Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1990

Resultat i namnordning


1990-12-26 SŲlvesborg SBK
LP Cindy 3 kl.III200 pošng KarlstrŲm Alf
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 1 kl.II177.5 pošng KarlstrŲm Alf
Havalidens ńmy 1 kl.II177 pošng KarlstrŲm Alf
Sea-Birds Good Golly Miss Molly 1 kl.II165 pošng KarlstrŲm Alf
SE LCH LP Laska 1 kl.I185.5 pošng Brorsson Anders
Labruzz Liberty-Bell 1 kl.I170 pošng Nilsson Mi

1990-12-16 Stockholm SKK
LP Adam 0 kl.III0 pošng RenstŚhl Henry

1990-12-16 ÷sterŚker SBK
TJH Li 1 kl.II167.5 pošng Gademar Roland

1990-12-15 ÷sterŚker SBK
Tailpiece Belesar 3 kl.I139.5 pošng Karlsson Bengt

1990-12-15 Stockholm SKK
TJH Caruso 3 kl.III216.5 pošng RenstŚhl Henry

1990-12-09 Kind SBK
Rodarbal Mys Matilda 1 kl.I161 pošng Hjort Gunnel

1990-12-08 VšxjŲ SBK
Caccia Tosca 2 kl.I158 pošng Hedlund Ingvar

1990-12-02 MšlarŲ SBK
LP Marrowbones Archeress 0 kl.III0 pošng Nordin Staffan
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I150 pošng Karlsson Gerth

1990-12-02 Skurup SBK
Frida 1 kl.III297 pošng LindergŚrd Per
LP Cindy 0 kl.III188 pošng LindergŚrd Per
Waterfly's Knytt 0 kl.III176 pošng Rydťn Ruby
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.II150 pošng Svensson Tord
TJH LP Brantastigs Eros 0 kl.II73.5 pošng Svensson Tord
LP Fanny 3 kl.I138 pošng Pettersson Axel
TJH LP Waterfly's Tiger Rag 1 kl.I163 pošng Pettersson Axel

1990-12-01 Varberg SBK
SE LCH LP Country Flowers Errol 1 kl.III257 pošng Sikby Ňke
Intagans Isabella 1 kl.I168 pošng Johansson Ingvar
Apollo 0 kl.I77 pošng Gustafsson Inger

1990-12-01 NorrkŲping SBK
Adam 0 kl.III0 pošng Franzťn Ingvar

1990-12-01 KŲping SBK
LP Messalin's Evelina 3 kl.III205.5 pošng Henriksson Eva
SE LCH LP Athos 1 kl.III280 pošng GŲtesson SŲlve
Hjorttorp's Abraham 3 kl.I130 pošng Nššs Birgitta
Eaglebess Sugar Columbia 2 kl.I157 pošng Nššs Birgitta
LP Kavat 2 kl.I144 pošng Nššs Birgitta

1990-12-01 GŲteborg SBK
TJH RŚdagŚrdens Blacky 1 kl.I188 pošng Tengblad Tage
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl295 pošng Gustavsson Willy
SE LCH SE BCH Buster 1 ekl285.5 pošng Gustavsson Willy

1990-11-25 Mark SBK
SE LCH LP Country Flowers Errol 1 kl.III255 pošng FrŲjd Bengt
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl294.5 pošng FrŲjd Bengt

1990-11-25 Nacka SBK
LP Marrowbones Archeress 0 kl.III0 pošng Berggren Lennart
Rudolf 3 kl.I118 pošng Karlsson Gerth
TJH Guns Choice Shilling 1 kl.I162 pošng Karlsson Kjell

1990-11-25 MalmŲ SBK
SE LCH LP Ali 1 kl.III255.5 pošng Wilťn Gert
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.II153 pošng Persson Sven
LP Fanny 2 kl.I157 pošng Lorentzen Gunvor

1990-11-24 Solna/Sundbyb SBK
LP Marrowbones Archeress 3 kl.III209 pošng Collin Yngve
LP SE BCH Classical Lime-Light 3 kl.I127.5 pošng Johansson Jarl
LP Warringah's Nullabor 2 kl.I153 pošng Enarsson Bengt

1990-11-24 Stršngnšs SBK
Sugar Cane Better-Be-Sure 2 kl.III224 pošng Hedberg Leif
LP Messalin's Evelina 0 kl.III176 pošng Hedberg Leif
TJH Li 2 kl.II150 pošng Thunell Bengt
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I149.5 pošng Lager Roland

1990-11-18 Mariestad SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 3 ekl217 pošng Svensson Bo

1990-11-18 Ulricehamn SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 0 kl.III174 pošng Markert Bernt
Tina 1 kl.I178 pošng Hedberg Rolf G
Rodarbal Mys Matilda 1 kl.I172 pošng Hedberg Rolf G
TJH LP Mandylike's Chess-Fetch 1 kl.I163 pošng Hedberg Rolf G

1990-11-18 Stockholm SBK
LP Marrowbones Archeress 0 kl.III0 pošng KšllstrŲm BjŲrn
TJH Li 2 kl.II158 pošng MalmstrŲm Stig
LP Albert 2 kl.I145 pošng Berggren Lennart
Flashing Medow's Tender Loving Care 0 kl.I81 pošng Berggren Lennart

1990-11-18 SkanŲr/Falsterb SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 3 kl.II124 pošng BjŲrkman Claes
Labbevikens Penny-Lane 1 kl.I161 pošng Persson Sven

1990-11-18 Kalmar SBK
SE JCH Moorman's Tamara P 2 kl.III226.5 pošng Carlsson Runo
Caccia Tosca 2 kl.I145.5 pošng Fridťn Arne

1990-11-18 Stenungsund SBK
SE LCH LP Country Flowers Errol 2 kl.III239.5 pošng Petersson Lennart

1990-11-18 Nordmaling SBK
LP Paddywags Cheese Cake 1 kl.I168 pošng SŲrlin Ulf

1990-11-17 Herrljunga SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.II119.5 pošng Gustavsson Christer
Rodarbal Nannas Cherry 2 kl.I142 pošng Gustavsson Christer

1990-11-11 Hšssleholm SBK
SE JCH Moorman's Tamara P 0 kl.III173 pošng Nymberg Mona
Like'ims Teach Me Tiger 2 kl.II151.5 pošng ÷berg Ňke
TJH Bobby 2 kl.II145 pošng ÷berg Ňke
LP Fanny 1 kl.I161.5 pošng Altenmark Sven

1990-11-11 GŲtene SBK
David 2 kl.I149 pošng Ljungberg GŲran
Heavy Loader's Standing Ovation 1 kl.I192 pošng Ljungberg GŲran

1990-11-11 SŲderŚsen SBK
LP Like'ims Christmas Carol 1 kl.II162.5 pošng Ringdahl Kaj
TJH LP SE BCH Jackson 1 kl.I182 pošng Hjorth Ingegerd

1990-11-11 Katrineholm SBK
Sugar Cane Better-Be-Sure 3 kl.III216.5 pošng Andersson Arne
LP Messalin's Evelina 0 kl.III130.5 pošng Andersson Arne

1990-11-10 Knivsta SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.III258.5 pošng Berg Marita

1990-11-10 Hjo SBK
Hšrkilas Lufsen Ii 1 kl.I162 pošng

1990-11-10 Kungsbacka SBK
SE LCH LP Country Flowers Errol 2 kl.III254.5 pošng Petersson Lennart
Ňslidens Zivanna 1 kl.II164 pošng Eriksson Stig

1990-11-10 Visby SBK
HS Ibi 2 kl.I159 pošng Boberg Urban
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 1 kl.I171.5 pošng Boberg Urban

1990-11-10 TyresŲ SBK
LP Marrowbones Archeress 0 kl.III184 pošng Lannerbšck Alf

1990-11-10 Ronneby SBK
SE JCH Moorman's Tamara P 3 kl.III207 pošng Lindfalk Ingrid
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 2 kl.II154.5 pošng Hšllgren Nils
LP LabbegŚrden's Harmony Girl 2 kl.I148 pošng Bark Ingemar
SE LCH LP Laska 2 kl.I146 pošng Bark Ingemar
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 1 kl.I170 pošng Bark Ingemar
Sea-Birds Good Golly Miss Molly 1 kl.I166 pošng Bark Ingemar

1990-11-10 Grums SBK
LP Borekulles Pollux 2 kl.I141 pošng Wihlborg Ňke
LP Celestas Active-Tracey 1 kl.I164 pošng Wihlborg Ňke

1990-11-10 Sundsvall SBK
NO JCH LP SE JCH Bettie 0 kl.III147.5 pošng Norťn ThorbjŲrn
SE JCH Gyllene Horden's Blonda Beatrice 3 kl.I124 pošng Olsson HŚkan
TJH Gunhills Magnum Bonum 1 kl.I191 pošng Olsson HŚkan
HS Glinsy 1 kl.I188 pošng Olsson HŚkan

1990-11-10 Hallstahammar SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III260.5 pošng DegerstrŲm Bo

