Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2006

Resultat i namnordning


2006-12-26 Östhammar SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 0 kl.III0 poäng Persson Lars-Göran
LPI Tingvell's Ginger Ale 2 kl.II140.5 poäng Persson Lars-Göran
Hackihäls Enzo 2 kl.I157.5 poäng Andersson Rolf
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 1 kl.I174 poäng Andersson Rolf
Raglan Songbird 0 kl.I89 poäng Andersson Rolf

2006-12-26 Kungsbacka SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 2 kl.I153.5 poäng Svanstedt Eva

2006-12-17 Oxie SBK
Skyfly's Arista 2 kl.I151 poäng Björkqvist Cronje
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 0 kl.I0 poäng Björkqvist Cronje

2006-12-10 Trelleborg SBK
Aye-Aye's Fabian 3 kl.I137.5 poäng Hansson Leif
Robust Brown Casino 3 kl.I135.5 poäng Larsson-Barthel C
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 3 kl.I134 poäng Hansson Leif
Skyfly's Arista 2 kl.I144.5 poäng Hansson Leif

2006-12-10 Göteborg SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 0 kl.III150.5 poäng Brocker Björn
LPI Sångfågelns Angelina 3 kl.I123 poäng Svanstedt Benny
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 2 kl.I152 poäng Svanstedt Benny
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 2 kl.I145 poäng Gillberg Bo

2006-12-10 Älvsjö SHU
LPI Tingvell's Ginger Ale 3 kl.II129 poäng Svensson Gunilla
SE VCH LPI Quinline's Fixa 1 kl.II162.5 poäng Svensson Gunilla
Guideline's Fiddle De Dee 2 kl.I152.5 poäng Detlefsen-Dahlström

2006-12-09 Visby SBK
LPIII Joey-By-Me 3 kl.II137 poäng Karlström Tommy
TJH Abel 1 kl.II164 poäng Karlström Tommy
Pärlkustens Freja 2 kl.I147.5 poäng Amelid Carina

2006-12-09 Höganäs SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III192 poäng Johansson Kenneth

2006-12-09 Älvsjö SHU
LPI FDII Guideline's Lucky Number 0 kl.II94.5 poäng Svahn Inga-Lill

2006-12-03 Vännäs SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 2 ekl233 poäng Palmqvist Maria

2006-12-03 Sävsjö SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.III200 poäng Petersson Jonny
Biabys Beppe 2 kl.I155 poäng Petersson Jonny

2006-12-03 Ludvika SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 0 kl.II89 poäng Sjödén Curt

2006-12-03 Gävle SBK AFBV
LPI Lillimar's Dark Chokolate Mousse 1 kl.I172.5 poäng Skoog Lennart

2006-12-03 Österåker SBK
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 1 kl.II160 poäng Jakob Peter
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.I130 poäng Brygård Pia

2006-12-03 Svalöv SBK
Labb-Hamras Milly 2 kl.III239 poäng Johansson Kenneth
Bellmaker's Ember 2 kl.III237 poäng Johansson Kenneth
LPI Black Angus Alma 1 kl.II174.5 poäng Prahl Leif
LPI Black Angus Cliff 1 kl.I171 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 1 kl.I161.5 poäng Johansson Kenneth

2006-12-02 Partille SBK
SE VCH Sångfågelns Suzuki 3 kl.I138.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 3 kl.I138 poäng Mellqvist Stig
LPI Robust Brown Woodenheart 1 kl.I173 poäng Mellqvist Stig
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 3 ekl222.5 poäng Gustavsson Willy

2006-12-02 Österåker SBK
LPII Hackihäls Delta 2 kl.III242.5 poäng Axell Sylvia
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 2 kl.II157.5 poäng Stjernborg Carina
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 2 kl.I146 poäng Jakob Peter

2006-12-02 Veberöd SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 0 kl.III143.5 poäng Wallin Birgitta
LPI Bite The Bullet Dexter 1 kl.II162 poäng Klang Ingvar

2006-12-02 Varberg SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslin 0 kl.III0 poäng Ahlsvik Tore

2006-12-02 Nedansiljan SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 3 kl.I139 poäng Ollars Stefan

2006-12-02 Finspång SBK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 1 kl.II167 poäng Ryttse Katinka

2006-11-26 Skurup SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III220 poäng Johansson Kenneth
LPII Lapwing's Yellow Empress 1 kl.II169 poäng Andersson Maria
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 2 ekl244 poäng Wessman Göran

2006-11-26 Olandstrakten SBK
Hackihäls Enzo 2 kl.I147 poäng Hellström Eva
LPI Lillimar's Dark Chokolate Mousse 1 kl.I169 poäng Hellström Eva

2006-11-26 Kalmar SBK
Aye-Aye's Fabian 3 kl.I124 poäng Larsson Solbritt

2006-11-26 Järvsö SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 1 kl.III263.5 poäng Jönsson Kjell
Älvgårdens Black Barrel 3 kl.II117 poäng Sund Anita
Musical's Kazaam 0 kl.I63 poäng Jönsson Leif

2006-11-25 Nacka SBK
Crosswood Femme Fatale 3 kl.II138 poäng Johansson Mats
LPI Featherfinders Heartbreaker 3 kl.II115.5 poäng Svahn Inga-Lill
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 1 kl.II172.5 poäng Lindberg Ninni
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 2 kl.I158 poäng Moberg Ragnar
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl278 poäng Lindberg Ninni
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 0 ekl0 poäng Lindberg Ninni
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl0 poäng Lindberg Ninni

2006-11-25 Köping SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 ekl258.5 poäng Tunér Stefan

2006-11-19 Tjörn SBK
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 2 kl.I153.5 poäng Augustsson Roland
Ingmos Neil Ellis 2 kl.I144.5 poäng Augustsson Roland

2006-11-19 Svedala SBK
Woodduck's Dalwhinnie 2 kl.III240 poäng Borgenlöv Leif
LPI LPII Ritou's Aladdin 0 kl.III0 poäng Borgenlöv Leif
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 3 kl.II129 poäng Nilsson Lillemor
LPI LPII Astrix 2 kl.II152 poäng Björkqvist Cronje
LPI Sea-Birds I'm Yours 2 kl.II141 poäng Björkqvist Cronje
LPI Twinlab's Delfi 2 kl.I148 poäng Frid Crispin
LPI Woodduck's Castor 1 kl.I194 poäng Frid Crispin
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 ekl268.5 poäng Larsson-Barthel C

2006-11-19 Ragunda SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 kl.I143 poäng Häggström Åsa

2006-11-19 Osby SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III212.5 poäng Persson Mårten
Adore's Philip Morris 3 kl.II109 poäng Jönsson Kjell
LPII Ritou's Sweet Martini 1 kl.II167 poäng Jönsson Kjell
Livingos Galadriel 3 kl.I136 poäng Persson Mårten
LPI Nätholmens Mysiga Mini 2 kl.I154.5 poäng Persson Mårten
LPII Near Me's God Like 1 kl.I165.5 poäng Sandström Bo
LPI TJH(FM) Izolde 1 kl.I161 poäng Sandström Bo
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 ekl229 poäng Jönsson Kjell

2006-11-19 Södertälje STOKK APOLLOGR
LPI Featherfinders Heartbreaker 3 kl.II137.5 poäng Rosendahl Sonja
Karriärs Real Charmer 3 kl.I126.5 poäng Olsen Leif
B&b's Magic Mystery Tour 1 kl.I160.5 poäng Olsen Leif

2006-11-18 Kungälv SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 0 kl.III0 poäng Lövenius Rune
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 2 kl.II156.5 poäng Abrahamsson Louise
Saintcyres Jarrk 2 kl.II147 poäng Abrahamsson Louise
Artchi 1 kl.II165 poäng Abrahamsson Louise

2006-11-12 Haninge SBK
Mandylike's Entertaining 2 kl.III240 poäng Norman Leif
LPI FDII Guideline's Lucky Number 0 kl.II0 poäng Björkström Weine
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.I138 poäng Norman Leif
Wilma 0 kl.I99 poäng Norman Leif
SE LCH Searover Cosys Arraks 2 ekl248 poäng Björkström Weine

2006-11-12 Göinge/Broby SBK
Labb-Hamras Milly 2 kl.III254 poäng Branthall Marie
Mandylike's Yearning 2 kl.III249 poäng Branthall Marie
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 1 kl.III268 poäng Branthall Marie
LPI SE JCH Skybar Attention 3 kl.II123.5 poäng Prahl Leif
LPI Nätholmens Mysiga Mini 2 kl.I159.5 poäng Prahl Leif
Kohagens Katla 2 kl.I154 poäng Prahl Leif
LPI TJH(FM) Izolde 1 kl.I174 poäng Nilsson Lillemor

2006-11-12 Söderåsen SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 0 kl.III136 poäng Ljung Lars-Åke
LPI Black Angus Alma 2 kl.II150 poäng Svensson Ronny
LPI Twinlab's Delfi 3 kl.I135 poäng Hjorth Ingegerd
LPI Black Angus Cliff 1 kl.I168.5 poäng Hjorth Ingegerd

2006-11-12 Solna/Sundbyber SBK
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 1 kl.II161 poäng Karlsson Bengt
Pangro's Cherie 3 kl.I111 poäng Johansson Mats
SE VCH Brisakaitts Diana 2 kl.I155.5 poäng Johansson Mats

2006-11-12 Mark SBK
Kälvin 2 kl.II150 poäng Furvik Gunnar

2006-11-11 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II114 poäng Härlin Marie-Louise
LPI FDII Guideline's Lucky Number 2 kl.II148 poäng Härlin Marie-Louise
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.I135 poäng Gustafson Ann-Marie
LPI Lillimar's Dark Chokolate Mousse 2 kl.I144 poäng Persson Lars-Göran
SE VCH Brisakaitts Diana 1 kl.I160.5 poäng Persson Lars-Göran
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 0 ekl118 poäng Lundin Thomas
SE BCH Mandylike's Tinsel 0 ekl0 poäng Lundin Thomas

