Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 1999

Resultat i namnordning


1999-12-26 Sölvesborg SBK
LPII LP Aurora 3 kl.III208 poäng Ohlsson Olof
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.I158 poäng Ohlsson Olof
SE LCH Donna 2 ekl240 poäng Karlström Alf

1999-12-26 Sthlm Sö SBK
Searover Aretha Franklin 0 kl.II0 poäng Johansson Mats
LPI Kiljas Miranda 3 kl.I118 poäng Hemström Rune
TJH Annual's Story Teller 0 kl.I0 poäng Hemström Rune

1999-12-26 Kungsbacka SBK
SE VCH Saga 0 kl.III109 poäng Lindqvist Göran
LPII Lassagårdens Geisha 0 kl.III87.5 poäng Lindqvist Göran

1999-12-13 Oxelösund SBK
Askrikes Milton 2 kl.I151 poäng Hansson Ola

1999-12-12 Ockelbo SBK
Kullens Cilla 1 kl.I170.5 poäng Fridh Ingemar

1999-12-12 Sthlm Älvsjö SHU
Guideline's Windbag 2 kl.I158 poäng Christensen Lars

1999-12-12 Trelleborg SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.II158 poäng Pettersson Kathe
Benliz Black Benita 1 kl.II160 poäng Pettersson Kathe
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 1 ekl259 poäng Björkqvist Cronje

1999-12-12 Göteborgsavd SBK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 ekl188 poäng Ek Björn

1999-12-11 Sthlm Älvsjö SHU
Quinline's Bellis 3 kl.II132 poäng Fagerhov Hans

1999-12-11 Höganäs SBK
SE VCH TJH Like'ims Tosca 3 kl.II127 poäng Therup Anders
LPI Mandylike's Tender 3 kl.II118 poäng Therup Anders

1999-12-11 Finspång SBK
Quinline's Casanova 2 kl.I152.5 poäng Lundholm Lars

1999-12-11 Stockholm SKK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 0 ekl123.5 poäng Fröjd Bengt

1999-12-05 Mälarö SBK
Aroscas Whispering 1 kl.I165.5 poäng Landfors Olov

1999-12-05 Malmö SBK
LPI LPII Tjorm 1 kl.II168.5 poäng Andersson Maria
Lapwing's Black Crow 3 kl.I116 poäng Borgenlöv Leif

1999-12-05 Kalix SBK
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 2 kl.II152.5 poäng Forsström Karin

1999-12-05 Hörby SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 1 kl.I166 poäng Nilsson Ingvar

1999-12-04 Varberg SBK
SE VCH Robocop's Code of Law 3 kl.II102.5 poäng Gustafsson Bo
Minnows Moonstone 2 kl.I155 poäng Svensson Olle
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 3 ekl201.5 poäng Andersson Alf
SE VCH Robocop's Aktör 0 ekl0 poäng Andersson Mats

1999-12-04 Uppsala SBK
TJH In Born's Big Triton 3 kl.I124 poäng Ferm Gunnel
Alcestes Fantom 2 kl.I151.5 poäng Ferm Gunnel

1999-11-28 Svalöv SBK
Osprey 2 kl.I152 poäng Prahl Leif

1999-11-28 Skurup SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.II154.5 poäng Ottosson May
Robust Brown Borka 1 kl.I179 poäng Sommarin Christer
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 1 kl.I171.5 poäng Sommarin Christer
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl232 poäng Persson Stig

1999-11-28 Nacka SBK
LPI Kiljas Miranda 1 kl.I165.5 poäng Linnerborg Camilla
Searover Aretha Franklin 1 kl.I163.5 poäng Moberg Ragnar

1999-11-28 Köping SBK
Rosebird Queen of Beauty 1 kl.I174 poäng Axelson Mats

1999-11-28 Järvsö SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 2 kl.III252.5 poäng Larsson Anita

1999-11-27 Sundsvall SBK
Östbygårdens Amiral 1 kl.I166 poäng Åhlén Kenth
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 0 ekl188.5 poäng Forslund Lars-Göran

1999-11-27 Köping SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl213.5 poäng Andersson Bo

1999-11-21 Ängelholm SBK
LPI LPII Strinder 0 kl.III175.5 poäng Ahlqvist Barry
LPI Ugerups Moa 2 kl.I149.5 poäng Therup Anders
Osprey 2 kl.I144 poäng Sjöstrand Yvonne
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl261.5 poäng Svensson Ronny

1999-11-21 Tyresö SBK
Trainline Moonglow 3 kl.I123 poäng Johansson Mats
NORD VCH Colas Fritiof 0 kl.I74 poäng Berglund Curt
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 3 ekl198.5 poäng Moberg Ragnar

1999-11-21 Osby SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.I158 poäng Johannesson Anders
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 1 kl.I167 poäng Johannesson Anders
Bonnies Such A Likeable Fellow 1 ekl284 poäng Krüger Carola

1999-11-21 Orust SBK
Highjump's Hot On Heels 1 kl.II179.5 poäng Andreasson Laila
SE VCH Saga 1 kl.II174 poäng Andreasson Laila
Rodarbal Skorpans Arrow 2 kl.I157.5 poäng Andreasson Laila
Peg 2 kl.I154 poäng Andreasson Laila

1999-11-14 Vällingby SBK
Quinline's Bellis 2 kl.I142 poäng Söderlund Lena
Searover Aretha Franklin 0 kl.I0 poäng Söderlund Lena

1999-11-14 Uppsala SBK
SE VCH Guideline's Leg Show 0 kl.II0 poäng Lundin Thomas

1999-11-13 Tomten SBK
LPI O'Sofinas Big Bertha 1 kl.II170 poäng Linnarsson Bo
LPI LPII Bjevas Hugo 1 kl.II163 poäng Linnarsson Bo

1999-11-13 Timrå SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 2 kl.II146 poäng Näslund Göran
LPI LPII Tonights Tjorven 1 kl.II167 poäng Näslund Göran
LPI Frans-Oskar 1 kl.I167.5 poäng Näslund Göran

1999-11-13 Solna/Sundbyber SBK
Quinline's Bellis 3 kl.I122 poäng Svahn Inga-Lill

1999-11-13 Eslöv SBK
Minnows Moonlight Mist 2 kl.I146 poäng Pettersson Kathe
Minnows Blue 0 kl.I0 poäng Nilsson Ingvar
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 0 kl.I0 poäng Nilsson Ingvar

1999-11-07 Tierp SBK
Bellmaker's Bellwilled 1 kl.III270.5 poäng Olsson Jörgen

1999-11-07 Svedala SBK
LPI LPII Tjorm 1 kl.II175.2 poäng Frid Crispin
Robust Brown Borka 1 kl.I183 poäng Frid Crispin

1999-11-07 Strängnäs SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl196.5 poäng Olsson Leif

1999-11-07 Sthlm Sö SBK
LPI Kiljas Miranda 1 kl.I168 poäng Collin Yngve

1999-11-07 Piteå SBK
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 1 kl.I177.5 poäng Nilsson Staffan

1999-11-07 Njurunda SBK
LPI LPII Tonights Tjorven 1 kl.II168 poäng Olsson Håkan
Östbygårdens Amiral 1 kl.I179 poäng Nyström Hans

