Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1987

Resultat i namnordning


1987-12-26 SŲlvesborg SBK
SE LCH Aida 2 kl.III251.5 pošng
Bella 3 kl.II133.5 pošng
LP Laika 3 kl.II120 pošng
LP Spectron Olivin 2 kl.II159.5 pošng

1987-12-20 Kind SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III292.5 pošng
SE LCH LP Mindy 2 kl.II151.5 pošng
Ingmos Priamos 2 kl.II145 pošng
LP Befana 3 kl.I103.5 pošng

1987-12-13 ÷sterŚker SBK
LP Askrikes Dixie 2 kl.I159 pošng
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 1 kl.I174 pošng

1987-12-13 Stockholm SKK
Saba 2 kl.III228.5 pošng

1987-12-12 Stockholm SKK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 ekl243.5 pošng

1987-12-06 KŲping SBK
LP Fairybells Lady Amibell 3 kl.II104 pošng
Jesper 3 kl.I119.5 pošng
Imp's Mary Ann 2 kl.I156 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 ekl245.5 pošng

1987-12-06 Všllingby SBK
Willows Mash Marigold 3 kl.III202 pošng
LP Duckling's Jetson 1 kl.II172 pošng
LP Askrikes Dixie 2 kl.I152 pošng
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 1 kl.I167 pošng
LP Boldwind's Something-New 1 kl.I166 pošng

1987-12-05 Varberg SBK
LP Hšrkilas Zita V 3 kl.II136 pošng
Idas Klara 3 kl.II123 pošng
LP Edsvinds Caxe 2 kl.II158.5 pošng
Ingmos Priamos 2 kl.II150.5 pošng
Idas Felix 1 kl.II162 pošng
Malin 3 kl.I138 pošng
LP Befana 3 kl.I132 pošng
Truejoy Favorit 3 kl.I117 pošng
Douglas 3 kl.I116.5 pošng
Ronja 3 kl.I111 pošng
Mandylike's Baidy-Cheerful 2 kl.I152.5 pošng
SE LCH LP Mindy 1 kl.I169.5 pošng
LP Edsvinds Ali 1 kl.I161 pošng

1987-11-29 MalmŲ SBK
SE LCH LP Ali 3 kl.III204 pošng
Lisa 2 kl.II146 pošng
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.II182.5 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.II161.5 pošng
SE BCH Rock Rings Mingo 1 kl.II161 pošng
LP Laika 1 kl.I171.5 pošng

1987-11-29 Tollarp SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III259.5 pošng
LP Spectron Olivin 2 kl.II158 pošng
LP Laika 3 kl.I132 pošng

1987-11-29 Nacka SBK
LP Bonny 3 kl.III219 pošng
Country Song's Muskot 3 kl.III213.5 pošng
LP Duckling's Jetson 2 kl.II151 pošng
Aroscas Moon Flash Light 1 kl.II161 pošng
Lapwing's Sune 3 kl.I104 pošng
Labbret's Love Letters 1 kl.I183 pošng
LP Boldwind's Something-New 1 kl.I166 pošng

1987-11-22 Visby SBK
OrmŲgas Victoria 3 kl.II124.5 pošng

1987-11-22 GŲteb-MŲlndal SBK
Ňslidens Zivanna 1 kl.I161 pošng

1987-11-22 GŲteborg SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III291 pošng
SE LCH LP Country Flowers Errol 1 kl.I168.5 pošng
SE LCH LP Mindy 1 kl.I168 pošng

1987-11-22 Solna-Sundbyb SBK
Labbret's Love Letters 1 kl.I174 pošng

1987-11-22 SkanŲr-Falsterb SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III228 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III262 pošng
SE LCH LP Aases Elly 3 kl.II136.5 pošng
LabbegŚrden's Delmonica 3 kl.II134 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.II160.5 pošng
LP Laika 1 kl.I166 pošng

1987-11-21 Mariestad SBK
LP Akja 3 kl.I139.5 pošng
Fairfield's Woody Woodpecker 1 kl.I185.5 pošng
RŲrsnšs Dickens 1 kl.I173 pošng

1987-11-15 MšlarŲ SBK
LP Bonny 3 kl.III219 pošng
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 1 kl.I185 pošng
Marrowbones Nocturn 1 kl.I172 pošng

1987-11-15 Stršngnšs SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 1 kl.III260.5 pošng

1987-11-15 Kristianstad SBK
SE LCH Aida 2 kl.III253 pošng

1987-11-14 Stockholm SŲ SBK
LP Askrikes Dixie 3 kl.I108 pošng
Track's Nalle 2 kl.I147 pošng
LP Boldwind's Something-New 1 kl.I189 pošng

1987-11-14 Ronneby SBK
SE LCH SE BCH Tanja 2 kl.III254 pošng
SE LCH Aida 1 kl.III258 pošng

1987-11-14 Skurup SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III227 pošng
Lisa 3 kl.II137.5 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 3 kl.II117 pošng
Qludd's Per Ola 3 kl.I137 pošng
Waterfly's Pim 3 kl.I135 pošng

1987-11-08 Karlskoga SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 ekl291 pošng

1987-11-08 Waxholm SBK
Labbret's Love Letters 1 kl.I169 pošng
Friskus Glader 1 kl.I161 pošng

1987-11-08 LidingŲ SBK
Edgar 2 kl.II143.5 pošng
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 2 kl.I140.5 pošng
LP Askrikes Dixie 1 kl.I162 pošng

1987-11-08 Hšssleholm SBK
SE LCH Aida 3 kl.III216.5 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III267 pošng
LP Spectron Olivin 3 kl.II133 pošng
El Nido's The-Angel 3 kl.I138 pošng
Like'ims Teach Me Tiger 3 kl.I135.5 pošng

1987-11-08 FinspŚng SBK
Anki 3 kl.I103.5 pošng
Cassys Mia 3 kl.I100 pošng

1987-11-07 Tomten SBK
Teodor 3 kl.I110.5 pošng
Fairfield's Woody Woodpecker 2 kl.I158 pošng
RŲrsnšs Dickens 2 kl.I148.5 pošng
LP Befana 1 kl.I160.5 pošng

1987-11-07 Tibro SBK
SE LCH LP Lizzy 3 kl.II128 pošng
Datsrŕges Joggi 3 kl.I129 pošng
Highstones Penny Lane 2 kl.I156 pošng
Highstones Orchide 2 kl.I152.5 pošng
Atos 2 kl.I150 pošng
LP Illuster's Little One 1 kl.I172 pošng
Selma 1 kl.I166 pošng

1987-11-07 Kungšlv SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III269.5 pošng
Monk Valley Leo 2 kl.II153 pošng
Willows Rudolf Valentino 2 kl.I142 pošng
LP Edsvinds Ali 1 kl.I164.5 pošng
Ňslidens Zivanna 1 kl.I162 pošng

1987-11-07 JŲnkŲping SBK
SE LCH Kamrats Balber 2 kl.III251 pošng
Doris 3 kl.I125 pošng

1987-11-07 VšxjŲ SBK
SE LCH Aida 2 kl.III236 pošng
Zoltans Rockzy 3 kl.I120 pošng

1987-11-07 TyresŲ SBK
Aroscas Moon Flash Light 1 kl.II184 pošng

1987-11-07 PiteŚ SBK
÷framarks Jack-Pot 2 kl.II154 pošng

1987-11-07 SŲdertšlje SBK
LP Askrikes Dixie 3 kl.I126 pošng

1987-11-07 Nynšshamn SBK
Rinnie 1 kl.I161 pošng

1987-11-07 Motala SBK
Sun-Jewel 3 kl.I139 pošng
Barras 1 kl.I177 pošng

1987-11-01 Svedala SBK
SE LCH LP Ali 1 kl.III286 pošng
SE LCH Aida 1 kl.III275.5 pošng
Lisa 3 kl.II138 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.II154 pošng

