Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2000

Resultat i namnordning


2000-12-30 Tierp SBK
Kullens Cilla 1 kl.II177.5 poäng Snögren Enar

2000-12-26 Kungsbacka SBK
Lebaz Magic Pearl 1 kl.III293.5 poäng Lindquist Göran
LPII Mandylike's Unstinted 3 kl.I130.5 poäng Lindquist Göran

2000-12-10 Älvsjö SHU
Guideline's Windbag 0 kl.III147 poäng Lundgren Anna

2000-12-10 Trelleborg SBK
LPI LPII Tjorm 1 kl.III261 poäng Ahlberg Alf
LPI Lapwing's Nightingale 2 kl.II144.5 poäng Björkqvist Cronje
Robust Brown Borka 1 kl.II164.5 poäng Björkqvist Cronje
Lapwing's Garden-Warbler 3 kl.I132 poäng Persson Stig

2000-12-10 Ockelbo SBK
Kullens Cilla 1 kl.II179.5 poäng Lindgren Laila

2000-12-10 Göteborgsavd SBK
TJH LPI Glensheen Montelimar 3 kl.II130 poäng Jansson Magnus
Minnows Honeysuckle 2 kl.I147 poäng Jansson Magnus

2000-12-09 Älvsjö SHU
Guideline's Windbag 0 kl.III169 poäng Lundgren Anna

2000-12-09 Kind SBK
Lebaz Toy Pearl 2 kl.I150.5 poäng Viktorsson Barbro
SE VCH LPI Waterlover Belinda 2 kl.I141.5 poäng Viktorsson Barbro
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 ekl235 poäng Dahlberg Göran

2000-12-03 Svalöv SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III226 poäng Therup Anders
Robust Brown Borka 2 kl.II145 poäng Brandin Thomas

2000-12-02 Varberg SBK
Rondeus Flirty Fanny 3 kl.I124 poäng Gustafsson Inger
LPII Minnows Siri 3 kl.I123.5 poäng Gustafsson Inger
Minnows Honeysuckle 1 kl.I175 poäng Gustafsson Inger

2000-12-02 Mälarö SBK
LPI LPII Mandylike's Quick Step 1 kl.II182.5 poäng Landfors Olov

2000-11-26 Skurup SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.III239 poäng Petersson Lars

2000-11-26 Nacka SBK
LPI LPII Mandylike's Quick Step 1 kl.II168.5 poäng Collin Yngve
Searover Aretha Franklin 0 kl.II0 poäng Svahn Inga-Lill
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl251.5 poäng Borgquist Torbjörn

2000-11-26 Järvsö SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 1 ekl272 poäng Ahlström Lars

2000-11-26 Köping SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 kl.I137.5 poäng Wittberg Roos Ewa

2000-11-25 Sundsvall SBK
TJH Cresendos Qulöra Qudden 1 kl.II171 poäng Andersson Reidar

2000-11-22 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 3 kl.II125 poäng Häggström Åsa
Masterkey's Purple Sand 1 kl.II169.5 poäng Häggström Åsa

2000-11-19 Ängelholm SBK
LPI Matsers Birdie 0 kl.III180.5 poäng Therup Anders
Fräsch & Sund Frankie Boy 0 kl.II0 poäng Therup Anders

2000-11-19 Tyresö SBK
Runtunas Julius 3 kl.II137 poäng Collin Yngve
Messmans Sirocco 3 kl.I126 poäng Linnerborg Camilla
Huntrets Toker 1 kl.I165.5 poäng Linnerborg Camilla
Fighter 0 kl.I37 poäng Svahn Inga-Lill
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl252.5 poäng Johansson Mats

2000-11-19 Osby SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.II146 poäng Ahlqvist Barry
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 kl.I146 poäng Ahlqvist Barry

2000-11-18 Veberöd SBK
Svartnos Duffy 2 kl.I153.5 poäng Björkqvist Cronje

2000-11-18 Tomten SBK
Mandylike's Unique 2 kl.II154.5 poäng Wennerberg Anders
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II147.5 poäng Wennerberg Anders

2000-11-17 Kungälv SBK
Ammie 3 kl.II112 poäng Segerdahl Lennart
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 0 kl.II98 poäng Segerdahl Lennart
LPII Mandylike's Unstinted 3 kl.I121.5 poäng Johansson Berit
TJH Matsers Cherman 2 kl.I145 poäng Svanstedt Eva
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 1 kl.I172 poäng Svanstedt Eva

2000-11-12 Ludvika SBK
Country Look's Give Me Love 0 kl.I76 poäng Danielsson Bo

2000-11-12 Uppsala SBK
Pikette Mint Tea 1 kl.II168 poäng Svedin Inger

2000-11-12 Solna/Sundbyber SBK
Runtunas Julius 0 kl.II0 poäng Moberg-Falk Monica
Fighter 3 kl.I107 poäng Moberg-Falk Monica
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 3 ekl208 poäng Axell Sylvia

2000-11-12 Skanör/Falsterb SBK
Cassatas Bess A:xon 0 kl.II0 poäng Sommarin Christer
LPII Tidernas Nutty Solera 1 kl.I172.5 poäng Sommarin Christer

2000-11-12 Göinge/Broby SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 3 kl.II134.5 poäng Hansson Mikael
TJH Ginstens Harmony Martini 2 kl.I148 poäng Hansson Mikael

2000-11-11 Åre SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 1 kl.I162 poäng Olovsson Irén

2000-11-11 Hultsfred SBK
LPI LPII Mandylike's Quick Step 1 kl.II164.5 poäng Danielsson Lars
Sebben-Select 3 kl.I134.5 poäng Johansson Per Anders
SE VCH LPI Sissi-Select 2 kl.I149 poäng Johansson Per Anders
Mocca Made's Carmencita 0 kl.I90.5 poäng Johansson Per Anders

2000-11-11 Eslöv SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 3 kl.II136 poäng Jonsson Kurt
Robust Brown Borka 3 kl.II124 poäng Jonsson Kurt
Kroppsmarkens Heart of The Ocean 3 kl.I123 poäng Petersson Lars

2000-11-05 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 2 kl.I147.5 poäng Lindquist Dan

2000-11-05 Njurunda SBK
Masterkey's Purple Sand 2 kl.II151 poäng Olsson Håkan

2000-11-05 Kalmar SBK
LPI Akita 2 kl.II149.5 poäng Lindholm Lars
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 1 kl.II170 poäng Lindholm Lars
Spring Fever's Imperial Countess 3 kl.I132.5 poäng Lindholm Lars
SE U(U)CH LPI Labruzz Perfect Partner 1 kl.I162 poäng Lindholm Lars

