Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 1997

Resultat i namnordning


1997-12-26 Sölvesborg SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III203.5 poäng Johansson Lars
SE LCH Donna 2 kl.III242.5 poäng Johansson Lars

1997-12-26 Sthlm Sö SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 ekl281.5 poäng Moberg Ragnar

1997-12-14 Österåker SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 2 ekl242.5 poäng Elias Jaan

1997-12-14 Trelleborg SBK
SE VCH TJH LPI Bökardalens Elliot 1 kl.I167 poäng Lindergård Per

1997-12-14 Göteborg SBK
LPI LPII Rodarbal Shibas Zeja 2 kl.II158.5 poäng Högman Roger
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl238 poäng Gustavsson Willy

1997-12-14 Frövi SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 ekl244.5 poäng Almquist Sture
SE VCH LP Messmans Qela 0 ekl182.5 poäng Almquist Sture

1997-12-13 Österåker SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 kl.II132.5 poäng Hvinlund Mikael

1997-12-13 Oxelösund SBK
LPI Messalin's Wilma 1 kl.I164 poäng Hansson Ola

1997-12-13 Kind SBK
LPI Comanche 3 kl.I120.5 poäng
LPI Coweta 1 kl.I172.5 poäng

1997-12-07 Sthlm Älvsjö SHU
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 3 kl.I138 poäng Karlsson Bengt
Ingmos Ådi 0 kl.I90 poäng Karlsson Bengt
Quinline's Bellis 0 kl.I0 poäng Karlsson Bengt

1997-12-07 Mälarö SBK
Fågelfinnarens Celia 1 kl.I166.5 poäng Malmström Stig

1997-12-07 Malmö SBK
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 2 kl.II153.5 poäng Prahl Erik

1997-12-07 Köping SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 1 ekl279 poäng Eriksson Kent

1997-12-07 Hörby SBK
LPI Zingo 2 kl.II140.5 poäng Nilsson Ewa
LPI Zurre 3 ekl216 poäng Rylander Yvonne

1997-12-06 Gbg/Mölndal SBK
LPI LPII Rodarbal Shibas Zeja 1 kl.II172.5 poäng Hallberg Bengt
TJH Nala 3 kl.I120 poäng
Ammi-Brown 0 kl.I0 poäng
Rodarbal Ninjas Smulan 3 ekl198.5 poäng Gustavsson Willy

1997-12-06 Varberg SBK
TJH Airotkivs Jack Dempsey 0 kl.III0 poäng Rolfsson Tom
Minnows Fern 3 kl.II112.5 poäng Andersson Mats
Rainstone Tamarillo 2 kl.II153 poäng Andersson Mats
Ammie 3 kl.I139 poäng Brorsson Kenneth
LPI Rainstone Ahmose 3 kl.I133 poäng Gustafsson Inger
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 2 kl.I145 poäng Falkström Gunilla
Adore's Geisha 0 kl.I90 poäng Gustafsson Inger

1997-12-06 Köping SBK
LPI Hagnesta's Mosart 3 kl.II103.5 poäng Axelson Mats
LPI AspallÚn's Benson 1 kl.I180.5 poäng Axelson Mats
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl241.5 poäng Eriksson Kent

1997-12-06 Höganäs SBK
TJH Goody-Goody's I'm Sweet 2 kl.II158 poäng Johannesson Anders
Like'ims Tiffany 3 kl.I136 poäng Svensson Ronny

1997-12-06 Hjo SBK
Anton 3 kl.I122.5 poäng Persson Per-Rune
TJH Volvov's Johanna 2 kl.I148 poäng Persson Per-Rune

1997-11-30 Järvsö SBK
Attikonak Oki Doki No Jokin' 1 kl.I169.5 poäng Fridh Ingemar
LPI Arrac 1 kl.I167 poäng Fridh Ingemar

1997-11-30 Svalöv SBK
LPI Agile-Albin 2 kl.II140 poäng Prahl Erik

1997-11-29 Sthlm Sö SBK
TJH Country Song's Xtra Cover 2 kl.I141.5 poäng Franzon Thomas

1997-11-29 Norrköping SBK
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I175 poäng Karlsson Jan Erik

1997-11-29 Sundsvall SBK
HS 8553 Obman 2 kl.II154 poäng Olsson Håkan

1997-11-23 Skanör/Falsterb SBK
Benliz Senator Simson 2 kl.I142 poäng Samuelsson Ragnar

1997-11-23 Fagersta SBK
Modus Vivendis Talk About Clever 1 kl.I163 poäng Himmler Kenneth

1997-11-22 Mariestad SBK
Storken's Alma 1 kl.II165 poäng Simmingsköld Hans

1997-11-22 Valdemarsvik SBK
LPI Messalin's Wilma 1 kl.I162 poäng Fridh Ingemar

1997-11-16 Ängelholm SBK
LPI Amazing-Amelia 3 kl.III210.5 poäng Johannesson Anders
TJH Goody-Goody's I'm Sweet 3 kl.II136.5 poäng Karlsson Jörgen
LPI Agile-Albin 2 kl.II150.5 poäng Karlsson Jörgen
Like'ims Vivaldi 3 kl.I138 poäng Sjöstrand Yvonne
SE VCH TJH Like'ims Tosca 3 kl.I101 poäng Hallengren Benny
LPI LPII Strinder 1 kl.I174 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 3 ekl209 poäng Bengtsson Sten
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl230.5 poäng Bengtsson Sten

1997-11-16 Veberöd SBK
TJH Roy Eilab's King 2 kl.I147 poäng Lindahl Christer
Hunters Choice Sack 2 kl.I145.5 poäng Nilsson Leif
SE VCH TJH LPI Bökardalens Elliot 1 kl.I160.5 poäng Nilsson Leif

1997-11-16 Ronneby SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 kl.I122.5 poäng Perslöf Jan

1997-11-15 Eslöv SBK
LPI Zingo 1 kl.II186 poäng Prahl Erik

1997-11-15 Tomten SBK
Storken's Alma 1 kl.II171.5 poäng Hagstedt Per
Anton 2 kl.I158 poäng Oskarsson Per
Talita's Dreams Diamond 2 kl.I148 poäng Oskarsson Per

1997-11-15 Timrå SBK
LPI Tale Éwoyn 3 kl.I119 poäng Wiklund Stiven

1997-11-15 N:a Gotland SBK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.II124.5 poäng Larsson Elisabeth

1997-11-09 Simrishamn SBK
LPI Lapwing's Nightingale 3 kl.I135 poäng Persson Stig

1997-11-09 Kalmar SBK
Broadmarks Windy Ridge 3 kl.I120.5 poäng Blomdahl Börge
Loving Will's Gimmick 3 kl.I116 poäng Blomdahl Yvonne
Ugerups Frida 2 kl.I149.5 poäng Blomdahl Yvonne
LPI Labruzz Marion's Milos 1 kl.I179 poäng Blomdahl Börge
LPI Bellmaker's Belltonia 1 kl.I171 poäng Blomdahl Börge

1997-11-09 Vadstena SBK
Cassatas Resolute Rattigan 2 kl.I148.5 poäng Martens Lena

1997-11-09 Ljungby SBK
Cayenne 1 kl.I166 poäng Petersson Jonny
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl237.5 poäng Fridén Arne

1997-11-08 Rödeby SBK
SE LCH Donna 1 kl.II179.5 poäng Bark Ingemar
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 kl.I126 poäng Bark Ingemar
LPI Labruzz Marion's Milos 2 kl.I143.5 poäng Bark Ingemar
Labruzz Marcia Miranda 1 kl.I170.5 poäng Bark Ingemar

1997-11-08 Åre SBK
Brantastigs Goldie 3 kl.I132.5 poäng Olovsson Irén

1997-11-08 Växjö SBK
Labbegården's Joyful Miss Tilda 2 kl.II151 poäng Melin John
SE VCH Bacchus 0 kl.I92.5 poäng Gustafsson Lars-Ove

1997-11-08 Katrineholm SBK
Modus Vivendis Talk About Clever 1 kl.I173 poäng Sandström Anders
LPI AspallÚn's Benson 1 kl.I163 poäng Sandström Anders

1997-11-08 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
Messalin's Vanessa 2 kl.I142 poäng Klasson Göran
SE VCH Trollmors Flirty 0 kl.I93 poäng Klasson Göran

1997-11-02 Öland SBK
LPI LPII Destinys Fenix 1 kl.II161 poäng Johansson Hans
LPI Bellmaker's Belltonia 2 kl.I159 poäng Johansson Hans
LPI Labruzz Marion's Milos 2 kl.I144 poäng Johansson Hans

1997-11-02 Nora SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 1 kl.III260 poäng Broström Hans
Precious Friend Clean Strike 3 kl.I105 poäng Sääf Rolf
Rocksteady Starstrike 2 kl.I147.5 poäng Sääf Rolf

1997-11-02 Njurunda SBK
HS 8553 Obman 2 kl.II146 poäng Lindberg Lars
LPI Pikette Coulinne 2 kl.II140.5 poäng Lindberg Lars

