Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 1991

Resultat i namnordning


1991-12-26 SŲlvesborg SBK
SE JCH Moorman's Tamara P 2 kl.III241.5 pošng Petersson Lars
Sea-Birds Good Golly Miss Molly 1 kl.III255 pošng Petersson Lars
SE LCH LP Laska 1 kl.II165 pošng Brorsson Anders
Amandus 3 kl.I135.5 pošng Ohlsson Olof
Humlamaden's Tuborg 2 kl.I153 pošng Ohlsson Olof
TJH Airotkivs Greve Moltke 0 kl.I85 pošng KarlstrŲm Alf
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 1 ekl292 pošng Ohlsson Olof

1991-12-08 Kind SBK
Hšrkilas Mimmi Iii 0 kl.I32 pošng Gustafsson Inger

1991-12-07 GŲteborgs Avd SBK
Minnows Christmas Carol 3 kl.II138.5 pošng Larsson Hasse
LP Pia 1 kl.II171 pošng Larsson Hasse
TJH Lorina 1 kl.II162.5 pošng Larsson Hasse
LP Minnows Scottish Trophy 1 kl.I180.5 pošng Svanstedt Benny
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl260 pošng Karlsson Sven

1991-12-01 N:a Gotland SBK
MŚsebo Funny-Girl 2 kl.II159.5 pošng KarlstrŲm Tommy
Massgaisten's Blšcku 3 kl.I133.5 pošng Boberg Urban
TJH Dimbras Baltic-Bianca 2 kl.I157.5 pošng Boberg Urban

1991-12-01 Všllingby SBK
LP Sea Witch Bristol Cream 2 kl.I156 pošng Domeij Ulf

1991-12-01 Skurup SBK
Yerbas ÷b 0 kl.II0 pošng Frid Crispin
Figge 3 kl.I139 pošng Svensson Tord
FŚgel BlŚ Garr 3 kl.I110 pošng BorgenlŲv Leif
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 ekl224 pošng Nilsson Bertil

1991-12-01 KŲping SBK
LP Kavat 3 kl.II106 pošng Nššs Birgitta
Mischa 3 kl.I117 pošng Juhlin Signhild
Thessaloniki 1 kl.I170 pošng Juhlin Signhild

1991-12-01 Hjo SBK
Hšrkilas Lufsen Ii 0 kl.II83 pošng Lindgren Leif
TJH Pennys Early Winter Morning 1 kl.I175 pošng Johansson Karl-Erik

1991-12-01 Gbg/MŲlndal SBK
LP Pia 1 kl.II171.5 pošng Andersson Marianne
Minnows Christmas Carol 0 kl.II93.5 pošng Andersson Marianne
LP Minnows Scottish Trophy 1 kl.I176 pošng
LP Bhalgairs Fanny Hill 1 kl.I163.5 pošng Andersson Owe

1991-11-30 MšlarŲ SBK
LP Twigg's Champis 1 kl.I162.5 pošng Lundqvist Thomas

1991-11-30 Tomten SBK
Lavita 0 kl.III147.5 pošng Hall Bengt-Evert
LP Pia 1 kl.II175.5 pošng Hall Bengt-Evert
TJH Heavy Loader's Devil in Desquise 2 kl.I154 pošng Abrahamsson Christin
LP Imp's Coming Man 2 kl.I147 pošng Abrahamsson Christin
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl296 pošng Lindh Pšr

1991-11-24 Nacka SBK
TJH Guns Choice Shilling 1 kl.II174.5 pošng Jansson Lars-Erik
Herakles 3 kl.I122 pošng Elias Jaan
Hercules 1 kl.I178 pošng FrŲlund Sten

1991-11-24 MalmŲ SBK
TJH LP Claud 2 kl.II156 pošng Wilťn Gert
LŲjenšset's Frallan 3 kl.I123 pošng Persson Sven
Figge 2 kl.I153 pošng Persson Sven
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl294.5 pošng Sommarin Christer

1991-11-24 Kristianstad SBK
Angelina 3 kl.II135 pošng Ekberg Stig
Hundšngens Dorina 3 kl.I130 pošng JŲnsson Kjell
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 1 kl.I174 pošng ÷berg Ňke
LP Mandylike's Expressive Cutie 1 kl.I171 pošng ÷berg Ňke
LP Filip 1 kl.I161 pošng ÷berg Ňke
Javelots Gipsy Moth 0 kl.I96 pošng ÷berg Ňke

1991-11-24 KŲping WKK/KAK
Excall's Achilles 3 kl.I132.5 pošng Pehardt-Rosin Carin

1991-11-23 Uppsala SBK
LP Albert 1 kl.I184 pošng Lund Rolf

1991-11-23 Sundbyb/Solna SBK
LP SE BCH Classical Lime-Light 1 kl.I182 pošng Lannerbšck Alf

1991-11-17 SkanŲr/Falsterb SBK
LP Jiima's Countess Carisma 1 kl.I164 pošng Persson Stig

1991-11-17 Mariestad SBK
Lina 0 kl.I95 pošng Klaar Karl-Erik

1991-11-17 Tollarp SBK
LP Fanny 1 kl.I175.5 pošng Altenmark Sven
LP Filip 1 kl.I164.5 pošng Altenmark Sven
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 2 ekl249.5 pošng KarlstrŲm Alf
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 2 ekl237.5 pošng KarlstrŲm Alf

1991-11-17 SŲdertšlje SBK
Bella 3 kl.I129.5 pošng Linder Owe

1991-11-16 Ulricehamn SBK
SE LCH LP Mindy 0 kl.III168 pošng Andersson Conny
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 kl.II154.5 pošng FrŲjd Bengt
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl279.5 pošng Andersson Conny

1991-11-16 Sthlm SŲ SBK
Bella 1 kl.I161 pošng Lilja Dan

1991-11-10 Valdemarsvik SBK
TJH Aspallŕn's Tilda 3 kl.I121 pošng Ryttse Katinka

1991-11-10 Vadstena SBK
LP Broadmarks Heidi 3 kl.I133 pošng Martens Lena

1991-11-10 Katrineholm SBK
LP Messalin's Evelina 2 kl.III251 pošng Johansson Karl-Henry

1991-11-10 VšrmdŲ SBK
Hercules 2 kl.I143 pošng Laurťn Maria

1991-11-10 SŲderŚsen SBK
Lukas 3 kl.I101 pošng Ringdahl Kaj

1991-11-09 Sundsvall SBK
HS Glinsy 1 kl.I177 pošng Holmberg Jan

1991-11-09 Arboga SBK
Nicelabs TŲrnrosa 2 kl.I150 pošng Pehardt-Rosin Carin

1991-11-09 AlingsŚs SBK
TJH LP Binella's Caesar 0 kl.I0 pošng Gudmunds Laila
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 0 ekl0 pošng Karlsson Sven

1991-11-09 Ronneby SBK
Humlamaden's Tuborg 2 kl.I156.5 pošng Edner Helene

1991-11-05 MšlarŲ SHU
LP Twigg's Champis 2 kl.I142 pošng Rosendahl Sonja
Old Style Prussian-Blue 0 kl.I62 pošng Rosendahl Sonja

1991-11-03 Simrishamn SBK
LP Filip 1 kl.I166.5 pošng Pallesen Tove

1991-11-03 Lund SBK
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 3 kl.II136 pošng Sommarin Christer
TJH LP Claud 2 kl.II152.5 pošng Sommarin Christer
Knorrs SjŲrŲvare 1 kl.I164 pošng Jeppsson Berit

1991-11-03 Grums SBK
Kadaffi 1 kl.I171 pošng Andersen Helge
LP Borekulles Pollux 1 kl.I168 pošng Andersen Helge

1991-11-02 ÷deshŲg ÷KK
LP Broadmarks Ragman Totts 2 kl.III227.5 pošng Hansson Hans-Erik
LP Ladja's Tina 2 kl.II145.5 pošng Nilsson Berth
LP Broadmarks Heidi 2 kl.I150 pošng Nilsson Berth
Brunnbys Dessie 2 kl.I142 pošng Hansson Hans-Erik
Broadmarks Dandelion 1 kl.I175 pošng Nilsson Berth
Afrodite 1 kl.I168 pošng Hansson Hans-Erik

1991-11-02 Hagfors SBK
Jackson-Brown 3 kl.I124 pošng Claesson Gunnar
Brunnshults Alexander 1 kl.I166.5 pošng Claesson Gunnar

