Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2004

Resultat i namnordning


2004-12-26 Kungsbacka SBK
Robocop's Clipton 3 kl.III199 poäng Lengfelt Yvonne
LPII Like'ims Isalina 2 kl.II155.5 poäng Lindqvist Göran

2004-12-12 Trelleborg SBK
LPI Bökardalens Kiss Me Kate 1 kl.I168 poäng Hansson Leif
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl214.5 poäng Pettersson Kathe

2004-12-12 Göteborg SBK
SE VCH LPI Olcine's Brede 3 kl.I138.5 poäng Jansson Magnus
SE VCH Fairfield's Ave Maria 0 kl.I71 poäng Jansson Magnus
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 2 ekl237.5 poäng Gillberg Bo

2004-12-11 Nedansiljan SBK
Kullaholm's Skumtroll 2 kl.I145.5 poäng Hellberg Roland

2004-12-11 Höganäs SBK
Durtregs Pål 2 kl.II157.5 poäng Johansson Margit
LPI Mandylike's Icon 2 kl.I143 poäng Bengtsson Sten

2004-12-11 Frövi SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 1 kl.I184 poäng Almquist Sture

2004-12-08 Orust SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 2 kl.II153.5 poäng Hyrén Bertil

2004-12-05 Vännäs SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 2 kl.I144 poäng Karlsson König

2004-12-05 Mälarö SBK
LPI LPII Searover Tings Felix 2 kl.I156 poäng Rosendahl Sonja

2004-12-05 Kind SBK
Like'ims Respons of Bellmaker 2 kl.II147.5 poäng Johansson Mats
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 2 kl.II140 poäng Johansson Mats
Sjöbygårdens Aerosmith By Night 3 kl.I100.5 poäng Johansson Mats
LPI Minnows China 0 kl.I0 poäng Johansson Mats

2004-12-05 Kalmar SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita 2 kl.I151.5 poäng Lundgren Peter

2004-12-05 Gamleby SBK
Askrikes X-Antos 1 kl.I178 poäng Thunström Åke

2004-12-04 Varberg SBK
SE VCH LPII Minnows Tunica 0 kl.III123 poäng Gustafsson Inger
Durtregs Pål 2 kl.II156.5 poäng Gustafsson Bo
Minnows Hedding 3 kl.I137.5 poäng Brorsson Kenneth
Sjöbygårdens Aerosmith By Night 3 kl.I131.5 poäng Andersson Alf
Airotkivs X-Press 3 kl.I120 poäng Brorsson Kenneth
Högagårdens Flox 2 kl.I159.5 poäng Johansson Sture
LPI Bellmaker's Celine 2 kl.I155 poäng Andersson Alf
TJH Lassagårdens Kamomill 1 kl.I168 poäng Johansson Sture
Rockdove's B Black Purdey 0 ekl191 poäng Rolfsson Tom
LPII Minnows Siri 0 ekl149.5 poäng Rolfsson Tom

2004-12-04 Veberöd SBK
Woodduck's Dalwhinnie 3 kl.II123.5 poäng Hansson Leif
Like'ims Joyride 2 kl.II152 poäng Hansson Leif
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.II150 poäng Hansson Leif
LPI Tale Miriel 1 kl.II160 poäng Hansson Leif
Bellmaker's Ember 0 kl.II0 poäng Hansson Leif
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl233 poäng Klang Ingvar

2004-12-04 Finspång SBK
Nora 0 kl.III119 poäng Nyman Rolf

2004-11-28 Svalöv SBK
LPI Sea-Birds I'm Yours 1 kl.I170 poäng Hansson Leif

2004-11-28 Skurup SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl233.5 poäng Ekberg Stig

2004-11-28 Nacka SBK
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 1 kl.I183 poäng Lindberg N

2004-11-28 Järvsö SBK
Nigellamix Akim 0 kl.III190.5 poäng Ahlström Lars
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 1 kl.II186.5 poäng Larsson Anita
Viltvårdarns Extra Gunde 2 kl.I141 poäng Fridh Ingemar
SE LCH Searover Tidy Hectic 3 ekl217.5 poäng Larsson Anita

2004-11-27 Partille SBK
Fräsch & Sund Hera 3 kl.I114 poäng Pettersson Lennart
Rockdove's B Black Purdey 3 ekl208.5 poäng Eliasson Lennart

2004-11-21 Södertälje STOKK APOLLOGR
SE VCH Bumpkin's Civilized Man 3 kl.I122 poäng Rosén Solveig
SE VCH LPI Iliadens Kleitos 1 kl.I183 poäng Rosén Solveig

2004-11-21 Osby SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.II144 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH LPI Labbegården's Crunchy Candy 1 kl.II174.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 3 kl.I110 poäng Jonsson Kurt

2004-11-20 Mariestad SBK
SE VCH Kristinedals Komet 3 kl.I122 poäng Abrahamsson Christin

2004-11-20 Kungälv SBK
Robocop's Clipton 2 kl.III224 poäng Eliasson Lennart
SE VCH LPI Olcine's Brede 1 kl.I173 poäng Pedersen Louise
Robocop's Happy Hedda 0 kl.I0 poäng Järsand Kjell
Fräsch & Sund Hera 0 kl.I0 poäng Järsand Kjell
Rockdove's B Black Purdey 3 ekl223 poäng Lövenius Rune

2004-11-19 Sävsjö SBK
Apollo 1 kl.I186 poäng Gustavsson Bengt

2004-11-14 S:a Gotland SBK
Pärlkustens Manda F 0 kl.III120.5 poäng Nylander Marie
SE VCH Megh-By-Me 2 kl.II159 poäng Nylander Marie
SE JCH Mandylike's Regardful Angel 1 kl.II175 poäng Nylander Marie
TJH Abel 1 kl.I162.5 poäng Boberg Inga-Maj

2004-11-14 Solna/Sundbyber SBK
SE VCH SE JCH Searover Baltic Birdie 1 kl.III261.5 poäng Brolén Lars
SE VCH Älvgårdens Symphony 3 kl.I113 poäng Brolén Lars
Hackihäls Basil 2 kl.I154 poäng Detlefsen-Dahlström
LPI Musical's Flower Drum Song 1 kl.I161.5 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2004-11-14 Oxelösund SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 1 kl.I172.5 poäng Hansson Ola

2004-11-14 Göinge/Broby SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.II126.5 poäng Bengtsson Sten
TJH Ambra 2 kl.II156 poäng Bengtsson Sten
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.II149.5 poäng Bengtsson Sten
Skärvenäset's Maximilian 3 kl.I115 poäng Sandström Bo
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 0 kl.I77.5 poäng Sandström Bo

2004-11-14 Gagnef/Floda SBK
LPI Hjorttorp's Timja 1 kl.I160 poäng Andersson Lena

2004-11-14 Fagersta SBK
Kullaholm's Skumtroll 3 kl.I138 poäng Löfberg Åsa

2004-11-14 Emmaboda SBK
Mocca Made's Femina 0 kl.II82 poäng Ståhl Roth Gunborg
Elvira-Madigan 3 kl.I117 poäng Lundgren Peter
LPI LPII Bjevas Bonzita 2 kl.I152.5 poäng Lundgren Peter

2004-11-13 Uppsala SBK
Gryningens Herkules 3 kl.II134.5 poäng Svedin Inger
SE VCH Modus Vivendis New Generation 2 kl.II146.5 poäng Svedin Inger
Annual's New Commander 3 kl.I136 poäng Rosén Solveig
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 2 ekl245.5 poäng Lundin Thomas

2004-11-13 Söderköping SBK
SE VCH LPI Bjälken's Luna 1 kl.II176.5 poäng Nilsson Berth
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 3 kl.I136 poäng Ryttse Katinka

2004-11-13 Nordmaling SBK
SE VCH TJH SE U(U)CH Tjotte's Star Striker 2 kl.I157 poäng Jonsson Allan

2004-11-13 Haninge SBK
Mandylike's Entertaining 2 kl.III254 poäng Eriksson Sören
LPII Hackihäls Delta 2 kl.II146.5 poäng Norman Leif
LPI LPII Searover Tings Felix 2 kl.I153 poäng Eriksson Sören
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 1 kl.I185 poäng Eriksson Sören

2004-11-13 Eskilstuna SÖKK EHDK
SE VCH LPI Ancema's Hurricane Light 1 kl.I169.5 poäng Heikkilä Viljo

2004-11-12 Gbg/Mölndal SBK
LPI Mandylike's Entire 2 kl.II149 poäng Eliasson Lennart
Robocop's Happy Hedda 3 kl.I124.5 poäng Gustavsson Willy
Lorca's Dear Jazzmine 0 kl.I96.5 poäng Gustavsson Willy

2004-11-07 Piteå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 0 kl.III0 poäng Vesterlund Nicklas
Tjotte's Shoot A Line 1 kl.I163 poäng Thurfjell Mats

2004-11-07 Malmö SBK
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 3 kl.I122 poäng Svensson Ronny
LPI Sea-Birds I'm Yours 2 kl.I147 poäng Svensson Ronny

2004-11-06 Märsta/Sigtuna SBK
Gryningens Herkules 2 kl.II142.5 poäng Sandberg Loring
Goody-Goody's Grand Theatre 2 kl.I140.5 poäng Persson Lars-Göran
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl265.5 poäng Lundin Thomas

2004-11-06 Hagfors SBK
Rizzo 0 kl.III138.5 poäng Claesson Gunnar
LPI Qat's Astarte 3 kl.II138 poäng Claesson Gunnar

2004-11-06 Finspång SBK
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 2 kl.I157.5 poäng Fridh Ingemar