1997-11-02 Lund SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 3 ekl222 poäng Prahl Leif

1997-11-02 Finspång SBK
LPI Messalin's Wilma 2 kl.I159.5 poäng Nyman Rolf
LPI Quinline's Bettina 2 kl.I145 poäng Nyman Rolf

1997-11-01 Märsta/Sigtuna SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 1 ekl269.5 poäng Jansson Eva

1997-11-01 Hagfors SBK
LPI Nidaros Albert 2 kl.II144 poäng Claesson Gunnar

1997-10-26 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II124 poäng Olsson Håkan

1997-10-26 Lysekil SBK
LP Minnows Page 2 ekl250.5 poäng Andersson Jan

1997-10-26 Kristianstad SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III198 poäng Bjädefors Jan

1997-10-26 Kinda SBK
Glimmingens Freja 2 kl.I151 poäng
Gudingens Camembert 1 kl.I166.5 poäng

1997-10-26 Halmstad SBK
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 3 ekl210.5 poäng Johansson Sture

1997-10-26 Orust SBK
Rodarbal Lillans Pärta 0 kl.III173.5 poäng Brocker Björn
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl253.5 poäng Brocker Björn

1997-10-26 Angered SBK
Rocksteady Road Warrior 2 kl.I140.5 poäng Åklint Leif

1997-10-25 Skutskär SBK
Attikonak Oki Doki No Jokin' 3 kl.I138.5 poäng Axenvik Mats

1997-10-25 Eksjö SBK
SE VCH Rondeus Charming-Cherry 2 kl.II144.5 poäng Erlandsson Ebbe

1997-10-25 Stureby STOKK/SLKK
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.I149.5 poäng Collin Yngve
Kullaholm's Karl Lejonhjärta 1 kl.I162.5 poäng Olsson Leif

1997-10-19 Umeå SBK
Khamse's Pen Pusher 3 kl.I135.5 poäng Palmqvist Maria

1997-10-19 Lomma SBK
Robust Glory Days 2 kl.I149 poäng Frid Crispin

1997-10-18 Mariestad SBK
Storken's Alma 1 kl.II165 poäng Jacobsson Ulf
Anton 1 kl.I171.5 poäng Johansson Karl-Erik

1997-10-18 Mönsterås SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 1 kl.I164 poäng Petersson Gunnar

1997-10-18 Kungsbacka SBK
Seldora's Vilma 2 kl.I147.5 poäng Hansson Yvonne

1997-10-18 Karlskrona SBK
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 kl.III295.5 poäng Perslöf Jan

1997-10-18 Frövi SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 ekl224.5 poäng Almquist Sture

1997-10-18 Visättra STOKK/APOLLOGR
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.I147.5 poäng Olsson Leif
LPI Transångens in Love 1 kl.I182.5 poäng Olsson Leif

1997-10-12 Kungsör SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.III256 poäng Pehardt-Rosin Carin
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl280.5 poäng Pehardt-Rosin Carin

1997-10-12 Örkelljunga SBK
LPI Amazing-Amelia 3 kl.III218.5 poäng Eriksson Lennart

1997-10-12 V:a Medelpad SBK
HS 8553 Obman 3 kl.II116 poäng Lindberg Lars
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 1 kl.II167 poäng Lindberg Lars
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 2 ekl238.5 poäng Lindberg Lars

1997-10-12 Ockelbo SBK
Attikonak Oki Doki No Jokin' 2 kl.I140 poäng Andersson Lennart

1997-10-12 Bjuv SBK
LPI Agile-Albin 2 kl.II146.5 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI LPII Strinder 1 kl.I173 poäng Ahlqvist Barry

1997-10-12 Uppsala SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 2 ekl251 poäng Rosén Solveig

1997-10-12 Sydöstra Skåne SBK
LPI Zingo 1 kl.II173 poäng Ahlberg Alf
TJH Roy Eilab's King 0 kl.I97 poäng Ahlberg Alf

1997-10-12 Kumla SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 3 kl.I135 poäng Sahlqvist Kent

1997-10-12 Jönköping SBK
Kepchers Hilton Flap 2 kl.II152 poäng Svensson Kjell

1997-10-11 Hammarö SBK
Labb-Hamras Kasper 1 kl.I160 poäng Axelsson Stefan

1997-10-11 Strömstad SBK
LP Minnows Page 0 ekl175.5 poäng Brocker Björn

1997-10-11 Oskarshamn SBK
LPI LPII Destinys Fenix 1 kl.I176 poäng Petersson Gunnar

1997-10-11 Matfors SBK
HS 8553 Obman 3 kl.II117 poäng Attefjord Lennart
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II115 poäng Attefjord Lennart

1997-10-11 Lidköping SBK
Storken's Alma 1 kl.II160.5 poäng Abrahamsson Christin

1997-10-11 Hallstahammar SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 kl.III225.5 poäng Hulth Anders

1997-10-11 Linköping SBK
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I172.5 poäng Lundholm Lars

1997-10-11 Gbg/Mölndal SBK
Volvov's Labolina 1 kl.I168 poäng Andersson Marianne

1997-10-05 Åhus SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III221 poäng Öberg Åke

1997-10-05 Västerås SBK
Modus Vivendis Talk About Clever 2 kl.I157.5 poäng Pettersson Lennart

1997-10-05 Uddevalla SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III205.5 poäng Bucklin Lars

1997-10-05 Borlänge SBK
Modus Vivendis Uncle Dynamite 2 kl.I154.5 poäng Skoglund Marianne

1997-10-04 Trollhättan SBK
LP Minnows Page 3 ekl216 poäng Merenius Johnny

1997-10-04 Söderhamn SBK
Searover Deinhart Lila 2 kl.I157.5 poäng Brolin Lars Ove

1997-10-04 Östersund SBK
Tor 2 kl.II142.5 poäng Eliasson Ulla

1997-10-04 Lerum SBK
Rodarbal Lillans Pärta 0 kl.III136.5 poäng Claesson Marianne
SE VCH Häråsens Agnes 3 kl.II119 poäng Rutgersson Per-Erik
Rodarbal Shibas Zeko 3 kl.I129 poäng Sundberg Sven-Olof

1997-10-04 Åsele SHU
Tjotte's Walkover 1 kl.II165.5 poäng Burström Ove

1997-10-04 Västbo SBK
LP Sonakulls Benson 0 kl.III187.5 poäng Lidén Reine

1997-10-04 Kristinehamn SBK
Labb-Hamras Kasper 1 kl.I183.5 poäng Östlund Bo

1997-10-04 Hylte SBK
LPI Rainstone Ahmose 1 kl.I161 poäng Rolfsson Tom

1997-10-04 Enköping SBK
LPI Fairybells Evening Star 1 kl.II164.5 poäng Christiansson Kriste
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 2 ekl244.5 poäng Christiansson Kriste

1997-09-28 Flen SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.III263.5 poäng Hedberg Leif
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl277 poäng Hedberg Leif

1997-09-28 Söderåsen SBK
LPII LP Aurora 1 kl.III255 poäng Prahl Leif
TJH Goody-Goody's I'm Sweet 2 kl.II144.5 poäng Ringdahl Kaj
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 3 ekl222.5 poäng Prahl Leif

1997-09-28 Hofors SBK
LPI Eatons Ulrica 3 kl.III201 poäng Svensson Göran

1997-09-28 Flen SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.III266 poäng Nyberg Per-Åke

1997-09-28 Grums SBK
Labb-Hamras Kasper 1 kl.I169 poäng Andersen Helge

1997-09-28 Vimmerby SBK
Gudingens Camembert 2 kl.I159 poäng Nyman Rolf

1997-09-28 Råhagen SBK
Rainstone Beryll 3 kl.I135.5 poäng Samuelsson Ingvar

1997-09-28 Matfors SBK
HS 8553 Obman 3 kl.II115.5 poäng Rindestad Eva
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II112 poäng Rindestad Eva

1997-09-28 Lindesberg SBK
TJH HS 9028 Patrik 0 kl.I96 poäng Eriksson Bernt

1997-09-27 Mora SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 2 kl.III249 poäng Fältman Charlie

1997-09-27 Eskilstuna Em SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.III257.5 poäng Hedberg Leif
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.II159.5 poäng Hellberg Ingrid

1997-09-27 Eskilstuna Fm SÖKK/ELKK
LPI Hagnesta's Mosart 3 kl.II110 poäng Hedberg Leif
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl280 poäng Hellberg Ingrid

1997-09-21 Växjö SBK
Labbegården's Joyful Miss Tilda 3 kl.II105 poäng Melin John

1997-09-21 Tjörn SBK
Rodarbal Lillans Pärta 0 kl.III184.5 poäng Eliasson Lennart

1997-09-21 Sölvesborg SHU
LPI Chivas-Regal 1 kl.II169 poäng Karlström Alf

1997-09-21 Karlshamn SBK
LPII LP Aurora 2 kl.III250.5 poäng Johansson Lars

1997-09-21 Höör SBK
LPI Zingo 0 kl.II88.5 poäng Ström Tommy
LPI Nattkvistens Air Chamber 1 kl.I178 poäng Ström Tommy
LPI Zurre 0 ekl187.5 poäng Wilén Gert

