Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 1996

Resultat i namnordning


1996-12-26 Sölvesborg SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III216 poäng Johansson Lars
LPI Lyckåtorps Hermod 1 kl.II165.5 poäng Ohlsson Olof

1996-12-15 Gotland SHU
TJH Labolina 2 kl.II154.5 poäng Larsson Elisabeth

1996-12-15 Frövi SBK
LPI Blackmarket 1 kl.I175.5 poäng Erixson Roger
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 ekl227 poäng Almquist Sture

1996-12-14 Österåker SBK
Destinys Princessan Fiffig 2 kl.I144 poäng Bergman Gunnar
LPI Guideline's Four Zip 1 kl.I161 poäng Linnerborg Jerker

1996-12-14 Göteborgsavd SBK
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.III232.5 poäng Ek Björn
LPI Benliz Bolero Bagger 3 kl.I130 poäng Åklint Leif
Robocop's Aurora 2 kl.I144 poäng Svanstedt Benny
LPI LPII Rodarbal Shibas Zeja 1 kl.I180.5 poäng Svanstedt Benny
Lisa 0 kl.I93.5 poäng Åklint Leif
Robocop's Ava'lone 0 kl.I62 poäng Svanstedt Benny
Seldora's Vilma 0 kl.I0 poäng Svanstedt Benny
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 1 ekl269 poäng Gustavsson Willy

1996-12-08 Mälarö SBK
LPI Tidernas Skogssnäppa 1 kl.II163.5 poäng Collin Yngve

1996-12-08 Köping SBK
Country Song's View of Elegance 2 kl.I158.5 poäng Lundmark Leif
SE VCH Grottbjörnens Barzec 2 kl.I143.5 poäng Johansson Björn
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 ekl252 poäng Eriksson Kent

1996-12-08 Höganäs SBK
Like'ims Tiffany 3 kl.I136 poäng Sjöstrand Yvonne
Millpowers Waterbuck 0 kl.I0 poäng Svensson Ronny

1996-12-08 Trelleborg SBK
LPI Zurre 2 kl.II157 poäng Ringdahl Kaj
LPI Benliz Lennox's Laddie 2 kl.II156.5 poäng Ringdahl Kaj
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 1 kl.II174 poäng Ringdahl Kaj
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 1 kl.II164.5 poäng Ringdahl Kaj
Lougin Linnet 3 kl.I131.5 poäng Klang Ingvar
Marksman's Darling Daisy 3 kl.I107 poäng Persson Sven-Börje
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 1 ekl273 poäng Wendt Bertil

1996-12-07 Nedansiljan SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 1 kl.II185 poäng Sewerlid Christer
Moloss Lazy 3 kl.I137.5 poäng Sewerlid Christer

1996-12-07 Köping SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl273 poäng Eriksson Kent

1996-12-07 Hjo SBK
LPI DatsrÚges Magnum Bonum 1 kl.II161 poäng Wennerberg Anders
TJH Twelcots Tok 3 kl.I119.5 poäng Wennerberg Anders
TJH Volvov's Johanna 2 kl.I152.5 poäng Wennerberg Anders
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 ekl251 poäng Thorén Mari-Anne

1996-12-01 Svalöv SBK
LPI Amazing-Amelia 2 kl.II157 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Zurre 2 kl.II146 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Agile-Albin 2 kl.I148 poäng Ringdahl Kaj
Rainstone Tamarillo 1 kl.I166 poäng Ringdahl Kaj
SE LCH Bonnie 1 ekl278 poäng Frid Crispin

1996-12-01 Kind SBK
TJH Tranåsens Black Surprise 1 kl.I160.5 poäng Hjort Gunnel

1996-11-30 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II135 poäng Forslund Lars-Göran
HS 8553 Obman 3 kl.I129 poäng Forslund Lars-Göran
SE VCH LPI NORD JCH Moorman's Arcturus 1 kl.I165.5 poäng Lindberg Lars

1996-11-30 Skurup SBK
Lougin Linnet 1 kl.I163 poäng Ahlberg Alf

1996-11-30 Varberg SBK
SE VCH Minnows Stephanie 3 kl.I136.5 poäng Johansson Sture
Robocop's Aurora 3 kl.I134.5 poäng Johansson Sture
Airotkivs King of The Sea 3 kl.I106 poäng Johansson Sture
TJH Tranåsens Black Surprise 1 kl.I162.5 poäng Gustafsson Inger
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 ekl237.5 poäng Rolfsson Tom

1996-11-24 N:a Gotland SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 2 ekl242 poäng Pettersson Rune

1996-11-24 Svedala SBK
TJH Goody-Goody's Jasmine 3 kl.II113 poäng Jonsson Lars
TJH Kullaholm's Hemulen 2 kl.II158 poäng Frid Crispin
LPI Benliz Lennox's Laddie 2 kl.II152 poäng Frid Crispin
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 1 kl.II173 poäng Jonsson Lars
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 ekl240 poäng Ahlberg Alf

1996-11-24 Västervik SBK
Basilicus Tide The Magic One 2 kl.I144.5 poäng Erlandsson Ulf

1996-11-24 Nacka SBK
Herakles 3 kl.II131.5 poäng Collin Yngve
Trendmaker's Merry Go Round 3 kl.I116 poäng Berger Bengt
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.I157 poäng Jansson Lars-E
SE UCH Guideline's Peep Show 2 kl.I145 poäng Rasmussen Leif

1996-11-23 N:a Gotland SBK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.II128.5 poäng Appelqvist A-M

1996-11-23 Älmhult SBK
Leopold 0 kl.I95 poäng Sandström Bo
Torbjörnahults Ego 0 kl.I90 poäng Sandström Bo

1996-11-23 Mariestad SBK
TJH HS 8422 Nuff 2 kl.I142 poäng Jacobsson Ulf
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 1 ekl278 poäng Johansson Karl-Erik

1996-11-17 Karlsborg SBK
LPI DatsrÚges Magnum Bonum 2 kl.II156.5 poäng Jacobsson Ulf
TJH Transångens Day of Grace 3 kl.I137 poäng Jacobsson Ulf

1996-11-17 Uppsala SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 kl.III236 poäng Eriksson Torbjörn
LPI Tidernas Tusensköna 2 kl.II156.5 poäng
LPI LPII Labbret's Cornetta 2 kl.II145 poäng
Country Song's View of Elegance 1 kl.I165 poäng Antehed Gunnel
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 2 ekl245 poäng Rogneholt Inger

1996-11-17 Skanör/Falsterb SBK
LPI Holly-Blue Rocky Raccoon 2 kl.II148.5 poäng Ström Tommy
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 1 kl.I165 poäng Prahl Erik

1996-11-16 Njurunda SBK
HS 8553 Obman 2 kl.I158.5 poäng

1996-11-16 Tomten SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 kl.III173.5 poäng Moberg Gösta
TJH Pennys Oskar 2 kl.I157 poäng Abrahamsson Christin
Birk 1 kl.I176 poäng Abrahamsson Christin
Storken's Alma 1 kl.I167.5 poäng Abrahamsson Christin
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 3 ekl211.5 poäng Lund Ingemar

1996-11-16 Eslöv SBK
LPII LP Aurora 0 kl.III0 poäng Svensson Ronny
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 kl.II159.5 poäng Wendt Bertil
LPI Zurre 2 kl.II156.5 poäng Wendt Bertil
TJH LPI Roekull Chezz 2 kl.II147.5 poäng Wendt Bertil
Arramis 3 kl.I111 poäng Prahl Leif
SE LCH Bonnie 0 ekl188 poäng Ahlberg Alf

1996-11-16 Örebro ÖLKK
Noggins Hampus 2 kl.I140.5 poäng Jernestål Ulf
SE VCH SE LCH LP Bonny 3 ekl222 poäng Johansson Åke

1996-11-10 Vällingby SBK
Chico 1 kl.I172.5 poäng Victorin Yvonne
Destinys Princessan Fiffig 1 kl.I164 poäng Alshammar Ulf

1996-11-10 Ulricehamn SBK
TJH Volvov's Johanna 2 kl.I146 poäng Blomqvist Kjell
LP Laringens Rambo 0 ekl0 poäng Markert Bernt

1996-11-10 Rödeby SBK
LPI Sellbacken Zita 3 kl.II135.5 poäng Larsson Tommy
HS 8497 Nurre 3 kl.I128 poäng Olsson Christer

1996-11-10 Malmö SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 3 kl.I132 poäng Olsson Jan Erik

1996-11-10 Hallstahammar SBK
Alona 3 kl.I135.5 poäng Hulth Anders
Country Song's View of Elegance 2 kl.I148 poäng Hulth Anders

1996-11-10 Ljungby SBK
Torbjörnahults Ego 0 kl.I60 poäng Rosander Erik

1996-11-10 Kalmar SBK
Loving Will's Easter Witch 3 kl.II124 poäng Edner Helene

1996-11-10 Göinge/Broby SBK
Mandylike's Grasp Gaily 0 kl.III115 poäng Pallesen Tove
TJH Fasanflockens Tonny 1 kl.I160 poäng Wrede Jan

1996-11-09 Växjö SBK
Aya 3 kl.I139 poäng Melin John
Calle-Nalle 2 kl.I149 poäng Melin John
Magic-Mystery 2 kl.I148 poäng Melin John
Göingegraniten's Nestor 1 kl.I160.5 poäng Melin John

1996-11-09 Valdemarsvik SBK
Cilla 2 kl.I151.5 poäng Nyman Rolf

1996-11-09 Lysekil SBK
Berntssons Handsome 2 kl.II144.5 poäng Bucklin Lars
LP Minnows Page 2 ekl242.5 poäng Andersson Jan

1996-11-09 Timrå SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II101 poäng Gelland Per Olof
HS 8553 Obman 3 kl.I124 poäng Gelland Per Olof

1996-11-09 Strängnäs SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl272 poäng Hedberg Leif

1996-11-08 Kungälv SBK
TJH Minnows Lion 1 kl.II175.5 poäng Johansson Berit
TJH Airotkivs Jack Dempsey 1 kl.II173.5 poäng Johansson Berit
LPI Wimsey's Spruce 1 kl.II168 poäng Segerdahl Lennart
Labbret's Shamouti 1 kl.II161.5 poäng Segerdahl Lennart
Robocop's Ava'lone 3 kl.I118 poäng Oskarsson Reino
Lisa 2 kl.I154 poäng Brocker Björn
Lebaz Nicke 2 kl.I153.5 poäng Lindblad Sverker
LPI Benliz Bolero Bagger 1 kl.I170.5 poäng Lindblad Sverker
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 ekl232.5 poäng Petersson Lennart

1996-11-06 Timrå SBK
HS 8553 Obman 0 kl.I0 poäng Näslund Göran

1996-11-03 Öland SBK
Loving Will's Easter Witch 2 kl.II146.5 poäng Blomdahl Yvonne
LPI LPII Destinys Fenix 2 kl.I156 poäng Blomdahl Yvonne

1996-11-03 Ängelholm SBK
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 3 kl.II104.5 poäng Ringdahl Kaj
TJH Goody-Goody's I'm Sweet 1 kl.I176.5 poäng Johansson Gunilla
SE LCH Bonnie 3 ekl195 poäng Mortenssen Per

1996-11-03 Umeå SBK
SE UCH Macita's Kulla Gulla 3 kl.I128 poäng Johnson Owe

1996-11-03 Tierp SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 kl.III243 poäng
LPI Eatons Ulrica 3 kl.II139.5 poäng Olsson Jörgen
LPI LPII Labbret's Cornetta 1 kl.II169 poäng Olsson Jörgen