2006-11-11 Nordmaling SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 3 kl.III209.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm
SE VCH O'Sofinas Donna 2 ekl242 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2006-11-11 Gnosjö SBK
LPI Mandylike's Velvety 3 kl.III200.5 poäng Petersson Jonny
Tranåsens Chocolate Tia Maria 0 kl.I0 poäng Petersson Jonny

2006-11-11 Söderköping SBK
Baramonas Zigair 2 kl.II157 poäng Ryttse Katinka
Tyra 3 kl.I107.5 poäng Berge Ingemar

2006-11-05 Ängelholm SBK
Bergsandens Lady of Avalon 1 kl.II162 poäng Krüger Carola

2006-11-05 Tyresö SBK
LPII Hackihäls Delta 3 kl.III217.5 poäng Moberg Ragnar
Wilma 3 kl.I117.5 poäng Moberg Ragnar

2006-11-05 Piteå SBK
Faybourne Davina 3 kl.II119.5 poäng Bergman Mikael
Åkerbärets Valter 3 kl.I136.5 poäng Andersson Peter

2006-11-05 Malmö SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 3 kl.III217 poäng Hansson Leif

2006-11-05 Gagnef/Floda SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 1 kl.I183.5 poäng Fors Gunnar

2006-11-04 Finspång SBK
LPI Kamrats So Lei 3 kl.I124 poäng Nilsson Berth

2006-11-04 Åbyn/Byske SBK
Faybourne Davina 1 kl.II181.5 poäng Lindquist Dan

2006-11-04 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 1 kl.I161 poäng Nygård Ann

2006-11-04 Oskarström SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 0 kl.III133.5 poäng Ahlsvik Tore
Adore's Philip Morris 0 kl.II98 poäng Brorsson Kenneth

2006-11-04 Märsta/Sigtuna SBK
SE U(U)CH LPI LPII Linjor Showman 2 kl.II156.5 poäng Andersson B-M
SE VCH Huset Elliots Viska 1 kl.I176 poäng Nyman Kjell
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 1 kl.I170 poäng Nyman Kjell
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 3 ekl205.5 poäng Jansson Anna
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 3 ekl204.5 poäng Jansson Anna
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl193.5 poäng Jansson Anna

2006-11-03 V:a Medelpad SBK
LPII Streamlight's Tuomas 0 kl.II0 poäng Andersson John-Åke
SE JCH Streamlight's Fancy Cool 0 kl.I0 poäng Andersson John-Åke

2006-10-29 Ulricehamn SBK
Lebaz Olli Toy 1 kl.II172.5 poäng Wilhelmsson Gunnar

2006-10-29 Vällingby SBK
SE VCH Liungas Kompis 3 kl.II133 poäng Svahn Inga-Lill

2006-10-29 Tjörn SBK
Artchi 2 kl.II143 poäng Andersson Roland
Ingmos Neil Ellis 3 kl.I135 poäng Andersson Roland

2006-10-29 Bro/Håbo SBK
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 kl.II172 poäng Lundin Thomas
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 1 kl.I165.5 poäng Ferm Gunnel
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 ekl226 poäng Berg Marita
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 0 ekl169.5 poäng Berg Marita

2006-10-28 Mälarö SBK
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.II145 poäng Rosendahl Sonja

2006-10-28 Katrineholm SBK
LPI Kamrats So Lei 1 kl.I171.5 poäng Ryttse Katinka

2006-10-28 Nynäshamn SBK
Designerline Reed Warbler 2 kl.I146.5 poäng Hjort Mikael

2006-10-28 Matfors SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 1 kl.I167 poäng Andersson John-Åke

2006-10-27 Herrljunga SBK
LPI LPII Balder 3 kl.I128 poäng Alaby Kjell-Arne
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl290 poäng Alaby Kjell-Arne

2006-10-22 Boxholm SBK
LPI Amadeus 0 kl.III161.5 poäng Martens Lena
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I102 poäng Martens Lena
Biagotti's Dark Angel 0 kl.I0 poäng Martens Lena

2006-10-22 Öland SBK
Na'yves Tucana 3 kl.I134.5 poäng Larsson Solbritt

2006-10-22 Ronneby SBK
LPII Ritou's Sweet Martini 1 kl.II163 poäng Ivarsson Henrik
Kohagens Katla 2 kl.I153.5 poäng Ivarsson Henrik
Aye-Aye's Fabian 0 kl.I81 poäng Ivarsson Henrik

2006-10-22 Lund SBK
Mandylike's Yearning 3 kl.III220 poäng Thornqvist Siv
LPI Sea-Birds I'm Yours 2 kl.II156 poäng Prahl Leif
LPI LPII Astrix 1 kl.II177.5 poäng Prahl Leif
Woodduck's Glen Ila 2 kl.I157.5 poäng Nilsson Lillemor

2006-10-22 Kungsör SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl309 poäng Högman Lars

2006-10-22 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.I140 poäng Melin Märta-Klara

2006-10-22 Östhammar SBK
Hackihäls Enzo 3 kl.I106.5 poäng Andersson Rolf
Raglan Songbird 0 kl.I85 poäng Fridh Ingemar

2006-10-21 Tierp SBK
LPI Tingvell's Ginger Ale 2 kl.II143 poäng Fredriksson Rickard

2006-10-21 Strängnäs SBK
Mandylike's Judge 1 kl.II169.5 poäng Rytterström Elisabet
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl300 poäng Olsen Leif

2006-10-21 Gnesta/Trosa SBK
SE VCH LPI Trendmaker's Sunshine Girl 1 kl.II174 poäng Gabrielsson Maria

2006-10-21 Falkenberg SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 3 kl.III217 poäng Andersson Yvonne
Rainstone Janvier 1 kl.I171 poäng Jacobson Ann-Kathrin

2006-10-21 Sommenbygden SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 0 kl.III156.5 poäng Karlsson Gun Britt-M
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I106 poäng Karlsson Gun Britt-M

2006-10-15 Sölvesborg SHU
Kyra 3 kl.I139 poäng Ekberg Stig
LPI TJH(FM) Izolde 3 kl.I122 poäng Ekberg Stig
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 3 ekl213.5 poäng Thorell Per-Arne

2006-10-15 Tyresö SBK
LPII Hackihäls Delta 2 kl.III227 poäng Collin Yngve

2006-10-15 Järfälla SBK
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 kl.II181.5 poäng Svensson Sven Arne
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 1 kl.I177 poäng Johansson Mats

2006-10-15 Nässjö SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 0 kl.III187 poäng Erlandsson Ebbe
SE VCH LPI Magic-Fanny 2 kl.I150.5 poäng Ericson Hans

2006-10-15 Helsingborg SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 2 kl.III233.5 poäng Wilén Gert

2006-10-14 Växjö SBK
Tossop's Cakewalk 3 kl.III215.5 poäng Johnsson Marianne
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III224.5 poäng Johnsson Marianne
Kvarterets Ginetta 0 kl.III190.5 poäng Johnsson Marianne
Kamrats Grandios 1 kl.II165.5 poäng Engström Ingemar

2006-10-14 Väsby SBK
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 1 kl.I163 poäng Antehed Gunnel

2006-10-14 Olandstrakten SBK
Raglan Songbird 0 kl.I0 poäng Andersson Rolf

2006-10-14 Vadstena SBK
LPI Amadeus 3 kl.III203 poäng Martens Lena

2006-10-14 Umeå SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 2 kl.III231 poäng Palmqvist Maria
SE VCH O'Sofinas Donna 3 ekl214.5 poäng Jonsson Ove

2006-10-14 Skutskär SBK
Hackihäls Enzo 2 kl.I141.5 poäng Altskog Ulla

2006-10-14 Lerum SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 2 kl.III244 poäng Svanstedt Benny
Hund I Tjänsts Lill-Honey 3 kl.I111 poäng Johansson Berit
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 2 ekl237 poäng Svanstedt Benny

2006-10-14 Kumla SBK
Guamikeni's Lycklig Och Förvånad 1 kl.I169 poäng Gustavsson Bengt

2006-10-14 Grums SBK
Cassatas Hagbard Handfaste 3 kl.I116.5 poäng Gunnarsson Tommy

2006-10-08 Torsås SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita 1 kl.II165 poäng Johnsson Marianne

2006-10-08 Laxå SBK
Biagotti's Dark Angel 2 kl.I150 poäng Sahlqvist Kent

2006-10-08 Knivsta SBK
HS 10275 Beda 2 kl.I153 poäng Persson Lars-Göran

2006-10-08 Jokkmokk SBK
Macita's Moses 2 kl.II141.5 poäng Nilsson Per Erik
Fogdarps Dad's Boy Zniper 1 kl.I163 poäng Nilsson Per Erik

2006-10-08 V:a Medelpad SBK
LPII Streamlight's Tuomas 1 kl.II162.5 poäng Wiklund Stiven

2006-10-08 Värnamo SBK
SE VCH LPI Magic-Fanny 0 kl.I92 poäng Hjelm Magnus

2006-10-08 Lomma SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III210 poäng Nilsson Ewa
LPI Sea-Birds I'm Yours 3 kl.II138.5 poäng Johansson Kenneth
LPI Black Angus Alma 2 kl.II151 poäng Johansson Kenneth
LPI Black Angus Cliff 2 kl.I156 poäng Nilsson Ingvar

2006-10-08 Karlskrona SBK
SE RPCH TJH Balder 1 kl.II173.5 poäng Sjösten Inki
Aye-Aye's Fabian 2 kl.I154.5 poäng Sjösten Inki

2006-10-08 Hjo SBK
LPI Mandylike's Velvety 1 kl.III260.5 poäng Klaar Karlerik

2006-10-08 Haninge SBK
LPII Hackihäls Delta 2 kl.III228.5 poäng Pettersson Bengt
Transångens Day of Sunshine 2 kl.I148 poäng Björkström Weine

