Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 1998

Resultat i namnordning


1998-12-27 Kungsbacka SBK
SE VCH Minnows Stephanie 0 kl.II0 poäng Hansson Yvonne
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 ekl0 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 0 ekl0 poäng Lengfelt Ulf

1998-12-26 Sölvesborg SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl248 poäng Johansson Lars

1998-12-13 Österåker SBK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 2 kl.II150.5 poäng Ledin Jan

1998-12-13 Trelleborg SBK
Benliz Black Benita 3 kl.II103.5 poäng Pettersson Kathe

1998-12-13 Kind SBK
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.III232 poäng Fröjd Bengt
LPI Coweta 1 kl.II162.5 poäng Marunga Lothar
SE VCH Robocop's Code of Law 2 kl.I140.5 poäng Marunga Lothar
Robocop's Clipton 1 kl.I162.5 poäng Marunga Lothar
LPI Comanche 1 kl.I161.5 poäng Marunga Lothar

1998-12-13 Frövi SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 2 kl.I156.5 poäng Erixson Roger

1998-12-12 Österåker SBK
Mandylike's Jumper Jambo 1 kl.I176 poäng Lannerbäck Alf

1998-12-12 Göteborgsavd SBK
Rodarbal Lillans Pärta 0 kl.III157 poäng Ek Björn
Gentle Gilbert's Extremadura 3 kl.I117 poäng Jansson Magnus
LPI LPII Highstones Big Moment 1 kl.I164.5 poäng Jansson Magnus

1998-12-06 Hörby SBK
LPI Zurre 1 ekl283 poäng Ekberg Stig

1998-12-06 Malmö SBK
LPI Sea-Birds X-Press to You 0 kl.III188 poäng Lindegård Per
TJH Like'ims Zenith 3 kl.I101 poäng Klang Ingvar

1998-12-06 Köping SBK
Tidernas Solvända 3 kl.I130 poäng Lundmark Leif
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl218.5 poäng Eriksson Kent

1998-12-05 Varberg SBK
TJH Bökardalens Diana Ross 2 kl.III237.5 poäng Johansson Ingvar
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.II178 poäng Johansson Ingvar
SE VCH Minnows Stephanie 0 kl.II81 poäng Gustafsson Inger
Robocop's Charming Little Joe 3 kl.I119.5 poäng Gustafsson Bo
Lassagårdens Emil 1 kl.I169 poäng Andersson Mats

1998-12-05 Nedansiljan SBK
Modus Vivendis Uncle Dynamite 3 kl.I127.5 poäng Andersson Sven
LPI Brisakaitts John Wayne 1 kl.I163 poäng Andersson Sven
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 2 ekl254.5 poäng Andersson Sven

1998-12-05 Köping SBK
LPI Petra 3 kl.II129.5 poäng Nääs Birgitta

1998-12-05 Hjo SBK
TJH Volvov's Johanna 3 kl.II123.5 poäng Persson Börje
TJH Macita's Tobler One 2 kl.I146 poäng Althorn Britta

1998-12-05 Gbg/Mölndal SBK
LPI LPII Highstones Big Moment 1 kl.I173.5 poäng Merenius Johnny

1998-12-05 Sthlm SHU
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 2 kl.III236 poäng Collin Yngve
Quinline's Bellis 3 kl.I127 poäng Ledin Jan
LP Ugglemads Ronja 1 kl.I174 poäng Ledin Jan

1998-11-29 Sundsvall SBK
Östbygårdens Amiral 3 kl.I110 poäng Åhlén Kenth

1998-11-29 Nacka SBK
LPI Fairybells Evening Star 1 kl.II160 poäng Axell Sylvia
Mandylike's Jumper Jambo 3 kl.I137 poäng Collin Yngve
SE VCH Duckling's Victor 1 kl.I183 poäng Linnerborg Jerker
Chico 1 kl.I180.5 poäng Laurén Maria
SE VCH Guideline's Leg Show 0 kl.I0 poäng Linnerborg Jerker

1998-11-29 Järvsö SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 1 kl.II183.5 poäng Karlsson Hans
Attikonak Oki Doki No Jokin' 1 kl.II162 poäng Karlsson Hans

1998-11-29 Holmsund SBK
TJH Macita's Walt Disney 3 kl.I123 poäng Lundström Richard
SE VCH Klintå's Fricco 3 kl.I113 poäng Lundström Richard
LPI Goody-Goody's Toblerone 1 kl.I171 poäng Lundström Richard
Klintå's Franmar 0 kl.I98 poäng Lundström Richard
SE VCH TJH Josefin 2 ekl246 poäng Johansson Ingemar

1998-11-29 Svalöv SBK
LPI Agile-Albin 3 kl.III208.5 poäng Nordström Åke
Crownest Spica 1 kl.II168 poäng Nordström Åke

1998-11-28 Mariestad SBK
Storken's Alma 0 kl.III150.5 poäng Wennerberg Anders

1998-11-22 Ängelholm SBK
LPI LPII Strinder 0 kl.III191.5 poäng Johannesson Anders
LPI Agile-Albin 0 kl.III185 poäng Johannesson Anders
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 1 ekl259 poäng Ljung Lars-Åke

1998-11-22 Vällingy SBK
SE VCH Guideline's Leg Show 3 kl.I126 poäng Svahn Inga-Lill

1998-11-22 Fagersta SBK
LPI Petra 2 kl.II157.5 poäng Elfström Ingemar
LPI Brisakaitts John Wayne 2 kl.I156.5 poäng Himmler Kenneth

1998-11-22 Svedala SBK
Robust Glory Days 1 kl.I169.5 poäng
Goody-Goody's Rocksister 0 kl.I87 poäng

1998-11-21 Veberöd SBK
LPI Zurre 3 kl.III214.5 poäng Bjädefors Jan
LPI Sea-Birds X-Press to You 3 kl.III204 poäng Frid Crispin
LP Cassatas Angel Bess 2 kl.III233.5 poäng Frid Crispin
Minnows Moonlight Mist 3 kl.I124 poäng Hanson Michael
Hunters Choice Sack 2 kl.I153 poäng Hanson Michael
LPI Lapwing's Nightingale 1 kl.I165.5 poäng Hanson Michael

1998-11-21 Vaggeryd SBK
SE VCH Rondeus Dixie Darling 3 kl.I117 poäng Pettersson Jonny

1998-11-18 Sthlms Sö SBK
Mysk 3 kl.I129 poäng Collin Yngve

1998-11-15 Skanör/Falsterb SBK
Benliz Black Benita 3 kl.II122.5 poäng Nilsson Leif

1998-11-15 Simrishamn SBK
LPI Lapwing's Nightingale 3 kl.I123 poäng Bjädefors Jan

1998-11-15 Vadstena SBK
Cassatas Resolute Rattigan 2 kl.I150.5 poäng Nilsson Berth

1998-11-15 Tomten SBK
Talita's Dreams Diamond 2 kl.II146 poäng Abrahamsson Christin
TJH Macita's Tobler One 2 kl.I151 poäng Abrahamsson Christin

1998-11-15 Ronneby SBK
Tranåsens Your'e So Good to Me 2 kl.I153 poäng Lundin Carina

1998-11-14 Heby SBK
Transångens Knock On Wood 3 kl.I116 poäng Eriksson Kent
Labb-Hamras Kimberly 3 kl.I108 poäng Hawée Göran
Rosebird Vintage Wine Rose 1 kl.I164.5 poäng Hawée Göran

1998-11-14 Eslöv SBK
Minnows Moonlight Mist 3 kl.I135 poäng Prahl Leif
Robust Glory Days 1 kl.I167 poäng Prahl Leif

1998-11-14 Solna/Sundbyber SBK
LPI LPII Mandylike's Quick Step 1 kl.I178.5 poäng Berglund Curt

1998-11-08 S:a Gotland SBK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III122.5 poäng Larsson Elisabeth
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 ekl267.5 poäng Larsson Elisabeth

1998-11-08 Uppsala SBK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 2 kl.II153.5 poäng Härlin Marie-Louise
Bellmaker's Bellwilled 1 kl.II165.5 poäng Härlin Marie-Louise
SE VCH Bessie 2 kl.I155 poäng Rosén Solveig
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl236 poäng Eriksson Torbjörn

1998-11-08 Växjö SBK
SE VCH Editors Spicy Scandal 3 kl.I100.5 poäng Karlsson Valdemar
SE VCH Rondeus Dixie Darling 2 kl.I141 poäng Karlsson Valdemar
Labbegården's Årvin 0 kl.I73 poäng Karlsson Valdemar

1998-11-08 Tyresö SBK
Mandylike's Jumper Jambo 3 kl.I138 poäng Rasmussen Leif

1998-11-08 Strängnäs SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl223 poäng Olsson Leif