1997-09-21 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.III259 poäng Hedberg Leif
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl280 poäng Hedberg Leif

1997-09-20 Åmål SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 3 ekl208.5 poäng Krantz Björn

1997-09-20 V:a Medelpad SBK
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 1 kl.I167.5 poäng Andersson John-Åke

1997-09-20 Woxnadalen SBK
Tailpiece Belesar 0 kl.III191 poäng Persson Per-Inge

1997-09-20 Vilhelmina SBK
Tjotte's Walkover 1 kl.II172.5 poäng Wahlström Hans-Göran

1997-09-20 Tomten SBK
TJH Twelcots Tok 3 kl.I138 poäng Abrahamsson Christin

1997-09-20 Olandstrakten SBK
TJH In Born's Rock'n Boss 2 kl.I149 poäng Östman Rune

1997-09-20 Kungsbacka SBK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 kl.III176.5 poäng Merenius Johnny

1997-09-20 Emmaboda SBK
Messalin's Vanessa 3 kl.I119.5 poäng Ottosson May
SE VCH SE JCH Benita 3 kl.I109 poäng Ottosson May

1997-09-17 Kalix SBK
MoPiVi's Anne-Nicole 3 kl.I109 poäng Larsson Jens

1997-09-14 Åstorp SBK
LPI Amazing-Amelia 3 kl.III205.5 poäng Brandin Thomas
LPI Agile-Albin 2 kl.II140 poäng Brandin Thomas
SE LCH Bonnie 1 ekl265.5 poäng Brandin Thomas

1997-09-14 Uppsala SBK
Garpur 3 kl.I105 poäng Gustavsson Ann-Marie
TJH In Born's Rock'n Boss 2 kl.I157 poäng Gustavsson Ann-Marie
LPI Transångens in Love 1 kl.I177.5 poäng Gustavsson Ann-Marie

1997-09-14 Jönköping SBK/AFD
LPI Kamrats Gozzi-Gutt 1 kl.I162.5 poäng Gustavsson Bengt

1997-09-14 Norrköping SBK
Messalin's Vanessa 2 kl.I145 poäng Franzén Ingvar

1997-09-14 Njurunda SBK
HS 8553 Obman 3 kl.II127.5 poäng Lindberg L
LPI Pikette Coulinne 2 kl.II156 poäng Lindberg L

1997-09-14 Lilla Edet SBK
Robocop's Aurora 2 kl.I142.5 poäng Åklint Leif

1997-09-14 Knivsta SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 3 ekl219.5 poäng Berg Marita

1997-09-14 Heby SBK
Tranåsens Busans Jesper 2 kl.II156.5 poäng Wallinder Eva

1997-09-14 Bollnäs SBK
Tailpiece Belesar 0 kl.III0 poäng Cedendahl Bert

1997-09-13 Östersund SBK
LPI Brown and Blackstars Daily Mail 1 kl.II172 poäng Coldenberg Stig

1997-09-13 Arboga SBK
Huntrets Rigoletto 1 kl.I172 poäng Sjögren Bengt

1997-09-13 Huskvarna SMÖKK/HHK
Kepchers Hilton Flap 2 kl.II141.5 poäng Melin Hans

1997-09-13 Katrineholm SBK
Crestline 3 kl.I132 poäng Hedberg Leif

1997-09-13 Göteborg SBK
Cherokee 2 kl.I140 poäng Åklint Leif
Rocksteady Road Warrior 1 kl.I160.5 poäng Åklint Leif

1997-09-13 Sofiero SYDSKÅNSKA KK
Robust Pim Pim 3 kl.I117 poäng Persson Sven-Börje
Bökardalens Edison 1 kl.I176.5 poäng Persson Sven-Börje

1997-09-07 Bro/Håbo SBK
Alona 1 kl.I174 poäng

1997-09-07 Åre SBK
Heavy Loader's Crash Boom Bang 3 kl.II133.5 poäng Olovsson Irén
LPI Brown and Blackstars Daily Mail 1 kl.II170.5 poäng Olovsson Irén

1997-09-07 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II133 poäng Olsson Håkan

1997-09-07 Falun SBK
Cresendos Lingon 2 kl.III249 poäng Fältman Charlie
LPI Thornbreaker's Thrill Me 0 kl.II0 poäng Sewerlid Christer
Twelcots LinnÚa 1 kl.I168.5 poäng Sewerlid Christer

1997-09-07 Öland SMÖKK
Labruzz Morning Sunrise 2 kl.I148 poäng Rooth Gustaf

1997-09-07 Munkedal SBK
Assar 2 kl.I153 poäng Brocker Björn
LP Minnows Page 2 ekl232.5 poäng Brocker Björn

1997-09-07 Landskrona SBK
LPI Amazing-Amelia 3 kl.III199.5 poäng Björkman Claes
LPI LPII Strinder 1 kl.I175 poäng Persson Sven-Börje

1997-09-07 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.III264 poäng Hedberg Leif

1997-09-06 Lycksele SBK
Tjotte's Walkover 1 kl.II185 poäng Andersson Roland

1997-09-06 Öland SMÖKK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.II90 poäng Von Krusenstjerna U
LPI Labruzz Marion's Milos 3 kl.I109 poäng Von Krusenstjerna U

1997-09-06 Njurunda SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II113.5 poäng Filin Larry

1997-09-06 Falkenberg SBK
LPI Rainstone Ahmose 1 kl.I172 poäng Svensson Olle

1997-09-06 Stureby STOKK/SLKK
Rosebird Vital Spark Rose 1 kl.I173 poäng Hemström Rune
LPI Transångens in Love 1 kl.I167 poäng Laurén Maria

1997-09-06 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
Messalin's Vanessa 3 kl.I130 poäng Klasson Göran

1997-09-03 S:a Gotland SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 ekl276.5 poäng Selin Gertz

1997-08-31 Göteborg SSRK/V
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III209.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 kl.III179 poäng Gustavsson Willy
SE VCH Gryningens Einstein 3 kl.I115 poäng Gustavsson Willy
TJH Rodarbal Bertas Ninja 1 Hp ekl265 poäng Gustavsson Willy

1997-08-30 Hörby SBK
Benliz Sailor Samson 3 kl.I104 poäng Ahlberg Alf

1997-08-29 Enköping SBK
LPI Tidernas Tusensköna 1 kl.II173 poäng Christiansson Kriste

1997-08-24 Nedansiljan SBK
Moloss Lazy 3 kl.I113 poäng Fors Gunnar

1997-08-24 Höganäs SBK
Like'ims Tiffany 2 kl.I146.5 poäng Svensson Ronny
SE LCH LP Like'ims Lisette 2 ekl251 poäng Mortenssen Per

1997-08-24 Dorotea SBK/SHU
Tjotte's Walkover 1 kl.I181 poäng Burström Ove

1997-08-24 Uppsala SBK
LPI Tidernas Tusensköna 3 kl.II128 poäng Eriksson Torbjörn
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 3 ekl209 poäng Rosén Solveig

1997-08-24 Holmsund SBK
SE VCH TJH Josefin 1 ekl280.5 poäng Johansson Ingemar

1997-08-24 Gävle SBK
Twelcots LinnÚa 1 kl.I175.5 poäng Westman Anne

1997-08-24 Bollnäs SBK
Tailpiece Belesar 0 kl.III189.5 poäng Ulander Kurt Ove

1997-08-23 Tanum SBK
LP Minnows Page 0 ekl189 poäng Gustavsson Willy

1997-08-23 Matfors SBK
LPI Pikette Coulinne 0 kl.II75.5 poäng Wiklund Stiven

1997-08-23 Gävle SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl282.5 poäng Nilsson Solve

1997-08-22 Saxnäs SBK
LPI LPII Destinys Fenix 2 kl.I150 poäng Blomdahl Yvonne

1997-08-20 Väsby SBK
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.II148 poäng Andersson Maria

1997-08-20 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.III270 poäng Sten-Andersson Ulla

1997-08-17 Askudden ÖREBRO LÄNS KK
SE UCH Kullaholm's Mårran 2 kl.I152 poäng Jernestål Ulf

1997-08-17 Hörby SBK
Ingmos Auxey-Duresses 2 kl.I153.5 poäng Hesslo Glenn
LPI Zingo 1 kl.I182 poäng Petersson Lars
LPI Nattkvistens Air Chamber 1 kl.I167 poäng Hesslo Glenn
LPI Zurre 0 ekl146.5 poäng Pallesen Tove

1997-08-17 Angered SBK
TJH Bökardalens Diana Ross 1 kl.I185.5 poäng Englund Ann-Sofi

1997-08-17 Bro/Håbo SBK
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.II144.5 poäng Ferm Gunnel
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.I150 poäng Olsson Leif
Alona 2 kl.I149 poäng Olsson Leif