2006-10-07 Holmsund SBK
LPI Labbsea's Chili 2 kl.II145.5 poäng Palmqvist Maria

2006-10-07 Jokkmokk SBK
Macita's Moses 2 kl.II142 poäng Nilsson Kjell
Faybourne Davina 2 kl.I159 poäng Nilsson Kjell
Fogdarps Dad's Boy Zniper 1 kl.I175.5 poäng Nilsson Kjell

2006-10-07 Söderköping SBK
Nora 0 kl.III168 poäng Erlandsson Ulf
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 1 kl.II162.5 poäng Erlandsson Ulf

2006-10-07 Sundsvall SBK
Åkerbärets Valter 3 kl.I121 poäng Olsson Håkan

2006-10-07 Sthlm Sö SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.I145 poäng Franzon Thomas

2006-10-07 Roslagen SBK
Gryningens Herkules 3 kl.II111 poäng Ek Lennart
Raglan Songbird 1 kl.I160.5 poäng Antehed Gunnel

2006-10-07 Forserum SBK
LPI Mandylike's Velvety 2 kl.III244 poäng Gustavsson Bengt
Tossop's Cakewalk 2 kl.III224.5 poäng Gustavsson Bengt
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 0 kl.III156 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI Magic-Fanny 3 kl.I139 poäng Lindberg Dennis

2006-10-07 Falun SBK
Tofsvipans Nalle 3 kl.I123 poäng Ollars Stefan
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 2 kl.I154 poäng Ollars Stefan
Avalab Hopefield Earl 0 kl.I0 poäng Ollars Stefan

2006-10-07 Bengtsfors SBK
LPI Glimmingens Beniamina 2 kl.I149 poäng Larsson Inge

2006-10-06 Jokkmokk SBK
Faybourne Davina 2 kl.I157 poäng Nilsson Kjell
Fogdarps Dad's Boy Zniper 1 kl.I170 poäng Nilsson Kjell

2006-10-01 Ludvika SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 2 kl.I154.5 poäng Andersson Sven

2006-10-01 Åsele SHU
LPI Labbsea's Chili 2 kl.II151.5 poäng Burström Ove

2006-10-01 Vännäs SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 0 kl.III127 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2006-10-01 Ludvika SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 2 kl.I154.5 poäng Andersson Sven

2006-10-01 Järvsö SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 0 kl.I0 poäng Strandberg Siw

2006-10-01 Sydöstra Skåne SBK
Labb-Hamras Milly 2 kl.III241.5 poäng Nilsson Bo
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 0 kl.III173 poäng Nilsson Bo

2006-10-01 Ljungby SBK
Adore's Philip Morris 1 kl.I166.5 poäng Petersson Jonny

2006-10-01 Enköping SBK
Gryningens Herkules 0 kl.II73.5 poäng Nyman Kjell

2006-09-30 Mjölby SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I104 poäng Berge Ingemar

2006-09-30 Olofström SBK
Megadroms Asti-Cinzano 1 kl.II178 poäng Thorell Per-Arne
LPI TJH(FM) Izolde 2 kl.I140 poäng Thorell Per-Arne
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 3 ekl203.5 poäng Olsson Christer

2006-09-30 Borlänge SBK
Stargames Nova 2 kl.I159 poäng Östling Anders
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 2 kl.I142 poäng Östling Anders

2006-09-29 Ragunda SBK
Mandylike's Kashiwa 1 kl.I167.5 poäng Holmberg Jan

2006-09-29 Kronobergshed SMÖKK ALVESTA H
Tossop's Cakewalk 3 kl.III194.5 poäng Petersson Jonny

2006-09-24 Värmdö SBK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 1 kl.II179 poäng Nyberg Jan-Ola

2006-09-24 N:a Gotland SBK
Besure's Endless Star 0 kl.I35.5 poäng Amelid Carina

2006-09-24 Piteå SBK
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 1 kl.II171 poäng Dahlberg Peder
Åkerbärets Valter 2 kl.I144 poäng Dahlberg Peder

2006-09-24 Hudiksvall SBK
LPI Moorman's Gooseberry 3 ekl195 poäng Olsson Lena

2006-09-24 Höör SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III220.5 poäng Ringdahl Kaj
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 1 kl.III285.5 poäng Ringdahl Kaj
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 ekl229.5 poäng Ljung Lars-Åke

2006-09-23 Strängnäs SBK
Mandylike's Judge 1 kl.I186 poäng Eriksson Sören

2006-09-23 Vetlanda SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.I142.5 poäng Selin Gertz

2006-09-23 Umeå SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 3 ekl200.5 poäng Andersson Kjell-Arne

2006-09-23 Kungsbacka SBK
Mandylike's Kentucky 1 kl.II161 poäng Lengfelt Ulf

2006-09-23 Edsbyn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl184 poäng Fridh Ingemar

2006-09-23 Eskilstuna SÖKK EHDK
SE VCH LPI LPII Ancema's Duchess On My Pillow 0 kl.III169.5 poäng Alfredsson Jan
SE VCH LPI Ancema's Hurricane Light 3 kl.II114.5 poäng Alfredsson Jan

2006-09-23 Skogås STOKK SLKK
TJH LPI Viltvårdarns Bazune 3 kl.II111.5 poäng Axell Sylvia

2006-09-22 Gbg/Mölndal SBK
Artchi 2 kl.II159 poäng Eliasson Lennart
Minnows Keepsake 1 kl.II167.5 poäng Eliasson Lennart

2006-09-17 Bro/Håbo SBK
LPI LPII Mandylike's Kampala 1 kl.I188.5 poäng Tofthagen Mikael

2006-09-17 Norrköping SBK
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 2 kl.II155.5 poäng Ryttse Katinka
Tyra 3 kl.I117 poäng Ryttse Katinka

2006-09-17 Lund SBK
LPI LPII Astrix 1 kl.II170 poäng Thornqvist Siv
LPI Twinlab's Delfi 2 kl.I156 poäng Thornqvist Siv

2006-09-17 Botkyrka SBK
Karriärs Real Charmer 3 kl.I130 poäng Jonsson Jonny
HS 10275 Beda 0 kl.I89 poäng Jonsson Jonny

2006-09-16 Örnsköldsvik SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 0 ekl185 poäng Andersson Kjell-Arne

2006-09-16 Ö:a Härjedalen SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl183.5 poäng Andersson John-Åke

2006-09-16 V:a Medelpad SBK
LPII Streamlight's Tuomas 1 kl.II172 poäng Häggström Åsa

2006-09-16 Vetlanda SBK
Biabys Beppe 2 kl.I150 poäng Rubin Ann
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 1 kl.I163 poäng Rubin Ann

2006-09-16 Mellerud SBK
LPI Glimmingens Beniamina 0 kl.I91 poäng Larsson Inge

2006-09-16 Malmen SBK
Macita's Moses 3 kl.II138.5 poäng Hagstedt Lennart
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 1 kl.II177 poäng Hagstedt Lennart

2006-09-16 Emmaboda SBK
Kamrats Grandios 2 kl.II157 poäng Larsson Solbritt
LPI LPII Bjevas Bonzita 1 kl.II182.5 poäng Larsson Solbritt
LPI Törnåkras Clever 1 kl.II165 poäng Larsson Solbritt

2006-09-16 Alingsås SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl297 poäng Merenius Johnny

2006-09-10 Råhagen SBK
LPI Hund I Tjänsts Cassandra 1 kl.I184 poäng Andreasson Laila

2006-09-10 Sundsvall SBK
TJH Tjotte's Spoiling The Party 0 kl.II0 poäng Andremo Ann Christin

2006-09-10 Landskrona SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III192 poäng Sjöstrand Yvonne

2006-09-09 Elfsborg SBK
Lebaz Olli Toy 3 kl.II137 poäng Börjesson Inger
Kälvin 1 kl.I169 poäng Börjesson Inger

2006-09-09 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 kl.I151 poäng Crona Gunnel

2006-09-09 Vara/Grästorp SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl256.5 poäng Bergström Göran

2006-09-09 Trollhättan SBK
Saintcyres Jarrk 1 kl.I171 poäng Pettersson Lennart

2006-09-09 Boden SBK
Fogdarps Dad's Boy Zniper 3 kl.I137 poäng Andersson Peter
Faybourne Davina 1 kl.I177.5 poäng Andersson Peter

2006-09-03 Olandstrakten SBK
Raglan Songbird 2 kl.I153.5 poäng Hellström Eva
Guideline's Fiddle De Dee 1 kl.I162.5 poäng Hellström Eva

2006-09-03 Bro/Håbo SBK
LPI LPII Mandylike's Kampala 1 kl.I169 poäng Svedin Inger
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 1 kl.I160 poäng Svedin Inger

2006-09-03 Tollarp SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III200.5 poäng Jönsson Kjell
LPI TJH(FM) Izolde 2 kl.I155 poäng Krüger Carola

2006-09-03 Åmål SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I120.5 poäng Hyrén Bertil
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl250 poäng Hyrén Bertil

2006-09-03 S:a Gotland SBK
LPII Hackihäls Delta 2 kl.III230 poäng Lundgren Katarina
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 1 kl.III298 poäng Lundgren Katarina

2006-09-03 Strömsund SBK
LPI Labbsea's Chili 1 kl.I171.5 poäng Häggström Åsa

2006-09-03 Nynäshamn SBK
SE VCH Streamlight's Ann's Laser 0 kl.I89.5 poäng Hjort Mikael

2006-09-03 Nybro SBK
Spring Fever's Imperial Countess 3 kl.II121 poäng Johnsson Marianne
LPI LPII Bjevas Bonzita 1 kl.II179.5 poäng Johnsson Marianne

2006-09-03 Karlshamn SBK
LPII Ritou's Sweet Martini 2 kl.II154 poäng Eriksson Ronny
Aye-Aye's Fabian 3 kl.I137 poäng Eriksson Ronny

2006-09-03 Piteå SHU
Åkerbärets Valter 3 kl.I114.5 poäng Lindquist Dan

2006-09-03 Falun SSRK
SE VCH RLD N RLD F Trendmaker's Modesty Blaise 1 kl.II176.5 poäng Fors Gunnar
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl260.5 poäng Fors Gunnar