1996-11-03 Njurunda SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II123.5 poäng Andremo Ann Christin
HS 8553 Obman 1 kl.I174 poäng Andremo Ann Christin

1996-11-03 Lund SBK
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 1 kl.II170 poäng Rydén Ruby
LPI Holly-Blue Rocky Raccoon 1 kl.II161.5 poäng Rydén Ruby

1996-11-03 Nora SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 2 kl.I158 poäng Broström Hans
Rocksteady Mayday 1 kl.I165 poäng Broström Hans

1996-11-02 Vimmerby SBK
LPI Thornbreaker's Thrill Me 3 kl.II138.5 poäng Johansson Per Anders
TJH LP Brantastigs Åliver 0 ekl0 poäng Danielsson Lars

1996-11-02 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Willows Jaqueline 2 kl.II156 poäng Holmberg Eva
Chico 1 kl.I173 poäng Lundgren Anna

1996-11-02 Hagfors SBK
LPI Blackmarket 1 kl.I173.5 poäng
LPI Nidaros Albert 1 kl.I163.5 poäng

1996-11-01 Tibro SBK
TJH LP Rasmus 2 kl.II155 poäng Samuelsson Christer
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 2 kl.I158.5 poäng Samuelsson Christer
TJH Twelcots Tok 2 kl.I147.5 poäng Samuelsson Christer

1996-10-27 Åstorp SBK
LPI Amazing-Amelia 1 kl.I173 poäng Jonsson Kurt
LPI Agile-Albin 0 kl.I89 poäng Jonsson Kurt
SE LCH Bonnie 1 ekl262.5 poäng Rylander Lars

1996-10-27 Tyresö SBK
LPI Fairybells Evening Star 3 kl.I138 poäng Svahn Inga-Lill

1996-10-27 Orust SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 kl.III164 poäng
SE VCH Minnows Stephanie 3 kl.I137 poäng
Robocop's Aktris 3 kl.I134 poäng
Robocop's Aurora 0 kl.I0 poäng

1996-10-27 Lindesberg SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 2 kl.I157 poäng Rikse Gunnel

1996-10-27 Hässleholm SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III200 poäng Öberg Åke
Mandylike's Grasp Gaily 0 kl.III171 poäng Öberg Åke
TJH LPI Roekull Chezz 3 kl.II135.5 poäng Öberg Åke

1996-10-26 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II118 poäng Olsson Håkan
HS 8553 Obman 3 kl.I125 poäng Olsson Håkan

1996-10-26 Kinda SBK
Basilicus Tide The Magic One 2 kl.I158 poäng Nyman Rolf
Ållskogs Citrin 1 kl.I174 poäng Nyman Rolf
Ahead We Go Country Lad 1 kl.I160 poäng Nyman Rolf

1996-10-26 Halmstad SBK
Airotkivs King of The Sea 3 kl.I104 poäng Johansson Gunilla

1996-10-26 Alingsås SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 0 kl.III172.5 poäng Fredriksson Lennart
LPI Benliz Bolero Bagger 2 kl.I158 poäng Alaby Kjell-Arne
LPI Sarapis Drusilla 2 kl.I152.5 poäng Merenius Johnny
Atlas 2 kl.I145 poäng Merenius Johnny
Lisa 2 kl.I144 poäng Merenius Johnny
LPI LPII Rodarbal Shibas Zeja 1 kl.I180 poäng Merenius Johnny
LP Laringens Rambo 2 ekl233.5 poäng Merenius Johnny

1996-10-23 Matfors SBK
LPI Pikette Coulinne 2 kl.II142.5 poäng Attefjord Lennart

1996-10-20 Stureby STOKK/SLKK
LPI Messmans Quinni 1 kl.III265 poäng Nordlander Lennart
LPI LPII Knallhatten's Santa Ana 1 kl.II175.5 poäng Hagelin Torbjörn
LPI Hagnesta's Mosart 1 kl.I168 poäng Hjort Mikael
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl278 poäng Nordlander Lennart

1996-10-20 Umeå SBK
SE VCH LPI NORD JCH Moorman's Arcturus 1 kl.I160.5 poäng Johansson Ingemar

1996-10-20 Munkedal SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 2 kl.III243 poäng Hyrén Bertil

1996-10-20 Lomma SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 0 kl.III133 poäng Thornqvist Siv
LPI Benliz Lennox's Laddie 3 kl.II135.5 poäng Bengtsson Sten
TJH Kullaholm's Hemulen 1 kl.II168 poäng Bengtsson Sten
TJH LPI Roekull Chezz 1 kl.II167 poäng Bengtsson Sten
Arramis 3 kl.I134 poäng Lindergård Per
LPI Zurre 1 kl.I182 poäng Lindergård Per

1996-10-20 Hallstahammar SBK
Alona 1 kl.I165.5 poäng Söder Åke

1996-10-20 Borås SBK
Lundhagas Darling 1 kl.II180 poäng Ysberg Ulf

1996-10-20 Angered SBK
Basse 3 kl.I137.5 poäng Hansson Yvonne
LPI Benliz Bolero Bagger 1 kl.I173.5 poäng Hansson Yvonne
LPI LPII Rodarbal Shibas Zeja 1 kl.I163 poäng Hansson Yvonne

1996-10-19 Ludvika SBK
LPI Petra 3 kl.II127 poäng Bladh Birgitta
Fårönas Greedy Glutton 3 kl.I138 poäng Viberg Ing-Britt

1996-10-19 Töreboda SBK
Tjotte's Walk On Bye 1 kl.I161.5 poäng

1996-10-19 Mönsterås SBK
TJH LP Brantastigs Åliver 0 ekl0 poäng Karlsson Valdemar

1996-10-19 Kungsbacka SBK
Lisa 2 kl.I149 poäng Hansson Yvonne
Careiwen's Frippe 0 kl.I80 poäng Hansson Yvonne
LP Laringens Rambo 1 ekl263 poäng Petersson Lennart

1996-10-19 Karlskrona SBK
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 0 kl.II0 poäng Carlsson Thomas
HS 8497 Nurre 2 kl.I153.5 poäng Carlsson Thomas
Magic-Mystery 1 kl.I164.5 poäng Carlsson Thomas

1996-10-19 Frövi SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 1 kl.III273.5 poäng Gimby Stig
SE VCH Grottbjörnens Barzec 3 kl.I139 poäng Ingmarsson Gun

1996-10-19 Gubbängen SPK
LPI LPII Knallhatten's Santa Ana 1 kl.II179.5 poäng Karlsson Gerth

1996-10-19 Visättra STOKK/APOLLOGR
Sadelmakartorps Hippie 2 kl.I143 poäng Olsson Leif

1996-10-13 Kristianstad SBK
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 0 kl.II0 poäng

1996-10-13 Kungsör SBK
Ciekawa's Bohemian Rhapsody 2 kl.I153.5 poäng Sjögren Bengt
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl274 poäng Sjögren Bengt

1996-10-13 Mark SBK
LP Laringens Rambo 2 ekl238 poäng Dahlberg Göran

1996-10-13 Boxholm SBK
Tjotte's Walk On Bye 3 kl.I110 poäng Pettersson Jan-Åke

1996-10-13 Östhammar SBK
LPI LPII Labbret's Cornetta 1 kl.II174.5 poäng Andersson Rolf

1996-10-13 Landskrona SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 2 kl.I141.5 poäng Nordström Åke

1996-10-13 Jönköping SBK
LPI Amazing-Amelia 1 kl.I165 poäng Stoffers Hans-Werner
LPI Kamrats Gozzi-Gutt 1 kl.I162 poäng Stoffers Hans-Werner

1996-10-13 Hammarö SBK
LPI Blackmarket 1 kl.I166 poäng Andersen Helge
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 2 ekl234.5 poäng Andersen Helge

1996-10-13 Kumla SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 1 kl.I171 poäng Sahlqvist Kent

1996-10-13 Hylte SBK
Ugglemads Black Velvet 1 kl.I168 poäng Gustafsson Bo
TJH Tranåsens Black Surprise 1 kl.I168 poäng Gustafsson Bo

1996-10-12 Åmål SBK
LPII Rodarbal Bells Blåögda Bodil 2 kl.II152.5 poäng Johansson Kjell
LPI Sarapis Donna 2 kl.I141.5 poäng Bodin Margoth
LPI Nidaros Albert 1 kl.I160.5 poäng Bodin Margoth

1996-10-12 Väsby SBK
LPI Willows Jaqueline 2 kl.II143 poäng Antehed Gunnel

1996-10-12 Oskarshamn SBK
LPI LPII Destinys Fenix 1 kl.I170 poäng Petersson Gunnar

1996-10-12 Torsby SBK
SE LCH NO LCH Gretel's Jackmani 3 ekl218 poäng Nordström Sven-Inge

1996-10-12 Nedansiljan SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 1 kl.II172.5 poäng Sewerlid Christer

1996-10-12 Lidköping SBK
Storken's Alma 2 kl.I151 poäng Abrahamsson Christin

1996-10-12 Tranås SBK
Kepchers Honey Fowler 3 kl.I104 poäng Erlandsson Ebbe

1996-10-12 Strängnäs SBK
LPI Tidernas Tusensköna 1 kl.I173 poäng Hedberg Leif

1996-10-12 Hjo SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 1 kl.I164 poäng Hall Bengt-Evert

1996-10-12 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 kl.III111.5 poäng Lengfeldt Ulf
LPI Skyfly's Beam Tree 1 kl.I165 poäng Hansson Yvonne
Lisa 1 kl.I160.5 poäng Hansson Yvonne

1996-10-06 Örkelljunga SBK
LPI Amazing-Amelia 1 kl.I166 poäng Lindahl Christer

1996-10-06 Västerås SBK
LPI Fairybells Evening Star 1 kl.I170 poäng Botold Henry
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl260 poäng Lindfors Dick

1996-10-06 Uddevalla SBK
LP Minnows Page 3 ekl222.5 poäng Mellqvist Stig

1996-10-06 Sala SBK
Twelcots LinnÚa 1 kl.I162 poäng Almar Gunnar

1996-10-06 Olofström SBK
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 1 kl.II162.5 poäng Johansson Lars
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 ekl240.5 poäng Johansson Lars

1996-10-06 Forserum SBK
LPI Kamrats Gozzi-Gutt 2 kl.I157 poäng Gustavsson Ann

1996-10-06 Emmaboda SBK
Magic-Mystery 1 kl.I172 poäng Ottosson May

1996-10-06 V:a Medelpad SBK
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 ekl274 poäng Wiklund Stiven

1996-10-06 Botkyrka SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 kl.III263.5 poäng Hjort Mikael

1996-10-05 Kristinehamn SBK
Labb-Hamras Kasper 2 kl.I147 poäng Classon Gunnar

1996-10-05 Bengtsfors SBK
LPI Lufsen 1 kl.II160 poäng Larsson Christer

1996-10-05 Åsele SHU
Tjotte's Walkover 2 kl.I142 poäng Sundberg Britt

1996-10-05 Åre SBK
LPI Brown and Blackstars Daily Mail 1 kl.II165.5 poäng Olovsson Irén
Heavy Loader's Crash Boom Bang 1 kl.I162 poäng Olovsson Irén

1996-10-05 Västbo SBK
LP Sonakulls Benson 0 kl.III175 poäng Petersson Jonny
TJH Tranåsens Black Surprise 2 kl.I158.5 poäng Petersson Jonny