2000-11-04 Öland SBK
Lebaz Magic Pearl 1 kl.III273.5 poäng Von Krusenstjerna U
LPI Akita 1 kl.II167.5 poäng Von Krusenstjerna U

2000-11-04 Märsta/Sigtuna SBK
Searover Aretha Franklin 3 kl.II119.5 poäng Rosén Solveig
Marrowbones Mashmallow 0 kl.I96 poäng Rosén Solveig

2000-11-04 Hagfors SBK
SE VCH Willows Edison 2 kl.I145 poäng Claesson Gunnar

2000-11-04 Finspång SBK
Ella 1 kl.I168 poäng Nilsson Berth
LPI LPIII Willows Ivanhoe 3 ekl221 poäng Lundholm Lars

2000-11-04 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
SE VCH Trollmors Ambra 0 kl.I86 poäng Berglund Nils

2000-10-29 Rödeby SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 3 kl.II132 poäng Blomdahl Yvonne
SE U(U)CH LPI Labruzz Perfect Partner 2 kl.I157.5 poäng Blomdahl Börge

2000-10-29 Lund SBK
LPI Matsers Birdie 3 kl.III199 poäng

2000-10-28 Örebro ÖLKK
SE LCH Findus 2 kl.I154 poäng Johansson Åke
Mementos Rigoletto 2 kl.I144.5 poäng Johansson Åke

2000-10-28 Ulricehamn SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II156 poäng Wilhelmsson Gunnar
Lebaz Toy Pearl 2 kl.I153.5 poäng Wilhelmsson Gunnar

2000-10-28 Bollebygd SBK
Lebaz Magic Pearl 3 kl.III219.5 poäng Fröjd Bengt
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 0 kl.II99 poäng Åsegård Åsa

2000-10-22 Angered SBK
Ebolina's Sunny Girl 3 kl.I130.5 poäng Johansson Bertil

2000-10-22 Örebro SBK
Fanny 3 kl.I118 poäng Erixson Roger
Minnows Pallas Athena 0 kl.I40.5 poäng Erixson Roger

2000-10-22 Kinda SBK
Oakroad's Baby Boom 3 kl.I136 poäng Lundholm Lars
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I79.5 poäng Lundholm Lars

2000-10-22 Halmstad SBK
Fräsch & Sund Frankie Boy 3 kl.II132 poäng Hedenberg Birgitta
Kapris 0 kl.I95 poäng Hedenberg Birgitta
Airotkivs Quick Fire 0 kl.I94 poäng Hedenberg Birgitta

2000-10-22 Bro/Håbo SBK
Runtunas Julius 3 kl.II107.5 poäng Ferm Gunnel

2000-10-21 Alvesta SMÖKK/AHK
Nostippen's Brown Girl in The Ring 3 kl.I135 poäng Larsson Tommy

2000-10-21 N:a Gotland SBK
Modus Vivendis Big Spender 3 kl.I116 poäng Boberg Inga-Maj

2000-10-21 Köping SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 1 kl.I172.5 poäng Andersson Bo

2000-10-21 Alingsås SBK
Lebaz Magic Pearl 2 kl.III246.5 poäng Merenius Johnny

2000-10-19 Lidingö SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.II146.5 poäng Svahn Inga-Lill

2000-10-15 V:a Medelpad SBK
Masterkey's Purple Sand 1 kl.I175 poäng Wiklund Stiven

2000-10-15 Nynäshamn SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.II156.5 poäng Hjort Mikael
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl245 poäng Norman Leif

2000-10-15 Luleå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 0 kl.I0 poäng Forsström Karin

2000-10-15 Lomma SBK
Mandylike's Unmated 0 kl.I88 poäng Ahlberg Alf

2000-10-15 Ljungby SBK
Adore's Ian Mc Greg 2 kl.II155.5 poäng Jakob Peter
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 2 kl.I158 poäng Jakob Peter

2000-10-14 Visättra STOKK/APOLLOGR
Runtunas Julius 3 kl.II132.5 poäng Collin Yngve
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 3 ekl200.5 poäng Collin Yngve

2000-10-14 Södertälje SBK
Fighter 3 kl.I115 poäng Malmström Christer

2000-10-14 Sydöstra Skåne SBK
Kamrats Leffe-L 2 kl.I142 poäng Hansson Leif

2000-10-14 Ragunda SBK
LPI LPII Tonights Tjorven 1 kl.II167 poäng Olsson Håkan

2000-10-14 Kungsbacka SBK
LPII Lassagårdens Geisha 3 kl.III199 poäng Lindqvist Göran

2000-10-14 Karlskoga SBK
TJH LPI Mylabs Abbe 3 kl.I116 poäng Andersen Jörn

2000-10-12 Haninge SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.II151.5 poäng Johansson Lennart
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 1 ekl271.5 poäng Olsson Leif

2000-10-08 Vällingby SBK
LPI Kiljas Miranda 3 kl.II136.5 poäng Svahn Inga-Lill

2000-10-08 Uppsala SBK
SE J(J)CH Searover Fritte 1 kl.I166.5 poäng Iversen Kristina

2000-10-08 Nässjö SBK
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I90.5 poäng Gustavsson Bengt

2000-10-08 Njurunda SBK
Östbygårdens Amiral 3 kl.III196 poäng Forslund Lars-Göran
LPI Guamikeni's Silverpil 2 kl.I145.5 poäng Willner Erik

2000-10-08 Mark SBK
LPII Lassagårdens Geisha 3 kl.III204.5 poäng Dahlberg Göran
Lebaz Toy Pearl 3 kl.I118 poäng Johansson Olle

2000-10-08 Hallstahammar SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 3 kl.I127 poäng Högman Lars

2000-10-08 Gbg/Mölndal SBK
TJH Matsers Cherman 2 kl.I158 poäng Mellqvist Stig

2000-10-08 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 3 kl.II112 poäng Olsson Håkan
Masterkey's Purple Sand 2 kl.I146 poäng Olsson Håkan
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 1 ekl277.5 poäng Olsson Håkan

2000-10-07 Gubbängen Sthlm SPK
Runtunas Julius 2 kl.II143.5 poäng Rosendahl Sonja

2000-10-07 Smålandsstenar SBK
LPII Lassagårdens Geisha 3 kl.III204.5 poäng Petersson Jonny

2000-10-07 Partille SBK
Lebaz Toy Pearl 3 kl.I130 poäng Söderberg Fredric
Ebolina's Sunny Girl 2 kl.I158 poäng Söderberg Fredric

