Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2001

Resultat i namnordning


2001-12-26 Kungsbacka SBK
SE VCH Robocop's Charming Nala 2 kl.III225 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 2 kl.I143 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH Robocop's Texas 0 kl.I0 poäng Lengfelt Ulf

2001-12-15 Göteborg SBK
LPII Minnows Siri 2 kl.II150 poäng Svanstedt Eva
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 2 kl.I154 poäng Gustavsson Willy
Highstones Alexia Princess 2 kl.I141.5 poäng Gustavsson Willy
SE BCH Mandylike's Xcitant 1 kl.I176.5 poäng Gustavsson Willy

2001-12-12 Orust SBK
SE VCH Fräsch & Sund Liza M 2 kl.II151.5 poäng Linder Leif
Talita's Hey' Good Lookin' 0 kl.I96 poäng Linder Leif

2001-12-09 Kalix SBK
SE VCH Briggle's Mad About You 3 kl.II130 poäng Forsström Karin
NORD VCH Briggle's Maxwell House 2 kl.I159 poäng Forsström Kurt

2001-12-09 Trelleborg SBK
Lillienbergs Frans 2 kl.II152.5 poäng Pettersson Kathe
Alfons 3 kl.I137 poäng Hansson Leif

2001-12-09 Höganäs SBK
Like'ims Tiffany 2 kl.I158 poäng Johannesson Anders
Kullens Cesar 2 kl.I142.5 poäng Johannesson Anders
TJH Tessie 1 kl.I170 poäng Brandin Thomas

2001-12-08 Veberöd SBK
Lillienbergs Frans 2 kl.II152 poäng Ström Tommy
TJH Alliz 2 kl.II147.5 poäng Ström Tommy
Lapwing's Garden-Warbler 3 kl.I138 poäng Ahlberg Alf
LPI Benliz Duchess Denize 1 kl.I177.5 poäng Andersson Per-Olof
Blue Scania Walter 1 kl.I163 poäng Ahlberg Alf

2001-12-08 Ockelbo SBK
Kullens Cilla 0 kl.II0 poäng Fridh Ingemar

2001-12-08 Finspång SBK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I106 poäng Nyman Rolf

2001-12-02 Järvsö SBK
Highjump's Bowl of Berries 3 kl.III210 poäng Larsson Anita
Nigellamix Akim 3 kl.II115.5 poäng Fridh Ingemar
Kullens Cilla 1 kl.II188 poäng Fridh Ingemar
TJH Cresendos Qulöra Qudden 1 kl.II188 poäng Fridh Ingemar

2001-12-02 Hjo SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 3 kl.III211.5 poäng Lindgren Leif
SE VCH LPI Sissi-Select 3 kl.II107 poäng Lindgren Leif
LPI LPII DatsrÚges Madras 1 kl.I164.5 poäng Lund Ingemar

2001-12-01 Vännäs SBK
SE VCH TJH Josefin 1 ekl258 poäng Palmqvist Maria

2001-12-01 Mälarö SBK
Runtunas Julius 3 kl.III208.5 poäng Landfors Olov

2001-12-01 Varberg SBK
SE VCH Robocop's Charming Nala 2 kl.III252 poäng Gustafsson Inger
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.II172 poäng Andersson Alf
LPII Minnows Siri 1 kl.II163 poäng Andersson Alf
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 3 kl.I124.5 poäng Gustafsson Bo
SE VCH Robocop's Texas 0 kl.I66 poäng Gustafsson Bo
LPII Lassagårdens Geisha 0 ekl137.5 poäng Falkström Gunilla

2001-11-25 Laxå SBK
NORD VCH Colas Heidi 2 kl.I148.5 poäng Lindgren Ann-Sofie

2001-11-25 Skurup SBK
LPI Benliz Duchess Denize 2 kl.I151.5 poäng
Berntssons Naturale 1 kl.I163.5 poäng

2001-11-25 Nacka SBK
Runtunas Julius 2 kl.III234.5 poäng Bergståhl Maria
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night Music 2 kl.I158.5 poäng Bergståhl Maria
Modus Vivendis Honey Suckle Rose 0 kl.I69.5 poäng Lindberg Ninni
Khamse's Shangri La 0 kl.I0 poäng Bergståhl Maria

2001-11-25 Göinge/Broby SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 1 kl.II160.5 poäng Ekberg Stig
LPI Twinlab's Columbus 0 kl.II0 poäng Ekberg Stig
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Follow The Feet 2 kl.I154 poäng Svensson Ronny
Kullens Cesar 2 kl.I148 poäng Svensson Ronny

2001-11-25 Köping SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 1 kl.II160 poäng Wittberg Roos Ewa

2001-11-24 Sundsvall SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 3 kl.III202 poäng Andersson John-Åke
TJH Cresendos Qulöra Qudden 1 kl.II170 poäng Andersson John-Åke

2001-11-24 Östersund SBK
LPI LPII Tonights Tjorven 0 kl.III183.5 poäng Karlsson Bertil
TJH Stellarlight Gamekeeper of Birk 0 kl.I0 poäng Karlsson Bertil

2001-11-18 Osby SBK
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 1 kl.II175 poäng Weiffert Rolf
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Follow The Feet 3 kl.I135 poäng Wallin Birgitta
Kullens Cesar 2 kl.I151.5 poäng Wallin Birgitta
LPI Grebulons Carisma 2 kl.I151 poäng Wallin Birgitta
Guamikeni's Snabba Björnen 0 kl.I87.5 poäng Wallin Birgitta

2001-11-18 Fagersta SBK
Highjump's Bowl of Berries 0 kl.III0 poäng Edin Tord

2001-11-18 Ängelholm SBK
LPI Brantastigs Jasmin 2 kl.I143.5 poäng Johansson Kenneth
Like'ims Tiffany 0 kl.I0 poäng Johansson Kenneth

2001-11-18 Solna/Sundbyber SBK
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night Music 1 kl.I160 poäng Broms Liselotte

2001-11-17 S:a Gotland SBK
SE VCH TJH SE JCH Mandylike's Remember Me 1 kl.II177.5 poäng Larsson Elisabeth
Modus Vivendis Big Spender 3 kl.I135.5 poäng Boberg Inga-Maj
SE JCH Mandylike's Regardful Angel 1 kl.I178 poäng Boberg Inga-Maj

2001-11-17 Eslöv SBK
Blue Scania Walter 3 kl.I128 poäng Svensson Anna-Kersti
Emil 2 kl.I143.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Alfons 1 kl.I174 poäng Svensson Anna-Kersti

2001-11-17 Kungälv SBK
LPII Minnows Siri 2 kl.II153.5 poäng Blomkvist Bengt
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 1 kl.II163.5 poäng Blomkvist Bengt
SE VCH LPII Minnows Tunica 1 kl.I163.5 poäng Brolin Arne

2001-11-17 Tomten SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 3 kl.III216 poäng Abrahamsson Christin
Nigellamix Axelon 3 kl.I134 poäng Iversen Kurt
LPI LPII DatsrÚges Madras 2 kl.I140.5 poäng Iversen Kurt
LPI Mandylike's Velvety 1 kl.I175 poäng Iversen Kurt

2001-11-17 Eskiltuna SÖKK/EHDK
Runtunas Julius 2 kl.II158.5 poäng Heikkilä Viljo
SE VCH Nidaros Basilika 2 kl.I151.5 poäng Heikkilä Viljo