1991-11-02 ńngelholm SBK
Ayla 3 Hp kl.I137 pošng Blom Gerry
Ajax 0 kl.I85 pošng Blom Gerry

1991-11-02 SkŲvde SBK
SE LCH LP GrevgŚrdens Amanda 2 ekl254 pošng

1991-11-02 Mšrsta/Sigtuna SBK
Bella 3 kl.I138 pošng Nyman Kjell
LP Albert 1 kl.I171.5 pošng Nyman Kjell

1991-11-02 Gšvle SHU
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 ekl258.5 pošng Idlund Irene

1991-11-02 Saxnšs SBK
Benliz Milady Mitsubishi 3 kl.I123 pošng Lindholm Lars

1991-11-01 Tibro SBK
Hšrkilas Lufsen Ii 3 kl.II133 pošng
TJH Pennys Early Winter Morning 2 kl.I142.5 pošng Wrangebo Benny
TJH LP Rasmus 1 kl.I184 pošng Johansson Karl-Erik
TJH Heavy Loader's Devil in Desquise 1 kl.I175 pošng Johansson Karl-Erik

1991-10-27 Svedala SBK
Yerbas ÷b 2 kl.II151 pošng Johansson Ňke
TJH LP Claud 1 kl.II165 pošng Johansson Ňke
Pennys Fair Play 3 kl.I137.5 pošng BorgenlŲv Leif
LP Jiima's Countess Carisma 1 kl.I177 pošng BorgenlŲv Leif

1991-10-27 Gbg/MŲlndal SBK
Minnows Christmas Carol 2 kl.II153.5 pošng Wallin Ňke
LP Bhalgairs Fanny Hill 1 kl.I166.5 pošng Andersson Marianne
Rodarbal Solis Chosan 1 kl.I162.5 pošng Andersson Marianne
Mandylike's Enterprise Dainty 1 kl.I161.5 pošng Andersson Marianne

1991-10-27 FrŲvi SBK
LP Kavat 3 kl.II120 pošng Almquist Sture

1991-10-26 JŲnkŲping SM÷KK
Kamrats Tekla 2 kl.I153 pošng Stoffers Hans-Werner
Olivia-Brown 1 kl.I180 pošng Stoffers Hans-Werner

1991-10-26 Falun SBK
Cresendos Lingon 2 kl.I155 pošng Stenmark Mats
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 1 kl.I164 pošng Stenmark Mats

1991-10-26 EksjŲ SBK
Highstones Chessman 1 kl.III266.5 pošng Axell Ulf
Rondeus Bonnie-Bee 3 kl.I107 pošng Axell Ulf
SE JCH Moorman's Blue Eyed Boy 2 kl.I157.5 pošng Axell Ulf
Othello 2 kl.I154.5 pošng Axell Ulf

1991-10-26 Bengtsfors SBK
LaxsjŲns Thintin-Brunte 3 kl.I124 pošng Larsson Inge

1991-10-26 Tomten SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl302.5 pošng Abrahamsson Christin

1991-10-20 SšvsjŲ SBK
Othello 3 kl.I114 pošng Larsson Tommy

1991-10-20 LidkŲping SBK
÷venstorps Natascha-Song 3 kl.I139.5 pošng Lindgren Leif
TJH LP Binella's Caesar 1 kl.I163.5 pošng Lindgren Leif

1991-10-20 Mark SBK
LP Pia 2 kl.II159.5 pošng Johansson Olle

1991-10-20 ÷sthammar SBK
LP Aisa 3 kl.III207.5 pošng ÷stman Rune

1991-10-19 Mariestad SBK
LP Akja 2 kl.III234 pošng Johansson Karl-Erik
Traneks Ally 3 kl.I136 pošng Johansson Karl-Erik
LP Apolina 2 kl.I149 pošng Jacobsson Ulf
TJH Pennys Early Winter Morning 1 kl.I178 pošng Johansson Karl-Erik

1991-10-19 Sundsvall SBK
HS Glinsy 3 kl.I133 pošng Lundin Lena

1991-10-19 Kungšlv SBK
TJH Lorina 2 kl.II151 pošng Andersson Marianne
LP Pia 1 kl.II177 pošng Andersson Marianne
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 0 kl.I91 pošng Oskarsson Reino

1991-10-19 Karlskrona SBK
Aspelyckans Golden Gingerbread 2 kl.I145 pošng Karlsson Hardy

1991-10-19 EnkŲping SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 1 kl.I164 pošng Nyman Kjell

1991-10-19 KŲping SBK
Eaglebess Sugar Columbia 3 kl.I113 pošng Gerdin Marianne
Hjorttorp's Abraham 1 kl.I162.5 pošng Gerdin Marianne
Thessaloniki 1 kl.I160.5 pošng Gerdin Marianne

1991-10-19 HammarŲ SBK
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 1 kl.I180.5 pošng ÷stlund Bo
Brunnshults Alexander 1 kl.I161 pošng ÷stlund Bo

1991-10-13 ŇmŚl SBK
LaxsjŲns Thintin-Brunte 3 kl.I114 pošng Larsson Inge
Big Wigwam's Caruso-Man 0 kl.I0 pošng Larsson Inge

1991-10-13 Bjuv SBK
Willows Black Tom 3 kl.I128 pošng Dahl Lars-Olof
Figge 1 kl.I165 pošng Olsson Jan Erik

1991-10-13 Boxholm SBK
Messalin's Cemlan 1 kl.I172.5 pošng Andersson Torvald
LP Imp's Coming Man 1 kl.I168 pošng Andersson Torvald

1991-10-13 Botkyrka SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I157.5 pošng Ivarsson Anne

1991-10-13 GŲtene SBK
TJH LP Binella's Caesar 3 kl.I138 pošng Hall Bengt-Evert
÷venstorps Natascha-Song 2 kl.I142 pošng Hall Bengt-Evert

1991-10-13 NšssjŲ SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Ofelia 2 kl.II149.5 pošng Karlsson Ňke

1991-10-13 Halmstad SBK
Dolou's Don Diego 1 kl.II181 pošng Lundbladh Gary
Minvšns Chuhai 2 kl.I153 pošng Remse Ronny
Goody-Goody's Country Music 0 kl.I92 pošng Remse Ronny
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl289.5 pošng Rolfsson Tom

1991-10-13 StrŲmstad SBK
Highstones Any-Questions 3 kl.I122 pošng

1991-10-13 Emmaboda SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III273 pošng Fridťn Arne

1991-10-12 Borlšnge SBK
LP ByrŚsens Cindy 1 kl.I169 pošng Sewerlid Christer

1991-10-12 Aneby SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 2 kl.III230.5 pošng Ericson Hans
SE LCH LP Mysing 1 kl.III284 pošng Ericson Hans
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 kl.II154.5 pošng Ericson Hans
LP Country Flowers Gorgeous Girl 1 kl.I164 pošng Ericson Hans

1991-10-12 Všsby SBK
LP Twigg's Champis 1 kl.I160.5 pošng Nilsson Jan

1991-10-12 KungsŲr SBK
LP Imp's Coming Man 1 kl.I173 pošng Lundmark Leif
Eaglebess Sugar Columbia 1 kl.I169 pošng Lundmark Leif

1991-10-12 Forshaga SBK
Jackson-Brown 1 kl.I168.5 pošng ÷stlund Bo

1991-10-06 Lomma SBK
LP Jiima's Countess Carisma 1 kl.I170 pošng Ohlin Jan

1991-10-06 Askersund SBK
Lufsen 2 kl.III226.5 pošng Leksell Per
LP Imp's Coming Man 1 kl.I167.5 pošng Krantz BjŲrn
LP Apolina 1 kl.I166 pošng Krantz BjŲrn

1991-10-06 ÷rkelljunga SBK
Applejack's Sweet Caroline 2 kl.I154 pošng Ringdahl Kaj
Black' N Yellow Mr-Moon 1 kl.I180 pošng Ringdahl Kaj
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 1 kl.I160 pošng Ringdahl Kaj

1991-10-06 VšsterŚs SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 2 kl.III239 pošng Pehardt-Rosin Carin
Hut's Agata 1 kl.I170 pošng Pettersson Lennart

1991-10-06 Vetlanda SBK
LP Country Flowers Gorgeous Girl 2 kl.I143 pošng Linnťr Anders

