Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1988

Resultat i namnordning


1988-12-26 SŲlvesborg SBK
Havalidens ńmy 1 kl.II171 pošng
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 2 kl.I145 pošng
Knorrs Filippa 1 kl.I176 pošng

1988-12-11 ÷sterŚker SBK
Edgar 2 kl.II154.5 pošng
Groovie's Jaqueline Bisset 2 kl.I156 pošng
Labbret's Love Letters 1 kl.I182 pošng

1988-12-04 MalmŲ SBK
Asterix 2 kl.III237.5 pošng
SE BCH Rock Rings Mingo 1 kl.II174 pošng
Yerbas Zorro 2 kl.I158 pošng
LP Robust Yellow La Maffia 1 kl.I163 pošng

1988-12-04 Kind SBK
SE LCH LP Mindy 1 kl.III288.5 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III288.5 pošng
LP Befana 3 kl.II134.5 pošng
Mandylike's Baidy-Cheerful 1 kl.II165.5 pošng
Mandylike's Beliz-Cheerful 3 kl.I139.5 pošng
LP GrevgŚrdens Albert 2 kl.I158 pošng

1988-12-03 Varberg SBK
Idas Faxe 3 kl.III217.5 pošng
Ingmos Priamos 2 kl.III248.5 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III300 pošng
Idas Klara 3 kl.II116 pošng
LP Edsvinds Caxe 3 kl.II111 pošng
Minnows Xtra Black Lady 1 kl.II179.5 pošng
LP GrevgŚrdens Albert 2 kl.I155 pošng
LP Edsvinds Charlie 1 kl.I184 pošng
LP Všttlestugans Unni 1 kl.I164.5 pošng

1988-12-03 KŲping SBK
Imp's Mary Ann 2 kl.II158 pošng

1988-11-27 ńngelholm SBK
Asterix 2 kl.III254 pošng
Pyrremanos Joker Man 3 kl.I137 pošng
Marksman's Charming Charley 2 kl.I145 pošng
LP Like'ims Christmas Carol 1 kl.I170 pošng
Rock Rings Ramboo The Big Boxer 1 kl.I166 pošng

1988-11-27 Nacka SBK
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.III226 pošng
Edgar 3 kl.II133 pošng
LP Natacha 1 kl.I186 pošng

1988-11-27 GŲteborg SBK
Idas Faxe 2 kl.III252 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III308.5 pošng
Buster 3 kl.I124 pošng
LP Edsvinds Charlie 2 kl.I159 pošng
LP Všttlestugans Unni 2 kl.I144 pošng

1988-11-26 Uppsala SBK
LP Dizzy-Daisy 2 kl.III241 pošng
Runtunas Larry 2 kl.I150 pošng

1988-11-20 Mariestad SBK
SE LCH LP Lizzy 3 kl.III206 pošng
TJH O'Sofinas Harlequin 3 kl.I137 pošng
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.I134 pošng
Bobdog's Emperor 2 kl.I153 pošng
Clark 2 kl.I153 pošng
LP Blommans Liane 1 kl.I178.5 pošng

1988-11-20 Visby SBK
SE LCH Aria 1 kl.III271 pošng

1988-11-20 Skurup SBK
Waterfly's Knytt 3 kl.III151 pošng
SE LCH LP Ali 2 kl.III240 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.III259.5 pošng
Egus 1 kl.I164 pošng

1988-11-20 MšlarŲ SBK
TJH LP Ceasar 2 kl.I142 pošng

1988-11-13 Stršngnšs SBK
DrŲgstas Agat 2 kl.II154.5 pošng
Cenita 2 kl.II143 pošng

1988-11-13 LidingŲ SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 3 kl.III204 pošng
Edgar 2 kl.II158.5 pošng
Askrikes Emily 3 kl.I135 pošng

1988-11-13 Katrineholm SBK
LP Adam 2 kl.II148.5 pošng
Cognac's Sir Rolfo 2 kl.I156.5 pošng

1988-11-13 Karlskoga SBK
Crash 1 kl.II169 pošng

1988-11-13 Hšssleholm SBK
LP Like'ims Jolly Jenny 3 kl.III212 pošng

1988-11-13 Hjo SBK
Illuster's Mascott 2 kl.I147 pošng

1988-11-13 Vadstena SBK
LP Kamrats Kram 2 kl.II153.5 pošng
Fairchilds Coxie 3 kl.I123 pošng

1988-11-12 Sthlm SŲ Ňgesta SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 2 kl.III236 pošng
TJH LP Ceasar 1 kl.I168 pošng
LP Askrikes Dixie 1 kl.I162.5 pošng

1988-11-12 VšxjŲ SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III228.5 pošng
Utnšs Charlie Boy 2 kl.I149 pošng
Stifinnerens Hilmar 1 kl.I164 pošng

1988-11-12 Kungšlv SBK
Idas Faxe 2 kl.III254 pošng
LP Rainstone Y Norpan 2 kl.III247.5 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II190.5 pošng
TJH LP Country Flowers Eliza 2 kl.I150 pošng
LP Edsvinds Charlie 1 kl.I185 pošng
LP GrevgŚrdens Albert 1 kl.I161 pošng

1988-11-12 Kungsbacka SBK
LP Edsvinds Caxe 3 kl.II126 pošng
Ňslidens Zivanna 3 kl.II121 pošng
SE LCH LP Country Flowers Errol 2 kl.II152 pošng
TJH Cindy 3 kl.I108 pošng
Bayard 3 kl.I100.5 pošng
Birham's Arrac 2 kl.I148 pošng

1988-11-12 Hallsberg SBK
HS Goliat 3 kl.I129.5 pošng
Bubben 3 kl.I114 pošng
Lšrkhyddans Sunny 3 kl.I111 pošng
Amason 2 kl.I154 pošng
Lavita 2 kl.I152 pošng
Bobdog's Emperor 2 kl.I149 pošng

1988-11-12 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 3 kl.II135 pošng
Sugar Cane Better-Be-Sure 1 kl.I162 pošng

1988-11-06 Vaxholm SBK
Saba 3 kl.III193 pošng

1988-11-06 SkŲvde SBK
TJH Mandylike's Birdi-Cheerful 2 kl.I144 pošng

1988-11-06 Kristianstad SBK
Asterix 2 kl.III225.5 pošng
Pappilon 2 kl.I158 pošng
Angelina 2 kl.I151.5 pošng
Rock Rings Ramboo The Big Boxer 1 kl.I176 pošng
LP El Nido's Sherry-Darling 1 kl.I170.5 pošng

1988-11-06 Karlskrona SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 3 kl.I132 pošng

1988-11-06 FinspŚng SBK
Bobdog's Emperor 3 kl.I125 pošng

1988-11-05 ÷deshŲg ÷KK
LP Kamrats Kram 3 kl.II112 pošng
Barras 2 kl.II144.5 pošng
Afrodite 3 kl.I121 pošng
Rick 2 kl.I156 pošng

1988-11-05 PiteŚ SBK
Bosti 2 kl.III232 pošng
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.I142 pošng
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.I175 pošng