1990-11-10 Flen SBK
Sugar Cane Better-Be-Sure 1 kl.III255.5 pošng Slotthed Kenth
LP Messalin's Evelina 0 kl.III187 pošng Thunell Bengt

1990-11-04 GŲteborg SKK
LP Minnows Nadja 1 kl.I170.5 pošng Olausson Erik

1990-11-04 Vaxholm SBK
New Flowers Newcastle 3 kl.I138.5 pošng Andersson Gertrud
LP Karaktšr's Zappo 1 kl.I194 pošng Andersson Gertrud

1990-11-04 Tierp SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.III259.5 pošng Olsson JŲrgen
Bugga 3 kl.I106 pošng SnŲgren Enar

1990-11-04 Lund SBK
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 1 kl.III261 pošng BjŲrkqvist Cronje
Caccia Tuttifrutti Di Robust 0 kl.I57.5 pošng Altenmark Sven

1990-11-04 ńngelholm SBK
LP LabbegŚrden's Harmony Girl 3 kl.I126 pošng Svensson Torsten
TJH LP SE BCH Jackson 1 kl.I174 pošng Svensson Torsten

1990-11-03 ÷deshŲg ÷KK
Adam 2 kl.III242 pošng Andersson Thorvald
Wimsey's James Grieve 3 kl.I124 pošng Andersson Thorvald
Broadmarks Dandelion 2 kl.I151 pošng Johansson Bernt
Brunnbys Dessie 2 kl.I144 pošng Andersson Thorvald
Afrodite 1 kl.I166 pošng Johansson Bernt
LP Ladja's Satina 1 kl.I162.5 pošng Andersson Thorvald

1990-11-03 Vimmerby SBK
SE LCH LP Poor-Andy 2 kl.III235.5 pošng Larsson Anders

1990-11-03 Stockholm SŲ SBK
LP Marrowbones Archeress 3 kl.III222 pošng Rosendahl Sonja
LP SE BCH Classical Lime-Light 1 kl.I169.5 pošng StŚlkrantz Mikael

1990-11-03 Nora SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III280.5 pošng Dahlin Bo-Lennart

1990-11-03 Mšrsta/Sigtuna SBK
LP Karaktšr's Zappo 1 kl.I173.5 pošng Jansson Eva

1990-11-03 Eskilstuna SBK
Sugar Cane Better-Be-Sure 2 kl.III243 pošng Nordgren Jan
LP Messalin's Evelina 0 kl.III142 pošng Grimborg Bengt
Bianca 3 kl.I106 pošng SandstrŲm Anders
Mallards Never On A Sunday 2 kl.I153.5 pošng SandstrŲm Anders

1990-11-03 Simrishamn SBK
SE LCH LP Ali 2 kl.III231 pošng Rydťn Ruby
LP ńlvgŚrdens Jioarilla 3 kl.II125 pošng Altenmark Sven
LP Fanny 1 kl.I170 pošng Altenmark Sven

1990-11-02 Tibro SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 0 kl.II94 pošng
TJH Heavy Loader's Devil in Desquise 3 kl.I120.5 pošng Jacobsson Ulf
Heavy Loader's Standing Ovation 3 kl.I119.5 pošng Jacobsson Ulf
David 0 kl.I80 pošng Jacobsson Ulf

1990-10-28 OxelŲsund SBK
LP Messalin's Evelina 3 kl.III198 pošng Lundh Sune

1990-10-28 Svedala SBK
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 1 kl.III285.5 pošng Petersson Bert
Waterfly's Knytt 0 kl.III154 pošng Pettersson Axel
LP Waterfly's Robinson Crusae 3 kl.II134 pošng Lorentzen Gunvor
Egus 1 kl.II170.5 pošng Lorentzen Gunvor
Labbevikens Penny-Lane 3 kl.I139 pošng Ohlin Jan
Caccia Tuttifrutti Di Robust 3 kl.I111 pošng Ohlin Jan
TJH LP Waterfly's Tiger Rag 1 kl.I174 pošng Persson Sven
Rook's Chocolate Crust 1 kl.I160 pošng Ohlin Jan

1990-10-28 MŲnsterŚs SBK
Ferdinand 1 kl.II161.5 pošng Hedlund Ingvar

1990-10-28 FrŲvi SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III282 pošng Claesson Gunnar
LP Kavat 2 kl.I150 pošng Wihlborg Ňke

1990-10-28 Bollnšs SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.III265.5 pošng Lindh Bengt
LP Anni 2 kl.II154.5 pošng Persson Per-Inge
SE JCH Gyllene Horden's Blonda Beatrice 2 kl.I147 pošng Persson Per-Inge

1990-10-27 AlingsŚs SBK
SE LCH LP Country Flowers Errol 1 kl.III267.5 pošng Gudmunds Laila

1990-10-27 EksjŲ SBK
Othello 2 kl.I156 pošng Andersson Birger
Kajsa 2 kl.I152 pošng Andersson Birger

1990-10-27 Všllingby SBK
LP Marrowbones Archeress 3 kl.III206.5 pošng Basth Gunn-Britt
TJH Li 2 kl.I159 pošng Victorin Yvonne

1990-10-27 Valdemarsvik SBK
LP Ladja's Satina 1 kl.I173.5 pošng Sandberg Olof

1990-10-27 Tomten SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl283.5 pošng Abrahamsson Christin

1990-10-27 Bengtsfors SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 0 kl.III0 pošng Lundgren Kjell

1990-10-27 Aneby SBK
SE LCH LP Mysing 1 kl.III295 pošng Erlandsson Ebbe
LP Aurora 2 kl.I154 pošng Andersen Anita

1990-10-21 Oskarshamn SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 0 kl.III182.5 pošng Herdy Peter
Ferdinand 1 kl.II165.5 pošng Blomdahl BŲrge

1990-10-21 Sundsvall SBK
TJH Gunhills Magnum Bonum 1 kl.I187 pošng Holmberg Jan

1990-10-21 Njudung SBK
LP Aurora 1 kl.I166 pošng Lindkvist Lars
LP Laban 1 kl.I163 pošng Lindkvist Lars

1990-10-21 LidkŲping SBK
TJH LP Binella's Caesar 3 kl.I139 pošng Wedell Jan Ňke

1990-10-21 Boxholm SBK
Adam 2 kl.III238 pošng Andersson Thorvald

1990-10-20 Mariestad SBK
David 3 kl.I116 pošng Jacobsson Ulf
TJH Blyger 2 kl.I145 pošng Jacobsson Ulf

1990-10-20 N:a Gotland SBK
HS Ibi 3 kl.I120.5 pošng Rogneholt Inger

1990-10-20 VšsterŚs SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.III258.5 pošng GŲtesson SŲlve

1990-10-20 Stršngnšs SBK
LP Messalin's Evelina 3 kl.III212 pošng Hellberg Ingrid
LP Marrowbones Archeress 0 kl.III181 pošng Hellberg Ingrid

1990-10-20 KŲping SBK
Jesper 2 kl.III231.5 pošng
Imp's Mary Ann 1 kl.III256 pošng

1990-10-20 EnkŲping SBK
Dafne 1 kl.I173 pošng Karlsson Sven-Olov

1990-10-20 Lysekil SBK
TJH LP Durtregs Cujo 2 kl.I158 pošng WasstrŲm Ingegerd

1990-10-14 Karlskrona SBK
SE JCH Moorman's Tamara P 3 kl.III196 pošng Karlsson Hardy
SE LCH LP Duckling's Nice Times 0 kl.III183 pošng Ohlsson Olof
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 1 kl.I176 pošng Olsson Christer

1990-10-14 GŲtene SBK
Heavy Loader's Standing Ovation 1 kl.I182.5 pošng Johansson Karl-Erik
Hšrkilas Lufsen Ii 1 kl.I173 pošng Johansson Karl-Erik
David 1 kl.I169 pošng Johansson Karl-Erik

1990-10-14 V:a Medelpad SBK
Abacus' Little Black Eagle 3 kl.I132 pošng Lindberg L

1990-10-14 Vaggeryd SBK
Highstones Chessman 2 kl.II151.5 pošng Lidťn Reine

1990-10-14 SydŲstra SkŚne SBK
LP ńlvgŚrdens Jioarilla 1 kl.I171 pošng Svensson Tord
TJH LP Claud 1 kl.I164 pošng Svensson Tord

1990-10-14 NšssjŲ SBK
LabbegŚrden's Gulliga Frida 2 kl.I143 pošng Bogmark Lars
LP Laban 1 kl.I177 pošng Bogmark Lars
LP Aurora 1 kl.I166.5 pošng Bogmark Lars

1990-10-14 Botkyrka SBK
LP SE BCH Classical Lime-Light 1 kl.I167 pošng Lundberg Thorwald

1990-10-14 Bjuv SBK
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 2 kl.III241.5 pošng Blom-Branthall Marie
LP Like'ims Christmas Carol 2 kl.II159 pošng Nilsson Leif