1991-10-06 Sunne SBK
LP ByrŚsens Cindy 1 kl.I163 pošng Andersson Sven

1991-10-06 Kristinehamn SBK
Crash 2 ekl224 pošng LundstrŲm Lars-Ivar

1991-10-06 GŲinge/Broby SBK
LP Cindy 0 kl.III160 pošng Brorsson Anders
LP Filip 2 kl.I156.5 pošng Wrede Jan
LP Fanny 2 kl.I156 pošng Wrede Jan

1991-10-06 Grums SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.I139 pošng Andersson Helge
Kadaffi 1 kl.I166.5 pošng Andersson Helge
LaxsjŲns Thintin-Brunte 0 kl.I87.5 pošng Andersson Helge
Cindys Charm Warning 0 kl.I83 pošng Andersson Helge

1991-10-06 Falkenberg SBK
Apollo 1 kl.I167 pošng Johansson Ingvald

1991-10-06 Danderyd/Tšby SBK
LP Twigg's Champis 3 kl.I135 pošng FrŲlund Sten

1991-10-05 Hjo SBK
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 kl.II157 pošng BergstrŲm GŲran

1991-10-05 Lerum SBK
Minnows Christmas Carol 3 kl.II127 pošng Lindau Rolf
Minnows Pretty As Paint 3 kl.I123 pošng
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 3 kl.I107 pošng

1991-10-05 VšxjŲ SBK
LP Mandylike's Expressive Cutie 1 kl.I165.5 pošng Loeffel Willy

1991-10-05 Karlstad SBK
Jackson-Brown 2 kl.I149.5 pošng ÷stlund Bo
Brunnshults Alexander 2 kl.I148.5 pošng ÷stlund Bo

1991-10-05 Flen SBK
Mallards Never On A Sunday 2 kl.II150 pošng Thunell Bengt
Nicelabs TŲrnrosa 1 kl.I171 pošng Sten-Andersson Ulla

1991-09-29 Skarpnšck SHU
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 ekl294.5 pošng Ekholm Anders

1991-09-29 MjŲlby SBK
LP Broadmarks Heidi 1 kl.I161 pošng Larsson Birger

1991-09-29 Ludvika SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 3 kl.III214.5 pošng Andersson Sven

1991-09-29 Lindesberg SBK
Geischa 2 kl.I155 pošng Dahlin Bo-Lennart

1991-09-29 HŲŲr/HŲrby SBK
LP LabbegŚrden's Harmony Girl 3 kl.I139 pošng Prahl Leif
Havalidens Hurdy-Gurdy 3 kl.I127 pošng Prahl Leif

1991-09-28 Kungsbacka SBK
Minnows Christmas Carol 3 kl.II102 pošng Karlsson Sven
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 3 kl.I113 pošng Andersson Marianne

1991-09-28 Kopparberg SBK
Artemis 2 kl.I142 pošng Zaring Ňke

1991-09-28 JŲnkŲping SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 2 kl.III249 pošng Stoffers Hans-Werner
Highstones Chessman 1 kl.III269.5 pošng Stoffers Hans-Werner
Country Flowers Cinderella 2 kl.II145.5 pošng Ahlťn Ib
LP Country Flowers Gorgeous Girl 1 kl.I168 pošng Stoffers Hans-Werner
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl299 pošng Ahlťn Ib

1991-09-28 GullspŚng SBK
LP Akja 3 kl.III216.5 pošng Johansson Karl-Erik
LP Imp's Coming Man 3 kl.I139 pošng Johansson Karl-Erik
Traneks Ally 1 kl.I160.5 pošng Johansson Karl-Erik
SE L(ELIT)CH SE LCH Cilla 1 ekl277 pošng Johansson Karl-Erik
Crash 1 ekl262.5 pošng Johansson Karl-Erik

1991-09-28 Malung SBK
LP Anni 3 kl.II123 pošng Jonsson Jan
LP ByrŚsens Cindy 1 kl.I162 pošng Jonsson Jan

1991-09-24 VšsterŚs SBK
Eaglebess Sugar Columbia 2 kl.I156.5 pošng Eriksson Kent

1991-09-22 Visby SBK
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 1 kl.II175.5 pošng Pettersson Rune
Serrator 2 kl.I140 pošng Selin Gertz
Dimbras Baltic-Botilda 1 kl.I160.5 pošng Selin Gertz

1991-09-22 Trelleborg SBK
Yerbas ÷b 3 kl.II138 pošng Samuelsson Ragnar

1991-09-22 SŲlvesborg SHU
Puhs Seacalf 1 kl.I166 pošng Ohlsson Olof

1991-09-22 V:a Medelpad SBK
Musical's Bess 2 kl.I150 pošng Olsson HŚkan

1991-09-22 Lindesberg SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 kl.III282.5 pošng Ňlander Lennart

1991-09-22 Nacka SBC
LP Twigg's Champis 1 kl.I176 pošng Hellstrand Chris

1991-09-22 ÷land SNK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III295.5 pošng Sundin Leif

1991-09-21 Huddinge STOKK/APOLLOGR
Country Song's Off Road 3 kl.I123 pošng Nordlander Lennart

1991-09-21 KŲping SBK
Eaglebess Sugar Columbia 3 kl.I138 pošng Nššs Birgitta
Hjorttorp's Abraham 3 kl.I119 pošng Nššs Birgitta

1991-09-21 Filipstad SBK
SE VCH TJH Datsrŕges My Pride 1 kl.I173.5 pošng Axelsson Stefan
Crash 1 ekl291 pošng Claesson Gunnar

1991-09-15 Falun SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 2 kl.III254 pošng Fšltman Carl-Olof
Hut's Amadeus 2 kl.I159 pošng Fšltman Carl-Olof

1991-09-15 Ňhus SBK
SE LCH LP Laska 2 kl.II141 pošng Frid Crispin
TJH Airotkivs Greve Moltke 2 kl.I155 pošng Altenmark Sven
Havalidens Hurdy-Gurdy 1 kl.I174 pošng Altenmark Sven

1991-09-15 NorrkŲping SBK
Kamrats Tekla 3 kl.I131 pošng Andersson Rolf
TJH Aspallŕn's Tilda 3 kl.I107 pošng Andersson Rolf

1991-09-14 TŲreboda SBK
TJH Pennys Early Winter Morning 1 kl.I174 pošng Jacobsson Ulf
TJH LP Rasmus 1 kl.I173 pošng Jacobsson Ulf

1991-09-14 MullsjŲ SBK
Broadmarks Grangeway 2 kl.I153.5 pošng Gustavsson Bengt

1991-09-14 Landskrona SBK
Knorrs SjŲrŲvare 3 kl.I102 pošng Lindahl Christer
Apollo 2 kl.I158 pošng Lindahl Christer

1991-09-14 Hultsfred SBK
SE LCH LP Poor-Andy 1 kl.III281 pošng Karlsson Gun Britt-M

1991-09-13 Vara/Gršstorp SBK
TJH LP Binella's Caesar 1 kl.I171 pošng Hagstedt Per
÷venstorps Natascha-Song 1 kl.I162.5 pošng Hagstedt Per

1991-09-10 Haninge SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I155.5 pošng BjŲrkstrŲm Weine

1991-09-08 Fšrgelanda SBK
LP Minnows Nadja 3 kl.II129 pošng Roos Rolf
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 3 kl.I138 pošng Roos Rolf
Goody-Goody's Pinochio 2 kl.I151 pošng Roos Rolf

1991-09-08 Sofiero SKK
Figge 2 kl.I142 pošng Persson Sven-BŲrje

1991-09-08 SkellefteŚ SHU
Tjšderskogens Bells 2 kl.I144 pošng Jonsson Kerstin

1991-09-08 Sthlm SŲ SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I145 pošng Detlefsen-DahlstrŲm

1991-09-08 Tierp SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 ekl257 pošng Melin Tomas

1991-09-07 Mora SBK
LP ByrŚsens Cindy 2 kl.I156 pošng Lindfors Kurt
Hut's Amadeus 2 kl.I156 pošng Lindfors Kurt

1991-09-07 Ňtvidaberg SKK/ŇHH
TJH Aspallŕn's Tilda 3 kl.I134 pošng Hallin Roger
Kamrats Tekla 3 kl.I132 pošng Hallin Roger
Imp's Joplin 3 kl.I125 pošng Hallin Roger

1991-09-07 Huskvarna SM÷KK/HHK
SE LCH LP LabbegŚrden's Ofelia 2 kl.II156 pošng Karlsson Ňke
Country Flowers Cinderella 1 kl.II160 pošng Karlsson Ňke
Gryningens BlŚmes 3 kl.I135 pošng Karlsson Ňke
LP Country Flowers Gorgeous Girl 2 kl.I156 pošng Karlsson Ňke