2000-10-07 Oskarshamn SBK
LPI Akita 2 kl.II144.5 poäng Ståhl Roth Gunborg

2000-10-07 Matfors SBK
LPI Guamikeni's Silverpil 1 kl.I167 poäng Wiklund Stiven

2000-10-07 Lidköping SBK
Hinden's Retriever Alva 1 kl.II185 poäng Wedell Jan Åke

2000-10-07 Lerum SBK
Gentle Gilbert's Aussie Wombat 0 kl.III91.5 poäng Brocker Björn
LPII Mandylike's Unstinted 3 kl.I136 poäng Brocker Björn

2000-10-07 Hammarö SBK
TJH LP Wind-Flower 2 kl.III243.5 poäng Engström Tommy
Fairchilds Zimba 1 kl.I169 poäng Krantz Björn

2000-10-07 Föllinge/Krokom SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 1 kl.I169 poäng Karlsson Bertil

2000-10-07 Enköping SBK
SE J(J)CH Searover Fritte 2 kl.I143 poäng Nyman Kjell

2000-10-07 Askersund SBK
Bobdog's Magic Mirror 3 kl.I104 poäng Persson Tomas

2000-10-01 Stureby STOKK/SLKK
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.III241 poäng Rosendahl Sonja

2000-10-01 Åhus SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.II154 poäng Pallesen Tove

2000-10-01 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 1 kl.I171.5 poäng Lindquist Dan

2000-10-01 Olofström SBK
SE U(U)CH LPI Labruzz Perfect Partner 2 kl.I149.5 poäng Öberg Åke

2000-10-01 Hallsberg SBK
LPI LPII Iliadens Chios 1 kl.II175.5 poäng Österlund Hans

2000-09-30 Östersund SBK
SE VCH Rodarbal Besss Babs 2 kl.I157 poäng Olander Per-Erik

2000-09-24 Tjörn SBK
SE VCH Fräsch & Sund Liza M 2 kl.II156 poäng Brocker Björn

2000-09-24 Sävsjö SBK
Nostippen's Brown Girl in The Ring 3 kl.I138 poäng Ljungqvist Lars

2000-09-24 Matfors SBK
SE BCH Caccia Tico-Tico 0 ekl173.5 poäng Olsson Håkan

2000-09-24 Malmö SBK
Svartnos Duffy 2 kl.I153.5 poäng Andersson Maria

2000-09-24 Hofors SBK
Kullens Cilla 3 kl.II130.5 poäng Bagge Åsa
SE VCH Octopussy's Midsummernight Dream 0 kl.I90 poäng Bagge Åsa

2000-09-24 Angered SBK
Gentle Gilbert's Extremadura 3 kl.II137 poäng Söderberg Fredric
Ebolina's Sunny Girl 2 kl.I142.5 poäng Söderberg Fredric

2000-09-23 Vetlanda SBK
SE VCH Rondeus Dixie Darling 3 kl.II128.5 poäng Melin Hans

2000-09-23 Nynäshamn SBK
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.III228 poäng Hedberg Leif

2000-09-20 Botkyrka SBK
Tviggy-Björka 1 kl.I161.5 poäng Westman O

2000-09-17 Sundsvall SBK
LPI Guamikeni's Silverpil 2 kl.I140 poäng Olsson Håkan

2000-09-17 Göteborgsavd SBK
Ebolina's Sunny Girl 3 kl.I139 poäng Gustavsson Willy

2000-09-16 Falkenberg SBK
LPII Lassagårdens Geisha 1 kl.III261 poäng Andersson Yvonne

2000-09-16 Eskilstuna Em SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 0 ekl185.5 poäng Falk Inger

2000-09-16 Kungsbacka SBK
LPII Mandylike's Unstinted 3 kl.I134 poäng Hansson Yvonne

2000-09-16 Bro/Håbo SBK
Guideline's Windbag 1 kl.II167 poäng Ferm Gunnel

2000-09-16 Eskilstuna Fm SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl248 poäng Hansson Ola

2000-09-10 Norrköping SBK
LPI Messalin's Wilma 2 kl.II157.5 poäng Hansson Ola

2000-09-10 Ljungby SBK
Adore's Ian Mc Greg 2 kl.II149.5 poäng Larsson Tommy

2000-09-10 Eskilstuna SBK
Lassagårdens Ginza 3 kl.II137 poäng Nordgren Jan
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 3 kl.I139 poäng Nordgren Jan

2000-09-09 Enköping SBK
Trainline Moonglow 2 kl.I152 poäng Christiansson Kriste

2000-09-09 Ödeshög ÖKK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 2 kl.III250.5 poäng Nilsson Berth
Cassatas Resolute Rattigan 2 kl.II153 poäng Nilsson Berth
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I98.5 poäng Nilsson Berth

2000-09-09 Mullsjö SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II158 poäng Lindgren Leif

2000-09-09 Luleå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 2 kl.I159.5 poäng Forsström Karin

2000-09-09 Häverö SBK
SE VCH Bessie 2 kl.II145 poäng Andersson Rolf
SE VCH LPI SE JCH Viltvårdarns Aqua 2 kl.I146 poäng Andersson Rolf

2000-09-06 Sthlm Sö SBK
LPI Kiljas Miranda 1 kl.II162 poäng Lundin Lena

2000-09-03 Tollarp SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.II158 poäng Ljung Lars-Åke

2000-09-03 Kinda SBK
Glimmingens Freja 3 kl.II136 poäng
LPI Amadeus 1 kl.I170 poäng

2000-09-03 Kalmar SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 0 kl.III183.5 poäng Herdy Peter
SE U(U)CH LPI Labruzz Perfect Partner 1 kl.I160 poäng Herdy Peter

2000-09-03 Danderyd/Täby SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 1 kl.I169 poäng Karlsson Bengt

2000-09-02 Sölvesborg SHU
SE U(U)CH LPI Labruzz Perfect Partner 2 kl.I147 poäng Brorson Arne

2000-09-02 Östersund SBK
SE VCH Rodarbal Besss Babs 2 kl.I146.5 poäng Söderberg Gina

2000-09-02 Tyresö SBK
Rosebird Vital Spark Rose 0 kl.III187 poäng Johansson Mats

2000-09-02 Kalmar SBK
LPI Akita 2 kl.II151 poäng Herdy Peter

2000-08-30 Visättra STOKK/APOLLOGR
Runtunas Julius 0 kl.I0 poäng Borgquist Torbjörn

