Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1989

Resultat i namnordning


1989-12-26 SŲlvesborg SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.III254 pošng
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III257 pošng
Knorrs Filippa 3 kl.II104.5 pošng
Havalidens ńmy 1 kl.II174.5 pošng
Utnšs Daily Morning Star 1 kl.II171.5 pošng
Puhs Free-Spoken 2 kl.I152 pošng
SE JCH Moorman's Tamara P 1 kl.I187.5 pošng

1989-12-10 ÷sterŚker SBK
LP Karaktšr's Zappo 3 kl.I122 pošng

1989-12-10 Kind SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II182 pošng

1989-12-03 MalmŲ SBK
Proud Dusk 1 kl.III279 pošng
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.II152.5 pošng
Carmal's Cosse Boom 3 kl.I138 pošng
Tuff 2 kl.I143 pošng
Yerbas Arrac 1 kl.I176.5 pošng
Grace-Jones 1 kl.I170 pošng
Ewy 1 kl.I167.5 pošng

1989-12-03 Mark SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II187 pošng

1989-12-02 KŲping SBK
Imp's Mary Ann 3 kl.III195 pošng
Jesper 1 kl.III269.5 pošng

1989-12-02 GŲteborg SBK
Ňslidens Zivanna 2 kl.II156.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II179.5 pošng
LP Všttlestugans Unni 2 kl.I145 pošng
Bella 1 kl.I167 pošng

1989-12-02 Varberg SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III308 pošng
Mandylike's Beliz-Cheerful 2 kl.II154.5 pošng
Airotkivs Granny Smith 2 kl.I143 pošng
Airotkivs James Grieve 1 kl.I166 pošng
LP Lathos 1 kl.I160.5 pošng

1989-11-26 ńngelholm SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III267 pošng
MunkagŚrds Milli 3 kl.I124 pošng
Airotkivs James Grieve 1 kl.I173 pošng
Lšrkhyddans Falkon 1 kl.I167 pošng
TJH LP Brantastigs Eros 1 kl.I161 pošng

1989-11-26 Skurup SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III228 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III225 pošng
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.III288.5 pošng

1989-11-26 Nacka SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III273.5 pošng
Rinnie 3 kl.II118 pošng
TJH Cindys Charm Maximum 3 kl.I133 pošng
LP Marrowbones Archeress 1 kl.I164 pošng

1989-11-26 BorŚs SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II176 pošng
LP Všttlestugans Unni 2 kl.I148.5 pošng

1989-11-25 GŲteborg SHU
LP Minnows Nadja 1 kl.I177 pošng

1989-11-25 Stršngnšs SBK
LP Aroscas Lady Liza 2 kl.II145.5 pošng

1989-11-25 Solna/Sundbyb SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III265 pošng
Willows Dulcinea 3 kl.I138.5 pošng
Happiness 3 kl.I129 pošng
TJH Cindys Charm Maximum 2 kl.I143 pošng

1989-11-19 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.II185.5 pošng
TJH LP Ceasar 1 kl.II162.5 pošng
Happiness 2 kl.I144 pošng
LP Carmencita 1 kl.I171 pošng

1989-11-19 Mariestad SBK
Lufsen 2 kl.III247 pošng
LP Blommans Liane 2 kl.II151.5 pošng
Bobdog's Emperor 2 kl.I155 pošng
David 2 kl.I143 pošng

1989-11-19 SkanŲr/Falsterb SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 2 kl.III253 pošng
Asterix 1 kl.III291 pošng
Carmal's Cosse Boom 3 kl.I117 pošng

1989-11-19 Tollarp SBK
LP Benliz Black Swan Nauticat 3 kl.III223.5 pošng
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.III227.5 pošng
TJH Bobby 3 kl.I107 pošng
Puhs Free-Spoken 2 kl.I150 pošng
Rock Rings Snow Mans Adam 2 kl.I141.5 pošng

1989-11-19 Stenungsund SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II192.5 pošng
TJH Lorina 2 kl.I149 pošng

1989-11-18 Visby SBK
MŚsebo Funny-Girl 2 kl.II156 pošng

1989-11-12 Vadstena SBK
Lufsen 3 kl.III203 pošng
Tinto 3 kl.I121 pošng
Bobdog's Emperor 2 kl.I157 pošng
LP Aurora 2 kl.I153 pošng

1989-11-12 VšxjŲ SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III260.5 pošng
Kamrats Rambling Rose 2 kl.I143 pošng
LP Sea-Birds Helter Skelter 1 kl.I162 pošng

1989-11-12 SŲderŚsen SBK
Brantastigs Elch 3 kl.I136 pošng
LP Bimbo 2 kl.I149 pošng
Ewy 2 kl.I143 pošng

1989-11-12 Stockholm SŲ SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.II180 pošng

1989-11-12 Katrineholm SBK
LP Messalin's Evelina 2 kl.I158.5 pošng

1989-11-12 Hšssleholm SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 3 kl.III220.5 pošng
LP Benliz Black Swan Nauticat 3 kl.III216.5 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 2 kl.III251 pošng
Sea-Birds Candy 2 kl.III225.5 pošng
LP Waterfly's Robinson Crusae 3 kl.II139 pošng
Angelina 3 kl.II118 pošng
Rock Rings Snow Mans Adam 3 kl.I116 pošng
Like'ims Teach Me Tiger 1 kl.I166 pošng

1989-11-12 GŲtene SBK
LP Blommans Liane 1 kl.II161.5 pošng

1989-11-11 Ronneby SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 2 kl.III239 pošng
Puhs Free-Spoken 3 kl.I127 pošng
SE JCH Moorman's Tamara P 2 kl.I159.5 pošng

1989-11-11 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 3 kl.III216 pošng
SE BCH Annixis Honey 2 kl.III229 pošng
Sugar Cane Better-Be-Sure 1 kl.II185.5 pošng
LP Messalin's Evelina 1 kl.I173.5 pošng

1989-11-11 Arboga SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III266 pošng

1989-11-05 Njurunda SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 2 kl.III237.5 pošng
HS Iris 1 kl.I179 pošng

1989-11-05 TyresŲ SBK
Birdland Polka Rose 2 kl.I143 pošng

1989-11-05 Vaxholm SBK
Friskus Glade Joker 3 kl.III214 pošng
Pompe 3 kl.I125 pošng
LP Karaktšr's Zappo 1 kl.I176 pošng

1989-11-05 Mšrsta/Sigtuna SBK
Attikonak Handy-Dandy 3 kl.III205.5 pošng
LP Smart Fellow's In-The-Gang 3 kl.III199 pošng
Labbret's Love Letters 1 kl.II166 pošng

1989-11-04 Eskilstuna SBK
Labbetorps Elegantissima 1 kl.II160.5 pošng

1989-11-04 PiteŚ SBK
TJH LP Macita's Anastasia 3 kl.II130 pošng
Destinys Cox Orange 3 kl.I121 pošng

