Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1986

Resultat i namnordning


1986-12-13 Stockholm SKK
Saba 1 kl.III259.5 pošng Jonsson Bo

1986-12-07 Všllingby SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.III226.5 pošng
Willows Mash Marigold 1 kl.II160 pošng
LP Willows Harmony 2 kl.I158 pošng

1986-12-07 Solna-Sundbyb SBK
Marrowbones Dancing-Bride 1 kl.I183 pošng
Labbret's Love Letters 1 kl.I179.5 pošng

1986-12-06 Varberg SBK
Totte 3 kl.I138 pošng
Ammanda 3 kl.I118 pošng
Malin 3 kl.I106 pošng
Idas Felix 2 kl.I148.5 pošng
LP Edsvinds Caxe 1 kl.I163 pošng

1986-12-06 KŲping SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 1 kl.III258 pošng

1986-12-06 Kind SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Follow-Me 1 kl.III284.5 pošng
LP Aly 2 kl.II159 pošng
Mandylike's Light-Milou 2 kl.II156.5 pošng
Teodor 3 kl.I110 pošng
LP Amira 2 kl.I148 pošng

1986-11-30 MalmŲ SBK
Rex 3 kl.III194 pošng
LP Benliz Black Swan Nauticat 2 kl.II155.5 pošng
Robust Chocolate Teddy Bear 3 kl.I137 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 3 kl.I121 pošng
SE BCH Rock Rings Mingo 2 kl.I158.5 pošng
Lisa 1 kl.I167 pošng

1986-11-29 JŲnkŲping SBK
LP Akropolis Gladiol I 2 kl.III250.5 pošng
LP Aly 1 kl.II170 pošng
LP Kamrats Kram 2 kl.I148 pošng
Black-Baron 2 kl.I148 pošng
LP Messalin's Najad 2 kl.I146.5 pošng
LP Amira 1 kl.I168 pošng
Puhs Isak 1 kl.I164 pošng

1986-11-23 ÷deshŲg ÷KK
Amos 3 kl.I108 pošng

1986-11-23 Uppsala SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 2 kl.III233 pošng
LP Buxter 1 kl.I164.5 pošng
Mascolls Finn 1 kl.I162.5 pošng

1986-11-23 Nacka SBK
Country Song's Muskot 2 kl.III227 pošng
Rinnie 2 kl.I158 pošng
LP Duckling's Jetson 1 kl.I180 pošng

1986-11-23 Mariestad SBK
Russo 2 kl.I158.5 pošng
Selma 1 kl.I177.5 pošng

1986-11-23 Hallsberg SBK
Cilla 2 kl.I148 pošng
LP Tvšrhages Edvina 1 kl.I180 pošng

1986-11-23 GŲteborg SSPK
Vagants Ramona 3 kl.I131 pošng

1986-11-22 GŲteborg SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III261 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.II160 pošng
Minnows Wilhelmina 2 kl.I149 pošng
LP Idas Karl 1 kl.I182 pošng
Rodarbal Fridas Fšnrik 1 kl.I161.5 pošng
Highstones Nimrod 1 kl.I161 pošng

1986-11-16 VšxjŲ SBK
SE LCH Aida 3 kl.III200 pošng
Zoltans Rockzy 3 kl.I136 pošng

1986-11-16 Trelleborg SBK
LP Dacke 3 kl.III200 pošng
Candy 1 kl.I171 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.I168 pošng

1986-11-16 Stršngnšs SBK
Alltime's Parlour-Maid 1 kl.II179 pošng
DrŲgstas Agat 3 kl.I139.5 pošng
Mascolls Finn 3 kl.I137 pošng
Sancho 3 kl.I127.5 pošng
Tidernas Whatabout William 2 kl.I150 pošng
Cenita 1 kl.I175 pošng

1986-11-16 Kristianstad SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 1 kl.I181.5 pošng

1986-11-15 SŲdertšlje SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III272.5 pošng
LP Dizzy-Daisy 2 kl.II147 pošng
Alltime's Parlour-Maid 1 kl.II161.5 pošng

1986-11-15 Ronneby SBK
SE LCH Aida 3 kl.III206 pošng

1986-11-15 Stockholm SŲ SBK
Saba 3 kl.III214 pošng
Country Song's Muskot 2 kl.III234.5 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 1 kl.II162 pošng
Just-Me 1 kl.II160 pošng
LP Willows Harmony 2 kl.I152 pošng

1986-11-09 Tomten SBK
LP Amira 3 kl.I137.5 pošng
Rodarbal Kickans Pšrla 3 kl.I135 pošng
Zorro 3 kl.I135 pošng
Devil 2 kl.I146.5 pošng

1986-11-09 PiteŚ SBK
Big-One 3 kl.II115 pošng

1986-11-09 Tierp SBK
Eatons Henry Sweet Henry 3 kl.I125 pošng
LP Sandy 1 kl.I176 pošng

1986-11-09 Bollnšs SBK
NO JCH LP SE JCH Bettie 3 kl.II135 pošng
Pikette Ludvig 2 kl.II147 pošng
LP Mimas 3 kl.I116 pošng

1986-11-09 Katrineholm SBK
LP Dino 3 kl.I137 pošng

1986-11-09 Motala SBK
Arvo 2 kl.I157 pošng
Puhs Isak 2 kl.I156.5 pošng
LP Kamrats Kram 1 kl.I162.5 pošng

1986-11-09 FinspŚng SBK
Robin 2 kl.I153 pošng
LP Broadmarks Black Knight 1 kl.I167 pošng

1986-11-09 Hšssleholm SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III267.5 pošng

1986-11-09 Avesta SHU
SE LCH Izmir 2 kl.II152.5 pošng

1986-11-08 Kungsbacka SBK
Minnows Minister 3 kl.I102 pošng
Malin 3 kl.I100 pošng
Rodarbal Fridas Fšnrik 2 kl.I140.5 pošng
LP Mc Gredy's Tjatte 1 kl.I162 pošng

1986-11-08 Flen SBK
LP Dizzy-Daisy 2 kl.II142 pošng
Alltime's Parlour-Maid 1 kl.II161.5 pošng
Labbetorps Elegantissima 1 kl.I166.5 pošng

1986-11-08 EksjŲ SBK
Little Owls Louisiana 2 kl.I152.5 pošng

1986-11-08 TyresŲ SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III258 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II143 pošng

1986-11-07 Tibro SBK
SE LCH LP Lizzy 2 kl.II140.5 pošng
LP Amira 3 kl.I133 pošng
Sussan 2 kl.I145 pošng
Devil 1 kl.I176 pošng

1986-11-02 SŲderŚsen SBK
SE LCH LP Snšrtan 2 kl.II146 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.II259 pošng

1986-11-02 SkŲvde SBK
LP Amira 3 kl.I139.5 pošng
RŲrsnšs Dickens 2 kl.I153.5 pošng

1986-11-02 Kalmar SBK
LP Belinda 1 kl.I160.5 pošng

1986-11-01 Tanum SBK
SE LCH Aiolos 2 kl.II153.5 pošng
Country Flowers Creamcake 2 kl.I150 pošng

1986-11-01 Simrishamn SBK
Dutten 3 kl.I135 pošng
Saffron of Edmund at Powhatan 2 kl.I152 pošng

1986-10-26 Sundsvall SBK
LP Anisette 1 kl.I168 pošng
Gunhills Flying Hercules 1 kl.I160.5 pošng

1986-10-26 Bjuv SBK
Jiima's Baron-Benjamin 3 kl.II104 pošng
Buster 2 kl.II148 pošng
Brantastigs Fixie 2 kl.I141 pošng
Egus 1 kl.I176 pošng

1986-10-26 Boxholm SBK
SE LCH Kamrats Balber 2 kl.III240.5 pošng
SE LCH LP Mysing 1 kl.III272.5 pošng
Puhs Isak 2 kl.I159 pošng

