138.5 pošng
LP Aases Drul 2 kl.II156.5 pošng
Atos 2 kl.II153.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II185 pošng
Waterfly's James Bond 2 kl.I159 pošng
Waterfly's Humble 2 kl.I154 pošng

1985-12-08 Kind SBK
Ingmos Osborn 2 kl.II154.5 pošng
Bettan 3 kl.I139 pošng
LP Aly 1 kl.I175.5 pošng
SE LCH SE BCH Mandylike's Follow-Me 1 kl.I169.5 pošng

1985-12-08 Stockholm SKK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III205 pošng

1985-12-07 KŲping SBK
Lilla-My 3 kl.I112 pošng
LP Cehro 1 kl.I163.5 pošng

1985-12-01 Solna-Sundbyb SBK
LP Proteus 2 kl.III235.5 pošng
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III265 pošng

1985-12-01 Skurup SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 3 kl.III212 pošng
Rex 3 kl.III198 pošng
RygŚrdens Atos 3 kl.II137.5 pošng
LP Aases Drul 2 kl.II145.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II188 pošng
LP Mactoby 2 kl.I147 pošng

1985-11-30 Marks SBK
Ingmos Osborn 3 kl.II135 pošng
LP Listaskogens Kari 2 kl.II150 pošng
Bettan 3 kl.I137 pošng

1985-11-24 Nacka SBK
Country Song's Muskot 3 kl.III214.5 pošng
LP Proteus 2 kl.III236 pošng
Ya's Oscar 2 kl.I140 pošng

1985-11-24 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III270.5 pošng
SE LCH Aria 1 kl.III264.5 pošng
Guideline's Most-Of-All 3 kl.I126 pošng
Friskus Princess 3 kl.I121 pošng
LP Begin's Corona 1 kl.I171.5 pošng

1985-11-24 Tollarp SBK
Bagheera 3 kl.II120 pošng
Amir 2 kl.II150 pošng
SE LCH Baltasar 2 kl.II141 pošng
LP Buffalo-Bill 1 kl.II166 pošng
LP Mactoby 3 kl.I131 pošng

1985-11-24 Mariestad SBK
Freja 3 kl.I108 pošng

1985-11-24 MalmŲ SBK
Kammahavs Black Anemon 3 kl.II134 pošng
Like'ims Nice Nina 3 kl.II127.5 pošng
Jiima's Akki 3 kl.I124 pošng

1985-11-24 GŲteborg SKK
LP Rossie 1 kl.III166 pošng
LP LabbegŚrden's Marco'polo 2 kl.II149 pošng

1985-11-23 Tierp SBK
SE LCH Aria 1 kl.III263 pošng

1985-11-17 VšrmdŲ SBK
Country Song's Muskot 1 kl.III277.5 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II141 pošng

1985-11-17 Trelleborg SBK
LP Aases Drul 3 kl.II138 pošng
RygŚrdens Atos 3 kl.II131.5 pošng
Pampus Golden Plumsan 3 kl.II115 pošng
Waterfly's Director 3 kl.I102 pošng
Aroscas Amazing Lad 2 kl.I153 pošng
Waterfly's Knytt 2 kl.I152 pošng

1985-11-17 Stršngnšs SBK
Keyboard 3 kl.I105 pošng
Alltime's Parlour-Maid 2 kl.I143 pošng

1985-11-17 LidingŲ SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III267 pošng
Willows Mash Marigold 3 kl.I137 pošng
FŚgelšngens Copper Chapman 3 kl.I100 pošng

1985-11-17 Hšssleholm SBK
Camilla 2 kl.III230.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II180 pošng
LP Brantastigs Nempe 1 kl.II175 pošng
LP Spectron Olivin 1 kl.I169 pošng

1985-11-17 Haninge SBK
Scampish 3 kl.I135.5 pošng
Flashing Medow's Lady-Mendoza 2 kl.I142.5 pošng
Floppy 1 kl.I162.5 pošng

1985-11-16 ÷sterŚker SBK
Saba 3 kl.III213.5 pošng
Friskus Gu Conqueror 2 kl.I146 pošng

1985-11-16 Varberg SBK
LP Buffalo-Bill 1 kl.II180.5 pošng
Pennys Jealous-Jessi 2 kl.I157.5 pošng

1985-11-16 Ronneby SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 3 kl.III206 pošng
LP Magaxis Asterix 2 kl.II156 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II182 pošng
LP Spectron Olivin 2 kl.I140.5 pošng

1985-11-16 Kungšlv SBK
LP Idas Per 3 kl.III221 pošng
Andie 2 kl.III229.5 pošng
Ingmos Osborn 3 kl.I139.5 pošng

1985-11-16 Hjo SBK
RŲrsnšs Dunder 2 kl.I152 pošng

1985-11-10 Tomten SBK
Paddington 2 kl.II141 pošng
Devil 2 kl.I159.5 pošng

1985-11-10 Stockholm SŲ SBK
Catballou 3 kl.I136 pošng
FŚgelšngens Copper Chapman 3 kl.I135 pošng
Willows Mash Marigold 2 kl.I140 pošng

1985-11-10 Kristianstad SBK
Camilla 2 kl.III233 pošng
SE LCH Morrie 1 kl.III263 pošng
LabbegŚrden's Madame 3 kl.I118 pošng
Hemmie 3 kl.I101 pošng
Qludd's Betty Boop 1 kl.I162 pošng

1985-11-10 Flen SBK
Chica 1 kl.II160.5 pošng

1985-11-10 Borlšnge SSRK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 2 kl.III249 pošng
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.III261 pošng
SE UCH NORD JCH Popkepela's Prophet 1 kl.II165 pošng
LP Adam 2 kl.I144.5 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.I160.5 pošng

1985-11-09 TyresŲ SBK
LP Proteus 3 kl.III204 pošng
Cindys Stegy 3 kl.II128 pošng
Just-Me 2 kl.II144 pošng
Ya's Oscar 2 kl.I153.5 pošng

1985-11-09 Lerum SBK
LP Idas Per 3 kl.III205 pošng

1985-11-09 GŲteborg SBK
Ingmos Osborn 3 kl.II127.5 pošng

1985-11-03 SŲderŚsen SBK
LP Citty 3 kl.II105.5 pošng
LP Apache 2 kl.II148.5 pošng
Zacco 1 kl.II174 pošng
Buster 2 kl.I142 pošng