1987-11-01 SŲderŚsen SBK
Robust Yellow Muddy Sunshine 2 kl.I140 pošng

1987-11-01 SkŲvde SBK
Highstones Penny Lane 3 kl.I133 pošng
Fairfield's Woody Woodpecker 2 kl.I157 pošng
RŲrsnšs Dickens 2 kl.I146 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 3 ekl201 pošng

1987-11-01 JŲnkŲping SKK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III258.5 pošng
El Nido's Hungrey-Heart 2 kl.II152 pošng

1987-10-31 ÷deshŲg ÷KK
Adam 2 kl.II151 pošng
Anki 3 kl.I139 pošng
Amos 3 kl.I132 pošng
Arabella 1 kl.I173 pošng

1987-10-31 Kungsbacka SBK
LP Idas Per 3 kl.III204.5 pošng
Malin 3 kl.I131 pošng
SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus 3 kl.I103 pošng
LP Edsvinds Ali 2 kl.I158 pošng
SE LCH LP Country Flowers Errol 2 kl.I150.5 pošng
Chap's Hopi 2 kl.I144.5 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 1 kl.I178.5 pošng
Ňslidens Zivanna 1 kl.I178 pošng
LP Befana 1 kl.I164 pošng

1987-10-31 Bengtsfors SBK
LP Anoifs Delila 3 kl.II117.5 pošng
LP Hunky-Dory Mad Maylord 2 kl.I151.5 pošng
LP Durtregs Fia 1 kl.I165.5 pošng
TJH Jack 1 kl.I161.5 pošng

1987-10-31 Simrishamn SBK
LabbegŚrden's Ricko 2 kl.III251 pošng
Pamos Angelique 2 kl.I151 pošng

1987-10-31 EksjŲ SBK
SE LCH Kamrats Balber 1 kl.III259.5 pošng
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.I174.5 pošng

1987-10-31 JŲnkŲping SKK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 3 kl.III214.5 pošng

1987-10-25 Všrnamo SBK
Hšrkilas Ingo I 2 kl.I154.5 pošng
Puhs Black Man 2 kl.I144.5 pošng

1987-10-25 Malung SBK
LP ByrŚsens Pondus 2 kl.I141 pošng
LP Anni 1 kl.I164 pošng

1987-10-25 Laholm SBK
LP Aases Ester 1 kl.I161.5 pošng

1987-10-25 Kalmar SBK
Zoltans Rockzy 3 kl.I135.5 pošng
Ferdinand 2 kl.I155.5 pošng
El Nido's The-Angel 1 kl.I164 pošng

1987-10-25 Ale SBK
LP Rodarbal Kandys Spela 2 kl.I152 pošng
Sunshine-Lady 2 kl.I144 pošng

1987-10-25 Stršngnšs S÷KK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 1 kl.III271.5 pošng
Willows Fšnrik StŚl 1 kl.I162 pošng

1987-10-24 Herrljunga SBK
Bamse 3 kl.II116 pošng
Zeubulon 2 kl.II144.5 pošng

1987-10-24 Trollhšttan SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III286 pošng
Ina 2 kl.I148 pošng
Idas Alma 2 kl.I142 pošng

1987-10-24 Skutskšr SBK
Ruffa 3 kl.I124.5 pošng

1987-10-24 KŲping SBK
Jesper 1 kl.I168 pošng

1987-10-24 Gšvle SBK
Hut's Luke 3 kl.I116.5 pošng

1987-10-24 EnkŲping SBK
Dafne 1 kl.I181 pošng

1987-10-18 Uddevalla SBK
Idas Faxe 3 kl.III214.5 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III306 pošng
LP Zeb 1 kl.II170 pošng
Willows Rudolf Valentino 3 kl.I128 pošng

1987-10-18 SŲdra Gotland SBK
SE LCH Aria 1 kl.III260.5 pošng

1987-10-18 Oskarshamn SBK
Ferdinand 1 kl.I171 pošng
LP Sarra 1 kl.I161.5 pošng

1987-10-18 Lomma SBK
LP Laika 1 kl.I163 pošng

1987-10-18 Hudiksvall SBK
SE LCH Pikette Julius 3 kl.III206 pošng

1987-10-18 GŲtene SBK
LP RŲrsnšs Delice 2 kl.II142 pošng
Rocky 3 kl.I134 pošng
LP Blommans Liane 2 kl.I150.5 pošng
LP Canrud's Carrie-Anne 1 kl.I187 pošng
Atos 1 kl.I178 pošng
Canrud's Cherry-Ames 1 kl.I177.5 pošng
SE UCH Canrud's Country-Music 1 kl.I173.5 pošng
Kickan 1 kl.I166 pošng
Highstones Penny Lane 1 kl.I164 pošng

1987-10-18 Bjuv SBK
SE LCH SE BCH Tanja 3 kl.III207.5 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III276 pošng

1987-10-18 Uppsala SHU
Attikonak Handy-Dandy 2 kl.II153.5 pošng

1987-10-17 ÷rebro SBK
LP Rocksteady Breakdance 1 kl.I169 pošng

1987-10-17 ÷rebro SBK
LP Rocksteady Breakdance 1 kl.I169 pošng

1987-10-17 ŇmŚl SBK
LP Anoifs Delila 2 kl.II149.5 pošng

1987-10-17 Všsby SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 3 kl.III223.5 pošng
LP Bonny 2 kl.III251 pošng
LP In-The-Moods Faithful Friend 1 kl.II160.5 pošng
LP Boldwind's Something-New 1 kl.I182.5 pošng
Marrowbones Dancing-Bride 1 kl.I160 pošng

1987-10-17 Vimmerby SBK
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.I168 pošng

1987-10-17 Mariestad SBK
Freja 2 kl.III225 pošng
LP RŲrsnšs Delice 1 kl.II171.5 pošng
SE LCH LP Lizzy 1 kl.II168 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 ekl246 pošng

1987-10-17 Borlšnge SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.III241.5 pošng

1987-10-11 HšrnŲsand SSRK
Puhs Antonius 3 kl.I138.5 pošng
Khamse's Cornelius 2 kl.I150 pošng

1987-10-11 Uppsala SBK
LP Buxter 1 kl.II170 pošng
Ehfos Ehfobette 2 kl.I154 pošng
Labrindas Kaya 2 kl.I141 pošng
LP Begin's Corona 1 kl.I172.5 pošng

1987-10-11 SŲderhamn SBK
SE LCH Pikette Julius 2 kl.III241.5 pošng

1987-10-11 SydŲ SkŚne SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 3 kl.III221 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.III268 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.II144.5 pošng

1987-10-11 NšssjŲ SBK
SE LCH Kamrats Balber 1 kl.III271.5 pošng
Dobbi 2 kl.I159 pošng

1987-10-11 MŲnsterŚs SBK
Zoltans Rockzy 3 kl.I133 pošng
LP Sarra 2 kl.I155 pošng
El Nido's The-Angel 2 kl.I151.5 pošng

1987-10-11 Munkedal SBK
Monk Valley Leo 2 kl.II142.5 pošng
Willows Rudolf Valentino 1 kl.I171 pošng

1987-10-11 LidkŲping SBK
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.III264 pošng
Highstones Penny Lane 2 kl.I152 pošng
Ralas Rufus 1 kl.I173 pošng
LP Canrud's Carrie-Anne 1 kl.I167 pošng