1989-11-04 Simrishamn SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III236 pošng
Pamos Katy 1 kl.III259 pošng

1989-11-04 ÷deshŲg ÷KK
LP Kamrats Kram 3 kl.II134 pošng Norr Leif
Broadmarks Chocolate Flavour 2 kl.I159 pošng Norr Leif
Rick 2 kl.I146 pošng Norr Leif
LP Ladja's Tina 1 kl.I163 pošng

1989-11-04 GŲteborg SKK INT
Brantastigs Cobra 3 kl.I106 pošng

1989-11-03 Tibro SBK
SE LCH LP Lizzy 2 kl.III224.5 pošng
David 3 kl.I137.5 pošng
Cindy 3 kl.I123 pošng

1989-10-29 Svedala SBK
LP Benliz Black Swan Nauticat 2 kl.III228 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III294 pošng
Egus 1 kl.I176 pošng

1989-10-29 Všllingby SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.II166 pošng
LP Carmencita 2 kl.I142 pošng

1989-10-29 Ale SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II182 pošng

1989-10-29 Grums SBK
Anja 2 kl.I150.5 pošng
LP Celestas Active-Tracey 1 kl.I163 pošng

1989-10-29 Nora SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III261.5 pošng
LP Kavat 2 kl.I147 pošng

1989-10-29 Kalmar SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.II183 pošng
El Nido's The-Angel 1 kl.II170 pošng
LabbegŚrden's Betty Boop 2 kl.I151.5 pošng
Duckling's Prince Charming 1 kl.I190 pošng

1989-10-29 Saxnšs SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 1 kl.III257 pošng
SE LCH LP Duckling's Nice Times 2 kl.II153 pošng

1989-10-28 Tomten SBK
LP Blommans Liane 3 kl.II124 pošng

1989-10-28 Kungsbacka SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II191 pošng

1989-10-28 Vimmerby SBK
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.III265 pošng
Ferdinand 2 kl.II143 pošng

1989-10-28 Bengtsfors SBK
TJH Jack 3 kl.III204.5 pošng

1989-10-28 OxelŲsund SBK
LP Messalin's Evelina 1 kl.I167 pošng
Hjorttorp's Anja 1 kl.I162.5 pošng

1989-10-28 MŲnsterŚs SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 1 kl.III270 pošng
LabbegŚrden's Betty Boop 2 kl.I151 pošng

1989-10-28 Mšrsta SHU
Fairybells Fair Fanny 3 kl.I104 pošng

1989-10-22 Sundsvall SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 1 kl.III260.5 pošng
HS Glinsy 2 kl.I159 pošng
HS Iris 1 kl.I186.5 pošng
TJH LP Pikette Tanja 1 kl.I184 pošng
Jassy 1 kl.I163.5 pošng

1989-10-22 Trollhšttan SBK
Country Flowers Emily 1 kl.I163 pošng

1989-10-22 LidkŲping SBK
Datsrŕges Myzak 3 kl.I138.5 pošng
÷venstorps Lady-Song 1 kl.I173 pošng

1989-10-21 Mariestad SBK
LP Blommans Liane 2 kl.II157 pošng
TJH Blyger 2 kl.I140 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 ekl246 pošng

1989-10-21 Nynšshamn SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III267 pošng

1989-10-21 Herrljunga SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II173 pošng

1989-10-21 Gšvle SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 2 kl.III243.5 pošng
Maggie 2 kl.I145.5 pošng

1989-10-15 GŲteborg/MŲlnd SBK
Ňslidens Zivanna 2 kl.II154 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II183 pošng

1989-10-15 Všstra Medelpad SBK
TJH Gunhills Magnum Bonum 1 kl.I181 pošng

1989-10-15 SydŲstra SkŚne SBK
LP Benliz Black Swan Nauticat 2 kl.III252 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.III265 pošng
Asterix 1 kl.III260 pošng
Yerbas ÷b 3 kl.I138 pošng
LP Bimbo 2 kl.I154 pošng

1989-10-15 NšssjŲ SBK
Tinto 1 kl.I160 pošng

1989-10-15 Botkyrka SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III284 pošng
TJH Cindys Charm Maximum 3 kl.I126 pošng
LP Carmencita 1 kl.I169 pošng

1989-10-15 Bjuv SBK
Egus 1 kl.I177 pošng

1989-10-15 Kalix SHU
Lina 2 kl.I157 pošng

1989-10-14 Všsby SBK 891015
LP Smart Fellow's In-The-Gang 2 kl.III229.5 pošng
TJH LP Ceasar 3 kl.II125 pošng
LP Fairybells Lady Amibell 2 kl.II153.5 pošng
Ruffasmax 1 kl.I161.5 pošng

1989-10-14 SkellefteŚ SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 2 kl.III249 pošng
Big-One 2 kl.III224 pošng

1989-10-14 Katrineholm SBK
Labbetorps Elegantissima 1 kl.II171 pošng
LP Aroscas Lady Liza 1 kl.II161.5 pošng
TJH LP Parih's Cus'tard Man 1 kl.I177 pošng
LP Messalin's Evelina 1 kl.I169 pošng

1989-10-14 Falkenberg SBK
Airotkivs James Grieve 3 kl.I138.5 pošng
Airotkivs Granny Smith 2 kl.I155 pošng
Dolou's Don Diego 2 kl.I151.5 pošng
Lšrkhyddans Falkon 1 kl.I181 pošng
LP Airotkivs King David 1 kl.I169 pošng
Landlabb's Uccello 1 kl.I160 pošng

1989-10-14 Borlšnge SBK
Cindys Gold Lace 3 kl.I136 pošng
Hut's Hunting Wilbur 2 kl.I151 pošng

1989-10-14 Aneby SBK
LP Kamrats Kram 1 kl.II169.5 pošng
LP Broadmarks Ragman Totts 3 kl.I120.5 pošng

1989-10-08 OxelŲsund SBK
SE BCH Annixis Honey 2 kl.III252 pošng
LP Messalin's Evelina 2 kl.I142 pošng

1989-10-08 Munkedal SBK
LP Všttlestugans Unni 2 kl.I159 pošng

1989-10-08 Kil SBK
LP Hunky-Dory Mad Maylord 1 kl.II167 pošng

1989-10-08 Askersund SBK
Lufsen 3 kl.III199 pošng
Lavita 3 kl.II138 pošng
Bobdog's Emperor 2 kl.I144.5 pošng

1989-10-08 Vaggeryd SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 3 kl.I138 pošng

1989-10-08 TranŚs SBK
LP Kamrats Kram 2 kl.II159.5 pošng

1989-10-08 ÷rkelljunga SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 2 kl.III234.5 pošng
Landlabb's Uccello 3 kl.I138 pošng

