Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2005

Resultat i namnordning


2005-12-26 Östhammar SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 3 kl.I137 poäng Fridh Ingemar
LPI Tingvell's Ginger Ale 1 kl.I174.5 poäng Hellström Eva

2005-12-26 Kungsbacka SBK
LPII Like'ims Isalina 2 kl.III238 poäng Lengfelt Ulf
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.I158.5 poäng Gustavsson Willy
Mandylike's Kentucky 2 kl.I148.5 poäng Gustavsson Willy

2005-12-11 Trelleborg SBK
LPI Sea-Birds I'm Yours 3 kl.II124.5 poäng Nilsson Bo
Sångfågelns Tamino 3 kl.I114 poäng Jönlid Anders
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 2 kl.I151 poäng Klang Ingvar
LPI Black Angus Alma 1 kl.I178 poäng Jönlid Anders
LPI Bite The Bullet Dexter 1 kl.I177 poäng Klang Ingvar
Gandalf 1 kl.I174.5 poäng Klang Ingvar

2005-12-11 Göteborg SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 0 kl.III168 poäng Pettersson Lennart
LPI Robust Brown Woodenheart 2 kl.I156 poäng Svanstedt Benny

2005-12-11 Sthlm Älvsjö SHU
SE VCH LPI Quinline's Fixa 2 kl.II155.5 poäng Bagge Åsa

2005-12-10 Visby SBK
LPI Massgaisten's Svartkulla 3 kl.I128.5 poäng Amelid Carina
Tandenbo's Fabulous Lera 2 kl.I148 poäng Karlström Tommy

2005-12-10 Höganäs SBK
Rock Rings Hjalmar Huttrig 1 kl.I162 poäng Jonsson Kurt

2005-12-10 Sthlm Älvsjö SHU
LPI FDII Guideline's Lucky Number 1 kl.I165 poäng Svahn Inga-Lill

2005-12-07 Orust SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 1 kl.I173 poäng Pettersson Lennart
LPI Tunnebergas Ebba 1 kl.I164 poäng Pettersson Lennart

2005-12-04 Österåker SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 0 kl.I95 poäng Johansson Mats
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl232 poäng Lindberg Ninni

2005-12-04 Gamleby SBK
Nora 0 kl.III182.5 poäng Thunström Åke
Askrikes X-Antos 3 kl.II132 poäng Thunström Åke
Ariel-Isbos 3 kl.I139 poäng Thunström Åke
Cassatas Invisible Ivanav 1 kl.I161 poäng Thunström Åke

2005-12-03 Österåker SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 3 kl.I129.5 poäng Karlsson Bengt
Rondeus Impulsive Isadora 2 kl.I151 poäng Karlsson Bengt

2005-12-03 Varberg SBK
Artchi 0 kl.I0 poäng Sahlin Larsson L
Rockdove's B Black Purdey 3 ekl201 poäng Ericsson Lennart

2005-12-03 Kramfors SBK
Ada 1 kl.II191 poäng Myrén Karin
LPI HS 10204 Bisett 3 kl.I127 poäng Myrén Karin

2005-12-03 Finspång SBK
Tyra 2 kl.I142 poäng Sääf Maria

2005-11-27 Järvsö SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 ekl227.5 poäng Larsson Anita
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl280.5 poäng Larsson Anita

2005-11-27 Svalöv SBK
LPI Brantastigs Umbra 1 kl.II164 poäng Nilsson Lillemor
King Wizard Nuffield 0 kl.I0 poäng Sjöstrand Yvonne

2005-11-27 Skurup SBK
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 2 kl.I159.5 poäng Nilsson Bo
Skärvenäset's Henrietta 1 kl.I174 poäng Klang Ingvar

2005-11-27 Partille SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 1 kl.I177 poäng Köster Jörgen
Robocop's Happy Hedda 1 kl.I175 poäng Eliasson Lennart
LPI Tunnebergas Ebba 1 kl.I173 poäng Eliasson Lennart
LPI Robust Brown Woodenheart 1 kl.I169.5 poäng Eliasson Lennart
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl227.5 poäng Mellqvist Stig

2005-11-27 Nacka SBK
LPI Intagans Carbonado 3 kl.II131.5 poäng Lindberg Ninni
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 3 kl.II119.5 poäng Borgquist Torbjörn
LPI LPII Searover Tings Felix 1 kl.II160 poäng Borgquist Torbjörn
SE VCH LPI Trendmaker's Sunshine Girl 1 kl.I174 poäng Johansson Mats
SE VCH SE JCH Searover Baltic Birdie 3 ekl201 poäng Lindberg Ninni
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 0 ekl0 poäng Johansson Mats

2005-11-27 Kalmar SBK
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 2 kl.II155 poäng Larsson Solbritt
Trofast Tussilago 1 kl.I160 poäng Larsson Solbritt

2005-11-27 Frövi SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 kl.III248 poäng Almquist Sture

2005-11-26 Väsby SBK
Thorsvi Bruichladdich 2 kl.I158 poäng Fredriksson Mette

2005-11-26 Köping SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 2 kl.II156 poäng Nääs Birgitta
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 2 kl.II151 poäng Nääs Birgitta

2005-11-20 Tjörn SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 1 kl.I187.5 poäng Hyrén Bertil
LPI Ingmos Jarro Vinho Tinto 1 kl.I169.5 poäng Hyrén Bertil

2005-11-20 Svedala SBK
LPI LPII Like'ims Erna 3 kl.II138 poäng Hansson Leif
Skärvenäset's Henrietta 1 kl.I169 poäng Frid Crispin
Sångfågelns Tamino 1 kl.I161 poäng Frid Crispin

2005-11-20 Osby SBK
Tossop's Cakewalk 2 kl.III238.5 poäng Jonsson Linda
SE VCH LPI Labbegården's Crunchy Candy 0 kl.III185 poäng Jonsson Linda
Kvarterets Ginetta 0 kl.III167 poäng Jonsson Linda
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.III156.5 poäng Jonsson Linda
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 0 kl.III143 poäng Jonsson Linda
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 0 kl.III121 poäng Jonsson Linda
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 3 kl.II129.5 poäng Pallesen Tove
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 ekl244 poäng Pallesen Tove

2005-11-20 Mälarö SBK
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 2 kl.II150 poäng Stjernborg Carina
LPI LPII Searover Tings Felix 1 kl.II165.5 poäng Stjernborg Carina

2005-11-20 Fagersta SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 2 kl.II154 poäng Elfström Ingemar
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl292 poäng Elfström Ingemar

2005-11-20 Södertälje STOKK APOLLOGR
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 1 kl.II173.5 poäng Björkström Weine

2005-11-19 Visby SBK
LPI Massgaisten's Svartkulla 2 kl.I153 poäng Nyman Mattias
Tandenbo's Fabulous Lera 1 kl.I161 poäng Amelid Carina

2005-11-19 Sävsjö SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 0 kl.I98 poäng Herdy Peter
SE VCH Rondeus Everlasting Echo 0 kl.I97.5 poäng Herdy Peter

2005-11-13 Uppsala SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.III283.5 poäng Fredriksson Mette
Mandylike's Fay 2 kl.I149.5 poäng Gustavsson Ann-Marie
LPI FDII Guideline's Lucky Number 1 kl.I162 poäng Gustavsson Ann-Marie

2005-11-13 Söderåsen SBK
LPI LPII Like'ims Erna 2 kl.II148.5 poäng Nilsson Ingvar
Sammy 1 kl.I171 poäng Johansson Kenneth
LPI Black Angus Alma 1 kl.I162 poäng Johansson Kenneth

2005-11-13 Solna/Sundbyber SBK
Amfibiens Lotta Bråkmakare 3 kl.I121 poäng Bergståhl Maria
Rondeus Impulsive Isadora 1 kl.I172 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
SE VCH SE JCH Searover Baltic Birdie 2 ekl229.5 poäng Lindberg Ninni

2005-11-13 Göinge/Broby SBK
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 3 kl.III194 poäng Boistrup Anders
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III229 poäng Boistrup Anders
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 0 kl.III138.5 poäng Boistrup Anders
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 3 kl.II130.5 poäng Svensson Anna-Kersti
TJH Atos 0 kl.II0 poäng Svensson Anna-Kersti
King Wizard Nuffield 1 kl.I170.5 poäng Boistrup Anders
Megadroms Adeo-Dato 1 kl.I162 poäng Boistrup Anders
Megadroms Argento 0 kl.I87 poäng Boistrup Anders
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 3 ekl216 poäng Svensson Anna-Kersti

2005-11-13 Emmaboda SBK
Mocca Made's Femina 3 kl.II118.5 poäng Von Krusenstjerna U
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 2 kl.II159.5 poäng Von Krusenstjerna U
Bergsandens Bring Back 3 kl.I124.5 poäng Engström Ingemar
LPI LPII Bjevas Bonzita 1 kl.I172 poäng Engström Ingemar

2005-11-12 Söderköping SBK
Nora 3 kl.III208 poäng Nilsson Mi
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 2 kl.I159.5 poäng Johansson Tomas
Tyra 2 kl.I152 poäng Johansson Tomas

2005-11-12 Hofors SBK
Country Look's Origin Silk'n Satin 2 kl.I144 poäng Bagge Åsa

2005-11-12 Haninge SBK
SE LCH Searover Cosys Arraks 1 kl.II172.5 poäng Malmström Christer
LPI SE JCH SE BCH Mandylike's Xita 3 ekl207 poäng Malmström Christer

2005-11-12 Eskilstuna SÖKK EDHK
LPII Quinline's Divine 2 kl.III227.5 poäng Hedberg Leif

2005-11-11 Gbg/Mölndal SBK
Lebaz Olli Toy 3 kl.II131 poäng Mellqvist Stig
Artchi 1 kl.I178 poäng Wendt Anna-Lena
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 1 kl.I171 poäng Wendt Anna-Lena

2005-11-06 Rödeby SBK
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 0 kl.III186.5 poäng Johansson Lars

2005-11-06 Piteå SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 2 kl.II141 poäng Lindquist Dan
SE VCH Huset Elliots Tin Tin 0 kl.I88 poäng Ryder Stefan