1990-10-14 Arboga SBK
SE LCH LP Athos 2 kl.III228 pošng Pettersson Lennart

1990-10-14 FinspŚng SBK
LP Messalin's Evelina 0 kl.III149 pošng Franzťn Ingvar

1990-10-13 ŇmŚl SBK
LP Cindy 2 kl.I149 pošng Larsson Inge

1990-10-13 Všsby SBK
Eagle's Dixie Queen 1 kl.I176.5 pošng Jansson Eva
TJH Li 1 kl.I161.5 pošng Jansson Eva

1990-10-13 Trollhšttan SBK
TJH RŚdagŚrdens Blacky 1 kl.I180 pošng Pettersson Lennart
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl262 pošng Nordlundh Arne

1990-10-13 Katrineholm SBK
Sugar Cane Better-Be-Sure 2 kl.III248.5 pošng Lundh Sune
LP Messalin's Evelina 0 kl.III159 pošng Lundh Sune

1990-10-13 Gšvle SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.III272.5 pošng Hagelin GŲran
LP Marrowbones Archeress 0 kl.III0 pošng Hagelin GŲran

1990-10-13 HŲŲr SBK
Ewy 1 kl.II161 pošng Prahl Erik
LP ńlvgŚrdens Jioarilla 1 kl.I166 pošng Prahl Erik

1990-10-13 Borlšnge SBK
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.III266.5 pošng Eklund Gunilla
LP Anni 2 kl.II147.5 pošng Sewerlid Christer
Hut's Meduza 3 kl.I123.5 pošng Sewerlid Christer

1990-10-13 Kungšlv SBK
SE LCH LP Country Flowers Errol 2 kl.III243 pošng Segerdahl Lennart
Ňslidens Zivanna 2 kl.II158 pošng Lagergren Claes
Paulina Ullabell 0 kl.I69 pošng EngstrŲm Mary

1990-10-07 Lomma SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.II145.5 pošng Ahlqvist Barry
Ewy 1 kl.II166.5 pošng Ahlqvist Barry
TJH LP Claud 1 kl.I175.5 pošng Prahl Leif

1990-10-07 Hjo SBK
Hšrkilas Lufsen Ii 3 kl.I129 pošng Hall Bengt-Evert
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl269.5 pošng Hall Bengt-Evert

1990-10-07 Askersund SBK
Lavita 2 kl.II157.5 pošng ÷sterlund Hans
Bobdog's Emperor 0 kl.II0 pošng ÷sterlund Hans
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 kl.I179 pošng Wihlborg Ňke

1990-10-07 Laholm SBK
Airotkivs Granny Smith 2 kl.II146 pošng Eriksson Christer
LP LabbegŚrden's Harmony Girl 3 kl.I132 pošng Eriksson Mathiesen K

1990-10-07 Danderyd/Tšby SBK
LP Marrowbones Archeress 0 kl.III137 pošng Basth Gunn-Britt
LP Karaktšr's Zappo 2 kl.I156 pošng Hellstrand Chris
LP Warringah's Nullabor 1 kl.I171.5 pošng Enarsson Bengt

1990-10-07 Avesta SBK
LP Twigg's Roussillon 1 kl.II161.5 pošng Landquist Inge
SE LCH LP Black-Girl 2 ekl226 pošng Landquist Inge

1990-10-07 ÷rkelljunga SBK
Rock Rings Ramboo The Big Boxer 1 kl.II169.5 pošng Hjorth Ingegerd

1990-10-07 TranŚs SBK
LabbegŚrden's Gulliga Frida 2 kl.I155 pošng Karlsson Carina
LP Aurora 1 kl.I174.5 pošng Karlsson Carina

1990-10-07 Kil SBK
Big Wigwam's Caruso-Man 0 kl.I87.5 pošng Lundgren Kjell

1990-10-06 GŲteborg/MŲlnd SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III282 pošng Mellqvist Stig
Minnows Christmas Carol 2 kl.I151.5 pošng Svanstedt Eva

1990-10-06 Surahammar SBK
Jesper 2 kl.III246 pošng Salomaa Erkki

1990-10-06 Kristinehamn SBK
Crash 1 kl.III262 pošng LundstrŲm Lars-Ivar
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 ekl230 pošng LundstrŲm Lars-Ivar

1990-10-06 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 3 kl.III202 pošng Thunell Bengt
Sugar Cane Better-Be-Sure 1 kl.III263.5 pošng Thunell Bengt

1990-09-30 Ludvika SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 kl.I178 pošng Berg Rolf
Hut's Amadeus 1 kl.I162 pošng Berg Rolf
SE LCH LP Black-Girl 2 ekl227.5 pošng Andersson Sven

1990-09-30 Halmstad SBK
Airotkivs Granny Smith 3 kl.II138 pošng Johansson Ňke
Angelina 2 kl.II156 pošng Johansson Ňke
LP Airotkivs King David 1 kl.II179.5 pošng Johansson Ňke
Airotkivs Belle De Boskoop 2 kl.I152 pošng EkstrŲm Tommy
Dolou's Don Diego 2 kl.I142 pošng EkstrŲm Tommy
LP Lathos 1 kl.I161 pošng EkstrŲm Tommy

1990-09-30 Sandviken SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 kl.III268.5 pošng Gunnarsson Sven E

1990-09-30 GŲinge/Broby SBK
LP Cindy 2 kl.III246.5 pošng Ekberg Stig
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 1 kl.III273 pošng Axerup Kurt
TJH Bobby 3 kl.II133.5 pošng Ekberg Stig
LP ńlvgŚrdens Jioarilla 2 kl.I155.5 pošng Ekberg Stig
LP Fanny 2 kl.I154.5 pošng Axerup Kurt
TJH Airotkivs Greve Moltke 0 kl.I64 pošng Ekberg Stig

1990-09-29 MjŲlby SBK
Kamrats Orvar 3 kl.I107 pošng Pettersson Jan-Ňke
Broadmarks Dandelion 0 kl.I84 pošng Pettersson Jan-Ňke

1990-09-29 ÷land SNK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 3 kl.III218.5 pošng Blomdahl BŲrge
Caccia Tosca 3 kl.I117.5 pošng Blomdahl Yvonne

1990-09-29 Munkedal SBK
TJH HS Hippo 3 kl.II110.5 pošng Ljungqvist Leif

1990-09-29 Malung SBK
LP Anni 2 kl.II151 pošng Jonsson Jan
LP ByrŚsens Cindy 2 kl.I149 pošng Jonsson Jan

1990-09-29 Kungsbacka SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III268.5 pošng Karlsson Sven

1990-09-29 Fagersta SBK
Jesper 2 kl.III229.5 pošng BergstrŲm Irene

1990-09-23 LinkŲping SBK
Adam 1 kl.III265 pošng Sandberg Olof
LabbegŚrden's Gulliga Frida 3 kl.I139 pošng Franzťn Ingvar

1990-09-23 VšxjŲ SBK
LP Sea-Birds Helter Skelter 1 kl.II164 pošng Fridťn Arne

1990-09-23 Trelleborg SBK
LP ńlvgŚrdens Jioarilla 1 kl.I172 pošng Persson Sven

1990-09-23 Saxnšs SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 2 kl.III231 pošng Lindquist Urban

1990-09-23 Nedansiljan SBK
Cindys Gold Lace 2 kl.I151.5 pošng Gustafsson L-G

1990-09-23 Lindesberg SBK
LP Kavat 1 kl.I174.5 pošng Kropp Ingegšrd

1990-09-22 HšverŲ SBK
Eatons Olympic Siesta 2 kl.I155 pošng

1990-09-22 NorrkŲping SHU
Brunnbys Dessie 1 kl.I169 pošng

1990-09-16 Ňhus SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 0 kl.III0 pošng Nilsson Dick
Angelina 3 kl.II130 pošng Altenmark Sven
LP Fanny 3 kl.I137 pošng Prahl Leif
SE LCH LP Laska 1 kl.I174 pošng Prahl Leif
Caccia Maserati 1 kl.I172.5 pošng Prahl Leif

1990-09-16 Falun SBK
SE LCH LP Black-Girl 2 ekl229 pošng Stenmark Mats

1990-09-16 Vara/Gršstorp SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III283 pošng Moberg GŲsta
TJH LP Binella's Caesar 1 kl.I167.5 pošng BergstrŲm GŲran

1990-09-15 Hultsfred SBK
Ferdinand 3 kl.II136.5 pošng Blomdahl Yvonne

1990-09-15 Ňtvidaberg ÷KK/ŇHK
LP Ladja's Tina 2 kl.II142 pošng Sandberg Olof
LP Ladja's Satina 1 kl.I184.5 pošng Sandberg Olof

1990-09-15 Ed SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III271 pošng Hyrťn Bertil

1990-09-15 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 2 kl.III225.5 pošng Thunell Bengt

1990-09-15 Landskrona SBK
Angelina 0 kl.II0 pošng

1990-09-09 Sofiero SKK
Labbevikens Miss-Lizzy 3 kl.I132 pošng Karlsson Hardy

1990-09-09 GŲtene SBK
David 3 kl.I134 pošng Lindgren Leif

1990-09-09 BurlŲv SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 3 kl.II121.5 pošng Ahlberg Alf