1998-11-08 Lund SBK
LP Cassatas Angel Bess 3 kl.III196.5 poäng Lindkvist Lars
LPI Sea-Birds X-Press to You 2 kl.III243.5 poäng Lindkvist Lars
Minnows Moonlight Mist 2 kl.I145 poäng Rydén Ruby
Goody-Goody's Rocksister 1 kl.I160 poäng Rydén Ruby

1998-11-08 Kalmar SBK
Lill Huldas Hedda 1 kl.II171.5 poäng Bäckman Sonny
LPI Labruzz Marion's Milos 1 kl.II167 poäng Bäckman Sonny

1998-11-07 Valdemarsvik SBK
Ronja 3 kl.I115 poäng Franzén Ingvar

1998-11-07 Lysekil SBK
LPI Skyfly's Beam Tree 1 kl.III270.5 poäng Andersson Jan

1998-11-07 Kristinehamn SBK
Rocksteady Rock Me Baby 3 kl.II130 poäng Östlund Bo

1998-11-06 Kungälv SBK
SE VCH Robocop's Code of Law 3 kl.I129.5 poäng Gustavsson Willy
Robocop's Clipton 3 kl.I129.5 poäng Englund Ann-Sofi
SE VCH LP Transångens Activ Baby 3 ekl215 poäng Segerdahl Lennart

1998-11-01 Ulricehamn SBK
SE VCH Häråsens Agnes 1 kl.II163.5 poäng Blomqvist Ann Charlo
Sarapis Pamela 2 kl.I151.5 poäng Blomqvist Ann Charlo
LPI Coweta 1 kl.I193.5 poäng Blomqvist Ann Charlo
LPI Comanche 1 kl.I171 poäng Blomqvist Ann Charlo

1998-11-01 Tierp SBK
SE VCH Bessie 2 kl.I143.5 poäng Snögren Enar
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 3 ekl215.5 poäng Olsson Jörgen

1998-11-01 Öland SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 2 kl.II142 poäng Johansson Hans

1998-11-01 Njurunda SBK
Östbygårdens Amiral 3 kl.I137 poäng Andremo Ann Christin

1998-10-31 Märsta/Sigtuna SBK
Trendmaker's Play Lady 0 kl.I51 poäng Malmström Stig
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl235 poäng Andersson Göran

1998-10-31 Arboga SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 0 ekl186.5 poäng Andersson Bo

1998-10-31 Jönköping SKK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 2 ekl244.5 poäng Stoffers Hans-Werner

1998-10-30 Tibro SBK
TJH Volvov's Johanna 2 kl.I147.5 poäng Samuelsson Christer

1998-10-25 Borås SBK
Sarapis Pamela 2 kl.I142 poäng Andersson Conny
LPI Coweta 1 kl.I185 poäng Andersson Conny
LPI Comanche 1 kl.I174 poäng Andersson Conny

1998-10-25 Orust SBK
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.III225.5 poäng Hyrén Bertil
Minnows Bright Side 3 kl.I129.5 poäng Hyrén Bertil

1998-10-25 Munkedal SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III217 poäng Samuelsson Ingvar
SE VCH Robocop's Charming Nala 1 kl.II174 poäng Samuelsson Ingvar
Robocop's Clipton 3 kl.I128 poäng Samuelsson Ingvar

1998-10-25 Kramfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 1 kl.III270 poäng Myrén Karin

1998-10-25 Halmstad SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 kl.II170 poäng Falkström Gunilla

1998-10-24 Stenungsund SBK
Minnows Bright Side 2 kl.I144.5 poäng

1998-10-24 Mjölby SBK
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 3 kl.I137 poäng Hansson Hans-Erik

1998-10-24 Flen SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 3 kl.III205 poäng Sandström Anders

1998-10-24 Sundsvall SBK
Östbygårdens Amiral 2 kl.I141 poäng Lindberg L

1998-10-24 Eksjö SBK
HS 9787 Tilas 3 kl.I131 poäng Erlandsson Ebbe
SE VCH Rondeus Dixie Darling 2 kl.I147 poäng Erlandsson Ebbe

1998-10-24 Alvesta SMÖKK/AHK
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 ekl216.5 poäng Larsson Tommy

1998-10-18 Lomma SBK
LPI Lapwing's Nightingale 1 kl.I173 poäng Pettersson Kenneth

1998-10-18 Laxå SBK
Rocksteady Starstrike 2 kl.I149.5 poäng Erixson Roger

1998-10-18 Färgelanda SBK
Goody-Goody's Pinochio 0 kl.III156.5 poäng Larsson Inge

1998-10-18 Boxholm SBK
LPI Amadeus 3 kl.I136.5 poäng Klasson Göran

1998-10-18 Nynäshamn SBK
Mandylike's Jumper Jambo 0 kl.I95.5 poäng Olsson Leif

1998-10-18 Hjo SBK
TJH Volvov's Johanna 1 kl.I167.5 poäng Abrahamsson Christin

1998-10-18 Dalsjö VBKK/DLKK
LPI Goody-Goody's Toblerone 3 kl.I121 poäng Johansson Ingemar

1998-10-17 Kungsbacka SBK
TJH Bökardalens Diana Ross 1 kl.II183.5 poäng Lindqvist Göran
Lassagårdens Ginza 2 kl.I153 poäng Lengfeldt Ulf
SE VCH Minnows Stephanie 1 kl.I162 poäng Lengfeldt Ulf
Cassatas Magic Merlin 0 kl.I90 poäng Lengfeldt Ulf
LP Laringens Rambo 0 ekl123.5 poäng Lindqvist Göran

1998-10-17 Ludvika SBK
TJH Nala 2 kl.I148 poäng Viberg Ing-Britt

1998-10-17 Lessebo SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl233 poäng Karlsson Valdemar

1998-10-17 Karlskrona SBK
Tranåsens Your'e So Good to Me 1 kl.I164.5 poäng Johnsson Marianne

1998-10-17 Ullared SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 kl.I182 poäng Henningsson Lasse

1998-10-17 Köping SBK
Rosebird Vintage Wine Rose 3 kl.I114 poäng Degerström Bo

1998-10-17 Habo SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 2 kl.II155.5 poäng Wennerberg Anders
TJH Volvov's Johanna 3 kl.I129 poäng Wennerberg Anders

1998-10-17 Frövi SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 2 kl.I159 poäng Almquist Sture

1998-10-11 Östhammar SBK
Attikonak Oki Doki No Jokin' 2 kl.II144 poäng Olsson Jörgen

1998-10-11 V:a Medelpad SBK
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 2 kl.III248 poäng Olsson Håkan
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 2 ekl252 poäng Olsson Håkan

1998-10-11 Sydöstra Skåne SBK
Benliz Black Benita 3 kl.II122 poäng Thornqvist Siv
Minnows Moonlight Mist 3 kl.I139 poäng Thornqvist Siv
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 3 ekl220.5 poäng Jönsson Arne

1998-10-11 Mark SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 kl.III152.5 poäng Dahlberg Göran
LPII Lassagårdens Geisha 1 kl.I162.5 poäng Dahlberg Göran

1998-10-11 Emmaboda SBK
Tranåsens Your'e So Good to Me 2 kl.I159 poäng Larsson Solbritt

1998-10-11 Danderyd/Täby SBK
Annual's Chorus Girl 3 kl.I125 poäng Johansson Mats

1998-10-11 Bjuv SBK
LP Vapplarnas Primus-Motor 3 kl.III204.5 poäng Nordström Åke
LPI LPII Strinder 0 kl.III169 poäng Nordström Åke
LPI Amazing-Amelia 1 ekl262 poäng Mortenssen Per
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 0 ekl0 poäng Mortenssen Per

1998-10-10 Oskarshamn SBK
LPI Loving Will's Hot Shot 2 kl.II151.5 poäng Rooth Gun

1998-10-10 Lidköping SBK
Storken's Alma 2 kl.III253.5 poäng Abrahamsson Christin
Hinden's Retriever Alva 1 kl.I188.5 poäng Abrahamsson Christin
TJH Rodarbal Bertas Ninja 2 ekl248.5 poäng Abrahamsson Christin

1998-10-10 Hammarö SBK
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 1 ekl299 poäng Åkerlund Milton

1998-10-04 Gnosjö SBK
TJH Nala 1 kl.I160 poäng Pettersson Jonny

1998-10-04 Åmål SBK
LPI Sarapis Donna 1 kl.II172.5 poäng Larsson Christer

1998-10-04 Gävle SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl267 poäng Skoog Lennart

1998-10-04 Västerås SBK
Rosebird Vintage Wine Rose 1 kl.I179.5 poäng Pettersson Lennart

1998-10-04 Nässjö SBK
Robocop's Belle of The Ball 1 kl.I174 poäng Ingemarsson Christin