2005-11-06 Malmö SBK
Ritou's Summer Breeze 3 kl.I137 poäng Wilén Gert
Sångfågelns Tamino 2 kl.I155 poäng Wilén Gert
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 2 kl.I147 poäng Wilén Gert

2005-11-06 Växjö SKK SMÅLAND/ÖLA
Trofast Tussilago 2 kl.I150 poäng Karlsson Valdemar

2005-11-05 Åbyn/Byske SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 2 kl.II146.5 poäng Lundgren David

2005-11-05 Märsta/Sigtuna SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.III260 poäng Lundin Thomas

2005-11-05 Hultsfred SBK
Ariel-Isbos 2 kl.I144 poäng Danielsson Lars

2005-11-05 Hagfors SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I155.5 poäng Claesson Gunnar

2005-11-05 Finspång SBK
Tyra 3 kl.I122 poäng Berge Ingemar

2005-11-05 Växjö SKK SMÅLAND/ÖLA
Trofast Tussilago 2 kl.I145 poäng Nyström Thomas

2005-10-30 Nyköping SBK
Streamlight's Juhani 2 kl.I144 poäng Karlsson Lars-Gunnar

2005-10-30 Ulricehamn SBK
Whispering Valley J-Black Crow 3 kl.II134 poäng Pettersson Ingemar

2005-10-30 Ronneby SBK
SE RPCH TJH Balder 2 kl.I148.5 poäng Johansson Lars

2005-10-30 Kristinehamn SBK
Hund I Tjänsts Lill-Flinga 1 kl.I165.5 poäng Lundström Lars
LPI Rocksteady Thebe 0 kl.I0 poäng Lundström Lars

2005-10-30 Kramfors SBK
LPI Funny Circus Panter 1 kl.II172 poäng Näsholm Arne

2005-10-29 Tierp SBK
SE J(J)CH LPI Kickmicks Alissa 1 kl.II180.5 poäng Ivarsson Tomas

2005-10-29 Matfors SBK
LPI Funny Circus Panter 3 kl.II139 poäng Olsson Håkan

2005-10-29 Nynäshamn SBK
SE LCH Searover Cosys Arraks 2 kl.II157.5 poäng Larsén Pia

2005-10-29 Filipstad SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I155.5 poäng Jansson Richard

2005-10-29 Ale SBK
Kroppsmarkens Time Table 1 kl.II175 poäng Lövenius Rune
Jaxport Gwendolyn 3 kl.I127.5 poäng Lövenius Rune
LPI Robust Brown Woodenheart 3 kl.I116 poäng Lövenius Rune

2005-10-23 Kungsör SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 3 kl.III214.5 poäng Eriksson Kent
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 2 ekl249 poäng Eriksson Kent
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl314 poäng Eriksson Kent

2005-10-23 Öland SBK
LPI Amadeus 2 kl.III238 poäng Von Krusenstjerna U
Mocca Made's Femina 3 kl.II110 poäng Von Krusenstjerna U
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 1 kl.II160 poäng Von Krusenstjerna U
Ariel-Isbos 3 kl.I120 poäng Johansson Hans
LPII Like'ims Sascha 2 kl.I153 poäng Johansson Hans
LPI Askrikes Vigg 1 kl.I187 poäng Johansson Hans

2005-10-23 Vällingby SBK
LPI Intagans Carbonado 1 kl.I183.5 poäng Lindberg Ninni

2005-10-23 Lund SBK
LPI LPII Astrix 1 kl.I169 poäng Thornqvist Siv

2005-10-23 Flen SBK
Streamlight's Juhani 1 kl.I165 poäng Hansson Ola

2005-10-23 Östhammar SBK
Tints-Of-Siena 1 kl.I168 poäng Andersson Rolf

2005-10-23 Ragunda SBK
LPI Funny Circus Panter 3 kl.II139 poäng Holmberg Jan
Tonights Tobba 2 kl.I157 poäng Holmberg Jan

2005-10-23 Oxelösund SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 1 kl.II168.5 poäng Lindgren Henry

2005-10-22 Väsby SBK
Rondeus Impulsive Isadora 3 kl.I119 poäng Berg Camilla

2005-10-22 Strängnäs SBK
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 2 kl.II157.5 poäng Johansson Björn
Mandylike's Judge 2 kl.I140 poäng Johansson Björn
Hjorttorp's Zeb 1 kl.I169 poäng Johansson Björn

2005-10-22 Forshaga SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I156 poäng Broström Hans

2005-10-22 Valdemarsvik SBK
Full Blast's Junior 2 kl.I146 poäng Ryttse Katinka

2005-10-22 Umeå SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 0 ekl174 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2005-10-22 Sommenbygden SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I125.5 poäng Ericson Hans

2005-10-16 Surahammar SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 2 kl.II151 poäng Håvedal Claes Göran
LPII Andvattnets Vera Viltkrydda 1 kl.II180.5 poäng Håvedal Claes Göran

2005-10-16 Valbo SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 3 kl.I121.5 poäng Fridh Ingemar
Country Look's Origin Silk'n Satin 1 kl.I173 poäng Westman Anne
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl288.5 poäng Fridh Ingemar

2005-10-16 Nässjö SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 3 kl.II120.5 poäng Ericson Hans

2005-10-16 Lerum SBK
LPII Like'ims Isalina 0 kl.III157 poäng Merenius Johnny
LPI LPII Siggestorps Daisy 1 kl.II167.5 poäng Persson Kenneth
Hund I Tjänsts Lill-Honey 3 kl.I133 poäng Merenius Johnny
Jaxport Gwendolyn 3 kl.I124 poäng Merenius Johnny

2005-10-16 Järfälla SBK
Rondeus Impulsive Isadora 2 kl.I145.5 poäng Svensson Sven Arne

2005-10-16 Helsingborg SBK
Sammy 0 kl.I0 poäng Mortenssen Per

2005-10-16 Haninge SBK
Transångens Day of Sunshine 2 kl.I146 poäng Carlsson Robert

2005-10-15 Lesseboorten SBK
Apollo 0 kl.II0 poäng Karlsson Valdemar

2005-10-15 Växjö SBK
Tossop's Cakewalk 0 kl.III158 poäng Engström Ingemar
Labrador Vom Bedhard Hurrican Hutch 3 kl.I118.5 poäng Ahlqvist Jan

2005-10-15 Skutskär SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl208 poäng Brohlen Lars Erik

2005-10-15 Luleå SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 2 kl.II147 poäng Larsson Jens
SE VCH Huset Elliots Tin Tin 3 kl.I107 poäng Isaksson Anders

2005-10-15 Halmstad SBK
LPII Like'ims Isalina 3 kl.III222 poäng Sahlin Larsson L

2005-10-15 Grums SBK
LPI Rocksteady Thebe 0 kl.I0 poäng Jansson Björn-Åke

2005-10-15 Degerfors SBK
LPI Roy Eilab's Persefone 3 kl.II137.5 poäng Haeggblom Bjellå A
Talita's Mexicali Rose 1 kl.II172 poäng Haeggblom Bjellå A

2005-10-15 Sölvesborg SHU
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 0 kl.III183 poäng Thorell Per-Arne
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 0 kl.III160.5 poäng Thorell Per-Arne

2005-10-09 V:a Medelpad SBK
LPII Streamlight's Tuomas 1 kl.II164.5 poäng Häggström Åsa

2005-10-09 Västervik SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 2 kl.II142.5 poäng Johansson Tomas
Verbascum Nigrum Salix 3 kl.I124 poäng Johansson Tomas

2005-10-09 Uppsala SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 kl.III233 poäng Härlin Marie-Louise
LPI FDII Guideline's Lucky Number 1 kl.I176.5 poäng Antehed Gunnel
Modus Vivendis Pure Pearl 1 kl.I167 poäng Antehed Gunnel

2005-10-09 Torsås SBK
Mocca Made's Femina 3 kl.II132 poäng Lindholm Lars
LPII Like'ims Sascha 2 kl.I158.5 poäng Lindholm Lars

2005-10-09 Nora SBK
SE VCH Boulders Intermezzo 1 kl.I160 poäng Broström Hans

2005-10-09 Mark SBK
Minnows Hedding 2 kl.II155 poäng Johansson Mats
LPI LPII Siggestorps Daisy 1 kl.II188.5 poäng Johansson Mats
Whispering Valley J-Black Crow 0 kl.II61 poäng Johansson Mats

2005-10-09 Lilla Edet SBK
SE VCH LPI Olcine's Brede 2 kl.II148 poäng Brolin Arne

2005-10-09 Angered SBK
Jaxport Gwendolyn 2 kl.I142 poäng Mellqvist Stig

2005-10-08 Södertälje SBK
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 1 kl.II168 poäng Hansson Ola
LPI Something New's Christy-Lou 1 kl.I162 poäng Larsén Pia

2005-10-08 Söderköping SBK
Tyra 3 kl.I125 poäng Ryttse Katinka
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 2 kl.I151.5 poäng Ryttse Katinka

2005-10-08 Sthlm Sö SBK
HS 10887 Evelina 1 kl.I165 poäng Collin Yngve

2005-10-08 Skultuna SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 3 kl.III204.5 poäng Eriksson Kent

2005-10-08 Skellefteå SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 2 kl.II143 poäng Dahlberg Peder

2005-10-08 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 kl.III268.5 poäng Berg Marita
LPI Tingvell's Ginger Ale 3 kl.I105 poäng Svedin Inger

2005-10-08 Karlskrona SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.III0 poäng Olsson Christer
LPII Ritou's Sweet Martini 2 kl.II159 poäng Bark Ingemar

2005-10-08 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 3 kl.II130.5 poäng Herdy Peter
Nawinns Baron-Zacko 1 kl.I163 poäng Rosander Erik

2005-10-08 Edsbyn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 1 ekl262.5 poäng Persson Per-Inge

2005-10-08 Askersund SBK
Guamikeni's Lycklig Och Förvånad 2 kl.I159 poäng Samuelsson Sven

2005-10-02 Sydöstra Skåne SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl214.5 poäng Klang Ingvar

2005-10-02 Åmål SBK
Berntssons Peach 1 kl.II169 poäng Gunnarsson Tommy

2005-10-02 Ludvika SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 1 kl.I162 poäng Andersson Sven