1990-09-09 Fšrgelanda SBK
Argos 3 kl.I108 pošng Roos Rolf
TJH LP Durtregs Cujo 1 kl.I163.5 pošng Roos Rolf

1990-09-09 Všnersborg SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 0 kl.I60 pošng Karlsson Anders

1990-09-09 HŲganšs SBK
TJH LP Brantastigs Eros 2 kl.II147 pošng Svensson Torsten

1990-09-09 Ale SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III289.5 pošng Segerdahl Lennart

1990-09-09 Huskvarna SMKK/HHK
LP Broadmarks Ragman Totts 1 kl.II164.5 pošng Gustavsson Bengt
Country Flowers Cinderella 1 kl.I176.5 pošng Gustavsson Bengt

1990-09-08 KungsŲr SBK
Jesper 3 kl.III211.5 pošng SjŲgren Bengt

1990-09-08 Sofiero SKK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 Hp kl.III281 pošng Sandnes Viveca

1990-09-08 TŲreboda SBK
Hšrkilas Lufsen Ii 2 kl.I146 pošng Lindgren Leif
Rasmus 2 kl.I143 pošng Lindgren Leif

1990-09-08 Eskilstuna SBK
Ramninges Dehli 2 kl.I151 pošng Lindgren Henry

1990-09-02 Grums SBK
Big Wigwam's Caruso-Man 3 kl.I113 pošng Ňberg Sven

1990-09-02 Kristianstad SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 1 kl.III257.5 pošng Gerkens Bernth
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 2 kl.I147 pošng

1990-09-02 Uddevalla SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III298.5 pošng Karlsson Anders
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III297.5 pošng Karlsson Anders

1990-09-02 Trelleborg SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 3 kl.II132 pošng Svensson Tord
Yerbas Arrac 2 kl.I158 pošng Svensson Tord
Landlabb's Classic Apporter 2 kl.I158 pošng Svensson Tord

1990-09-01 Kiruna SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.III263.5 pošng ForsstrŲm Karin

1990-09-01 Ruddalen Gbg SSRK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III290.5 pošng Nyden Bengt
LP Minnows Nadja 1 kl.I160 pošng Hildebrand Lars

1990-09-01 Falbygden SBK
David 3 kl.I119.5 pošng VŚring Arne
Hšrkilas Lufsen Ii 2 kl.I150.5 pošng VŚring Arne

1990-09-01 Nordmaling SBK
HS Iba 3 kl.I135 pošng Wennman Roger

1990-09-01 EslŲv SBK
Angelina 2 kl.II142 pošng Prahl Leif
Labbevikens Penny-Lane 2 kl.I149 pošng Prahl Leif
Rook's Chocolate Crust 2 kl.I146 pošng Prahl Leif
TJH LP Claud 1 kl.I161 pošng Pallesen Tove

1990-09-01 Sandviken SKK
LP Twigg's Roussillon 1 kl.I179 pošng Walentowski Sigfrid
Moloss Lanson Rose 1 kl.I167.5 pošng Walentowski Sigfrid

1990-08-30 NorrkŲping SBK
Ramninges Dehli 2 kl.I148.5 pošng Sandberg Olof
LP Ladja's Tina 1 kl.I170.5 pošng Sandberg Olof

1990-08-25 VšsterŚs SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 kl.I183 pošng Pettersson Lennart

1990-08-25 Lomma SSD/LBSS
Caccia Tuttifrutti Di Robust 3 kl.I116 pošng Petersson Bert

1990-08-25 NorsjŲ SBK
Bosti 3 kl.III216 pošng GŲransson Sven-Ňke
HS Iba 1 kl.I169 pošng GŲransson Sven-Ňke

1990-08-25 NykŲping SKK
LP Warringah's Nullabor 2 kl.I143 pošng Olsson Birgitta

1990-08-25 Vetlanda SBK
LP Laban 2 kl.I156 pošng Linnťr Anders
Rondeus Amadeus-Alert 1 kl.I162.5 pošng Linnťr Anders

1990-08-19 Falkenberg HALLANDS KK
LP Airotkivs King David 2 kl.II141.5 pošng Eriksson Lennart
Airotkivs Belle De Boskoop 2 kl.I153 pošng Eriksson Lennart

1990-08-19 TorsŚs SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III297.5 pošng Hedlund Ingvar

1990-08-18 ŇmŚl SVTEK
LP Cindy 2 kl.I154.5 pošng Ňberg Sven

1990-08-18 EksjŲ SBK
Highstones Chessman 1 kl.I165 pošng Erlandsson Ebbe

1990-08-18 Vilhelmina SBK
TJH LP Macita's Anastasia 3 kl.III193 pošng Andersson Roland
Destinys Cox Orange 1 kl.I170.5 pošng Andersson Roland

1990-08-18 Mora SBK
LP Anni 2 kl.II141 pošng Englund Gunnar
LP Abigail's Dominique 1 kl.I166 pošng Englund Gunnar

1990-08-18 Mariestad SBK
TJH Blyger 3 kl.I108 pošng BergstrŲm GŲran

1990-08-18 Gšvle SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 2 kl.III248.5 pošng BršnnstrŲm John

1990-08-17 ÷sthammar SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 1 kl.III277 pošng ÷stman Rune

1990-08-17 Falbygden SBK
TJH LP Binella's Caesar 3 kl.I135 pošng Andersson Per Olof

1990-08-17 Skurup SBK
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 1 kl.III255 pošng LindergŚrd Per
Ewy 2 kl.II155 pošng Wilťn Gert
Landlabb's Classic Apporter 3 kl.I130 pošng Svensson Tord
LP ńlvgŚrdens Jioarilla 2 kl.I157 pošng Svensson Tord
Labbevikens Penny-Lane 1 kl.I165 pošng BorgenlŲv Leif
TJH LP Claud 1 kl.I162.5 pošng BorgenlŲv Leif

1990-08-12 NorrkŲping SKK
TJH Cindys Charm Maximum 3 kl.II125 pošng Franzťn Ingvar
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 0 ekl187 pošng Franzťn Ingvar

1990-08-12 Tidaholm SBK
Zorro 2 kl.I140.5 pošng Lindh Pšr

1990-08-12 Sandviken SBK
LP Twigg's Roussillon 1 kl.I166.5 pošng Andersson Lennart

1990-08-12 Osby SBK
LP LabbegŚrden's Harmony Girl 1 kl.I161 pošng Nilsson Bertil

1990-08-12 Helsingborg SBK
TJH LP Brantastigs Eros 2 kl.II151 pošng Ahlqvist Barry

1990-08-11 NorrkŲping SKK
Minnows Marabou 2 kl.I147 pošng Franzťn Ingvar

1990-08-11 Haninge SBK
LP Marrowbones Archeress 3 kl.II134.5 pošng Lundberg Thorwald
Rinnie 2 kl.II141 pošng Lundberg Thorwald

1990-08-11 SvalŲv SBK/AFB
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.II158 pošng Johansson Ňke
EbbarpsgŚrdens Assie-Apporter 3 kl.I115 pošng Prahl Leif
EbbarpsgŚrdens Acki-Apporter 2 kl.I140 pošng Prahl Leif

1990-08-09 MšlarŲ SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 2 kl.III232 pošng Nordin Staffan

1990-08-08 BorŚs SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III308 pošng Gladh Tage

1990-08-08 MšlarŲ SBK
LP Marrowbones Archeress 1 kl.II160 pošng Rosendahl Sonja

1990-08-08 Kopparberg SBK
LP Kavat 1 kl.I167 pošng Kropp Ingegšrd

1990-08-05 TimrŚ SKK
Rodarbal Hšjas Kajsa 2 kl.I150 pošng Gustafsson Stig

1990-08-05 Tollarp SBK
Angelina 2 kl.II147 pošng Gerkens Bernth

1990-08-05 Bro/HŚbo SBK
Ros-Mari 0 kl.I89 pošng Svensson Sven-Eric

1990-08-04 Hallsberg SBK
Puhs Abraham 3 kl.II124.5 pošng Gimby Stig

1990-08-04 Fšrgelanda SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 2 kl.I155 pošng Roos Rolf

1990-08-04 Sthlm SŲ SBK
LP Marrowbones Archeress 1 kl.II170.5 pošng Altin Britt

1990-08-04 Malung SBK
LP Anni 2 kl.II145.5 pošng Engleskšr Kerstin
LP Abigail's Dominique 1 kl.I175.5 pošng Jonsson Jan

1990-07-28 Ransšter SKK
TJH LP Durtregs Cujo 2 kl.I152 pošng Larsson Kjell
LP Abigail's Dominique 2 kl.I146 pošng Larsson Kjell

1990-07-26 ŇmŚl SBK
LP Cindy 1 kl.I161 pošng Claesson Gunnar

1990-07-22 ńlmhult SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III280.5 pošng Larsson Tommy
LP LabbegŚrden's Harmony Girl 3 kl.I135 pošng Larsson Tommy

1990-07-22 Halmstad SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III291.5 pošng Johansson Else-Britt
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III278 pošng Claus Bo
Airotkivs James Grieve 1 kl.II161 pošng SŲderqvist Bengt
TJH Lorina 1 kl.I164.5 pošng Gustafsson Inger