1989-10-08 Lomma SBK
SE LCH LP Ali 3 kl.III218 pošng
SE LCH LP Aases Elly 2 kl.III246 pošng
Ewy 2 kl.I155 pošng
LP Bimbo 1 kl.I170 pošng

1989-10-08 GŲinge/Broby SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 2 kl.II154 pošng
Liza-Minelli 1 kl.II168.5 pošng
Rock Rings Snow Mans Adam 3 kl.I128 pošng

1989-10-08 Danderyd/Tšby SBK
Remember-Me 1 kl.II166 pošng
LP Karaktšr's Zappo 3 kl.I137.5 pošng
Groovie's Jaqueline Bisset 2 kl.I159 pošng
LP Natacha 1 kl.I160.5 pošng

1989-10-07 Ňrjšng SBK
Beatrice 3 kl.I135.5 pošng

1989-10-07 Ulricehamn SBK
SE LCH LP Mindy 2 kl.III241.5 pošng

1989-10-07 Lerum SBK
Wimsey's Mario Cavaradossi 3 kl.I112.5 pošng

1989-10-07 Kristinehamn SBK
Crash 1 kl.II177 pošng

1989-10-07 Flen SBK
SE BCH Annixis Honey 2 kl.III244.5 pošng
Sugar Cane Better-Be-Sure 1 kl.II192.5 pošng
Labbetorps Elegantissima 1 kl.II164.5 pošng

1989-10-06 TimrŚ SBK
HS Huck 2 kl.I142 pošng

1989-10-01 Všstervik SBK
Ferdinand 2 kl.II143.5 pošng

1989-10-01 Sandviken SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 3 kl.III210 pošng

1989-10-01 Roslagen SBK
Remember-Me 1 kl.II165.5 pošng

1989-10-01 Ludvika SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III257.5 pošng

1989-10-01 Boxholm SBK
Kamrats Royal Regina 1 kl.I163.5 pošng

1989-10-01 BorŚs SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II167 pošng

1989-10-01 Skarpnšck SHU
LP In-The-Moods Faithful Friend 3 kl.III209 pošng
LP Natacha 1 kl.I165 pošng

1989-09-30 Uddevalla SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II187 pošng
TJH Lorina 3 kl.I112 pošng
TJH HS Hippo 1 kl.I168.5 pošng

1989-09-30 UmeŚ SBK
LP Paddywags Cheese Cake 1 kl.I160.5 pošng

1989-09-30 Malung SBK
LP Anni 3 kl.II114 pošng
LP ByrŚsens Cindy 2 kl.I144.5 pošng

1989-09-30 Karlsborg SBK
SE LCH LP Lizzy 1 kl.III257 pošng
Datsrŕges Joggi 2 kl.I154 pošng

1989-09-30 Filipstad SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 ekl241 pošng

1989-09-24 Trelleborg SBK
Yerbas ÷b 3 kl.I129 pošng

1989-09-24 Lindesberg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III288.5 pošng

1989-09-23 Nedansiljan SBK
Hut's Hunting Wilbur 3 kl.I126 pošng

1989-09-23 LuleŚ SBK
Mallards Wood Duck 1 kl.I173 pošng

1989-09-20 HšverŲ SBK
LP Smart Fellow's In-The-Gang 1 kl.II162.5 pošng

1989-09-19 Mšrsta SHU
Marrowbones Nocturn 1 kl.I166 pošng

1989-09-17 Elmia JŲnkŲping SMKK
SE LCH LP Mindy 1 kl.III280.5 pošng
LP Broadmarks Ragman Totts 2 kl.I145 pošng

1989-09-17 Ňhus SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 3 kl.III213.5 pošng
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 1 kl.III256.5 pošng
Knorrs Filippa 3 kl.I139 pošng
Alexander 3 kl.I120.5 pošng
LP El Nido's Sherry-Darling 1 kl.I173 pošng
Grace-Jones 1 kl.I164 pošng

1989-09-17 Kalix SHU
Lina 2 kl.I157 pošng

1989-09-17 Halmstad SBK
Dolou's Don Diego 3 kl.I137 pošng
Airotkivs Golden Delicious 1 kl.I177 pošng
Lšrkhyddans Falkon 1 kl.I172 pošng
Airotkivs James Grieve 1 kl.I169 pošng
Airotkivs Granny Smith 1 kl.I162 pošng

1989-09-17 Ed SBK
LP Hunky-Dory Mad Maylord 1 kl.II178 pošng
Beatrice 2 kl.I156 pošng

1989-09-17 SŲlvesborg SHU
Utnšs Daily Morning Star 1 kl.I164.5 pošng

1989-09-17 Vara/Gršstorp SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 2 kl.II147 pošng

1989-09-16 Uppsala SBK
LP Bork 1 Hp kl.II177.5 pošng

1989-09-16 Hultsfred SBK
LP Kamrats Kram 2 kl.II140 pošng

1989-09-16 AlingsŚs SBK
TJH Pollux 2 kl.I142 pošng

1989-09-10 Nordmaling SBK
LP Paddywags Cheese Cake 2 kl.I151.5 pošng

1989-09-10 Jšrfšlla SBK
Happiness 3 kl.I135 pošng
LP Carmencita 2 kl.I152 pošng

1989-09-10 GŲtene SBK
÷venstorps Lady-Song 1 kl.I185 pošng

1989-09-09 ÷rnskŲldsvik SBK
LP Sandy 3 kl.II103 pošng
Labbetorps Gold Cricket 3 kl.I125 pošng
LP Paddywags Cheese Cake 2 kl.I153 pošng

1989-09-09 ÷land SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.II191.5 pošng

1989-09-09 MullsjŲ SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 1 kl.I161.5 pošng

1989-09-09 Landskrona SBK
Angelina 3 kl.II102 pošng
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 1 kl.II169 pošng
LP RygŚrdens Callebass 1 kl.I181 pošng
LP Waterfly's Robinson Crusae 1 kl.I169 pošng

1989-09-09 Sofiero SKK INT
Ingmos Priamos 2 kl.III229 pošng
Pyrremanos King For A Day 3 kl.I107 pošng
Knorrs Filippa 2 kl.I153.5 pošng

1989-09-08 Sundsvall SBK
TJH LP Pikette Tanja 1 kl.I186 pošng

1989-09-07 Haninge SBK
Airotkivs Belle De Boskoop 3 kl.I133 pošng

1989-09-06 Všllingby SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 1 kl.III277 pošng
Happiness 3 kl.I133 pošng
LP Carmencita 3 kl.I133 pošng

1989-09-03 Tierp SBK
LP Buxter 2 kl.III246.5 pošng
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 1 kl.III271 pošng
Boldwind's Surprise-Me 1 kl.II181 pošng

1989-09-03 Raglunda SBK
TJH LP Pikette Tanja 1 kl.I180 pošng

1989-09-03 MalmŲ SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.I152 pošng