1991-09-07 SŲdertšlje SBK
Runtunas Nalle 0 kl.I81.5 pošng Linder Owe

1991-09-07 Všnersborg SBK
Rodarbal Solis Chosan 3 kl.I139.5 pošng Fransson Claes-GŲran

1991-09-07 Vaggeryd SBK
Highstones Chessman 2 kl.III229 pošng Karlsson Runo

1991-09-06 Sundsvall SBK
HS Glinsy 2 kl.I156.5 pošng SŲderholm Eva

1991-09-01 Sandviken SKK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 ekl278 pošng Johansson Hans

1991-09-01 MalmŲ SBK
Yerbas ÷b 2 kl.II143 pošng Samuelsson Ragnar
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl297 pošng CACIOB Samuelsson Ragnar

1991-09-01 Kumla SBK
LP Sissy 3 kl.I109.5 pošng Israelsson Gun

1991-09-01 Hšllefors SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 2 kl.III229 pošng Claesson Gunnar

1991-08-31 ÷land SM÷KK
Dimbras Baltic-Botilda 2 kl.I155 pošng Carlsson Runo

1991-08-31 Ruddalen/Gbg SSRK
LP Minnows Nadja 2 kl.II147 pošng FrŲjd Bengt
Minnows Christmas Pride 2 kl.I152.5 pošng FrŲjd Bengt
LP Pia 2 kl.I151 pošng FrŲjd Bengt
LP Bhalgairs Fanny Hill 1 kl.I170 pošng FrŲjd Bengt
Ketty 1 kl.I165.5 pošng FrŲjd Bengt

1991-08-31 EslŲv SBK
LP Mandylike's Expressive Cutie 1 kl.I166 pošng Johansson Kenneth

1991-08-31 Gubbšngen SPK
Bella 3 kl.I107 pošng
Moloss Jim Beam 1 Hp kl.I163.5 pošng

1991-08-29 LidingŲ SBK
Tailpiece Belesar 2 kl.I140 pošng Domeij Ulf

1991-08-25 Mellerud SBK
Rodarbal Solis Chosan 2 kl.I155 pošng Johansson Kjell
LP LaxsjŲns Thimmy-Crocket 1 kl.I175.5 pošng Johansson Kjell

1991-08-24 Mšrsta/Sigtuna SBK
LP Marrowbones Archeress 1 kl.III259.5 pošng Jansson Eva

1991-08-21 Všllingby SBK
Marrowbones Dr Strangelove 3 kl.I125 pošng Gademar Roland

1991-08-18 Ultuna SSRK
Cindys PompŲs 3 kl.I132 pošng Sigfridsson Alf

1991-08-18 JŲnkŲping SKK
Country Flowers Cinderella 2 kl.II149.5 pošng Gustavsson Bengt
Kamrats Tekla 3 kl.I138 pošng Gustavsson Bengt
LP Country Flowers Gorgeous Girl 1 kl.I180.5 pošng Gustavsson Bengt

1991-08-18 UmeŚ SBK
HS Iba 1 kl.II172 pošng SjŲstrŲm Annika

1991-08-18 NykŲping SKK
Roy 2 kl.I147.5 pošng Olsson Birgitta

1991-08-17 MalŚ SBK
Dalripans Ricko 0 kl.I0 pošng BurstrŲm Ove

1991-08-17 KŲping SBK
Eaglebess Sugar Columbia 3 kl.I139 pošng Wittberg Roos Ewa

1991-08-17 Hšssleholm SBK
Dolou's Don Diego 1 kl.II169 pošng Hšllgren Nils
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 1 kl.I163 pošng Larsson Lars

1991-08-17 SkellefteŚ SKK
÷rlabbens Junior 3 kl.I128 pošng Burman Bert Ola

1991-08-17 NykŲping SKK
Kamrats Tekla 3 kl.I129 pošng Olsson Birgitta

1991-08-17 ÷sthammar SBK
LP Aisa 0 kl.II0 pošng Olsson JŲrgen

1991-08-17 Falkenberg SKK/HAKK
TJH Goody-Goody's Picasso 3 kl.I122 pošng Johansson Ingvar
Mandylike's Enterprise Dainty 1 kl.I168 pošng Johansson Ingvar

1991-08-16 Falbygden SBK
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 1 kl.II175.5 pošng Andersson Per Olof
TJH LP Rasmus 3 kl.I126.5 pošng VŚring Arne
TJH Pennys Early Winter Morning 2 kl.I147 pošng VŚring Arne

1991-08-16 ÷sthammar SBK
LP Aisa 1 kl.II170 pošng ÷stman Rune

1991-08-16 Skurup SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 0 kl.III186.5 pošng Petersson Lars

1991-08-14 Botkyrka SBK
Bella 2 kl.I143 pošng Lundberg Thorwald

1991-08-14 Borlšnge SBK
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 2 kl.I146 pošng SjŲden Kurt

1991-08-11 Ronneby SKK
Knorrs Manizales 2 kl.I141 pošng Olsson Krister

1991-08-11 Osby SBK
TJH Airotkivs Greve Moltke 2 kl.I157 pošng Cederquist GŲran

1991-08-11 Laholm SBK
TJH Goody-Goody's Picasso 2 kl.I159 pošng Eriksson Christer

1991-08-11 Helsingborg SBK
Yerbas ÷b 3 kl.II133.5 pošng Prahl Leif

1991-08-09 Skara SBK
TJH LP Rasmus 1 kl.I172.5 pošng Hagstedt Per
TJH Pennys Early Winter Morning 1 kl.I163 pošng Hagstedt Per

1991-08-07 BorŚs SBK
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 kl.II143 pošng Claesson Ňke
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl306.5 pošng Gustavsson Christer

1991-08-03 SŲdertšlje SBK/AFBV
LP Broadmarks Ragman Totts 3 kl.III201.5 pošng SjŲgren Bengt

1991-08-03 Gbg/Lerum SBK/AFBF
LP Bhalgairs Fanny Hill 1 kl.I172.5 pošng
Minnows Christmas Carol 1 kl.I169 pošng

1991-08-02 V:a Medelpad SBK
Musical's Bess 1 kl.I175.5 pošng Holmberg Jan

1991-08-02 Sšffle SBK
Cindys Charm Warning 3 kl.I131 pošng NordstrŲm Sven-Inge
LP Borekulles Pollux 2 kl.I159 pošng NordstrŲm Sven-Inge
Big Wigwam's Caruso-Man 2 kl.I154 pošng NordstrŲm Sven-Inge

1991-07-28 Ransšter SKK
LP LaxsjŲns Thimmy-Crocket 1 kl.I166 pošng Ňberg Sven

1991-07-21 Kolsva SKK
Hut's Agata 2 kl.I158 pošng GŲtesson SŲlve
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 0 ekl0 pošng HŚvedal Claes GŲran

1991-07-21 Halmstad SBK
LP Airotkivs King David 1 kl.III261 pošng Claus Bo
TJH Lorina 2 kl.II156.5 pošng Gustafsson Bo
Dolou's Don Diego 2 kl.II146 pošng Gustafsson Inger
Adore's Carl-Johann 3 kl.I130 pošng Johansson Ingvar
TJH Goody-Goody's Picasso 2 kl.I153 pošng EkstrŲm Tommy
Tessie 0 kl.I92 pošng EkstrŲm Tommy
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl292 pošng Andersson Frank

1991-07-20 Kolsva SKK
LP Minnows Nadja 1 kl.II163.5 pošng GŲtesson SŲlve

1991-07-20 Karlshamn SBK
Sea-Birds Good Golly Miss Molly 2 kl.III230.5 pošng Hansson Michael
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 1 kl.III273 pošng Hansson Michael
LP Cindy 0 kl.III148 pošng Hansson Michael
Labruzz Liberty-Bell 3 kl.II139.5 pošng JŲnsson Kjell

1991-07-20 Halmstad SBK
TJH Lorina 3 kl.II132 pošng EkstrŲm Tommy
Dolou's Don Diego 2 kl.II145 pošng Johansson Ingvar
Angelina 0 kl.II85 pošng Johansson Ingvar
Minvšns Chuhai 3 kl.I136.5 pošng Gustafsson Bo
Tessie 3 kl.I121 pošng Andersson Frank
TJH Goody-Goody's Picasso 3 kl.I119 pošng Andersson Frank
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl278 pošng Claus Bo