2005-10-02 Järvsö SBK
LPI Noble Mind's Pearl 3 kl.II123 poäng Fridh Ingemar
LPI Moorman's Gooseberry 2 ekl232.5 poäng Larsson Anita

2005-10-02 Ale SBK
LPII Like'ims Isalina 0 kl.III152 poäng Segerdahl Lennart
LPI LPII Siggestorps Daisy 2 kl.II147.5 poäng Segerdahl Lennart
Jaxport Gwendolyn 1 kl.I170 poäng Petersson Lennart

2005-10-02 Mönsterås SBK
Spring Fever's Imperial Countess 2 kl.II148 poäng Petersson Gunnar
Mocca Made's Femina 2 kl.II143.5 poäng Petersson Gunnar

2005-10-02 Ljungby SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.III229.5 poäng Herdy Peter

2005-10-02 Enköping SBK
Briggle's Java 1 kl.I162 poäng Karlsson Sven-Olov

2005-10-02 Strängnäs SÖKK SLKK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.III256 poäng Falk Inger

2005-10-01 Roslagen SBK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 3 kl.II136.5 poäng Ek Lennart
SE VCH LPI Trendmaker's Sunshine Girl 2 kl.I149 poäng Ek Lennart

2005-10-01 Olofström SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.III202.5 poäng Lundin Carina
Tjotte's Bumble Bee 3 kl.I115 poäng Thorell Per-Arne
TH Megadroms Abbot-Ale 2 kl.I143 poäng Thorell Per-Arne
LPII Ritou's Sweet Martini 1 kl.I170 poäng Thorell Per-Arne

2005-10-01 Borlänge SBK
Runtunas Moon Dust 3 kl.I127 poäng Ollars Stefan
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 2 kl.I159.5 poäng Ollars Stefan

2005-10-01 Söderhamn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl216.5 poäng Karlsson Hans

2005-10-01 Västerås WKK VKK VKK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.III267.5 poäng Eriksson Kent

2005-09-25 Lindesberg SBK
Guamikeni's Lycklig Och Förvånad 2 kl.I149.5 poäng Ålander Lennart

2005-09-25 Veberöd SBK
Artchi 2 kl.I149 poäng Frid Crispin
LPI LPII Astrix 1 kl.I171 poäng Frid Crispin

2005-09-25 Höör SBK
SE VCH LPI Labbegården's Crunchy Candy 3 kl.III214.5 poäng Jönsson Kjell
LPI Järabackens Libbsticka 2 kl.II159 poäng Svensson Anna-Kersti

2005-09-25 Avesta SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 3 kl.I132 poäng Larsson Toni

2005-09-24 Strängnäs SBK
Mandylike's Judge 3 kl.I139 poäng Nilsson Erland
SE SPCH Tinseller-Mark 2 kl.I154 poäng Nilsson Erland

2005-09-24 Väsby SBK
Rondeus Impulsive Isadora 1 kl.I165.5 poäng Backevik Jan

2005-09-24 Mjölby SBK
Nora 3 kl.III204 poäng Nilsson Berth

2005-09-24 Vetlanda SBK
Labrador Vom Bedhard Hurrican Hutch 3 kl.I119 poäng Ericsson Hans
LPI Törnåkras Clever 1 kl.I177.5 poäng Ericsson Hans

2005-09-24 Eskilstuna SÖKK EM ELKK
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 1 kl.II186 poäng Alfredsson Jan
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl279.5 poäng Alfredsson Jan

2005-09-23 Luleå SBK
Huset Elliots Tittut 1 kl.II165 poäng Isaksson Anders

2005-09-23 Gbg/Mölndal SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 0 kl.II0 poäng Mellqvist Stig
SE VCH LPI Olcine's Brede 1 kl.I165.5 poäng Gustavsson Willy

2005-09-18 Norrköping SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 1 kl.II163.5 poäng Eriksson Michael
Tyra 3 kl.I134 poäng Ryttse Katinka

2005-09-18 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.II187.5 poäng Ferm Gunnel

2005-09-18 Älvsbyn SBK
SE VCH Huset Elliots Tin Tin 3 kl.I133 poäng Olovsson Eva

2005-09-18 Lund SBK
Lillienbergs Frans 1 kl.II162 poäng Svensson Anna-Kersti

2005-09-18 Ljusdal SBK
LPI Noble Mind's Pearl 3 kl.II130 poäng Larsson Anita

2005-09-18 Hedemora/Säter SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.I189.5 poäng Larsson Toni

2005-09-18 Botkyrka SBK
Labpowers Lasse 0 kl.I0 poäng Bergquist Ulrik

2005-09-18 Bollebygd SBK
LPII Like'ims Isalina 3 kl.III212 poäng Fröjd Bengt
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 3 kl.I130 poäng Fröjd Bengt

2005-09-18 Mullsjö SBK
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar 0 kl.III145.5 poäng Hill Uno

2005-09-17 Vetlanda SBK
LPI Törnåkras Clever 1 kl.I170.5 poäng Selin Gertz

2005-09-17 Sthlm SBK
SE VCH LPI Trendmaker's Sunshine Girl 1 kl.I191 poäng Lindberg Ninni

2005-09-17 Skara SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl274 poäng Simmingsköld Hans

2005-09-17 Matfors SBK
Ada 1 kl.I174 poäng Olsson Håkan

2005-09-17 Emmaboda SBK
Belldeena's Lucky Dixy 0 kl.I98 poäng Larsson Solbritt

2005-09-17 Skogås STOKK SLKK
LPI Viltvårdarns Bizzy 2 kl.II153.5 poäng Rosendahl Sonja

2005-09-11 Valbo SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 1 kl.I177.5 poäng Fridh Ingemar

2005-09-11 Råhagen SBK
LPI Hund I Tjänsts Cassandra 2 kl.I156.5 poäng Andreasson Laila

2005-09-11 Sävsjö SBK
LPI Törnåkras Clever 1 kl.I178 poäng Rosander Erik

2005-09-11 Sundsvall SBK
LPI Viltvårdarns Assa 3 kl.II134 poäng Coldenberg Stig

2005-09-10 Katrineholm SBK
Labpowers Lasse 3 kl.I128 poäng Hedberg Leif

2005-09-10 Falkenberg SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.III233.5 poäng Sahlin Larsson L
Minnows Hedding 3 kl.II135.5 poäng Mattsson Lena
Jaxport Gwendolyn 2 kl.I141.5 poäng Sahlin Larsson L

2005-09-10 Föllinge/Krokom SBK
Mandylike's Geyser 1 kl.II162.5 poäng Söderberg Gina

2005-09-10 Oxelösund SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 1 kl.II179 poäng Lindgren Henry
Eaglebess American Coffe 0 kl.I35 poäng Lindgren Henry

2005-09-10 Nordmaling SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 3 ekl210.5 poäng Svensson Lena

2005-09-10 Alingsås SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 1 kl.I174.5 poäng Fries Gunilla

2005-09-09 Vara/Grästorp SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl286 poäng Hellberg Per-Arne

2005-09-04 Bro/Håbo SBK
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 kl.I176 poäng Lundin Thomas
SE VCH LPI Trendmaker's Sunshine Girl 1 kl.I170 poäng Lundin Thomas

2005-09-04 Åmål SBK
Iliadens Nasusi'ka 2 kl.I140.5 poäng Hyrén Bertil

2005-09-04 Landskrona SBK
Sångfågelns Tamino 3 kl.I109 poäng Prahl Leif

2005-09-04 Uppsala SBK
LPI FDII Guideline's Lucky Number 2 kl.I144 poäng Gustavsson Ann-Marie

2005-09-04 Nybro SBK
Labrador Vom Bedhard Hurrican Hutch 3 kl.I115 poäng Lindholm Lars
Woodduck's Guinnes 1 kl.I168.5 poäng Lindholm Lars

2005-09-04 Karlshamn SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.III203 poäng Edner Helene
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 0 kl.III147.5 poäng Edner Helene
TH Megadroms Abbot-Ale 2 kl.I155.5 poäng Olsson Christer
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 ekl239.5 poäng Edner Helene

2005-09-04 Boden SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 2 kl.II142.5 poäng Andersson Peter
SE VCH Huset Elliots Tin Tin 3 kl.I117.5 poäng Andersson Peter

2005-09-03 Aneby SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 1 kl.II162.5 poäng Ericson Hans

2005-09-03 Vårgårda SBK AFBD
Kroppsmarkens Time Table 1 kl.I178.5 poäng Nilsson Mi

2005-09-03 Luleå SBK
Viltvattnets Belissa 2 kl.I150.5 poäng Isaksson Anders

2005-08-31 V:a Medelpad SBK
Streamlight's Yellow Submarine 1 kl.III274 poäng Nygård Ann
LPII Streamlight's Tuomas 1 kl.I178 poäng Nygård Ann

2005-08-28 Torsås SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.III216.5 poäng Blomdahl Börge
LPII Like'ims Sascha 3 kl.I117 poäng Blomdahl Börge

2005-08-28 Angered SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 1 kl.II184.5 poäng Fröjd Bengt
Jaxport Gwendolyn 2 kl.I142.5 poäng Gustavsson Willy
LPI Tunnebergas Ebba 1 kl.I168 poäng Johansson Berit

2005-08-28 Hällefors SBK
LPI Rocksteady Thebe 1 kl.I160 poäng Claesson Gunnar

2005-08-28 Åstorp SBK
TJH Atos 2 kl.II153.5 poäng Bengtsson Sten

2005-08-28 Järvsö SBK
LPI Noble Mind's Pearl 3 kl.II122.5 poäng Larsson Anita
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl219.5 poäng Fridh Ingemar

2005-08-27 Munkedal SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 0 kl.I0 poäng Fagerberg Bengt

2005-08-27 Åtvidaberg ÖKK ÅHK ÅHK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 0 kl.III119 poäng Nyman Rolf
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 2 kl.I148 poäng Nyman Rolf

2005-08-25 Ockelbo SBK
Eatons Cooper 3 kl.I139 poäng Lindgren Laila

2005-08-25 Danderyd/Täby SBK
Aroscas Solo Dancer 3 kl.II128.5 poäng Stjernborg Carina