1986-10-26 Nora SBK
Dick 3 kl.I112 pošng

1986-10-26 EnkŲping SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 2 kl.III246 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III273 pošng
Birohs Lofty Lad 3 kl.II135.5 pošng
Cindys Rubin 3 kl.II131 pošng
Orr 2 kl.II148.5 pošng
Rinnie 1 kl.I163 pošng

1986-10-25 Njudung SBK
Popkepela's Honey-Bee 2 kl.I152 pošng

1986-10-25 VšsterŚs SBK
LP Dizzy-Daisy 1 kl.I163 pošng

1986-10-25 Eskilstuna SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 2 kl.III230 pošng
Alltime's Parlour-Maid 2 kl.II155.5 pošng
Cenita 1 kl.I181 pošng
DrŲgstas Agat 1 kl.I174.5 pošng

1986-10-25 Trollhšttan SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III290.5 pošng
SE LCH Aiolos 3 kl.II112 pošng
Idas Felix 3 kl.I130 pošng
Rodarbal Jankas Joker 3 kl.I120 pošng
Paulina Qvinnie 3 kl.I119 pošng
Country Flowers Creamcake 3 kl.I115.5 pošng
Wolas Solangelica 2 kl.I158.5 pošng
LP Mc Gredy's Tjatte 1 kl.I171 pošng

1986-10-19 Lomma SBK
SE LCH Aida 3 kl.III219 pošng
Jiima's Baron-Benjamin 3 kl.II121 pošng
Frida 3 kl.I126 pošng
LP Laika 3 kl.I114 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.I158 pošng
Aroscas Amazing Lad 2 kl.I149 pošng
LP Aases Royal Clarissa 2 kl.I147 pošng
Asterix 1 kl.I192 pošng
Waterfly's James Bond 1 kl.I161 pošng
LP Benliz Black Swan Nauticat 1 kl.I161 pošng

1986-10-19 GŲtene SBK
Sussan 3 kl.I137 pošng
Atos 3 kl.I136 pošng
Kickan 3 kl.I112 pošng
LP Amira 1 kl.I175 pošng
Mc Gredy's Kajsa 1 kl.I175 pošng
LP RŲrsnšs Delice 1 kl.I160 pošng

1986-10-19 GŲteb./MŲlndal SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III295.5 pošng
LP Idas Karl 1 kl.I177 pošng

1986-10-19 MŲnsterŚs SBK
LP Duckling's Kingbird 1 kl.I183 pošng

1986-10-19 Borlšnge SBK
LP Adam 3 kl.II135 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.II163 pošng

1986-10-19 Osby SBK
Puhs Diamond Puck 1 kl.III274 pošng
Puhs Sakini 3 kl.I126 pošng

1986-10-18 Mariestad SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 kl.II168.5 pošng
Freja 1 kl.I166.5 pošng

1986-10-18 Vimmerbyorten SBK
LP Echohill Fayanne 2 kl.II145 pošng
LP Broadmarks Black Knight 3 kl.I138 pošng

1986-10-18 Vallentuna SBK
LP Willows Lady Madonna 1 kl.I183.5 pošng
LP Bonny 1 kl.I173 pošng

1986-10-18 Skutskšr SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 2 kl.III224.5 pošng
Ruffa 3 kl.I104.5 pošng
Eatons Henry Sweet Henry 3 kl.I101 pošng

1986-10-18 Malung SBK
LP Anni 1 kl.I160 pošng

1986-10-18 Kungšlv SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III273.5 pošng
Minnows Minister 3 kl.I136.5 pošng
Ammanda 2 kl.I146 pošng
Mitzy 2 kl.I146 pošng

1986-10-18 Bengtsfors SBK
Listaskogens Knut 3 kl.II124.5 pošng
Lufsen 2 kl.II157.5 pošng
LP Charack's Kurry-Girl 2 kl.II150 pošng
LP Grynet 2 kl.I159 pošng
Wolas Solangelica 2 kl.I153 pošng

1986-10-12 ÷rkelljunga SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 2 kl.III250 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III257 pošng
LP Citty 3 kl.II139.5 pošng
LP Aly 2 kl.II142 pošng
SE LCH LP Snšrtan 1 kl.I186 pošng

1986-10-12 Uddevalla SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III297 pošng
Paulina Qvinnie 1 kl.I168 pošng

1986-10-12 Stockholm SBK
Birohs Rockn'roll 3 kl.III221 pošng

1986-10-12 NšssjŲ SBK
SE LCH LP Mysing 2 kl.III246 pošng
SE LCH Kamrats Balber 2 kl.III232 pošng
Lele's Bayron 3 kl.II117.5 pošng
Dobbi 1 kl.I165 pošng

1986-10-12 Karlskrona SBK
Sea-Birds Candy 3 kl.II100 pošng
Highstones Pepita Dancing 2 kl.I145 pošng
Bamse 1 kl.I172 pošng

1986-10-12 Haninge SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III257.5 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II153 pošng
Flashing Medow's Lady-Mendoza 1 kl.I165.5 pošng

1986-10-12 Falun SBK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 2 kl.III244 pošng
LP Adam 2 kl.II149 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.II170 pošng
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 ekl265 pošng

1986-10-12 Nynšshamn SBK
Birohs Lofty Lad 1 kl.II171 pošng
Orr 1 kl.II168.5 pošng

1986-10-12 LidkŲping SBK
SE LCH LP Bamse 1 kl.III273.5 pošng
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.III257.5 pošng
LP Boy 3 kl.II131 pošng
LP Amira 3 kl.I131 pošng
Asterix 3 kl.I128.5 pošng
Sussan 3 kl.I124 pošng

1986-10-12 GŲinge SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 3 kl.I131 pošng

1986-10-12 Danderyd-Tšby SBK
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 1 kl.II160 pošng
Cool-Carisma 1 kl.I168.5 pošng

1986-10-11 Všsby SBK
Country Song's Muskot 3 kl.III199.5 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III269.5 pošng
LP Bonny 1 kl.I175.5 pošng
LP Dizzy-Daisy 1 kl.I169.5 pošng

1986-10-11 ŇmŚl SBK
Wolas Solangelica 3 kl.I139.5 pošng

1986-10-11 Ulricehamn SBK
LP Listaskogens Kari 2 kl.II142.5 pošng
Daysi 3 kl.I106 pošng

1986-10-11 TranŚs SBK
LP Thinker 3 kl.III219 pošng
SE LCH LP Mysing 1 kl.III265.5 pošng
Puhs Isak 2 kl.I157.5 pošng
LP Kamrats Kram 2 kl.I150 pošng

1986-10-11 Kristinehamn SBK
Rainstone Chianti Rosso 2 kl.I152 pošng

1986-10-11 Flen SBK
LP Frosta Beata-Snurr 2 kl.II151 pošng

1986-10-11 Tullinge STOKK
LP Duckling's Jetson 1 kl.I184.5 pošng
Aroscas Moon Flash Light 1 kl.I166 pošng

1986-10-10 TimrŚ SBK
LP Waterfly's Lorresome Boy 1 kl.I162 pošng

1986-10-08 Falbygden SBK
LP RŲrsnšs Delice 1 kl.I186.5 pošng

1986-10-05 Grums SBK
LP Všttlestugans Pascal 3 kl.III219 pošng
LP Celestas Active-Tracey 3 kl.I138 pošng
Antoinett 3 kl.I121 pošng

1986-10-05 BorŚs SBK
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.III247.5 pošng
Nina 2 kl.I149.5 pošng
LP Belinda 2 kl.I148 pošng

1986-10-05 Lomma SHU
SE LCH Vapplarnas Baloo 3 kl.I124 pošng
Asterix 1 kl.I181 pošng

1986-10-05 Visby SBK
SE LCH Aria 3 kl.III216.5 pošng
OrmŲgas Victoria 1 kl.I160 pošng