2001-11-14 V:a Medelpad SBK
Nigellamix Akim 2 kl.II143 poäng Karlsson Bengt

2001-11-11 Ronneby SBK
Malmstjärnans Golden-Eye 0 kl.II86.5 poäng Olsson Christer
Malmstjärnans Thunderball 3 kl.I136.5 poäng Olsson Christer
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.I121.5 poäng Olsson Christer

2001-11-11 Vällingby SBK
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night Music 3 kl.I109 poäng Vesterlund Rune

2001-11-11 Uppsala SBK
Boulders Henna 2 kl.I152 poäng Antehed Gunnel

2001-11-11 Skanör/Falsterb SBK
Blue Scania Walter 3 kl.I134.5 poäng Hansson Leif

2001-11-11 Helsingborg SBK
LPI Matsers Birdie 0 kl.III173.5 poäng Ringdahl Kaj
LPI LPII Drumburns Bonelli 3 kl.I122 poäng Mortenssen Per

2001-11-10 Växjö SBK
Kamrats Grandios 3 kl.I120 poäng Melin John
Tossop's Cakewalk 0 kl.I81 poäng Melin John

2001-11-10 Timrå SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.III148.5 poäng Åhlén Kenth

2001-11-10 Sthlm Sö SBK
Trendmaker's Thrill 3 kl.I137.5 poäng Lundin Lena
Dancing of Cranes Juliet 1 kl.I174.5 poäng Lundin Lena
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night Music 1 kl.I165.5 poäng Lundin Lena

2001-11-10 Oskarström SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 2 kl.II158 poäng Johansson Sture
LPI Grebulons Carisma 1 kl.I181 poäng Johansson Sture

2001-11-10 Karlsborg SBK
DatsrÚges Space Storm 3 kl.I133.5 poäng

2001-11-10 Hultsfred SBK
SE VCH LPI Sissi-Select 0 kl.II0 poäng Flender Johansson Ul

2001-11-04 Njurunda SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 2 kl.III227.5 poäng Andersson John-Åke

2001-11-04 Vadstena SBK
LPI Amadeus 3 kl.II136 poäng Klasson Göran
Askrikes Seabear 3 kl.I125.5 poäng Nilsson Berth
Xls Tjorven 3 kl.I120.5 poäng Nilsson Berth
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I101.5 poäng Nilsson Berth

2001-11-04 Kalmar SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 0 kl.III172 poäng Sundin Leif
O'Sofinas Chocolate Candy 1 kl.I170.5 poäng Sundin Leif

2001-11-03 Tierp SBK
Country Look's Dream All Night 0 kl.I99 poäng Ivarsson Tomas

2001-11-03 Piteå SBK
Tjotte's Bit By Bit 0 kl.I95.5 poäng Gustavsson Wivi

2001-11-03 Märsta/Sigtuna SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 1 kl.II174.5 poäng Sjöblom Annika
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night Music 2 kl.I153 poäng Sjöblom Annika

2001-11-03 Finspång SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 2 kl.I153 poäng Hagvall Bertil

2001-11-03 Rödeby SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.II151.5 poäng Olsson Christer
SE U(U)CH LPI Labruzz Perfect Partner 2 kl.I149.5 poäng Olsson Christer

2001-11-03 Hagfors SBK
SE LCH Findus 1 kl.I160.5 poäng Gillå Urban

2001-11-03 Växjö SKK/SMÖKK
Tossop's Cakewalk 3 kl.I115.5 poäng Von Krusenstjerna U

2001-10-28 Ulricehamn SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.III226 poäng Blomqvist Ann Charlo
LPI Mandylike's Velvety 1 kl.I181 poäng Andersson Patrik

2001-10-28 Lund SBK
Lillienbergs Dogg 1 kl.I185 poäng Björkqvist Cronje
LPI Benliz Duchess Denize 1 kl.I174 poäng Björkqvist Cronje

2001-10-28 Kramfors SBK
TJH Fräsch & Sund Ella F 3 kl.I138 poäng Näsholm Arne

2001-10-27 Åhus SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.II118.5 poäng Sandström Bo
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 kl.II158.5 poäng Sandström Bo

2001-10-27 Öland SBK
Kapris 2 kl.I154 poäng Ståhl Roth Gunborg
O'Sofinas Chocolate Candy 2 kl.I146 poäng Ståhl Roth Gunborg
LPI Bökardalens Hot News 1 kl.I160 poäng Ståhl Roth Gunborg

2001-10-27 Töreboda SBK
LPI LPII Iliadens Chios 3 kl.III197.5 poäng Klaar Karlerik

2001-10-27 Bollebygd SBK
SE BCH Mandylike's Xcitant 3 kl.I107 poäng Jansson Magnus

2001-10-21 Halmstad SBK
LPI Grebulons Carisma 1 kl.I164.5 poäng Andersson Yvonne

2001-10-21 Åstorp SBK
Like'ims Tiffany 2 kl.I146 poäng Ahlqvist Barry

2001-10-21 Värnamo SBK
Tossop's Cakewalk 3 kl.I122 poäng Herdy Peter
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 1 ekl273 poäng Herdy Peter

2001-10-21 Hallstahammar SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 3 kl.II119 poäng Falk Inger

2001-10-21 Forshaga SBK
SE LCH Findus 2 kl.I159 poäng Isebark Conny

2001-10-20 Ale SBK
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 1 kl.II160.5 poäng Gustavsson Willy

2001-10-20 Sävsjö SBK
SE VCH LPI Sissi-Select 2 kl.II158.5 poäng Herdy Peter
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 1 ekl272.5 poäng Herdy Peter

2001-10-20 Sundsvall SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 2 kl.III224 poäng Nyström Hans
Nigellamix Akim 2 kl.II157.5 poäng Nyström Hans
TJH Cresendos Qulöra Qudden 1 kl.II188 poäng Nyström Hans

2001-10-20 Mjölby SBK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I113 poäng Rönnlund Susanne

2001-10-14 Östhammar SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 0 kl.III180 poäng Ivarsson Tomas

2001-10-14 Boxholm SBK
LPI Amadeus 2 kl.II148.5 poäng Nilsson Berth
Xls Tjorven 1 kl.I160 poäng Nilsson Berth

2001-10-14 V:a Medelpad SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 3 kl.III198.5 poäng Karlsson Bertil
Masterkey's Purple Sand 2 kl.III224.5 poäng Karlsson Bertil
Streamlight's Brave Amber 2 kl.II159.5 poäng Karlsson Bertil
Streamlight's Yellow Submarine 1 kl.II177 poäng Karlsson Bertil
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 3 ekl214 poäng Karlsson Bertil

2001-10-14 Ljungby SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.II149.5 poäng Hjelm Magnus
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 2 kl.I147 poäng Hjelm Magnus
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 ekl254.5 poäng Hjelm Magnus

2001-10-13 Lesseboorten SBK
Tossop's Cakewalk 3 kl.I133 poäng Melin John

2001-10-13 Ragunda SBK
LPII Gärdegårdens Metis-A 3 kl.I130 poäng Holmberg Jan

2001-10-13 Kungsbacka SBK
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 0 kl.II0 poäng Lengfelt Yvonne
Minnows Raindrop 3 kl.I137 poäng Lengfelt Ulf

2001-10-13 Hammarö SBK
TJH LP Wind-Flower 3 kl.III211 poäng Eklund Göran

2001-10-13 Köping SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 2 kl.II158 poäng Eriksson Kent

2001-10-13 Huddinge STOKK/APOLLOGR
Trendmaker's Thrill 3 kl.I128 poäng Lindberg N
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ 2 kl.I156 poäng Lindberg N
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.I177 poäng Lindberg N

