Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2007

Resultat i namnordning


2007-12-26 Kungsbacka SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.III238.5 poäng Gustavsson Willy
LPI LPII Conrad 2 kl.II147.5 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 kl.II160.5 poäng Lengfelt Yvonne
Tale Luna Lovegood 3 kl.I138.5 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH Sångfågelns Don Alfonso 1 kl.I168.5 poäng Lengfelt Ulf
Glentamara Fourth Dimension 1 kl.I165.5 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 0 kl.I0 poäng Lengfelt Ulf

2007-12-16 Hund2007 SKK CS CS
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 2 ekl253 poäng Kurzbauer Johann och Segerdahl Lennart
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl110 poäng Kurzbauer Johann och Segerdahl Lennart

2007-12-15 Alingsås SBK
Mandylike's Liegeman 3 kl.I137 poäng Bergstedt Eva
LPI Robocop's Yellow Piggelin 2 kl.I141 poäng Bergstedt Eva
SE VCH Sångfågelns Don Alfonso 1 kl.I175 poäng Bergstedt Eva

2007-12-15 Hund2007 SKK CS CS
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl174 poäng Kurzbauer Johann och Segerdahl Lennart

2007-12-09 Visby SBK
TJH Abel 0 kl.III145 poäng Boberg Urban
Massgaisten's Läskiga Lus 0 kl.II69 poäng Boberg Urban

2007-12-09 Brunflo SBK
Viltvårdarns Haimon 0 kl.II94 poäng Häggström Åsa
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 1 kl.I167.5 poäng Häggström Åsa
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 kl.I0 poäng Häggström Åsa

2007-12-09 Trelleborg SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III203 poäng Borgenlöv Leif
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 3 kl.II129 poäng Nilsson Bo
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 3 kl.I138.5 poäng Frid Crispin
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 3 kl.I126 poäng Frid Crispin
LPI Månstorps Zelma Filipendula 1 kl.I167 poäng Frid Crispin
LPI Airotkivs Arrac 0 kl.I0 poäng Frid Crispin

2007-12-09 Göteborg SBK
Minnows Hedding 0 kl.III0 poäng Ek Björn
SE VCH Sångfågelns Don Alfonso 2 kl.I153.5 poäng Svanstedt Benny

2007-12-08 Höganäs SBK
Tale Luna Lovegood 3 kl.I123.5 poäng Bengtsson Sten
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 3 kl.I109.5 poäng Branthall Marie

2007-12-05 Orust SBK
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 1 kl.II179.5 poäng Persson Arne
SE VCH Sångfågelns Don Alfonso 2 kl.I159 poäng Persson Arne

2007-12-02 Österåker SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 2 kl.II148 poäng Stjernborg Carina
Glentamara Fourth Dimension 2 kl.I147.5 poäng Karlsson Bengt
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.I161.5 poäng Karlsson Bengt

2007-12-02 Vännäs SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 2 kl.II153 poäng Palmqvist Maria
Hackihäls Eldorado 2 kl.I155 poäng Sörlin Ulf

2007-12-02 Sävsjö SBK
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas 0 kl.III0 poäng Rubin Ann
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.II134.5 poäng Gustavsson Bengt

2007-12-02 Järvsö SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 1 kl.II177.5 poäng Fridh Ingemar
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 3 ekl219.5 poäng Larsson Anita

2007-12-02 Kramfors SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 3 kl.III211 poäng Eriksson Torbjörn
Kafati's Yippiyeeh 2 kl.II147.5 poäng Eriksson Torbjörn

2007-12-02 Svalöv SBK
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 2 kl.I150.5 poäng Therup Anders
Tale Luna Lovegood 2 kl.I144 poäng Therup Anders

2007-12-01 Finspång SBK
Streamlight's Juhani 2 kl.II158 poäng Ryttse Katinka
Brisakaitts Venus 3 kl.I111.5 poäng Svensson Anders
LPI LPII Adidas 1 kl.I184 poäng Berge Ingemar

2007-12-01 Veberöd SBK
Like'ims Joyride 2 kl.III239 poäng Ekberg Stig
LPI LPII Ritou's Aladdin 0 kl.III184 poäng Ekberg Stig
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 1 kl.II172 poäng Frid Crispin
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 3 kl.I133 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Airotkivs Arrac 3 kl.I127.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Månstorps Zelma Filipendula 2 kl.I158 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 1 kl.I172.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Woodduck's Opal 1 kl.I168 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Twinlab's Delfi 0 kl.I0 poäng Svensson Anna-Kersti

2007-12-01 Partille SBK
Minnows Hedding 2 kl.III224 poäng Mellqvist Stig
Artchi 0 kl.III164 poäng Mellqvist Stig
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 0 kl.III0 poäng Mellqvist Stig
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 kl.II131 poäng Mellqvist Stig
LPI LPII Conrad 3 kl.II100 poäng Mellqvist Stig
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.I151.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH Sångfågelns Don Alfonso 1 kl.I170.5 poäng Gustavsson Willy
LPI Robocop's Yellow Piggelin 0 kl.I0 poäng Gustavsson Willy

2007-12-01 Ludvika SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 2 ekl248.5 poäng Jespersen Alf

2007-12-01 Österåker SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 2 kl.II148 poäng Nyberg Jan-Ola
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.I132 poäng Karlsson Bengt
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.I156.5 poäng Karlsson Bengt

2007-11-25 Skanör/Falsterb SBK
Woodduck's Dalwhinnie 2 kl.III225.5 poäng Barthel Carina
LPI Woodduck's Castor 3 kl.II119 poäng Jonsson Linda
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 2 kl.II144 poäng Jonsson Linda
LPI Woodduck's Opal 1 kl.I169 poäng Jonsson Linda

2007-11-25 Tomten SBK
Mandylike's Liegeman 1 kl.I162 poäng Klaar Karlerik

2007-11-25 Kalmar SBK
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 2 kl.I148.5 poäng Johansson Hans
LPII Kävin 1 kl.I189 poäng Johansson Hans

2007-11-25 Södertälje STOKK APOLLOGR
SE VCH LPI Iliadens Kleitos 0 kl.II89 poäng Björkström Weine
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl182.5 poäng Hjort Mikael

2007-11-24 Skurup SBK
Black Angus Atti 2 kl.I140 poäng Nilsson Lillemor
LPI Månstorps Zelma Filipendula 1 kl.I172 poäng Nilsson Lillemor

2007-11-24 Nacka SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.I176.5 poäng Magnusson Claes

2007-11-24 Köping SBK
Streamlight's Juhani 1 kl.II170 poäng Hulth Anders
Searover Lady Madonna 3 kl.I129.5 poäng Hulth Anders
LPI Munkvretens Akvileja 2 kl.I149 poäng Hulth Anders
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 3 ekl220 poäng Tunér Stefan
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 ekl266 poäng Tunér Stefan

2007-11-18 Svedala SBK
Woodduck's Dalwhinnie 2 kl.III244 poäng Björkqvist Cronje
LPI Woodduck's Castor 3 kl.II129 poäng Larsson-Barthel C
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 3 kl.I132 poäng Borgenlöv Leif
SE VCH LPI Minnows Tactic 3 kl.I113 poäng Borgenlöv Leif
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.I159 poäng Björkqvist Cronje
LPI Månstorps Zelma Filipendula 1 kl.I173 poäng Borgenlöv Leif

2007-11-18 Kungälv SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 3 kl.III217.5 poäng Segerdahl Lennart
Artchi 0 kl.III169.5 poäng Segerdahl Lennart
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 0 kl.III168 poäng Segerdahl Lennart
LPI LPII Conrad 3 kl.II117 poäng Lövenius Rune
SE VCH Sångfågelns Don Alfonso 3 kl.I121 poäng Sandberg Kenth
SE VCH LPI LPII Dione 1 kl.I169 poäng Sandberg Kenth

2007-11-17 Tjörn SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 kl.II175 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 1 kl.II170 poäng Petersson Lennart
Ringlets Ray 1 kl.I165.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH NO VCH Tjotte's Take A Chance 0 kl.I0 poäng Hyrén Bertil

2007-11-11 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 2 kl.III229.5 poäng Norman Leif

2007-11-11 Östersund SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 0 kl.II73 poäng Häggström Åsa
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 3 kl.I136 poäng Häggström Åsa

2007-11-11 Ängelholm SBK
Bagheera 3 kl.I121.5 poäng Nilsson Lillemor

2007-11-11 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II109.5 poäng Fredriksson Mette
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl233.5 poäng Lundin Thomas

2007-11-11 Torsby SBK
Eagle's Up to Date 1 kl.I167.5 poäng Östlund Bo

2007-11-11 Solna/Sundbyber SBK
B&b's Magic Mystery Tour 3 kl.III200 poäng Nordin Staffan
SE VCH LPI Viltvårdarns Cascad 1 kl.I171 poäng Lindberg Ninni