1986-10-05 UmeŚ SBK
SE LCH Buffy 2 kl.III240.5 pošng

1986-10-05 SŲdertšlje SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 kl.III241.5 pošng
Cindys Stegy 3 kl.II133 pošng
Alltime's Parlour-Maid 2 kl.II142 pošng

1986-10-05 Roslagen SBK
Guideline's Flow-Of-Spirit 2 kl.I158 pošng

1986-10-05 Munkedal SBK
TJH Pluto 2 kl.I159.5 pošng

1986-10-05 Laholm SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III272 pošng
SE UCH LP Minvšn's Paddington 1 kl.I169 pošng

1986-10-05 Hjo SBK
SE LCH Kamrats Balber 3 kl.III217 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 3 kl.III206 pošng
RŲrsnšs Dunder 1 kl.I166 pošng
RŲrsnšs Dickens 1 kl.I161 pošng

1986-10-05 Askersund SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 3 kl.III220 pošng
Ludde 3 kl.I134.5 pošng

1986-10-04 Ludvika SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III256.5 pošng

1986-10-04 Karlstad SBK
Curre 2 kl.I150 pošng

1986-10-04 Herrljunga SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III259 pošng
Bamse 2 kl.II145.5 pošng
Zeubulon 2 kl.I151 pošng
Paulina Nalle 1 kl.I187 pošng
Paulina Qvinnie 1 kl.I166.5 pošng

1986-10-04 Falkenberg SBK
Zebb 1 kl.III286.5 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III280.5 pošng
Lady 1 kl.II180 pošng
Aniana 1 kl.I176 pošng
SE UCH LP Minvšn's Paddington 1 kl.I170.5 pošng
Baltsar 1 kl.I168 pošng

1986-09-29 Jšrfšlla SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 3 kl.III223 pošng
LP Junior 1 kl.II178 pošng

1986-09-28 Arvika SBK
Antoinett 2 kl.I147.5 pošng

1986-09-28 Nedansiljan SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III257 pošng

1986-09-28 Hudiksvall SBK
Gunhills Flying Hercules 3 kl.I139.5 pošng
LP Leibra 1 kl.I160.5 pošng

1986-09-28 Eds SBK
SE LCH Aiolos 3 kl.II134 pošng
Aktaion 3 kl.II134 pošng

1986-09-27 Stora Mossen STOKK
LP Duckling's Jetson 1 kl.I179 pošng

1986-09-27 Vilhelmina SBK
Destinys Alexandra 1 kl.I182 pošng

1986-09-27 EslŲv SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III263.5 pošng
Brantastigs Fixie 2 kl.I150 pošng
Egus 1 kl.I182 pošng

1986-09-21 Vadstena SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 3 kl.III197 pošng
SE LCH LP Mysing 1 kl.III260 pošng

1986-09-21 MšlarŲ SBK
LP Junior 1 kl.II157 pošng

1986-09-21 Lindesberg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III274 pošng

1986-09-21 KŲping SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 2 kl.III252.5 pošng
Lilla-My 3 kl.I133 pošng

1986-09-21 Halmstad SBK
SE LCH Baltasar 1 kl.III279 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III260.5 pošng
Lady 2 kl.II155 pošng
LP Aly 2 kl.II151 pošng
Bonanza 1 kl.II170.5 pošng
SE UCH LP Minvšn's Paddington 2 kl.I159 pošng

1986-09-20 KŚlltorp SSRK
LP Idas Per 2 kl.III234 pošng
Minnows Minister 3 kl.I137 pošng
Idas Felix 3 kl.I132 pošng
Fairfield's Danneman 3 kl.I122 pošng
Vagants Ramona 2 kl.I147.5 pošng
Minnows Tally Hoo 2 kl.I147 pošng
LP Rodarbal Kvillas Kanel 1 kl.I171 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 1 kl.I166.5 pošng
LP Belinda 1 kl.I165.5 pošng

1986-09-20 ÷rebro SBK
LP Sakarias 1 kl.II167 pošng
Lufsen 1 kl.I170 pošng

1986-09-20 Landskrona SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III273.5 pošng
Egus 1 kl.I181 pošng

1986-09-20 GullspŚng SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 kl.II158 pošng
Goldie 3 kl.I138.5 pošng
Freja 3 kl.I134 pošng

1986-09-20 Borlšnge SBK
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.II170 pošng
Eatons Hooray For What 1 kl.I167.5 pošng

1986-09-20 Bengtsfors SBK
LP Grynet 1 kl.I161 pošng

1986-09-20 Ale SBK
Shiv 1 kl.I177 pošng
LP Idas Karl 1 kl.I177 pošng

1986-09-20 Tullinge STOKK
LP Dizzy-Daisy 1 kl.I172 pošng

1986-09-17 Botkyrka SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 kl.III238.5 pošng

1986-09-14 ÷stersund SBK
LP Waterfly's Lorresome Boy 1 kl.I168.5 pošng

1986-09-14 Vara-Gršstorp SBK
SE LCH LP Idas Pia 3 kl.III202 pošng

1986-09-14 MalmŲ SBK
SE LCH Kšckens Kasper 1 kl.III257 pošng

1986-09-14 Uppsala SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 2 kl.III252.5 pošng
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III295 pošng

1986-09-14 Torsby SBK
Antoinett 3 kl.I127 pošng

1986-09-14 NorrkŲping SBK
LP Broadmarks Black Knight 2 kl.I153 pošng

1986-09-14 Hedemora/Sšter SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III259 pošng
Eatons Hooray For What 1 kl.I160 pošng

1986-09-14 Helsingborg SKK
SE LCH Brantastigs Yaska 2 kl.III240 pošng Nilsson Sten
LP Aases Drul 1 kl.II180 pošng Nilsson Sten
Idas Lina 2 kl.I156 pošng Sommarin Christer
SE LCH LP Snšrtan 1 kl.I184 pošng Sommarin Christer
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 1 kl.I175 pošng Sommarin Christer

1986-09-13 Lessebo SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 2 kl.III252.5 pošng
LP Magaxis Asterix 3 kl.II123.5 pošng
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.I153 pošng
Robin 1 kl.I181 pošng

1986-09-13 Kumla SBK
Cilla 2 kl.I151 pošng
LP Sakarias 1 kl.I166.5 pošng

1986-09-07 Vaggeryd SBK
SE LCH LP Mysing 2 kl.III230 pošng
LP Akropolis Gladiol I 1 kl.II163.5 pošng

1986-09-07 Všnersborg SBK
Amanda 3 kl.I137 pošng

1986-09-07 Stenungsund SBK
LP Idas Per 2 kl.III242.5 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III279.5 pošng
Idas Felix 3 kl.I135 pošng
Idas Klara 2 kl.I154.5 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.I183 pošng

1986-09-07 N:a Gotland SBK
SE LCH Aria 1 kl.III257 pošng
OrmŲgas Victoria 1 kl.I164 pošng

1986-09-07 Nacka SBK
Country Song's Muskot 1 kl.III275 pošng
Just-Me 3 kl.II136.5 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II155 pošng

1986-09-07 Kil SBK
LP Dizzy-Daisy 3 kl.I104.5 pošng
Antoinett 2 kl.I159 pošng
Curre 2 kl.I150 pošng

1986-09-07 SkellefteŚ SHU
SE LCH LP Stygger 1 kl.III273 pošng
LP Umaniora's Mocca Made 1 kl.I186.5 pošng

1986-09-07 Sandviken SKK
NO JCH LP SE JCH Bettie 1 kl.I176 pošng Pettersson Ňke

1986-09-06 GŲteborg SBK/AFAV
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III282.5 pošng
Idas Felix 3 kl.I134 pošng
Mitzy 2 kl.I155 pošng

1986-09-06 Skara SBK
Sussan 3 kl.I111 pošng
LP Amira 2 kl.I143 pošng
LP RŲrsnšs Delice 1 kl.I181 pošng
LP Kaiser 1 kl.I162 pošng