2001-10-13 Forserum SBK
LPI LPII Bjevas Hugo 2 kl.III238 poäng Axell Ulf
SE VCH LPI Sissi-Select 2 kl.II151.5 poäng Gustafsson Mikael
LPI Mandylike's Velvety 1 kl.I170 poäng Gustafsson Mikael

2001-10-07 Mönsterås SBK
Cassatas Black Bird 3 kl.I133 poäng Petersson Gunnar

2001-10-07 Järvsö SBK
Ladie Princess Gemini Boy 2 kl.I149 poäng Larsson Anita
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 2 ekl231.5 poäng Larsson Anita

2001-10-07 Boden SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 1 kl.I177.5 poäng

2001-10-07 Avesta SBK
Kullens Cilla 3 kl.II132 poäng Backlund Göran
TJH Moorman's Jumping Bean 1 kl.I161.5 poäng Brusling Birgitta

2001-10-07 Söderköping SBK
Ella 2 kl.I152 poäng Aass Christer
SE VCH Colas Albin 2 kl.I144.5 poäng Aass Christer

2001-10-07 Orust SBK
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 1 kl.II169.5 poäng Brocker Björn

2001-10-07 Nässjö SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I114 poäng Brorsson Arne

2001-10-06 Tranås SBK
SE VCH LPI Sissi-Select 2 kl.II141 poäng Svensson Kjell
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I132.5 poäng Bengtsson Boel

2001-10-06 Sydöstra Skåne SBK
Blue Scania Walter 2 kl.I143.5 poäng Andersson Per-Olof

2001-10-06 Hallsberg SBK
LPI LPII Iliadens Chios 2 kl.III254.5 poäng Österlund Hans

2001-10-06 Habo SBK
LPI Mandylike's Velvety 2 kl.I154 poäng Lindh Pär
SE VCH Nigellamix Akira 2 kl.I144.5 poäng Lindh Pär

2001-10-06 Oskarshamn SBK
LPI Akita 1 kl.III284 poäng Sundin Leif

2001-09-30 Veberöd SBK
Lillienbergs Dogg 1 kl.I179 poäng Prahl Leif

2001-09-30 Skultuna SBK
Andvattnets Viola Vadare 1 kl.II177 poäng Eriksson Kent

2001-09-30 Olofström SBK
Kamrats Leffe-L 2 kl.II151.5 poäng Lundin Carina
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.II146.5 poäng Lundin Carina
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 kl.II146 poäng Lundin Carina

2001-09-30 Höör SBK
TJH Alliz 1 kl.I171 poäng Nilsson Leif

2001-09-30 Tyresö SHU
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.I143 poäng Svahn Inga-Lill
Dancing of Cranes Juliet 1 kl.I160 poäng Svahn Inga-Lill
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 2 ekl243.5 poäng Lundin Lena

2001-09-29 Woxnadalen SBK
LPI Capandus Penny Lane 2 kl.I154 poäng Lundberg Lars-Åke
O'Sofinas That's Dancing 1 kl.I160 poäng Lundberg Lars-Åke

2001-09-29 Falbygden SBK
SE VCH Nigellamix Akira 3 kl.I133 poäng Iversen Kurt

2001-09-29 Arvidsjaur SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 3 ekl205 poäng Larsson Jens

2001-09-29 Tyresö SHU
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.I156 poäng Bergståhl Maria

2001-09-23 Lund SBK
Månstorps Trazan Danicus 3 kl.I115 poäng Ström Tommy
Cindys Pion 1 kl.I166.5 poäng Ström Tommy

2001-09-23 Kalmar SBK
LPI Akita 1 kl.III258 poäng Sundin Leif
O'Sofinas Chocolate Candy 0 kl.I93.5 poäng Sundin Leif

2001-09-22 Västbo SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.II169.5 poäng Lidén Reine
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 ekl241 poäng Lidén Reine

2001-09-22 Vimmerby SBK
Tossop's Cakewalk 3 kl.I112 poäng Johansson Thomas

2001-09-22 Täby SHU
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 1 kl.II169 poäng Nyberg Jan-Ola

2001-09-19 Botkyrka SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 1 ekl271 poäng Bergquist Ulrik

2001-09-16 Burlöv SBK
Cindys Pion 2 kl.I152.5 poäng Hansson Leif

2001-09-15 Tanum SBK
Crofters Pride Black-Velvet 3 kl.I135 poäng Larsson Görel

2001-09-15 Kungsbacka SBK
SE VCH LPII Minnows Tunica 3 kl.I113 poäng Lindqvist Göran

2001-09-15 V:a Medelpad SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.III177.5 poäng Karlsson Bertil
Streamlight's Brave Amber 2 kl.II151.5 poäng Olander Per-Erik

2001-09-15 Malmen SBK
SE VCH Macita's Elvis Costello 3 kl.I108 poäng Axelsson Vannestål A

2001-09-15 Hagfors SBK
SE VCH Willows Edison 3 kl.I138.5 poäng Zaring Åke

2001-09-09 Sthlm Sö SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl232.5 poäng Collin Yngve

2001-09-09 Landskrona SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III241 poäng Sjöstrand Yvonne

2001-09-09 Mullsjö SBK
SE VCH Nigellamix Akira 1 kl.I160 poäng Brinning Karlsson An

2001-09-09 Göteborg SBK
Lebaz Mighty Queen 2 kl.I146 poäng Jansson Magnus

2001-09-09 Eskilstuna SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 2 kl.II151 poäng Nilsson Elsmari

2001-09-08 Aneby SBK
SE VCH LPI Sissi-Select 3 kl.II129 poäng Ericson Hans

2001-09-08 Timrå SBK
HS 9698 Simpa 1 kl.I169 poäng Näslund Göran

2001-09-08 Hofors SBK
Kullens Cilla 3 kl.II128.5 poäng Bagge Åsa

2001-09-08 Munkfors SBK
SE LCH Findus 3 kl.I132 poäng Claesson Gunnar
LPI Qat's Astarte 3 kl.I124 poäng Claesson Gunnar

2001-09-08 Häverö SBK
SE VCH Bessie 3 kl.II125 poäng Ek Lennart
Viltvårdarns Akela 3 kl.I118 poäng Ek Lennart
SE VCH LPI SE JCH Viltvårdarns Aqua 1 kl.I169.5 poäng Ek Lennart

2001-09-08 Ödeshög ÖKK
Askrikes Seabear 0 kl.I0 poäng Klasson Göran

2001-09-07 Vara/Grästorp SBK
Rainstone Broccoli 2 kl.I148.5 poäng Oskarsson Per

2001-09-05 Danderyd/Täby SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 3 kl.II136.5 poäng Svensson Sven Arne
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl245 poäng Karlsson Bengt

2001-09-02 Tyresö SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.I181.5 poäng Lundin Lena

2001-09-02 Tollarp SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.II149.5 poäng Petersson Lars

2001-09-02 Nynäshamn SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 1 ekl259.5 poäng Larsén Pia

2001-09-02 Ljungby SBK
SE VCH Cindys News Flower 1 kl.II161 poäng Rosander Erik
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 3 kl.I127.5 poäng Rosander Erik
Havhult Didrick 0 kl.I98.5 poäng Rosander Erik

2001-09-02 Öland SKK/SMÖKK
Tossop's Cakewalk 2 kl.I156.5 poäng Johansson Hans

2001-09-02 Piteå SHU
Molle 3 kl.I137 poäng Larsson Jens

2001-09-02 Åtvidaberg ÖKK/ÅHKK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I121.5 poäng Berge Ingemar