2007-11-11 Oxelösund SBK
LPI LPII Adidas 1 kl.I174 poäng Lindgren Henry

2007-11-11 Osby SBK
Minnows Marquis 3 kl.I133 poäng Nielsen Tommy
Near Me's Hilarity 1 kl.I181.5 poäng Nielsen Tommy

2007-11-11 Mark SBK
Minnows Hedding 3 kl.III221 poäng Dahlberg Göran

2007-11-11 Göinge/Broby SBK
LPI Nätholmens Mysiga Mini 2 kl.II147.5 poäng Eriksson Lennart
SE VCH LPI Figgefilurs Charmiga Beata Är Min 1 kl.I183 poäng Krüger Carola

2007-11-11 Emmaboda SBK
LPII Like'ims Sascha 3 kl.II139 poäng Blomdahl Börge
Bergsandens Bring Back 2 kl.II143 poäng Blomdahl Börge
LPI Skybar Belief 2 kl.I159.5 poäng Gustafsson Anita

2007-11-10 Söderåsen SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III221 poäng Therup Anders
Bagheera 3 kl.I135 poäng Therup Anders

2007-11-10 Söderköping SBK
Trendmaker's Ice Age 0 kl.I0 poäng Berge Ingemar

2007-11-09 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III237 poäng Billstedt Göran
LPI Mandylike's Entire 2 kl.III232.5 poäng Billstedt Göran
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.I129.5 poäng Wendt Anna-Lena
SE VCH Sångfågelns Don Alfonso 2 kl.I157.5 poäng Hansson Ronny
LPII Ambrosdalens Extra 1 kl.I162 poäng Hansson Ronny

2007-11-04 Njurunda SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 3 kl.III205.5 poäng Filin Larry

2007-11-04 Rödeby SBK
Bergsandens Bring Back 2 kl.II158 poäng Thorell Per-Arne

2007-11-04 Malmö SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 3 kl.III216.5 poäng Larsson-Barthel C
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 2 kl.II156.5 poäng Nilsson Lillemor

2007-11-03 Märsta/Sigtuna SBK
Vassrandens Albert 2 kl.II143 poäng Swedenborg Ebba
SE SPCH Mandylike's Nightbird 1 kl.II181 poäng Swedenborg Ebba

2007-11-03 Finspång SBK
Trendmaker's Ice Age 3 kl.I125.5 poäng Ryttse Katinka
LPI Kamrats So Lei 1 kl.I186 poäng Ryttse Katinka
LPI San'sharry 1 kl.I175 poäng Ryttse Katinka

2007-11-03 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 0 kl.III191 poäng Näslund Göran

2007-11-03 Hagfors SBK
LPI Rocksteady Thebe 2 kl.I155 poäng Claesson Gunnar

2007-11-02 V:a Medelpad SBK
Gottands Disa 3 kl.I103.5 poäng Strandberg Siw

2007-10-28 Bro/Håbo SBK
LPI LPII Mandylike's Kampala 1 kl.II166 poäng Lundin Thomas
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.I188 poäng Olsen Leif
Reedsweeper's Quest For Fire 1 kl.I172 poäng Olsen Leif
Line Up Go For Eye Wipe 1 kl.I168.5 poäng Berg Marita
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 3 ekl220 poäng Ferm Gunnel

2007-10-28 Tjörn SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.III251 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III237 poäng Petersson Lennart
Artchi 2 kl.III232 poäng Petersson Lennart
LPI LPII Conrad 2 kl.II147 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 2 kl.II144.5 poäng Petersson Lennart
Ingmos Neil Ellis 2 kl.I151 poäng Hyrén Bertil

2007-10-28 Mälarö SBK
Ceres 1 kl.II165.5 poäng Ek Lennart

2007-10-28 Filipstad SBK
SE VCH TJH(FM) NO VCH Crosswood Walk On By 0 kl.I64 poäng Kristoffersson Ylwa

2007-10-28 Lomma SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III221 poäng Thornqvist Siv
Woodduck's Dalwhinnie 3 kl.III194 poäng Thornqvist Siv
Sneezing Duck's Aya 1 kl.II175 poäng Larsson-Barthel C
LPI Månstorps Zelma Filipendula 2 kl.I159.5 poäng Sjöstrand Yvonne
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 2 kl.I148 poäng Sjöstrand Yvonne
Tale Luna Lovegood 2 kl.I140 poäng Rydén Ruby

2007-10-27 Kristinehamn SBK
LPI Rocksteady Thebe 1 kl.I163.5 poäng Lundström Lars-Ivar

2007-10-27 Matfors SBK
Gottands Disa 3 kl.I119 poäng Andersson John-Åke
Viltvårdarns Hagel 2 kl.I150.5 poäng Andersson John-Åke
Viltvårdarns Haimon 1 kl.I170 poäng Andersson John-Åke

2007-10-27 Mälarö SBK
LPI LPII Searover Tings Felix 3 kl.III204.5 poäng Moberg-Falk Monica

2007-10-27 Hultsfred SBK
LPI Skybar Belief 2 kl.I155 poäng Petersson Gunnar

2007-10-27 Nynäshamn SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.I181.5 poäng Larsén Pia

2007-10-27 Kramfors SBK
Kafati's Yippiyeeh 2 kl.II153 poäng Näsholm Arne

2007-10-27 Falkenberg SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 0 kl.III0 poäng Rolfsson Tom

2007-10-21 Öland SBK
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 0 kl.III154.5 poäng Johnsson Marianne
LPII Like'ims Sascha 3 kl.II134.5 poäng Johansson Hans
Mocca Made's Femina 3 kl.II117.5 poäng Johansson Hans
Na'yves Tucana 3 kl.II115.5 poäng Johansson Hans
Bergsandens Bring Back 1 kl.II178.5 poäng Johansson Hans

2007-10-21 Kungsör SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl200 poäng Eriksson Kent
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl282 poäng Eriksson Kent

2007-10-21 Flen SBK
Streamlight's Juhani 2 kl.II148 poäng Melin Rolf

2007-10-21 Lund SBK
Bellmaker's Ember 2 kl.III247.5 poäng Prahl Leif
LPI LPII Astrix 1 kl.II162 poäng Wilén Gert
LPI Månstorps Zelma Filipendula 3 kl.I119.5 poäng Nilsson Lillemor
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 3 kl.I116 poäng Nilsson Lillemor
LPI Twinlab's Delfi 2 kl.I150 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII Athena 1 kl.I187.5 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 1 kl.I176.5 poäng Nilsson Lillemor

2007-10-20 Strömsund SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 3 kl.II101 poäng Bryne Lisbet
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 3 kl.I134 poäng Bryne Lisbet

2007-10-20 Sommenbygden SBK
Nora 3 kl.III192.5 poäng Ericson Hans
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 2 kl.I142 poäng Karlsson Gun Britt-M

2007-10-20 Forshaga SBK
LPI Rocksteady Thebe 3 kl.I137.5 poäng Zaring Åke

2007-10-14 Strängnäs SÖKK SLKK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl300.5 poäng Olsen Leif

2007-10-14 Vallentuna SBK
Reedsweeper's Quest For Fire 2 kl.I140 poäng Hawée Göran

2007-10-14 Strängnäs SBK
Mandylike's Judge 2 kl.III250 poäng Ledin Jan

2007-10-14 Piteå SBK
Åkerbärets Valter 3 kl.I122 poäng Gustavsson Wivi

2007-10-14 Nässjö SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 1 kl.I169 poäng Kurtsson Eva

2007-10-14 Nora SBK
LPI Rocksteady Thebe 0 kl.I0 poäng Broström Hans
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 0 ekl187 poäng Sääf Rolf

2007-10-14 Helsingborg SBK
SE VCH Labbegården's Fairytale 3 kl.II135 poäng Thornqvist Siv

2007-10-14 Boxholm SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 2 kl.I144 poäng Klasson Göran

2007-10-13 Orust SBK
Ingmos Neil Ellis 1 kl.I168 poäng Brocker Björn
SE VCH NO VCH Tjotte's Take A Chance 0 kl.I99 poäng Brocker Björn

2007-10-13 Sölvesborg SHU
LPI Kläry 1 kl.II168.5 poäng Ohlsson Olof
Kyra 1 kl.I161.5 poäng Ohlsson Olof

2007-10-13 Väsby SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II119 poäng Rosén Solveig
SE SPCH Mandylike's Nightbird 1 kl.I181 poäng Antehed Gunnel
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl241 poäng Jansson Anna

2007-10-13 Lesseboorten SBK
LPII Kävin 3 kl.I120.5 poäng Bäckman Sonny

2007-10-13 Hallstahammar SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 kl.II180 poäng Gustavsson Ulf
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl223.5 poäng Gustavsson Ulf