1989-09-03 Kristianstad SBK
Grace-Jones 2 kl.I158.5 pošng

1989-09-03 Fšrgelanda SBK
SE LCH Aiolos 2 kl.III226.5 pošng
TJH HS Hippo 1 kl.I163 pošng

1989-09-03 Emmaboda SBK
El Nido's Hungrey-Heart 1 kl.II175 pošng
Sea-Birds It's Only Love 3 kl.I118.5 pošng

1989-09-03 ÷land SKK NAT
LP Sea-Birds Helter Skelter 2 kl.I144.5 pošng
SE LCH LP Duckling's Nice Times 1 kl.I166 pošng

1989-09-03 Sandviken SKK INT
SE LCH LP Black-Girl 1 Hp kl.III256 pošng
TJH Caruso 2 kl.II153 pošng

1989-09-02 MalŚ SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 2 kl.II158 pošng

1989-09-02 Kumla SBK
Amason 1 kl.I164 pošng

1989-09-02 Kiruna SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.III272 pošng

1989-09-02 HšrnŲsand SBK
LP Paddywags Cheese Cake 2 kl.I159.5 pošng

1989-09-02 Flen SBK
Sugar Cane Better-Be-Sure 1 kl.I172 pošng

1989-09-02 EslŲv SBK
LP Benliz Black Swan Nauticat 2 kl.III250 pošng
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.I146 pošng

1989-09-02 Ruddalen SSRK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II189 pošng
Olivia-Brown 3 kl.I122 pošng
LP Rodarbal Kickans Mary 1 kl.I170 pošng

1989-09-02 ÷land SKK NAT
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.II176 pošng

1989-08-31 Stockholm SBK
LP Carmencita 1 kl.I169 pošng
Happiness 1 kl.I167 pošng

1989-08-30 Všsby SBK
LP Smart Fellow's In-The-Gang 2 kl.II158 pošng

1989-08-30 Nacka SBK
LP Natacha 2 kl.I155 pošng

1989-08-27 Ňsele SHU
LP Lycksbšckens Andalusit 1 kl.II161.5 pošng

1989-08-27 ÷stersund SBK
Amason 1 kl.I162 pošng

1989-08-27 Woxnadalen SBK
LP Mimas 2 kl.II149.5 pošng

1989-08-27 FrŲvi SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III270.5 pošng
LP Kavat 3 kl.I126 pošng

1989-08-27 NykŲping SKK INT
Groovie's Jaqueline Bisset 1 kl.I177 pošng

1989-08-26 Sšffle SBK
Beatrice 3 kl.I133 pošng

1989-08-26 Stockholm SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 3 kl.III217 pošng

1989-08-26 Lomma SSD
Yerbas ÷b 2 kl.I149 pošng

1989-08-20 Gšllivare SHU
÷rlabbens Ina 3 kl.I126 pošng

1989-08-20 TorsŚs SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.II177.5 pošng
LabbegŚrden's Betty Boop 2 kl.I145.5 pošng

1989-08-20 Helsingborg SBK
LP Aases Ester 2 kl.III235.5 pošng

1989-08-20 BurlŲv SBK
Milos 1 kl.I168 pošng
Mingo 1 kl.I161 pošng

1989-08-19 Ultuna SSRK
Dipper's Good Luck Charm 3 kl.I106 pošng
Groovie's Jaqueline Bisset 1 kl.I170 pošng

1989-08-19 Vilhelmina SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 1 kl.II171.5 pošng
TJH LP Macita's Anastasia 1 kl.I170.5 pošng

1989-08-19 SvalŲv SBK/AFB
LP Laika 1 kl.II163 pošng

1989-08-19 Falkenberg SKK
Olivia-Brown 3 kl.I134 pošng

1989-08-13 FinspŚng SBK
LP Kamrats Kram 3 kl.II116 pošng

1989-08-13 Gršnna SSRK
Ingmos Priamos 2 kl.III238 pošng
Canrud's Ronja-Rose 1 kl.II160.5 pošng
Benliz Countess Cassandra 3 kl.I137 pošng
Olivia-Brown 2 kl.I156.5 pošng

1989-08-12 Askersund SKK INT
SE LCH LP Lizzy 2 ekl243 pošng

1989-08-12 Ronneby SKK INT
Cassys Tanja 1 kl.II175.5 pošng

1989-08-11 Skurup SBK
LP Benliz Black Swan Nauticat 2 kl.III242.5 pošng
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 1 kl.III273 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.III258 pošng
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.I154 pošng
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 1 kl.I178 pošng
LP RygŚrdens Callebass 1 kl.I161.5 pošng

1989-08-11 Skara SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III264 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II182.5 pošng
Country Flowers Emily 1 kl.I162 pošng

1989-08-11 PiteŚ SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 3 kl.II119 pošng
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.II177.5 pošng

1989-08-09 BorŚs SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I197 pošng

1989-08-06 Boden SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.II172.5 pošng

1989-08-06 Hallsberg SBK
Bobdog's Emperor 3 kl.I121 pošng

1989-08-05 Falbygden SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 2 kl.I154 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I191 pošng

1989-08-05 Askersund SBK
Bobdog's Emperor 2 kl.I140 pošng

1989-08-05 Stršngnšs SLKK
Willows Fšnrik StŚl 1 kl.II163.5 pošng

1989-08-04 Ystad SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.III231 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.III256 pošng
TJH LP Claud 3 kl.I138 pošng
LP RygŚrdens Callebass 2 kl.I158 pošng
Grace-Jones 2 kl.I153 pošng
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 1 kl.I185.5 pošng
Silverstjšrnans Cynthia 1 kl.I168 pošng

1989-08-04 V:a Medelpad SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 2 kl.III235.5 pošng

1989-08-01 Roslagen SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 2 kl.III236.5 pošng
Dipper's Midnight Rambler 2 kl.I154.5 pošng

1989-07-29 ÷land SBK
Canrud's Ronja-Rose 2 kl.II157 pošng
Napoleon 3 kl.I128.5 pošng
LP Sea-Birds Helter Skelter 2 kl.I147 pošng
SE LCH LP Duckling's Nice Times 1 kl.I165 pošng

1989-07-29 Všstbo SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 3 kl.I132 pošng

1989-07-29 Halmstad SBK 890730
Ingmos Priamos 2 kl.III232 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III298 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II178.5 pošng
LP Rodarbal Kandys Spela 1 kl.II166 pošng
Dolou's Don Diego 3 kl.I127 pošng
Landlabb's Uccello 2 kl.I150 pošng
Lšrkhyddans Falkon 2 kl.I146 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I196 pošng
Airotkivs Golden Delicious 1 kl.I171 pošng

1989-07-23 KŲping SKK INT
NO JCH LP SE JCH Classical Star-Light 1 Hp kl.II180 pošng

1989-07-22 Vimmerbyorten SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 2 kl.I147 pošng

