Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2003

Resultat i namnordning


2003-12-28 Tierp SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 2 kl.II146 poäng Olsson Jörgen
Gryningens Herkules 1 kl.I166 poäng Ivarsson Tomas

2003-12-14 Göteborg SBK
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 2 kl.II140 poäng Koster Jörgen
LPI Mandylike's Entire 2 kl.I155 poäng Svanstedt Benny
Labbonita's Zally 2 kl.I142.5 poäng Svanstedt Benny

2003-12-14 Älvsjö SHU
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 0 kl.II55 poäng Svensson Sven Arne

2003-12-14 Trelleborg SBK
LPI LPII Tjorm 2 kl.III252.5 poäng Persson Stig
Bellmaker's Ember 2 kl.II150.5 poäng Hansson Leif
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 1 kl.II165 poäng Hansson Leif
Bökardalens Ivan Hoe 2 kl.I141 poäng Borgenlöv Leif

2003-12-13 Ockelbo SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 kl.II148.5 poäng Lindgren Laila
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 2 kl.I149 poäng Lindgren Laila

2003-12-13 Älvsjö SHU
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.II103 poäng Svensson Sven Arne
Transångens Sunshine of My Life 2 kl.I147.5 poäng Ek Lennart
SE VCH Mango 2 kl.I144.5 poäng Ek Lennart

2003-12-13 Höganäs SBK
TJH Tessie 2 kl.II154 poäng Johansson Kenneth

2003-12-10 Orust SBK
Talita's Hey' Good Lookin' 1 kl.I161 poäng Augustsson Roland
Lassagårdens King Creole 1 kl.I160 poäng Augustsson Roland

2003-12-07 Mälarö SBK
LPI Featherfinders Heartbreaker 3 kl.II105.5 poäng Landfors Olov
Gryningens Herkules 3 kl.I131 poäng Basth Gunn-Britt
SE VCH Geischess Nala 3 kl.I105 poäng Bergståhl Maria
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 2 kl.I155.5 poäng Basth Gunn-Britt

2003-12-06 Veberöd SBK
Bellmaker's Ember 2 kl.II143 poäng Pettersson Kathe
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.I153.5 poäng Ström Tommy

2003-12-06 Finspång SBK
Nora 0 kl.II90 poäng Sääf Maria
LPI Kamrats Dacke-D 1 kl.I171.5 poäng Sääf Maria

2003-11-30 Nacka SBK
Petit 3 kl.I117 poäng Borgquist Torbjörn
SE VCH Geischess Nala 1 kl.I163 poäng Lindberg Ninni
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl239.5 poäng Detlefsen-Dahlström

2003-11-30 Svalöv SBK
Minnows Ladybird 2 kl.I148 poäng Bengtsson Sten

2003-11-30 Skurup SBK
LPI Robocop's Louisiana 1 kl.II170 poäng Frid Crispin
Bellmaker's Ember 0 kl.II0 poäng Frid Crispin

2003-11-30 Partille SBK
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 3 kl.II124 poäng Petersson Lennart
Robocop's Clipton 1 kl.II162 poäng Petersson Lennart
Lassagårdens King Creole 2 kl.I154.5 poäng Johansson Berit
LPI Mandylike's Entire 1 kl.I171.5 poäng Johansson Berit

2003-11-30 Köping SBK
SE LCH Searover Manpower 3 ekl219.5 poäng Hulth Anders

2003-11-30 Järvsö SBK
Nigellamix Akim 1 kl.III260 poäng Larsson Anita
LPI Moorman's Gooseberry 2 kl.II148.5 poäng Ahlström Lars

2003-11-30 Hjo SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 2 kl.II154.5 poäng Wennerberg Anders

2003-11-23 Skanör/Falsterb SBK
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 2 kl.II150 poäng Ström Tommy
Woodduck's Glen Ila 0 kl.I95 poäng Klang Ingvar

2003-11-23 Tomten SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 2 kl.III232.5 poäng Linnarsson Bo

2003-11-22 Mariestad SBK
LPI Bedazzled 3 kl.I128.5 poäng Hellberg Per-Arne
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 1 kl.I184.5 poäng Hellberg Per-Arne

2003-11-22 Kungälv SBK
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 3 kl.II135.5 poäng Billstedt Göran
Robocop's Clipton 3 kl.II131 poäng Billstedt Göran
Minnows Honeysuckle 1 kl.I174 poäng Segerdahl Lennart

2003-11-22 Sundsvall SBK
SE VCH LPI Colas Edla 0 kl.III158 poäng Åman Kent
Kamrats Barbie-B 2 kl.II144.5 poäng Gustafsson Stig

2003-11-16 Östersund SBK
LPI HS 10838 Elba 3 kl.I123 poäng Olovsson Irén

2003-11-16 S:a Gotland SBK
SE VCH Megh-By-Me 1 kl.I182 poäng Karlström Tommy

2003-11-16 Göinge/Broby SBK
TJH Altea 3 kl.II139.5 poäng Krüger Carola
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.II130.5 poäng Krüger Carola
TJH Atos 3 kl.I135 poäng Bjädefors Jan
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 1 kl.I172 poäng Bjädefors Jan
LPI Labruzz Solomon 1 kl.I163 poäng Bjädefors Jan

2003-11-16 Ängelholm SBK
TJH Tessie 3 kl.II112 poäng Ringdahl Kaj
Guiding Labs Dukat 2 kl.I154 poäng Bengtsson Sten

2003-11-15 Söderköping SBK
Askrikes Quest 0 kl.II73 poäng Lundholm Lars

2003-11-15 Eslöv SBK
LPI Sångfågelns Orlando 1 kl.I169 poäng Prahl Leif

2003-11-09 Södertälje STOKK
LPI Featherfinders Heartbreaker 3 kl.II135 poäng Berg Camilla
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ 1 kl.I167.5 poäng Berg Camilla

2003-11-09 Svedala SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 kl.III207 poäng Björkqvist Cronje

2003-11-09 Solna/Sundbyber SBK
Grinnerås Tabitha Harding 3 kl.I129.5 poäng Moberg Ragnar

2003-11-09 Osby SBK
LPII Aye-Aye's Antonio 3 kl.I135 poäng Sandström Bo

2003-11-09 Söderåsen SBK
Minnows Ladybird 3 kl.I132 poäng Prahl Leif
Guiding Labs Dukat 2 kl.I152.5 poäng Prahl Leif

2003-11-09 Ronneby SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 1 kl.II161.5 poäng Hällgren Nils

2003-11-08 Uppsala SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 3 kl.III221.5 poäng Antehed Gunnel
SE VCH Modus Vivendis New Generation 3 kl.I111 poäng Gustavsson Ann-Marie
LPI Crosswood S:t Louis Toodle-Oo 1 kl.I169 poäng Gustavsson Ann-Marie
Gryningens Herkules 0 kl.I0 poäng Gustavsson Ann-Marie
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 0 ekl147 poäng Fredriksson Mette

2003-11-08 Oskarström SBK
Rainstone Alladin 3 kl.I137.5 poäng Eriksson Lennart
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 3 ekl205.5 poäng Hedenberg Birgitta

2003-11-08 Nordmaling SBK
SE VCH Starsholma Cyklon 2 kl.I156.5 poäng Jonsson Allan

2003-11-08 Kristinehamn SBK
LPI Qat's Astarte 2 kl.II149 poäng Kristoffersson Ylwa

2003-11-08 Katrineholm SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl295.5 poäng Nilsson Börje

2003-11-08 Hultsfred SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 2 kl.I141 poäng Johansson Per Anders

2003-11-08 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 2 kl.II150.5 poäng Norman Leif

2003-11-08 Vadstena SBK
Askrikes Quest 3 kl.II111 poäng Nilsson Berth
SE VCH Trollmors Ambra 2 kl.I148.5 poäng Martens Lena

2003-11-02 Piteå SBK
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 1 ekl291 poäng Lindquist Dan

2003-11-02 Tierp SBK
SE VCH Modus Vivendis New Generation 3 kl.I101 poäng Fridh Ingemar

2003-11-02 Sthlm Sö SBK
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ 3 kl.I139 poäng Svensson Gunilla

2003-11-02 Malmö SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 kl.III223.5 poäng Ringdahl Kaj

2003-11-01 Märsta/Sigtuna SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.III245 poäng Bucklin Lars
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 1 kl.III268.5 poäng Bucklin Lars
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl239.5 poäng Jansson Anna