1998-10-04 Uddevalla SBK
Nice Ninas Yes 3 kl.II136 poäng Bucklin Lars

1998-10-04 Hylte SBK
TJH LPI Smulan 3 kl.II133.5 poäng
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 kl.I173 poäng
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl237.5 poäng

1998-10-04 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 ekl259 poäng Bahlenberg Ingrid

1998-10-03 Trollhättan SBK
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.III254 poäng Brolin Arne
SE VCH Robocop's Charming Nala 3 kl.II132.5 poäng Frykler Hans
SE VCH Robocop's Code of Law 3 kl.I117 poäng Frykler Hans

1998-10-03 Kristinehamn SBK
Rocksteady Starstrike 2 kl.I141.5 poäng Backman Lena
Rocksteady Rock Me Baby 1 kl.I169.5 poäng Backman Lena
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 1 ekl267.5 poäng Andersen Jörn

1998-10-03 Avesta SBK
LPI Precious Friend Master 2 kl.II149 poäng Brusling Birgitta

1998-10-03 Aneby SBK
HS 9787 Tilas 2 kl.I144 poäng Ericsson Hans

1998-10-03 Enköping SBK
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.II148 poäng Karlsson Sven Olof
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl272.5 poäng

1998-09-27 Burlöv SBK
Robust Glory Days 2 kl.I157 poäng Andersson Maria
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 1 ekl279.5 poäng Losell Bengt

1998-09-27 Laholm SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 1 ekl268.5 poäng Svensson Sven-Olof
LPI Amazing-Amelia 1 ekl264.5 poäng Svensson Sven-Olof

1998-09-27 Värnamo SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 1 kl.I172.5 poäng Petersson Jonny

1998-09-27 Tjörn SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III202.5 poäng Brocker Björn
TJH Nala 3 kl.I124 poäng Brocker Björn

1998-09-27 Råhagen SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl279.5 poäng Hyrén Bertil

1998-09-27 Sölvesborg SHU
SE LCH Donna 1 ekl280 poäng Hölli Nils

1998-09-27 Söderåsen SBK
LPI LPII Strinder 0 kl.III173.5 poäng Prahl Leif

1998-09-26 Stenungsund SBK
TJH Nala 2 kl.I154 poäng Petersson Lennart

1998-09-26 Vetlanda SBK
SE VCH Rondeus Dixie Darling 2 kl.I144 poäng Melin Hans

1998-09-20 Karlshamn SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 1 kl.III259 poäng Brorsson Anders

1998-09-20 Höör SBK
SE VCH TJH Like'ims Tosca 1 kl.I166.5 poäng Petersson Lars

1998-09-20 Filipstad SBK
Rocksteady Rock Me Baby 1 kl.I165 poäng Zaring Åke

1998-09-20 Lund SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 kl.I198 poäng Lindergård Per

1998-09-20 Strängnäs SÖKK/SLKK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 1 kl.II169 poäng Falk Inger
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl207 poäng Falk Inger

1998-09-19 Enköping SBK/AFS OG
Quinline's Bellis 3 kl.I118 poäng Karlsson Tomas

1998-09-19 Kungsbacka SBK
TJH Bökardalens Diana Ross 1 kl.II171.5 poäng Lindqvist Göran
LPI LPII Nelson 1 kl.I187 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl231 poäng Lengfelt Ulf

1998-09-19 Hagfors SBK
SE VCH Willows Edison 3 kl.I128.5 poäng

1998-09-19 Mora SBK
LPI Lisslindas Krutov 1 kl.I161 poäng Deregård Lars
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 0 ekl0 poäng Moberg Gösta

1998-09-19 Eskilstuna SÖKK/ELKK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 3 kl.II139.5 poäng Falk Inger
Modus Vivendis Sweet Dreams 1 kl.I161.5 poäng Falk Inger
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 0 ekl168 poäng Thunell Bengt

1998-09-19 Eskilstuna SÖKK/ELKK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 3 kl.II127 poäng Thunell Bengt
Modus Vivendis Sweet Dreams 2 kl.I140 poäng Thunell Bengt
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl251.5 poäng Falk Inger

1998-09-13 Malmö SBK
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 1 ekl268.5 poäng Thornqvist Siv

1998-09-13 Ljungby SBK
TJH LPI Smulan 1 kl.II165.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl249.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

1998-09-13 Åstorp SBK
LP Vapplarnas Primus-Motor 0 kl.III162 poäng Brandin Thomas

1998-09-13 Karlstad SBK
Rocksteady Starstrike 3 kl.I136 poäng Larsson Kjell
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 0 ekl170 poäng Larsson Kjell

1998-09-13 Heby SBK
LPI LPII Labbret's Cornetta 0 kl.III125 poäng Hawée Göran
Attikonak Oki Doki No Jokin' 2 kl.II142 poäng Hawée Göran
Rosebird Vintage Wine Rose 2 kl.I140 poäng Hawée Göran

1998-09-12 Ödeshög ÖKK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II177.5 poäng Nilsson Berth
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I179 poäng Nilsson Berth

1998-09-12 Växjö SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 kl.III229 poäng Melin John

1998-09-12 Timrå SBK
LPI Tale Éwoyn 1 kl.I164.5 poäng Näslund Göran

1998-09-12 Karlsborg SBK
TJH Transångens Day of Grace 2 kl.I154.5 poäng Jacobsson Ulf

1998-09-12 Eskilstuna SÖKK/ELKK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.II154 poäng Heikkilä Viljo

1998-09-06 Landskrona SBK
Hedgehog's Jiminy Cricket 3 kl.I119 poäng Hallengren Benny

1998-09-06 Häverö SBK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 2 kl.II143 poäng Andersson Rolf
SE VCH Bessie 2 kl.I156 poäng Ek Lennart

1998-09-06 Falun SBK
LPI Lisslindas Krutov 1 kl.I160 poäng Fältman Charlie

1998-09-06 Tollarp SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 0 kl.III187.5 poäng Pallesen Tove
SE LCH Donna 1 ekl267.5 poäng Pallesen Tove

1998-09-06 Öland SKK
LPI Pärlkustens Ronja 1 kl.II165.5 poäng Johansson Hans

1998-09-05 Forshaga SBK
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 1 ekl263 poäng Åberg Sven

1998-09-05 Njurunda SBK
HS 8553 Obman 0 kl.III111 poäng Wiklund Stiven
Östbygårdens Amiral 0 kl.I93 poäng Attefjord Lennart

1998-09-05 Mullsjö SBK
Talita's Dreams Diamond 1 kl.II163 poäng Persson Börje
LPI LPII Bjevas Hugo 1 kl.I164 poäng Persson Börje

1998-09-05 Falkenberg SBK
LPI Rainstone Ahmose 3 kl.II102.5 poäng Johansson Sture
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 2 kl.II145 poäng Johansson Sture
Alcestes Fale 3 kl.I128 poäng Johansson Sture

1998-09-05 Öland SKK
LPI Pärlkustens Ronja 2 kl.II148 poäng Furuskog Lars-Erik

1998-08-30 Örkelljunga SBK
LPI Agile-Albin 0 kl.III111 poäng Öberg Åke

1998-08-29 Gräfsnäs SSRK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 1 Hp kl.III270 poäng Jansson Lennart
Robocop's Charming Little Joe 2 kl.I155 poäng Jansson Lennart

1998-08-29 Partille SBK
Oregano 2 kl.I158.5 poäng Järsand Kjell

1998-08-29 Eksjö SBK
HS 9787 Tilas 3 kl.I126 poäng Erlandsson Ebbe

1998-08-26 Väsby SBK
Modus Vivendis Sweet Dreams 1 kl.I170 poäng Andersson B-M

1998-08-26 Visby SBK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.II130 poäng Andersson Hans

1998-08-23 Järvsö SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 1 kl.I164.5 poäng Karlsson Hans

1998-08-23 Gävle SBK
Follybreeze Harriot 3 kl.I131.5 poäng Engman Sven Åke

1998-08-23 Nedansiljan SBK
Gifted Beauty's Snow-Drift 3 kl.I103.5 poäng
LPI Lisslindas Krutov 2 kl.I143.5 poäng

1998-08-23 Kopparberg SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 2 kl.I153 poäng Sandahl Roger
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl241 poäng Sandahl Roger
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 ekl263 poäng Sandahl Roger

1998-08-23 Hörby SBK
Twinlab's Beauty 0 kl.I0 poäng Petersson Lars

1998-08-23 Höganäs SBK
LPI Agile-Albin 0 kl.III167 poäng Nilsson Ewa

1998-08-23 Strängnäs SÖKK/SLKK
NORD VCH Tidernas Kamomill 3 kl.I126 poäng Jonsson Jonny
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl213 poäng Jonsson Jonny

1998-08-22 Hedemora/Säter SBK
LPI Precious Friend Master 1 kl.II176 poäng Backlund Göran
LPI Lisslindas Krutov 1 kl.I173 poäng Backlund Göran