2006-09-02 Jönköping SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 1 kl.II162 poäng Gustavsson Bengt

2006-09-01 Stenungsund SBK
Artchi 2 kl.II151.5 poäng Blom Anders
Robocop's Happy Hedda 1 kl.II167.5 poäng Blom Anders
Viltvårdarns Flimra 1 kl.II164.5 poäng Blom Anders

2006-08-31 Vällingby SBK
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.I157 poäng Svensson Sven Arne
Ceres 2 kl.I142 poäng Svensson Sven Arne

2006-08-30 V:a Medelpad SBK
LPII Streamlight's Tuomas 1 kl.II178 poäng Nygård Ann

2006-08-30 Väsby SBK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 1 kl.II161 poäng Gerdt Sten
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 2 kl.I152.5 poäng Sjöblom Annika

2006-08-30 Linköping SBK
Baramonas Zigair 1 kl.I184 poäng Nilsson Berth

2006-08-27 Åstorp SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 3 kl.III196 poäng Bengtsson Sten

2006-08-27 Åre SBK
Tingvell's Geronimo 1 kl.I172.5 poäng Olovsson Irén

2006-08-27 Torsås SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.III221 poäng Von Krusenstjerna U
LPI LPII Bjevas Bonzita 2 kl.II144 poäng Von Krusenstjerna U

2006-08-27 Järvsö SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 2 kl.I144 poäng Sund Anita

2006-08-26 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 1 kl.II179.5 poäng Hellstrand Chris

2006-08-26 Stockholm SPK
Crosswood Femme Fatale 3 kl.II131 poäng Jonsson Jonny
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 1 ekl269.5 poäng Jonsson Jonny

2006-08-25 Kiruna SBK
Briggle's Morrowind 3 kl.I123 poäng Lindström Monica

2006-08-25 Kil SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I111.5 poäng Jansson Björn-Åke

2006-08-22 Strängnäs SÖKK SLKK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl290.5 poäng Jonsson Jonny

2006-08-20 Botkyrka SBK
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 ekl230 poäng Jonsson Jonny

2006-08-20 Angered SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 0 kl.III178.5 poäng Gustavsson Willy
Viltvårdarns Flimra 1 kl.I163 poäng Gustavsson Willy

2006-08-20 Storuman SBK
LPI Labbsea's Chili 1 kl.I164.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2006-08-20 Robertsforsbygd SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 0 ekl0 poäng Nilsson Håkan

2006-08-16 Stockholm SBK
Ceres 2 kl.I154 poäng Lindberg Ninni
SE VCH Liungas Kompis 1 kl.I162 poäng Lindberg Ninni
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 3 ekl210 poäng Axell Sylvia

2006-08-13 Västerås SBK
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.III283.5 poäng Eriksson Kent

2006-08-13 Laxå SBK
Biagotti's Dark Angel 2 kl.I146 poäng Almquist Sture

2006-08-13 Hörby SBK
Labb-Hamras Milly 2 kl.III228 poäng Frid Crispin
LPI Black Angus Cliff 2 kl.I148 poäng Hansson Leif
LPI Twinlab's Delfi 1 kl.I165 poäng Petersson Lars

2006-08-13 Västerås SBK
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.III265.5 poäng Degerström Bo
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl213 poäng Eriksson Kent
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl317 poäng Eriksson Kent

2006-08-12 Finspång SBK
Brisakaitts Venus 2 kl.I152 poäng Ryttse Katinka

2006-08-12 Oskarström SBK
Legolas 0 kl.I79 poäng Johansson Ingemar

2006-08-12 Olandstrakten SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II124 poäng Andersson Rolf

2006-08-12 Bollebygd SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 0 kl.III178.5 poäng Hernvall Leif
Robocop's Happy Hedda 3 kl.II124.5 poäng Fröjd Bengt
Artchi 2 kl.II159.5 poäng Fröjd Bengt
Lebaz Olli Toy 2 kl.II142.5 poäng Fröjd Bengt
Viltvårdarns Flimra 3 kl.I129 poäng Hernvall Leif
Mandylike's Kentucky 2 kl.I153 poäng Hernvall Leif

2006-08-11 Sandviken SBK
LPI Noble Mind's Pearl 3 kl.II103.5 poäng Svensson Göran
Avalab Hopefield Earl 2 kl.I157.5 poäng Svensson Göran

2006-08-11 Forserum SBK
LPI Mandylike's Velvety 2 kl.III251 poäng Gustavsson Bengt
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 2 kl.II159 poäng Gustavsson Bengt

2006-08-06 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Sorro 2 kl.III244 poäng Ek Lennart
LPI Tingvell's Ginger Ale 2 kl.II157.5 poäng Ek Lennart
LPI LPII Mandylike's Kampala 2 kl.I159.5 poäng Gerdt Sten

2006-08-06 Södertälje SBK
LPI Something New's Christy-Lou 1 kl.II170.5 poäng Hedberg Leif
Ceres 2 kl.I153 poäng Eriksson Gunnar
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.I140.5 poäng Eriksson Gunnar
SE VCH LPI Jaktlivet's Storm 1 kl.I169 poäng Eriksson Gunnar
Labpowers Lasse 0 kl.I66 poäng Eriksson Gunnar

2006-08-05 Vilhelmina SBK
LPI Labbsea's Chili 2 kl.I143 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2006-08-05 Skultuna SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl200.5 poäng Degerström Bo
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl289.5 poäng Degerström Bo

2006-08-05 Säffle SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I118.5 poäng Andersson Stig

2006-08-05 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 kl.I140 poäng Andersson Reidar

2006-08-04 Skurup SBK
Lassagårdens Obelix 3 kl.I104 poäng Andersson Maria
LPII Lapwing's Yellow Empress 1 kl.I163 poäng Andersson Maria

2006-08-04 V:a Medelpad SBK
LPII Streamlight's Tuomas 1 kl.II164.5 poäng Häggström Åsa
Streamlight's Yellow Submarine 0 ekl0 poäng Häggström Åsa

2006-08-04 Piteå SBK
Åkerbärets Valter 0 kl.I74.5 poäng Andersson Peter

2006-08-04 Kristianstad SBK
TJH Altea 2 kl.II156 poäng Öberg Åke

2006-08-04 Lilla Edet SLK
Minnows Keepsake 1 kl.II163 poäng Hellberg Per-Arne

2006-08-02 Visättra STOKK APOLLOGRU
Crosswood Femme Fatale 2 kl.II148.5 poäng Landfors Olov
Labpowers Lasse 3 kl.I126 poäng Landfors Olov

2006-07-30 Valbo SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 0 ekl0 poäng Fridh Ingemar

2006-07-30 Ransäter SKK VKK
Licithas Aida 2 kl.II156.5 poäng Kristoffersson Ylwa

2006-07-29 Valbo SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl308.5 poäng Fridh Ingemar

2006-07-29 Norrköping SBK
Brisakaitts Venus 2 kl.I158 poäng Eriksson Mikael

2006-07-29 Ransäter SKK VKK
Licithas Aida 0 kl.II96 poäng Kristoffersson Ylwa

2006-07-28 Ulricehamn SBK
LPI Mandylike's Velvety 3 kl.III217 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 0 kl.II91.5 poäng Wilhelmsson Gunnar

2006-07-28 Råådalen SBK
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.II135.5 poäng Brandin Thomas
Labb-Hamras Milly 1 kl.II162.5 poäng Brandin Thomas
Minnows Gaia 3 kl.I101 poäng Ringdahl Kaj

2006-07-28 Kil SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I147.5 poäng Backman Lena

2006-07-23 Tingsryd SBK
LPI Törnåkras Clever 2 kl.II156 poäng Nyström Thomas
Ritou's San Francisco 0 kl.I97.5 poäng Nyström Thomas

2006-07-21 Tollarp SBK
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 2 kl.III229.5 poäng Ekberg Stig
LPI Black Angus Alma 3 kl.II139 poäng Öberg Åke
Labb-Hamras Milly 2 kl.II154 poäng Öberg Åke
LPI LPII Like'ims Erna 1 kl.II164 poäng Öberg Åke
LPI Sångfågelns Orlando 0 kl.II0 poäng Öberg Åke
Minnows Gaia 2 kl.I149 poäng Johansson Lars

2006-07-20 Waxholm SBK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 1 kl.II165 poäng Johansson Mats

2006-07-20 Ockelbo SBK
Eatons Cooper 3 kl.I111 poäng Lindgren Laila

2006-07-20 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 1 kl.II167 poäng Berge Ingemar

2006-07-15 Årjäng SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I114.5 poäng Larsson Inge

2006-07-15 Halmstad SBK
SE VCH Airotkivs X-Pert 1 kl.I164 poäng Sahlin Larsson L

2006-07-14 Åsele SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 2 kl.III227.5 poäng Burström Ove
LPII Streamlight's Tuomas 0 kl.II0 poäng Ritzén Kenneth
LPI Labbsea's Chili 2 kl.I149 poäng Ritzén Kenneth
SE VCH O'Sofinas Donna 3 ekl195.5 poäng Burström Ove

2006-07-14 Uddevalla SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 3 kl.III222.5 poäng Augustsson Roland
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 1 kl.II174 poäng Bucklin Lars
Rockdove's B Black Purdey 0 ekl0 poäng Augustsson Roland

2006-07-14 Hagfors SBK
LPI Rocksteady Thebe 0 kl.I0 poäng Gillå Urban

2006-07-13 Öland SBK
Mocca Made's Femina 0 kl.II92 poäng Ståhl Roth Gunborg

2006-07-13 Oskarshamn SBK
SE VCH Bylabbens Albizz 3 kl.I101 poäng Johansson Tomas

2006-07-13 Vilhelmina SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C 0 kl.III150 poäng Sundberg Fraenk Jimm
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 0 kl.II98.5 poäng Sundberg Britt

