Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2008

Resultat i namnordning


2008-12-26 Östhammar SBK
Klövenhöjs Melba 0 kl.I95 poäng Ek Lennart

2008-12-26 Kungsbacka SBK
Mandylike's Kentucky 3 kl.III223.5 poäng Lengfelt Yvonne
Adore's Regent 2 kl.III238 poäng Lengfelt Yvonne
LPII Ambrosdalens Extra 2 kl.III224 poäng Lengfelt Yvonne
LPII Carmal's Kitas Indra 1 kl.II179.5 poäng Gustavsson Willy
TJH(FM) Rainstone Morten 2 kl.I152 poäng Petersson Lennart
Lassagårdens Queen Ayla 1 kl.I180 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 1 kl.I173 poäng Petersson Lennart
SE VCH Carmal's Enyas Jänta 1 kl.I161.5 poäng Petersson Lennart

2008-12-14 Trelleborg SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 2 kl.III237 poäng Frid Crispin
LPI Månstorps Zelma Filipendula 2 kl.II143 poäng Barthel Carina
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 3 kl.I136.5 poäng Nilsson Bo

2008-12-14 Brunflo SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 3 kl.II120 poäng Holmberg Jan
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 2 kl.II159.5 poäng Holmberg Jan
Mandylike's Geyser 1 kl.II169 poäng Holmberg Jan

2008-12-13 Linköping SBK
LPII Searover Pattering Prince 2 kl.III236 poäng Svensson Anders
LPI O'Sofinas Mocca Java 1 kl.I187 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2008-12-13 Karlstad SBK
Bellamie 0 kl.I89 poäng Zaring Åke
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 3 ekl197.5 poäng Edström Kjell

2008-12-13 Göteborg SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 3 kl.II135 poäng Svanstedt Benny
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.II113.5 poäng Svanstedt Benny

2008-12-13 Höganäs SBK
RLD N Dipper's Who's That Girl 3 kl.I136 poäng Jonsson Linda

2008-12-13 Alingsås SBK
LPII Ambrosdalens Extra 3 kl.III221 poäng Merenius Johnny
LPI Robocop's Yellow Piggelin 2 kl.II149.5 poäng Claesson Åke
LPII Carmal's Kitas Indra 2 kl.II149 poäng Claesson Åke
Ambrosdalens Elly 3 kl.I128 poäng Claesson Åke

2008-12-07 Kind SBK
Kälvin 2 kl.III252.5 poäng Dahlberg Göran
Adore's Regent 2 kl.III234.5 poäng Dahlberg Göran
Månfares Yellow Flea 3 kl.I117 poäng Blomqvist Ann Charlo
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 2 kl.I144 poäng Blomqvist Ann Charlo

2008-12-07 Sävsjö SBK
Mandylike's Kimberley 3 kl.I123 poäng Gustafsson Mikael

2008-12-07 Ludvika SBK
Quinline's Black Sheep 3 kl.I136 poäng Viberg Ing-Britt
In Born's Gustaw 2 kl.I153 poäng Viberg Ing-Britt
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl251 poäng Jespersen Alf

2008-12-06 Österåker SBK
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 2 kl.I156.5 poäng Karlsson Bengt

2008-12-06 Kramfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.II108 poäng Eriksson Torbjörn

2008-12-06 Finspång SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 2 kl.III227 poäng Nilsson Berth
LPI Munkvretens Arnica 1 kl.I165 poäng Nilsson Berth

2008-12-06 Veberöd SBK
LPI Månstorps Zelma Filipendula 2 kl.II142.5 poäng Ekberg Stig
Insanes Driva 1 kl.I164.5 poäng Johansson Mathias
Like'ims Joyride 3 ekl198.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2008-12-06 Nedansiljan SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.I121 poäng Fors Gunnar
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 2 ekl234.5 poäng Hellberg Roland

2008-12-03 Orust SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 3 kl.II129.5 poäng Brocker Björn

2008-11-30 Vännäs SBK
LPI Masterkey's Tinsel 2 kl.II141 poäng Sundberg Britt
FDI HTM I RLD N RLD F Let's Swing Hey Joe 3 kl.I121.5 poäng Marklund Jenny

2008-11-30 Skanör/Falsterb SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 2 kl.III238 poäng Frid Crispin
Sneezing Duck's Aya 1 kl.III285 poäng Frid Crispin
Woodduck's Dalwhinnie 1 kl.III263.5 poäng Frid Crispin
Kullaholm's Tiger 0 kl.II65 poäng Klang Ingvar
Woodduck's Safir 1 kl.I172.5 poäng Björkqvist Cronje
RLD N RLD F Lapwing's Ferintosh 0 kl.I90 poäng Björkqvist Cronje