2000-08-30 Orust SBK
Nice Ninas Yes 1 kl.II169 poäng Andreasson Laila
Country Flowers Iresine Lindeni 3 kl.I127.5 poäng Andreasson Laila
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 1 kl.I175.5 poäng Andreasson Laila

2000-08-27 Åre SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 2 kl.I151 poäng Olovsson Irén

2000-08-27 Skutskär SBK
SE VCH Octopussy's Midsummernight Dream 2 kl.I145 poäng Axenvik Catarina

2000-08-27 Laxå SBK
LPI LPII Iliadens Chios 1 kl.II177.5 poäng Andrén Ulf

2000-08-26 Gräfsnäs SSRK
Gentle Gilbert's Extremadura 3 kl.II127 poäng Alaby Kjell-Arne
Robocop's Charming Little Joe 2 kl.I156.5 poäng Alaby Kjell-Arne
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 1 kl.I186 poäng Alaby Kjell-Arne

2000-08-26 Föllinge/Krokom SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 1 kl.I169.5 poäng Söderberg Gina

2000-08-25 Kiruna SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 kl.II183.5 poäng Forsström Karin

2000-08-23 Väsby SBK
LPI Kiljas Miranda 3 kl.II106.5 poäng Lundgren Anna

2000-08-20 Älvsbyn SBK
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 2 kl.III250 poäng Larsson Jens

2000-08-20 Umeå SBK
SE JCH Klintå's Fafner 3 kl.II136.5 poäng Nordström Lena
SE VCH O'Sofinas Donna 1 kl.I176 poäng Nordström Lena

2000-08-20 Höganäs SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III245.5 poäng Johansson Kenneth
LPI Mandylike's Tender 0 kl.III173 poäng Johansson Kenneth

2000-08-20 Botkyrka SBK
Aroscas Whispering 2 kl.I159 poäng Bergquist Ulrik

2000-08-19 Gubbängen Sthlm SPK
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.III231.5 poäng Olsson Göran

2000-08-19 Matfors SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 1 kl.II165.5 poäng Olsson Håkan

2000-08-19 Bengtsfors SBK
Country Flowers Iresine Lindeni 3 kl.I100 poäng Larsson Inge

2000-08-19 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl208 poäng Bahlenberg Ingrid

2000-08-18 Skara SBK
Mandylike's Unique 2 kl.II148.5 poäng

2000-08-16 Mälarö SBK
Aroscas Whispering 2 kl.I151.5 poäng Vesterlund Rune

2000-08-13 Jönköping SBK
Lebaz Toy Pearl 3 kl.I117 poäng Sandström Anette

2000-08-13 Helsingborg SBK
Mandylike's Unmated 3 kl.I113 poäng Ahlqvist Barry

2000-08-13 Angered SBK
Ebolina's Sunny Girl 3 kl.I135 poäng Segerdahl Lennart
Rockdove's B Black Purdey 1 kl.I168 poäng Segerdahl Lennart

2000-08-12 Stureby STOKK/SLKK
Rosebird Vital Spark Rose 1 Hp kl.III258 poäng Ferm Gunnel

2000-08-12 Östersund SBK
SE VCH Rodarbal Besss Babs 2 kl.I153.5 poäng Söderberg Gina

2000-08-12 Söderköping SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 2 kl.III251.5 poäng
Cassatas Resolute Rattigan 1 kl.I171.5 poäng Sandström Anders

2000-08-11 Sundsvall SBK
Sångfågelns Tosca 3 kl.I125 poäng Gelland Per Olof
TJH Cresendos Qulöra Qudden 1 kl.I186 poäng Gelland Per Olof
Begin's Santa Fe 0 kl.I95 poäng Gelland Per Olof

2000-08-11 Malmen SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 kl.II168 poäng Axelson-Turtola Aina

2000-08-11 Forserum SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 3 kl.II117 poäng Andersson Birger
Mandylike's Unique 1 kl.I187 poäng Andersson Birger

2000-08-09 Tanum SBK
Country Flowers Iresine Lindeni 2 kl.I143 poäng Hyrén Bertil

2000-08-06 Södertälje SBK
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.III237 poäng Björkström Weine

2000-08-06 Hofors SBK
LPI LPII Iliadens Chios 2 kl.II146.5 poäng Lundmark Göran

2000-08-06 Borås SBK
Ebolina's Sunny Girl 3 kl.I134.5 poäng Åsegård Åsa
LPII Mandylike's Unstinted 2 kl.I144.5 poäng Åsegård Åsa
Minnows Moonstone 1 kl.I161 poäng Åsegård Åsa

2000-08-04 Skurup SBK
LPI LPII Tjorm 0 kl.III185 poäng Frid Crispin
LPI Mandylike's Tosspot 1 kl.I191 poäng Ahlberg Alf
Bökardalens Goliat 1 kl.I165 poäng Ahlberg Alf

2000-08-04 Piteå SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 kl.II161 poäng Åhlén Kenth

2000-07-30 Borlänge SBK
Fräsch & Sund Frankie Boy 0 kl.II0 poäng Lindfors Kurt

2000-07-28 Ulricehamn SBK
Lebaz Toy Pearl 3 kl.I139 poäng Blomqvist Ann Charlo

2000-07-28 Råådalen SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 2 kl.II140 poäng Ahlqvist Barry
LPI Mandylike's Tosspot 1 kl.I161 poäng Ahlqvist Barry
SE VCH LPI Airotkivs Ivriga Isabella 2 ekl224 poäng Lundh Bea

2000-07-28 Kristianstad SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Follow The Feet 3 kl.I121 poäng Nilsson Ewa
LPI Twinlab's Columbus 1 kl.I172.5 poäng Nilsson Ewa

2000-07-28 Ronneby Brunn SKK/BLKK/SMÖKK
SE VCH Gentle Gilbert's Aussie Echidna 3 kl.II109 poäng Von Krusenstjerna U

2000-07-23 Tingsryd SBK
Jiima's Celine Dion 3 kl.I135.5 poäng Rosander Erik
SE LCH Donna 2 ekl239.5 poäng Herdy Peter
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 0 ekl0 poäng Herdy Peter

2000-07-22 Knivsta SBK
Guideline's Windbag 2 kl.II154.5 poäng Sandberg Loring

2000-07-22 Lövudden SKK/WKK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 3 kl.I120 poäng Eriksson Kent

2000-07-21 S:a Gotland SBK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III170.5 poäng Larsson Elisabeth

2000-07-20 Öland SBK
LPI Akita 3 kl.II131 poäng Lindholm Lars
Macita's Fresh Prince 0 kl.I99 poäng Lindholm Lars