2001-09-01 Strömsund SBK
Nigellamix Akim 1 kl.I167.2 poäng Olander Per-Erik

2001-09-01 Hallstahammar SBK
Andvattnets Svea Sumphöna 2 kl.I156 poäng Karlsson Tomas
Andvattnets Moa Morkulla 1 kl.I160.5 poäng Karlsson Tomas

2001-09-01 Flen SBK EM
Mementos Rigoletto 1 kl.I167.5 poäng Eriksson Sören

2001-09-01 Skogås STOKK/SLKK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.I186 poäng Olsson Leif
Dancing of Cranes Juliet 1 kl.I160.5 poäng Olsson Leif

2001-09-01 Flen SBK FM
Mementos Rigoletto 2 kl.I152.5 poäng Hamnevik Maria

2001-09-01 Falkenberg SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.II174.5 poäng Henningsson Lasse

2001-09-01 Öland SKK/SMÖKK
Tossop's Cakewalk 2 kl.I151 poäng Furuskog Lars-Erik

2001-08-29 V:a Medelpad SBK
Masterkey's Purple Sand 0 kl.III0 poäng Wiklund Stiven

2001-08-26 Laxå SBK
Ellofs Booster 2 kl.I144 poäng Persson Tomas

2001-08-25 Hemsjö SSRK
SE VCH Fräsch & Sund Liza M 1 kl.II164.5 poäng Bucklin Lars
Rainstone Broccoli 3 kl.I115 poäng Bucklin Lars

2001-08-24 Kiruna SBK
SE VCH Macita's Elvis Costello 3 kl.I109 poäng Forsström Kurt
NORD VCH Briggle's Maxwell House 2 kl.I150 poäng Forsström Kurt

2001-08-19 Vänersborg SBK
Rainstone Broccoli 3 kl.I112 poäng Andersson Claes-G
LPI Laban 1 kl.I173 poäng Andersson Claes-G

2001-08-19 Älvsbyn SBK
SE VCH Briggle's Mad About You 1 kl.I166 poäng Berglund Rune

2001-08-19 Tierp SBK
SE VCH LPI SE JCH Viltvårdarns Aqua 1 kl.I163 poäng Ivarsson Tomas

2001-08-19 Nyköping SKK/SÖKK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I131 poäng Karlsson Lars-Gunnar

2001-08-18 Västerås SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 1 kl.II174.5 poäng Eriksson Kent
Andvattnets Moa Morkulla 2 kl.I151 poäng Jacobsson Sten
Andvattnets Svea Sumphöna 2 kl.I146.5 poäng Jacobsson Sten
Andvattnets Greta Gås 1 kl.I163 poäng Jacobsson Sten

2001-08-18 Oskarström SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 3 kl.II132.5 poäng Mattsson Lena
Minnows Moonstone 3 kl.I139 poäng Brorsson Kenneth

2001-08-17 Saxnäs SBK
LPI Bökardalens Hot News 2 kl.I152 poäng Johansson Hans

2001-08-15 Köping SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 1 kl.II174 poäng Eriksson Kent
Andvattnets Viola Vadare 1 kl.I187 poäng Eriksson Kent

2001-08-15 Mälarö SBK
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 1 kl.I162 poäng Vesterlund Rune

2001-08-12 Stureby STOKK/SLKK
Pawswill Bishops Finger 1 kl.I187.5 poäng Nordlander Lennart

2001-08-12 Gagnef/Floda SBK
Country Look's Dream All Night 3 kl.I119 poäng Gudmunds Laila
LPI Capandus Penny Lane 1 kl.I176 poäng Gudmunds Laila

2001-08-12 Bro/Håbo SBK
Runtunas Julius 1 kl.II161.5 poäng Sjöblom Annika

2001-08-12 Nynäshamn SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl230.5 poäng Hjort Mikael

2001-08-11 Landskrona SBK/AFB SLO
Månstorps Trazan Danicus 3 kl.I109.5 poäng

2001-08-11 Olandstrakten SBK
Pikette Mint Tea 3 kl.III219 poäng Neteborn Marita

2001-08-10 Sundsvall SBK
Highjump's Bowl of Berries 1 kl.II161 poäng Nyström Hans
Nigellamix Akim 3 kl.I138 poäng Nyström Hans

2001-08-10 Malmen SBK
TJH Feel The Force Dacke 0 kl.II93.5 poäng Axelsson Vannestål A
SE VCH Nice Ninas Doris 3 kl.I114 poäng Kratz Åke
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 0 ekl179.5 poäng Axelsson Vannestål A

2001-08-09 Tanum SBK
Crofters Pride Black-Velvet 2 kl.I144.5 poäng Larsson Görel

2001-08-09 Ludvika SBK
LPI Petra 2 kl.III235 poäng Viberg Ing-Britt

2001-08-03 V:a Medelpad SBK
Highjump's Bowl of Berries 1 kl.II171.5 poäng Söderberg Gina

2001-08-03 Piteå SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 kl.III266.5 poäng Olovsson Eva

2001-08-03 Skurup SBK
Cassatas Bess A:xon 3 kl.II120 poäng Wallin Birgitta
Berntssons Naturale 2 kl.I150 poäng Frid Crispin

2001-08-01 Järvsö SBK
Nigellamix Akim 2 kl.I145.5 poäng Larsson Anita

2001-07-29 Tingsryd SBK
SE VCH Cindys News Flower 1 kl.II180 poäng Herdy Peter
Jiima's Celine Dion 1 kl.II162 poäng Herdy Peter

2001-07-28 Borlänge SBK
LPI Petra 0 kl.III189 poäng Fors Gunnar
Country Look's Dream All Night 3 kl.I111.5 poäng Söderholm Ove

2001-07-27 Råådalen SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III249.5 poäng Ringdahl Kaj

2001-07-27 Ulricehamn SBK
SE VCH Häråsens Agnes 0 kl.III129 poäng Andersson Patrik

2001-07-22 Särna/Idre SBK
LPI Capandus Penny Lane 1 kl.I171 poäng Fors Gunnar

2001-07-21 Öland SBK
LPI Akita 2 kl.III234 poäng Von Krusenstjerna U
Bellmaker's Credence 1 kl.II175 poäng Von Krusenstjerna U

2001-07-21 Åtvidaberg ÖKK/ÅHH
SE VCH Trollmors Ambra 2 kl.I152.5 poäng Nilsson Berth

2001-07-20 Östersund SBK
HS 10022 Amora 1 kl.I161.5 poäng Holmberg Jan

2001-07-20 Kristianstad SBK
LPI Twinlab's Columbus 2 kl.II157.5 poäng Johansson Lars

2001-07-19 Öland SBK
LPI Akita 1 kl.III280 poäng Larsson Solbritt
SE VCH LPI Sissi-Select 3 kl.II138 poäng Larsson Solbritt
Bellmaker's Credence 2 kl.II149 poäng Larsson Solbritt
LPI Bökardalens Hot News 1 kl.I165 poäng Lundin Carina

2001-07-18 Waxholm SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III251.5 poäng Johansson Mats
Guideline's Windbag 0 kl.III152 poäng Johansson Mats

2001-07-15 Kalmar SBK
Rondeus First Fantom 1 kl.I175.5 poäng Von Krusenstjerna U

2001-07-15 Halmstad SBK
LPII Mandylike's Unstinted 1 kl.I165 poäng Falkström Gunilla
Kapris 0 kl.I0 poäng Falkström Gunilla

