Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 1994

Resultat i namnordning


1994-12-18 Gotland SHU
Pärlkustens Napoleon 3 kl.III221.5 poäng Selin Gertz

1994-12-11 Frövi SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 0 kl.III178 poäng Sääf Rolf

1994-12-11 Sthlm SHU
Labbret's Mexican Joe 1 kl.I163 poäng Lundin Lena

1994-12-11 Trelleborg SBK
Melissa 3 kl.II107 poäng Frid Crispin
LPI Arrac 2 kl.I147.5 poäng Johansson Hans
Lougin Linnet 2 kl.I140 poäng Frid Crispin
LPII LP Caccia Sempre Cosi 1 kl.I166 poäng Johansson Hans

1994-12-11 Göteborgsavd SBK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 3 kl.II137 poäng Ljungqvist Leif
LPI Övenstorps Johnnie Walker 2 kl.I143 poäng Svanstedt Eva
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl297 poäng Ek Björn

1994-12-10 Kind SBK
Lassagårdens Black Dante 2 kl.I155 poäng Hjort Gunnel
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 2 ekl240 poäng Henningsson Lasse

1994-12-10 Österåker SBK
LP Sea Witch Bristol Cream 3 kl.II131 poäng Malmström Stig

1994-12-10 Sthlm SHU
LP Seastar 1 kl.III269 poäng Linnerborg Jerker
LP Ugglemads Ronja 2 kl.II151 poäng Linnerborg Jerker

1994-12-04 Gbg/Mölndal SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 3 kl.II110.5 poäng Johansson Berit
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 kl.II65 poäng Johansson Berit
LPI Övenstorps Johnnie Walker 1 kl.I174 poäng Josefsson Kenneth

1994-12-04 Skurup SBK
Caccia Alpha 3 kl.I139 poäng Ström Tommy
Lougin Linnet 3 kl.I134 poäng Rydén Ruby
LPII LP Caccia Sempre Cosi 1 kl.I169 poäng Rydén Ruby
Robust Porsche 1 kl.I165 poäng Ström Tommy

1994-12-04 Mälarö SBK
LPI Tidernas Skogssnäppa 2 kl.I159 poäng Karlsson Gerth
Sascha 2 kl.I156.5 poäng Karlsson Gerth
Bobdog's Patricia 2 kl.I151.5 poäng Ek Lennart
Basilicus Black Aussie Mike 2 kl.I141 poäng Lindgren Olle
Goody-Goody's Gold Coin 1 kl.I168 poäng Karlsson Gerth

1994-12-04 Köping SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl230 poäng Eriksson Kent

1994-12-04 Hörby SBK
LP Torbjörnahults Don Juan 3 kl.II137 poäng Jonsson Kurt
LPII LP Aurora 3 kl.II136 poäng Jonsson Kurt
LP Labbegården's Harmony Girl 0 kl.II97 poäng Jonsson Kurt
LPI Sea-Birds Pleasing Pipit 2 kl.I153.5 poäng Petersson Lars
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 ekl257.5 poäng Borgenlöv Leif

1994-12-03 Varberg SBK
SE VCH Mandylike's Fiery Fieldmaster 3 kl.III202.5 poäng Gustafsson Bo
LP Mandylike's Henchman 1 kl.II174 poäng Gustafsson Inger
Airotkivs Happy Dizzy 3 kl.I104 poäng Johansson Ingvar
Trytjärns Cilla-Black 1 kl.I176 poäng Johansson Ingvar
LPI Wimsey's Spruce 1 kl.I176 poäng Svensson Olle
LPI Rodarbal Bertas Nelly 1 kl.I175 poäng Andersson Frank
Lukas 0 kl.I92.5 poäng Svensson Olle
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl296 poäng Andersson Frank

1994-12-03 Sundsvall SBK
Pikette Brandy Willbur 2 kl.I155 poäng Olsson Håkan

1994-12-03 Köping SBK
Twigg's Just What I Wanted 1 kl.I171 poäng Lundmark Leif
SE VCH SE LCH LP Bonny 3 ekl211.5 poäng Lindfors Dick

1994-12-03 Hjo SBK
Traneks Amy 3 kl.II117 poäng Lindh Pär
LPI Sadelmakartorps Cato 2 kl.I141 poäng Wennerberg Anders
Ugerups Justus 0 kl.I79 poäng Wennerberg Anders

1994-11-27 Svalöv SBK
Rock Rings Rose De Saint 1 kl.III273.5 poäng Nilsson Leif
Sea-Birds Priceless Peewit 2 kl.I151 poäng Sjöstrand Yvonne
Splendiferous Charisma-Girl 1 kl.I169 poäng Prahl Erik

1994-11-27 Nacka SBK
LP Seastar 0 kl.III111.5 poäng
LP Ugglemads Ronja 3 kl.II126 poäng

1994-11-27 Norrköping SBK
Kajsa-Kavat 3 kl.I136 poäng Ryttse Katinka
Dolou's Dancing Girl 3 kl.I131 poäng Ryttse Katinka

1994-11-26 N:a Gotland SBK
Måsebo Funny-Girl 1 kl.II168 poäng Larsson Elisabeth

1994-11-26 Tanum SBK
Iliadens Turnus 3 kl.I135 poäng Fransson Claes-Göran

1994-11-22 Kristianstad SBK
LP Sea-Birds Power Pecher 2 kl.III245 poäng
LP Labbegården's Harmony Girl 3 kl.II133 poäng Nilsson Ewa
LPII LP Aurora 1 kl.II165 poäng Nilsson Ewa
LPI SE LCH Ritou's Lady-Athena 1 kl.I187 poäng Weiffert Rolf
LP Torbjörnahults Don Juan 1 kl.I172 poäng Weiffert Rolf
LPI HS 7135 Kasko 1 kl.I171 poäng Weiffert Rolf
Tott 0 kl.I66 poäng Pallesen Tove
LP Mandylike's Expressive Cutie 3 ekl202.5 poäng Lundin Carina

1994-11-20 Ängelholm SBK
Goody-Goody's Country Music 3 kl.I134 poäng Jonsson Kurt
TJH Javelots Beesley 3 kl.I132 poäng
LPI Like'ims Pandora 2 kl.I145 poäng Jonsson Kurt
LPI Winston 1 kl.I163 poäng
Brantastigs Ulme 0 kl.I92 poäng Jonsson Kurt
LP Mandylike's Expressive Cutie 2 ekl225 poäng Svensson Torsten
SE LCH LP Like'ims Lisette 1 ekl261 poäng Svensson Torsten

1994-11-20 Mark SBK
SE VCH Mandylike's Fiery Fieldmaster 2 kl.III243.5 poäng Dahlberg Göran
SE VCH Mandylike's Hurry Up 0 kl.II0 poäng Ysberg Ulf
LPI Övenstorps Johnnie Walker 1 kl.I181 poäng Gladh Tage
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl302 poäng Fröjd Bengt

1994-11-20 Uppsala SBK
LPI Cherry-Flip 3 kl.I139 poäng Andersson Göran

1994-11-20 Solna/Sundbyber SBK
Bobdog's Patricia 2 kl.I142 poäng Moberg Ragnar
Sascha 1 kl.I163 poäng Linnerborg Camilla

1994-11-20 Malmö SBK
Melissa 2 kl.II142 poäng Thornqvist Siv
LPI Arrac 3 kl.I134 poäng Björkqvist Cronje
LPI Caccia Sempre Meglio 2 kl.I155 poäng Björkqvist Cronje

1994-11-19 Tomten SBK
Highstones Nana Nicole 2 kl.I153 poäng Persson Per-Rune
LPI Sadelmakartorps Cato 1 kl.I170.5 poäng Persson Per-Rune
Storken's Malkom 0 kl.I0 poäng Persson Per-Rune
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl276.5 poäng Abrahamsson Christin

1994-11-19 Lysekil SBK
Rodarbal Nadjas Gambler 2 kl.II156 poäng Bucklin Lars
LP HS 7878 Max 1 kl.I162 poäng Andersson Jan

1994-11-13 Nordmaling SBK
Salty Dog Skinnie-Minnie 1 kl.I162 poäng Asplund Rolf Göran

1994-11-13 Kalmar SBK
Labruzz Noble Galahad 1 kl.I163 poäng Karlsson Hardy
SE VCH LP Loving Will's Decoy 2 ekl243.5 poäng Bäckman Sonny

1994-11-13 Ulricehamn SBK
Laban 0 kl.I71.5 poäng Blomqvist Kjell

1994-11-13 Timrå SBK
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 2 ekl251 poäng Näslund Göran

1994-11-13 Strängnäs SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl278.5 poäng Nordgren Jan

1994-11-13 Skanör/Falsterb SBK
Cambremer Robust Sea Pearl 1 kl.I162.5 poäng Ahlberg Alf

1994-11-13 Ljungby SBK
TJH SE BCH Mandylike's Jetblack Jewel 3 kl.II134 poäng Sandström Bo
LP Athos 1 kl.II171 poäng Sandström Bo

1994-11-13 Göinge/Broby SBK
Mandylike's Grasp Gaily 1 kl.II165 poäng Bjädefors Jan
LPI SE LCH Ritou's Lady-Athena 1 kl.I186 poäng Nilsson Bertil
LPI Sea-Birds Pleasing Pipit 1 kl.I174 poäng Nilsson Bertil