1996-10-05 Trollhättan SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 1 kl.III282.5 poäng Brolin Arne
LPI Sarapis Drusilla 1 kl.I168 poäng Brolin Arne
Storken's Alma 1 kl.I164.5 poäng Brolin Arne

1996-10-05 Särna/Idre SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 2 kl.II149 poäng Eklund Gunilla

1996-10-05 Lerum SBK
Labbret's Shamouti 1 kl.II160.5 poäng Edvardsson Stefan

1996-10-05 Hudiksvall SBK
HS 8553 Obman 0 kl.I0 poäng Johansson Anneli

1996-10-05 Enköping SBK
LPI Tidernas Tusensköna 1 kl.I172.5 poäng Jansson Eva

1996-10-05 Avesta SBK
Twelcots LinnÚa 3 kl.I132.5 poäng Eriksson Kent
LPI Precious Friend Master 1 kl.I178.5 poäng Eriksson Kent

1996-10-05 Botkyrka SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 3 kl.III213 poäng Johansson Björn

1996-09-29 Strängnäs SÖKK/SLKK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 1 kl.I181 poäng Hedberg Leif
LPI Hagnesta's Mosart 1 kl.I162 poäng Hedberg Leif
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl226 poäng Hedberg Leif

1996-09-29 Värnamo SBK
SE LCH LP SE JCH Like'ims Liberty 1 ekl255 poäng Ljungqvist Lars

1996-09-29 Stenungsund SBK
Rodarbal Lillans Pärta 3 kl.II131.5 poäng Olausson Erik
Quaqtaq's Wophe 2 kl.I151 poäng Lengfeldt Ulf
Gryningens Dextra 0 kl.I87 poäng Lengfeldt Ulf

1996-09-29 Matfors SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II126 poäng Nyström Hans-Erik
HS 8553 Obman 1 kl.I163 poäng Nyström Hans-Erik

1996-09-29 Askersund SBK
SE VCH LP Messmans Qela 1 kl.III268.5 poäng Persson Tomas
Tjotte's Walk On Bye 2 kl.I142.5 poäng Persson Tomas

1996-09-28 Laholm SBK
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 1 kl.III268 poäng Berg Roger

1996-09-28 Vimmerby SBK
LPI Tjotte's Spiderman 1 kl.II162.5 poäng Svensson Tomas
TJH LP Brantastigs Åliver 3 ekl194.5 poäng Larsson Birger

1996-09-28 Söderåsen SBK
TJH Goody-Goody's I'm Sweet 1 kl.I167 poäng Brandin Thomas

1996-09-28 Lysekil SBK
Berntssons Handsome 1 kl.I178 poäng Andersson Jan

1996-09-28 Ed SBK
LPI Paulina Victor 1 kl.II165 poäng Roos Rolf
SE VCH Minnows Stephanie 2 kl.I159 poäng Roos Rolf

1996-09-28 Balsta SÖKK/ELKK
LPI LPII Knallhatten's Santa Ana 0 kl.II0 poäng Hellberg Ingrid
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 1 kl.I172 poäng Heikkilä Viljo
LPI Hagnesta's Mosart 1 kl.I172 poäng Heikkilä Viljo
Hut's Frisco 1 kl.I171.5 poäng Heikkilä Viljo
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl273.5 poäng Hedberg Leif

1996-09-28 Balsta SÖKK/ELKK
LPI LPII Knallhatten's Santa Ana 2 kl.II151 poäng Hedberg Leif
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 2 kl.I153 poäng Sten-Andersson Ulla
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.I142.5 poäng Sten-Andersson Ulla
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl257.5 poäng Hellberg Ingrid

1996-09-22 Sthlm Sö SBK
LPI Messmans Quinni 0 kl.III184.5 poäng Rasmussen Leif

1996-09-22 Lund SBK
Robust Glory Days 2 kl.I157 poäng Nilsson Agne
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 1 kl.I180 poäng Ahlberg Alf
Bamse 1 kl.I163.5 poäng Ahlberg Alf

1996-09-22 Karlshamn SBK
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 2 kl.II142 poäng Cederquist Göran
Labbegården's Joyful Miss Tilda 3 kl.I126.5 poäng Cederquist Göran
Magic-Mystery 2 kl.I155.5 poäng Cederquist Göran
HS 8497 Nurre 2 kl.I149.5 poäng Cederquist Göran
LPI Lyckåtorps Hermod 1 kl.I167 poäng Cederquist Göran
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 3 ekl211 poäng Lundin Carina
LPI SE LCH Ritou's Lady-Athena 1 ekl262.5 poäng Lundin Carina

1996-09-21 Ödeshög ÖKK
Summer Night's Shipwreck A Pair 2 kl.I145.5 poäng Nilsson Berth

1996-09-21 Sandviken SBK
LPI Eatons Ulrica 1 kl.II164 poäng Landström Bernt

1996-09-21 Kungsbacka SBK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 1 kl.II174 poäng Furvik Gunnar
Lisa 3 kl.I130 poäng Furvik Gunnar
LPI Skyfly's Beam Tree 1 kl.I179 poäng Furvik Gunnar
LP Laringens Rambo 3 ekl201 poäng Claesson Åke

1996-09-21 Sätra STOKK/APOLLOGR
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 1 kl.II190 poäng Rosendahl Sonja
Kullaholm's Karl Lejonhjärta 2 kl.I148.5 poäng Ferm Gunnel

1996-09-21 Tyresö SHU
LPI Messmans Quinni 2 kl.III224.5 poäng Johansson Mats

1996-09-18 Gbg/Mölndal SBK
Lebaz Nicke 3 kl.I138 poäng Hallberg Bengt
LPI Skyfly's Beam Tree 1 kl.I179.5 poäng Eliasson Lennart
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 ekl224.5 poäng Fröjd Bengt

1996-09-15 Bollnäs SBK
LPI Rainstone Papaya 1 kl.III262 poäng Persson Per-Inge
Searover Deinhart Lila 1 kl.I173 poäng Persson Per-Inge

1996-09-15 V:a Medelpad SBK
HS 8553 Obman 2 kl.I156.5 poäng Olovsson Irén

1996-09-15 Ockelbo SBK
LPI Eatons Ulrica 3 kl.II125 poäng Andersson Lennart

1996-09-15 Ljungby SBK
Torbjörnahults Ego 3 kl.I106.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko
Mandylike's Mindful Mate 2 kl.I159.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

1996-09-15 Heby SBK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.I148 poäng Höglund Tim
Twelcots LinnÚa 2 kl.I143.5 poäng Höglund Tim

1996-09-15 Burlöv SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 0 kl.III177 poäng Wendt Bertil
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 3 kl.I134 poäng Ström Tommy
Bamse 2 kl.I147.5 poäng Ström Tommy
Robust Glory Days 2 kl.I144.5 poäng Ström Tommy
Kroppsmarkens Favourite Musician 0 kl.I0 poäng Ström Tommy

1996-09-15 Sölvesborg SBK
LP Torbjörnahults Dixie 3 kl.II139.5 poäng Hällgren Nils
SE LCH Donna 1 kl.I173 poäng Hällgren Nils

1996-09-14 Katrineholm SBK
SE VCH Ciekawa's Be My Friend 1 kl.I162 poäng Nilsson Börje

1996-09-14 Växjö SBK
Labbegården's Joyful Miss Tilda 0 kl.I99 poäng Larsson Tommy
Aya 0 kl.I0 poäng Larsson Tommy

1996-09-14 Njurunda SBK
LPI Pikette Coulinne 0 kl.II89 poäng Larsson Claes

1996-09-14 Munkedal SBK
LP Minnows Page 2 ekl251 poäng Hyrén Bertil
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 1 ekl270 poäng Hyrén Bertil

1996-09-14 Karlsborg SBK
TJH Transångens Day of Grace 2 kl.I142 poäng Forsberg Karl-Erik

1996-09-14 Järvsö SBK
Tailpiece Belesar 3 kl.III214.5 poäng Cedendahl Bert

1996-09-14 Borlänge SBK
LPI LPII Labbret's Cornetta 2 kl.II148 poäng Eklund Gunilla

1996-09-14 Lilla Edet SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III215 poäng Eliasson Lennart
Traneks Amy 0 kl.II76 poäng Eliasson Lennart
Rodarbal Bertas Blåkärrhök 3 kl.I128.5 poäng Åklint Leif
Quaqtaq's Wophe 2 kl.I151 poäng Åklint Leif
LPI Skyfly's Beam Tree 2 kl.I149 poäng Åklint Leif
Rodarbal Nadjas Milly 2 kl.I145.5 poäng Åklint Leif
Basse 0 kl.I77.5 poäng Åklint Leif

1996-09-08 Sofiero SKK
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 kl.II172.5 poäng Prahl Leif

1996-09-08 Åhus SBK
LPI Holly-Blue Dizzy Miss Lizzy 1 kl.III263.5 poäng Samuelsson Ragnar
LPII LP Aurora 1 kl.III256 poäng Samuelsson Ragnar

1996-09-08 Mullsjö SBK
TJH Highstones Taken By Surprise 3 kl.I129.5 poäng Samuelsson Christer
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 2 kl.I148 poäng Samuelsson Christer

1996-09-08 Mora SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 1 kl.II175 poäng Englund Gunnar

1996-09-08 Göteborgsavd SBK
LPI Lorca's Emma 1 kl.II164 poäng Hildebrand Lars

1996-09-08 Bro/Håbo SBK
Country Song's View of Elegance 3 kl.I133.5 poäng Holmberg Eva
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.I159 poäng Holmberg Eva

1996-09-08 Västerås WKK/VKK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.I148 poäng Lindfors Dick
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl242.5 poäng Lindfors Dick

1996-09-07 Strömsund SBK
HS Ibella 3 kl.III216.5 poäng Eliasson Ulla
Heavy Loader's Crash Boom Bang 1 kl.I178.5 poäng Eliasson Ulla

1996-09-07 Kramfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 1 kl.I177 poäng Jonsson Allan

1996-09-07 Falun SBK
Cresendos Lingon 2 kl.III249 poäng Fältman Charlie
LPI Thornbreaker's Thrill Me 3 kl.II127 poäng Fältman Charlie

1996-09-07 Sthlm Gärdet STOKK/SLKK
LPI LPII Knallhatten's Santa Ana 2 kl.II156.5 poäng Lindgren Olle

1996-09-07 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 2 kl.I154 poäng Lundholm Lars

1996-09-06 Vara/Grästorp SBK
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 0 ekl0 poäng Svensson Bo

1996-09-01 Eskilstuna SBK
SE VCH Ciekawa's Be My Friend 2 kl.I154.5 poäng Larsson Kjell

1996-08-31 Sandviken SKK
HS Lava 2 kl.I146 poäng Skog Lennart

1996-08-31 Ale SBK
LPI Wimsey's Spruce 3 kl.II122 poäng Lengfeldt Ulf
Atlas 2 kl.I142.5 poäng Merenius Johnny

1996-08-31 Tidaholm SBK
DatsrÚges Pinnochio 3 kl.I128.5 poäng Persson Per-Rune

1996-08-31 Sommenbygden SBK
LPI Tjotte's Spiderman 0 kl.II97 poäng Karlsson Gun Britt-M

1996-08-31 Huskvarna SMÖKK/HHK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 2 ekl228 poäng Andersson Birger

1996-08-30 Enköping SBK
Kamrats Knep-K 0 kl.III177.5 poäng Christiansson Kriste
LPI LPII Labbret's Cornetta 2 kl.II154 poäng Karlsson Sven Olof

1996-08-27 Strängnäs SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl280 poäng Hellberg Ingrid