1985-11-03 Simrishamn SBK
LP Mactoby 1 kl.I169 pošng

1985-11-03 PiteŚ SBK
Fabian 3 kl.III203 pošng

1985-11-03 NykŲping SBK
LP Buffalo-Bill 1 kl.II176.5 pošng

1985-11-03 Karlskrona SBK
Filippa 1 kl.I173 pošng

1985-11-02 Tanum SBK
Cognac 3 kl.I130 pošng

1985-11-02 SydŲ. SkŚne SBK
LP Mactoby 3 kl.I133 pošng

1985-11-01 Tibro SBK
RŲrsnšs Dunder 3 kl.I138 pošng
LP Kaiser 3 kl.I134.5 pošng
Devil 3 kl.I121 pošng
Topsy 2 kl.I154 pošng
Highstones Grimson 2 kl.I151.5 pošng
My 2 kl.I151 pošng

1985-10-27 StrŲmstad SBK
Rainstone Fleur De Provence 3 kl.I102 pošng
LP Charack's Kastanj-Girl 1 kl.I175 pošng

1985-10-27 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III211 pošng

1985-10-27 Nora SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.III258 pošng
LP Tvšrhages Edvina 2 kl.I145.5 pošng
LP Cehro 1 kl.I182 pošng
Carmal's Artemis 1 kl.I174 pošng
LP Emma 1 kl.I160 pošng

1985-10-27 HŲŲr-HŲrby SBK
Camilla 2 kl.III227.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II189 pošng
Buster 2 kl.I141 pošng

1985-10-27 Boxholm SBK
SE LCH LP Mysing 1 kl.I187 pošng

1985-10-26 Všrnamo SBK
Sandy 3 kl.I121 pošng
LabbegŚrden's Randi 2 kl.I151 pošng
LP Tess 1 kl.I163 pošng

1985-10-26 Trollhšttan SBK
SE LCH Idas Maja 2 kl.III251 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III286 pošng
Ami 3 kl.II131 pošng
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.II169 pošng
Spik-Lasses Can-Can 3 kl.I122 pošng
Paulina Nalle 1 kl.I182 pošng
LP Charack's Kastanj-Girl 1 kl.I166.5 pošng
Rodarbal Dessicas Afrodite 1 kl.I161.5 pošng

1985-10-26 Eskilstuna SBK
Chica 3 kl.II135.5 pošng

1985-10-26 GŲtene SBK
LP Oz 2 kl.II157 pošng

1985-10-20 Vimmerby SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 3 kl.III223.5 pošng

1985-10-20 LidkŲping SBK
LP Oz 2 kl.II159 pošng
SE LCH LP Idas Pia 2 kl.II154 pošng
Asterix 2 kl.I157 pošng
Alfon 1 kl.I160 pošng

1985-10-20 Kristinehamn SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III236.5 pošng
Rainstone Chianti Rosso 1 kl.I160 pošng

1985-10-20 Bjuv SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 3 kl.III215.5 pošng
LP Buffalo-Bill 1 kl.II160.5 pošng

1985-10-20 GŲteborg SSD
Ammanda 3 kl.I125 pošng

1985-10-19 Všsby SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III290 pošng
LP Beacomeblossom 3 kl.II122.5 pošng

1985-10-19 Sandviken SBK
Darces Donny 3 kl.I119 pošng
LP Adam 2 kl.I148.5 pošng
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 1 kl.I173 pošng
Paddywags Finglas 1 kl.I166.5 pošng

1985-10-19 OxelŲsund SBK
LP Country Song's Eager-Flight 3 kl.II133.5 pošng
Country Song's Graceful Girl 2 kl.I140.5 pošng
Akina 1 kl.I183 pošng

1985-10-19 Mariestad SBK
Kamrats Lucas 3 kl.I127.5 pošng
Selma 1 kl.I171.5 pošng

1985-10-19 Hultsfred SBK
SE LCH LP Mysing 1 kl.I185 pošng

1985-10-19 Bengtsfors SBK
LP Grynet 2 kl.I141 pošng

1985-10-13 GŲinge-Broby SBK
Camilla 3 kl.III206 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II183 pošng

1985-10-13 ÷rkelljunga SBK
SE LCH Morrie 1 kl.III273 pošng
LP Citty 2 kl.II149 pošng

1985-10-13 TorsŚs SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 1 kl.III262.5 pošng
Zita 2 kl.I144.5 pošng

1985-10-13 Stockholm SBK
SE LCH LP Madamesamba 1 kl.III255.5 pošng

1985-10-13 Lomma SBK
Rex 3 kl.III203 pošng
LP Aases Yay Hippos 3 kl.II139 pošng
LP Ingmos Maid-Cake 3 kl.II137.5 pošng
LP Aases Drul 2 kl.II156 pošng
Robust Jealous Guy 1 kl.I177 pošng
LP Mactoby 1 kl.I163 pošng

1985-10-13 GŲteb./MŲlndal SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III297 pošng
Ami 1 kl.I167 pošng

1985-10-13 Forshaga SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III227 pošng

1985-10-13 Avesta SBK
LP Adam 3 kl.I131 pošng

1985-10-13 Karlskrona SHU
Kammahavs Black Anemon 2 kl.II149 pošng
Fanny 3 kl.I108 pošng

1985-10-12 Ulricehamn SBK
Daisy-Maid 1 kl.I176 pošng

1985-10-12 TranŚs SBK
SE LCH SE BCH Chicko 1 kl.III277.5 pošng
SE LCH Kamrats Balber 2 kl.II158 pošng
Popkepela's Honey-Bee 3 kl.I129 pošng
SE LCH LP Mysing 1 kl.I174 pošng

1985-10-12 Falun SBK
Paddywags Finglas 3 kl.I134.5 pošng
LP Adam 3 kl.I132.5 pošng
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 1 kl.I167.5 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.I166.5 pošng

1985-10-09 Všllingby SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 3 kl.II101.5 pošng

1985-10-06 VšsterŚs SBK
LP Mymlan 1 kl.I173.5 pošng

1985-10-06 Lomma SHU
SE LCH LP Tanja-Black 1 kl.III298 pošng
LP Ingmos Maid-Cake 1 kl.II171 pošng

1985-10-06 Nynšshamn SBK
Cindys Stegy 2 kl.II147 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.II162.5 pošng
Cindys Rubin 2 kl.I150 pošng

1985-10-06 N:a Gotland SBK
SE LCH Aria 2 kl.III251 pošng
Sandra 1 kl.II166 pošng
OrmŲgas Victoria 2 kl.I148 pošng

1985-10-06 Grums SBK
Antoinett 3 kl.I103 pošng

1985-10-06 BorŚs SBK
LP Belinda 2 kl.I154 pošng

1985-10-06 Boden SBK
Fabian 2 kl.III254.5 pošng

1985-10-06 UmeŚ SBK
Algot 1 kl.I169 pošng

1985-10-06 Laholm SBK
SE LCH Morrie 2 kl.III239.5 pošng
LP Buffalo-Bill 3 kl.II112.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II193 pošng
Rock Rings Rocketand-Roll 1 kl.I177 pošng