1994-11-12 Herrljunga SBK
Transångens Activ Hunter Man 1 kl.I165 poäng Fredriksson Lennart
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl273.5 poäng Fröjd Bengt

1994-11-12 Valdemarsvik SBK
Dolou's Dancing Girl 3 kl.I123 poäng Sjökvist Johan

1994-11-11 Kungälv SBK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 3 kl.II108.5 poäng
Rodarbal Nadjas Gambler 2 kl.II158 poäng Merenius Johnny
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 kl.II170 poäng
TJH Rodarbal Bertas Ninja 0 kl.I0 poäng Hyrén Bertil
LP Pia 2 ekl238.5 poäng Pettersson Lennart
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl290 poäng Pettersson Lennart

1994-11-06 Öland SBK
Loving Will's Easter Witch 3 kl.I122 poäng Johansson Hans

1994-11-06 Umeå SBK
Salty Dog Skinnie-Minnie 1 kl.I180 poäng Jonsson Ove

1994-11-06 Tierp SBK
Rosebird Duke of Windsor 3 kl.I104 poäng Snögren Enar

1994-11-06 Olofström SBK
LP Sea-Birds Power Pecher 2 kl.III252 poäng
LPII LP Aurora 2 kl.II147.5 poäng
LPI SE LCH Ritou's Lady-Athena 2 kl.I147 poäng
LP Torbjörnahults Don Juan 1 kl.I164 poäng

1994-11-06 Njurunda SBK
HS 7786 Mrozeck 1 kl.I168 poäng Axelson Helen

1994-11-06 Hagfors SBK
Willows Blond Tiger 3 kl.I121 poäng Lönnberg Anders

1994-11-05 Vällingby SBK
Goody-Goody's Gold Coin 2 kl.I152 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
Bobdog's Patricia 1 kl.I171 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

1994-11-05 Simrishamn SBK
Rock Rings Rose De Saint 2 kl.III244 poäng Petersson Lars
LPII LP Aurora 2 kl.II145 poäng Petersson Lars

1994-11-05 Flen SBK
LP Runtunas Regina 0 kl.III160.5 poäng Sten-Andersson Ulla
LPI LPIII Willows Ivanhoe 2 kl.I156 poäng Lundh Sune
SE VCH SE LCH LP Bonny 3 ekl215.5 poäng Nordgren Jan

1994-11-05 Finspång SBK
Dolou's Dancing Girl 3 kl.I138 poäng Nyman Rolf

1994-11-04 Tibro SBK
HS 7874 Minus 2 kl.I158 poäng Wrangebo Benny
TJH LP Rasmus 1 kl.I166.5 poäng Wrangebo Benny

1994-10-30 Svedala SBK
LPII LP Aurora 0 kl.II0 poäng Jönlid Anders
Benliz Superb Samantha 3 kl.I108 poäng Bengtsson Sten
LPII LP Caccia Sempre Cosi 1 kl.I166 poäng Jönlid Anders

1994-10-30 Nora SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 1 kl.II164 poäng Broström Hans

1994-10-30 Skövde SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 3 ekl223 poäng Moberg Gösta

1994-10-30 Hylte SBK
TJH LPI Smulan 1 kl.I166 poäng
SE VCH Adore's Esmaralda Scott 0 kl.I83 poäng

1994-10-29 Vimmerby SBK
TJH HS 7992 Mapp 2 kl.I154 poäng Ax Lennart

1994-10-29 Strömstad SBK
LP Minnows Page 1 kl.II160 poäng Hyrén Bertil

1994-10-29 Kungsbacka SBK
SE VCH Mandylike's Fiery Fieldmaster 3 kl.III220.5 poäng Lindqvist Göran
SE VCH Mandylike's Hurry Up 3 kl.II124.5 poäng Wallin Åke
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 2 kl.II147 poäng Wallin Åke
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 0 kl.II96.5 poäng Wallin Åke
Trytjärns Cilla-Black 1 kl.I169 poäng Artursson Gun-Britt

1994-10-29 Visättra STOKK/APOLLOGR
LP Seastar 0 kl.III0 poäng Linder Owe
LPI Hopp&tass Didi-Laj 2 kl.I144 poäng Pettersson Bengt

1994-10-23 Hässleholm SBK
LP Sea-Birds Power Pecher 2 kl.III239 poäng Ekberg Stig
Like'ims Lark 2 kl.II143.5 poäng Rylander Yvonne
LPII LP Aurora 0 kl.II89 poäng Rylander Yvonne
Tott 0 kl.I97 poäng Nilsson Dick

1994-10-23 Borås SBK
LP Laringens Rambo 1 kl.II164 poäng Andersson Conny

1994-10-22 Uppsala SBK
LPI Cherry-Flip 1 kl.I160 poäng Antehed Gunnel

1994-10-22 Lessebo SBK
Lill Huldas Hedda 1 kl.II160 poäng Evhammar Roland
Like'ims Opal 3 kl.I102 poäng Bäckman Sonny

1994-10-22 Karlskrona SBK
Labruzz Georgia On My Mind 1 kl.II171.5 poäng Johansson Lars
LP Ugglemads Mr Harlekin 1 kl.II162 poäng Johansson Lars

1994-10-22 Frövi SBK
SE VCH TJH DatsrÚges My Pride 1 kl.I185 poäng Ålander Lennart

1994-10-22 Eksjö SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 ekl284.5 poäng Brorson Arne

1994-10-22 Väsby SHU
LP Seastar 0 kl.III122 poäng Elias Jaan
LPI Messmans Quinni 2 kl.I140.5 poäng Carlson Anders

1994-10-22 Eskilstuna SÖKK/ELKK
Hjorttorp's Gastby 1 kl.II172 poäng Larsson Kjell
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl250.5 poäng Sjögren Bengt

1994-10-16 Åmål SBK
Laxsjöns Tito-Thornbird 2 kl.I149 poäng Mellberg Sven-Håkan
Laxsjöns Thintin-Brunte 2 kl.I140 poäng Mellberg Sven-Håkan

1994-10-16 Karlshamn SBK
LPII LP Aurora 1 kl.I175.5 poäng Sonberg Christina

1994-10-16 Hofors SBK
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 1 ekl268.5 poäng Ek Bo

1994-10-16 Hammarö SBK
Brunnshults Alexander 2 kl.III225 poäng Hedberg Göran
TJH LP Wind-Flower 1 kl.II187.5 poäng Larson Åke
SE VCH TJH DatsrÚges My Pride 1 kl.I177 poäng Larson Åke

1994-10-16 Götene SBK
Mandylike's Design-Joyful 2 kl.I155 poäng Lund Ingemar

1994-10-16 Botkyrka SBK
Sascha 1 kl.I173 poäng Melin Märta-Klara

1994-10-16 Bjuv SBK
LPI Sea-Birds Pleasing Pipit 2 kl.I157 poäng Brandin Thomas
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 3 ekl220 poäng Prahl Leif

1994-10-16 Alingsås SBK
TJH LP Lebaz Mira 2 kl.II154.5 poäng Merenius Johnny

1994-10-16 Köping WKK/KAK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.III273 poäng Högman Lars

1994-10-15 Lidköping SBK
Traneks Amy 2 kl.II141 poäng Hall Bengt-Evert
Storken's Malkom 3 kl.I113 poäng Simmingsköld Hans
Lazycroft's Peggy-Sue 1 kl.I176.5 poäng Simmingsköld Hans

1994-10-15 Lidingö SBK
Tailpiece Belesar 2 kl.III239 poäng Ledin Jan

1994-10-15 Köping SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.III255 poäng Eriksson Kent
Milou 2 kl.I150 poäng Zilén Erik

1994-10-15 Kopparberg SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 kl.II158.5 poäng Ingmarsson Gun

1994-10-15 Bengtsfors SBK
Iliadens Turnus 3 kl.I131 poäng Larsson Christer
Laxsjöns Tito-Thornbird 3 kl.I118 poäng Larsson Christer

1994-10-15 Ale SBK
SE LCH LP Crocker 1 kl.III256.5 poäng Artursson Gun-Britt
Rodarbal Nadjas Gambler 3 kl.II111.5 poäng Persson Kenneth
LPI Rodarbal Bertas Nelly 1 kl.I170.5 poäng Persson Kenneth

1994-10-09 Skultuna SBK
Labb-Hamras Jazz 1 kl.I168.5 poäng Björklund Peter

1994-10-09 Jönköping SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 ekl273 poäng Svensson Kjell

1994-10-09 Halmstad SBK
Löjenäset's Erik 1 kl.I169 poäng Andersson Frank

1994-10-09 Lund SBK
Like'ims Lark 3 kl.II111 poäng Prahl Leif

1994-10-09 Lerum SBK
Häråsens Astor 1 kl.II184 poäng Nilsson Jan Eric
LP Laringens Rambo 1 kl.II170.5 poäng Nilsson Jan Eric

1994-10-09 Kil SBK
Brunnshults Alexander 0 kl.III184.5 poäng Lundgren Kjell

1994-10-09 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.III255.5 poäng Nordgren Jan

1994-10-08 Trollhättan SBK
TJH Rodarbal Bertas Ninja 3 kl.I128.5 poäng Frykler Hans
TJH Rodarbal Mias Frida 0 kl.I98 poäng Frykler Hans

1994-10-08 Sydöstra Skåne SBK
Rock Rings Rose De Saint 2 kl.III230 poäng Samuelsson Ragnar

1994-10-08 Strängnäs SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.III272 poäng Bahlenberg Ingrid