1989-07-22 MalmŲ SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III242 pošng
Angelina 3 kl.II126 pošng
LP Laika 2 kl.II157 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II179.5 pošng
Yerbas ÷b 3 kl.I123.5 pošng
Filur 3 kl.I110 pošng
Grace-Jones 1 kl.I192 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I188 pošng

1989-07-22 Karlshamn SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.II162 pošng

1989-07-19 Fšrgelanda SBK
SE LCH Aiolos 1 kl.III261.5 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II179.5 pošng

1989-07-16 Ňsele SBK
Cresendos Skip to My Lou 2 kl.I156 pošng

1989-07-16 ÷stersund SKK INT
LP Ingmos Oscar 1 Hp kl.II160.5 pošng

1989-07-15 Mellerud SBK
Country Flowers Emily 3 kl.I134 pošng

1989-07-13 Dorotea SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 2 kl.II154 pošng

1989-07-12 Oskarshamn SBK
LabbegŚrden's Betty Boop 1 kl.I161 pošng

1989-07-12 ÷land SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III237.5 pošng
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 2 kl.II152 pošng
SE LCH LP Duckling's Nice Times 1 kl.I169 pošng

1989-07-12 Vaxholm SBK 890713
Friskus Glade Joker 1 kl.II176 pošng

1989-07-09 Ronneby SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III243.5 pošng

1989-07-09 ÷sthammar SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.II162 pošng
Maggie 3 kl.I125 pošng

1989-07-08 Rottneros SSRK
LP Rodarbal Kickans Mary 2 kl.I151.5 pošng

1989-07-08 Vilhelmina SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 1 kl.I173 pošng

1989-07-08 Laholm SKK INT
LabbegŚrden's Yzter 3 kl.III216 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 Hp kl.II187 pošng

1989-07-02 Sštila SKK INT
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 Hp kl.II186.5 pošng

1989-06-30 SydŲstra SkŚne SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 3 kl.III221 pošng
SE LCH LP Ali 2 kl.III244 pošng
Asterix 1 kl.III288.5 pošng
LP Laika 2 kl.II153 pošng
Filur 3 kl.I128 pošng
TJH LP Claud 3 kl.I120.5 pošng
Milos 2 kl.I157.5 pošng
Yerbas ÷b 2 kl.I152 pošng
Aases Windy Maria 2 kl.I145 pošng
Ewy 2 kl.I142 pošng
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 1 kl.I184 pošng
LP RygŚrdens Callebass 1 kl.I165 pošng
LP Waterfly's Robinson Crusae 1 kl.I164.5 pošng

1989-06-30 SkŲvde SBK
LP Illuster's Little One 1 kl.II174 pošng
Highstones Oliver Twist 2 kl.I149.5 pošng

1989-06-25 Simrishamn SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III257 pošng
Ballo 1 kl.I173.5 pošng

1989-06-23 Vara/Gršstorp SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 1 kl.I161 pošng

1989-06-23 TimrŚ SBK
HS Huck 2 kl.I156 pošng

1989-06-18 SŲderŚsen SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III270 pošng
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III262 pošng
Brantastigs Elch 2 kl.I150 pošng

1989-06-18 SkanŲr/Falsterb SBK
SE LCH LP Aases Elly 2 kl.III244 pošng
TJH LP Claud 2 kl.I152 pošng

1989-06-18 Sala SBK
LP Fairybells Lady Amibell 3 kl.II130.5 pošng

1989-06-17 Ulricehamn SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I173 pošng

1989-06-17 Aneby SBK
SE LCH LP Mysing 1 kl.III256 pošng Ericson Hans
LP Broadmarks Ragman Totts 2 kl.I158 pošng

1989-06-17 Hultsfred SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III250 pošng
Canrud's Ronja-Rose 2 kl.II140 pošng

1989-06-16 Mark SBK
Ingmos Priamos 3 kl.III211 pošng
LP Befana 1 kl.II162 pošng
TJH Minnows Mulberry 3 kl.I125 pošng
Capella 2 kl.I156 pošng
Mc Gredy's Stevie 1 kl.I188.5 pošng

1989-06-16 Boxholm SBK
Arabella 1 kl.II175.5 pošng
Kamrats Royal Regina 2 kl.I153 pošng

1989-06-16 Hallsberg SBK
RŲrsnšs Dickens 3 kl.III199 pošng
Lavita 2 kl.II150 pošng
Bobdog's Emperor 2 kl.I148.5 pošng

1989-06-14 Solna-Sundbyb. SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.I181.5 pošng
SE UCH Brantastigs Yango 1 kl.I170.5 pošng

1989-06-14 Haninge SBK 890615
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 kl.III283.5 pošng

1989-06-13 Kalmar SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 2 kl.I159 pošng
LabbegŚrden's Betty Boop 2 kl.I143 pošng
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.I182 pošng

1989-06-11 Norra Gotland SBK
SE LCH Aria 1 kl.III266 pošng

1989-06-11 NšssjŲ SBK
LP Kamrats Kram 3 kl.II132.5 pošng

1989-06-11 Hšssleholm SBK
Spik-Lasses Hurtig 3 kl.I135 pošng

1989-06-11 BorŚs SBK
LP Rodarbal Kandys Spela 1 kl.II172.5 pošng
Capella 3 kl.I139 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I192 pošng

1989-06-11 ńlmhult SBK
LP El Nido's Sherry-Darling 3 kl.I130 pošng
Robust Chocolate Coriander 2 kl.I152.5 pošng

1989-06-11 Vaxholm SBK
Friskus Glade Joker 1 kl.I179.5 pošng

1989-06-11 SŲlvesborg SBK
Sea-Birds Candy 3 kl.III193.5 pošng

1989-06-10 Všsby SBK
LP Beacomeblossom 3 kl.III203 pošng
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.I171.5 pošng

1989-06-10 Kungšlv SBK
Bella 3 kl.I131 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I193 pošng

1989-06-10 Kiruna SBK
TJH LP Masterkey's Indy Trail 1 kl.I160 pošng

1989-06-10 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 2 kl.II149.5 pošng

1989-06-10 Všllingby SBK 890611
Labbret's Love Letters 1 kl.II164 pošng

1989-06-10 Falkenberg SBK
TJH Fanni 3 kl.I126.5 pošng
TJH Rock Rings Mulliga Mumsan 1 kl.I174 pošng

1989-06-09 Tierp SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.II165.5 pošng

1989-06-09 Landskrona SBK
Asterix 1 kl.III283 pošng Erlandsson Ebbe
Guideline's Slapstick 2 kl.I154 pošng
Ewy 2 kl.I149 pošng
LP TvŚan-Zeb 1 kl.I169 pošng

1989-06-09 Tibro SBK
LP Illuster's Little One 2 kl.II142.5 pošng
Cindy 3 kl.I111.5 pošng

