Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2002

Resultat i namnordning


2002-12-15 Uppsala SBK
Boulders Henna 3 kl.I116 poäng Gustafson Ann-Marie

2002-12-15 Oxelösund SBK
Lassagårdens Jack in The Box 2 kl.I143 poäng Hansson Ola

2002-12-15 Göteborg SBK
LPII Minnows Siri 2 kl.III236.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 3 kl.I133 poäng Ek Björn

2002-12-14 Österåker SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 kl.III241.5 poäng Johansson Mats
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 0 kl.III181.5 poäng Johansson Mats

2002-12-14 Höganäs SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 2 kl.III228 poäng Johansson Kenneth
Nice Ninas Alice 3 kl.I127 poäng Johansson Kenneth
LPI Brantastigs Jasmin 1 kl.I164.5 poäng Johansson Kenneth
Intagans Bonnie 0 kl.I0 poäng Johansson Kenneth

2002-12-11 Orust SBK
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 3 kl.II126.5 poäng Linder Leif
Transångens Shine of The Star 1 kl.I171.5 poäng Linder Leif

2002-12-08 Trelleborg SBK
LPI LPII Tjorm 1 kl.III287.5 poäng Nilsson Leif
Cindys Pion 0 kl.II90 poäng Nilsson Leif
Bökardalens Ivan Hoe 0 kl.I82 poäng Björkqvist Cronje

2002-12-08 Stockholm SHU
LPI LPII Drumburns Bonelli 2 kl.I144.5 poäng Johansson Mats
SE VCH LPI Quinline's Fixa 2 kl.I143 poäng Johansson Mats

2002-12-07 Veberöd SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 kl.II101 poäng Petersson Lars
Flaxarnas Meryl Streep 2 kl.II149 poäng Petersson Lars
TJH Ambra 2 kl.I154.5 poäng Jönlid Anders

2002-12-07 Finspång SBK
LPI Country Song's Rodeo Drive 1 kl.I172 poäng Nyman Rolf
Mandylike's Baron 0 kl.I0 poäng Nyman Rolf

2002-12-07 Stockholm SHU
Petit 3 kl.I132 poäng Bergståhl Maria
Transångens Sunshine of My Life 2 kl.I151.5 poäng Collin Yngve
LPI LPII Drumburns Bonelli 1 kl.I162.5 poäng Bergståhl Maria

2002-12-01 Partille SBK
Labbret's Shamouti 3 kl.III212 poäng
SE VCH LPII Minnows Tunica 3 kl.II124.5 poäng Gillberg Bo
Highstones Alexia Princess 3 kl.I110 poäng Gillberg Bo

2002-12-01 Svalöv SBK
LPI LPII Drumburns Bonelli 1 kl.I180 poäng Frid Crispin

2002-12-01 Mälarö SBK
Guideline's Windbag 2 kl.III232 poäng Landfors Olov
Runtunas Julius 2 kl.III230 poäng Landfors Olov

2002-12-01 Köping SBK
SE LCH Searover Manpower 2 kl.III239 poäng Hulth Anders

2002-12-01 Järvsö SBK
Nigellamix Akim 2 kl.III238 poäng Fridh Ingemar

2002-11-30 Varberg SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 3 kl.III210 poäng Lengfelt Ulf
LPII Minnows Siri 2 kl.III247 poäng Lengfelt Ulf
Lebaz Big Bertha 3 kl.I107 poäng Gustafsson Bo
SE SPCH LPII Minnows Porslin 1 kl.I180 poäng Svensson Olle
Gentle Gilbert's Ellis 0 kl.I85 poäng Svensson Olle

2002-11-24 Skurup SBK
LPI Twinlab's Columbus 3 kl.II138.5 poäng Ekberg Stig

2002-11-24 Skanör/Falsterb SBK
LPII Tidernas Nutty Solera 1 kl.II180 poäng Nilsson Leif
Alfons 1 kl.II169.5 poäng Nilsson Leif
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 0 kl.I80 poäng Nilsson Leif

2002-11-24 Nacka SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 1 kl.III271.5 poäng Lindberg Ninni
Transångens Sunshine of My Life 3 kl.I118 poäng Svahn Inga-Lill
LPI Musical's Flower Drum Song 2 kl.I149 poäng Bergqvist Torbjörn
Petit 0 kl.I86 poäng Svahn Inga-Lill

2002-11-23 Sävsjö SBK
Kamrats Äzzco-Ä 2 kl.I158.5 poäng Herdy Peter
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 2 kl.I146.5 poäng Herdy Peter

2002-11-23 Sundsvall SBK
Kamrats Barbie-B 1 kl.I187.5 poäng Andremo Ann Christin

2002-11-17 Ängelholm SBK
Nice Ninas Tilda Sweet 3 kl.I106 poäng Jonsson Kurt
LPI Brantastigs Jasmin 1 kl.I173 poäng Jonsson Kurt

2002-11-17 Laxå SBK
NORD VCH Colas Heidi 2 kl.I158.5 poäng Andrén Ulf

2002-11-17 Göinge/Broby SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 0 kl.III188.5 poäng Ivarsson Henrik
LPI Twinlab's Columbus 3 kl.II118 poäng Bjädefors Jan
TJH Ambra 2 kl.I156.5 poäng Ivarsson Henrik
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Follow The Feet 2 kl.I150.5 poäng Ivarsson Henrik
TJH Atos 2 kl.I146.5 poäng Ivarsson Henrik
Mandylike's Romantic Sprite 2 kl.I144 poäng Ivarsson Henrik
Kullens Cesar 0 kl.I0 poäng Ivarsson Henrik

2002-11-16 Eskilstuna SÖKK/EHDK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 2 kl.II148.5 poäng Heikkilä Viljo

2002-11-16 S:a Gotland SBK
Pärlkustens Max Z 3 kl.I126.5 poäng Appelqvist A-M

2002-11-16 Söderköping SBK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I135.5 poäng Eriksson Michael

2002-11-16 Oxelösund SBK FM
LPI Country Song's Rodeo Drive 1 kl.I173 poäng Hansson Ola

2002-11-16 Stureby STOKK/SLKK
Amfibiens Jingle Bell 2 kl.I158 poäng Nordlander Lennart
LPI Featherfinders Heartbreaker 1 kl.I171 poäng Nordlander Lennart

2002-11-15 Kungälv SBK
LPII Minnows Siri 2 kl.III229 poäng Olausson Erik
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 2 kl.I156 poäng Brolin Arne
LPI Rocksteady Happy Nation 1 kl.I164.5 poäng Brolin Arne

2002-11-10 Solna/Sundbyber SBK
LPI Musical's Flower Drum Song 2 kl.I144 poäng Christensen Lars

2002-11-10 Osby SBK
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 kl.III233.5 poäng Wallin Birgitta
LPI Grebulons Carisma 2 kl.II141 poäng Krüger Carola
LPI Twinlab's Columbus 1 kl.II175 poäng Krüger Carola
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.II0 poäng Krüger Carola
SE VCH Ambrosdalens Jack 3 kl.I129.5 poäng Wallin Birgitta
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.I116 poäng Wallin Birgitta

2002-11-10 Åbyn/Byske SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 1 kl.II179.5 poäng Larsson Jens
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 0 ekl0 poäng Lindquist Dan

2002-11-10 Svedala SBK
Alfons 1 kl.II162.5 poäng Andersson Per-Olof
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 0 kl.II89.5 poäng Andersson Per-Olof
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 0 kl.I61 poäng Andersson Per-Olof

2002-11-09 Växjö SBK
HS 10424 Dalton 3 kl.I130 poäng Ahlqvist Jan
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 0 kl.I87 poäng Ahlqvist Jan