2007-10-13 Valdemarsvik SBK
Trendmaker's Ice Age 3 kl.I134.5 poäng Svensson Anders

2007-10-13 Edsbyn SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 2 kl.I157.5 poäng Jönsson Leif
Minnows Well-Met 2 kl.I157.5 poäng Jönsson Leif
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.I81 poäng Jönsson Leif
LPI Moorman's Gooseberry 0 ekl0 poäng Larsson Anita

2007-10-13 Växjö SBK
SE VCH Ginstens Mazarine 3 kl.III205 poäng Nyström Thomas
LPI Käppastans Gaston 1 kl.I162.5 poäng Engström Ingemar

2007-10-13 Lerum SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 kl.II154 poäng Merenius Johnny

2007-10-13 Grums SBK
Cassatas Organized Ottilia 3 kl.I132 poäng Jansson Björn-Åke

2007-10-07 Karlskrona SBK
Bergsandens Bring Back 2 kl.II144.5 poäng Thorell Per-Arne

2007-10-07 V:a Medelpad SBK
Gottands Disa 3 kl.I125 poäng Olsson Håkan

2007-10-07 Mönsterås SBK
LPI Skybar Belief 1 kl.I172 poäng Ståhl Roth Gunborg

2007-10-07 Järfälla SBK
B&b's Magic Mystery Tour 3 kl.III198 poäng Magnusson Claes
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 kl.III288.5 poäng Magnusson Claes
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 0 kl.II0 poäng Axell Sylvia

2007-10-07 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 2 kl.III249 poäng Malmström Christer

2007-10-07 Värnamo SBK
Like'ims Respons of Bellmaker 1 kl.III283.5 poäng Ljungqvist Lars
Knubbes All My Love 1 kl.I170.5 poäng Ljungqvist Lars
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 0 kl.I86 poäng Ljungqvist Lars

2007-10-06 Umeå SBK
LPI Jaktbäckens Blixtra 1 kl.I174 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2007-10-06 Tranås SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 1 kl.I164 poäng Kurtsson Eva

2007-10-06 Söderköping SBK
Trendmaker's Ice Age 2 kl.I153 poäng Berge Ingemar
Tyra 2 kl.I142 poäng Berge Ingemar

2007-10-06 Smålandsstenar SBK
Like'ims Respons of Bellmaker 3 kl.III212 poäng Gustafsson-Krafft Ko
SE VCH Ginstens Mazarine 2 kl.III236.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2007-10-06 Borlänge SBK
Runtunas Moon Dust 1 kl.I165 poäng Sjödén Curt

2007-10-06 Askersund SBK
LPI Robocop's Sweet Little Sheila 2 kl.I145 poäng Andrén Ulf

2007-10-06 Sthlm Sö SBK
LPI LPII Searover Tings Felix 0 kl.III151 poäng Moberg Ragnar
Reedsweeper's Quest For Fire 2 kl.I152.5 poäng Franzon Thomas
LPI San'sharry 1 kl.I185.5 poäng Franzon Thomas
LPI Kamrats So Lei 1 kl.I177 poäng Franzon Thomas
Älvgårdens Who Care's 1 kl.I167 poäng Svensson Sven-Erik

2007-10-06 Enköping SBK
Justlike Prins Nikolai 1 kl.II190.5 poäng Redefalk Mats

2007-09-30 Linköping SBK
LPII Searover Pattering Prince 1 kl.II172.5 poäng Svensson Anders

2007-09-30 Laxå SBK
LPI Robocop's Sweet Little Sheila 1 kl.I186.5 poäng Kamleitner Barbro

2007-09-30 Sydöstra Skåne SBK
Bellmaker's Ember 3 kl.III217.5 poäng Barthel Carina
Woodduck's Dalwhinnie 3 kl.III217 poäng Barthel Carina
Like'ims Joyride 2 kl.III233 poäng Barthel Carina
LPI Woodduck's Castor 0 kl.II99 poäng Ekberg Stig

2007-09-30 Boden SBK
Fogdarps Dad's Boy Zniper 2 kl.II149 poäng Andersson Peter

2007-09-30 Ale SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 0 kl.III189 poäng Brocker Björn
LPI LPII Conrad 2 kl.II158 poäng Brocker Björn

2007-09-30 Ljungby SBK
Adore's Philip Morris 1 kl.II172 poäng Petersson Jonny
Mambrinos Shining 0 kl.I59 poäng Petersson Jonny

2007-09-29 Oskarshamn SBK
LPI Skybar Belief 1 kl.I173 poäng Petersson Gunnar

2007-09-29 Roslagen SBK
LPI LPII Searover Tings Felix 3 kl.III202.5 poäng Berg Marita
Raglan Songbird 2 kl.I142.5 poäng Berg Marita

2007-09-23 Lund SBK
LPI LPII Astrix 2 kl.II154 poäng Barthel Carina

2007-09-23 Heby SBK
LPI Bramsö Fjärdens Idun 1 kl.I164 poäng Deckel Cecilia

2007-09-23 Tanum SBK
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer 3 kl.I133 poäng Lundmark Sven-Oskar
Lovasligore 3 kl.I111 poäng Lundmark Sven-Oskar

2007-09-23 Höör SBK
Bellmaker's Ember 2 kl.III253.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Black Angus Alma 0 kl.III188 poäng Svensson Anna-Kersti
Bagheera 3 kl.I134 poäng Jonsson Linda
LPI Twinlab's Delfi 3 kl.I130.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.I155 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Baloo 2 kl.I147 poäng Jonsson Linda
SE VCH LPI Figgefilurs Charmiga Beata Är Min 1 kl.I177 poäng Jonsson Linda

2007-09-23 Hudiksvall SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 1 kl.I170 poäng Olsson Lena

2007-09-22 Östersund SBK
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 2 kl.I140.5 poäng Andersson Reidar

2007-09-22 Vetlanda SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.I126.5 poäng Erlandsson Ebbe
SE VCH LPI Rondeus Joyful Jasmine 1 kl.I162 poäng Erlandsson Ebbe

2007-09-22 Strängnäs SBK
Mandylike's Judge 3 kl.III223 poäng Melin Rolf

2007-09-22 Lerum SBK
SE VCH Sångfågelns Suzuki 1 kl.I167 poäng Johansson Berit
LPI LPII Minnows Appointment 1 kl.I166 poäng Johansson Berit

2007-09-22 Grums SBK
Cassatas Organized Ottilia 2 kl.I146.5 poäng Åkerlund Milton

2007-09-21 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III239 poäng Billstedt Göran
Artchi 0 kl.III179 poäng Billstedt Göran

2007-09-16 Bro/Håbo SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II159 poäng Svedin Inger
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.II151 poäng Svedin Inger

2007-09-16 Sävsjö SBK
LPI Törnåkras Clever 3 kl.II138.5 poäng Petersson Jonny

2007-09-16 Skara SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 3 ekl211.5 poäng Simmingsköld Hans

2007-09-16 Malmen SBK
Fogdarps Dad's Boy Zniper 2 kl.II146.5 poäng Hagstedt Lennart

2007-09-16 Ljusdal SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.I70 poäng Norell Ulrika

2007-09-16 Degerfors SBK
Kefverön's Cape Horn 1 kl.I162.5 poäng Haeggblom Bjellå A

2007-09-16 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.I153.5 poäng Gustavsson Willy

2007-09-15 Mora SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 1 kl.II168 poäng Gustafsson Lars-G
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 1 kl.I182 poäng Gudmunds Laila

2007-09-15 Lysekil SBK
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 3 kl.II138.5 poäng Bucklin Lars

2007-09-15 Filipstad SBK
LPI Rocksteady Thebe 1 kl.I163 poäng Claesson Gunnar

2007-09-13 Haninge SBK
Vassrandens Albert 2 kl.II143 poäng Malmström Christer
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II142 poäng Malmström Christer

2007-09-12 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 3 kl.III192.5 poäng Malmström Christer
Reedsweeper's Quest For Fire 2 kl.I141.5 poäng Björkström Weine
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.I163.5 poäng Björkström Weine

2007-09-09 Skarpnäck SHU
B&b's Magic Mystery Tour 0 kl.III173 poäng Franzon Thomas

2007-09-09 Umeå SBK
LPI HS 11297 Hessy 1 kl.I166.5 poäng Nordström Lena

2007-09-09 Landskrona SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III220 poäng Johansson Kenneth

2007-09-09 Bollnäs SBK
SE VCH SE JCH Seasprite Taste of Ako 1 kl.I175 poäng Dahlin Marianne

2007-09-09 Arvika SBK
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 2 kl.I159.5 poäng Eklund Göran

2007-09-09 Gubbängen SPK
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl172.5 poäng Bergståhl Maria

2007-09-08 Danderyd/Täby SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II154.5 poäng Karlsson Bengt
SE LCH Vassrandens Alice 2 kl.II154.5 poäng Karlsson Bengt
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.II145.5 poäng Karlsson Bengt