1997-08-16 Askudden ÖREBRO LÄNS KK
LPI Sea-Birds So Glad You're Mine 0 kl.III119.5 poäng Jernestål Ulf

1997-08-16 Skellefteå SBK
HS 9009 Pirka 3 kl.I117.5 poäng Jonsson Kerstin

1997-08-16 Malung SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 2 kl.III226 poäng Gudmunds Laila
LPI Petra 3 kl.II101 poäng Gudmunds Laila

1997-08-16 Kopparberg SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 kl.II160 poäng Zaring Åke
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 ekl237 poäng Zaring Åke
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl265 poäng Zaring Åke

1997-08-16 Enköping SBK
Country Look's Cash Is King 0 kl.I88 poäng Christiansson Kriste

1997-08-15 Timrå SBK
SE VCH TJH Cresendos Oda Oknytt 3 kl.I125 poäng Klasson Göran

1997-08-10 Söderköping SBK
Dolou's Affectionate Friend 2 kl.I157 poäng Nyman Rolf

1997-08-10 Helsingborg SBK
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 2 kl.II156.5 poäng Hjorth Ingegerd
LPI Agile-Albin 1 kl.I176 poäng Branthall Marie

1997-08-09 Jönköping SMÖKK/JHK
Cherokee 3 kl.I129 poäng Gustavsson Bengt

1997-08-09 Landskrona SBK/AFB/SÖLO
TJH Kullaholm's Prussiluskan 1 kl.II176 poäng Losell Bengt
LPI Zingo 1 kl.I165 poäng Losell Bengt
LPI Zurre 2 ekl240.5 poäng Jönsson Arne

1997-08-08 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 2 kl.II158 poäng Olsson Håkan

1997-08-08 Skurup SBK
LPI LPII Robust Hot Love 0 kl.III141 poäng Pettersson Kathe
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 1 kl.II164.5 poäng Pettersson Kathe

1997-08-02 Roslagen SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl277.5 poäng Sigfridsson Alf

1997-08-02 Osby SBK
TJH Like'ims Saxon 2 kl.II140 poäng Eriksson Lennart

1997-08-02 Falbygden SBK
TJH Twelcots Tok 2 kl.I157 poäng Bergström Göran

1997-07-27 Tollarp SBK
LPI Zingo 1 kl.I171.5 poäng Nilsson Ewa

1997-07-27 Tingsryd SBK
Aya 1 kl.II160.5 poäng Svensson Ingrid
SE VCH Islander's Linford Christie 3 kl.I121.5 poäng Fridén Arne

1997-07-27 Ljusdal SBK
LPI Adore's Fay Danaway 1 kl.I169.5 poäng Larsson Anita

1997-07-26 Öland SBK
Messalin's Vanessa 3 kl.I134 poäng Bäckman Sonny

1997-07-26 Bollnäs SBK
Gyllene Horden's Izo-Star 3 kl.I128 poäng Norrman Roland

1997-07-25 Råådalen SBK
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 3 kl.II129 poäng Ahlqvist Barry
LPI Agile-Albin 2 kl.I155 poäng Persson Rolf

1997-07-20 Motala SBK
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 3 kl.I136.5 poäng Nilsson Berth

1997-07-19 Motala SBK
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 3 kl.I132 poäng Nilsson Berth

1997-07-19 Mariestad SBK
TJH Rodarbal Bertas Ninja 1 kl.III267.5 poäng Johansson Karl-Erik

1997-07-18 Åsele SBK
Tjotte's Walkover 2 kl.I149 poäng Eklund Olof

1997-07-18 Tollarp SBK
SE LCH Donna 1 kl.II177.5 poäng Nilsson Ewa
LPI Zingo 2 kl.I153 poäng Nilsson Ingvar

1997-07-18 Kinda SBK
Dachsrivers Amis Hellas 3 kl.I131 poäng Hallin Roger

1997-07-17 Dorotea SBK/SHU
Tjotte's Walkover 1 kl.I168 poäng Sundberg Britt

1997-07-16 Öland SBK
LPI LPII Destinys Fenix 2 kl.I142 poäng Lundgren Peter

1997-07-16 Vilhelmina SBK
Tjotte's Walkover 2 kl.I152 poäng Burström Ove

1997-07-16 Strömstad SBK
LP Minnows Page 2 ekl248.5 poäng Hyrén Bertil

1997-07-16 Smålandsstenar SBK
TJH Tranåsens Black Surprise 3 kl.II122.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

1997-07-16 Oxie SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 3 kl.II137.5 poäng Pettersson Kathe

1997-07-16 Nedansiljan SBK
Alcestes Figge 2 kl.I157 poäng Fors Gunnar

1997-07-15 Torsås SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 0 kl.I0 poäng Johnsson Marianne

1997-07-13 Njurunda SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II130 poäng Olsson Håkan

1997-07-13 Kalmar SBK
LPI Bellmaker's Belltonia 3 kl.I132 poäng Lindholm Lars
LPI Labruzz Marion's Milos 3 kl.I127 poäng Lindholm Lars

1997-07-11 Uddevalla SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 ekl280 poäng Hyrén Bertil

1997-07-09 Oskarshamn SBK
TJH LP Brantastigs Åliver 2 kl.III244.5 poäng Petersson Gunnar

1997-07-09 Emmaboda SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 3 kl.I118 poäng Ottosson May

1997-07-08 Visby SBK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.II105 poäng Berg Brita

1997-07-06 Bjuv SBK
LPI Agile-Albin 2 kl.I157 poäng Hallengren Benny
Bökardalens Don Pedro 1 kl.I164 poäng Hallengren Benny

1997-07-06 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.II164 poäng Johansson Björn

1997-07-06 Piteå SNKK
SE VCH LPI Karlsängens Fund of Experience 0 ekl185 poäng Berglund Inger

1997-07-06 Vadstena SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II175 poäng Nilsson Berth

1997-07-05 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Guideline's Four Zip 3 kl.II128.5 poäng Lundgren Anna

1997-07-05 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 2 kl.I157 poäng Ahlqvist Barry

1997-07-05 Malmö SBK
Lougin Linnet 0 kl.I87 poäng Persson Sven

1997-07-05 Varberg SBK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 3 kl.III203.5 poäng Andersson Alf
TJH Volvov's Johanna 3 kl.I138 poäng Brorsson Kenneth
Lassagårdens Emil 3 kl.I129.5 poäng Svensson Olle
Cassatas Maiden Marigold 0 kl.I0 poäng Svensson Olle

1997-07-05 Sölvesborg SBK
LPI Chivas-Regal 2 kl.II150.5 poäng Sjösten Inki

1997-07-05 Lindesberg SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 kl.II178 poäng Ålander Lennart

1997-07-05 Kind SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 ekl268 poäng Dahlberg Göran

1997-07-04 Veberöd SBK
TJH Goody-Goody's Jasmine 3 kl.II131.5 poäng Frid Crispin
Robust Chubby Checker 2 kl.I154 poäng Jönlid Anders

1997-07-04 Lycksele SBK
Tjotte's Walkover 2 kl.I150 poäng Johansson Kjell

1997-07-04 Lindesberg SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 kl.II162.5 poäng Eriksson Bernt

1997-07-04 Hässleholm SBK
TJH Like'ims Saxon 3 kl.II103.5 poäng Ekberg Stig
LPI Nattkvistens Air Chamber 1 kl.I163 poäng Nymberg Mona

1997-07-02 Uppsala SBK
TJH In Born's Rock'n Boss 3 kl.I117 poäng Eriksson Torbjörn
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl231 poäng Rosén Solveig

1997-07-01 Bollnäs SBK
LPI Eatons Ulrica 0 kl.III175.5 poäng Cedendahl Bert
Alcestes Figge 2 kl.I151 poäng Ahlström Mats-Åke

1997-06-29 Vimmerby SBK
TJH HS 7992 Mapp 0 kl.I91 poäng Johansson Roland

1997-06-28 Borås SA ÄLVSBORGS KK
SE VCH Robocop's Aktör 0 kl.III185.5 poäng Foss Berit

1997-06-27 Värnamo SBK
Dachsrivers Amis Hellas 2 kl.I157 poäng Jakob Peter

1997-06-27 Alingsås SBK
Häråsens Astor 0 ekl157.5 poäng Merenius Johnny

1997-06-27 Sydöstra Skåne SBK
LPI Zurre 1 kl.III273.5 poäng Altenmark Sven
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 1 kl.III265.5 poäng Altenmark Sven
TJH Utnäs Gorgon Zola 2 kl.II144.5 poäng Jönlid Anders
LPI Zingo 2 kl.I148.5 poäng Jönsson Arne

1997-06-27 Göinge/Broby SBK
Abbey 1 kl.I171.5 poäng Hansson Michael

1997-06-25 Nedansiljan SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl252.5 poäng Sewerlid Christer

1997-06-20 Gbg/Mölndal SBK
TJH Rodarbal Bertas Ninja 0 kl.III177 poäng
LPI LPII Matsers Billy 3 kl.II131 poäng
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl242.5 poäng Mellqvist Stig
LP Laringens Rambo 0 ekl0 poäng Mellqvist Stig