2004-11-06 Åbyn/Byske SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 2 kl.III232.5 poäng Larsson Jens
LPI Huset Elliots Trixa 1 kl.II162.5 poäng Andersson Peter
Tjotte's Shoot A Line 3 kl.I122.5 poäng Andersson Peter
Huset Elliots Tittut 2 kl.I155.5 poäng Andersson Peter

2004-11-06 Timrå SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.III0 poäng Näslund Göran
TJH Tjotte's Spoiling The Party 3 kl.II128.5 poäng Näslund Göran

2004-11-06 Oskarström SBK
Högagårdens Flox 3 kl.I126 poäng Andersson Yvonne
Airotkivs X-Press 2 kl.I141 poäng Andersson Yvonne

2004-11-06 Växjö SKK SMÖKK
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 0 kl.III143 poäng Lindfalk Ingrid
Tossop's Cakewalk 2 kl.II157 poäng Lindfalk Ingrid
Kvarterets Ginetta 0 kl.II0 poäng Lindfalk Ingrid
Mambrinos Waterloo 3 kl.I115 poäng Lindfalk Ingrid

2004-10-31 Bro/Håbo SBK
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 2 kl.I146.5 poäng Tofthagen Mikael
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.I185 poäng Tofthagen Mikael
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 3 ekl219.5 poäng Lundin Thomas

2004-10-31 Mark SBK
Robocop's Clipton 0 kl.III0 poäng Fröjd Bengt
Mincer's Felix 1 kl.II192.5 poäng Fröjd Bengt
Robocop's Happy Hedda 2 kl.I159 poäng Furvik Gunnar
Minnows Hedding 1 kl.I170.5 poäng Furvik Gunnar

2004-10-31 Skanör/Falsterb SBK
LPI Tale Miriel 1 kl.I175 poäng Björkqvist Cronje
LPI LPII Ritou's Aladdin 1 kl.I169 poäng Björkqvist Cronje
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl207 poäng Krüger Carola

2004-10-31 Linköping SBK
Askrikes Quest 3 kl.II136.5 poäng Ryttse Katinka
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I137 poäng Ryttse Katinka

2004-10-31 Kramfors SBK
HS 9973 Alice 2 kl.I151 poäng Coldenberg Stig

2004-10-30 Matfors SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 0 kl.III177 poäng Olsson Håkan
TJH Tjotte's Spoiling The Party 2 kl.II145 poäng Andersson John-Åke

2004-10-24 Ragunda SBK
LPI HS 10838 Elba 3 kl.I122.5 poäng Björling Birgitta

2004-10-24 Ulricehamn SBK
Iliadens Hypsipyle 0 kl.III0 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 3 kl.I130.5 poäng Blomqvist Kjell

2004-10-24 Kungsör SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.I164.5 poäng Karlsson Tomas
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl285.5 poäng Karlsson Tomas

2004-10-24 Strängnäs SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl257.5 poäng Johansson Peter

2004-10-24 Bollebygd SBK
Gentle Gilbert's Aussie Crocodile 3 kl.I122 poäng Hernvall Leif
Skärvenäset's Hedvig Klockhoff 3 kl.I118.5 poäng Hernvall Leif
Minnows Hedding 2 kl.I143 poäng Hernvall Leif

2004-10-24 Vadstena SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I134.5 poäng Nilsson Berth

2004-10-24 Lund SBK
Bellmaker's Ember 1 kl.II170 poäng Hansson Leif
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 ekl257 poäng Prahl Leif

2004-10-23 Lysekil SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 3 kl.I135.5 poäng Andersson Jan
LPI Roy Eilab's Persefone 3 kl.I124 poäng Andersson Jan

2004-10-23 Flen SBK
Streamlight's Juhani 2 kl.I147 poäng Melin Märta-Klara
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.I176 poäng Melin Märta-Klara

2004-10-23 Växjö SBK
Mandylike's Yearning 0 kl.III187 poäng Bäckman Sonny
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 3 kl.II128 poäng Engström Ingemar
Tossop's Cakewalk 2 kl.II147.5 poäng Engström Ingemar
Elvira-Madigan 3 kl.I100 poäng Nyström Thomas
LPI Minnows China 2 kl.I159.5 poäng Nyström Thomas
Kvarterets Ginetta 1 kl.I171.5 poäng Nyström Thomas

2004-10-23 Valdemarsvik SBK
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 1 kl.I168 poäng Berge Ingemar

2004-10-23 Sommenbygden SBK
Nora 0 kl.III0 poäng Karlsson Gun Britt-M
Fairfield's Amadeus 3 kl.I133.5 poäng Karlsson Gun Britt-M
Dolou's One Breath of Mystic 2 kl.I140 poäng Karlsson Gun Britt-M
Askrikes Seaquest 0 kl.I95 poäng Karlsson Gun Britt-M

2004-10-23 Forshaga SBK
SE LCH Findus 1 ekl280 poäng Åkerlund Milton

2004-10-23 Strömsund SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 3 kl.I103.5 poäng Bryne Lisbet

2004-10-17 Ragunda SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 3 kl.III196 poäng Holmberg Jan
TJH Tjotte's Spoiling The Party 2 kl.II159.5 poäng Holmberg Jan
LPII Gärdegårdens Metis-A 1 kl.II165 poäng Holmberg Jan
Mandylike's Geyser 1 kl.I168 poäng Holmberg Jan

2004-10-17 Nässjö SBK
Fairfield's Amadeus 3 kl.I128.5 poäng Kurtsson Eva

2004-10-17 Järfälla SBK
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 kl.I174 poäng Backevik Jan

2004-10-17 Umeå SBK
SE VCH Starsholma Cyklon 1 kl.II175 poäng Nordström Lena
Twelcots Bastante Birger 1 kl.I192 poäng Asplund Rolf Göran

2004-10-17 Haninge SBK
SE VCH Stargames Kobra 2 kl.I150 poäng Malmström Christer

2004-10-16 Lesseboorten SBK
Tossop's Cakewalk 3 kl.II103.5 poäng Bäckman Sonny
Kvarterets Ginetta 2 kl.I148 poäng Bäckman Sonny

2004-10-16 Sunne SBK
SE LCH Findus 2 ekl247.5 poäng Claesson Gunnar

2004-10-16 Mariestad SBK
LPI Bedazzled 1 kl.I161 poäng Jacobsson Ulf

2004-10-16 Luleå SBK
Huset Elliots Tittut 2 kl.I153 poäng Larsson Jens

2004-10-16 Halmstad SBK
LPI Bellmaker's Celine 2 kl.I143.5 poäng Eriksson Lennart
Minnows Hedding 1 kl.I162 poäng Eriksson Lennart
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl299.5 poäng Johansson Sture

2004-10-16 Gnesta/Trosa SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 2 kl.I155 poäng Björk Eva

2004-10-10 Torsås SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita 1 kl.I167 poäng Johnsson Marianne

2004-10-10 Munkedal SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 1 kl.I166 poäng Fagerberg Bengt
LPI Roy Eilab's Persefone 1 kl.I162 poäng Fagerberg Bengt

2004-10-10 Sthlmsavd SBK
Hackihäls Basil 1 kl.I163 poäng Axell Sylvia

2004-10-10 Laxå SBK
SE VCH NO VCH Colas Adriana 3 kl.I129.5 poäng Österlund Hans

2004-10-10 Färgelanda SBK
Portellen 2 kl.I149 poäng Hyrén Bertil

2004-10-10 V:a Medelpad SBK
Streamlight's Yellow Submarine 3 kl.III213 poäng Hallberg Susann

2004-10-10 Lomma SBK
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 3 kl.II118.5 poäng Thornqvist Siv
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl248.5 poäng Bengtsson Sten

2004-10-10 Karlskoga SBK
SE VCH LPI Bjälken's Luna 1 kl.I163 poäng Andersen Jörn

2004-10-10 Enköping SBK
SE VCH Briggle's Mad About You 2 kl.II145.5 poäng Nyman Kjell
Viltvårdarns Extra Billan 1 kl.I171 poäng Valgeborg Gunnar

2004-10-10 Sölvesborg SHU
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.II158.5 poäng Eriksson Ronny

2004-10-09 Sundsvall SBK
LPI Viltvårdarns Assa 3 kl.II100 poäng Andremo Ann Christin

2004-10-09 Gubbängen Sthlm SPK
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 3 kl.II139.5 poäng Olsen Leif
SE VCH LPI Iliadens Kleitos 1 kl.I163 poäng Rosén Solveig
Crosswood Femme Fatale 1 kl.I160 poäng Rosén Solveig

2004-10-09 Karlskrona SBK
SE RPCH TJH Balder 3 kl.I127.5 poäng Bahlenberg Ingrid

2004-10-09 Hammarö SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 3 kl.II137.5 poäng Åkerlund Milton

2004-10-09 Värnamo SBK
Mandylike's Yearning 0 kl.III186 poäng Peterson Peter
LPI Minnows China 3 kl.I124 poäng Peterson Peter
Like'ims Respons of Bellmaker 1 kl.I176 poäng Peterson Peter
SE VCH Ginstens Mazarine 1 kl.I160 poäng Peterson Peter

2004-10-09 Södertälje SBK
Crosswood Black Barrel 2 kl.I145.5 poäng Linder Owe

2004-10-09 Söderköping SBK
SE VCH LPI Bjälken's Luna 1 kl.I167 poäng Ryttse Katinka

2004-10-09 Piteå SBK
LPI Carmal's Forever Hasty 1 kl.I170.5 poäng Gustavsson Wivi