1998-08-21 Kungälv SBK
Ammie 3 kl.I137.5 poäng Sandberg Kenth

1998-08-21 Hallsberg SBK
Rocksteady Starstrike 2 kl.I156 poäng Sahlqvist Kent

1998-08-20 Solna/Sundbyber SBK
LPI LPII Mandylike's Quick Step 3 kl.I129.5 poäng Berglund

1998-08-19 Bro/Håbo SBK
Modus Vivendis Sweet Dreams 1 kl.I161.5 poäng Andersson B-M

1998-08-19 Köping SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 ekl287.5 poäng Pettersson Lennart

1998-08-19 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 0 ekl179.5 poäng Hedberg Leif

1998-08-16 Hörby SBK
Ritou's Omega Centauri 3 kl.I115 poäng Petersson Lars
Ritou's Capricorni 3 kl.I107 poäng Petersson Lars
LPI Zurre 3 ekl199 poäng Nilsson Ewa

1998-08-16 Angered SBK
Lebaz Magic Pearl 2 kl.I157.5 poäng
Ammie 2 kl.I146 poäng

1998-08-15 Oskarström SBK
TJH Bökardalens Diana Ross 1 kl.II173.5 poäng Claus Bo

1998-08-14 Malmö SBK
LP Cassatas Angel Bess 2 kl.III234.5 poäng Wilén Gert
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 ekl225.5 poäng Thornqvist Siv

1998-08-12 Sthlm Sö SBK
Modus Vivendis Sweet Dreams 2 kl.I148 poäng Lundin Lena

1998-08-09 Hofors SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl269.5 poäng Ek Bo

1998-08-08 Falbygden SBK
TJH Twelcots Tok 2 kl.I155.5 poäng

1998-08-08 Timrå SBK
LPI Tale Éwoyn 1 kl.I167 poäng Olsson Håkan

1998-08-08 Landskrona SBK/AFB
Hedgehog's Jiminy Cricket 2 kl.I141 poäng Nordström Åke
LPI Nifty-Day 1 kl.I175 poäng Nordström Åke

1998-08-08 Helsingborg SBK
LP Vapplarnas Primus-Motor 3 kl.III201 poäng Ahlberg Alf
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 2 ekl232.5 poäng Ahlberg Alf

1998-08-08 Enköping SBK
Trendmaker's Huztler 1 kl.I176.5 poäng
Rosebird Vintage Wine Rose 1 kl.I162.5 poäng

1998-08-07 Skurup SBK
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 3 ekl222 poäng Frid Crispin

1998-08-07 Kristinehamn SBK
Rocksteady Rock Me Baby 1 kl.I184.5 poäng Hübinette Christin

1998-08-07 Forserum SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 1 kl.I174.5 poäng Gustavsson Bengt

1998-08-05 Mälarö SBK
LPI LPII Mandylike's Quick Step 1 kl.I176.5 poäng Victorin Yvonne

1998-08-02 Borlänge SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl269 poäng Fältman Charlie

1998-08-01 Osby SBK
Ritou's Capricorni 3 kl.I135 poäng Jonsson Kurt

1998-07-31 Ulricehamn SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III214 poäng Markert Bernt
LP Ayla 3 kl.III194 poäng Markert Bernt
Robocop's Clipton 0 kl.I98.5 poäng Blomqvist Kjell

1998-07-31 Kristianstad SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 0 kl.III168 poäng Hanson Michael
Ritou's Omega Centauri 3 kl.I128 poäng Nilsson Ewa
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 3 ekl193.5 poäng Weiffert Rolf
LPI Holly-Blue Dizzy Miss Lizzy 0 ekl155.5 poäng Weiffert Rolf

1998-07-26 Askersund SBK
Tjotte's Walk On Bye 3 kl.II125 poäng Sahlqvist Kent
SE VCH LP Messmans Qela 0 ekl186 poäng Persson Tomas

1998-07-26 Tingsryd SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 kl.III224.5 poäng Ivarsson Ulf
Ritou's Capricorni 3 kl.I105 poäng Lundin Carina

1998-07-26 Ransäter SKK
Rocksteady Rock Me Baby 2 kl.I159 poäng Åberg Sven

1998-07-22 Huskv. Gränna SMÖKK/HHK
LP Ayla 2 kl.III245.5 poäng Karlsson Annbritt
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 2 kl.I143 poäng Karlsson Carina

1998-07-19 Kalmar SBK
Tranåsens Your'e So Good to Me 2 kl.I151 poäng Johansson Hans

1998-07-18 Västerås SKK
Eaglebess Monique 0 kl.I96 poäng Högman Lars

1998-07-16 Öland SBK
Broadmarks Windy Ridge 2 kl.I157 poäng Rooth Gustaf

1998-07-15 Smålandsstenar SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.I159 poäng Krafft-Gustavsson Ko
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 1 kl.I184.5 poäng Krafft-Gustavsson Ko
SE VCH TJH Labbegården's Quickfiring Hunter 1 kl.I164.5 poäng Krafft-Gustavsson Ko
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 2 ekl249.5 poäng Krafft-Gustavsson Ko

1998-07-15 Oxie SBK
LPI Nifty-Day 1 kl.I180 poäng Ahlberg Alf
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 0 ekl0 poäng Frid Crispin

1998-07-15 Nedansiljan SBK
LPI Lisslindas Krutov 2 kl.I153.5 poäng Ohlsson Rita
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 1 ekl264.5 poäng Fors Gunnar

1998-07-12 Halmstad SBK
LPI Sarapis Donna 2 kl.II152 poäng Rolfsson Tom
Airotkivs Lucky Hunter 2 kl.I145 poäng Remse Ronny

1998-07-12 Vadstena SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II177 poäng Nilsson Berth
SE UCH Kullaholm's Mårran 2 kl.I151 poäng Martens Lena
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I167.5 poäng Martens Lena

1998-07-12 Njurunda SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 3 kl.III213 poäng Lindberg Lars

1998-07-11 Bjursås SBC
LPI Brisakaitts John Wayne 0 kl.I0 poäng Sjödén Curt

1998-07-11 Halmstad SBK
Airotkivs Lucky Hunter 1 kl.I163 poäng Mattsson Lena

1998-07-10 Kinda SBK
Basilicus Tide The Magic One 2 kl.I157.5 poäng Ljunggren Susanna
Messalin's Vanessa 2 kl.I152 poäng Ljunggren Susanna
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 2 kl.I143 poäng Ljunggren Susanna
Glimmingens Freja 1 kl.I170 poäng Ljunggren Susanna

1998-07-10 Uddevalla SBK
Rodarbal Lillans Pärta 3 kl.III204 poäng Lundmark Sven-Oskar
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III195.5 poäng Lundmark Sven-Oskar
Nice Ninas Yes 1 kl.I177 poäng Bucklin Lars

1998-07-09 Råhagen SBK
Rainstone Beryll 3 kl.I128 poäng Rutgersson Per-Erik

1998-07-08 Åhus SBK
Ritou's Omega Centauri 3 kl.I107 poäng Jönsson Kjell
LPI Holly-Blue Dizzy Miss Lizzy 0 ekl188 poäng Bjädefors Jan

1998-07-08 Visby SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 2 ekl242.5 poäng Selling Gunnar

1998-07-08 Färgelanda SBK
Goody-Goody's Pinochio 0 kl.III173 poäng Hyrén Bertil

1998-07-05 Bjuv SBK
LPI Agile-Albin 0 kl.III137 poäng Prahl Leif
LPI LPII Strinder 1 kl.II180.5 poäng Hallengren Benny
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 0 kl.II91.5 poäng Hallengren Benny
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 1 ekl262.5 poäng Prahl Leif

1998-07-05 Eslöv SBK
TJH Labrador Vom Bedhard Doglas 3 kl.I127 poäng Nordström Åke
Brantastigs Ullie 1 kl.I174 poäng Nordström Åke

1998-07-05 Strängnäs SÖKK/SLKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 ekl275 poäng Falk Inger

1998-07-05 Visby SKK
Trendmaker's Huztler 3 kl.II118 poäng Boberg Inga-Maj
LPI Pärlkustens Ronja 2 kl.II140 poäng Boberg Inga-Maj

1998-07-04 Bjuv SBK
LPI Agile-Albin 0 kl.III186 poäng
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 3 kl.II129.5 poäng Ahlqvist Barry
LPI LPII Strinder 1 kl.II178 poäng Ahlqvist Barry

1998-07-04 Malmö SBK
LPI Nifty-Day 1 kl.I173 poäng Losell Bengt

1998-07-04 Lindesberg SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 ekl299 poäng Ålander Lennart

1998-07-04 Märsta/Sigtuna SBK
Goody-Goody's Gold Coin 3 kl.II136.5 poäng Andersson B-M