1994-10-08 Växjö SBK
LP Labbegården's Harmony Girl 2 kl.II141 poäng Fridén Arne
Labbegården's Gordon 3 kl.I136.5 poäng Andersson Christer
Tranåsens Elboro 2 kl.I153 poäng Andersson Christer
LP Athos 1 kl.I172.5 poäng Andersson Christer
LPI Thomsson 1 kl.I163.5 poäng Andersson Christer
LP Mandylike's Expressive Cutie 1 ekl268 poäng Bäckman Sonny

1994-10-08 Västbo SBK
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 1 kl.III259.5 poäng Lidén Reine

1994-10-08 Värmdö SBK
TJH Bumpkin's Baby Boom 3 kl.I133.5 poäng Moberg Ragnar

1994-10-08 Mjölby SBK
LP Broadmarks Heidi 1 kl.II164 poäng Nyman Rolf

1994-10-08 Kungälv SBK
Häråsens Astor 1 kl.II162.5 poäng Merenius Johnny
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl288.5 poäng Hyrén Bertil

1994-10-08 Avesta SBK
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 2 ekl227.5 poäng Brusling Birgitta

1994-10-02 V:a Medelpad SBK
Böllerbergets Bella 1 kl.II170.5 poäng Söderholm Eva
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 2 ekl249 poäng Söderholm Eva

1994-10-02 Örkelljunga SBK
LP Torbjörnahults Don Juan 2 kl.I147.5 poäng Ringdahl Kaj
LPI Like'ims Pandora 1 kl.I174 poäng Ringdahl Kaj
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 3 ekl222.5 poäng Rylander Lars
SE LCH LP Like'ims Lisette 2 ekl242.5 poäng Rylander Lars

1994-10-02 Smålandsstenar SBK
TJH LPI Airotkivs Fastnet Rock 2 kl.I150.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

1994-10-02 Ludvika SBK
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 1 ekl268.5 poäng Andersson Sven

1994-10-02 Lomma SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 1 kl.I162 poäng Wilén Gert

1994-10-02 Kungsbacka SBK
SE LCH LP Crocker 2 kl.III226 poäng Järsand Kjell
LP Laringens Rambo 2 kl.II157.5 poäng Lindqvist Göran

1994-10-02 Västerås SBK
Labb-Hamras Jazz 1 kl.I164.5 poäng Pettersson Lennart

1994-10-01 Örebro SBK
LP Sissy 3 kl.II119 poäng Jernestål Ulf

1994-10-01 Årjäng SBK
Laxsjöns Thintin-Brunte 3 kl.I123 poäng Andersen Helge

1994-10-01 Vaggeryd SBK
LP Sonakulls Benson 2 kl.III239.5 poäng Abrahamsson Eilert
LP Athos 1 kl.I180 poäng Abrahamsson Eilert

1994-10-01 Kind SBK
LP Vagants Pandora 3 kl.II138.5 poäng Jonsson Torbjörn
HS 7874 Minus 1 kl.I166.5 poäng Jonsson Torbjörn

1994-09-25 Oxie SBK
LPII LP Caccia Sempre Cosi 2 kl.I148 poäng Bengtsson Sten

1994-09-25 S:a Gotland SBK
Highstones Humble Bear 3 kl.I133 poäng Pettersson Rune
Minnows Winter Choice 2 kl.I155 poäng Pettersson Rune
TJH Labolina 1 kl.I163.5 poäng Pettersson Rune

1994-09-25 Lindesberg SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 ekl262.5 poäng Kropp Ingegärd

1994-09-25 Karlsborg SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 kl.II169 poäng Bergström Göran
TJH Transångens Day of Grace 3 kl.I112.5 poäng Wennerberg Anders

1994-09-25 Göteborgsavd SBK
LP Intagans Ida 3 kl.III195 poäng Gillberg Bo
Häråsens Astor 2 kl.II159.5 poäng Ek Björn
Minnows Papyrus 3 kl.I116 poäng Larsson Hasse
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl299.5 poäng Gillberg Bo

1994-09-25 Tollarp SBK
LP Labbegården's Harmony Girl 3 kl.II116 poäng Nilsson Ewa
LPII LP Aurora 2 kl.I159 poäng Nilsson Ingvar
TJH Duvkullans Rapp 2 kl.I144 poäng Nilsson Ingvar
TJH LP Carmal's Emil 1 kl.I161.5 poäng Nilsson Ingvar
LP Mandylike's Expressive Cutie 2 ekl234 poäng Persson Birgit

1994-09-25 Sölvesborg SHU
LP Ugglemads Mr Harlekin 2 kl.II153 poäng Ohlsson Olof
LP Torbjörnahults Dixie 1 kl.I174.5 poäng Ohlsson Olof

1994-09-24 Ed SBK
Laxsjöns Tito-Thornbird 2 kl.I156 poäng Larsson Inge
Iliadens Turnus 2 kl.I140.5 poäng Larsson Inge

1994-09-24 Borlänge SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 ekl269 poäng Skoglund Marianne

1994-09-24 Angered SBK
SE LCH LP Crocker 2 kl.III239 poäng Sandberg Karl-Olof
LP Laringens Rambo 1 kl.II164 poäng Ek Björn
Splendiferous Chocolate-Girl 3 kl.I111 poäng Sandberg Karl-Olof
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.I153 poäng Ek Björn

1994-09-24 Ödeshög ÖKK/ÖHK
Wimsey's James Grieve 2 kl.I154 poäng Nilsson Bert
Broadmarks Dandelion 1 kl.I174 poäng Nilsson Bert

1994-09-24 Skarpnäck SHU
LP Seastar 2 kl.II153 poäng Stålkrantz Mikael
LPI Messmans Quinni 2 kl.I143.5 poäng Stålkrantz Mikael

1994-09-24 Hallstahammar SBK
Milou 1 kl.I176.5 poäng Nilsson Kjerstin
Labb-Hamras Jazz 1 kl.I173.5 poäng Nilsson Kjerstin

1994-09-18 Söderåsen SBK
LPII LP Aurora 1 kl.I164 poäng Bengtsson Sten
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 ekl268 poäng Pallesen Tove

1994-09-18 Malmö SBK
Lougin Linnet 3 kl.I121 poäng Persson Sven
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl282 poäng Svensson Torsten

1994-09-17 Åmål SBK
Laxsjöns Tito-Thornbird 2 kl.I151 poäng Johansson Kjell

1994-09-17 Huskvarna SMÖKK/HHK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 ekl301 poäng Karlsson Gun Britt-M

1994-09-17 S:a Gotland SBK
Pärlkustens Napoleon 2 kl.II141 poäng Andersson Hans

1994-09-17 Nedansiljan SBK
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 1 ekl286 poäng Eklund Gunilla

1994-09-17 Heby SBK
LP Rosebird American Pillar 1 kl.I163 poäng Hawée Göran

1994-09-17 Eslöv SBK
LPII LP Aurora 2 kl.I141 poäng Hjorth Ingegerd
LP Twigg's Croissant 1 kl.I170 poäng Nilsson Agne
LP Torbjörnahults Don Juan 1 kl.I160 poäng Nilsson Agne
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 ekl284 poäng Rydén Ruby

1994-09-11 Åhus SBK
LPII LP Aurora 2 kl.I156.5 poäng Öberg Åke
LPI Thomsson 2 kl.I148 poäng Öberg Åke
LP Mandylike's Expressive Cutie 3 ekl213.5 poäng Öberg Åke

1994-09-11 Burlöv SBK
LPII LP Caccia Sempre Cosi 1 kl.I187 poäng Thornqvist Siv
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 1 kl.I175 poäng Thornqvist Siv

1994-09-11 Norrköping SBK
Dessies Adorable Chabo 3 kl.I130.5 poäng Ryttse Katinka
Kajsa-Kavat 1 kl.I162.5 poäng Ryttse Katinka

1994-09-11 Mullsjö SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 3 ekl213.5 poäng Andersson Per-Olof

1994-09-11 Ljungbyhed SBK
LPI HS 7135 Kasko 2 kl.I155.5 poäng Jönsson Kjell
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 0 kl.I0 poäng Jönsson Kjell

1994-09-11 Falkenberg SBK
SE LCH LP Crocker 3 kl.III215 poäng Johansson Åke

1994-09-11 Eskilstuna SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 ekl258 poäng Alfredsson Jan

1994-09-11 Sofiero SKK
LPI Sea-Birds Pleasing Pipit 2 kl.I153 poäng Borgenlöv Leif
LP Sea-Birds Something Special 1 Hp kl.I173 poäng Borgenlöv Leif

1994-09-11 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.III265.5 poäng Nordlander Lennart

1994-09-10 Östersund SBK
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 ekl280 poäng Bryne Lisbet

1994-09-10 Värnamo SBK
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 3 kl.III222 poäng Karlsson Annbritt
LP Athos 3 kl.I134.5 poäng Fridén Arne
LPI Thomsson 3 kl.I121.5 poäng Fridén Arne

1994-09-10 Nacka SBK
Guideline's Calendar Girl 0 kl.I0 poäng Lannerbäck Alf

1994-09-10 Häverö SBK
Guideline's Marlboro Classic 2 kl.I141 poäng Andersson Rolf

1994-09-10 Hällefors SBK
SE VCH TJH DatsrÚges My Pride 1 kl.I169 poäng Lönnberg Anders