2006-07-12 Storuman SBK
LPI Labbsea's Chili 1 kl.I167 poäng Sundberg Britt

2006-07-12 Nedansiljan SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 2 kl.I145.5 poäng Deregård Lars
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 2 kl.I145 poäng Deregård Lars

2006-07-11 Kramfors SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 3 kl.I131.5 poäng Andersson Kjell-Arne
Sneezing Duck's Holoway 1 kl.I178 poäng Andersson Kjell-Arne

2006-07-09 Kalmar SBK
Apollo 1 kl.II169.5 poäng Johansson Hans

2006-07-08 Hammarö SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 3 kl.II138 poäng Sanfridsson Lennarth

2006-07-08 Ed SBK
Plankebyen's Hot N'sweet Selma 2 kl.I142 poäng Larsson Christer

2006-07-07 Tjörn SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 1 kl.II189 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 1 kl.II173 poäng Petersson Lennart

2006-07-07 Järvsö SBK
Älvgårdens Black Barrel 1 kl.I163 poäng Sund Anita

2006-07-06 Åmål SBK
Iliadens Nasusi'ka 2 kl.I152 poäng Gunnarsson Tommy

2006-07-05 Åhus SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.II131.5 poäng Jönsson Kjell
Minnows Gaia 3 kl.I108 poäng Hansson Mikael
LPI TJH(FM) Izolde 2 kl.I158.5 poäng Persson Mårten
Ugerups Olle 0 kl.I50 poäng Persson Mårten

2006-07-05 Säffle SBK
Lassagårdens Obelix 3 kl.I116.5 poäng Nordström Sven-Inge
Iliadens Nasusi'ka 1 kl.I160.5 poäng Nordström Sven-Inge

2006-07-05 Smålandsstenar SBK
LPI Mandylike's Velvety 2 kl.III235.5 poäng Petersson Jonny
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 kl.III279.5 poäng Petersson Jonny
LPI SE JCH Skybar Attention 1 kl.I175.5 poäng Petersson Jonny
Mandylike's Kimberley 0 kl.I69 poäng Petersson Jonny

2006-07-05 Oxie SBK
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 3 kl.II102 poäng Hansson Leif
Woodduck's Dalwhinnie 2 kl.II149 poäng Hansson Leif
LPI Woodduck's Castor 1 kl.I160.5 poäng Rydén Ruby

2006-07-02 Arvika SBK
SE VCH Brisakaitts Diana 2 kl.I140 poäng Jansson Björn-Åke

2006-07-02 Tollarp SBK
Smart Fellow's Change Your Scenery 0 kl.I30 poäng Ekberg Stig
Applejack's Blue Angel 0 kl.I0 poäng Nielsen Tommy

2006-07-02 Bjuv SBK
Mandylike's Yearning 3 kl.III222.5 poäng Svensson Ronny
LPI LPII Ritou's Aladdin 0 kl.III166 poäng Svensson Ronny
LPI Black Angus Alma 2 kl.II158.5 poäng Prahl Leif
Argus 1 kl.I165 poäng Nilsson Lillemor
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl196 poäng Pallesen Tove

2006-07-01 Strömstad SBK
Plankebyen's Hot N'sweet Selma 1 kl.I163 poäng Hyrén Bertil
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl244.5 poäng Hyrén Bertil

2006-07-01 Värnamo SBK
Mandylike's Kimberley 3 kl.I121 poäng Selin Gertz

2006-07-01 Lindesberg SBK
Nigellamix Arabia 0 kl.II93 poäng Ålander Lennart
Nigellamix Bimi 1 kl.I195.5 poäng Ålander Lennart
SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 ekl277 poäng Ålander Lennart

2006-07-01 Knivsta SBK
LPI Something New's Christy-Lou 2 kl.II153 poäng Svedin Inger

2006-07-01 Bjuv SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 3 kl.III214.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Labb-Hamras Milly 2 kl.II152.5 poäng Nordström Åke
Sammy 0 kl.II83 poäng Nordström Åke
Sjöbygårdens New Years Happening 2 kl.I153 poäng Hjorth Ingegerd
Argus 1 kl.I164 poäng Prahl Leif

2006-06-30 Alingsås SBK
LPI Mandylike's Entire 3 kl.III197 poäng Merenius Johnny
Lebaz Olli Toy 3 kl.II119 poäng Bergstedt Eva
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 1 kl.II174 poäng Bergstedt Eva
SE VCH LPI Magic-Fanny 3 kl.I126 poäng Johansson Berit
SE VCH LPI Brown Hunt's Jacquard 1 kl.I173.5 poäng Johansson Berit
Rockdove's B Black Purdey 0 ekl158.5 poäng Merenius Johnny

2006-06-30 Kil SBK
LPI Rocksteady Thebe 0 kl.I0 poäng Lundgren Kjell

2006-06-30 Värnamo SBK
SE VCH Ginstens Mazarine 1 kl.II171 poäng Gustavsson Krafft Ka
Mandylike's Kimberley 3 kl.I126.5 poäng Rosander Erik

2006-06-23 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI Brown Hunt's Jacquard 1 kl.I167.5 poäng Mellqvist Stig

2006-06-21 Visättra STOKK APOLLOGR
Crosswood Femme Fatale 2 kl.II141.5 poäng Olsen Leif
Karriärs Real Charmer 3 kl.I135 poäng Collin Yngve

2006-06-19 Timrå SBK
Ada 1 kl.III260.5 poäng Åhlén Kenth
LPI LPII Ledarhundens Arolina 3 kl.I126 poäng Näslund Göran

2006-06-18 Åstorp SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.II134.5 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI LPII Like'ims Erna 1 kl.II160.5 poäng Sjöstrand Yvonne
Pegasus 2 kl.I148.5 poäng Therup Anders

2006-06-18 Vuollerim SBK
Fogdarps Dad's Boy Zniper 2 kl.I141 poäng Nilsson Per-Erik

2006-06-18 Skövde SBK
LPII Skärvenäset's Malin 1 kl.I172.5 poäng Oskarsson Per

2006-06-18 Kalmar SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 kl.III274 poäng Sundin Leif

2006-06-18 Angered SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.II148 poäng Gustavsson Willy

2006-06-18 Visby SBK
Pärlkustens Freja 3 kl.I109 poäng Amelid Carina

2006-06-17 Kalmar SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 2 kl.III254 poäng Lindholm Lars

2006-06-17 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 3 kl.II139.5 poäng Klasson Göran

2006-06-16 Hagfors SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I159.5 poäng Claesson Gunnar

2006-06-16 Söderåsen SBK
LPI Sångfågelns Orlando 1 kl.II167.5 poäng Prahl Leif

2006-06-16 Sommenbygden SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I125 poäng Karlsson Åke

2006-06-16 Sala SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 3 kl.II116.5 poäng Lindfors Dick

2006-06-15 Göteborg SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 3 kl.III202.5 poäng Larsson Hasse
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 1 kl.II168.5 poäng Gillberg Bo
Mandylike's Kentucky 1 kl.I168 poäng Ek Björn

2006-06-15 Strängnäs SÖKK SLKK
LPII Quinline's Divine 1 kl.III258 poäng Olsen Leif

2006-06-14 Knivsta SBK
SE VCH Huset Elliots Viska 2 kl.I157.5 poäng Berg Marita

2006-06-14 Växjö SBK
Cassatas Nimble Nellie 3 kl.I125.5 poäng Nyström Thomas
Bökardalens Lovely Yellow Lova 3 kl.I110 poäng Nyström Thomas
Farthingale The Labrador Sea 3 kl.I100 poäng Nyström Thomas
LPI SE JCH Skybar Attention 1 kl.I163 poäng Gustavsson Annette

2006-06-14 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 2 kl.II157 poäng Rosén Solveig
LPI Lillimar's Dark Chokolate Mousse 0 kl.I86 poäng Gustavsson Ann-Marie
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 3 ekl204 poäng Härlin Marie-Louise
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl199 poäng Härlin Marie-Louise

2006-06-14 Solna/Sundbyber SBK
LPII Hackihäls Delta 3 kl.III212 poäng Lundin Lena
HS 11101 Fånna 3 kl.I127 poäng Collin Yngve
Amfibiens Lotta Bråkmakare 3 kl.I121 poäng Collin Yngve
Rondeus Impulsive Isadora 1 kl.I182 poäng Lundin Lena
LPI Meadowlark Little Prayer 1 kl.I174 poäng Lundin Lena

2006-06-14 Häverö SBK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 2 kl.II158.5 poäng Hellström Eva

2006-06-11 Hässleholm SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.II122.5 poäng Öberg Åke

2006-06-11 Botkyrka SBK
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 3 kl.II125.5 poäng Jonsson Jonny

2006-06-10 Lesseboorten SBK
Tossop's Cakewalk 2 kl.III238 poäng Bäckman Sonny
Kvarterets Ginetta 0 kl.III187 poäng Bäckman Sonny

2006-06-10 Söderköping SBK
LPI Airotkivs Sonja of Bolltorp 2 kl.II152 poäng Ryttse Katinka
Brisakaitts Venus 1 kl.I166 poäng Berge Ingemar

2006-06-10 Nordmaling SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 0 ekl0 poäng Jonsson Allan

2006-06-10 Hallstahammar SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 3 kl.II118.5 poäng Tunér Stefan

2006-06-10 Gislaved/Västbo SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.III239 poäng Petersson Jonny

2006-06-09 Sollefteå SBK
LPI Funny Circus Panter 2 kl.II157 poäng Nygård Ann
LPI HS 10204 Bisett 1 kl.I172.5 poäng Nygård Ann

2006-06-09 Stenungsund SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 2 kl.III236 poäng Petersson Lennart
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl242.5 poäng Petersson Lennart

2006-06-08 Tyresö SBK
Transångens Day of Sunshine 3 kl.I139.5 poäng Bergståhl Maria

2006-06-08 Surahammar SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 1 kl.II169.5 poäng Gustavsson Ulf