1987-10-11 Karlskrona SBK
SE LCH Aida 2 kl.III238 pošng

1987-10-11 GŲinge-Broby SBK
Bella 3 kl.II129 pošng
LP Cindy 1 kl.II162 pošng
Popa'yanz Diodora 2 kl.I142 pošng

1987-10-11 Grums SBK
LP Anoifs Delila 3 kl.II119 pošng
Wolas Solangelica 3 kl.II104 pošng
LP Celestas Active-Tracey 2 kl.I152.5 pošng

1987-10-11 Forshaga SBK
Datsrŕges Loppan 3 kl.I109 pošng

1987-10-11 Danderyd-Tšby SBK
Saba 3 kl.III196.5 pošng

1987-10-11 Lomma SHU
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.III228.5 pošng

1987-10-10 Ulricehamn SBK
LP Messalin's Najad 2 kl.II144 pošng
SE LCH LP Mindy 1 kl.I178 pošng

1987-10-10 Mšrsta SBK
Labbret's Love Letters 1 kl.I181 pošng

1987-10-10 Katrineholm SBK
LP Dino 2 kl.I157 pošng

1987-10-10 Falun SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.III254 pošng
LP Adam 3 kl.II119 pošng
Paddywags Finglas 2 kl.I155 pošng
Emma 2 kl.I151 pošng

1987-10-10 EslŲv SBK
LP Laika 1 kl.I174 pošng
LP Aases Ester 1 kl.I167 pošng

1987-10-04 ÷rkelljunga SBK
LP Akropolis Gladiol I 3 kl.III216 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III274 pošng
Eros 2 kl.I154 pošng

1987-10-04 UmeŚ SBK
LP Friskus Pia Noka 1 kl.I160 pošng

1987-10-04 SšvsjŲ SBK
Canrud's Ronja-Rose 1 kl.I164 pošng

1987-10-04 Sandviken SBK
Labbetorps Gold Cricket 3 kl.I102 pošng

1987-10-04 Osby SBK
LP Cindy 3 kl.II136.5 pošng
Sea-Birds Candy 1 kl.II165.5 pošng

1987-10-04 Mellerud SBK
Amanda 3 kl.I132 pošng
Wolas Solangelica 1 kl.I163 pošng

1987-10-04 Marks SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III292.5 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 3 kl.I139 pošng
Teodor 3 kl.I139 pošng
LP Befana 2 kl.I157 pošng
LP Buster 1 kl.I179.5 pošng

1987-10-04 Hultsfred SBK
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.I165.5 pošng

1987-10-04 Hjo SBK
RŲrsnšs Dickens 1 kl.I170 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 ekl265 pošng

1987-10-04 Boxholm SBK
Sun-Jewel 2 kl.I145 pošng
Arabella 1 kl.I173 pošng
Adam 1 kl.I172 pošng

1987-10-04 BorŚs SBK
LP Belinda 3 kl.II103 pošng

1987-10-04 Askersund SBK
SE LCH LP Lizzy 2 kl.II142.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 ekl227 pošng

1987-10-03 Karlstad SBK
LP Anoifs Delila 2 kl.II148.5 pošng

1987-10-03 Aneby SBK
SE LCH Kamrats Balber 3 kl.III207 pošng

1987-09-28 Jšrfšlla SBK
LP Beacomeblossom 3 kl.III195 pošng

1987-09-27 Všnersborg SBK
Country Flowers Creamcake 3 kl.II121.5 pošng
Rodarbal Kickans Danny 3 kl.I125 pošng

1987-09-27 Lund SBK
Waterfly's Knytt 3 kl.III198.5 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 2 kl.III235.5 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.II180 pošng

1987-09-27 LaxŚ SBK
Anki 1 kl.I162.5 pošng

1987-09-27 Haninge SBK
Rinnie 1 kl.I168 pošng

1987-09-26 Mariehamn FKK
Hut's Hanna 0151 pošng
LP Adam 0139 pošng

1987-09-26 ÷rebro SBK
LP Rocksteady Breakdance 1 kl.I166 pošng

1987-09-26 Lerum SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III263 pošng
Malin 3 kl.I113 pošng
Rodarbal Kickans Danny 3 kl.I104 pošng

1987-09-26 Borlšnge SSRK
Dolly 1 kl.I160 pošng

1987-09-26 Tullinge STOKK
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.II146.5 pošng

1987-09-26 GŲteborg SKK
Monk Valley Ida 2 kl.I146 pošng

1987-09-20 GŲteb-MŲlndal SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III264.5 pošng
Rodarbal Kickans Danny 1 kl.I164 pošng

1987-09-20 Ljusdal SBK
LP Mimas 2 kl.II154.5 pošng
Amfibiens Best 3 kl.I125 pošng

1987-09-20 Lindesberg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 2 ekl234.5 pošng

1987-09-20 Halmstad SBK
Mandylike's Baidy-Cheerful 2 kl.I144 pošng
LP Buster 1 kl.I169 pošng
LP Minvšns Durc 1 kl.I160.5 pošng

1987-09-20 SŲlvesborg SHU
Bella 1 kl.I166 pošng

1987-09-20 LuleŚ SHU
Fabian 3 kl.III195 pošng

1987-09-19 V:a Medelpad SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 1 kl.I166 pošng

1987-09-19 Landskrona SBK
Egus 2 kl.I158 pošng

1987-09-19 Flen SBK
LP Dino 1 kl.I161 pošng

1987-09-19 Ed SBK
Country Flowers Creamcake 1 kl.II163 pošng
Willows Rudolf Valentino 3 kl.I138 pošng

1987-09-19 Borlšnge SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.III250.5 pošng
Paddywags Finglas 3 kl.I103 pošng

1987-09-19 Všstervik SBK
SE LCH LP Poor-Andy 2 kl.I155 pošng
Barras 1 kl.I168 pošng

1987-09-19 Stora Mossen STOKK
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.II152.5 pošng
Labbret's Love Letters 1 kl.II193 pošng
Flashing Medow's Lady-Mendoza 1 kl.I197 pošng

1987-09-13 Vara-Gršstorp SBK
SE UCH Canrud's Country-Music 3 kl.I133 pošng
Ralas Rufus 1 kl.I178 pošng
LP Canrud's Carrie-Anne 1 kl.I176.5 pošng
Zeubulon 1 kl.I168 pošng

1987-09-13 MalmŲ SBK
SE LCH LP Ali 1 kl.III273 pošng
SE BCH Rock Rings Mingo 1 kl.I191 pošng

1987-09-13 Lysekil SBK
Monk Valley Leo 2 kl.II156.5 pošng
Willows Rudolf Valentino 3 kl.I130 pošng
Kimbo 3 kl.I101 pošng

1987-09-13 Ultuna SBK
Marrowbones Burt 3 kl.I100.5 pošng
Track's Tuss 2 kl.I154.5 pošng

1987-09-13 JŲnkŲping SMKK
LP Messalin's Najad 2 kl.II152 pošng
LabbegŚrden's Rufus 2 kl.I155.5 pošng
Black-Baron 2 kl.I144 pošng
Aja 1 kl.I186.5 pošng

1987-09-12 Lessebo SBK
LP Akropolis Gladiol I 1 kl.III255.5 pošng
El Nido's Hungrey-Heart 1 kl.I191 pošng
LabbegŚrden's Ygraine 1 kl.I182.5 pošng