2007-09-08 Vara/Grästorp SBK
LPI LPII Balder 1 kl.I161.5 poäng Karlsson Alf

2007-09-08 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 1 kl.II183 poäng Åman Kent

2007-09-08 Nordmaling SBK
LPI Masterkey's Tinsel 1 kl.I174 poäng Sundberg Britt
LPI Jaktbäckens Blixtra 1 kl.I164 poäng Sundberg Britt
LPI HS 11297 Hessy 1 kl.I161 poäng Sundberg Britt

2007-09-08 Katrineholm SBK
Mandylike's Judge 0 kl.III188 poäng Heikkilä Viljo
Thornbreaker's Classic Touch 0 kl.I0 poäng Hansson Ola

2007-09-08 Forserum SBK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II139.5 poäng Andersson Birger

2007-09-07 Tibro SBK
Riddarens Like A Diamond 2 kl.I145 poäng Klaar Karlerik

2007-09-07 Eslöv SBK
LPI Twinlab's Delfi 3 kl.I124.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI LPII Bite The Bullet Diva 1 kl.I164 poäng Nordström Åke

2007-09-02 Skellefteå SHU
Macita's Cliff Richard 0 kl.I91 poäng Holmlund Anne Marie

2007-09-02 Strömsund SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 3 kl.I127.5 poäng Olander Per-Erik
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Beck 1 kl.I162.5 poäng Olander Per-Erik

2007-09-02 Nybro SBK
LPI Skybar Belief 2 kl.I142.5 poäng Lindholm Lars

2007-09-02 Tollarp SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III197 poäng Öberg Åke
LPI Twinlab's Delfi 2 kl.I159 poäng Weiffert Rolf
SE VCH LPI Figgefilurs Charmiga Beata Är Min 2 kl.I156.5 poäng Weiffert Rolf
LPI LPII Athena 1 kl.I174 poäng Weiffert Rolf

2007-09-02 Nynäshamn SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 0 kl.III0 poäng Larsén Pia
Designerline Reed Warbler 1 kl.I187 poäng Hjort Mikael

2007-09-02 Karlshamn SBK
Bergsandens Bring Back 2 kl.II156.5 poäng Sjösten Roland

2007-09-02 Burlöv SBK
LPI LPII Bite The Bullet Diva 2 kl.I155.5 poäng Nilsson Lillemor

2007-09-01 Robertforsbygd SBK
LPI Masterkey's Tinsel 3 kl.I134 poäng Holmlund Anne Marie
LPI Jaktbäckens Blixtra 1 kl.I167.5 poäng Holmlund Anne Marie

2007-09-01 Aneby SBK
Nawinns Baron-Zacko 0 kl.II93.5 poäng Gustavsson Bengt

2007-09-01 Härnösand SBK
LPI HS 11297 Hessy 2 kl.I151 poäng Myrén Karin

2007-09-01 Flen SBK EM
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 1 kl.I162.5 poäng Melin Rolf
SE LCH Searover Cosys Arraks 1 ekl292 poäng Melin Märta-Klara

2007-09-01 Flen SBK FM
SE LCH Searover Cosys Arraks 1 ekl282.5 poäng Melin Rolf

2007-08-31 Stenungsund SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III240.5 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.I123 poäng Blom Anders
LPI LPII Conrad 1 kl.I166 poäng Blom Anders

2007-08-30 Fagersta SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 1 kl.I185.5 poäng Löfberg Åsa

2007-08-26 Torsås SBK
SE VCH Kamrats Globetrotter 3 kl.III218.5 poäng Johnsson Marianne

2007-08-26 Häverö SBK
Raglan Songbird 3 kl.I113 poäng Fredin Mette

2007-08-26 Munkedal SBK
LPI Hund I Tjänsts Cassandra 1 kl.I196 poäng Fagerberg Bengt
LPI LPII Minnows Appointment 1 kl.I161 poäng Fagerberg Bengt

2007-08-26 Ale SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.I137.5 poäng Gustavsson Willy
SE VCH Sångfågelns Don Giovanni 3 kl.I105 poäng Gustavsson Willy

2007-08-25 Vällingby SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 3 kl.II126 poäng Magnusson Claes

2007-08-25 Sundsvall SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 1 kl.II187.5 poäng Olsson Håkan

2007-08-24 Saxnäs SBK
LPII Like'ims Sascha 3 kl.II139.5 poäng Blomdahl Börge
Bergsandens Bring Back 2 kl.II141.5 poäng Blomdahl Börge

2007-08-23 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
LPI Kohagens Röda Rosen 2 kl.II141.5 poäng Svensson Anders

2007-08-22 Väsby SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II107 poäng Gerdt Sten
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 3 ekl213.5 poäng Svedin Inger

2007-08-19 N:a Gotland SBK
LPI Bramsö Fjärdens Idun 2 kl.I151.5 poäng Boberg Inga-Maj

2007-08-19 Hedemora/Säter SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.II176 poäng Larsson Toni

2007-08-19 Östhammar SBK
Raglan Songbird 3 kl.I135 poäng Fridh Ingemar

2007-08-19 Åstorp SBK
Bellmaker's Ember 2 kl.III250.5 poäng Hjorth Ingegerd
LPI LPII Ritou's Aladdin 2 kl.III238 poäng Hjorth Ingegerd
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 1 kl.II161.5 poäng Borgenlöv Leif
LPI Applejack's Tuscany Superb 2 kl.I157.5 poäng Krüger Carola

2007-08-19 Angered SBK
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.I155 poäng Gustavsson Willy
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 2 ekl254.5 poäng Gustavsson Willy

2007-08-18 Oskarström SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 0 kl.III0 poäng Rolfsson Tom

2007-08-18 Malå SBK
Annual's Washington 1 kl.I170.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2007-08-18 Eskilstuna SBK
LPII Bumpkin's Tiger Lily 1 kl.I162 poäng Larsson Kjell
Klövenhöjs Snickers 1 kl.I161.5 poäng Larsson Kjell

2007-08-18 Botkyrka SBK
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.II154 poäng Lind Thomas

2007-08-17 Bengtsfors SBK
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 1 kl.I174 poäng Andreasson Laila

2007-08-15 Stockholm SBK
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.II158 poäng Moberg Ragnar
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II144 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.I166 poäng Brygård Pia

2007-08-13 Vällingby SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II150 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
Reedsweeper's Quest For Fire 2 kl.I150 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 1 kl.I172 poäng Svensson Sven Arne

2007-08-12 Vänersborg SBK
LPI LPII Minnows Appointment 1 kl.I173.5 poäng Svensson Bo-Göran

2007-08-12 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 3 kl.II130.5 poäng Bygdén Ove

2007-08-12 Hörby SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III214 poäng Prahl Leif
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 3 kl.III200.5 poäng Prahl Leif
LPI LPII Bite The Bullet Diva 2 kl.I157.5 poäng Ekberg Stig

2007-08-11 Säffle SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I133.5 poäng Larsson Kjell
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 1 kl.I162 poäng Larsson Kjell

2007-08-11 Bollebygd SBK
LPII Carmal's Kitas Indra 3 kl.I136 poäng Hernvall Leif
LPI LPII Conrad 2 kl.I156 poäng Hernvall Leif

2007-08-11 Hudiksvall SBK
Musical's Kazaam 2 kl.I140.5 poäng Nylén Kurt

2007-08-10 Malmen SBK
Transångens Royal Sweet Cream 1 kl.I185.5 poäng Nilsson Kjell

2007-08-10 Forserum SBK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II133.5 poäng Lindberg Dennis
LPII Skärvenäset's Malin 2 kl.I157.5 poäng Lindberg Dennis

2007-08-10 Kristianstad SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 2 kl.III230.5 poäng Weiffert Rolf
Skoll 3 kl.I123 poäng Hansson Michael
Kyra 2 kl.I159.5 poäng Jönsson Kjell
SE VCH LPI Figgefilurs Charmiga Beata Är Min 1 kl.I177.5 poäng Jönsson Kjell
LPI LPII Athena 1 kl.I160.5 poäng Hansson Michael
Shourouks Breath of Life 0 kl.I72 poäng Hansson Michael

2007-08-08 Åmål SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I112 poäng Hyrén Bertil

2007-08-05 Gagnef/Floda SBK
Tingvell's Ginger Bread 1 kl.I178 poäng Andersson Lena

2007-08-04 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 1 kl.II181 poäng Åman Kent
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.I128 poäng Åman Kent

2007-08-04 Storuman SBK
Annual's Washington 2 kl.I153 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2007-08-04 Skultuna SBK
LPI Munkvretens Akvileja 3 kl.I130.5 poäng Jansson Anna