2006-06-07 Rödeby SBK
Bergsandens Bring Back 1 kl.I178 poäng Johnsson Marianne

2006-06-07 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 3 kl.III196.5 poäng Falk Inger
SE VCH Dolou's Full of Love 0 kl.I0 poäng Björkström Weine

2006-06-07 Eskilstuna SBK
LPII Curry 3 kl.III212 poäng Olsen Leif
SE VCH Lidmarken's Chivite 2 kl.I149.5 poäng Heikkilä Viljo

2006-06-07 Sthlmsavd SBK
HS 11101 Fånna 3 kl.I106.5 poäng Nordin Staffan
Ceres 3 kl.I100 poäng Nordin Staffan
SE VCH Liungas Kompis 0 kl.I0 poäng Nordin Staffan

2006-06-06 Landskrona SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 0 kl.III0 poäng Johansson Kenneth
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.II119 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII Like'ims Erna 2 kl.II155 poäng Johansson Kenneth

2006-06-06 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 1 kl.II170 poäng Eliasson Lennart
Issla 0 kl.I77 poäng Mellqvist Stig

2006-06-06 Göteborg SBK
Mandylike's Kentucky 2 kl.I156.5 poäng Köster Jörgen

2006-06-04 Njudung SBK
LPI Törnåkras Clever 1 kl.II164.5 poäng Rosander Erik

2006-06-04 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII Sorro 1 kl.III256.5 poäng Jansson Eva
LPI LPII Mandylike's Kampala 1 kl.I177 poäng Sjöblom Annika
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl273 poäng Lundin Thomas

2006-06-04 Göinge/Broby SBK
Megadroms Asti-Cinzano 3 kl.II131 poäng Nilsen Tommy
LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 kl.II143.5 poäng Nilsen Tommy
Megadroms Adeo-Dato 0 kl.II0 poäng Nilsen Tommy
Kohagens Katla 2 kl.I158 poäng Nilsen Tommy
Qat's Andromache 2 kl.I142 poäng Öberg Åke
LPI Nätholmens Mysiga Mini 1 kl.I171 poäng Nilsen Tommy

2006-06-04 Danderyd/Täby SBK
SE VCH Streamlight's Ann's Laser 3 kl.I112.5 poäng Karlsson Bengt

2006-06-03 Haninge SBK AFC
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl172 poäng Rosendahl Sonja

2006-06-03 Finspång SBK
Brisakaitts Venus 1 kl.I161 poäng Ryttse Katinka

2006-06-03 Överkalix SBK
SE J(J)CH Masterkey's Zoya 1 kl.III297.5 poäng Nilsson Kjell

2006-06-03 Västerås SBK
SE VCH Dolou's Full of Love 0 kl.I0 poäng Adesand Christer

2006-06-03 Tjörn SBK
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 0 kl.II0 poäng Brocker Björn

2006-06-03 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 3 kl.I131 poäng Åman Kent

2006-06-03 Nynäshamn SBK
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 3 kl.II125 poäng Ericsson Anne

2006-06-03 Nacka SBK
LPI Meadowlark Little Prayer 2 kl.I149.5 poäng Moberg Ragnar
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.I143 poäng Moberg Ragnar

2006-06-03 Ljusdal SBK
LPI Noble Mind's Pearl 3 kl.II127 poäng Strandberg Siw

2006-06-02 Mullsjö SBK
LPI Mandylike's Velvety 3 kl.III203 poäng Brinning Karlsson An

2006-06-02 Malmö SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 0 kl.III0 poäng Klang Ingvar

2006-06-02 Lomma SBK
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 3 kl.II130 poäng Prahl Leif
LPI Black Angus Alma 2 kl.II141 poäng Prahl Leif
LPI LPII Like'ims Erna 1 kl.II177.5 poäng Prahl Leif
Woodduck's Dalwhinnie 1 kl.II175.5 poäng Prahl Leif
Skärvenäset's Henrietta 3 kl.I129.5 poäng Johansson Kenneth
Gandalf 2 kl.I152 poäng Jonsson Linda
LPI Woodduck's Castor 2 kl.I147 poäng Jonsson Linda
LPI Black Angus Cliff 1 kl.I171 poäng Jonsson Linda
TJH(RDH) Woodduck's San Miguel 0 kl.I0 poäng Jonsson Linda

2006-05-30 Lidingö SBK
SE VCH Streamlight's Ann's Laser 3 kl.I125.5 poäng Svensson Sven Arne

2006-05-28 Kalmar SBK
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 1 kl.II167.5 poäng Bäckman Sonny

2006-05-28 Saxnäs SBK
SE VCH Berntssons Quick Step 3 kl.I105.5 poäng Larsson Solbritt
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.I140 poäng Larsson Solbritt

2006-05-28 Nässjö SBK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II101 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH Ginstens Mazarine 2 kl.II157.5 poäng Gustavsson Bengt

2006-05-28 Lappmarken SBK
HS 10937 Elona 3 kl.I129 poäng Lindström Carina
Lady Upstream's Kojak 0 kl.I41 poäng Lindström Carina

2006-05-28 Boden SBK
SE VCH Huset Elliots Tin Tin 3 kl.I139 poäng Andersson Peter
Zimba 3 kl.I108.5 poäng Andersson Peter

2006-05-27 Valdemarsvik SBK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 1 kl.I181.5 poäng Aass Christer

2006-05-27 Laholm SBK
Sjöbygårdens New Years Happening 1 kl.I163 poäng Rolfsson Tom

2006-05-26 Karlskrona SBK
SE RPCH TJH Balder 2 kl.II153 poäng Brorsson Anders
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 1 ekl263.5 poäng Brorsson Anders

2006-05-25 S:a Gotland SBK
LPI Massgaisten's Svartkulla 1 kl.I171.5 poäng Lundgren Katarina

2006-05-25 Sthlm Sö SBK
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.I157.5 poäng Moberg-Falk Monica
LPI Meadowlark Little Prayer 1 kl.I183 poäng Moberg-Falk Monica

2006-05-25 Hörby SBK
LPI Sångfågelns Orlando 2 kl.II149.5 poäng Nilsson Lillemor
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 1 ekl264.5 poäng Prahl Leif

2006-05-25 Haninge SBK
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 2 kl.III246 poäng Linder Owe
SE LCH Searover Cosys Arraks 1 kl.III255 poäng Linder Owe

2006-05-25 Alingsås SBK
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl224 poäng Gustavsson Willy

2006-05-24 Åseda/Lenhovda SBK
Apollo 3 kl.II129 poäng Nyström Thomas

2006-05-24 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Tingvell's Ginger Ale 3 kl.II125 poäng Swedenborg Ebba
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 2 kl.I140 poäng Neteborn Marita
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 2 ekl255 poäng Härlin Marie-Louise

2006-05-24 Lerum SBK
SE BCH Mandylike's Xcitant 1 kl.II182.5 poäng Fröjd Bengt
SE VCH LPI Brown Hunt's Jacquard 1 kl.I170 poäng Gustavsson Willy

2006-05-21 Ystad SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.II126 poäng Pallesen Tove
LPI Bite The Bullet Dexter 1 kl.I164.5 poäng Pallesen Tove

2006-05-21 Vällingby SBK
LPI Meadowlark Little Prayer 2 kl.I152.5 poäng

2006-05-21 Söderhamn SBK
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl176 poäng Karlsson Hans

2006-05-21 Strängnäs SBK
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 1 kl.III289.5 poäng Hedberg Leif
Hjorttorp's Zeb 3 kl.I126 poäng Hedberg Leif

2006-05-21 Sollefteå SBK
LPI Funny Circus Panter 1 kl.II167.5 poäng Björling Birgitta
LPI HS 10204 Bisett 3 kl.I137 poäng Björling Birgitta

2006-05-21 Oskarström SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.III252 poäng Brorsson Kenneth

2006-05-21 Mark SBK
Mincer's Felix 1 kl.III293 poäng Johansson Mats

2006-05-21 Ludvika SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 1 kl.I166.5 poäng Jespersen Alf

2006-05-21 Borås SBK
LPII Like'ims Isalina 3 kl.III210 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII Siggestorps Daisy 3 kl.III204 poäng Johansson Kenneth
Rockdove's B Black Purdey 0 ekl187 poäng Johansson Kenneth

2006-05-20 Österåker SBK
LPI LPII Viltvårdarns Blossa 2 kl.II148.5 poäng Jakob Peter

2006-05-20 Mariestad SBK
Briggle's Java 2 kl.I144.5 poäng Svensson Magnus

2006-05-20 Kungsbacka SBK
LPII Like'ims Isalina 3 kl.III219.5 poäng Lengfelt Yvonne
Mandylike's Kentucky 1 kl.I173.5 poäng Lengfelt Yvonne
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl227 poäng Lindqvist Göran

2006-05-20 Höganäs SBK
Sjöbygårdens New Years Happening 2 kl.I157 poäng Nilsson Lillemor
Pegasus 1 kl.I169.5 poäng Nilsson Lillemor

2006-05-20 Skogås STOKK SKOGÅS LK
LPII Quinline's Divine 3 kl.III221 poäng Linnerborg Jerker
Raglan Marzipan 1 kl.II188.5 poäng Linnerborg Jerker

2006-05-19 Sandviken SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl292.5 poäng Svensson Göran

2006-05-19 Enköping SBK
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 3 kl.III204 poäng Hawée Göran
LPI Lidmarken's Don Navarro 3 kl.II109 poäng Vesterlund Rune

2006-05-14 Vännäs SBK
SE VCH O'Sofinas Donna 3 ekl219.5 poäng Palmqvist Maria

2006-05-14 Gävle SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl280.5 poäng Skoog Lennart

2006-05-14 Forserum SBK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II134 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.I153 poäng Axell Ulf

2006-05-14 Skarpnäck SHU
LPI LPII Searover Tings Felix 2 kl.II145 poäng Collin Yngve
Wilma 0 kl.I89.5 poäng Collin Yngve

2006-05-13 Tierp SBK
LPI Tingvell's Ginger Ale 3 kl.II139 poäng Härlin Marie-Louise