2002-11-09 Nordmaling SBK
Kafati's Se You Tom-Orrow 2 kl.II152 poäng Säfvenberg Pia
Macita's Corixa Fly 3 kl.I117 poäng Säfvenberg Pia
SE VCH TJH SE U(U)CH Tjotte's Star Striker 3 kl.I110 poäng Säfvenberg Pia

2002-11-09 Hultsfred SBK
Bumpkin's Double Cream 3 kl.I137 poäng Danielsson Lars

2002-11-03 Piteå SBK
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 1 ekl259.5 poäng Olovsson Eva

2002-11-03 Kalmar SBK
Tranåsens Lovely Black 0 kl.I87 poäng Petersson Gunnar

2002-11-03 Söderåsen SBK
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 2 kl.I156 poäng Therup Anders

2002-11-03 Växjö SKK/SMÖKK
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 2 kl.I144 poäng Johansson Hans

2002-11-02 Tyresö SBK
LPI Musical's Flower Drum Song 1 kl.I165 poäng Svahn Inga-Lill

2002-11-02 Märsta/Sigtuna SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 3 kl.III217.5 poäng Andersson Rolf

2002-11-02 Kristinehamn SBK
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 2 kl.I142 poäng Backman Lena

2002-11-02 Hagfors SBK
SE LCH Findus 3 ekl198.5 poäng Claesson Gunnar

2002-11-02 Växjö SKK/SMÖKK
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.I120 poäng Johansson Hans

2002-10-30 V:a Medelpad SBK
Nigellamix Akim 3 kl.III212.5 poäng Häggström Åsa
LPI Viltvårdarns Briko 1 kl.I172.5 poäng Häggström Åsa

2002-10-27 Kungsör SBK
LPI Rosebird Orange Jewel 1 kl.I182 poäng Nilsson Kjerstin

2002-10-27 Waxholm SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 2 kl.III239.5 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 3 kl.I126.5 poäng Moberg Ragnar

2002-10-27 Ulricehamn SBK
SE VCH TJH LPI Diver's Coral Bay 0 kl.II0 poäng Andersson Patrik
LPI Moorman's Krasse 1 kl.I179 poäng Andersson Patrik

2002-10-27 Lund SBK
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 3 kl.I117 poäng Frid Crispin

2002-10-27 Åhus SBK
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.II152 poäng Jönsson Kjell

2002-10-27 Sundsvall SBK
TJH Cresendos Qulöra Qudden 3 kl.III202.5 poäng Nygård Ann
SE VCH Streamlight's Brave Emerald 2 kl.I154 poäng Nygård Ann
Kamrats Barbie-B 1 kl.I179.5 poäng Näslund Göran

2002-10-27 Strängnäs SBK
Hackihäls Ascot 2 kl.I154 poäng Hedberg Leif

2002-10-27 Nora SBK
Nigellamix Arabia 3 kl.I111 poäng Broström Hans
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 2 ekl242 poäng Dahlin Bo-Lennart

2002-10-27 Bro/Håbo SBK
Conover's Windstorm 1 kl.II187 poäng Lundgren Anna
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night Music 1 kl.I168.5 poäng Bergståhl Maria

2002-10-26 Bollebygd SBK
LPI Moorman's Krasse 1 kl.I173 poäng Claesson Marianne

2002-10-26 Valdemarsvik SBK
LPI Country Song's Rodeo Drive 1 kl.I194 poäng Lundholm Lars

2002-10-26 Kramfors SBK
HS 9973 Alice 3 kl.I132 poäng Nygård Ann

2002-10-26 Forshaga SBK
SE LCH Findus 0 ekl158.5 poäng Lundström Lars-Ivar

2002-10-20 Åstorp SBK
LPI Labruzz Silva Santana 1 kl.I186 poäng Therup Anders

2002-10-20 Umeå SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 3 kl.III221 poäng Karlsson König
SE VCH TJH Josefin 3 ekl221 poäng Holmlund Anne Marie

2002-10-20 Tjörn SBK
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 0 kl.II0 poäng Petersson Lennart

2002-10-20 Sthlm Sö SBK
Conover's Windstorm 1 kl.II169.5 poäng Bergståhl Maria
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 0 ekl188.5 poäng Moberg Ragnar

2002-10-20 Njudung SBK
Bellmaker's Credence 2 kl.III226.5 poäng Herdy Peter
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 3 kl.I120 poäng Herdy Peter

2002-10-20 Järfälla SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III247.5 poäng Lundgren Anna
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 2 kl.III246.5 poäng Lundgren Anna
SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night Music 2 kl.I142 poäng Detlefsen-Dahlström

2002-10-20 Halmstad SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.III257.5 poäng Falkström Gunilla

2002-10-20 Hallstahammar SBK
Nigellamix Azola 1 kl.I165.5 poäng Eriksson Kent

2002-10-19 Mjölby SBK
Askrikes Quick 3 kl.I130 poäng Berge Ingemar
Mandylike's Baron 3 kl.I124.5 poäng Berge Ingemar
SE VCH Trollmors Ambra 2 kl.I159 poäng Berge Ingemar

2002-10-13 Färgelanda SBK
Transångens Shine of The Star 1 kl.I181.5 poäng Larsson Christer

2002-10-13 Torsby SBK
SE LCH Findus 3 ekl204 poäng Claesson Gunnar

2002-10-13 Sala SBK
Emil 2 kl.I147.5 poäng Nyberg Maivor

2002-10-13 Ragunda SBK
LPI LPII Tonights Tjorven 0 kl.III156 poäng Holmberg Jan
LPII Gärdegårdens Metis-A 2 kl.I150 poäng Holmberg Jan

2002-10-13 Ljungby SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 3 kl.III209.5 poäng Rosander Erik
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 2 kl.II142.5 poäng Herdy Peter
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.I128 poäng Herdy Peter
LPI Grebulons Carisma 1 kl.I185 poäng Herdy Peter
Adore's Ian Mc Greg 3 ekl217.5 poäng Rosander Erik

2002-10-13 Boxholm SBK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I126 poäng Martens Lena
SE J(J)CH Firepoppy's First Flame 2 kl.I146.5 poäng Martens Lena

2002-10-12 V:a Medelpad SBK
Nigellamix Akim 2 kl.III246.5 poäng Söderberg Gina
LPI Viltvårdarns Briko 1 kl.I170 poäng Söderberg Gina

2002-10-12 Sunne SBK
SE LCH Findus 0 ekl189.5 poäng Larsson Kjell

2002-10-12 Motala SBK
Askrikes Quick 3 kl.I108 poäng Martens Lena

2002-10-12 Lerum SBK
Rainstone Gorgonzola 1 kl.I171.5 poäng Johansson Berit

2002-10-12 Karlskrona SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.II0 poäng Bark Ingemar

2002-10-12 Hammarö SBK
Fairchilds Zimba 1 kl.II162.5 poäng Backman Lena

2002-10-12 Forserum SBK
Bellmaker's Credence 0 kl.III173 poäng Karlsson Gun Britt-M

2002-10-12 Visättra STOKK/APOLLOGR
Amfibiens Jingle Bell 1 kl.I168 poäng Lundgren Anna

2002-10-12 Eskilstuna SÖKK/ELKK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 kl.III268.5 poäng Olsson Leif
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 2 kl.II148.5 poäng Eriksson Kent

2002-10-09 Haninge SBK
Guideline's Windbag 2 kl.III228.5 poäng Johansson Lennart
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.III268.5 poäng Johansson Lennart

2002-10-06 Mönsterås SBK
Bumpkin's Double Cream 1 kl.I162.5 poäng Boistrup Anders