1998-07-04 Varberg SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III222.5 poäng Svensson Olle
LP Ayla 2 kl.III247 poäng Gustafsson Bo
Rainstone Tamarillo 1 kl.III270.5 poäng Svensson Olle
SE VCH Mandylike's Fiery Fieldmaster 0 kl.III189.5 poäng Svensson Olle
Mandylike's Greathearted Gleam 2 kl.II152.5 poäng Andersson Alf
Waterlover Athos 3 kl.I131 poäng Gustafsson Bo
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.I179 poäng Lindqvist Göran

1998-07-04 Sölvesborg SBK
Ritou's Capricorni 3 kl.I129.5 poäng Johnsson Marianne
Ritou's Omega Centauri 2 kl.I154.5 poäng Johnsson Marianne
SE LCH Donna 2 ekl248 poäng Ohlsson Olof

1998-07-04 Visby SKK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.II128.5 poäng Boberg Inga-Maj

1998-07-03 Veberöd SBK
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 3 ekl197 poäng Wessman Göran

1998-07-03 Lindesberg SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 ekl310.5 poäng Ålander Lennart

1998-07-03 Mjölby SBK
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I172 poäng Hansson Hans-Erik

1998-07-03 Hässleholm SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 kl.III222 poäng Bjädefors Jan

1998-07-03 Herrljunga SBK
Gentle Gilbert's Aussie Wombat 1 kl.I170.5 poäng Fredriksson Lennart
Talita's Dreams Diamond 1 kl.I167 poäng Fredriksson Lennart

1998-07-02 Bollnäs SBK
Attikonak Oki Doki No Jokin' 1 kl.II161.5 poäng Ahlström Lars

1998-06-28 Värnamo SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 kl.I156 poäng Herdy Franz

1998-06-28 Gällivare SKK
TJH Feel The Force Dacke 1 kl.I166 poäng Andersson Börje

1998-06-27 Värnamo SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 kl.I142 poäng Rosander Erik
LPI LPII Bjevas Hugo 1 kl.I171.5 poäng Rosander Erik
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 2 ekl254 poäng Herdy Peter

1998-06-27 Vimmerby SBK
Messalin's Vanessa 3 kl.I102 poäng Johansson Roland

1998-06-27 Kristinehamn SBK
Rocksteady Rock Me Baby 1 kl.I185 poäng Hübinette Christin

1998-06-27 Gällivare SKK
TJH Feel The Force Dacke 1 kl.I160.5 poäng Hagstedt Lennart

1998-06-27 Borås SKK
Robocop's Charming Little Joe 0 kl.I97.5 poäng Blomqvist Kjell

1998-06-26 Sydöstra Skåne SBK
Hunters Choice Sack 3 kl.I107 poäng
LPI Zurre 3 ekl203.5 poäng

1998-06-26 Svedala SBK
Goody-Goody's Rocksister 3 kl.I100 poäng Ahlberg Alf
LPI Nifty-Day 1 kl.I186 poäng Ahlberg Alf
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 3 ekl210 poäng Thornqvist Siv

1998-06-26 Nynäshamn SBK
SE VCH Duckling's Victor 3 kl.I117.5 poäng Hjort Mikael
Modus Vivendis Talk About Clever 1 kl.I167.5 poäng Hjort Mikael

1998-06-26 Göinge/Broby SBK
Fågel Blå Garr 3 kl.II120 poäng Nilsson Ewa
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 ekl261 poäng Ekberg Stig

1998-06-26 Alingsås SBK
Rodarbal Lillans Pärta 3 kl.III207 poäng Merenius Johnny
SE VCH Robocop's Charming Nala 1 kl.I172 poäng Sandberg Kenth
Lebaz Gold Pearl 1 kl.I160.5 poäng Sandberg Kenth

1998-06-24 Rödeby SBK
Ritou's Omega Centauri 3 kl.I109.5 poäng Blomdahl Börge
Ritou's Capricorni 3 kl.I104 poäng Blomdahl Börge
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 ekl277 poäng Blomdahl Yvonne

1998-06-24 Nedansiljan SBK
LPI Brisakaitts John Wayne 3 kl.I130 poäng Moberg Gösta

1998-06-21 Karlskrona SBK
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 ekl287.5 poäng Lundin Carina

1998-06-21 Vara/Grästorp SBK
Lowe 3 kl.I133 poäng
Lazycroft's Moa 0 kl.I88 poäng
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl232 poäng

1998-06-17 Åsele SHU
Tjotte's Walkover 2 kl.II145 poäng Burström Ove

1998-06-14 Boxholm SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II164 poäng Nyman Rolf
Cassatas Resolute Rattigan 2 kl.I159.5 poäng Nyman Rolf

1998-06-14 Malmen SBK
TJH Feel The Force Dacke 2 kl.I151.5 poäng Hagstedt Lennart

1998-06-14 Kristianstad SBK
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 1 ekl297.5 poäng Weiffert Rolf

1998-06-14 Danderyd/Täby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 kl.II101 poäng Johansson Mats

1998-06-14 Angered SBK
Lazycroft's Moa 0 kl.I88 poäng Rutgersson Per-Erik

1998-06-14 Halmstad SBK
LPI Rainstone Ahmose 1 kl.I175.5 poäng Svensson Olle

1998-06-13 Åstorp SBK
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 3 ekl192.5 poäng Mortenssen Per

1998-06-13 Ronneby SBK
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 3 ekl213 poäng Olsson Christer
SE LCH Donna 2 ekl237 poäng Olsson Christer

1998-06-13 Lindesberg SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 2 ekl226 poäng Eriksson Bernt

1998-06-13 Tomten SBK
Gentle Gilbert's Aussie Wombat 2 kl.I154 poäng Abrahamsson Christin
Talita's Dreams Diamond 1 kl.I170 poäng Abrahamsson Christin

1998-06-13 Stureby STOKK/SLKK
Rosebird Vital Spark Rose 1 kl.II174.5 poäng Linder Owe
Quinline's Bellis 0 kl.I94 poäng Hemström Rune
Trendmaker's Huztler 0 kl.I0 poäng Hemström Rune

1998-06-12 Lomma SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 3 kl.III195.5 poäng Ahlberg Alf

1998-06-12 Vetlanda SBK
SE VCH Rondeus Charming-Cherry 1 kl.II161 poäng Herdy Peter
SE VCH Rondeus Dixie Darling 0 kl.I97 poäng Rosander Erik

1998-06-10 Hofors SBK
LPI Brisakaitts John Wayne 1 kl.I168 poäng Johansson Anette

1998-06-07 Gubbängen SPK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 1 kl.II163 poäng Laurén Maria
Trendmaker's Huztler 1 kl.I175 poäng Ferm Gunnel

1998-06-07 Vilhelmina SBK
Tjotte's Walkover 2 kl.II143.5 poäng Sundberg Britt

1998-06-07 Malung SBK
Eaglebess Monique 2 kl.I146.5 poäng Fors Gunnar

1998-06-07 Botkyrka SBK
Rosebird Vital Spark Rose 1 kl.II161.5 poäng Carlsson Marie

1998-06-07 Borås SBK
LPI LPII Nelson 1 kl.I168 poäng Andersson Conny
LP Laringens Rambo 0 ekl175.5 poäng Andersson Conny

1998-06-06 Ale SBK
Lowe 3 kl.I129.5 poäng Rutgersson Per-Erik
Lazycroft's Moa 0 kl.I89 poäng Rutgersson Per-Erik
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl250 poäng Gustavsson Willy

1998-06-06 Oskarshamn SBK
LPI Loving Will's Hot Shot 1 kl.I173 poäng Rooth Gustaf

1998-06-06 Kalmar SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 3 kl.II117 poäng Lundgren Peter
Duckling's Xeno 3 kl.I119.5 poäng Lundgren Peter
Tranåsens Your'e So Good to Me 3 kl.I104 poäng Lundgren Peter
Broadmarks Windy Ridge 2 kl.I141 poäng Lundgren Peter

1998-06-05 Lerum SBK
LP Ayla 3 kl.III193 poäng Rutgersson Per-Erik
Rodarbal Lillans Pärta 2 kl.III234 poäng Rutgersson Per-Erik
Gentle Gilbert's Aussie Wombat 2 kl.I143 poäng Edvardsson Stefan

1998-06-05 Örnsköldsvik SBK
SE VCH LPI NORD JCH Moorman's Arcturus 1 kl.II167 poäng Jonsson Allan

1998-06-03 Eskilstuna SBK
Hagnesta's Drutten 2 kl.I154 poäng Larsson Nils-Göran
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 0 ekl150.5 poäng Larsson Nils-Göran