1985-10-06 Hjo SBK
LP Smulan 3 kl.III216.5 pošng
SE LCH Kamrats Balber 1 kl.II170 pošng
Highstones Grimson 2 kl.I140 pošng

1985-10-06 Falkenberg SBK
Zebb 1 kl.III276 pošng
Ammon 3 kl.I135.5 pošng

1985-10-06 Askersund SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 2 kl.II154.5 pošng
LP RŲrsnšs Lady 1 kl.I166.5 pošng

1985-10-06 Tullinge SKK
Emil 1 kl.I162 pošng

1985-10-05 SŲdertšlje SBK
Chica 2 kl.II156 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 kl.II147 pošng
Cindys Stegy 2 kl.II145 pošng

1985-10-05 Ludvika SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III255 pošng
LP Adam 3 kl.I109 pošng
LP Tweedle-Dee 1 kl.I176 pošng

1985-10-05 Munkedal SBK
LP Charack's Kastanj-Girl 1 kl.I160 pošng

1985-10-05 Karlstad SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III234 pošng

1985-10-05 Halmstad SBK
SE LCH Morrie 2 kl.III246.5 pošng
LP Buffalo-Bill 2 kl.I152.5 pošng
Rock Rings Rocketand-Roll 1 kl.I176.5 pošng

1985-09-29 Aneby SKK
SE LCH LP Mysing 1 kl.I170.5 pošng

1985-09-29 SmŚlandstenar SBK
Zebb 2 kl.III225.5 pošng
Lady 1 kl.I161.5 pošng

1985-09-29 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Flipper 1 kl.III259.5 pošng
LP Beacomeblossom 1 kl.II163 pošng

1985-09-29 Katrineholm SBK
LP Country Song's Eager-Flight 3 kl.II130 pošng

1985-09-29 Herrljunga SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III290.5 pošng
Bamse 2 kl.II145.5 pošng

1985-09-29 Haninge SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 3 kl.II135 pošng

1985-09-29 Lund SBK
LP Aases Drul 2 kl.II157 pošng
Waterfly's Humble 1 kl.I173 pošng

1985-09-29 Eds SBK
Rainstone Rose of Carmel 2 kl.I156.5 pošng

1985-09-28 EslŲv SBK
Buster 2 kl.I157 pošng
LP Mactoby 2 kl.I151 pošng
Xenon 2 kl.I143 pošng

1985-09-25 Botkyrka SBK
Country Song's Muskot 1 kl.II178 pošng
Just-Me 1 kl.I175.5 pošng

1985-09-22 LuleŚ SBK
Fabian 1 kl.III262.5 pošng
Big-One 1 kl.I170 pošng

1985-09-22 ÷rebro SBK
Jazza 2 kl.I157 pošng

1985-09-22 Herrljunga SBK
LP Highstones Nilas 1 kl.I182.5 pošng

1985-09-22 Všstervik SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 3 kl.III197 pošng

1985-09-22 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.III277.5 pošng

1985-09-22 NorrkŲping SBK
Grant's Cha-Cha 1 kl.I168 pošng

1985-09-22 KŲping SBK
Bilbo-Bull 3 kl.I130 pošng

1985-09-22 Borlšnge SBK
Blackcocks Emil 2 kl.III247 pošng
LP Afrodite 1 kl.II163 pošng
LP Adam 2 kl.I153 pošng
LP Tweedle-Dee 2 kl.I152 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.I170 pošng
Aroscas Serenade Sand Man 1 kl.I167 pošng

1985-09-22 Nššs SCKCS
Vagants Ramona 2 kl.I159.5 pošng

1985-09-21 Landskrona SBK
LP Anna-Belle 3 kl.III222 pošng
Brantastigs Fixie 3 kl.I138 pošng
Pamply 3 kl.I134 pošng

1985-09-21 KŚlltorp SSRK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III275 pošng
LP Rossie 2 kl.II143.5 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 3 kl.I138 pošng
Ammanda 3 kl.I121 pošng
Minnows Minister 2 kl.I144 pošng
Bettan 2 kl.I140.5 pošng

1985-09-21 Lindesberg SBK
Lagross Olivia 3 kl.III208 pošng
LP Cehro 1 kl.I163 pošng

1985-09-21 Gšvle SBK
Paddywags Barn-Owl 2 kl.II147.5 pošng

1985-09-15 Gšvle SHU
Paddywags Barn-Owl 3 kl.II138 pošng

1985-09-15 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 Hp kl.III0 pošng
Felicia 1 kl.I166 pošng

1985-09-15 Všnersborg SBK
Japp 3 kl.II134 pošng
Leo 3 kl.I131.5 pošng
Paulina Nalle 2 kl.I157.5 pošng
Amanda 2 kl.I141.5 pošng

1985-09-15 V:a Medelpad SBK
÷framarks Fred-Flinta 3 kl.III220.5 pošng

1985-09-15 Waxholm SBK
Saba 3 kl.III208 pošng

1985-09-15 Vara/Gršstorp SBK
SE LCH LP Idas Pia 2 kl.II150.5 pošng

1985-09-15 SkŲvde SBK
LP Kaiser 1 kl.I171 pošng
Devil 1 kl.I166 pošng

1985-09-15 SkanŲr/Falsterb SBK
LP Aases Drul 3 kl.II132 pošng
Waterfly's Knytt 1 kl.I160 pošng

1985-09-15 Osby SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II180 pošng
Camilla 1 kl.II170 pošng
LP Spectron Olivin 3 kl.I130 pošng
Brantastigs Nimis 1 kl.I164 pošng

1985-09-15 Mšrsta/Sigtuna SBK
SE LCH LP Madamesamba 2 kl.III233.5 pošng

1985-09-15 JŲnkŲping SKK
Amos 3 kl.I138 pošng
Minnows Minister 3 kl.I116 pošng

1985-09-15 Helsingborg SKK
Groovie's Great-Fun 1 kl.I172.5 pošng

1985-09-14 Huddinge SKK
LP Aroscas Moon Maestro 2 kl.II153.5 pošng
Willows Fšnrik StŚl 2 kl.I157.5 pošng
Emil 2 kl.I140.5 pošng
LP Willows We Can Work It Out 1 kl.I182.5 pošng

1985-09-14 Skutskšr SBK
Zito 3 kl.I119 pošng
NO JCH LP SE JCH Bettie 3 kl.I107 pošng

1985-09-14 Malung SBK
LP Anni 3 kl.I130.5 pošng

1985-09-14 Fagersta SBK
LP Afrodite 1 kl.II168 pošng
Ruwa's Ailos-Breeze 2 kl.I141.5 pošng
LP Tweedle-Dee 1 kl.I164 pošng