2001-07-14 Vadstena SBK
Cassatas Resolute Rattigan 2 kl.II154 poäng Nilsson Berth
Askrikes Seabear 3 kl.I120.5 poäng Nilsson Berth

2001-07-14 Halmstad SBK
LPI Matsers Birdie 3 kl.III216.5 poäng Mattsson Lena
LPII Mandylike's Unstinted 2 kl.I154 poäng Henningsson Lasse

2001-07-13 Tollarp SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.II124 poäng Ekberg Stig

2001-07-11 Smålandsstenar SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.I181.5 poäng Petersson Jonny
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 1 ekl284.5 poäng Petersson Jonny

2001-07-11 Emmaboda SBK
Rondeus First Fantom 1 kl.I173 poäng Ottosson May

2001-07-11 Möklinta WKK/MÖKK
Pawswill Bishops Finger 1 kl.I173 poäng Nordlander Lennart
Trendmaker's Thrill 1 kl.I163 poäng Nordlander Lennart

2001-07-08 Bjuv SBK
LPI LPII Drumburns Bonelli 3 kl.I138 poäng Ahlqvist Barry
LPI LPII Strinder 0 ekl0 poäng Svensson Ronny

2001-07-08 Halmstad SKK/HKK
LPI Twinlab's Columbus 2 kl.II149 poäng Eriksson Lennart

2001-07-07 Varberg SBK
Rockdove's B Black Purdey 1 kl.II169 poäng Andersson Alf
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 2 kl.I158 poäng Svensson Olle
SE VCH LPI Waterlover Belinda 1 kl.I164 poäng Svensson Olle

2001-07-07 Mora SBK
Country Look's Dream All Night 2 kl.I145 poäng Gudmunds Laila

2001-07-07 Lindesberg SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 ekl275 poäng Rikse Gunnel

2001-07-07 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 0 kl.III177.5 poäng Lundh Bea

2001-07-06 Uddevalla SBK
Rockdove's B Black Purdey 3 kl.II139 poäng Lundmark Sven-Oskar

2001-07-06 Markaryd SBK
Adore's Ian Mc Greg 1 kl.III273 poäng Eriksson Christer
SE VCH Cindys News Flower 2 kl.II158 poäng Krüger Carola
Kapris 3 kl.I138 poäng Furuskog Lars-Erik

2001-07-06 Lindesberg SBK
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 1 kl.II179 poäng Eriksson Bernt

2001-07-06 Laxå SBK
NORD VCH Colas Heidi 3 kl.I123 poäng Österlund Hans

2001-07-05 Åhus SBK
LPI Twinlab's Columbus 3 kl.II131.5 poäng Nilsson Ingvar
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.II119.5 poäng Nilsson Ingvar

2001-07-04 Visby SBK
Modus Vivendis Big Spender 2 kl.I140 poäng Boberg Inga-Maj
Pärlkustens Manda F 1 kl.I160.5 poäng Boberg Inga-Maj

2001-07-01 Visby SKK/GKK
Trendmaker's Huztler 2 kl.II152 poäng Pettersson Rune

2001-06-30 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.III260 poäng Tofthagen Mikael
Guideline's Windbag 0 kl.III177 poäng Tofthagen Mikael

2001-06-30 Gällivare SKK/NNKK
Vattenliljans Black Ant 2 kl.I150 poäng Axelsson Vannestål A

2001-06-30 Värnamo SBK
Adore's Ian Mc Greg 1 kl.III289 poäng Herdy Franz
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 ekl242.5 poäng Herdy Franz

2001-06-30 Grums SBK
Corazza's Asterix 3 kl.I123.5 poäng Jansson Björn-Åke

2001-06-30 Mjölby SBK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I129 poäng Berge Ingemar

2001-06-29 Visby SBK
Pärlkustens Manda F 1 kl.I162 poäng Appelqvist A-M
Pärlkustens William F 0 kl.I0 poäng Appelqvist A-M

2001-06-29 Värnamo SBK
Adore's Ian Mc Greg 1 kl.III264.5 poäng Jakob Peter
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 ekl241 poäng Jakob Peter

2001-06-29 Alingsås SBK
Rockdove's B Black Purdey 2 kl.II159.5 poäng
SE VCH LPI Waterlover Belinda 2 kl.I152 poäng Johnson
Muskot 2 kl.I147 poäng Johnson

2001-06-21 Njurunda SBK
Östbygårdens Amiral 0 ekl137 poäng Olsson Håkan

2001-06-20 Nynäshamn SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl251 poäng Olsson Leif

2001-06-17 Danderyd/Täby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III235 poäng Johansson Mats

2001-06-17 Kalmar SBK
O'Sofinas Chocolate Candy 0 kl.I81 poäng Lindfalk Ingrid

2001-06-17 Häverö SBK
SE VCH LPI SE JCH Viltvårdarns Aqua 1 kl.I174 poäng Ek Lennart

2001-06-17 Borås SBK
SE VCH LPI Waterlover Belinda 1 kl.I168 poäng Gustavsson Stig E

2001-06-17 Malmen SBK
Vattenliljans Black Ant 3 kl.I133 poäng Axelsson Vannestål A

2001-06-16 Olandstrakten SBK
Trendmaker's Hillbilly 0 kl.I70 poäng Eriksson Torbjörn

2001-06-16 Kalmar SBK
LPI Bökardalens Hot News 3 kl.I138 poäng Von Krusenstjerna U
SE VCH LPI Sissi-Select 2 kl.I145 poäng Von Krusenstjerna U
Airotkivs Rhythm of The Dance 1 kl.I171.5 poäng Von Krusenstjerna U
Lebaz Magic Pearl 2 ekl237.5 poäng Sundin Leif

2001-06-16 Holmsund SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 1 kl.II173.5 poäng Lindquist Dan

2001-06-16 Malmen SBK
Vattenliljans Black Ant 1 kl.I160 poäng Forsström Kurt

2001-06-15 Vetlanda SBK
SE VCH Rondeus Dixie Darling 3 kl.II104 poäng Rosander Erik
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 2 kl.I141.5 poäng Rosander Erik

2001-06-15 Oskarström SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.I187.5 poäng Mattsson Lena
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 3 ekl222 poäng Falkström Gunilla

2001-06-15 Lerum SBK
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 3 kl.II119.5 poäng Eliasson Lennart
DatsrÚges Physalis 3 kl.I110 poäng Rutgersson Per-Erik
Minnows Black Sally 2 kl.I152 poäng Rutgersson Per-Erik

2001-06-15 Hallsberg SBK
Ellofs Booster 3 kl.I135 poäng Österlund Hans
TJH LPI Mylabs Abbe 1 kl.I162.5 poäng Österlund Hans

2001-06-13 Växjö SBK
Tossop's Cakewalk 3 kl.I106.5 poäng Melin John
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 2 kl.I157.5 poäng Melin John
Hjorttorp's Qurian 2 kl.I147 poäng Melin John
Mandylike's Yearning 1 kl.I165 poäng Melin John

2001-06-13 Torsby SBK
Mylabs Birk 1 kl.I165 poäng Claesson Gunnar

2001-06-13 Rödeby SBK
Kamrats Leffe-L 3 kl.II134.5 poäng Blomdahl Börge
Labruzz Marcia Miranda 1 kl.II160.5 poäng Blomdahl Börge
Labruzz Mike Mikado 3 kl.I121 poäng Blomdahl Börge
Malmstjärnans Thunderball 2 kl.I151.5 poäng Blomdahl Börge
Malmstjärnans Golden-Eye 1 kl.I178 poäng Blomdahl Börge
TJH Ritou's Rasmus 0 kl.I0 poäng Blomdahl Börge