1994-09-10 Askersund SBK/AFBV
SE VCH LP Messmans Qela 0 kl.III174 poäng Axelsson Stefan

1994-09-04 Söderköping SBK
Dessies Adorable Chabo 2 kl.I152.5 poäng Andersson Mårten

1994-09-04 Öland SKK
Lill Huldas Hedda 1 kl.II172.5 poäng Blomdahl Börge

1994-09-04 Åre SBK
LPI Brown and Blackstars Daily Mail 3 kl.I114 poäng Olovsson Irén

1994-09-04 Tierp SBK
LPI Cherry-Flip 3 kl.I124 poäng Melin Tomas

1994-09-04 Karlstad SBK
Brunnshults Alexander 2 kl.III242 poäng Larsson Kjell
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 1 kl.III260.5 poäng Larsson Kjell

1994-09-04 Degerfors SBK
LP Sissy 2 kl.II153 poäng Cronhamn Eva-Lena

1994-09-03 Landskrona SBK
LPI Like'ims Pandora 2 kl.I159 poäng Ahlberg Alf
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 1 kl.I178 poäng Ahlberg Alf
LP Vapplarnas Primus-Motor 1 kl.I174 poäng Ahlberg Alf

1994-09-03 Grums SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.II114.5 poäng Andersen Helge

1994-09-03 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 kl.III238 poäng Alfredsson Jan
LP Wonderful Wendy's Invicta 1 kl.I174 poäng Alfredsson Jan

1994-08-28 Ruddalen SSRK
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 1 kl.I175 poäng Ljungqvist Leif
TJH Rodarbal Bertas Ninja 1 kl.I161.5 poäng Ljungqvist Leif
Rodarbal Lillans Pärta 1 kl.I161 poäng Ljungqvist Leif

1994-08-27 Tyresö SBK
LP Seastar 0 kl.III183 poäng Jansson Lars-E
Baltasarbright 2 kl.I142.5 poäng Berger Bengt

1994-08-27 Västerås SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl269 poäng Pettersson Lennart

1994-08-24 Väsby SBK
LP Albert 3 kl.II135 poäng Apelgren Karl-Erik
NORD VCH Colas Ebba 2 kl.I143 poäng Eriksson Torbjörn

1994-08-24 Botkyrka SBK
Baltasarbright 3 kl.I122.5 poäng Ivarsson Anne

1994-08-21 Hörby SBK
Stensäter Skorpan 1 kl.III273.5 poäng Axerup Kurt
LP Twigg's Croissant 3 kl.I138 poäng Rylander Yvonne
TJH Roy Eilab's King 0 kl.I0 poäng Rylander Yvonne

1994-08-21 Höganäs SBK
LP Sea-Birds Something Special 2 kl.I158.5 poäng Nilsson Bertil
LP Torbjörnahults Don Juan 2 kl.I141 poäng Nilsson Bertil
LP Vapplarnas Primus-Motor 1 kl.I167 poäng Nilsson Bertil

1994-08-20 Stenungsund SBK
LP Intagans Ida 3 kl.III210.5 poäng Pettersson Lennart
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.I155 poäng Wasström Ingegerd
LP August 1 kl.I169.5 poäng Wasström Ingegerd

1994-08-20 Eksjö SBK
LP Broadmarks Heidi 2 kl.II159 poäng Erlandsson Ebbe

1994-08-20 Tanum SBK
LP Lazycroft's Pompe 3 kl.II102.5 poäng Fransson Claes-Göran
LP Minnows Page 2 kl.II143 poäng Fransson Claes-Göran

1994-08-19 Hallsberg SBK
LP Sissy 2 kl.II142 poäng Israelsson Gun

1994-08-18 Sthlmsavd SBK
LP Albert 1 kl.II167.5 poäng Svensson Sven Arne
NORD VCH Colas Ebba 3 kl.I106 poäng Svensson Sven Arne

1994-08-17 Vällingby SBK
LP Albert 1 kl.II167 poäng Christensen Lars

1994-08-14 Östhammar SBK
LPI Cherry-Flip 3 kl.I121.5 poäng Eriksson Torbjörn

1994-08-14 Veberöd SBK
TJH Duvkullans Rapp 2 kl.I154 poäng Nilsson Bertil
LP Twigg's Croissant 1 kl.I161 poäng Nilsson Bertil

1994-08-14 Tingsryd SBK
LP Mandylike's Expressive Cutie 1 kl.III258.5 poäng Svensson Ingrid
Tranåsens Elboro 2 kl.I149 poäng Svensson Ingrid
LPII LP Caccia Sempre Cosi 1 kl.I183 poäng Svensson Ingrid

1994-08-14 Eskilstuna SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 kl.III247.5 poäng Eriksson Kent

1994-08-14 Falkenberg HAKK
SE LCH LP Crocker 1 kl.III258 poäng Eriksson Lennart

1994-08-13 Lysekil SBK
Berntssons Handsome 2 kl.I154 poäng Andersson Jan
LP HS 7878 Max 2 kl.I153 poäng Andersson Jan

1994-08-12 Skurup SBK
TJH Duvkullans Rapp 3 kl.I139 poäng Johansson Hans
TJH Roy Eilab's King 0 kl.I36 poäng Johansson Hans

1994-08-12 Enköping SBK
NORD VCH Colas Ebba 3 kl.I111 poäng Christiansson Kriste

1994-08-10 Nybro SBK
Labbegården's Urchin 1 kl.I163 poäng Sundin Leif

1994-08-09 Södertälje SBK
LP Runtunas Regina 0 kl.III0 poäng Hellberg Ingrid

1994-08-07 Osby SBK
LP Sea-Birds Something Special 2 kl.I158.5 poäng Altenmark Sven
TJH LP Carmal's Emil 2 kl.I158 poäng Altenmark Sven
LPI Sea-Birds Pleasing Pipit 2 kl.I153 poäng Altenmark Sven
LPI Thomsson 1 kl.I178 poäng Altenmark Sven

1994-08-07 Helsingborg SBK
LP Vapplarnas Primus-Motor 1 kl.I168 poäng Persson Rolf
LPI Like'ims Pandora 1 kl.I160 poäng Persson Rolf
SE LCH LP Like'ims Lisette 1 ekl256 poäng Rylander Lars

1994-08-05 Borås SBK
LP Intagans Ida 2 kl.II148.5 poäng Wehlou Bodil
LP August 1 kl.I180 poäng Gustavsson Stig E
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl264.5 poäng Claesson Åke

1994-08-05 Ystad SBK
TJH Roy Eilab's King 3 kl.I119 poäng Frid Crispin

1994-08-04 Roslagen SBK
Guideline's Marlboro Classic 2 kl.I153 poäng Andersson Rolf

1994-08-04 Mälarö SBK
LP Albert 1 kl.II164.5 poäng Axell Sylvia

1994-08-03 Mälarö SBK
LPI Hopp&tass Didi-Laj 1 kl.I165 poäng Blom Olof

1994-07-30 Bollnäs SBK
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 1 kl.III286.5 poäng Andersson Gertrud
Tailpiece Belesar 0 kl.III190 poäng Andersson Gertrud
LP Gordius Adventurer 1 kl.I178 poäng Hultqvist Sven
Gifted Beauty's Power-Racer 0 kl.I98 poäng Hultqvist Sven

1994-07-29 V:a Medelpad SBK
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 ekl280.5 poäng Gustafsson Stig

1994-07-29 Råådalen SBK
LP Benliz Manager Mauro 2 kl.II140.5 poäng Ström Tommy
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 3 kl.I139 poäng Prahl Leif

1994-07-29 Nora SBK
LP Sissy 2 kl.II149 poäng Kropp Ingegärd

1994-07-29 Kil SBK
Fairfield's Easy Wicky 2 kl.I157 poäng Andersen Helge

1994-07-23 Öland SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 kl.III281.5 poäng Rooth Gun
TJH LP Brantastigs Åliver 2 kl.II145 poäng Karlsson Valdemar
SE LCH LP Laska 2 ekl250 poäng Von Krusenstjerna U

1994-07-20 Åhus SBK
Cindy 3 kl.I131 poäng
LPII LP Aurora 2 kl.I155 poäng
LPI Sea-Birds Pleasing Pipit 1 kl.I162.5 poäng
TJH Roy Eilab's King 0 kl.I98 poäng

1994-07-20 Strömstad SBK
LP Minnows Page 2 kl.II150.5 poäng Lundmark Sven-Oskar

1994-07-19 Torsås SBK
Goosecreeks Marttiini 1 kl.II166 poäng Karlsson Hardy
Loving Will's Dunlin 1 kl.I166 poäng Jonsson Kjell

1994-07-17 Halmstad SBK
Rock Rings Rose De Saint 3 kl.III201.5 poäng Eriksson Lennart
SE LCH LP Crocker 1 kl.III269 poäng Lundbladh Gary
TJH Rock Rings Mulliga Mumsan 1 kl.II164 poäng Svensson Sven-Olof
LP Vapplarnas Primus-Motor 2 kl.I149 poäng Johansson Mats
Löjenäset's Erik 1 kl.I170 poäng Rolfsson Tom

1994-07-17 Östersund SKK
LP Sea-Birds Something Special 1 kl.I170.5 poäng Hagstedt Lennart

1994-07-16 Visby SBK
Pärlkustens Napoleon 2 kl.II149 poäng Berg Brita
LP Massgaisten's Winchester 1 kl.II163 poäng Berg Brita

