Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 1993

Resultat i namnordning


1993-12-26 Sölvesborg SBK
Labruzz Guido Himself 1 kl.II163.5 poäng Hällgren Nils
LP Torbjörnahults Dixie 2 kl.I145.5 poäng Nilsson Dick
Labruzz Georgia On My Mind 1 kl.I163 poäng Ohlsson Olof
Kroppsmarkens Royal OrchidÚ 0 kl.I0 poäng
SE LCH LP Laska 2 ekl244 poäng Nilsson Dick

1993-12-12 Trelleborg SBK
Vettisens Idar 3 kl.II123.5 poäng Johansson Hans
LP Benliz Manager Mauro 1 kl.I184 poäng Frid Crispin

1993-12-12 Kind SBK
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 2 kl.III245.5 poäng Jonsson Torbjörn
TJH LPI Airotkivs Fastnet Rock 1 kl.I160.5 poäng Jonsson Torbjörn

1993-12-12 Sthlm Älvsjö SHU
Crownest Rembrant 3 kl.I136 poäng
LP Ugglemads Ronja 1 kl.I160.5 poäng

1993-12-11 Luleå SBK
SE VCH LPI Karlsängens Fund of Experience 2 kl.I144 poäng Nilsson Per-Erik

1993-12-11 Österåker SBK
LP Sea Witch Bristol Cream 2 kl.II153 poäng Karlsson Bengt
Brave-Boy 2 kl.I156 poäng Söderlund Lena

1993-12-11 Göteborgsavd SBK
Peggy 2 kl.III229 poäng Hildebrand Lars
Minnows Papyrus 3 kl.I130 poäng Ljungqvist Leif
Häråsens Astor 1 kl.I161.5 poäng Ljungqvist Leif
LP Pia 3 ekl217.5 poäng Gustavsson Willy
SE LCH SE BCH Buster 3 ekl208.5 poäng Gustavsson Willy
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl269 poäng Gustavsson Willy

1993-12-11 Sthlm Älvsjö SHU
LP Ugglemads Ronja 1 kl.I166 poäng

1993-12-05 Mälarö SBK
Tailpiece Belesar 1 kl.II163.5 poäng Malmström Stig

1993-12-05 Skurup SBK
LP Cassatas Angel Bess 3 kl.III220 poäng Persson Stig
Lina 2 kl.I151 poäng Persson Birgit
SE VCH TJH LP Waterfly's Satin Doll 1 kl.I166 poäng Thornqvist Siv

1993-12-05 Holmsund SBK
SE UCH Macita's Don Pasquale 3 kl.I127 poäng Palbom Ingemar

1993-12-04 Varberg SBK
SE LCH LP Crocker 3 kl.III212 poäng Gustafsson Bo
Minväns Yrhätta 3 kl.II118 poäng Berg Roger
SE VCH Mandylike's Hurry Up 1 kl.I193 poäng
SE LCH SE BCH Buster 1 ekl289.5 poäng Johansson Ingvar

1993-12-04 Ronneby SBK
HS Kilroy 2 kl.II156 poäng Sjösten Roland
Goody-Goody's Chesswick 3 kl.I124 poäng Carlsson Thomas
Labruzz Georgia On My Mind 1 kl.I169.5 poäng Carlsson Thomas

1993-12-04 Köping SBK
LP Vretvikens Louis 1 kl.I163 poäng Nääs Birgitta

1993-12-04 Gotland SHU
Dimbras Baltic-Botilda 3 kl.II117.5 poäng Andersson Hans
Cindy 3 kl.I124 poäng Larsson Elisabeth
TJH Labolina 2 kl.I141 poäng Larsson Elisabeth
Pärlkustens Napoleon 1 kl.I163.5 poäng Nylander Marie
Highstones Humble Bear 0 kl.I91 poäng Larsson Elisabeth

1993-11-28 Nacka SBK
LP Seastar 3 kl.II129 poäng Collin Yngve

1993-11-28 Kristianstad SBK
LP Mandylike's Expressive Cutie 3 kl.III193.5 poäng Hanson Michael
Stensäter Skorpan 0 kl.III184 poäng Hanson Michael
SE LCH LP Laska 2 ekl239 poäng Rydén Ruby
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 1 ekl262.5 poäng Rydén Ruby

1993-11-28 Gbg/Mölndal SBK
TJH LP Brantastigs Åliver 3 kl.II131.5 poäng Andersson Marianne
LP Ayla 3 kl.I130 poäng Järsand Kjell
HS 7808 Miranda 0 kl.I0 poäng Ysberg Ulf
LP Pia 3 ekl204.5 poäng Andersson Owe

1993-11-21 Ängelholm SBK
Bamse 2 kl.I157 poäng
Rock Rings Cepp Blober 2 kl.I150 poäng
Minväns Yrhätta 1 kl.I162.5 poäng
SE LCH LP Like'ims Lisette 1 ekl275 poäng Prahl Erik

1993-11-21 Malmö SBK
Melissa 2 kl.I150 poäng Sandnes Viveca
SE LCH LP Laska 3 ekl198 poäng Isberg Ronny

1993-11-21 Uppsala SBK
Constant Dreamers Fanny 3 ekl208.5 poäng Berg Marita

1993-11-20 Solna/Sundbyber SBK
Brave-Boy 3 kl.I133 poäng Axell Sylvia

1993-11-20 Lysekil SBK
LP Paulina Björne 0 kl.III129 poäng Samuelsson Ingvar
LP HS 7878 Max 3 kl.I135 poäng Andersson Jan

1993-11-20 Växjö SBK
Labbegården's Urchin 2 kl.I154 poäng Fridén Arne
Tranåsens Elboro 1 kl.I175.5 poäng Fridén Arne

1993-11-20 Tomten SBK
TJH Amanda 1 kl.I170 poäng Abrahamsson Christin
LP Ayla 1 kl.I167.5 poäng Abrahamsson Christin
Transångens Born to Victory 1 kl.I164 poäng Abrahamsson Christin

1993-11-14 Vällingby SBK
LP Dixie 1 kl.I181 poäng Victorin Yvonne

1993-11-14 Vadstena SBK
TJH Sadelmakartorps Eskil 3 kl.II130.5 poäng Nilsson Berth
SE VCH LP Messmans Qela 2 kl.II149 poäng Nilsson Berth

1993-11-14 Ulricehamn SBK
Tina 0 kl.III191 poäng Pettersson I
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 ekl259.5 poäng Markert Bernt

1993-11-14 Skanör/Falsterb SBK
Vettisens Idar 2 kl.II146 poäng Ahlberg Alf
Melissa 2 kl.I152 poäng

1993-11-14 Mark SBK
Peggy 2 kl.III242.5 poäng Dahlberg Göran
LP Vagants Pandora 2 kl.I154 poäng Andersson Conny

1993-11-14 Ljungby SBK
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 2 kl.III228 poäng Fridén Arne
LP Sonakulls Benson 1 kl.II178.5 poäng Fridén Arne

1993-11-14 Kalmar SBK
Loving Will's Dove 3 kl.II131.5 poäng Johansson Per Anders
Utnäs Elton John 2 kl.I143 poäng Svensson Ingrid
Goosecreeks Marttiini 1 kl.I173 poäng Blomdahl Yvonne
SE LCH LP Duckling's Nice Times 3 ekl208.5 poäng Herdy Peter

1993-11-14 Hylte SBK
Picasso 1 kl.I182 poäng

1993-11-14 Göinge/Broby SBK
Like'ims Lark 3 kl.II135 poäng Olsson Christer
LP Filip 2 kl.II147 poäng Olsson Christer
TJH LP Carmal's Emil 2 kl.I149.5 poäng Cederquist Göran
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 1 ekl266.5 poäng Pallesen Tove

1993-11-13 Oxelösund SBK
Runtunas Urban 1 kl.II165 poäng Karlsson Lars-Gunnar
Adam 1 kl.I166.5 poäng Lindgren Henry

1993-11-13 Katrineholm SBK
LP Runtunas Regina 1 kl.I165 poäng Nyberg Per-Åke

1993-11-13 Arboga SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.I170 poäng Nääs Birgitta

1993-11-13 Ale SBK
SE LCH LP Crocker 3 kl.III219.5 poäng Fröjd Bengt

1993-11-07 Älmhult SBK
Torbjörnahults Eko 3 kl.I128 poäng Sandström Bo
LP Torbjörnahults Don Juan 2 kl.I143 poäng Sandström Bo
Mandie 0 kl.I92 poäng Sandström Bo

1993-11-07 Umeå SBK
SE UCH Macita's Don Pasquale 1 kl.I175 poäng Jonsson Allan
SE VCH TJH Josefin 1 kl.I169 poäng Jonsson Allan

1993-11-07 Tierp SBK
LP Vretvikens Louis 1 kl.I171.5 poäng Melin Tomas

1993-11-07 S:a Gotland SBK
Dimbras Baltic-Botilda 2 kl.II146 poäng Boberg Inga-Maj
Pärlkustens Zorro 1 kl.II160 poäng Boberg Inga-Maj

1993-11-07 Strängnäs SBK
LP Spectron Wonder-Game 1 kl.II162 poäng Hedberg Leif
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 kl.I148.5 poäng Thunell Bengt