2005-08-24 Väsby SBK
LPII Classical Lakritsriska 1 kl.II169 poäng Sjöblom Annika
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 0 ekl0 poäng Jansson Anna

2005-08-21 Åre SBK
Tingvell's Geronimo 0 kl.I89 poäng Holmberg Jan

2005-08-21 Malå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 0 ekl151.5 poäng Bygdén Ove

2005-08-20 Malå SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 0 ekl151.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2005-08-20 Kiruna SBK
Macita's Moses 3 kl.II120.5 poäng Axelsson Vannestål A

2005-08-20 Kalix SBK
SE J(J)CH Masterkey's Zoya 1 kl.II181 poäng Norén Thorbjörn

2005-08-20 Hallstahammar SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 1 kl.I173 poäng Tunér Stefan

2005-08-19 Bengtsfors SBK
Iliadens Nasusi'ka 2 kl.I141.5 poäng Johansson Kjell

2005-08-19 Huddinge STOKK APOLLOGR
Labpowers Lasse 0 kl.I0 poäng Collin Yngve

2005-08-18 Fagersta SBK
Airotkivs Zocker Topp 1 kl.I182 poäng Löfberg Åsa
LPI Lidmarken's Don Navarro 1 kl.I170.5 poäng Löfberg Åsa

2005-08-17 Sthlmsavd SBK
Labpowers Lasse 3 kl.I137.5 poäng Moberg Ragnar
LPI Intagans Carbonado 2 kl.I153.5 poäng Moberg Ragnar
SE LCH Searover Cosys Arraks 1 kl.I170 poäng Moberg Ragnar

2005-08-14 Elfsborg SBK
Minnows Hedding 3 kl.II129 poäng Johansson Kenneth
Lebaz Olli Toy 1 kl.I172 poäng Claesson Marianne

2005-08-14 Västerås SBK EM
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 2 kl.III227 poäng Karlsson Tomas

2005-08-14 Västerås SBK FM
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.III283.5 poäng Lindfors Dick

2005-08-14 Vänersborg SBK
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 2 kl.II151.5 poäng Svensson Bo-Göran

2005-08-14 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 2 kl.I157.5 poäng Sundberg Britt

2005-08-13 Gubbängen Sthlm SPK
Labpowers Lasse 3 kl.I120 poäng Landfors Olov

2005-08-12 Sundsvall SBK
TJH Tjotte's Spoiling The Party 2 kl.II152.5 poäng Åman Kent
LPI Viltvårdarns Assa 1 kl.II164.5 poäng Åman Kent

2005-08-12 Sandviken SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 2 ekl248 poäng Svensson Göran

2005-08-12 Malmen SBK
Macita's Moses 1 kl.I176 poäng Andersson Börje

2005-08-12 Enköping SBK
LPI Iliadens O'mphale 1 kl.I185 poäng Christiansson Kriste

2005-08-11 Strömsholm SBK
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 2 kl.II150.5 poäng Adesand Christer
LPII Andvattnets Vera Viltkrydda 1 kl.II176.5 poäng Adesand Christer
SE VCH Boulders Intermezzo 2 kl.I154.5 poäng Adesand Christer

2005-08-07 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Sorro 2 kl.II149 poäng Swedenborg Ebba
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 kl.I186 poäng Swedenborg Ebba

2005-08-07 Storuman SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 1 kl.I160.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2005-08-07 Hörby SBK
TJH Altea 3 kl.II132 poäng Frid Crispin
King Wizard Nuffield 2 kl.I143 poäng Ekberg Stig
Megadroms Asti-Cinzano 1 kl.I183.5 poäng Ekberg Stig

2005-08-06 Västbo SBK
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 kl.III279 poäng Gustavsson Krafft Ka

2005-08-06 Lilla Edet SBK
Robocop's Happy Hedda 2 kl.I141.5 poäng Brolin Arne
SE VCH LPI Olcine's Brede 1 kl.I177.5 poäng Brolin Arne

2005-08-05 V:a Medelpad SBK
LPII Streamlight's Tuomas 1 kl.I190 poäng Nygård Ann

2005-08-05 Piteå SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 2 kl.II147.5 poäng Thurfjell Mats
LPI Carmal's Forever Hasty 1 kl.II171.5 poäng Thurfjell Mats
Viltvattnets Belissa 1 kl.I173 poäng Isaksson Anders

2005-08-05 Kristianstad SBK
LPI Nätholmens Mysiga Mini 3 kl.I138 poäng Brorsson Anders
King Wizard Nuffield 2 kl.I153 poäng Brorsson Anders
Bergsandens Lady of Avalon 1 kl.I169 poäng Pallesen Tove
LPI Brantastigs Umbra 1 kl.I162.5 poäng Pallesen Tove
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 1 kl.I160.5 poäng Pallesen Tove
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 3 ekl221 poäng Svensson Anna-Kersti

2005-08-05 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 2 kl.II144.5 poäng Svensson Kjell

2005-07-31 Karlskrona SBK
Guamikeni's Erik Gustaf Geijer 0 kl.III145.5 poäng Hällgren Nils
SE RPCH TJH Balder 3 kl.I135.5 poäng Thorell Per-Arne
Airotkivs Zuccini 3 kl.I117.5 poäng Thorell Per-Arne

2005-07-30 Knivsta SBK
LPI Tingvell's Ginger Ale 3 kl.I101 poäng Thorman Staffan

2005-07-30 Karlskrona SBK
Airotkivs Zuccini 2 kl.I143.5 poäng Johansson Lars

2005-07-29 Ulricehamn SBK
LPI Mandylike's Velvety 0 kl.III178 poäng Andersson Patrik
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 2 kl.II153.5 poäng Pettersson Ingemar

2005-07-29 Kil SBK
Iliadens Nasusi'ka 2 kl.I152 poäng Lundgren Kjell
LPI Rocksteady Thebe 0 kl.I0 poäng Lundgren Kjell

2005-07-28 Valbo SBK
TJH LPII Conover's Run For Life 1 kl.II181 poäng Larsson Anita

2005-07-28 Åtvidaberg ÖKK ÅHK ÅHK
LPII Trainline Sweet Georgia Brown 0 kl.III186 poäng Nilsson Berth

2005-07-24 Tingsryd SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.III201.5 poäng Nyström Thomas
Megadroms Argento 3 kl.I100.5 poäng Ahlqvist Jan
LPI Törnåkras Clever 2 kl.I155.5 poäng Ahlqvist Jan

2005-07-22 Tollarp SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.III187.5 poäng Bjädefors Jan
Sammy 3 kl.I133 poäng Ivarsson Henrik
King Wizard Nuffield 2 kl.I155 poäng Eriksson Lennart
LPI Nätholmens Mysiga Mini 2 kl.I142 poäng Ivarsson Henrik
Megadroms Argento 2 kl.I141 poäng Ivarsson Henrik
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 ekl259 poäng Ekberg Stig

2005-07-21 Ockelbo SBK
TJH LPII Conover's Run For Life 1 kl.II176.5 poäng Lindgren Laila

2005-07-19 Bollnäs SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl215.5 poäng Larsson Anita

2005-07-17 S:a Gotland SBK
Massgaisten's Fårö-Sårk 3 kl.I114 poäng Amelid Carina
Pärlkustens Ragnar 3 kl.I111 poäng Amelid Carina
LPI Massgaisten's Svartkulla 2 kl.I152 poäng Amelid Carina

2005-07-17 Kungsbacka SBK
Max 2 kl.I140.5 poäng Lindqvist Göran
Bökardalens Leading Lady 0 kl.I99 poäng Lindqvist Göran

2005-07-17 Boden SBK
Viltvattnets Belissa 2 kl.I146.5 poäng Vesterlund Nicklas

2005-07-16 Kungsbacka SBK
Robocop's Clipton 0 kl.III0 poäng Lengfelt Ulf
Bökardalens Leading Lady 3 kl.I122 poäng Svanstedt Eva
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 2 kl.I151.5 poäng Svanstedt Eva
Lebaz Olli Toy 0 kl.I0 poäng Svanstedt Eva
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 0 kl.I0 poäng Svanstedt Eva

2005-07-16 Halmstad SBK
King Wizard Nuffield 2 kl.I155 poäng Johansson Ingvar
LPI Mandylike's Icon 1 kl.I160 poäng Rolfsson Tom
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl301.5 poäng Eriksson Christer

2005-07-15 Uddevalla SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 1 kl.II173 poäng Augustsson Roland
LPI Roy Eilab's Persefone 1 kl.II161.5 poäng Augustsson Roland

2005-07-14 Öland SBK
Mocca Made's Femina 3 kl.II123.5 poäng Larsson Solbritt
Belldeena's Lucky Dixy 2 kl.I147 poäng Larsson Solbritt

2005-07-14 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 2 kl.I141.5 poäng Sundberg Britt

2005-07-14 Waxholm SBK
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 1 kl.I170 poäng Detlefsen-Dahlström
Goody-Goody's Grand Theatre 1 kl.I164.5 poäng Detlefsen-Dahlström

2005-07-13 Sandviken SBK
TJH LPII Conover's Run For Life 1 kl.II183.5 poäng Åström Sune

2005-07-13 Hagfors SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I150 poäng Claesson Gunnar

2005-07-10 Kalmar SBK
Minnows Hedera 3 kl.II111 poäng Larsson Solbritt

2005-07-10 Ed SBK
Iliadens Hypsipyle 1 kl.III259 poäng Hyrén Bertil
Robocop's Clipton 0 kl.III162.5 poäng Hyrén Bertil

2005-07-09 Årjäng SBK
Iliadens Nasusi'ka 2 kl.I144 poäng Gunnarsson Tommy

2005-07-09 Hammarö SBK
Mambrinos Waterloo 3 kl.II104 poäng Isebark Conny

2005-07-08 Åmål SBK
Iliadens Nasusi'ka 0 kl.I97.5 poäng Jansson Björn-Åke

2005-07-08 Tjörn SBK
Bökardalens Leading Lady 3 kl.I133 poäng Pettersson Lennart
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.I150 poäng Pettersson Lennart