1994-07-16 Mellerud SBK
Laxsjöns Tito-Thornbird 2 kl.I149.5 poäng Larsson Christer

1994-07-16 Halmstad SBK
LP Athos 1 kl.I178 poäng Gustafsson Bo
Löjenäset's Erik 1 kl.I170 poäng Svensson Sven-Olof

1994-07-15 Åmål SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.II122 poäng Andersen Helge

1994-07-15 Tollarp SBK
LPII LP Aurora 2 kl.I140.5 poäng Nilsson Ingvar

1994-07-15 Särna/Idre SBK
LP Krut's Aurora 0 kl.II61 poäng Lindgren Stig

1994-07-15 Åsele SBK
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 kl.III263 poäng Burström Ove

1994-07-14 Nedansiljan SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 1 ekl264.5 poäng Sewerlid Christer

1994-07-13 Oxie SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 3 kl.I134 poäng Losell Bengt
TJH Roy Eilab's King 3 kl.I129 poäng Ahlberg Alf
Cambremer Robust Sea Pearl 3 kl.I113 poäng Ahlberg Alf

1994-07-13 Säffle SBK
Laxsjöns Thintin-Brunte 2 kl.I157 poäng Nordström Sven-Inge

1994-07-13 Färgelanda SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 3 kl.II137.5 poäng Ernle Marianne
TJH Rodarbal Bertas Ninja 2 kl.I152.5 poäng Ernle Marianne

1994-07-10 Östhammar SBK
Constant Dreamers Fanny 3 ekl214.5 poäng Ferm Gunnel

1994-07-10 Ronneby SBK
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 1 ekl261.5 poäng Blomdahl Börge

1994-07-10 Vadstena SBK
SE VCH LP Messmans Qela 3 kl.III203 poäng Nilsson Berth

1994-07-10 Bengtsfors SBK
Laxsjöns Tito-Thornbird 2 kl.I141 poäng Larsson Inge

1994-07-10 Villingsberg SBK/AFC
LP Sissy 2 kl.II158 poäng Pettersson Lennart

1994-07-10 Strängnäs SÖKK/SLKK
LP Wonderful Wendy's Invicta 2 kl.I159 poäng Stangvik Urban Lena

1994-07-09 Strömstad SBK
LP Minnows Page 2 kl.II145.5 poäng Andersson Jan

1994-07-08 Årjäng SBK
LP Borekulles Pollux 3 kl.II101.5 poäng Johansson Anders

1994-07-08 Göinge/Broby SBK
Labruzz Guido Himself 1 kl.II164.5 poäng Bjädefors Jan
TJH Duvkullans Rapp 2 kl.I157 poäng Nilsson Ingvar
TJH LP Carmal's Emil 2 kl.I143 poäng Nilsson Ingvar
LPII LP Aurora 1 kl.I160 poäng Nilsson Ingvar
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight 2 ekl230 poäng Ekberg Stig

1994-07-06 Emmaboda SBK
Loving Will's Dunlin 2 kl.I158 poäng Fridén Arne
LPI Thomsson 2 kl.I157.5 poäng Fridén Arne

1994-07-03 Bjuv SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.III288.5 poäng Prahl Erik
LP Sea-Birds Something Special 2 kl.I151 poäng Prahl Erik
LP Athos 2 kl.I144.5 poäng Prahl Erik
TJH Roy Eilab's King 0 kl.I84 poäng Prahl Leif

1994-07-02 Kristinehamn SBK
Brunnshults Alexander 0 kl.III152.5 poäng Krantz Björn
Fairfield's Easy Wicky 2 kl.I157.5 poäng Lundström Lars-Ivar

1994-07-02 Fagersta SBK
LPI Petra 3 kl.I118 poäng Bergström Irene
Pluto 0 kl.I0 poäng Eriksson Britt-Marie

1994-07-02 Bjuv SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 2 kl.III252.5 poäng Olsson Jan Erik
TJH SE BCH Mandylike's Jetblack Jewel 1 kl.I177 poäng Olsson Jan Erik
LP Twigg's Croissant 1 kl.I176 poäng Prahl Erik
LP Sea-Birds Something Special 1 kl.I164.5 poäng Olsson Jan Erik

1994-07-01 Tierp SBK
LP Rosebird American Pillar 2 kl.I151 poäng Olsson Jörgen

1994-07-01 Sydöstra Skåne SBK
LP Benliz Manager Mauro 2 kl.II154.5 poäng Rydén Ruby
Vettisens Idar 2 kl.II142.5 poäng Rydén Ruby
Gamekeeper's Black Buccaneer 2 kl.I143 poäng Svensson Tord
Cambremer Robust Sea Pearl 2 kl.I141 poäng Nilsson Arne
TJH Roy Eilab's King 0 kl.I78 poäng Svensson Tord

1994-07-01 Mjölby SBK
LP Broadmarks Heidi 3 kl.II138 poäng Svensson Siewert

1994-07-01 Kumla SBK
LP Sissy 2 kl.II151 poäng Gimby Stig

1994-07-01 Grums SBK
Brunnshults Alexander 2 kl.III233 poäng Johansson Anders
LP Borekulles Pollux 3 kl.II118 poäng Johansson Anders

1994-07-01 Alingsås SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 kl.I177 poäng Merenius Johnny
TJH Rodarbal Bertas Ninja 1 kl.I165 poäng Merenius Johnny
Rodarbal Lillans Pärta 1 kl.I161 poäng Merenius Johnny
TJH Rodarbal Mias Frida 0 kl.I96 poäng Merenius Johnny

1994-06-29 Sundsvall SBK
HS 8293 Nestor 2 kl.I149 poäng Forslund Lars-Göran

1994-06-25 Gällivare SKK
SE VCH Thornbreaker's Twin Peaks 3 kl.I120 poäng Hagstedt Lennart
Jarma's Rigel 2 kl.I155 poäng Hagstedt Lennart

1994-06-24 Gbg/Mölndal SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 kl.I170 poäng Edvardsson Stefan

1994-06-21 Södertälje SBK
Baltasarbright 2 kl.I157.5 poäng Pettersson Bengt
LP Full Blast's Hanky-Panky 1 kl.I177 poäng Pettersson Bengt

1994-06-19 Malmen SBK
Jarma's Rigel 3 kl.I106 poäng Majlöv Dan

1994-06-19 Hylte SBK
TJH LPI Smulan 3 kl.I137 poäng Rolfsson Tom

1994-06-19 Sala SBK
NORD VCH Colas Ebba 3 kl.I132 poäng Höglund Tim

1994-06-19 Karlskrona SBK
LP Torbjörnahults Dixie 1 kl.I163 poäng Blomdahl Börge

1994-06-19 Hjo SBK
LP Apolina 0 kl.III82 poäng Bergström Göran

1994-06-19 Avesta SKK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 kl.I165 poäng Fältman Charlie

1994-06-18 Tomten SBK
TJH Rodarbal Mias Frida 3 kl.I105 poäng Abrahamsson Christin
TJH Rodarbal Bertas Ninja 2 kl.I154 poäng Abrahamsson Christin
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 1 kl.I167.5 poäng Abrahamsson Christin

1994-06-18 Aneby SBK
LP Country Flowers Gorgeous Girl 2 kl.III228 poäng Stoffers Hans-Werner

1994-06-18 Gubbängen SPK
Glädjens Bianca 3 kl.I123 poäng Jonsson Johnny

1994-06-17 Laholm SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 3 kl.III219 poäng Berg Roger
Black' N Yellow Mr-Moon 2 kl.III226 poäng Berg Roger
LP Sea-Birds Something Special 3 kl.I132 poäng Svensson Sven-Olof

1994-06-17 Herrljunga SBK
Traneks Amy 3 kl.II128.5 poäng Alaby Kjell-Arne
Lundhagas Darling 1 kl.I170 poäng Alaby Kjell-Arne

1994-06-17 Falun SBK
SE LCH LP Gordius Amorous-Girl 2 kl.III245 poäng Sjödén Curt
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 3 kl.I133 poäng Fors Gunnar
SE LCH LP Black-Girl 1 ekl265 poäng Sjödén Curt

1994-06-17 Ale SBK
Häråsens Astor 1 kl.II167.5 poäng Persson Kenneth
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 kl.II92.5 poäng Persson Kenneth
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.I151.5 poäng Johansson Berit
LP August 1 kl.I173.5 poäng Johansson Berit

1994-06-16 Värmdö SBK
LP Ugglemads Ronja 3 kl.II114.5 poäng Stålkrantz Mikael

1994-06-15 Haninge SBK
NORD VCH Colas Ebba 1 kl.I171 poäng Winberg Timo

1994-06-15 Borlänge SBK
HS Lava 1 kl.I183 poäng Söderholm Ove

1994-06-14 Växjö SBK
Labbegården's Urchin 3 kl.I136 poäng Fridén Arne
Tranåsens Elboro 3 kl.I131 poäng Fridén Arne
Labbegården's Gordon 2 kl.I156 poäng Fridén Arne

1994-06-12 Älmhult SBK
LP Labbegården's Harmony Girl 3 kl.II108 poäng Sandström Bo
Like'ims Rhapsody 3 kl.I135 poäng Hedlund Ingvar
TJH SE BCH Mandylike's Jetblack Jewel 2 kl.I158.5 poäng Sandström Bo
LP Athos 2 kl.I153.5 poäng Sandström Bo
LPI Thomsson 1 kl.I174 poäng Hedlund Ingvar
LP Sea-Birds Something Special 0 kl.I97 poäng Sandström Bo