1987-09-12 KungsŲr SBK
Jesper 3 kl.I131 pošng

1987-09-12 Kumla SBK
LP Sakarias 3 kl.III213 pošng

1987-09-12 Falun SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.III230.5 pošng
Paddywags Finglas 1 kl.I167 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 3 ekl221 pošng

1987-09-12 Bengtsfors SBK
Country Flowers Creamcake 2 kl.II158 pošng
TJH Jack 3 kl.I116.5 pošng

1987-09-12 UmeŚ SHU
LP Friskus Pia Noka 1 kl.I170 pošng

1987-09-12 Sofiero SKK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.I180.5 pošng
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 1 Hp kl.I0 pošng
SE UCH LP Minvšns Viktoria 1 Hp kl.I0 pošng

1987-09-06 Kalix SHU
Fabian 3 kl.III213 pošng

1987-09-06 Fšrgelanda SBK
Country Flowers Creamcake 3 kl.II113 pošng
Aktaion 1 kl.II162 pošng
SE LCH Aiolos 1 kl.II161 pošng
Willows Rudolf Valentino 2 kl.I145.5 pošng
Monk Valley Leo 1 kl.I166 pošng

1987-09-06 Stenungsund SBK
Idas Faxe 1 kl.II170 pošng

1987-09-06 ÷land SKK
Sea-Birds Candy 2 kl.II140 pošng
LP Durtregs Fia 1 kl.I165.5 pošng

1987-09-05 SkellefteŚ SHU
SE LCH LP Stygger 2 kl.III247 pošng
Lotus 2 kl.I143 pošng
LP Umaniora's Mocca Made 1 kl.I179 pošng

1987-09-05 MalŚ SBK
Sindy 3 kl.III221 pošng
÷framarks Jack-Pot 1 kl.I172 pošng

1987-09-05 Skutskšr SBK
LP Sandy 3 kl.II129.5 pošng
Ruffa 3 kl.I138 pošng
Labbetorps Gold Cricket 3 kl.I137.5 pošng
Eatons Henry Sweet Henry 2 kl.I146.5 pošng

1987-09-05 Tidaholm SBK
LP Messalin's Najad 2 kl.II157 pošng

1987-09-05 Lund SBK/SPK
Brantastigs Falk 3 kl.I118 pošng

1987-09-05 ÷land SKK
LabbegŚrden's Taste of Honey 3 kl.I117 pošng
Athena 3 kl.I108 pošng

1987-09-02 Všllingby SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 3 kl.III210.5 pošng
Labbret's Love Letters 1 kl.I163 pošng

1987-08-30 Kil SBK
LP Celestas Active-Tracey 3 kl.I136.5 pošng
Curre 2 kl.I145 pošng

1987-08-30 ÷sterŚker SBK
Bellami 2 kl.I155 pošng

1987-08-30 Woxnadalen SBK
SE LCH Pikette Julius 1 kl.III258 pošng

1987-08-30 Jšrfšlla SBK
LP Beacomeblossom 3 kl.III222 pošng
LP Buxter 1 kl.II167.5 pošng

1987-08-29 Bollnšs SBK
NO JCH LP SE JCH Bettie 2 kl.II143 pošng

1987-08-29 Vetlanda SBK
LP Messalin's Najad 1 kl.II163 pošng
Robin 1 kl.I176 pošng
Adam 1 kl.I163 pošng

1987-08-29 Ronneby (sm) SBK
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.III244.5 pošng

1987-08-29 Sšffle SBK
LP Anoifs Delila 1 kl.I176.5 pošng

1987-08-29 NykŲping SKK
Cognac's Sir Rolfo 3 kl.I128.5 pošng
LP Ladja's Tina 3 kl.I118.5 pošng

1987-08-26 Nacka SBK
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.II148 pošng

1987-08-23 Hšssleholm SHU
Bella 1 kl.I174 pošng

1987-08-23 Vadstena SBK
Anki 3 kl.I134 pošng

1987-08-23 JšrvsŲ SBK
SE LCH Pikette Julius 1 kl.III270.5 pošng

1987-08-22 Nynšshamn SBK
SE LCH LP Athos 2 kl.III254 pošng

1987-08-22 Kungšlv SBK
SE LCH SE BCH Buster 2 kl.III249.5 pošng
SE LCH SE BCH Lisa 2 kl.III246.5 pošng
Rodarbal Kickans Danny 2 kl.I145 pošng
Idas Felix 1 kl.I171.5 pošng
Idas Klara 1 kl.I168 pošng
LP Edsvinds Ali 1 kl.I166 pošng

1987-08-22 Ňsele SHU
Cresendos Skip to My Lou 3 kl.I121 pošng

1987-08-22 Vaggeryd SBK
LP Messalin's Najad 2 kl.II159.5 pošng

1987-08-22 Vadstena SKK
Barras 2 kl.I159 pošng

1987-08-16 ńngelholm SBK
Asterix 2 kl.II147 pošng
LP Laban 1 kl.I183.5 pošng

1987-08-16 ÷rebro SKK
Zeubulon 2 kl.I150 pošng

1987-08-15 Ultuna SSRK
LP Adam 2 kl.II148 pošng
Cindys PompŲs 1 kl.I165 pošng

1987-08-15 ŇmŚl SVTEK
TJH Jack 1 kl.I163 pošng

1987-08-15 Tierp SBK
Eatons Henry Sweet Henry 3 kl.I116.5 pošng

1987-08-15 Arboga SBK
Jesper 2 kl.I150 pošng

1987-08-15 Všnersborg SSRK
LP Minvšns Durc 1 kl.I176 pošng
Monk Valley Leo 1 kl.I172 pošng

1987-08-15 SkellefteŚ SKK
LP Tvšrhages Edvina 1 kl.II161 pošng
LP Umaniora's Mocca Made 1 kl.I188 pošng

1987-08-14 Ystad SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.III249 pošng
SE LCH LP Ali 2 kl.III235 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III274 pošng
Asterix 1 kl.II169 pošng
LP Benliz Black Swan Nauticat 1 kl.II169 pošng
LP Laban 1 kl.I176 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.I164 pošng

1987-08-09 Uppsala SBK/AFC
LP Fairybells Lady Amibell 1 kl.I162 pošng

1987-08-09 Sandviken SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 1 kl.III291 pošng

1987-08-09 KungsŲr SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 ekl278 pošng

1987-08-09 Karlshamn SBK
Sea-Birds Candy 2 kl.II150 pošng
LP Cadette 1 kl.I176 pošng

1987-08-09 Ronneby SKK
LabbegŚrden's Ygraine 1 kl.I190.5 pošng

1987-08-08 Malung SBK
LP Anni 3 kl.I120 pošng

1987-08-08 Falkenberg SBK
LP Rainstone Y Norpan 3 kl.III194 pošng
LP Edsvinds Caxe 3 kl.II107.5 pošng
Chap's Hopi 3 kl.I113.5 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 2 kl.I155 pošng
LP Buster 1 kl.I171.5 pošng

1987-08-07 Sundsvall SBK
Khamse's Cornelius 2 kl.I141.5 pošng

1987-08-07 Skara SBK
LP Canrud's Carrie-Anne 3 kl.I131.5 pošng
SE UCH Canrud's Country-Music 3 kl.I129.5 pošng

1987-08-02 Tollarp SBK
Sea-Birds Candy 2 kl.II159 pošng
Asterix 2 kl.II146.5 pošng
LP Laban 1 kl.I180 pošng

1987-08-02 Boden SBK
Fabian 3 kl.III214 pošng

1987-08-02 Askersund SBK
Labbetorps Feeling-Fun 2 kl.I155 pošng
LP Rocksteady Breakdance 1 kl.I166.5 pošng