2005-07-08 Skultuna SBK
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 1 kl.I165 poäng Juhlin Signhild

2005-07-08 Järvsö SBK
LPI Noble Mind's Pearl 3 kl.II113 poäng Fridh Ingemar
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl0 poäng Larsson Anita

2005-07-06 Åhus SBK
LPI Mandylike's Icon 2 kl.I144.5 poäng Persson Mårten

2005-07-06 Oxie SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 3 kl.II128 poäng Hansson Leif
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl234 poäng Rydén Ruby

2005-07-06 Färgelanda SBK
LPI Roy Eilab's Persefone 3 kl.II105 poäng Mellberg Sven-Håkan

2005-07-06 Säffle SBK
Iliadens Nasusi'ka 1 kl.I160.5 poäng Nordström Sven-Inge

2005-07-06 Smålandsstenar SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.III244.5 poäng Hjelm Magnus
Rainstone Alladin 2 kl.II146 poäng Hjelm Magnus
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 1 kl.II160.5 poäng Hjelm Magnus
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl263 poäng Rosander Erik

2005-07-03 Strömstad SBK
LPI Roy Eilab's Persefone 2 kl.II152 poäng Hyrén Bertil

2005-07-03 Eskilstuna SBK SASK
SE VCH Boulders Intermezzo 3 kl.I135.5 poäng Brinning Karlsson An

2005-07-03 Tollarp SBK
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 3 kl.I111 poäng Ekberg Stig
LPII Ritou's Sweet Martini 1 kl.I187 poäng Ekberg Stig
LPI Mandylike's Icon 1 kl.I170 poäng Ekberg Stig

2005-07-03 Bjuv SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 2 kl.II158 poäng Olsson Jan Erik
LPI Brantastigs Umbra 3 kl.I136 poäng Pallesen Tove
Sammy 2 kl.I144 poäng Pallesen Tove
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl215 poäng Hansson Michael
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl283.5 poäng Hansson Michael

2005-07-03 Piteå SKK SÖDRA NORRB
SE LCH Searover Tidy Hectic 0 ekl173.5 poäng Lindquist Dan

2005-07-02 Värnamo SBK
SE VCH Ginstens Mazarine 3 kl.II133.5 poäng Herdy Peter

2005-07-02 Varberg SBK
TJH Lassagårdens Kama 1 kl.II175.5 poäng Andersson Alf

2005-07-02 Vadstena SBK
Kullaholm's Saltkråka 1 kl.I187 poäng Nilsson Berth

2005-07-02 Bjuv SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 1 kl.II167 poäng Nordström Åke
Sammy 2 kl.I153.5 poäng Olsson Jan Erik
LPI Brantastigs Umbra 1 kl.I181.5 poäng Olsson Jan Erik
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl285 poäng Ljung Lars-Åke

2005-07-02 Söderhamn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 ekl248.5 poäng Karlsson Hans

2005-07-02 Piteå SKK SÖDRA NORRB
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl264 poäng Lindquist Dan

2005-07-01 Markaryd SBK
Mandylike's Yearning 3 kl.III204.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 3 kl.I128.5 poäng Nielsen Tommy
LPI Mandylike's Icon 1 kl.I160.5 poäng Nielsen Tommy

2005-07-01 Visby SBK
Pärlkustens Manda F 3 kl.III218.5 poäng Larsson Elisabeth
LPI Massgaisten's Svartkulla 0 kl.I68.5 poäng Larsson Elisabeth

2005-07-01 Värnamo SBK
SE VCH Ginstens Mazarine 2 kl.II152 poäng Herdy Peter

2005-07-01 Alingsås SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 1 kl.I180 poäng Johansson Berit
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 1 kl.I166 poäng Johansson Berit
Whispering Valley J-Black Crow 1 kl.I162 poäng Johansson Berit

2005-06-28 Bollnäs SBK
LPI Moorman's Gooseberry 1 ekl258 poäng Norrman Roland

2005-06-26 Simrishamn SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.III179.5 poäng Jönsson Arne

2005-06-26 Arvika SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I128 poäng Eklund Göran

2005-06-24 Gällivare SKK NORRA NORRB
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl272 poäng CACIOB Axelsson Vannestål A

2005-06-24 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 2 kl.I150.5 poäng Gustavsson Willy

2005-06-22 Visättra STOKK APOLLOGR
SE VCH Bumpkin's Civilized Man 2 kl.I140.5 poäng Olsson Göran

2005-06-21 Olofström SBK
Guamikeni's Snabba Björnen 3 kl.II132 poäng Johansson Lars

2005-06-19 Visby SBK
Pärlkustens Manda F 0 kl.III158.5 poäng Amelid Carina
Tandenbo's Fabulous Lera 2 kl.I145.5 poäng Boberg Inga-Maj

2005-06-19 Munkedal SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 1 kl.I164 poäng Fagerberg Bengt

2005-06-19 Åstorp SBK
Sammy 2 kl.I159 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI LPII Like'ims Erna 1 kl.I165.5 poäng Sjöstrand Yvonne
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl227 poäng Brandin Thomas

2005-06-19 Luleå SBK
SE J(J)CH Masterkey's Zoya 1 kl.I193 poäng Åström Pia

2005-06-19 Åtvidaberg ÖKK ÅHK ÅHK
Nora 0 kl.III177.5 poäng Klasson Göran
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 1 kl.I165 poäng Klasson Göran

2005-06-18 Hudiksvall SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 ekl238 poäng Olsson Lena

2005-06-18 Kalmar SBK
LPI Amadeus 0 kl.III140 poäng Johansson Hans
Mocca Made's Femina 3 kl.II112 poäng Lundgren Peter
LPI Askrikes Vigg 1 kl.I183 poäng Lindholm Lars

2005-06-18 Valdemarsvik SBK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 2 kl.I153 poäng Ryttse Katinka

2005-06-18 Uddevalla SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 2 kl.I146 poäng Bucklin Lars

2005-06-18 Strömsholm SBK
LPII Curry 0 kl.III132.5 poäng Falk Inger

2005-06-18 Osby SBK AFH
Mandylike's Yearning 2 kl.III245.5 poäng Krüger Carola
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 3 kl.I137.5 poäng Krüger Carola

2005-06-17 Söderåsen SBK
Vessmantorps Saffy 2 kl.I153 poäng Olsson Jan Erik
Bagheera 1 kl.I163 poäng Olsson Jan Erik

2005-06-15 Växjö SBK
Labrador Vom Bedhard Hurrican Hutch 3 kl.I137 poäng Ahlqvist Jan
Elvira-Madigan 3 kl.I136 poäng Ahlqvist Jan
Knubbes All My Love 3 kl.I121 poäng Engström Ingemar
LPI Törnåkras Clever 2 kl.I140.5 poäng Ahlqvist Jan
Lill Huldas Elton John 0 kl.I77 poäng Engström Ingemar

2005-06-15 Uppsala SBK
Modus Vivendis Pure Pearl 2 kl.I158.5 poäng Liljeqvist Ch
TJH LPII Conover's Run For Life 1 kl.I185.5 poäng Liljeqvist Ch

2005-06-15 Solna/Sundbyber SBK
LPI Something New's Fun-And-Games 0 kl.II0 poäng Lindberg Ninni
LPI Intagans Carbonado 2 kl.I149.5 poäng Ek Lennart
SE VCH LPI Älvgårdens Micaela 1 kl.I178 poäng Ek Lennart
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 1 kl.I160.5 poäng Stjernborg Carina

2005-06-15 Borlänge SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 3 kl.I124 poäng Jespersen Alf

2005-06-15 Linköping SBK
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I71 poäng Flender Johansson Ul

2005-06-15 Köping SBK
LPI LPII New Wawe's Stand By Me 0 kl.III178 poäng Almquist Sture
SE VCH Boulders Intermezzo 2 kl.I157.5 poäng Brandel Maria

2005-06-12 Ullared SBK
Minnows Hedding 2 kl.II146.5 poäng Jacobson Ann-Kathrin

2005-06-12 Torsås SBK
Ritou's San Francisco 3 kl.I124.5 poäng Johnsson Marianne
LPI LPII Bjevas Bonzita 2 kl.I158.5 poäng Johnsson Marianne

2005-06-12 Lysekil SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 2 kl.I149 poäng Andersson Jan

2005-06-12 Knivsta SBK
SE VCH LPI Älvgårdens Micaela 1 kl.I176 poäng Berg Marita

2005-06-12 Järvsö SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 ekl255 poäng Fridh Ingemar

2005-06-12 Hässleholm SBK
LPI Bellmaker's Celine 3 kl.II125 poäng Hansson Mikael

2005-06-12 Botkyrka SBK
LPI Something New's Christy-Lou 1 kl.I165 poäng Carlsson Robert

2005-06-12 Angered SBK
LPI Mandylike's Entire 1 kl.II171.5 poäng Köster Jörgen
Jaxport Gwendolyn 3 kl.I135 poäng Köster Jörgen
LPI LPII Siggestorps Daisy 2 kl.I156 poäng Köster Jörgen
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.I146 poäng Köster Jörgen

2005-06-11 Söderköping SBK
Tyra 2 kl.I156 poäng Ryttse Katinka

2005-06-11 Göteborg SBK
Minnows Keepsake 2 kl.I152 poäng Brocker Björn

2005-06-11 Ale SBK
LPI Tunnebergas Ebba 2 kl.I155 poäng Mellqvist Stig
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.I151 poäng Mellqvist Stig

2005-06-10 Karlstad SBK
SE LCH Findus 3 ekl199.5 poäng Larsson Kjell

2005-06-10 Stenungsund SBK
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl245 poäng Hyrén Bertil

2005-06-09 Värmdö SBK
LPI Something New's Fun-And-Games 2 kl.II140 poäng Johansson Mats

2005-06-09 Surahammar SBK
LPII Andvattnets Vera Viltkrydda 1 kl.II172.5 poäng Gustavsson Ulf
LPI Lidmarken's Don Navarro 3 kl.I130.5 poäng Gustavsson Ulf