2001-06-11 Solna/Sundbyber SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 2 kl.II158 poäng Axell Sylvia

2001-06-10 Mönsterås SBK
Tranåsens Lovely Black 0 kl.I87 poäng Sundin Leif

2001-06-10 Gävle SBK
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 3 kl.I109 poäng Idlund Irene

2001-06-10 Angered SBK
SE VCH LPII Minnows Tunica 2 kl.I152.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 1 kl.I164.5 poäng Gustavsson Willy
LPII Minnows Siri 1 kl.I163 poäng Gustavsson Willy

2001-06-10 Eskilstuna SÖKK/EHDK
SE VCH Nidaros Basilika 2 kl.I140.5 poäng Johnsson Jonny
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 1 kl.I160.5 poäng Johnsson Jonny

2001-06-09 Lesseboorten SBK
Rondeus First Fantom 1 kl.I171 poäng Bäckman Sonny

2001-06-09 Hörby SBK
Hedgehog's Jiminy Cricket 2 kl.I152 poäng Prahl Leif
LPII Tossop's Eavesdropper 1 kl.I163 poäng Prahl Leif

2001-06-08 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 3 kl.II112.5 poäng Andersson John-Åke
HS 10022 Amora 2 kl.I158 poäng Karlsson Bertil

2001-06-08 Lomma SBK
Hedgehog's Jiminy Cricket 2 kl.I145.5 poäng Andersson P-O

2001-06-08 Östhammar SBK
Pikette Mint Tea 0 kl.III179 poäng Melin Tomas

2001-06-08 Skövde SBK
Bellmaker's Credence 2 kl.II153 poäng Oskarsson Per

2001-06-06 Lidingö SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 kl.III217.5 poäng Backevik Jan
Guideline's Windbag 0 kl.III167.5 poäng Backevik Jan

2001-06-06 Orust SBK
LPI Laban 1 kl.I179.5 poäng Olausson Erik
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 1 kl.I169 poäng Olausson Erik

2001-06-06 Nynäshamn SBK
Runtunas Julius 3 kl.II136.5 poäng Larsén Pia

2001-06-04 Göinge/Broby SBK
Kamrats Leffe-L 2 kl.II145 poäng Eriksson Lennart

2001-06-04 Södertälje SBK
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ 0 kl.I93 poäng Johansson Kurt

2001-06-03 Österbybruk SKK/UKK
Lidmarken's Chianti 0 kl.I93 poäng Iversen Kristina

2001-06-02 Valdemarsvik SBK
SE VCH Colas Albin 0 kl.I94 poäng Johansson Thomas

2001-06-02 Boden SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 3 kl.III214 poäng Olovsson Eva
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 1 kl.III284.5 poäng Olovsson Eva
SE VCH Briggle's Mad About You 3 kl.I134 poäng Olovsson Torbjörn
SE VCH SE U(U)CH Lillimar's Alice in Wonderland 2 kl.I140 poäng Olovsson Torbjörn

2001-06-02 Bro/Håbo SBK
Runtunas Julius 2 kl.II156.5 poäng Lundgren Anna

2001-06-02 Sommenbygden SBK
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I69 poäng Ericson Hans

2001-06-01 Askersund SBK
Elmshorn Ellington 3 kl.I101 poäng Samuelsson Sven
TJH LPI Mylabs Abbe 1 kl.I163 poäng Samuelsson Sven

2001-06-01 Älmhult SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.I137.5 poäng Sandström Bo
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 1 kl.I171.5 poäng Sandström Bo

2001-06-01 Umeå SBK
Highjump's Bowl of Berries 1 kl.I174.5 poäng Grehn Anette

2001-06-01 Sydöstra Skåne SBK
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 ekl224 poäng Borgenlöv Leif

2001-05-29 Österåker SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III231.5 poäng Axell Sylvia

2001-05-27 Växjö SBK
Jiima's Celine Dion 2 kl.II150.5 poäng Melin John
SE VCH Cindys News Flower 1 kl.II180.5 poäng Melin John

2001-05-27 Malmö SBK
SE VCH SE LCH Benliz Belladonna Bezzy 2 ekl251.5 poäng Johansson Hans

2001-05-27 Habo SBK
Mandylike's Xplosion 3 kl.I121 poäng Våring Arne

2001-05-27 Forshaga SBK
LPI Petra 3 kl.III194 poäng Andersen Jörn
TJH LPI Mylabs Abbe 1 kl.I164.5 poäng Andersen Jörn

2001-05-27 Bollebygd SBK
Ammie 0 kl.II98 poäng Johansson Berit

2001-05-26 Råådalen SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III243 poäng Bengtsson Sten

2001-05-26 Roslagen SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 1 kl.II162.5 poäng Sigfridsson Alf

2001-05-26 Tanum SBK
Crofters Pride Black-Velvet 3 kl.I122 poäng Andersson Jan
Country Flowers Iresine Lindeni 1 kl.I162 poäng Andersson Jan

2001-05-26 Jönköping SBK
LPI Mandylike's Velvety 3 kl.I119 poäng Svensson Kjell

2001-05-26 Sölvesborg SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.II147 poäng Hällgren Nils
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 1 kl.I176 poäng Ohlsson Olof

2001-05-26 Söderhamn SBK
Highjump's Bowl of Berries 2 kl.I156 poäng Cedendahl Bert

2001-05-26 Kalmar SBK
Airotkivs Rhythm of The Dance 3 kl.I132 poäng Blomdahl Börge
O'Sofinas Chocolate Candy 2 kl.I152.5 poäng Blomdahl Börge
LPI Bökardalens Hot News 1 kl.I160 poäng Blomdahl Börge

2001-05-26 Torö SSRK/TOLLARKL
LPII Quinline's Divine 1 kl.I185 poäng Nordlander Lennart

2001-05-26 Fjällnora SNK/ÖSTRA
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 1 kl.I166 poäng Ståhl Roth Gunborg

2001-05-25 Örnsköldsvik SBK
HS 10080 Alar 2 kl.II154 poäng Nordström Lena

2001-05-25 Partille SBK
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 3 kl.II134.5 poäng Eliasson Lennart
DatsrÚges Physalis 2 kl.I150 poäng Eliasson Lennart

2001-05-25 Oxelösund SBK
Runtunas Julius 1 kl.II166.5 poäng Hansson Ola

2001-05-25 Kristianstad SBK
LPI Twinlab's Columbus 1 kl.I178 poäng Nilsson Ewa

2001-05-25 Frövi SBK
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 1 kl.I175 poäng Almquist Sture

2001-05-24 Visby SBK
Modus Vivendis Big Spender 2 kl.I142.5 poäng Nylander Marie
Pärlkustens William F 1 kl.I169.5 poäng Nylander Marie

2001-05-24 Hörby SBK
TJH Alliz 0 kl.I0 poäng Nilsson Ewa

2001-05-24 Alingsås SBK
LPI Laban 1 kl.I162 poäng Bergstedt Eva

2001-05-24 Huskvarna SMÖKK/HHK
LPI LPII Bjevas Hugo 1 kl.III256 poäng Sandström Anette