1993-11-07 Olofström SBK
Sea-Birds Quicksteep 3 kl.I125 poäng Wrede Jan

1993-11-06 Ödeshög ÖKK/ÖHK
Wimsey's James Grieve 2 kl.I151 poäng Martens Lena
Drögstas Kisel 0 kl.I99.5 poäng Martens Lena

1993-11-06 Tanum SBK
TJH LP Grevgårdens Dennis 1 kl.I176 poäng Merenius Johnny

1993-11-06 S:a Gotland SBK
Nullabor Whoops-A-Daisy 2 kl.I142.5 poäng Larsson Elisabeth

1993-11-06 Simrishamn SBK
LP Caccia Livia Drusa 1 kl.I170 poäng Samuelsson Ragnar

1993-11-06 Piteå SBK
Trojkas Birre-Lillfot 2 kl.I159 poäng Olovsson Eva
Khamse's Mimosa Soft 1 kl.I160 poäng Holmlund Anne Marie

1993-11-06 Njurunda SBK
HS 7786 Mrozeck 3 kl.I136 poäng Forslund Lars-Göran

1993-11-06 Flen SBK
LP Runtunas Regina 2 kl.I157.5 poäng
Black Nights Arrak 2 kl.I140 poäng
Adam 1 kl.I169 poäng

1993-10-31 Svedala SBK
Lina 1 kl.I180 poäng Lindergård Per

1993-10-31 Skövde SBK
TJH Amanda 1 kl.I181 poäng Oskarsson Per

1993-10-31 Mönsterås SBK
Loving Will's Dove 2 kl.II146.5 poäng Danielsson Lars
SE VCH LP Loving Will's Decoy 3 ekl217 poäng Danielsson Lars
SE LCH LP Duckling's Nice Times 1 ekl271.5 poäng Danielsson Lars

1993-10-30 Kungsbacka SBK
SE LCH LP Crocker 3 kl.III209.5 poäng Fröjd Bengt

1993-10-30 Vimmerby SBK
TJH HS 7992 Mapp 3 kl.I115 poäng Johansson Roland

1993-10-30 Skutskär SBK
LP Vretvikens Louis 1 kl.I176 poäng Jacobsson Jan

1993-10-30 Herrljunga SBK
TJH LP Country Flowers Eliza 3 kl.II121.5 poäng Alaby Kjell-Arne
Pennys Exiting Adventure 2 kl.I150 poäng Alaby Kjell-Arne
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl292 poäng Andersson Conny

1993-10-30 Väsby SHU
LP Seastar 2 kl.II145.5 poäng Ferm Gunnel

1993-10-24 Borås SBK
Peggy 3 kl.III204 poäng Claesson Åke
LP Sonakulls Benson 2 kl.II141.5 poäng
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl296.5 poäng Andersson Conny

1993-10-24 Falun SBK
LPI Petra 2 kl.I147 poäng Fors Gunnar

1993-10-24 Umeå SBK
HS Iba 0 kl.III177.5 poäng Larsson Per

1993-10-24 Karlskrona SBK
Labruzz Georgia On My Mind 2 kl.I144 poäng Karlsson Hardy
Sea-Birds Quicksteep 2 kl.I140 poäng Karlsson Hardy
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 2 ekl253.5 poäng Lindfalk Ingrid
SE LCH LP Laska 1 ekl255 poäng Lindfalk Ingrid

1993-10-24 Härnösand SBK
HS 7996 Mira 0 kl.III175.5 poäng Håkansson Lena

1993-10-24 Burlöv SBK
Goody-Goody's Cuzette 3 kl.I123 poäng Nilsson Leif

1993-10-23 Strömstad SBK
LP HS 7878 Max 1 kl.I161 poäng Andersson Jan

1993-10-23 Lessebo SBK
LP Sonakulls Benson 2 kl.II154 poäng Larsson Tommy

1993-10-23 Frövi SBK
Lima 2 kl.I144.5 poäng Sasse Monika

1993-10-23 Huddinge STOKK/APOLLOGR
Brave-Boy 2 kl.I157 poäng Björkström Weine

1993-10-17 Sundsvall SBK
Khamse's Make Belive 1 kl.I163 poäng Holmberg Jan

1993-10-17 Njudung SBK
Dolou's Mystic Man 2 kl.I144 poäng Gustavsson Bengt

1993-10-17 Karlshamn SBK
Sea-Birds Quicksteep 2 kl.I151.5 poäng Olsson Christer
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 2 ekl246.5 poäng Edner Helene

1993-10-17 Hammarö SBK
TJH LP Wind-Flower 1 kl.II163.5 poäng Larsson Kjell
LP Borekulles Pollux 0 kl.II93.5 poäng Larsson Kjell

1993-10-17 Göteborgsavd SBK
LP Sonakulls Benson 3 kl.II129 poäng Högman Roger
LP Intagans Ida 2 kl.II147 poäng Högman Roger
Minnows Papyrus 3 kl.I130.5 poäng Hildebrand Lars
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 2 ekl228.5 poäng Svanstedt Eva

1993-10-17 Emmaboda SBK
Utnäs Elton John 1 kl.I160.5 poäng Blomdahl Yvonne

1993-10-17 Bjuv SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 3 kl.III223.5 poäng Olsson Jan Erik
Ayla 2 kl.I159 poäng Bengtsson Sten

1993-10-16 Sjöbo SBK/AFBV
SE LCH LP Laska 2 ekl249 poäng Prahl Leif
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 2 ekl237.5 poäng Prahl Leif

1993-10-16 Värnamo SBK
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 2 kl.III231 poäng Abrahamsson Eilert

1993-10-16 Flen SBK
LP Runtunas Regina 2 kl.I140 poäng Karlsson Karl-Olof

1993-10-16 Fagersta SBK
Echo 0 kl.I67 poäng Löfberg Åsa

1993-10-16 Enköping SBK
LP Fairybells Gilda Star 1 kl.I164 poäng

1993-10-16 Bollnäs SBK
LP Krut's Aurora 2 kl.I140 poäng Karlsson Hans

1993-10-16 Alingsås SBK
Peggy 0 kl.III0 poäng Claesson Åke

1993-10-16 Strängnäs SÖKK/SLKK
LP Wonderful Wendy's Invicta 2 kl.I156 poäng Hellberg Ingrid
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 kl.I141 poäng Hellberg Ingrid
Hjorttorp's Gastby 1 kl.I176.5 poäng Hellberg Ingrid
LP Rosebird American Pillar 1 kl.I163.5 poäng Hellberg Ingrid

1993-10-10 V:a Medelpad SBK
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 kl.I182.5 poäng Jonsson Allan

1993-10-10 Uddevalla SBK
LP Minnows Page 1 kl.II162.5 poäng Bucklin Lars
Sir-Prick 2 kl.I145 poäng Bucklin Lars

1993-10-10 Sydöstra Skåne SBK
LP Caccia Livia Drusa 2 kl.I151 poäng Svensson Tord

1993-10-10 Oskarshamn SBK
SE VCH LP Loving Will's Decoy 1 kl.III261 poäng Sundin Leif

1993-10-10 Kil SBK
LP Borekulles Pollux 0 kl.II80 poäng Åberg Sven

1993-10-10 Halmstad SBK
SE VCH LP Airotkivs Fair Play 1 kl.II183.5 poäng Andersson Frank
Bamse 3 kl.I135 poäng Johansson Else-Britt
Minväns Yrhätta 1 kl.I179 poäng Johansson Else-Britt

1993-10-10 Borlänge SBK
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 2 kl.III235 poäng Skoglund Marianne

1993-10-09 Trollhättan SBK
TJH Rodarbal Kettys Mark 2 kl.II150 poäng Frykler Anette
Rodarbal Nadjas Gambler 1 kl.I176 poäng Frykler Anette
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl290 poäng Nordlundh Arne

1993-10-09 Aneby SBK
LP Country Flowers Gorgeous Girl 0 kl.III191 poäng Karlsson Annbritt
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 2 ekl238 poäng Karlsson Annbritt

1993-10-09 Lerum SBK
LPI Wimsey's Spruce 3 kl.I133 poäng Nilsson Jan Eric

1993-10-09 Växjö SBK
Tranåsens Elboro 3 kl.I107.5 poäng Karlsson Valdemar
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 1 ekl279.5 poäng Hedlund Ingvar

1993-10-09 Västbo SBK
LP Sonakulls Benson 3 kl.II133 poäng Carlsson Bo

1993-10-09 Häverö SBK
Labbret's Starlet 1 kl.I163 poäng Andersson Rolf

1993-10-09 Hallsberg SBK
LP Sissy 1 kl.I168 poäng Henning Lili Anne

1993-10-09 Falkenberg SBK
LP Vagants Pandora 1 kl.I174.5 poäng Johansson Åke
Picasso 1 kl.I169 poäng Johansson Åke
Rodarbal Pyrets Pompe 1 kl.I168.5 poäng Johansson Åke

1993-10-03 Askersund SBK
SE VCH LP Messmans Qela 2 kl.II155 poäng Haeggblom Bjellå A
LP Sissy 1 kl.I162.5 poäng Samuelsson Sven