1996-08-25 Höganäs SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 1 kl.III260 poäng Nilsson Bertil
LP Vapplarnas Primus-Motor 3 kl.II126.5 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 1 kl.I162 poäng Sjöstrand Yvonne
SE LCH LP Like'ims Lisette 1 ekl274.5 poäng Nilsson Bertil

1996-08-25 Åre/Föllinge SBK
Heavy Loader's Crash Boom Bang 1 kl.I170 poäng Jonsson Allan

1996-08-25 Uppsala SBK
Country Song's View of Elegance 2 kl.I156 poäng Antehed Gunnel

1996-08-25 Norrköping SKK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 3 kl.III216.5 poäng Franzén Ingvar
Cilla 3 kl.I112 poäng Franzén Ingvar

1996-08-25 Gävle SBK
Follybreeze Harriot 2 kl.I158.5 poäng Skoog Lennart
Twelcots LinnÚa 2 kl.I148 poäng Skoog Lennart

1996-08-24 Gräfsnäs SSRK-V
SE VCH LP Transångens Activ Baby 2 kl.II159 poäng Mellqvist Stig
Fit For Fight's Bombi 3 kl.I133.5 poäng Mellqvist Stig

1996-08-24 Malmö SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 3 ekl203.5 poäng Björkman Claes

1996-08-24 Norrköping SKK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 0 kl.III189 poäng Franzén Ingvar

1996-08-24 Örebro SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 kl.III235.5 poäng Erixson Roger
TJH Berntssons Jackpot 3 kl.I119 poäng Erixson Roger

1996-08-24 Gävle SBK
Cresendos Lingon 2 kl.III238 poäng Gunnarsson Sven E
LPI LPII Labbret's Cornetta 3 kl.II119 poäng Gunnarsson Sven E

1996-08-23 Saxnäs SBK
Loving Will's Easter Witch 2 kl.II155.5 poäng Lindholm Lars
LPI Labbegården's Joyful Jarvis 2 kl.II143 poäng Lindholm Lars

1996-08-21 Väsby SBK
LPI Cherry-Flip 0 kl.II97.5 poäng Rogneholt Inger

1996-08-21 Matfors SBK
HS 8553 Obman 2 kl.I156 poäng Andersson John-Åke

1996-08-18 Vänersborg SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 1 kl.II184.5 poäng Samuelsson Ingvar

1996-08-18 Askersund SKK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 3 kl.III192.5 poäng Jernestål Ulf

1996-08-18 Älvsby SBK
SE VCH LPI Karlsängens Fund of Experience 1 kl.III272.5 poäng Berglund Inger

1996-08-18 Hörby SBK
TJH LPI Roekull Chezz 2 kl.II147.5 poäng Nordström Åke
LPI Zurre 1 kl.I174 poäng Nilsson Ewa
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 1 kl.I169 poäng Nordström Åke

1996-08-18 Habo SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 2 kl.I155 poäng Persson Pelle

1996-08-18 Enköping SBK
LPI Tidernas Tusensköna 2 kl.I148 poäng Karlsson Sven-Olov

1996-08-18 Angered SBK
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 ekl226.5 poäng Claesson Åke

1996-08-18 Strängnäs SÖKK/SLKK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.I147 poäng Hellberg Ingrid
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 1 kl.I176 poäng Hellberg Ingrid

1996-08-17 Askersund SKK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 0 kl.III178.5 poäng Jernestål Ulf

1996-08-17 Kopparberg SBK
Precious Friend Clean Strike 3 kl.I108 poäng Gustavsson Pirjo

1996-08-17 Eskilstuna SBK
Hut's Frisco 3 kl.I139 poäng Larsson Kjell

1996-08-17 Enköping SBK
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.I152 poäng Christiansson Kriste

1996-08-16 Tierp SBK
LPI Eatons Ulrica 2 kl.II159 poäng Eriksson Torbjörn
LPI LPII Labbret's Cornetta 2 kl.II143 poäng Eriksson Torbjörn

1996-08-16 Timrå SBK
LPI Pikette Coulinne 0 kl.II0 poäng

1996-08-14 Balsta SÖKK/ELKK
LPI Hagnesta's Mosart 1 kl.I174 poäng Sten-Andersson Ulla
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl287.5 poäng Nordgren Jan

1996-08-11 Hofors SBK
LPI Eatons Ulrica 2 kl.II148 poäng Johansson Anette

1996-08-11 Helsingborg SBK
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 2 kl.I143.5 poäng Bengtsson Sten
Ugerups Fame 0 kl.I83 poäng Bengtsson Sten

1996-08-11 Alvesta SMÖKK/AHK
LP Athos 2 kl.III241.5 poäng Karlsson Valdemar

1996-08-10 Föllinge SBK
Tjotte's Walk On Bye 2 kl.I146 poäng Olovsson Irén

1996-08-10 Landskrona SBK/AFB
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 3 kl.III200.5 poäng Nilsson Bertil
TJH LPI Roekull Chezz 2 kl.II157 poäng Prahl Erik
TJH Kullaholm's Hemulen 2 kl.II150 poäng Prahl Erik
TJH Kullaholm's Prussiluskan 2 kl.I154 poäng Prahl Erik
Robust Glory Days 1 kl.I167.5 poäng Prahl Erik

1996-08-09 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 0 kl.II0 poäng Forslund Lars-Göran

1996-08-09 Kungälv SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 1 kl.II181.5 poäng Lindblad Sverker
Quaqtaq's Wophe 2 kl.I147.5 poäng Segerdahl Lennart
Paulina Ölle 1 kl.I171.5 poäng Eliasson Lennart
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 ekl236.5 poäng Gustavsson Willy

1996-08-07 Mälarö SBK
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.I154 poäng Vesterlund Rune

1996-08-07 Lysekil SBK
TJH Airotkivs Jack Dempsey 3 kl.II132.5 poäng Samuelsson Ingvar

1996-08-04 Tidaholm SBK
DatsrÚges Pinnochio 3 kl.I125.5 poäng Persson Per-Rune

1996-08-03 Bengtsfors SBK
LPI Paulina Victor 1 kl.I182 poäng Brolin Arne

1996-08-03 Osby SBK
LP Vapplarnas Primus-Motor 1 kl.II161.5 poäng Ahlqvist Barry

1996-08-03 Borlänge SBK
Cassatas Harmony Heather 3 kl.I125 poäng Skoglund Marianne

1996-08-02 V:a Medelpad SBK
Colas Ottilia 1 kl.II171 poäng Andersson John-Åke
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 ekl284 poäng Andersson John-Åke

1996-08-01 Roslagen SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.I175 poäng Andersson Rolf
LPI Fairybells Evening Star 1 kl.I170.5 poäng Andersson Rolf
Rockdove's Sharona 0 kl.I79 poäng Andersson Rolf

1996-08-01 Nybro SBK
LP Athos 1 kl.III261.5 poäng Lindholm Lars

1996-07-28 Ronneby SKK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III195.5 poäng Olsson Christer

1996-07-28 Tingsryd SBK
Magic-Mystery 3 kl.I124.5 poäng Melin John
Calle-Nalle 3 kl.I118.5 poäng Svensson Ingrid
HS 8497 Nurre 3 kl.I110 poäng Melin John
SE LCH Donna 1 kl.I160.5 poäng Svensson Ingrid
Labbegården's Joyful Miss Tilda 1 kl.I160 poäng Melin John

1996-07-27 Ransäter SKK
LPI Lufsen 2 kl.II156 poäng Madsen Inger Marie
Hopp&tass Hamlet 3 kl.I128 poäng Madsen Inger Marie

1996-07-27 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.I166 poäng Thorman Staffan

1996-07-27 Bollnäs SBK
Tailpiece Belesar 0 kl.III0 poäng Åkerblom Stig
LPI Arrac 3 kl.I134 poäng Landström Bernt

1996-07-27 Askersund SBK
SE VCH LP Messmans Qela 2 kl.III239.5 poäng Gimby Stig
TJH Transångens Day of Grace 3 kl.I128 poäng Persson Tomas

1996-07-26 Råådalen SBK
SE VCH Månstorps Avena 1 kl.II171.5 poäng Ahlqvist Barry
Robust Glory Days 1 kl.I164 poäng Persson Rolf

1996-07-25 Nedansiljan SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 1 kl.I180.5 poäng Sewerlid Christer

1996-07-23 Hudiksvall SBK
HS 8553 Obman 2 kl.I156 poäng Ulander Kurt Ove

1996-07-20 Mariestad SBK
TJH LPI Glensheen Montelimar 1 kl.I174 poäng Johansson Karl-Erik
Twigg's Austin 1 kl.I165.5 poäng Johansson Karl-Erik

1996-07-19 Åsele SBK
Tjotte's Walkover 3 kl.I120 poäng Sundberg Fraenk Jimm
HS 8553 Obman 2 kl.I148.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm

1996-07-19 Kumla SBK
TJH LPI Glensheen Montelimar 1 kl.I161.5 poäng Eklund Solveig

1996-07-19 Kinda SBK
Ahead We Go Country Lad 1 kl.I168.5 poäng Danielsson Lars

1996-07-19 Hässleholm SBK
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 3 kl.II121 poäng Bjädefors Jan
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 0 ekl145.5 poäng Rylander Lars

1996-07-17 Oxie SBK
Lougin Linnet 3 kl.I130 poäng Ahlberg Alf

1996-07-17 Åhus SBK
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 2 kl.II149 poäng Jönlid Anders
LPI Like'ims Mozart 1 kl.II175 poäng Jönlid Anders
Abbey 1 kl.I172.5 poäng Nilsson Agne
TJH Utnäs Gorgon Zola 1 kl.I163.5 poäng Nilsson Agne

1996-07-17 Strömstad SBK
LP Minnows Page 2 ekl233 poäng Fransson Claes-Göran

1996-07-14 Ed SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 kl.III160.5 poäng Johansson Anders
LPI Paulina Victor 3 kl.I128.5 poäng Johansson Anders

1996-07-14 Östersund SKK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 2 kl.III226.5 poäng Johansson Allan

1996-07-14 Årjäng SBK
Highstones Nice Hennessy 2 kl.I154 poäng Bodin Margoth

1996-07-14 Kalmar SBK
LPI LPII Robust Hot Love 2 kl.II159 poäng Kronqvist Carina

1996-07-14 Halmstad SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 3 kl.III193 poäng Svensson Sven-Olof
TJH Dusty 2 kl.II140 poäng Söderqvist Bengt
Airotkivs King of The Sea 3 kl.I105 poäng Eriksson Lennart

1996-07-13 Östersund SKK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 2 kl.III232 poäng Jonsson Allan

1996-07-13 Årjäng SBK
LPI Lufsen 2 kl.II154.5 poäng Johansson Kjell

1996-07-13 Njurunda SBK
HS 8553 Obman 2 kl.I156 poäng
SE BCH Caccia Tico-Tico 1 kl.I162.5 poäng

1996-07-13 Halmstad SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 kl.III229 poäng Andersson Mats
Volvov's Oliver 3 kl.I121 poäng Brorsson Kenneth
Airotkivs King of The Sea 3 kl.I104.5 poäng Söderqvist Bengt

1996-07-13 Hallstahammar SBK/AFB
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.I157 poäng Hulth Anders

1996-07-12 Uddevalla SBK
LP Bhalgairs Fanny Hill 3 kl.III220 poäng Hyrén Bertil
TJH Rodarbal Bertas Ninja 1 kl.II170.5 poäng Hyrén Bertil
Paulina Ölle 1 kl.I188 poäng Lundmark Sven-Oskar
Fit For Fight's Bombi 1 kl.I168 poäng Lundmark Sven-Oskar