2002-10-06 Sydöstra Skåne SBK
Like'ims Joyride 1 kl.II162 poäng Hanson Michael
Blue Scania Walter 0 kl.II69.5 poäng Hanson Michael

2002-10-06 Orust SBK
Iliadens Hypsipyle 1 kl.II160 poäng Linder Leif

2002-10-06 Ludvika SBK
Country Look's Dream All Night 0 kl.I0 poäng Bladh Birgitta

2002-10-06 Nässjö SBK
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 2 kl.I159.5 poäng Erlandsson Ebbe

2002-10-06 Östhammar SBK
Conover's Windstorm 2 kl.II146.5 poäng Ivarsson Tomas

2002-10-06 Åtvidaberg ÖKK/ÅHH
SE VCH Trollmors Ambra 2 kl.I140 poäng Lundholm Lars

2002-10-05 Smålandsstenar SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 2 kl.III235.5 poäng Rosander Erik

2002-10-05 Enköping SBK
SE VCH Briggle's Mad About You 1 kl.II168.5 poäng Valgeborg Gunnar
Boulders Henna 3 kl.I123 poäng Nyman Kjell
Nigellamix Azola 2 kl.I159.5 poäng Nyman Kjell

2002-10-05 Östersund SBK
LPI Viltvårdarns Briko 2 kl.I155.5 poäng Söderberg Gina

2002-10-05 Tranås SBK
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 1 kl.I169.5 poäng Rubin Ann

2002-10-05 Falun SBK
SE VCH Djurbergas Jum-Jum 1 kl.II167 poäng Fältman Charlie
TJH LPII Conover's Run For Life 1 kl.I163 poäng Fältman Charlie

2002-10-05 Gubbängen Sthlm SPK
LPI Viltvårdarns Bizzy 1 kl.I167 poäng Olsson Leif
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 2 ekl231.5 poäng Hjort Mikael

2002-09-29 Lindesberg SBK
Modus Vivendis Christopher Robin 3 kl.I123.5 poäng Eriksson Bernt

2002-09-29 Olofström SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.II131 poäng Lundin Carina
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.I112 poäng Johansson Lars
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.I152 poäng Johansson Lars

2002-09-29 Väsby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III254 poäng Andersson B-M

2002-09-29 Veberöd SBK
TJH Emma 2 kl.I140 poäng Wallin Birgitta

2002-09-29 N:a Gotland SBK
Pärlkustens Manda F 3 kl.II123.5 poäng Amelid Carina

2002-09-29 Brunflo SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 3 kl.II135 poäng Häggström Åsa
LPI Viltvårdarns Briko 2 kl.I148.5 poäng Häggström Åsa

2002-09-29 Botkyrka SBK
Guideline's Windbag 0 kl.III177.5 poäng Linder Owe

2002-09-29 Stureby STOKK/SLKK
SE VCH LPI Jaktlivet's Storm 0 kl.II84 poäng Stålkrantz Mikael

2002-09-28 Mark SBK
LPII Mandylike's Unstinted 1 kl.II179 poäng Dahlberg Göran

2002-09-28 Woxnadalen SBK
LPI Capandus Penny Lane 3 kl.II139 poäng Lundberg Lars-Åke
Brown and Blackstars Lord Windsor 3 kl.I127.5 poäng Lundberg Lars-Åke

2002-09-28 Laholm SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 2 kl.III241.5 poäng Svensson Sven-Olof
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 2 ekl228 poäng Hedenberg Birgitta

2002-09-28 Gävle SBK
TJH LPII Conover's Run For Life 1 kl.I173.5 poäng Skoog Lennart

2002-09-28 Sölvesborg SHU
LPI SE UCH Labruzz Pavarotti 2 kl.II143.5 poäng Brorsson Anders
LPII Tossop's Eavesdropper 1 kl.II161 poäng Brorsson Anders
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.II0 poäng Brorsson Anders
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.I137 poäng Ohlsson Olof

2002-09-26 Vällingby SBK
SE VCH SE JCH Searover Baltic Birdie 1 kl.I181.5 poäng Detlefsen-Dahlström

2002-09-25 V:a Medelpad SBK
Nigellamix Akim 2 kl.III250.5 poäng Olsson Håkan
TJH Tjotte's Spoiling The Party 1 kl.I161 poäng Olsson Håkan

2002-09-22 Strängnäs SBK
Boulders Henna 2 kl.I155.5 poäng Alfredsson Jan

2002-09-22 Danderyd/Täby SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 3 kl.III211 poäng Nordin Staffan

2002-09-22 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 kl.III219.5 poäng Lundgren Anna

2002-09-22 Lund SBK
Månstorps Trazan Danicus 2 kl.I149.5 poäng Thornqvist Siv
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 2 kl.I141 poäng Thornqvist Siv

2002-09-21 Vetlanda SBK
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 1 kl.I170 poäng Herdy Peter

2002-09-21 Oxelösund SBK
LPI Country Song's Rodeo Drive 2 kl.I156.5 poäng Pettersson Bengt

2002-09-21 Linvävartorp SÖKK/EHDK
SE VCH Nidaros Basilika 2 kl.I147 poäng Alfredsson Jan

2002-09-15 Ljusdal SBK
LPI Noble Mind's Pearl 3 kl.I135 poäng Larsson Anita

2002-09-15 Tingsryd SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.II108.5 poäng Nyström Thomas

2002-09-15 Sundsvall SBK
TJH Cresendos Qulöra Qudden 0 kl.III188.5 poäng Andersson John-Åke

2002-09-15 Karlshamn SBK
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 2 kl.I155 poäng Johnsson Marianne

2002-09-15 Göteborg SBK
LPII Mandylike's Unstinted 1 kl.II162 poäng Ek Björn
Pinwinnie 3 kl.I100 poäng Ek Björn
Mandylike's Angelic 2 kl.I149 poäng Ek Björn

2002-09-15 Eskilstuna SBK
Modus Vivendis Christopher Robin 1 kl.I167 poäng Rytterström Elisabet

2002-09-15 Burlöv SBK
Like'ims Joyride 3 kl.II130 poäng Hansson Leif
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 kl.I129 poäng Nordström Åke
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 3 kl.I114 poäng Björkqvist Cronje
Flaxarnas Meryl Streep 1 kl.I169.5 poäng Nordström Åke

2002-09-15 Skogås STOKK/SLKK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 3 kl.I125 poäng Olsson Leif
LPI Viltvårdarns Bizzy 1 kl.I182 poäng Olsson Leif

2002-09-14 Mullsjö SBK
SE VCH TJH LPI Diver's Coral Bay 1 kl.I160 poäng Brinning Karlsson An

2002-09-14 Avesta SBK
Country Look's Dream All Night 0 kl.I0 poäng Larsson Toni

2002-09-14 Eskilstuna SÖKK/ELKK FM
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 kl.III255 poäng Hedberg Leif

2002-09-14 Eskilstuna SÖKK/ELKK EM
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 kl.III279 poäng Johansson Björn

2002-09-08 Nybro SBK
Tranåsens Lovely Black 0 kl.I89 poäng Lindholm Lars

2002-09-08 Sofiero SKK/SYSKK
Månstorps Trazan Danicus 2 kl.I153 poäng Mortenssen Per
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 kl.I180 poäng Mortenssen Per
SE VCH TJH LPI Diver's Coral Bay 1 kl.I167.5 poäng Mortenssen Per

2002-09-07 Munkfors SBK
SE LCH Findus 0 ekl190.5 poäng Lundgren Kjell

2002-09-07 Nordmaling SBK
Macita's Corixa Fly 2 kl.I141.5 poäng Jonsson Allan

2002-09-01 Hemsjö SSRK
LPII Mandylike's Unstinted 2 kl.II155 poäng Merenius Johnny
Mandylike's Angelic 3 kl.I117.5 poäng Merenius Johnny