1998-06-01 Södertälje SBK
LPI Rainstone Papaya 0 ekl156 poäng Pettersson Bengt

1998-06-01 Mönsterås SBK
LPI Loving Will's Hot Shot 1 kl.I174 poäng Rooth Gun

1998-06-01 Kramfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 3 kl.III223 poäng Berglund Thure
TJH Tale Cirion 3 kl.I125.5 poäng Berglund Thure

1998-05-31 Göteborg SKK
Fit For Fight's Brisbi 3 kl.I102.5 poäng Merenius Johnny

1998-05-31 Salem SBK/AFS ORTSGR
Rosebird Vital Spark Rose 1 kl.II173 poäng Falk Inger

1998-05-31 Södertälje SBK
Trendmaker's Huztler 2 kl.I156.5 poäng Johansson Peter

1998-05-31 Saxnäs SBK
Duckling's Xeno 3 kl.I122.5 poäng Blomdahl Börge
LPI Bellmaker's Belltonia 1 kl.I164 poäng Blomdahl Börge

1998-05-31 Malmö SBK
Applejack's King Creole 0 kl.I77.5 poäng Björkqvist Cronje

1998-05-31 Laholm SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 3 ekl216 poäng Claus Bo
LPI SE LCH Airotkivs Happy Day 1 ekl270 poäng Claus Bo

1998-05-31 Falun SBK
LPI Petra 2 kl.II145 poäng Edbäck Mats

1998-05-31 Bollebygd SBK
Lebaz Magic Pearl 1 kl.I169.5 poäng Furvik Gunnar

1998-05-30 Gnosjö SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 1 kl.I171 poäng Herdy Franz

1998-05-30 Råådalen SBK
Örmatoftas Treat Me Nice 3 kl.I130 poäng Therup Anders

1998-05-30 Göteborg SKK
LPI LPII Matsers Billy 1 kl.II164.5 poäng Merenius Johnny

1998-05-30 Habo SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 1 kl.II160.5 poäng Persson Per-Rune

1998-05-30 Bollebygd SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 kl.III177.5 poäng Fröjd Bengt
Lebaz Gold Pearl 2 kl.I145 poäng Sandberg Kenth
Ammie 1 kl.I168 poäng Sandberg Kenth

1998-05-29 Tjörn SBK
Minnows Bright Side 2 kl.I146 poäng Brocker Björn

1998-05-29 Skurup SBK
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 3 ekl213.5 poäng Ottosson Birgit

1998-05-24 Jönköping SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl248 poäng Axell Ulf

1998-05-23 Åmål SBK
LPI Sarapis Donna 1 kl.II167 poäng Andersen Helge

1998-05-23 Nässjö SBK
SE VCH Rondeus Charming-Cherry 2 kl.II146.5 poäng Melin Hans
SE VCH Rondeus Dixie Darling 3 kl.I123 poäng Karlsson Åke
Gina 3 kl.I109 poäng Karlsson Åke

1998-05-23 Mark SBK
Ammie 2 kl.I141 poäng Pettersson Ingemar

1998-05-23 Tjolöholm SSRK/V
SE VCH Mandylike's Fiery Fieldmaster 2 kl.III229 poäng Dahlberg Göran
Robocop's Charming Little Joe 2 kl.I140 poäng Dahlberg Göran
LPI LPII Nelson 1 Hp kl.I191 poäng Dahlberg Göran
LP Laringens Rambo 3 ekl210.5 poäng Dahlberg Göran
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 ekl238.5 poäng Dahlberg Göran

1998-05-23 Växjö SBK
Fågel Blå Garr 2 kl.II151.5 poäng Fridén Arne

1998-05-23 Tomten SBK
TJH Rodarbal Mias Frida 3 kl.II138 poäng Abrahamsson Christin
Anton 3 kl.I130 poäng Abrahamsson Christin
Talita's Dreams Diamond 1 kl.I178 poäng Abrahamsson Christin
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl236.5 poäng Abrahamsson Christin

1998-05-23 Falkenberg SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl242.5 poäng Svensson Olle

1998-05-22 Åmål SBK
Labb-Hamras Kasper 3 kl.II136.5 poäng Gunnarsson Tommy
LPI Sarapis Donna 1 kl.II168 poäng Gunnarsson Tommy

1998-05-22 Nässjö SBK
Robocop's Belle of The Ball 3 kl.I138 poäng Andersen Anita

1998-05-22 Kungsbacka SBK
Airotkivs Lucky Hunter 1 kl.I172 poäng Lindqvist Göran

1998-05-22 Kopparberg SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl237.5 poäng Gustavsson Pirjo

1998-05-22 Hultsfred SBK
TJH HS 7992 Mapp 2 kl.I140 poäng Johansson Per Anders

1998-05-21 Nora SBK
LPI Thornbreaker's Thrill Me 3 kl.II130 poäng Broström Hans

1998-05-21 Gävle SBK
LPI Precious Friend Master 1 kl.II165 poäng Nilsson Solve

1998-05-21 Vänersborg SBK
Ulvseth's O'connor 2 kl.I153.5 poäng Fransson Claes-Göran

1998-05-21 Hörby SBK
Hunters Choice Sack 3 kl.I123 poäng Jönsson Arne
LPI Zurre 3 ekl212.5 poäng Rylander Yvonne

1998-05-20 Sthlm Sö SBK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 1 kl.I168.5 poäng Collin Yngve

1998-05-20 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl231 poäng Thunell Bengt

1998-05-17 Mälarö SBK
LPI LPII Knallhatten's Santa Ana 2 kl.II147 poäng Victorin Yvonne
Rosebird Vital Spark Rose 1 kl.II166.5 poäng Victorin Yvonne
LPI LPII Mandylike's Quick Step 1 kl.I166 poäng Stjernborg Carina

1998-05-17 Älmhult SBK
Leopold 3 kl.I101 poäng Larsson Tommy

1998-05-17 Sthlmsavd SBK
Trendmaker's Huztler 2 kl.I140 poäng Hemström Yvonne

1998-05-17 Skanör/Falsterb SBK
LP Cassatas Angel Bess 2 kl.III245 poäng Borgenlöv Leif

1998-05-17 Olofström SBK
Havalidens Hurdy-Gurdy 2 kl.II143 poäng Bark Ingemar
Ritou's Omega Centauri 2 kl.I149 poäng Thorell Per-Arne
Ritou's Capricorni 0 kl.I86 poäng Thorell Per-Arne

1998-05-17 Norrköping SBK
Jeppe 0 kl.I97 poäng Bodelsson Ola

1998-05-17 Söderåsen SBK
TJH Goody-Goody's I'm Sweet 3 kl.II130.5 poäng Weiffert Rolf
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 0 ekl182 poäng Weiffert Rolf

1998-05-17 Västerås WKK/VKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 ekl259 poäng Hulth Anders

1998-05-17 Falkenberg HALLANDS KK
Rainstone Tamarillo 1 kl.II167 poäng Rolfsson Tom
Lassagårdens Emil 3 kl.I139 poäng Svensson Olle
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.I184.5 poäng Svensson Olle
TJH Bökardalens Diana Ross 1 kl.I183.5 poäng Svensson Olle

1998-05-16 Strängnäs SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 ekl262.5 poäng Thunell Bengt

1998-05-16 Sthlmsavd SBK
LPI Transångens in Love 2 kl.II147.5 poäng Blom Olof

1998-05-16 Eksjö SBK
Kepchers Hilton Flap 1 kl.II172 poäng Sandström Anders
TJH HS 7992 Mapp 2 kl.I150 poäng Sandström Anders

1998-05-15 Höganäs SBK
Heavy Loader's Send in The Clowns 1 kl.I174 poäng Svensson Ronney
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 3 ekl221.5 poäng Johansson Margit

1998-05-15 Gbg/Mölndal SBK
Airotkivs Lucky Hunter 0 kl.I0 poäng Horonyi Anders

1998-05-14 Danderyd/Täby SBK
Rosebird Vital Spark Rose 1 kl.II165 poäng Karlsson Bengt
Truejoy Lucky Pearl 2 kl.I143 poäng Ek Lennart

1998-05-10 Waxholm SBK
SE VCH Guideline's Leg Show 3 kl.I129.5 poäng Svahn Inga-Lill

1998-05-10 Forserum SBK
SE VCH Rondeus Charming-Cherry 0 kl.II77 poäng Karlsson Annbritt
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.I151 poäng Karlsson Annbritt
SE VCH Rondeus Dixie Darling 0 kl.I81 poäng Karlsson Annbritt

1998-05-10 Uddevalla SBK
TJH Nala 2 kl.I145 poäng Bucklin Lars

1998-05-10 Karlshamn SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 1 kl.II161 poäng Brorsson Anders
SE VCH Islander's Linford Christie 3 kl.I109 poäng Brorsson Anders
SE LCH Donna 1 ekl266 poäng Cederquist Göran