2005-06-08 Orust SBK
LPI Roy Eilab's Persefone 3 kl.II117.5 poäng Brocker Björn
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 3 kl.I135 poäng Brocker Björn
Bökardalens Leading Lady 2 kl.I155 poäng Brocker Björn

2005-06-08 Rödeby SBK
Airotkivs Zuccini 2 kl.I150 poäng Olsson Christer
Ritou's San Francisco 0 kl.I0 poäng Olsson Christer

2005-06-07 Värmdö SBK
SE VCH LPI Älvgårdens Micaela 2 kl.I140.5 poäng Moberg Ragnar
LPI Something New's Christy-Lou 1 kl.I165 poäng Moberg Ragnar

2005-06-06 Göteborg SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 1 kl.I177.5 poäng Svanstedt Benny

2005-06-05 Skövde SBK
LPI Zita 3 kl.II112 poäng Oskarsson Per

2005-06-05 Landskrona SBK
LPI LPII Like'ims Erna 1 kl.I179 poäng Johansson Kenneth
TJH(RDH) Brantastigs Buse 0 kl.I92.5 poäng Nilsson Lillemor
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl232.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2005-06-05 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.II169.5 poäng Linder Owe
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl296 poäng Ferm Gunnel

2005-06-05 Linköping SBK
Askrikes Quest 3 kl.II129 poäng Hellstrand Chris

2005-06-05 Emmaboda SBK
Elvira-Madigan 3 kl.I133.5 poäng Larsson Solbritt
SE RPCH TJH Balder 3 kl.I126 poäng Larsson Solbritt

2005-06-05 Danderyd/Täby SBK
Aroscas Solo Dancer 1 kl.I161.5 poäng Karlsson Bengt

2005-06-04 Katrineholm SBK EM
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl260.5 poäng Alfredsson Jan

2005-06-04 Sölvesborg SBK
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 1 kl.II169.5 poäng Ohlsson Olof

2005-06-04 Timrå SBK
LPI Viltvårdarns Assa 1 kl.II160 poäng Näslund Göran
SE J(J)CH Askrikes Underbara 0 kl.II0 poäng Näslund Göran
LPI Funny Circus Panter 1 kl.I180.5 poäng Näslund Göran

2005-06-04 Katrineholm SBK FM
SE VCH LPI Bjälken's Luna 2 kl.II144 poäng Nyberg Per-Åke
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl280 poäng Alfredsson Jan

2005-06-04 Skogås STOKK SLKK SLKK
Musical's Dr Jekyl and Mr Hyde 0 kl.I0 poäng Collin Yngve

2005-06-03 Lomma SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 2 kl.II158.5 poäng Pettersson Kathe

2005-06-03 Boden SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove 2 kl.II148.5 poäng Andersson Peter

2005-06-02 Tyresö SBK
LPI Something New's Fun-And-Games 3 kl.II102 poäng Dahlström Catharina

2005-06-02 Avesta SBK
TJH LPII Conover's Run For Life 1 kl.I196 poäng Brusling Birgitta

2005-06-01 Väsby SBK
LPII Classical Lakritsriska 2 kl.II157.5 poäng Svedin Inger
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 2 kl.I152 poäng Fredriksson Mette
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl241.5 poäng Berg Camilla

2005-06-01 Tyresö SBK
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 2 kl.I150.5 poäng Svahn Inga-Lill

2005-06-01 Eskilstuna SBK
LPII Curry 1 kl.II165 poäng Alfredsson Jan
Justlike Tagliolina 1 kl.I161.5 poäng Larsson Kjell

2005-05-29 Råådalen SBK
TJH(RDH) Brantastigs Buse 2 kl.I154 poäng Bengtsson Sten

2005-05-29 Angered SBK
Robocop's Happy Hedda 2 kl.I151.5 poäng Gustavsson Willy

2005-05-29 Kalmar SBK
LPI Amadeus 0 kl.III190.5 poäng Ståhl Roth Gunborg
Apollo 3 kl.II111 poäng Ståhl Roth Gunborg
Belldeena's Lucky Dixy 2 kl.I140 poäng Blomdahl Börge
LPI Askrikes Vigg 1 kl.I170 poäng Blomdahl Börge

2005-05-28 Olofström SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III228 poäng Thorell Per-Arne
Guamikeni's Snabba Björnen 2 kl.II159.5 poäng Ohlsson Olof

2005-05-28 Österåker SBK
LPII Hackihäls Delta 1 kl.II179 poäng Axell Sylvia
SE VCH Stargames Kobra 1 kl.II169 poäng Axell Sylvia

2005-05-28 Trollhättan SBK
Portellen 1 kl.I169 poäng Hyrén Bertil

2005-05-28 Falkenberg SBK
LPI Bellmaker's Celine 3 kl.II136 poäng Salin L
SE SPCH LPII Minnows Porslin 2 kl.II157 poäng Salin L
Rainstone Alladin 2 kl.II153 poäng Salin L
Massgaisten's Stainhubbe 0 kl.I95.5 poäng Jacobson Ann-Kathrin
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl291 poäng Andersson Matts Roge

2005-05-27 Umeå SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 2 kl.II145.5 poäng Jonsson Ove

2005-05-27 Malmö SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 2 kl.II141 poäng Wilén Gert
LPI LPII Astrix 1 kl.I169 poäng Sommarin Christer
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl214 poäng Pettersson Kathe

2005-05-27 Västbo SBK
SE VCH Honeytaste Watermelon 0 kl.I39 poäng Rosander Erik

2005-05-26 Sthlm Sö SBK
HS 10887 Evelina 2 kl.I144 poäng Moberg-Falk Monica
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 1 kl.I163.5 poäng Moberg-Falk Monica

2005-05-25 V:a Medelpad SBK
LPI Funny Circus Panter 1 kl.I180 poäng Nygård Ann

2005-05-25 Märsta/Sigtuna SBK
LPII Classical Lakritsriska 1 kl.II181 poäng Jansson Eva
LPI Iliadens O'mphale 1 kl.I191.5 poäng Swedenborg Ebba
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 1 ekl258.5 poäng Jansson Anna

2005-05-24 Gnesta/Trosa SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 2 kl.II145 poäng Merten Manfred

2005-05-22 Sollefteå SBK
LPI Funny Circus Panter 1 kl.I175.5 poäng Näsholm Arne

2005-05-22 Hudiksvall SBK
LPI Noble Mind's Pearl 3 kl.II111.5 poäng Snell Karl-Evert
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl219 poäng Snell Karl-Evert

2005-05-22 Åbyn/Byske SBK
Huset Elliots Tittut 1 kl.I194 poäng Lindström Peter

2005-05-22 Bollebygd SBK
Minnows Hedding 2 kl.II156 poäng Fröjd Bengt

2005-05-22 Eskilstuna SÖKK ELKK
Lassagårdens Ginza 2 kl.II145.5 poäng Larsson Nils-Göran

2005-05-21 Aneby SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I139 poäng Karlsson Gun Britt-M

2005-05-21 Vällingby SBK
LPI Intagans Carbonado 2 kl.I150 poäng Detlefsen-Dahlström

2005-05-21 Kungsbacka SBK
Hund I Tjänsts Lill-Honey 3 kl.I132.5 poäng Gustavsson Willy

2005-05-21 Söderhamn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 ekl224 poäng Fridh Ingemar

2005-05-21 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
Nora 3 kl.III196.5 poäng Nyman Rolf
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.II131.5 poäng Nyman Rolf
LPI Kohagens Prussiluskan 3 kl.II130.5 poäng Nyman Rolf
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 3 kl.I126 poäng Nyman Rolf

2005-05-21 Sthlm SPK
Goody-Goody's Grand Theatre 3 kl.I101 poäng Björkström Weine

2005-05-20 Gbg/Mölndal SBK
Minnows Keepsake 1 kl.I164.5 poäng Mellqvist Stig

2005-05-20 Enköping SBK
LPII Curry 1 kl.II176.5 poäng Valgeborg Gunnar

2005-05-20 Ystad SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl220.5 poäng Wallin Birgitta

2005-05-20 Mark SBK
Mincer's Felix 1 kl.III263 poäng Furvik Gunnar
Minnows Hedding 2 kl.II159.5 poäng Furvik Gunnar
Ingmos Lagunilla 2 kl.I140.5 poäng Dahlberg Göran

2005-05-20 Kristianstad SBK
LPII Aye-Aye's Antonio 0 kl.III186.5 poäng Nilsson Ewa
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 2 kl.I154.5 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH Smart Fellow's No Excuse Needed 2 kl.I152.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2005-05-16 Södertälje SBK
LPI Something New's Christy-Lou 3 kl.I130 poäng Brink Yvonne
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 1 kl.I161 poäng Brink Yvonne

2005-05-15 Åmål SBK
Berntssons Peach 3 kl.II125.5 poäng Mellberg Sven-Håkan

2005-05-15 Waxholm SBK
SE VCH Stargames Kobra 3 kl.II124 poäng Moberg Ragnar

2005-05-15 Halmstad SBK
LPI Bellmaker's Celine 2 kl.II155.5 poäng Andersson Matts Roge
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 1 kl.II166.5 poäng Andersson Matts Roge

2005-05-15 Göinge/Broby SBK
TJH Atos 3 kl.II116 poäng Krüger Carola
TJH Ambra 1 kl.II161.5 poäng Krüger Carola
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 1 kl.I163 poäng Ljung Lars-Åke

2005-05-15 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 1 kl.I178 poäng Rubin Ann

2005-05-15 Njudung SBK
Trofast Tussilago 3 kl.I125 poäng Ericsson Hans

2005-05-15 Ale SBK
LPI Rocksteady Happy Nation 1 kl.I166 poäng Ek Björn

2005-05-14 Edsbyn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 2 ekl240 poäng Karlsson Hans

2005-05-14 Eskilstuna SÖKK EHDK EHDK
LPII Curry 3 kl.II132.5 poäng Hansson Ola

2005-05-14 Höganäs SBK
Sammy 3 kl.I126 poäng Svensson Ronny

2005-05-14 Njudung SBK
Trofast Tussilago 2 kl.I145 poäng Axell Ulf

2005-05-12 Strömsholm SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.II168.5 poäng Andersson Bo