1993-10-03 Nyköping SBK
Adam 3 kl.I129 poäng Hedström Lennart

1993-10-03 Örkelljunga SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 2 kl.III227 poäng Prahl Leif
TJH LP Brantastigs Eros 2 kl.II143.5 poäng Prahl Leif
Rock Rings Cepp Blober 2 kl.I152 poäng Krüger Carola
SE LCH LP Like'ims Lisette 2 ekl239 poäng Rylander Lars

1993-10-03 Västerås SBK
LP Fairybells Gilda Star 1 kl.I166 poäng Eriksson Kent
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 ekl279.5 poäng Pettersson Lennart

1993-10-03 Vännäs SBK
HS Iba 2 kl.III240 poäng Johansson Ingemar

1993-10-03 Lomma SBK
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 2 kl.II142.5 poäng Thornqvist Siv
Caccia Black Ribbon 2 kl.II141 poäng Thornqvist Siv
Grönabergs Ramses 3 kl.I104 poäng Isberg Ronny

1993-10-03 Gävle SHU
Hut's Bella-Mia 2 kl.I158 poäng Idlund Irene

1993-10-02 Jönköping SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl313.5 poäng Andersson Birger
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 1 ekl288 poäng Andersson Birger
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 ekl284.5 poäng Andersson Birger

1993-10-02 Gubbängen SPK
LP Ugglemads Ronja 3 kl.I121.5 poäng Karlsson Gerth

1993-09-26 Strömsund SBK
HS Ibella 1 kl.I180 poäng Bryne Lisbet

1993-09-26 Sala SBK
LP Vretvikens Louis 2 kl.I155 poäng Almar Gunnar

1993-09-26 Tollarp SBK
Mandylike's Grasp Gaily 3 kl.I126 poäng Eriksson Lennart
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 1 ekl296 poäng Hanson Michael

1993-09-26 N:a Gotland SBK
Dimbras Baltic-Botilda 3 kl.II130.5 poäng Appelqvist A-M

1993-09-26 Nordmaling SBK
SE VCH TJH Josefin 1 kl.I160 poäng Palbom Ingemar

1993-09-26 Lund SBK
Rock Rings Cepp Blober 2 kl.I158 poäng Prahl Leif

1993-09-25 Laxå SBK
SE VCH LP Messmans Qela 1 kl.I169 poäng Samuelsson Sven

1993-09-25 Stenungsund SBK
LP Intagans Ida 2 kl.II154 poäng Petersson Lennart

1993-09-25 Mjölby SBK
LP Broadmarks Heidi 0 kl.II92 poäng Andersson Thorvald

1993-09-25 Nedansiljan SBK
LP Krut's Aurora 1 kl.I164 poäng Edbäck Mats

1993-09-25 Filipstad SBK
SE VCH TJH DatsrÚges My Pride 1 kl.I165.5 poäng Axelsson Stefan

1993-09-25 Gullspång SBK
Ticko 1 kl.I167 poäng Lindgren Leif

1993-09-25 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 kl.I152 poäng Alfredsson Jan
Hjorttorp's Gastby 1 kl.I162 poäng Alfredsson Jan

1993-09-19 Sölvesborg SHU
Sea-Birds Quicksteep 2 kl.I156.5 poäng Perslöv Claes
LP Torbjörnahults Dixie 2 kl.I141.5 poäng Perslöv Claes
SE LCH LP Laska 2 ekl242.5 poäng Bark Ingemar

1993-09-19 Malmö SBK
Jiima's Errand-Boy 0 kl.I69 poäng Ringdahl Kaj
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl301 poäng Nilsson Bertil

1993-09-19 S:a Gotland SBK
TJH Pärlkustens Fido 2 kl.I159.5 poäng Pettersson Rune

1993-09-19 Lindesberg SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 ekl260 poäng Ålander Lennart

1993-09-18 Örnsköldsvik SBK
HS 7996 Mira 0 kl.III178 poäng Jonsson Allan

1993-09-18 Tomten SBK
TJH Amanda 2 kl.I152 poäng Persson Börje
Birk 1 kl.I163 poäng Persson Börje

1993-09-18 Gnesta/Trosa SBK
LP Runtunas Regina 2 kl.I151 poäng Tvetmark Hans

1993-09-18 Eslöv SBK
Hundängens Dorina 1 kl.I162 poäng Hjorth Ingegerd
LP Benliz Manager Mauro 1 kl.I161 poäng Hjorth Ingegerd
Splendiferous Charisma-Girl 0 kl.I74 poäng Lindahl Christer

1993-09-18 Ed SBK
Rappe 1 kl.II169.5 poäng Hyrén Bertil
LPI Paulina Victor 2 kl.I148.5 poäng Hyrén Bertil

1993-09-18 Bollnäs SBK
SE VCH LP Jutuddens William 1 kl.II168.5 poäng Ahlström Kurt

1993-09-18 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.I181.5 poäng Sten-Andersson Ulla
Hjorttorp's Gastby 1 kl.I177 poäng Sten-Andersson Ulla

1993-09-12 Oxelösund SBK
LP Runtunas Regina 2 kl.I152 poäng Löfgren Roger

1993-09-12 Kumla SBK
SE VCH LP Messmans Qela 2 kl.I144.5 poäng Israelsson Gun
LP Sissy 1 kl.I166 poäng Israelsson Gun

1993-09-12 Åhus SBK
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 1 ekl265.5 poäng Edner Helene

1993-09-12 Falun SBK
SE LCH LP Black-Girl 0 ekl180.5 poäng Stenmark Mats

1993-09-12 Vaggeryd SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 2 kl.III233 poäng Gustavsson Bengt

1993-09-12 Sthlm Sö SBK
LP Laringens Rambo 1 kl.I163.5 poäng Ledin Jan

1993-09-11 Östersund SBK
Heavy Loader's Picture of Interest 1 kl.I162.5 poäng Eliasson Ulla

1993-09-11 Helsingborg SBK/AFB
To-Bonn's Leigh Sinpon 3 kl.I131 poäng Jonsson Kurt

1993-09-11 Flen SBK
LP Runtunas Regina 1 kl.I181.5 poäng Sten-Andersson Ulla

1993-09-11 Njurunda SBK
Böllerbergets Acka 2 kl.I151.5 poäng Andersson Gertrud

1993-09-11 Mullsjö SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 2 kl.III251.5 poäng Jacobsson Ulf
LP Sonakulls Benson 1 kl.I167.5 poäng Persson Per-Rune

1993-09-11 Sätra STOKK/APOLLOGR
LP Ugglemads Ronja 1 kl.I167.5 poäng Moberg-Falk Monica

1993-09-10 Vara/Grästorp SBK
LP Paulina Björne 1 kl.II166 poäng Oskarsson Per

1993-09-05 Umeå SBK
HS Iba 0 kl.III149 poäng Sörlin Ulf

1993-09-04 Rödeby SBK
Goody-Goody's Chesswick 2 kl.I140 poäng Ivarsson Ulf
LP Ugglemads Mr Harlekin 1 kl.I170.5 poäng Ivarsson Ulf
SE LCH LP Laska 2 ekl238.5 poäng Edner Helene
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 1 ekl272 poäng Edner Helene
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 0 ekl0 poäng Edner Helene

1993-09-04 Partille SBK
LP Vagants Pandora 1 kl.I164.5 poäng Svanstedt Eva

1993-09-04 Ludvika SBK
LPI Petra 2 kl.I152 poäng Danielsson Bo

1993-09-04 Landskrona SBK
Rock Rings Cepp Blober 1 kl.I171.5 poäng Nilsson Bertil
To-Bonn's Leigh Sinpon 1 kl.I162 poäng Nilsson Bertil

1993-09-04 Järvsö SBK
SE VCH LP Jutuddens William 1 kl.II173.5 poäng Andersson Gertrud

1993-09-04 Borås SBK
Vagants Black-Doll 2 kl.I155.5 poäng Gustavsson Stig E
Islander's Irina Rodnina 1 kl.I176 poäng Gustavsson Stig E
TJH LP Lebaz Mira 1 kl.I170 poäng Gustavsson Stig E

1993-08-29 Torsås SBK
LP Ugglemads Mr Harlekin 1 kl.I166 poäng Ottosson May

1993-08-28 Grums SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.II120 poäng Åkerlund Milton
Laxsjöns Thintin-Brunte 3 kl.I111.5 poäng Andersen Helge

1993-08-28 Göteborg SPK
LP Intagans Ida 2 kl.II154 poäng Hyrén Bertil

1993-08-28 Hässleholm SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl295.7 poäng Losell Bengt

1993-08-27 Saxnäs SBK
Loving Will's Dove 2 kl.II156 poäng Herdy Peter

1993-08-26 Lidingö SBK
LP Seastar 0 kl.II0 poäng Johansson Jarl

1993-08-25 Botkyrka SBK
LP Ugglemads Ronja 1 kl.I165.5 poäng Larsson Lennart

1993-08-25 Väsby SBK
LP Laringens Rambo 1 kl.I161 poäng Appelgren Karl Erik

1993-08-24 Södertälje SBK
LP Ugglemads Ronja 3 kl.I125 poäng Brink Yvonne

1993-08-22 Sandviken SBK
LP Fairybells Gilda Star 3 kl.I134.5 poäng Lundmark Göran