1987-08-01 Bengtsfors SBK
LP Durtregs Fia 3 kl.I132.5 pošng
Country Flowers Creamcake 2 kl.I155 pošng
Wolas Solangelica 2 kl.I151.5 pošng
TJH Jack 2 kl.I149 pošng

1987-08-01 ÷land SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.II158 pošng

1987-08-01 Hallsberg SBK
Lufsen 1 kl.II162 pošng

1987-07-31 V:a Medelpad SBK
Khamse's Cornelius 3 kl.I133.5 pošng
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 2 kl.I143.5 pošng

1987-07-25 Všstbo SBK
LP Messalin's Najad 2 kl.II145 pošng

1987-07-25 Gamleby SSRK
SE LCH LP Poor-Andy 2 kl.I156.5 pošng

1987-07-23 Stockholm SŲ SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.III240.5 pošng

1987-07-19 Fur SBK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 2 kl.III230.5 pošng
Puhs Black Man 2 kl.I154 pošng
LabbegŚrden's Taste of Honey 2 kl.I154 pošng
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 1 kl.I169 pošng

1987-07-19 KŲping SKK
Eatons Kostello 3 kl.I106 pošng

1987-07-18 MalmŲ SBK
LP Like'ims Jolly Jenny 3 kl.III214.5 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 3 kl.III198 pošng
SE LCH LP Ali 2 kl.III248 pošng
Dalhagens Jackdaw 3 kl.I137 pošng
LP Laban 2 kl.I159 pošng
LP Aases Royal Clarissa 2 kl.I159 pošng
Minnows Xtra Black Lady 1 kl.I192 pošng
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.I175 pošng
LP Laika 1 kl.I167 pošng

1987-07-18 Halmstad SBK
Bonanza 3 kl.III216.5 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 3 kl.III202 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.II175 pošng
SE UCH LP Minvšns Viktoria 1 kl.I192 pošng
LP Minvšns Durc 1 kl.I174 pošng
LP Aases Ester 1 kl.I165.5 pošng
LP Buster 1 kl.I164 pošng

1987-07-18 Vimmerbyorten SBK
Tarmak Aftergon 1 kl.I167 pošng
Kamrats Tiger 1 kl.I162.5 pošng

1987-07-17 Ňsele SBK
Sindy 2 kl.III241 pošng
SE LCH Buffy 1 kl.III265.5 pošng
Destinys Alexandra 3 kl.II139 pošng
Cresendos Skip to My Lou 3 kl.I102 pošng

1987-07-16 Dorotea SBK
Sindy 2 kl.III232 pošng
Cresendos Skip to My Lou 3 kl.I120 pošng

1987-07-15 Mellerud SBK
Aktaion 3 kl.II153.5 pošng
Monk Valley Leo 3 kl.I158.5 pošng
Wolas Kolgrim 3 kl.I101.5 pošng
Wolas Solangelica 2 kl.I155 pošng
Willows Rudolf Valentino 2 kl.I153.5 pošng
LP Durtregs Fia 2 kl.I139.5 pošng
Country Flowers Creamcake 1 kl.I162.5 pošng

1987-07-14 Waxholm SBK 870715
Friskus Glader 1 kl.I165 pošng

1987-07-12 Ronneby SBK
Tosca 3 kl.III208.5 pošng
LP Spectron Olivin 3 kl.II138.5 pošng
Sea-Birds Candy 3 kl.II127.5 pošng
Rodarbal Sexans Skipper 3 kl.I108 pošng

1987-07-12 Gimo SBK
Aroscas Moon Flash Light 1 kl.I165 pošng

1987-07-12 Uddeholm SSRK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III263.5 pošng

1987-07-12 Sundsvall SPEC KL
Paddywags Chocolate Cream 3 kl.II131 pošng

1987-07-12 Laholm SKK
SE LCH Morrie 1 kl.III273 pošng

1987-07-11 Laholm SKK
SE UCH LP Minvšns Viktoria 1 kl.I192 pošng
Ingmos Priamos 1 kl.I163 pošng

1987-07-05 Ňrjšng SBK
LP Celestas Active-Tracey 2 kl.I141.5 pošng
TJH Jack 1 kl.I171 pošng

1987-07-05 Visby SKK
OrmŲgas Victoria 3 kl.II117 pošng
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 2 kl.I146 pošng

1987-07-04 Avesta SBK
LP Buxter 2 kl.I145.5 pošng

1987-07-04 Visby SKK
SE LCH Aria 3 kl.III220 pošng
OrmŲgas Victoria 3 kl.II120 pošng
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 3 kl.I137 pošng

1987-07-03 SydŲstra SkŚne SBK
LP Laban 1 kl.I194 pošng
LP Laika 1 kl.I169.5 pošng

1987-07-01 Všllingby SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.III243.5 pošng

1987-07-01 Uppsala SBK
Icing 2 kl.II152 pošng
Marrowbones Nocturn 2 kl.I142 pošng
LP Buxter 1 kl.I179.5 pošng

1987-07-01 Nynšshamn SBK
SE LCH LP Athos 2 kl.III244 pošng
Cindys Stegy 1 kl.II165 pošng

1987-06-28 Bollnšs SBK
NO JCH LP SE JCH Bettie 3 kl.II114 pošng
Paddywags Buccaneer 3 kl.I137 pošng
LP Mimas 1 kl.I176 pošng

1987-06-28 Hedemora-Sšter SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.III252 pošng

1987-06-28 Falun SKK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 2 ekl236 pošng

1987-06-27 Visby SBK
SE LCH Aria 3 kl.III213 pošng
OrmŲgas Victoria 3 kl.II119 pošng

1987-06-27 Sundsvall SBK
Gunhills Flying Hercules 1 kl.I170 pošng

1987-06-27 Kristinehamn SBK
Freja 3 kl.III204 pošng
Nedlog's Aurora 2 kl.I142 pošng

1987-06-27 Skurup SSD
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.I171.5 pošng

1987-06-27 Sštila SKK
LP Rodarbal Kickans Mary 2 kl.I156.5 pošng
Vagants Ramona 2 kl.I152 pošng
LP Highstones Nilas 2 kl.I148 pošng
Hšrkilas Curra I 2 kl.I147 pošng

1987-06-26 SkŲvde SBK
LP Messalin's Najad 1 kl.I166.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 2 ekl233.5 pošng

1987-06-26 Lycksele SBK
SE LCH Buffy 1 kl.III261.5 pošng

1987-06-26 Hallsberg SBK
Lufsen 2 kl.II153 pošng
LP Rocksteady Breakdance 2 kl.I152 pošng

1987-06-24 KŲping SBK
Kamrats Izza 1 kl.II189 pošng
Imp's Mary Ann 3 kl.I117 pošng
Lilla-My 2 kl.I146 pošng

1987-06-24 Knivsta SBK
Ehfos Ehfobette 3 kl.I135 pošng
Guideline's Most-Of-All 2 kl.I147 pošng
Labrindas Kaya 2 kl.I145.5 pošng

1987-06-21 UmeŚ SBK
Caddie 3 kl.I133 pošng

1987-06-21 Simrishamn SBK
SE LCH LP Ali 3 kl.III196 pošng
Akropolis Camelina 2 kl.III237 pošng
LP Laban 2 kl.I159 pošng

1987-06-19 Vara-Gršstorp SBK
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.III268.5 pošng