2004-10-09 Föllinge/Krokom SBK
Mandylike's Geyser 1 kl.I175 poäng Olander Per-Erik

2004-10-09 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 1 kl.I167.5 poäng Gustavsson Bengt

2004-10-09 Ockelbo SBK
Eatons Cooper 2 kl.I150 poäng Fridh Ingemar

2004-10-03 Vällingby SBK
SE VCH Sokaris Dance Little Sister 3 kl.II133.5 poäng Svensson Sven Arne

2004-10-03 Uddevalla SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 2 kl.I143.5 poäng Bucklin Lars

2004-10-03 Sydöstra Skåne SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 1 kl.II171.5 poäng Nilsson Ingvar

2004-10-03 Järvsö SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 1 kl.I191 poäng Larsson Anita
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl166 poäng Ahlström Lars

2004-10-03 Boden SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 1 kl.I180 poäng Andersson Peter

2004-10-03 Ludvika SBK
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 1 kl.II174.5 poäng Bladh Birgitta

2004-10-03 Ljungby SBK
Mandylike's Yearning 3 kl.III204.5 poäng Sandström Anette
SE VCH SE U(U)CH Country Song's Corporal Clinger 0 kl.III183 poäng Sandström Anette
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.II123 poäng Sandström Anette
LPI Minnows China 2 kl.I156 poäng Sandström Anette

2004-10-03 Lidköping SBK
LPI Bedazzled 1 kl.I172 poäng Lindgren Leif

2004-10-02 Söderhamn SBK
Hjorttorp's Vild-Vittra 2 kl.I141 poäng Brolin Lars Ove
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl195 poäng Brolin Lars Ove
Conover's Windstorm 0 ekl164.5 poäng Brolin Lars Ove

2004-10-02 Roslagen SBK
SE VCH Stargames Kobra 1 kl.I180.5 poäng Sigfridsson Alf

2004-10-02 Kil SBK
Kullaholm's Saltkråka 2 kl.I148.5 poäng Andersen Jörn

2004-10-02 Borlänge SBK
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 2 kl.II147 poäng Sjödén Curt
Kullaholm's Skumtroll 2 kl.I150 poäng Sjödén Curt

2004-10-02 Askersund SBK
SE LCH Findus 1 ekl279 poäng Samuelsson Sven

2004-10-02 Smålandsstenar SBK
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 1 kl.I173.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko
LPI Minnows China 1 kl.I173 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2004-10-02 Strängnäs SÖKK SLKK
Bumpkin's Radio Gaga 2 kl.I142 poäng Hansson Ola

2004-09-26 Kalix SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 1 kl.I176 poäng Johansson Dan

2004-09-26 Veberöd SBK
LPI Sea-Birds I'm Yours 2 kl.I157.5 poäng Persson Stig

2004-09-26 Skövde SBK
Transångens Pretty Mira 2 kl.I152.5 poäng Oskarsson Per

2004-09-26 Botkyrka SBK
LPI Musical's Flower Drum Song 1 kl.I167 poäng Jonsson Jonny

2004-09-25 Västbo SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.III249 poäng Gustavsson Krafft Ka
Sångfågelns Aida 3 kl.I131.5 poäng Gustavsson Krafft Ka
LPI Minnows China 2 kl.I146 poäng Gustavsson Krafft Ka
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 1 kl.I173 poäng Gustavsson Krafft Ka

2004-09-25 Umeå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 3 kl.III193.5 poäng Nilsson Håkan
SE VCH Starsholma Cyklon 2 kl.II157 poäng Nilsson Håkan

2004-09-25 Kungsbacka SBK
LPII Like'ims Isalina 3 kl.II131 poäng Gustavsson Willy
LPI Rocksteady Happy Nation 1 kl.I169 poäng Gustavsson Willy

2004-09-25 Falbygden SBK
LPI Bedazzled 1 kl.I163.5 poäng Andersson Per-Olof

2004-09-25 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.II128 poäng Hellstrand Chris
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 1 kl.I191 poäng Hellstrand Chris

2004-09-24 Gbg/Mölndal SBK
Mincer's Felix 1 kl.II190.5 poäng Billstedt Göran
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 1 kl.II178.5 poäng Billstedt Göran

2004-09-19 Strängnäs SBK
SE VCH LPI Winnie's MoatjÚ 1 kl.II160 poäng Eriksson Gunnar

2004-09-19 Olofström SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III227.5 poäng Thorell Per-Arne
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.II145 poäng Johansson Lars
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 1 kl.II163.5 poäng Johansson Lars

2004-09-19 Lund SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 1 kl.I170 poäng Björkqvist Cronje

2004-09-19 Ljusdal SBK
LPI Noble Mind's Pearl 1 kl.I173.5 poäng Larsson Anita
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl217 poäng Larsson Anita

2004-09-19 Hedemora/Säter SBK
LPI Intagans Carbonado 1 kl.I175 poäng Fors Gunnar

2004-09-19 Filipstad SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I146 poäng Claesson Gunnar
SE LCH Findus 1 ekl257 poäng Claesson Gunnar

2004-09-19 Emmaboda SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita 2 kl.I142 poäng Lindholm Lars

2004-09-19 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.I181 poäng Linder Owe
Goody-Goody's Grand Theatre 0 kl.I0 poäng Linder Owe

2004-09-19 Mullsjö SBK
LPI Zita 2 kl.II153.5 poäng Brinning Karlsson An

2004-09-19 Höör SBK
LPI LPII Drumburns Bonelli 3 kl.III195 poäng Svensson Anna-Kersti
Lillienbergs Frans 3 kl.II121 poäng Pallesen Tove
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl223.5 poäng Pallesen Tove

2004-09-18 Tanum SBK
LPI Roy Eilab's Persefone 2 kl.I150 poäng Larsson Görel

2004-09-18 Vetlanda SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 0 kl.II0 poäng Kurtsson Eva

2004-09-18 Torsby SBK
LPI Willowridge Brobyprästen 1 kl.I177 poäng Claesson Gunnar

2004-09-18 Sthlm Sö SBK
LPI Musical's Flower Drum Song 2 kl.I156 poäng Linnerborg Jerker

2004-09-18 Matfors SBK
LPI Viltvårdarns Assa 2 kl.II145 poäng Hallberg Susann

2004-09-12 Karlshamn SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.III219.5 poäng Ohlsson Olof
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 1 kl.II161.5 poäng Johansson Lars

2004-09-12 Sundsvall SBK
LPI Viltvårdarns Assa 2 kl.II149 poäng Gustafsson Stig

2004-09-12 Burlöv SBK
Lillienbergs Frans 3 kl.II115 poäng Svensson Ronny
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 2 kl.II155 poäng Svensson Ronny
Sneezing Duck's Aya 3 kl.I131 poäng Björkqvist Cronje
LPI Sea-Birds I'm Yours 2 kl.I154 poäng Björkqvist Cronje
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 1 kl.I179 poäng Björkqvist Cronje
LPI Tale Miriel 1 kl.I177 poäng Björkqvist Cronje

2004-09-12 Umeå SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 1 kl.III260 poäng Palmqvist Maria

2004-09-12 Katrineholm SBK
SE VCH LPI Bjälken's Luna 1 kl.I162.5 poäng Andersson Arne

2004-09-12 Västerås WKK VKK
SE VCH LPI Ancema's Hurricane Light 1 kl.I180 poäng Eriksson Kent

2004-09-11 Olandstrakten SBK
SE VCH Modus Vivendis New Generation 2 kl.I146 poäng Hellström Eva

2004-09-11 Karlstad SBK
Raksha 0 kl.I0 poäng Larsson Kjell

2004-09-11 Hudiksvall SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl162 poäng Larsson Georg

2004-09-11 Trollhättan SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 2 kl.II145 poäng Idlund Irene

2004-09-11 Munkfors SBK
LPI Qat's Astarte 3 kl.II136.5 poäng Andersson Stig
Rizzo 1 kl.II178.5 poäng Andersson Stig

2004-09-11 Malmen SBK
Macita's Moses 2 kl.I146 poäng Hagstedt Lennart

2004-09-11 Danderyd/Täby SBK
Highjump's Smile to Match 2 kl.I148 poäng Svensson Sven Arne

2004-09-11 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.I181 poäng Lundin Thomas
Goody-Goody's Grand Theatre 1 kl.I163 poäng Lundin Thomas
LPI Something New's Fun-And-Games 1 kl.I161 poäng Lundin Thomas

2004-09-11 Gubbängen Sthlm SPK
Crosswood Femme Fatale 3 kl.I123 poäng Jonsson Jonny

2004-09-11 Eskilstuna SÖKK EHDK
SE VCH LPI Ancema's Hurricane Light 1 kl.I169 poäng Larsson Nils-Göran

2004-09-10 Tibro SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 3 kl.II128 poäng Oskarsson Per

2004-09-08 Haninge SBK
Highjump's Smile to Match 2 kl.I149 poäng Pettersson Bengt

2004-09-08 Östersund SBK
Mandylike's Geyser 2 kl.I154.5 poäng Olander Per-Erik

2004-09-05 Oxelösund SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 2 kl.I157.5 poäng Hansson Ola

2004-09-05 Vällingby SBK
Highjump's Smile to Match 3 kl.I136 poäng Stjernborg Carina

2004-09-05 Jönköping SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I126 poäng Axell Ulf

2004-09-05 Åmål SBK
Berntssons Peach 0 kl.II0 poäng Larsson Inge

2004-09-05 Landskrona SBK
Bellmaker's Ember 2 kl.II142.5 poäng Prahl Leif
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl254.5 poäng Prahl Leif