2003-11-01 Mark SBK
Mincer's Felix 1 kl.I178 poäng Dahlberg Göran

2003-11-01 Hagfors SBK
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 0 kl.II0 poäng Lundström Lars-Ivar
Rizzo 1 kl.I179.5 poäng Claesson Gunnar
Askrikes Ulv 0 kl.I82 poäng Claesson Gunnar

2003-11-01 Finspång SBK
Fairchilds Indra 3 kl.I123 poäng Sääf Maria
LPI Kamrats Dacke-D 1 kl.I169 poäng Sääf Maria
Nora 1 kl.I160.5 poäng Sääf Maria

2003-10-26 Nora SBK
Nigellamix Arabia 0 kl.I0 poäng Sääf Rolf

2003-10-26 Bro/Håbo SBK
Conover's Windstorm 0 ekl191.5 poäng Svedin Inger

2003-10-26 Götene SBK
Splash of Water's Tiger 3 kl.I126.5 poäng Hellberg Per-Arne

2003-10-26 Åhus SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III211.5 poäng Pallesen Tove
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.II151.5 poäng Jönsson Kjell
Guamikeni's Snabba Björnen 0 kl.II0 poäng Jönsson Kjell
LPII Aye-Aye's Antonio 2 kl.I152 poäng Wallin Birgitta

2003-10-25 Öland SBK
Minnows Hedera 3 kl.I127 poäng Larsson Solbritt

2003-10-25 Järfälla SBK
SE VCH Sokaris Dance Little Sister 1 kl.I163 poäng Svensson Sven Arne

2003-10-25 Växjö SBK
Tossop's Cakewalk 2 kl.II153.5 poäng Engström Ingemar
Knubbes Wictor 3 kl.I139.5 poäng Nyström Thomas
Nostippen's Neon Madonna 2 kl.I147 poäng Nyström Thomas

2003-10-25 Valdemarsvik SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 2 kl.II158 poäng Aass Christer

2003-10-25 Strängnäs SBK
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ 1 kl.I172.5 poäng Alfredsson Jan
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl282 poäng Alfredsson Jan

2003-10-25 Nynäshamn SBK
SE VCH LPI Quinline's Fixa 1 kl.I160 poäng Pettersson Bengt

2003-10-25 Forshaga SBK
SE LCH Findus 2 ekl247.5 poäng Claesson Gunnar

2003-10-24 Sävsjö SBK
Kamrats Äzzco-Ä 3 kl.I137.5 poäng Kurtsson Eva

2003-10-24 Skutskär SBK
SE VCH Modus Vivendis New Generation 3 kl.I111.5 poäng Gunnarsson Sven E
Conover's Windstorm 3 ekl215.5 poäng Axenvik Catarina

2003-10-19 Ragunda SBK
LPII Gärdegårdens Metis-A 1 kl.I162 poäng Häggström Åsa
SE VCH Brown and Blackstars Lucille Ball 0 kl.I84 poäng Häggström Åsa

2003-10-19 Örebro Hundsäll SBK
Kamrats Imp 0 kl.I20 poäng Erixson Roger

2003-10-19 Knivsta SBK
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 2 kl.III244.5 poäng Härlin Marie-Louise
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.III238.5 poäng Härlin Marie-Louise
Nigellamix Azola 3 kl.II131.5 poäng Berg Marita

2003-10-19 Halmstad SBK
Rainstone Alladin 2 kl.I159.5 poäng Brorsson Kenneth
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl302.5 poäng Svensson Olle

2003-10-19 Umeå SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 3 kl.III206.5 poäng Sjöström Annika
SE VCH Starsholma Cyklon 2 kl.I157 poäng Sörlin Ulf
SE J(J)CH Askrikes Underbara 1 kl.I173 poäng Sörlin Ulf

2003-10-18 Sölvesborg SHU
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 1 kl.I163 poäng Ivarsson Henrik
LPI Labruzz Solomon 1 kl.I160 poäng Ivarsson Henrik

2003-10-18 Orust SBK
Iliadens Hypsipyle 2 kl.III224 poäng Hyrén Bertil

2003-10-18 Mjölby SBK
SE VCH Trollmors Ambra 1 kl.I167 poäng Nilsson Berth

2003-10-18 Mariestad SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 3 kl.III198 poäng Jacobsson Ulf

2003-10-18 Hallstahammar SBK
Nigellamix Azola 3 kl.II129 poäng Elfström Ingemar
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 2 ekl254.5 poäng Hulth Anders

2003-10-18 Sommenbygden SBK
Dolou's One Breath of Mystic 2 kl.I151.5 poäng Ericson Hans
B&b's Chili 1 kl.I165.5 poäng Ericson Hans

2003-10-18 Kumla SBK
Kita 3 kl.I131.5 poäng Gustavsson Bengt

2003-10-18 Alvesta SMÖKK/AHK
Tossop's Cakewalk 3 kl.II138 poäng Karlsson Valdemar
SE VCH Mango 2 kl.I149 poäng Karlsson Valdemar

2003-10-12 Lomma SBK
LPI Robocop's Louisiana 2 kl.II149 poäng Johansson Kenneth
Woodduck's Dalwhinnie 3 kl.I138 poäng Björkqvist Cronje

2003-10-12 Ljungby SBK
Mandylike's Yearning 3 kl.III202 poäng Petersson Jonny
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.III229.5 poäng Petersson Jonny
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 0 kl.III106 poäng Petersson Jonny
Knubbes Wictor 3 kl.I137 poäng Petersson Jonny

2003-10-12 Kopparberg SBK
LPI Hjorttorp's Timja 2 kl.I157 poäng Melin Bo
Nigellamix Arabia 2 kl.I143 poäng Melin Bo

2003-10-12 Karlskoga SBK
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 0 kl.II0 poäng Andersen Jörn
Talita's Mexicali Rose 1 kl.I163.5 poäng Andersen Jörn

2003-10-12 Färgelanda SBK
Transångens Shine of The Star 3 kl.II121 poäng Mellberg Sven-Håkan
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 1 kl.II170 poäng Mellberg Sven-Håkan

2003-10-12 Falun SBK
SE VCH Djurbergas Jum-Jum 0 kl.III189.5 poäng Fors Gunnar
LPI Moorman's Gooseberry 2 kl.II147 poäng Edbäck Mats

2003-10-12 Ale SBK
Iliadens Hypsipyle 0 kl.III183.5 poäng Claesson Åke
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 2 kl.II156.5 poäng Petersson Lennart

2003-10-11 Karlsborg SBK
TJH Brown and Blackstars Quick Star 2 kl.I152 poäng Oskarsson Per

2003-10-11 Lesseboorten SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.II120 poäng Karlsson Valdemar

2003-10-11 V:a Medelpad SBK
Nigellamix Akim 1 kl.III262 poäng Häggström Åsa
Masterkey's Wish Me Luck 0 kl.I0 poäng Häggström Åsa

2003-10-11 Sunne SBK
SE LCH Findus 2 ekl243.5 poäng Östlund Bo

2003-10-11 Skultuna SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl297 poäng Eriksson Kent

2003-10-11 Lerum SBK
SE VCH LPII Minnows Tunica 1 kl.II165 poäng Edvardsson Stefan

2003-10-11 Forserum SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 kl.II130.5 poäng Rubin Ann

2003-10-11 Skogås STOKK/SLKK
LPI Featherfinders Heartbreaker 2 kl.II158.5 poäng Pettersson Bengt
LPI Viltvårdarns Bizzy 1 kl.II160 poäng Pettersson Bengt

2003-10-11 Stockholm SPK
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 3 kl.II128 poäng Rosén Solveig
SE VCH LPI Quinline's Fixa 1 kl.I166 poäng Rosén Solveig

2003-10-10 Botkyrka SBK
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 2 kl.II159.5 poäng Falk Inger
LPI Featherfinders Heartbreaker 2 kl.II143.5 poäng Falk Inger
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ 1 kl.I166.5 poäng Jonsson Jonny

2003-10-05 Ludvika SBK
LPI Hjorttorp's Timja 2 kl.I156 poäng Bladh Birgitta

2003-10-05 Åmål SBK
SE LCH Findus 2 ekl246 poäng Larsson Inge

2003-10-05 Västerås SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl292.5 poäng Eriksson Kent

2003-10-05 Piteå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 0 kl.II0 poäng Berglund Rune

2003-10-05 Mönsterås SBK
LPI Bökardalens Hot News 1 kl.II175.5 poäng Boistrup Anders

2003-10-05 Järvsö SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 kl.II147 poäng Fridh Ingemar