1999-11-07 Ljungby SBK
TJH SE BCH Mandylike's Jetblack Jewel 1 kl.III268 poäng Melin John
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl260 poäng Melin John

1999-11-07 Kalmar SBK
Macita's Fresh Prince 3 kl.I114 poäng Rooth Gun
Spring Fever's Imperial Countess 0 kl.I0 poäng Rooth Gun

1999-11-07 Göinge/Broby SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.I151 poäng Bjädefors Jan
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl247.5 poäng Bjädefors Jan

1999-11-06 Oskarström SBK
Robocop's Charming Little Joe 3 kl.I120.5 poäng Hedenberg Birgitta
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl273 poäng Mattsson Lena

1999-11-06 Märsta/Sigtuna SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 kl.I124.5 poäng Persson Lars-Göran

1999-11-05 Kungälv SBK
SE VCH Saga 2 kl.II156.5 poäng Lindblad Sverker
Nice Ninas Yes 2 kl.II152 poäng Lindblad Sverker
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 ekl180 poäng Segerdahl Lennart

1999-11-03 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 3 kl.I127 poäng Häggström Åsa
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 1 ekl267.5 poäng Wiklund Stiven

1999-10-31 Öland SBK
SE UCH Brantastigs Utz 1 kl.I175 poäng Blomdahl Yvonne

1999-10-31 Nora SBK
TJH HS 9028 Patrik 3 kl.I136.5 poäng Sääf Rolf

1999-10-31 Lund SBK
Minnows Moonlight Mist 2 kl.I156 poäng Nilsson Leif
Robust Brown Borka 2 kl.I151 poäng Nilsson Leif

1999-10-31 Kramfors SBK
LPI LPII Tonights Tjorven 1 kl.II160 poäng Jonsson Allan
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 2 ekl247 poäng Jonsson Allan

1999-10-31 Habo SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II159 poäng Abrahamsson Christin
Talita's Dreams Diamond 2 kl.II153 poäng Abrahamsson Christin

1999-10-31 Finspång SBK
Ella 2 kl.I154 poäng Fridh Ingemar
Quinline's Casanova 1 kl.I161 poäng Fridh Ingemar

1999-10-30 Östersund SBK
LPI LPII Tonights Tjorven 1 kl.I170.5 poäng Söderberg Gina

1999-10-30 Rödeby SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl224.5 poäng Blomdahl Yvonne

1999-10-30 Hagfors SBK
LPI Jutis 3 kl.II134.5 poäng
Rodarbal Bodils Klara 3 kl.I122.5 poäng
SE VCH Willows Edison 3 kl.I119.5 poäng

1999-10-30 Bollebygd SBK
LPI LPII Highstones Big Moment 1 kl.II160 poäng Fröjd Bengt

1999-10-24 Smålandsstenar SBK
LPII Lassagårdens Geisha 1 kl.II179 poäng Gustafsson-Krafft Ko
LPI LPII Bjevas Hugo 1 kl.II161 poäng Gustafsson-Krafft Ko

1999-10-24 Halmstad SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl270 poäng Hedenberg Birgitta

1999-10-24 Bro/Håbo SBK
Mandylike's Heedful Doll 2 kl.I148 poäng Linder Owe

1999-10-23 Alvesta SMÖKK/AHK
SE VCH LPI Labbegården's Umantra Fairline 1 kl.I174.5 poäng Larsson Tommy

1999-10-23 Sundsvall SBK
LPI Frans-Oskar 1 kl.I176.5 poäng

1999-10-23 Mjölby SBK
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I62.5 poäng Hellstrand Chris

1999-10-23 Köping SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 2 kl.I150 poäng Wittberg Roos Ewa

1999-10-23 Alingsås SBK
LPI LPII Highstones Big Moment 2 kl.II152.5 poäng Bergstedt Eva
Gentle Gilbert's Aussie Wombat 1 kl.II163 poäng Bergstedt Eva

1999-10-17 Strängnäs SÖKK/SLKK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.II145.5 poäng Heikkilä Viljo
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 ekl260.5 poäng Heikkilä Viljo

1999-10-17 Surahammar SBK
Rosebird Vintage Wine Rose 1 kl.II171 poäng Götesson Sölve
Amfibiens Gnista 1 kl.I166.5 poäng Götesson Sölve

1999-10-17 Ragunda SBK
LPI LPII Tonights Tjorven 1 kl.I166 poäng

1999-10-17 Nynäshamn SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.I157 poäng Pettersson Bengt

1999-10-17 Mark SBK
LPII Lassagårdens Geisha 1 kl.II168.5 poäng Furvik Gunnar

1999-10-17 Lomma SBK
Robust Brown Borka 2 kl.I154 poäng Thornqvist Siv

1999-10-17 Karlskoga SBK
TJH LPI Mylabs Abbe 2 kl.I142.5 poäng Andersen Jörn

1999-10-17 Boxholm SBK
LPI Amadeus 1 kl.I175 poäng Hansson Hans-Erik
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I93.5 poäng Hansson Hans-Erik

1999-10-16 Lesseboorten SBK
SE VCH LPI Labbegården's Umantra Fairline 1 kl.I178 poäng Bäckman Sonny

1999-10-16 Kungsbacka SBK
Lassagårdens Ginza 0 kl.II0 poäng Ek Björn
Minnows Moonstone 2 kl.I146 poäng Ek Björn
Highjump's Hot On Heels 1 kl.I174 poäng Ek Björn

1999-10-10 V:a Medelpad SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 1 kl.I160.5 poäng Olsson Håkan
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 3 ekl213.5 poäng Olsson Håkan

1999-10-10 Uppsala SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 1 kl.II174 poäng

1999-10-10 Sydöstra Skåne SBK
Minnows Moonlight Mist 3 kl.I135 poäng Altenmark Sven
Labrador Vom Bedhard Danny 0 kl.I0 poäng Altenmark Sven
Bonnies Such A Likeable Fellow 1 ekl258.5 poäng Ekberg Stig

1999-10-10 Njudung SBK
SE VCH LPI Labbegården's Umantra Fairline 1 kl.I172 poäng Furuskog Lars-Erik

1999-10-10 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 3 kl.III207.5 poäng Ahlqvist Barry
LPI Matsers Birdie 1 kl.I171 poäng Lundh Berit
LPI Amazing-Amelia 2 ekl254.5 poäng Mortenssen Per

1999-10-09 Tranås SBK
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I84.5 poäng Ericson Hans

1999-10-09 Väsby SBK
SE VCH Duckling's Victor 1 kl.II178.5 poäng Berg Camilla

1999-10-09 Oskarshamn SBK
LPI Akita 1 kl.I163.5 poäng Johansson Per Anders

1999-10-09 Matfors SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Ella Elviradotter 3 kl.II138.5 poäng Olsson Håkan
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 1 kl.I179 poäng Olsson Håkan

1999-10-09 Lidköping SBK
Hinden's Retriever Alva 1 kl.I183 poäng Jacobsson Ulf
LPI O'Sofinas Big Bertha 1 kl.I177.5 poäng Jacobsson Ulf

1999-10-09 Forserum SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II145.5 poäng Axell Ulf