1988-11-05 TyresŲ SBK 881106
Labbret's Love Letters 1 kl.I187.5 pošng
TJH LP Ceasar 1 kl.I169.5 pošng

1988-11-05 Tierp SBK
LP Sandy 3 kl.II127 pošng
Boldwind's Surprise-Me 2 kl.I147 pošng

1988-11-05 Simrishamn SBK
Ballo 2 kl.I154 pošng

1988-11-05 Eskilstuna SBK
DrŲgstas Agat 3 kl.II136.5 pošng
Cenita 3 kl.II112 pošng

1988-11-05 GŲteborg SKK INT
LP GrevgŚrdens Albert 3 kl.I161.5 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 2 kl.I153.5 pošng

1988-11-04 Tibro SBK
SE LCH LP Lizzy 3 kl.III218 pošng
Tezzie 2 kl.I150.5 pošng

1988-10-31 Mšrsta SHU
Attikonak Handy-Dandy 1 kl.II160 pošng
LP Bork 1 kl.I166.5 pošng

1988-10-30 Svedala SBK
Waterfly's Knytt 3 kl.III209 pošng
LP Like'ims Jolly Jenny 3 kl.III196 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III240 pošng
Asterix 2 kl.III239 pošng
Puhs Indian Byron 1 kl.II178.5 pošng
Landlabb's Madonna 3 kl.I139 pošng
Yerbas Zorro 3 kl.I122 pošng
Alpha 2 kl.I151 pošng
Jiima's Baby-Binette 2 kl.I142 pošng
Lordben 1 kl.I173 pošng
LP TvŚan-Zeb 1 kl.I168 pošng

1988-10-30 Saxnšs SBK
Messalin's Ymer 1 kl.I171 pošng

1988-10-30 OxelŲsund SBK
SE LCH Aria 2 kl.III242 pošng

1988-10-30 Lycksele SBK
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.I158 pošng

1988-10-30 Uppsala SHU
LP Bork 1 kl.I169 pošng

1988-10-30 VšrmdŲ SBK
Modus Vivendis Afrodite 3 kl.I112 pošng

1988-10-30 Bollnšs SBK
Gyllene Horden's Gungner 3 kl.I109 pošng
Bea 2 kl.I152.5 pošng
Fannie 2 kl.I144.5 pošng

1988-10-30 ÷sthammar SHU
TJH Puhs Free-Maid 1 kl.I178 pošng

1988-10-29 SŲdertšlje SBK
LP Dizzy-Daisy 2 kl.III230 pošng
SE LCH Aria 1 kl.III278 pošng

1988-10-29 Sundsvall SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 3 kl.I122 pošng

1988-10-29 EksjŲ SBK
SE LCH LP Poor-Andy 2 kl.III235 pošng
SE LCH Kamrats Balber 2 kl.III230 pošng

1988-10-29 Bengtsfors SBK
TJH Jack 1 kl.II173.5 pošng

1988-10-23 Sandviken SHU
SE LCH Izmir 1 kl.III285.5 pošng
Anja 1 kl.I170 pošng

1988-10-23 ÷sthammar SBK
Precious Friend Topping Lad 1 kl.I166.5 pošng

1988-10-23 Všrnamo SBK
Ahead We Go Lovely-Lucy 3 kl.I121 pošng
Utnšs Charlie Boy 2 kl.I152.5 pošng
Stifinnerens Hilmar 2 kl.I140 pošng

1988-10-23 Njudungs SBK
Canrud's Ronja-Rose 2 kl.II146 pošng
Daysi 2 kl.I157.5 pošng
Durtregs Beda 2 kl.I141.5 pošng

1988-10-23 Mariestad SBK
SE LCH LP Lizzy 2 kl.III254 pošng

1988-10-23 Kalmar SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III232.5 pošng
El Nido's The-Angel 3 kl.II125.5 pošng
Messalin's Ymer 2 kl.I157.5 pošng
LabbegŚrden's Betty Boop 2 kl.I144.5 pošng

1988-10-22 Mellerud SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 2 kl.I146.5 pošng

1988-10-22 Marks SBK
Mandylike's Baidy-Cheerful 1 kl.II180 pošng
Minnows Xtra Black Lady 1 kl.II179 pošng
Mandylike's Beliz-Cheerful 2 kl.I151.5 pošng
Ňslidens Yosefin 2 kl.I149.5 pošng
Capella 2 kl.I146.5 pošng
Gummas Kandi 1 kl.I184 pošng
LP Befana 1 kl.I176 pošng

1988-10-22 Ale (nŲdinge) SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III304.5 pošng

1988-10-22 Herrljunga SBK
LP Rainstone Y Norpan 2 kl.III249 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 2 kl.II159 pošng
Bamse 2 kl.II145 pošng
LP GrevgŚrdens Albert 3 kl.I138.5 pošng

1988-10-22 GŲtene SBK
LP Blommans Liane 1 kl.I181.5 pošng

1988-10-22 Gšvle SBK
SE LCH Izmir 1 kl.III287 pošng

1988-10-22 EnkŲping SBK
LP Fairybells Lady Amibell 2 kl.II143 pošng

1988-10-16 Boden SBK
Bosti 2 kl.III253 pošng

1988-10-16 S:Ų SkŚne SjŲbo SBK
LP Benliz Black Swan Nauticat 1 kl.III259.5 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.III257 pošng
LP Laika 3 kl.II130 pošng

1988-10-16 Bjuv SBK
Pyrremanos Hurricane 2 kl.I146 pošng
LP Like'ims Christmas Carol 1 kl.I167 pošng

1988-10-16 Varberg SPK
SE LCH LP Country Flowers Errol 3 kl.II130 pošng
LP Edsvinds Caxe 1 kl.II164 pošng

1988-10-16 Oskarshamn SBK
LP Warringah's in Favour 1 kl.I168.5 pošng

1988-10-15 V:a Medelpad SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 2 kl.I152 pošng

1988-10-15 Trollhšttan SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III311 pošng
LP Rainstone Y Norpan 1 kl.III271.5 pošng
Idas Klara 2 kl.II155 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II163.5 pošng
LP GrevgŚrdens Albert 1 kl.I160 pošng

1988-10-15 Vimmerby SBK
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.III276.5 pošng
Mimmi 3 kl.I138 pošng

1988-10-15 Všsby SBK 881016
LP Dizzy-Daisy 3 kl.III206 pošng
Marrowbones Dancing-Bride 2 kl.I157.5 pošng

1988-10-15 Borlšnge SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III268.5 pošng
Bea 2 kl.I143 pošng

1988-10-15 ŇmŚl SBK
Crash 1 kl.I164 pošng

1988-10-09 Ulricehamn SBK
SE LCH LP Mindy 1 kl.III291 pošng
Daisy-Maid 2 kl.II145 pošng
Tjorven 3 kl.I119 pošng
Mc Gredy's Stevie 2 kl.I148 pošng

1988-10-09 NšssjŲ SBK
SE LCH Kamrats Balber 1 kl.III261 pošng

1988-10-09 Munkedal SBK
Monk Valley Leo 1 kl.II171.5 pošng
Willows Rudolf Valentino 1 kl.II167 pošng