2004-09-05 Jokkmokk SBK
LPI Carmal's Forever Hasty 3 kl.I131.5 poäng Berglund Rune

2004-09-05 Uppsala SBK
Goody-Goody's Grand Theatre 1 kl.I162 poäng Fredriksson Rickard

2004-09-05 Nybro SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita 3 kl.I139 poäng Karlsson Valdemar

2004-09-04 Aneby SBK
Fairfield's Amadeus 2 kl.I154.5 poäng Kurtsson Eva
Askrikes Seaquest 2 kl.I143.5 poäng Kurtsson Eva
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 2 kl.I143.5 poäng Kurtsson Eva
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I0 poäng Kurtsson Eva

2004-09-04 Tjörn SBK
Minnows Keepsake 2 kl.I157 poäng Linder Leif

2004-09-04 Vimmerby SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 3 kl.II116 poäng Flender Johansson Ul

2004-09-04 Nynäshamn SBK
Runtunas Julius 0 ekl0 poäng Larsén Pia

2004-09-04 Vara/Grästorp SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 1 kl.II180.5 poäng Simmingsköld Hans

2004-09-04 Lycksele SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 2 kl.III229 poäng Burström Ove

2004-09-04 Luleå SBK
Viltvattnets Belissa 3 kl.I132 poäng Larsson Jens
LPI Carmal's Forever Hasty 2 kl.I159 poäng Larsson Jens

2004-09-04 Falkenberg SBK
Rainstone Alladin 1 kl.I167.5 poäng Johansson Sture

2004-09-03 Stenungsund SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 1 kl.II192.5 poäng Andreasson Laila
Talita's Hey' Good Lookin' 2 kl.I142.5 poäng Hyrén Bertil
LPI Roy Eilab's Persefone 1 kl.I161 poäng Hyrén Bertil

2004-09-01 Skultuna SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 2 kl.I141.5 poäng Eriksson Kent

2004-08-29 Torsås SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita 1 kl.I168 poäng Johnsson Marianne
Belldeena's Lucky Dixy 0 kl.I74 poäng Johnsson Marianne

2004-08-29 Älvsbyn SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 2 kl.I153 poäng Olovsson Eva

2004-08-29 N:a Gotland SBK
Besure's Next Star 1 kl.I160.5 poäng Amelid Carina
Besure's Dream Boy 0 kl.I0 poäng Amelid Carina

2004-08-28 Järvsö SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl200 poäng Larsson Anita

2004-08-28 Hallstahammar SBK
LPI Something New's in Seventh Heaven 1 kl.I162 poäng Tunér Stefan

2004-08-28 Eksjö SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 3 kl.II122.5 poäng Karlsson Åke

2004-08-28 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
Nora 1 kl.II164.5 poäng Nilsson Berth
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 1 kl.I168.5 poäng Nilsson Berth

2004-08-27 Saxnäs SBK
Mocca Made's Femina 3 kl.I121 poäng Von Krusenstjerna U

2004-08-25 Väsby SBK
SE VCH Geischess Diva 1 kl.I174.5 poäng Sjöblom Annika
Highjump's Smile to Match 1 kl.I161 poäng Sjöblom Annika

2004-08-22 Arvidsjaur SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 0 kl.III183.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2004-08-22 Kiruna SBK
Macita's Moses 2 kl.I149 poäng Lindström Monica

2004-08-22 Hällefors SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I151 poäng Claesson Gunnar

2004-08-21 Solna/Sundbyber SBK
Älvgårdens Who Care's 0 kl.I86 poäng Johansson Mats

2004-08-20 Skara SBK
Transångens Pretty Mira 3 kl.I139 poäng Hall Bengt-Evert
SE LCH Findus 3 ekl214 poäng Simmingsköld Hans

2004-08-20 Visättra Ängar STOKK APOLLOGR
LPI Something New's Fun-And-Games 2 kl.I157 poäng Olsen Leif

2004-08-19 Fagersta SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 0 ekl140.5 poäng Löfberg Åsa

2004-08-18 Sthlmsavd SBK
Amfibiens Lisa Bullerbybarn 3 kl.I119 poäng Svensson Sven Arne
Highjump's Smile to Match 1 kl.I164.5 poäng Backevik Jan

2004-08-15 Botkyrka SBK
Highjump's Smile to Match 2 kl.I156 poäng Carlsson Robert
Crosswood Black Barrel 2 kl.I154 poäng Carlsson Robert

2004-08-15 Vänersborg SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 3 kl.II130 poäng Linder Leif

2004-08-15 Västerås SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 2 ekl253 poäng Karlsson Tomas

2004-08-14 Hudiksvall SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl169.5 poäng Snell Karl-Evert

2004-08-14 Oskarström SBK
Mandylike's Yearning 3 kl.III196 poäng Mattsson Lena

2004-08-14 Eskilstuna SBK
LPII Curry 1 kl.I175.5 poäng Larsson Kjell
LPI Agapanthus Shabby Chic 2 ekl235.5 poäng Larsson Nils-Göran

2004-08-13 Malmen SBK
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 2 kl.I147.5 poäng Hagstedt Lennart

2004-08-08 Tanum SBK
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane 0 kl.II89.5 poäng Hyrén Bertil
LPI Roy Eilab's Persefone 3 kl.I120 poäng Hyrén Bertil

2004-08-08 Lerum SBK
Rockdove's B Black Purdey 3 ekl213 poäng Gustavsson Willy

2004-08-08 Hörby SBK
Lillienbergs Frans 2 kl.II156.5 poäng Ljung Lars-Åke
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.II152 poäng Ljung Lars-Åke

2004-08-08 Gagnef/Floda SBK
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 1 kl.II170.5 poäng Andersson Lena

2004-08-08 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 3 kl.III213.5 poäng Jansson Anna
LPI Intagans Carbonado 3 kl.I137 poäng Sjöblom Annika
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.I181.5 poäng Sjöblom Annika

2004-08-07 Falbygden SBK
Hund I Tjänsts Lill-Flinga 2 kl.I140.5 poäng Bergström Göran

2004-08-07 Lilla Edet SBK
Portellen 1 kl.I172 poäng Petersson Lennart
Rockdove's B Black Purdey 0 ekl182 poäng Olausson Erik

2004-08-07 Landskrona SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 2 kl.I145 poäng Björkqvist Cronje

2004-08-07 Östersund SBK
LPI HS 10838 Elba 2 kl.I142 poäng Söderberg Gina

2004-08-06 Forserum SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 2 kl.II142.5 poäng Karlsson Åke
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 kl.II169 poäng Karlsson Åke
Skärvenäset's Emma Zippora 2 kl.I154 poäng Karlsson Gun Britt-M
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 1 kl.I165 poäng Karlsson Åke

2004-08-06 Skurup SBK
Lillienbergs Frans 2 kl.II143.5 poäng Andersson Maria
LPI Järabackens Libbsticka 1 kl.I176.5 poäng Nordström Åke
LPI LPII Ritou's Aladdin 1 kl.I160.5 poäng Borgenlöv Leif

2004-08-06 Sandviken SBK
Reminds Herakles 3 kl.I121.5 poäng Bagge Åsa
Hjorttorp's Vivi Viola 0 kl.I90 poäng Bagge Åsa
SE LCH Searover Tidy Hectic 3 ekl206.5 poäng Lundmark Göran

2004-08-06 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 1 kl.II169.5 poäng Nilsson Kjell
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 1 kl.I181 poäng Andersson Peter
LPI Carmal's Forever Hasty 1 kl.I166 poäng Andersson Peter

2004-08-06 Kristianstad SBK
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.II142 poäng Öberg Åke
TJH Mandylike's Black Biscuit 1 kl.II169 poäng Öberg Åke

2004-07-31 Knivsta SBK
Gryningens Herkules 3 kl.II122.5 poäng Svedin Inger
Goody-Goody's Grand Theatre 3 kl.I129.5 poäng Andersson B-M
Highjump's Smile to Match 2 kl.I141 poäng Andersson B-M

2004-07-31 Föllinge/Krokom SBK
Mandylike's Geyser 2 kl.I158 poäng Olovsson Irén

2004-07-30 Ulricehamn SBK
LPI Mandylike's Velvety 3 kl.III199.5 poäng Andersson Patrik
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 2 kl.I150.5 poäng Johansson Mats
SE VCH Mandylike's Vivid 1 kl.I170.5 poäng Blomqvist Kjell

2004-07-30 Kil SBK
LPI Willowridge Brobyprästen 1 kl.I170.5 poäng Axelsson Stefan
LPI Rocksteady Thebe 0 kl.I86 poäng Axelsson Stefan

2004-07-30 V:a Medelpad SBK
LPI Noble Mind's Pearl 2 kl.I159.5 poäng Häggström Åsa

2004-07-30 Råådalen SBK
Bellmaker's Ember 1 kl.II165 poäng Svensson Ronny

2004-07-30 Ronneby SKK SMÖKK/BLKK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 Hp kl.II181.5 poäng Johansson Hans

2004-07-29 Ronneby SKK SMÖKK/BLKK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 Hp kl.II186 poäng Furuskog Lars-Erik

2004-07-25 Tingsryd SBK
TJH Mandylike's Black Biscuit 1 kl.II174.5 poäng Nyström Thomas

2004-07-25 Karlskrona SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 1 kl.II172 poäng Thorell Per-Arne

2004-07-24 Karlskrona SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 2 kl.II152.5 poäng Bahlenberg Ingrid
Ritou's San Francisco 3 kl.I125.5 poäng Bahlenberg Ingrid