1989-06-09 SkellefteŚ SBK
Bosti 3 kl.III206.5 pošng Sejnell Bert Ňke

1989-06-08 Mšrsta/Sigtuna SBK
Attikonak Handy-Dandy 3 kl.III215 pošng
Remember-Me 1 kl.I175.5 pošng

1989-06-07 MšlarŲ SBK 890608
NO JCH LP SE JCH Classical Star-Light 2 kl.II154.5 pošng
LP Carmencita 2 kl.I144 pošng
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.I184.5 pošng

1989-06-07 VšrmdŲ SBK 890608
TJH Bumpkin's Baby Boom 3 kl.I123 pošng

1989-06-07 Uppsala SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 3 kl.III209 pošng

1989-06-04 Ystad SBK
Waterfly's Knytt 3 kl.III215 pošng
SE LCH LP Ali 1 kl.III262 pošng Samuelsson Ragnar
Mingo 3 kl.I139 pošng
Filur 3 kl.I107 pošng
Yerbas ÷b 2 kl.I149 pošng

1989-06-04 Uddevalla SBK
LP Zeb 3 kl.III182.5 pošng

1989-06-03 Tomten SHU
Highstones Oliver Twist 3 kl.I119 pošng
Zorro 2 kl.I152 pošng

1989-06-03 NorsjŲ SBK/SHU
Bosti 1 kl.III256 pošng BurstrŲm Ove
LP Lycksbšckens Andalusit 1 kl.I179 pošng

1989-06-03 Mellerud SBK
Pepperbox Pridies Petticoat 3 kl.I107 pošng

1989-06-03 LaxŚ SBK
Bobdog's Emperor 2 kl.I144.5 pošng
Lavita 1 kl.I160.5 pošng

1989-06-03 Herrljunga SBK
Bamse 3 kl.II118 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I189 pošng
TJH LP Country Flowers Eliza 1 kl.I161 pošng

1989-06-03 Tomten SHU
Highstones Oliver Twist 3 kl.I119 pošng
Zorro 2 kl.I152 pošng

1989-06-03 NorsjŲ SHU
Bosti 1 kl.III256 pošng
LP Lycksbšckens Andalusit 1 kl.I167 pošng

1989-06-02 Laholm SBK
Guideline's Slapstick 3 kl.I135 pošng

1989-06-02 GŲtene SBK
Shekel's Rodger 3 kl.I125 pošng
LP Blommans Liane 1 kl.I175.5 pošng

1989-06-02 EnkŲping SBK
Cenita 2 kl.II156 pošng
DrŲgstas Agat 1 kl.II173 pošng

1989-06-01 Nacka SBK
LP In-The-Moods Faithful Friend 2 kl.III241 pošng
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 1 kl.III271.5 pošng Altin Britt
LP Natacha 1 kl.I164 pošng

1989-06-01 Danderyd/Tšby SBK
Paddywags Rocket 3 kl.I134.5 pošng
SE UCH Brantastigs Yango 2 kl.I158.5 pošng
Pompe 2 kl.I147.5 pošng

1989-05-31 GŲteborg SBK
LP Všttlestugans Unni 1 kl.I162.5 pošng

1989-05-29 Mšrsta SHU
Attikonak Handy-Dandy 3 kl.III196 pošng

1989-05-28 ÷rebro SBK
SE LCH LP Lizzy 2 kl.III253 pošng

1989-05-28 Lessebo SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III253 pošng
LP Sea-Birds Helter Skelter 2 kl.I147 pošng

1989-05-28 TjolŲholm SSRK
Ingmos Priamos 3 kl.III210.5 pošng
LP Rainstone Y Norpan 3 kl.III205.5 pošng
SE LCH SE BCH Buster 1 kl.III303.5 pošng Gudmunds Laila
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II182 pošng
Chap's Hopi 3 kl.I135 pošng
LP GrevgŚrdens Albert 2 kl.I151 pošng
Minnows Minister 2 kl.I135 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I175.5 pošng

1989-05-28 Vara/Gršstorp SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 1 kl.I166.5 pošng

1989-05-28 Svedala SBK
SE LCH LP Aases Elly 2 kl.III227 pošng

1989-05-28 FinspŚng SBK
Bobdog's Emperor 3 kl.I132 pošng

1989-05-28 Nybro SBK
LabbegŚrden's Betty Boop 3 kl.I131 pošng

1989-05-27 Hagfors SBK
LP ByrŚsens Pondus 3 kl.II133.5 pošng

1989-05-27 Arvidsjaur SBK
Big-One 2 kl.III238 pošng
Bosti 2 kl.III223 pošng

1989-05-27 Knivsta SBK
LP Buxter 2 kl.III234.5 pošng

1989-05-27 RŚŚdalen SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III277 pošng
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III276 pošng

1989-05-27 Mariestad SBK
RŲrsnšs Dickens 3 kl.III223.5 pošng
LP Illuster's Little One 3 kl.II137 pošng
LP Akja 1 kl.II172.5 pošng
Bobdog's Emperor 3 kl.I129 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 ekl248 pošng

1989-05-27 Ulricehamn SBK
SE LCH LP Mindy 1 kl.III291.5 pošng

1989-05-27 Kumla SBK
SE LCH LP Lizzy 1 kl.III273 pošng

1989-05-27 Sandviken SBK
SE LCH SE JCH Little Owls Quebec 1 kl.III271 pošng
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.I170 pošng

1989-05-27 Borlšnge SBK
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.III272.5 pošng

1989-05-26 Stockholm SŲ SBK
LP Natacha 2 kl.I142 pošng

1989-05-24 HšverŲ SBK
Marrowbones Nocturn 2 kl.I159 pošng

1989-05-21 Lund SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 1 kl.I174 pošng

1989-05-21 ńngelholm SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III281 pošng
LabbegŚrden's Yzter 1 kl.II172 pošng
Guideline's Slapstick 3 kl.I121 pošng
Brantastigs Elch 1 kl.I161 pošng

1989-05-21 Stršngnšs SBK
DrŲgstas Agat 2 kl.II154 pošng
Cenita 2 kl.II153 pošng

1989-05-21 Ljungby SBK
LP El Nido's Sherry-Darling 1 kl.I163.5 pošng

1989-05-21 Jšrfšlla SBK
Ruffasmax 2 kl.I155 pošng
Paulina Ludwig 1 kl.I191 pošng

1989-05-21 Saxnšs SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 2 kl.III253.5 pošng

1989-05-21 Karlskrona SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.I174 pošng

1989-05-20 Kungsbacka SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II179.5 pošng
Birham's Arrac 2 kl.I144 pošng

1989-05-20 Huddinge STOKK APOLLOGR
Frigg 3 kl.I138 pošng

1989-05-20 Storuman SBK
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.I148 pošng
LP Lycksbšckens Andalusit 1 kl.I160 pošng