2008-11-29 Varberg SBK
Kälvin 3 kl.III214 poäng Hedenberg Birgitta
Adore's Regent 0 kl.III179 poäng Hedenberg Birgitta
Lassagårdens Queen Ayla 1 kl.I170 poäng Gustafsson Inger

2008-11-29 Sölvesborg SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 3 kl.I135.5 poäng Larsson Jan
LPI LPII Streamlight's Pearl Steph 1 kl.I180 poäng Larsson Jan

2008-11-29 Partille SBK
Artchi 2 kl.III229.5 poäng Svanstedt Benny
LPII Carmal's Kitas Indra 2 kl.II148.5 poäng Svanstedt Benny
Ambrosdalens Elly 1 kl.I172 poäng Mellqvist Stig

2008-11-29 Nacka SBK
Searover Kelly's Ace High 3 kl.II112 poäng Johansson Mats
Piripiri 0 kl.I52 poäng Svahn Inga-Lill
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl271.5 poäng Moberg Ragnar

2008-11-23 Hammarö SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 1 ekl263 poäng Isebark Conny

2008-11-23 Kalmar SBK
LPII Kävin 2 kl.II141.5 poäng Johnsson Marianne

2008-11-23 Fagersta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl246 poäng Adesand Christer

2008-11-22 Skurup SBK
LPI LPII Astrix 2 kl.III253.5 poäng Rydén Ruby
LPI Månstorps Zelma Filipendula 1 kl.II175 poäng Bonder Mikael
Kullaholm's Tiger 0 kl.II84.5 poäng Bonder Mikael
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 3 kl.I116.5 poäng Björkqvist Cronje
LPI Minnows Well-Meaning 1 kl.I161.5 poäng Björkqvist Cronje

2008-11-22 Motala SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 2 kl.I155.5 poäng Nilsson Berth

2008-11-22 Frövi SBK
LPI Robocop's Sweet Little Sheila 1 kl.I185 poäng Engström Tommy

2008-11-22 Torsby SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 3 ekl208 poäng Åkerlund Milton

2008-11-22 Borlänge SBK
Kullaholm's Macduff 1 kl.I167.5 poäng Edbäck Mats

2008-11-16 Tjörn SBK
LPII Carmal's Kitas Indra 1 kl.II170 poäng Hyrén Bertil

2008-11-16 Svedala SBK
Sneezing Duck's Aya 2 kl.III251.5 poäng Nilsson Lillemor
LPI LPII Astrix 2 kl.III246 poäng Nilsson Lillemor
LPI Månstorps Zelma Filipendula 2 kl.II159.5 poäng Hansson Leif
LPI Sea-Birds I'm Yours 2 kl.II141 poäng Hansson Leif
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 1 kl.II172 poäng Hansson Leif
LPI Minnows Well-Meaning 3 kl.I135.5 poäng Barthel Carina
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 0 kl.I0 poäng Barthel Carina
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl205 poäng Prahl Leif

2008-11-16 Solna/Sundbyber SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 0 kl.III176.5 poäng Ahlgren Anna
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.I117 poäng Nordin Staffan
SE BCH Mandylike's Tinsel 0 ekl0 poäng Moberg Ragnar

2008-11-16 Eskilstuna SÖKK EHDK EHDK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 3 kl.III197 poäng Heikkilä Viljo
LPI LPII Thorsvi Tomatin 3 kl.I135 poäng Olsen Leif
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl286.5 poäng Heikkilä Viljo

2008-11-15 Östersund SBK
LPI HS 10838 Elba 2 kl.II141.5 poäng Norrman Roland
Wildn'beauty's Coil 2 kl.I159 poäng Norrman Roland

2008-11-15 Mariestad SBK
LPI Robocop's Sweet Little Sheila 1 kl.I181.5 poäng Björkdahl Rolf

2008-11-15 Kungälv SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Despina 1 kl.I169.5 poäng Segerdahl Lennart

2008-11-15 Gnosjö SBK
LPI LPII Nawinns Easy 2 kl.I141 poäng Gustavsson Krafft Ka

2008-11-09 Mark SBK
Kälvin 1 kl.III261.5 poäng Dahlberg Göran
Adore's Regent 0 kl.III163 poäng Dahlberg Göran
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 2 kl.I159.5 poäng Johansson Mats
Arligos Stand By Me 2 kl.I141 poäng Johansson Mats