1993-08-22 Höganäs SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.II169 poäng Jonsson Knut
TJH LP Brantastigs Eros 1 kl.II168 poäng Jonsson Knut
Minväns Yrhätta 2 kl.I144 poäng Ahlqvist Barry
SE VCH LP Airotkivs Fair Play 1 kl.I181 poäng Persson Rolf
Ayla 1 kl.I166 poäng Ahlqvist Barry

1993-08-22 Hörby SBK
LP Cassatas Angel Bess 1 kl.II178 poäng Petersson Lars
Labruzz Guido Himself 1 kl.I180 poäng Dahl Lars-Olof
SE LCH LP Laska 2 ekl235.5 poäng Ekberg Stig

1993-08-21 Askersund SKK
SE VCH LP Messmans Qela 1 kl.I174.5 poäng Gimby Stig
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 ekl257.5 poäng Gimby Stig

1993-08-21 Norrköping SKK
Willows Étoile 1 kl.I164.5 poäng Ericsson Mikael

1993-08-21 Jönköping SMÖKK/JLKK
LP Ayla 3 kl.I119 poäng Gustavsson Bengt
LP Sonakulls Benson 1 kl.I180 poäng Gustavsson Bengt

1993-08-20 Timrå SBK
Böllerbergets Acka 2 kl.I152 poäng Näslund Göran

1993-08-19 Sthlmsavd SBK
LP Laringens Rambo 1 kl.I183 poäng Blom Olof

1993-08-15 Tingsryd SBK
Airotkivs Whirlwind Girl 0 kl.II95.5 poäng Svensson Ingrid
Goody-Goody's Chesswick 3 kl.I102.5 poäng Svensson Ingrid
Tranåsens Elboro 2 kl.I144 poäng Svensson Ingrid
Labruzz Georgia On My Mind 1 kl.I163 poäng Svensson Ingrid

1993-08-15 Hofors SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 kl.I151 poäng Ek Bo
SE LCH LP Black-Girl 2 ekl238.5 poäng Ek Bo

1993-08-14 Uddevalla SNK
LP Paulina Björne 2 kl.II146 poäng Svanstedt Eva

1993-08-14 Norrköping SBK
Dolou's Stormwind 1 kl.II162.5 poäng Andersson Rolf

1993-08-13 Östhammar SBK
Constant Dreamers Fanny 1 kl.III268.5 poäng Melin Tomas
LP Aisa 2 ekl244.5 poäng Melin Tomas

1993-08-13 Skurup SBK
Vettisens Idar 3 kl.II129 poäng Jönlid Anders
LP Benliz Manager Mauro 2 kl.I148.5 poäng Rydén Ruby
To-Bonn's Leigh Sinpon 2 kl.I145 poäng Svensson Tord
Grönabergs Ramses 2 kl.I143 poäng Johansson Hans

1993-08-13 Hallsberg SBK
LP Sissy 2 kl.I142 poäng Henning Lili Anne
SE VCH LP Messmans Qela 1 kl.I161 poäng Henning Lili Anne

1993-08-13 Enköping SBK
LP Twigg's Roussillon 1 kl.III259 poäng Karlsson Sven-Olov
LP Fairybells Gilda Star 1 kl.I176 poäng Christiansson Kriste

1993-08-11 Tanum SBK
Rappe 3 kl.II139 poäng Fransson Claes-Göran
LPI Paulina Victor 2 kl.I148 poäng Svanstedt Eva
TJH LP Grevgårdens Dennis 1 kl.I163 poäng Svanstedt Benny

1993-08-08 Ronneby SKK
Rondeus Be-Happy 2 kl.I141 poäng Bark Ingemar
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 3 ekl214 poäng Lindfalk Ingrid

1993-08-08 Helsingborg SBK
TJH LP Brantastigs Eros 1 kl.II165.5 poäng Ringdahl Kaj
Rock Rings Cepp Blober 3 kl.I138 poäng Johansson Hans

1993-08-08 Finspång SBK
Dolou's Stormwind 1 kl.II173.5 poäng Nyman Rolf

1993-08-07 Eskilstuna SÖKK/ELKK
Hjorttorp's Gastby 1 kl.I160 poäng Thunell Bengt

1993-08-06 Ystad SBK
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 3 kl.II126 poäng Petersson Lars
Grönabergs Ramses 3 kl.I120 poäng Johansson Hans

1993-08-06 Borås SBK
LP Intagans Ida 3 kl.II130 poäng Ysberg Ulf
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 2 kl.I150 poäng Järsand Kjell
TJH LP Lebaz Mira 1 kl.I178.5 poäng
LP Ayla 1 kl.I163.5 poäng
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl293.5 poäng Andersson Conny

1993-08-05 Mälarö SBK
LP Twigg's Champis 3 ekl209.5 poäng Axell Sylvia

1993-07-31 Bollnäs SBK
Tailpiece Belesar 3 kl.II137 poäng Cedendahl Bert
SE VCH LP Jutuddens William 2 kl.II145.5 poäng Cedendahl Bert
Lidmarken's Bonnie 3 kl.I120 poäng Cedendahl Bert
Heavy Loader's Picture of Interest 2 kl.I148 poäng Cedendahl Bert

1993-07-30 Råådalen SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.II161 poäng Ahlqvist Barry
Grönabergs Ramses 3 kl.I138 poäng Dahl Lars-Olof
Splendiferous Charisma-Girl 3 kl.I115 poäng Bengtsson Sten
Rock Rings Cepp Blober 2 kl.I155 poäng Bengtsson Sten

1993-07-24 Västbo SBK
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 1 ekl279 poäng Lidén Reine

1993-07-21 Vaxholm SBK
LP Seastar 2 kl.II144 poäng

1993-07-21 Torsås SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III288 poäng Larsson Tommy
Loving Will's Dunlin 2 kl.I153.5 poäng Von Krusenstjerna U
LP Ugglemads Mr Harlekin 2 kl.I153 poäng Von Krusenstjerna U

1993-07-18 Strängnäs SÖKK/SLKK
Hut's Bella-Mia 3 kl.I117 poäng Stangvik Urban Lena

1993-07-18 Ö:a Härjedalen SBK
Heavy Loader's Picture of Interest 1 kl.I163 poäng Persson Per-Inge

1993-07-18 Kalmar SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 3 ekl202 poäng Hedlund Ingvar

1993-07-18 Halmstad SBK
Minväns Yrhätta 3 kl.I132.5 poäng Johansson Mats
SE VCH LP Airotkivs Fair Play 1 kl.I165 poäng Johansson Else-Britt
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl278 poäng Ericsson Lennart

1993-07-17 Nora SBK/AFC
LP Sissy 2 kl.I143 poäng Pettersson Lennart

1993-07-17 Öland SBK
SE LCH LP SE BCH Pajazzo 1 kl.III292.5 poäng Von Krusenstjerna U

1993-07-17 Halmstad SBK
TJH Lorina 3 kl.II119.5 poäng Johansson Mats
Elvis 1 kl.I177 poäng Lundbladh Gary
SE VCH LP Airotkivs Fair Play 1 kl.I165 poäng Johansson Ingvar
Minväns Yrhätta 1 kl.I160.5 poäng Svensson Sven-Olof
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl280.5 poäng Eriksson Lennart

1993-07-16 Åmål SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.II108 poäng Törnqvist Svante
LPI Paulina Victor 2 kl.I146 poäng Larsson Christer

1993-07-16 Uddevalla SBK
TJH HS Hippo 0 kl.III189 poäng Bucklin Lars
LP Paulina Björne 3 kl.II138 poäng Mellberg Sven-Håkan
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 2 kl.I145 poäng Bucklin Lars
Like'ims Nactus 1 kl.I171.5 poäng Bucklin Lars

1993-07-16 Tollarp SBK
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 1 kl.III259.5 poäng Jönsson Kjell
Labruzz Guido Himself 1 kl.I169 poäng Bjädefors Jan
LP Caccia Livia Drusa 1 kl.I168 poäng Bjädefors Jan

1993-07-16 Särna/Idre SBK
LP Krut's Aurora 1 kl.I164.5 poäng Lund Ingemar

1993-07-15 Oskarshamn SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 0 ekl187.5 poäng Herdy Peter

1993-07-14 Tanum SBK
LP Minnows Page 1 kl.I177 poäng Hyrén Bertil

1993-07-14 Öland SBK
Loving Will's Dove 3 kl.I135 poäng Ottosson May
LP Ugglemads Mr Harlekin 2 kl.I150 poäng Johansson Hans
SE LCH LP Duckling's Nice Times 1 ekl266.5 poäng Von Krusenstjerna U

1993-07-14 Säffle SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.II121 poäng Johansson Anders
Laxsjöns Thintin-Brunte 1 kl.I162.5 poäng Johansson Anders

1993-07-14 Oskarshamn SBK
SE VCH LP Loving Will's Decoy 2 kl.III249 poäng Herdy Peter
LP SE BCH Lassagårdens Tanja 1 kl.I185 poäng Herdy Peter

1993-07-14 Ed SBK
Rappe 2 kl.II159.5 poäng Larsson Inge
LPI Paulina Victor 2 kl.I150.5 poäng Larsson Inge

1993-07-11 Östhammar SBK
Constant Dreamers Fanny 2 kl.III243.5 poäng Ferm Gunnel
Labbret's Starlet 3 kl.I113 poäng Svensson Tore