2004-07-24 Umeå SNK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 1 kl.II180.5 poäng Ståhl Roth Gunborg

2004-07-20 Bollnäs SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl188 poäng Norrman Roland

2004-07-20 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
SE VCH Trollmors Ambra 2 kl.II156.5 poäng Hellstrand Chris

2004-07-17 Tollarp SBK
SE VCH TJH Sea-Birds Jetblack Jack 2 kl.I152 poäng Eriksson Lennart
LPI Sångfågelns Orlando 1 kl.I175 poäng Eriksson Lennart
Nattkvistens Clever Algot 1 kl.I170.5 poäng Eriksson Lennart

2004-07-17 S:a Gotland SBK
Besure's Dream Boy 2 kl.I143.5 poäng Boberg Inga-Maj
Besure's Next Star 1 kl.I161 poäng Boberg Inga-Maj

2004-07-16 Åsele SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 3 kl.II108 poäng Holmberg Jan
LPI Brantastigs Umbra 1 kl.I171 poäng Lindström Carina

2004-07-15 Öland SBK
TJH Mandylike's Black Biscuit 1 kl.II172 poäng Johansson Hans
Mocca Made's Femina 1 kl.I164.5 poäng Lindholm Lars

2004-07-15 Mora SBK
LPI Intagans Carbonado 2 kl.I141.5 poäng Hellberg Roland

2004-07-14 Waxholm SBK
Highjump's Smile to Match 3 kl.I138.5 poäng Johansson Mats

2004-07-13 Kramfors SBK
LPI LPII Tjotte's Muckety Muck 2 kl.III224 poäng Crona Gunnel
TJH Tjotte's Spoiling The Party 1 kl.II172.5 poäng Crona Gunnel
LPI HS 10838 Elba 3 kl.I130 poäng Coldenberg Stig
LPI Brantastigs Umbra 0 kl.I0 poäng Coldenberg Stig

2004-07-12 Åmål SBK
Berntssons Peach 2 kl.II153.5 poäng Larsson Kjell

2004-07-11 Vadstena SBK
Dolou's One Breath of Mystic 1 kl.I171.5 poäng Nilsson Berth

2004-07-10 Halmstad SBK
Lillienbergs Frans 2 kl.II143.5 poäng Andersson Mats
SE SPCH LPII Minnows Porslin 1 kl.II160.5 poäng Andersson Mats
Lassagårdens Kangaroo Girl 0 kl.II99 poäng Andersson Mats
Bökardalens Leading Lady 3 kl.I101 poäng Svensson Olle
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl275 poäng Mattsson Lena

2004-07-10 Hagfors SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I142.5 poäng Claesson Gunnar

2004-07-10 Laxsjön SNK
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 2 kl.II158.5 poäng Bladh Birgitta

2004-07-09 Tollarp SBK
LPI LPII Drumburns Bonelli 0 kl.III164.5 poäng Eriksson Lennart
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.II133.5 poäng Eriksson Lennart
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.II157.5 poäng Eriksson Lennart

2004-07-09 Oxie SBK
LPI Sea-Birds I'm Yours 1 kl.I171.5 poäng Rydén Ruby

2004-07-09 Järvsö SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 ekl252.5 poäng Larsson Anita

2004-07-07 Åhus SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.II136 poäng Nilsson Ingvar

2004-07-07 Filipstad SBK
LPI Qat's Astarte 2 kl.II147 poäng Kristoffersson Ylwa
SE LCH Findus 2 ekl253.5 poäng Claesson Gunnar

2004-07-07 Oskarshamn SBK
Guns Gem Aurora 1 kl.I168 poäng Ståhl Roth Gunborg
Askrikes X-Antos 0 kl.I99.5 poäng Ståhl Roth Gunborg

2004-07-04 Mjölby SBK
Nora 2 kl.II145 poäng Andersson Ingemar
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I89 poäng Berge Ingemar

2004-07-04 Bjuv SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 kl.III256 poäng Olsson Jan Erik

2004-07-04 Visby SKK GKK
Alcestes India 3 kl.I129 poäng Östlund Bo

2004-07-03 Värnamo SBK
Bökardalens Leading Lady 0 kl.I82 poäng Rosander Erik

2004-07-03 Osby SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.II157 poäng Eriksson Christer

2004-07-03 Varberg SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 2 kl.II153 poäng Andersson Alf
SE SPCH LPII Minnows Porslin 1 kl.II167.5 poäng Eriksson Lennart
TJH Lassagårdens Kamomill 2 kl.I154.5 poäng Johansson Sture
Rainstone Alladin 2 kl.I151 poäng Gustafsson Bo
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl242 poäng Andersson Mats

2004-07-03 Strömstad SBK
LPI Roy Eilab's Persefone 1 kl.I169.5 poäng Hyrén Bertil

2004-07-03 Piteå SKK
LPI Carmal's Forever Hasty 1 kl.I161.5 poäng Norén Thorbjörn

2004-07-03 Söderhamn SBK
Stellarlight Milky Way 2 kl.II147.5 poäng Karlsson Hans
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl207 poäng Karlsson Hans

2004-07-03 Visby SKK GKK
Alcestes India 3 kl.I123 poäng Östlund Bo

2004-07-02 Värnamo SBK
Skärvenäset's Emma Zippora 1 kl.I160 poäng Herdy Peter
Bökardalens Leading Lady 0 kl.I98 poäng Herdy Peter

2004-07-02 Markaryd SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.II148 poäng Klang Ingvar

2004-07-02 Uddevalla SBK
Talita's Hey' Good Lookin' 3 kl.I130.5 poäng Bucklin Lars
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl249.5 poäng Augustsson Roland

2004-07-02 Lindesberg SBK
LPI Hjorttorp's Timja 1 kl.I180.5 poäng Ålander Lennart

2004-07-02 Laxå SBK
SE VCH NO VCH Colas Adriana 0 kl.I81 poäng Österlund Hans

2004-06-30 Västerås SBK
LPI Something New's Fun-And-Games 1 kl.I162.5 poäng Adesand Christer

2004-06-30 Timrå SBK
LPI HS 10838 Elba 1 kl.I174.5 poäng Andersson Reidar

2004-06-30 Bollnäs SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl189.5 poäng Ahlström Mats-Åke

2004-06-27 Eskilstuna SBK
SE VCH Stargames Kobra 3 kl.I129.5 poäng Brinning Karlsson An

2004-06-25 Gbg/Mölndal SBK
Minnows Keepsake 3 kl.I133.5 poäng Billstedt Göran
LPI Mandylike's Entire 1 kl.I163 poäng Gustavsson Willy

2004-06-23 Visättra STOKK
Crosswood Femme Fatale 1 kl.I160 poäng Landfors Olov
LPI Something New's Fun-And-Games 1 kl.I160 poäng Jonsson Jonny

2004-06-23 Eskilstuna SÖKK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 kl.I138 poäng Larsson Nils-Göran
LPI Agapanthus Shabby Chic 2 ekl235.5 poäng Andersson Bo
SE LCH Searover Manpower 1 ekl259.5 poäng Andersson Bo

2004-06-22 Olofström SBK
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 3 kl.II136 poäng Ivarsson Henrik
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.II157 poäng Ivarsson Henrik
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 2 kl.II144.5 poäng Ivarsson Henrik
SE VCH Toya 1 kl.II171.5 poäng Ivarsson Henrik
LPII Aye-Aye's Antonio 1 kl.II164.5 poäng Ivarsson Henrik

2004-06-21 Karlshamn SHU
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 1 kl.II162 poäng Olsson Christer

2004-06-20 Visby SBK
Besure's Dream Boy 3 kl.I118.5 poäng Karlström Tommy
Besure's Next Star 2 kl.I141.5 poäng Karlström Tommy

2004-06-20 Skutskär SBK
Stellarlight Milky Way 2 kl.II153 poäng Axenvik Mats

2004-06-20 Luleå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 1 kl.II175 poäng Åström Pia
LPI Carmal's Forever Hasty 2 kl.I155.5 poäng Åström Pia
Huset Elliots Tittut 2 kl.I149 poäng Åström Pia

2004-06-20 Kalmar SBK
Mocca Made's Femina 3 kl.I129.5 poäng Blomdahl Yvonne

2004-06-19 Vara/Grästorp SBK
Gryningens Hafner 1 kl.II174 poäng Bergström Göran
Portellen 1 kl.I172 poäng Bergström Göran

2004-06-19 Kalmar SBK
Mocca Made's Femina 3 kl.I138 poäng Johansson Hans

2004-06-19 Grums SBK
Cassatas Hagbard Handfaste 3 kl.I129.5 poäng Larsson Inge

2004-06-19 Åtvidaberg ÖKK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.II107.5 poäng Nilsson Berth
LPI Kohagens Prussiluskan 2 kl.II156 poäng Nilsson Berth

2004-06-18 Trelleborg SBK
Lillienbergs Frans 3 kl.II136.5 poäng Björkqvist Cronje
Bökardalens Ivan Hoe 3 kl.I134 poäng Hansson Leif
LPI Tale Miriel 1 kl.I179 poäng Hansson Leif

2004-06-18 Söderåsen SBK
Minnows Ladybird 3 kl.I139 poäng Hjorth Ingegerd
LPI Brantastigs Umbra 2 kl.I147 poäng Hjorth Ingegerd
LPI Agapanthus Shabby Chic 1 ekl270 poäng Bengtsson Sten

2004-06-18 Sommenbygden SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I112 poäng Ericson Hans

2004-06-16 Uppsala SBK
Gryningens Herkules 3 kl.II111.5 poäng Fredriksson Rickard
LPI Crosswood S:t Louis Toodle-Oo 1 kl.I173 poäng Antehed Gunnel