2003-10-05 Nässjö SBK
LPII Skärvenäset's Hilding 1 kl.II161.5 poäng Kurtsson Eva
Nostippen's Neon Madonna 1 kl.I179 poäng Axell Ulf

2003-10-05 Linköping SBK
Nora 2 kl.I156 poäng Aass Christer

2003-10-05 Lidköping SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 3 kl.III205.5 poäng Bergström Göran

2003-10-05 Hallsberg SBK
Kita 1 kl.I171 poäng Österlund Hans

2003-10-05 Stureby STOKK/SLKK
SE VCH LPI Jaktlivet's Storm 1 kl.I167.5 poäng Bergståhl Maria

2003-10-04 Kristinehamn SBK
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 3 kl.II116 poäng Hübinette Christin

2003-10-04 Uddevalla SBK
SE VCH LPI Clown's Good Luck Charm 1 kl.I176 poäng Bucklin Lars

2003-10-04 Tranås SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 2 kl.I146.5 poäng Martens Lena

2003-10-04 Söderköping SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 1 kl.II177 poäng Lundholm Lars
Mandylike's Complete Companion 1 kl.I177.5 poäng Pettersson Jonny

2003-10-04 Söderhamn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 kl.II154.5 poäng Brolin Lars Ove
Stellarlight Milky Way 2 kl.I154.5 poäng Brolin Lars Ove

2003-10-04 Sthlm Sö SBK
SE VCH LPI Quinline's Fixa 1 kl.I170 poäng Olsson Leif

2003-09-28 Veberöd SBK
Nattkvistens Clever Algot 2 kl.I153 poäng Hansson Leif

2003-09-28 Arvidsjaur SBK
SE VCH Starsholma Cyklon 3 kl.I137 poäng Sundberg Britt

2003-09-27 N:a Gotland SBK
Karamayoff's Kottas 3 kl.I114.5 poäng Lundgren Katarina
Pärlkustens Max Z 1 kl.I160 poäng Lundgren Katarina

2003-09-27 Höör SBK
LPII Aye-Aye's Antonio 2 kl.I156.5 poäng Lundh Bea
LPI Sångfågelns Orlando 2 kl.I155.5 poäng Lundh Bea
LPI Järabackens Libbsticka 1 kl.I176.5 poäng Lundh Bea

2003-09-27 Laholm SBK
Mandylike's Zenith 3 kl.III192 poäng Svensson Sven-Olof
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 3 ekl216.5 poäng Rolfsson Tom

2003-09-27 Västbo SBK
Lassagårdens Ivanhoe 2 kl.I146 poäng Lidén Reine

2003-09-27 Eskilstuna SÖKK/EHDK
Coolway's Life Is A Roller-Coaster 3 kl.I135 poäng Hansson Ola
Eaglebess Restless 3 kl.I125.5 poäng Hansson Ola

2003-09-27 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
SE VCH Trollmors Ambra 2 kl.I152 poäng Johansson Tomas

2003-09-26 Umeå SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 0 kl.III168.5 poäng Åhlén Kenth

2003-09-26 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH Gentle Gilbert's Aussie Echidna 3 kl.II127 poäng Hildebrand Lars

2003-09-21 Ljusdal SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 kl.II132.5 poäng Nylén Kurt
LPI Noble Mind's Pearl 2 kl.I146 poäng Nylén Kurt

2003-09-21 Tjörn SBK
SE VCH LPII Minnows Tunica 1 kl.II170 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 0 kl.II0 poäng Petersson Lennart

2003-09-21 Sollefteå SBK
LPI Roy Eilab's Persefone 0 kl.I70 poäng Näsholm Arne

2003-09-21 Olofström SBK
TJH Ambra 2 kl.II152 poäng Thorell Per-Arne
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.II146.5 poäng Thorell Per-Arne
LPII Aye-Aye's Antonio 1 kl.I167.5 poäng Thorell Per-Arne

2003-09-21 Matfors SBK
SE VCH LPI Colas Edla 1 kl.II161 poäng Nygård Ann

2003-09-21 Lycksele SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 2 kl.III230 poäng Burström Ove

2003-09-21 Skövde SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 0 kl.III181 poäng Klaar Karlerik
LPI Zita 1 kl.I179.5 poäng Klaar Karlerik

2003-09-20 Filipstad SBK
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 1 kl.I171.5 poäng Åkerlund Milton
SE LCH Findus 2 ekl246.5 poäng Åkerlund Milton

2003-09-20 Vetlanda SBK
Tossop's Cakewalk 2 kl.II154 poäng Jakob Peter
SE VCH Mango 3 kl.I122.5 poäng Jakob Peter

2003-09-14 Åstorp SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III218 poäng Johansson Kenneth
LPI Labruzz Silva Santana 2 kl.I152.5 poäng Johansson Kenneth

2003-09-14 Strömsholm SBK
LPI Rosebird Orange Jewel 1 kl.II173 poäng Nilsson Kjerstin

2003-09-14 Eskilstuna SBK
SE VCH Lidmarken's Chivite 1 kl.I172 poäng Rytterström Elisabet

2003-09-14 Sävsjö SBK
Kamrats Äzzco-Ä 3 kl.I106 poäng Rosander Erik
Nostippen's Neon Madonna 1 kl.I165 poäng Rosander Erik

2003-09-14 Holmsund SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 3 kl.III212.5 poäng Palmqvist Maria

2003-09-13 Bro/Håbo SBK
Odåga's Denja 3 kl.I121 poäng Olsson Leif

2003-09-13 Örnsköldsvik SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 2 kl.III232.5 poäng Berglund Thure
SE VCH TJH SE U(U)CH Tjotte's Star Striker 3 kl.I133 poäng Berglund Thure

2003-09-13 Trollhättan SBK
Gryningens Hafner 3 kl.I138 poäng Idlund Irene

2003-09-13 Katrineholm SBK
Thornbreaker's Classic Touch 0 kl.I0 poäng Hedberg Leif

2003-09-13 Karlstad SBK
CafÚespresso 3 kl.I127 poäng Karlsson Kristina

2003-09-13 Burlöv SBK
Williegårdens Tarso 0 kl.I80.5 poäng Johansson Kenneth

2003-09-13 Tanum SBK
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane 3 kl.II121 poäng Bucklin Lars
Crofters Pride Black-Velvet 1 kl.I161 poäng Bucklin Lars

2003-09-13 Arvidsjaur SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 ekl259.5 poäng Lindquist Dan

2003-09-13 Eskilstuna SÖKK/ELKK EM
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl265 poäng Andersson Bo

2003-09-13 Eskilstuna SÖKK/ELKK FM
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 2 ekl234.5 poäng Karlsson Lars-Gunnar

2003-09-11 Haninge SBK
Mandylike's Entertaining 1 kl.II178 poäng Björkström Weine

2003-09-07 Nybro SBK
SE VCH Mango 0 kl.I91 poäng Lindholm Lars

2003-09-07 Jönköping SBK
LPII Skärvenäset's Hilding 2 kl.II157 poäng Svensson Kjell
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 2 kl.II155 poäng Svensson Kjell
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 1 kl.I175.5 poäng Svensson Kjell

2003-09-07 Tyresö SBK
Mandylike's Entertaining 1 kl.I176 poäng Svensson Gunilla

2003-09-07 Råhagen SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 2 kl.II158.5 poäng Andreasson Laila
Transångens Shine of The Star 2 kl.II141.5 poäng Andreasson Laila

2003-09-07 Nora SBK
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 3 kl.I130 poäng Broström Hans

2003-09-07 Landskrona SBK
LPII Aye-Aye's Antonio 1 kl.I165 poäng Sjöstrand Yvonne

2003-09-06 Mullsjö SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 1 kl.I181 poäng Oskarsson Per

2003-09-06 Flen SBK EM
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl268 poäng Eriksson Gunnar

2003-09-06 Flen SBK FM
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 3 ekl209 poäng Heikkilä Viljo

2003-09-06 Degerfors SBK
Talita's Mexicali Rose 1 kl.I169.5 poäng Haeggblom Bjellå A

2003-09-06 Timrå SBK
LPII Gärdegårdens Metis-A 0 kl.I0 poäng Olsson Håkan

2003-09-06 Falkenberg SBK
Mandylike's Zenith 0 kl.III166 poäng Rolfsson Tom
Minnows Ladybird 2 kl.I140 poäng Rolfsson Tom

2003-09-06 Stockholm SPK
SE VCH LPI Quinline's Fixa 2 kl.I144.5 poäng Johansson Mats