1993-07-11 Vaggeryd SBK
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 1 ekl294.5 poäng Axell Ulf
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 1 ekl279.5 poäng Axell Ulf

1993-07-11 Ronneby SBK
SE LCH LP Laska 2 kl.III227 poäng Sjösten Inki
Tarzan 3 kl.I129 poäng Nymberg Mona
Goody-Goody's Chesswick 1 kl.I166 poäng Nymberg Mona
Sea-Birds Quicksteep 0 kl.I83 poäng Nymberg Mona

1993-07-10 Ronneby SBK
Grönabergs Ramses 3 kl.I125 poäng Persson Stig

1993-07-09 Åsele SBK
HS 7996 Mira 1 kl.II169.5 poäng Burström Ove

1993-07-08 Visby SBK
Dimbras Baltic-Botilda 3 kl.I137.5 poäng Selin Gertz
LP Massgaisten's Winchester 2 kl.I142 poäng Selin Gertz

1993-07-07 Åhus SBK
LP Sea-Birds Power Pecher 2 kl.III230 poäng Öberg Åke
Stensäter Skorpan 1 kl.II172 poäng Krüger Carola
Labruzz Guido Himself 1 kl.I182.5 poäng Jönsson Kjell
LP Caccia Livia Drusa 1 kl.I171 poäng Altenmark Sven
Sniff-Von-H 0 kl.I87.5 poäng Jönsson Kjell

1993-07-07 Färgelanda SBK
TJH HS Hippo 3 kl.III202 poäng Mellberg Sven-Håkan
LPI Paulina Victor 2 kl.I148 poäng Ernle Marianne

1993-07-07 Filipstad SBK
TJH LP Wind-Flower 2 kl.I153.5 poäng Axelsson Stefan

1993-07-04 Finspång SBK
Dolou's Stormwind 1 kl.II176 poäng Lundholm Lars

1993-07-04 Borås SKK
LP Sonakulls Benson 1 kl.I166.5 poäng Fransson Claes-Göran

1993-07-04 Älmhult SBK
Tranåsens Elboro 3 kl.I114.5 poäng Sandström Bo

1993-07-04 Strömstad SBK
LP Minnows Page 1 kl.I172 poäng Andersson Jan

1993-07-04 Bjuv SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.II177.5 poäng Bengtsson Sten
Rock Rings Cepp Blober 3 kl.I135 poäng Prahl Leif
To-Bonn's Leigh Sinpon 3 kl.I129 poäng Persson Rolf

1993-07-03 Mellerud SBK
Goody-Goody's Pinochio 1 kl.II170 poäng Larsson Christer
Like'ims Nactus 2 kl.I156.5 poäng Larsson Christer
LPI Paulina Victor 1 kl.I161.5 poäng Larsson Christer

1993-07-03 Malmö SBK
LP Cassatas Angel Bess 1 kl.II170.5 poäng Thornqvist Siv
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl300.5 poäng Losell Bengt

1993-07-03 Kristinehamn SBK
TJH LP Wind-Flower 1 kl.I175 poäng Lundström Lars-Ivar

1993-07-03 Bjuv SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.I180 poäng Persson Rolf

1993-07-02 Åmål SHU
Brunnshults Alexander 0 kl.III147 poäng
Laxsjöns Tito-Thornbird 0 kl.I95 poäng Larsson Christer

1993-07-02 Mjölby SBK
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 1 ekl288.5 poäng Nyman Rolf

1993-07-02 Sydöstra Skåne SBK
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 2 kl.II154 poäng Samuelsson Ragnar

1993-07-02 Ludvika SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 ekl282 poäng Bladh Birgitta

1993-07-02 Töreboda SBK
LP Imp's Coming Man 1 kl.II164.5 poäng Lindgren Leif

1993-06-30 Uppsala SBK
Constant Dreamers Fanny 3 kl.III210.5 poäng Lund Rolf
Bobdog's Go For Gold 3 kl.II138.5 poäng Rogneholt Inger
LP Seastar 3 kl.II135.5 poäng Rogneholt Inger
LP Spectron Wonder-Game 2 kl.II159 poäng Rogneholt Inger
LP Laringens Rambo 2 kl.I156 poäng Andersson Solveig
LP Dixie 1 kl.I160 poäng Andersson Solveig

1993-06-27 Simrishamn SBK
LP Cassatas Angel Bess 1 kl.II171.5 poäng Jönlid Anders

1993-06-27 Göinge/Broby SBK
LP Carmal's Eskil 3 kl.II136 poäng Hansson Michael
TJH LP Carmal's Emil 3 kl.I133 poäng Vinkvist Lennart
Sniff-Von-H 3 kl.I109 poäng Vinkvist Lennart
Like'ims Lark 1 kl.I185 poäng Vinkvist Lennart
LP Big Wigwam's Emeralda 1 kl.I174 poäng Vinkvist Lennart

1993-06-26 Sölvesborg SBK
Queen-Elisabet 0 kl.I85 poäng Ohlsson Olof

1993-06-25 Gällivare SKK
SE LCH NO LCH Permobakkens Angela 1 ekl274 poäng Reserv-CACIOB Hagstedt Lennart

1993-06-25 Gbg/Mölndal SBK
LP Pia 1 ekl267 poäng Hallberg Bengt

1993-06-25 Vara/Grästorp SBK
LP Paulina Björne 2 kl.II155.5 poäng Bergström Göran
Mandylike's Design-Joyful 2 kl.I153.5 poäng Bergström Göran

1993-06-23 Arvika SBK
TJH LP Wind-Flower 1 kl.I167 poäng Svanfeldt Birgitta

1993-06-23 Sundsvall SBK
LP Zawoz Idest Ifectro 1 kl.I168 poäng Olsson Håkan

1993-06-22 Södertälje SBK
Bobdog's Go For Gold 3 kl.II106 poäng Brink Yvonne

1993-06-20 Malmen SBK
TJH LP Masterkey's Indy Trail 0 kl.III133.5 poäng Hagstedt Lennart

1993-06-20 Sala SBK
LP Fairybells Gilda Star 2 kl.I158 poäng Almar Gunnar

1993-06-19 Mullsjö SBK
Tina 3 kl.III194 poäng Persson Per-Rune

1993-06-19 Grums SBK
Laxsjöns Thintin-Brunte 3 kl.I139 poäng Johansson Anders
TJH LP Wind-Flower 2 kl.I152.5 poäng Johansson Anders

1993-06-19 Askersund SBK
SE VCH LP Messmans Qela 3 kl.I126 poäng Samuelsson Sven
LP Sissy 2 kl.I141 poäng Samuelsson Sven

1993-06-19 Aneby SBK
LP Country Flowers Gorgeous Girl 2 kl.III230 poäng Andersen Anita
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 3 ekl216 poäng Karlsson Åke

1993-06-19 Nynäshamn SBK
Brunnshults Alexander 0 kl.III182.5 poäng Pettersson Bengt

1993-06-19 Gubbängen SPK
Asslam's Lady Evelyn 1 kl.II170 poäng Linder Owe

1993-06-19 Vimmerby SBK
Ossian 2 kl.II151 poäng Nyman Rolf
TJH LP Brantastigs Åliver 1 kl.I177 poäng Franzén Ingvar
Rondeus Be-Happy 1 kl.I161 poäng Franzén Ingvar

1993-06-19 Malung SBK
LP Krut's Aurora 3 kl.I139 poäng Gustafsson Lars-G
LP Byråsens Jock 1 kl.I177 poäng Gustafsson Lars-G

1993-06-18 Herrljunga SBK
SE LCH LP Crocker 1 kl.II166 poäng Alaby Kjell-Arne
Transångens Activ Hunter Man 3 kl.I131.5 poäng Alaby Kjell-Arne
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl288 poäng Andersson Conny

1993-06-18 Falun SBK
SE LCH LP Black-Girl 2 ekl232 poäng Bergström Bo

1993-06-13 Lessebo SBK
Tranåsens Elboro 2 kl.I155 poäng Fridén Arne

1993-06-13 Kalmar SBK
SE VCH LP Loving Will's Decoy 0 kl.III168.5 poäng Herdy Peter
Loving Will's Dove 2 kl.I150.5 poäng Herdy Peter
SE LCH LP Duckling's Nice Times 0 ekl172.5 poäng Herdy Peter

1993-06-13 Hudiksvall SBK
LP Zawoz Idest Ifectro 1 kl.I160 poäng Artursson Gun-Britt

1993-06-13 Hedemora/Säter SBK
Cresendos Lingon 2 kl.II143.5 poäng Jespersen Alf

1993-06-13 Rinkaby SKK
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 2 kl.III253 poäng Wrede Jan
Labruzz Guido Himself 2 kl.I151.5 poäng Wrede Jan

1993-06-12 Linköping SSRK
Willows Étoile 2 kl.I153 poäng Hallin Roger
Ahead We Go Bessie The Best 2 kl.I140.5 poäng Hallin Roger

1993-06-12 Kiruna SBK
TJH LP Masterkey's Indy Trail 3 kl.III221.5 poäng Andersson Börje