1996-07-12 Tollarp SBK
Lougin Linnet 2 kl.I143 poäng Nilsson Ingvar
SE LCH Donna 1 kl.I171 poäng Nilsson Ingvar

1996-07-10 Säffle SBK
LPII Rodarbal Bells Blåögda Bodil 1 kl.II172 poäng Isebark Conny

1996-07-10 Färgelanda SBK
Fit For Fight's Bombi 2 kl.I156.5 poäng Ernle Marianne

1996-07-07 Piteå SKK
NO VCH Volares Faithful Fallon 2 kl.III224.5 poäng Kratz Åke
NO VCH Berggrabben's Violetta 0 kl.II86 poäng Kratz Åke
TJH LPI Rocksteady Smoke Rings 1 kl.I174.5 poäng Kratz Åke

1996-07-07 Bjuv SBK
Brantastigs Yrsa 2 kl.I152 poäng Svensson Ronny
Bökardalens Don Pedro 1 kl.I181 poäng Svensson Ronny
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 1 kl.I167 poäng Sjöstrand Yvonne

1996-07-07 Vadstena SBK
Gryningens Discus 1 kl.II173 poäng Martens Lena
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II167 poäng Martens Lena

1996-07-07 Malung SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 2 kl.I159 poäng Gudmunds Laila

1996-07-07 Strängnäs SÖKK/SLKK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 2 kl.I153 poäng Hellberg Ingrid
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.I147 poäng Hellberg Ingrid

1996-07-06 Piteå SKK
NO VCH Volares Faithful Fallon 2 kl.III238 poäng Larsson Jens
NO VCH Berggrabben's Violetta 2 kl.II151.5 poäng Larsson Jens
TJH LPI Rocksteady Smoke Rings 1 Hp kl.I188 poäng Larsson Jens

1996-07-06 Bjuv SBK
LPI Winston 3 kl.II129 poäng Ahlqvist Barry
Bökardalens Don Pedro 2 kl.I159 poäng Sjöstrand Yvonne
Brantastigs Yrsa 2 kl.I157 poäng Vinkvist Lennart

1996-07-06 Varberg SBK
Mallis Equis 3 kl.II123.5 poäng Eliasson Lennart
TJH Bökardalens Diana Ross 3 kl.I137 poäng Wallin Åke
Mandylike's Keen King 2 kl.I159 poäng Wallin Åke

1996-07-06 Malmö SBK
Bamse 3 kl.I120 poäng Sommarin Christer

1996-07-05 Mjölby SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II168.5 poäng Klasson Göran

1996-07-05 Veberöd SBK
LPI LPII Robust Hot Love 2 kl.II142.5 poäng Wessman Göran
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 2 kl.I158 poäng Persson Stig
Robust Glory Days 2 kl.I145 poäng Persson Stig

1996-07-05 Lindesberg SBK
TJH Berntssons Jackpot 2 kl.I146.5 poäng Rikse Gunnel

1996-07-03 Uppsala SBK
Pikette Mint Tea 1 kl.II161 poäng Eriksson Torbjörn
Country Song's View of Elegance 2 kl.I143 poäng Rogneholt Inger
LPI Tidernas Tusensköna 1 kl.I170 poäng Lund Rolf
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 0 ekl0 poäng Berg Marita

1996-07-03 Emmaboda SBK
Labbegården's Joyful Miss Tilda 2 kl.I149 poäng Larsson Solbritt

1996-07-02 Bollnäs SBK
Hut's Bella-Mia 2 kl.II149 poäng Cedendahl Bert
LPI Gyllene Horden's Svea Hund 1 kl.II160.5 poäng Cedendahl Bert

1996-06-30 Borås SKK
LPI Tjotte's Spiderman 0 kl.II68 poäng Gustavsson Stig E

1996-06-30 Östhammar SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 0 ekl0 poäng Lund Rolf

1996-06-30 Tierp SBK
LPI LPII Labbret's Cornetta 3 kl.II138 poäng Rosén Solveig

1996-06-29 Vimmerby SBK
LPI Thornbreaker's Thrill Me 1 kl.I177 poäng Svensson Tomas

1996-06-29 Fagersta SBK
Country Song's View of Elegance 3 kl.I130.5 poäng Eriksson Britt-Marie

1996-06-28 Sydöstra Skåne SBK
TJH LPI Vettisens Isidor 0 kl.II95 poäng Jönlid Anders
TJH Utnäs Gorgon Zola 3 kl.I114 poäng Jönsson Arne
Arramis 2 kl.I147 poäng Jönsson Arne
Woodcocks Harley-D Low Rider Custom 1 kl.I171 poäng Jönsson Arne
LPI Zurre 1 kl.I162 poäng Jönsson Arne
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 0 kl.I0 poäng Jönsson Arne

1996-06-28 Göinge/Broby SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III217 poäng Ekberg Stig
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 1 kl.III258 poäng Ekberg Stig
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 3 kl.II137.5 poäng Bjädefors Jan
Abbey 1 kl.I179 poäng Bjädefors Jan

1996-06-28 Töreboda SBK
SE VCH LP Messmans Qela 2 kl.III244 poäng Lindgren Leif
Tjotte's Walk On Bye 0 kl.I0 poäng Oskarsson Per

1996-06-28 Värnamo SBK
LP Athos 2 kl.III253.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

1996-06-28 Munkedal SBK
Monk Valley Maskot 3 kl.I122 poäng Fagerberg Bengt
Gryningens Dextra 1 kl.I170 poäng Fagerberg Bengt

1996-06-28 Alingsås SBK
LPI Wimsey's Spruce 2 kl.II158.5 poäng Alaby Kjell-Arne
TJH Rodarbal Bertas Ninja 1 kl.II178 poäng Alaby Kjell-Arne
Rodarbal Ninjas Smulan 1 kl.I190 poäng Artursson Gun-Britt
Rodarbal Bertas Blåkärrhök 1 kl.I170.5 poäng Artursson Gun-Britt

1996-06-26 Rödeby SBK
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 kl.III237 poäng Lundin Carina
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 3 kl.II139.5 poäng Olsson Christer
LPI Lyckåtorps Hermod 2 kl.I156 poäng Olsson Christer
TJH Lyckåtorps Geirröd 2 kl.I142.5 poäng Olsson Christer

1996-06-25 Strängnäs SBK
O'Sofinas Mr Been 2 kl.I147.5 poäng Johansson Björn
Hut's Frisco 2 kl.I144 poäng Johansson Björn

1996-06-23 Vara/Grästorp SBK
LP Bhalgairs Fanny Hill 0 kl.III172 poäng Andersson Per-Olof
LPI Paulina Älmer 1 kl.I164.5 poäng Andersson Per-Olof

1996-06-23 Simrishamn SBK
LPII LP Aurora 2 kl.III233 poäng Jönsson Kjell
Woodcocks Harley-D Low Rider Custom 1 kl.I178 poäng Jönlid Anders

1996-06-23 Karlskrona SBK
TJH Utnäs Gorgon Zola 2 kl.I149 poäng Bark Ingemar

1996-06-19 Södertälje SBK
Drögstas Bomb 3 kl.I131 poäng Brink Yvonne
Basilicus Black Aussie Mike 1 kl.I175 poäng Brink Yvonne

1996-06-19 Sundsvall SBK
HS 8293 Nestor 3 kl.II113.5 poäng Nyström Hans-Erik

1996-06-16 Kungälv SBK/AFC
Mallis Equis 2 kl.II146.5 poäng Olausson Erik

1996-06-16 Katrineholm SBK
LPI AspallÚn's Benson 2 kl.I144 poäng Alfredsson Jan

1996-06-16 Ed SBK
LPI Lufsen 2 kl.II141 poäng Johansson Anders

1996-06-16 Älmhult SBK
LP Athos 2 kl.III229.5 poäng Melin John
Mandylike's Many Moments 1 kl.I166 poäng Fridén Arne

1996-06-16 Luleå SBK
SE JCH Sköra's Black Beauty 3 kl.I137 poäng Sejnell Karin
Begin's Virginia 0 kl.I87 poäng Sejnell Karin

1996-06-16 Sandviken SBK
LPI Eatons Ulrica 1 kl.II167 poäng Walentowski Sigfrid

1996-06-16 Ronneby SBK
LPII LP Aurora 2 kl.III239.5 poäng Perslöv Claes
LPI Lyckåtorps Hermod 1 kl.I176 poäng Karlsson Hardy

1996-06-16 Kalmar SBK
LPI Bellmaker's Belltonia 2 kl.I149 poäng Johansson Hans

1996-06-16 Huskvarna SMÖKK/HHK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 0 kl.III153 poäng Gustavsson Bengt
Kepchers Honey Fowler 3 kl.I133 poäng Gustavsson Bengt
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 ekl283 poäng Gustavsson Bengt

1996-06-15 Avesta SKK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 0 kl.III168 poäng Fältman Charlie

1996-06-15 Åsele SHU
Tjotte's Walkover 2 kl.I144 poäng Sundberg Britt

1996-06-15 Strömsund SBK
HS Ibella 2 kl.III231.5 poäng Bryne Lisbet

1996-06-15 Ronneby SBK
Labruzz Georgia On My Mind 1 kl.II163.5 poäng Lundin Carina
LPI Lyckåtorps Hermod 1 kl.I179 poäng Lundin Carina

1996-06-15 Osby SBK
Torbjörnahults Ego 0 kl.I94 poäng Prahl Erik

1996-06-15 Hultsfred SBK
Glimmingens Freja 3 kl.I120 poäng Danielsson Lars
Basilicus Tide The Magic One 3 kl.I110 poäng Danielsson Lars

1996-06-15 Hjo SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 1 kl.I161.5 poäng Andersson P-O

1996-06-15 Finspång SBK
TJH LPI Glensheen Montelimar 1 kl.I162 poäng Fridh Ingemar

1996-06-15 Danderyd/Täby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.I172 poäng Hemström Yvonne
Basilicus Black Aussie Mike 1 kl.I170 poäng Hemström Yvonne
Searover Funny Girl 1 kl.I162 poäng Hemström Yvonne

1996-06-15 Angered SBK
LPI Lorca's Emma 3 kl.II110 poäng Johansson Berit
Splendiferous Chocolate-Girl 3 kl.I132 poäng Åklint Leif
LP Laringens Rambo 0 ekl173.5 poäng Johansson Berit
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 0 ekl173 poäng Johansson Berit

1996-06-15 Aneby SBK
LPI Tjotte's Spiderman 2 kl.II154 poäng Andersen Anita

1996-06-14 Boden SBK
Molle 3 kl.I136.5 poäng Åström Pia

1996-06-14 Östersund SBK
HS 8553 Obman 2 kl.I156 poäng Eliasson Ulla
Tor 1 kl.I173 poäng Eliasson Ulla

1996-06-14 Skövde SBK
Dragon 1 kl.I163 poäng Klaar Karlerik

1996-06-14 Lomma SBK
Kroppsmarkens Buff Beauty 2 kl.I155 poäng Ahlberg Alf
SE VCH TJH Nice Ninas Lillan 2 kl.I153.5 poäng Ström Tommy
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 1 kl.I173 poäng Lindergård Per
LPI Benliz Lennox's Laddie 1 kl.I173 poäng Lindergård Per
TJH LPI Roekull Chezz 1 kl.I170 poäng Ahlberg Alf