1985-09-14 Helsingborg SKK
Zacco 1 Hp kl.II0 pošng
Aases Raket Souvenir 3 kl.I137 pošng
LP Ingmos Maid-Cake 2 kl.I144 pošng

1985-09-09 SkellefteŚ SBK
SE LCH LP Stygger 2 kl.III253 pošng
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 1 kl.II169.5 pošng
LP Umaniora's Mocca Made 3 kl.I139 pošng

1985-09-08 Nacka SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II152.5 pošng

1985-09-08 Visby SBK
SE LCH Aria 2 kl.III247 pošng
Sandra 2 kl.II149 pošng
OrmŲgas Victoria 2 kl.I152 pošng

1985-09-08 Trelleborg SBK
Aases Lile Me 1 kl.II168.5 pošng
LP Ingmos Maid-Cake 1 kl.I170 pošng

1985-09-08 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III267 pošng
Murachi 3 kl.II136 pošng

1985-09-08 Gislaved SKK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 2 kl.II140 pošng
LabbegŚrden's Madame 3 kl.I131.5 pošng

1985-09-07 Stockholm SKK
LP Aroscas Moon Maestro 1 kl.I182 pošng

1985-09-07 Stockholm SBK/AFB
LP Ivre 3 kl.II100 pošng

1985-09-07 Stenungsund SBK
Ingmos Osborn 1 kl.I171 pošng

1985-09-07 SkellefteŚ SBK
SE LCH LP Stygger 2 kl.III253 pošng
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 1 kl.II169.5 pošng
LP Umaniora's Mocca Made 3 kl.I139 pošng

1985-09-07 Bengtsfors SBK
LP Grynet 1 kl.I161.5 pošng

1985-09-07 Gislaved SKK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 3 kl.III221.5 pošng

1985-09-01 Gšvle SVTEK
Amor 1 kl.I178.5 pošng

1985-09-01 Hasslarp SSRK
LP Aases Yay Hippos 2 kl.II146.5 pošng
Robust Jealous Guy 2 kl.I155 pošng

1985-09-01 Nedansiljan SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 2 kl.III244.5 pošng

1985-09-01 Lysekil SBK
LP Charack's Kastanj-Girl 2 kl.I159.5 pošng

1985-09-01 Emmaboda SBK
LP Magaxis Asterix 1 kl.I180.5 pošng

1985-09-01 NykŲping SKK
Willows Mercurius 2 kl.I148 pošng
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 1 kl.I168 pošng

1985-09-01 Gšvle SKK
Blackcocks Emil 3 kl.III213 pošng
SE LCH LP Flipper 2 kl.III251.5 pošng
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.I152 pošng

1985-08-31 Sštila SSRK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III277 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III276.5 pošng
LP LabbegŚrden's Marco'polo 1 kl.II170 pošng
Amanda 3 kl.I136.5 pošng
Ammanda 3 kl.I129 pošng
Atos 3 kl.I105 pošng
Ingmos Osborn 2 kl.I158 pošng
LabbegŚrden's Madame 2 kl.I144.5 pošng
LP Belinda 1 kl.I168 pošng
Ňslidens Frida From 1 kl.I160 pošng

1985-08-31 Vetlanda SBK
SE LCH SE BCH Chicko 3 kl.III212 pošng
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III227 pošng
Minnows Minister 3 kl.I130 pošng
Lele's Bexter 2 kl.I158 pošng
SE LCH LP Mysing 2 kl.I144 pošng
Lele's Bayron 2 kl.I143 pošng
Popkepela's Honey-Bee 1 kl.I178 pošng
Magaxis Anton 1 kl.I170 pošng

1985-08-31 Vaggeryd SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 2 kl.III253.5 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.III228 pošng

1985-08-31 Sšffle SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III237.5 pošng
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III224.5 pošng

1985-08-31 Solna-Sundbyb SBK
Groovie's Gemina 3 kl.I128 pošng

1985-08-31 NykŲping SKK
SE LCH LP Flipper 1 Hp kl.III0 pošng
Cajsa 3 kl.I125 pošng
LP Smart Fellow's In-The-Gang 2 kl.I154 pošng

1985-08-31 Gšvle SKK
Paddywags Feohanagh 2 kl.I143.5 pošng

1985-08-25 OxelŲsund SBK
Akina 1 kl.I170.5 pošng
LP Country Song's Eager-Flight 1 kl.I160 pošng

1985-08-25 Vadstena SKK
LP Messalin's Fellow 3 kl.II131 pošng

1985-08-24 Halmstad SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III292.5 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III276 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III264.5 pošng

1985-08-24 NykŲping SBK
Jessy 1 kl.II163 pošng

1985-08-24 Arvidsjaur SBK
Big-One 3 kl.I119 pošng

1985-08-24 TimrŚ SBK
LP Ivre 3 kl.II133 pošng

1985-08-22 Všsby SBK
Saba 3 kl.III194.5 pošng
LP Smart Fellow's In-The-Gang 1 kl.I171 pošng

1985-08-18 Ystad SBK
Chibbe 3 kl.II112 pošng
Alfon 2 kl.II149 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.II167 pošng
LP Mactoby 2 kl.I151.5 pošng
Waterfly's Knytt 2 kl.I149 pošng

1985-08-18 Kil SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III251 pošng

1985-08-18 SkellefteŚ SHU
SE LCH LP Stygger 1 kl.III274.5 pošng
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 2 kl.II151 pošng

1985-08-18 Karlsborg SBK
Rodarbal Kajsas GŲk 2 kl.I144 pošng
SE LCH LP Lizzy 1 kl.I171.5 pošng
LP Brantastigs Nempe 1 kl.I164 pošng

1985-08-18 ÷rebro SKK
Willows Mercurius 2 kl.I150 pošng

1985-08-17 Uddevalla SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III272.5 pošng
Amanda 3 kl.I111 pošng
Idas Karolina-Isabella 1 kl.I171 pošng

1985-08-17 Ultuna SSRK
Frasse 3 kl.I135 pošng
LP Begin's Corona 3 kl.I133 pošng
LP Adam 3 kl.I122.5 pošng
SE LCH LP Black-Girl 2 kl.I155 pošng
LP Mymlan 2 kl.I147 pošng

1985-08-17 ÷rebro SKK
Carmal's Artemis 2 kl.I147 pošng

1985-08-17 SkellefteŚ SKK
SE LCH LP Stygger 3 kl.III216 pošng
LP Mixed-Double 1 kl.III259 pošng
SE UCH FI UCH LP ńlvgŚrdens Brizard 3 kl.I123 pošng

1985-08-11 Tollarp SBK
Waterfly's Knytt 1 kl.I166 pošng

1985-08-11 GŲteborg SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 Hp kl.III0 pošng

1985-08-11 ńlmhult SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 2 kl.III227.5 pošng