1987-06-17 Fagersta SBK
Imp's Locus 1 kl.I165 pošng

1987-06-16 VšrmdŲ SBK
Guideline's Sky Sign 3 kl.I115 pošng

1987-06-14 Ystad SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III247 pošng
LP Benliz Black Swan Nauticat 3 kl.II115 pošng
Robust Chocolate Teddy Bear 2 kl.I158 pošng
LP Laban 2 kl.I144 pošng
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.I184 pošng
Puhs Indian Byron 1 kl.I173 pošng

1987-06-14 Waxholm SBK
Saba 2 kl.III239.5 pošng
Friskus Glader 2 kl.I148 pošng

1987-06-14 Sala SBK
LP Fairybells Arabella-Fairy 3 kl.III212.5 pošng
LP Fairybells Lady Amibell 1 kl.I184.5 pošng

1987-06-14 NšssjŲ SBK
SE LCH Kamrats Balber 1 kl.III258 pošng
Kamrats Tiger 2 kl.I152 pošng
Dobbi 1 kl.I167.5 pošng

1987-06-14 Hudiksvall SBK
Paddywags Chocolate Cream 1 kl.I163.5 pošng
Paddywags Buccaneer 1 kl.I161.5 pošng

1987-06-14 SŲderŚsen SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III260 pošng
SE LCH LP Snšrtan 1 kl.II175 pošng

1987-06-14 Munkedal SBK
SE LCH Aiolos 2 kl.II148.5 pošng
Willows Rudolf Valentino 2 kl.I156 pošng
Country Flowers Creamcake 2 kl.I148 pošng
Monk Valley Leo 1 kl.I162 pošng

1987-06-14 Borlšnge SBK
LP Adam 2 kl.II146 pošng

1987-06-14 JŲnkŲping SKK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 3 kl.III217 pošng

1987-06-13 Trollhšttan SBK
LP Grynet 1 kl.I164.5 pošng

1987-06-13 Tomten SBK
Labbetorps Guardian Angel 3 kl.I225 pošng
SE UCH Canrud's Country-Music 3 kl.I136.5 pošng
Zorro 3 kl.I126 pošng
Rodarbal Kickans Pšrla 2 kl.I158 pošng
Atos 2 kl.I140.5 pošng
Canrud's Cherry-Ames 1 kl.I160.5 pošng

1987-06-13 Lessebo SBK
El Nido's Hungrey-Heart 1 kl.I166 pošng

1987-06-13 Flen SBK
LP Dino 1 kl.I165.5 pošng

1987-06-13 Arboga SBK
LP Cehro 3 kl.III209 pošng

1987-06-13 JŲnkŲping SKK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 1 kl.III257 pošng

1987-06-12 Vara-Gršstorp SBK
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.III282 pošng
Tanja 3 kl.I123 pošng

1987-06-12 Tierp SBK
LP Buxter 1 kl.I162.5 pošng

1987-06-12 SkellefteŚ SBK
Algot 2 kl.II148.5 pošng

1987-06-12 Mark SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Follow-Me 1 kl.III281 pošng
Minnows Xtra Black Lady 1 kl.I181 pošng

1987-06-11 Roslagen SBK
Saba 2 kl.III239.5 pošng
Lillan 2 kl.I157 pošng

1987-06-10 Uppsala SBK
Marrowbones Nocturn 2 kl.I156.5 pošng

1987-06-10 Nacka SBK
Guideline's Sky Sign 3 kl.I100.5 pošng
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.I147 pošng

1987-06-10 Falkenberg SBK
SE LCH Baltasar 2 kl.III230.5 pošng
Lady 1 kl.II173 pošng
LP Buster 2 kl.I151.5 pošng
LP Edsvinds Caxe 1 kl.I176 pošng

1987-06-08 MjŲlby SBK
Tokarps Geoff 3 kl.I110 pošng
Barras 2 kl.I159 pošng
Adam 1 kl.I167.5 pošng

1987-06-08 Landskrona SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 3 kl.III205.5 pošng
LP Laika 2 kl.I150 pošng

1987-06-07 Borlšnge SSRK
LP Adam 2 kl.II150 pošng
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.II171 pošng
Hut's Hanna 3 kl.I132 pošng

1987-06-07 Boden SBK 870608
Fabian 1 kl.III261 pošng

1987-06-07 NorrkŲping SBK
LP Broadmarks Black Knight 3 kl.II129 pošng

1987-06-07 OxelŲsund SBK
Aros 3 kl.I139 pošng
Tomtekullas Juvel 3 kl.I123 pošng

1987-06-07 MalmŲ SBK
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.I182 pošng

1987-06-07 JŲnkŲping SBK
LP Messalin's Najad 1 kl.I171.5 pošng

1987-06-07 Hylte SBK
Hšrkilas Ingo I 2 kl.I142 pošng

1987-06-06 Vimmerbyorten SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III251 pošng

1987-06-06 LaxŚ SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 kl.III226 pošng

1987-06-05 GŲtene SBK
SE LCH LP Idas Pia 3 kl.II222 pošng
Atos 2 kl.I151.5 pošng
Canrud's Cherry-Ames 1 kl.I176 pošng
Kickan 1 kl.I164 pošng

1987-06-04 ÷sthammar SBK
ńlvgŚrdens Polka 2 kl.I150 pošng

1987-06-04 MšlarŲ SBK
LP Beacomeblossom 3 kl.III211 pošng
LP Willows Harmony 1 kl.I177 pošng

1987-06-04 Botkyrka SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.III242 pošng

1987-06-03 Všllingby SBK
LP Beacomeblossom 3 kl.III195.5 pošng

1987-06-02 Tomten SBK
Zorro 3 kl.I134.5 pošng

1987-06-02 Danderyd-Tšby SBK
Saba 1 kl.III271 pošng
LP Bonny 1 kl.II165.5 pošng

1987-05-31 SollefteŚ SBK
Sindy 2 kl.II148 pošng
Khamse's Century Man 3 kl.I129 pošng
Eatons Kostello 3 kl.I121 pošng

1987-05-31 Mšrsta-Sigtuna SBK
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.I153 pošng

1987-05-31 SšvsjŲ SBK
Kamrats Tiger 3 kl.I128.5 pošng

1987-05-31 Malung SBK
Dolly 2 kl.I147 pošng
LP Anni 1 kl.I160.5 pošng

1987-05-31 Ruddalen SSRK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III304 pošng
LP Mc Gredy's Tjatte 1 kl.II185 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 2 kl.I151 pošng
Chap's Hopi 2 kl.I141 pošng
LP Ingmos Oscar 1 kl.I179 pošng

1987-05-31 GŲteborg SKK
LP Zeb 2 kl.II146.5 pošng

1987-05-30 EksjŲ SBK
SE LCH Kamrats Balber 3 kl.III202 pošng

1987-05-30 Pinnarp SSRK
Barbaresco 1 kl.I173 pošng
SE UCH Fairchilds Benitha 1 kl.I161 pošng

1987-05-30 Kungšlv SBK
SE LCH SE BCH Lisa 1 kl.III258 pošng
Minnows Wilhelmina 2 kl.I158.5 pošng
Mitzy 2 kl.I154.5 pošng

1987-05-30 Arvidsjaur SBK
Big-One 2 kl.II152.5 pošng

1987-05-30 Nynšshamn SBK
SE LCH LP Athos 2 kl.III224.5 pošng

1987-05-30 Kungsbacka SBK
Malin 2 kl.I154 pošng
Minnows Xtra Black Lady 1 kl.I160 pošng

1987-05-30 Katrineholm SBK
Kamrats Izza 3 kl.II112 pošng
LP Dino 3 kl.I110 pošng
TJH LP Parih's Cus'tard Man 2 kl.I142 pošng