1997-06-19 Njurunda SBK
LPI Pikette Coulinne 3 kl.II136 poäng Olsson Håkan
HS 8553 Obman 3 kl.II128 poäng Olsson Håkan

1997-06-18 Sundsvall SBK
LPI Pikette Coulinne 2 kl.II142 poäng Nyström Hans-Erik

1997-06-18 Flen SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.II171 poäng Sten-Andersson Ulla
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl279.5 poäng Sten-Andersson Ulla

1997-06-17 Härnösand SBK
SE VCH TJH Cresendos Oda Oknytt 0 kl.I97 poäng Eriksson Torbjörn

1997-06-15 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
Messalin's Vanessa 3 kl.I121 poäng Klasson Göran

1997-06-15 Åstorp SBK
LPI Agile-Albin 1 kl.I162.5 poäng Therup Anders

1997-06-15 Lilla Edet SBK
TJH Rodarbal Bertas Ninja 3 kl.III202 poäng Gustavsson Willy
Fågelfinnarens Svarta Anastasia 2 kl.I142.5 poäng Gustavsson Willy
Basse 0 kl.I92 poäng Gustavsson Willy
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl282.5 poäng Gustavsson Willy

1997-06-15 Katrineholm SBK
LPI AspallÚn's Benson 2 kl.I154 poäng Nilsson Elsmari

1997-06-15 Danderyd/Täby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.II172.5 poäng Gadd Annlouise

1997-06-15 Njurunda SBK
LPI Pikette Coulinne 2 kl.II145.5 poäng Filin Larry

1997-06-15 Gubbängen SPK
Destinys Princessan Fiffig 3 kl.I122.5 poäng Hjort Mikael
Alona 2 kl.I145 poäng Hjort Mikael

1997-06-15 Älmhult SBK
Leopold 3 kl.I109.5 poäng Sandström Bo

1997-06-15 Angered SBK
LPI Lebaz Black Girl 3 kl.II119.5 poäng Rutgersson Per-Erik
Lebaz Nikita 3 kl.I128 poäng Furvik Gunnar
Cassatas Maiden Marigold 3 kl.I121.5 poäng Furvik Gunnar
LP Laringens Rambo 2 ekl242.5 poäng Johansson Berit

1997-06-14 Mariannelund GRK/SMÅLAND
TJH HS 7992 Mapp 3 kl.I138 poäng Furuskog Lars-Erik

1997-06-14 Stureby STOKK/SLKK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.II162.5 poäng Lindgren Olle

1997-06-14 Åstorp SBK
Labbevikens Seiko 0 ekl0 poäng Karlsson Jörgen

1997-06-14 Östersund SBK
Tor 3 kl.II120.5 poäng Lindberg Lars

1997-06-14 Alvesta SMÖKK/AHK
Like'ims Kashmir 3 kl.I101.5 poäng Melin John

1997-06-14 Hjo SBK
TJH Volvov's Johanna 2 kl.I157 poäng Johansson Karl-Erik

1997-06-13 Holmsund SBK
SE VCH TJH Josefin 3 ekl222.5 poäng Johansson Åke

1997-06-13 Lomma SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 3 kl.III200 poäng Sandnes Viveca
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 2 kl.II154 poäng Sandnes Viveca
LPI Zingo 2 kl.I156 poäng Lindergård Per
TJH Kullaholm's Prussiluskan 1 kl.I193 poäng Lindergård Per

1997-06-13 Åmål SBK
LPI Sarapis Donna 1 kl.I174 poäng Larsson Christer

1997-06-13 Vetlanda SBK
SE VCH Rondeus Charming-Cherry 3 kl.II125 poäng Rosander Erik

1997-06-12 Solna/Sundbyber SBK
Destinys Princessan Fiffig 3 kl.I139 poäng Bergman Gunnar

1997-06-12 Ludvika SBK
LPI Petra 1 kl.II162.5 poäng Viberg Ing-Britt
Fårönas Greedy Glutton 2 kl.I156 poäng Viberg Ing-Britt

1997-06-12 Botkyrka SBK
SE VCH Classical Swe-Dane Mazurka 2 kl.I153.5 poäng Larsson Lennart
SE VCH NO JCH SE JCH Guns Choice Liquorice Pipe 1 kl.I161 poäng Larsson Lennart

1997-06-11 Borlänge SBK
Modus Vivendis Uncle Dynamite 2 kl.I151 poäng Skoglund Marianne

1997-06-08 Karlskrona SBK
SE LCH Donna 1 kl.II171 poäng Blomdahl Börge
LPI LPII Destinys Fenix 2 kl.I147.5 poäng Blomdahl Börge

1997-06-08 Kalmar SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 3 kl.I132 poäng Johansson Hans
Ugerups Frida 2 kl.I154.5 poäng Johansson Hans

1997-06-08 Borås SBK
Rodarbal Lillans Pärta 1 kl.II178 poäng Östh Sven
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 2 ekl249 poäng Claesson Åke

1997-06-08 Bollnäs SBK
LPI Adore's Fay Danaway 1 kl.I167.5 poäng
Conover's Windstorm 0 kl.I0 poäng

1997-06-08 Landskrona SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 1 kl.II172 poäng Branthall Marie
Rock Rings Lynel Pehat 3 kl.I115 poäng Hallengren Benny
TJH Benliz Baron Basil 2 kl.I159.5 poäng Hallengren Benny

1997-06-07 Åsele SHU
Tjotte's Walkover 2 kl.I158 poäng Burström Ove

1997-06-07 Lessebo SBK
Fågel Blå Garr 2 kl.II150 poäng Evhammar Roland
Labruzz Morning Sunrise 3 kl.I139.5 poäng Eriksson Ronny

1997-06-07 Kiruna SBK
Lillimar's Sunflower 0 kl.III180.5 poäng Hagstedt Lennart

1997-06-07 Söderhamn SBK
Searover Deinhart Lila 2 kl.I157 poäng Hagelin Göran

1997-06-06 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 kl.II143 poäng Hellberg Ingrid
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl249.5 poäng Hellberg Ingrid

1997-06-06 Mullsjö SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 2 kl.II146 poäng Bergström Göran
Häråsens Astor 0 ekl173.5 poäng Andersson P-O

1997-06-06 Örnsköldsvik SBK
SE VCH LPI NORD JCH Moorman's Arcturus 2 kl.II144.5 poäng Jonsson Allan

1997-06-05 Göteborg SBK
TJH Airotkivs Jack Dempsey 3 kl.III203.5 poäng Åklint Leif
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 2 ekl239 poäng Ek Björn

1997-06-04 N:a Gotland SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 ekl272.5 poäng Karlström Tommy

1997-06-04 Göteborg SBK
Rodarbal Lillans Pärta 1 kl.II165 poäng Gillberg Bo
Buck 3 kl.I118 poäng Larsson Hasse

1997-06-02 Knivsta SBK
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 1 ekl285.5 poäng Bodin Birgitta
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 0 ekl0 poäng Bodin Birgitta

1997-06-01 Markaryd SBK
TJH LPI Smulan 3 kl.II114.5 poäng Wrede Jan

1997-06-01 Västerås SBK
Conover's Windflower 2 kl.II147 poäng Eriksson Kent

1997-06-01 Tidaholm SBK
TJH Volvov's Johanna 2 kl.I156.5 poäng Persson Per-Rune

1997-06-01 Lysekil SBK
Berntssons Handsome 2 kl.II143 poäng Samuelsson Ingvar
Fit For Fight's Bombi 2 kl.I147 poäng Samuelsson Ingvar

1997-06-01 Bollebygd SBK
Mallis Equis 0 kl.II0 poäng Fröjd Bengt
SE VCH Minnows Stephanie 2 kl.I146.5 poäng Fröjd Bengt
LP Laringens Rambo 2 ekl231 poäng Hernvall Leif
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 0 ekl167 poäng Hernvall Leif

1997-05-31 Karlstad SBK
Labb-Hamras Kasper 2 kl.I140.5 poäng Sanfridsson Lennarth

1997-05-31 Västerås SBK
Conover's Windflower 1 kl.II164.5 poäng Pettersson Lennart
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 1 ekl272.5 poäng Degerström Bo

1997-05-31 Tomten SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl280 poäng Lindgren Leif

1997-05-31 Råådalen SBK
LPI LPII Robust Hot Love 0 kl.III176 poäng Prahl Erik
LPI Agile-Albin 2 kl.I157 poäng Johannesson Anders

1997-05-31 Järvsö SBK
LPI Arrac 2 kl.I141.5 poäng Larsson Anita
LPI Adore's Fay Danaway 1 kl.I169 poäng Larsson Anita

1997-05-31 Flen SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl248.5 poäng Hedberg Leif