1990-07-21 KŲping SKK
LP Twigg's Roussillon 1 kl.I178 pošng DegerstrŲm Bo

1990-07-21 ÷land SBK
Duckling's Prince Charming 3 kl.III194.5 pošng Evhammar Roland
LP Sea-Birds Helter Skelter 2 kl.II155.5 pošng Larsson Tommy
SE LCH LP Laska 3 kl.I132 pošng Larsson Tommy
Rondeus Amadeus-Alert 3 kl.I132 pošng Fridťn Arne

1990-07-21 Halmstad SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III284.5 pošng Rolfsson Tom
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III269.5 pošng Rolfsson Tom
Angelina 2 kl.II140 pošng Johansson Sture
Airotkivs James Grieve 1 kl.II176.5 pošng Gladh Tage
LP Airotkivs King David 1 kl.I171.5 pošng SŲderqvist Bengt
LP Lathos 1 kl.I168 pošng EkstrŲm Tommy
Knallhatten's Carl-Gustav 1 kl.I166.5 pošng SŲderqvist Bengt
TJH Lorina 1 kl.I165 pošng Remse Ronny

1990-07-18 Mellerud SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.II127.5 pošng TŲrnqvist Svante

1990-07-18 Vaxholm SBK
LP Marrowbones Archeress 3 kl.II119 pošng Moberg Ragnar

1990-07-15 ÷stersund SKK
LP Minnows Nadja 2 kl.I156.5 pošng LŲfberg Ňsa

1990-07-15 Kalmar SBK
El Nido's The-Angel 3 kl.III212.5 pošng Blomdahl BŲrge
Duckling's Prince Charming 2 kl.II155 pošng Blomdahl Yvonne

1990-07-14 MalmŲ SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III301.5 pošng Losell Bengt
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III299.5 pošng Wendt Bertil
Labbevikens Penny-Lane 3 kl.I133 pošng Svensson Tord
TJH LP Claud 2 kl.I152 pošng Svensson Tord
Yerbas Arrac 1 kl.I170 pošng Sandnes Viveca
Landlabb's Classic Apporter 0 kl.I0 pošng Frid Crispin

1990-07-14 Vimmerby SBK
SE LCH LP Poor-Andy 2 kl.III231.5 pošng Sandberg Olof

1990-07-14 Fšrgelanda SBK
TJH HS Hippo 3 kl.II128 pošng Roos Rolf
TJH LP Durtregs Cujo 2 kl.I154 pošng Roos Rolf

1990-07-11 Vilhelmina SBK
TJH LP Macita's Anastasia 1 kl.II179 pošng Bygdťn Ove
Destinys Cox Orange 2 kl.I155 pošng Bygdťn Ove

1990-07-11 Oskarshamn SBK
LP Warringah's in Favour 2 kl.II148 pošng Blomdahl BŲrge
LP Laban 2 kl.I151 pošng Linnťr Anders
HS Kamito 2 kl.I141 pošng Linnťr Anders

1990-07-11 ÷land SBK
El Nido's The-Angel 2 kl.III246.5 pošng Herdy Peter
Duckling's Prince Charming 1 kl.II174 pošng Sundin Leif

1990-07-08 Ronneby SBK
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 1 kl.I161 pošng Edner Helene

1990-07-07 PiteŚ SKK
TJH Cindys Charm Maximum 1 kl.I167 pošng Berglund Rune
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 ekl271.5 pošng Reserv-CACIOB Berglund Rune

1990-07-07 Hofors SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 0 kl.III189 pošng Svensson GŲran

1990-07-07 Laholm SKK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III287.5 pošng Johansson Else-Britt
EbbarpsgŚrdens Assie-Apporter 3 kl.I114 pošng SŲderqvist Bengt
LP Lathos 2 kl.I159 pošng SŲderqvist Bengt
EbbarpsgŚrdens Acki-Apporter 2 kl.I141.5 pošng SŲderqvist Bengt

1990-07-06 Mark SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III294.5 pošng Gladh Tage
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 2 kl.I148 pošng Gustavsson Christer

1990-07-04 Všllingby SBK
LP Marrowbones Archeress 3 kl.II116.5 pošng Collin Yngve

1990-07-04 Uppsala SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 3 kl.III208 pošng RenstŚhl Henry

1990-07-01 Fagersta SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 2 kl.I152.5 pošng Eriksson Britt-Marie
LP Twigg's Roussillon 0 kl.I0 pošng Eriksson Britt-Marie

1990-07-01 BorŚs SKK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III285.5 pošng Hedberg Leif
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III274 pošng Hedberg Leif

1990-07-01 Gšllivare SKK
TJH LP Masterkey's Indy Trail 3 kl.I132.5 pošng Lundgren Kjell
Minnows Marabou 2 kl.I146 pošng Lundgren Kjell

1990-06-30 Sundsvall SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 1 kl.III271.5 pošng Johansson Ňke
TJH LP Pikette Tanja 2 kl.II140 pošng Olsson HŚkan
Minnows Twist 0 kl.I70 pošng Lundin Lena

1990-06-30 Kristinehamn SBK
Crash 1 kl.III262.5 pošng LundstrŲm Lars-Ivar

1990-06-30 BorŚs SKK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 1 kl.III274 pošng Hedberg Leif

1990-06-29 SydŲstra SkŚne SBK
SE LCH LP Ali 3 kl.III213 pošng Nilsson Bertil
LP Waterfly's Robinson Crusae 3 kl.II105.5 pošng Prahl Leif
LP ńlvgŚrdens Jioarilla 3 kl.I124 pošng Ohlin Jan
Caccia Maserati 2 kl.I141 pošng Ohlin Jan
LP Like'ims Cindy Lej 1 kl.I170 pošng Altenmark Sven

1990-06-29 SkŲvde SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III260.5 pošng Moberg GŲsta
David 3 kl.I124 pošng Hagstedt Per

1990-06-24 Simrishamn SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.III246 pošng Weiffert Rolf

1990-06-24 Baldersnšs SKK
TJH Jack 0 kl.III179 pošng Hyrťn Bertil

1990-06-22 GŲteborg/MŲlnd SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 2 kl.III244 pošng Wallin Ňke
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III288.5 pošng Mellqvist Stig

1990-06-22 Vara/Gršstorp SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.II133 pošng Lindgren Leif

1990-06-17 Ňhus SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.III224.5 pošng Hansson Michael
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 3 kl.I138.5 pošng Altenmark Sven

1990-06-17 Sala SBK
LP Fairybells Lady Amibell 3 kl.II133 pošng HŲglund Tim

1990-06-17 NykŲping SBK
Ramninges Dehli 1 kl.I168 pošng Lundh Sune

1990-06-17 KŲping SBK
Hjorttorp's Abraham 1 kl.I162.5 pošng Gerdin Marianne

1990-06-17 Vimmerby SBK
Bessy 3 kl.I135 pošng Johansson Roland

1990-06-17 SkanŲr/Falsterb SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.II157.5 pošng BjŲrkman Claes
Landlabb's Classic Apporter 3 kl.I116 pošng BjŲrkman Claes
Labbevikens Penny-Lane 2 kl.I157.5 pošng Johansson Hans
Rook's Chocolate Crust 2 kl.I147.5 pošng BjŲrkman Claes
LP Like'ims Cindy Lej 1 kl.I163 pošng Johansson Hans

1990-06-16 LinkŲping SSRK
Minnows Marabou 1 Hp kl.I177.5 pošng Sandberg Olof
Afrodite 1 kl.I167 pošng Sandberg Olof

1990-06-16 Landskrona SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 2 kl.III233.5 pošng Sommarin Christer
Goody-Goody's Julietta 3 kl.I137 pošng Ohlin Jan

1990-06-16 Hultsfred SBK
El Nido's The-Angel 2 kl.III254.5 pošng Linnťr Anders
Rondeus Amadeus-Alert 3 kl.I122 pošng Erlandsson Ebbe

1990-06-16 Aneby SBK
Highstones Chessman 2 kl.I148 pošng Ericson Hans
LP Aurora 1 kl.I168 pošng Ericson Hans

1990-06-15 Hallsberg SBK
Puhs Abraham 2 kl.II158.5 pošng Israelsson Gun
Amason 2 kl.I156 pošng Persson Lili Anne
Kamrats Simson 0 kl.I99.5 pošng Persson Lili Anne

1990-06-15 SollefteŚ SBK
Rodarbal Hšjas Kajsa 3 kl.I121.5 pošng Myrťn Karin

1990-06-15 Boxholm SBK
LP Aurora 2 kl.I158 pošng Andersson Torvald
LP Laban 2 kl.I157 pošng Andersson Torvald

1990-06-13 Knivsta SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 0 kl.III0 pošng Berg Marita

1990-06-13 Ed SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 3 kl.III207.5 pošng Lundgren Kjell