2006-05-13 Gamleby SBK
Cassatas Invisible Ivanav 3 kl.I116 poäng Erlandsson Ulf

2006-05-13 Enköping SBK
HS 11101 Fånna 3 kl.I137 poäng Hawée Göran
Karriärs Real Charmer 3 kl.I125 poäng Christiansson Kriste

2006-05-13 Ale SBK
Rockdove's B Black Purdey 2 ekl240.5 poäng Gustavsson Willy

2006-05-13 Eksjö SBK
SE VCH Ginstens Mazarine 3 kl.II132.5 poäng Erlandsson Ebbe

2006-05-13 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 2 kl.I154.5 poäng Nyman Rolf

2006-05-12 Kristianstad SBK
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 1 kl.II160 poäng Hanson Michael
Labb-Hamras Milly 1 kl.I186 poäng Svensson Anna-Kersti
Skoll 0 kl.I90 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 3 ekl203 poäng Nilsson Ewa

2006-05-12 Götene SBK
LPI Ingmos Jarro Vinho Tinto 1 kl.I178.5 poäng Hellberg Per-Arne

2006-05-12 Ljungby SBK
LPI Törnåkras Clever 2 kl.II157.5 poäng Petersson Jonny
Adore's Philip Morris 2 kl.I143.5 poäng Petersson Jonny

2006-05-10 Uppsala SBK
LPI FDII Guideline's Lucky Number 2 kl.II153.5 poäng Svedin Inger
LPI LPII LPIII Eaglebess Liza 3 ekl223 poäng Härlin Marie-Louise

2006-05-07 Svedala SBK
LPI LPII Astrix 2 kl.II151 poäng Thornqvist Siv
LPI LPII Ritou's Aladdin 1 kl.II166 poäng Thornqvist Siv
Skärvenäset's Henrietta 2 kl.I156 poäng Thornqvist Siv
LPI Bite The Bullet Dexter 1 kl.I187 poäng Thornqvist Siv
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 1 ekl297.5 poäng Frid Crispin

2006-05-07 Svalöv SBK
Labb-Hamras Milly 2 kl.I140 poäng Bengtsson Sten

2006-05-07 Munkfors SBK
LPI Qat's Astarte 2 kl.II159.5 poäng Axelsson Stefan

2006-05-07 Hudiksvall SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl287 poäng Olsson Lena

2006-05-07 Göteborg SBK
LPII Like'ims Isalina 2 kl.III238 poäng Gustavsson Willy

2006-05-07 Sthlmsavd SBK
HS 11101 Fånna 2 kl.I158 poäng Backevik Jan

2006-05-07 Karlshamn SBK
LPI LPII LE-Cop's Dodger By Disney 3 kl.III214.5 poäng Brorsson Anders
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.III0 poäng Brorsson Anders
Skoll 0 kl.I77 poäng Johansson Lars

2006-05-06 Umeå SBK
Quinline's Ginny 0 kl.I99 poäng Karlsson König

2006-05-06 Söderköping SBK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 1 kl.I177 poäng Johansson Tomas

2006-05-06 Veberöd SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 2 kl.III229 poäng Klang Ingvar
LPI LPII Ritou's Aladdin 1 kl.II180.5 poäng Klang Ingvar
Sneezing Duck's Aya 3 kl.I115 poäng Nilsson Leif
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 1 kl.I177 poäng Nilsson Leif
LPI Woodduck's Castor 1 kl.I172.5 poäng Nilsson Leif

2006-05-06 Kungälv SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.II157.5 poäng Segerdahl Lennart

2006-05-06 Hällefors SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I141.5 poäng Claesson Gunnar

2006-05-06 Hammarö SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 3 kl.II116.5 poäng Östlund Bo
Mambrinos Waterloo 1 kl.II160 poäng Östlund Bo

2006-05-06 Falkenberg SBK
LPII Like'ims Isalina 2 kl.III248 poäng Andersson Matts Roge
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 0 kl.III184.5 poäng Andersson Matts Roge

2006-05-06 Strängnäs SÖKK SLKK
Hjorttorp's Zeb 2 kl.I147.5 poäng Hedberg Leif

2006-05-05 Nybro SBK
LPI Törnåkras Clever 1 kl.II170 poäng Johnsson Marianne
Belldeena's Lucky Dixy 3 kl.I138.5 poäng Lindholm Lars
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.I121 poäng Lindholm Lars
Woodduck's Guinnes 1 kl.I178 poäng Lindholm Lars

2006-05-01 Tibro SBK
LPI Ingmos Jarro Vinho Tinto 1 kl.I170 poäng Klaar Karlerik

2006-05-01 Tranås SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.I132 poäng Martens Lena

2006-05-01 Smålandsstenar SBK
Freya 0 kl.I0 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2006-05-01 Kristinehamn SBK
LPI Rocksteady Thebe 0 kl.I0 poäng Lundström Lars-Ivar
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl210 poäng Lundström Lars-Ivar

2006-05-01 Höör SBK
LPI Sångfågelns Orlando 3 kl.II138.5 poäng Öberg Åke
Skoll 3 kl.I114 poäng Ringdahl Kaj
Labb-Hamras Milly 2 kl.I157.5 poäng Ringdahl Kaj
LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 2 ekl249 poäng Öberg Åke

2006-05-01 Helsingborg SBK
Gåsalyckans Gary Cooper 1 kl.II172.5 poäng Jonsson Linda
Sjöbygårdens New Years Happening 1 kl.I173.5 poäng Mortenssen Per

2006-04-30 Mälarö SBK
Ceres 3 kl.I128 poäng Lindberg Ninni

2006-04-29 Sthlm Sö SBK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 3 ekl211 poäng Johansson Mats

2006-04-29 Partille SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 3 kl.III215 poäng Köster Jörgen
LPII Like'ims Isalina 2 kl.III240.5 poäng Köster Jörgen
Rockdove's B Black Purdey 3 ekl213 poäng Köster Jörgen

2006-04-28 Sthlm Sö SBK
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 3 ekl200 poäng Collin Yngve

2006-04-28 Botkyrka SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl299.5 poäng Pettersson Bengt

2006-04-26 V:a Medelpad SBK
Bävermarkens Alvan 2 kl.I156 poäng Andersson John-Åke

2006-04-23 Torsås SBK
Belldeena's Lucky Dixy 2 kl.I153.5 poäng Von Krusenstjerna U

2006-04-23 Ragunda SBK
LPI HS 10204 Bisett 2 kl.I156 poäng Björling Birgitta
LPI HS 10838 Elba 2 kl.I141 poäng Björling Birgitta

2006-04-23 Ängelholm SBK
Gåsalyckans Gary Cooper 3 kl.II135.5 poäng Sjöstrand Yvonne
Sammy 2 kl.I154.5 poäng Johansson Kenneth

2006-04-23 Luleå SBK
Klövenhöjs Golden Delicious 1 kl.I175.5 poäng Isaksson Anders

2006-04-23 Hofors SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 2 kl.I159 poäng Bagge Åsa
Searover Careless Cathy 2 kl.I148 poäng Bagge Åsa
Bävermarkens Alvan 1 kl.I168 poäng Bagge Åsa

2006-04-23 Flen SBK
LPII Curry 3 kl.III206 poäng Nilsson Erland

2006-04-23 Eslöv SBK
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 ekl282 poäng Svensson Anna-Kersti

2006-04-23 Västerås SKK WKK
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl288 poäng Degerström Bo

2006-04-22 N:a Gotland SBK
Pärlkustens Manda F 0 kl.III139 poäng Karlström Tommy
LPI Massgaisten's Svartkulla 1 kl.I171.5 poäng Karlström Tommy

2006-04-22 Hallstahammar SBK
LPII Curry 2 kl.III246.5 poäng Hulth Anders
LPI Lidmarken's Don Navarro 3 kl.II127 poäng Hulth Anders

2006-04-22 Gnosjö SBK
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 3 kl.I125.5 poäng Gustavsson Bengt

2006-04-20 Haninge SBK
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 3 kl.II139.5 poäng Falk Inger

2006-04-19 Haninge SBK
SE VCH Liungas Kompis 3 kl.I126 poäng Björkström Weine

2006-04-17 Mullsjö SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.I149 poäng Bergström Göran
SE VCH Berntssons Quick Step 2 kl.I145.5 poäng Bergström Göran
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 2 ekl225 poäng Brinning Karlsson An

2006-04-17 Falun SBK
Bävermarkens Alvan 2 kl.I154 poäng Larsson Claes
Tofsvipans Nalle 2 kl.I143.5 poäng Larsson Claes
Avalab Hopefield Earl 2 kl.I140.5 poäng Larsson Claes

2006-04-17 Burlöv SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 2 kl.III248 poäng Mortenssen Per
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes 1 kl.II167 poäng Mortenssen Per
Sammy 3 kl.I132.5 poäng Hansson Leif
Argus 3 kl.I121 poäng Hansson Leif
LPI Bite The Bullet Dexter 2 kl.I145 poäng Hansson Leif
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 1 kl.I166 poäng Hansson Leif

2006-04-16 Åhus SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.III171 poäng Ekberg Stig
LPI Figgefilurs Bara Min Enya 3 kl.II132 poäng Ekberg Stig

2006-04-16 Stockholm SBK
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl234 poäng Linnerborg Jerker

2006-04-16 Stockholm SKK STOKK
SE LCH Searover Tidy Hectic 3 ekl220 poäng Dahlström Catharina

2006-04-15 Öland SBK
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 1 kl.II168.5 poäng Johnsson Marianne
LPII Like'ims Sascha 3 kl.I132 poäng Johnsson Marianne

2006-04-15 Sundsvall SBK
Bävermarkens Alvan 1 kl.I180 poäng Hallberg Susann

2006-04-14 Bengtsfors SBK
LPI Roy Eilab's Persefone 2 kl.II143.5 poäng Larsson Inge

2006-04-09 Bro/Håbo SBK
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.I159 poäng Bergståhl Maria