1996-06-14 Holmsund SBK
SE VCH TJH Josefin 1 kl.III258 poäng Johansson Ingemar
TJH LPI Rocksteady Smoke Rings 1 kl.I171 poäng Palmqvist Maria

1996-06-14 Hallsberg SBK
TJH Berntssons Jackpot 2 kl.I155 poäng Henning Lili Anne

1996-06-13 Ludvika SBK
Hopp&tass Hamlet 2 kl.I143.5 poäng Jespersen Alf

1996-06-13 Solna/Sundbyber SBK
Basilicus Black Aussie Mike 2 kl.I157 poäng Karlsson Bengt

1996-06-12 Matfors SBK
HS 8553 Obman 2 kl.I146 poäng Olsson Håkan

1996-06-09 Mälarö SBK
Goody-Goody's Gold Coin 2 kl.II145.5 poäng Johansson Mats

1996-06-09 Malmen SBK
Vasalls Aramis 0 kl.I42.5 poäng Majlöv Dan

1996-06-09 Karlskrona SBK
LPI Lyckåtorps Hermod 2 kl.I153 poäng Blomdahl Börge

1996-06-09 Hedemora/Säter SBK
LPI Precious Friend Master 3 kl.I132 poäng Bergström Bo

1996-06-09 Bollnäs SBK
LPI Gyllene Horden's Svea Hund 3 kl.II137.5 poäng Larsson Georg
HS 8553 Obman 2 kl.I145.5 poäng Larsson Georg

1996-06-08 Valdemarsvik SBK
LPI Thornbreaker's Thrill Me 1 kl.I165 poäng Ryttse Katinka

1996-06-08 Töreboda SBK
LPI DatsrÚges Magnum Bonum 3 kl.II135 poäng Hagstedt Per

1996-06-08 Mälarö SBK
Basilicus Black Aussie Mike 1 kl.I180 poäng Blom Anders

1996-06-08 Lesseboorten SBK
SE JCH Moorman's Tamara P 3 ekl210.5 poäng Evhammar Roland

1996-06-08 Kiruna SBK
Lillimar's Sunflower 1 kl.II173.5 poäng Hagstedt Lennart

1996-06-08 Halmstad SBK
Airotkivs King of The Sea 3 kl.I124 poäng Hedenberg Birgitta

1996-06-08 Borås SBK
Lebaz Nikita 3 kl.I125 poäng Johansson S A
LPI Lebaz Black Girl 2 kl.I155.5 poäng Johansson S A
SE VCH Häråsens Agnes 1 kl.I162 poäng Johansson S A

1996-06-08 Hörby SBK
TJH Utnäs Gorgon Zola 2 kl.I158 poäng Petersson Lars
TJH LPI Roekull Chezz 1 kl.I164 poäng Petersson Lars

1996-06-07 Mullsjö SBK
DatsrÚges Pinnochio 1 kl.I174.5 poäng Persson Per-Rune
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 2 ekl237.5 poäng Våring Arne

1996-06-07 Lerum SBK
TJH Airotkivs Jack Dempsey 3 kl.II124.5 poäng Merenius Johnny
Labbret's Shamouti 1 kl.I184 poäng Persson Kenneth

1996-06-06 Oxelösund SBK
Searover O'brian 2 kl.I142 poäng Löfgren Roger
Modus Vivendis Lord of The Woods 1 kl.I166.5 poäng Löfgren Roger

1996-06-05 Strängnäs SÖKK/SLKK
LPI Hagnesta's Mosart 3 kl.I130 poäng Slotthed Kenth
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl276 poäng Alfredsson Jan

1996-06-05 Göteborgsavd SBK
Volvov's Oliver 3 kl.I136 poäng Brocker Björn
Lebaz Nikita 3 kl.I135 poäng Larsson Hasse
LPI Lebaz Black Girl 3 kl.I130 poäng Brocker Björn

1996-06-04 N:a Gotland SBK
TJH Labolina 2 kl.II158 poäng Nylander Marie
LPI Pärlkustens Ronja 1 kl.I167.5 poäng Nylander Marie

1996-06-03 Knivsta SBK
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 1 kl.I177 poäng Hammebring Åke
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 0 ekl117 poäng Thorman Staffan

1996-06-03 Botkyrka SBK
Basilicus Black Aussie Mike 3 kl.I135 poäng Olsson Göran

1996-06-02 Uddevalla SBK
LP Bhalgairs Fanny Hill 3 kl.III212.5 poäng
Paulina Ölle 1 kl.I187 poäng Bucklin Lars
Fit For Fight's Bombi 1 kl.I170.5 poäng Bucklin Lars

1996-06-02 Malmö SBK
Arramis 3 kl.I115 poäng Prahl Erik
LPI Holly-Blue Rocky Raccoon 1 kl.I175 poäng Prahl Erik

1996-06-02 Landskrona SBK
TJH Benliz Baron Basil 3 kl.I130 poäng Brandin Thomas
Blue Scania Attila 0 kl.I89 poäng Brandin Thomas

1996-06-02 Kramfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 2 kl.I149.5 poäng Lundmark Göran

1996-06-02 Kalmar SBK
Lill Huldas Hedda 1 kl.II174 poäng Johansson Hans
LPI LPII Destinys Fenix 3 kl.I133.5 poäng Johansson Hans

1996-06-01 Linköping SKK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 1 Hp kl.II164.5 poäng Sundberg Leif

1996-06-01 Nässjö SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 1 ekl267 poäng Erlandsson Ebbe

1996-06-01 Lilla Edet SBK
LPI Paulina Dino 2 kl.II149.5 poäng
Rodarbal Bertas Blåkärrhök 2 kl.I156.5 poäng
Gryningens Dextra 2 kl.I156 poäng
Rodarbal Ninjas Smulan 1 kl.I171 poäng

1996-06-01 Järvsö SBK
Tailpiece Belesar 2 kl.III234 poäng Cedendahl Bert

1996-06-01 Visättra STOKK/APOLLOGR
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 3 kl.I128 poäng Nordlander Lennart

1996-05-31 Partille SBK
Rodarbal Lillans Pärta 3 kl.II138 poäng Åklint Leif
LPI Övenstorps Johnnie Walker 3 kl.I135.5 poäng Svanstedt Eva
LPI LPII Matsers Billy 1 kl.I172 poäng Svanstedt Eva

1996-05-31 Lidköping SBK
Storken's Alma 1 kl.I160 poäng Abrahamsson Christin

1996-05-31 Höganäs SBK
LPI Like'ims Pandora 1 kl.II166 poäng Prahl Erik
Heavy Loader's Send in The Clowns 3 kl.I123 poäng Bengtsson Sten
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 2 kl.I158 poäng Bengtsson Sten

1996-05-31 Östhammar SBK
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 1 kl.I180 poäng Gustavsson Ann-Marie

1996-05-31 Umeå SBK
Khamse's Pen Pusher 3 kl.I133 poäng Grehn Anette

1996-05-31 Skurup SBK
Robust Porsche 2 kl.III236 poäng Jönlid Anders
LPI Like'ims Mozart 3 kl.II109 poäng Jönsson Arne
LP Benliz Manager Mauro 2 kl.II152 poäng Jönsson Arne
TJH LPI Vettisens Isidor 2 kl.II149 poäng Jönsson Arne
Funny Circus Popov 3 kl.I113 poäng Persson Stig
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 1 kl.I165 poäng Persson Stig

1996-05-31 Ljungby SBK
LP Athos 2 kl.III235 poäng Rosander Erik
Mandylike's Mindful Mate 2 kl.I149.5 poäng Herdy Peter
Labbegården's On My Mind 0 kl.I91 poäng Herdy Peter

1996-05-31 Kungälv SBK
LP Minnows Page 2 kl.III245 poäng Eliasson Lennart
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 2 kl.III228 poäng Eliasson Lennart
Lebaz Nikita 2 kl.I149 poäng Segerdahl Lennart
LP Laringens Rambo 0 ekl171.5 poäng Sandberg Kenth

1996-05-29 Märsta/Sigtuna SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 2 ekl239 poäng Jansson Eva

1996-05-29 Eskilstuna SBK
Hut's Frisco 2 kl.I152.5 poäng Strömbäck Göran
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl255 poäng Nordgren Jan

1996-05-27 Södertälje SBK
Basilicus Black Aussie Mike 1 kl.I163.5 poäng

1996-05-27 Ronneby SBK
LPII LP Aurora 2 kl.III247.5 poäng Olsson Christer
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 kl.III242.5 poäng Olsson Christer
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 kl.I182 poäng Sjösten Inki

1996-05-27 Njurunda SBK
Tale Bilbo 1 kl.I166.5 poäng Forslund Lars-Göran

1996-05-27 Kolsva WKK
LPI Hagnesta's Mosart 3 kl.I137 poäng Andersson Bo

1996-05-26 Svedala SBK
Goody-Goody's Cuzette 2 kl.I142 poäng Ringdahl Kaj
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 0 kl.I79 poäng Svensson Ronny

1996-05-26 Göteborg SKK
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.II157 poäng Claesson Åke
LPI LPII Matsers Billy 1 kl.I167.5 poäng Claesson Åke
Fit For Fight's Brisbi 0 kl.I0 poäng Claesson Åke

1996-05-26 Piteå SBK
Molle 0 kl.I94 poäng Olovsson Eva

1996-05-26 Laxå SBK
SE VCH LP Messmans Qela 2 kl.III239 poäng Österlund Hans

1996-05-26 Kristianstad SBK
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 kl.III233 poäng Öberg Åke
LPII LP Aurora 2 kl.III230 poäng Öberg Åke
LPI Holly-Blue Dizzy Miss Lizzy 1 kl.II179 poäng Bjädefors Jan
LPI Chivas-Regal 1 kl.II161 poäng Bjädefors Jan

1996-05-26 Kil SBK
LPII Rodarbal Bells Blåögda Bodil 1 kl.II169.5 poäng Axelsson Stefan

1996-05-25 Trollhättan SBK
Basse 3 kl.I111 poäng Frykler Hans
LPI Paulina Älmer 1 kl.I161.5 poäng Frykler Hans

1996-05-25 Vimmerby SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 2 kl.II152.5 poäng Johansson Roland

1996-05-25 Råådalen SBK
SE LCH Bonnie 1 kl.III258 poäng Prahl Leif
SE VCH Månstorps Avena 2 kl.II158 poäng Olsson Jan Erik
TJH LPI Roekull Chezz 2 kl.I159 poäng Olsson Jan Erik

1996-05-25 Oskarhamn SBK
TJH LP Brantastigs Åliver 0 kl.III0 poäng Sundin Leif

1996-05-25 Kungsbacka SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 kl.III255 poäng Lengfeldt Ulf
Lebaz Nikita 2 kl.I142 poäng Hansson Yvonne
LP Laringens Rambo 3 ekl215 poäng Gustavsson Willy

1996-05-24 Heby SBK
LP Rosebird American Pillar 0 kl.II83 poäng Hawée Göran

1996-05-22 Avesta SBK
LPI Thornbreaker's Thrill Me 2 kl.I155 poäng Brusling Birgitta

1996-05-22 Balsta SÖKK/ELKK
Ciekawa's Bohemian Rhapsody 1 kl.I163 poäng Sten-Andersson Ulla
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl264.5 poäng Falk Inger

1996-05-21 Botkyrka SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 kl.II179 poäng Larsson Lennart

1996-05-19 Västerås SBK
Goody-Goody's Gold Coin 1 kl.II170 poäng Jacobsson Sten
LP Krut's Aurora 0 kl.II76 poäng Jacobsson Sten