1986-09-06 Sandviken SKK
Pebbles-Star 3 kl.II127 pošng Pettersson Ňke

1986-09-06 EriksŲre SKK
LP Hšrkilas Zita V 2 kl.II146.5 pošng

1986-09-03 Všllingby SBK
Guideline's Flow-Of-Spirit 1 kl.I180 pošng

1986-08-31 Karlskoga SBK
LP Cehro 2 kl.III237 pošng

1986-08-31 Lysekil SBK
TJH Pluto 2 kl.I156.5 pošng
Country Flowers Creamcake 1 kl.I178 pošng
Rodarbal Jankas Joker 1 kl.I167.5 pošng

1986-08-31 Emmaboda SBK
LP Magaxis Asterix 2 kl.II152 pošng
Filippa 1 kl.II175 pošng
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 1 kl.I165 pošng

1986-08-30 GŲteborg SSRK
Idas Faxe 1 kl.II170 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 3 kl.I134 pošng
Akropolis Orangegul 3 kl.I133 pošng
LP Benliz Black Swan Nauticat 1 kl.I169 pošng
LP Mc Gredy's Tjatte 1 kl.I162 pošng

1986-08-30 Vimmerby SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 1 kl.III259 pošng

1986-08-30 Vetlanda SBK
LP Aly 3 kl.II130 pošng
Popkepela's Honey-Bee 2 kl.I153 pošng
Robin 1 kl.I170 pošng

1986-08-30 AlingsŚs SBK
SE LCH LP Kim 1 kl.III260.5 pošng
LP Belinda 2 kl.I148 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.I165.5 pošng

1986-08-30 MalmŲ SHU
Jiima's Akki 2 kl.I144 pošng
LP Aases Royal Clarissa 1 kl.I171.5 pošng

1986-08-30 NykŲping SKK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 3 kl.III221.5 pošng Johansson Rickard

1986-08-27 Všsby SBK
LP Smart Fellow's In-The-Gang 1 kl.I191.5 pošng

1986-08-23 VšsterŚs SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 2 kl.III253.5 pošng

1986-08-23 Varberg SPK
Nina 2 kl.I150 pošng

1986-08-17 ńngelholm SBK
Tessie 2 kl.I150 pošng

1986-08-17 Karlsborg SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 3 kl.III221 pošng
SE LCH LP Kim 1 kl.III263.5 pošng
SE LCH LP Lizzy 3 kl.II139 pošng
Highstones Moon-Shine 1 kl.I170 pošng

1986-08-17 ÷rebro SKK
Mystery-Need 2 kl.I144 pošng Klanghed Arne
LP Sakarias 1 kl.I180 pošng Klanghed Arne
Cilla 1 kl.I175 pošng Klanghed Arne

1986-08-16 TyresŲ SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II151 pošng

1986-08-16 Mellerud SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III280.5 pošng
Aktaion 3 kl.II130.5 pošng
Laika 3 kl.II127 pošng
SE LCH Aiolos 3 kl.II114 pošng
Country Flowers Creamcake 1 kl.I165 pošng
Amanda 1 kl.I164 pošng

1986-08-16 ÷rebro SKK
LP Tvšrhages Edvina 1 kl.I168 pošng Wihlborg Ňke

1986-08-15 Ystad SBK
SE LCH Kšckens Kasper 2 kl.III233 pošng
LP Aases Drul 2 kl.II155 pošng
Waterfly's Knytt 1 kl.II176 pošng
Buster 1 kl.II173 pošng

1986-08-10 Nynšshamn SBK
Floppy 2 kl.I156 pošng
SE LCH LP Athos 1 kl.I170 pošng

1986-08-10 Karlshamn SBK
Sea-Birds Candy 1 kl.I183.5 pošng
LP Cindy 1 kl.I182 pošng

1986-08-10 Kalmar SBK
Filippa 2 kl.II159.5 pošng

1986-08-10 FinspŚng SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 2 kl.III238.5 pošng

1986-08-10 GŲteborg SBK/SSPK
LP Zeb 2 kl.I142 pošng
Shiv 1 kl.I163 pošng

1986-08-09 SŲderkŲping SBK
LP Broadmarks Black Knight 1 kl.I166 pošng
Cesar 1 kl.I163 pošng

1986-08-09 Eskilstuna SBK
Alltime's Parlour-Maid 2 kl.I156 pošng

1986-08-08 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.III266.5 pošng
LP Waterfly's Lorresome Boy 2 kl.I152 pošng

1986-08-06 MšlarŲ SBK
LP Smart Fellow's In-The-Gang 1 kl.I185 pošng
SE LCH LP Athos 1 kl.I162 pošng

1986-08-03 Tollarp SBK
Bonny 3 kl.I151 pošng
LP Cindy 1 kl.I181 pošng
Egus 1 kl.I179 pošng

1986-08-03 Hallsberg SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 3 kl.III197.5 pošng
Puhs Abraham 2 kl.II140.5 pošng
Lufsen 2 kl.I151.5 pošng
Cilla 1 kl.I167.5 pošng
LP Emma 1 kl.I167 pošng

1986-08-03 Fšrgelanda SBK
Andie 2 kl.III235.5 pošng
SE LCH Aiolos 3 kl.II123.5 pošng
Mitzy 3 kl.I137.5 pošng
Idas Klara 3 kl.I134.5 pošng
Idas Felix 3 kl.I120 pošng
Country Flowers Creamcake 2 kl.I159 pošng
TJH Pluto 2 kl.I149.5 pošng
Aktaion 2 kl.I148.5 pošng

1986-08-03 Boden SBK
Fabian 2 kl.III227 pošng

1986-08-02 Malung SBK
Chocolat-Dusty 3 kl.I103 pošng

1986-08-02 Bollnšs SBK
LP Mimas 3 kl.I125 pošng
LP Leibra 1 kl.I185.5 pošng
NO JCH LP SE JCH Bettie 1 kl.I184 pošng

1986-08-02 TimrŚ SKK
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 2 kl.II154 pošng Olsson HŚkan
Willows Please Please Me 3 kl.I118 pošng Olsson HŚkan
Teenyti's Honey-Harlekin 2 kl.I151.5 pošng Olsson HŚkan

1986-07-26 ÷land SBK
SE LCH Aria 3 kl.III216 pošng
SE LCH Imp's Poor-Clare 3 kl.III195 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 2 kl.III229 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III264.5 pošng
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 1 kl.I168 pošng

1986-07-26 Všstbo SBK
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III297 pošng

1986-07-24 Stockholm SŲ SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II152.5 pošng
LP Smart Fellow's In-The-Gang 1 kl.I167.5 pošng
Cool-Carisma 1 kl.I160 pošng

1986-07-20 ńlmhult SBK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 2 kl.III238.5 pošng
LP Cindy 1 kl.I176 pošng

1986-07-19 Halmstad SBK 860720
SE LCH LP Kim 2 kl.III250 pošng
SE LCH SE JCH Mandy 1 kl.III276 pošng
SE LCH Baltasar 1 kl.III269 pošng
LP Apache 1 kl.II168 pošng
Baltsar 3 kl.I136 pošng
LP Edsvinds Caxe 3 kl.I129 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.I173.5 pošng

1986-07-19 MalmŲ SBK
LP Dacke 2 kl.III225.5 pošng
LP Magaxis Asterix 2 kl.II157 pošng
Lina 2 kl.II156 pošng
LP Akropolis Gladiol I 1 kl.II172 pošng
Jiima's Baron-Benjamin 1 kl.I167 pošng

1986-07-19 Avesta SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 2 kl.III229 pošng
Mascolls Finn 1 kl.I174.5 pošng