2006-04-08 Växjö SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 0 kl.III191.5 poäng Engström Ingemar
LPI Törnåkras Clever 3 kl.II108 poäng Gustavsson Annette
Adore's Philip Morris 3 kl.I138.5 poäng Gustavsson Annette
Labrador Vom Bedhard Hurrican Hutch 3 kl.I105 poäng Gustavsson Annette
Bergsandens Bring Back 2 kl.I155 poäng Engström Ingemar
LPI SE JCH Skybar Attention 1 kl.I164 poäng Gustavsson Annette

2006-04-08 Järfälla SBK
SE VCH Geischess Nala 3 kl.II122 poäng Svensson Sven Arne
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 kl.II171 poäng Svensson Sven Arne
SE VCH Liungas Kompis 0 kl.I83.5 poäng Backevik Jan

2006-04-08 Skultuna SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 2 kl.II143.5 poäng Eriksson Kent

2006-04-08 Mjölby SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I104.5 poäng Berge Ingemar

2006-04-08 Lerum SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 2 kl.III232 poäng Svanstedt Benny
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 1 kl.I188 poäng Johansson Berit
Rockdove's B Black Purdey 1 ekl256.5 poäng Eliasson Lennart

2006-04-08 Knivsta SBK
LPI Tingvell's Ginger Ale 1 kl.I162.5 poäng Berg Marita

2006-04-01 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Meadowlark Little Prayer 2 kl.I156 poäng Persson Lars-Göran
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 1 kl.I167.5 poäng Persson Lars-Göran

2006-04-01 Vadstena SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 0 ekl178.5 poäng Klasson Göran

2006-04-01 Nynäshamn SBK
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 kl.III0 poäng Norman Leif
SE VCH Streamlight's Ann's Laser 0 kl.I87 poäng Björkström Weine

2006-03-26 Visby SBK
Pärlkustens Manda F 0 kl.III185.5 poäng Larsson Elisabeth

2006-03-26 Göteborg SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 3 kl.III223 poäng Ek Björn
Gåsalyckans Gary Cooper 3 kl.II130 poäng Gustavsson Willy
Mandylike's Kentucky 2 kl.I157.5 poäng Brocker Björn

2006-03-25 Skultuna SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl238 poäng Falk Inger
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl290.5 poäng Falk Inger

2006-03-24 Åsele SBK
LPI HS 10204 Bisett 1 kl.I175 poäng Sundberg Britt
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 1 kl.I167 poäng Sundberg Britt

2006-03-19 Kungsör SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl306.5 poäng Högman Lars

2006-03-19 Piteå SBK
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 1 kl.II172 poäng Larsson Jens

2006-03-19 Karlskoga SBK
Talita's Mexicali Rose 1 kl.II167 poäng Andersen Jörn

2006-03-19 Enköping SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 2 kl.I152 poäng Nyman Kjell

2006-03-19 Malmö SKK
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 3 ekl223 poäng Pettersson Kathe

2006-03-18 Eskilstuna SBK
LPII Curry 2 kl.III251.5 poäng Alfredsson Jan

2006-03-12 Vällingby SBK
LPI Intagans Carbonado 1 kl.II160 poäng Svahn Inga-Lill
SE VCH Streamlight's Ann's Laser 3 kl.I105.5 poäng Svensson Sven Arne

2006-03-12 Bro/Håbo SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 1 kl.I163.5 poäng Bergståhl Maria
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 0 ekl167.5 poäng Härlin Marie-Louise

2006-03-12 Varberg SBK
TJH Lassagårdens Kamomill 1 kl.I161 poäng Andersson Alf
Lassagårdens Olympus 0 kl.I94 poäng Andersson Alf

2006-03-12 Tomten SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl220 poäng Linnarsson Bo

2006-03-11 Edsbyn SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 2 kl.II145 poäng Unosson Reino

2006-03-11 Halmstad SBK
Gåsalyckans Gary Cooper 2 kl.II159 poäng Jacobson Ann-Kathrin
Minnows Hedding 1 kl.II169.5 poäng Jacobson Ann-Kathrin
Adore's Philip Morris 2 kl.I157 poäng Rolfsson Tom
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 2 ekl240 poäng Johansson Ingvar

2006-03-05 Grums SBK
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 ekl268 poäng Jansson Björn-Åke

2006-03-04 Tierp SBK
Hackihäls Enzo 3 kl.I114 poäng Ivarsson Tomas
Annual's New Commander 1 kl.I173 poäng Ivarsson Tomas
LPI Tingvell's Ginger Ale 1 kl.I169 poäng Ivarsson Tomas

2006-03-04 S:a Gotland SBK
LPI Massgaisten's Svartkulla 1 kl.I170.5 poäng Lundgren Katarina

2006-03-04 Orust SBK
LPI LPII Siggestorps Daisy 3 kl.III192.5 poäng Hyrén Bertil
LPII Like'ims Isalina 2 kl.III249 poäng Hyrén Bertil

2006-03-04 Borlänge SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 2 kl.I147.5 poäng Östling Anders

2006-02-26 Torsby SBK
LPI Willowridge Brobyprästen 1 kl.II175 poäng Claesson Gunnar

2006-02-26 Södertälje STOKK APOLLOGR
SE LCH Searover Cosys Arraks 2 kl.III248.5 poäng Björkström Weine
Thorsvi Bruichladdich 2 kl.I146 poäng Hjort Mikael
Raglan Marzipan 1 kl.I167.5 poäng Hjort Mikael
SE VCH Streamlight's Ann's Laser 0 kl.I0 poäng Hjort Mikael
SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 3 ekl216 poäng Björkström Weine

2006-02-19 Lidingö SBK
SE VCH LPI Nigellamix Benelli 3 kl.II111.5 poäng Axell Sylvia
SE VCH Geischess Diva 3 kl.II111 poäng Axell Sylvia
SE VCH Geischess Nala 2 kl.II143 poäng Axell Sylvia
LPI LPII Searover Tings Felix 1 kl.II161 poäng Axell Sylvia
SE VCH Streamlight's Ann's Laser 2 kl.I153 poäng Axell Sylvia
LPI Meadowlark Little Prayer 1 kl.I161 poäng Axell Sylvia
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 1 ekl257 poäng Collin Yngve

2006-02-19 Kungsbacka SBK
SE VCH Airotkivs X-Pert 2 kl.I156.5 poäng Lengfelt Ulf
Mandylike's Kentucky 2 kl.I142.5 poäng Lengfelt Ulf
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 1 kl.I172 poäng Lengfelt Ulf
LPI SE LCH SE JCH Airotkivs Yvette 1 ekl270.5 poäng Lengfelt Ulf

2006-02-19 Fagersta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl236 poäng Karlsson Tomas
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl260 poäng Karlsson Tomas

2006-02-12 Östhammar SBK
HS 10275 Beda 3 kl.I135 poäng Hellström Eva
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 2 kl.I153.5 poäng Hellström Eva
LPI Tingvell's Ginger Ale 2 kl.I140.5 poäng Hellström Eva

2006-02-12 Kramfors SBK
LPI HS 10204 Bisett 1 kl.I170 poäng Myrén Karin

2006-02-11 Strömsund SBK
LPI HS 10204 Bisett 2 kl.I146.5 poäng Bryne Lisbet

2006-02-11 Bollebygd SBK
LPI Robust Brown Woodenheart 1 kl.I169 poäng Dahlberg Göran

2006-02-05 Sävsjö SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 2 kl.III238 poäng Kurtsson Eva
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.I137.5 poäng Rosander Erik
SE VCH Berntssons Quick Step 3 kl.I102 poäng Rosander Erik
Mandylike's Kimberley 0 kl.I70 poäng Rosander Erik
SE VCH LPI SE BCH NORD LCH Mandylike's Quality of Life 2 ekl245 poäng Kurtsson Eva

2006-02-04 Nedansiljan SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 2 ekl249 poäng Edbäck Mats

2006-01-29 Kungsbacka SBK
LPII Like'ims Isalina 2 kl.III241.5 poäng Lengfelt Yvonne

2006-01-29 Hammarö SBK
SE VCH Highjump's Bondi Beach 3 kl.II114 poäng Östlund Bo
Kullaholm's Saltkråka 1 kl.II180 poäng Östlund Bo

2006-01-28 Oskarström SBK
LPI Bellmaker's Celine 3 kl.II122.5 poäng Mattsson Lena
Durtregs Pål 1 kl.II169.5 poäng Mattsson Lena
Gåsalyckans Gary Cooper 1 kl.I177 poäng Mattsson Lena

2006-01-28 Edsbyn SBK
SE LCH Searover Tidy Hectic 1 ekl285 poäng Larsson Anita

2006-01-28 Örebro ÖLKK
Mambrinos Waterloo 2 kl.II157 poäng Keskinen Martti

2006-01-22 Ronneby SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 2 kl.III234 poäng Edner Helene
LPII Ritou's Sweet Martini 1 kl.II183.5 poäng Johansson Lars

2006-01-22 Jönköping SBK
LPI Mandylike's Velvety 3 kl.III203.5 poäng Axell Ulf
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 kl.III280 poäng Axell Ulf
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.I146.5 poäng Gustavsson Bengt

2006-01-21 Värnamo SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 kl.III218.5 poäng Rosander Erik
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.I138 poäng Petersson Jonny
Mandylike's Kimberley 3 kl.I100 poäng Petersson Jonny
LPI Black Angus Alma 1 kl.I165.5 poäng Petersson Jonny

2006-01-08 Fagersta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 1 kl.III271 poäng Elfström Ingemar
Airotkivs Zocker Topp 1 kl.II172.5 poäng Elfström Ingemar
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei 3 kl.I136.5 poäng Himmler Kenneth
SE LCH Searover Tidy Hectic 0 ekl0 poäng Löfberg Åsa

2006-01-06 Tierp SBK
LPI Tingvell's Ginger Ale 2 kl.I159.5 poäng Ivarsson Tomas

2006-01-06 Saxnäs SBK
Minnows Hedera 3 kl.II128 poäng Blomdahl Börge


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017