1985-08-11 EkerŲ SSRK
Kamrats Lisa 3 kl.II115 pošng
LP Aroscas Yellow Hunter 2 kl.I155 pošng
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 2 kl.I151 pošng
LP Willows We Can Work It Out 1 kl.I161 pošng

1985-08-10 Tibro SBK
SE LCH LP Lizzy 1 kl.I175 pošng
Rodarbal Kajsas GŲk 1 kl.I162.5 pošng

1985-08-10 Ronneby SKK
LabbegŚrden's Madame 1 kl.I173 pošng

1985-08-09 GŲtene SBK
SE LCH Lilleman 2 kl.III246 pošng
LP Oz 2 kl.II153 pošng

1985-08-04 KungsŲr SBK
SE LCH Aria 2 kl.III230 pošng
LP Cehro 2 kl.I150 pošng
LP Mymlan 1 kl.I163 pošng

1985-08-04 TimrŚ SKK
Gayonor 3 kl.II109 pošng

1985-08-03 Skokloster SBK/AFBV 850804
Saba 2 kl.III245 pošng

1985-08-03 Hallsberg SBK
SE LCH Aria 2 kl.III243 pošng
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.III258.5 pošng
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 1 kl.II165.5 pošng
Puhs Abraham 2 kl.I144 pošng

1985-08-03 Bollnšs SBK
NO JCH LP SE JCH Bettie 2 kl.I149 pošng

1985-08-02 V:a Medelpad SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III225 pošng

1985-07-28 KŲping SKK
Willows Mercurius 3 kl.I134 pošng

1985-07-27 ÷land SBK
SE LCH Aria 2 kl.III234.5 pošng
Ludde 2 kl.I146 pošng
LP Magaxis Asterix 2 kl.I144.5 pošng

1985-07-27 KŲping SKK
Arko 2 kl.III250.5 pošng

1985-07-21 Hudiksvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III253.5 pošng

1985-07-20 MalmŲ SBK
Rex 3 kl.III223 pošng
Brantastigs Capone 3 kl.III208.5 pošng
Duckling's Early-Bird 3 kl.II125 pošng
Aases Lile Me 2 kl.II157 pošng
LP Dacke 1 kl.II177.5 pošng
Waterfly's Knytt 2 kl.I152 pošng
Brantastigs Fixie 2 kl.I147 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.I191 pošng
LP Brantastigs Nempe 1 kl.I162 pošng

1985-07-14 PiteŚ SKK
LP Ivre 3 kl.II137 pošng
SE UCH FI UCH LP ńlvgŚrdens Brizard 2 kl.I151 pošng

1985-07-14 Laholm SKK
Ingmos Priamos 3 kl.I117 pošng

1985-07-13 Laholm SKK
SE LCH Baltasar 3 kl.I133.5 pošng
LP Buffalo-Bill 1 kl.I170 pošng

1985-07-10 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Buffy 1 kl.III261.5 pošng

1985-07-07 Falun SKK
NO JCH LP SE JCH Bettie 3 kl.I100.5 pošng
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 1 kl.I174 pošng

1985-07-06 Falun SKK
LP Adam 3 kl.I136 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.I166 pošng

1985-06-30 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III252.5 pošng

1985-06-30 Hedemora-Sšter SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 3 kl.III197.5 pošng
LP Adam 3 kl.I114 pošng

1985-06-30 Sštila SKK
SE LCH LP Kim 3 kl.III212 pošng
LP Hšrkilas Zita V 2 kl.II145.5 pošng
LP Ingmos Maid-Cake 1 kl.I187 pošng
LP Rainstone Y Norpan 1 kl.I174 pošng

1985-06-29 Kristinehamn SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III232.5 pošng
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III219.5 pošng

1985-06-29 Visby SKK
OrmŲgas Victoria 3 kl.I125 pošng

1985-06-28 Hallsberg SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 1 kl.II162.5 pošng
Puhs Little Pacific 3 kl.I126 pošng
Puhs Abraham 2 kl.I140 pošng

1985-06-27 SkŲvde SBK
LP Kaiser 1 kl.I178.5 pošng
LP Highstones Nilas 1 kl.I165 pošng

1985-06-23 Simrishamn SBK
Camilla 3 kl.II138 pošng
Amir 2 kl.II148 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.I161 pošng
LP Mactoby 1 kl.I161 pošng

1985-06-23 Markaryd SBK
Brantastigs Capone 3 kl.III211.5 pošng
Farao 3 kl.II118 pošng
Santo 3 kl.I127 pošng
Bonanza 1 kl.I171 pošng
LP Buffalo-Bill 1 kl.I167 pošng

1985-06-19 Všllingby SBK
LP Beacomeblossom 1 kl.I164 pošng

1985-06-16 Ystad SBK
Amir 2 kl.II154 pošng
Chibbe 2 kl.II150.5 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.I176.5 pošng

1985-06-16 Waxholm SBK
SE LCH LP Flipper 2 kl.III245 pošng

1985-06-16 SŲderŚsen SBK
LP Brantastigs Nempe 3 kl.I121 pošng
Anton 2 kl.I147 pošng

1985-06-16 NorrkŲping SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III221.5 pošng

1985-06-16 Haninge SBK
SE LCH LP Madamesamba 3 kl.III206 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.I171.5 pošng

1985-06-16 Aneby SBK
SE LCH LP Mysing 3 kl.I124 pošng
Bonzo 1 kl.I169 pošng

1985-06-16 Ransšter SKK
Mallards Fieldvally Svenna 3 kl.II107.5 pošng

1985-06-15 NšssjŲ SBK
Popkepela's Honey-Bee 3 kl.I135 pošng
Lele's Bexter 2 kl.I157 pošng
Lele's Bayron 2 kl.I152.5 pošng

1985-06-15 NykŲping SBK
Jessy 2 kl.II145 pošng

1985-06-14 Tibro SBK
SE BCH Mc Gredy's Tristan 0 ekl514 pošng

1985-06-14 Mark SBK
LP Hšrkilas Zita V 3 kl.II136.5 pošng
Vagants Elektric-Boogie 3 kl.I121 pošng

1985-06-14 SkellefteŚ SBK
SE LCH LP Stygger 1 kl.III278 pošng
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 2 kl.II150 pošng

1985-06-14 Hjo SBK
Popa'yanz Pazi'the'e 1 kl.I178 pošng

1985-06-13 Danderyd-Tšby SBK
SE LCH LP Madamesamba 2 kl.III232 pošng
LP Beacomeblossom 1 kl.I180 pošng

1985-06-13 Roslagen SBK
Guideline's Flow-Of-Spirit 2 kl.I150 pošng

1985-06-12 VšrmdŲ SBK 850613
Country Song's Muskot 2 kl.II153 pošng
Albin 1 kl.II172.5 pošng