1986-07-19 KŲping SKK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 1 kl.II162.5 pošng Backlund GŲran
Eaglebess Mackan 3 kl.I134 pošng SjŲgren Bengt
Eaglebess Smulan 3 kl.I119 pošng SjŲgren Bengt
Cilla 2 kl.I149 pošng SjŲgren Bengt
LP Sorbus Oberon 1 kl.I181 pošng SjŲgren Bengt

1986-07-17 Ňsele SBK 860720
SE LCH Buffy 1 kl.III265 pošng
Ami 2 kl.II141 pošng
Sindy 1 kl.II177 pošng
Lady Upstream's Akilles 3 kl.I102 pošng
Cardiff 2 kl.I151 pošng
Destinys Alexandra 1 kl.I190 pošng

1986-07-13 Ronneby SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III276 pošng
Filippa 2 kl.II142 pošng
LP Akropolis Gladiol I 1 kl.II177 pošng
LP Magaxis Asterix 1 kl.II162 pošng

1986-07-13 Laholm SKK
Tessie 3 kl.I117 pošng Andersson Frank
SE LCH LP Snšrtan 1 kl.I162 pošng Andersson Frank

1986-07-12 Ovansiljan SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 3 kl.III211 pošng
LP Oz 1 kl.II171.5 pošng

1986-07-12 Laholm SBK 860713
SE LCH Baltasar 1 kl.III264 pošng
Tessie 3 kl.I117 pošng
LP Zeb 1 kl.I173.5 pošng
SE LCH LP Snšrtan 1 kl.I162 pošng

1986-07-12 ÷stersund SKK
LP Ingmos Oscar 3 kl.I119 pošng Mohlin Lars-Ňke
Paddywags Kilballyboy 2 kl.I144.5 pošng Mohlin Lars-Ňke

1986-07-12 Laholm SKK
SE LCH Baltasar 1 kl.III264 pošng Claus Bo
LP Zeb 1 kl.I173.5 pošng Harrysson Sven-Olov

1986-07-09 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Buffy 3 kl.III217 pošng
LP Waterfly's Lorresome Boy 2 kl.I154 pošng

1986-07-06 PiteŚ SKK
SE UCH FI UCH LP ńlvgŚrdens Brizard 2 kl.I157 pošng Wilhelmsson Sally

1986-07-06 Visby SKK
SE LCH Aria 1 kl.III257 pošng
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.II142 pošng

1986-07-05 Falbygden SBK
LP Zeb 1 kl.I184 pošng
RŲrsnšs Dunder 1 kl.I173 pošng

1986-07-04 SydŲstra SkŚne SBK
SE LCH Kšckens Kasper 1 kl.III279.5 pošng
Lina 1 kl.II162 pošng
Saffron of Edmund at Powhatan 3 kl.I129.5 pošng
Egus 1 kl.I187 pošng
Bonny 1 kl.I168.5 pošng

1986-06-29 Bollnšs SBK
SE LCH Pikette Julius 1 kl.II172 pošng
NO JCH LP SE JCH Bettie 1 kl.I165 pošng

1986-06-29 Sštila SKK
LP Highstones Nilas 1 kl.I177 pošng Dahlberg GŲran
LP Paulina Noa 1 kl.I162.5 pošng

1986-06-29 Falun SKK
LP Mimas 3 kl.I136 pošng Fšltman Carl-Olof

1986-06-28 Sšterdalen SSD
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 Hp kl.III0 pošng

1986-06-28 SkŲvde SBK
RŲrsnšs Dunder 3 kl.I107.5 pošng
RŲrsnšs Dickens 2 kl.I158 pošng

1986-06-28 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III241 pošng
LP Waterfly's Lorresome Boy 1 kl.I161.5 pošng

1986-06-28 Sštila SKK
LP Ingmos Maid-Cake 3 kl.II107 pošng Gladh Tage
LP Zeb 1 kl.I175.5 pošng Dahlberg GŲran

1986-06-27 Tierp SBK
LP Buxter 3 kl.I127.5 pošng

1986-06-27 Lycksele SBK
Fabian 2 kl.III252 pošng

1986-06-27 Hallsberg SBK
LP Emma 2 kl.I154.5 pošng
Lufsen 2 kl.I151 pošng

1986-06-22 Simrishamn SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III279 pošng
LP Aases Drul 3 kl.II119 pošng
Waterfly's Knytt 3 kl.II116 pošng
Lina 3 kl.II107 pošng
Amir 2 kl.II153 pošng

1986-06-18 VšrmdŲ SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II145 pošng

1986-06-15 Karlsborg SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 2 kl.III250.5 pošng
RŲrsnšs Dunder 2 kl.I158 pošng

1986-06-15 Hudiksvall SBK
Paddywags Buccaneer 3 kl.I119.5 pošng

1986-06-15 ńlvsbyn SBK
Fabian 2 kl.III253 pošng

1986-06-15 Waxholm SBK
Cindys Pomodoro 2 kl.I155.5 pošng
Edgar 1 kl.I160 pošng

1986-06-15 Uddevalla SBK
GrinnerŚs Caddie 3 kl.I106 pošng
Arrak 1 kl.I187 pošng
LP Paulina Noa 1 kl.I181 pošng

1986-06-15 Trelleborg SBK
Lina 2 kl.II159 pošng
LP Aases Drul 1 kl.II175 pošng
Waterfly's Knytt 1 kl.II163 pošng

1986-06-15 SŲderŚsen SBK
LP Brantastigs Nempe 2 kl.III247 pošng
SE LCH Baltasar 2 kl.III240 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 2 kl.II149 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.II160 pošng
Buster 2 kl.I146 pošng

1986-06-15 NšssjŲ SBK
SE LCH LP Mysing 2 kl.II145 pošng
Valkebo Lotus 3 kl.I130 pošng
Lele's Bayron 1 kl.I161 pošng

1986-06-15 Haninge SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III269.5 pošng
Chapter 3 kl.I134 pošng
SE LCH LP Athos 3 kl.I108 pošng

1986-06-15 Ransšter SKK
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 3 kl.II128.5 pošng LundstrŲm Lars

1986-06-15 SollefteŚ SKK
Ares 1 kl.I169.5 pošng

1986-06-14 Ystad SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III240.5 pošng

1986-06-14 Woxnadalen SBK
Love 2 kl.I158 pošng

1986-06-14 Lessebo SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 3 kl.III221.5 pošng
LP Magaxis Asterix 2 kl.II159 pošng
LP Akropolis Gladiol I 1 kl.I185 pošng

1986-06-14 Hjo SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 2 kl.III247 pošng
RŲrsnšs Dunder 1 kl.I170 pošng

1986-06-14 Aneby SBK
SE LCH LP Mysing 1 kl.II175 pošng

1986-06-14 SollefteŚ SKK
Groovie's Gemina 2 kl.I153 pošng

1986-06-13 SkellefteŚ SBK
SE LCH LP Stygger 1 kl.III274.5 pošng

1986-06-12 Roslagen SBK
Lillan 2 kl.I156 pošng
Friskus Pe Favorit 2 kl.I155.5 pošng

1986-06-12 Stockholm SŲ SBK
LP Akja 3 kl.I127 pošng
LP Messalin's Najad 1 kl.I170.5 pošng
LP Willows Lady Madonna 1 kl.I165 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 2 ekl226 pošng

1986-06-11 Uppsala SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III274.5 pošng
LP Begin's Corona 1 kl.I174.5 pošng

1986-06-11 Všllingby SBK
LP Smart Fellow's In-The-Gang 3 kl.I136 pošng
Marrowbones Maggie 3 kl.I107 pošng
LP Junior 1 kl.I164 pošng

1986-06-11 Falkenberg SBK
SE LCH Baltasar 2 kl.III225 pošng
Lady 2 kl.II152 pošng
Ammon 3 kl.I138 pošng
LP Edsvinds Caxe 3 kl.I138 pošng
Fantomen 3 kl.I122.5 pošng
SE UCH LP Minvšn's Paddington 1 kl.I166.5 pošng