2000-07-19 Waxholm SBK
Guideline's Windbag 3 kl.II129 poäng Berglund Curt

2000-07-16 Halmstad SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl273.5 poäng Dahlberg Göran

2000-07-15 Öland SBK
LPI Akita 0 kl.II90 poäng Furuskog Lars-Erik

2000-07-15 Halmstad SBK
LPI Fairybells Evening Star 0 kl.III139 poäng Brorsson Kenneth

2000-07-14 Åsele SBK
TJH Annual's Story Teller 2 kl.I145.5 poäng Jonsson Allan

2000-07-14 Tollarp SBK
TJH Ginstens Harmony Martini 2 kl.I144.5 poäng Ekberg Stig

2000-07-12 Möklinta WKK/MÖKK
Rosebird Vital Spark Rose 1 kl.III256 poäng Nordlander Lennart

2000-07-12 Vilhelmina SBK
Macita's Frankonia Bar 0 kl.I88.5 poäng Sundberg Britt

2000-07-12 Smålandsstenar SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 1 kl.III266.5 poäng Krafft-Gustavsson Ko

2000-07-12 Oxie SBK
LPI LPII Mandylike's Miraculous Master 2 kl.II147.5 poäng Hansson Leif
LPI Mandylike's Tosspot 1 kl.I185 poäng Wilen Gert

2000-07-12 Mora SBK
Mandylike's Unique 1 kl.I179 poäng Bergström Bo

2000-07-12 Hagfors SBK
LPI Jutis 3 kl.II127.5 poäng Claesson Gunnar
Rodarbal Bodils Klara 2 kl.I143 poäng Claesson Gunnar

2000-07-09 Vadstena SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 3 kl.III209.5 poäng Martens Lena

2000-07-09 Njurunda SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 1 kl.II173.5 poäng Filin Larry

2000-07-08 Varberg SBK
LPII Lassagårdens Geisha 2 kl.III244.5 poäng Andersson Alf
Lassagårdens Grizzly 1 kl.II168.5 poäng Rolfsson Tom
Macita's Fresh Prince 3 kl.I114 poäng
Rockdove's B Black Purdey 2 kl.I150 poäng
Minnows Moonstone 1 kl.I165.5 poäng

2000-07-07 Åmål SBK
SE VCH Fräsch & Sund Liza M 2 kl.II157.5 poäng Axelsson Stefan

2000-07-07 Uddevalla SBK
Ammi-Brown 3 kl.II138 poäng Bucklin Lars
Nice Ninas Yes 2 kl.II154 poäng Bucklin Lars

2000-07-07 Markaryd SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 1 kl.II161.5 poäng Therup Anders

2000-07-07 Botkyrka SBK
Tviggy-Björka 1 kl.I167 poäng Westman O
Punapakan Iiris 3 ekl210.5 poäng Jonsson Johnny

2000-07-05 Åhus SBK
Bökardalens Goliat 2 kl.I158 poäng Nilsson Ewa

2000-07-02 Mjölby SBK
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad 2 kl.III242 poäng Ljunggren Susanna

2000-07-02 Bjuv SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 2 kl.III252 poäng
LPI LPII Strinder 0 kl.III189.5 poäng
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 2 ekl232 poäng Branthall Marie

2000-07-01 Ockelbo SBK
Kullens Cilla 3 kl.II133 poäng Fridh Ingemar

2000-07-01 Malmö SBK
Mandylike's Unmated 0 kl.I0 poäng Björkqvist Cronje

2000-07-01 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 3 kl.III209 poäng
LPI Agapanthus Shabby Chic 2 kl.III241 poäng
LPI Twinlab's Columbus 2 kl.I153 poäng
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 2 ekl234 poäng Lundh Bea

2000-06-30 Veberöd SBK
Bökardalens Goliat 3 kl.I132 poäng Wallin Birgitta

2000-06-30 Munkedal SBK
Country Flowers Iresine Lindeni 2 kl.I148 poäng Andreasson Laila
Ammi-Brown 1 kl.I169 poäng Andreasson Laila

2000-06-30 Malmö SBK
DatsrÚges Banana Split 3 kl.I107 poäng Losell Bengt

2000-06-30 Alingsås SBK
Nice Ninas Yes 2 kl.II147.5 poäng Fries Gunilla
LPII Mandylike's Unstinted 3 kl.I131 poäng Fries Gunilla

2000-06-25 Vara/Grästorp SBK
Mandylike's Unique 1 kl.I177 poäng Bergström Göran

2000-06-23 Gbg/Mölndal SBK
Rockdove's B Black Purdey 2 kl.I149.5 poäng Andersson Marianne
TJH Matsers Cherman 1 kl.I172.5 poäng Andersson Marianne
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 1 kl.I165.5 poäng Andersson Marianne

2000-06-22 Njurunda SBK
Tale Glorfindel 0 kl.I69 poäng Olsson Håkan

2000-06-21 Sundsvall SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 1 kl.II160.5 poäng Ledin Jan

2000-06-18 Malmen SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 2 kl.II152.5 poäng Andersson Börje

2000-06-18 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
Country Look's Elegant Look 2 kl.I144 poäng Ljunggren Susanna

2000-06-18 Ullared SBK
LPII Lassagårdens Geisha 3 kl.III219.5 poäng Gustafsson Inger

2000-06-18 Torsby SBK
Mylabs Birk 3 kl.I134 poäng Larsson Kjell
Rodarbal Bodils Klara 2 kl.I145 poäng Larsson Kjell

2000-06-18 Sala SBK
SE VCH Tofsvipans Freja 3 kl.II114.5 poäng Eriksson Kent

2000-06-18 Kalmar SBK
LPI Akita 1 kl.I178 poäng Sundin Leif

2000-06-18 Häverö SBK
Modus Vivendis Sweet Dreams 3 kl.II135 poäng Ek Lennart
SE VCH Bessie 1 kl.I161 poäng Ek Lennart

2000-06-17 Värnamo SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 kl.III250 poäng Gustafsson Staffan
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II152.5 poäng Gustafsson Staffan
Adore's Ian Mc Greg 1 kl.I176 poäng Gustafsson Staffan

2000-06-17 Simrishamn SBK
LPI Lapwing's Nightingale 0 kl.II91 poäng Jönsson Kjell

2000-06-17 Kalmar SBK
Broadmarks Windy Ridge 0 kl.II82 poäng Lindholm Lars
LPI Akita 1 kl.I168 poäng Lundgren Peter
Spring Fever's Imperial Countess 0 kl.I0 poäng Lundgren Peter