2001-05-20 Mälarö SBK
Runtunas Julius 2 kl.II154.5 poäng Basth Gunn-Britt

2001-05-20 Stenungsund SBK
Abigaile 2 kl.I153 poäng Hyrén Bertil

2001-05-20 Kramfors SBK
Östbygårdens Amiral 0 kl.III135 poäng Björling Birgitta

2001-05-20 Järvsö SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 1 ekl288 poäng Fridh Ingemar

2001-05-20 Svedala SBK
LPII Tidernas Nutty Solera 1 kl.II177 poäng Thornqvist Siv
LPI LPII Tjorm 0 ekl0 poäng Johansson Hans

2001-05-20 Laxå SBK
LPI LPII Iliadens Chios 1 kl.II172 poäng Fagerberg Curt

2001-05-20 Kind SBK
Lebaz Gold Pearl 2 kl.I141 poäng Jonsson Torbjörn

2001-05-20 Hässleholm SKK/NSKK
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 2 kl.I141 poäng Hjorth Ingegerd

2001-05-19 Matfors SBK
LPI Guamikeni's Silverpil 1 kl.I174.5 poäng Filin Larry

2001-05-19 Mark SBK
Lebaz Gold Pearl 2 kl.I141 poäng Jansson Magnus
SE VCH LPI Waterlover Belinda 1 kl.I164.5 poäng Jansson Magnus

2001-05-19 Gubbängen SPK
Runtunas Julius 0 kl.II99.5 poäng Linnerborg Jerker

2001-05-19 Åtvidaberg ÖKK/ÅHKK
Oakroad's Baby Boom 1 kl.I161 poäng Klasson Göran

2001-05-18 Kungsbacka SBK
DatsrÚges Cherimoya 0 kl.I58.5 poäng Lövenius Rune

2001-05-18 Höganäs SBK
LPI Matsers Birdie 3 kl.III222.5 poäng

2001-05-16 Märsta/Sigtuna SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 0 kl.III187.5 poäng Persson Lars-Göran

2001-05-13 Skanör/Falsterb SBK
LPI Benliz Duchess Denize 1 kl.I177 poäng Frid Crispin
LPI LPII Tjorm 0 ekl163 poäng Sommarin Christer

2001-05-13 Olofström SBK
Kamrats Leffe-L 1 kl.I167 poäng Brorsson Anders

2001-05-12 Kymlinge Kista SBK/AFH ÖSTRA
Pawswill Bishops Finger 1 kl.I177 poäng Blom Olof

2001-05-12 Örnsköldsvik SBK
HS 10080 Alar 3 kl.II137.5 poäng Domeij Torsten

2001-05-12 Ljungby SBK
Adore's Ian Mc Greg 2 kl.III230.5 poäng Pettersson Jonny
Kapris 3 kl.I129 poäng Pettersson Jonny
SE VCH Cindys News Flower 1 kl.I165.5 poäng Pettersson Jonny
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 0 kl.I0 poäng Pettersson Jonny
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 ekl243 poäng Pettersson Jonny

2001-05-09 Uppsala SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III234 poäng Fredriksson Mette

2001-05-06 Bro/Håbo SBK
Runtunas Julius 2 kl.II158.5 poäng Ferm Gunnel

2001-05-06 Nynäshamn SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 3 ekl211.5 poäng Larsén Pia

2001-05-06 Angered SBK
LPII Minnows Siri 3 kl.I139 poäng Johansson Berit

2001-05-06 Sydöstra Skåne SBK
LPII Tidernas Nutty Solera 2 kl.II152 poäng Ahlberg Alf

2001-05-06 Gagnef/Floda SBK
Country Look's Dream All Night 0 kl.I96 poäng Jespersen Alf

2001-05-05 Njurunda SBK
Östbygårdens Amiral 1 kl.III266.5 poäng Filin Larry

2001-05-05 Degerfors SBK
TJH LPI Mylabs Abbe 2 kl.I153 poäng Haeggblom Bjellå A

2001-05-05 Tranås SBK
SE VCH LPI Sissi-Select 1 kl.I160.5 poäng Gustavsson Bengt

2001-05-05 Oskarström SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.I178 poäng Mattsson Lena

2001-05-05 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 3 kl.II125 poäng Åhlén Kenth
Streamlight's Brave Amber 1 kl.I179 poäng Åhlén Kenth
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 2 ekl252.5 poäng Åhlén Kenth

2001-05-05 Woxnadalen SBK
Alcestes Figge 2 kl.II156.5 poäng Persson Per-Inge

2001-05-05 Södertälje SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 3 kl.II125.5 poäng Johansson Kurt

2001-05-05 Oskarshamn SBK
LPI Akita 1 kl.II177 poäng Petersson Gunnar

2001-05-05 Mora SBK
Country Look's Dream All Night 3 kl.I113 poäng Deregård Lars

2001-05-04 Nybro SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 0 kl.III179.5 poäng Lindholm Lars
Spring Fever's Imperial Countess 3 kl.I119 poäng Lindholm Lars
Tranåsens Lovely Black 3 kl.I100.5 poäng Lindholm Lars

2001-05-03 Nacka SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl249.5 poäng Moberg Ragnar

2001-05-01 Söderköping SBK
Trendmaker's Huztler 1 kl.II161 poäng Petersson Johan
Ella 1 kl.I172.5 poäng Petersson Johan

2001-05-01 Smålandsstenar SBK
LPII Lassagårdens Geisha 0 kl.III0 poäng Rosander Erik

2001-05-01 Helsingborg SBK
LPI Goody-Goody's Charming Yellowfriend 2 kl.II151.5 poäng Röjelid Ingrid

2001-05-01 Njudung SBK
Bellmaker's Credence 1 kl.I177.5 poäng Furuskog Lars-Erik
SE VCH LPI Sissi-Select 1 kl.I167.5 poäng Furuskog Lars-Erik

2001-05-01 Timrå SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.III161 poäng Näslund Göran

2001-05-01 Höör SBK
LPI Nattkvistens Air Chamber 1 kl.II164.5 poäng Borgenlöv Leif
TJH Alliz 2 kl.I147 poäng Bengtsson Sten
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 1 kl.I164 poäng Bengtsson Sten

2001-05-01 Borlänge SBK
Country Look's Dream All Night 0 kl.I89 poäng Hellberg Roland

2001-04-30 Sthlm Sö SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.II149.5 poäng Bergståhl Maria
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 2 kl.I143 poäng Svahn Inga-Lill
Kamrats Coffee-Berry 0 kl.I0 poäng Svahn Inga-Lill

2001-04-29 Luleå SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 0 kl.III132.5 poäng Johansson Lars-Göran
SE VCH Briggle's Mad About You 3 kl.I118 poäng

2001-04-29 Waxholm SBK
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 1 kl.I165 poäng Linnerborg Jerker

2001-04-28 Grums SBK
SE LCH Findus 0 kl.I95 poäng Andersen Helge

2001-04-22 Tjörn SBK
DatsrÚges Physalis 3 kl.I102 poäng Andreasson Laila

2001-04-22 Olandstrakten SBK
Pikette Mint Tea 2 kl.III246 poäng Östman Rune

2001-04-22 Burlöv SBK
Svartnos Duffy 3 kl.II115 poäng Lindahl Christer
Minnows Pyrus 1 kl.I180.5 poäng Nilsson Leif

2001-04-21 Hallstahammar SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 1 kl.III284.5 poäng Håvedal Claes Göran

2001-04-21 Falkenberg SBK
LPII Lassagårdens Geisha 2 kl.III239 poäng Gustafsson Bo

2001-04-21 Eslöv SBK
LPI Matsers Birdie 0 kl.III183 poäng Jonsson Kurt
Minnows Pyrus 1 kl.I174 poäng Svensson Anna-Kersti