1997-05-31 Falkenberg SBK
Lassagårdens Emil 3 kl.I116.5 poäng Gustafsson Inger

1997-05-31 Bollebygd SBK
Mallis Equis 1 kl.II172.5 poäng Fröjd Bengt
LPI Lebaz Black Girl 0 kl.II84.5 poäng Fröjd Bengt
Lebaz Nikita 2 kl.I147.5 poäng Fröjd Bengt
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 1 ekl259 poäng Claesson Åke
LP Laringens Rambo 0 ekl178 poäng Claesson Åke

1997-05-31 Visättra STOKK/APOLLOGR
Quinline's Bellis 0 kl.I0 poäng Olsson Leif

1997-05-30 Partille SBK
LPI LPII Matsers Billy 1 kl.II169.5 poäng Englund Ann-Sofi

1997-05-30 Skurup SBK
LPII LP Caccia Sempre Cosi 3 kl.III195.5 poäng Frid Crispin
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 0 kl.III183 poäng Frid Crispin
TJH LPI Vettisens Isidor 0 kl.II93 poäng Pettersson Kathe

1997-05-30 Motala SBK
Cassatas Nadson 1 kl.I163 poäng Lundholm Lars

1997-05-30 Ljungby SBK
Mandylike's Mindful Mate 0 kl.II97.5 poäng Jakob Peter

1997-05-30 Kristinehamn SBK
LPI Blackmarket 2 kl.II140 poäng Andersen Jörn

1997-05-30 Höganäs SBK
Like'ims Tiffany 2 kl.I146 poäng Sjöstrand Yvonne

1997-05-30 Askersund SBK
SE VCH LP Messmans Qela 0 ekl143.5 poäng Persson Tomas

1997-05-28 Märsta/Sigtuna SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 2 ekl252 poäng Berg Camilla
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 0 ekl0 poäng Berg Camilla

1997-05-25 Göteborg VÄSTRA KK
LPI LPII Matsers Billy 2 kl.II147 poäng Mellqvist Stig

1997-05-25 Växjö SBK
Fågel Blå Garr 2 kl.II147 poäng Melin John

1997-05-25 Svedala SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 3 kl.III195 poäng Klang Ingvar

1997-05-25 Piteå SBK
SE VCH LPI Karlsängens Fund of Experience 0 ekl172 poäng Norström Gui

1997-05-25 Lysekil SBK
Berntssons Handsome 3 kl.II137 poäng Andersson Jan

1997-05-24 Göteborg VÄSTRA KK
LPI LPII Matsers Billy 1 Hp kl.II170 poäng Ek Björn

1997-05-24 Kungsbacka SBK
LPI Lebaz Black Girl 3 kl.II110 poäng Hansson Yvonne
Seldora's Vilma 2 kl.I156 poäng Lengfeldt Ulf
Lebaz Nikita 2 kl.I142 poäng Lengfeldt Ulf
LP Laringens Rambo 3 ekl215.5 poäng Lindqvist Göran
NO JCH SE LCH SE JCH Rodarbal Fridas Qurra 3 ekl202 poäng Lindqvist Göran

1997-05-24 Jönköping SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 3 kl.II119.5 poäng Svensson Kjell
SE VCH Häråsens Agnes 2 kl.II149.5 poäng Svensson Kjell
Häråsens Astor 3 ekl208.5 poäng Svensson Kjell

1997-05-24 Stureby STOKK/SLKK
Quinline's Bellis 3 kl.I101.5 poäng Ferm Gunnel

1997-05-24 Kinda SBK
Basilicus Tide The Magic One 3 kl.I130 poäng Hallin Roger
Glimmingens Freja 3 kl.I125 poäng Hallin Roger
Gudingens Camembert 1 kl.I160 poäng Hallin Roger

1997-05-24 Tjolöholm SSRK
SE VCH Mandylike's Fiery Fieldmaster 0 kl.III171 poäng Gustavsson Willy
Mandylike's Greathearted Gleam 2 kl.II150.5 poäng Gustavsson Willy
Gentle Gilbert's Benjamin 3 kl.I103 poäng Gustavsson Willy
Cassatas Maiden Marigold 1 kl.I165.5 poäng Gustavsson Willy
Cassatas Magic Merlin 0 kl.I80.5 poäng Gustavsson Willy

1997-05-23 Nybro SBK
LPI LPII Destinys Fenix 2 kl.I145 poäng Lindholm Lars

1997-05-23 Heby SBK
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.II153.5 poäng Björn Tommy

1997-05-23 Frövi SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 2 kl.I152 poäng Sääf Rolf
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 kl.I174 poäng Sääf Rolf
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 2 ekl224.5 poäng Sääf Rolf

1997-05-23 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.II167 poäng Bahlenberg Ingrid

1997-05-19 Sthlmsavd SBK
SE VCH LPI Ehfos Anas Penelope 1 kl.I167.5 poäng Victorin Yvonne
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 1 ekl297 poäng Fagerhov Hans

1997-05-19 Tollarp SBK
LPI Zurre 0 kl.III144 poäng Öberg Åke

1997-05-19 Kolsva WKK/KAK
Huntrets Rigoletto 2 kl.I157.5 poäng Nääs Birgitta

1997-05-18 Matfors SBK
HS 8553 Obman 2 kl.II152 poäng
LPI Pikette Coulinne 2 kl.II151 poäng

1997-05-17 Österbybruk UPPSALA LÄNS KK
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 2 ekl246.5 poäng Antehed Gunnel

1997-05-16 Karlsborg SBK
LPI DatsrÚges Magnum Bonum 3 kl.II114.5 poäng Thorén Mari-Anne
TJH Volvov's Johanna 3 kl.I128 poäng Thorén Mari-Anne

1997-05-16 Gbg/Mölndal SBK
LPI LPII Matsers Billy 3 kl.II136.5 poäng Horonyi Anders
Paulina Ölle 2 kl.II142 poäng Horonyi Anders
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl238 poäng Andersson Marianne
Häråsens Astor 0 ekl159 poäng Andersson Marianne

1997-05-15 Danderyd/Täby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.II150 poäng Karlsson Bengt
LPI Tidernas Tusensköna 2 kl.II143 poäng Karlsson Bengt
Colas Saga 1 kl.I161 poäng Collin Yngve

1997-05-11 Bro/Håbo SBK
Alona 1 kl.I174.5 poäng Andersson Göran
Colas Saga 1 kl.I166.5 poäng Andersson Göran
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 2 ekl247.5 poäng Ferm Gunnel

1997-05-11 Älvsbyn SBK
SE VCH LPI Ormrot's Elvira 1 kl.I172 poäng Larsson Jens
SE VCH TJH Älvgårdens Periquita 1 kl.I166 poäng Larsson Jens
SE VCH LPI Karlsängens Fund of Experience 2 ekl241.5 poäng Kratz Åke

1997-05-11 Forserum SBK
Häråsens Astor 2 ekl252.5 poäng Herdy Peter

1997-05-11 Dorotea SBK/SHU
Tjotte's Walkover 1 kl.I166 poäng Burström Ove

1997-05-11 Angered SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III220 poäng Eliasson Lennart
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.II146.5 poäng Eliasson Lennart
SE VCH Minnows Stephanie 2 kl.I146.5 poäng Åklint Leif

1997-05-11 Gällivare NNKK
TJH O'Sofinas Pure Magic 1 kl.I180 poäng Andersson Börje

1997-05-11 V:a Medelpad SBK
HS 8553 Obman 0 kl.II0 poäng Wiklund Stiven

1997-05-11 Svalöv SBK
LPI Zurre 2 kl.II151.5 poäng Prahl Leif
LPI Agile-Albin 2 kl.I151 poäng Ahlqvist Barry

1997-05-10 Mark SBK
LP Laringens Rambo 3 ekl220.5 poäng Dahlberg Göran

1997-05-09 Gamleby SBK
Messalin's Vanessa 0 kl.I94 poäng Erlandsson Ulf

1997-05-09 Mark SBK
LP Laringens Rambo 2 ekl239 poäng Johansson Olle

1997-05-09 Åmål SBK
LPI Sarapis Donna 2 kl.I151.5 poäng Larsson Christer

1997-05-09 Olandstrakten SBK
TJH In Born's Rock'n Boss 2 kl.I150.5 poäng Östman Rune
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 2 ekl241.5 poäng Östman Rune

1997-05-09 Falbygden SBK
TJH Twelcots Tok 2 kl.I152 poäng Andersson Per Olof

1997-05-08 Gävle SBK
LPI LPII Labbret's Cornetta 1 kl.II174 poäng Hagelin Göran
Conover's Windstorm 1 kl.I166 poäng Westman Anne

1997-05-08 Sundsvall SBK
HS 8553 Obman 0 kl.II65 poäng Olsson Håkan

1997-05-08 Vänersborg SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl248.5 poäng Samuelsson Ingvar

1997-05-04 Karlstad SBK
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 3 ekl209 poäng Larsson Kjell

1997-05-04 Vaxholm SBK
Knallhatten's Moosehead 3 kl.I137 poäng Backevik Jan

1997-05-04 Stenungsund SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja 0 kl.III162.5 poäng Olausson Erik
TJH Rodarbal Fridas Darko 0 kl.I0 poäng Svensson Bo-Göran
LP Laringens Rambo 2 ekl234.5 poäng Olausson Erik