1988-10-09 Lomma SBK
Asterix 1 kl.III275 pošng

1988-10-09 LidkŲping SBK
Griff 3 kl.I133 pošng
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.I100 pošng

1988-10-09 Katrineholm SBK
TJH LP Parih's Cus'tard Man 2 kl.I145 pošng

1988-10-09 GŲinge/Broby SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 3 kl.III214 pošng
LP Laika 3 kl.II122 pošng

1988-10-09 Danderyd/Tšby SBK
Labbret's Soldier Boy 1 kl.I179 pošng

1988-10-08 Uppsala SBK
SE LCH Izmir 1 kl.III267.5 pošng
Precious Friend Clear-Evidence 3 kl.I112 pošng

1988-10-08 TranŚs SBK
LP Kamrats Kram 2 kl.II148.5 pošng
Bianca 1 kl.II171 pošng

1988-10-08 Kristinehamn SBK
Crash 1 kl.I171 pošng

1988-10-08 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 1 kl.I180.5 pošng

1988-10-08 Falun SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 2 kl.III227 pošng
Dolly 3 kl.I129 pošng
Bea 2 kl.I153.5 pošng

1988-10-02 Mšrsta SBK
Attikonak Handy-Dandy 1 kl.II160 pošng

1988-10-02 ÷sterŚker SBK
Labbret's Love Letters 1 kl.I173.5 pošng

1988-10-02 ÷rkelljunga SBK
Asterix 2 kl.III253 pošng
Robust Yellow Muddy Sunshine 3 kl.I121 pošng
Rock Rings Ramboo The Big Boxer 1 kl.I164 pošng

1988-10-02 Ludvika SBK
SŲrgŚrds-Sara 3 kl.I117 pošng

1988-10-02 GŲteb/MŲlndal SBK
LP Rainstone Y Norpan 3 kl.III223.5 pošng

1988-10-02 Hofors SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 1 kl.III269.5 pošng

1988-10-02 Norrtšlje SBK
Track's Nalle 3 kl.I108 pošng

1988-10-02 LaxŚ SBK
LP Akja 1 kl.I168.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 ekl262 pošng

1988-10-01 Hjo SBK
Illuster's Mascott 1 kl.I159 pošng

1988-10-01 MjŲlby SBK
Adam 3 kl.III217 pošng
LP Kamrats Kram 3 kl.II107 pošng

1988-10-01 Nynšshamn SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III258 pošng

1988-10-01 Lerum SBK
LP Rainstone Y Norpan 3 kl.III201.5 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III278.5 pošng

1988-10-01 Všstervik SBK
SE LCH Imp's Poor-Clare 2 kl.III245 pošng

1988-10-01 UmeŚ SBK
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.I141.5 pošng

1988-10-01 Malung SBK
LP Anni 3 kl.II126 pošng
LP ByrŚsens Pondus 2 kl.II148 pošng
LP ByrŚsens Cindy 3 kl.I116 pošng

1988-09-26 Jšrfšlla SBK
LP Beacomeblossom 2 kl.III240 pošng
Ruffasmax 3 kl.I133 pošng
Labbret's Love Letters 1 kl.I173 pošng

1988-09-25 Kungsbacka SBK
Idas Faxe 3 kl.III215.5 pošng
SE LCH LP Country Flowers Errol 2 kl.I143 pošng

1988-09-25 KŲping SBK
Jesper 2 kl.II159 pošng

1988-09-25 Borgvik SBK
LP Hunky-Dory Mad Maylord 3 kl.II133.5 pošng
LP Celestas Active-Tracey 3 kl.I136.5 pošng

1988-09-25 Bollnšs SBK
LP Mimas 3 kl.II116.5 pošng
Gyllene Horden's Gungner 3 kl.I120 pošng
Bea 2 kl.I148 pošng

1988-09-24 MŲnsterŚs SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III237.5 pošng
Ferdinand 2 kl.II154 pošng

1988-09-24 Landskrona SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III252 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III262 pošng
LP TvŚan-Zeb 1 kl.I181 pošng
Pyrremanos Hurricane 1 kl.I171 pošng

1988-09-24 Skutskšr SBK
LP Sandy 2 kl.II113 pošng

1988-09-24 Hudiksvall SBK
Paddywags Buccaneer 3 kl.II109 pošng

1988-09-24 Tallmon SSRK
LP Adam 3 kl.II121 pošng
Dolly 1 kl.I161 pošng

1988-09-24 Stršngnšs SLKK
Willows Fšnrik StŚl 2 kl.II150.5 pošng

1988-09-24 Tumba SHU
LP Bork 1 kl.I183 pošng

1988-09-18 Halmstad SBK
LP Buster 3 kl.II139 pošng

1988-09-18 Vara SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.I136 pošng

1988-09-18 Ed SBK
Listaskogens Bonnie 1 kl.I175 pošng

1988-09-17 Uddevalla SBK
Minnows Xtra Black Lady 1 kl.II161.5 pošng

1988-09-17 SŲlvesborg SBK
SE LCH SE BCH Tanja 1 kl.III300.5 pošng

1988-09-17 Borlšnge SBK
LP Guideline's Pep Talk 1 kl.II160 pošng

1988-09-17 Hultsfred SBK
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.III270.5 pošng
LP Warringah's in Favour 1 kl.I171.5 pošng

1988-09-11 BjŲrklinge SBK
Precious Friend Clear-Evidence 3 kl.I113 pošng
Puhs Free-Lauce 2 kl.I159 pošng

1988-09-11 Stenungsund SBK
LP Rainstone Y Norpan 2 kl.III234 pošng
LP GrevgŚrdens Albert 3 kl.I139 pošng

1988-09-11 SkellefteŚ SBK
Big-One 1 kl.III267 pošng
LP Umaniora's Mocca Made 3 kl.II137 pošng

1988-09-11 JŲnkŲping SMKK/HHK
Bayard 3 kl.I121 pošng
Black-Baron 1 kl.I178 pošng

1988-09-11 GŲtene SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.I117 pošng

1988-09-11 Sofiero SKK
SE LCH Vapplarnas Baloo 3 kl.III199 pošng
Asterix 2 kl.III250.5 pošng
TJH Yerbas ńska 3 kl.I105 pošng
LP Robust Yellow La Maffia 1 kl.I174 pošng

1988-09-10 NorsjŲ SBK/SHU
Bosti 1 kl.III277.5 pošng

1988-09-10 Bengtsfors SBK
TJH Jack 2 kl.II141.5 pošng

1988-09-10 Sofiero SKK
Jiima's Akki 3 kl.I116 pošng

1988-09-09 Sundsvall SBK
Paddywags Buccaneer 2 kl.I148.5 pošng

1988-09-07 Všllingby SBK
Dollar 3 kl.I101 pošng

1988-09-07 KungsŲr SBK
Jesper 1 kl.II176 pošng

1988-09-04 Nedansiljan SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 1 kl.III268 pošng
LP Adam 3 kl.II131 pošng
LP Guideline's Pep Talk 1 kl.I168 pošng