2001-04-16 Skanör/Falsterb SBK
Lillienbergs Frans 3 kl.II125 poäng Klang Ingvar
Cassatas Bess A:xon 2 kl.II152.5 poäng Klang Ingvar

2001-04-16 Emmaboda SBK
SE VCH LPI Sissi-Select 1 kl.I162.5 poäng Ottosson May

2001-04-14 Matfors SBK
SE VCH LPI NO JCH SE JCH SE DRAGCH Viltvårdarns Anja 1 kl.I170 poäng Andersson John-Åke
Highjump's Bowl of Berries 0 kl.I0 poäng Andersson John-Åke

2001-04-13 Värmdö SBK
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 2 ekl248 poäng Moberg Ragnar

2001-04-08 Karlskoga SBK
TJH LPI Mylabs Abbe 2 kl.I144 poäng Krantz Björn

2001-04-07 Finspång SBK
LPI LPIII Willows Ivanhoe 3 ekl210.5 poäng Fridh Ingemar

2001-04-07 Växjö SBK
Tossop's Eyeful 3 kl.I137 poäng Larsson Solbritt
Kamrats Leffe-L 2 kl.I159 poäng Larsson Solbritt
Jiima's Celine Dion 1 kl.I183 poäng Larsson Solbritt

2001-04-05 Haninge SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.II141 poäng Johansson Lennart
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 3 ekl222 poäng Olsson Leif

2001-04-04 V:a Medelpad SBK
Masterkey's Purple Sand 0 kl.III0 poäng Häggström Åsa
Cresendos Qusin Qurt 2 kl.II143 poäng Wiklund Stiven
Streamlight's Brave Amber 2 kl.I151 poäng Häggström Åsa

2001-04-01 Åstorp SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III228.5 poäng Johannesson Anders

2001-04-01 Torsås SBK
Kamrats Leffe-L 2 kl.I155 poäng Larsson Solbritt

2001-04-01 Öland SBK
LPI Labruzz Marion's Milos 2 kl.III232 poäng Lindholm Lars
Tranåsens Lovely Black 0 kl.I91 poäng Lindholm Lars

2001-03-31 Sthlm Sö SBK
LPI Kiljas Miranda 2 kl.II145.5 poäng Svensson Gunilla

2001-03-31 Kungsbacka SBK
LPII Lassagårdens Geisha 2 kl.III232 poäng Lengfelt Ulf
Drumburns Manobi 0 kl.I78 poäng Lengfelt Yvonne

2001-03-25 Örkelljunga SBK
LPI LPII SE JCH Iliadens Amykos 2 kl.III248.5 poäng Mortenssen Per

2001-03-25 Sundsvall SBK
SE VCH LPI NO JCH SE JCH SE DRAGCH Viltvårdarns Anja 1 kl.I179.5 poäng Andremo Ann Christin

2001-03-25 Borås SBK
LPII Mandylike's Unstinted 3 kl.I127 poäng Andersson Conny
Minnows Honeysuckle 2 kl.I151.5 poäng Andersson Conny

2001-03-24 Sundsvall SBK
SE VCH LPI NO JCH SE JCH SE DRAGCH Viltvårdarns Anja 1 kl.I184 poäng Olsson Håkan
HS 10080 Alar 1 kl.I167.5 poäng Olsson Håkan

2001-03-24 Vimmerby SBK
Bellmaker's Credence 2 kl.I158 poäng Flender Johansson Ul

2001-03-18 Piteå SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 3 kl.III221.5 poäng Larsson Jens

2001-03-18 Kalmar SBK
Macita's Fresh Prince 2 kl.I147.5 poäng Von Krusenstjerna U

2001-03-18 Järvsö SBK
Highjump's Bowl of Berries 1 kl.I169 poäng Fridh Ingemar
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 1 ekl270.5 poäng Fridh Ingemar

2001-03-18 Enköping SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 2 kl.I156.5 poäng Hawée Göran

2001-03-17 Tierp SBK
Pikette Mint Tea 2 kl.III236 poäng Olsson Jörgen

2001-03-17 Hammarö SBK
SE LCH Findus 2 kl.I153.5 poäng Engström Tommy

2001-03-11 Oxie SBK
Svartnos Duffy 1 kl.I164.5 poäng Ahlberg Alf

2001-03-10 Mjölby SBK
Bellmaker's Credence 2 kl.I153 poäng Berge Ingemar

2001-03-04 Nacka SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 0 kl.III139.5 poäng Johansson Mats

2001-03-04 Veberöd SBK
Lillienbergs Frans 1 kl.I162 poäng Ström Tommy

2001-03-03 V:a Medelpad SBK
Masterkey's Purple Sand 3 kl.III204 poäng Lindberg Lars
Streamlight's Yellow Submarine 1 kl.I166 poäng Lindberg Lars
SE LCH SE JCH Cresendos Pajas Palsternacka 3 ekl206 poäng Lindberg Lars

2001-02-25 Väsby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III230.5 poäng Lundgren Anna
Fågelfinnarens Celia 0 kl.III187.5 poäng Lundgren Anna

2001-02-24 Matfors SBK
SE VCH Trendmaker's Temptress 3 kl.I128 poäng Andersson John-Åke

2001-02-24 Kungälv SBK
TJH LPI Glensheen Montelimar 3 kl.II134 poäng Lövenius Rune
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 1 kl.I166.5 poäng Brolin Arne

2001-02-18 Östhammar SBK
Pikette Mint Tea 3 kl.III214 poäng Hellström Eva

2001-02-18 Tyresö SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III230 poäng Johansson Mats

2001-02-17 Hammarö SBK
SE LCH Findus 3 kl.I131.5 poäng Lundström Lars-Ivar

2001-02-11 Bollebygd SBK
TJH LPI Glensheen Montelimar 2 kl.II157.5 poäng Fröjd Bengt
Minnows Honeysuckle 2 kl.I144 poäng Fröjd Bengt
SE VCH LP Transångens Activ Baby 0 ekl142.5 poäng Hernvall Leif

2001-02-11 Sävsjö SBK
Bellmaker's Credence 2 kl.I153 poäng Erlandsson Ebbe

2001-02-10 Lidingö SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III251 poäng Johansson Mats
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 3 ekl193 poäng Borgquist Torbjörn

2001-02-10 Nedansiljan SBK
Mandylike's Unique 1 kl.II170 poäng Fors Gunnar

2001-01-27 Värnamo SBK
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 1 ekl267.5 poäng Herdy Peter

2001-01-27 Gbg/Mölndal SBK
Lebaz Magic Pearl 1 kl.III290.5 poäng Fröjd Bengt
Minnows Honeysuckle 2 kl.I158 poäng Eliasson Lennart

2001-01-20 Woxnadalen SBK
SE LCH SE JCH Moorman's Fiddleneck 2 ekl245.5 poäng Persson Per-Inge

2001-01-20 Hammarö SBK
SE LCH Findus 3 kl.I119 poäng Åkerlund Milton

2001-01-19 Jönköping SBK
Mandylike's Unique 1 kl.II187 poäng Lindberg Dennis
LPI LPII Bjevas Hugo 1 kl.II172 poäng Lindberg Dennis
NO JCH SE LCH SE JCH Bellmaker's Bellanova 2 ekl251.5 poäng Svensson Kjell

2001-01-06 Rödeby SBK
Labruzz Mike Mikado 3 kl.I112 poäng Bark Ingemar


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017