2004-06-16 Borlänge SBK
LPI Intagans Carbonado 3 kl.I139.5 poäng Bergström Bo

2004-06-15 Strängnäs SÖKK
Bumpkin's Radio Gaga 0 kl.I92 poäng Karlsson Lars-Gunnar
Runtunas Julius 1 ekl262 poäng Hedberg Leif

2004-06-13 Torsås SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 1 kl.II160.5 poäng Johnsson Marianne

2004-06-13 Ullared SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslin 1 kl.II171 poäng Gustafsson Bo
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 2 ekl249.5 poäng Andersson Mats

2004-06-13 Hudiksvall SBK
LPI Moorman's Gooseberry 1 kl.III255 poäng Nylén Kurt

2004-06-13 Holmsund SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 2 kl.II155 poäng Asplund Rolf Göran

2004-06-13 Särna/Idre SBK
LPI Noble Mind's Pearl 1 kl.I165 poäng Gudmunds Laila

2004-06-13 Oxelösund SBK
Runtunas Julius 3 ekl206 poäng Hansson Ola

2004-06-13 Hjo SBK
Transångens Pretty Mira 0 kl.I96 poäng Oskarsson Per

2004-06-13 Linköping SBK
Askrikes X-Antos 3 kl.I139 poäng Ryttse Katinka
Dolou's One Breath of Mystic 2 kl.I157 poäng Ryttse Katinka

2004-06-13 Hässleholm SBK
LPII Aye-Aye's Antonio 1 kl.II173 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH LPI Labbegården's Crunchy Candy 1 kl.I170 poäng Ahlqvist Barry

2004-06-12 Nyköping SBK
Runtunas Julius 2 ekl239 poäng Hansson Ola

2004-06-12 Järvsö SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 kl.III169 poäng Norrman Roland
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 3 kl.I120 poäng Fridh Ingemar

2004-06-12 Frövi SBK
Nigellamix Arabia 1 kl.I164 poäng Almquist Sture

2004-06-11 Karlstad SBK
SE LCH Findus 2 ekl247 poäng Larsson Kjell

2004-06-11 Hallsberg SBK
Kita 2 kl.II153 poäng Jernestål Ulf

2004-06-10 Göteborg SBK
Minnows Keepsake 1 kl.I167.5 poäng Högman Roger

2004-06-09 Solna/Sundbyber SBK
LPI Intagans Carbonado 2 kl.I158 poäng Ek Lennart
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 1 kl.I181.5 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2004-06-09 Hallstahammar SBK
LPI Something New's in Seventh Heaven 1 kl.I167 poäng Tunér Stefan

2004-06-09 Flen SBK
Spårlinas EsteÚ Lauder 3 kl.I122 poäng Melin Märta-Klara
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.I196 poäng Melin Märta-Klara
LPI Agapanthus Shabby Chic 2 ekl251 poäng Nilsson Erland
SE LCH Searover Manpower 1 ekl268 poäng Nilsson Erland
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl256.5 poäng Nilsson Erland

2004-06-08 Värmdö SBK
Highjump's Smile to Match 2 kl.I148.5 poäng Johansson Mats
Hackihäls Bugga 1 kl.I160 poäng Dahlström Catharina

2004-06-08 Hofors SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 kl.III290.5 poäng Svensson Göran
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 0 kl.II0 poäng Ek Bo

2004-06-06 Landskrona SBK
Aye-Aye's Al Capone 3 kl.I109 poäng Krüger Carola
LPI Sångfågelns Orlando 2 kl.I154 poäng Krüger Carola

2004-06-06 Göteborg SBK
LPII Like'ims Isalina 2 kl.I153.5 poäng Svanstedt Benny
Kvarterets Marcos Mantis 0 kl.I73.5 poäng Svanstedt Benny

2004-06-06 Gagnef/Floda SBK
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 1 kl.I176 poäng Gunnarsson Sonny

2004-06-06 Finspång SBK
Mandylike's Complete Companion 2 kl.II152.5 poäng Sääf Maria

2004-06-06 Kiruna SBK
SE VCH Macita's Elvis Costello 3 kl.I110 poäng Axelsson Vannestål A

2004-06-06 Angered SBK
Ingmos Jacobus Riesling 0 kl.I73 poäng Koster Jörgen

2004-06-05 Ljusdal SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 kl.III216.5 poäng Larsson Anita
LPI Noble Mind's Pearl 1 kl.I190 poäng Nylén Kurt

2004-06-05 Sölvesborg SBK
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 3 kl.II128 poäng Ohlsson Christer
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.II112 poäng Ohlsson Christer
LPII Aye-Aye's Antonio 1 kl.II178.5 poäng Ohlsson Christer

2004-06-04 Sävsjö SBK
Nostippen's Neon Madonna 2 kl.I142 poäng Herdy Peter

2004-06-04 Lomma SBK
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 1 kl.II187.5 poäng Wessman Göran
Sneezing Duck's Aya 1 kl.I162 poäng Prahl Leif

2004-06-04 Häverö SBK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 1 kl.I177 poäng Jansson Eva

2004-06-03 Tyresö SBK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 3 ekl218 poäng Olsson Leif

2004-06-02 Eskilstuna SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 0 ekl188.5 poäng Strömbäck Marie-Loui

2004-05-31 Göinge/Broby SBK
TJH Ambra 1 kl.II172.5 poäng Johansson Margit
SE VCH LPI Labbegården's Crunchy Candy 1 kl.I171 poäng Ahlqvist Barry
TJH Atos 1 kl.I170 poäng Ahlqvist Barry
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Follow The Feet 1 kl.I160 poäng Ahlqvist Barry

2004-05-31 Södertälje SBK
Crosswood Black Barrel 2 kl.I141.5 poäng Brink Yvonne

2004-05-31 Eskilstuna SÖKK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.I164 poäng Karlsson Lars-Gunnar
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl296 poäng Eriksson Kent
LPI Agapanthus Shabby Chic 0 ekl0 poäng Eriksson Kent

2004-05-30 Waxholm SBK
TJH LPI LPII Trendmaker's Password 2 kl.III239.5 poäng Moberg Ragnar
SE VCH Stargames Kobra 2 kl.I152.5 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 1 kl.I181 poäng Moberg Ragnar

2004-05-30 Karlskrona SBK
SE RPCH TJH Balder 2 kl.I151.5 poäng Thorell Per-Arne

2004-05-30 Habo SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 1 kl.II170.5 poäng Hill Uno
Skärvenäset's Emma Zippora 2 kl.I145.5 poäng Hill Uno

2004-05-29 Västbo SBK
LPI Minnows China 2 kl.I159 poäng Rosander Erik
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 2 kl.I147 poäng Rosander Erik

2004-05-29 N:a Gotland SBK
Pärlkustens Manda F 1 kl.II176.5 poäng Karlström Tommy

2004-05-28 Luleå SBK
Huset Elliots Tittut 2 kl.I155 poäng Norén Thorbjörn

2004-05-28 Kungälv SBK
Robocop's Clipton 0 kl.III171.5 poäng Lövenius Rune

2004-05-28 Umeå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 3 kl.II122 poäng Berglund Thure

2004-05-27 Ronneby SBK
Tossop's Cakewalk 0 kl.II93.5 poäng Lundin Carina
SE VCH Toya 0 kl.II0 poäng Lundin Carina

2004-05-23 Kungsör SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 kl.I124 poäng Ringqvist Kurt
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl308 poäng Ringqvist Kurt
LPI Agapanthus Shabby Chic 1 ekl266.5 poäng Ringqvist Kurt

2004-05-23 S:a Gotland SBK
Pärlkustens Manda F 3 kl.II129.5 poäng Amelid Carina
SE VCH Megh-By-Me 2 kl.II150 poäng Amelid Carina

2004-05-23 Söderhamn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 kl.III222.5 poäng Karlsson Hans

2004-05-23 Sundsvall SBK
LPI Viltvårdarns Assa 0 kl.II0 poäng Andremo Ann Christin

2004-05-23 Gbg/Mölndal SBK
LPI Mandylike's Entire 2 kl.I153.5 poäng Hildebrand Lars

2004-05-22 Laholm SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl273.5 poäng Johansson Sture

2004-05-22 Roslagen SBK
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 1 kl.I188 poäng Fredriksson Mette

2004-05-22 Kramfors SBK
HS 9973 Alice 1 kl.I164.5 poäng Myrén Karin

2004-05-22 Flen SBK
Spårlinas EsteÚ Lauder 2 kl.I146.5 poäng Karlsson Lars-Gunnar

2004-05-22 Arvika SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 3 kl.II126.5 poäng Lundgren Kjell

2004-05-21 Tomten SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 3 kl.III218 poäng Oskarsson Per

2004-05-21 Piteå SBK
LPI Carmal's Forever Hasty 2 kl.I157 poäng Lindquist Dan

2004-05-21 Sandviken SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 2 kl.III230 poäng Lundmark Göran
LPI Moorman's Gooseberry 0 kl.III0 poäng Lundmark Göran

2004-05-21 Kristianstad SBK
TJH Ambra 2 kl.II142 poäng Öberg Åke
LPII Aye-Aye's Antonio 1 kl.II165 poäng Öberg Åke
SE VCH SE U(U)CH LPI Smart Fellow's Follow The Feet 1 kl.I170 poäng Svensson Anna-Kersti

2004-05-20 Kungsbacka SBK
LPII Like'ims Isalina 1 kl.I175.5 poäng Lengfelt Yvonne