2007-08-04 Lilla Edet SBK
Saintcyres Jarrk 0 kl.II0 poäng Olausson Erik
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.I129 poäng Petersson Lennart
Robocop's Yellow Polka 1 kl.I160.5 poäng Petersson Lennart

2007-08-04 Laholm SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 2 kl.II145.5 poäng Andersson Yvonne
Skärvenäset's Ada Amalia 1 kl.I180.5 poäng Andersson Yvonne

2007-08-04 Bjuv SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstorm 1 kl.I162.5 poäng Bengtsson Sten

2007-08-03 Skurup SBK
Like'ims Joyride 0 kl.III186 poäng Borgenlöv Leif
LPI LPII Bite The Bullet Diva 1 kl.I165 poäng Nordström Åke

2007-07-29 Kil SBK
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 1 kl.I183.5 poäng Andersen Jörn

2007-07-29 Valbo SBK
Tofsvipans Nalle 1 kl.I177.5 poäng Fridh Ingemar

2007-07-28 Boden SBK
Annual's Washington 3 kl.I137.5 poäng Hedlund Josefin

2007-07-28 Valbo SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.II179.5 poäng Fridh Ingemar

2007-07-28 Råådalen SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 0 kl.III176 poäng Krüger Carola

2007-07-28 Norrköping SBK
Tyra 2 kl.I143 poäng Eriksson Michael

2007-07-28 Borlänge SBK
Tofsvipans Nalle 1 kl.I186 poäng Östling Anders

2007-07-28 Ransäter SKK VKK
SE VCH Stargames Goldfinger 0 kl.I89.5 poäng Jansson Björn-Åke

2007-07-27 Bro/Håbo SBK
Mandylike's Judge 3 kl.III199.5 poäng Svedin Inger
Quinline's Elliott 3 kl.I113.5 poäng Jansson Sandra
Raglan Songbird 2 kl.I153 poäng Wallén Jonas
SE LCH Vassrandens Alice 1 kl.I185 poäng Jansson Sandra
LPI Bramsö Fjärdens Idun 1 kl.I164 poäng Jansson Sandra

2007-07-27 Ulricehamn SBK
Minnows Skotte 1 kl.I172 poäng Andersson Patrik

2007-07-27 Saxnäs SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.I124 poäng Blomdahl Börge

2007-07-26 Ockelbo SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.II174.5 poäng Lindgren Laila

2007-07-22 Tingsryd SBK
Woodduck's Angel Ale 1 kl.I166.5 poäng Rosander Erik

2007-07-22 Kungsbacka SBK
LPI LPII Conrad 3 kl.I126 poäng Gustavsson Willy
LPI Ancema's Ice Princess 1 kl.I180 poäng Gustavsson Willy
LPI LPII Minnows Appointment 1 kl.I173 poäng Gustavsson Willy
LPII Carmal's Kitas Indra 1 kl.I165.5 poäng Gustavsson Willy

2007-07-22 Lövudden SKK WKK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl258 poäng Hawée Göran

2007-07-21 Kungsbacka SBK
LPI Ancema's Ice Princess 1 kl.I169 poäng Gustavsson Willy
LPI LPII Conrad 1 kl.I164.5 poäng Gustavsson Willy

2007-07-21 Falkenberg SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 2 kl.III241 poäng Andersson Yvonne
Rainstone Alladin 1 kl.II171 poäng Andersson Yvonne

2007-07-21 Lövudden SKK WKK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl272.5 poäng Eriksson Kent

2007-07-20 Uddevalla SBK
LPI LPII Minnows Appointment 3 kl.I131 poäng Bucklin Lars

2007-07-20 Tollarp SBK
Bellmaker's Ember 2 kl.III234 poäng Nilsson Ingvar
Near Me's Hilarity 3 kl.I137 poäng Barthel Carina
LPI LPII Bite The Bullet Diva 2 kl.I153 poäng Barthel Carina
LPI Nätholmens Mysiga Mini 1 kl.I166 poäng Persson Mårten

2007-07-18 Falun SBK
Tingvell's Ginger Bread 2 kl.I148 poäng Östling Anders

2007-07-15 S:a Gotland SBK
Josh-By-Me 0 kl.I89 poäng Moberg-Falk Monica

2007-07-13 Järvsö SBK
Älvgårdens Black Barrel 1 kl.II164.5 poäng Sund Anita

2007-07-12 Öland SBK
LPII Like'ims Sascha 1 kl.II163.5 poäng Johansson Hans

2007-07-12 Säffle SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I123.5 poäng Nordström Sven-Inge

2007-07-12 Nedansiljan SBK
Tingvell's Ginger Bread 2 kl.I146 poäng Deregård Lars

2007-07-11 Åby SSPK
LPI San'sharry 1 kl.I170 poäng Ryttse Katinka

2007-07-11 Göteborg SBK
LPI Ancema's Ice Princess 2 kl.I159 poäng Ek Björn
LPI LPII Conrad 2 kl.I157 poäng Ek Björn
Minnows Windward 1 kl.I176.5 poäng Larsson Hasse

2007-07-10 Kramfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 1 kl.I184 poäng Ögren Anders

2007-07-08 Nynäshamn SBK
Designerline Reed Warbler 1 kl.I193 poäng Pettersson Bengt
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl180.5 poäng Hjort Mikael

2007-07-08 Bengtsfors SBK
LPI Glimmingens Beniamina 1 kl.I170.5 poäng Johansson Kjell

2007-07-07 Nynäshamn SBK
Designerline Reed Warbler 1 kl.I186 poäng Pettersson Bengt
SE LCH Searover Cosys Arraks 3 ekl208.5 poäng Norman Leif

2007-07-07 Ed SBK
LPI Glimmingens Beniamina 1 kl.I169 poäng Larsson Inge

2007-07-07 Askersund SBK
Kefverön's Cape Horn 2 kl.I157.5 poäng Andrén Ulf

2007-07-04 Åhus SBK
Kyra 2 kl.I144 poäng Jönsson Kjell
LPI Kläry 1 kl.I179.5 poäng Jönsson Kjell

2007-07-01 Tollarp SBK
LPI Kläry 2 kl.I158 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Twinlab's Delfi 2 kl.I155 poäng Persson Mårten
Kyra 2 kl.I150 poäng Persson Mårten

2007-07-01 Eskilstuna SBK SASK
Mandylike's Judge 3 kl.III214 poäng Alfredsson Jan

2007-07-01 Vimmerby SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 1 kl.I180.5 poäng Berge Ingemar

2007-07-01 Hedemora SBK AFB
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.I183 poäng Larsson Toni

2007-07-01 Bjuv SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 2 kl.III245.5 poäng Ljung Lars-Åke

2007-06-30 Värnamo SBK
SE VCH Ginstens Mazarine 0 kl.III185.5 poäng Selin Gertz

2007-06-30 Varberg SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.III228.5 poäng Mattsson Lena
TJH Lassagårdens Kamomill 1 kl.I173.5 poäng Andersson Yvonne
LPI Robocop's Yellow Piggelin 0 kl.I0 poäng Andersson Yvonne

2007-06-30 Strömstad SBK
Lovasligore 0 kl.I93 poäng Larsson Görel

2007-06-30 Osby SBK AFH
Near Me's Hilarity 2 kl.I158 poäng Krüger Carola
LPI Applejack's Tuscany Superb 1 kl.I165 poäng Krüger Carola

2007-06-30 Lindesberg SBK
Nigellamix Bimi 1 kl.II175.5 poäng Eriksson Bernt
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 1 ekl274 poäng Zaring Åke

2007-06-30 Bjuv SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 3 kl.III192 poäng Hansson Michael
LPI LPII Ritou's Aladdin 0 kl.III171 poäng Hansson Michael
Labb-Hamras Milly 0 kl.III0 poäng Hansson Michael

2007-06-29 Alingsås SBK
Saintcyres Jarrk 2 kl.II142 poäng Bergstedt Eva
LPIII Joey-By-Me 1 kl.II167.5 poäng Bergstedt Eva
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.I150 poäng Bergstedt Eva
Robocop's Yellow Polka 2 kl.I149.5 poäng Bergstedt Eva
SE VCH Sångfågelns Suzuki 1 kl.I183.5 poäng Köster Jörgen
LPI LPII Balder 1 kl.I160 poäng Köster Jörgen
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 1 kl.I160 poäng Bergstedt Eva

2007-06-29 Lindesberg SBK
Nigellamix Bimi 2 kl.II145.5 poäng Åhlander Ulf
LPELIT SE LCH Nigellamix Arina 1 ekl286.5 poäng Eriksson Bernt

2007-06-29 Laxå SBK
Kefverön's Cape Horn 2 kl.I145 poäng Samuelsson Sven

2007-06-29 Falun SBK
Tofsvipans Nalle 1 kl.I166 poäng Sjödén Curt

2007-06-29 Värnamo SBK
SE VCH Ginstens Mazarine 0 kl.III142 poäng Rosander Erik

2007-06-27 Gnesta/Trosa SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.I154.5 poäng Martens Manfred
SE VCH Dolou's Full of Love 1 kl.I160 poäng Martens Manfred