1999-10-03 Åhus SBK
LPI Lapwing's Nightingale 2 kl.II155.5 poäng Jönsson Arne
Lapwing's Garden-Warbler 2 kl.I143 poäng Jönsson Arne
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl245.5 poäng Jönsson Arne

1999-10-03 Västerås SBK
Amfibiens Gnista 1 kl.I175 poäng Degerström Bo

1999-10-03 Göteborgsavd SBK
Airotkivs Lucky Hunter 2 kl.I149 poäng Gillberg Bo

1999-10-02 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl200 poäng Heikkilä Viljo

1999-10-02 Stenungsund SBK
Rodarbal Skorpans Arrow 0 kl.I0 poäng Andreasson Laila

1999-10-02 Olofström SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.I144 poäng Holmberg Ronny
SE LCH Donna 1 ekl283 poäng Eriksson Ronny
Bonnies Such A Likeable Fellow 0 ekl0 poäng Eriksson Ronny

1999-10-02 Höör SBK
Minnows Moonlight Mist 1 kl.I169 poäng Prahl Leif
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 1 kl.I161.5 poäng Prahl Leif
LPI Amazing-Amelia 2 ekl232.5 poäng Olsson Jan Erik

1999-10-02 Hallsberg SBK
LPI LPII Iliadens Chios 2 kl.I158.5 poäng

1999-10-02 Gbg/Mölndal SBK
Airotkivs Lucky Hunter 3 kl.I114.5 poäng Wallin Åke

1999-10-02 Enköping SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 2 kl.I146 poäng Christiansson Kriste

1999-10-02 Aneby SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II140 poäng Melin Hans
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I85 poäng Melin Hans

1999-09-26 Tjörn SBK
SE VCH Robocop's Code of Law 0 kl.II79.5 poäng Gustavsson Willy
Rodarbal Skorpans Arrow 2 kl.I158 poäng Gustavsson Willy
SE VCH Saga 1 kl.I160 poäng Gustavsson Willy

1999-09-26 Söderåsen SBK
LPI LPII Strinder 2 kl.III231 poäng Bjädefors Jan

1999-09-26 Nynäshamn SBK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.III208 poäng Larsén Pia
LPI Kiljas Miranda 3 kl.I126.5 poäng Pettersson Bengt

1999-09-26 Kalmar SBK
Spring Fever's Imperial Countess 3 kl.I123 poäng Johansson Hans

1999-09-26 Angered SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 ekl166 poäng Andersson Klas-Göran

1999-09-25 Sommenbygden SBK
Dolou's One Breath of Mystic 2 kl.I143.5 poäng Karlsson Åke

1999-09-25 Visättra STOKK/APOLLOGR
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III190.5 poäng Franzon Thomas

1999-09-25 Burlöv SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.II145.5 poäng Wessman Göran
Robust Brown Borka 1 kl.I161.5 poäng Pettersson Kathe

1999-09-19 Årjäng SBK
LPI Jutis 1 kl.I166.5 poäng Hyrén Bertil

1999-09-19 S:a Gotland SBK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III181.5 poäng Berg Brita

1999-09-19 Oxelösund SBK
Askrikes Milton 2 kl.I142 poäng Karlsson Lars-Gunnar

1999-09-19 Norrköping SBK
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I185.5 poäng Ryttse Katinka

1999-09-19 Danderyd/Täby SBK
LPI Kiljas Miranda 3 kl.I111 poäng Nyberg Jan-Ola

1999-09-18 Sunne SBK
Mylabs Birk 1 kl.I160 poäng Andersen Helge

1999-09-18 Sundsvall SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 2 kl.I140 poäng Olsson Håkan

1999-09-18 Kungsbacka SBK
LPII Lassagårdens Geisha 1 kl.II164 poäng Merenius Johnny

1999-09-18 Hässleholm SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl251 poäng Krüger Carola

1999-09-18 Hagfors SBK
SE VCH Willows Edison 3 kl.I127 poäng Karlsson Kristina
LPI Jutis 2 kl.I143.5 poäng Karlsson Kristina

1999-09-18 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 1 ekl260 poäng Falk Inger

1999-09-12 Eskilstuna SÖKK/EHLKK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.II151 poäng Basth Gunn-Britt

1999-09-12 Ullared SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 ekl111 poäng Sandberg Kenth

1999-09-12 Malmö SBK
LPI LPII Tjorm 1 kl.I172 poäng Thornqvist Siv

1999-09-12 Ljungby SBK
TJH SE BCH Mandylike's Jetblack Jewel 3 kl.III197.5 poäng Gustafsson L-O

1999-09-11 Munkfors SBK
LPI Jutis 1 kl.I164 poäng Gillå Urban

1999-09-11 Enköping SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 3 kl.I127 poäng Christiansson Kriste

1999-09-11 Eskilstuna SÖKK/EHLKK
LPI Hagnesta's Mosart 3 kl.II138.5 poäng Hedberg Leif

1999-09-11 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl234 poäng Johansson Anders

1999-09-11 Timrå SBK
LPI Frans-Oskar 1 kl.I179.5 poäng Gustafsson Stig
SE VCH LPI Huset Elliots Ella Elviradotter 1 kl.I161 poäng Gustafsson Stig

1999-09-11 Lerum SBK
LPI LPII Highstones Big Moment 3 kl.II127.5 poäng Persson Kenneth

1999-09-11 Knivsta SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 0 ekl0 poäng Hagelin Torbjörn

1999-09-11 Fagersta SBK
Amfibiens Gnista 2 kl.I151 poäng Svensson Göran

1999-09-05 Tollarp SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.I154 poäng Jonsson Kurt
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl245.5 poäng Hansson Mikael

1999-09-05 Mullsjö SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II141 poäng Abrahamsson Christin

1999-09-05 Öland SKK/SMÖKK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III166.5 poäng Johansson Hans
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.I149.5 poäng Johansson Hans

1999-09-04 Luleå SBK
SE VCH TJH Älvgårdens Periquita 1 kl.III262 poäng Åström Pia

1999-09-04 Landskrona SBK
LPI LPII Strinder 0 kl.III147.5 poäng Lindkvist Lars

1999-09-04 Häverö SBK
SE VCH Guideline's Leg Show 0 kl.II95.5 poäng Sewerlid Christer

1999-09-04 Falkenberg SBK
Rainstone Tamarillo 3 ekl213.5 poäng Johansson Sture

1999-09-03 Kungälv SBK
LPI LPII Highstones Big Moment 1 kl.II168 poäng Järsand Kjell
Rodarbal Skorpans Arrow 2 kl.I156 poäng Oskarsson Reino

1999-08-29 Uppsala SBK
Heavy Loader's Birds in Focus 2 kl.I156.5 poäng Härlin Marie-Louise

1999-08-29 Örkelljunga SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.I151 poäng Bjädefors Jan
LPI Amazing-Amelia 2 ekl250.5 poäng Bjädefors Jan

1999-08-28 Gräfsnäs SSRK/V
SE VCH Gryningens Einstein 3 kl.I135.5 poäng Gustavsson Willy
Robocop's Charming Little Joe 2 kl.I147.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH Saga 2 kl.I141 poäng Gustavsson Willy
Gentle Gilbert's Extremadura 1 kl.I161 poäng Gustavsson Willy