1990-06-13 Sundsvall SBK
Jassy 1 kl.I174.5 pošng Holmberg Jan

1990-06-13 Solna/Sundbyb SBK
LP Marrowbones Archeress 0 kl.II0 pošng Lilja Dan

1990-06-10 ÷sthammar SHU
TJH Puhs Free-Maid 1 kl.II178 pošng Hagelin TorbjŲrn

1990-06-10 Valdemarsvik SBK
LP Ladja's Tina 1 kl.I182.5 pošng Sandberg Olof

1990-06-10 Ystad SBK
SE LCH LP Ali 3 kl.III206 pošng Samuelsson Ragnar
LP Like'ims Cindy Lej 1 kl.I166 pošng Friberg Flemming

1990-06-10 JšrvsŲ SBK
Bea 3 kl.I136 pošng Jansson Georg

1990-06-10 Hšssleholm SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.III249 pošng Ekberg Stig

1990-06-10 ńlmhult SBK
LP LabbegŚrden's Harmony Girl 2 kl.I159.5 pošng Herdy Peter

1990-06-10 NšssjŲ SBK
LP Aurora 2 kl.I154.5 pošng Brorson Arne

1990-06-10 Malung SBK
LP ByrŚsens Cindy 3 kl.I135.5 pošng Jonsson Jan
LP Abigail's Dominique 1 kl.I163 pošng Jonsson Jan

1990-06-10 Kalmar SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III296 pošng Karlsson Hardy
HS Hoa 1 kl.I164 pošng Karlsson Hardy

1990-06-10 Hylte SBK
Airotkivs James Grieve 1 kl.II162 pošng EkstrŲm Tommy
Knallhatten's Carl-Gustav 1 kl.I172 pošng EkstrŲm Tommy
Airotkivs Granny Smith 1 kl.I164 pošng EkstrŲm Tommy

1990-06-09 Lessebo SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 2 kl.III251 pošng Blomqvist Lars
LP Magaxis Asterix 3 kl.II123 pošng Blomqvist Lars
Duckling's Prince Charming 2 kl.II158 pošng Blomqvist Lars
HS Hoa 1 kl.I162.5 pošng Fridťn Arne
LP Sea-Birds Helter Skelter 1 kl.I160.5 pošng Fridťn Arne

1990-06-09 Kiruna SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.III276 pošng Hagstedt Lennart

1990-06-09 Kungšlv SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 2 kl.I158 pošng WasstrŲm Ingegerd

1990-06-09 ÷sterŚker SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 2 kl.III240.5 pošng Altin Britt

1990-06-08 UmeŚ SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 0 kl.III133 pošng Sejnell Karin
TJH LP Macita's Anastasia 1 kl.II167.5 pošng Wennman Roger

1990-06-07 ÷sthammar SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 2 kl.III254 pošng ÷stman Rune

1990-06-04 GŲinge/Broby SBK
LP Cindy 2 kl.III233 pošng Nymberg Mona
TJH Bobby 1 kl.I169.5 pošng Ekberg Stig
TJH Airotkivs Greve Moltke 0 kl.I0 pošng Ekberg Stig

1990-06-03 Borlšnge SSRK
SE LCH LP Black-Girl 2 kl.III248.5 pošng Eklund Gunilla
TJH Yerbas ńska 3 kl.I121.5 pošng Eklund Gunilla
LP Twigg's Roussillon 2 kl.I151 pošng Eklund Gunilla

1990-06-03 MalŚ SBK
Bosti 2 kl.III233 pošng WahlstrŲm Hans-GŲran

1990-06-03 Tidaholm SBK
Zorro 2 kl.I140.5 pošng HŲglander Bengt

1990-06-03 Uddevalla SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 1 kl.I176 pošng Bucklin Lars

1990-06-03 Filipstad SBK
Crash 1 kl.III264 pošng Classon Gunnar

1990-06-02 Lund SBK
Ewy 2 kl.II155 pošng Prahl Erik
Rook's Chocolate Crust 2 kl.I146 pošng Prahl Erik

1990-06-02 Uppsala SKK
TJH Cindys Charm Maximum 2 kl.I156 pošng Hagelin TorbjŲrn
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 ekl255 pošng Rogneholt Inger

1990-06-02 TŲreboda SBK
Hšrkilas Lufsen Ii 3 kl.I116 pošng Jacobsson Ulf

1990-06-02 Bollnšs SBK
NO JCH LP SE JCH Bettie 1 kl.II164.5 pošng Andersson Gertrud

1990-06-01 Askersund SBK
Lavita 2 kl.II149.5 pošng Samuelsson Sven
Bobdog's Emperor 1 kl.I163 pošng Samuelsson Sven

1990-06-01 FrŲvi SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III264.5 pošng Zander Lennart
LP Kavat 2 kl.I157 pošng Gimby Stig

1990-05-31 GŲteborg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III305 pošng Gillberg Bo

1990-05-31 Danderyd/Tšby SBK
Saba 0 kl.III155 pošng Basth Gunn-Britt
LP Warringah's Nullabor 1 kl.I182 pošng Blom Anders
LP Karaktšr's Zappo 1 kl.I171.5 pošng FrŲlund Sten

1990-05-30 Uppsala SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 2 kl.III253.5 pošng Gustafson Ann-Marie

1990-05-30 Mšrsta/Sigtuna SBK
Willows Dulcinea 3 kl.I126 pošng Jansson Eva
LP Warringah's Nullabor 2 kl.I147.5 pošng Jansson Eva
SE JCH Pluto 0 kl.I82 pošng Jansson Eva

1990-05-30 KŲping SBK
Imp's Mary Ann 3 kl.III215 pošng Nordberg Tina
Jesper 3 kl.III205 pošng Nordberg Tina
Hjorttorp's Abraham 2 kl.I158 pošng Henriksson Eva

1990-05-30 GŲteborg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III305 pošng Gillberg Bo
Akela 3 kl.I104 pošng Ljungqvist Leif
Bella 2 kl.I151 pošng Ljungqvist Leif

1990-05-30 Flen SBK
Sugar Cane Better-Be-Sure 3 kl.III201 pošng Hedberg Leif
Labbetorps Elegantissima 1 kl.III255 pošng Brink Yvonne
Ramninges Dehli 1 kl.I163 pošng Karlsson Lars-Gunnar

1990-05-29 VšrmdŲ SBK
NO JCH LP SE JCH Classical Star-Light 3 kl.III218 pošng Moberg Ragnar

1990-05-27 Lund SHU
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.II158.5 pošng Wilťn Gert

1990-05-27 GŲteborg SKK
SE UCH Fairchilds Cassata 3 kl.I112 pošng Hildebrand Lars-Ňke

1990-05-27 SšvsjŲ SBK
Jolly 3 kl.I124 pošng Ahlťn Ib
Rondeus Amadeus-Alert 2 kl.I145 pošng Ahlťn Ib

1990-05-27 Haninge SBK
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 2 kl.III248.5 pošng Lundberg Thorwald

1990-05-27 Ulricehamn SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III278 pošng Markert Bernt
TJH Lorina 1 kl.I163 pošng Markert Bernt

1990-05-27 Kristianstad SBK
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 2 kl.I144.5 pošng JŲnsson Kjell

1990-05-27 Karlskrona SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III262 pošng Karlsson Hardy
SE JCH Moorman's Tamara P 1 kl.II172 pošng PerslŲv Claes
Puhs Free-Spoken 3 kl.I118 pošng PerslŲv Claes

1990-05-26 Herrljunga SBK/AFAV
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III311 pošng

1990-05-26 TjolŲholm SSRK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 2 kl.III253.5 pošng Mellqvist Stig
LP Rodarbal Kickans Mary 3 kl.II114 pošng Mellqvist Stig
Ketty 2 kl.I156 pošng Mellqvist Stig

1990-05-26 RŚŚdalen SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III279.5 pošng Olsson Jan Erik

1990-05-26 Grums SBK
LP Celestas Active-Tracey 1 kl.I167 pošng Larsson Kjell

1990-05-26 Vetlanda SBK
LP Laban 2 kl.I155 pošng Axell Ulf

1990-05-26 Kumla SBK
Lufsen 0 kl.III178.5 pošng Ňlander Lennart

1990-05-26 Borlšnge SBK
SE LCH LP Black-Girl 2 kl.III248.5 pošng Eklund Gunilla

1990-05-25 Oskarshamn SBK
Ferdinand 3 kl.II133 pošng Blomdahl BŲrge

1990-05-25 Mark SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III297.5 pošng FrŲjd Bengt
Mc Gredy's Stevie 3 kl.II128 pošng Dahlberg GŲran
TJH Lorina 2 kl.I145 pošng Gladh Tage

1990-05-25 Gšvle SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 3 kl.III216 pošng Persson Hans-Olof

1990-05-24 AlingsŚs SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III287 pošng Gudmunds Laila
TJH Pollux 3 kl.I123 pošng Ek BjŲrn
Sambo 1 kl.I163 pošng Ek BjŲrn

1990-05-24 Mariestad SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 2 kl.III238.5 pošng Persson BŲrje
Bobdog's Emperor 2 kl.I148 pošng Svensson Bo

1990-05-24 Tanum SBK
Rodarbal Nannas Cherry 3 kl.I116 pošng Olausson Erik

1990-05-23 Herrljunga SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III293 pošng Elisson Birgitta