1996-05-19 Olofström SBK
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 kl.III247.5 poäng Cederquist Göran
LPII LP Aurora 0 kl.III161.5 poäng Cederquist Göran
LPI Lyckåtorps Hermod 3 kl.I111 poäng Hällgren Nils
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 kl.I194 poäng Hällgren Nils

1996-05-19 Alvesta SMÖKK/AHK
Mandylike's Many Moments 3 kl.I118 poäng Larsson Tommy
LP Mandylike's Expressive Cutie 0 ekl162 poäng Larsson Tommy

1996-05-18 Västerås SBK
LP Krut's Aurora 3 kl.II104 poäng Lööv Mats
Goody-Goody's Gold Coin 2 kl.II141.5 poäng Lööv Mats

1996-05-18 Trelleborg SBK
TJH LPI Vettisens Isidor 0 kl.II0 poäng Lindergård Per
Arramis 1 kl.I166 poäng Lindergård Per

1996-05-18 Matfors SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II113.5 poäng Attefjord Lennart
Let's Swing A Valentine Blues 2 kl.I155 poäng Andersson John-Åke
HS 8553 Obman 2 kl.I141.5 poäng Andersson John-Åke

1996-05-18 Vara/Grästorp SBK
LPI Paulina Älmer 2 kl.I159.5 poäng Persson Börje
Rodarbal Bertas Blåkärrhök 2 kl.I147 poäng Persson Börje

1996-05-18 Stureby Sthlm STOKK/SLKK
Chico 1 kl.I183 poäng Nordlander Lennart

1996-05-17 Ystad SBK
TJH Utnäs Gorgon Zola 1 kl.I173 poäng Frid Crispin

1996-05-17 Mark SBK
Lebaz Nikita 3 kl.I138.5 poäng Furvik Gunnar
LP Laringens Rambo 3 ekl204 poäng Dahlberg Göran

1996-05-17 Frövi SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 kl.III229.5 poäng Almquist Sture

1996-05-16 Nora SBK
Rocksteady Mayday 1 kl.I169.5 poäng Dahlin Bo-Lennart

1996-05-16 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 0 kl.II0 poäng Olsson Håkan
HS 8293 Nestor 1 kl.I173 poäng Axelson Mats

1996-05-16 Hörby SBK
LPI LPII Robust Hot Love 1 kl.II161.5 poäng Prahl Leif
TJH LPI Roekull Chezz 1 kl.I163 poäng Ahlberg Alf

1996-05-16 Götene SBK
LPI Sarapis Drusilla 1 kl.I172 poäng Lund Ingemar
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 0 ekl127 poäng Lund Ingemar

1996-05-15 Gbg/Mölndal SBK
Seldora's Vilma 3 kl.I126 poäng Horonyi Anders
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 0 ekl87 poäng Järvholm Ove

1996-05-12 Hammarö SBK
Noggins Hampus 3 kl.I130 poäng Axelsson Stefan

1996-05-12 Oxie SBK
LPI Benliz Lennox's Laddie 2 kl.I152 poäng Ström Tommy
TJH Roy Eilab's King 2 kl.I146 poäng Ström Tommy
Ronja 0 kl.I94 poäng Ström Tommy

1996-05-12 Bro/Håbo SBK
LPI Cherry-Flip 3 kl.II135 poäng Ferm Gunnel
LPI Willows Jaqueline 3 kl.II124 poäng Ferm Gunnel
Alona 2 kl.I147.5 poäng Svensson Sven-Eric
Country Song's View of Elegance 2 kl.I147 poäng Svensson Sven-Eric

1996-05-12 V:a Medelpad SBK
Colas Ottilia 1 kl.I171 poäng Andersson John-Åke

1996-05-12 Mora SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 1 kl.I173.5 poäng Englund Gunnar

1996-05-12 Malmö SBK/AFRS
LPI Arrac 3 kl.I139 poäng Johansson Hans
SE VCH TJH Nice Ninas Lillan 1 kl.I179.5 poäng Johansson Hans

1996-05-12 Karlshamn SBK
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 kl.III241 poäng Karlsson Hardy
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 kl.I184.5 poäng Cederquist Göran
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 1 kl.I166 poäng Cederquist Göran
TJH Ritou's Miss-Afrodite 1 kl.I163.5 poäng Cederquist Göran

1996-05-12 Forserum SBK
SE LCH LP Kepchers Gipsy Fowler 2 ekl253.5 poäng Gustavsson Ann

1996-05-11 Skellefteå SBK
SE VCH LPI Ormrot's Elvira 2 kl.I141 poäng Norström Gui

1996-05-11 Sandviken SBK
LPI LPII Moloss Captain Hollywood 1 kl.II161 poäng Landström Bernt

1996-05-11 Jönköping SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 3 kl.I125.5 poäng Andersson Birger

1996-05-11 Angered SBK
SE VCH Robocop's Aktör 1 kl.II164.5 poäng Abrahamsson G-B
LPI Lorca's Emma 1 kl.I165 poäng Eliasson Lennart
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 ekl227.5 poäng Abrahamsson G-B

1996-05-11 Ödeshög ÖKK
LPI Tjotte's Spiderman 3 kl.II119.5 poäng Nilsson Berth

1996-05-11 Tyresö SHU
LPI Messmans Quinni 3 kl.III218 poäng Ledin Jan
Svebacken's Pearl's of Passion 0 kl.I0 poäng Collin Yngve

1996-05-10 Karlsborg SBK
LPI DatsrÚges Magnum Bonum 3 kl.II132 poäng Oskarsson Per

1996-05-07 Danderyd/Täby SBK
Basilicus Black Aussie Mike 2 kl.I151.5 poäng Backevik Jan

1996-05-05 Vaxholm SBK
LPI Willows Jaqueline 1 kl.I169.5 poäng Karlsson Bengt

1996-05-05 Söderhamn SBK
Searover Deinhart Lila 3 kl.I128 poäng Brolin Lars Ove

1996-05-05 Saxnäs SBK
Loving Will's Easter Witch 2 kl.II140 poäng Olsson Christer
LPI Labbegården's Joyful Jarvis 0 kl.II0 poäng Olsson Christer
LPI LPII Destinys Fenix 3 kl.I132 poäng Karlsson Hardy

1996-05-05 Sydöstra Skåne SBK
TJH Utnäs Gorgon Zola 1 kl.I175 poäng Thornqvist Siv

1996-05-05 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl255.5 poäng Linder Owe

1996-05-04 Mariestad SBK
Dragon 1 kl.I165 poäng Jacobsson Ulf

1996-05-04 Umeå SBK
Khamse's Pen Pusher 3 kl.I111 poäng

1996-05-04 Hudiksvall SBK
Searover Deinhart Lila 2 kl.I158.5 poäng Nylén Kurt

1996-05-04 Skara SKK
LPI Sarapis Drusilla 3 kl.I134.5 poäng Hall Bengt-Evert

1996-05-01 Munkedal SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.II130.5 poäng Pettersson Lennart

1996-05-01 Gotland SHU
TJH Labolina 2 kl.II157.5 poäng Petersson Gunnar
LPI Pärlkustens Ronja 1 kl.I169.5 poäng Petersson Gunnar

1996-04-29 Sthlm Sö SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 kl.II188 poäng Moberg Ragnar

1996-04-28 Partille SBK
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.II142 poäng Åklint Leif
LPI Övenstorps Johnnie Walker 3 kl.I119.5 poäng Åklint Leif
Lebaz Nikita 2 kl.I153 poäng Åklint Leif
Minnows Fern 1 kl.I165 poäng Åklint Leif

1996-04-28 Burlöv SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 1 kl.II168.5 poäng Nilsson Agne
Arramis 3 kl.I127 poäng Nilsson Agne
Funny Circus Popov 3 kl.I119 poäng Nilsson Agne
Goody-Goody's Cuzette 2 kl.I159.5 poäng Lindergård Per
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 kl.I151.5 poäng Lindergård Per

1996-04-28 Sölvesborg SBC
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 kl.III249 poäng Hällgren Nils

1996-04-27 Hässleholm SBK/AFBV
TJH Like'ims Saxon 3 kl.II104 poäng Ekberg Stig

1996-04-27 Balsta SÖKK/ELKK
Ciekawa's Bohemian Rhapsody 1 kl.I163.5 poäng Sten-Andersson Ulla

1996-04-24 Gbg/Mölndal SBK
LPI Lorca's Emma 1 kl.I176 poäng Wallin Åke

1996-04-23 Södertälje SBK
Goody-Goody's Gold Coin 3 kl.II138 poäng Elias Jaan

1996-04-21 Uppsala SBK
Pikette Mint Tea 3 kl.II134 poäng Rosén Solveig
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 kl.II169 poäng Rosén Solveig
LPI Tidernas Tusensköna 2 kl.I156 poäng Gustavsson Ann-Marie
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 1 kl.I170 poäng Gustavsson Ann-Marie
LPI LPII Labbret's Cornetta 1 kl.I168.5 poäng Gustavsson Ann-Marie

1996-04-21 Sölvesborg SBK
LPI Chivas-Regal 1 kl.II174 poäng Karlström Alf
LP Torbjörnahults Dixie 1 kl.II161.5 poäng Karlström Alf

1996-04-21 Skanör/Falsterb SBK
TJH LPI Vettisens Isidor 0 kl.II98 poäng Hesslo Glenn
TJH Utnäs Gorgon Zola 2 kl.I159 poäng Ström Tommy
TJH Kullaholm's Hemulen 1 kl.I160 poäng Ström Tommy

1996-04-20 Åstorp SBK
SE LCH Bonnie 2 kl.III250.5 poäng Persson Rolf
Labbevikens Seiko 1 kl.III258 poäng Persson Rolf
Heavy Loader's Send in The Clowns 0 kl.I75 poäng Brandin Thomas

1996-04-20 Växjö SBK
LP Athos 3 kl.III202 poäng Larsson Tommy

1996-04-20 Sölvesborg SBK
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 3 kl.III221 poäng Karlström Alf
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 2 kl.I153.5 poäng Karlström Alf

1996-04-20 Nedansiljan SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 1 kl.I163 poäng Andersson Sven

1996-04-20 Bengtsfors SBK
LPI Lufsen 2 kl.II143.5 poäng Hyrén Bertil

1996-04-20 Visättra STOKK/APOLLOGR
Kullaholm's Karl Lejonhjärta 0 kl.I96 poäng Elias Jaan

1996-04-18 Sthlmsavd SBK
Tranåsens Busans Jesper 3 kl.II109 poäng Blom Anders

1996-04-14 Visby SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 ekl269 poäng Selin Gertz

1996-04-14 Tingsryd SBK
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 2 kl.I154 poäng Svensson Ingrid

1996-04-14 Tyresö SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 2 kl.II156.5 poäng Jansson Lars-E

1996-04-14 Skövde SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.II128 poäng Forsberg Karl-Erik

1996-04-13 Visby SBK
TJH Labolina 2 kl.II148.5 poäng Appelqvist A-M
LPI Pärlkustens Ronja 2 kl.I153 poäng Appelqvist A-M

1996-04-13 Hässleholm SBK
LPI Holly-Blue Dizzy Miss Lizzy 3 kl.II115.5 poäng Bjädefors Jan

1996-04-13 Ed SBK
LPI Lufsen 3 kl.II115 poäng Roos Rolf

1996-04-13 Vadstena SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 3 kl.II126.5 poäng Klasson Göran

1996-04-13 Märsta/Sigtuna SBK
Goody-Goody's Gold Coin 3 kl.II127 poäng Svensson Sven-Eric
LPI Willows Jaqueline 1 kl.I171 poäng Rosén Solveig