1999-08-28 Eksjö SBK
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I95 poäng Erlandsson Ebbe
Rosebird Yellow Button 0 kl.I93 poäng Erlandsson Ebbe

1999-08-25 V:a Medelpad SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 2 kl.I155 poäng Wiklund Stiven

1999-08-22 Vänersborg SBK
LPI LPII Highstones Big Moment 3 kl.II121 poäng Fransson Claes-Göran

1999-08-22 Kopparberg SBK
LPI Petra 0 kl.III96 poäng Eriksson Bernt
SE VCH Tofsvipans Freja 1 kl.I168 poäng Eriksson Bernt

1999-08-22 Höganäs SBK
LPII Lassagårdens Geisha 2 kl.II150.5 poäng Hjorth Ingegerd
LPI Matsers Birdie 2 kl.I149 poäng Hjorth Ingegerd

1999-08-21 Oskarström SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 ekl202.5 poäng Claus Bo

1999-08-21 Flen SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 1 kl.III259 poäng Basth Gunn-Britt

1999-08-21 Flen SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 3 kl.III219 poäng Hedberg Leif

1999-08-20 Hallsberg SBK
LPI LPII Iliadens Chios 1 kl.I172 poäng

1999-08-18 Köping SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 2 kl.I148 poäng Wittberg Roos Ewa

1999-08-18 Hammarö SBK
TJH LP Wind-Flower 1 kl.II184 poäng Östlund Bo
TJH SE LCH LP Snow-Puddy 1 ekl257 poäng Östlund Bo

1999-08-15 Hörby SBK
Svartnos Duffy 3 kl.I107 poäng Pallesen Tove
Labrador Vom Bedhard Danny 0 kl.I94 poäng Pallesen Tove
LPI Zurre 1 ekl280 poäng Petersson Lars

1999-08-15 Helsingborg SBK
LPI Mandylike's Tender 2 kl.II157.5 poäng Ahlqvist Berry
LPI Matsers Birdie 1 kl.I171.5 poäng Ahlqvist Berry

1999-08-14 Malmen SBK
TJH Feel The Force Dacke 3 kl.II129 poäng Majlöv Dan
SE VCH Nice Ninas Doris 3 kl.I115.5 poäng Majlöv Dan

1999-08-07 Hofors SBK
LPI LPII Iliadens Chios 2 kl.I151.5 poäng Bagge Åsa

1999-08-06 Stenungsund SBK
LPI LPII Highstones Big Moment 1 kl.II166 poäng Andersson Klas-Göran

1999-08-06 Skurup SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.I149 poäng Lindergård Per

1999-08-06 Borås SBK
LPI O'Sofinas Big Bertha 0 kl.I0 poäng Claesson Åke

1999-07-31 Falbygden SBK
LPI O'Sofinas Big Bertha 3 kl.I130.5 poäng Bergström Göran
Molly 3 kl.I121.5 poäng Bergström Göran

1999-07-30 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 3 kl.I134 poäng Ahlström Lars

1999-07-30 Kristianstad SBK
Ritou's Omega Centauri 2 kl.I142 poäng Nilsson Ingvar
Ritou's Capricorni 0 kl.I90 poäng Nilsson Ingvar
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl225 poäng Öberg Åke

1999-07-25 Tingsryd SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 ekl220.5 poäng Brorsson Anders

1999-07-25 Lövudden SKK/WKK
SE VCH Kullaholm's Gleipner 3 kl.I108 poäng Högman Lars

1999-07-24 Knivsta SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 2 ekl245.5 poäng Thorman Staffan

1999-07-24 Lövudden SKK/WKK
LPI Pärlkustens Ronja 3 kl.III195.5 poäng Eriksson Kent

1999-07-23 Mariestad SBK
LPI O'Sofinas Big Bertha 1 kl.I169.5 poäng Jacobsson Ulf

1999-07-18 Öland SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 3 kl.I107 poäng Rosander Erik

1999-07-18 Kalmar SBK
Labruzz Petite Petruscka 0 kl.I37 poäng Sundin Leif

1999-07-18 Halmstad SBK
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I174 poäng Hedenberg Birgitta

1999-07-18 Östersund SKK/JHKK
LPI LPII Tonights Tjorven 1 Hp kl.I180 poäng Olsson Håkan

1999-07-17 Öland SBK
SE VCH Rondeus Dixie Darling 3 kl.I131 poäng Herdy Peter

1999-07-17 Kungsbacka SBK
Airotkivs Lucky Hunter 2 kl.I146 poäng Lindqvist Göran

1999-07-17 Halmstad SBK
Lassagårdens Mitza 1 kl.II172 poäng Eriksson Christer
Iliadens Vesuvius 1 kl.I187 poäng Falkström Gunilla
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I176.5 poäng Mattsson Lena

1999-07-16 Tollarp SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.I144 poäng Pallesen Tove
SE LCH Donna 1 ekl263.5 poäng Nilsson Ingvar

1999-07-14 Torsås SBK
SE VCH Rondeus Dixie Darling 1 kl.I160 poäng Von Krusenstjerna U

1999-07-14 Oxie SBK
LPI LPII Tjorm 1 kl.I179 poäng Ahlberg Alf

1999-07-10 Årjäng SBK
LPII Rodarbal Bells Blåögda Bodil 1 kl.II168.5 poäng Eklund Göran
Svea 3 kl.I125 poäng Eklund Göran
Melker 2 kl.I148.5 poäng Eklund Göran

1999-07-10 Varberg SBK
TJH Bökardalens Diana Ross 3 kl.III203.5 poäng Andersson Mats
LPI Rainstone Ahmose 3 kl.II138 poäng Gustafsson Bo
LPII Lassagårdens Geisha 2 kl.II159.5 poäng Gustafsson Bo
Minnows Moonstone 2 kl.I151.5 poäng Mattsson Lena
Lassagårdens Ginza 1 kl.I183 poäng Mattsson Lena
Rainstone Tamarillo 1 ekl260.5 poäng Johansson Sture

1999-07-10 Bollnäs SKK/HÄKK
High Dreams Black Poker Gambler 3 kl.I129 poäng Cedendahl Bert

1999-07-09 Uddevalla SBK
LPI O'Sofinas Big Bertha 1 kl.I171 poäng Bucklin Lars
Ammi-Brown 1 kl.I167 poäng Bucklin Lars

1999-07-09 Markaryd SBK
SE VCH TJH Like'ims Tosca 0 kl.II0 poäng Nilsson Ewa
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.I156 poäng Nilsson Ingvar

1999-07-09 Kinda SBK
Oakroad's Baby Boom 3 kl.I135.5 poäng Johansson Anders
Ahead We Go Country Lad 2 kl.I155 poäng Johansson Anders

1999-07-09 Botkyrka SBK
TJH Annual's Story Teller 3 kl.I130.5 poäng Westman O

1999-07-08 Visby SBK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III175.5 poäng Boberg Urban

1999-07-07 Åhus SBK
SE VCH TJH Like'ims Tosca 2 kl.II155.5 poäng Altenmark Sven
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.I153 poäng Altenmark Sven

1999-07-07 Hagfors SBK
SE VCH Willows Edison 2 kl.I153.5 poäng Gillå Urban
LPI Jutis 1 kl.I166 poäng Gillå Urban