2004-05-20 Karlshamn SBK
SE VCH Toya 3 kl.II131 poäng Johansson Lars
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.II118 poäng Johansson Lars
LPII Ritou's Sweet Martini 1 kl.I165 poäng Johansson Lars

2004-05-20 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 1 kl.II173 poäng Hjort Mikael

2004-05-20 Hallstahammar SBK
LPI Something New's in Seventh Heaven 1 kl.I165 poäng Hulth Anders
LPI Agapanthus Shabby Chic 0 ekl0 poäng Hulth Anders

2004-05-20 Falkenberg SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 1 kl.II177 poäng Johansson Sture
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl303 poäng Johansson Sture

2004-05-20 Hörby SBK
LPI LPII Drumburns Bonelli 0 kl.III125 poäng Jönsson Kjell

2004-05-16 Bro/Håbo SBK
Runtunas Julius 2 ekl232 poäng Fredriksson Mette

2004-05-16 Svedala SBK
Lillienbergs Frans 3 kl.II139 poäng Borgenlöv Leif
Woodduck's Dalwhinnie 3 kl.II114 poäng Borgenlöv Leif

2004-05-16 Olofström SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.II154 poäng Johansson Lars
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.II150 poäng Johansson Lars

2004-05-16 Hudiksvall SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 kl.III199 poäng Olsson Lena

2004-05-16 Halmstad SBK
Lassagårdens Kangaroo Girl 2 kl.II153 poäng Brorsson Kenneth
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl287 poäng Hedenberg Birgitta

2004-05-16 Åmål SBK
Iliadens Hypsipyle 3 kl.III213 poäng Larsson Inge
Berntssons Peach 2 kl.II154 poäng Larsson Inge
SE LCH Findus 2 ekl235.5 poäng Larsson Inge

2004-05-16 Forserum SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 1 kl.II174 poäng Lindberg Dennis

2004-05-15 Gubbängen Sthlm SPK
LPI Something New's Fun-And-Games 2 kl.I149.5 poäng Linder Owe

2004-05-15 Åtvidaberg ÖKK
Askrikes X-Antos 3 kl.I113 poäng Nyman Rolf

2004-05-15 Eskilstuna SÖKK
LPI Agapanthus Shabby Chic 2 ekl241 poäng Heikkilä Viljo
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl281 poäng Heikkilä Viljo

2004-05-14 Ystad SBK
LPI Robocop's Louisiana 3 kl.II136 poäng Svensson Anna-Kersti

2004-05-14 Vällingby SBK
LPI Intagans Carbonado 2 kl.I152 poäng Svensson Sven Arne

2004-05-14 Hammarö SBK
LPI Willowridge Brobyprästen 1 kl.I171 poäng Lundgren Kjell

2004-05-14 Norrköping SBK
Mandylike's Complete Companion 1 kl.II170 poäng Johansson Tomas

2004-05-14 Höganäs SBK
Lassagårdens Kangaroo Girl 2 kl.II149 poäng Bengtsson Sten
SE VCH Ambrosdalens Jack 1 kl.I160 poäng Johansson Kenneth

2004-05-12 Uppsala SBK
LPI Crosswood S:t Louis Toodle-Oo 3 kl.I135 poäng Gustavsson Ann-Marie
Gryningens Herkules 2 kl.I150 poäng Gustavsson Ann-Marie

2004-05-09 Ragunda SBK
LPII Gärdegårdens Metis-A 1 kl.II161.5 poäng Häggström Åsa
LPI HS 10838 Elba 2 kl.I156.5 poäng Häggström Åsa
Splash of Water's Coffee'orange 0 kl.I81 poäng Häggström Åsa

2004-05-09 Strängnäs SBK
LPI Agapanthus Shabby Chic 0 ekl0 poäng Hjort Mikael

2004-05-09 Skanör/Falsterb SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 kl.III268 poäng Thornqvist Siv

2004-05-08 Lilla Edet SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 2 kl.II144 poäng Olausson Erik

2004-05-08 Linköping SBK
Nora 2 kl.II155 poäng Berge Ingemar

2004-05-08 Brunflo SBK
SE VCH LPI Colas Edla 0 kl.III141 poäng Karlsson Bertil

2004-05-07 Jönköping SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 0 kl.III191 poäng Svensson Kjell
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 2 kl.II159 poäng Gustavsson Bengt
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I129 poäng Gustavsson Bengt
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 1 kl.I178.5 poäng Gustavsson Bengt
LPI Minnows China 1 kl.I160 poäng Gustavsson Bengt

2004-05-07 Nybro SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita 3 kl.I135.5 poäng Lundgren Peter

2004-05-05 Nynäshamn SBK
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 1 kl.I194 poäng Hjort Mikael
LPII Hackihäls Delta 1 kl.I180 poäng Hjort Mikael

2004-05-02 Osby SBK
LPII Aye-Aye's Antonio 2 kl.II150 poäng Andersson Yvonne

2004-05-01 Kristinehamn SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 1 kl.I172 poäng Backman Lena

2004-05-01 Höör SBK
Aye-Aye's Al Capone 3 kl.I139 poäng Jönlid Anders
LPI Sångfågelns Orlando 2 kl.I145 poäng Jönlid Anders

2004-05-01 Partille SBK
Robocop's Clipton 0 kl.III153 poäng Eliasson Lennart

2004-05-01 Timrå SBK
LPI Viltvårdarns Assa 3 kl.II127 poäng Näslund Göran

2004-05-01 Söderköping SBK
Mandylike's Complete Companion 2 kl.II141.5 poäng Ljunggren Susanna

2004-05-01 Helsingborg SBK
Nice Ninas Sickan 1 kl.I180.5 poäng Therup Anders

2004-05-01 Borlänge SBK
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 1 kl.I181 poäng Bergström Bo

2004-05-01 Smålandsstenar SBK
Lassagårdens Kangaroo Girl 2 kl.II155 poäng Rosander Erik
Durtregs Pål 2 kl.II141.5 poäng Rosander Erik
Sångfågelns Aida 2 kl.I159.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2004-04-30 Katrineholm SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl266.5 poäng Nilsson Börje
SE LCH Searover Manpower 1 ekl258 poäng Nilsson Börje

2004-04-25 Tjörn SBK
Talita's Hey' Good Lookin' 3 kl.I136.5 poäng Linder Leif
Lassagårdens King Creole 2 kl.I150.5 poäng Linder Leif

2004-04-25 Ängelholm SBK
LPI Brantastigs Umbra 2 kl.I145.5 poäng Lundh Bea

2004-04-25 Hofors SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 2 kl.III240 poäng Ek Bo
LPI Moorman's Gooseberry 0 kl.III175.5 poäng Ek Bo
Stellarlight Milky Way 2 kl.II142 poäng Bagge Åsa
SE VCH RLD N RLD F Trendmaker's Modesty Blaise 1 kl.I180 poäng Bagge Åsa
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 1 kl.I172 poäng Bagge Åsa

2004-04-25 Mullsjö SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 2 kl.II141 poäng Hill Uno

2004-04-25 Vimmerby SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 0 kl.II81 poäng Flender Johansson Ul

2004-04-25 Ronneby SBK
SE RPCH TJH Balder 3 kl.I109.5 poäng Ohlsson Olof

2004-04-25 Luleå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 3 kl.II133.5 poäng Åström Pia
Huset Elliots Tittut 2 kl.I158 poäng Åström Pia
LPI Huset Elliots Trixa 1 kl.I170.5 poäng Åström Pia

2004-04-24 Lerum SBK
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 3 kl.II135.5 poäng Eliasson Lennart
Robocop's Clipton 2 kl.II150 poäng Eliasson Lennart
LPI Mandylike's Entire 1 kl.I183 poäng Petersson Lennart

2004-04-24 Skogås STOKK
LPI Featherfinders Heartbreaker 0 kl.III176.5 poäng Pettersson Bengt
LPI Viltvårdarns Bizzy 3 kl.II139 poäng Pettersson Bengt
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 0 kl.II0 poäng Pettersson Bengt

2004-04-24 Motala SBK
Fairchilds Indra 3 kl.I121 poäng Martens Lena
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I106 poäng Martens Lena

2004-04-24 Eslöv SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 kl.III234.5 poäng Johansson Kenneth
Lillienbergs Frans 3 kl.II129 poäng Wilén Gert
LPI Järabackens Libbsticka 1 kl.I191.5 poäng Branthall Marie

2004-04-18 Örebro SBK ÖHS
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 3 kl.II109.5 poäng Johansson Åke

2004-04-18 Åhus SBK
SE VCH LPI Labbegården's Crunchy Candy 1 kl.I180 poäng Ekberg Stig

2004-04-18 Umeå SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 3 kl.I106 poäng Asplund Rolf Göran
Twelcots Bastante Birger 1 kl.I168.5 poäng Asplund Rolf Göran
SE VCH TJH SE U(U)CH Tjotte's Star Striker 0 kl.I0 poäng Asplund Rolf Göran

2004-04-18 Piteå SBK
Viltvattnets Belissa 0 kl.I91 poäng Larsson Jens

2004-04-18 Angered SBK
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 2 kl.II141 poäng Mellqvist Stig

2004-04-17 Torsås SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.II146 poäng Lundin Carina

2004-04-17 Örebro SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 3 kl.I139 poäng Johansson Åke

2004-04-17 Sundsvall SBK
LPI Viltvårdarns Assa 1 kl.I164.5 poäng Andersson John-Åke

2004-04-17 Stenungsund SBK
Talita's Hey' Good Lookin' 1 kl.I170.5 poäng Hyrén Bertil
Lassagårdens King Creole 1 kl.I166.5 poäng Hyrén Bertil