1986-06-08 LidkŲping SBK
LP Oz 1 kl.II171.5 pošng
Cha's Emmi 2 kl.I153 pošng

1986-06-08 Helsingborg SBK
LP Brantastigs Nempe 3 kl.III207 pošng
Alfon 1 kl.II174 pošng

1986-06-08 SŲdertšlje SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III260 pošng

1986-06-08 MalmŲ SBK
Candy 3 kl.I133 pošng
LP Aases Royal Clarissa 1 kl.I174.5 pošng

1986-06-08 Osby SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III276 pošng
Lina 2 kl.II141 pošng
LP Spectron Olivin 1 kl.I179 pošng

1986-06-08 Kils SBK
Antoinett 3 kl.I117 pošng

1986-06-08 JŲnkŲping SBK
LP Magaxis Asterix 1 kl.II168.5 pošng

1986-06-08 Boden SBK
Fabian 2 kl.III242 pošng
Winning-Lady 3 kl.I123 pošng

1986-06-07 Mariehamn FKK
LP Adam 0149 pošng

1986-06-07 Falun SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.III273.5 pošng
SE LCH LP Black-Girl 2 kl.II156 pošng

1986-06-07 LaxŚ SBK
Freja 3 kl.I121 pošng

1986-06-07 Všrnamo SBK
LP Magaxis Asterix 2 kl.II158 pošng

1986-06-07 Vimmerby SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III239 pošng

1986-06-07 Ulricehamn SBK
SE LCH LP Mindy 3 kl.I137 pošng

1986-06-07 Trollhšttan SBK
Aktaion 3 kl.I106.5 pošng

1986-06-07 Landskrona SBK
LP Brantastigs Nempe 1 kl.III257.5 pošng
Lina 3 kl.II122 pošng

1986-06-07 GŲteborg SBK
LP Rainstone Y Norpan 3 kl.II121 pošng
Highstones Nimrod 2 kl.I148.5 pošng

1986-06-07 Gšllivare SKK
SE UCH FI UCH LP ńlvgŚrdens Brizard 1 kl.I164.5 pošng

1986-06-06 Marks SBK
Akropolis Camelina 3 kl.III204.5 pošng

1986-06-04 Nacka SBK
LP Proteus 3 kl.III192.5 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 kl.III233 pošng
Cindys Rubin 3 kl.II124 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II151 pošng

1986-06-04 MšlarŲ SBK
LP Junior 1 kl.I167 pošng

1986-06-04 Botkyrka SBK
LP Aroscas Yellow Hunter 1 kl.I166.5 pošng

1986-06-01 Ale SBK
Ami 2 kl.II148 pošng
Shiv 2 kl.I157 pošng

1986-06-01 Mšrsta-Sigtuna SBK
Marrowbones Nocturn 2 kl.I142 pošng

1986-06-01 Markaryd SBK
SE LCH Kšckens Kasper 3 kl.III207.5 pošng
SE LCH Baltasar 2 kl.III240.5 pošng

1986-06-01 Malung SBK
LP Anni 2 kl.I156 pošng

1986-06-01 Kungšlv SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III274 pošng
Mitzy 3 kl.I134 pošng

1986-06-01 Karlshamn SBK
SE LCH Aida 3 kl.III194 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III305 pošng
LP Spectron Olivin 1 kl.I187 pošng

1986-06-01 Grums SBK
Ingmos Pegasos 2 kl.I148 pošng

1986-06-01 Kalmar SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 3 kl.III213 pošng
LP Duckling's Kingbird 2 kl.I150.5 pošng

1986-06-01 GŲteborg SKK
LP Rainstone Y Norpan 2 kl.II141 pošng Mellqvist Stig

1986-05-31 Arvidsjaur SBK
Big-One 2 kl.II144 pošng

1986-05-31 Všnersborg SBK
Aktaion 3 kl.I130 pošng
Country Flowers Creamcake 3 kl.I129.5 pošng
Paulina Nalle 1 kl.I179 pošng
SE LCH Aiolos 1 kl.I177 pošng
Amanda 1 kl.I171.5 pošng

1986-05-31 Nynšshamn SBK
Rinnie 3 kl.I123 pošng

1986-05-31 Ludvika SBK
LP Adam 3 kl.I132.5 pošng

1986-05-31 Laholm SBK
SE BCH Suzanna 1 kl.I169 pošng

1986-05-31 GŲteb-MŲlndal SBK
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.III254.5 pošng
LP Paulina Noa 1 kl.I167 pošng

1986-05-31 EksjŲ SBK
SE LCH LP Mysing 1 kl.II179.5 pošng
Little Owls Louisiana 2 kl.I154 pošng

1986-05-31 Stenungsund SBK
Milou 3 kl.I133 pošng
Idas Faxe 1 kl.I161 pošng

1986-05-31 TyresŲ SHU
Ya's Oscar 2 kl.I154.5 pošng

1986-05-31 UmeŚ SKK
SE UCH FI UCH LP ńlvgŚrdens Brizard 1 kl.I163 pošng Burman Bert Ola

1986-05-30 GŲtene SBK
LP Oz 1 kl.II179 pošng
LP Amira 3 kl.I102.5 pošng

1986-05-30 Askersund SBK
LP Fairfield's Cyrran-Sotis 3 kl.III223.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 2 kl.III251.5 pošng
Lufsen 2 kl.I151.5 pošng

1986-05-29 Stockholm SŲ SBK
Edgar 3 kl.I132 pošng

1986-05-29 Haninge SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III256 pošng
Cindys Vestanstorm 3 kl.I133 pošng
Floppy 2 kl.I148.5 pošng
SE LCH LP Athos 1 kl.I174 pošng

1986-05-28 SkŲvde SBK
Rodarbal Kajsas GŲk 1 kl.I183 pošng

1986-05-28 Danderyd-Tšby SBK
LP Proteus 2 kl.III245 pošng
Groovie's Gemina 3 kl.I124 pošng

1986-05-26 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III305 pošng

1986-05-25 ńlmhult SBK
SE LCH Kšckens Kasper 2 kl.III238.5 pošng
Kimolo 3 kl.I113 pošng

1986-05-25 Vadstena SBK
Kamrats Cassadora 1 kl.I162.5 pošng

1986-05-25 TyresŲ SBK
Ya's Oscar 2 kl.I150 pošng

1986-05-25 SkellefteŚ SBK
SE LCH LP Stygger 1 kl.III279 pošng

1986-05-25 PiteŚ SBK
Fabian 3 kl.III220 pošng

1986-05-25 NorrkŲping SBK
LP Broadmarks Black Knight 2 kl.I158.5 pošng

1986-05-25 Lomma SBK
LP Dacke 2 kl.III239 pošng
Alfon 1 kl.II179 pošng

1986-05-25 Hšssleholm SBK
Popa'yanz Diodora 1 kl.I174 pošng

1986-05-25 ÷rebro SBK
LP Emma 2 kl.I151 pošng

1986-05-25 Všnersborg SKK
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 1 kl.I177.5 pošng Hyrťn Bertil

1986-05-24 MullsjŲ SKK
LP Zeb 2 kl.I142 pošng

1986-05-24 ńngelholm SBK
SE UCH LP Minvšn's Paddington 2 kl.I147 pošng
Buster 1 kl.I167 pošng
Popa'yanz Diodora 1 kl.I163 pošng

1986-05-24 Vimmerby SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 1 kl.III260.5 pošng

1986-05-24 TranŚs SBK
Kamrats Cassadora 2 kl.I158 pošng

1986-05-24 Ljungby SBK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 3 kl.III214.5 pošng
LP Akropolis Gladiol I 1 kl.I183.5 pošng