1988-09-04 MalmŲ SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III262.5 pošng
LP Laika 1 kl.II170 pošng
LP Robust Yellow La Maffia 1 kl.I165.5 pošng

1988-09-04 JŲnkŲping SBK
Bianca 3 kl.II136.5 pošng
LP Kamrats Kram 2 kl.II145.5 pošng

1988-09-04 Fšrgelanda SBK
SE LCH Aiolos 3 kl.III209 pošng
Country Flowers Creamcake 2 kl.II156.5 pošng
Aktaion 2 kl.II152 pošng

1988-09-04 Všnersborg SBK
Idas Faxe 3 kl.III202 pošng
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.I131.5 pošng

1988-09-04 Vadstena SBK
Adam 3 kl.III195.5 pošng
Anki 1 kl.I163 pošng

1988-09-04 ÷land SKK
LP LabbegŚrden's Valsande Viktoria 3 kl.II128 pošng
LP Sea-Birds Helter Skelter 3 kl.I121 pošng
LabbegŚrden's Taste of Honey 2 kl.I150 pošng

1988-09-03 Kiruna SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.I194 pošng

1988-09-03 ÷land SKK
Zoltans Rockzy 3 kl.I130 pošng
Sesam 3 kl.I124 pošng

1988-08-31 Botkyrka SBK
LP Aroscas Lady Liza 1 kl.I166.5 pošng

1988-08-28 Tierp SBK
LP Sandy 3 kl.II123 pošng
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 1 kl.II161.5 pošng

1988-08-28 Emmaboda SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 1 kl.III264 pošng

1988-08-27 Hšssleholm SSD
LP Robust Yellow La Maffia 1 kl.I185.5 pošng

1988-08-27 Storuman SBK
Big-One 2 kl.III248 pošng
TJH LP Macita's Anastasia 1 kl.I118 pošng

1988-08-27 NorrkŲping SBK
SE LCH SE BCH Buster 8 kl.III293 pošng
SE LCH LP Mindy 2 kl.III258 pošng

1988-08-27 Sšffle SBK
LP Hunky-Dory Mad Maylord 2 kl.II156 pošng

1988-08-27 Ruddalen SSRK
LP Rainstone Y Norpan 3 kl.III206 pošng
SE UCH LP Minvšns Viktoria 2 kl.II156.5 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 2 kl.I159 pošng
Chap's Hopi 2 kl.I151 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.I190 pošng

1988-08-27 NykŲping SKK
LP Aroscas Lady Liza 1 kl.I168 pošng

1988-08-24 SŲdertšlje SBK
LP Dizzy-Daisy 2 kl.III253 pošng
LP Aroscas Lady Liza 1 kl.I170.5 pošng

1988-08-23 LidingŲ SBK
Edgar 2 kl.II148 pošng

1988-08-21 TorsŚs SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III247 pošng
Sesam 2 kl.I152 pošng

1988-08-21 SŲderhamn SBK
Paddywags Buccaneer 2 kl.I147 pošng

1988-08-21 Nynšshamn SBK
SE LCH LP Athos 2 kl.III254.5 pošng

1988-08-20 Vimmerbyorten SBK
SE LCH LP Poor-Andy 2 kl.III245 pošng

1988-08-20 EksjŲ SBK
Bianca 1 kl.I166 pošng

1988-08-20 JšrvsŲ SBK
LP Guideline's Pep Talk 2 kl.I157 pošng

1988-08-20 ÷rebro SKK
GŚsmossens Aston 1 Hp kl.I0 pošng

1988-08-19 Gšvle SBK 880820
Precious Friend Classic-Design 1 kl.I171 pošng

1988-08-14 Helsingborg SBK
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 1 kl.III281 pošng
LP El Nido's Sherry-Darling 2 kl.I146 pošng

1988-08-14 Ronneby SKK
LP Aases Royal Clarissa 2 kl.I150.5 pošng

1988-08-13 SvalŲv SBK/AFB
SE LCH LP Snšrtan 1 kl.III278 pošng
LP Laika 1 kl.II162 pošng
LP TvŚan-Zeb 1 kl.I171 pošng

1988-08-13 Falkenberg SBK
Idas Faxe 3 kl.III208 pošng

1988-08-13 Ronneby SKK
LP Minvšns Durc 2 kl.II144 pošng

1988-08-12 Sundsvall SBK
Paddywags Buccaneer 2 kl.I149 pošng

1988-08-12 Skara SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.I128 pošng

1988-08-12 PiteŚ SBK
÷framarks Jack-Pot 3 kl.III219 pošng
Big-One 2 kl.III250.5 pošng

1988-08-07 Hallstahammar SBK
Jesper 2 kl.II148 pošng

1988-08-07 Karlsborg SBK
SE LCH LP Lizzy 2 kl.III241.5 pošng

1988-08-07 Sandviken SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.III277.5 pošng

1988-08-07 Hallsberg SBK
Puhs Abraham 1 kl.II160 pošng

1988-08-07 Bollnšs SBK
LP Mimas 3 kl.II139 pošng

1988-08-06 Malung SBK
LP ByrŚsens Pondus 1 kl.I167 pošng

1988-08-06 Gbg-MŲlndal SBK/AFBF
Idas Faxe 3 kl.III219.5 pošng

1988-08-06 Askersund SBK
RŲrsnšs Dickens 1 kl.II169 pošng
Lavita 3 kl.I126 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 ekl290 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH LP RŲrsnšs Amie 1 ekl284.5 pošng

1988-08-05 Ystad SBK
Waterfly's Knytt 3 kl.III194 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III228 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.III282.5 pošng
LP Laika 2 kl.II159 pošng
Ballo 3 kl.I132 pošng

1988-07-30 Ovansiljan SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 2 kl.III251.5 pošng
LP ByrŚsens Pondus 1 kl.I169.5 pošng
LP Guideline's Pep Talk 1 kl.I169 pošng

1988-07-29 V Medelpad SBK
Attikonak Handy-Dandy 2 kl.II141.5 pošng

1988-07-24 ńlmhult SBK
LP El Nido's Sherry-Darling 3 kl.I118 pošng

1988-07-23 Halmstad SBK 880724
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.III254.5 pošng
SE LCH SE BCH Buster 2 kl.III254 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III279 pošng
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 1 kl.III278.5 pošng
LP Minvšns Durc 3 kl.II105 pošng
SE UCH LP Minvšns Viktoria 1 kl.II167 pošng
Bamse 3 kl.I114 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 1 kl.I180.5 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.I166 pošng

1988-07-16 Vimmerbyorten SBK
SE LCH LP Poor-Andy 3 kl.III204.5 pošng
Mimmi 3 kl.I118 pošng

1988-07-16 MalmŲ SBK
LP Robust Yellow La Maffia 2 kl.I156 pošng

1988-07-14 Stockholm SŲ SBK
LP Aroscas Lady Liza 2 kl.I156 pošng

1988-07-13 ÷land SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 3 kl.III223 pošng
Askrikes Emily 3 kl.I118 pošng