2000-06-17 Heby SBK
Guideline's Windbag 2 kl.II149.5 poäng Andersson Göran

2000-06-17 Borås SBK
LPII Lassagårdens Geisha 3 kl.III208.5 poäng Hernvall Leif

2000-06-16 Töreboda SBK
Mandylike's Unique 3 kl.I139 poäng Hall Bengt-Evert

2000-06-16 Söderåsen SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl260.5 poäng Hjorth Ingegerd

2000-06-16 Osby SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 3 kl.II134 poäng Lundin Carina

2000-06-16 Lerum SBK
Sjöbygårdens Cabrina 2 kl.I145 poäng Persson Kenneth
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 1 kl.I178.5 poäng Persson Kenneth

2000-06-14 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl253 poäng Heikkilä Viljo

2000-06-14 Sthlm Sö SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.II154 poäng Collin Yngve

2000-06-14 Oskarshamn SBK
Macita's Fresh Prince 1 kl.I169.5 poäng Petersson Gunnar

2000-06-14 Nynäshamn SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 0 ekl0 poäng Hjort Mikael

2000-06-14 Hofors SBK
LPI LPII Iliadens Chios 1 kl.I172 poäng Bagge Åsa

2000-06-14 Borlänge SBK
SE VCH Tofsvipans Freja 3 kl.II109 poäng Bergström Bo

2000-06-12 Södertälje SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 1 kl.I169 poäng Linder Owe

2000-06-12 Göinge/Broby SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 1 kl.II170.5 poäng Öberg Åke
TJH Ginstens Harmony Martini 0 kl.I94 poäng Hjorth Ingegerd

2000-06-12 Göteborgsavd SBK
Lebaz Mighty Queen 1 kl.I176 poäng Gillberg Bo
Intagans Sinkadus 1 kl.I169 poäng Gillberg Bo

2000-06-11 Uddevalla SBK
Ammi-Brown 2 kl.I151.5 poäng Larsson Göran

2000-06-11 Linköping SBK
Mandylike's Vastly 2 kl.I157 poäng Lundholm Lars

2000-06-10 Linköping SBK
Ella 3 kl.I107 poäng Lundholm Lars
Country Look's Elegant Look 2 kl.I148.5 poäng Lundholm Lars

2000-06-10 Hörby SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.II156.5 poäng Johnsson Lars
Kullens Cesar 3 kl.I105 poäng Petersson Lars

2000-06-10 Halmstad SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 2 ekl231.5 poäng Rolfsson Tom

2000-06-09 Lomma SBK
DatsrÚges Banana Split 3 kl.I102 poäng Ahlberg Alf

2000-06-07 V:a Medelpad SBK
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 1 ekl290.5 poäng Olsson Håkan

2000-06-07 Lidingö SBK
Mohegan's Vicki Up 3 kl.I121.5 poäng Collin Yngve

2000-06-06 Solna/Sundbyber SBK
LPI LPII Mandylike's Quick Step 3 kl.II119 poäng Nordin Staffan
LPI Kiljas Miranda 2 kl.II148.5 poäng Nordin Staffan
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 0 ekl0 poäng Collin Yngve

2000-06-06 Bro/Håbo SBK
Pippi-Apportör 3 kl.I129.5 poäng Lundgren Anna
Runtunas Julius 1 kl.I172.5 poäng Lundgren Anna

2000-06-06 Bollnäs SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 3 ekl204.5 poäng Ahlström Mats-Åke

2000-06-04 Västbo SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl267 poäng Rosander Erik

2000-06-04 Malmen SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 2 kl.II158 poäng Åström Pia
TJH Feel The Force Dacke 0 kl.II0 poäng Åström Pia
SE VCH Nice Ninas Doris 2 kl.I140 poäng Andersson Börje

2000-06-04 Boxholm SBK
LPI LPII Iliadens Chios 1 kl.I163 poäng Nilsson Berth

2000-06-03 Roslagen SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 1 kl.I166.5 poäng Löfström Torbjörn

2000-06-03 Nynäshamn SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl240 poäng Hjort Mikael

2000-06-03 Kristianstad SBK
Tossop's Canvasser 2 kl.I151.5 poäng Nilsson Ingvar
LPI Twinlab's Columbus 1 kl.I167 poäng Nilsson Ingvar

2000-06-03 Kiruna SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 kl.I172 poäng Andersson Börje

2000-06-03 Gubbängen Sthlm SPK
Runtunas Julius 2 kl.I147.5 poäng Linder Owe

2000-06-02 Östhammar SBK
TJH Smart Fellow's Stepping Stones 1 kl.I164.5 poäng Hellström Eva

2000-06-01 Hörby SBK
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.II151 poäng Ekberg Stig

2000-05-28 Västerås SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 1 kl.I180.5 poäng Degerström Bo

2000-05-28 Tanum SBK
Country Flowers Iresine Lindeni 2 kl.I148 poäng Hyrén Bertil

2000-05-28 Lilla Edet SBK
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane 3 kl.I113.5 poäng Brocker Björn

2000-05-28 Kramfors SBK
Tale Glorfindel 0 kl.I43 poäng Myrén Karin

2000-05-28 Jönköping SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.II156.5 poäng Gustavsson Bengt

2000-05-28 Järvsö SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 0 ekl0 poäng Fridh Ingemar

2000-05-28 Jokkmokk SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 kl.I170 poäng Andersson Börje

2000-05-27 Valdemarsvik SBK
Intent-One 2 kl.I143.5 poäng Ek Lennart

2000-05-27 Sölvesborg SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 1 kl.I163.5 poäng Cederquist Göran

2000-05-27 Råådalen SBK
Osprey 1 kl.I174 poäng

2000-05-27 Kalmar SBK
Spring Fever's Imperial Countess 0 kl.I78 poäng Blomdahl Yvonne

2000-05-26 Nässjö SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I111 poäng Melin Hans

2000-05-26 Enköping SBK
Guideline's Windbag 2 kl.II148.5 poäng Christiansson Kriste

2000-05-26 Boden SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 kl.I178 poäng Forsström Karin

2000-05-25 Uppsala SBK
Guideline's Windbag 2 kl.II154 poäng Gustavsson Ann-Marie

2000-05-24 Tyresö SBK
Rosebird Vital Spark Rose 2 kl.III241 poäng Collin Yngve

2000-05-24 Botkyrka SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 0 ekl0 poäng Jonsson Jonny

2000-05-21 Ängelholm SBK
Fräsch & Sund Frankie Boy 1 kl.I177.5 poäng Lundh Bea

2000-05-21 Svedala SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.III235.5 poäng Pettersson Kathe
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane 3 kl.I116 poäng Pettersson Kathe
TJH Yerbas Fanni 2 kl.I145 poäng Pettersson Kathe