1994-06-12 Hedemora/Säter SBK
LP Gordius Adventurer 2 kl.I158 poäng Backlund Göran

1994-06-12 Baldersnäs SKK
SE VCH Mandylike's Fiery Fieldmaster 2 kl.III251.5 poäng Andersson Owe

1994-06-11 Västbo SBK
LP Sonakulls Benson 3 kl.III223.5 poäng Carlsson Bo
TJH LPI Airotkivs Fastnet Rock 2 kl.I153 poäng Carlsson Bo

1994-06-11 V:a Medelpad SBK
Böllerbergets Bella 1 kl.I180 poäng Andersson John-Åke

1994-06-11 Malung SBK
LP Krut's Aurora 0 kl.II96 poäng Gustafsson Lars-G

1994-06-11 Lysekil SBK
LP Minnows Page 2 kl.II159 poäng Andersson Jan
LP HS 7878 Max 1 kl.I163 poäng Andersson Jan

1994-06-11 Rinkaby SKK
Sea-Birds Quicksteep 2 kl.I140 poäng Sommarin Christer

1994-06-11 Baldersnäs SKK
Laxsjöns Tito-Thornbird 2 kl.I151.5 poäng Andersson Owe
Berntssons Handsome 2 kl.I145.5 poäng Andersson Owe

1994-06-10 Skellefteå SBK
Tomorrow's Easter Parade 0 kl.I75 poäng Holmlund Anne Marie

1994-06-10 Kungälv SBK
Häråsens Astor 2 kl.II140.5 poäng
TJH Ingmos Ärtiga Miss 2 kl.I154 poäng Sundberg Sven-Olof
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.I148 poäng Sundberg Sven-Olof
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 kl.I170 poäng Sundberg Sven-Olof

1994-06-10 Flen SBK
LP Runtunas Regina 1 kl.II163 poäng Sten-Andersson Ulla

1994-06-09 Göteborgsavd SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl292.5 poäng Svanstedt Benny

1994-06-08 Göteborgsavd SBK
Häråsens Astor 2 kl.II142 poäng Ek Björn
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.I146.5 poäng Ljungqvist Leif

1994-06-08 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 kl.II154.5 poäng Hedberg Leif
TJH Hungry-Heart's Ruby 3 kl.I115 poäng Brink Yvonne
LP Wonderful Wendy's Invicta 1 kl.I167 poäng Brink Yvonne

1994-06-06 Knivsta SBK
LP Albert 2 kl.II158 poäng

1994-06-05 Vällingby SBK
Labbret's Mexican Joe 2 kl.I157 poäng Rosendahl Sonja

1994-06-05 Uddevalla SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 1 kl.I169.5 poäng Bucklin Lars
Rodarbal Nadjas Gambler 1 kl.I162 poäng Bucklin Lars

1994-06-05 Osby SBK
LP Labbegården's Harmony Girl 3 kl.II129 poäng Wrede Jan
Mandylike's Grasp Gaily 1 kl.I161 poäng Wrede Jan

1994-06-05 Landskrona SBK
Rex 3 kl.I127.5 poäng Prahl Erik
Like'ims Nerox 1 kl.I181.5 poäng Prahl Leif

1994-06-05 Borås SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl273.5 poäng Claesson Åke

1994-06-05 Hässleholm SNK/SÖDRA
LPI Sea-Birds Pleasing Pipit 2 kl.I149 poäng Axerup Kurt

1994-06-05 Linköping SKK
Kullaholm's Akela 1 Hp kl.II171 poäng Hallin Roger

1994-06-04 Vänersborg SBK
Rodarbal Nadjas Gambler 1 kl.I167 poäng Karlsson Anders

1994-06-04 Kungsbacka SBK
Batman-Scott 2 kl.I158.5 poäng Lindqvist Göran
SE VCH LP Transångens Activ Baby 1 kl.I163 poäng Lindqvist Göran

1994-06-04 Falkenberg SBK
SE LCH LP Crocker 1 kl.III277 poäng Johansson Åke

1994-06-04 Borås SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl282 poäng Andersson Conny

1994-06-03 Umeå SBK
SE VCH TJH Josefin 1 kl.I166.5 poäng Sörlin Ulf

1994-06-03 Falbygden SBK
Highstones Nana Nicole 2 kl.I149 poäng Bergström Göran

1994-06-03 Göteborg SPK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 1 kl.I166 poäng Johansson Berit

1994-06-02 Botkyrka SBK
LP Runtunas Regina 2 kl.II145.5 poäng Carlsson Robert

1994-06-01 Eskilstuna SBK
Black Nights Arrak 3 kl.I137.5 poäng Larsson Kjell

1994-05-29 Västervik SBK
Ugerups Irma 1 kl.I174.5 poäng Erlandsson Ulf

1994-05-29 Nedansiljan SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 kl.I170 poäng Sewerlid Christer

1994-05-29 Malmö SBK
Cambremer Robust Sea Pearl 3 kl.I117 poäng Persson Sven

1994-05-29 Jönköping SBK
LP Country Flowers Gorgeous Girl 0 kl.III153.5 poäng Andersson Birger

1994-05-29 Sthlm Sö SBK
LP Seastar 3 kl.III207 poäng Stålkrantz Mikael
LPI Hopp&tass Didi-Laj 1 kl.I160 poäng Stålkrantz Mikael

1994-05-28 Tjolöholm SSRK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 kl.I177 poäng Lindquist Göran

1994-05-28 Värnamo SBK
LP Sonakulls Benson 0 kl.III183.5 poäng Herdy Franz

1994-05-28 Råådalen SBK
Mattis 3 kl.I138 poäng Sjöstrand Yvonne

1994-05-28 Göteborg SKK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 1 Hp kl.I172 poäng Ek Björn

1994-05-28 Västerås SBK
SE LCH LP Sympathie-Rose 2 ekl239.5 poäng Götesson Sölve

1994-05-28 Lerum SBK
TJH Ingmos Ärtiga Miss 3 kl.I115 poäng Persson Kenneth
Häråsens Astor 1 kl.I185.5 poäng Persson Kenneth
Trytjärns Brasse 1 kl.I178.5 poäng Persson Kenneth
TJH Minnows Lion 1 kl.I178 poäng Persson Kenneth

1994-05-28 Kristinehamn SBK
Rocksteady Starstrike 3 kl.I121 poäng Larson Åke

1994-05-27 Askersund SBK
SE VCH LP Messmans Qela 0 kl.III189 poäng Rikse Gunnel

1994-05-25 Kind SBK
Peggy 2 kl.III254 poäng Börjesson Inger
TJH LPI Airotkivs Fastnet Rock 2 kl.I159 poäng Börjesson Inger

1994-05-23 Ängelholm SBK
Bamse 2 kl.I159 poäng Jonsson Kurt

1994-05-23 Södertälje SBK
LP Runtunas Regina 2 kl.II149 poäng Pettersson Bengt
Baltasarbright 2 kl.I146 poäng Linder Owe
LP Full Blast's Hanky-Panky 1 kl.I164.5 poäng Linder Owe

1994-05-22 Sunne SBK
Fairfield's Easy Wicky 2 kl.I153 poäng Lundgren Kjell

1994-05-22 Olofström SBK
TJH LP Carmal's Emil 1 kl.I165.5 poäng Olsson Christer
SE LCH LP Laska 2 ekl241 poäng Rylander Lars

1994-05-21 Gbg/Mölndal SBK
Vallösas Aina 3 kl.I126 poäng Ljungqvist Leif
Trytjärns Brasse 2 kl.I154.5 poäng Ljungqvist Leif
Häråsens Astor 1 kl.I172 poäng Ljungqvist Leif

1994-05-21 Umeå SHU
Tomorrow's Dancing in The Dark 2 kl.I157 poäng Kratz Åke

1994-05-21 Kungsbacka SBK
SE LCH LP Crocker 2 kl.III232 poäng Lindqvist Göran
Batman-Scott 2 kl.I152 poäng

1994-05-21 Karlsborg SBK
LPI DatsrÚges Magnum Bonum 3 kl.I130 poäng Klaar Karl-Erik
TJH Transångens Day of Grace 2 kl.I153 poäng Klaar Karl-Erik

1994-05-21 Avesta SHU
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 kl.I163 poäng Lindfors Kurt

1994-05-19 Sthlmsavd SBK
NORD VCH Colas Ebba 2 kl.I151 poäng Söderlund Lena

1994-05-16 Kungsör SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.II167.5 poäng Karlström Yngve

1994-05-15 Oskarshamn SBK
TJH LP Brantastigs Åliver 1 kl.II189 poäng Von Krusenstjerna U
SE VCH LP Loving Will's Decoy 1 ekl255.5 poäng Von Krusenstjerna U

1994-05-15 Svedala SBK
Goody-Goody's Cuzette 0 kl.I89 poäng Öberg Åke

1994-05-15 Markaryd SBK
LP Big Wigwam's Emeralda 1 kl.II166 poäng Eriksson Lennart
Bamse 2 kl.I145 poäng Eriksson Lennart

1994-05-14 Mark SBK
LP Vagants Pandora 2 kl.II144 poäng Henningsson Lasse
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl292.5 poäng Fröjd Bengt

1994-05-14 Vaggeryd SBK
LP Sonakulls Benson 0 kl.III191.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