2002-09-01 Tollarp SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.II128.5 poäng Ljung Lars-Åke
TJH Ambra 1 kl.I183 poäng Olsson Jan Erik
LPI Labruzz Silva Santana 1 kl.I174 poäng Olsson Jan Erik

2002-09-01 Råhagen SBK
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane 3 kl.I123 poäng Mellqvist Stig

2002-09-01 Ljungby SBK
Kapris 1 kl.I160 poäng Sandström Bo

2002-09-01 Öland SKK/SMÖKK
Flaxarnas Meryl Streep 2 kl.I147 poäng Von Krusenstjerna U
SE U(U)CH LPI Labruzz Perfect Partner 1 kl.I162.5 poäng Von Krusenstjerna U

2002-08-31 Visby SBK
Pärlkustens Manda F 3 kl.II122 poäng Karlström Tommy

2002-08-31 Lerum SBK/AFBD VA LO
SE BCH Mandylike's Xcitant 1 kl.I175 poäng Andersson Patrik

2002-08-31 Föllinge/Krokom SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 2 kl.II140 poäng Häggström Åsa

2002-08-31 Oskarström SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 2 kl.III237.5 poäng Johansson Ingvar
Lapwing's Belle Boyd 2 kl.I158 poäng Andersson Yvonne

2002-08-31 Järvsö SBK
Ladie Princess Gemini Boy 3 kl.I138.5 poäng Fridh Ingemar

2002-08-31 Eksjö SBK
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I0 poäng Erlandsson Ebbe

2002-08-31 Gubbängen SPK
Amfibiens Jingle Bell 1 kl.I178 poäng Nordlander Lennart

2002-08-30 Enköping SBK
Odåga's Denja 3 kl.I104 poäng Valgeborg Gunnar

2002-08-25 Åre SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 3 kl.II131 poäng Olovsson Irén

2002-08-25 Malå SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 1 kl.I190 poäng Wahlström Hans-Göran

2002-08-25 Bollnäs SBK
LPI Capandus Penny Lane 2 kl.II140 poäng Norrman Roland

2002-08-24 Malå SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 1 kl.I184 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2002-08-24 Frövi SBK
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 1 ekl291.5 poäng Ålander Lennart

2002-08-23 Skara SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 kl.I136 poäng Hall Bengt-Evert

2002-08-21 Väsby SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 1 kl.II179.5 poäng Sjöblom Annika
SE BCH Mandylike's Tinsel 0 ekl148 poäng Lundgren Anna

2002-08-18 Storuman SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 1 kl.I179 poäng Sundberg Britt

2002-08-18 Saxnäs SBK
O'Sofinas Chocolate Candy 3 kl.II136 poäng Larsson Solbritt

2002-08-18 Norrköping SKK/ÖKK
Lidmarken's Chianti 0 kl.I79 poäng Lundström Lars-Ivar

2002-08-17 Västerås SBK
SE LCH Searover Manpower 1 kl.II191 poäng Eriksson Kent

2002-08-17 Märsta/Sigtuna SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.II169 poäng Swedenborg Ebba

2002-08-17 Hedemora/Säter SBK
Country Look's Dream All Night 3 kl.I126 poäng Lindfors Kurt

2002-08-16 Kiruna SBK
SE VCH Macita's Elvis Costello 3 kl.I131.5 poäng Forsström Kurt
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 0 ekl182 poäng Forsström Karin

2002-08-11 Torsås SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 1 kl.I162.5 poäng Ståhl Roth Gunborg

2002-08-11 Sthlm Sö SBK
LPII Quinline's Divine 1 kl.II165 poäng Collin Yngve
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 3 ekl215.5 poäng Collin Yngve

2002-08-11 Hörby SBK
Flaxarnas Meryl Streep 2 kl.I149.5 poäng Röjelid Ingrid
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 kl.I172 poäng Röjelid Ingrid

2002-08-11 Gagnef/Floda SBK
Country Look's Dream All Night 2 kl.I156 poäng Gunnarsson Sonny

2002-08-11 Finspång SBK
Mandylike's Baron 3 kl.I122 poäng Sääf Maria

2002-08-11 Ronneby SKK/BLKK
SE VCH TJH LPI Diver's Coral Bay 1 kl.I163 poäng Lindfalk Ingrid

2002-08-10 Söderköping SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 1 kl.I179.5 poäng Petersson Johan

2002-08-10 Malung SBK
Lidmarken's Matisse 3 kl.I128 poäng Gustafsson Anita

2002-08-10 Landskrona SBK/AFB SLO
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 kl.I164 poäng Frid Crispin
LPI Labruzz Silva Santana 1 kl.I161 poäng Frid Crispin

2002-08-10 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III253.5 poäng Bodin Birgitta
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 kl.II159.5 poäng Thorman Staffan
Boulders Henna 3 kl.I131.5 poäng Thorman Staffan
LPII Classical Lakritsriska 1 kl.I160.5 poäng Thorman Staffan

2002-08-09 Sundsvall SBK
LPII Gärdegårdens Metis-A 3 kl.I133 poäng Nygård Ann

2002-08-09 Malmen SBK
TJH Feel The Force Dacke 0 kl.II97.5 poäng Andersson Börje
SE VCH Nice Ninas Doris 3 kl.I126 poäng Andersson Börje

2002-08-02 Skurup SBK
Like'ims Joyride 2 kl.II145 poäng Persson Stig
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 kl.I155.5 poäng Cronhamn Eva-Lena
LPI Robocop's Louisiana 1 kl.I173 poäng Cronhamn Eva-Lena

2002-08-02 Piteå SBK
SE VCH Briggle's Solitaire 2 kl.I156.5 poäng Kratz Åke

2002-08-02 Kristianstad SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.II158 poäng Nilsson Ingvar
LPI Mandylike's Tender 2 kl.II152 poäng Nilsson Ingvar
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.I119 poäng Nilsson Ingvar
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.I144.5 poäng Hansson Michael

2002-07-31 Brunflo SBK
LPI Viltvårdarns Briko 1 kl.I167 poäng

2002-07-28 Tingsryd SBK
Guamikeni's Victoria Benedictsson 3 kl.I131 poäng Sandström Anette
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 2 kl.I156 poäng Sandström Anette
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 1 kl.I161 poäng Sandström Anette

2002-07-26 Råådalen SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III246 poäng Prahl Leif
Nice Ninas Alizon 0 kl.I71 poäng Jonsson Kurt

2002-07-26 Kil SBK
SE LCH Findus 1 kl.III261 poäng Kristoffersson Ylwa

2002-07-21 Särna/Idre SBK
LPI Capandus Penny Lane 3 kl.II129.5 poäng Gudmunds Laila
Lidmarken's Matisse 3 kl.I129 poäng Gudmunds Laila

2002-07-20 Öland SBK
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 2 kl.I147.5 poäng Von Krusenstjerna U

2002-07-20 Åtvidaberg ÖKK/ÅHH
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I125 poäng Nilsson Berth

2002-07-19 Tollarp SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 1 kl.II172.5 poäng Johansson Lars
TJH Atos 2 kl.I141 poäng Ekberg Stig

2002-07-18 Öland SBK
O'Sofinas Chocolate Candy 2 kl.II144 poäng Johansson Hans
Airotkivs Rhythm of The Dance 1 kl.II160.5 poäng Johansson Hans

2002-07-18 Waxholm SBK
LPII Classical Lakritsriska 2 kl.I154.5 poäng Nordin Staffan

2002-07-18 Nedansiljan SBK
SE VCH Tofsvipans Freja 1 kl.II164.5 poäng Fors Gunnar