2005-05-11 Nacka SBK
LPI Something New's Fun-And-Games 3 kl.II119.5 poäng Linnerborg Jerker
LPII Classical Lakritsriska 1 kl.II169.5 poäng Linnerborg Jerker

2005-05-10 Gnesta/Trosa SBK
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 3 kl.I129 poäng Merten Manfred

2005-05-08 Osby SBK AFC
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 0 kl.II0 poäng Krüger Carola
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 2 kl.I152 poäng Andersson Yvonne

2005-05-08 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.II175 poäng Härlin Marie-Louise

2005-05-08 Vimmerby SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 2 kl.II157.5 poäng Nilsson Berth

2005-05-08 Svedala SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 2 kl.II147 poäng Bengtsson Sten
Sneezing Duck's Aya 3 kl.I126 poäng Ringdahl Kaj
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 2 kl.I153 poäng Ringdahl Kaj
LPI Bökardalens Kiss Me Kate 1 kl.I170 poäng Ringdahl Kaj
LPI LPII Like'ims Erna 1 kl.I167.5 poäng Ringdahl Kaj
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 ekl270.5 poäng Bengtsson Sten

2005-05-08 Munkfors SBK
Rizzo 0 kl.III157.5 poäng Gillå Urban
LPI Willowridge Brobyprästen 2 kl.II154.5 poäng Gillå Urban
LPI Qat's Astarte 1 kl.II172.5 poäng Gillå Urban

2005-05-07 Laholm SBK
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 kl.II192 poäng Andersson Yvonne

2005-05-07 Roslagen SBK
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 2 kl.I143 poäng Sigfridsson Alf

2005-05-07 Tranås SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I118 poäng Andersson Birger

2005-05-06 Karlskrona SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III226 poäng Hällgren Nils
Airotkivs Zuccini 3 kl.I120 poäng Nilsson Ingvar
SE RPCH TJH Balder 1 kl.I180.5 poäng Nilsson Ingvar
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl306.5 poäng Hällgren Nils

2005-05-06 Nybro SBK
Woodduck's Guinnes 1 kl.I184 poäng Lindholm Lars
Spring Fever's Imperial Countess 1 kl.I167 poäng Lindholm Lars
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 1 kl.I164 poäng Lindholm Lars

2005-05-05 Ragunda SBK
LPI HS 10838 Elba 2 kl.I142 poäng Häggström Åsa
Tonights Tobba 1 kl.I171.5 poäng Häggström Åsa

2005-05-05 Haninge SBK
LPII Hackihäls Delta 2 kl.II159 poäng Björkström Weine

2005-05-05 Gällivare SHU
Macita's Moses 2 kl.I155 poäng Lindström Monica

2005-05-05 S:a Gotland SBK
LPI Massgaisten's Svartkulla 2 kl.I159 poäng Lundgren Katarina

2005-05-05 Karlshamn SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III226.5 poäng Johansson Lars
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 3 kl.II121.5 poäng Thorell Per-Arne
SE RPCH TJH Balder 1 kl.I163 poäng Thorell Per-Arne

2005-05-05 Alingsås SBK
Robocop's Clipton 0 kl.III132 poäng Mellqvist Stig
LPI Mandylike's Entire 2 kl.II145.5 poäng Petersson Lennart
LPII Like'ims Isalina 1 kl.II163.5 poäng Petersson Lennart
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl285.5 poäng Mellqvist Stig

2005-05-04 Nynäshamn SBK
LPI Something New's Fun-And-Games 3 kl.II137.5 poäng Carlsson Robert

2005-05-04 Åseda/Lenhovda SBK
Trofast Tussilago 3 kl.I102 poäng Bäckman Sonny

2005-05-01 Lilla Edet SBK
SE VCH LPI Olcine's Brede 2 kl.I146 poäng Brolin Arne

2005-05-01 Timrå SBK
SE J(J)CH Askrikes Underbara 1 kl.II172 poäng Andersson Reidar

2005-05-01 Smålandsstenar SBK
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 3 kl.II119 poäng Petersson Jonny
SE VCH TJH LPI Diver's Coral Bay 3 kl.II115 poäng Petersson Jonny
SE VCH Ginstens Mazarine 2 kl.II142.5 poäng Petersson Jonny
SE VCH Honeytaste Watermelon 3 kl.I132 poäng Petersson Jonny
SE VCH TJH Sea-Birds Jetblack Jack 2 kl.I142 poäng Petersson Jonny

2005-05-01 Höör SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl233.5 poäng Jönsson Kjell

2005-05-01 Helsingborg SBK
LPI Sea-Birds I'm Yours 1 kl.I161 poäng Karlsson Jörgen
TJH(RDH) Brantastigs Buse 0 kl.I97 poäng Karlsson Jörgen

2005-05-01 Strängnäs SÖKK SLKK
Bumpkin's Radio Gaga 1 kl.I162 poäng Olsen Leif

2005-04-30 Partille SBK
Robocop's Clipton 3 kl.III202.5 poäng Eliasson Lennart
Fräsch & Sund Hera 3 kl.I126.5 poäng Köster Jörgen

2005-04-29 Eskilstuna SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl302.5 poäng Olsen Leif

2005-04-29 Sthlm Sö SBK
LPII Hackihäls Delta 1 kl.II185 poäng Lindberg Ninni

2005-04-27 Linköping SBK
Dolou's One Breath of Mystic 3 kl.I102 poäng Berglund Nils

2005-04-24 Östersund SBK
Viltvårdarns Extra Gunde 1 kl.II164 poäng Häggström Åsa
LPII Gärdegårdens Metis-A 1 kl.II163.5 poäng Häggström Åsa
LPI HS 10838 Elba 1 kl.I162 poäng Häggström Åsa

2005-04-24 Ängelholm SBK
Sammy 2 kl.I159 poäng Therup Anders

2005-04-24 Sthlmsavd SBK
SE VCH LPI Älvgårdens Micaela 1 kl.I177.5 poäng Johansson Mats

2005-04-24 N:a Gotland SBK
LPI Massgaisten's Svartkulla 3 kl.I134 poäng Karlström Tommy
Besure's Dream Boy 2 kl.I148.5 poäng Karlström Tommy

2005-04-24 Luleå SBK
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 2 kl.I149.5 poäng Thurfjell Mats

2005-04-24 Flen SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.II163.5 poäng Hedberg Leif

2005-04-23 Umeå SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 2 kl.II144.5 poäng Karlsson König

2005-04-23 Torsby SBK
LPI Qat's Astarte 3 kl.II119 poäng Claesson Gunnar

2005-04-23 Söderköping SBK
Askrikes X-Antos 3 kl.II107 poäng Ryttse Katinka
LPII Klövenhöjs Pommac 1 kl.I169.5 poäng Ryttse Katinka

2005-04-23 Skutskär SBK
SE VCH Modus Vivendis New Generation 3 kl.II129 poäng Gunnarsson Sven E

2005-04-23 Piteå SBK
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 3 kl.I133 poäng Bergman Mikael

2005-04-22 Kumla SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 kl.III213 poäng Gustavsson Bengt

2005-04-17 Surahammar SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 1 kl.I161.5 poäng Gustavsson Ulf

2005-04-17 Torsås SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III225 poäng Blomdahl Börge

2005-04-17 Nybro SSRK COCKER COC
LPI LPII Bjevas Bonzita 2 kl.I159 poäng Von Krusenstjerna U

2005-04-17 Åhus SBK
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 1 kl.I174 poäng Pallesen Tove

2005-04-17 Knivsta SBK
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 1 kl.I160 poäng Thorman Staffan

2005-04-16 Stenungsund SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 1 kl.II182.5 poäng Andreasson Laila

2005-04-16 Järfälla SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 3 kl.I108 poäng Domeij Ulf

2005-04-16 Hallstahammar SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.II161 poäng Adesand Christer

2005-04-14 Haninge SBK
LPI Something New's Fun-And-Games 2 kl.II146 poäng Hjort Mikael
LPII Hackihäls Delta 1 kl.II179 poäng Hjort Mikael

2005-04-10 Åmål SBK
Berntssons Peach 3 kl.II136 poäng Roos Rolf

2005-04-10 Finspång SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 1 kl.I187 poäng Sääf Maria

2005-04-10 Danderyd/Täby SBK
LPII Classical Lakritsriska 2 kl.II159 poäng Nyberg Jan-Ola
Aroscas Solo Dancer 2 kl.I154 poäng Brolén Lars

2005-04-10 Bro/Håbo SBK
SE J(J)CH LPI Kickmicks Alissa 1 kl.II177.5 poäng Svensson Sven-Eric
LPI Intagans Carbonado 2 kl.I144.5 poäng Svensson Sven-Eric
LPI Iliadens O'mphale 1 kl.I173 poäng Svensson Sven-Eric

2005-04-10 Arvika SBK
LPI Willowridge Brobyprästen 2 kl.II147 poäng Larsson Inge

2005-04-09 Olandstrakten SBK
TJH LPII Conover's Run For Life 2 kl.I156.5 poäng Neteborn Marita

2005-04-09 Växjö SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III228 poäng Bäckman Sonny
Kamrats Grandios 2 kl.II144 poäng Nyström Thomas

2005-04-09 Valdemarsvik SBK
Mandylike's Complete Companion 1 kl.II173.5 poäng Nyman Rolf

2005-04-09 Lerum SBK
Robocop's Clipton 0 kl.III186.5 poäng Merenius Johnny
LPII Like'ims Isalina 1 kl.II167 poäng Persson Kenneth
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 3 ekl222.5 poäng Lengfelt Ulf

2005-04-09 Eskiltuna SÖKK EHDK EHDK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 kl.II186 poäng Hedberg Leif
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl283.5 poäng Hedberg Leif

2005-04-03 Sthlm Sö SBK
LPI LPII Searover Tings Felix 1 kl.I164 poäng Lindberg Ninni
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 1 kl.I162 poäng Lindberg Ninni

2005-04-03 Oskarström SBK
LPI Bellmaker's Celine 2 kl.II142 poäng Reitmaier Annica
Durtregs Pål 1 kl.II193.5 poäng Reitmaier Annica

2005-04-03 Brunflo SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 2 kl.I141.5 poäng Olovsson Irén