1988-07-10 ÷sthammar SBK
LP Sandy 3 kl.III138.5 pošng

1988-07-10 Ňrjšng SBK
LP Hunky-Dory Mad Maylord 3 kl.II135 pošng
TJH Jack 3 kl.II103 pošng
LP Celestas Active-Tracey 2 kl.I149 pošng

1988-07-10 Vilhelmina SBK
÷framarks Jack-Pot 2 kl.III225 pošng

1988-07-10 Vaggeryd SBK
LP Messalin's Najad 2 kl.III226 pošng
Tarmak Aftergon 2 kl.II142 pošng

1988-07-10 Laholm SKK
SE LCH LP Snšrtan 2 kl.III240.5 pošng
LP Robust Yellow La Maffia 3 kl.I131 pošng
LabbegŚrden's Yzter 1 kl.I168 pošng

1988-07-09 Visby SBK
SE LCH Aria 3 kl.III192 pošng
Chap's Hopi 2 kl.I154.5 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 1 kl.I179 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.I171 pošng

1988-07-09 Hedemora-Sšter SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 3 kl.III218 pošng
LP Adam 2 kl.II140 pošng
Winnie's Pin Up 3 kl.I108 pošng

1988-07-09 Falbygden SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 2 kl.I156 pošng
Zenta 2 kl.I149 pošng
LP Labbetorps Helter-Skelter 1 kl.I164 pošng

1988-07-09 Lillerud SSRK
LP Rodarbal Kickans Mary 2 kl.I156.5 pošng

1988-07-06 Uppsala SBK
LP Sandy 3 kl.II103 pošng
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 1 kl.I173.5 pošng

1988-07-06 KŲping SBK
Imp's Mary Ann 2 kl.II156.5 pošng

1988-07-02 Kristinehamn SBK
LP Hunky-Dory Mad Maylord 2 kl.II148 pošng
Crash 1 kl.I163.5 pošng

1988-07-02 Sštila SKK
Bamse 3 kl.II130.5 pošng
LP Minvšns Durc 3 kl.II127 pošng
Ingmos Priamos 1 kl.II162.5 pošng

1988-07-02 Visby SKK INT
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 3 kl.III214 pošng

1988-07-01 SydŲstra SkŚne SBK
SE LCH LP Snšrtan 3 kl.III211 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 3 kl.III206 pošng
Waterfly's Knytt 2 kl.III249 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III284 pošng
LP Laika 2 kl.II154 pošng
Brantastigs Falk 3 kl.I124 pošng

1988-07-01 SkŲvde SBK
TJH Mandylike's Birdi-Cheerful 2 kl.I146.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 ekl231 pošng

1988-07-01 Lycksele SBK
Adam 1 kl.II174 pošng

1988-06-26 Karlskrona SBK
LP LabbegŚrden's Valsande Viktoria 3 kl.II103 pošng

1988-06-26 Simrishamn SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.III256 pošng

1988-06-25 ŇmŚl SBK
LP Celestas Active-Tracey 3 kl.I131 pošng

1988-06-25 Dals LŚnged SKK
TJH LP Country Flowers Eliza 2 kl.I154.5 pošng

1988-06-24 Vara-Gršstorp SBK
Listaskogens Bonnie 2 kl.I157 pošng
LP Labbetorps Helter-Skelter 2 kl.I147 pošng
TJH LP Country Flowers Eliza 2 kl.I131 pošng

1988-06-19 NykŲping SBK
LP Dizzy-Daisy 2 kl.III248 pošng
LP Aroscas Lady Liza 3 kl.I128.5 pošng

1988-06-19 Falkenberg SBK
LP Buster 3 kl.II120.5 pošng
LP Edsvinds Caxe 2 kl.II141 pošng

1988-06-19 Ludvika SBK/AFB
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 Hp ekl0 pošng

1988-06-18 Hultsfred SBK
Tarmak Aftergon 2 kl.II141 pošng

1988-06-17 Hallsberg SBK
Puhs Abraham 3 kl.II136.5 pošng

1988-06-12 Munkedal SBK
Willows Rudolf Valentino 2 kl.II139.5 pošng

1988-06-12 HšrnŲsand SSHK
SE LCH Izmir 3 kl.III205 pošng

1988-06-12 Waxholm SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 3 kl.III209.5 pošng
Friskus Glade Joker 2 kl.I155 pošng

1988-06-12 Ystad SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III245 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III225 pošng

1988-06-12 Karlsborg SBK
SE LCH LP Lizzy 1 kl.III278.5 pošng
Rodarbal Kajsas GŲk 2 kl.II145 pošng
Fairfield's Woody Woodpecker 1 kl.II187.5 pošng
Illuster's Mascott 3 kl.I117 pošng

1988-06-12 NšssjŲ SBK
SE LCH Kamrats Balber 1 kl.III266.5 pošng
Tarmak Aftergon 2 kl.II155.5 pošng
Bianca 1 kl.I169.5 pošng

1988-06-12 BorŚs SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III298 pošng
Pius 3 kl.I108 pošng

1988-06-12 Hylte SBK
Fairfield's Rhoda-Fleming 1 kl.I183 pošng
Hšrkilas Ingo I 1 kl.I167 pošng

1988-06-12 Avesta SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 2 kl.III224 pošng

1988-06-12 SŲderŚsen SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III281.5 pošng

1988-06-11 Hjo SBK
Illuster's Mascott 2 kl.I148 pošng
Pampus Golden Putte 3 ekl218 pošng

1988-06-11 MalŚ SBK
÷framarks Jack-Pot 1 kl.III267 pošng

1988-06-11 Landskrona SBK
Pyrremanos Jolly Joy 3 kl.I138 pošng
Pyrremanos Hurricane 2 kl.I156 pošng
LP Robust New Years Buzzard 1 kl.I161 pošng

1988-06-11 Aneby SBK
Tarmak Aftergon 2 kl.II141.5 pošng

1988-06-11 SŲlvesborg SBK
Bella 3 kl.II118.5 pošng
SE BCH Sanna 2 kl.II153 pošng
LabbegŚrden's Bossa Nova 3 kl.I105 pošng
LP Cadette 1 kl.I167 pošng

1988-06-11 ÷sterŚker SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 2 kl.III254 pošng

1988-06-11 Vimmerbyorten SBK
SE LCH LP Poor-Andy 3 kl.III204 pošng

1988-06-10 Marks SBK
LP Hšrkilas Zita V 1 kl.II170.5 pošng
Mc Gredy's Stevie 2 kl.I153 pošng
LP Befana 1 kl.I185 pošng
Gummas Kandi 1 kl.I174 pošng

1988-06-10 Tierp SBK
LP Sandy 3 kl.II124.5 pošng
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 1 kl.I179 pošng
Boldwind's Surprise-Me 1 kl.I174 pošng

1988-06-08 Uppsala SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 1 kl.I163 pošng

1988-06-08 MšlarŲ SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 2 kl.III252.5 pošng
Dollar 3 kl.I101 pošng
Following-Girl 2 kl.I157 pošng