2002-07-17 Vilhelmina SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 1 kl.I160 poäng Burström Ove

2002-07-17 Waxholm SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.II147.5 poäng Karlsson Bengt

2002-07-16 Kramfors SBK
SE VCH Briggle's Mad About You 3 kl.II102.5 poäng Jonsson Allan

2002-07-13 Halmstad SBK
Kapris 2 kl.I159 poäng Andersson Yvonne
LPI Grebulons Carisma 2 kl.I145 poäng Mattsson Lena
Iliadens Hypsipyle 1 kl.I172 poäng Mattsson Lena
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl295.5 poäng Brorsson Kenneth

2002-07-12 Vadstena SBK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I113 poäng Martens Lena

2002-07-12 S:a Gotland SBK
SE JCH Mandylike's Regardful Angel 2 kl.II153.5 poäng Amelid Carina
Pärlkustens Manda F 2 kl.II145.5 poäng Amelid Carina
Heavy Loader's Birds in Focus 1 kl.I168 poäng Appelqvist A-M

2002-07-12 Mora SBK
Country Look's Dream All Night 3 kl.I106.5 poäng Gudmunds Laila

2002-07-11 Möklinta WKK/MÖKK
LPII Quinline's Divine 1 kl.II180 poäng Olsson Leif

2002-07-10 Östersund SBK
LPI Viltvårdarns Briko 3 kl.I133 poäng Olander Pecka

2002-07-10 Åhus SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.II159 poäng Nilsson Leif

2002-07-10 Säffle SBK
SE LCH Findus 2 kl.III230.5 poäng Nordström Sven-Inge

2002-07-10 Smålandsstenar SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 kl.II160.5 poäng Petersson Jonny
Tranåsens Give Me A Kiss 0 kl.I65 poäng Petersson Jonny

2002-07-10 Oxie SBK
Blue Scania Walter 0 kl.II0 poäng Hansson Leif
Flaxarnas Meryl Streep 2 kl.I152 poäng Pettersson Kathe
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 kl.I147.5 poäng Johansson Hans
LPI Robocop's Louisiana 1 kl.I177.5 poäng Johansson Hans

2002-07-10 Oskarshamn SBK
Bumpkin's Double Cream 2 kl.I148 poäng Petersson Gunnar

2002-07-10 Emmaboda SBK
Rondeus First Fantom 3 kl.II119 poäng Karlsson Valdemar
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 3 kl.I115 poäng Karlsson Valdemar

2002-07-07 Bjuv SBK
LPI Labruzz Silva Santana 2 kl.I154 poäng Johansson Kenneth

2002-07-06 Varberg SBK
SE VCH Robocop's Code of Law 3 kl.II133.5 poäng Gustafsson Inger
Mandylike's Angelic 3 kl.I130 poäng Falkström Gunilla
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 2 kl.I155 poäng Falkström Gunilla
Mandylike's Upright 2 kl.I149 poäng Falkström Gunilla
SE SPCH LPII Minnows Porslin 2 kl.I143.5 poäng Falkström Gunilla
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 2 kl.I140 poäng Andersson Alf
Lassagårdens Hurricane 1 kl.I181 poäng Andersson Alf
SE VCH Robocop's Texas 0 kl.I0 poäng Andersson Alf
LPII Lassagårdens Geisha 0 ekl149 poäng Henningsson Lasse

2002-07-06 Lindesberg SBK
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 1 ekl259.5 poäng Boström Hans

2002-07-06 Bjuv SBK
LPI Like'ims Pandora 0 kl.III143.5 poäng Prahl Leif
Like'ims Tiffany 3 kl.II131.5 poäng Johansson Kenneth
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 kl.I126.5 poäng Bengtsson Sten
LPI Labruzz Silva Santana 2 kl.I158.5 poäng Bengtsson Sten

2002-07-06 Ivön Fjälkinge SBC
TJH Atos 2 kl.I143.5 poäng Ekberg Stig
TJH Ambra 1 kl.I180.5 poäng Ekberg Stig

2002-07-05 Uddevalla SBK
Rockdove's B Black Purdey 1 kl.III256 poäng Bucklin Lars

2002-07-05 Njurunda SBK
LPI Guamikeni's Silverpil 1 kl.I167.5 poäng Andersson John-Åke

2002-07-05 Lindesberg SBK
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 1 kl.III295.5 poäng Ålander Lennart

2002-07-05 Laxå SBK
SE VCH Imp's Pay The Bill 3 kl.I116 poäng Österlund Hans

2002-07-04 Strömsund SBK
LPI Viltvårdarns Briko 2 kl.I140 poäng Häggström Åsa

2002-07-03 Färgelanda SBK
SE VCH Robocop's Texas 3 kl.I119.5 poäng Svensson Bo-Göran
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 2 kl.I149.5 poäng Svensson Bo-Göran

2002-06-30 Ragunda SBK
SE VCH LPI Colas Edla 1 kl.I172.5 poäng Holmberg Jan

2002-06-29 Värnamo SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl259 poäng Herdy Peter

2002-06-29 Mjölby SBK
LPI Amadeus 3 kl.II134.5 poäng Berge Ingemar
Askrikes Seabear 3 kl.I129 poäng Berge Ingemar
Askrikes Quick 3 kl.I124 poäng Berge Ingemar
Mandylike's Baron 2 kl.I154 poäng Berge Ingemar
SE VCH Trollmors Ambra 2 kl.I146 poäng Berge Ingemar

2002-06-28 Värnamo SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 3 ekl198.5 poäng Herdy Peter

2002-06-28 Olandstrakten SBK
TJH Smart Fellow's Stepping Stones 2 kl.I149 poäng Nyman Kjell

2002-06-28 Alingsås SBK
Rockdove's B Black Purdey 2 kl.III249 poäng Merenius Johnny
SE VCH LPI Waterlover Belinda 2 kl.II147.5 poäng Fries Gunilla
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 3 kl.I135 poäng Johansson Berit

2002-06-28 Avesta SBK
SE VCH Djurbergas Jum-Jum 2 kl.II158 poäng Brusling Birgitta
SE VCH Tofsvipans Freja 2 kl.II155 poäng Brusling Birgitta

2002-06-26 Uppsala SBK
Country Song's Globe Trotter 3 kl.I120.5 poäng Liljeqvist Ch
Boulders Henna 2 kl.I143 poäng Liljeqvist Ch
SE BCH Mandylike's Tinsel 2 ekl236.5 poäng Fredriksson Mette

2002-06-21 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI Mandylike's Visionary 2 kl.II156 poäng Mellqvist Stig
Mandylike's Angelic 2 kl.I152 poäng Mellqvist Stig

2002-06-19 Sundsvall SBK
SE VCH Streamlight's Brave Emerald 3 kl.I132 poäng Olsson Håkan

2002-06-19 Strängnäs SÖKK/SLKK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 kl.II188.5 poäng Hedberg Leif
SE VCH Nidaros Basilika 2 kl.I157 poäng Johansson Björn

2002-06-18 Härnösand SBK
SE VCH LPI Colas Edla 1 kl.I165.5 poäng Åsander Lars-Ove

2002-06-17 Timrå SBK
SE VCH LPI Colas Edla 3 kl.I135 poäng Olsson Håkan
LPI Guamikeni's Silverpil 2 kl.I145 poäng Olsson Håkan

2002-06-16 Eskilstuna SÖKK/EDHK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 2 kl.II156 poäng Johnsson Jonny
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 kl.II186.5 poäng Johnsson Jonny