1991-07-17 Vaxholm SBK
LP Twigg's Champis 3 kl.I139 pošng Altin Britt
LP Sea Witch Bristol Cream 3 kl.I136 pošng Karlsson Bengt

1991-07-14 ÷sthammar SBK
LP Aisa 1 kl.I164.5 pošng Sigfridsson Alf

1991-07-14 VŚxtorp SKK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl258.5 pošng Berg Marita

1991-07-14 Ronneby SBK
Sea-Birds Good Golly Miss Molly 2 kl.III252.5 pošng Edner Helene
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 2 kl.III236 pošng Edner Helene
Labruzz Liberty-Bell 2 kl.II141.5 pošng Olsson Christer

1991-07-13 Visby SBK
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 1 kl.II166 pošng Boberg Urban
HS Ibi 0 kl.II88 pošng Boberg Urban
Dimbras Baltic-Botilda 0 kl.I88 pošng Selin Gertz

1991-07-13 Mellerud SBK
LP LaxsjŲns Thimmy-Crocket 1 kl.I174 pošng Larsson Christer

1991-07-13 ÷land SBK
LP Sea-Birds Helter Skelter 2 kl.II158 pošng
SE LCH LP Laska 1 kl.I182 pošng

1991-07-13 MalmŲ SBK
TJH LP Claud 2 kl.II155.5 pošng Sandnes Viveca
SE VCH TJH LP Waterfly's Satin Doll 1 kl.I165 pošng Persson Sven
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl283.5 pošng Wendt Bertil

1991-07-12 Uddevalla SBK
LP Pia 1 kl.I176 pošng Svensson Erik

1991-07-11 ŇmŚl SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.I137.5 pošng Andersen Helge
Cindys Charm Warning 3 kl.I123.5 pošng Andersen Helge
Big Wigwam's Caruso-Man 2 kl.I147 pošng Andersen Helge

1991-07-11 Dorotea SBK
Destinys Cox Orange 1 kl.I162.5 pošng Bygdťn Ove

1991-07-10 Vilhelmina SBK
Destinys Cox Orange 2 kl.I145 pošng Palbom Ingemar

1991-07-10 Fšrgelanda SBK
TJH Like'ims Captain Curly 3 kl.I135 pošng Johansson Kjell
Goody-Goody's Pinochio 1 kl.I165.5 pošng Johansson Kjell
TJH LP Durtregs Cujo 1 kl.I164.5 pošng Johansson Kjell

1991-07-07 LuleŚ SKK
Silverstjšrnans Stevie 0 kl.I90 pošng ForsstrŲm Kurt

1991-07-07 ńlmhult SBK
Applejack's Sweet Caroline 0 kl.I83 pošng Larsson Tommy

1991-07-07 Ňrjšng SBK
Big Wigwam's Caruso-Man 0 kl.I0 pošng Larsson Inge

1991-07-07 Visby SKK
Serrator 2 kl.I147 pošng RenstŚhl Henry

1991-07-03 Uppsala SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 3 kl.I136.5 pošng Gustavsson Ann-Marie
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse 1 ekl265 pošng Hagelin TorbjŲrn

1991-06-30 Fagersta SBK
Hut's Agata 3 kl.I131 pošng
Eaglebess Sugar Columbia 2 kl.I155 pošng Eriksson BŲrje
Thessaloniki 2 kl.I151 pošng

1991-06-30 BorŚs SKK
LP Minnows Scottish Trophy 1 kl.I162.5 pošng Josefsson Kenneth
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl267 pošng Andersson Conny

1991-06-29 Kristinehamn SBK
Brunnshults Alexander 0 kl.I97 pošng Andersen JŲrn
Crash 2 ekl237.5 pošng LundstrŲm Lars-Ivar

1991-06-29 BorŚs SKK
Country Flowers Cinderella 2 kl.II150.5 pošng Josefsson Kenneth
LP Country Flowers Gorgeous Girl 3 kl.I109.5 pošng Josefsson Kenneth
SE LCH LP LabbegŚrden's Ofelia 1 kl.I177.5 pošng Josefsson Kenneth
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl284 pošng Andersson Conny

1991-06-28 SydŲstra SkŚne SBK
TJH LP Claud 3 kl.II125 pošng Johansson Ňke
Yerbas ÷b 2 kl.II159 pošng Johansson Ňke
LP Laika 1 kl.II170 pošng Johansson Ňke

1991-06-28 SkŲvde SBK
Hšrkilas Lufsen Ii 0 kl.II91 pošng Persson BŲrje
SE LCH LP LabbegŚrden's Ofelia 1 kl.I162.5 pošng Persson BŲrje
TJH LP Rasmus 1 kl.I161 pošng Forsberg Karl-Erik

1991-06-28 Mark SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl298.5 pošng FrŲjd Bengt

1991-06-23 Baldersnšs SKK
Rodarbal Rantas Roger 1 kl.I161 pošng Leonardsson Roland

1991-06-22 Gšllivare SKK
Cindys Gold Lace 2 kl.I148 pošng Hagstedt Lennart

1991-06-22 Baldersnšs SKK
Goody-Goody's Pinochio 1 kl.I185 pošng Leonardsson Roland

1991-06-21 Vara/Gršstorp SBK
Traneks Amy 0 kl.I95.5 pošng BergstrŲm GŲran

1991-06-21 Gbg/MŲlndal SBK
LP Pia 1 kl.I177 pošng Hallberg Bengt
Rodarbal Solis Chosan 1 kl.I165 pošng Hallberg Bengt
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl284 pošng Leonardsson Roland

1991-06-18 Falkenberg SBK
Dolou's Don Diego 1 kl.II167.5 pošng Gustafsson Bo
Apollo 1 kl.I175 pošng Johansson Sture

1991-06-16 Avesta SKK
SE LCH LP Black-Girl 2 ekl254 pošng Fšltman Charlie

1991-06-16 KŲping SBK
Imp's Mary Ann 0 ekl0 pošng

1991-06-16 Ňhus SBK
Aspelyckans Golden Gingerbread 3 kl.I103 pošng Ohlsson Olof
SE LCH LP Laska 1 kl.I171 pošng Ohlsson Olof

1991-06-16 SkanŲr/Falsterb SBK
LP Jiima's Countess Carisma 1 kl.I170.5 pošng Wendt Bertil

1991-06-16 Sala SBK
NORD VCH SE UCH FI UCH LP NORD JCH Colas Olivia 1 kl.I163.5 pošng Almar Gunnar

1991-06-15 Kinna SVVK
LP Minnows Nadja 2 kl.II149.5 pošng Lindqvist GŲran

1991-06-15 Tibro SBK
TJH Pennys Early Winter Morning 3 kl.I126 pošng Wrangebo Benny
LP Apolina 2 kl.I152 pošng Wrangebo Benny
TJH LP Rasmus 1 kl.I161.5 pošng Wrangebo Benny

1991-06-15 Aneby SBK
SE LCH LP Mysing 1 kl.III298 pošng Karlsson Carina
LP Aurora 3 kl.II101.5 pošng Karlsson Carina

1991-06-15 Flen SBK
Mallards Never On A Sunday 1 kl.I171 pošng Nilsson Erland

1991-06-15 KŲping SBK
OrmŲgas Gina 3 kl.I124.5 pošng Gerdin Marianne
Imp's Mary Ann 0 ekl106 pošng BergstrŲm Irene

1991-06-15 Gubbšngen SPK
Bella 1 kl.I165.5 pošng Karlsson Bengt

1991-06-14 ÷stersund SBK
HS Ibella 1 kl.I178 pošng Nilsson Ulf

1991-06-14 Falun SBK
SE LCH LP Black-Girl 1 ekl274.5 pošng Stenmark Mats

1991-06-14 Boxholm SBK
Arabella 1 kl.III269.5 pošng Andersson Torvald

1991-06-14 Tomten SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 0 kl.III181.5 pošng Abrahamsson Christin
Highstones Oliver Twist 2 kl.I156.5 pošng Abrahamsson Christin
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl303.5 pošng Lindgren Leif

1991-06-14 Kungšlv SBK
LP Pia 1 kl.I164.5 pošng

1991-06-13 Arvika SBK
Like'ims Homosassa 3 kl.I134 pošng Svanfeldt Birgitta
Big Wigwam's Caruso-Man 1 kl.I171 pošng Svanfeldt Birgitta