1988-06-08 Tomten SBK
LP Labbetorps Helter-Skelter 1 kl.I160 pošng

1988-06-08 VšrmdŲ SBK 880609
Edgar 2 kl.II148 pošng
Guideline's Sky Sign 3 kl.I117 pošng

1988-06-05 SšvsjŲ SBK
Bianca 2 kl.I159 pošng

1988-06-05 Hšssleholm SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 3 kl.III219 pošng
LP Laika 2 kl.II144 pošng
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 1 kl.II166 pošng
Like'ims Teach Me Tiger 3 kl.I133 pošng
LP El Nido's Sherry-Darling 2 kl.I140 pošng

1988-06-05 Mšrsta SHU
Marrowbones Nocturn 2 kl.I153 pošng

1988-06-05 Lessebo-Orten SBK
LP Magaxis Asterix 2 kl.II140 pošng
LabbegŚrden's Ygraine 1 kl.II169 pošng
LP LabbegŚrden's Valsande Viktoria 1 kl.I176 pošng

1988-06-05 Malung SBK
LP Guideline's Pep Talk 3 kl.I137 pošng
LP ByrŚsens Pondus 1 kl.I177.5 pošng

1988-06-05 Jšrpen SBK
Jšmtlabben Charlie 3 kl.I120.5 pošng

1988-06-04 Herrljunga SBK
LP Hšrkilas Zita V 3 kl.II138 pošng
Zeubulon 3 kl.II136 pošng
Bamse 2 kl.II156 pošng

1988-06-04 NorsjŲ SBK
Bosti 2 kl.III243.5 pošng

1988-06-04 SŲderkŲping SBK
Bessy 3 kl.I121 pošng

1988-06-04 LinkŲping SBK
Adam 2 kl.II156 pošng

1988-06-04 Kungšlv SBK
LP Ingmos Oscar 3 kl.II134.5 pošng
LP Edsvinds Charlie 1 kl.I164 pošng

1988-06-04 Bollnšs SBK
LP Mimas 3 kl.II135 pošng
LP Guideline's Pep Talk 1 kl.I164 pošng

1988-06-04 Tomten SHU
Illuster's Mascott 3 kl.I112 pošng
LP Labbetorps Helter-Skelter 1 kl.I162 pošng

1988-06-04 Stockholm SKK INT
Willows Moonshine 3 kl.I138 pošng

1988-06-02 Danderyd-Tšby SBK
LP Askrikes Dixie 1 kl.I165.5 pošng

1988-06-02 ÷sthammar SBK
Labbetorps Gold Cricket 3 kl.I109 pošng

1988-06-01 KŲping SBK
Imp's Mary Ann 3 kl.II135 pošng
Jesper 2 kl.II146.5 pošng

1988-06-01 Nacka SBK
Aroscas Moon Flash Light 3 kl.III199 pošng
Cherie 3 kl.II123.5 pošng

1988-06-01 GŲteborg SBK 880602
SE LCH SE BCH Buster 2 kl.III241 pošng
LP Ingmos Oscar 2 kl.II152 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 1 kl.I165 pošng

1988-06-01 Všllingby SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 2 kl.III254.5 pošng
Dino 3 kl.I122 pošng

1988-05-29 Mšrsta SBK
Aroscas Moon Flash Light 2 kl.III226 pošng

1988-05-29 Ljungby SBK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 3 kl.III192 pošng
LP Akropolis Gladiol I 2 kl.III252 pošng
Broadmarks Newcastle Brown 3 kl.I116 pošng

1988-05-29 Ulricehamn SBK
SE LCH LP Mindy 1 kl.III263.5 pošng
Hšrkilas Jack Ii 3 kl.I117.5 pošng

1988-05-29 Nybro SBK
LP LabbegŚrden's Valsande Viktoria 1 kl.I161 pošng

1988-05-29 Markaryd SBK
Pamos Ambrosia 3 kl.I115.5 pošng

1988-05-29 Stenungsund SBK
Rodarbal Sexans Skipper 2 kl.I150 pošng
Listaskogens Bonnie 1 kl.I172 pošng
TJH Rodarbal Kims Kaj 1 kl.I163 pošng

1988-05-29 GŲteborg SKK
LP Rodarbal Kandys Spela 3 kl.I131 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 3 kl.I113.5 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 Hp kl.I0 pošng

1988-05-28 Ale SBK
Listaskogens Bonnie 1 kl.I163.5 pošng

1988-05-28 Mariestad SBK
SE LCH LP Lizzy 1 kl.III271.5 pošng

1988-05-28 EksjŲ SBK
Tarmak Aftergon 3 kl.II124 pošng
Bianca 1 kl.I162.5 pošng

1988-05-28 Arvidsjaur SBK
÷framarks Jack-Pot 1 kl.II182 pošng

1988-05-28 Kymlinge SBK
SE UCH Brantastigs Yango 3 kl.I127 pošng

1988-05-28 Všstervik SBK
Barras 2 kl.II152 pošng
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.II160 pošng

1988-05-28 Lerum SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III314 pošng

1988-05-28 Sandviken SBK
LP Guideline's Pep Talk 3 kl.I129.5 pošng

1988-05-28 TjolŲholm SSRK
LP Minvšns Durc 2 kl.II157 pošng
Ingmos Priamos 2 kl.II156 pošng
Minnows Xtra Black Lady 1 kl.II0 pošng
Rodarbal Sexans Skipper 3 kl.I130 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.I189 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 1 kl.I171 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 1 kl.I170 pošng
LP Ingmos Oscar 1 kl.I0 pošng

1988-05-28 Tullinge STOKK/APOLLOGR
Aroscas Moon Flash Light 3 kl.III210 pošng

1988-05-27 GŲtene SBK
LP Canrud's Carrie-Anne 3 kl.II135.5 pošng
Canrud's Cherry-Ames 1 kl.II169 pošng
LP Blommans Liane 3 kl.I127 pošng

1988-05-27 Askersund SBK
Anki 1 kl.I168.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 ekl285 pošng

1988-05-25 Knivsta SBK
Marrowbones Nocturn 2 kl.I152 pošng

1988-05-25 Knivsta SBK
Marrowbones Nocturn 2 kl.I152 pošng

1988-05-23 ńngelholm SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III281 pošng
SE LCH LP Snšrtan 1 kl.III277 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III265 pošng
LP Robust New Years Buzzard 1 kl.I186 pošng
LP Like'ims Christmas Carol 1 kl.I167 pošng

1988-05-23 ÷rebro SBK
LP Dino 1 kl.I161 pošng

1988-05-23 Nedansiljan SBK
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 3 kl.III203.5 pošng

1988-05-23 Lindesberg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 ekl255.5 pošng

1988-05-23 Skara SBK
Fairfield's Woody Woodpecker 1 kl.II178 pošng
Rodarbal Sexans Skipper 2 kl.I150 pošng
LP Illuster's Little One 1 kl.I164 pošng