1999-07-04 Strängnäs SÖKK/SLKK
NORD VCH Tidernas Kamomill 0 kl.I88 poäng Johansson Björn

1999-07-04 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 1 kl.III266 poäng Persson Rolf
LPI Matsers Birdie 2 kl.I151.5 poäng Ahlqvist Barry
LPI Mandylike's Tender 1 kl.I174 poäng Ahlqvist Barry
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl251 poäng Persson Rolf
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl302 poäng Persson Rolf

1999-07-04 Piteå SKK/SNKK
Älvgårdens Mirassou 2 kl.I156 poäng Larsson Jens

1999-07-03 Torsby SBK/AFBD
Mylabs Birk 2 kl.I156.5 poäng Claesson Gunnar

1999-07-03 Hudiksvall SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.I0 poäng Nylén Kurt

1999-07-03 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 3 kl.III198.5 poäng Olsson Jan Erik
LPI Matsers Birdie 3 kl.I129.5 poäng Ahlqvist Barry
LPI Mandylike's Tender 1 kl.I183 poäng Ahlqvist Barry
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl224 poäng Olsson Jan Erik
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl287 poäng Olsson Jan Erik

1999-07-02 Mjölby SBK
SE VCH Kullaholm's Gleipner 3 kl.I117 poäng Johansson Anders

1999-07-02 Malmö SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.I150 poäng

1999-07-02 Hässleholm SBK
SE VCH TJH Like'ims Tosca 3 kl.II117.5 poäng Ljung Lars-Åke

1999-06-27 Karlskrona SBK
Canossa 1 kl.I160.5 poäng Olsson Christer

1999-06-27 Hässleholm SNK
Waterdog's Honeymoon 3 kl.I124 poäng Nilsson Ewa

1999-06-26 Kristinehamn SBK
Rocksteady Rock Me Baby 1 kl.II163 poäng Hübinette Christin

1999-06-26 Gällivare SKK/NNKK
SE VCH FI VCH Applehill's Ohto 3 kl.II100.5 poäng Hagstedt Lennart

1999-06-25 Gbg/Mölndal SBK
TJH Matsers Cherman 2 kl.I142.5 poäng Eliasson Lennart

1999-06-24 Njurunda SBK
Östbygårdens Amiral 0 kl.I0 poäng Ledin Jan

1999-06-23 Sundsvall SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.I0 poäng Olsson Håkan

1999-06-20 Ullared SBK
LPI Rainstone Ahmose 3 kl.II135 poäng Henningsson Lasse
Minnows Moonstone 3 kl.I124 poäng Sundqvist Anette
Robust Brune Klimpen 3 kl.I111 poäng Sundqvist Anette
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl256 poäng Johansson Ingvar

1999-06-20 Kalmar/Öland SBK
Broadmarks Windy Ridge 1 kl.I160 poäng Blomdahl Yvonne

1999-06-19 Sunne SBK
Mylabs Birk 2 kl.I150.5 poäng Åberg Sven

1999-06-19 Kalmar/Öland SBK
LPI Goody-Goody's Toblerone 1 kl.I165 poäng Blomdahl Yvonne

1999-06-18 Sydöstra Skåne SBK
Hunters Choice Sack 3 kl.I129 poäng Jönlid Anders

1999-06-18 Lerum SBK
Lebaz Magic Pearl 3 kl.II129.5 poäng Edvardsson Stefan
LPI LPII Highstones Big Moment 2 kl.II157.5 poäng Edvardsson Stefan

1999-06-18 Göinge/Broby SBK
SE VCH TJH Like'ims Tosca 3 kl.II110 poäng Bjädefors Jan
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 1 kl.I167 poäng Bjädefors Jan

1999-06-16 Rödeby SBK
Ritou's Magie Noir 3 kl.I130 poäng Karlsson Hardy

1999-06-16 Haninge SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 1 kl.III257.5 poäng Malmström Christer

1999-06-16 Hallstahammar SBK
Amfibiens Gnista 1 kl.I179 poäng Söder Åke
Rosebird Vintage Wine Rose 1 kl.I176.5 poäng Hulth Anders

1999-06-13 Åstorp SBK
LPI Mandylike's Tender 1 kl.I169 poäng Johnsson Kurt

1999-06-13 Simrishamn SBK
Lapwing's Garden-Warbler 3 kl.I135 poäng Ottosson Birgit

1999-06-13 Angered SBK
SE VCH Robocop's Aktör 0 ekl159.5 poäng Söderberg Fredric

1999-06-12 Valdemarsvik SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II172.5 poäng Ljunggren Susanna
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I169 poäng Lundholm Lars

1999-06-12 Hörby SBK
SE VCH TJH Like'ims Tosca 3 kl.II134 poäng Petersson Lars
TJH Emma 3 kl.I120 poäng Prahl Leif

1999-06-12 Hjo SBK
TJH Volvov's Johanna 2 kl.II141 poäng Jacobsson Ulf

1999-06-12 Halmstad SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl268 poäng Falkström Gunilla

1999-06-12 Frövi SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 2 ekl246 poäng Almquist Sture

1999-06-11 Solna/Sundberg SBK
LPI LPII Mandylike's Quick Step 3 kl.II130 poäng Nordin Staffan
SE VCH Duckling's Victor 2 kl.I156.5 poäng Axell Sylvia

1999-06-11 Osby SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl230 poäng Ljung Lars-Åke

1999-06-11 Lomma SBK
Robust Brown Borka 3 kl.I114 poäng Pettersson Kathe
Lapwing's Garden-Warbler 2 kl.I146 poäng Pettersson Kathe

1999-06-11 Hallsberg SBK
LPI LPII Iliadens Chios 2 kl.I158 poäng Österlund Hans

1999-06-08 Ludvika SBK
LPI Petra 1 kl.II160 poäng Viberg Ing-Britt

1999-06-06 Linköping SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II165 poäng Lundholm Lars
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I169 poäng Lundholm Lars

1999-06-06 Lilla Edet SBK
Rodarbal Ninjas Smulan 1 ekl271 poäng

1999-06-06 Landskrona SBK
LPI LPII Strinder 3 kl.III220.5 poäng Hallengren Benny
Crownest Spica 3 kl.II116.5 poäng Hallengren Benny
Minnows Moonlight Mist 2 kl.I146.5 poäng Pettersson Kathe

1999-06-06 Kungsör SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 2 ekl253 poäng Alfredsson Jan

1999-06-06 Bro/Håbo SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 1 kl.I181.5 poäng Olsson Leif

1999-06-05 Huskvarna SMÖKK/HHK
Månstorps Ben Balsamin 0 kl.I0 poäng Karlsson Åke

1999-06-05 Visby SBK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III175.5 poäng Karlström Tommy

1999-06-05 Falkenberg SBK
LPII Lassagårdens Geisha 0 kl.II0 poäng Rolfsson Tom

1999-06-03 Växjö SBK
Labbegården's Årvin 0 kl.I87 poäng Gustavsson Lars-Ove

1999-06-03 Gagnef/Floda SBK
LPI Lisslindas Krutov 1 kl.II176 poäng Fors Gunnar
SE VCH Tofsvipans Freja 2 kl.I147.5 poäng Fors Gunnar