2002-06-16 Hjo SBK
Askrikes Seawind 0 kl.I0 poäng Hill Uno

2002-06-15 Sunne SBK
SE LCH Findus 2 kl.III234 poäng Lundgren Kjell

2002-06-15 Kalmar SBK
Airotkivs Rhythm of The Dance 3 kl.II116.5 poäng Von Krusenstjerna U

2002-06-15 Borås SBK
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 3 kl.I119 poäng Andersson Conny
SE VCH Robocop's Texas 1 kl.I164 poäng Andersson Conny

2002-06-14 Herrljunga SBK
Nigellamix Axelon 1 kl.I186 poäng Alaby Kjell-Arne

2002-06-14 Göteborg SBK
Pinwinnie 0 kl.I91 poäng

2002-06-13 Rödeby SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.I147 poäng Johnsson Marianne

2002-06-12 Växjö SBK
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.I139 poäng Engström Ingemar

2002-06-12 Strängnäs SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 kl.II166 poäng Johansson Björn

2002-06-12 Danderyd/Täby SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 3 kl.III205.5 poäng Karlsson Bengt
LPII Classical Lakritsriska 2 kl.I156 poäng Detlefsen-Dahlström

2002-06-12 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 1 kl.II160 poäng Karlsson Lars-Gunnar
SE VCH Nidaros Basilika 2 kl.I141 poäng Karlsson Lars-Gunnar
LPI Agapanthus Shabby Chic 3 ekl194.5 poäng Karlsson Lars-Gunnar

2002-06-11 Hofors SBK
SE VCH Tofsvipans Freja 3 kl.II117 poäng Bagge Åsa
Country Look's Dream All Night 0 kl.I0 poäng Ek Bo

2002-06-09 Botkyrka SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.II177 poäng Ericsson Anne

2002-06-09 Stureby STOKK/SLKK
LPII Quinline's Divine 2 kl.II152 poäng Collin Yngve
SE VCH LPI Jaktlivet's Storm 1 Hp kl.I160.5 poäng Svahn Inga-Lill

2002-06-09 Hässleholm SHU
LPI Labruzz Silva Santana 3 kl.I137 poäng Krüger Carola
LPI LPII Drumburns Bonelli 1 kl.I161 poäng Krüger Carola

2002-06-08 Östersund SBK
LPI Viltvårdarns Briko 2 kl.I147.5 poäng Olander Per-Erik

2002-06-07 Lomma SBK
TJH Labrador Vom Bedhard Eiko 0 kl.I0 poäng Andersson Per-Olof

2002-06-05 Solna/Sundbyber SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.II148 poäng Nordin Staffan

2002-06-02 Stenungsund SBK
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 3 kl.II113.5 poäng Hyrén Bertil

2002-06-02 Bro/Håbo SBK
Mandylike's Artful 0 kl.I79 poäng Bergståhl Maria

2002-06-02 Göinge/Broby SBK
Minnows Villeroy 3 kl.I130 poäng Eriksson Lennart

2002-06-02 Gagnef/Floda SBK
Country Look's Dream All Night 2 kl.I158.5 poäng Fors Gunnar
LPI Capandus Penny Lane 1 kl.I167 poäng Fors Gunnar

2002-06-01 Sommenbygden SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I118 poäng Ericson Hans

2002-06-01 Ale SBK
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 2 kl.II151 poäng Brocker Björn

2002-06-01 Karlshamn SHU
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.I130 poäng

2002-05-31 Askersund SBK
SE VCH Imp's Pay The Bill 2 kl.I142.5 poäng Samuelsson Sven

2002-05-31 Norrköping SBK
Odåga's Dolli 0 kl.I93.5 poäng Ryttse Katinka

2002-05-31 Malmö SBK
Cindys Pion 3 kl.II100.5 poäng Nilsson Leif
Yerbas Fabian 0 kl.I88 poäng Andersson Maria

2002-05-30 Vänersborg SBK
Rainstone Broccoli 1 kl.I171.5 poäng Fransson Claes-Göran

2002-05-28 Österåker SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 0 kl.III154.5 poäng Detlefsen-Dahlström

2002-05-26 Storuman SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 3 kl.I123 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2002-05-26 Sölvesborg SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.II132 poäng Lindfalk Ingrid
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.I150 poäng Lindfalk Ingrid

2002-05-26 Strängnäs SBK
Hackihäls Ascot 3 kl.I121 poäng Hedberg Leif

2002-05-26 Laxå SBK
SE VCH Imp's Pay The Bill 1 kl.I160 poäng Andrén Ulf

2002-05-25 Råådalen SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III238.5 poäng Sjöstrand Yvonne

2002-05-25 Oxelösund SBK
Runtunas Julius 3 kl.III206.5 poäng Hansson Ola

2002-05-25 Kungälv SBK
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 3 kl.II132 poäng Lövenius Rune

2002-05-25 Söderköping SBK
Odåga's Dolli 3 kl.I129 poäng Hellstrand Chris

2002-05-25 Nynäshamn SSRK/NSDTRKL
LPII Quinline's Divine 1 kl.II183.5 poäng Nordlander Lennart

2002-05-24 Järvsö SBK
Ladie Princess Gemini Boy 1 kl.I166 poäng Larsson Anita

2002-05-24 Sandviken SBK
Kullens Cilla 0 kl.III174.5 poäng Lundmark Göran

2002-05-24 Kristianstad SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.II124 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Twinlab's Columbus 2 kl.II144 poäng Svensson Anna-Kersti
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.I139 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.I148 poäng Svensson Anna-Kersti
Kullens Cesar 2 kl.I140 poäng Svensson Anna-Kersti

2002-05-24 Jönköping SBK
LPI Mandylike's Velvety 2 kl.II148.5 poäng Axell Ulf
LPII Skärvenäset's Hilding 1 kl.I174 poäng Axell Ulf

2002-05-24 Frövi SBK
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 2 kl.III231.5 poäng Almquist Sture
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 1 kl.I181 poäng Almquist Sture

2002-05-23 Sthlmsavd SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.II142 poäng Ek Lennart

2002-05-23 Ronneby SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.I150 poäng Sjösten Inki

2002-05-23 Ludvika SBK
SE VCH Djurbergas Jum-Jum 1 kl.I174 poäng Andersson Sven

2002-05-22 V:a Medelpad SBK
Cresendos Qusin Qurt 2 kl.II151 poäng Andersson John-Åke
Nigellamix Akim 1 kl.II173 poäng Andersson John-Åke

2002-05-22 Märsta/Sigtuna SBK
TJH HS 10265 Blossi 3 kl.I119 poäng Jansson Eva

2002-05-20 S:a Gotland SBK
SE JCH Mandylike's Regardful Angel 2 kl.II155 poäng Amelid Carina

2002-05-20 Nässjö SBK
Spårlinas Swinging Music 3 kl.I126 poäng Gustafsson Mikael

2002-05-20 Ängelholm SBK
LPI Brantastigs Jasmin 2 kl.I157 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Ugerups Moa 1 kl.I162 poäng Sjöstrand Yvonne

2002-05-20 Linköping SBK
Mandylike's Baron 3 kl.I113 poäng Berge Ingemar

2002-05-20 Habo SBK
LPII Skärvenäset's Hilding 2 kl.I154 poäng Hill Uno

2002-05-19 Askersund SBK/AFC ÖREB LO
SE VCH Imp's Pay The Bill 2 kl.I146 poäng Lööv Mats

2002-05-19 Svedala SBK
Like'ims Joyride 1 kl.I165 poäng Johansson Hans
LPI Robocop's Louisiana 1 kl.I163.5 poäng Johansson Hans
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 0 kl.I54 poäng Johansson Hans

2002-05-19 Mullsjö SBK
LPII Skärvenäset's Hilding 3 kl.I127.5 poäng Hill Uno

2002-05-18 Danderyd/Täby SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.II167 poäng Nyberg Jan-Ola