1985-06-12 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III293 pošng

1985-06-12 Falkenberg SBK
Zebb 2 kl.III239 pošng
SE LCH Morrie 2 kl.III236 pošng
Hšrkilas Abby I 2 kl.I144 pošng
LP Buffalo-Bill 1 kl.I179 pošng
FrŲken-Balou 1 kl.I172 pošng
Bonanza 1 kl.I160 pošng

1985-06-12 Bollnšs SBK
NO JCH LP SE JCH Bettie 2 kl.I146 pošng

1985-06-09 Helsingborg SBK
LP Brantastigs Nempe 3 kl.I118 pošng
Zacco 1 kl.I171 pošng

1985-06-09 Trelleborg SBK
Alfon 1 kl.II169 pošng
Zorro 3 kl.I136 pošng
Jana 2 kl.I155 pošng

1985-06-09 Tidaholm SBK
LP Highstones Nilas 1 kl.I168 pošng
Popa'yanz Pazi'the'e 1 kl.I165.5 pošng

1985-06-09 OxelŲsund SBK
Akina 1 kl.I179 pošng
LP Country Song's Eager-Flight 1 kl.I177 pošng

1985-06-09 Kramfors SBK
SE BCH Track's Jumbo 3 kl.II127.5 pošng

1985-06-09 Kopparberg SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III268 pošng
Imp's Otter 2 kl.II143 pošng

1985-06-09 Kil SBK
LP Všttlestugans Pascal 1 kl.III266 pošng
Mallards Fieldvally Svenna 3 kl.II105.5 pošng
Asti 3 kl.I137 pošng

1985-06-09 Karlshamn SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 1 kl.III256.5 pošng
SE LCH Aida 1 kl.II169.5 pošng
Duckling's Early-Bird 1 kl.I161 pošng

1985-06-09 Karlsborg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.III275.5 pošng
My 2 kl.I157 pošng
Topsy 1 kl.I172 pošng
SE LCH LP Lizzy 1 kl.I166.5 pošng

1985-06-09 Bengtsfors SBK
Rodarbal Ňse 1 kl.I167.5 pošng

1985-06-08 Trollhšttan SSRK
LP Rossie 2 kl.II143 pošng
Bessie 2 kl.II140 pošng
LP Rainstone Y Norpan 1 kl.I177 pošng

1985-06-08 SŲderhamn SBK
Pikette Ludvig 1 kl.I178 pošng

1985-06-08 Lesseboorten SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 3 kl.III193.5 pošng
LP Magaxis Asterix 1 kl.I177.5 pošng

1985-06-08 Trollhšttan SBK
Japp 2 kl.II150 pošng

1985-06-08 Falun SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 3 kl.III209.5 pošng
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.II174.5 pošng
SE LCH LP Black-Girl 3 kl.I126 pošng
LP Adam 2 kl.I140 pošng

1985-06-07 Tomten SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.III257.5 pošng
Paddington 3 kl.II139.5 pošng

1985-06-05 Nacka SBK
Bianca 2 kl.I157 pošng
Zita 2 kl.I151 pošng
Naxos 1 kl.I174 pošng

1985-06-05 Nynšshamn SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.I174 pošng
Cindys Stegy 1 kl.I167 pošng

1985-06-04 MšlarŲ SBK
LP Beacomeblossom 1 kl.I198 pošng

1985-06-02 Kungšlv SBK
LP Idas Per 3 kl.III217.5 pošng
Ami 3 kl.I131.5 pošng
Ammon 3 kl.I130 pošng
Blondina 3 kl.I100 pošng

1985-06-02 SšvsjŲ SBK
Dahl 2 kl.II152 pošng
Lele's Bexter 1 kl.I163 pošng

1985-06-02 Visby SBK
SE LCH Aria 2 kl.III224 pošng
Molly-Dorrit 3 kl.II130 pošng
Sandra 2 kl.II152 pošng

1985-06-02 Laholm SBK
SE LCH Morrie 2 kl.III252 pošng

1985-06-02 Kristianstad SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II187.5 pošng
Bella 3 kl.I137 pošng

1985-06-02 Forshaga-Deje SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III241 pošng

1985-06-02 SollefteŚ SKK
LP Ivre 1 kl.I175 pošng

1985-06-02 GŲteborg SKK
LabbegŚrden's Madame 3 kl.I139 pošng
Minnows Minister 3 kl.I125 pošng
LP Rainstone Y Norpan 1 kl.I161 pošng

1985-06-01 Tomten SBK
Daisy-Maid 3 kl.I103 pošng
Rodarbal Fridas Sergeant 2 kl.I159 pošng
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.I170.5 pošng

1985-06-01 VšsterŚs SBK
Ladystaff 1 kl.I168 pošng

1985-06-01 Vimmerbyorten SBK
Jim 2 kl.II143 pošng
Bonzo 3 kl.I134 pošng

1985-06-01 Ulricehamn SBK
LP Listaskogens Kari 1 kl.I171 pošng

1985-06-01 Ljungby SBK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 3 kl.II139 pošng

1985-06-01 LaxŚ SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 2 kl.III228 pošng

1985-06-01 Grums SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III241 pošng

1985-06-01 Avesta SBK
LP Adam 3 kl.I139 pošng

1985-06-01 Ale SBK
Hšrkilas Qvick Ii 2 kl.III251 pošng
Akita 3 kl.I135.5 pošng

1985-06-01 Sofiero SSRK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 3 kl.III222 pošng
Rex 2 kl.III232 pošng
SE UCH NORD JCH Popkepela's Prophet 2 kl.II159 pošng
Waterfly's Humble 2 kl.I148 pošng
LP Buffalo-Bill 1 kl.I166 pošng

1985-06-01 SollefteŚ SKK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.I155 pošng

1985-05-31 ÷rnskŲldsvik SBK
Destinys Jennifer 3 kl.I108 pošng

1985-05-31 Arboga SBK 850601
Blacksuccessor 2 kl.I150 pošng

1985-05-30 Solna-Sundbyb. SBK
LP Willows Lady Madonna 3 kl.I119.5 pošng
LP Beacomeblossom 1 kl.I183 pošng

1985-05-29 Kind SBK
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III311.5 pošng

1985-05-27 ńngelholm SBK
SE LCH Morrie 2 kl.III249.5 pošng
LP Buffalo-Bill 3 kl.I133 pošng

1985-05-27 UmeŚ SBK
÷framarks Jack-Pot 2 kl.I150 pošng

1985-05-27 MjŲlby SBK
Kamrats Cassadora 3 kl.I130 pošng

1985-05-27 Lindesberg SBK
Lagross Olivia 1 kl.II162 pošng

1985-05-27 Hšssleholm SBK
Camilla 1 kl.I180 pošng
Bagheera 1 kl.I178 pošng
SE LCH Baltasar 1 kl.I163 pošng