1999-06-02 V:a Medelpad SBK
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 1 kl.III269 poäng Wiklund Stiven
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 1 kl.I167.5 poäng Wiklund Stiven
Begin's Capulin Mountain 0 kl.I86 poäng Wiklund Stiven

1999-06-02 Köping SBK
Tidernas Solvända 2 kl.I157 poäng Brandel Maria
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 2 kl.I146 poäng Brandel Maria
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 ekl283.5 poäng Brandel Maria

1999-06-02 Knivsta SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 1 kl.I160.5 poäng Persson Lars-Göran

1999-05-30 Eskilstuna SÖKK/ELKK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.II144.5 poäng Heikkilä Viljo

1999-05-30 Nedansiljan SBK
LPI Lisslindas Krutov 2 kl.II143 poäng Moberg Gösta

1999-05-30 Kramfors SBK
Östbygårdens Amiral 1 kl.I164 poäng Näsholm Arne
SE BCH Caccia Tico-Tico 2 ekl255.5 poäng Coldenberg Stig

1999-05-30 Kalmar SBK
Broadmarks Windy Ridge 1 kl.I162.5 poäng Lundgren Peter

1999-05-30 Jönköping SBK
LPI O'Sofinas Big Bertha 3 kl.I100 poäng Gustavsson Ann

1999-05-30 Flen SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 1 kl.III273 poäng Hedberg Leif

1999-05-30 Bollebygd SBK
Lebaz Magic Pearl 1 kl.II181 poäng Johansson Berit
LPI LPII Nelson 1 kl.II172.5 poäng Johansson Berit

1999-05-30 Göteborg SKK/V:AKK
Rainstone Tamarillo 2 ekl232 poäng Brocker Björn

1999-05-29 Eskilstuna SÖKK/ELKK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.II152 poäng Alfredsson Jan

1999-05-29 Råådalen SBK
LPI Matsers Birdie 1 kl.I180 poäng Johannesson Anders

1999-05-29 Bollebygd SBK
LPII Lassagårdens Geisha 2 kl.II155 poäng Fröjd Bengt
LPI LPII Nelson 1 kl.II166.5 poäng Fröjd Bengt
Gentle Gilbert's Extremadura 0 kl.I98 poäng Fröjd Bengt

1999-05-29 Göteborg SKK/V:AKK
TJH Matsers Cherman 2 kl.I156 poäng Brocker Björn

1999-05-28 Skurup SBK
Robust Brown Borka 3 kl.I133 poäng Pettersson Kathe

1999-05-28 Frövi SBK
SE VCH Grottbjörnens Barzec 3 kl.I115 poäng Ingmarsson Gun
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 ekl287 poäng Ingmarsson Gun

1999-05-26 Märsta/Sigtuna SBK
Quinline's Bellis 3 kl.I128 poäng Broström Bo
LPI Agapanthus Shabby Chic 1 kl.I183 poäng Broström Bo

1999-05-26 Botkyrka SBK
SE VCH Guideline's Leg Show 1 kl.I170.5 poäng Falk Inger

1999-05-24 Ängelholm SBK
LPI LPII Strinder 2 kl.III225.5 poäng Therup Anders
Bökardalens Miss Funny 1 kl.I161 poäng Ahlqvist Barry

1999-05-24 Värmdö SBK
Quinline's Bellis 0 kl.I54 poäng Johansson Maria J

1999-05-24 Sölvesborg SBK
Ritou's Omega Centauri 3 kl.I122 poäng Ivarsson Henrik
SE LCH Donna 1 ekl298.5 poäng Ohlsson Olof

1999-05-24 Svedala SBK
Minnows Moonlight Mist 2 kl.I149 poäng Pettersson Kathe
LPI LPII Tjorm 1 kl.I165.5 poäng Pettersson Kathe
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 1 ekl273 poäng Borgenlöv Leif

1999-05-23 Södertälje SBK
Mysk 0 kl.I99 poäng Johansson Kurt

1999-05-22 Tjolöholm SSRK/V
LPI LPII Nelson 1 Hp kl.II184.5 poäng Hyrén Bertil
Robocop's Charming Little Joe 2 kl.I141 poäng Hyrén Bertil

1999-05-22 Österbybruk SKK/UKK
Searover Deinhart Lila 3 kl.I112 poäng Antehed Gunnel

1999-05-21 Ystad SBK
Lapwing's Garden-Warbler 3 kl.I119 poäng Klang Ingvar
LPI LPII Tjorm 2 kl.I146 poäng Klang Ingvar
LPI Lapwing's Nightingale 1 kl.I179 poäng Klang Ingvar

1999-05-21 Sundsvall SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Ella Elviradotter 3 kl.I132 poäng Åhlén Kenth
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 3 kl.I132 poäng Åhlén Kenth

1999-05-21 Höganäs SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.I159 poäng

1999-05-20 Danderyd/Täby SBK
Quinline's Bellis 1 kl.I164 poäng Blom Olle

1999-05-19 Eskilstuna SÖKK/ELKK
LPI Hagnesta's Mosart 2 kl.II140 poäng Basth Gunn-Britt

1999-05-16 Åstorp SSD/OESS
Robust Glory Days 2 kl.II141 poäng Ahlberg Alf
Robust Brown Borka 2 kl.I140 poäng Ahlberg Alf

1999-05-16 Söderåsen SBK
LPI LPII Strinder 0 kl.III162 poäng Ljung Lars-Åke

1999-05-16 Skanör/Falsterb SBK
LPI LPII Tjorm 3 kl.I129 poäng Losell Bengt

1999-05-16 Olofström SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 ekl209 poäng Johansson Lars

1999-05-16 Nordmaling SBK
SE JCH Klintå's Fafner 1 kl.I174 poäng Jonsson Allan

1999-05-16 Piteå SHU
Molle 2 kl.I153 poäng Boman Sören

1999-05-15 Ödeshög ÖKK/ÖKK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 1 kl.II178.5 poäng Klasson Göran
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I172 poäng Klasson Göran

1999-05-15 Trollhättan SBK
LPI LPII Highstones Big Moment 1 kl.I166.5 poäng Merenius Johnny

1999-05-15 Matfors SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Ella Elviradotter 2 kl.I157 poäng Andersson John-Åke

1999-05-14 Laholm SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 2 kl.III240 poäng Johansson Sture
LPI Amazing-Amelia 3 ekl201.5 poäng Johansson Sture

1999-05-13 Falkenberg HKK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 kl.III280.5 poäng Johansson Sture
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.II181.5 poäng Johansson Sture
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 3 ekl196 poäng Johansson Ingvar
Rainstone Tamarillo 2 ekl236.5 poäng Johansson Ingvar
SE VCH Robocop's Aktör 0 ekl0 poäng Johansson Ingvar

1999-05-13 Roslagen SBK
LPI Guideline's Four Zip 2 kl.II153.5 poäng Sandberg Loring

1999-05-13 Hörby SBK
Forester's House Charles Dickens 0 kl.I0 poäng Nilsson Ewa
LPI Zurre 3 ekl216.5 poäng Nilsson Ingvar
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 ekl210.5 poäng Nilsson Ingvar