1990-05-20 Hallstahammar SBK
LP Kavat 2 kl.I158 pošng Dahl Axel

1990-05-20 Ragunda SBK
TJH LP Pikette Tanja 1 kl.II172 pošng Nilsson Ulf

1990-05-20 Karlsborg SBK
Laban 2 kl.I149 pošng Jacobsson Ulf

1990-05-20 ńngelholm SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 0 kl.III0 pošng Johansson Kenneth
LP Like'ims Christmas Carol 2 kl.II149 pošng Svensson Torsten

1990-05-20 Trelleborg SBK
SE LCH LP Ali 3 kl.III216.5 pošng Samuelsson Ragnar
Ewy 3 kl.II116 pošng Persson Stig
Yerbas ÷b 1 kl.I163 pošng Prahl Leif

1990-05-20 SŲlvesborg SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 2 kl.III247.5 pošng Brorsson Anders
SE JCH Moorman's Tamara P 2 kl.II157 pošng Johansson Lars
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 3 kl.I137 pošng Nilsson Dick
Duckling's Early-Bird 3 kl.I120.5 pošng Johansson Lars
Puhs Free-Spoken 0 kl.I91 pošng Johansson Lars

1990-05-20 PiteŚ SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.III269.5 pošng ForsstrŲm Kurt

1990-05-20 Markaryd SBK
LP LabbegŚrden's Harmony Girl 3 kl.I138 pošng Wrede Jan
Bonzo 1 kl.I160.5 pošng Wrede Jan

1990-05-19 Storuman SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 3 kl.III220 pošng Agerhšll Inge Bo
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.II146 pošng BurstrŲm Ove

1990-05-19 Sandviken SHU
Ehfos Ehfonette 2 kl.I150.5 pošng Walentowski Sigfrid
Moloss Lanson Rose 1 kl.I162 pošng Walentowski Sigfrid

1990-05-19 Katrineholm SBK
Labbetorps Elegantissima 3 kl.III197 pošng Boberg Berth Ňke
Sugar Cane Better-Be-Sure 0 kl.III188.5 pošng Boberg Berth Ňke

1990-05-19 Trollhšttan SBK
TJH HS Hippo 0 kl.II99 pošng Nordlundh Arne

1990-05-19 Stršngnšs SBK
Cenita 3 kl.II119 pošng Nystedt Leif

1990-05-17 Nynšshamn SBK
TJH Cindys Charm Maximum 3 kl.I127 pošng Lundberg Thorwald

1990-05-14 LidingŲ SBK
SE UCH SE LCH LP SE JCH Askrikes Dennis 1 kl.III268.5 pošng Bernet Anita
Edgar 0 kl.III170 pošng Bernet Anita

1990-05-13 Nybro SBK
HS Hoa 2 kl.I156 pošng Larsson Tommy

1990-05-13 Všnnšs SBK
HS Iba 2 kl.I144 pošng SŲrlin Ulf

1990-05-13 Všnersborg SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.II116.5 pošng Karlsson Anders

1990-05-13 Saxnšs SBK
El Nido's The-Angel 1 kl.III273 pošng Blomdahl BŲrge

1990-05-13 Lomma SBK
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 3 kl.III207.5 pošng Ahlberg Alf
Robust Plopp 0 kl.I0 pošng Prahl Leif

1990-05-12 Gubbšngen SPK
LP Marrowbones Archeress 1 kl.I164 pošng

1990-05-10 Bro/HŚbo SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.III262 pošng Ferm Gunnel
LP Warringah's Nullabor 2 kl.I152 pošng Klaar Birgitta
Ros-Mari 0 kl.I87 pošng Klaar Birgitta

1990-05-06 V:a Medelpad SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 1 kl.III287 pošng NystrŲm Hans-Erik

1990-05-06 SvalŲv SBK
Waterfly's Knytt 3 kl.III201.5 pošng Ahlberg Alf
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 1 kl.III259 pošng Ahlberg Alf
Lordastor 3 kl.I112 pošng Johansson Hans

1990-05-06 Kind SBK
Mc Gredy's Stevie 2 kl.II154.5 pošng Jonsson TorbjŲrn

1990-05-05 Tollarp SBK
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 0 kl.III0 pošng Persson Stig
Greenwood Chairman 0 kl.I99.5 pošng Altenmark Sven

1990-05-05 Stenungsund SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III299 pošng Olausson Erik
TJH Lorina 3 kl.I124 pošng WasstrŲm Ingegerd
TJH Rodarbal Kims Kaj 2 kl.I147 pošng WasstrŲm Ingegerd
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 0 kl.I43 pošng WasstrŲm Ingegerd

1990-05-05 VšxjŲ SBK
LP LabbegŚrden's Marco'polo 0 kl.III170 pošng Loeffel Willy
SE JCH Moorman's Tamara P 3 kl.II109.5 pošng Loeffel Willy
LP Sea-Birds Helter Skelter 1 kl.I170.5 pošng Loeffel Willy

1990-05-05 Varberg SBK
Mc Gredy's Stevie 2 kl.II146 pošng Gustafsson Bo

1990-05-05 TranŚs SBK
LabbegŚrden's Gulliga Frida 3 kl.I108 pošng Karlsson Gun Britt-M
LP Laban 2 kl.I152 pošng Karlsson Gun Britt-M
LP Broadmarks Ragman Totts 1 kl.I167 pošng Karlsson Gun Britt-M

1990-05-05 Stockholm SŲ SBK
LP Marrowbones Archeress 2 kl.I157 pošng Lannerbšck Alf

1990-05-05 Ljungbyhed SBK/D-RASK
LP Aases Ester 3 kl.III194.5 pošng Rylander Lars
SE LCH LabbegŚrden's Roy 0 kl.III0 pošng Rylander Lars

1990-05-05 Karlshamn SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III290 pošng Karlsson GŲte

1990-05-05 Bengtsfors SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.III242 pošng Hyrťn Bertil

1990-05-01 ÷rebro SBK/AFB
SE LCH LP Mindy 0 ekl135.5 pošng LundstrŲm Lars-Ivar

1990-05-01 Njudung SBK
LP Laban 2 kl.I145.5 pošng Melin Hans

1990-05-01 HŲŲr/HŲrby SBK
LP Bimbo 1 kl.I164 pošng Jeppsson Berit

1990-05-01 TimrŚ SBK
HS Huck 1 kl.I192.5 pošng Lundin Lena

1990-04-30 Stockholm SŲ SBK
TJH Caruso 2 kl.III228.5 pošng Ekholm Anders
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 0 kl.III0 pošng Nordin Staffan
LP Warringah's Nullabor 3 kl.I132 pošng Laurťn Maria
LP Marrowbones Archeress 1 kl.I163.5 pošng Laurťn Maria

1990-04-29 Gšvle SBK
SE LCH Izmir 1 kl.III278 pošng Persson Hans-Olof

1990-04-29 MŲnsterŚs SBK
El Nido's The-Angel 2 kl.III235 pošng Blomkvist Lars

1990-04-29 MšlarŲ SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.III256.5 pošng Axell Sylvia

1990-04-29 Ale SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III302 pošng Ljungqvist Leif
TJH Lorina 1 kl.I166 pošng HŲgman Roger

1990-04-28 Uddevalla SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III313.5 pošng
TJH HS Hippo 2 kl.II141.5 pošng
TJH Lorina 2 kl.I157 pošng WasstrŲm Ingegerd

1990-04-28 Ed SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III261.5 pošng Ňberg Sven

1990-04-28 Ňhus SBK/AFBV
Fifi 0 kl.III176 pošng Persson Stig
SE LCH LP Gun-Smokes Mademoiselle 0 kl.III158 pošng Persson Stig
Puhs Free-Spoken 3 kl.I135 pošng Karlsson Hardy
Greenwood Chairman 3 kl.I110 pošng Karlsson Hardy

1990-04-22 VšsterŚs SŲnd SKK
Birohs Wilma 3 kl.I138 pošng HŲgman Lars

1990-04-22 Vadstena SBK
Fairchilds Coxie 3 kl.I139 pošng Nilsson Berth

1990-04-22 Hofors SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 2 kl.III228.5 pošng Ek Bo

1990-04-22 Fšrgelanda SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III267 pošng Mellberg Sven-HŚkan

1990-04-22 FrŲvi SBK
SE LCH LP Athos 1 kl.III274 pošng Zander Lennart
Geischa 3 kl.I115 pošng Ingmarsson Gun
LP Kavat 2 kl.I157 pošng Ingmarsson Gun

1990-04-22 BurlŲv SBK
Greenwood Chairman 3 kl.I117 pošng Prahl Erik
Yerbas Arrac 1 kl.I174 pošng Prahl Erik

1990-04-22 Jšrfšlla SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 1 kl.III258.5 pošng Elias Jaan
LP Warringah's Nullabor 3 kl.I139 pošng Blom Olof