2002-05-18 Matfors SBK
LPI Guamikeni's Silverpil 2 kl.I145 poäng Nygård Ann

2002-05-18 Arboga SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 0 ekl189.5 poäng Andersson Bo

2002-05-17 Höganäs SBK
LPI Matsers Birdie 3 kl.III217 poäng Sjöstrand Yvonne

2002-05-17 Kungsbacka SBK
DatsrÚges Cherimoya 3 kl.I126 poäng Gustavsson Willy

2002-05-12 Åseda/Lenhovda SBK
Bylabbens Eskil 3 kl.I104 poäng Bäckman Sonny

2002-05-12 Olofström SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.II142 poäng Lindfalk Ingrid
Lillienbergs Isak 3 kl.I133 poäng Thorell Per-Arne
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.I158 poäng Thorell Per-Arne
Kullens Cesar 2 kl.I142 poäng Thorell Per-Arne
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.I140 poäng Thorell Per-Arne

2002-05-12 Munkfors SBK
SE LCH Findus 2 kl.III228.5 poäng Östlund Bo
LPI Qat's Astarte 3 kl.I137.5 poäng Östlund Bo

2002-05-11 Laholm SBK
LPI Ugerups Moa 1 kl.I163.5 poäng Hedenberg Birgitta

2002-05-11 Kalix SBK
Transångens Royal Sweet Cream 3 kl.I130 poäng Forsström Kurt
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 3 ekl200.5 poäng Forsström Kurt

2002-05-11 Balsta SÖKK/ELKK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 2 kl.II159.5 poäng Hedberg Leif

2002-05-10 Värnamo SBK
Mandylike's Yearning 1 kl.II180.5 poäng Rosander Erik

2002-05-10 Kumla SBK
Stargames Lightning 1 kl.I165 poäng Sääf Rolf

2002-05-10 Karlsborg SBK
DatsrÚges Space Storm 1 kl.I163 poäng Thorén Mari-Anne

2002-05-09 Hörby SBK
TJH Labrador Vom Bedhard Eiko 0 kl.I0 poäng Jönlid Anders

2002-05-09 Haninge SBK
Mandylike's Adventurer 0 kl.I0 poäng Johansson Lennart
SE LCH SE BCH Mandylike's Incredible Ixie 3 ekl217.5 poäng Norman Leif

2002-05-09 Alingsås SBK
Gentle Gilbert's Aussie Wombat 0 kl.III168 poäng Johnson Bernt

2002-05-05 Eskilstuna SÖKK/EHDK
Borax Bagpiper 3 kl.I134 poäng Heikkilä Viljo
Coolway's Life Is A Roller-Coaster 0 kl.I88 poäng Heikkilä Viljo

2002-05-05 Värmdö SBK
TJH Annual's Story Teller 1 kl.II164.5 poäng Lindberg Ninni

2002-05-05 Angered SBK
Highstones Alexia Princess 3 kl.I112 poäng Johansson Berit

2002-05-05 Svalöv SBK
LPI LPII Drumburns Bonelli 2 kl.I143 poäng Johansson Kenneth

2002-05-05 Mälarö SBK
Runtunas Julius 2 kl.III246 poäng Landfors Olov

2002-05-05 Göteborg SBK
Lassagårdens Hurricane 1 kl.I181 poäng Gustavsson Willy

2002-05-04 Tranås SBK
LPI Amadeus 2 kl.II146 poäng Erlandsson Ebbe
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I0 poäng Erlandsson Ebbe

2002-05-04 Oskarshamn SBK
LPI Akita 0 ekl136.5 poäng Petersson Gunnar

2002-05-04 Mälarö SBK
Runtunas Julius 0 kl.III185 poäng Axell Sylvia

2002-05-04 Ljungby SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.II142 poäng Hjelm Magnus
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 1 kl.I160 poäng Hjelm Magnus

2002-05-03 Töreboda SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 1 kl.I168.5 poäng Hellberg Per-Arne

2002-05-02 Nacka SBK
Runtunas Julius 2 kl.III232 poäng Detlefsen-Dahlström

2002-05-01 Smålandsstenar SBK
SE VCH LPI Waterlover Belinda 2 kl.II144.5 poäng Petersson Jonny

2002-05-01 Nynäshamn SBK
Runtunas Julius 2 kl.III226.5 poäng Pettersson Bengt

2002-05-01 Enköping SBK
Heavy Loader's Birds in Focus 1 kl.I164 poäng Nyman Kjell

2002-05-01 Njudung SBK
SE VCH LPI Sissi-Select 2 kl.II142 poäng Erlandsson Ebbe

2002-05-01 Höör SBK
TJH Alliz 1 kl.II165 poäng Weiffert Rolf
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.I134 poäng Altenmark Sven

2002-05-01 Helsingborg SBK
LPI Brantastigs Jasmin 1 kl.I181 poäng Bengtsson Sten

2002-04-28 Stureby STOKK/SLKK
SE VCH LPI Jaktlivet's Storm 2 kl.I143.5 poäng Lindberg Ninni

2002-04-27 Skogås STOKK/SLKK
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 3 kl.I120.5 poäng Olsson Leif

2002-04-21 Ronneby SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.I123 poäng Brorsson Anders
Nelly 2 kl.I148.5 poäng Brorsson Anders

2002-04-21 Flen SBK
SE LCH Searover Manpower 1 kl.I185.5 poäng Hamnevik Maria

2002-04-21 Burlöv SBK
LPI Ugerups Moa 1 kl.I180 poäng Pettersson Kathe

2002-04-20 Kalix SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 3 ekl218 poäng Norén Thorbjörn

2002-04-20 Falkenberg SBK
Lassagårdens Hurricane 1 kl.I174 poäng Gustafsson Inger

2002-04-20 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 1 kl.I162.5 poäng Heikkilä Viljo

2002-04-14 Piteå SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 0 ekl180 poäng Olovsson Eva

2002-04-14 Uppsala SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 1 kl.III263 poäng Svedin Inger
Boulders Henna 2 kl.I143 poäng Gustafson Ann-Marie
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 kl.I175 poäng Gustafson Ann-Marie

2002-04-14 Stenungsund SBK
LPII Minnows Siri 1 kl.II169.5 poäng Andersson Klas-Göran

2002-04-13 Strömstad SBK
Peg 3 kl.I121 poäng Brocker Björn

2002-04-13 Motala SBK
Askrikes Quest 3 kl.I130 poäng Lundholm Lars

2002-04-13 Matfors SBK
LPI Guamikeni's Silverpil 3 kl.I121.5 poäng Andersson John-Åke
SE VCH LPI Colas Edla 0 kl.I0 poäng Andersson John-Åke

2002-04-07 Boxholm SBK
Xls Tjorven 1 kl.I165.5 poäng Nilsson Berth

2002-04-07 Örebro SBK
Stargames Lightning 2 kl.I144 poäng Eriksson Bernt

2002-04-07 Knivsta SBK
Nigellamix Azola 2 kl.I152 poäng Sandberg Loring

2002-04-07 Skanör/Falsterb SBK
Blue Scania Walter 0 kl.II83.5 poäng Andersson Per-Olof

2002-04-06 Örnsköldsvik SBK
SE VCH LPI Colas Edla 3 kl.I115.5 poäng Alaby Kjell-Arne

2002-04-06 Växjö SBK
SE VCH LPI Sissi-Select 2 kl.II141.5 poäng Melin John
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.I141 poäng Melin John
Kamrats Grandios 1 kl.I171.5 poäng Melin John
Tossop's Cakewalk 1 kl.I165 poäng Melin John