1991-06-12 Stršngnšs S÷KK/SLKK
OrmŲgas Gina 2 kl.I152 pošng Hellberg Ingrid

1991-06-09 VšxjŲ SSRK
Ahead We Go Big Brother 3 kl.I112.5 pošng Blomkvist Lars
LP Country Flowers Gorgeous Girl 2 kl.I157 pošng Blomkvist Lars
SE LCH LP LabbegŚrden's Ofelia 2 kl.I157 pošng Blomkvist Lars

1991-06-09 NšssjŲ SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 2 kl.III232 pošng
Highstones Chessman 2 kl.III226 pošng
LabbegŚrden's Honoury Design 2 kl.I157.5 pošng

1991-06-09 Ystad SBK
SE LCH LP Ali 0 kl.III162 pošng Samuelsson Ragnar
Pennys Fair Play 3 kl.I118 pošng Nilsson Leif

1991-06-09 Valdemarsvik SBK
TJH Aspallŕn's Tilda 3 kl.I136 pošng Ryttse Katinka
Brunnbys Dessie 2 kl.I155 pošng Ryttse Katinka

1991-06-09 Karlskrona SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III287.5 pošng Bark Ingemar
Aspelyckans Golden Gingerbread 3 kl.I116 pošng Carlsson Thomas

1991-06-09 Všllingby SBK
LP Sea Witch Bristol Cream 2 kl.I156 pošng MalmstrŲm Stig

1991-06-08 Surahammar SBK
Eaglebess Sugar Columbia 3 kl.I131.5 pošng

1991-06-08 Trollhšttan SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl318.5 pošng Pettersson Lennart

1991-06-08 Osby SBK
TJH Bobby 1 kl.II161.5 pošng Wrede Jan
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 2 kl.I154.5 pošng ÷berg Ňke

1991-06-08 Lesseboorten SBK
LP Sea-Birds Helter Skelter 3 kl.II137 pošng Evhammar Roland

1991-06-08 Kiruna SBK
TJH LP Masterkey's Indy Trail 1 kl.I172 pošng HolmstrŲm Ingemar

1991-06-08 Hjo SBK
Willows Amalia 3 kl.I132 pošng Moberg GŲsta

1991-06-08 Grums SBK
LP Celestas Active-Tracey 2 kl.II147.5 pošng Larsson Kjell
Kadaffi 3 kl.I137.5 pošng Larsson Kjell
LaxsjŲns Thintin-Brunte 3 kl.I113.5 pošng Larsson Kjell
LP Borekulles Pollux 2 kl.I148 pošng Larsson Kjell

1991-06-08 LinkŲping SBK
Ahead We Go Bessie The Best 1 kl.I170 pošng Lundholm Lars

1991-06-08 AlingsŚs SBK
Rodarbal Solis Chosan 2 kl.I149 pošng Gustavsson Willy

1991-06-06 Sundsvall SBK
HS Glinsy 1 kl.I184 pošng Holmberg Jan
TJH Gunhills Magnum Bonum 1 kl.I182.5 pošng Olsson HŚkan

1991-06-05 MšlarŲ SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I151 pošng Karlsson Gerth

1991-06-05 Botkyrka SBK
Bella 3 kl.I139 pošng Hedberg Leif

1991-06-05 GŲteborg SBK
Pennys Electric Boogie 3 kl.I135.5 pošng Persson Arne

1991-06-02 MalmŲ SBK
TJH LP Claud 2 kl.II152.5 pošng Isberg Ronny

1991-06-02 JŲnkŲping SBK
LP Aurora 3 kl.II104 pošng Bogmark Lars
SE LCH LP LabbegŚrden's Ofelia 2 kl.I153 pošng Bogmark Lars
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl265.5 pošng Svensson Kjell

1991-06-02 Malung SBK
LP ByrŚsens Cindy 2 kl.I158 pošng Jonsson Jan

1991-06-02 Hofors SBK
SE LCH LP Black-Girl 2 ekl242 pošng Svensson GŲran

1991-06-02 GŲinge/Broby SBK
LP Cindy 3 kl.III200.5 pošng Nilsson Dick
LP Fanny 3 kl.I133 pošng Ekberg Stig
TJH Airotkivs Greve Moltke 3 kl.I128 pošng Ekberg Stig
LP Filip 2 kl.I159 pošng Ekberg Stig

1991-06-02 Filipstad SBK
Crash 2 ekl246 pošng Leksell Per

1991-06-01 Eskilstuna S÷KK/ELKK
Mallards Never On A Sunday 2 kl.I154.5 pošng HedstrŲm Lennart

1991-06-01 Motala SSRK
Broadmarks Dandelion 1 kl.I169.5 pošng Nilsson Berth
Lennek Chinoski 1 kl.I167.5 pošng Nilsson Berth

1991-06-01 ÷sterŚker SBK
LP Sea Witch Bristol Cream 0 kl.I0 pošng Karlsson Bengt

1991-06-01 SšvsjŲ SBK
Canrud's Ronja-Rose 3 kl.III201 pošng Karlsson Runo
Rondeus Amadeus-Alert 3 kl.II130 pošng Karlsson Runo
LabbegŚrden's Honoury Design 2 kl.I154 pošng Karlsson Runo

1991-06-01 Nynšshamn SBK
Hercules 3 kl.I127 pošng Linder Owe

1991-06-01 Forshaga SBK
Jackson-Brown 1 kl.I160 pošng ÷stlund Bo

1991-05-31 Flen SBK
Sugar Cane Better-Be-Sure 3 kl.III221.5 pošng Nyberg Per-Ňke
Mallards Never On A Sunday 2 kl.I156.5 pošng SandstrŲm Anders

1991-05-31 Askersund SBK
Lavita 1 kl.II173.5 pošng ÷sterlund Hans
Bobdog's Gigantic 3 kl.I121.5 pošng Samuelsson Sven

1991-05-31 ÷sthammar SBK
LP Aisa 1 kl.I171 pošng Hagelin TorbjŲrn

1991-05-31 UmeŚ SBK
HS Iba 3 kl.II120.5 pošng Larsson Per

1991-05-31 EnkŲping SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I157 pošng Axelsson GŲran

1991-05-29 Uppsala SBK
LP Bork 3 kl.III197.5 pošng Lund Rolf

1991-05-29 Sthlm SŲ SBK
LP Sea Witch Bristol Cream 3 kl.I131.5 pošng Collin Yngve

1991-05-29 KŲping SBK
Mallards Never On A Sunday 1 kl.I171 pošng Zilťn Erik
Imp's Mary Ann 3 ekl213.5 pošng Pehardt-Rosin Carin

1991-05-26 ńngelholm SBK
LP Airotkivs King David 2 kl.III245 pošng Isberg Ronny
Yerbas ÷b 1 kl.II165 pošng Svensson Torsten
Airotkivs Belle De Boskoop 2 kl.I159.5 pošng Ahlqvist Barry
TJH LP SE BCH Jackson 1 kl.I169 pošng Svensson Torsten

1991-05-26 Svedala SBK
Rook's Chocolate Crust 2 kl.I152.5 pošng Weiffert Rolf
TJH LP Waterfly's Tiger Rag 1 kl.I162.5 pošng Johansson Hans

1991-05-26 VšxjŲ SBK
LP Sea-Birds Helter Skelter 3 kl.II132 pošng Loeffel Willy

1991-05-26 SŲlvesborg SBK
Sea-Birds Good Golly Miss Molly 3 kl.III214 pošng Karlsson Hardy
Labruzz Liberty-Bell 0 kl.II98 pošng Karlsson Hardy
Aspelyckans Golden Gingerbread 3 kl.I131.5 pošng PerslŲv Claes
SE LCH LP Laska 2 kl.I156 pošng PerslŲv Claes
Puhs Seacalf 1 kl.I161 pošng PerslŲv Claes

1991-05-26 Kil SBK
Crash 2 ekl252.5 pošng Isebark Conny

1991-05-26 Halmstad SBK
Apollo 2 kl.I155 pošng Remse Ronny

1991-05-26 Ale SBK
Rodarbal Solis Chosan 2 kl.I147.5 pošng FrŲjd Bengt

1991-05-25 SŲdertšlje SSRK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I155 pošng Kyhlstedt Ulla Elisa
Cindys PompŲs 2 kl.I154 pošng Kyhlstedt Ulla Elisa
NORD VCH SE UCH FI UCH LP NORD JCH Colas Olivia 1 kl.I187.5 pošng Kyhlstedt Ulla Elisa