1986-05-24 Kumla SBK
Lufsen 3 kl.I119 pošng

1986-05-24 Eskilstuna SBK
Alltime's Parlour-Maid 1 kl.I175 pošng

1986-05-24 Ed SBK
Aktaion 3 kl.I131 pošng
Country Flowers Creamcake 3 kl.I113 pošng
SE LCH Aiolos 1 kl.I181 pošng

1986-05-24 Ludvika SBK/AFB
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III258.5 pošng

1986-05-24 Hunneberg SSRK
Fairfield's Danneman 3 kl.I117.5 pošng
Pauline 3 kl.I112 pošng
Akropolis Orangegul 3 kl.I102 pošng
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 2 kl.I156 pošng

1986-05-19 ÷stersund SBK
Laidy 3 kl.I117 pošng

1986-05-19 Vaggeryd SBK
LP Aly 1 kl.I165.5 pošng

1986-05-19 Torsby SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III244.5 pošng

1986-05-19 Tanum SBK
TJH Pluto 2 kl.I158 pošng

1986-05-19 SŲdra Gotland SBK
SE LCH Aria 1 kl.III255 pošng
OrmŲgas Victoria 2 kl.I153 pošng

1986-05-19 Skurup SBK
LP Dacke 2 kl.III224 pošng
Waterfly's Knytt 3 kl.II136 pošng
RygŚrdens Atos 3 kl.II122 pošng
Lina 2 kl.II155 pošng
LP Aases Drul 1 kl.II177.5 pošng

1986-05-19 Karlskoga ÷LKK
LP Sakarias 1 kl.I175.5 pošng
Eaglebess Mackan 1 kl.I169 pošng
LP Tvšrhages Edvina 1 kl.I168 pošng

1986-05-18 Borlšnge SSRK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 2 kl.III250 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.II168.5 pošng
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 1 kl.II161.5 pošng
Eatons Hooray For What 3 kl.I111.5 pošng
Iliadens Hefaistos 2 kl.I153 pošng
LP Adam 1 kl.I162.5 pošng
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 1 Hp kl.I0 pošng

1986-05-18 Hasslarp SSRK
Rex 2 kl.III254 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III271 pošng

1986-05-18 OxelŲsund SBK
LP Country Song's Eager-Flight 2 kl.II146.5 pošng
Country Song's Graceful Girl 2 kl.I151.5 pošng

1986-05-18 MjŲlby SBK
SE LCH LP Mysing 1 kl.II175 pošng

1986-05-18 Lerum SBK
LP Idas Per 2 kl.III251 pošng
Idas Karolina-Isabella 3 kl.II139 pošng
Ingmos Osborn 3 kl.II136 pošng
Idas Faxe 2 kl.I147.5 pošng

1986-05-18 PiteŚ SKK
SE LCH LP Stygger 1 kl.III271 pošng
SE UCH FI UCH LP ńlvgŚrdens Brizard 3 kl.I126 pošng

1986-05-17 RŚŚdalen SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III280 pošng
Aases Lile Me 3 kl.II135 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.I162 pošng

1986-05-17 Flen SBK
LP Všttlestugans Pascal 2 kl.III238 pošng

1986-05-17 Gšvle SHU
SE LCH Izmir 1 kl.I176 pošng

1986-05-17 Uppsala SKK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III294.5 pošng Askemar Monica
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 2 kl.I144 pošng Rogneholt Inger

1986-05-14 Kind SBK
Mandylike's Light-Milou 1 kl.I163 pošng

1986-05-12 ÷sterŚker SBK
LP Smart Fellow's Swedish-Entrey 1 kl.I169 pošng

1986-05-11 TorsŚs SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 1 kl.III264.5 pošng
LP Magaxis Asterix 2 kl.II147 pošng
Sisu 3 kl.I104 pošng

1986-05-11 SŲlvesborg SBK
SE LCH SE BCH Tanja 2 kl.III243.5 pošng
Lina 3 kl.II102 pošng

1986-05-11 Stršngnšs SBK
Alltime's Parlour-Maid 1 kl.I187 pošng
Cenita 1 kl.I168 pošng

1986-05-11 SkellefteŚ SBK
Big-One 3 kl.II138 pošng

1986-05-11 Lysekil SBK
Laika 3 kl.II130.5 pošng
SE LCH Aiolos 1 kl.I182.5 pošng
Aktaion 1 kl.I165.5 pošng
Rodarbal Jankas Joker 1 kl.I165 pošng

1986-05-11 HŲganšs SBK
Zacco 3 kl.III216 pošng
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III276.5 pošng
SE BCH Suzanna 1 kl.I161.5 pošng

1986-05-11 ÷rnskŲldsvik SHU
SE LCH Buffy 1 kl.III276 pošng

1986-05-10 Varberg SBK
LP Edsvinds Caxe 2 kl.I152 pošng

1986-05-10 Landvetter SSD
Ingmos Osborn 1 kl.II168 pošng
LP Rainstone Y Norpan 1 kl.II161.5 pošng
LP Zeb 2 kl.I159 pošng

1986-05-10 ÷rebro SBK
Kamrats Cassadora 2 kl.I157 pošng
LP Emma 1 kl.I181 pošng

1986-05-10 VšxjŲ SBK
Filippa 2 kl.II144 pošng
Brutus 3 kl.I138 pošng
Minnows Quickwitted 3 kl.I101 pošng
LP Akropolis Gladiol I 1 kl.I189 pošng

1986-05-10 Njudung SBK
Mc Gredy's Glenn 3 kl.I126 pošng

1986-05-10 Gšvle SBK
SE LCH Izmir 2 kl.I155 pošng

1986-05-10 Bro-HŚbo SBK
Emil 3 kl.I138 pošng
LP Junior 1 kl.I172 pošng

1986-05-10 EkerŲ SSRK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.II153 pošng
LP Askrikes Dixie 3 kl.I111 pošng
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 3 kl.I110 pošng
Flashing Medow's Sweet-Surrende 3 kl.I100 pošng
LP Smart Fellow's In-The-Gang 2 kl.I149 pošng
LP Sorbus Oberon 1 kl.I169 pošng
LP Aroscas Yellow Hunter 1 kl.I164 pošng
LP Willows We Can Work It Out 1 kl.I162 pošng
Cindys Pomodoro 1 kl.I160 pošng

1986-05-10 MalmŲ SHU
LP Dacke 2 kl.III254 pošng

1986-05-09 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III240 pošng

1986-05-08 Ňseda SMKK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 2 kl.III239.5 pošng
Loving Will's Amber 3 kl.I139 pošng

1986-05-08 Nora SBK
LP Cehro 1 Hp kl.II0 pošng
LP Emma 2 kl.I156 pošng

1986-05-08 Mariestad SBK
Selma 1 kl.I181.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 kl.I180.5 pošng

1986-05-08 Hudiksvall GńKK
LP Mimas 1 kl.I168 pošng

1986-05-07 GullspŚng SBK
Freja 3 kl.I138.5 pošng
Minnows Paroll 3 kl.I109.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 kl.I151.5 pošng

1986-05-06 Všllingby SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III274 pošng
Cindys Rubin 2 kl.II141 pošng
Rinnie 3 kl.I124 pošng
Groovie's Gemina 3 kl.I122 pošng

1986-05-04 SkanŲr-Falsterb SBK
LP Dacke 2 kl.III238 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 1 kl.II172 pošng
Aroscas Amazing Lad 2 kl.I154 pošng
Puhs Squaw 1 kl.I163 pošng

1986-05-04 Munkedal SBK
Milou 3 kl.I123 pošng

1986-05-04 Falun SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 2 kl.III253 pošng
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 1 kl.II162 pošng
Eatons Hooray For What 3 kl.I135.5 pošng
LP Adam 3 kl.I116.5 pošng

1986-05-03 ÷deshŲg ÷KK
LP Messalin's Fellow 2 kl.II157 pošng
Amos 2 kl.I159 pošng