2003-09-05 Stenungsund SBK
LPII Minnows Siri 1 kl.III262.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH Gentle Gilbert's Aussie Echidna 3 kl.II128.5 poäng Hyrén Bertil

2003-09-05 Vara/Grästorp SBK
Allicaps Tigertail 3 kl.I127 poäng Hellberg Per-Arne

2003-08-31 Hofors SBK
LPI Moorman's Gooseberry 1 kl.I160.5 poäng Bagge Åsa

2003-08-31 Åmål SBK
Berntssons Peach 1 kl.I166 poäng Eklund Göran

2003-08-31 Stureby STOKK/SLKK
Amfibiens Jingle Bell 1 Hp kl.I193 poäng Nordlander Lennart

2003-08-31 Hemsjö SSRK/VÄSTRA
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 3 kl.II134.5 poäng Bucklin Lars
SE VCH Gentle Gilbert's Aussie Echidna 3 kl.II122 poäng Bucklin Lars
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane 0 kl.II89 poäng Bucklin Lars

2003-08-30 Knivsta SBK
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 1 kl.I165 poäng Sandberg Loring

2003-08-30 Järvsö SBK
LPI Moorman's Gooseberry 1 kl.I177.5 poäng Larsson Anita

2003-08-30 Ed SBK
Allicaps Tigertail 3 kl.I129 poäng Gunnarsson Tommy

2003-08-24 Åre SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 2 kl.II140 poäng Bryne Lisbet

2003-08-24 Storuman SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 1 kl.II169 poäng Bygdén Ove

2003-08-24 Angered SBK
LPII Minnows Siri 3 kl.III204.5 poäng Eliasson Lennart
SE VCH LPII Minnows Tunica 2 kl.II157 poäng Eliasson Lennart

2003-08-24 Hällefors SBK
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 2 kl.I155.5 poäng Claesson Gunnar

2003-08-23 Storuman SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 2 kl.II158.5 poäng Sundberg Britt

2003-08-23 Oskarström SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 3 ekl212 poäng Hedenberg Birgitta

2003-08-23 Ultuna SSRK/ÖSTRA
SE VCH Sokaris Dance Little Sister 3 kl.I134 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
Gryningens Herkules 3 kl.I128.5 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
SE VCH Geischess Nala 2 kl.I156 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
LPI Crosswood S:t Louis Toodle-Oo 2 kl.I140 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 kl.I177 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2003-08-22 Skara SBK
SE VCH LPI Clown's Good Luck Charm 2 kl.I146.5 poäng Hellberg Per-Arne

2003-08-20 Kalix SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 3 ekl210.5 poäng Larsson Jens

2003-08-17 Vilhelmina SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 1 kl.II176 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2003-08-17 Kramfors SBK
HS 9973 Alice 3 kl.I135 poäng Björling Birgitta

2003-08-17 Nyköping SKK/SÖKK
SE VCH Trollmors Ambra 2 kl.I144 poäng Karlsson Lars-Gunnar

2003-08-16 Lysekil SBK
SE VCH LPI Clown's Good Luck Charm 1 kl.I179.5 poäng Andersson Jan

2003-08-16 Hudiksvall SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 kl.I159 poäng Snell Karl-Evert

2003-08-16 Hedemora/Säter SBK
Country Look's Dream All Night 0 kl.I0 poäng Backlund Göran

2003-08-15 Kiruna SBK
SE VCH Macita's Elvis Costello 1 kl.I172 poäng Holmström Ingemar
Macita's Moses 0 kl.I49 poäng Holmström Ingemar
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 ekl273 poäng Holmström Ingemar

2003-08-15 Enköping SBK
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 2 kl.I155 poäng Nyman Kjell

2003-08-14 Ockelbo SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 kl.I123 poäng Fridh Ingemar

2003-08-10 Bro/Håbo SBK
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 2 kl.I149.5 poäng Bergståhl Maria

2003-08-10 Hörby SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III207 poäng Svensson Anna-Kersti

2003-08-10 Gagnef/Floda SBK
Country Look's Dream All Night 3 kl.I122.5 poäng Fors Gunnar

2003-08-10 Ronneby SKK/BLKK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 3 kl.II115.5 poäng Lundin Carina

2003-08-09 Skellefteå SBK
LPII Gärdegårdens Metis-A 2 kl.I154.5 poäng Holmlund Anne Marie

2003-08-09 Kungsbacka SBK
Kapris 0 kl.II0 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH Robocop's Texas 0 kl.I0 poäng Lengfelt Ulf

2003-08-09 Ljungbyhed SBK/AFD SÖDRA
Minnows Ladybird 2 kl.I140 poäng Bjädefors Jan

2003-08-09 Finspång SBK
Thornbreaker's Classic Touch 0 kl.I0 poäng Sääf Maria

2003-08-09 Ronneby SKK/BLKK
SE VCH SE U(U)CH Sea-Birds Give Me A Break 0 kl.I83.5 poäng Johnsson Marianne

2003-08-08 Forserum SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 2 kl.I154 poäng Kurtsson Eva
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 kl.I191 poäng Kurtsson Eva
LPI Kohagens Prussiluskan 1 kl.I172.5 poäng Kurtsson Eva

2003-08-02 Lilla Edet SBK
LPI Laban 2 kl.II145 poäng Brolin Arne
SE VCH LPI LPII Highstones Danny Kaye 1 kl.II164.5 poäng Brolin Arne
SE VCH Robocop's Texas 2 kl.I140 poäng Brolin Arne
Gryningens Hafner 1 kl.I173 poäng Brolin Arne

2003-08-01 V:a Medelpad SBK
Nigellamix Akim 0 kl.III155.5 poäng Söderberg Gina

2003-08-01 Tanum SBK
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane 1 kl.I168 poäng Hyrén Bertil

2003-08-01 Kristianstad SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.III240.5 poäng Weiffert Rolf
LPII Aye-Aye's Antonio 3 kl.I127.5 poäng Jönsson Kjell
SE VCH Toya 1 kl.I173.5 poäng Hanson Michael
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Follow The Feet 1 kl.I167.5 poäng Hanson Michael

2003-07-27 Tingsryd SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.II145 poäng Engström Ingemar
SE VCH Toya 2 kl.I149 poäng Engström Ingemar

2003-07-27 Luleå SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 0 ekl180.5 poäng Norén Thorbjörn

2003-07-25 Kil SBK
Berntssons Peach 3 kl.I133 poäng Claesson Gunnar
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 1 kl.I162 poäng Claesson Gunnar

2003-07-22 Bollnäs SBK
Alcestes Figge 3 kl.III214.5 poäng Jernkrok Håkan

2003-07-22 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
LPI Kohagens Prussiluskan 3 kl.I134 poäng Thunström Åke

2003-07-18 Tollarp SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III218.5 poäng Nilsson Ewa
Nattkvistens Clever Algot 1 kl.I167.5 poäng Ivarsson Henrik

2003-07-16 Waxholm SBK
SE VCH SE JCH Searover Baltic Birdie 1 kl.II174.5 poäng Detlefsen-Dahlström
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 0 ekl160.5 poäng Detlefsen-Dahlström

2003-07-15 Strömstad SBK
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane 2 kl.I154 poäng Hyrén Bertil

2003-07-15 Kramfors SBK
HS 9973 Alice 2 kl.I150 poäng Edner Helene

2003-07-13 Örebro SBK
Eagle's One of A Kind 3 kl.I133.5 poäng Sasse Monika

2003-07-13 S:a Gotland SBK
Pärlkustens Max Z 2 kl.I154.5 poäng Amelid Carina
Heavy Loader's Birds in Focus 2 kl.I141 poäng Amelid Carina

2003-07-13 Hagfors SBK
Rizzo 1 kl.I184.5 poäng Zaring Åke
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 1 kl.I166.5 poäng Zaring Åke
LPI Qat's Astarte 1 kl.I161 poäng Zaring Åke

2003-07-12 Ockelbo SBK
LPI Moorman's Gooseberry 1 kl.I171.5 poäng Lindgren Laila

2003-07-12 Halmstad SBK
Kapris 3 kl.II135.5 poäng Andersson Mats
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl297.5 poäng Eriksson Christer

2003-07-12 Hagfors SBK
Rizzo 3 kl.I128 poäng Gillå Urban
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 2 kl.I148.5 poäng Gillå Urban
LPI Qat's Astarte 1 kl.I178 poäng Gillå Urban