2007-06-27 Södertälje SBK
Lindjax A'emil 3 kl.I127.5 poäng Brink Yvonne
Rainstone Zingo 0 kl.I96.5 poäng Brink Yvonne

2007-06-26 Bollnäs SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.I59 poäng Lindgren Laila

2007-06-24 Simrishamn SBK
Bellmaker's Ember 3 kl.III222.5 poäng Ljung Lars-Åke
LPI LPII Bite The Bullet Diva 1 kl.I169.5 poäng Nielsen Tommy

2007-06-22 Gbg/Mölndal SBK
LPI Mandylike's Entire 2 kl.III241 poäng Mellqvist Stig
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.I110.5 poäng Lyvén Tony

2007-06-20 Häverö SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 2 kl.II146.5 poäng Liljeqvist Ch
Raglan Songbird 3 kl.I137 poäng Fredriksson Mette
SE VCH Annual's Get A Grip 3 kl.I124 poäng Fredriksson Mette
Caliburns Christmas Arwen 0 kl.I59.5 poäng Andersson Rolf

2007-06-20 Visättra STOKK APOLLOGRU
SE VCH Dolou's Full of Love 0 kl.I94 poäng Collin Yngve

2007-06-19 Olofström SBK
LPI Kläry 1 kl.I175 poäng Karlström Alf

2007-06-18 Timrå SBK
LPI HS 11297 Hessy 2 kl.I155 poäng Andersson Reidar

2007-06-17 Angered SBK
Saintcyres Jarrk 2 kl.II147 poäng Gustavsson Willy

2007-06-17 Visby SBK
Massgaisten's Läskiga Lus 1 kl.I163 poäng Nylander Marie

2007-06-17 Göinge/Broby SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III199.5 poäng Therup Anders
LPI Nätholmens Mysiga Mini 1 kl.I171 poäng Therup Anders
LPI LPII Athena 1 kl.I160.5 poäng Therup Anders

2007-06-16 Landskrona SBK AFB
LPI Robocop's Windy 3 kl.I134.5 poäng Bengtsson Sten

2007-06-16 Tjörn SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 3 kl.III197 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III254 poäng Petersson Lennart
LPI Robocop's Yellow Piggelin 3 kl.I137 poäng Petersson Lennart

2007-06-16 Vetlanda SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.I154.5 poäng Gustavsson Bengt

2007-06-15 Råhagen SBK
LPI Glimmingens Beniamina 3 kl.I139 poäng Andersson Per-Olof

2007-06-15 Söderåsen SBK
Bagheera 2 kl.I152 poäng Prahl Leif

2007-06-14 Olandstrakten SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II127 poäng Lundin Thomas
Hackihäls Enzo 3 kl.I129.5 poäng Arthursson Dennis

2007-06-14 Hedemora/Säter SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.I176.5 poäng Larsson Toni

2007-06-14 Tyresö SBK
LPII Hackihäls Delta 1 kl.III264 poäng Lindberg Ninni

2007-06-13 Väsby SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 3 kl.II130.5 poäng Gerdt Sten
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 2 kl.II144 poäng Gerdt Sten
Quinline's Elliott 3 kl.I119 poäng Antehed Gunnel

2007-06-13 Växjö SBK
Triple M's Dream Baby 0 kl.I87 poäng Engström Ingemar

2007-06-13 Flen SBK
Streamlight's Juhani 2 kl.II141.5 poäng Nilsson Erland
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.I153 poäng Nilsson Erland

2007-06-12 Sollefteå SBK
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.I132 poäng Björling Birgitta

2007-06-12 Botkyrka SBK
Lindjax A'emil 3 kl.I138.5 poäng Norman Leif

2007-06-12 Solna/Sundbyber SBK
Rondeus Impulsive Isadora 2 kl.II157 poäng Ek Lennart

2007-06-10 Torsås SBK
LPII Kävin 3 kl.I126 poäng Johnsson Marianne
LPII Like'ims Sascha 1 kl.I176 poäng Johnsson Marianne
Na'yves Tucana 1 kl.I174.5 poäng Johnsson Marianne

2007-06-10 V:a Medelpad SBK
Gottands Disa 3 kl.I112.5 poäng Olander Per-Erik

2007-06-10 Linköping SBK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 1 kl.II173.5 poäng Ryttse Katinka
LPI Kohagens Röda Rosen 1 kl.I166 poäng Ryttse Katinka

2007-06-10 Hässleholm SBK
LPI LPII Athena 3 kl.I126 poäng Johansson Kenneth

2007-06-09 Avesta SBK
Moorman's High Speed 2 kl.I158 poäng Larsson Toni

2007-06-08 Söderköping SBK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 1 kl.II178.5 poäng Erlandsson Ulf

2007-06-08 Knivsta SBK
Gryningens Herkules 3 kl.II123.5 poäng Jansson Sandra

2007-06-08 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III227 poäng Eliasson Lennart

2007-06-07 Eskilstuna SBK
Klövenhöjs Snickers 2 kl.I156 poäng Larsson Lars Göran
LPII Bumpkin's Tiger Lily 2 kl.I155 poäng Larsson Lars Göran
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl199.5 poäng Heikkilä Viljo
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl281.5 poäng Heikkilä Viljo

2007-06-06 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II139 poäng Fredriksson Mette
Guideline's Fiddle De Dee 2 kl.II145.5 poäng Fredriksson Mette
Modus Vivendis Pure Pearl 0 kl.II85.5 poäng Fredriksson Mette
LPI Lillimar's Dark Chokolate Mousse 0 kl.II68.5 poäng Fredriksson Mette

2007-06-06 Södertälje SBK
Rainstone Zingo 2 kl.I157.5 poäng Brink Yvonne
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl0 poäng Falk Inger

2007-06-06 Lomma SBK
LPI Airotkivs Arrac 3 kl.I131 poäng Nilsson Lillemor

2007-06-06 Göteborg SBK
LPI LPII Conrad 2 kl.I149.5 poäng Svanstedt Eva

2007-06-06 Falkenberg SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslin 3 kl.III204 poäng Jacobson Ann-Kathrin
Rainstone Alladin 2 kl.II158 poäng Jacobson Ann-Kathrin

2007-06-06 Danderyd/Täby SBK
Vassrandens Albert 1 kl.I170 poäng Karlsson Bengt

2007-06-05 Sthlm SBK
B&b's Magic Mystery Tour 1 kl.II165 poäng Collin Yngve
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 kl.I165 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2007-06-03 Ale SBK
Minnows Parfait 3 kl.I110 poäng Petersson Lennart
LPI Ancema's Ice Princess 1 kl.I186.5 poäng Petersson Lennart

2007-06-03 Landskrona SBK
Williegårdens Celine 2 kl.I142.5 poäng Lundh Bea

2007-06-03 Kalmar SBK
Trofast Tussilago 2 kl.I152 poäng Sundin Leif

2007-06-02 Finspång SBK
Tyra 2 kl.I156.5 poäng Nyman Rolf

2007-06-02 Västerås SBK
Searover Lady Madonna 2 kl.I140 poäng Degerström Bo

2007-06-02 Sölvesborg SBK
Kyra 2 kl.I151.5 poäng Ohlsson Olof
LPI Kläry 1 kl.I169 poäng Ohlsson Olof

2007-06-02 Nynäshamn SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 kl.I160.5 poäng Björkström Weine
SE LCH Searover Cosys Arraks 2 ekl251.5 poäng Hjort Mikael

2007-06-02 Mullsjö SBK
Nawinns Baron-Zacko 1 kl.II169.5 poäng Hall Bengt-Evert

2007-06-01 Stenungsund SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 0 kl.III0 poäng Andreasson Laila
LPI Robocop's Yellow Piggelin 3 kl.I139 poäng Pettersson Lennart
LPI LPII Conrad 1 kl.I175 poäng Pettersson Lennart
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 1 kl.I165 poäng Pettersson Lennart
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 1 kl.I161 poäng Pettersson Lennart

2007-06-01 Piteå SBK
Åkerbärets Valter 3 kl.I118 poäng Ryder Stefan

2007-06-01 Malmö SBK
LPI LPII Astrix 2 kl.II156.5 poäng Thornqvist Siv

2007-06-01 Hallsberg SBK
Kefverön's Cape Horn 3 kl.I137 poäng Ålander Lennart

2007-06-01 Enköping SBK
Gryningens Herkules 3 kl.II114.5 poäng Nyman Kjell

2007-05-30 Lerum SBK
SE VCH Sångfågelns Suzuki 1 kl.I178 poäng Johansson Berit
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 kl.I175.5 poäng Johansson Berit