1991-05-25 GŲteborg SKK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 Hp ekl273.5 pošng Karlsson Sven

1991-05-25 TjolŲholm SSRK
Ketty 2 kl.I152 pošng Dahlberg GŲran
Ellofs Essy 2 kl.I151 pošng Dahlberg GŲran
Wimsey's Pastoral 2 kl.I148 pošng Dahlberg GŲran
LP Pia 1 kl.I171 pošng Gillberg Bo
LP Minnows Nadja 1 kl.I171 pošng Gillberg Bo

1991-05-25 Nedansiljan SBK
Hut's Amadeus 1 kl.I167 pošng Skoglund Marianne

1991-05-25 EksjŲ SBK
SE LCH LP LabbegŚrden's Ofelia 2 kl.I140 pošng Erlandsson Ebbe
Airotkivs Hurricane Boy 0 kl.I96 pošng Erlandsson Ebbe

1991-05-25 ÷stersund SBK
HS Ibella 2 kl.I151 pošng Lundin Lena

1991-05-25 Nordmaling SBK
HS Iba 2 kl.II145 pošng

1991-05-25 Arboga SBK
Nicelabs TŲrnrosa 1 kl.I178.5 pošng

1991-05-22 Mšrsta/Sigtuna SBK
LP Albert 2 kl.I151.5 pošng Lindqvist Inger

1991-05-20 Trelleborg SBK
TJH Agapi-Mou 1 kl.I180.5 pošng Losell Bengt
SE LCH LP Aases Elly 2 ekl236 pošng Ahlberg Alf

1991-05-20 Ňrjšng SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 kl.III237.5 pošng Andersson Sven

1991-05-20 Skara SBK
TJH Heavy Loader's Devil in Desquise 2 kl.I159.5 pošng Hall Bengt-Evert

1991-05-20 Lindesberg SBK
LP Twigg's Roussillon 3 kl.III209 pošng Eriksson Bernt
Geischa 2 kl.I144 pošng Eriksson Bernt

1991-05-19 Tollarp SBK
LP Filip 3 kl.I129.5 pošng Altenmark Sven
LP Fanny 2 kl.I155 pošng Altenmark Sven

1991-05-18 Vilhelmina SBK
TJH LP Macita's Anastasia 2 kl.III254 pošng Agerhšll Inge Bo
Destinys Cox Orange 2 kl.I158 pošng Agerhšll Inge Bo

1991-05-18 VšsterŚs SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I153.5 pošng DegerstrŲm Bo
Mallards Never On A Sunday 1 kl.I164 pošng DegerstrŲm Bo

1991-05-18 Kristianstad SBK
SE LCH LP Laska 2 kl.I152.5 pošng Pallesen Tove
Aspelyckans Golden Gingerbread 2 kl.I144.5 pošng Pallesen Tove

1991-05-17 Kumla SBK
Bobdog's Gigantic 3 kl.I103.5 pošng Samuelsson Sven

1991-05-16 Stockholm SBK
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 1 kl.I168 pošng Blom Olof

1991-05-15 Botkyrka SBK
LP Marrowbones Archeress 2 kl.III254.5 pošng Lundberg Thorwald
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I159 pošng Lundberg Thorwald

1991-05-15 Gubbšngen SPK
Bella 3 kl.I128 pošng Bergqvist Allan

1991-05-14 LidingŲ SBK
Hercules 2 kl.I153.5 pošng Hellstrand Chris
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 1 kl.I162.5 pošng Hellstrand Chris

1991-05-12 Lomma SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 3 kl.II132 pošng Wejsfelt Lennart
LP Jiima's Countess Carisma 3 kl.I137 pošng Friberg Flemming
TJH LP SE BCH Jackson 1 kl.I183 pošng Friberg Flemming
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 1 kl.I169 pošng Friberg Flemming

1991-05-12 Ludvika SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 kl.II170 pošng Danielsson Bo

1991-05-12 Fšrgelanda SBK
TJH LP Durtregs Cujo 2 kl.I142.5 pošng Hyrťn Bertil

1991-05-12 Rinkaby SKK
LP Cindy 0 kl.III174 pošng Sandnes Barbara
Applejack's Humming Bird Lace 3 kl.I106 pošng Johansson Lars

1991-05-11 ÷deshŲg SKK/÷KK
Broadmarks Dandelion 3 kl.I112 pošng Hansson Hans-Erik
Wimsey's James Grieve 2 kl.I154 pošng Hansson Hans-Erik

1991-05-11 Všnnšs SBK
HS Iba 3 kl.II120 pošng Palbom Ingemar

1991-05-11 SkellefteŚ SBK
Tjšderskogens Bells 3 kl.I114 pošng Sejnell Bert Ňke

1991-05-11 Saxnšs SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 2 kl.III253.5 pošng Blomdahl BŲrge

1991-05-11 Karlstad SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.I132.5 pošng Larsson Kjell
Kadaffi 2 kl.I143 pošng Larsson Kjell
Crash 3 ekl218.5 pošng Larsson Kjell

1991-05-10 Sthlm SŲ SBK
LP Marrowbones Archeress 3 kl.III203 pošng

1991-05-10 Mark SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl296.5 pošng Gladh Tage

1991-05-09 Nora SBK
LP Kavat 1 kl.I162 pošng Dahlin Bo-Lennart

1991-05-09 Tomten SBK
LP Broadmarks Ragman Totts 3 kl.III209 pošng Abrahamsson Christin
SE LCH LP LabbegŚrden's Ofelia 1 kl.I177.5 pošng Andersson Per Olof

1991-05-09 Bro/HŚbo SBK
O'Sofinas Wedding Bells 2 kl.I143 pošng Swedenborg Ebba
NORD VCH NO JCH LP SE JCH Akita 2 kl.I140 pošng Swedenborg Ebba

1991-05-08 Kind SBK
TJH LP Mandylike's Chess-Fetch 1 kl.I164.5 pošng FrŲjd Bengt

1991-05-05 LinkŲping ÷KK
Broadmarks Dandelion 3 kl.I120 pošng Lundholm Lars

1991-05-05 V:a Medelpad SBK
Musical's Bess 3 kl.I123 pošng Andersson Reidar

1991-05-05 SvalŲv SBK
LP Cindy 0 kl.III0 pošng Prahl Leif
TJH Bobby 2 kl.II155 pošng Larsson Lars

1991-05-05 JŲnkŲping SBK
TJH LP Mandylike's Chess-Fetch 2 kl.I158.5 pošng Gustavsson Bengt
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 kl.I146 pošng Gustavsson Bengt

1991-05-05 Arvika SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.I136 pošng Andersson Sven
Big Wigwam's Caruso-Man 3 kl.I131 pošng Andersson Sven
Like'ims Homosassa 3 kl.I101 pošng Andersson Sven
Kadaffi 2 kl.I154.5 pošng Andersson Sven

1991-05-05 Skara SKK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl267 pošng Lind Per

1991-05-04 VšxjŲ SBK
Sea-Birds Good Golly Miss Molly 3 kl.III198.5 pošng Evhammar Roland
Labruzz Liberty-Bell 3 kl.II132.5 pošng Evhammar Roland

1991-05-04 Varberg SBK
Soranos Bull 3 kl.I107 pošng Gustafsson Bo

1991-05-04 TŲreboda SBK
Hšrkilas Lufsen Ii 2 kl.I154 pošng Jacobsson Ulf

1991-05-04 TranŚs SBK
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 1 kl.I173.5 pošng BjŲrklund Leif

1991-05-04 Kungšlv SBK
Rodarbal Solis Chosan 2 kl.I147 pošng Oskarsson Reino
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 0 kl.I87 pošng Karlsson Sven

1991-05-04 Karlskoga SBK
Crash 1 ekl270.5 pošng Leksell Per

1991-05-04 Karlskrona SBK
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 3 kl.III220 pošng Karlsson Hardy
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III296 pošng Karlsson Hardy

1991-05-04 GŲteborg SBK
GrevgŚrdens Bibbi 3 kl.I125.5 pošng Gustavsson Willy

1991-05-04 Skara SKK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl298 pošng Lind Per

1991-05-01 HŲŲr/HŲrby SBK
Benliz Fridolf Flauensgaard 0 kl.I59 pošng Persson Stig

1991-05-01 GŲtene SBK
Heavy Loader's Standing Ovation 1 kl.I176.5 pošng Persson BŲrje