1997-05-04 Saxnäs SBK
LPI Labbegården's Joyful Jarvis 2 kl.II159.5 poäng Lindholm Lars
Loving Will's Easter Witch 2 kl.II151.5 poäng Lindholm Lars
LPI Bellmaker's Belltonia 2 kl.I147 poäng Lindholm Lars

1997-05-04 Sandviken SBK
LPI Eatons Ulrica 3 kl.III220.5 poäng Hagelin Göran

1997-05-04 Lindesberg SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 2 kl.I157 poäng Ålander Lennart
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 1 ekl280 poäng Ålander Lennart

1997-05-04 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH SE LCH LP Bonny 2 ekl254.5 poäng Hedberg Leif

1997-05-03 Karlstad SBK
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 2 ekl227.5 poäng Åberg Sven

1997-05-03 Söderåsen SBK
Lermarkens Asta 0 kl.I62 poäng Vinkvist Lennart
Goody-Goody's Jolly Jim 0 kl.I20 poäng Vinkvist Lennart

1997-05-03 Mora SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 2 kl.III251 poäng Andersson Sven
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl232.5 poäng Andersson Sven

1997-05-03 Ödeshög ÖKK
Messalin's Vanessa 3 kl.I133 poäng Hansson Hans-Erik

1997-05-01 Visby SHU
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.II137.5 poäng Larsson Elisabeth
TJH Labolina 2 kl.II158 poäng Larsson Elisabeth

1997-05-01 Smålandsstenar SBK
LP Ayla 0 kl.III188 poäng Gustafsson-Krafft Ko
TJH Amanda 3 kl.I133 poäng Rosander Erik

1997-05-01 Munkedal SBK
Berntssons Handsome 2 kl.II156.5 poäng Hyrén Bertil

1997-05-01 Kristinehamn SBK
NO UCH Rocksteady On The Rocks 3 kl.I139 poäng Krantz Björn
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 2 ekl254 poäng Åberg Sven

1997-05-01 Höör SBK
LPI Zurre 1 kl.II160 poäng Öberg Åke
LPI Nattkvistens Air Chamber 2 kl.I153.5 poäng Öberg Åke

1997-05-01 Borlänge SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 1 kl.III268 poäng Skoglund Marianne
LPI Thornbreaker's Thrill Me 3 kl.II138.5 poäng Fors Gunnar
Modus Vivendis Uncle Dynamite 2 kl.I146 poäng Fors Gunnar

1997-04-27 Lycksele SBK
Tjotte's Walkover 1 kl.I175 poäng Sundberg Fraenk Jimm

1997-04-27 Stockholm SLK/ÖSTRA
LP Ugglemads Ronja 3 kl.I131 poäng Jansson Lars-E
LPI Sarapis Donna 1 kl.I168 poäng Axell Sylvia
LPI Messmans Quinni 3 ekl197.5 poäng Nordlander Lennart

1997-04-27 Ö:a Härjedalen SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 2 kl.III227 poäng Persson Per-Inge
LPI Adore's Fay Danaway 3 kl.I130 poäng Wiklund Stiven

1997-04-27 Burlöv SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 2 kl.III245.5 poäng Bengtsson Sten
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 3 kl.II110 poäng Frid Crispin
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 2 kl.II148.5 poäng Frid Crispin
Goody-Goody's Cuzette 2 kl.I158.5 poäng Ahlberg Alf

1997-04-26 Skarpnäck SHU
LPI Sarapis Donna 1 kl.I172 poäng Larsson Per
LP Ugglemads Ronja 1 kl.I168 poäng Nordlander Lennart
LPI Messmans Quinni 3 ekl201 poäng Lannerbäck Alf

1997-04-26 Piteå SBK
SE VCH LPI Ormrot's Elvira 1 kl.I185 poäng Kratz Åke
SE VCH TJH Älvgårdens Periquita 0 kl.I0 poäng Kratz Åke

1997-04-26 Partille SBK
LPI Lebaz Black Girl 0 kl.II96.5 poäng Åklint Leif
LP Laringens Rambo 0 ekl0 poäng Lengfeldt Ulf

1997-04-20 Gävle SBK
Conover's Windstorm 3 kl.I123 poäng Westman Anne
Follybreeze Harriot 2 kl.I140 poäng Westman Anne

1997-04-20 Flen SBK
LPI AspallÚn's Benson 1 kl.I161 poäng Sten-Andersson Ulla

1997-04-20 Öland SBK
LPI LPII Destinys Fenix 1 kl.I162 poäng Blomdahl Yvonne

1997-04-20 Uppsala SBK
LPI Tidernas Tusensköna 2 kl.II154 poäng Lund Rolf
SE VCH LPI Ehfos Anas Penelope 1 kl.I161 poäng Lundin Thomas
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 3 ekl223 poäng Rosén Solveig
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 3 ekl199 poäng Rosén Solveig

1997-04-20 Skanör/Falsterb SBK
LPI LPII Dalhagens Leo Tolstoj 1 kl.II166.5 poäng Nilsson Leif

1997-04-20 Luleå SBK
SE VCH LPI Ormrot's Elvira 1 kl.I163.5 poäng Grape Peter

1997-04-20 Kramfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 1 kl.II167 poäng Jonsson Allan

1997-04-20 Frövi SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 2 kl.I156 poäng Eklund Solveig

1997-04-20 Ed SBK
SE VCH Minnows Stephanie 2 kl.I152 poäng Roos Rolf

1997-04-19 Åstorp SBK
LPI Agile-Albin 2 kl.I154.5 poäng Johannesson Anders
TJH Fasanflockens Tonny 1 kl.I164 poäng Johannesson Anders
SE LCH Bonnie 1 ekl265 poäng Krüger Carola
Labbevikens Seiko 0 ekl0 poäng Krüger Carola

1997-04-19 Gävle SBK
LPI Eatons Ulrica 1 kl.II160.5 poäng Westman Anne
LPI Adore's Fay Danaway 3 kl.I136 poäng Westman Anne
Follybreeze Harriot 3 kl.I133 poäng Westman Anne

1997-04-19 Bengtsfors SBK
LPI Blackmarket 2 kl.II146 poäng Larsson Inge

1997-04-13 Tingsryd SBK
Aya 3 kl.II111 poäng Fridén Arne
Labbegården's Joyful Miss Tilda 2 kl.II144.5 poäng Fridén Arne
Magic-Mystery 0 kl.II45.5 poäng Fridén Arne

1997-04-12 Eslöv SBK
TJH Goody-Goody's I'm Sweet 3 kl.II133 poäng Hjorth Ingegerd

1997-04-12 Örnsköldsvik SBK
SE VCH LPI NORD JCH Moorman's Arcturus 1 kl.I164 poäng Andersson Kjell-Arne

1997-04-12 Visby SBK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.II70.5 poäng Andersson Hans
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 ekl271 poäng Karlström Tommy

1997-04-12 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Guideline's Four Zip 1 kl.I171.5 poäng Andersson Göran
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 2 ekl244 poäng Jansson Eva

1997-04-12 Matfors SBK
HS 8553 Obman 3 kl.II134 poäng Attefjord Lennart
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 ekl276.5 poäng Attefjord Lennart

1997-04-12 Haninge SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 kl.III261 poäng Trillcott Nils
Conover's Windflower 3 kl.I133 poäng Malmström Christer

1997-04-06 Bjuv SBK
Brantastigs Yrsa 0 kl.II93.5 poäng Pettersson Kathe
LPI Agile-Albin 1 kl.I169.5 poäng Hallengren Benny

1997-04-06 Åmål SBK
LPI Sarapis Donna 3 kl.I108.5 poäng Åberg Sven

1997-04-06 Vara/Grästorp SBK
LP Ayla 3 kl.III194.5 poäng Simmingsköld Hans
LPI Sarapis Drusilla 1 kl.I162 poäng Simmingsköld Hans

1997-04-05 Sthlmsavd SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 kl.III281.5 poäng Elias Jaan

1997-04-05 Knivsta SBK
LPI Cherry-Flip 2 kl.II156.5 poäng Thorman Staffan
LPI Guideline's Four Zip 2 kl.I154 poäng Berg Marita

1997-03-31 Emmaboda SBK
Labbegården's Joyful Miss Tilda 3 kl.II125.5 poäng Ottosson May
Magic-Mystery 3 kl.I115 poäng Larsson Solbritt
Aya 1 kl.I161.5 poäng Larsson Solbritt

1997-03-29 Stockholm SKK
LPI Messmans Quinni 0 ekl151.5 poäng Lindgren Olle

1997-03-28 Forshaga SBK
LPI Nidaros Albert 1 kl.I165 poäng Andersen Helge

1997-03-28 Ale SBK
LP Ayla 0 kl.III185.5 poäng Englund Ann-Sofi
SE VCH Minnows Stephanie 2 kl.I158 poäng Englund Ann-Sofi
LPI Benliz Bolero Bagger 1 kl.I193.5 poäng Englund Ann-Sofi