2003-07-12 Möklinta WKK/MÖKK
SE VCH LPI Iliadens Kleitos 2 kl.I148.5 poäng Nordlander Lennart
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 1 kl.I178 poäng Nordlander Lennart

2003-07-11 Järvsö SBK
Alcestes Figge 0 kl.III146 poäng Norrman Roland

2003-07-09 Åhus SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III206 poäng Nilsson Ingvar

2003-07-09 Säffle SBK
SE LCH Findus 3 ekl204 poäng Nordström Sven-Inge

2003-07-09 Smålandsstenar SBK
Lassagårdens Kangaroo Girl 1 kl.I162.5 poäng Petersson Jonny

2003-07-09 Oskarshamn SBK
Bumpkin's Double Cream 2 kl.I154 poäng Petersson Gunnar

2003-07-06 Valbo SBK
Stellarlight Milky Way 1 kl.I171 poäng Fridh Ingemar

2003-07-06 Bjuv SBK
LPI LPII Strinder 0 ekl146.5 poäng Brandin Thomas

2003-07-05 Varberg SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslin 3 kl.II137 poäng Gustafsson Inger
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 1 kl.I181.5 poäng Svensson Olle
TJH Lassagårdens Kama 1 kl.I178 poäng Andersson Alf

2003-07-05 Bjuv SBK
TJH Tessie 3 kl.II131.5 poäng Svensson Ronny
LPI LPII Drumburns Bonelli 3 kl.II127.5 poäng Svensson Ronny
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 kl.II181.5 poäng Svensson Ronny
LPI LPII Strinder 0 ekl189.5 poäng Olsson Jan Erik

2003-07-04 Uddevalla SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 3 kl.II129 poäng Bucklin Lars
SE VCH LPI Clown's Good Luck Charm 1 kl.I164.5 poäng Augustsson Roland

2003-07-04 S:a Gotland SBK
Karamayoff's Kottas 2 kl.I154.5 poäng Karlström Tommy

2003-07-04 Markaryd SBK
Mandylike's Yearning 3 kl.III196.5 poäng Nilsson Ewa
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 0 kl.III131 poäng Nilsson Ewa
LPI Grebulons Carisma 3 kl.II133.5 poäng Nilsson Ingvar

2003-07-02 Färgelanda SBK
Transångens Shine of The Star 2 kl.II156.5 poäng Roos Rolf
SE VCH Robocop's Texas 2 kl.I155 poäng Roos Rolf
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 1 kl.I183 poäng Roos Rolf
Gryningens Hafner 1 kl.I167.5 poäng Roos Rolf

2003-07-02 Filipstad SBK
LPI Rocksteady Spirit Ii-Tusen 2 kl.I158 poäng Claesson Gunnar

2003-06-29 Boden SBK
LPI Huset Elliots Trixa 2 kl.I150 poäng Nilsson Per Erik

2003-06-29 Trelleborg SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 kl.II167 poäng Persson Sven-Börje

2003-06-29 Osby SBK
TJH Ambra 3 kl.II105 poäng Ekberg Stig

2003-06-29 Karlskrona SBK
LPI LPII Drumburns Bonelli 3 kl.II134 poäng Karlsson Hardy
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 0 kl.II99 poäng Karlsson Hardy
SE VCH Toya 2 kl.I146 poäng Blomdahl Börge

2003-06-29 Habo SBK
LPII Skärvenäset's Hilding 2 kl.II156 poäng Bergström Göran

2003-06-28 Grums SBK
Berntssons Peach 0 kl.I96 poäng Claesson Gunnar

2003-06-28 Värnamo SBK
Mandylike's Yearning 0 kl.III159.5 poäng Herdy Peter

2003-06-28 Vara/Grästorp SBK
Gryningens Hafner 2 kl.I151.5 poäng Hall Bengt-Evert

2003-06-28 Tollarp SBK
Nattkvistens Clever Algot 1 kl.I169 poäng Eriksson Lennart

2003-06-27 Kumla SBK
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 1 kl.I168.5 poäng Gustavsson Bengt

2003-06-27 Herrljunga SBK
Nigellamix Axelon 1 kl.II186 poäng Alaby Kjell-Arne

2003-06-27 Veberöd SBK
Flaxarnas Meryl Streep 2 kl.II159 poäng Rydén Ruby
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 kl.II172.5 poäng Rydén Ruby
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 1 kl.I177 poäng Petersson Lars
Bellmaker's Ember 1 kl.I166 poäng Petersson Lars

2003-06-27 Alingsås SBK
SE VCH Robocop's Texas 2 kl.I154.5 poäng Johansson Berit

2003-06-22 Njurunda SBK
Nigellamix Akim 3 kl.III201 poäng Andremo Ann Christin

2003-06-21 Luleå SBK
LPI Huset Elliots Trixa 1 kl.I164 poäng Lindquist Dan

2003-06-18 Uppsala SBK
Nigellamix Azola 2 kl.II141 poäng Härlin Marie-Louise
LPI Crosswood S:t Louis Toodle-Oo 3 kl.I122.5 poäng Hansson Tina
Boulders Henna 3 kl.I113.5 poäng Hansson Tina

2003-06-18 Visättra STOKK/APOLLOGR
SE VCH Bumpkin's Civilized Man 0 kl.I91 poäng Landfors Olov

2003-06-18 Strängnäs SÖKK/SLKK
LPI Viltvårdarns Bizzy 2 kl.II148 poäng Johnsson Jonny
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 1 kl.I170.5 poäng Johnsson Jonny

2003-06-17 Olofström SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.III231 poäng Eriksson Ronny
TJH Altea 2 kl.I156.5 poäng Ohlsson Olof
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 1 kl.I171 poäng Ohlsson Olof

2003-06-16 Timrå SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.III0 poäng Näslund Göran
TJH Tjotte's Spoiling The Party 2 kl.I155 poäng Åman Kent

2003-06-15 Holmsund SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 3 kl.III222 poäng Karlsson König
SE J(J)CH Askrikes Underbara 2 kl.I154 poäng Karlsson König

2003-06-15 Tidaholm SBK
DatsrÚges Black Duke 2 kl.I156 poäng Lindh Pär

2003-06-15 Knivsta SBK
Heavy Loader's at Cloes Quarters 3 kl.I117 poäng Berg Marita
Boulders Henna 2 kl.I144 poäng Berg Marita

2003-06-15 Järvsö SBK
Nigellamix Akim 3 kl.III201.5 poäng Larsson Anita
Alcestes Figge 1 kl.II172.5 poäng Larsson Anita

2003-06-15 Ullared SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslin 2 kl.II143 poäng Henningsson Lasse

2003-06-15 Kalmar SBK
Askrikes Quick 3 kl.I129 poäng Petersson Gunnar

2003-06-15 Stureby STOKK/SLKK
SE VCH LPI Iliadens Kleitos 3 kl.I137 poäng Lindberg Ninni
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 1 Hp kl.I178 poäng Lindberg Ninni
Country Song's Flashlight 0 kl.I95 poäng Lindberg Ninni

2003-06-14 Karlshamn SHU
LPI LPII Drumburns Bonelli 1 kl.II162.5 poäng Olsson Christer

2003-06-14 Kalmar SBK
Askrikes Quick 3 kl.I133 poäng Johansson Hans

2003-06-14 Hjo SBK
LPI Zita 1 kl.I180 poäng Oskarsson Per

2003-06-14 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.I119.5 poäng Nyman Rolf

2003-06-13 Partille SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 1 kl.I174.5 poäng Eliasson Lennart

2003-06-13 Karlstad SBK
Raksha 3 kl.I131.5 poäng Krantz Björn
LPI Qat's Astarte 3 kl.I125 poäng Krantz Björn

2003-06-13 Hallsberg SBK
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 1 kl.I178 poäng Österlund Hans

2003-06-13 Vetlanda SBK
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 2 kl.I154.5 poäng Furuskog Lars-Erik

2003-06-13 Söderåsen SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III217 poäng Prahl Leif
Flaxarnas Meryl Streep 2 kl.II149.5 poäng Prahl Leif
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 2 kl.I145 poäng Hjorth Ingegerd

2003-06-12 Surahammar SBK
LPI Rosebird Orange Jewel 1 kl.II167 poäng Hulth Anders

2003-06-11 Växjö SBK
LPI Törnåkras Clever 2 kl.I158 poäng Melin John

2003-06-11 V:a Medelpad SBK
Masterkey's Wish Me Luck 1 kl.I174 poäng Nygård Ann
Tale Mary-Lotte 1 kl.I162.5 poäng Nygård Ann