1996-04-13 Matfors SBK
Tale Bilbo 3 kl.I132.5 poäng Rindestad Eva

1996-04-13 Eslöv SBK
LPI LPII Robust Hot Love 1 kl.II176.5 poäng Mortenssen Per
TJH LPI Roekull Chezz 1 kl.I178 poäng Nilsson Ingvar
LPI Like'ims Mozart 1 kl.I170 poäng Nilsson Ingvar
TJH Utnäs Gorgon Zola 1 kl.I169.5 poäng Nilsson Ingvar

1996-04-08 Vara/Grästorp SBK
LP Ayla 3 kl.II125.5 poäng Persson Börje

1996-04-08 Emmaboda SBK
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 kl.III242.5 poäng Lindholm Lars
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 1 kl.I164.5 poäng Larsson Solbritt

1996-04-08 Bjuv SBK
SE LCH Bonnie 1 kl.II167.5 poäng Petersson Lars

1996-04-07 Åmål SBK
LPI Lufsen 3 kl.II133.5 poäng Östlund Bo

1996-04-07 Knivsta SBK
Goody-Goody's Gold Coin 2 kl.II152.5 poäng Hammebring Åke
LPI Tidernas Tusensköna 2 kl.I145 poäng Thorman Staffan

1996-04-07 Stockholm SKK
LPI Messmans Quinni 1 kl.II163.5 poäng Moberg-Falk Monica
LPI LPII Knallhatten's Santa Ana 1 Hp kl.I188 poäng Moberg-Falk Monica
Svebacken's Pearl's of Passion 0 kl.I27 poäng Moberg-Falk Monica
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl229 poäng Nordlander Lennart

1996-04-06 Stockholm SKK
Svebacken's Pearl's of Passion 3 kl.I110.5 poäng Nordlander Lennart
Guideline's Logo Line 1 kl.I190.5 poäng Nordlander Lennart
LPI Lorca's Emma 1 kl.I189.5 poäng Nordlander Lennart

1996-04-05 Ale SBK
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 2 kl.III248 poäng Johnson
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 2 kl.III237.5 poäng Johnson

1996-04-05 Norrköping SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 2 kl.II148 poäng Larsson Birger
LPI Thornbreaker's Thrill Me 2 kl.I148 poäng Eriksson Michael

1996-04-05 Mellerud SBK
LPI Lufsen 2 kl.II151 poäng Törnqvist Svante

1996-04-05 Skara SBK
Dragon 3 kl.I137 poäng Hall Bengt-Evert

1996-03-31 Sundsvall SBK
Tale Bilbo 2 kl.I152 poäng Andremo Ann Christin

1996-03-31 Ulricehamn SBK
Mallis Equis 1 kl.I172.5 poäng Blomqvist Kjell

1996-03-31 Olofström SBK
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 2 kl.III236.5 poäng Johansson Lars
LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues 1 kl.I177 poäng Ohlsson Olof

1996-03-30 Säffle SBK
Fairfield's Lady Eileen Stoker 0 kl.I95 poäng Nordström Sven-Inge

1996-03-30 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II121 poäng Olsson Håkan

1996-03-24 Lund SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 3 kl.I130.5 poäng Ström Tommy
LPI Benliz Lennox's Laddie 2 kl.I153.5 poäng Ström Tommy
LPI Like'ims Mozart 2 kl.I144 poäng Ström Tommy

1996-03-23 Skellefteå SBK
TJH LPI Rocksteady Smoke Rings 3 kl.I101.5 poäng Burén Kurt

1996-03-23 Hofors SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 3 kl.II130 poäng Johansson Anette
LPI LPII Labbret's Cornetta 3 kl.I139 poäng Svensson Göran

1996-03-22 Herrljunga SBK
LP Ayla 3 kl.II134.5 poäng Alaby Kjell-Arne
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.II158 poäng Alaby Kjell-Arne
LPI Lorca's Emma 3 kl.I131 poäng Fredriksson Lennart
Atlas 2 kl.I154.5 poäng Alaby Kjell-Arne
Seldora's Vilma 2 kl.I143.5 poäng Fredriksson Lennart
Transångens Activ Hunter Man 1 kl.I173.5 poäng Fredriksson Lennart
Mallis Equis 1 kl.I168 poäng Fredriksson Lennart

1996-03-17 Motala SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II165.5 poäng Klasson Göran
Cassatas Bess Antonia 3 kl.I126 poäng Klasson Göran

1996-03-17 Kind SBK
Volvov's Oliver 2 kl.I142.5 poäng Sandberg Kenth

1996-03-17 Falun SBK
Hut's Bella-Mia 2 kl.II152 poäng Bergström Bo
LPI Thornbreaker's Thrill Me 1 kl.I174 poäng Fors Gunnar

1996-03-17 Angered SBK
LPI Paulina Älmer 2 kl.I154 poäng Ek Björn
Rodarbal Nadjas Milly 2 kl.I148 poäng Ek Björn
Rodarbal Bertas Blåkärrhök 2 kl.I143 poäng Ek Björn

1996-03-16 Helsingborg SBK
Brantastigs Yrsa 2 kl.I153 poäng Nilsson Agne
SE VCH Månstorps Avena 1 kl.I162 poäng Nilsson Agne

1996-03-16 Strängnäs SBK
LPI Willows Jaqueline 0 kl.I0 poäng Thunell Bengt

1996-03-16 Järvsö SBK
LPI Gyllene Horden's Svea Hund 1 kl.I164 poäng Ulander Kurt Ove

1996-03-15 Mariestad SBK
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.II151.5 poäng Abrahamsson Christin
Dragon 1 kl.I174.5 poäng Jacobsson Ulf

1996-03-10 Veberöd SBK
LPI LPII Robust Hot Love 3 kl.II139 poäng Borgenlöv Leif
TJH Goody-Goody's Jasmine 1 kl.I172.5 poäng Persson Stig
LPI Like'ims Mozart 1 kl.I163 poäng Persson Stig
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 0 kl.I52 poäng Persson Stig
Rock Rings Rose De Saint 0 ekl137 poäng Johansson Hans

1996-03-10 Uddevalla SBK
LPI Paulina Älmer 1 kl.I168.5 poäng Brolin Arne

1996-03-10 Eskilstuna SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl244.5 poäng Nordgren Jan

1996-03-10 Askersund SBK
Tjotte's Walk On Bye 3 kl.I108 poäng Persson Tomas

1996-03-09 Luleå SBK
Salty Dog Skinnie-Minnie 1 kl.III264 poäng Kratz Åke

1996-03-09 Karlsborg SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 3 kl.III218.5 poäng Thorén Mari-Anne

1996-03-09 Tierp SBK
LPI LPII Moloss Captain Hollywood 3 kl.II134.5 poäng Lund Rolf
Pikette Mint Tea 2 kl.II147 poäng Lund Rolf
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 kl.II181 poäng Lund Rolf
O'Sofinas Kimberley 3 kl.I101 poäng Lund Rolf
LPI LPII Labbret's Cornetta 2 kl.I151.5 poäng Lund Rolf
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 3 ekl198.5 poäng Melin Tomas

1996-03-09 Nacka SBK
LPI Messmans Quinni 1 kl.II162.5 poäng Lindgren Olle
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 kl.II160.5 poäng Lindgren Olle

1996-03-09 Enköping SBK
O'Sofinas Mr Been 3 kl.I104 poäng Hawée Göran
LPI Willows Jaqueline 2 kl.I158 poäng Hawée Göran

1996-03-03 V:a Medelpad SBK
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 2 ekl250.5 poäng Lindberg Lars

1996-03-03 Torsås SBK
LPI SE LCH Ritou's Lady-Athena 2 ekl252 poäng Von Krusenstjerna U

1996-02-25 Jönköping SMÖKK/HHK
LPI SE LCH Millpowers Spring Starling 3 kl.III220 poäng Karlsson Åke
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 3 kl.II129.5 poäng Karlsson Carina
LP Ayla 1 kl.II164.5 poäng Karlsson Carina

1996-02-24 Orust SBK
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.II147.5 poäng Ohlsson Olof
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 1 kl.II163.5 poäng Ohlsson Olof
Gryningens Dextra 3 kl.I134.5 poäng Wasström Ingegerd
Mallis Equis 2 kl.I153.5 poäng Wasström Ingegerd

1996-02-18 Östhammar SBK
Hut's Harly Davidsson 2 kl.I152 poäng Hellström Eva

1996-02-11 Väsby SBK
LPI Messmans Quinni 2 kl.II156.5 poäng Svensson Sven-Eric

1996-02-11 Avesta SBK
Hut's Bella-Mia 1 kl.I169 poäng Brusling Birgitta

1996-02-10 Varberg SBK
Seldora's Vilma 3 kl.I134 poäng Rolfsson Tom
TJH Clown's Dancing Queen 3 kl.I121 poäng Gustavsson Göran

1996-02-04 Vällingby SBK
Hut's Harly Davidsson 2 kl.I142.5 poäng Collin Yngve

1996-02-04 Linköping SBK
Cassatas Bess Antonia 2 kl.I158.5 poäng Sandell Nils

1996-02-04 Göteborgsavd SBK
TJH Rådagårdens Blacky 2 kl.III247.5 poäng Gustavsson Willy
LPI Lorca's Emma 3 kl.I139.5 poäng Brocker Björn

1996-01-28 Hagfors SBK
Willows Blond Tiger 2 kl.II143.5 poäng Claesson Gunnar

1996-01-28 Finspång SBK
Cassatas Bess Antonia 2 kl.I156 poäng Fridh Ingemar

1996-01-27 Woxnadalen SBK
LPI Rainstone Papaya 1 kl.II168.5 poäng Persson Per-Inge
Hut's Bella-Mia 1 kl.I173 poäng Persson Per-Inge
LPI Gyllene Horden's Svea Hund 1 kl.I168 poäng Persson Per-Inge

1996-01-27 Kungälv SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.II130 poäng Johansson Berit
LPI Wimsey's Spruce 3 kl.II128 poäng Johansson Berit
LPI Rodarbal Bertas Nelly 1 kl.II174.5 poäng Johansson Berit
LPII Rodarbal Bells Blåögda Bodil 2 kl.I156 poäng Olausson Erik
Gryningens Dextra 2 kl.I155 poäng Olausson Erik

1996-01-21 Södertälje SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 1 kl.III274.5 poäng Olsson Göran
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl252 poäng Falk Inger

1996-01-19 Jönköping SBK
LP Ayla 2 kl.II154.5 poäng Gustavsson Bengt

1996-01-07 Fagersta SBK
Hut's Bella-Mia 1 kl.I164.5 poäng Eriksson Kent

1996-01-06 Östersund SBK
Tor 3 kl.I131 poäng Eliasson Ulla

1996-01-06 Skutskär SBK
LPI LPII Moloss Captain Hollywood 1 kl.II165 poäng Gunnarsson Sven E
LPI Gyllene Horden's Svea Hund 2 kl.I156.5 poäng Westman Anne
LPI LPII Labbret's Cornetta 1 kl.I168.5 poäng Andersson Yvonne

1996-01-06 Rödeby SBK
LPI Örmatoftas Lonesome Cowboy 1 kl.II169.5 poäng Lundin Carina
LPI SE LCH Ritou's Lady-Athena 1 ekl255 poäng Lundin Carina

1996-01-06 Markaryd SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 1 kl.II172 poäng Pallesen Tove
TJH LPI Smulan 1 kl.II162.5 poäng Pallesen Tove


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017