1990-04-22 Falkenberg SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III279 pošng Eriksson Lennart
Airotkivs James Grieve 1 kl.II170 pošng Johansson Ingvar
Airotkivs Granny Smith 3 kl.I136 pošng LindstrŲm Anders
LP Airotkivs King David 1 kl.I176 pošng LindstrŲm Anders
Dolou's Don Diego 0 kl.I0 pošng LindstrŲm Anders

1990-04-21 VšsterŚs LŲrd SKK
TJH Cindys Charm Maximum 3 kl.I121.5 pošng HŲgman Lars
SE L(ELIT)CH LP SE BCH NORD LCH Rex 1 Hp ekl279.5 pošng CACIOB HŲgman Lars

1990-04-21 Visby SBK
SE LCH Aria 1 kl.III269 pošng Boberg Urban

1990-04-21 Lycksele SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 3 kl.III207 pošng WahlstrŲm Hans-GŲran
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.II150.5 pošng WahlstrŲm Hans-GŲran

1990-04-21 KŲping SBK
Jesper 2 kl.III249 pošng
Imp's Mary Ann 0 kl.III180 pošng

1990-04-21 Knivsta SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 2 kl.III233.5 pošng Berg Marita

1990-04-21 JŲnkŲping SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.III296 pošng Stoffers Hans-Werner
LP Broadmarks Ragman Totts 1 kl.I161.5 pošng Ahlťn Ib

1990-04-21 Flen SBK
Labbetorps Elegantissima 3 kl.III201.5 pošng Hellberg Ingrid
Cenita 2 kl.II155 pošng Hellberg Ingrid
Sugar Cane Better-Be-Sure 1 kl.II189.5 pošng Hellberg Ingrid
LP Messalin's Evelina 1 kl.II175 pošng Hellberg Ingrid
Ramninges Dehli 2 kl.I140 pošng LŲfgren Roger

1990-04-21 EslŲv SBK
SE LCH LP Ali 1 kl.III277 pošng Ahlberg Alf
LP Like'ims Christmas Carol 3 kl.II132 pošng Svensson Tord
Morpheus 3 kl.I132.5 pošng Altenmark Sven
LP Bimbo 1 kl.I168 pošng BorgenlŲv Leif

1990-04-21 MjŲlby SBK
LabbegŚrden's Gulliga Frida 3 kl.I138 pošng Nilsson Berth

1990-04-21 Hultsfred SBK
Ferdinand 2 kl.II154 pošng Erlandsson Ebbe
LP Laban 1 kl.I160 pošng Erlandsson Ebbe

1990-04-13 Skara SBK
David 3 kl.I102 pošng Hagstedt Per

1990-04-13 NorrkŲping SBK
Ramninges Dehli 2 kl.I155 pošng Widťn Marie

1990-04-08 Hjo SBK
Highstones Chessman 3 kl.I104 pošng Forsberg Karl-Erik

1990-04-08 ÷land SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 2 kl.II155 pošng Blomdahl BŲrge

1990-04-08 Nacka SBK
Moloss Jim Beam 1 kl.I160 pošng Lindgren Olle

1990-04-07 Storuman SBK
LP Lycksbšckens Andalusit 0 kl.III172.5 pošng Bygdťn Ove
TJH LP Macita's Anastasia 3 kl.II118.5 pošng Bygdťn Ove

1990-04-07 Stockholm SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 2 kl.III225 pošng Almťn Lennart

1990-04-01 JŲnkŲping SKK
SE LCH LP Mindy 1 kl.III267 pošng Carlsson Runo

1990-04-01 Kalmar SBK
Puhs Free-Spoken 3 kl.I132 pošng Sundin Leif

1990-04-01 Boxholm SBK
LP Kamrats Kram 2 kl.II158.5 pošng Andersson Torvald
LabbegŚrden's Gulliga Frida 3 kl.I129 pošng Andersson Torvald
LP Laban 2 kl.I152.5 pošng Andersson Torvald

1990-04-01 Bjuv SBK
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For 2 kl.III239 pošng Larsson Lars
SE LCH LabbegŚrden's Roy 1 kl.III261 pošng Larsson Lars

1990-03-31 Ludvika SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 kl.I183 pošng Bladh Birgitta

1990-03-31 Kungsbacka SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II184 pošng HŲgman Roger

1990-03-31 SkellefteŚ SBK
Big-One 3 kl.III222 pošng GŲransson Sven-Ňke
LP Umaniora's Mocca Made 1 kl.II170.5 pošng GŲransson Sven-Ňke

1990-03-25 UmeŚ SBK
HS Iba 3 kl.I109 pošng Wennman Roger

1990-03-25 Helsingborg SBK
TJH LP Brantastigs Eros 1 kl.I170 pošng

1990-03-25 Sšffle SBK
Crash 2 kl.III248.5 pošng NordstrŲm Sven-Inge
SE LCH LP Lizzy 0 kl.III0 pošng NordstrŲm Sven-Inge

1990-03-25 Kalix SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 1 kl.III289 pošng Nilsson Per Erik

1990-03-24 KungsŲr SBK
Lufsen 0 kl.III176 pošng HŲgman Lars
LP Fairybells Lady Amibell 2 kl.II154 pošng Zilťn Erik
Ramninges Dehli 3 kl.I133 pošng SjŲgren Bengt
Bobdog's Emperor 1 kl.I169 pošng SjŲgren Bengt

1990-03-24 Forshaga SBK
SE LCH LP Lizzy 3 kl.III208 pošng Ňberg Sven

1990-03-18 BorŚs SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II191.5 pošng Gustavsson Christer
TJH Minnows Mulberry 2 kl.I155.5 pošng Claesson Marianne

1990-03-18 Tierp SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 2 kl.III225.5 pošng Olsson JŲrgen
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable 0 kl.III0 pošng Olsson JŲrgen

1990-03-18 PiteŚ SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo 2 kl.III240 pošng HŲggren Jonas
TJH LP Masterkey's Indy Trail 1 kl.I168 pošng Olovsson Eva

1990-03-18 Falun SBK
SE LCH LP Black-Girl 2 kl.III246.5 pošng Skoglund Marianne
Hut's Amadeus 3 kl.I130 pošng BergstrŲm Bo
Hut's Hunting Wilbur 3 kl.I130 pošng Edbšck Mats

1990-03-17 Sundsvall SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 2 kl.III242 pošng Olsson HŚkan
HS Glinsy 2 kl.I147.5 pošng Holmberg Jan

1990-03-17 Stockholm SŲ SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 2 kl.III244.5 pošng Elias Jaan
TJH Caruso 1 kl.II174.5 pošng Collin Yngve

1990-03-17 Eskilstuna SBK
Labbetorps Elegantissima 2 kl.III230 pošng Hedberg Leif

1990-03-17 EnkŲping SBK
Willows Dulcinea 2 kl.I141 pošng Axelsson GŲran
NORD VCH SE UCH FI UCH LP NORD JCH Colas Olivia 0 kl.I87.5 pošng Ňberg Anders

1990-03-11 HŲganšs SBK
SE LCH LabbegŚrden's Roy 3 kl.III212 pošng Persson Rolf
Airotkivs James Grieve 1 kl.II169 pošng Prahl Leif
Airotkivs Granny Smith 1 kl.I171 pošng Ringdahl Kaj
TJH LP Brantastigs Eros 1 kl.I162 pošng Ringdahl Kaj
Xante 0 kl.I81 pošng Ringdahl Kaj
Greenwood Chairman 0 kl.I79 pošng Ahlqvist Barry

1990-03-10 Stockholm SBK
SE LCH LP Little Owls Mackenzie 2 kl.III246 pošng Detlefsen-DahlstrŲm
Moloss Jim Beam 3 kl.I137 pošng Blom Olof
Willows Dulcinea 2 kl.I145.5 pošng Lindgren Olle

1990-03-04 TorsŚs SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III289 pošng Lindquist Urban
SE LCH LP Duckling's Nice Times 1 kl.II172 pošng Karlsson Hardy

1990-03-04 GŲteborg/MŲlnd SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 kl.II187.5 pošng Karlsson Sven
LP Všttlestugans Unni 3 kl.I128 pošng Karlsson Sven

1990-02-24 SŲ Gotland SBK
MŚsebo Funny-Girl 2 kl.II147 pošng Hedberg Leif

1990-02-18 Woxnadalen SBK
Hut's Amadeus 3 kl.I130 pošng Karlsson Sonja

1990-02-11 Všsby SBK
LP Fairybells Lady Amibell 3 kl.II117.5 pošng Swedenborg Ebba

1990-01-28 Mariestad SBK
Lufsen 3 kl.III210 pošng
SE LCH LP Lizzy 2 kl.III243 pošng
Birham's Arrac 3 kl.I135 pošng Lindgren Leif
Cindy 3 kl.I130 pošng Lindgren Leif

1990-01-27 UmeŚ SBK
LP Paddywags Cheese Cake 1 kl.I172 pošng Johansson Ingemar

1990-01-20 ÷stersund SBK
SE LCH Paddywags Kevin O'reilly 2 kl.III240.5 pošng Bryne Lisbet

1990-01-07 Skutskšr SBK
Eatons Henry Sweet Henry 1 kl.I163 pošng Brohlen Lars-Erik


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017