1997-03-28 Norrköping SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 ekl272 poäng Franzén Ingvar

1997-03-28 Gävle SBK
Follybreeze Harriot 3 kl.I133.5 poäng Westman Anne

1997-03-27 Kungälv SBK
Paulina Ölle 1 kl.II161 poäng Englund Ann-Sofi

1997-03-23 Kungsör SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.I165 poäng Pehardt-Rosin Carin
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl277.5 poäng Pehardt-Rosin Carin

1997-03-23 Kalmar SBK
LPI Bellmaker's Belltonia 2 kl.I154 poäng Lindfalk Kenneth

1997-03-23 Sundsvall SBK
HS 8553 Obman 2 kl.II153 poäng Andremo Ann Christin

1997-03-23 Tomten SBK
TJH Twelcots Tok 2 kl.I148.5 poäng Abrahamsson Christin

1997-03-22 Karlskoga SBK
LPI Nidaros Albert 3 kl.I136 poäng Larsson Kjell
Imp's Kisamos 3 kl.I113.5 poäng Larsson Kjell

1997-03-22 Sundsvall SBK
LPI Adore's Fay Danaway 3 kl.I120 poäng Olsson Håkan

1997-03-22 Sthlm Sö SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 kl.III261.5 poäng Jansson Lars-E
Conover's Windflower 3 kl.I129 poäng Hvinlund Mikael

1997-03-22 Helsingborg SBK
LPI Amazing-Amelia 1 kl.II175 poäng Therup Anders
SE LCH Bonnie 2 ekl233.5 poäng Hesslo Glenn

1997-03-21 Herrljunga SBK
LP Ayla 3 kl.III210 poäng Alaby Kjell-Arne

1997-03-16 Valdemarsvik SBK
Messalin's Vanessa 2 kl.I151.5 poäng Nyman Rolf
Willows Pontus 0 kl.I82 poäng Nyman Rolf

1997-03-16 Lysekil SBK
LPI Skyfly's Beam Tree 1 kl.II168 poäng Andersson Jan
Robocop's Aurora 1 kl.I171.5 poäng Andersson Jan

1997-03-16 Falun SBK
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 2 kl.III244 poäng Bergström Bo

1997-03-16 Borås SBK
SE VCH Häråsens Agnes 3 kl.II119 poäng Andersson Conny
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.II144.5 poäng Andersson Conny

1997-03-16 Oxie SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 2 kl.II147 poäng Pettersson Kathe

1997-03-15 Fagersta SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 3 kl.I135 poäng Himmler Kenneth

1997-03-14 Mariestad SBK
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.III231.5 poäng Jacobsson Ulf
NO UCH Rocksteady On The Rocks 1 kl.I162.5 poäng Johansson Karl-Erik

1997-03-09 Tierp SBK
LPI Cherry-Flip 3 kl.II122 poäng Lund Rolf
LPI Eatons Ulrica 2 kl.II146.5 poäng Lund Rolf
Alcestes Fantom 1 kl.I177 poäng
SE VCH LPI Ehfos Anas Penelope 1 kl.I173 poäng
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 3 ekl220.5 poäng Lund Rolf

1997-03-09 Veberöd SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 3 kl.II133 poäng Nilsson Leif
TJH Goody-Goody's Jasmine 0 kl.II96.5 poäng Nilsson Leif

1997-03-09 Uddevalla SBK
TJH Rodarbal Bertas Ninja 0 kl.III181.5 poäng Bucklin Lars
Robocop's Aurora 2 kl.I152.5 poäng Brolin Arne
LPI Sarapis Drusilla 2 kl.I141.5 poäng Brolin Arne
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl281.5 poäng Brolin Arne
LP Minnows Page 0 ekl187 poäng Brolin Arne

1997-03-09 Eskilstuna SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.I167.5 poäng Johansson Nils Göran
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl278 poäng Alfredsson Jan

1997-03-08 Strängnäs SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 kl.I161.5 poäng Johansson Björn
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl262 poäng Thunell Bengt

1997-03-08 Enköping SBK
LPI SE LCH SE JCH Millpowers Cheeta Ina 1 kl.III281 poäng Hawée Göran
SE VCH LPI Ehfos Anas Penelope 2 kl.I149 poäng Karlsson Sven-Olov
Alcestes Fantom 1 kl.I173 poäng Karlsson Sven-Olov

1997-03-02 V:a Medelpad SBK
HS 8553 Obman 3 kl.II118 poäng Andersson John-Åke
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 2 ekl246 poäng Andersson John-Åke

1997-03-02 Vännäs SBK
Khamse's Pen Pusher 2 kl.I146 poäng Palmqvist Maria

1997-03-02 Torsås SBK
LPI Bellmaker's Belltonia 3 kl.I122 poäng Lindfalk Ingrid

1997-03-01 Nacka SBK
Conover's Windflower 1 kl.I161.5 poäng Svahn Inga-Lill

1997-02-22 Jönköping SMÖKK/HHK
LP Ayla 3 kl.III211 poäng Karlsson Gun Britt-M
Kepchers Hilton Flap 1 kl.I183.5 poäng Karlsson Åke

1997-02-22 Solna/Sundbyber SBK
Fågelfinnarens Celia 2 kl.I153 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

1997-02-22 Orust SBK
SE VCH Minnows Stephanie 2 kl.I150 poäng Brocker Björn

1997-02-16 Östhammar SBK
LPI Eatons Ulrica 2 kl.II148 poäng Berg Camilla
LPI LPII Labbret's Cornetta 2 kl.II141 poäng Berg Camilla
Alcestes Fantom 2 kl.I144.5 poäng Olsson Jörgen
LPI Guideline's Four Zip 1 kl.I162 poäng Olsson Jörgen

1997-02-16 Kramfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 1 kl.I161 poäng Coldenberg Stig

1997-02-09 Väsby SBK
Alcestes Fantom 2 kl.I151 poäng Andersson B-M

1997-02-09 Vällingby SBK
Fågelfinnarens Celia 2 kl.I153 poäng Malmström Stig

1997-02-02 Hagfors SBK
LPI Nidaros Albert 2 kl.I156 poäng Isebark Conny
SE VCH Willows Edison 0 kl.I46 poäng Isebark Conny

1997-02-02 Örebro ÖLKK
Imp's Kisamos 3 kl.I104 poäng Eriksson Bengt

1997-02-02 Göteborgsavd SBK
LPI Lorca's Emma 3 kl.III220.5 poäng Ek Björn
Robocop's Aurora 2 kl.I152.5 poäng Åklint Leif
Volvov's Labolina 1 kl.I163 poäng Åklint Leif
Robocop's Ava'lone 0 kl.I68 poäng Åklint Leif

1997-02-01 Kungälv SBK
LPI Skyfly's Beam Tree 2 kl.II146 poäng Eliasson Lennart
Robocop's Aurora 3 kl.I135 poäng Lindblad Sverker
TJH Rodarbal Mias Frida 1 kl.I169.5 poäng Lindblad Sverker
Lisa 0 kl.I97 poäng Lindblad Sverker
Robocop's Ava'lone 0 kl.I0 poäng Lindblad Sverker

1997-02-01 Sthlmsavd SBK
Fågelfinnarens Celia 2 kl.I156 poäng Svensson Sven Arne
Country Song's View of Elegance 2 kl.I140.5 poäng Victorin Yvonne
LPI Fairybells Evening Star 1 kl.I171 poäng Broms Liselotte
Conover's Windflower 1 kl.I161.5 poäng Victorin Yvonne

1997-01-19 Södertälje SBK
Fågelfinnarens Celia 0 kl.I0 poäng Linder Owe
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl268.5 poäng Falk Inger

1997-01-19 Norrköping SBK
LPI AspallÚn's Benson 2 kl.I143 poäng Franzén Ingvar

1997-01-18 Gbg/Mölndal SBK
LPI Lorca's Emma 3 kl.III201 poäng Järvholm Ove
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl254.5 poäng Järvholm Ove

1997-01-18 Bollebygd SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 kl.III155.5 poäng Furvik Gunnar
Robocop's Aurora 2 kl.I147.5 poäng Dahlberg Göran
SE VCH Minnows Stephanie 2 kl.I145 poäng Furvik Gunnar

1997-01-17 Jönköping SBK
LP Ayla 0 kl.III165 poäng Ahlén Ib

1997-01-06 Markaryd SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III205.5 poäng Lundh Berit
Högagårdens Daphne 2 kl.II151.5 poäng Nilsson Ewa
LPI Agile-Albin 3 kl.I125 poäng Hallengren Benny
Ugerups Fame 3 kl.I103 poäng Hallengren Benny

1997-01-04 Skutskär SBK
LPI LPII Labbret's Cornetta 2 kl.II155 poäng Persson Hans
SE VCH Gyllene Horden's Karamell 2 kl.I146 poäng Gunnarsson Sven E
Cresendos Okvin Oförvägen 2 kl.I144 poäng Gunnarsson Sven E


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017