1989-05-20 Katrineholm SBK
TJH LP Parih's Cus'tard Man 1 kl.I167.5 pošng

1989-05-20 Karlsborg SBK
RŲrsnšs Dickens 3 kl.III219.5 pošng

1989-05-20 Grums SBK
Beatrice 1 kl.I165 pošng

1989-05-19 Gšvle SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.I163.5 pošng

1989-05-15 Gbg/MŲlndal SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I193 pošng

1989-05-15 Lomma SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 3 kl.III203 pošng
Alpha 3 kl.II137 pošng
LP El Nido's Sherry-Darling 2 kl.I148.5 pošng

1989-05-15 Gšvle SHU
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.I194 pošng

1989-05-15 Lindesberg SBK
Lufsen 3 kl.III199 pošng
Bobdog's Emperor 2 kl.I156.5 pošng
Lavita 2 kl.I153 pošng

1989-05-14 Nššs SBK/AFB
SE LCH LP Mindy 1 kl.III280 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I170 pošng

1989-05-14 Halmstad SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III265 pošng
TJH Rock Rings Mulliga Mumsan 3 kl.I135 pošng
Angelina 1 kl.I165 pošng

1989-05-14 Ed SBK
LP Charack's Kurry-Girl 3 kl.III205.5 pošng

1989-05-14 Uppsala SKK INT
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II175 pošng
LP Všttlestugans Unni 3 kl.I139 pošng

1989-05-13 HŲŲr SBK/AFRS
LP Laika 2 kl.II144 pošng

1989-05-13 MŲnsterŚs SBK
SE LCH Rainstone Humphrey Bogarth 3 kl.III223.5 pošng

1989-05-13 Uppsala SKK INT
Puhs Free-Lauce 2 kl.I149.5 pošng

1989-05-11 Bro-HŚbo SBK
Ruffasmax 2 kl.I144.5 pošng
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.I173 pošng

1989-05-07 Ňhus SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 3 kl.III208.5 pošng
Marksman's Clever Chess 3 kl.I102 pošng

1989-05-07 SvalŲv SBK
LP Robust New Years Buzzard 2 kl.II149.5 pošng
Guideline's Slapstick 2 kl.I159 pošng

1989-05-07 VšxjŲ SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.I186 pošng
LP Sea-Birds Hop O My Thumb 1 kl.I161 pošng

1989-05-07 V:a Medelpad SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 2 kl.II157.5 pošng

1989-05-07 Všnersborg SBK
SE LCH Aiolos 1 kl.III268.5 pošng

1989-05-07 Ludvika SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH LP Dorth 1 kl.III292 pošng

1989-05-07 Kind SBK
LP Befana 2 kl.II154 pošng

1989-05-07 Skara SKK INT
LP Rodarbal Kickans Mary 1 kl.I162 pošng

1989-05-06 Varberg SBK
LP Zeb 3 kl.III194.5 pošng
LP Edsvinds Caxe 2 kl.III240 pošng
SE LCH LP Country Flowers Errol 1 kl.II166 pošng
Erbo 3 kl.I119 pošng
TJH Cindy 2 kl.I157 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I194 pošng
Mc Gredy's Stevie 1 kl.I176 pošng
Mandylike's Beliz-Cheerful 1 kl.I172.5 pošng

1989-05-06 TranŚs SBK
LP Kamrats Kram 3 kl.II136.5 pošng

1989-05-06 Stenungsund SBK
LP Ingmos Oscar 2 kl.II143 pošng

1989-05-06 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 2 kl.II157 pošng

1989-05-06 SŲlvesborg SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.III238.5 pošng

1989-05-06 Ljungbyhed SBK
Asterix 1 kl.III261 pošng
LP Robust New Years Buzzard 1 kl.II182 pošng
LP Aases Royal Clarissa 1 kl.I160 pošng

1989-05-06 Stršngnšs SKK
Willows Fšnrik StŚl 2 kl.II151 pošng

1989-05-06 Skara SKK INT
Ingmos Priamos 2 kl.III234 pošng
TJH LP Country Flowers Eliza 2 kl.I140 pošng

1989-05-04 Ňseda SKK
Ahead We Go Lucky-Luke 2 kl.I152 pošng

1989-05-04 AlingsŚs SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II193 pošng
Binella's Cindy 3 kl.I138 pošng
Tella 3 kl.I110 pošng
LP GrevgŚrdens Albert 2 kl.I156.5 pošng

1989-05-04 Tomten SBK
SE LCH LP Lizzy 3 kl.III198 pošng
LP Illuster's Little One 3 kl.II138 pošng
Zorro 3 kl.I118.5 pošng

1989-05-04 Mark SBK
Mc Gredy's Stevie 1 kl.I181 pošng
Ňslidens Yosefin 1 kl.I175 pošng

1989-05-03 GullspŚng SBK
LP Akja 1 kl.I162 pošng

1989-05-01 HŲŲr/HŲrby SBK
LP Laika 1 kl.II178 pošng
Waterfly's Squeeze Me 3 kl.I138 pošng
Like'ims Teach Me Tiger 2 kl.I157 pošng
LP Bimbo 1 kl.I162 pošng

1989-05-01 ÷rebro SBK/AFB
SE LCH LP Mindy 1 Hp kl.III259 pošng

1989-05-01 TimrŚ SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 1 kl.II167.5 pošng
HS Huck 2 kl.I156 pošng

1989-05-01 SydŲstra SkŚne SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III241.5 pošng

1989-05-01 Stockholm SŲ SBK
Happiness 3 kl.I120 pošng
TJH Caruso 1 kl.I171.5 pošng
Paulina Ludwig 1 kl.I166 pošng

1989-05-01 SmŚlandsstenar SBK
SE LCH LP Country Flowers Errol 1 kl.II175 pošng

1989-04-30 ÷deshŲg SKK
Adam 1 Hp kl.III279 pošng Johansson Hans
LP Kamrats Kram 2 kl.II149 pošng
Barras 2 kl.II146.5 pošng
Afrodite 2 kl.I140 pošng
Rick 1 kl.I164 pošng

1989-04-30 Osby SBK
LP El Nido's Sherry-Darling 2 kl.I147 pošng

1989-04-23 Knivsta SBK
Runtunas Larry 2 kl.I156 pošng

1989-04-23 Vara-Gršstorp SBK
Listaskogens Bonnie 1 kl.II165 pošng
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.I132 pošng

1989-04-23 Vadstena SBK
LP Kamrats Kram 3 kl.II138.5 pošng
Fairchilds Coxie 1 kl.I172.5 pošng

1989-04-23 Hofors SBK
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.III255 pošng

1989-04-23 Fšrgelanda SBK
SE LCH Aiolos 1 kl.III279 pošng
Country Flowers Creamcake 3 kl.II137 pošng