1985-05-27 Karlskoga SKK
LP RŲrsnšs Lady 1 kl.I171 pošng Leksell Per

1985-05-26 Uppsala SKK
Alein 2 kl.I148.5 pošng

1985-05-26 GŲteborg SBK/AFB
LP Idas Per 3 kl.III203 pošng

1985-05-26 Sunne SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III242 pošng
Mallards Fieldvally Svenna 3 kl.II112 pošng

1985-05-26 SkellefteŚ SBK
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 2 kl.II146 pošng
SE LCH LP Stygger 1 kl.II175 pošng

1985-05-26 Sštila SBK
LP Hšrkilas Zita V 3 kl.II137 pošng

1985-05-26 Borlšnge SSRK
Blackcocks Emil 2 kl.III247.5 pošng
Pebbles-Star 3 kl.II136.5 pošng
LP Aroscas Mad Light 3 kl.II118 pošng
LP Adam 2 kl.I158.5 pošng
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 1 kl.I165 pošng

1985-05-25 Uppsala SKK
Willows Fšnrik StŚl 3 kl.I131 pošng
LP Smart Fellow's In-The-Gang 3 kl.I108 pošng

1985-05-25 Mellerud SBK
Japp 3 kl.II138 pošng

1985-05-24 SollefteŚ SBK
Sindy 2 kl.I148 pošng

1985-05-24 LidkŲping SBK
Vagants Mixtur 3 kl.I112.5 pošng
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.I182 pošng
Asterix 1 kl.I175.5 pošng

1985-05-23 Falbygden SBK
LP Highstones Nilas 2 kl.I148 pošng

1985-05-22 Stenungsund SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III286 pošng

1985-05-22 GŲteborg SBK
Ingmos Osborn 3 kl.I135 pošng
Bamse 2 kl.I158 pošng
LP Rainstone Y Norpan 2 kl.I141 pošng

1985-05-19 Eds SBK
Lufsen 1 kl.I171.5 pošng

1985-05-19 Lomma SBK
Rex 3 kl.III223.5 pošng
LP Anna-Belle 2 kl.III232.5 pošng
Sara 2 kl.I154 pošng
Zorro 2 kl.I142 pošng
LP Ingmos Maid-Cake 1 kl.I181 pošng

1985-05-19 Kymlinge SBK
SE LCH LP Madamesamba 1 kl.III260 pošng
LP Proteus 2 kl.II146 pošng

1985-05-19 ÷stersund SBK
Gayonor 3 kl.II107 pošng

1985-05-19 SŲlvesborg SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II179.5 pošng
Puhs Sakini 3 kl.I108 pošng
Duckling's Early-Bird 2 kl.I155 pošng

1985-05-19 MjŲlby SBK
Kamrats Stinta 3 kl.I123.5 pošng

1985-05-19 Kumla SBK
Snus 1 kl.I160 pošng

1985-05-19 Filipstad SBK
Chuch-Basker 3 kl.I120 pošng

1985-05-18 EksjŲ SBK
SE LCH Kamrats Balber 1 kl.I162 pošng

1985-05-18 LinkŲping SBK
LP Messalin's Fellow 3 kl.II107 pošng

1985-05-17 Tierp SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III283.5 pošng

1985-05-17 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.III262 pošng

1985-05-16 Ňseda SKK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.III257.5 pošng

1985-05-16 Nora SBK
LP Kim 2 kl.I152 pošng

1985-05-16 SydŲstra SkŚne SBK
Yerbas Zinnia 3 kl.I100 pošng
Zorro 2 kl.I146 pošng

1985-05-16 NykŲping SBK
Jessy 3 kl.II134.5 pošng
Tomtekullas Fridolf 1 kl.II172 pošng

1985-05-16 Herrljunga SBK
Bamse 2 kl.II145 pošng
LP Listaskogens Kari 1 kl.I162 pošng

1985-05-16 GŲteborg SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III295.5 pošng

1985-05-13 ÷sterŚker SBK
Zita 2 kl.I159 pošng
Naxos 1 kl.I173 pošng

1985-05-13 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III298 pošng
LP Proteus 1 kl.II168 pošng
Just-Me 2 kl.I159 pošng
LP Beacomeblossom 2 kl.I146 pošng

1985-05-12 Tanum SBK
Lucci 3 kl.I121 pošng
Cognac 3 kl.I114 pošng
Listaskogens Pernilla 2 kl.I146 pošng

1985-05-12 Nybro SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 1 kl.II174 pošng

1985-05-12 Lerum SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III256 pošng
Ami 1 kl.I171.5 pošng

1985-05-12 HŲganšs SBK
Brantastigs Capone 3 kl.III214 pošng
LP Brantastigs Nempe 2 kl.I159 pošng

1985-05-12 Haninge SBK
Cindys Stegy 1 kl.I160.5 pošng

1985-05-12 Halmstad SBK
Jumbo 3 kl.III198 pošng
LP Buster 2 kl.I144 pošng
LP Buffalo-Bill 1 kl.I169 pošng

1985-05-12 JŲnkŲping SKK
LP Messalin's Fellow 3 kl.II101 pošng
Minnows Minister 2 kl.I145 pošng

1985-05-12 Gšvle SHU
Paddywags Barn-Owl 2 kl.II153 pošng

1985-05-11 VšxjŲ SBK
SE LCH Aida 2 kl.II156.5 pošng
Sea-Birds Bridegroom 3 kl.I108 pošng
LP Magaxis Asterix 2 kl.I146 pošng
LP Tess 1 kl.I178 pošng

1985-05-11 Varberg SBK
SE LCH Morrie 1 kl.III255 pošng

1985-05-11 TyresŲ SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 kl.I140 pošng

1985-05-11 Lysekil SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III273.5 pošng
Japp 2 kl.II159.5 pošng
Rodarbal Jankas Joker 3 kl.I123 pošng
BjŲrkenšs Nina 1 kl.I166.5 pošng
Arrak 1 kl.I166 pošng

1985-05-11 Eskilstuna SBK
LP Mymlan 1 kl.I176 pošng

1985-05-11 Bro-HŚbo SBK
SE LCH LP Madamesamba 3 kl.III218.5 pošng

1985-05-11 JŲnkŲping SKK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 1 kl.III271.5 pošng

1985-05-11 MalmŲ SHU
Kammahavs Black Anemon 1 kl.II166 pošng
LP Ingmos Maid-Cake 2 kl.I142.5 pošng
Aases Raket Souvenir 1 kl.I181.5 pošng

1985-05-11 Gšrdet Sthlm SHU
Saba 3 kl.III197 pošng
Cina 1 kl.I169.5 pošng

1985-05-08 Všllingby SBK
SE LCH LP Flipper 2 kl.III248 pošng
LP Beacomeblossom 2 kl.I152 pošng