1999-05-13 Botkyrka SBK
Mysk 2 kl.I150.5 poäng Linder Owe

1999-05-13 Alingsås SBK
Lebaz Magic Pearl 3 kl.II138 poäng Merenius Johnny

1999-05-12 Härnösand SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Ella Elviradotter 1 kl.I164 poäng Åsander Lars-Ove

1999-05-12 Gullspång SBK
SE VCH LP Messmans Qela 0 ekl154.5 poäng Wennerberg Anders

1999-05-09 Oskarström SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 3 kl.III216.5 poäng Eriksson Lennart
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 3 ekl201 poäng Eriksson Lennart
Rainstone Tamarillo 2 ekl245.5 poäng Eriksson Lennart

1999-05-09 Härnösand SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 kl.II162.5 poäng Åsander Lars-Ove

1999-05-09 Karlshamn SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 ekl213.5 poäng Perslöv Claes

1999-05-08 Bolmsö SNK SÖDRA
Airotkivs Lucky Hunter 2 kl.I157 poäng Rosander Erik

1999-05-08 Malmö SBK/AFRS SKÅ.BL
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 ekl229 poäng Johansson Hans

1999-05-08 Mora SBK
LPI Lisslindas Krutov 3 kl.II124 poäng Deregård Lars
LPI LPII Gifted Beauty's Snow Crystal 3 ekl223 poäng Moberg Gösta

1999-05-02 Sydöstra Skåne SBK
LPI Zurre 2 ekl250.5 poäng Rydén Ruby

1999-05-02 Oskarshamn SBK
LPI Loving Will's Hot Shot 2 kl.II149 poäng Petersson Gunnar
LPI Goody-Goody's Toblerone 1 kl.I164 poäng Lundgren Peter

1999-05-02 Njurunda SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 kl.II174.5 poäng Filin Larry
Östbygårdens Amiral 3 kl.I129 poäng Lindberg Lars
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.I0 poäng Lindberg Lars

1999-05-01 Timrå SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 2 kl.II156 poäng Näslund Göran

1999-05-01 Smålandsstenar SBK
SE VCH TJH Labbegården's Quickfiring Hunter 1 kl.I165.5 poäng Petersson Jonny

1999-05-01 Partille SBK
Gentle Gilbert's Extremadura 3 kl.I115 poäng Söderberg Fredric
LPI LPII Highstones Big Moment 1 kl.I163 poäng Söderberg Fredric

1999-05-01 Kristinehamn SBK
Rocksteady Rock Me Baby 3 kl.II129 poäng Backman Lena

1999-05-01 Katrineholm SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 2 kl.III242 poäng Nilsson Elsmari

1999-05-01 Höör SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 3 ekl203.5 poäng Nilsson Ewa
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl238.5 poäng Nilsson Ewa

1999-05-01 Borlänge SBK
LPII SE LCH LP Drögstas Karolin 1 ekl269.5 poäng Fors Gunnar

1999-04-30 Sthlm Sö SBK
Quinline's Bellis 3 kl.I138.5 poäng

1999-04-25 Tjörn SBK
Rodarbal Lillans Pärta 3 kl.III197.5 poäng Eliasson Lennart
Minnows Bright Side 3 kl.I138 poäng Eliasson Lennart

1999-04-25 Piteå SBK
Älvgårdens Mirassou 1 kl.I177 poäng Johansson Dan

1999-04-25 Burlöv SBK
LPII LP To-Bonn's Much Marcle 0 kl.III147 poäng Losell Bengt
Robust Glory Days 3 kl.II126 poäng Losell Bengt
Benliz Black Benita 1 kl.II168 poäng Losell Bengt
Robust Brown Borka 3 kl.I135.5 poäng Björkqvist Cronje
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 ekl241 poäng Thornqvist Siv

1999-04-24 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 0 ekl186.5 poäng Johansson Björn

1999-04-24 Kinda SBK
Ahead We Go Country Lad 2 kl.I158.5 poäng Lundholm Lars
Basilicus Tide The Magic One 2 kl.I155.5 poäng Lundholm Lars

1999-04-18 Ö:a Härjedalen SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 kl.II162 poäng Wiklund Stiven

1999-04-18 Trelleborg SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.I147 poäng Ahlberg Alf

1999-04-18 Kalix SBK
Älvgårdens Mirassou 3 kl.I133.5 poäng Johansson Lars-Göran

1999-04-18 Boxholm SBK
LPI Amadeus 3 kl.I132 poäng Martens Lena

1999-04-17 Åstorp SBK
LPI Agile-Albin 0 kl.III164 poäng Karlsson Jörgen

1999-04-17 Matfors SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 kl.II174 poäng Olsson Håkan
SE VCH LPI Huset Elliots Ella Elviradotter 1 kl.I173 poäng Olsson Håkan
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 1 kl.I171 poäng Olsson Håkan

1999-04-17 Ljungby SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl237.5 poäng Krafft-Gustavsson Ko

1999-04-17 Bengtsfors SBK
LPI Nidaros Albert 1 kl.II165.5 poäng Larsson Christer

1999-04-11 Gällivaresektio SSRK/NB
TJH Feel The Force Dacke 1 kl.I172 poäng Hagstedt Lennart

1999-04-11 Västerås SBK
Mysk 3 kl.I121 poäng Pettersson Lennart

1999-04-10 Stureby STOKK/SLKK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 1 kl.III258.5 poäng Olsson Leif
Quinline's Bellis 3 kl.I120.5 poäng Hjort Mikael
Nullabor Desert-Rose 1 kl.I178 poäng Nordlander Lennart
Featherfinders Littorella 1 kl.I169.5 poäng Nordlander Lennart

1999-04-10 Örnsköldsvik SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 2 ekl247 poäng Herngren Stefan

1999-04-10 Växjö SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl234.5 poäng Melin John

1999-04-10 Knivsta SBK
Off Road's Biscuit 3 kl.I108.5 poäng Hagelin Torbjörn

1999-04-10 Finspång SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 1 kl.III272 poäng Fridh Ingemar
SE VCH Kullaholm's Gleipner 2 kl.I145.5 poäng Fridh Ingemar

1999-04-10 Eslöv SBK
Robust Glory Days 3 kl.II103 poäng Sommarin Christer
Benliz Black Benita 2 kl.II140 poäng Sommarin Christer
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 ekl241 poäng Mortenssen Per
LPI Zurre 1 ekl262 poäng Nilsson Leif

1999-04-10 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 2 kl.III248 poäng Johannesson Anders
LP Vapplarnas Primus-Motor 0 kl.III133 poäng Johannesson Anders
HS 9815 Tulo 3 kl.I135 poäng Jonsson Kurt

1999-04-05 Visby SBK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III185.5 poäng Pettersson Rune
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan 1 ekl268 poäng Pettersson Rune

1999-04-05 Ronneby SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 0 ekl187.5 poäng Sjösten Inki

1999-04-02 Kungsbacka SBK
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.II167 poäng Lindqvist Göran
Rainstone Tamarillo 0 ekl170 poäng Lindqvist Göran

1999-03-28 Örkelljunga SBK
LPI Amazing-Amelia 2 ekl255 poäng Bengtsson Sten
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl255 poäng Bengtsson Sten

1999-03-28 Sundsvall SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 kl.I168 poäng Andremo Ann Christin