1988-05-23 Karlskoga ÷LKK
GŚsmossens Aston 2 kl.I159 pošng

1988-05-22 Nššs Slott SBK/AFB
LP Rainstone Y Norpan 2 kl.III236 pošng
SE LCH LP Mindy 1 kl.III314 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.I197 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 1 kl.I172.5 pošng

1988-05-22 Ed SBK
LP Hunky-Dory Mad Maylord 2 kl.II155 pošng
Aktaion 1 kl.II161 pošng
Rodarbal Sexans Skipper 2 kl.I156 pošng

1988-05-22 Všstra Lo SBK/SCK
SE LCH LP Country Flowers Errol 1 kl.I179 pošng

1988-05-22 Kristianstad SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.II148 pošng
Liza-Minelli 1 kl.I177.5 pošng

1988-05-22 Borlšnge SSRK
SE LCH LP Black-Girl 3 kl.III222.5 pošng
LP Adam 3 kl.II114 pošng
Hut's Luke 3 kl.I137.5 pošng

1988-05-22 Uppsala SKK INT
Amfibiens Bella 3 kl.I129.5 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 ekl248.5 pošng

1988-05-21 Katrineholm SBK
TJH LP Parih's Cus'tard Man 1 kl.I166 pošng

1988-05-21 Svedala SBK
SE LCH LP Ali 3 kl.III211 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III237.5 pošng
Waterfly's Knytt 2 kl.III227 pošng

1988-05-19 Haninge SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 3 kl.III204.5 pošng
LP Boldwind's Something-New 1 kl.II174.5 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 ekl255.5 pošng

1988-05-16 Jšrfšlla SBK
Alltime's Passion Play 3 kl.I123 pošng

1988-05-15 GŲteb-MŲlnd SBK
LP Ingmos Oscar 1 kl.I171 pošng

1988-05-15 Hagfors SBK
LP ByrŚsens Pondus 3 kl.I116 pošng

1988-05-15 Grums SBK
LP Celestas Active-Tracey 1 kl.I160 pošng

1988-05-15 Lund SBK
Waterfly's Knytt 2 kl.III232 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III227.5 pošng
LP Robust New Years Buzzard 2 kl.I156 pošng
Jiima's Akki 2 kl.I142 pošng

1988-05-15 Halmstad SBK
Bamse 2 kl.I142 pošng

1988-05-15 Ňsele SBK
Cresendos Skip to My Lou 3 kl.I130 pošng

1988-05-15 VšsterŚs SKK
SE LCH Izmir 3 kl.III222.5 pošng
LP Adam 3 kl.II117 pošng
LP Aroscas Lady Liza 1 kl.I166 pošng

1988-05-14 SkŚne-Blekinge SBK/AFRS
SE LCH LP Snšrtan 2 kl.III227.5 pošng

1988-05-14 Tibro SBK
SE LCH LP Mindy 1 kl.III274.5 pošng
SE LCH LP Lizzy 1 kl.III259 pošng
Illuster's Mascott 3 kl.I135 pošng
LP Illuster's Little One 1 kl.I176.5 pošng

1988-05-14 Tanum SBK
Rainstone Fleur De Provence 2 kl.I149 pošng

1988-05-14 LinkŲping SBK
Messalin's Shirley 1 kl.I176 pošng
Barras 1 kl.I169 pošng

1988-05-12 GŲinge-Broby SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.II148.5 pošng
LP Cadette 1 kl.I164 pošng

1988-05-12 AlingsŚs SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III301 pošng
Chap's Oto 1 kl.II174 pošng

1988-05-12 TranŚs SBK
SE LCH LP Poor-Andy 2 kl.II141.5 pošng

1988-05-12 JŲnkŲping SBK
SE LCH LP Mindy 1 kl.III270 pošng
Mc Gredy's Stevie 2 kl.I143 pošng

1988-05-12 GullspŚng SBK
SE LCH LP Lizzy 2 kl.III227.5 pošng
Rodarbal Kajsas GŲk 1 kl.II165 pošng
Goldie 2 kl.I145.5 pošng
LP Akja 1 kl.I160.5 pošng

1988-05-11 SŲdertšlje SBK
LP Dizzy-Daisy 2 kl.III252 pošng
Following-Girl 3 kl.I136 pošng

1988-05-08 Ludvika SBK
LP Adam 3 kl.II128 pošng

1988-05-08 Lysekil SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 ekl277.5 pošng

1988-05-08 SvalŲv SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 2 kl.III251.5 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.III242 pošng
Puhs Indian Byron 1 kl.II166.5 pošng
LP TvŚan-Zeb 3 kl.I136.5 pošng
Rocky of Storgatan 3 kl.I118 pošng
Pyrremanos Hurricane 2 kl.I151.5 pošng

1988-05-08 TyresŲ SBK
LP Duckling's Jetson 3 kl.III223 pošng

1988-05-08 Skara SKK INT
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.I139 pošng

1988-05-07 Ljungbyhed SBK
SE LCH LP Snšrtan 1 kl.III277 pošng
Dipper's Poker Face 3 kl.I119 pošng
LP Robust New Years Buzzard 1 kl.I176 pošng

1988-05-07 Blekinge SBK
LP Cadette 2 kl.I157 pošng
Rockdove's Waterlily 2 kl.I145 pošng
LP LabbegŚrden's Valsande Viktoria 1 kl.I162 pošng

1988-05-07 Všsterby SSRK
TJH Yerbas ńska 3 kl.I126 pošng

1988-05-07 VšxjŲ-Lessebo SBK
Cabina 3 kl.I122 pošng

1988-05-07 Falun SBK
NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles 3 kl.III210.5 pošng
SE LCH LP Zpeedseal's Zammarin 3 kl.III206.5 pošng
Dolly 3 kl.I129.5 pošng
LP Guideline's Pep Talk 3 kl.I105 pošng

1988-05-07 Flen SBK
LP Dizzy-Daisy 1 kl.III255.5 pošng
LP Dino 1 kl.I160.5 pošng

1988-05-07 Varberg SBK
LP Edsvinds Caxe 1 kl.II166.5 pošng
SE LCH LP Country Flowers Errol 1 kl.I190.5 pošng

1988-05-07 MŲnsterŚs SBK
LP Warringah's in Favour 2 kl.I144 pošng

1988-05-05 Bro-HŚbo SBK
Attikonak Handy-Dandy 2 kl.II158 pošng
Dino 3 kl.I110 pošng

1988-05-01 ÷rebro SBK/AFB
SE LCH LP Mindy 1 Hp kl.III0 pošng

1988-05-01 SmŚlandsstenar SBK
LP Warringah's in Favour 3 kl.I133 pošng

1988-05-01 HŲŲr-HŲrby SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III229 pošng
LP Aases Ester 1 kl.II166 pošng

1988-04-30 ÷deshŲg ÷KK
Adam 2 kl.II159.5 pošng
Amos 2 kl.I157 pošng
Barras 1 kl.I185 pošng
Anki 1 kl.I177.5 pošng

1988-04-30 Visby SBK
SE LCH Aria 2 kl.III246.5 pošng

1988-04-30 Ňhus SBK/AFBV
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 1 kl.II173 pošng