1987-05-30 GŲteborg SKK
LP Rodarbal Kickans Mary 3 kl.I131 pošng
LP Ingmos Oscar 1 Hp kl.I0 pošng

1987-05-29 LidkŲping SBK
SE LCH LP Bamse 1 kl.III283.5 pošng
SE LCH LP Idas Pia 1 kl.III270.5 pošng

1987-05-29 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 2 kl.III244.5 pošng

1987-05-29 Askersund SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 kl.III265 pošng
Lufsen 3 kl.II122.5 pošng
Labbetorps Feeling-Fun 3 kl.I133 pošng

1987-05-28 Ňseda SMKK
LP LabbegŚrden's Valsande Viktoria 2 kl.I158 pošng
Isabelle 2 kl.I144 pošng

1987-05-28 Nora SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III257 pošng

1987-05-28 UmeŚ SBK
SE LCH Buffy 2 kl.III252.5 pošng

1987-05-28 Boden SBK
Fabian 2 kl.III251 pošng

1987-05-28 SŲlvesborg SBK
LP Spectron Olivin 1 kl.II164.5 pošng
Havalidens ńmy 3 kl.I124 pošng
Bella 1 kl.I185 pošng

1987-05-28 SydŲ SkŚne SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III246 pošng
LP Laika 3 kl.I134.5 pošng
Puhs Indian Byron 1 kl.I177 pošng
LP Laban 1 kl.I162 pošng

1987-05-25 Jšrfšlla SBK
LP Bonny 2 kl.II158 pošng

1987-05-24 Falun SHU
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.III288.5 pošng
SE LCH LP Black-Girl 3 kl.II118.5 pošng
LP Adam 2 kl.II146.5 pošng

1987-05-24 Nybro SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.II155 pošng

1987-05-24 Markaryd SBK
SE LCH Morrie 2 kl.III249 pošng
SE LCH Baltasar 1 kl.III264 pošng
Brantastigs Urik 3 kl.I120 pošng

1987-05-24 Lomma SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III305 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.II159 pošng
Dalhagens Jackdaw 3 kl.I115 pošng
Alpha 3 kl.I108 pošng

1987-05-24 GŲinge-Broby SBK
SE LCH Kšckens Kasper 3 kl.III213 pošng
LP Cindy 1 kl.II174.5 pošng

1987-05-24 Arvika SBK
LP Anoifs Delila 3 kl.I122 pošng

1987-05-24 Ale SBK
Datsrŕges Lollo 1 kl.I160 pošng

1987-05-24 Bengtsfors SKK
LP Ingmos Oscar 1 Hp kl.I160 pošng

1987-05-23 SkellefteŚ SBK
SE LCH LP Stygger 3 ekl208 pošng

1987-05-23 Lund SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 3 kl.II114 pošng
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.I169 pošng

1987-05-23 Ludvika SBK
Eatons Hooray For What 3 kl.I139 pošng

1987-05-23 GullspŚng SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 kl.III246.5 pošng

1987-05-23 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 3 kl.I132 pošng

1987-05-23 Finsta SPK
Willows Charlie Chaplin 2 kl.I153.5 pošng

1987-05-23 Ňsele SHU
LP Waterfly's Lorresome Boy 1 kl.II164 pošng
Destinys Alexandra 2 kl.I154 pošng
Cresendos Skip to My Lou 2 kl.I140 pošng

1987-05-22 Knivsta SBK
Idas Felix 3 kl.I132 pošng

1987-05-17 SkŲvde SBK
LP Highstones Nilas 3 kl.II138.5 pošng
Minnows Minister 3 kl.I133 pošng
Labbetorps Guardian Angel 1 kl.I169 pošng

1987-05-17 Skurup SBK
Pamos Angelique 2 kl.I142 pošng
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.I171 pošng

1987-05-17 NykŲping SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.III234.5 pošng
LP Dino 2 kl.I143.5 pošng

1987-05-17 N:a Gotland SBK
SE LCH Aria 1 kl.III274 pošng
OrmŲgas Victoria 3 kl.II138 pošng

1987-05-17 Ljungby SBK
Puhs Black Man 2 kl.I142 pošng

1987-05-17 Kristianstad SBK
LP Cindy 3 kl.II126 pošng
LP Laika 2 kl.I148 pošng

1987-05-17 Bollnšs SBK
Paddywags Buccaneer 2 kl.I150 pošng
Pikette Ludvig 1 kl.I167.5 pošng

1987-05-17 Lomma SHU
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.II167 pošng

1987-05-17 Gšvle SHU
Opaline 1 kl.I177 pošng
Paddywags Shamrock 1 kl.I175.5 pošng

1987-05-16 ńngelholm SBK
Bizze 3 kl.I119 pošng

1987-05-16 Všstervik SBK
Jasmine-Nymph 3 kl.I114 pošng
Julia 3 kl.I102 pošng
Ferdinand 2 kl.I140 pošng

1987-05-16 TranŚs SBK
SE LCH Kamrats Balber 2 kl.III252 pošng
Puhs Isak 3 kl.I136 pošng
LP Kamrats Kram 1 kl.I167 pošng

1987-05-16 Tibro SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 kl.III278 pošng
Sandie 3 kl.I125 pošng

1987-05-16 HšverŲ SBK
Track's Gaja 2 kl.I158 pošng

1987-05-16 Borlšnge SBK
Eatons Hooray For What 2 kl.I154 pošng
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 2 ekl248.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 2 ekl245.5 pošng

1987-05-16 SkŚne-Blekinge SBK/AFRS
LP Laban 2 kl.I158.5 pošng
LP Laika 2 kl.I152.5 pošng

1987-05-16 TjolŲholm SKV
Malin 1 kl.I191.5 pošng

1987-05-16 LinkŲping SKK
Barras 2 kl.I149 pošng

1987-05-14 Stockholm SŲ SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 ekl280.5 pošng

1987-05-13 Stockholm SBK 870517
LP Beacomeblossom 2 kl.III232 pošng

1987-05-13 Kind SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Follow-Me 1 kl.III266 pošng
Mandylike's Light-Milou 2 kl.II148 pošng

1987-05-13 Botkyrka SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 ekl296.5 pošng

1987-05-12 TyresŲ SBK
Willows Moonshine 2 kl.I146 pošng

1987-05-10 SkellefteŚ SBK
SE LCH LP Stygger 1 kl.III272.5 pošng

1987-05-10 Eskilstuna SBK
LP Frosta Beata-Snurr 1 kl.II171 pošng

1987-05-10 Falun SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 3 kl.III215 pošng

1987-05-10 Hallstahammar SBK
Kamrats Izza 1 kl.I182 pošng

1987-05-10 HŲganšs SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III282.5 pošng
SE LCH Morrie 1 kl.III256.5 pošng
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 1 kl.I184 pošng

1987-05-10 KungsŲr SBK
LP Broadmarks Black Knight 1 kl.I178 pošng

1987-05-09 Mariestad SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 kl.III269 pošng
Freja 1 kl.II172 pošng

1987-05-09 Stršngnšs SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.III247 pošng
Tidernas Whatabout William 1 kl.I164 pošng

1987-05-09 Tanum SBK
Willows Rudolf Valentino 2 kl.I148 pošng
TJH Pluto 1 kl.I168 pošng

1987-05-09 Varberg SBK
Totte 2 kl.I146.5 pošng
Mandylike's Baidy-Cheerful 2 kl.I145 pošng
LP Edsvinds Caxe 1 kl.I173.5 pošng
Minnows Xtra Black Lady 1 kl.I168 pošng