1986-05-03 Blekinge SBK
LP Beacomeblossom 1 kl.II168 pošng
LP Duckling's Kingbird 2 kl.I157 pošng

1986-05-01 Solna-Sundbyb SBK
Groovie's Gemina 3 kl.I134.5 pošng
Marrowbones Nocturn 3 kl.I133 pošng
Edgar 2 kl.I141.5 pošng
LP Willows Lady Madonna 1 kl.I169 pošng

1986-05-01 SmŚlandsstenar SBK
Lady 3 kl.II137 pošng
LP Aly 1 kl.I161.5 pošng

1986-05-01 Nybro SBK
LP Duckling's Kingbird 3 kl.I128 pošng

1986-05-01 HŲŲr-HŲrby SBK
LP Dacke 3 kl.III204 pošng
SE LCH Kšckens Kasper 1 kl.III259.5 pošng
LP Aases Drul 2 kl.II155 pošng

1986-04-27 Waxholm SBK
LP Proteus 3 kl.III216 pošng
Saba 2 kl.III254 pošng
Cindys Pomodoro 3 kl.I118 pošng
Guideline's Mix-And-Match 3 kl.I108 pošng
Friskus Glader 1 kl.I173 pošng

1986-04-27 Karlskrona SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Nicolina 2 kl.III243.5 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.II173.5 pošng
LP Spectron Olivin 2 kl.I144.5 pošng

1986-04-27 Halmstad SBK
Adore's Accept-Me 1 kl.I165.5 pošng

1986-04-27 Hšssleholm SHU
Popa'yanz Diodora 3 kl.I125.5 pošng
LP Cindy 1 kl.I170.5 pošng

1986-04-26 Tollarp SBK
Bagheera 3 kl.II139 pošng
Tosca 1 kl.II160.5 pošng

1986-04-26 Herrljunga SBK
Bamse 2 kl.II141.5 pošng
Idas Karolina-Isabella 1 kl.II170 pošng

1986-04-26 FrŲvi SBK
LP Cehro 2 kl.II141.5 pošng

1986-04-26 Ed SBK
LP Idas Penny 1 kl.II174.5 pošng

1986-04-26 VšsterŚs SKK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 Hp kl.III0 pošng

1986-04-20 StrŲmstad SBK
Rodarbal Jankas Joker 1 kl.I164 pošng

1986-04-20 Botkyrka SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 kl.III241.5 pošng
LP Sorbus Oberon 1 kl.I176 pošng

1986-04-19 VšxjŲ SBK
LP Magaxis Asterix 2 kl.II154.5 pošng

1986-04-19 Všsby SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III299.5 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III255.5 pošng

1986-04-19 Skutskšr SBK
Zito 3 kl.I136 pošng

1986-04-19 LinkŲping SKK
LP Messalin's Fellow 1 Hp kl.II0 pošng

1986-04-13 Nacka SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III257.5 pošng
Cindys Stegy 3 kl.II122 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.II148 pošng

1986-04-13 Fšrgelanda SBK
Všttlestugans Isak 3 kl.II120.5 pošng
Aktaion 2 kl.I148 pošng
SE LCH Aiolos 1 kl.I166.5 pošng

1986-04-13 SydŲstra SkŚne SBK
LP Dacke 2 kl.III236.5 pošng
Aroscas Amazing Lad 1 kl.I162 pošng

1986-04-13 FinspŚng SBK
Lady 2 kl.I146.5 pošng
Kamrats Cassadora 1 kl.I164 pošng

1986-04-12 SŲdertšlje SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 kl.III251.5 pošng
Edgar 2 kl.I141 pošng
Alltime's Parlour-Maid 1 kl.I179.5 pošng

1986-04-12 Mark SBK
Sweetest-Thing 2 kl.I153.5 pošng

1986-04-12 KŲping SBK
Boy 2 kl.II158 pošng

1986-04-12 Gšvle SBK 860413
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.III278.5 pošng
Paddywags Feohanagh 3 kl.I134.5 pošng
LP Adam 3 kl.I115 pošng
SE LCH Izmir 2 kl.I143.5 pošng

1986-04-06 Boxholm SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 3 kl.III210.5 pošng

1986-04-06 Uddevalla SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III282 pošng
LP Rainstone Y Norpan 3 kl.II122 pošng
Milou 1 kl.I164 pošng

1986-04-06 PiteŚ SBK
Big-One 3 kl.II105 pošng

1986-04-06 MšlarŲ SBK
LP Proteus 3 kl.III204 pošng

1986-04-06 HšrnŲsand SBK
Eaglebess Mork 3 kl.I131 pošng

1986-04-06 Bollnšs SBK
LP Mimas 3 kl.I130 pošng

1986-04-05 Bjuv SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III259.5 pošng
Lina 3 kl.II123 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 2 kl.I142 pošng

1986-03-31 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III250.5 pošng

1986-03-30 Stockholm SKK
SE LCH Baltasar 1 Hp kl.II0 pošng

1986-03-29 Stockholm SKK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 Hp kl.III301 pošng

1986-03-28 Skara SBK
Ingmos Osborn 3 kl.II128 pošng
Idas Karolina-Isabella 3 kl.II118 pošng

1986-03-22 Eskilstuna SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 1 kl.II172.5 pošng
Alltime's Parlour-Maid 1 kl.I168.5 pošng

1986-03-16 ÷rnskŲldsvik SBK
SE LCH Buffy 1 kl.III270.5 pošng

1986-03-16 HŲganšs SBK
SE LCH Brantastigs Yaska 1 kl.III263.5 pošng
Zacco 1 kl.II170.5 pošng
Pamply 3 kl.I135 pošng
Brantastigs Fixie 3 kl.I124 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.I162 pošng

1986-03-15 EnkŲping SBK
LP Proteus 2 kl.III246 pošng
LP Fairybells Arabella-Fairy 2 kl.II145.5 pošng

1986-03-09 V:a Medelpad SBK
Paddywags Tambourine 2 kl.I148 pošng

1986-03-09 Stršngnšs SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.III259.5 pošng
Cenita 3 kl.I133.5 pošng

1986-03-09 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP SE BCH Krysshamns Banjo Ii 1 kl.III285.5 pošng
Marrowbones Maggie 3 kl.I126 pošng
SE LCH LP Athos 3 kl.I107 pošng

1986-03-08 Stockholm SSRK
LP Boss 2 kl.II141 pošng
Anja 2 kl.I154 pošng
Kamrats Cassadora 2 kl.I143 pošng
Cesar 2 kl.I141 pošng

1986-03-08 Kungsbacka SBK
Ingmos Osborn 3 kl.II133 pošng

1986-03-02 ÷rebro SBK/AFB
Zebulon 3 kl.I132 pošng

1986-02-23 MalmŲ SKK
LP Dacke 3 kl.III215 pošng
SE LCH SE BCH Tanja 1 Hp kl.II0 pošng

1986-02-22 Tierp SBK
LP Adam 3 kl.I133 pošng

1986-02-22 MalmŲ SKK
Lina 3 kl.II126 pošng
SE LCH Baltasar 1 kl.II159.5 pošng

1986-02-09 ÷sthammar SBK
LP Adam 3 kl.I134 pošng

1986-01-26 HšrnŲsand SBK
Lalla 3 kl.I133 pošng
Eaglebess Mork 3 kl.I120 pošng
Puhs Antonius 2 kl.I143 pošng
Teenyti's Honey-Harlekin 1 kl.I163.5 pošng

1986-01-18 UmeŚ SBK
Lycksbšckens Fischer 1 kl.I133 pošng

1986-01-12 JŲnkŲping SKK
SE LCH Izmir 2 kl.I57.5 pošng

1986-01-12 Avesta SHU
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 2 kl.III267 pošng

1986-01-04 Skutskšr SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.III252.5 pošng
Zebulon 1 kl.I153.5 pošng
LP Adam 1 kl.I149 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017