1993-06-12 Tibro SBK
LP Apolina 1 kl.II168 poäng Wrangebo Benny
Botilda 3 kl.I128.5 poäng Wrangebo Benny
Beatrice 1 kl.I165.5 poäng Wrangebo Benny

1993-06-12 Lysekil SBK
LP Minnows Page 1 kl.I170.5 poäng Andersson Jan

1993-06-12 Landskrona SBK
LP Cassatas Angel Bess 3 kl.II124 poäng Prahl Leif
To-Bonn's Leigh Sinpon 3 kl.I102 poäng Prahl Leif
Grebulons My-Popsy 1 kl.I163 poäng Mortenssen Per

1993-06-12 Baldersnäs SKK
Egina 0 kl.I91 poäng Fransson Claes-Göran

1993-06-12 Bollnäs SBK
SE VCH LP Jutuddens William 1 kl.I172.5 poäng Cedendahl Bert

1993-06-11 Åmål SBK
Brunnshults Alexander 2 kl.III235.5 poäng Ernle Marianne
LP Borekulles Pollux 2 kl.II144.5 poäng Mellberg Sven-Håkan
Laxsjöns Thintin-Brunte 2 kl.I151 poäng Ernle Marianne
TJH LP Wind-Flower 2 kl.I150 poäng Ernle Marianne
Like'ims Nactus 1 kl.I162.5 poäng Ernle Marianne

1993-06-11 Tomten SBK
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 ekl231.5 poäng Andersson Per-Olof

1993-06-11 Kungälv SBK
LP Pia 2 ekl250.5 poäng

1993-06-11 Laholm SBK
LP Big Wigwam's Emeralda 1 kl.I170.5 poäng Eriksson Christer

1993-06-10 Oxelösund SBK
Willows Fara Dhiba 0 kl.I82 poäng Lindgren Henry

1993-06-10 Göteborgsavd SBK
SE LCH SE BCH Buster 1 ekl284 poäng Svanstedt Eva

1993-06-09 Göteborgsavd SBK
LP Rådagårdens Moniq 2 kl.II154 poäng Ek Björn
SE LCH LP Crocker 1 kl.II163 poäng Ek Björn

1993-06-09 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 kl.I149 poäng Sten-Andersson Ulla

1993-06-08 Falkenberg SBK
SE LCH LP Crocker 1 kl.II174.5 poäng Johansson Ingvar
Rodarbal Pyrets Pompe 3 kl.I122.5 poäng Johansson Sture

1993-06-06 Osby SBK
LP Carmal's Eskil 3 kl.II127 poäng Johansson Åke
Mandylike's Grasp Gaily 2 kl.I149 poäng Johansson Åke
Like'ims Lark 2 kl.I140 poäng Johansson Åke

1993-06-06 Nässjö SBK
Dolou's Mystic Man 2 kl.I155 poäng Lindkvist Lars
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 1 ekl260 poäng Melin Hans

1993-06-06 Malung SBK
LP Krut's Aurora 2 kl.I144.5 poäng Jonsson Jan
LP Byråsens Jock 1 kl.I164.5 poäng Jonsson Jan

1993-06-06 Karlskrona SBK
Goody-Goody's Chesswick 3 kl.I138 poäng Bark Ingemar

1993-06-06 Älmhult SBK
Bamse 3 kl.I118 poäng Larsson Tommy
LP Athos 3 kl.I103 poäng Larsson Tommy
Tanja 0 kl.I91 poäng Larsson Tommy
Lady 0 kl.I59 poäng Larsson Tommy

1993-06-06 Uddevalla SBK
LP Paulina Björne 2 kl.II158 poäng

1993-06-06 N:a Gotland SBK
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 0 kl.III122.5 poäng Nilsson Erland
Dimbras Baltic-Botilda 3 kl.II114 poäng Olsson Birgitta
LP Massgaisten's Winchester 2 kl.II157 poäng Olsson Birgitta

1993-06-05 Växjö SBK
Tranåsens Elboro 3 kl.I139 poäng Loeffel Willy

1993-06-05 Kungsbacka SBK
Mandylike's Greathearted Gleam 1 kl.I189.5 poäng Gustavsson Stig E
LP Mandylike's Henchman 1 kl.I186.5 poäng Gustavsson Stig E

1993-06-04 Östhammar SBK
Constant Dreamers Fanny 1 kl.II169.5 poäng Östman Rune
LP Aisa 2 ekl245 poäng Gustafson Ann-Marie

1993-06-04 Jönköping SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 kl.III262.5 poäng Svensson Kjell
LP Country Flowers Gorgeous Girl 0 kl.III133.5 poäng Svensson Kjell
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 ekl230 poäng Björklund Leif
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl267 poäng Björklund Leif

1993-06-03 Botkyrka SBK
LP Seastar 3 kl.II139.5 poäng Carlsson Robert

1993-06-01 Österåker SBK
LP Seastar 3 kl.II122.5 poäng Gadd Annlouise
LP Laringens Rambo 3 kl.I126 poäng Karlsson Bengt

1993-05-31 Kristianstad SBK
Stensäter Skorpan 2 kl.II146 poäng Karlström Alf

1993-05-31 Askersund SBK
LP Imp's Coming Man 3 kl.II130.5 poäng Österlund Hans
Lill Huldas Hilda 2 kl.II159 poäng Österlund Hans
SE VCH LP Messmans Qela 2 kl.I144 poäng Samuelsson Sven

1993-05-30 Linköping SBK
Willows Étoile 3 kl.I135 poäng Sundberg Leif
Dolou's Stormwind 1 kl.I168 poäng Sundberg Leif

1993-05-30 Kil SBK
TJH LP Wind-Flower 1 kl.I168 poäng Lundgren Kjell

1993-05-30 Åre SBK
Springsuns Moon Star 2 kl.I140 poäng Jonsson Allan

1993-05-29 Tjolöholm SSRK
Ketty 2 kl.I147.5 poäng Dahlberg Göran
LPI Wimsey's Spruce 2 kl.I142.5 poäng Dahlberg Göran

1993-05-29 Luleå SBK
SE VCH LPI Karlsängens Fund of Experience 1 kl.I167 poäng Olovsson Eva

1993-05-29 Värnamo SBK
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 1 kl.II176 poäng Herdy Peter
Tranåsens Elboro 3 kl.I117.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

1993-05-29 Tyresö SBK
Runtunas Xodus 3 kl.I107 poäng

1993-05-28 Enköping SBK
LP Spectron Wonder-Game 2 kl.II148 poäng Hawée Göran

1993-05-28 Töreboda SBK
LP Imp's Coming Man 2 kl.II159.5 poäng Oskarsson Per

1993-05-23 Finspång SBK
Dolou's Stormwind 2 kl.I146 poäng Lundholm Lars

1993-05-23 Oskarshamn SBK
SE VCH LP Loving Will's Decoy 3 kl.III218.5 poäng Bäckman Sonny
LP SE BCH Lassagårdens Tanja 3 kl.I131 poäng Larsson Tommy
TJH LP Brantastigs Åliver 1 kl.I175 poäng Larsson Tommy

1993-05-23 Markaryd SBK
LP Big Wigwam's Emeralda 3 kl.I123 poäng Ekberg Stig
Bamse 0 kl.I99 poäng Ekberg Stig

1993-05-23 Halmstad SBK
Minväns Yrhätta 3 kl.I124 poäng Johansson Ingvar
LP Mandylike's Henchman 1 kl.I177 poäng Johansson Ingvar

1993-05-23 Färgelanda SBK
Fairfield's Betty Boop 2 kl.I159.5 poäng Roos Rolf

1993-05-22 Mark SBK
LP Vagants Pandora 2 kl.I150 poäng Fröjd Bengt
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl291.5 poäng Dahlberg Göran

1993-05-22 Eksjö SBK
LP Country Flowers Gorgeous Girl 0 kl.III159 poäng Erlandsson Ebbe
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 ekl234 poäng Erlandsson Ebbe

1993-05-22 Västervik SBK
Ossian 1 kl.I168 poäng Franzén Ingvar

1993-05-22 Flen SBK
TJH Eaglebess Sugar Voyager 3 kl.I137 poäng Sten-Andersson Ulla

1993-05-22 Nedansiljan SBK
Hut's Amadeus 3 kl.II124 poäng Stenmark Mats
SE LCH LP Sympathie-Rose 2 ekl231 poäng Stenmark Mats

1993-05-22 Lerum SBK
Peggy 0 kl.III168.5 poäng Johansson Berit

1993-05-22 Stånga GKK
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 0 kl.III126.5 poäng Karlström Tommy
LP Massgaisten's Winchester 2 kl.II141 poäng Boberg Urban
Pärlkustens Napoleon 0 kl.I98 poäng Selin Gertz

1993-05-21 Mark SBK
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 3 ekl208 poäng Fröjd Bengt
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl297 poäng Fröjd Bengt

1993-05-21 Skurup SBK
Melissa 2 kl.I146 poäng Johansson Hans
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 0 ekl113.5 poäng Björkqvist Cronje

1993-05-21 Frövi SBK
Ciekawa's Morning Star 3 ekl203 poäng Almqvist Sture

1993-05-20 Gbg/Mölndal SBK
LP Intagans Ida 3 kl.II125.5 poäng

1993-05-20 Götene SBK
Sulan 2 kl.I144 poäng Lund Ingemar

1993-05-20 Bengtsfors SBK
Laxsjöns Thintin-Brunte 2 kl.I152.5 poäng Larsson Inge
SE LCH Vapplarnas Baloo 2 ekl227.5 poäng Larsson Inge