1987-05-09 VšxjŲ-Lessebo SBK
Nancy 3 kl.I130 pošng

1987-05-09 ŇmŚl SBK
LP Anoifs Delila 2 kl.I140 pošng

1987-05-09 ÷rebro SBK
Lufsen 3 kl.II130.5 pošng

1987-05-09 MalmŲ SHU
Kammahavs Black Anemon 2 kl.II155 pošng

1987-05-09 EkerŲ SSRK
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.I159 pošng
Nightshadow's Moon-Shadow 2 kl.I155 pošng
Willows Moonshine 2 kl.I155 pošng
Marrowbones Dancing-Bride 2 kl.I154 pošng
Flashing Medow's Lady-Mendoza 1 kl.I181 pošng
Cindys PompŲs 1 kl.I168.5 pošng
LP Fairybells Lady Amibell 1 kl.I166 pošng
LP Willows Harmony 1 kl.I166 pošng

1987-05-03 Blekinge SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III291.5 pošng

1987-05-03 SvalŲv SBK
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 1 kl.I163 pošng

1987-05-03 ÷deshŲg ÷KK
Amos 1 kl.I169 pošng

1987-05-03 TorsŚs SBK
LP Duckling's Kingbird 1 kl.I168 pošng

1987-05-03 Skara SKK
Atos 1 kl.I169 pošng

1987-05-02 HšrnŲsand SBK
LP Waterfly's Lorresome Boy 2 kl.II147.5 pošng
Paddywags Buccaneer 3 kl.I132 pošng
Khamse's Century Man 3 kl.I120 pošng
Paddywags Chocolate Cream 2 kl.I157.5 pošng

1987-05-02 Skutskšr SBK
Ruffa 3 kl.I122 pošng
Eatons Henry Sweet Henry 2 kl.I158.5 pošng

1987-05-02 S:a Gotland SBK
Massgaisten's Bysen 3 kl.I125 pošng
OrmŲgas Victoria 1 kl.I170 pošng

1987-05-02 Lysekil SBK
SE LCH Aiolos 3 kl.II138.5 pošng
Bonett 3 kl.I125.5 pošng
Kimbo 3 kl.I113 pošng
Country Flowers Creamcake 2 kl.I155.5 pošng

1987-05-01 HŲŲr-HŲrby SBK
LP Aases Ester 2 kl.I158.5 pošng
LP Laika 2 kl.I157.5 pošng
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 1 kl.I160 pošng

1987-05-01 TimrŚ SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 3 kl.III203.5 pošng

1987-05-01 SmŚlandsstenar SBK
LP Aly 1 kl.II166.5 pošng

1987-04-27 ÷sterŚker SBK
Icing 1 kl.I182 pošng

1987-04-26 Vara-Gršstorp SBK
SE LCH LP Bamse 1 kl.III267 pošng

1987-04-26 Oskarshamn SBK
LP Sarra 1 kl.I172 pošng
Ferdinand 1 kl.I166 pošng

1987-04-26 Halmstad SBK
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 1 kl.I174.5 pošng

1987-04-26 VšsterŚs SKK
LP Adam 2 kl.II159.2 pošng

1987-04-25 Všsby SBK
LP Bonny 1 kl.I168.5 pošng

1987-04-25 Tollarp SBK
LP Laika 2 kl.I150 pošng

1987-04-25 MjŲlby SBK
LP Kamrats Kram 1 kl.I175 pošng

1987-04-25 Herrljunga SBK
LP Highstones Nilas 3 kl.II133 pošng
Bamse 2 kl.II150.5 pošng
Zeubulon 2 kl.I156 pošng

1987-04-25 FrŲvi SBK
LP Cehro 2 kl.III244 pošng

1987-04-25 Ed SBK
Country Flowers Creamcake 3 kl.I129 pošng
Wolas Solangelica 1 kl.I166 pošng

1987-04-18 Stockholm SKK
Saba 3 kl.III203 pošng

1987-04-17 Mellerud SBK
LP Charack's Kurry-Girl 1 kl.II161 pošng
LP Anoifs Delila 1 kl.I171 pošng

1987-04-12 Nacka SBK
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.I152 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 ekl270 pošng

1987-04-12 Helsingborg SBK
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 2 kl.I149 pošng

1987-04-12 Fšrgelanda SBK
Aktaion 3 kl.II139.5 pošng
SE LCH Aiolos 2 kl.II159 pošng
Afrodite 2 kl.I158 pošng

1987-04-12 FinspŚng SBK
Broadmarks Black Treacle 3 kl.I125 pošng

1987-04-12 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.II184 pošng
LP Willows Harmony 1 kl.I179.5 pošng

1987-04-11 Gšvle SBK
LP Adam 3 kl.II136 pošng
SE LCH Izmir 1 kl.II169.5 pošng
Opaline 2 kl.I149.5 pošng

1987-04-11 Bengtsfors SBK
Wolas Solangelica 1 kl.I163 pošng

1987-04-05 ÷land SBK
Sisu 2 kl.I158.5 pošng
LP Duckling's Kingbird 1 kl.I181.5 pošng

1987-04-05 Všllingby SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 2 kl.III227.5 pošng

1987-04-05 Boxholm SBK
LP Kamrats Kram 2 kl.I144 pošng

1987-04-04 EslŲv SBK
LP Laban 3 kl.I135 pošng
LP Laika 2 kl.I146 pošng

1987-03-29 Ňhus SBK
Tosca 3 kl.III219 pošng
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 1 kl.I178.5 pošng

1987-03-29 Sšffle SBK
SE LCH LP Puhs Impassion 3 kl.III213.5 pošng
LP Anoifs Delila 1 kl.I176.5 pošng

1987-03-28 Stršngnšs S÷KK 870329
LP Sandy 1 kl.I168 pošng

1987-03-22 LidingŲ SBK
Edgar 3 kl.II111.5 pošng

1987-03-21 Sundsvall SBK
SE LCH Kamrats Ulmus 1 kl.III261.5 pošng
Paddywags Buccaneer 2 kl.I150.5 pošng

1987-03-21 Stockholmsavd SBK
Zinka 3 kl.I139 pošng

1987-03-21 Eskilstuna SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 kl.III236.5 pošng

1987-03-15 HŲganšs SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III265.5 pošng
LP Laika 1 kl.I160 pošng

1987-03-15 Fagersta SBK
Ruwa's Ailos-Breeze 2 kl.I151 pošng

1987-03-14 EnkŲping SBK
Track's Queen 1 kl.I178 pošng
Dafne 1 kl.I160 pošng

1987-03-08 V:a Medelpad SBK
LP Anisette 1 kl.I176 pošng

1987-03-08 Stršngnšs SBK
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 3 kl.III217 pošng
LP Dizzy-Daisy 1 kl.II164.5 pošng
DrŲgstas Agat 2 kl.I144 pošng

1987-03-08 Jšrfšlla SBK
Zinka 2 kl.I154 pošng

1987-03-01 TorsŚs SBK
SE LCH Aida 3 kl.III213 pošng

1987-02-21 Tierp SBK
Eatons Henry Sweet Henry 2 kl.I146 pošng
LP Sandy 1 kl.I168 pošng

1987-02-08 ÷sthammar SBK
LP Adam 3 kl.II125.5 pošng
LP Sandy 1 kl.I169 pošng

1987-01-31 SkellefteŚ SBK
Big-One 2 kl.II144 pošng

1987-01-25 HšrnŲsand SBK
LP Anisette 1 kl.I160.5 pošng

1987-01-03 Skutskšr SBK
Zebulon 3 kl.I130 pošng
LP Sandy 2 kl.I153 pošng
Eatons Henry Sweet Henry 1 kl.I166 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017