2000-05-20 Visättra Ängar STOKK/APOLLOGR
Tviggy-Björka 1 kl.I169 poäng Olsson Leif

2000-05-20 Lysekil SBK
Country Flowers Iresine Lindeni 2 kl.I157.5 poäng Andersson Jan

2000-05-20 Kind SBK
Lassagårdens Grizzly 1 kl.II161 poäng Claesson Marianne

2000-05-19 Ystad SBK
LPI LPII Tjorm 0 kl.III183.5 poäng Klang Ingvar

2000-05-19 Tjörn SBK
Rodarbal Skorpans Arrow 2 kl.I152.5 poäng Andreasson Laila
SE VCH Fräsch & Sund Liza M 1 kl.I179.5 poäng Andreasson Laila
Intagans Sinkadus 1 kl.I176.5 poäng Andreasson Laila

2000-05-19 Höganäs SBK
LPI LPII Strinder 2 kl.III243.5 poäng Persson Rolf
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl280.5 poäng Brandin Thomas

2000-05-19 Arboga SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 3 kl.I121 poäng Nääs Birgitta

2000-05-18 Ronneby SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.I149 poäng Sjösten Inki

2000-05-18 Haninge SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 3 ekl222 poäng Jonsson Jonny

2000-05-17 Härnösand SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 ekl284.5 poäng Åsander Lars-Ove

2000-05-17 Haninge SBK
Runtunas Julius 2 kl.I144 poäng Johansson Lennart

2000-05-15 Matfors SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 ekl266.5 poäng Wiklund Stiven

2000-05-14 Eskilstuna SÖKK/EHDK
Runtunas Julius 2 kl.I145 poäng Alfredsson Jan

2000-05-14 Skanör/Falsterb SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.III233.5 poäng Klang Ingvar
Asterix 2 kl.I148 poäng Andersson Maria

2000-05-14 Oskarström SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl259.5 poäng Falkström Gunilla

2000-05-14 Olofström SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.I156 poäng Thorell Per-Arne

2000-05-13 Mark SBK
Lassagårdens Grizzly 1 kl.II161.5 poäng Furvik Gunnar

2000-05-07 V:a Medelpad SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 3 ekl220 poäng Söderberg Gina

2000-05-07 S:a Gotland SBK
LPI Pärlkustens Ronja 0 kl.III186.5 poäng Lindell Birgitha

2000-05-07 Osby SBK/AFC
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 3 kl.II139 poäng Sandström Bo

2000-05-07 Njurunda SBK
Östbygårdens Amiral 3 kl.II131 poäng Andersson Reidar

2000-05-06 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 1 kl.I162.5 poäng Häggström Åsa
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 0 ekl0 poäng Häggström Åsa

2000-05-06 Tranås SBK
LPI Amadeus 1 kl.I172 poäng Rosander Erik

2000-05-06 Oskarshamn SBK
LPI Akita 1 kl.I170 poäng Ståhl Roth Gunborg

2000-05-06 Falkenberg SBK
Fräsch & Sund Frankie Boy 1 kl.I188 poäng Svensson Olle

2000-05-05 V:a Medelpad SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 2 ekl239 poäng Nyström Hans
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 ekl280 poäng Nyström Hans

2000-05-05 Nybro SBK
Spring Fever's Imperial Countess 2 kl.I146.5 poäng Lindholm Lars

2000-05-01 Timrå SBK
Östbygårdens Amiral 2 kl.II159 poäng Näslund Göran
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 2 ekl230.5 poäng Näslund Göran

2000-05-01 Söderköping SBK
Ella 2 kl.I141 poäng Ryttse Katinka
Quinline's Casanova 1 kl.I170 poäng Ryttse Katinka

2000-05-01 Luleå SBK
Masterkey's Field Jumper 3 kl.I131.5 poäng Åström Pia
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 1 kl.I173 poäng Åström Pia

2000-05-01 Höör SBK
Mandylike's Unmated 3 kl.I135 poäng Röjelid Ingrid

2000-04-30 Kinda SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I102 poäng Ljunggren Susanna

2000-04-29 Visättra Ängar STOKK/APOLLOGR
Tviggy-Björka 2 kl.I147 poäng Linder Owe
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 0 ekl151 poäng Rosendahl Sonja

2000-04-29 Surahammar SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 1 kl.I163 poäng Elfström Ingemar

2000-04-29 Hofors SBK
Kullens Cilla 1 kl.I162.5 poäng Ek Bo

2000-04-29 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl232.5 poäng Johansson Björn

2000-04-28 Katrineholm SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl204 poäng Nilsson Erland
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl240.5 poäng Nilsson Erland
SE LCH SE BCH Mandylike's Gentility Gizz 1 ekl262.5 poäng Nilsson Erland

2000-04-23 Härnösand SBK
Östbygårdens Amiral 3 kl.II125.5 poäng Crona Gunnel

2000-04-21 Värmdö SBK
LPI Kiljas Miranda 3 kl.II131 poäng Collin Yngve
TJH Annual's Story Teller 2 kl.I142.5 poäng Linnerborg Jerker

2000-04-21 Skara SBK
Ellofs Booster 0 kl.I93 poäng Oskarsson Per

2000-04-16 Trelleborg SBK
LPI LPII Tjorm 1 kl.II169 poäng Andersson Maria

2000-04-16 Matfors SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 1 kl.III268 poäng Olsson Håkan
Östbygårdens Amiral 3 kl.II124.5 poäng Olsson Håkan

2000-04-16 Hallstahammar SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl242.5 poäng Hulth Anders

2000-04-16 Falun SBK
Kullens Cilla 1 kl.I166.5 poäng Fältman Charlie

2000-04-16 Boxholm SBK
LPI Amadeus 2 kl.I147 poäng Hansson Hans-Erik

2000-04-15 Strömstad SBK
Country Flowers Iresine Lindeni 2 kl.I153 poäng Larsson Görel

2000-04-15 Ljungby SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 kl.III244.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2000-04-15 Eslöv SBK
TJH Labrador Vom Bedhard Eiko 2 kl.I145 poäng Losell Bengt

2000-04-09 Västerås SBK
Guideline's Windbag 2 kl.II154.5 poäng Götesson Sölve

2000-04-09 Uppsala SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 kl.I123 poäng

2000-04-09 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 2 kl.III248.5 poäng Johansson Kenneth
LPI Matsers Birdie 1 kl.II181.5 poäng Johansson Kenneth
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl270.5 poäng Lundh Jan