1998-05-10 Angered SBK
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.III235 poäng Åklint Leif
SE VCH Robocop's Charming Nala 3 kl.I133.5 poäng Åklint Leif
LP Laringens Rambo 3 ekl215.5 poäng Eliasson Lennart

1998-05-09 Sandviken SBK
LPI LPII Moloss Captain Hollywood 2 kl.II154 poäng Lundmark Göran

1998-05-09 Tyresö SHU
LP Ugglemads Ronja 2 kl.I148.5 poäng Svahn Inga-Lill
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 1 kl.I167 poäng Svahn Inga-Lill
Quinline's Bellis 0 kl.I45 poäng Svahn Inga-Lill

1998-05-09 Mora SBK
Eaglebess Monique 1 kl.I161.5 poäng Moberg Gösta

1998-05-09 Partille SBK
LPI LPII Matsers Billy 2 kl.II149.5 poäng Järsand Kjell

1998-05-03 Sydöstra Skåne SBK
Hunters Choice Sack 3 kl.I108 poäng Frid Crispin
Benliz Black Benita 2 kl.I152 poäng Frid Crispin

1998-05-03 Oskarström SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 0 ekl0 poäng Mattsson Lena

1998-05-03 Oskarshamn SBK
LPI Loving Will's Hot Shot 1 kl.I174 poäng Petersson Gunnar

1998-05-02 Tranås SBK
LPI Trannum's Buteo Lagopus Hsv 2 kl.II144 poäng Svensson Kjell

1998-05-02 Woxnadalen SBK
Alcestes Figge 1 kl.I173 poäng Persson Per-Inge

1998-05-02 Oskarshamn SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 3 kl.II133.5 poäng Petersson Gunnar

1998-05-01 Hammarö SBK
Careiwen's Frippe 3 kl.I108.5 poäng Åberg Sven
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 3 ekl215 poäng Åberg Sven

1998-05-01 Mullsjö SNK
Airotkivs Lucky Hunter 2 kl.I141.5 poäng Henningsson Lasse

1998-05-01 Sthlm Sö SBK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 1 kl.I164.5 poäng Collin Yngve

1998-05-01 Smålandsstenar SBK
SE VCH TJH Labbegården's Quickfiring Hunter 2 kl.I144 poäng Rosander Erik
TJH Bökardalens Diana Ross 1 kl.I188 poäng Rosander Erik

1998-05-01 Munkedal SBK
LPI Skyfly's Beam Tree 3 kl.III221.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.III246.5 poäng Hyrén Bertil
TJH Nala 2 kl.I142.5 poäng Hyrén Bertil

1998-05-01 Kristinehamn SBK
Labb-Hamras Kasper 3 kl.II124 poäng Backman Lena

1998-05-01 Höör SBK
LPI Nattkvistens Air Chamber 3 kl.II116 poäng Lindahl Christer

1998-05-01 Eskilstuna SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl217.5 poäng Hellberg Ingrid

1998-05-01 Enköping SBK
Alissa 0 kl.I63 poäng Hawée Göran

1998-04-26 Burlöv SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 2 kl.III246 poäng Nilsson Leif
LPI Sea-Birds X-Press to You 2 kl.III231 poäng Nilsson Leif
LP Cassatas Angel Bess 1 kl.III270.5 poäng Nilsson Leif
Black Cannons Black Lady 2 kl.I142 poäng Svensson Ronny
Benliz Black Benita 1 kl.I177 poäng Svensson Ronny

1998-04-26 Tjörn SBK
TJH Nala 3 kl.I104.5 poäng Brocker Björn
TJH Rodarbal Bertas Ninja 3 ekl194.5 poäng Brocker Björn

1998-04-26 Tollarp SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 kl.II153 poäng Ottosson Birgit
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 1 ekl257 poäng Persson Rolf

1998-04-25 Grums SBK
Labb-Hamras Kasper 2 kl.II142 poäng Jansson Björn-Åke
Careiwen's Frippe 2 kl.I150.5 poäng Jansson Björn-Åke

1998-04-25 Ed SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl282 poäng Roos Rolf

1998-04-25 Eslöv SBK
LPI Nattkvistens Air Chamber 2 kl.II149 poäng Altenmark Sven

1998-04-25 Visättra STOKK/APOLLOGR
LPI Transångens in Love 2 kl.II148.5 poäng Hjort Mikael

1998-04-19 Uppsala SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl255 poäng Antehed Gunnel

1998-04-19 Trelleborg SBK
SE VCH TJH LPI Bökardalens Elliot 1 kl.I169.5 poäng Persson Sven-Börje

1998-04-19 Kalix SBK
SE VCH LPI Ormrot's Elvira 1 kl.II168.5 poäng Bergström Per-Arne
SE VCH TJH Älvgårdens Periquita 1 kl.II164 poäng Bergström Per-Arne

1998-04-19 Hylte SBK
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl241.5 poäng Söderqvist Bengt

1998-04-19 Gävle SBK
Bellmaker's Bellwilled 1 kl.I178 poäng Westman Anne

1998-04-19 Askersund SBK
SE VCH LP Messmans Qela 2 ekl225.5 poäng Persson Tomas

1998-04-18 Gubbängen SPK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 3 kl.I137.5 poäng Olsson Leif

1998-04-18 Stureby STOKK/SLKK
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.II149.5 poäng Laurén Maria

1998-04-18 Åstorp SBK
LPI Agile-Albin 2 kl.II149 poäng Johnsson Kurt

1998-04-18 Kinda SBK
Ahead We Go Country Lad 3 kl.I130 poäng Klasson Göran
Glimmingens Freja 2 kl.I155 poäng Klasson Göran
Gudingens Camembert 1 kl.I165.5 poäng Klasson Göran

1998-04-13 Visby SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 ekl272.5 poäng Larsson Elisabeth

1998-04-13 Vara/Grästorp SBK
Lazycroft's Moa 3 kl.I112 poäng Persson Börje

1998-04-13 Emmaboda SBK
LPI Lyckåtorps Hermod 0 kl.III157 poäng Larsson Solbritt
LPI Labruzz Marion's Milos 3 kl.II100.5 poäng Ottosson May
LPI LPII Destinys Fenix 1 kl.II160.5 poäng Ottosson May

1998-04-12 Älvsjö SKK/STOKK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.II136.5 poäng Linnerborg Jerker

1998-04-11 Älvsjö SKK/STOKK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.II128 poäng Rosendahl Sonja

1998-04-10 Öland SBK
Broadmarks Windy Ridge 2 kl.I140.5 poäng Rooth Gun
Ugerups Frida 1 kl.I163 poäng Rooth Gun
LPI Bellmaker's Belltonia 1 kl.I161.5 poäng Rooth Gun

1998-04-10 Skara SBK
Talita's Dreams Diamond 2 kl.I158 poäng Simmingsköld Hans

1998-04-10 Norrköping SBK
LPI Quinline's Bettina 3 kl.I139 poäng Ryttse Katinka
SE UCH Kullaholm's Mårran 2 kl.I158.5 poäng Ryttse Katinka

1998-04-10 Gbg/Mölndal SBK
Matsers Bessy 3 kl.II139 poäng Wallin Åke

1998-04-09 Kungälv SBK
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.III240 poäng Segerdahl Lennart
LPI LPII Rodarbal Shibas Zeja 1 kl.II180.5 poäng Lindblad Sverker

1998-04-05 Örkelljunga SBK
LPI Amazing-Amelia 2 ekl242 poäng Prahl Erik

1998-04-05 Vadstena SBK
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I167 poäng Martens Lena

1998-04-05 Bjuv SBK
LPI Agile-Albin 3 kl.II122 poäng Ringdahl Kaj
LPI LPII Strinder 3 kl.II116 poäng Ringdahl Kaj

1998-04-04 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
Messalin's Vanessa 0 kl.I98 poäng Johansson Roland
SE VCH Kullaholm's Gleipner 0 kl.I64 poäng Johansson Roland

1998-04-04 Växjö SBK
TJH Guiding Labs Skata 2 kl.I140 poäng Melin John
Bonnies Such A Likeable Fellow 1 kl.I166 poäng Melin John

1998-04-04 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 kl.II139 poäng Persson Lars
TJH Aroscas Kiss of Joy 2 kl.I150.5 poäng Sandberg Loring

1998-03-29 Sundsvall SBK
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 2 kl.III238 poäng Andremo Ann Christin
LPI Tale Éwoyn 1 kl.I171 poäng Andremo Ann Christin
SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot 1 ekl264.5 poäng Forslund Lars-Göran

1998-03-29 Fagersta SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 kl.III274.5 poäng Björn Tommy

1998-03-28 Hjo SBK
TJH Volvov's Johanna 3 kl.I128 poäng
Talita's Dreams Diamond 2 kl.I155 poäng

1998-03-28 Arboga SBK
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi 1 ekl265 poäng Andersson Bo