2004-04-17 Olandstrakten SBK
Viltvårdarns Dimma 2 kl.I157 poäng Antehed Gunnel

2004-04-17 Gubbängen Sthlm SPK
Crosswood Femme Fatale 2 kl.I150.5 poäng Johansson Mats

2004-04-16 Kumla SBK
Fairchilds Indra 2 kl.I150.5 poäng Sahlqvist Kent

2004-04-14 Haninge SBK
LPII Hackihäls Delta 2 kl.I142 poäng Norman Leif

2004-04-12 Torsby SBK
Rizzo 3 kl.II107 poäng Claesson Gunnar
LPI Willowridge Brobyprästen 3 kl.I133 poäng Claesson Gunnar

2004-04-12 Norrköping SBK
Nora 3 kl.II128 poäng Ryttse Katinka
Mandylike's Complete Companion 2 kl.II141.5 poäng Ryttse Katinka
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl295 poäng Eriksson Mikael

2004-04-12 Burlöv SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 kl.III217.5 poäng Pettersson Kathe
Woodduck's Dalwhinnie 3 kl.II129 poäng Fridh Ingemar

2004-04-11 Åmål SBK
Berntssons Peach 3 kl.II136 poäng Gunnarsson Tommy

2004-04-09 S:a Gotland SBK
Pärlkustens Manda F 2 kl.II157 poäng Amelid Carina

2004-04-04 Oskarström SBK
Durtregs Pål 3 kl.II127.5 poäng Mattsson Lena

2004-04-03 Nynäshamn SBK
LPII Hackihäls Delta 2 kl.I153 poäng Pettersson Bengt

2004-04-03 Forshaga SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 1 kl.I168.5 poäng Lundström Lars-Ivar

2004-04-03 Arvika SBK
SE LCH Findus 1 ekl259 poäng Hyrén Bertil

2004-04-03 Vara/Grästorp SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 1 kl.I180 poäng Berg Carola

2004-04-03 Märsta/Sigtuna SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.III253 poäng Jansson Anna
Twelcots Bastante Birger 1 kl.I170.5 poäng Andersson B-M
Gryningens Herkules 0 kl.I83.5 poäng Andersson B-M
Ancema's Jewel Special 0 kl.I80 poäng Andersson B-M
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl241 poäng Persson Lars-Göran

2004-04-03 Växjö SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.II138.5 poäng Ahlqvist Jan
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 3 kl.I139.5 poäng Ahlqvist Jan
LPI Minnows China 3 kl.I117 poäng Ahlqvist Jan

2004-04-03 Skutskär SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 kl.II0 poäng Gunnarsson Sven E
SE VCH Modus Vivendis New Generation 1 kl.I163 poäng Gunnarsson Sven E

2004-03-28 Ulricehamn SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 3 kl.II113.5 poäng Pettersson Ingemar

2004-03-28 Södertälje STOKK
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 2 kl.II157 poäng Bergståhl Maria
LPI Featherfinders Heartbreaker 1 kl.II165 poäng Bergståhl Maria
SE VCH LPI Iliadens Kleitos 2 kl.I159 poäng Olsen Leif
SE LCH Searover Manpower 2 ekl234 poäng Bergståhl Maria

2004-03-27 Brunflo SBK
LPI HS 10838 Elba 2 kl.I147 poäng Olovsson Irén

2004-03-27 Uddevalla SSRK
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet 1 kl.I187 poäng Bucklin Lars

2004-03-21 Enköping SBK
Gryningens Herkules 3 kl.I131.5 poäng Nyman Kjell
Viltvårdarns Dimma 1 kl.I162 poäng Nyman Kjell
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 0 kl.I0 poäng Valgeborg Gunnar
SE LCH Searover Manpower 3 ekl219 poäng Christiansson Kriste

2004-03-21 Malmö SKK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl296.5 poäng Frid Crispin

2004-03-20 Östersund SBK
LPI HS 10838 Elba 2 kl.I154.5 poäng Karlsson Bertil

2004-03-20 Sundsvall SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 kl.II142.5 poäng Nygård Ann
LPI Viltvårdarns Assa 1 kl.I163 poäng Nygård Ann

2004-03-20 Mariestad SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 1 kl.II166 poäng Klaar Karlerik
SE VCH Twelcots Busige Bertil 0 kl.I90 poäng Klaar Karlerik

2004-03-14 Bro/Håbo SBK
Viltvårdarns Dimma 1 kl.I188 poäng Tofthagen Mikael
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron 1 kl.I166.5 poäng Tofthagen Mikael
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 0 ekl0 poäng Jansson Anna

2004-03-14 Halmstad SBK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl296 poäng Johansson Sture
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 ekl262.5 poäng Johansson Sture

2004-03-14 Hässleholm SBK
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 1 kl.III255 poäng Mortenssen Per
LPI LPII Drumburns Bonelli 0 kl.III125 poäng Mortenssen Per
LPI Sångfågelns Orlando 1 kl.I176 poäng Mortenssen Per

2004-03-13 Mjölby SBK
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.II125 poäng Berge Ingemar
LPI Kamrats Dacke-D 1 kl.I166 poäng Berge Ingemar

2004-03-13 Katrineholm SBK
Spårlinas EsteÚ Lauder 2 kl.I146 poäng Nilsson Börje

2004-03-13 Tomten SBK
LPI LPII DatsrÚges Madras 3 kl.III223 poäng Abrahamsson Christin
SE VCH Twelcots Busige Bertil 0 kl.I94 poäng Abrahamsson Christin

2004-03-13 Nordmaling SBK
SE VCH TJH SE U(U)CH Tjotte's Star Striker 1 kl.I169 poäng Jonsson Allan

2004-03-07 Grums SBK
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 ekl258 poäng Krantz Björn

2004-03-06 Uddevalla SBK
Lassagårdens King Creole 3 kl.I124 poäng Bucklin Lars

2004-02-28 Veberöd SBK
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 3 kl.II127 poäng Ringdahl Kaj
Sneezing Duck's Aya 3 kl.I135 poäng Persson Stig
LPI Tale Miriel 2 kl.I155 poäng Ström Tommy
TJH Emma 2 kl.I147 poäng Ström Tommy
Woodduck's Dalwhinnie 1 kl.I175.5 poäng Ström Tommy
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 1 kl.I166 poäng Persson Stig

2004-02-28 Matfors SBK
LPI Viltvårdarns Assa 1 kl.I167 poäng Olsson Håkan

2004-02-28 Orust SBK
Robocop's Clipton 3 kl.II131.5 poäng Mellqvist Stig
Lassagårdens King Creole 2 kl.I144.5 poäng Mellqvist Stig

2004-02-22 Väsby SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 3 kl.III202.5 poäng Gerdt Sten
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 kl.III257.5 poäng Gerdt Sten
LPI Featherfinders Heartbreaker 2 kl.II147.5 poäng Svensson Gunilla
SE VCH Geischess Diva 2 kl.I152.5 poäng Backevik Jan
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 3 ekl200 poäng Fredriksson Mette

2004-02-15 Fagersta SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 kl.II138.5 poäng Elfström Ingemar
SE VCH Highjump's Bondi Beach 1 kl.I171.5 poäng Gustavsson Ulf
SE LCH Searover Manpower 1 ekl266.5 poäng Elfström Ingemar

2004-02-08 Sävsjö SBK
Kamrats Äzzco-Ä 3 kl.I121 poäng Ericsson Hans

2004-02-08 Lidingö SBK
Gryningens Herkules 2 kl.I147.5 poäng Axell Sylvia

2004-02-07 Nordmaling SBK
SE VCH TJH SE U(U)CH Tjotte's Star Striker 2 kl.I153 poäng Jonsson Allan
SE VCH Starsholma Cyklon 1 kl.I175.5 poäng Jonsson Allan

2004-02-07 Nedansiljan SBK
LPI Moorman's Gooseberry 1 kl.II162 poäng Fors Gunnar

2004-02-07 Varberg SBK
TJH Lassagårdens Kama 3 kl.II124 poäng Andersson Alf
TJH Lassagårdens Kamomill 1 kl.I167 poäng Andersson Mats

2004-01-25 Ludvika SBK
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 1 kl.I173.5 poäng Lindfors Kurt

2004-01-24 Värnamo SBK
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 3 kl.I128 poäng Hjelm Magnus
LPI LPII SE LCH Landlabb's Hurdy-Gurdy 1 ekl268 poäng Hjelm Magnus
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl264 poäng Hjelm Magnus

2004-01-24 Woxnadalen SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 kl.II147.5 poäng Cedendahl Bert
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 kl.II177.5 poäng Cedendahl Bert

2004-01-17 Orust SBK
Robocop's Clipton 3 kl.II130.5 poäng Brocker Björn
SE VCH LPI Minnows Nancy Nicholls 0 kl.II85 poäng Brocker Björn
Lassagårdens King Creole 2 kl.I142 poäng Brocker Björn

2004-01-17 Örebro ÖLKK
LPI SE JCH Askrikes Vira Blåtira 3 kl.II119.5 poäng Ålander Lennart

2004-01-16 Jönköping SBK
Skärvenäset's Emma Zippora 0 kl.I0 poäng Lindberg Dennis

2004-01-06 Saxnäs SBK
Tossop's Felicia 2 kl.I147 poäng Larsson Solbritt
Minnows Hedera 1 kl.I168 poäng Larsson Solbritt

2004-01-04 Fagersta SBK
SE LCH Searover Manpower 2 ekl242.5 poäng Elfström Ingemar
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl307 poäng Elfström Ingemar


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017