1989-04-23 BurlŲv SBK
Asterix 1 kl.III280 pošng
Alpha 1 kl.I168 pošng

1989-04-22 Tollarp SBK
Angelina 2 kl.I156 pošng

1989-04-22 SŲdertšlje SBK
LP Dizzy-Daisy 2 kl.III247.5 pošng

1989-04-22 Lycksele SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 2 kl.I142 pošng
TJH LP Macita's Anastasia 1 kl.I167 pošng

1989-04-22 Gšvle SBK 890423
SE LCH Izmir 1 kl.III258.5 pošng

1989-04-22 Skutskšr SBK
LP Buxter 2 kl.III226.5 pošng

1989-04-22 LinkŲping SKK NAT
Messalin's Ymer 3 kl.I102 pošng

1989-04-16 Trelleborg SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 kl.III238 pošng
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.III259 pošng
Asterix 1 kl.III259 pošng

1989-04-16 KŲping SBK
Imp's Mary Ann 1 kl.II163 pošng

1989-04-16 FinspŚng SBK
Adam 3 kl.III206 pošng

1989-04-16 ŇmŚl SBK
LP Ingmos Oscar 2 kl.II151.5 pošng

1989-04-16 VšsterŚs SKK NAT
Bobdog's Go For Gold 1 kl.I176.5 pošng

1989-04-15 Hultsfred SBK
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.III263 pošng

1989-04-15 VšsterŚs SKK NAT
LP Adam 1 kl.II166.5 pošng

1989-04-09 MšlarŲ SBK
Ruffasmax 1 kl.I180 pošng

1989-04-09 ÷land SBK
Messalin's Ymer 3 kl.I130.5 pošng
SE LCH LP Duckling's Nice Times 2 kl.I151 pošng
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.I190 pošng
LP Sea-Birds Hop O My Thumb 1 kl.I168 pošng

1989-04-09 Hšssleholm SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 3 kl.III212 pošng

1989-04-09 Helsingborg SBK
LP El Nido's Sherry-Darling 2 kl.I151 pošng

1989-04-03 LidingŲ SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 1 kl.III283 pošng
Edgar 1 kl.II161 pošng
NO JCH LP SE JCH Classical Star-Light 1 kl.I168.5 pošng

1989-04-02 Storuman SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 3 kl.I116 pošng
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.I141.5 pošng

1989-04-02 Sšffle SBK
Crash 1 kl.II178 pošng
LP Celestas Active-Tracey 2 kl.I150.5 pošng

1989-04-02 GŲinge/Broby SBK
LP Cindy 3 kl.III195.5 pošng

1989-04-02 GŲteborg SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II184 pošng
LP Ingmos Oscar 1 kl.II164 pošng
LP Všttlestugans Unni 2 kl.I158.5 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I188 pošng

1989-04-01 Uddevalla SBK
SE LCH Aiolos 1 kl.III269 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II179 pošng
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.I187 pošng

1989-04-01 EslŲv SBK
Asterix 1 kl.III267.5 pošng
SE LCH LP Aases Elly 1 kl.III256.5 pošng
LP Laika 1 kl.II163.5 pošng
LP Bimbo 2 kl.I153 pošng

1989-03-27 Boxholm SBK
LP Kamrats Kram 2 kl.II157 pošng
Arabella 1 kl.II169 pošng

1989-03-25 Stockholm SBK
NO JCH LP SE JCH Classical Star-Light 1 kl.I187 pošng
Fairybells Lady Amina 1 kl.I180.5 pošng

1989-03-24 Skara SBK
LP Illuster's Little One 2 kl.II142.5 pošng

1989-03-19 BorŚs SBK
LP Zeb 2 kl.II156.5 pošng
LP Befana 2 kl.II150 pošng
Mc Gredy's Stevie 2 kl.I145.5 pošng
Chap's Hopi 1 kl.I161 pošng

1989-03-19 Stockholm SŲ SBK
NO JCH LP SE JCH Classical Star-Light 1 kl.I180 pošng

1989-03-19 Falun SBK
SE LCH LP Black-Girl 3 kl.III209 pošng

1989-03-18 ÷sterŚker SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 1 kl.III262.5 pošng
TJH LP Ceasar 1 kl.I162.5 pošng

1989-03-18 PiteŚ SBK
Lennek Admired Daisy 1 kl.I182 pošng

1989-03-18 Sundsvall SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 3 kl.II133.5 pošng

1989-03-12 HŲganšs SBK
LP Like'ims Christmas Carol 2 kl.II142 pošng
Angelina 3 kl.I136 pošng
Landlabb's Madonna 1 kl.I168 pošng
Robust Yellow Muddy Sunshine 1 kl.I165 pošng

1989-03-12 Gtb-MŲlndal SBK
LP Rainstone Y Norpan 2 kl.III239.5 pošng
LP Zeb 1 kl.II172 pošng
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.II171 pošng
Chap's Hopi 2 kl.I144 pošng
LP Všttlestugans Unni 1 kl.I169 pošng

1989-03-12 Bollnšs SBK 890313
LP Mimas 3 kl.II128 pošng

1989-03-05 TorsŚs SBK
Messalin's Ymer 2 kl.I148 pošng
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 2 kl.I144 pošng
LP Sea-Birds Hop O My Thumb 1 kl.I178.5 pošng

1989-03-05 Stršngnšs SBK
DrŲgstas Agat 3 kl.II118.5 pošng
Cenita 2 kl.II140.5 pošng

1989-02-26 SŲdra Gotland SBK
SE LCH Aria 2 kl.III252 pošng
MŚsebo Funny-Girl 1 kl.I183.5 pošng

1989-02-25 Sundsvall SBK
Pikette Trulsa 1 kl.I162 pošng

1989-02-25 ÷stersund SBK
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.I155 pošng
Asterix 2 kl.I147 pošng

1989-02-19 UmeŚ SBK
LP Friskus Pia Noka 2 kl.II142.5 pošng

1989-02-19 Woxnadalen SBK
LP Mimas 2 kl.II153 pošng
Asterix 1 kl.I163 pošng
Bea 1 kl.I162 pošng

1989-02-05 Nordmaling SBK
LP Friskus Pia Noka 1 kl.I177.5 pošng
TJH LP Macita's Anastasia 1 kl.I162.5 pošng

1989-02-05 ÷sthammar SBK
LP Sandy 3 kl.II107 pošng
Dipper's Midnight Rambler 3 kl.I129 pošng

1989-01-29 Mariestad SBK
SE LCH LP Lizzy 3 kl.III213 pošng
Crash 1 kl.II168 pošng

1989-01-28 SkellefteŚ SBK 890129
Big-One 1 kl.III298.5 pošng
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.I173 pošng

1989-01-07 Skutskšr SBK
Precious Friend Classic-Design 1 kl.II160 pošng
Asterix 2 kl.I154 pošng
Labbret's Love Letters 1 kl.I177 pošng


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017