1994-05-14 Nyköping SBK
NO VCH Be-Like'im 3 kl.I100.5 poäng Nilsson Erland

1994-05-14 Nybro SBK
Dimbras Baltic-Botilda 3 kl.II135 poäng Lindholm Lars

1994-05-14 Dorotea SBK/SHU
HS Ibella 1 kl.II165 poäng Burström Ove

1994-05-13 Mark SBK
SE LCH LP Crocker 2 kl.III230.5 poäng Johansson Olle
LP Vagants Pandora 3 kl.II135 poäng Johansson Olle
TJH LP Lebaz Mira 3 kl.II110 poäng Johansson Olle
LP Ayla 3 kl.II101 poäng Johansson Olle
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl302.5 poäng Fröjd Bengt

1994-05-13 Ystad SBK
Vettisens Idar 3 kl.II138 poäng Persson Stig
TJH Rock Rings Mulliga Mumsan 2 kl.II158 poäng Persson Stig
Rock Rings Rose De Saint 1 kl.II169 poäng Persson Stig
LP Benliz Manager Mauro 0 kl.II88 poäng Persson Stig

1994-05-13 Vaggeryd SBK
TJH LPI Airotkivs Fastnet Rock 2 kl.I141 poäng Svensson Kjell

1994-05-12 Tanum SBK
LP Minnows Page 3 kl.II116 poäng Svanstedt Eva
LP Lazycroft's Pompe 2 kl.II146.5 poäng Svanstedt Eva
TJH LP Grevgårdens Dennis 1 kl.II162.5 poäng Svanstedt Eva
Highstones Any-Questions 3 kl.I105.5 poäng Svanstedt Eva

1994-05-12 Haninge SBK
NORD VCH Colas Ebba 2 kl.I154 poäng Björkström Weine

1994-05-12 Angered SBK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 2 kl.I153.5 poäng
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.I146.5 poäng

1994-05-12 Mora SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 kl.I155 poäng Moberg Gösta

1994-05-12 Hörby SBK
Stensäter Skorpan 2 kl.III238 poäng Petersson Lars

1994-05-08 Sydöstra Skåne SBK
Gamekeeper's Black Buccaneer 2 kl.I151 poäng Johansson Åke

1994-05-08 Saxnäs SBK
LP Athos 2 kl.I159 poäng Ottosson May

1994-05-08 Lidköping SBK
Traneks Amy 0 kl.II87 poäng Hagstedt Per
Lazycroft's Peggy-Sue 1 kl.I162 poäng Hagstedt Per

1994-05-07 Stenungsund SBK
SE LCH LP Crocker 2 kl.III241.5 poäng Olausson Erik
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 2 kl.I140 poäng Wasström Ingegerd

1994-05-07 Nacka SBK
NORD VCH Colas Ebba 3 kl.I128 poäng
Transångens Beautiful Friend 2 kl.I144.5 poäng

1994-05-07 Kungälv SBK
Rodarbal Nadjas Gambler 2 kl.I159 poäng Segerdahl Lennart
SE VCH LP Transångens Activ Baby 1 kl.I165.5 poäng Segerdahl Lennart
Myrthagens Thera 0 kl.I81 poäng Merenius Johnny

1994-05-07 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 kl.II157.5 poäng Sjögren Bengt
LP Wonderful Wendy's Invicta 1 kl.I187 poäng Sjögren Bengt

1994-05-04 Nynäshamn SBK
Guideline's Calendar Girl 3 kl.I126 poäng Johnsson Lars
Transångens Beautiful Friend 1 kl.I181.5 poäng Johnsson Lars
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 1 kl.I178 poäng Johnsson Lars

1994-05-03 Södertälje SBK
LP Full Blast's Hanky-Panky 1 kl.I176 poäng Carlsson Robert

1994-05-01 Degerfors SBK/AFB
LPI DatsrÚges Magnum Bonum 1 kl.I164 poäng Kropp Ingegärd

1994-05-01 Partille SBK
Minnows Yellow Dawn 1 kl.I164 poäng Johnson Bernt
Minnows Winter Wave 1 kl.I161.5 poäng Johnson Bernt

1994-05-01 Ludvika SBK
LPI Petra 2 kl.I148 poäng Danielsson Bo

1994-05-01 Höör SBK
Labruzz Guido Himself 2 kl.II157.5 poäng Jeppsson Berit
TJH Duvkullans Rapp 3 kl.I104 poäng
LP Twigg's Croissant 2 kl.I151 poäng Larsson Bengt

1994-05-01 Borlänge SBK
LP Gordius Adventurer 1 kl.I175 poäng Skoglund Marianne

1994-05-01 Sjonhem Gotland SHU
Minnows Winter Choice 3 kl.I125 poäng Larsson Elisabeth
Minnows Winter Sun 3 kl.I108 poäng Larsson Elisabeth
TJH Labolina 2 kl.I143 poäng Larsson Elisabeth

1994-04-30 Ödeshög ÖKK
Kullaholm's Akela 1 kl.II161.5 poäng Nilsson Berth

1994-04-30 Åhus SBK/AFBV
LPI Sea-Birds Pleasing Pipit 2 kl.I159 poäng Jönsson Kjell

1994-04-30 Vaggeryd SBK
LP Sonakulls Benson 2 kl.III245 poäng Herdy Peter

1994-04-30 Ulricehamn SBK
Traneks Amy 3 kl.II126.5 poäng Pettersson I
LP Vagants Pandora 2 kl.II141.5 poäng Pettersson I
HS 7874 Minus 2 kl.I148.5 poäng Pettersson I
SE LCH LP Labbegården's Ofelia 2 ekl248.5 poäng Markert Bernt
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl306.5 poäng Markert Bernt

1994-04-30 Sölvesborg SBK
LP Torbjörnahults Dixie 1 kl.I165.5 poäng Karlström Alf
SE LCH LP Laska 3 ekl214 poäng Karlström Alf

1994-04-29 Sthlm Sö SBK
LP Runtunas Regina 3 kl.II114 poäng Linnerborg Jerker

1994-04-27 Botkyrka SBK
LP Runtunas Regina 3 kl.II114 poäng Appelgren Agnetha

1994-04-24 Ö:a Härjedalen SBK
LP Krut's Aurora 1 kl.I177 poäng Persson Per-Inge

1994-04-24 Skanör/Falsterb SBK
Vettisens Idar 2 kl.II154 poäng Ahlberg Alf
LP Benliz Manager Mauro 1 kl.I168 poäng Ahlberg Alf

1994-04-24 Frövi SBK
Brunnshults Alexander 3 kl.III199 poäng Almquist Sture

1994-04-23 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 kl.II165 poäng Stangvik Urban Lena

1994-04-17 Järfälla SBK
NORD VCH Colas Ebba 2 kl.I159.5 poäng Axell Sylvia

1994-04-17 Malmö SHU
LP Benliz Manager Mauro 2 kl.I144 poäng Persson Sven
Melissa 1 kl.I178 poäng Persson Sven

1994-04-17 Strömstad SBK
LP Lazycroft's Pompe 3 kl.II113.5 poäng Hyrén Bertil
TJH LP Grevgårdens Dennis 2 kl.II159 poäng Hyrén Bertil

1994-04-17 Halmstad SBK
Rock Rings Rose De Saint 1 kl.II163 poäng Andersson Frank
Bamse 2 kl.I152 poäng Johansson Else-Britt

1994-04-17 Visättra Ängar STOKK/APOLLOGR
LP Ugglemads Ronja 2 kl.II144.5 poäng Falk Inger

1994-04-16 Visby SBK
Dimbras Baltic-Botilda 2 kl.II145 poäng Boberg Inga-Maj
Pärlkustens Napoleon 1 kl.II166 poäng Boberg Inga-Maj
TJH Labolina 3 kl.I134 poäng Boberg Urban

1994-04-16 Hallstahammar SBK
LP Rosebird American Pillar 2 kl.I157 poäng Söder Åke

1994-04-10 Flen SBK
Adam 1 kl.I175 poäng Karlsson Karl-Olof
LP Runtunas Regina 1 kl.I174.5 poäng Karlsson Karl-Olof

1994-04-10 Öland SBK
SE LCH LP Duckling's Nice Times 2 ekl231 poäng Evhammar Roland

1994-04-10 Ulricehamn SBK
LP Ayla 3 kl.II123 poäng Blomqvist Kjell
LP Vagants Pandora 2 kl.II148 poäng Blomqvist Kjell
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl309.5 poäng Markert Bernt

1994-04-10 Bjuv SBK
LPI Like'ims Pandora 2 kl.I153 poäng Ringdahl Kaj
SE LCH LP Like'ims Lisette 2 ekl242.5 poäng Sandnes Viveca

1994-04-09 Luleå SBK
SE VCH LPI Karlsängens Fund of Experience 2 kl.I147.5 poäng Nilsson Per-Erik

1994-04-09 Växjö SBK
LP Mandylike's Expressive Cutie 3 kl.III222 poäng Blomqvist Lars
Tranåsens Elboro 1 kl.I161 poäng Carlsson Runo
Applejack's Signed Sealed Delivered 0 kl.I58 poäng Carlsson Runo

1994-04-09 Oxelösund SBK
Adam 1 kl.I169.5 poäng Löfgren Roger

1994-04-09 Herrljunga SBK
Transångens Activ Hunter Man 1 kl.I169 poäng Fredriksson Lennart
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl301 poäng Hernvall Leif