1988-04-30 Ed SBK
LP Hunky-Dory Mad Maylord 2 kl.II147 pošng
LP Charack's Kurry-Girl 1 kl.II160.5 pošng

1988-04-24 Vadstena SBK
Anki 1 kl.I166 pošng

1988-04-24 Emmaboda SBK
LP Magaxis Asterix 3 kl.II126.5 pošng
LP LabbegŚrden's Valsande Viktoria 2 kl.I159 pošng

1988-04-24 Vadstena SBK
Anki 1 kl.I166 pošng

1988-04-24 Bollnšs SBK
SE LCH Pikette Julius 1 kl.III281 pošng
LP Mimas 3 kl.II136 pošng

1988-04-24 Oskarshamn SBK
LP Warringah's in Favour 1 kl.I167.5 pošng
LP Sarra 1 kl.I165 pošng

1988-04-23 MjŲlby SBK
Adam 2 kl.II145 pošng

1988-04-23 ŇmŚl SBK
Rodarbal Sexans Skipper 3 kl.I122.5 pošng
LP Hunky-Dory Mad Maylord 1 kl.I161.5 pošng

1988-04-23 Skutskšr SBK
Ruffa 3 kl.I101 pošng
Labbetorps Gold Cricket 2 kl.I147 pošng

1988-04-23 Tollarp SBK
SE LCH LP Snšrtan 3 kl.III218.5 pošng
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.II157 pošng

1988-04-23 FrŲvi SBK
LP Cehro 2 kl.III250 pošng

1988-04-23 SŲdertšlje SBK
LP Dizzy-Daisy 3 kl.III209.5 pošng

1988-04-16 Bengtsfors SBK
LP Anoifs Delila 3 kl.II106.5 pošng
Listaskogens Bonnie 2 kl.I148 pošng
Rainstone Fleur De Provence 2 kl.I147.5 pošng
LP Durtregs Fia 1 kl.I173 pošng
LP Hunky-Dory Mad Maylord 1 kl.I165.5 pošng
TJH Jack 1 kl.I162.5 pošng

1988-04-16 Kind SBK
SE LCH LP Mindy 2 kl.III251 pošng
LP Edsvinds Charlie 2 kl.I154 pošng
Mandylike's Baidy-Cheerful 1 kl.I184.5 pošng

1988-04-10 KŲping SBK
Kamrats Izza 1 kl.II170 pošng
Jesper 3 kl.I117 pošng
Imp's Mary Ann 1 kl.I163.5 pošng

1988-04-10 Ňhus SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.II144 pošng

1988-04-10 Nacka SBK
LP Dizzy-Daisy 3 kl.III209.5 pošng
Edgar 3 kl.II111.5 pošng

1988-04-10 Fšrgelanda SBK
SE LCH Aiolos 3 kl.III193.5 pošng
Aktaion 3 kl.II139.5 pošng

1988-04-09 EslŲv SBK
Puhs Indian Byron 2 kl.II144.5 pošng

1988-04-04 Boxholm SBK
Adam 2 kl.II156 pošng
Arabella 1 kl.I184 pošng

1988-04-04 Bjuv SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III272 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III271 pošng
LP Robust New Years Buzzard 2 kl.I150 pošng
Pyrremanos Hurricane 2 kl.I146 pošng

1988-04-02 Uddevalla SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III296 pošng
Idas Klara 2 kl.II147 pošng
Rodarbal Sexans Skipper 1 kl.I169.5 pošng

1988-04-01 Skara SBK
SE LCH LP Mindy 3 kl.III217 pošng
SE LCH LP Lizzy 3 kl.III201.5 pošng
LP Messalin's Najad 1 kl.II163 pošng

1988-03-27 Mellerud SBK
LP Durtregs Fia 2 kl.I158 pošng
Mitzy 2 kl.I148.5 pošng
Chap's Oto 1 kl.I163.5 pošng

1988-03-27 Solna-Sundbyb. SBK
LP Askrikes Dixie 3 kl.I131.5 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 ekl253.5 pošng

1988-03-27 Sšffle SBK
LP Anoifs Delila 1 kl.II171.5 pošng
LP Hunky-Dory Mad Maylord 1 kl.I171 pošng

1988-03-26 Stockholmsavd. SBK
SE UCH Brantastigs Yango 2 kl.I132 pošng

1988-03-26 Fagersta SBK
LP Adam 2 kl.II151 pošng
Jesper 2 kl.I157 pošng

1988-03-26 LidingŲ SBK
LP Askrikes Dixie 2 kl.I158 pošng
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 ekl263 pošng

1988-03-26 EnkŲping SBK
LP Dizzy-Daisy 3 kl.III220.5 pošng
SE LCH LP OrmŲgas Aniara 3 kl.III213.5 pošng
Dafne 1 kl.I177 pošng

1988-03-26 JŲnkŲping SKK INT
LP LabbegŚrden's Valsande Viktoria 2 kl.I153 pošng

1988-03-20 BorŚs SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III302.5 pošng
SE LCH LP Mindy 1 kl.II177 pošng
Hšrkilas Jack Ii 3 kl.I104.5 pošng
Mc Gredy's Stevie 2 kl.I155 pošng
Gummas Kandi 1 kl.I164.5 pošng

1988-03-20 Stockholm SŲ SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III266.5 pošng
LP Boldwind's Something-New 3 kl.II136 pošng
TJH LP Ceasar 3 kl.I110.5 pošng

1988-03-19 Sundsvall SBK
LP Waterfly's Lorresome Boy 3 kl.III205.5 pošng

1988-03-19 Eskilstuna SBK
LP Dizzy-Daisy 1 kl.III262.5 pošng
TJH LP Ceasar 2 kl.I140 pošng

1988-03-13 HŲganšs SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III285 pošng
SE LCH LP Sea-Birds Favourite Friend 1 kl.II172.5 pošng
Pyrremanos Hurricane 2 kl.I156 pošng
LP Robust New Years Buzzard 1 kl.I170.5 pošng

1988-03-13 Tierp SBK
LP Sandy 3 kl.II114 pošng
Spectron Figaro 3 kl.I104 pošng

1988-03-06 Stršngnšs SBK
LP Dizzy-Daisy 2 kl.III237 pošng
Jesper 2 kl.I151.5 pošng

1988-03-06 TorsŚs SBK
SE LCH Aida 1 kl.III265 pošng

1988-03-06 V:a Medelpad SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 2 kl.I155.5 pošng

1988-03-06 Jšrfšlla SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 1 kl.II167 pošng
Marrowbones Nocturn 3 kl.I117 pošng
LP Askrikes Dixie 2 kl.I159 pošng
TJH LP Ceasar 2 kl.I143 pošng

1988-02-07 ÷sthammar SBK
Labbetorps Gold Cricket 2 kl.I158.5 pošng

1988-01-30 UmeŚ SBK
LP Friskus Pia Noka 2 kl.I151 pošng

1988-01-02 Skutskšr SBK
LP Adam 3 kl.II128.5 pošng
Eatons Henry Sweet Henry 3 kl.I125 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017