1993-05-20 Tanum SBK
LPI Paulina Victor 1 kl.I168.5 poäng

1993-05-20 Ockelbo SBK
LP Dixie 2 kl.I153 poäng Hagelin Göran

1993-05-20 Mora SBK
LP Krut's Aurora 3 kl.I137 poäng Englund Gunnar

1993-05-20 Kungsbacka SBK
Peggy 3 kl.III211 poäng Lindqvist Göran
HS 8068 Mindor 2 kl.I146 poäng Wehlou Bodil

1993-05-20 Karlsborg SBK
Lill Huldas Hilda 2 kl.II159 poäng Persson Börje

1993-05-20 Hörby SBK
Samanta 3 kl.I134.5 poäng Borgenlöv Leif
To-Bonn's Leigh Sinpon 3 kl.I128.5 poäng Borgenlöv Leif

1993-05-20 Haninge SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Gentility Gizz 3 ekl222 poäng Lundberg Thorwald

1993-05-20 Nacka SSSK
LP Seastar 2 kl.II149.5 poäng Rask Synnöve

1993-05-19 Märsta/Sigtuna SBK
Constant Dreamers Fanny 1 kl.II182.5 poäng Jansson Eva
LP Aisa 2 ekl225 poäng Ferm Gunnel

1993-05-17 Kungsör SBK
Ciekawa's Morning Star 3 ekl222 poäng Wessman Göran

1993-05-16 Höör SBK/AFRS
SE LCH LP Laska 1 kl.III260.5 poäng Hanson Michael

1993-05-16 Söderhamn SBK
SE VCH LP Jutuddens William 1 kl.I175 poäng Hultqvist Sven

1993-05-16 Vännäs SBK
Gunhills Papaya 2 kl.I157.5 poäng Johansson Ingemar

1993-05-16 Götene SBK
TJH Amanda 1 kl.I165 poäng Ljungberg Göran

1993-05-16 Gällivare NNKK
TJH LP Masterkey's Indy Trail 3 kl.III211.5 poäng Hagstedt Lennart

1993-05-16 Karlshamn SBK
SE JCH Moorman's Tamara P 2 kl.III239 poäng Cederquist Göran
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 1 kl.III270.5 poäng Cederquist Göran

1993-05-16 Hammarö SBK
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 1 kl.II166 poäng Zaring Åke
TJH LP Wind-Flower 2 kl.I156 poäng Zaring Åke

1993-05-16 Jönköping SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 kl.III282.5 poäng Ahlén Ib
Lady Blackbird 1 kl.I163.5 poäng Gustavsson Bengt
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 2 ekl238.5 poäng Ahlén Ib
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl299.5 poäng Ahlén Ib
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 1 ekl271 poäng Ahlén Ib

1993-05-15 Nybro SBK
TJH LP Brantastigs Åliver 1 kl.I180 poäng Blomdahl Yvonne

1993-05-15 Huddinge STOKK/APOLLOGR
LP Ugglemads Ronja 2 kl.I158.5 poäng Ledin Jan

1993-05-15 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.I169.5 poäng Sten-Andersson Ulla

1993-05-12 Lidingö SBK
Glädjens Bianca 3 kl.I114 poäng Rask Synnöve

1993-05-09 Härnösand SBK
SE VCH LP Jutuddens William 1 kl.I163 poäng Håkansson Lena

1993-05-09 Svalöv SBK
TJH Javelots Beesley 2 kl.I159.5 poäng Altenmark Sven

1993-05-09 Linköping SKK
Kullaholm's Akela 1 kl.I161 poäng Sundberg Leif

1993-05-09 Saxnäs SBK
Loving Will's Dove 3 kl.I124 poäng Karlsson Valdemar
Labbegården's Your'e My Charlie 2 kl.I152 poäng Karlsson Valdemar

1993-05-09 Hudiksvall SBK
LP Zawoz Idest Ifectro 1 kl.I165 poäng Artursson Gun-Britt

1993-05-08 Tranås SBK
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 ekl251.5 poäng Ericson Hans

1993-05-08 Gävle SHU
SE LCH LP Black-Girl 0 ekl189 poäng

1993-05-08 Ljungbyhed SBK/D-RASK
Bamse 3 kl.I127 poäng Krüger Carola

1993-05-08 Härnösand SBK
SE VCH LP Jutuddens William 2 kl.I155 poäng Löfman Laine

1993-05-08 Uddevalla SBK
Like'ims Nactus 1 kl.I168 poäng Bucklin Lars

1993-05-08 Forshaga SBK
Jackson-Brown 2 kl.II157.5 poäng Åberg Sven

1993-05-08 Kungälv SBK
Peggy 3 kl.III211.5 poäng Andersson Owe

1993-05-06 Nynäshamn SBK
Glädjens Bianca 3 kl.I133.5 poäng Johnsson Lars

1993-05-04 Södertälje SBK
LP Ugglemads Ronja 3 kl.I102 poäng Johnsson Jonny
Ciekawa's Morning Star 3 ekl207 poäng Tvetmark Hans

1993-05-02 Ludvika SBK
LPI Petra 3 kl.I122 poäng Jespersen Alf

1993-05-02 Burlöv SBK
LP Cassatas Angel Bess 2 kl.II159 poäng Johansson Hans
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 0 kl.I82 poäng Thornqvist Siv

1993-05-01 Åhus SBK/AFBV
SE LCH LP Laska 2 kl.III249 poäng Johansson Lars
SE LCH LP Sea-Birds Noble Black Zorro 2 kl.III241 poäng Johansson Lars
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 0 kl.III173.5 poäng Johansson Lars
LP Mandylike's Expressive Cutie 1 kl.II175.5 poäng Nilsson Bertil
LP Big Wigwam's Emeralda 1 kl.I165 poäng Bjädefors Jan

1993-05-01 Varberg SBK
Peggy 0 kl.III164.5 poäng Gustafsson Bo
LP Rådagårdens Moniq 1 kl.II162.5 poäng Gustafsson Inger
LP Mandylike's Henchman 2 kl.I144 poäng Gustafsson Inger
SE LCH LP Country Flowers Errol 3 ekl216.5 poäng Eriksson Lennart

1993-05-01 Smålandsstenar SBK
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 1 kl.II166 poäng Gustafsson-Melanoz S

1993-05-01 Höör SBK
TJH Duvkullans Rapp 0 kl.I95 poäng Samuelson R

1993-05-01 Borlänge SBK
SE LCH LP Black-Girl 1 ekl255.5 poäng Sewerlid Christer

1993-05-01 Njudung SBK
Dolou's Mystic Man 2 kl.I158 poäng Karlsson Annbritt
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 3 ekl195 poäng Linnér Anders

1993-05-01 Ödeshög ÖKK
Broadmarks Dandelion 2 kl.I142 poäng Andersson Thorvald

1993-04-30 Sthlm Sö SBK
LP Warringah's Nullabor 3 kl.II134 poäng Bodelsson Ola

1993-04-28 Botkyrka SBK
LP Seastar 2 kl.II151.5 poäng Carlsson Robert

1993-04-25 Mälarö SBK
LP Twigg's Champis 1 kl.III255.5 poäng Stålkrantz Mikael

1993-04-25 Ö:a Härjedalen SBK
LP Krut's Aurora 2 kl.I147 poäng Jonsson Bengt

1993-04-25 Skanör/Falsterb SBK
LP Benliz Manager Mauro 2 kl.I155.5 poäng Johansson Hans
Vettisens Idar 2 kl.I154 poäng Johansson Hans
Benliz Fetching Felizia 1 kl.I179 poäng Ahlberg Alf
Caccia Black Ribbon 1 kl.I178 poäng Ahlberg Alf
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 3 ekl195 poäng Frid Crispin

1993-04-25 Frövi SBK
LP Kavat 3 kl.II107 poäng Almquist Sture
Amir 3 kl.I111 poäng Almquist Sture

1993-04-24 Rödeby SBK
SE JCH Moorman's Tamara P 2 kl.III229 poäng Perslöv Claes
Goody-Goody's Chesswick 3 kl.I131 poäng Karlsson Hardy
LP Ugglemads Mr Harlekin 2 kl.I143 poäng Karlsson Hardy

1993-04-24 Nedansiljan SBK
Hut's Amadeus 0 kl.II96.5 poäng Eklund Gunilla

1993-04-18 Järfälla SBK
LP Seastar 2 kl.II143.5 poäng Johansson Mats
LP SE BCH Classical Lime-Light 1 kl.II176 poäng Johansson Mats

1993-04-18 Visby SBK
Pärlkustens Zorro 2 kl.II156.5 poäng Boberg Urban
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 kl.II170.5 poäng Boberg Urban

1993-04-18 Karlstad SBK
Jackson-Brown 2 kl.II157 poäng Åberg Sven

1993-04-18 Malmö SHU
SE LCH LP Laska 2 kl.III235 poäng Thornqvist Siv

1993-04-18 Huddinge STOKK/APOLLOGR
LP Warringah's Nullabor 3 kl.II135.5 poäng Falk Inger
Asslam's Lady Evelyn 1 kl.I171.5 poäng Björkström Weine