2002-04-06 Märsta/Sigtuna SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III233.5 poäng Persson Lars

2002-04-06 Forshaga SBK
SE LCH Findus 2 kl.III225 poäng Engström Tommy

2002-04-01 Norrköping SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 1 kl.I175 poäng Eriksson Mikael

2002-04-01 Emmaboda SBK
Nelly 3 kl.I120.5 poäng Ottosson May
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.I155.5 poäng Ottosson May

2002-03-31 Kungsör SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 kl.I181.5 poäng Nilsson Kerstin

2002-03-31 Uddevalla SSRK
SE VCH Robocop's Charming Nala 3 kl.III207 poäng Bucklin Lars
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 3 kl.I134 poäng Bucklin Lars

2002-03-29 Skara SBK
SE VCH Nigellamix Akira 3 kl.II126.5 poäng Hellberg Per-Arne
LPI LPII DatsrÚges Madras 3 kl.I106 poäng Hellberg Per-Arne

2002-03-24 Brunflo SBK
SE VCH LPI Colas Edla 1 kl.I177.5 poäng Söderberg Gina

2002-03-24 Vadstena SBK
LPI Amadeus 2 kl.II145.5 poäng Klasson Göran
Askrikes Quest 3 kl.I139 poäng Klasson Göran
Askrikes Queenie 2 kl.I149.5 poäng Klasson Göran

2002-03-24 Sthlm Sö SBK
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 1 kl.II163.5 poäng Stålkrantz Mikael
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 0 ekl189.5 poäng Stålkrantz Mikael

2002-03-23 Kungsbacka SBK
LPII Mandylike's Unstinted 2 kl.II155.5 poäng Lindqvist Göran

2002-03-23 Eskilstuna SBK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 1 kl.I172 poäng Larsson Kjell

2002-03-23 Borås SBK
SE VCH Nigellamix Akira 3 kl.II118 poäng Claesson Åke

2002-03-22 Kungälv SBK
LPII Minnows Siri 3 kl.II129.5 poäng Lövenius Rune
Rodarbal Skorpans Arrow 2 kl.I157 poäng Lövenius Rune

2002-03-17 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 2 kl.II158.5 poäng Lindquist Dan
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 0 ekl189 poäng Larsson Jens

2002-03-17 Linköping SBK
Askrikes Quest 1 kl.I162.5 poäng Rönnlund Susanne

2002-03-17 Hässleholm SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.I153 poäng Sjöstrand Yvonne
Kullens Cesar 2 kl.I150 poäng Sjöstrand Yvonne

2002-03-17 Södertälje STOKK/APOLLOGR
Runtunas Julius 0 kl.III0 poäng Lundgren Anna

2002-03-16 Halmstad SBK
LPI Matsers Birdie 2 kl.III252.5 poäng Hedenberg Birgitta
Like'ims Tiffany 1 kl.I179.5 poäng Andersson Yvonne

2002-03-16 Österåker SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 3 kl.II125 poäng Axell Sylvia
Goody-Goody's Lady Pretty 0 kl.I94.5 poäng Karlsson Bengt

2002-03-16 Tomten SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 1 kl.I164 poäng Brinning Karlsson An

2002-03-16 Hammarö SBK
SE LCH Findus 1 kl.II164.5 poäng Larsson Kjell

2002-03-13 V:a Medelpad SBK
Nigellamix Akim 2 kl.II152 poäng Olander Per-Erik

2002-03-10 Tierp SBK
Nigellamix Azola 2 kl.I147.5 poäng Iversen Kristina

2002-03-10 Mjölby SBK
LPI Amadeus 1 kl.II166.5 poäng Berge Ingemar
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I134.5 poäng Berge Ingemar

2002-03-03 Veberöd SBK
LPI LPII Tjorm 0 kl.III168 poäng Rydén Ruby
TJH Alliz 0 kl.II98.5 poäng Hansson Leif
Blue Scania Walter 0 kl.I0 poäng Nilsson Leif

2002-03-03 Nacka SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 1 kl.II178.5 poäng Linnerborg Camilla

2002-03-03 Riddersberg SMÖKK/HHK
LPI LPII Bjevas Hugo 3 kl.III211.5 poäng Karlsson Gun Britt-M
LPI Mandylike's Velvety 1 kl.II169 poäng Karlsson Åke
Mandylike's Xplosion 2 kl.I144 poäng Karlsson Gun Britt-M

2002-02-24 Väsby SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 2 kl.III238.5 poäng Sjöblom Annika
Runtunas Julius 0 kl.III0 poäng Sjöblom Annika
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 1 kl.II162 poäng Gerdt Sten

2002-02-24 Matfors SBK
Highjump's Bowl of Berries 0 kl.III0 poäng Olsson Håkan

2002-02-23 Matfors SBK
Highjump's Bowl of Berries 0 kl.III157.5 poäng Olsson Håkan

2002-02-23 Laxå SBK
Stargames Lightning 3 kl.I137.5 poäng Broström Hans

2002-02-17 Orust SBK
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 2 kl.I140.5 poäng Linder Leif

2002-02-17 Mälarö SBK
Runtunas Julius 0 kl.III164.5 poäng Vesterlund Rune

2002-02-17 Fagersta SBK
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 3 kl.III216 poäng Löfberg Åsa
SE BCH Mandylike's Tinsel 1 kl.II182 poäng Elfström Ingemar

2002-02-10 Bollebygd SBK
SE VCH Robocop's Charming Nala 2 kl.III248 poäng Fröjd Bengt

2002-02-10 Sävsjö SBK
Lill Huldas Cosmos 3 kl.I108 poäng Hjelm Magnus
Tossop's Cakewalk 2 kl.I145 poäng Hjelm Magnus

2002-02-10 Solna/Sundbyber SBK
Goody-Goody's Lady Pretty 3 kl.I132 poäng Broms Liselotte

2002-02-09 Varberg SBK
LPII Mandylike's Unstinted 1 kl.II177 poäng Andersson Alf

2002-02-09 Nedansiljan SBK
Country Look's Dream All Night 0 kl.I0 poäng Fors Gunnar

2002-02-09 Lidingö SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 kl.III201 poäng Moberg Ragnar

2002-02-03 Kungsbacka SBK
SE VCH Robocop's Charming Nala 3 kl.III222 poäng Eliasson Lennart
LPI Laban 3 kl.II119 poäng Lengfelt Yvonne
LPII Mandylike's Unstinted 2 kl.II154.5 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH Sjöbygårdens Brahms 2 kl.I145.5 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH Robocop's Texas 0 kl.I0 poäng Lengfelt Yvonne

2002-02-02 Nordmaling SBK
SE VCH Briggle's Mad About You 3 kl.II123 poäng Jonsson Allan

2002-01-27 Nacka SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 1 kl.III262 poäng Moberg Ragnar
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 1 kl.I184 poäng Lindberg Ninni

2002-01-27 Munkedal SBK
LPI Laban 2 kl.II144.5 poäng Svensson Bo-Göran

2002-01-20 Södertälje SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 1 kl.I190 poäng Olsson Leif

2002-01-19 Södertälje SBK
Runtunas Julius 2 kl.III226 poäng Pettersson Bengt

2002-01-18 Jönköping SBK
LPI Amadeus 2 kl.II149 poäng Gustavsson Bengt

2002-01-13 Olofström SBK
Kullens Cesar 1 kl.I165.5 poäng Thorell Per-Arne
Guamikeni's Snabba Björnen 1 kl.I162 poäng Thorell Per-Arne

2002-01-06 Orust SBK
LPII Minnows Siri 1 kl.II171.5 poäng Linder Leif
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 1 kl.II170 poäng Linder Leif


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017