2003-06-11 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 1 kl.I164 poäng Malmström Christer

2003-06-10 Hofors SBK
Stellarlight Milky Way 2 kl.I140.5 poäng Bagge Åsa

2003-06-09 Göinge/Broby SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 0 kl.III183 poäng Ekberg Stig
LPI LPII Drumburns Bonelli 1 kl.II182.5 poäng Ekberg Stig

2003-06-09 Angered SBK
LPII Minnows Siri 3 kl.III213 poäng Söderberg Fredric
Labbret's Shamouti 1 kl.III276.5 poäng Söderberg Fredric
SE VCH Robocop's Texas 3 kl.I100 poäng Lövenius Rune
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 2 kl.I142.5 poäng Lövenius Rune

2003-06-09 Sävsjö SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 2 kl.I152 poäng Herdy Peter
Kamrats Äzzco-Ä 0 kl.I92.5 poäng Herdy Peter

2003-06-08 Linköping SBK
LPI Kamrats Dacke-D 0 kl.I0 poäng Nyman Rolf

2003-06-07 Finspång SBK EM
Odåga's Dolli 3 kl.I113 poäng Sääf Maria

2003-06-07 Aneby SBK
Askrikes Seaquest 3 kl.I135 poäng Karlsson Åke
Fairfield's Amadeus 3 kl.I102 poäng Karlsson Åke

2003-06-06 Bengtsfors SBK
Berntssons Peach 3 kl.I101.5 poäng Andersson Stig

2003-06-06 Skövde SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 1 kl.II188 poäng Oskarsson Per
Labbonita's Mozart 3 kl.I101.5 poäng Oskarsson Per
LPI Zita 1 kl.I162 poäng Oskarsson Per

2003-06-06 Skellefteå SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 0 kl.III187.5 poäng Nilsson Håkan
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.III182 poäng Nilsson Håkan
TJH Tjotte's Spoiling The Party 0 kl.I0 poäng Nilsson Håkan

2003-06-06 Lomma SBK
Flaxarnas Meryl Streep 1 kl.II172.5 poäng Sommarin Christer
Kroppsmarkens Gay Lad 1 kl.I166.5 poäng Svensson Ronny

2003-06-04 Köping SBK
LPI Rosebird Orange Jewel 1 kl.I186 poäng Degerström Bo

2003-06-01 Bro/Håbo SBK
Conover's Windstorm 0 kl.III190 poäng Olsson Leif
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 2 ekl235 poäng Lundin Thomas

2003-06-01 Boden SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 3 ekl223 poäng Nilsson Per Erik

2003-06-01 Mönsterås SBK
Bumpkin's Double Cream 2 kl.I156.5 poäng Sundin Leif

2003-06-01 Malmö SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 kl.II152 poäng Thornqvist Siv

2003-05-31 Ljusdal SBK
Nigellamix Akim 2 kl.III252.5 poäng Artursson Gun-Britt
LPI Noble Mind's Pearl 2 kl.I145 poäng Artursson Gun-Britt

2003-05-31 Laxå SBK
NORD VCH Colas Heidi 3 kl.I109 poäng Jernestål Ulf

2003-05-31 Timrå SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 2 kl.III240.5 poäng Olsson Håkan
SE VCH LPI Colas Edla 3 kl.II136 poäng Olsson Håkan
TJH Tjotte's Spoiling The Party 2 kl.I153 poäng Olsson Håkan

2003-05-31 Laholm SBK
Kapris 3 kl.II102.5 poäng Svensson Olle

2003-05-31 Överkalix SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 0 ekl187.5 poäng Norén Thorbjörn

2003-05-31 Valdemarsvik SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 2 kl.II152 poäng Johansson Tomas

2003-05-31 Skogås STOKK/SLKK
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 1 kl.I182.5 poäng Nordlander Lennart
LPI Featherfinders Heartbreaker 1 kl.I180 poäng Nordlander Lennart

2003-05-30 Älmhult SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.III250 poäng Melin John
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 1 kl.I165 poäng Melin John

2003-05-30 Umeå SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 3 kl.III214.5 poäng Karlsson König

2003-05-30 Hultsfred SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 2 kl.I141 poäng Johansson Per Anders

2003-05-30 Hagfors SBK
SE LCH Findus 3 ekl218.5 poäng Gillå Urban

2003-05-30 Vigelsjö SNK/ÖSTRA
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 2 kl.III248.5 poäng Ståhl Roth Gunborg

2003-05-29 Kungsbacka SBK
Berntssons Ole's She's The Champ 3 kl.I134 poäng Lengfeldt Ulf

2003-05-29 Sala SBK
Emil 3 kl.I125 poäng Höglund Tim

2003-05-29 Hörby SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III207.5 poäng Persson Stig
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 kl.II147 poäng Svensson Anna-Kersti

2003-05-29 Alingsås SBK
Labbret's Shamouti 0 kl.III187 poäng Brocker Björn

2003-05-28 Sthlm Sö SBK
LPI Kiljas Miranda 3 kl.II127.5 poäng Lundin Lena

2003-05-25 Kungsör SBK
LPI Rosebird Orange Jewel 1 kl.I181 poäng Lööv Mats

2003-05-25 Östhammar SBK
Conover's Windstorm 2 kl.III239 poäng Lundin Thomas

2003-05-25 Växjö SBK
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.II102 poäng Melin John
Bylabbens Eskil 3 kl.I138 poäng Melin John

2003-05-25 Sölvesborg SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.III245.5 poäng Johansson Lars
LPI Labruzz Solomon 1 kl.I163.5 poäng Ohlsson Olof

2003-05-25 Strängnäs SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 2 ekl231.5 poäng Johnsson Jonny

2003-05-25 Nässjö SBK
LPII Skärvenäset's Hilding 1 kl.II172.5 poäng Axell Ulf

2003-05-25 Halmstad SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslin 2 kl.II145.5 poäng Rolfsson Tom
Lassagårdens Kangaroo Girl 1 kl.I172 poäng Svensson Sven-Olof
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 1 kl.I171.5 poäng Svensson Sven-Olof

2003-05-25 Frövi SBK
Eagle's One of A Kind 3 kl.I119.5 poäng Ålander Lennart
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 2 kl.I146.5 poäng Ålander Lennart

2003-05-25 Mälarö SBK
Runtunas Julius 1 kl.III255 poäng Dahlström Catharina

2003-05-24 Bollebygd SBK
SE VCH LPII Minnows Tunica 3 kl.II126 poäng Fröjd Bengt

2003-05-24 Trollhättan SBK
Portellen 2 kl.I141 poäng Merenius Johnny
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 1 kl.I173.5 poäng Merenius Johnny

2003-05-24 Söderköping SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 1 kl.II172 poäng Petersson Johan

2003-05-24 Lysekil SBK
SE VCH LPI Clown's Good Luck Charm 2 kl.I150.5 poäng Samuelsson Ingvar
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 1 kl.I178 poäng Samuelsson Ingvar

2003-05-24 Flen SBK
Thornbreaker's Classic Touch 1 kl.I169.5 poäng Björk Eva

2003-05-24 Mälarö SBK
Runtunas Julius 3 kl.III222.5 poäng Svensson Sven Arne

2003-05-24 Gubbängen Sthlm SPK
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 1 kl.I177 poäng Jonsson Jonny
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 0 ekl0 poäng Jonsson Jonny

2003-05-23 Kristianstad SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III197 poäng Nilsson Ewa
LPII Aye-Aye's Antonio 2 kl.I158.5 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Follow The Feet 2 kl.I151 poäng Svensson Anna-Kersti
TJH Altea 1 kl.I173 poäng Svensson Anna-Kersti

2003-05-23 Örnsköldsvik SBK
NORD JCH Moorman's Look High 2 kl.I148.5 poäng Berglund Thure

2003-05-23 Piteå SBK
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 0 ekl0 poäng Berglund Rune

2003-05-23 Mullsjö SBK
SE VCH Nigellamix Akira 3 kl.II124.5 poäng Hill Uno

2003-05-23 Ludvika SBK
LPI Hjorttorp's Timja 1 kl.I171 poäng Andersson Sven

2003-05-23 Jönköping SBK
LPII Skärvenäset's Hilding 2 kl.II155.5 poäng Svensson Leif

2003-05-22 Ronneby SBK
Yxnaholma's May Fair 2 kl.I158 poäng Sjösten Roland
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 1 kl.I173.5 poäng Sjösten Roland