1985-05-05 HšrnŲsand SBK
LP Ivre 1 kl.I162 pošng

1985-05-05 ÷land SBK
Duckling's Inspector 2 kl.I159.5 pošng

1985-05-05 Vara-Gršstorp SBK
Bellis 3 kl.III215.5 pošng
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.I178 pošng

1985-05-05 SvalŲv SBK
LP Anna-Belle 2 kl.III234.5 pošng
Pamply 2 kl.I155 pošng

1985-05-05 SŲdra Gotland SBK
SE LCH Aria 2 kl.III252 pošng
Molly-Dorrit 3 kl.II112 pošng
Sandra 2 kl.II153.5 pošng

1985-05-05 BorŚs SBK
SE LCH LP Kim 1 kl.III292.5 pošng

1985-05-04 Vimmerbyorten SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 1 kl.III256.5 pošng
LP Echohill Fayanne 3 kl.II130 pošng
Twigg's Icy 2 kl.I154.5 pošng

1985-05-04 EslŲv SBK
Pamply 3 kl.I125 pošng
Aases Vera 1 kl.I171.5 pošng

1985-05-04 Skara SKK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 kl.III277 pošng

1985-05-04 KŲping SHU
Kamrats Funnygirl 1 kl.II162.5 pošng
Bilbo-Bull 1 kl.I164 pošng

1985-05-04 Falun SBK
Blackcocks Emil 2 kl.III242.5 pošng
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 2 kl.II156 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.I165.5 pošng

1985-05-01 TimrŚ SBK
Puhs Purdy 1 kl.II160 pošng

1985-05-01 HŲŲr-HŲrby SBK
Sarja 3 kl.III199 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.II166.5 pošng
Camilla 2 kl.I144 pošng

1985-04-28 Uddevalla SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III299 pošng
Elin 1 kl.I176 pošng

1985-04-28 SkanŲr-Falsterb SBK
LP Dacke 1 kl.II167 pošng
Sara 1 kl.I169 pošng

1985-04-28 Ed SBK
LP Charack's Kurry-Girl 1 kl.I178 pošng

1985-04-27 LinkŲping SKK
Dolly 3 kl.I136 pošng Bodelsson Ola
LP Messalin's Fellow 1 kl.I167 pošng Bodelsson Ola
LP Aroscas Yellow Hunter 1 kl.I162 pošng Bodelsson Ola

1985-04-27 Stockholm SBK
Naxos 1 kl.I183 pošng

1985-04-21 StrŲmstad SBK
Rainstone Fleur De Provence 3 kl.I128 pošng

1985-04-21 Ňrjšng SBK
Mallards Fieldvally Svenna 2 kl.II148 pošng

1985-04-21 Stockholm SŲdra SBK
SE LCH LP Flipper 1 kl.III265 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 3 kl.I130 pošng

1985-04-21 Lund SBK
Zorro 3 kl.I124 pošng

1985-04-21 Tšby-Danderyd SSSK
Saba 3 kl.III204 pošng

1985-04-20 VšxjŲ SBK
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.III240 pošng
SE LCH Lorry 2 kl.III234 pošng
Sea-Birds Bridegroom 3 kl.I111.5 pošng

1985-04-20 Všstervik SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III234 pošng

1985-04-14 Gšvle SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.I173 pošng

1985-04-14 Všsby SBK
LP Bathos 1 kl.II181.5 pošng

1985-04-14 Njurunda SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III193.5 pošng

1985-04-14 Nacka SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 3 kl.II122 pošng
Bianca 3 kl.I133 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.I188 pošng

1985-04-14 LidingŲ SBK
SE LCH LP Flipper 2 kl.III246.5 pošng
Just-Me 3 kl.I120 pošng

1985-04-14 Fšrgelanda SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III281.5 pošng
Japp 1 kl.I161.5 pošng

1985-04-13 Gšvle SBK
Kamrats Lisa 3 kl.II116 pošng
LP Adam 2 kl.I149 pošng

1985-04-13 SŲdetšlje SBK
Trickenso 1 kl.II166 pošng
Cindys Stegy 1 kl.I161 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.I160 pošng

1985-04-13 KŲping SBK
Lilla-My 3 kl.I112 pošng

1985-04-13 Bengtsfors SBK
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.III247 pošng

1985-04-08 Boxholm SBK
SE LCH SE BCH Chicko 1 kl.III262 pošng

1985-04-08 Bjuv SBK
Jumbo 2 kl.III240 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Ismir 2 kl.III226 pošng
LP Citty 1 kl.I162 pošng

1985-04-05 Skara SBK
LP Smulan 3 kl.III199 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III262 pošng

1985-03-31 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Flipper 2 kl.III244.5 pošng

1985-03-31 GŲteborg SSD
Ammanda 1 kl.I187 pošng

1985-03-24 Sundsvall SBK
Kim 3 kl.II116 pošng

1985-03-24 Kalmar SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 2 kl.II156.5 pošng

1985-03-23 Stockholm SBK
SE LCH LP Flipper 3 kl.III211 pošng

1985-03-23 Mellerud SBK
Andie 2 kl.III239 pošng
Japp 2 kl.I154 pošng

1985-03-17 HŲganšs SBK
LP Citty 3 kl.I132 pošng
LP Apache 1 kl.I160 pošng

1985-03-16 EnkŲping SBK
Kamrats Lisa 2 kl.II152.5 pošng
Ladystaff 2 kl.I152.5 pošng

1985-03-10 ÷rnskŲldsvik SBK
LP Ivre 2 kl.I144 pošng
Kitty 1 kl.I162 pošng

1985-03-10 V:a Medelpad SBK
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III234 pošng
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.III271 pošng

1985-03-09 Kungsbacka SBK
Mc Gredy's Western Star 3 kl.I106 pošng

1985-02-24 Solna-Sundbyb SBK
SE LCH LP Cindys ÷rt 1 kl.III284 pošng

1985-02-23 Tierp SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III279 pošng
Kamrats Lisa 2 kl.II142.5 pošng

1985-02-16 Norrfjolsta SBK 850217
SE LCH SE BCH Bostic 2 kl.III251.5 pošng
Puhs Purdy 2 kl.II158 pošng

1985-02-16 MalmŲ SKK
LP Aases Royal Clarissa 3 kl.I124 pošng
LP Dacke 1 Hp kl.I0 pošng

1985-02-09 ÷sthammar SBK
Birdland Woodcock 2 kl.I142 pošng
Ludde 1 kl.I176 pošng

1985-01-26 SkellefteŚ SBK 850127
LP ńlvgŚrdens ńr Rar 3 kl.II128.5 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017