1994-04-04 Mönsterås SBK
SE VCH LP Loving Will's Decoy 2 ekl246.5 poäng Johansson Hans

1994-04-04 Lund SBK
Melissa 2 kl.I142 poäng Prahl Leif
Goody-Goody's Cuzette 0 kl.I95 poäng Prahl Leif

1994-04-04 Emmaboda SBK
SE LCH LP Laska 1 ekl271.5 poäng Fridén Arne

1994-04-03 Åmål SBK
Laxsjöns Tito-Thornbird 2 kl.I146 poäng Roos Rolf

1994-04-03 Vara/Grästorp SBK
LP Pia 1 kl.III265.5 poäng Lindgren Leif
LP Paulina Björne 0 kl.III160 poäng Lindgren Leif
TJH Rodarbal Kettys Mark 3 kl.II133 poäng Lindgren Leif

1994-04-02 Ale SBK
SE LCH LP Crocker 1 kl.III260.5 poäng Ek Björn
Häråsens Astor 2 kl.I142 poäng
Trytjärns Brasse 1 kl.I168.5 poäng
LP Pia 1 ekl267 poäng Ek Björn

1994-04-02 Sthlm SKK
HS Lava 1 kl.I177 poäng Persson Sven-Börje

1994-04-01 Uddevalla SBK
LP Minnows Page 3 kl.II107 poäng Bucklin Lars

1994-04-01 Norrköping SBK
TJH LP Brantastigs Åliver 0 kl.II0 poäng Ryttse Katinka

1994-04-01 Hässleholm SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 2 kl.III242 poäng Björkqvist Cronje
Labruzz Guido Himself 2 kl.II154.5 poäng Rylander Lars
Mandylike's Grasp Gaily 3 kl.I137.5 poäng Rylander Yvonne
Bamse 1 kl.I188.5 poäng Rylander Yvonne
SE LCH LP Laska 2 ekl230.5 poäng Ekberg Stig

1994-04-01 Gävle SBK
Follybreeze Harriot 3 kl.I119.5 poäng Skoog Lennart

1994-03-27 Umeå SBK
SE VCH TJH Josefin 2 kl.I155.5 poäng Asplund Rolf Göran

1994-03-27 Tyresö SBK
LP Ugglemads Ronja 0 kl.II65 poäng Jansson Lars-Erik
Transångens Beautiful Friend 2 kl.I149 poäng Rosendahl Sonja
Guideline's Calendar Girl 0 kl.I92 poäng Rosendahl Sonja

1994-03-27 Kalmar SBK
Goosecreeks Marttiini 1 kl.I175 poäng Ottosson May
Labruzz Noble Galahad 0 kl.I78 poäng Ottosson May

1994-03-27 Falun SBK
LP Gordius Adventurer 1 kl.I170.5 poäng Fältman Charlie

1994-03-26 Tomten SBK
Lover-Doll 3 kl.I115 poäng Lund Ingemar

1994-03-26 Säffle SBK
Brunnshults Alexander 2 kl.III231.5 poäng Andersson Helge
Laxsjöns Thintin-Brunte 0 kl.I89 poäng Nordström Sven-Inge

1994-03-20 Värmdö SBK
LP Seastar 3 kl.II124.5 poäng Gadd Annlouise

1994-03-20 Borås SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl294 poäng Claesson Åke

1994-03-19 Särna/Idre SBK
LP Krut's Aurora 3 kl.I125 poäng Lindgren Stig

1994-03-19 Lysekil SBK
TJH LP Grevgårdens Dennis 2 kl.II151.5 poäng Andersson Jan
TJH LP Brantastigs Åliver 2 kl.II146 poäng Andersson Jan
LP Lazycroft's Pompe 1 kl.I161 poäng Andersson Jan

1994-03-19 Helsingborg SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.III287.5 poäng Lindergård Per
HS 7996 Mira 0 kl.III0 poäng Lindergård Per

1994-03-13 Tierp SBK
LP Rosebird American Pillar 1 kl.I167.5 poäng Hagelin Torbjörn

1994-03-13 Gbg/Mölndal SBK
SE LCH LP Crocker 3 kl.III209 poäng Hallberg Bengt
LP Intagans Ida 2 kl.II159 poäng Sandberg Kenth
Häråsens Astor 2 kl.I156 poäng Hallberg Bengt
SE VCH LP Transångens Activ Baby 2 kl.I149 poäng Pettersson Lennart

1994-03-12 Enköping SBK
LP Rosebird American Pillar 3 kl.I133 poäng Christiansson Kriste
TJH Hungry-Heart's Ruby 0 kl.I0 poäng Christiansson Kriste

1994-03-06 Veberöd SBK
HS 7996 Mira 0 kl.III0 poäng Wilén Gert
Melissa 3 kl.I134 poäng Svensson Tord
SE VCH TJH LP Waterfly's Satin Doll 1 kl.I170 poäng Ström Tommy

1994-03-06 Höganäs SBK
SE LCH LP Fårönas Comet of Sky 1 kl.III280 poäng Persson Rolf
TJH LP Brantastigs Eros 2 kl.II143 poäng Hjorth Ingegerd
Splendiferous Charisma-Girl 2 kl.I154.5 poäng Bengtsson Sten
LPI Like'ims Pandora 2 kl.I149 poäng Bengtsson Sten
Mandylike's Grasp Gaily 2 kl.I141 poäng Bengtsson Sten

1994-03-06 Kumla SBK
Brunnshults Alexander 2 kl.III246 poäng Gimby Stig

1994-03-05 Askersund SBK
SE VCH LP Messmans Qela 0 kl.III167 poäng Haeggblom Bjellå A
Lill Huldas Hilda 1 kl.II172.5 poäng Haeggblom Bjellå A

1994-02-27 Jönköping SMÖKK
LP Sonakulls Benson 1 kl.II162.5 poäng Ericson Hans

1994-02-27 Torsås SBK
Labruzz Noble Galahad 3 kl.I125 poäng Jonsson Kjell
Waterdog's Astrea 3 kl.I118 poäng Jonsson Kjell
Goosecreeks Marttiini 1 kl.I180 poäng Jonsson Kjell

1994-02-27 Sundsvall SBK
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 kl.II183 poäng Attefjord Lennart

1994-02-26 Jönköping SMÖKK
LP Sonakulls Benson 1 kl.II163.5 poäng Ericson Hans

1994-02-20 Solna/Sundbyber SBK
LP Seastar 3 kl.II116.5 poäng Johansson Jarl
LP Dixie 1 kl.I169 poäng Lilja Dan

1994-02-20 S:a Gotland SBK
TJH LP O'Sofinas Reids Flip 3 kl.III210.5 poäng Pettersson Rune

1994-02-20 Kramfors SBK
HS 7996 Mira 2 kl.III234 poäng Jonsson Allan

1994-02-13 Väsby SBK
LP Seastar 2 kl.II155.5 poäng Karlsson Monica
LP Sea Witch Bristol Cream 1 kl.II160 poäng Karlsson Monica
LP Rosebird American Pillar 2 kl.I145 poäng Apelgren Karl-Erik

1994-02-12 Varberg SBK
Rodarbal Pyrets Pompe 2 kl.I142 poäng Johansson Åke
LP Mandylike's Henchman 1 kl.I170 poäng Johansson Åke

1994-02-12 Kungälv SBK
LP Intagans Ida 1 kl.II166.5 poäng Larsson Hasse
Trytjärns Brasse 3 kl.I138 poäng Ek Björn
Häråsens Astor 3 kl.I100 poäng Ek Björn

1994-02-06 Göteborgsavd SBK
SE L(ELIT)CH SE LCH Grevgårdens Mindy 1 ekl280 poäng Gustavsson Willy

1994-02-05 Lysekil SBK
LP Lazycroft's Pompe 1 kl.I172.5 poäng Andersson Jan

1994-02-05 Hjo SBK
LPI DatsrÚges Magnum Bonum 0 kl.I78 poäng Jacobsson Ulf

1994-01-21 Jönköping SBK
HS Kilroy 2 kl.II149 poäng Gustavsson Bengt
LP Sonakulls Benson 2 kl.II143 poäng Gustavsson Bengt

1994-01-09 Mark SBK
Peggy 0 kl.III185.5 poäng Gladh Tage
TJH LPI Airotkivs Fastnet Rock 2 kl.I157 poäng Järsand Kjell
LP Ayla 1 kl.I172 poäng Järsand Kjell
LP Vagants Pandora 1 kl.I170.5 poäng Ysberg Ulf

1994-01-06 Rödeby SBK
Labruzz Georgia On My Mind 3 kl.II129.5 poäng Blomdahl Börge
SE LCH LP Laska 1 ekl265 poäng Blomdahl Yvonne

1994-01-06 Strömstad SBK
TJH LP Grevgårdens Dennis 1 kl.I168 poäng Hyrén Bertil
LP Lazycroft's Pompe 1 kl.I166 poäng Hyrén Bertil

1994-01-06 Skutskär SBK
LP Sea Witch Bristol Cream 3 kl.II134.5 poäng Edin Tord

1994-01-05 Göteborg SKK
LP Minnows Page 3 kl.II135.5 poäng Gustavsson Willy

1994-01-02 Fagersta SBK
SE VCH LP Messmans Qela 1 kl.II170 poäng Löfberg Åsa
LP Rosebird American Pillar 2 kl.I152 poäng Bergström Irene


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017