2003-05-18 Åmål SBK
Berntssons Peach 2 kl.I150 poäng Eklund Göran
SE LCH Findus 3 ekl204.5 poäng Eklund Göran

2003-05-18 Svedala SBK
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 3 kl.I134 poäng Prahl Leif

2003-05-18 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 3 kl.I130.5 poäng Andersson Birger
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 3 kl.I127.5 poäng Andersson Birger
Lassagårdens Imperial 0 kl.I75 poäng Andersson Birger
Nawinns Baron-Zacko 0 kl.I54 poäng Andersson Birger

2003-05-17 Ljungby SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 2 kl.III252 poäng Pettersson Jonny
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 1 kl.II171 poäng Pettersson Jonny

2003-05-17 Höganäs SBK
TJH Tessie 0 kl.II82 poäng Bengtsson Sten

2003-05-17 Eksjö SBK
Kamrats Äzzco-Ä 2 kl.I141 poäng Erlandsson Ebbe

2003-05-16 Tomten SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 1 kl.II162 poäng Simmingsköld Hans

2003-05-16 Mark SBK
Gentle Gilbert's Ellis 3 kl.I112 poäng Fröjd Bengt

2003-05-16 Höganäs SBK
Lassagårdens Kangaroo Girl 1 kl.I174.5 poäng Ahlqvist Barry

2003-05-14 Uppsala SBK
LPI Crosswood S:t Louis Toodle-Oo 1 kl.I162.5 poäng Liljeqvist Ch
SE BCH Mandylike's Tinsel 0 ekl187.5 poäng Lundin Thomas

2003-05-14 Härnösand SBK
SE VCH LPI Colas Edla 0 kl.II0 poäng Håkansson Peter

2003-05-11 Katrineholm/Em SBK
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 1 kl.I160 poäng Johansson Karl-Henry

2003-05-11 Waxholm SBK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 0 kl.I0 poäng Moberg Ragnar

2003-05-11 Olofström SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 0 kl.III172 poäng Johansson Lars
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.II126.5 poäng Thorell Per-Arne
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.II116 poäng Thorell Per-Arne

2003-05-11 Katrineholm/Fm SBK
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 2 kl.I157 poäng Johansson Karl-Henry
Thornbreaker's Classic Touch 2 kl.I147.5 poäng Johansson Karl-Henry

2003-05-11 Bro/Håbo SBK
Conover's Windstorm 1 kl.III271 poäng Olsson Leif

2003-05-11 Munkfors SBK
LPI Qat's Astarte 1 kl.I164 poäng Gillå Urban
SE LCH Findus 2 ekl245 poäng Gillå Urban

2003-05-11 Angered SBK
LPII Minnows Siri 3 kl.III195 poäng Söderberg Fredric
Labbret's Shamouti 2 kl.III246 poäng Söderberg Fredric
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 2 kl.II141 poäng Söderberg Fredric
Minnows Harvest Lady 3 kl.I105 poäng Johansson Berit
SE VCH Robocop's Texas 0 kl.I53 poäng Johansson Berit

2003-05-10 Tranås SBK
SE VCH Trollmors Ambra 0 kl.I99 poäng Bengtsson Boel

2003-05-10 Uddevalla SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 1 kl.I176.5 poäng Bucklin Lars

2003-05-08 Göteborg SBK
Pinwinnie 3 kl.I120 poäng Högman Roger

2003-05-04 Umeå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 3 kl.I124.5 poäng Karlsson König

2003-05-04 Svalöv SBK
LPI Brantastigs Jasmin 1 kl.II166 poäng Ljung Lars-Åke

2003-05-04 Gbg/Mölndal SBK
Mandylike's Angelic 3 kl.II139 poäng Mellqvist Stig

2003-05-03 Oskarshamn SBK
Bumpkin's Double Cream 1 kl.I175 poäng Furuskog Lars-Erik

2003-05-03 Partille SBK
Labbret's Shamouti 3 kl.III221 poäng Lengfelt Yvonne

2003-05-03 Åtvidaberg ÖKK/ÅHK
LPI Kohagens Prussiluskan 1 kl.I183.5 poäng Lundholm Lars
Cassatas Cuba Carbas 1 kl.I168 poäng Lundholm Lars

2003-05-02 Sthlm Sö SBK
LPI Viltvårdarns Bizzy 1 kl.I170 poäng Lindberg Ninni

2003-05-01 Timrå SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 3 kl.III193 poäng Näslund Göran
TJH Tjotte's Spoiling The Party 2 kl.I150 poäng Näslund Göran

2003-05-01 Smålandsstenar SBK
Durtregs Pål 1 kl.I173 poäng Petersson Jonny

2003-05-01 Helsingborg SBK
TJH Tessie 3 kl.II138.5 poäng Pettersson Kathe
LPI Brantastigs Jasmin 2 kl.II156 poäng Pettersson Kathe
Nice Ninas Alizon 0 kl.I40 poäng Johnsson Kurt

2003-05-01 Söderköping SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 2 kl.II156.5 poäng Petersson Johan

2003-05-01 Höör SBK
LPI LPII Drumburns Bonelli 3 kl.II123.5 poäng Ekberg Stig
Kroppsmarkens Gay Lad 2 kl.I141 poäng Pallesen Tove

2003-04-27 Ängelholm SBK
LPI Brantastigs Jasmin 2 kl.II144.5 poäng Ahlqvist Barry

2003-04-27 Mullsjö SBK
LPII Skärvenäset's Hilding 1 kl.II163 poäng Brinning Karlsson An

2003-04-27 Luleå SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 1 ekl265 poäng Norén Thorbjörn

2003-04-27 Stureby STOKK/SLKK
LPI Featherfinders Heartbreaker 3 kl.I121 poäng Rasmussen Leif
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 1 Hp kl.I185 poäng Rasmussen Leif

2003-04-26 Ronneby SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III203 poäng Johansson Lars

2003-04-26 Kalix SBK
LPI Huset Elliots Trixa 1 kl.I162 poäng Norén Thorbjörn
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 3 ekl209 poäng Norén Thorbjörn
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 2 ekl233.5 poäng Norén Thorbjörn

2003-04-26 Eslöv SBK
Yerbas Fabian 2 kl.I158 poäng Svensson Ronny
LPI Järabackens Libbsticka 0 kl.I0 poäng Svensson Ronny

2003-04-26 Vimmerby SBK
Kamrats Äzzco-Ä 3 kl.I138 poäng Lundholm Lars
LPI Kohagens Prussiluskan 1 kl.I196 poäng Lundholm Lars

2003-04-26 Storuman SBK
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection 1 kl.II174.5 poäng Wahlström Hans-Göran

2003-04-26 Eskilstuna SÖKK/ELKK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 2 kl.II150.5 poäng Heikkilä Viljo

2003-04-25 Kumla SBK
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 2 kl.I143.5 poäng Gustavsson Bengt

2003-04-21 Burlöv SBK
LPII Tidernas Nutty Solera 1 kl.II164 poäng Hansson Leif
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 3 kl.I134 poäng Ström Tommy
Yerbas Fabian 3 kl.I109 poäng Ringdahl Kaj

2003-04-21 Norrköping SBK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 1 kl.II173.5 poäng Fridh Ingemar
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl298 poäng Eriksson Mikael

2003-04-20 Örebro SBK
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 2 kl.I151 poäng Ålander Lennart

2003-04-20 Åmål SBK
SE LCH Findus 2 ekl237 poäng Eklund Göran

2003-04-20 Umeå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 0 kl.I0 poäng Palmqvist Maria

2003-04-19 Sundsvall SBK
SE VCH LPI Colas Edla 2 kl.II146 poäng Olsson Håkan
LPII Gärdegårdens Metis-A 3 kl.I134 poäng Olsson Håkan

2003-04-18 Skara SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 1 kl.II164 poäng Althorn Britta

2003-04-13 Skanör/Falsterb SBK
Flaxarnas Meryl Streep 3 kl.II125 poäng Klang Ingvar

2003-04-13 Piteå SBK
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 1 ekl274.5 poäng Larsson Jens

2003-04-13 Motala SBK
Askrikes Quest 3 kl.II106.5 poäng Lundholm Lars

2003-04-13 Hallstahammar SBK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 1 kl.II168 poäng Eriksson Kent

2003-04-13 Visättra STOKK/APOLLGR
LPI Featherfinders Heartbreaker 1 kl.I163 poäng Bergståhl Maria