2007-05-29 Valbo SBK
Country Look's Origin Silk'n Satin 3 kl.I121.5 poäng Fridh Ingemar
LE-Cop's Iwi 3 kl.I108 poäng Fridh Ingemar
SE VCH Sångfågelns Marcellina 1 kl.I174.5 poäng Fridh Ingemar

2007-05-27 Kungsör SBK
Crosswood Touch of Class 2 kl.I147 poäng Tunér Stefan
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 kl.I193 poäng Tunér Stefan
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 2 ekl243 poäng Tunér Stefan
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl269.5 poäng Tunér Stefan

2007-05-27 Saxnäs SBK
LPII Like'ims Sascha 2 kl.I154 poäng Johnsson Marianne
Na'yves Tucana 1 kl.I168.5 poäng Johnsson Marianne

2007-05-27 Nässjö SBK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II133.5 poäng Ericson Hans
LPI Kohagens Röda Rosen 2 kl.I142 poäng Ericson Hans

2007-05-27 Gnesta/Trosa SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 2 kl.I146 poäng Lind Thomas

2007-05-27 Åbyn/Byske SBK
Åkerbärets Valter 2 kl.I153 poäng Sejnell Bert Åke

2007-05-26 Trollhättan SBK
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 3 kl.I131.5 poäng Pettersson Lennart

2007-05-26 Råådalen SBK
Bellmaker's Ember 3 kl.III211 poäng Sjöstrand Yvonne
Bökardalens Opal 1 kl.I161.5 poäng Sjöstrand Yvonne

2007-05-26 Kungsbacka SBK
Iliadens Hypsipyle 0 ekl138 poäng Lengfelt Ulf

2007-05-25 Herrljunga SBK
Kälvin 1 kl.II164.5 poäng Karlsson Alf
LPI LPII Balder 1 kl.I160.5 poäng Karlsson Alf

2007-05-25 Tjörn SBK
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 1 kl.I176.5 poäng Larsson Fred
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 1 kl.I175.5 poäng Larsson Fred

2007-05-23 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 2 kl.II158.5 poäng Swedenborg Ebba

2007-05-20 Ystad SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 0 kl.II88.5 poäng Nilsson Bo

2007-05-20 Strängnäs SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl273 poäng Hansson Ola
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 0 ekl0 poäng Hansson Ola

2007-05-20 Emmaboda SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita 0 kl.III174 poäng Von Krusenstjerna U
SE VCH LPI Magic-Fanny 1 kl.I164.5 poäng Von Krusenstjerna U

2007-05-19 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 1 kl.II176 poäng Svensson Anders

2007-05-19 Kramfors SBK
LPI HS 10204 Bisett 1 kl.II163.5 poäng Näsholm Arne

2007-05-19 Hallstahammar SBK
Crosswood Touch of Class 1 kl.I168.5 poäng Tunér Stefan
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 0 kl.I0 poäng Tunér Stefan

2007-05-19 Aneby SBK
SE VCH LPI Magic-Fanny 1 kl.I166.5 poäng Andersen Anita

2007-05-17 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 0 kl.III0 poäng Malmström Christer

2007-05-17 Hörby SBK
Like'ims Joyride 3 kl.III212 poäng Branthall Marie

2007-05-17 Sthlm Sö SBK
SE VCH Dolou's Full of Love 2 kl.I159.5 poäng Collin Yngve
Vassrandens Albert 2 kl.I145.5 poäng Collin Yngve
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 kl.I172.5 poäng Collin Yngve
Wilma 1 kl.I166 poäng Collin Yngve

2007-05-16 Åseda/Lenhovda SBK
Trofast Tussilago 3 kl.I133.5 poäng Bäckman Sonny
SE VCH LPI Magic-Fanny 2 kl.I143.5 poäng Bäckman Sonny

2007-05-13 Älvsbyn SBK
Åkerbärets Valter 2 kl.I158 poäng Vesterlund Nicklas

2007-05-13 Vällingby SBK
LPII Hackihäls Delta 0 kl.III183 poäng Collin Yngve
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 2 kl.I144.5 poäng Collin Yngve

2007-05-13 Forserum SBK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II136 poäng Svensson Kjell

2007-05-13 Angered SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 1 kl.I191 poäng Mellqvist Stig

2007-05-13 Mark SBK
Lebaz Olli Toy 2 kl.II150 poäng Johansson Mats
Kälvin 2 kl.II145.5 poäng Johansson Mats

2007-05-12 Tierp SBK
Hackihäls Enzo 3 kl.I139 poäng Härlin Marie-Louise

2007-05-11 Alvesta SMÖKK AHK
Labrador Vom Bedhard Hurrican Hutch 3 kl.I102 poäng Nyström Thomas

2007-05-11 Kristianstad SBK
LPI TJH(FM) Izolde 1 kl.I171.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2007-05-09 Uppsala SBK
LPI Tingvell's Ginger Ale 1 kl.II162.5 poäng Liljeqvist Ch
LPI Bramsö Fjärdens Idun 1 kl.I172.5 poäng Fredriksson Rickard

2007-05-06 Sthlmsavd SBK
B&b's Magic Mystery Tour 2 kl.I158 poäng Ek Lennart

2007-05-06 Svedala SBK
LPI LPII Astrix 3 kl.II139 poäng Frid Crispin

2007-05-06 Osby SBK AFC
Near Me's Hilarity 2 kl.I154 poäng Karlsson Valdemar

2007-05-06 Kungälv SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 3 kl.III221 poäng Segerdahl Lennart
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 1 kl.I174 poäng Abrahamsson Louise

2007-05-06 Karlshamn SBK
Aye-Aye's Fabian 3 kl.I117.5 poäng Thorell Per-Arne
Ritou's Henkell Trocken 2 kl.I150 poäng Thorell Per-Arne

2007-05-06 Härnösand SBK
LPI HS 10204 Bisett 2 kl.II151 poäng Olsson Håkan

2007-05-05 Skogås STOKK SLKK
SE VCH Quinline's Hera Hunter 1 kl.I195 poäng Nordlander Lennart

2007-05-05 Valbo SBK
Country Look's Origin Silk'n Satin 2 kl.I141 poäng Arvelin Bengt

2007-05-05 Söderköping SBK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 2 kl.II153 poäng Nyman Rolf

2007-05-05 Strängnäs SÖKK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 2 ekl253 poäng Falk Inger
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl307.5 poäng Falk Inger

2007-05-04 Nybro SBK
Bergsandens Bring Back 2 kl.II145.5 poäng Lindholm Lars

2007-05-04 Jönköping SBK
SE VCH LPI Magic-Fanny 1 kl.I170.5 poäng Gustavsson Bengt

2007-05-02 Nynäshamn SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 2 kl.III227 poäng Hjort Mikael
Designerline Reed Warbler 2 kl.I159.5 poäng Jernström Lena

2007-05-01 Norrtälje STOKK NLKK
SE VCH Annual's Get A Grip 2 kl.I145.5 poäng Sigfridsson Alf

2007-05-01 Timrå SBK
LPI HS 10204 Bisett 3 kl.II129 poäng Andersson John-Åke
LPI LPII Ledarhundens Arolina 1 kl.I176 poäng Andersson John-Åke

2007-05-01 Höör SBK
Labb-Hamras Milly 3 kl.III200.5 poäng Prahl Leif
LPI Twinlab's Delfi 1 kl.I167.5 poäng Prahl Leif

2007-05-01 Helsingborg SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstorm 2 kl.I158 poäng Jonsson Linda
SE VCH Labbegården's Fairytale 1 kl.I170 poäng Wilén Gert

2007-04-30 Katrineholm SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 1 kl.I163 poäng Eriksson Thomas
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl200 poäng Olsen Leif
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl275.5 poäng Olsen Leif

2007-04-29 Ängelholm SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 3 kl.III212 poäng Bengtsson Sten
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 1 kl.I166 poäng Bengtsson Sten

2007-04-28 Lilla Edet SBK
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 3 kl.I127 poäng Olausson Erik

2007-04-28 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 2 kl.II146 poäng Svensson Anders
LPI Kohagens Röda Rosen 1 kl.I187 poäng Svensson Anders

2007-04-28 Sollefteå SBK
LPI HS 10204 Bisett 0 kl.II99 poäng Björling Birgitta

2007-04-28 Partille SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 3 kl.I120.5 poäng Johansson Berit

2007-04-28 Botkyrka SBK
Musical's Dr Jekyl and Mr Hyde 2 kl.I150.5 poäng Ericsson Anne

2007-04-27 Sthlm Sö SBK
Musical's Dr Jekyl and Mr Hyde 2 kl.I145.5 poäng Karlsson Bengt

2007-04-25 Linköping SBK
LPII Searover Pattering Prince 1 kl.I180 poäng Svensson Anders

2007-04-22 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 1 kl.I162.5 poäng Nilsson Erland
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 2 ekl242 poäng Eriksson Gunnar