2005-04-03 Boxholm SBK
Dolou's One Breath of Mystic 2 kl.I151.5 poäng Andersson Ingemar

2005-04-03 Skultuna SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 2 kl.I149.5 poäng Eriksson Kent

2005-04-02 Märsta/Sigtuna SBK
SE J(J)CH LPI Kickmicks Alissa 1 kl.I188 poäng Sjöblom Annika

2005-04-02 Mjölby SBK
Nora 3 kl.III208.5 poäng Ljunggren Susanna
SE VCH Trollmors Ambra 3 kl.II131.5 poäng Berge Ingemar
Dolou's One Breath of Mystic 2 kl.I148 poäng Berge Ingemar

2005-04-02 Öland SBK
Spring Fever's Imperial Countess 2 kl.I153 poäng Johansson Hans
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 1 kl.I179 poäng Johansson Hans

2005-04-02 Nynäshamn SBK
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 1 kl.II189 poäng Hjort Mikael

2005-03-28 Visby SBK
Massgaisten's Fårö-Sårk 3 kl.I109.5 poäng Boberg Inga-Maj
LPI Massgaisten's Svartkulla 2 kl.I159.5 poäng Boberg Inga-Maj
Besure's Dream Boy 1 kl.I162.5 poäng Boberg Inga-Maj

2005-03-28 Norrköping SBK
Dolou's One Breath of Mystic 0 kl.I93 poäng Gelland Per Olof
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl257.5 poäng Nilsson Berth

2005-03-28 Burlöv SBK
LPI Bökardalens Kiss Me Kate 1 kl.I176 poäng Björkqvist Cronje
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 1 kl.I168.5 poäng Björkqvist Cronje
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 1 kl.I168 poäng Björkqvist Cronje
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl196 poäng Prahl Leif

2005-03-27 Göteborg SBK
Minnows Wild Raspberry 1 kl.I188 poäng Gillberg Bo
LPI LPII Siggestorps Daisy 1 kl.I161.5 poäng Gillberg Bo

2005-03-25 Skara SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 2 ekl251.5 poäng Abrahamsson Christin

2005-03-20 Kungsör SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 2 kl.II157.5 poäng Tunér Stefan
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 2 kl.I148.5 poäng Tunér Stefan
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl300.5 poäng Ringqvist Kurt

2005-03-20 Karlskoga SBK
Mambrinos Waterloo 0 kl.I0 poäng Engström Tommy

2005-03-20 Solna/Sundbyber SBK
LPI Intagans Carbonado 3 kl.I137 poäng Collin Yngve
SE VCH LPI Älvgårdens Micaela 3 kl.I136.5 poäng Collin Yngve
LPI LPII Searover Tings Felix 1 kl.I171 poäng Collin Yngve

2005-03-20 Ulricehamn SBK
LPI Moorman's Krasse 3 kl.II138.5 poäng Wilhelmsson Gunnar
LPII Like'ims Isalina 2 kl.II156 poäng Wilhelmsson Gunnar

2005-03-20 Enköping SBK
SE J(J)CH LPI Kickmicks Alissa 1 kl.I182.5 poäng Karlsson Olle

2005-03-20 Malmö SKK SYSKK
LPI Bökardalens Kiss Me Kate 2 kl.I159.5 poäng Sommarin Christer

2005-03-19 Östersund SBK
LPII Gärdegårdens Metis-A 3 kl.II124 poäng Karlsson Bertil
Viltvårdarns Extra Gunde 1 kl.I169.5 poäng Karlsson Bertil

2005-03-19 Eskilstuna SBK
LPII Curry 1 kl.II181.5 poäng Larsson Kjell
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 3 kl.I134.5 poäng Larsson Kjell

2005-03-19 Edsbyn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl173.5 poäng Larsson Anita

2005-03-19 Lysekil SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 2 kl.I154 poäng Samuelsson Ingvar

2005-03-18 Åsele SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 2 kl.I140 poäng Lindström Carina

2005-03-13 Bro/Håbo SBK
SE J(J)CH LPI Kickmicks Alissa 1 kl.I169 poäng Gerdt Sten

2005-03-13 Vällingby SBK
LPI LPII Searover Tings Felix 1 kl.I182 poäng Johansson Mats
LPI Intagans Carbonado 1 kl.I161.5 poäng Johansson Mats

2005-03-13 Piteå SBK
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 1 kl.I169 poäng Ryder Stefan

2005-03-13 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 1 kl.I175 poäng Lindström Carina

2005-03-13 Kalmar SBK
LPI Kohagens Prussiluskan 3 kl.II123 poäng Karlsson Valdemar

2005-03-13 Hässleholm SBK
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.II145 poäng Bjädefors Jan
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 2 kl.I145 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Bellmaker's Celine 1 kl.I164 poäng Sjöstrand Yvonne

2005-03-12 Halmstad SBK
SE VCH Ginstens Mazarine 3 kl.II119.5 poäng Rolfsson Tom
Vessmantorps Saffy 0 kl.I85 poäng Sahlin Larsson L

2005-03-06 Nacka SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl241 poäng Collin Yngve

2005-03-06 Grums SBK
LPI Willowridge Brobyprästen 2 kl.II140 poäng Jansson Björn-Åke

2005-02-27 Vännäs SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 1 kl.II161.5 poäng Sörlin Ulf

2005-02-27 Södertälje STOKK APOLLOGR
SE J(J)CH Askrikes Underbara 2 kl.II150.5 poäng Olsson Göran
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 2 kl.II148.5 poäng Olsson Göran
SE VCH Bumpkin's Civilized Man 2 kl.I141 poäng Hjort Mikael

2005-02-26 Östersund SBK
Viltvårdarns Extra Gunde 2 kl.I152.5 poäng Söderberg Gina

2005-02-26 Väsby SBK
LPI Intagans Carbonado 2 kl.I147 poäng Fredriksson Rickard
LPI LPII LPIII Ehfos Larus Ridibundus 3 ekl201 poäng Berg Camilla

2005-02-26 Orust SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 2 kl.I157 poäng Brocker Björn

2005-02-20 Fagersta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 0 kl.III174.5 poäng Himmler Kenneth
Streamlight's Juhani 3 kl.I127 poäng Himmler Kenneth

2005-02-13 Kungsbacka SBK
Robocop's Clipton 0 kl.III152 poäng Lengfelt Yvonne
LPII Like'ims Isalina 1 kl.II177 poäng Lindqvist Göran
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 3 kl.I109 poäng Lengfelt Yvonne
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 kl.I189 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl282.5 poäng Lengfelt Ulf

2005-02-12 Lidingö SBK
SE VCH Geischess Nala 2 kl.II155.5 poäng Rosendahl Sonja

2005-02-06 Sävsjö SBK
Askrikes X-Antos 3 kl.II134.5 poäng Olsson Bengt
Like'ims Respons of Bellmaker 3 kl.II129 poäng Olsson Bengt
Kvarterets Ginetta 1 kl.II171 poäng Olsson Bengt
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl267.5 poäng Olsson Bengt

2005-02-05 Nedansiljan SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 2 kl.I146.5 poäng Hellberg Roland
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl256.5 poäng Hellberg Roland

2005-02-05 Varberg SBK
Robocop's Clipton 0 kl.III105 poäng Andersson Alf
LPI Bellmaker's Celine 1 kl.I165 poäng Jacobson Ann-Kathrin
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 kl.I161 poäng Jacobson Ann-Kathrin

2005-02-05 Nordmaling SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya 1 kl.III264.5 poäng Jonsson Allan
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 1 kl.I180 poäng Svensson Lena

2005-01-30 Södertälje SPK
LPI LPII Rosebird The Yeoman Rose 1 kl.II185.5 poäng Olsen Leif
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 0 kl.II92 poäng Olsen Leif
Labpowers Lasse 3 kl.I105 poäng Olsson Göran
SE VCH LPI Iliadens Kleitos 1 kl.I178 poäng Olsson Göran
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl284 poäng Hjort Mikael

2005-01-29 Hammarö SBK
Mambrinos Waterloo 2 kl.I144 poäng Isebark Conny

2005-01-29 Edsbyn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl205 poäng Larsson Anita
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl293 poäng Larsson Anita

2005-01-23 Ludvika SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 1 kl.II168 poäng Östling Anders
LPI LPII Sokaris Dangerous Dreamer 1 kl.II164 poäng Östling Anders

2005-01-23 Emmaboda SBK
Tossop's Cakewalk 1 kl.II164 poäng Ståhl Roth Gunborg

2005-01-22 Örebro ÖLKK
LPI FDII Guideline's Lucky Number 3 kl.I127 poäng Toftler Göte
Mambrinos Waterloo 1 kl.I165 poäng Toftler Göte
Labpowers Lasse 0 kl.I99.5 poäng Toftler Göte

2005-01-22 Värnamo SBK
Like'ims Respons of Bellmaker 2 kl.II155.5 poäng Petersson Jonny
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 1 kl.II173 poäng Petersson Jonny
Ackie 3 kl.I137 poäng Petersson Jonny
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 kl.I172 poäng Petersson Jonny
LPI Minnows China 1 kl.I168 poäng Petersson Jonny
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl279 poäng Rosander Erik

2005-01-21 Jönköping SBK
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite 1 kl.II164.5 poäng Svensson Leif
Like'ims Respons of Bellmaker 1 kl.II160 poäng Svensson Leif

2005-01-15 Oskarström SBK
Högagårdens Flox 2 kl.I146.5 poäng Mattsson Lena
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 kl.I178 poäng Mattsson Lena
LPI Bellmaker's Celine 1 kl.I168.5 poäng Mattsson Lena

2005-01-06 Saxnäs SBK
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 1 kl.I162.5 poäng Johnsson Marianne

2005-01-02 Fagersta SBK
Kullaholm's Skumtroll 2 kl.I148.5 poäng Löfberg Åsa
Nigellamix Bietta 0 kl.I74 poäng Löfberg Åsa
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl285.5 poäng Elfström Ingemar
SE LCH Searover Manpower 1 ekl268.5 poäng Elfström Ingemar
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl265.5 poäng Elfström Ingemar


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017