2003-04-12 Örnsköldsvik SBK
NORD JCH Moorman's Look High 2 kl.I157.5 poäng Andersson Kjell-Arne
NORD JCH Moorman's Look Back 2 kl.I144 poäng Andersson Kjell-Arne
SE VCH Macita's Irresistible Soya 0 kl.I0 poäng Andersson Kjell-Arne

2003-04-12 Stenungsund SBK
SE BCH Mandylike's Xcitant 1 kl.II165.5 poäng Hyrén Bertil

2003-04-12 Finspång SBK
Thornbreaker's Classic Touch 1 kl.I163 poäng Nyman Rolf

2003-04-12 Bro/Håbo SBK
Boulders Henna 2 kl.I150 poäng Hansson Tina
Searover Aretha Franklin 1 kl.I172.5 poäng Hansson Tina

2003-04-09 Haninge SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 3 kl.III217.5 poäng Olsson Leif
Guideline's Windbag 0 kl.III106 poäng Olsson Leif

2003-04-06 Arvika SBK
SE LCH Findus 2 ekl242.5 poäng Lundström Lars-Ivar

2003-04-06 Åstorp SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 3 kl.III198.5 poäng Johansson Kenneth
LPI Brantastigs Jasmin 3 kl.II132 poäng Bjädefors Jan

2003-04-06 Vällingby SBK
Skallvrån's Dark Attitude 0 kl.I42.5 poäng Christensen Lars

2003-04-05 Märsta/Sigtuna SBK
Skallvrån's Dark Attitude 0 kl.I83 poäng Sjöblom Annika

2003-04-05 Eskilstuna SÖKK/EHDK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 1 kl.II168.5 poäng Heikkilä Viljo

2003-04-05 Växjö SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.II143.5 poäng Ahlqvist Jan
Kamrats Äzzco-Ä 3 kl.I136 poäng Ahlqvist Jan

2003-04-05 Vara/Grästorp SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 2 kl.II140 poäng Berg Carola

2003-04-05 Nynäshamn SBK
LPI Country Song's Rodeo Drive 1 kl.II180 poäng Olsson Leif

2003-03-30 Kungsör SBK
SE LCH Searover Manpower 1 kl.III264.5 poäng Hulth Anders
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl263.5 poäng Hulth Anders

2003-03-30 Ulricehamn SBK
LPI Moorman's Krasse 1 kl.I169.5 poäng Andersson Patrik

2003-03-29 Ludvika SBK
LPI Hjorttorp's Timja 3 kl.I138 poäng Bladh Birgitta
SE VCH Willows Edison 2 kl.I159 poäng Bladh Birgitta

2003-03-29 Brunflo SBK
SE VCH LPI Colas Edla 3 kl.II134 poäng Olander Per-Erik

2003-03-29 Uddevalla SSRK/VÄSTRA
Guideline's Windbag 3 kl.III197.5 poäng Bucklin Lars
SE VCH Sångfågelns Evita 0 kl.I81 poäng Bucklin Lars

2003-03-22 Eskilstuna SBK
SE LCH Searover Manpower 2 kl.III228 poäng Larsson Nils-Göran
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl258.5 poäng Heikkilä Viljo

2003-03-22 Sundsvall SBK
Kamrats Barbie-B 1 kl.I174.5 poäng Andersson John-Åke

2003-03-21 Åsele SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 1 kl.I168 poäng Burström Ove

2003-03-16 Piteå SBK
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 3 ekl206.5 poäng Larsson Jens
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 0 ekl0 poäng Larsson Jens

2003-03-16 Linköping SBK
Askrikes Quick 3 kl.I106 poäng Björkman Åke

2003-03-16 Kalmar SBK
Labruzz Petite Petruscka 0 kl.I84.5 poäng Larsson Solbritt

2003-03-16 Hässleholm SBK
LPII Tossop's Eavesdropper 0 kl.III172 poäng Jonsson Kurt
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.II123 poäng Hansson Mikael
LPI LPII Drumburns Bonelli 1 kl.II163 poäng Hansson Mikael

2003-03-16 Göteborg SBK
Mandylike's Angelic 1 kl.I161 poäng Gustavsson Willy

2003-03-15 Österåker SBK
SE VCH SE JCH Searover Baltic Birdie 2 kl.II152 poäng Kronqvist Carina
Skallvrån's Dark Attitude 3 kl.I113 poäng Bergståhl Maria
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 3 ekl214.5 poäng Kronqvist Carina

2003-03-15 Nordmaling SBK
Kafati's Se You Tom-Orrow 1 kl.II173 poäng Svensson Lena
SE VCH TJH SE U(U)CH Tjotte's Star Striker 2 kl.I151 poäng Svensson Lena
SE VCH Macita's Irresistible Soya 2 kl.I146 poäng Svensson Lena

2003-03-15 Katrineholm SBK
SE LCH Searover Manpower 1 kl.III263.5 poäng Hedberg Leif
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl272 poäng Hedberg Leif

2003-03-15 Tomten SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 2 kl.II158.5 poäng Abrahamsson Christin

2003-03-15 Mjölby SBK
Kamrats Äzzco-Ä 3 kl.I133 poäng Lundholm Lars
Askrikes Quick 3 kl.I121.5 poäng Lundholm Lars

2003-03-15 Halmstad SBK
Kapris 2 kl.II145.5 poäng Berg Roger

2003-03-09 Tierp SBK
SE VCH Modus Vivendis New Generation 0 kl.I69 poäng Lundin Thomas

2003-03-09 Oxie SBK
Yerbas Fabian 0 kl.I0 poäng Ahlberg Alf

2003-03-02 Nacka SBK
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 ekl192.5 poäng Detlefsen-Dahlström
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl252.5 poäng Detlefsen-Dahlström

2003-03-01 Veberöd SBK
Flaxarnas Meryl Streep 3 kl.II120.5 poäng Wilén Gert

2003-03-01 Orust SBK
SE VCH LPII Minnows Tunica 1 kl.II164 poäng Linder Leif
Mandylike's Angelic 1 kl.I168.5 poäng Linder Leif
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 1 kl.I168 poäng Linder Leif

2003-02-23 Väsby SBK
SE VCH SE JCH Searover Baltic Birdie 3 kl.II134 poäng Sjöblom Annika
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl228.5 poäng Berg Marita
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 0 ekl169 poäng Berg Marita

2003-02-23 Piteå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 3 kl.I136 poäng Berglund Rune
LPI LPII SE LCH Transångens Say Yes Say No 2 ekl228 poäng Lindquist Dan
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 0 ekl150 poäng Lindquist Dan

2003-02-22 Matfors SBK
Nigellamix Akim 2 kl.III242 poäng Olsson Håkan

2003-02-16 Kramfors SBK
HS 9973 Alice 1 kl.I166.5 poäng Näsholm Arne

2003-02-16 Solna/Sundbyber SBK
Guideline's Windbag 2 kl.III225 poäng Moberg Ragnar

2003-02-16 Fagersta SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl212.5 poäng Elfström Ingemar
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 1 ekl277.5 poäng Elfström Ingemar

2003-02-09 Lidingö SBK
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 2 kl.III254.5 poäng Bergståhl Maria
Guideline's Windbag 0 kl.III175 poäng Bergståhl Maria

2003-02-08 Bollebygd SBK
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 2 kl.I151 poäng Dahlberg Göran

2003-02-08 Varberg SBK
Mandylike's Angelic 2 kl.I153 poäng Gustafsson Bo

2003-02-02 Sävsjö SBK
Kamrats Äzzco-Ä 3 kl.I135 poäng Rosander Erik
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 3 kl.I104 poäng Rosander Erik

2003-02-01 Nordmaling SBK
Kafati's Se You Tom-Orrow 2 kl.II149 poäng Svensson Lena

2003-01-26 Södertälje SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 2 ekl252.5 poäng Björkström Weine
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl275.5 poäng Björkström Weine

2003-01-25 Värnamo SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.III278 poäng Ljungqvist Lars
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 3 kl.I133.5 poäng Ljungqvist Lars
Mandylike's Zenith 1 kl.I193 poäng Ljungqvist Lars

2003-01-25 Nacka SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 3 ekl205.5 poäng Moberg Ragnar

2003-01-18 Orust SBK
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 1 kl.I165.5 poäng Linder Leif

2003-01-17 Jönköping SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 kl.III264 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 3 kl.I131 poäng Svensson Leif

2003-01-05 Fagersta SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl206.5 poäng Löfberg Åsa


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017