1993-04-17 Köping SBK
Amir 3 kl.I139.5 poäng Nääs Birgitta

1993-04-17 Vimmerby SBK
SE VCH LP Loving Will's Decoy 3 kl.III202.5 poäng Nilsson Mi

1993-04-17 Kind SBK
Peggy 1 kl.II163 poäng Järsand Kjell
LP Mandylike's Henchman 2 kl.I146.5 poäng Blomqvist Kjell
LP Vagants Pandora 1 kl.I160 poäng Blomqvist Kjell

1993-04-17 Hallstahammar SBK
Ciekawa's Morning Star 1 ekl267 poäng Dahl Axel

1993-04-12 Vadstena SBK
TJH Sadelmakartorps Eskil 1 kl.I169 poäng Hansson Hans-Erik

1993-04-12 Emmaboda SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 0 ekl178.5 poäng Fridén Arne

1993-04-11 Vaggeryd SBK
SE LCH LP Mandylike's Envoy Bozo 2 ekl242.5 poäng Lidén Reine

1993-04-11 Torsås SBK
LP Ugglemads Mr Harlekin 1 kl.I161 poäng Bäckman Sonny

1993-04-04 Öland SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 1 ekl281.5 poäng Johansson Hans

1993-04-04 Vara/Grästorp SBK
Traneks Amy 3 kl.I132.5 poäng Simmingsköld Hans

1993-04-04 Finspång SBK
Dolou's Stormwind 1 kl.I170 poäng Lundholm Lars

1993-04-04 Bjuv SBK
Grebulons My-Popsy 3 kl.I136 poäng Olsson Jan Erik
Goody-Goody's Jim Beam 2 kl.I151 poäng Ljung Lars-Åke
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.I166 poäng Ljung Lars-Åke

1993-04-03 Växjö SBK
LP Sea-Birds Power Pecher 1 kl.II172 poäng Blomkvist Lars

1993-04-03 Ludvika SBK
LPI Petra 3 kl.I110.5 poäng Bladh Birgitta

1993-04-03 Säffle SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.II126 poäng Andersson Helge
Laxsjöns Thintin-Brunte 3 kl.I136 poäng Nordström Sven-Inge

1993-04-03 Mönsterås SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 3 ekl218.5 poäng Sundin Leif

1993-04-03 Göteborgsavd SBK
LP Intagans Ida 3 kl.II133 poäng Hildebrand Lars
LP Rådagårdens Moniq 2 kl.II152 poäng Hildebrand Lars
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl270.5 poäng Larsson Hasse

1993-03-28 Kalmar SBK
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 2 kl.III234.5 poäng Rooth Gun
LP SE BCH Lassagårdens Tanja 1 kl.I168.5 poäng Blomdahl Yvonne
SE LCH LP Duckling's Nice Times 1 ekl262 poäng Loeffel Willy

1993-03-21 Kungsör SBK
Ciekawa's Morning Star 1 ekl285.5 poäng Sjögren Bengt

1993-03-21 Borås SBK
TJH LP Lebaz Mira 3 kl.I103 poäng Wehlou Bodil
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl291.5 poäng Andersson Conny

1993-03-20 Helsingborg SBK
Dalhagens Jackie Collins 3 kl.I133 poäng Hjorth Ingegerd
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.I179 poäng Hjorth Ingegerd
TJH HS Kirra 1 kl.I166 poäng Hjorth Ingegerd

1993-03-20 Ale SBK
Myrthagens Corazon 3 kl.I139.5 poäng Johnson Bernt

1993-03-14 Gbg/Mölndal SBK
LP Rådagårdens Moniq 3 kl.II116.5 poäng
Amir 3 kl.I127 poäng Mellqvist Stig
LP Intagans Ida 1 kl.I165 poäng Mellqvist Stig

1993-03-14 Skurup SBK
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki 0 ekl150.5 poäng Persson Stig

1993-03-13 Valdemarsvik SBK
SE VCH LP Loving Will's Decoy 0 kl.III185.5 poäng Bodelsson Ola
TJH AspallÚn's Tilda 3 kl.I129 poäng Eriksson Michael

1993-03-13 Ed SBK
LPI Paulina Victor 2 kl.I145.5 poäng Hyrén Bertil

1993-03-13 Sthlm Sö SBK
LP Seastar 2 kl.II148.5 poäng Laurén Maria
LP SE BCH Classical Lime-Light 1 kl.II185 poäng Laurén Maria

1993-03-07 Höganäs SBK
SE LCH LP Like'ims Lisette 1 kl.III264 poäng Ahlqvist Barry
Goody-Goody's Jim Beam 2 kl.I151 poäng Persson Rolf
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 2 kl.I142 poäng Persson Rolf
LP Big Wigwam's Emeralda 1 kl.I171 poäng Persson Rolf

1993-03-07 Danderyd/Täby SBK
LP SE BCH Classical Lime-Light 1 kl.II182.5 poäng Linnerborg Jerker

1993-03-06 Strängnäs SBK
Buch 3 kl.I136.5 poäng Alfredsson Jan

1993-02-28 Torsås SBK
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 3 kl.III212 poäng Sundin Leif
SE LCH LP Laska 2 kl.III243.5 poäng Sundin Leif
Loving Will's Dove 3 kl.I137 poäng Ottosson May
SE LCH LP Duckling's Nice Times 0 ekl171 poäng Sundin Leif

1993-02-28 Särna/Idre SBK
LP Krut's Aurora 2 kl.I151 poäng Merten Manfred

1993-02-28 Sundsvall SBK
HS 7996 Mira 2 kl.I147 poäng Olsson Håkan
Svebacken's Pearl's of Passion 0 kl.I58 poäng Olsson Håkan

1993-02-27 Åmål SHU
LP Borekulles Pollux 2 kl.II155.5 poäng Andersen Helge
Laxsjöns Thintin-Brunte 2 kl.I147.5 poäng Andersen Helge

1993-02-21 Solna/Sundbyber SBK
LP SE BCH Classical Lime-Light 3 kl.II139.5 poäng Elias Jaan
LP Seastar 1 kl.I168.5 poäng Lindgren
Lundhagas Chocolate Candy 0 kl.I0 poäng Lindgren

1993-02-21 S:a Gotland SBK
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 3 kl.III210 poäng Magnusson Leif
Dimbras Baltic-Botilda 3 kl.II129 poäng Magnusson Leif
LP Massgaisten's Winchester 3 kl.II125.5 poäng Magnusson Leif
Pärlkustens Zorro 2 kl.II156 poäng Magnusson Leif
HS Ibi 2 kl.II148.5 poäng Magnusson Leif
Måsebo Funny-Girl 2 kl.II142.5 poäng Magnusson Leif

1993-02-20 S:a Gotland SBK
Massgaisten's Bläcku 3 kl.I131 poäng Karlström Tommy
Pärlkustens Zorro 1 kl.I161.5 poäng Karlström Tommy

1993-02-14 Kramfors SBK
HS 7996 Mira 1 kl.I185.5 poäng Coldenberg Stig

1993-02-07 Östhammar SBK
Constant Dreamers Fanny 1 kl.II169 poäng
Ymer 3 kl.I122 poäng

1993-02-07 Väsby SBK
LP SE BCH Classical Lime-Light 2 kl.II151.5 poäng Carlsson Anders
LP Seastar 1 kl.I163 poäng Swedenborg Ebba

1993-02-06 Kungälv SBK
TJH Rådagårdens Blacky 1 kl.III272 poäng Segerdahl Lennart
Peggy 2 kl.II151 poäng Oskarsson Reino
LP Intagans Ida 2 kl.I156.5 poäng Gustavsson Willy
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl297.5 poäng Segerdahl Lennart
LP Pia 1 ekl259 poäng Segerdahl Lennart

1993-01-31 Sävsjö SBK
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 1 kl.III269.5 poäng Herdy Peter
LP Mandylike's Expressive Cutie 3 kl.II137.5 poäng Herdy Peter

1993-01-31 Skellefteå SBK
TJH Bellas-Tina 3 kl.I127 poäng Sejnell Karin
SE U(U)CH NO UCH Boothgate's It's Show Time 2 kl.I152.5 poäng Sejnell Karin

1993-01-30 Åmål SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.II117 poäng Johansson Kjell
Laxsjöns Thintin-Brunte 3 kl.I127 poäng Johansson Kjell

1993-01-30 Skellefteå SBK
SE U(U)CH NO UCH Boothgate's It's Show Time 3 kl.I138 poäng Sejnell Karin

1993-01-10 Mark SBK
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 2 kl.III236.5 poäng Henningsson Lasse
Peggy 2 kl.II156 poäng Dahlberg Göran
Mallis Equis 3 kl.I122.5 poäng Gladh Tage
LP Vagants Pandora 0 kl.I97 poäng Fröjd Bengt
Grevgårdens Douglas 0 kl.I75 poäng Johansson Olle
LP Pia 2 ekl231 poäng Gladh Tage
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl282.5 poäng Henningsson Lasse

1993-01-06 Rödeby SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 3 ekl215 poäng Karlsson Hardy
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life 3 ekl194 poäng Karlsson Hardy


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017