1999-03-28 Borås SBK
Sarapis Pamela 2 kl.I144 poäng Andersson Conny
Rodarbal Ninjas Smulan 2 ekl238.5 poäng Claesson Marianne

1999-03-27 Sundsvall SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 kl.I183 poäng Olsson Håkan

1999-03-27 Hjo SBK
TJH Volvov's Johanna 0 kl.II93.5 poäng Lindh Pär

1999-03-26 Kungälv SBK
Ammi-Brown 1 kl.I187 poäng Sandberg Kenth

1999-03-21 Vadstena SBK
SE VCH Kullaholm's Gleipner 2 kl.I152.5 poäng Klasson Göran
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I162 poäng Klasson Göran

1999-03-21 Tomten SBK
Talita's Dreams Diamond 0 kl.III138 poäng Wennerberg Anders

1999-03-21 Kalmar SBK
LPI Goody-Goody's Toblerone 2 kl.I158.5 poäng Johansson Hans

1999-03-21 Hässleholm SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl240.5 poäng Bengtsson Sten

1999-03-14 Oxie SBK
Crownest Spica 3 kl.II137 poäng Frid Crispin
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 3 ekl211 poäng Wilén Gert

1999-03-14 Helsingborg SBK
LPI Agile-Albin 0 kl.III147.5 poäng Svensson Ronny
LP Vapplarnas Primus-Motor 0 kl.III141.5 poäng Svensson Ronny
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 3 kl.II118.5 poäng Svensson Ronny
HS 9815 Tulo 3 kl.I127 poäng Therup Anders
Bökardalens Miss Funny 1 kl.I169 poäng Therup Anders
LPI Amazing-Amelia 3 ekl205.5 poäng Sommarin Christer
Rainstone Tamarillo 2 ekl252 poäng Sommarin Christer

1999-03-13 Österåker SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.II180 poäng Nyberg Jan-Ola
SE VCH Guideline's Leg Show 3 kl.I121 poäng Moberg Ragnar

1999-03-13 Strängnäs SBK
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl262 poäng Hedberg Leif

1999-03-13 Mjölby SBK
SE VCH Kullaholm's Gleipner 3 kl.I136 poäng Klasson Göran

1999-03-07 Vännäs SBK
Minnows Lipton 1 kl.I190.5 poäng Granberg Susanne
TJH Macita's Walt Disney 1 kl.I163.5 poäng Granberg Susanne
SE VCH TJH Josefin 2 ekl249 poäng Johansson Ingemar

1999-03-07 Veberöd SBK
LPI Mandylike's Tosspot 2 kl.I156 poäng Ahlberg Alf

1999-03-07 Nacka SBK
TJH Annual's Story Teller 3 kl.I106 poäng Söderlund Lena

1999-03-06 Oxelösund SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 3 kl.III219.5 poäng Lindgren Henry

1999-02-28 Matfors SBK
Esparsett's Delichon Urbica 3 kl.I105.5 poäng Andremo Ann Christin
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 kl.I172 poäng Andremo Ann Christin

1999-02-28 Orust SBK
SE VCH Robocop's Aktör 1 kl.III261.5 poäng Hyrén Bertil
Robocop's Clipton 1 kl.II167 poäng Hyrén Bertil
SE VCH Minnows Stephanie 0 kl.II99.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH Robocop's Code of Law 2 kl.I142 poäng Hyrén Bertil

1999-02-27 Matfors SBK
Esparsett's Delichon Urbica 3 kl.I117 poäng Nyström Hans-Erik
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 2 kl.I153 poäng Nyström Hans-Erik

1999-02-26 Kungälv SBK
Airotkivs Lucky Hunter 3 kl.I127 poäng Lindblad Sverker
SE VCH Robocop's Code of Law 1 kl.I160 poäng Oskarsson Reino

1999-02-20 Solna/Sundbyber SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.II146 poäng Ek Lennart
SE VCH Duckling's Victor 1 kl.I177.5 poäng Collin Yngve

1999-02-14 Linköping SBK
SE VCH Kullaholm's Gleipner 3 kl.I124 poäng Hansson Hans-Erik
Ahead We Go Country Lad 2 kl.I158 poäng Hansson Hans-Erik
SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 1 kl.I176 poäng Hansson Hans-Erik

1999-02-14 Katrineholm SBK
LPI Goody-Goody's Toblerone 3 kl.I126.5 poäng Nilsson Elsmari
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl270.5 poäng Johansson Karl-Henry

1999-02-14 Kramfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 2 ekl247 poäng Jonsson Allan

1999-02-13 Varberg SBK
TJH Bökardalens Diana Ross 3 kl.III222 poäng Andersson Alf
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.II182 poäng Andersson Alf
Lassagårdens Emil 1 kl.I167 poäng Gustafsson Bo

1999-02-13 Bollebygd SBK
SE VCH Robocop's Aktör 3 kl.III218.5 poäng Fröjd Bengt
SE VCH Minnows Stephanie 3 kl.II136 poäng Hernvall Leif
Robocop's Clipton 3 kl.II129 poäng Hernvall Leif
Airotkivs Lucky Hunter 3 kl.I136 poäng Hernvall Leif
Gentle Gilbert's Extremadura 0 kl.I0 poäng Hernvall Leif

1999-02-13 Lidingö SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 kl.II136.5 poäng Borgquist Torbjörn

1999-02-07 Örebro SBK
LPI Petra 3 kl.II112 poäng Erixson Roger

1999-02-07 Vällingby SBK
Fågelfinnarens Celia 1 kl.II164 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

1999-02-07 Sävsjö SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 0 kl.II99.5 poäng Rosander Erik
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl225 poäng Rosander Erik

1999-01-24 Nacka SBK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 0 kl.III158 poäng Borgquist Torbjörn

1999-01-17 Södertälje SBK
Mysk 2 kl.I144 poäng Johansson Maria J
SE VCH SE LCH LP Bonny 1 ekl259 poäng Jonsson Jonny

1999-01-15 Jönköping SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 1 kl.II177.5 poäng Lindberg Dennis

1999-01-10 Olofström SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl225 poäng Brorsson Anders

1999-01-09 Sthlmsavd SBK
Quinline's Bellis 3 kl.I132 poäng Broms Liselotte

1999-01-09 Göteborg SKK/V:AKK
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 ekl149.5 poäng Andersson Marianne

1999-01-06 Saxnäs SBK
Alice 2 kl.I142 poäng Blomdahl Börge

1999-01-06 Rödeby SBK
Bonnies Such A Likeable Fellow 2 ekl255 poäng Karlsson Hardy

1999-01-06 Markaryd SBK
SE VCH TJH Like'ims Tosca 3 kl.II122.5 poäng Sjöstrand Yvonne
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl225 poäng Öberg Åke

1999-01-06 Gbg/Mölndal SBK
LPII Lassagårdens Geisha 3 kl.II105.5 poäng Andersson Marianne
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.II167 poäng Andersson Marianne
Sångfågelns Caruso 1 kl.I167 poäng Mellqvist Stig

1999-01-03 Fagersta SBK
LPI Petra 3 kl.II132.5 poäng Himmler Kenneth
LPI Brisakaitts John Wayne 1 kl.I165 poäng Björn Tommy


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017