2007-04-22 Hofors SBK
Justlike Prins Nikolai 1 kl.I174 poäng Bagge Åsa

2007-04-21 Örnsköldsvik SBK
Kafati's Yippiyeeh 1 kl.I188 poäng Svensson Lena

2007-04-21 Piteå SBK
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 1 kl.III269 poäng Olovsson Eva

2007-04-21 Matfors SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 kl.I155 poäng Eriksson Torbjörn

2007-04-21 Lerum SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 0 kl.III186 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 2 kl.I143 poäng Johansson Berit
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 kl.I167 poäng Johansson Berit
Iliadens Hypsipyle 0 ekl153.5 poäng Lengfelt Yvonne

2007-04-21 Gnosjö SBK
Like'ims Respons of Bellmaker 2 kl.III232 poäng Petersson Jonny

2007-04-18 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 0 kl.III157 poäng Norman Leif
Trendmaker's Always Ready 0 kl.I89 poäng Malmström Christer

2007-04-15 Ö:a Härjedalen SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 3 kl.I139 poäng Häggström Åsa

2007-04-15 Surahammar SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl222.5 poäng Håvedal Claes Göran

2007-04-14 Oskarström SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 0 kl.III172 poäng Johansson Inge
Mandylike's Yearning 0 kl.III0 poäng Johansson Inge

2007-04-09 Burlöv SBK
Labb-Hamras Milly 0 kl.III168 poäng Wilén Gert

2007-04-08 Ronneby SBK
Bergsandens Bring Back 2 kl.II150 poäng Johansson Lars

2007-04-07 Öland SBK
LPI LPII Duckling's Yellow Tail 3 kl.III198.5 poäng Sundin Leif

2007-04-07 Vara/Grästorp SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 2 ekl228.5 poäng Karlsson Alf

2007-04-06 Skara SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 2 ekl249 poäng Simmingsköld Hans

2007-04-01 Järfälla SBK
SE VCH Liungas Kompis 3 kl.II127 poäng Svensson Sven Arne
Ceres 0 kl.II0 poäng Svensson Sven Arne

2007-04-01 Brunflo SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 3 kl.I132.5 poäng Olovsson Irén
Gottands Disa 0 kl.I91 poäng Olovsson Irén

2007-03-31 Katrineholm SBK
SE VCH Quinline's Hera Hunter 2 kl.I149.5 poäng Svensson Mikael

2007-03-31 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 2 kl.II157 poäng Berg Marita

2007-03-31 Finspång SBK
LPI Airotkivs Ylva of Bolltorp 3 kl.II103.5 poäng Svensson Anders

2007-03-25 Vällingby SBK
SE VCH Geischess Diva 3 kl.II139 poäng Svensson Sven Arne
SE VCH Geischess Nala 1 kl.II161.5 poäng Svensson Sven Arne

2007-03-25 Kungsör SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 3 kl.I114.5 poäng Karlsson Tomas
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 2 ekl241.5 poäng Karlsson Tomas

2007-03-25 Göteborg SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 1 kl.I164 poäng Gustavsson Willy

2007-03-24 Veberöd SBK
Labb-Hamras Milly 0 kl.III184 poäng Larsson-Barthel C
Skyfly's Arista 1 kl.I178.5 poäng Prahl Leif

2007-03-24 Säffle SBK
LPI Glimmingens Beniamina 1 kl.I160 poäng Jansson Björn-Åke

2007-03-23 Åsele SBK
LPI HS 10204 Bisett 3 kl.II134.5 poäng Lundgren Cecilia

2007-03-18 Ulricehamn SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 2 ekl240 poäng Markert Bernt

2007-03-18 Malmö SKK SYSKK
LPI Labrador Vom Bedhard Happy Hanna 1 kl.I172 poäng Sommarin Christer

2007-03-17 Sthlmsavd SBK
Ceres 2 kl.I141.5 poäng Backevik Jan
B&b's Magic Mystery Tour 1 kl.I181.5 poäng Backevik Jan

2007-03-17 Orust SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 2 kl.I158 poäng Hyrén Bertil
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 2 kl.I148 poäng Hyrén Bertil

2007-03-11 Bro/Håbo SBK
SE VCH Quinline's Hera Hunter 3 kl.I122.5 poäng Sjöblom Annika
Ceres 3 kl.I101 poäng Sjöblom Annika

2007-03-10 Tomten SBK
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 1 ekl276 poäng Oskarsson Per

2007-03-10 Halmstad SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 3 kl.III194.5 poäng Jacobson Ann-Kathrin
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 0 kl.III162 poäng Jacobson Ann-Kathrin

2007-03-10 Edsbyn SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 3 kl.I136.5 poäng Unosson Reino

2007-03-04 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 2 kl.II149 poäng Lundgren Cecilia
Djurbergas Scope Propoint 0 kl.I84.5 poäng Lundgren Cecilia

2007-03-03 Tierp SBK
LPI Lillimar's Dark Chokolate Mousse 1 kl.I163.5 poäng Ivarsson Tomas

2007-03-03 Mullsjö SBK
SE VCH LPI Magic-Fanny 2 kl.I141 poäng Karlsson Alf
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl215 poäng Oskarsson Per

2007-03-03 Borlänge SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 3 kl.I111 poäng Sjödén Curt

2007-02-25 Södertälje STOKK APOLLOGR
SE VCH Liungas Kompis 2 kl.II142.5 poäng Lindberg Ninni
Aron-Avanti 3 kl.I102.5 poäng Landfors Olov
Ceres 1 kl.I173.5 poäng Landfors Olov
SE BCH Mandylike's Tinsel 2 ekl241 poäng Olsen Leif
SE LCH Searover Cosys Arraks 1 ekl275.5 poäng Olsen Leif

2007-02-25 Matfors SBK
Viltvårdarns Haimon 3 kl.I129.5 poäng Näslund Göran
Djurbergas Lealholm Moor 3 kl.I108 poäng Näslund Göran
Viltvårdarns Hagel 0 kl.I96 poäng Näslund Göran

2007-02-25 Kungsbacka SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 2 kl.I150 poäng Lengfelt Ulf

2007-02-25 Fagersta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 1 ekl279.5 poäng Elfström Ingemar

2007-02-24 Väsby SBK
Raglan Marzipan 1 kl.III258 poäng Bergståhl Maria
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 1 kl.I175.5 poäng Sjöblom Annika

2007-02-18 Lidingö SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I142 poäng Moberg Ragnar

2007-02-11 Kramfors SBK
SE VCH LPI Colas Edla 0 kl.III146 poäng Eriksson Torbjörn

2007-02-10 Linköping SBK
SE VCH Bylabbens Albizz 0 kl.I96 poäng Svensson Anders

2007-02-10 Bollebygd SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 2 kl.I149.5 poäng Dahlberg Göran
LPI Sångfågelns Angelina 0 kl.I67.5 poäng Dahlberg Göran

2007-02-04 Sävsjö SBK
Mandylike's Yearning 2 kl.III229 poäng Erlandsson Ebbe
SE VCH LPI Magic-Fanny 2 kl.I157.5 poäng Erlandsson Ebbe
SE VCH Bylabbens Albizz 0 kl.I79.5 poäng Erlandsson Ebbe

2007-02-03 Sundsvall SBK
Djurbergas Lealholm Moor 3 kl.I127 poäng Olsson Håkan

2007-02-03 Nedansiljan SBK
Conover's Run For Meadowlark 1 kl.I179 poäng Hellberg Roland
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl248.5 poäng Fors Gunnar

2007-01-28 Kungsbacka SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 2 kl.I142 poäng Lengfelt Ulf
SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Yield 3 ekl200.5 poäng Lengfelt Yvonne

2007-01-28 Stockholm SPK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl211 poäng Axell Sylvia
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl195 poäng Axell Sylvia
SE LCH Searover Cosys Arraks 2 ekl231.5 poäng Axell Sylvia
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl258 poäng Axell Sylvia

2007-01-27 Oskarström SBK
SE VCH SE JCH Airotkivs Ång-Turbin 1 kl.I181.5 poäng Mattsson Lena

2007-01-20 Orust SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 0 kl.III181 poäng Bucklin Lars
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 2 kl.I157.5 poäng Bucklin Lars
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 2 kl.I151 poäng Bucklin Lars
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 2 kl.I140 poäng Bucklin Lars

2007-01-20 Värnamo SBK
Like'ims Respons of Bellmaker 2 kl.III254.5 poäng Petersson Jonny

2007-01-19 Jönköping SBK
SE LCH Searover Cosys Arraks 2 ekl251.5 poäng Lindberg Dennis

2007-01-07 Fagersta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl234 poäng Löfberg Åsa
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl306.5 poäng Löfberg Åsa

2007-01-06 Tierp SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 2 kl.I146.5 poäng Melin Tomas


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017