1991-05-01 Njudung SBK
Canrud's Ronja-Rose 0 kl.III117 pošng Herdy Peter
Rondeus Amadeus-Alert 3 kl.II110 pošng Herdy Peter
LabbegŚrden's Honoury Design 1 kl.I166 pošng Herdy Peter

1991-04-28 PiteŚ SBK
Tjšderskogens Bells 2 kl.I150.5 pošng Olofsson TorbjŲrn

1991-04-28 Lund SBK
Rook's Chocolate Crust 2 kl.I152.5 pošng Ringdahl Kaj

1991-04-27 Uddevalla SBK
TJH HS Hippo 1 kl.II165 pošng
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 2 kl.I145.5 pošng

1991-04-27 Sšffle SBK
Big Wigwam's Caruso-Man 3 kl.I111 pošng Johansson Kjell
LP Borekulles Pollux 3 kl.I105 pošng Johansson Kjell

1991-04-21 Fšrgelanda SBK
TJH LP Durtregs Cujo 1 kl.I168 pošng Hyrťn Bertil

1991-04-21 BurlŲv SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 1 kl.II162.5 pošng Ohlin Jan
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 1 kl.I164 pošng Wejsfelt Lennart

1991-04-21 Ulricehamn SBK
SE LCH LP Mindy 3 kl.III195.5 pošng Markert Bernt

1991-04-21 Hofors SBK
LP Guideline's Pep Talk 3 kl.III215 pošng Johansson Hans
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.III279.5 pošng Johansson Hans

1991-04-20 Knivsta SBK
LP Albert 3 kl.I130 pošng Thorman Staffan
O'Sofinas Wedding Bells 3 kl.I108 pošng BrostrŲm Bo

1991-04-20 MšlarŲ SBK
NORD VCH SE UCH FI UCH LP NORD JCH Colas Olivia 1 kl.I161 pošng Hellstrand Chris

1991-04-20 ÷stersund SBK
HS Ibella 3 kl.I101 pošng Nilsson Karin

1991-04-20 Hultsfred SBK
Ferdinand 2 kl.II151.5 pošng Brorson Arne

1991-04-20 Flen SBK
LP Messalin's Evelina 3 kl.III220.5 pošng Nordgren Jan
Sugar Cane Better-Be-Sure 1 kl.III264.5 pošng Nordgren Jan
Mallards Never On A Sunday 2 kl.I159 pošng Nordgren Jan

1991-04-20 EslŲv SBK
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 2 kl.III236.5 pošng Blom Gerry
Caccia Maserati 2 kl.II149.5 pošng Hjorth Ingegerd

1991-04-16 Haninge SBK
TJH LP Ceasar 0 kl.III187.5 pošng Johansson Lennart
NORD VCH SE UCH FI UCH LP NORD JCH Colas Olivia 2 kl.I154.5 pošng Johansson Lennart
LP Warringah's Nullabor 1 kl.I163 pošng Winberg Timo

1991-04-14 Bengtsfors SBK
SE LCH Vapplarnas Baloo 1 kl.III255.5 pošng NordstrŲm Sven-Inge
LP Borekulles Pollux 3 kl.I112 pošng Larsson Inge

1991-04-13 ŇmŚl SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.I133 pošng TŲrnqvist Svante

1991-04-13 Vaggeryd SBK
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 1 kl.I172 pošng Sporrong Monica

1991-04-13 Nacka SBK
LP Albert 1 kl.I164 pošng Almťn Lennart

1991-04-13 KŲping SBK
NORD VCH SE UCH FI UCH LP NORD JCH Colas Olivia 2 kl.I154 pošng Nššs Birgitta

1991-04-07 ÷land SBK
Sea-Birds Good Golly Miss Molly 2 kl.III238.5 pošng Herdy Peter

1991-04-07 Vara/Gršstorp SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.II118 pošng
TJH LP Binella's Caesar 2 kl.I152.5 pošng

1991-04-07 Nordmaling SBK
HS Iba 2 kl.II150.5 pošng Johansson Ingemar

1991-04-06 Ludvika SBK
Hut's Agata 2 kl.I154 pošng Danielsson Bo

1991-04-06 Kungsbacka SBK
Julle 3 kl.I136 pošng Gustafsson Inger

1991-04-01 Bjuv SBK
LP Cindy 0 kl.III175 pošng Ahlberg Alf

1991-03-29 Skara SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 0 kl.II82.5 pošng Hagstedt Per
Hšrkilas Lufsen Ii 3 kl.I136 pošng BergstrŲm GŲran
TJH Heavy Loader's Devil in Desquise 3 kl.I114 pošng Jacobsson Ulf
David 2 kl.I158 pošng BergstrŲm GŲran
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 kl.I151.5 pošng BergstrŲm GŲran

1991-03-24 Falun SBK
SE LCH LP Black-Girl 1 kl.III277 pošng Gerdien Tina

1991-03-24 Visby SBK
HS Ibi 0 kl.II51.5 pošng KarlstrŲm Tommy
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 1 kl.I176.5 pošng Pettersson Rune

1991-03-24 Kalmar SBK
Caccia Tosca 1 kl.I165.5 pošng Jonsson Kjell

1991-03-24 Helsingborg SBK
LP Waterfly's Robinson Crusae 2 kl.II158 pošng Wilťn Gert
SE LCH LP Laska 2 kl.I150.5 pošng Ringdahl Kaj
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 1 kl.I178 pošng Ahlberg Alf

1991-03-23 Nynšshamn SBK
LP Marrowbones Archeress 2 kl.III225 pošng Olsson GŲran

1991-03-17 Tierp SBK
LP Aisa 2 kl.I151 pošng SnŲgren Enar

1991-03-16 ÷stersund SBK
HS Ibella 1 kl.I168 pošng Lundin Lena
Abacus' Little Black Eagle 1 kl.I161.5 pošng Lundin Lena

1991-03-16 EnkŲping SBK
NORD VCH SE UCH FI UCH LP NORD JCH Colas Olivia 3 kl.I126 pošng Nyman Kjell
O'Sofinas Wedding Bells 0 kl.I78 pošng Axelsson GŲran
Suell's Side-Kick 0 kl.I67 pošng Nyman Kjell

1991-03-10 Stršngnšs SBK
Ramninges Dehli 2 kl.I150 pošng Hellberg Ingrid

1991-03-10 HŲganšs SBK
LP Robust New Years Buzzard 2 kl.II149 pošng Persson Rolf

1991-03-03 JŲnkŲping SKK
TJH LP Mandylike's Chess-Fetch 1 kl.I171.5 pošng Andersson Birger

1991-03-03 V:a Medelpad SBK
Musical's Bess 3 kl.I105 pošng Andremo Ann Christin

1991-03-03 TorsŚs SBK
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 1 kl.I179 pošng Lindquist Urban

1991-02-23 Tomten SBK
Highstones Chessman 1 kl.II165.5 pošng Abrahamsson Christin
Bobdog's Emperor 2 kl.I148.5 pošng Jacobsson Ulf
TJH LP Mandylike's Chess-Fetch 2 kl.I140.5 pošng Jacobsson Ulf
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 1 kl.I160.5 pošng Jacobsson Ulf

1991-02-23 S:a Gotland SBK
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 1 kl.I179.5 pošng
HS Ibi 1 kl.I168.5 pošng

1991-02-23 Solna/Sundbyber SBK
LP SE BCH Classical Lime-Light 2 kl.I144.5 pošng Hellstrand Chris

1991-02-16 ÷stersund SBK
Abacus' Little Black Eagle 1 kl.I170.5 pošng Holmberg Jan

1991-02-10 Všsby SBK
LP Albert 2 kl.I157 pošng Apelgren Karl-Erik

1991-02-03 ÷sthammar SBK
LP Aisa 1 kl.I167.5 pošng ÷stman Rune

1991-01-27 Mariestad SBK
Bobdog's Emperor 2 kl.I150 pošng BergstrŲm GŲran
TJH Heavy Loader's Devil in Desquise 1 kl.I165.5 pošng BergstrŲm GŲran

1991-01-13 ŇmŚl SBK
LP Borekulles Pollux 2 kl.I153 pošng Larsson Inge

1991-01-06 Mark SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH GrevgŚrdens Mindy 1 ekl314 pošng Gladh Tage

1991-01-05 ÷stersund SBK
HS Ibella 1 kl.I170.5 pošng Nilsson Jan

1991-01-05 Skutskšr SBK
LP Guideline's Pep Talk 1 kl.II170.5 pošng Berglund Nils


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017