2000-04-08 Lysekil SBK
TJH Nala 2 kl.I153.5 poäng Andersson Jan

2000-04-08 Järfälla SBK
Guideline's Windbag 1 kl.I161 poäng Svensson Sven Arne

2000-04-08 Finspång SBK
Intent-One 1 kl.I173.5 poäng Nyman Rolf

2000-04-02 Visby SBK
Quinline's Candy 3 kl.I133 poäng Boberg Urban

2000-04-02 Kungsör SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 2 kl.I155.5 poäng Ringqvist Kurt

2000-04-01 Halmstad SBK
LPII Lassagårdens Geisha 3 kl.III200 poäng Henningsson Lasse
Assar 3 kl.I115 poäng Henningsson Lasse

2000-03-29 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 2 kl.I146 poäng Häggström Åsa
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 2 ekl255.5 poäng Olsson Håkan

2000-03-26 Vadstena SBK
SE VCH Kullaholm's Gleipner 1 kl.I165 poäng Martens Lena

2000-03-26 Sundsvall SBK
LPI LPII SE VCH SE LCH NORD JCH Kafati's Her Ladyship 3 kl.III195.5 poäng Olsson Håkan

2000-03-25 Sundsvall SBK
TJH Cresendos Qulöra Qudden 1 kl.I173 poäng Åhlén Kenth

2000-03-25 Borås SBK
SE VCH Gentle Gilbert's Aussie Echidna 1 kl.I170.5 poäng Östh Sven

2000-03-19 Kalmar SBK
Macita's Fresh Prince 3 kl.I105 poäng Lundgren Peter

2000-03-19 Järvsö SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 2 ekl253.5 poäng Fridh Ingemar

2000-03-19 Helsingborg SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.II158.5 poäng Bengtsson Sten
LPI Mandylike's Tender 1 kl.II166.5 poäng Bengtsson Sten
Assar 3 kl.I127 poäng Hjorth Ingegerd

2000-03-18 Valdemarsvik SBK
Intent-One 3 kl.I133 poäng Karlsson Jan Erik

2000-03-18 Strängnäs SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl203 poäng Johansson Björn

2000-03-12 Vällingby SBK
Quinline's Bellis 2 kl.II151 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
Guideline's Windbag 3 kl.I134 poäng Dahlström Catharina
LPI Kiljas Miranda 1 kl.I169.5 poäng Dahlström Catharina

2000-03-12 Oxie SBK
Cassatas Bess A:xon 2 kl.II146 poäng Nilsson Leif
LPI LPII Tjorm 0 kl.II0 poäng Nilsson Leif

2000-03-11 Mjölby SBK
SE VCH Kullaholm's Gleipner 3 kl.I133 poäng Nilsson Bert

2000-03-05 Veberöd SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 1 kl.I166 poäng Prahl Leif

2000-03-05 Nacka SBK
Quinline's Bellis 0 kl.II90.5 poäng Svahn Inga-Lill
SE VCH Guideline's Leg Show 0 kl.II0 poäng Svahn Inga-Lill

2000-03-05 Kumla SBK
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I177.5 poäng Arnesson Eva-Britt

2000-03-04 Eskilstuna SBK
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I188 poäng Rytterström Elisabet

2000-02-27 Matfors SBK
Östbygårdens Amiral 1 kl.II175 poäng Andersson John-Åke

2000-02-20 Östhammar SBK
Kullens Cilla 3 kl.I127.5 poäng Hellström Eva

2000-02-20 Tyresö SBK
Quinline's Bellis 0 kl.II86 poäng Johansson Mats

2000-02-13 Varberg SBK
LPII Lassagårdens Geisha 3 kl.III220 poäng Andersson Alf
LPI Matsers Birdie 3 kl.II137 poäng Andersson Alf
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 1 kl.II178.5 poäng Andersson Alf
Fräsch & Sund Frankie Boy 2 kl.I153 poäng Gustafsson Bo
Assar 2 kl.I144 poäng Gustafsson Bo
Lassagårdens Grizzly 1 kl.I173.5 poäng Gustafsson Bo

2000-02-13 S:a Gotland SBK
SE VCH TJH SE JCH Mandylike's Remember Me 1 kl.I178.5 poäng Boberg Inga-Maj

2000-02-13 Linköping SBK
Country Look's Elegant Look 3 kl.I135 poäng Björkman Åke
SE UCH Kullaholm's Mårran 3 kl.I129 poäng Björkman Åke
SE VCH Kullaholm's Gleipner 2 kl.I146 poäng Björkman Åke

2000-02-13 Katrineholm SBK
LPI Quinline's Bettina 1 kl.I179 poäng Andersson Arne
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 3 ekl217.5 poäng Johansson Karl-Henry

2000-02-13 Bollebygd SBK
Gentle Gilbert's Benjamin 1 kl.I161.5 poäng Andersson Conny

2000-02-12 Lidingö SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.I141 poäng Stålkrantz Mikael

2000-02-06 Sävsjö SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 3 kl.II104 poäng Furuskog Lars-Erik

2000-02-06 Solna/Sundbyber SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.I151.5 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2000-01-30 Skellefteå SBK
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 1 kl.II175 poäng Holmlund Anne Marie

2000-01-30 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH Saga 0 kl.III188.5 poäng Eliasson Lennart
LPII Lassagårdens Geisha 0 kl.III0 poäng Eliasson Lennart

2000-01-23 Södertälje SBK
SE VCH LPI SE LCH Mandylike's Proudhearted Picaroon 2 ekl233 poäng Falk Inger

2000-01-23 Nacka SBK
SE VCH Duckling's Victor 3 kl.III195.5 poäng Moberg Ragnar

2000-01-22 Woxnadalen SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 1 kl.III266.5 poäng Persson Per-Inge

2000-01-21 Jönköping SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 3 kl.III213.5 poäng Lindberg Dennis
SE VCH Saga 0 kl.III0 poäng Lindberg Dennis
SE VCH Fräsch & Sund Liza M 3 kl.I130.5 poäng Sandström Anette
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I0 poäng Sandström Anette

2000-01-09 Göteborg SKK/V:AKK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl270.5 poäng Ek Björn

2000-01-06 Markaryd SBK
LPII LP Aurora 0 kl.III138 poäng Ekberg Stig
LPI Matsers Birdie 2 kl.II156 poäng Bjädefors Jan
SE VCH TJH Like'ims Tosca 2 kl.II144 poäng Bjädefors Jan
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl275 poäng Ekberg Stig


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017