1998-03-27 Åsele SHU
Tjotte's Walkover 3 kl.II139 poäng Burström Ove

1998-03-22 Kungsör SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 ekl257.5 poäng Högman Lars

1998-03-22 Kalmar SBK
LPI LPII Destinys Fenix 2 kl.II157.5 poäng Lundgren Peter
LPI Labruzz Marion's Milos 2 kl.II145.5 poäng Lundgren Peter

1998-03-22 Hässleholm SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 kl.I142 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Holly-Blue Dizzy Miss Lizzy 1 ekl257 poäng Brandin Thomas

1998-03-21 Tomten SBK
Talita's Dreams Diamond 2 kl.I152 poäng Hill Uno

1998-03-21 Sthlm Sö SBK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 2 kl.I153.5 poäng Rosendahl Sonja
Fågelfinnarens Celia 1 kl.I169.5 poäng Rosendahl Sonja

1998-03-21 Lysekil SBK
TJH Nala 1 kl.I160 poäng Andreasson Laila
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl305.5 poäng Andersson Jan
TJH Rodarbal Bertas Ninja 1 ekl281.5 poäng Andersson Jan

1998-03-21 Helsingborg SBK
LPI Amazing-Amelia 1 kl.III255 poäng Bengtsson Sten
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 2 kl.II155 poäng Persson Rolf
LPI LPII Strinder 1 kl.II177 poäng Persson Rolf
LPI Agile-Albin 1 kl.II164 poäng Persson Rolf
Heavy Loader's Send in The Clowns 1 kl.I175 poäng Prahl Leif

1998-03-15 Oxie SBK
LP Cassatas Angel Bess 2 kl.III247 poäng Hallengren Benny
LPI Sea-Birds X-Press to You 1 kl.II171 poäng Hallengren Benny
Cassatas Bess A:xon 1 kl.I167 poäng Ahlqvist Barry

1998-03-15 Falun SBK
LPI Thornbreaker's Thrill Me 3 kl.II103.5 poäng Fors Gunnar

1998-03-15 Angered SBK
LPI Skyfly's Beam Tree 3 kl.III220.5 poäng Englund Ann-Sofi
SE VCH Robocop's Aktör 2 kl.III233.5 poäng Englund Ann-Sofi
Rodarbal Lillans Pärta 0 kl.III179.5 poäng Englund Ann-Sofi
LPI Wimsey's Spruce 0 kl.III102 poäng Englund Ann-Sofi
LPI LPII Rodarbal Shibas Zeja 1 kl.II168 poäng Englund Ann-Sofi
SE VCH Robocop's Charming Nala 2 kl.I156 poäng Hansson Yvonne
Ammie 2 kl.I141.5 poäng Hansson Yvonne

1998-03-14 Strängnäs SBK
TJH Aroscas Kiss of Joy 2 kl.I153 poäng Johansson Björn
Jeppe 2 kl.I143 poäng Johansson Björn
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl238.5 poäng Hellberg Ingrid
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl237.5 poäng Hellberg Ingrid

1998-03-14 Mjölby SBK
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 2 kl.I149.5 poäng Klasson Göran

1998-03-14 Järvsö SBK
LPI Arrac 3 kl.II103 poäng Lundberg Lars-Åke

1998-03-11 Finspång SBK
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I169 poäng Fridh Ingemar

1998-03-08 Veberöd SBK
LPI Zurre 0 ekl145 poäng Ahlberg Alf

1998-03-08 Uddevalla SBK
TJH Nala 2 kl.I145.5 poäng Bucklin Lars
Lazycroft's Moa 0 kl.I68 poäng Bucklin Lars

1998-03-08 Torsås SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 2 kl.II150 poäng Lundin Carina

1998-03-08 Eskilstuna SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl200.5 poäng

1998-03-07 Österåker SBK
LPI LPII Knallhatten's Santa Ana 1 kl.II191 poäng Karlsson Bengt

1998-03-07 Oxelösund SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 1 kl.II179.5 poäng Hedberg Leif

1998-03-07 Enköping SBK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 1 kl.II174 poäng Höglund Tim

1998-03-01 Jönköping SMÖKK/HHK
LP Ayla 3 kl.III201.5 poäng Andersson Birger

1998-03-01 V:a Medelpad SBK
HS 8553 Obman 1 kl.II164.5 poäng Wiklund Stiven

1998-02-28 Orust SBK
LPI Lorca's Emma 0 kl.III182 poäng Petersson Lennart
Rodarbal Lillans Pärta 0 kl.III173 poäng Petersson Lennart
TJH Nala 2 kl.I153 poäng Hyrén Bertil
LP Minnows Page 3 ekl213.5 poäng Petersson Lennart
TJH Rodarbal Bertas Ninja 2 ekl253.5 poäng Petersson Lennart
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl260.5 poäng Petersson Lennart

1998-02-28 Laxå SBK
Rocksteady Merrymaker 2 kl.I153 poäng Lindgren Ann-Sofie

1998-02-22 Åmål SBK
LPI Nidaros Albert 3 kl.II125 poäng Gunnarsson Tommy

1998-02-21 Solna/Sundbyber SBK
Fågelfinnarens Celia 3 kl.I112 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl237 poäng Rosendahl Sonja

1998-02-15 Östhammar SBK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 2 kl.II155.5 poäng Hellström Eva

1998-02-15 Linköping SBK
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 2 kl.I149 poäng Sandell Nils

1998-02-15 Kramfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 1 kl.II163.5 poäng Jonsson Allan

1998-02-14 Bollebygd SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III221 poäng Fröjd Bengt
Ammie 2 kl.I143 poäng Hernvall Leif

1998-02-08 Väsby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.II150.5 poäng Antehed Gunnel

1998-02-08 Vällingby SBK
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.II149.5 poäng Victorin Yvonne
Fågelfinnarens Celia 1 kl.I166.5 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 ekl280 poäng Collin Yngve

1998-02-07 Varberg SBK
Lassagårdens Emil 3 kl.I139.5 poäng Gustafsson Bo
Adore's Geisha 3 kl.I139.5 poäng Gustafsson Bo
LPI Rainstone Ahmose 3 kl.I108.5 poäng Gustafsson Bo
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.I187 poäng Gustafsson Bo

1998-02-01 Hagfors SBK
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 2 ekl246 poäng Claesson Gunnar

1998-02-01 Sävsjö SBK
SE VCH Rondeus Charming-Cherry 2 kl.II154 poäng Sandström Anders

1998-01-31 Munkedal SBK
TJH Nala 2 kl.I158.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 1 ekl275.5 poäng Hyrén Bertil
LP Minnows Page 1 ekl273.5 poäng Hyrén Bertil

1998-01-31 Kungälv SBK
Ammie 2 kl.I149.5 poäng Lindblad Sverker
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl268 poäng Segerdahl Lennart
TJH Rodarbal Bertas Ninja 0 ekl187.5 poäng Segerdahl Lennart

1998-01-25 Nacka SBK
Fågelfinnarens Celia 2 kl.I148.5 poäng Hvinlund Mikael
LPI LPII LPIII SE LCH Precious Friend Happy Hour 1 ekl282.5 poäng Collin Yngve

1998-01-24 Norrköping SBK
LPI Quinline's Bettina 2 kl.I150.5 poäng Karlsson Jan Erik
LPI Messalin's Wilma 1 kl.I177.5 poäng Karlsson Jan Erik

1998-01-18 Södertälje SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl209 poäng Johnsson Jonny

1998-01-16 Jönköping SBK
LP Ayla 3 kl.III207 poäng Svensson Kjell

1998-01-11 Olofström SBK
SE LCH Donna 1 kl.III283.5 poäng Johansson Lars
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 2 ekl235 poäng Johansson Lars

1998-01-06 Saxnäs SBK
LPI LPII Destinys Fenix 1 kl.II165.5 poäng Rooth P G
LPI Bellmaker's Belltonia 3 kl.I121 poäng Rooth P G
LPI Labruzz Marion's Milos 1 kl.I171 poäng Rooth P G

1998-01-06 Rödeby SBK
LPI SE LCH Lyckåtorps Heidrun 2 ekl248 poäng Bark Ingemar

1998-01-06 Markaryd SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III208 poäng Lundh Berit
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 3 kl.II128 poäng Bengtsson Sten

1998-01-06 Degerfors SBK
SE VCH LP Messmans Qela 0 ekl188 poäng Haeggblom Bjellå A

1998-01-04 Fagersta SBK
SE VCH LPI SE LCH SE JCH Mandylike's Kenzo Kid 2 ekl243 poäng Löfberg Åsa

1998-01-03 Sthlmsavd SBK
LPI Sokaris In-A-Tr-Ice 3 kl.II136.5 poäng Svensson Sven Arne
LPI Fairybells Evening Star 2 kl.II151 poäng Svensson Sven Arne


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017