2008-11-09 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 2 kl.II151 poäng Härlin Marie-Louise

2008-11-09 Söderåsen SBK
LPI Black Angus Alma 2 kl.III244 poäng Prahl Leif
Kullaholm's Nalle Puh 2 kl.I153 poäng Prahl Leif

2008-11-09 Sthlmsavd SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.I102 poäng Axell Sylvia
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 0 kl.I0 poäng Axell Sylvia

2008-11-09 Oxelösund SBK
LPI LPII Adidas 1 kl.II189 poäng Löf Marie

2008-11-09 Osby SBK
LPI Applejack's Tuscany Superb 3 kl.II134 poäng Jönsson Kjell
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventure 1 kl.I170.5 poäng Öberg Åke

2008-11-09 Haninge SBK
LPI Nullabor Kalgoorlie 1 kl.I173.5 poäng Malmström Christer

2008-11-08 Söderköping SBK
LPII Searover Pattering Prince 2 kl.III238 poäng Nilsson Berth
LPI LPII Adidas 1 kl.II195 poäng Berge Ingemar
LPI O'Sofinas Mocca Java 1 kl.I183.5 poäng Berge Ingemar

2008-11-08 Strömsund SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 2 kl.II154.5 poäng Löfberg Åsa
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 2 kl.II151 poäng Löfberg Åsa

2008-11-07 Gbg/Mölndal SBK
Artchi 3 kl.III206.5 poäng Eliasson Lennart
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.II106.5 poäng Wendt Anna-Lena

2008-11-02 Finspång SBK
LPI O'Sofinas Mocca Java 1 kl.I163.5 poäng Ryttse Katinka

2008-11-02 Tyresö SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.I150 poäng Linnerborg Jerker
LPI Annual's Toast Master 1 kl.I175 poäng Linnerborg Jerker
SE VCH LPI Tjotte's Forced Smile Lies 1 kl.I171 poäng Bergståhl Maria

2008-11-02 Njurunda SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 3 kl.II126.5 poäng Filin Larry
LPI LPII Ledarhundens Arolina 3 ekl210 poäng Andremo Ann Christin

2008-11-01 Oskarström SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 2 kl.II142 poäng Melltorp Jenny
Legolas 0 kl.I69 poäng Hedenberg Birgitta

2008-11-01 Märsta/Sigtuna SBK
Searover Kelly's Ace High 3 kl.II138.5 poäng Nyman Kjell
Piripiri 3 kl.I104 poäng Antehed Gunnel
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 0 kl.I98 poäng Antehed Gunnel

2008-11-01 Kristinehamn SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl206 poäng Backman Lena

2008-11-01 Hagfors SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 2 ekl250 poäng Claesson Gunnar

2008-11-01 Timrå SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 1 kl.II163.5 poäng Olsson Håkan
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 ekl247 poäng Andersson Reidar

2008-11-01 Hultsfred SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 1 kl.II161.5 poäng Petersson Gunnar

2008-10-31 V:a Medelpad SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 1 kl.II169 poäng Olsson Håkan

2008-10-26 Lomma SBK
Ettermyrans Indra 2 kl.II153 poäng Thornqvist Siv
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.II142.5 poäng Johansson Kenneth

2008-10-26 Vällingby SBK
SE VCH LPI Starsholma Augusta 3 kl.I138.5 poäng Gehnich Susanne
LPI Annual's Toast Master 1 kl.I168 poäng Moberg Ragnar

2008-10-26 Sollefteå SBK
Wildn'beauty's Coil 2 kl.I156 poäng Myrén Karin

2008-10-26 Nynäshamn SBK
SE VCH LPI Tjotte's Forced Smile Lies 3 kl.I136 poäng Hjort Mikael
LPI Nullabor Kalgoorlie 1 kl.I167 poäng Hjort Mikael

2008-10-25 Torsby SBK
O'Sofinas Master Flash 1 kl.I172 poäng Claesson Gunnar

2008-10-25 Mälarö SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 0 kl.II0 poäng Magnusson Claes

2008-10-25 Kramfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 2 kl.II145 poäng Olsson Håkan

2008-10-25 Falkenberg SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney 3 kl.III218.5 poäng Andersson Matts Roge
SE SPCH LPII Minnows Porslin 1 kl.III273 poäng Andersson Matts Roge
Wallwein's Dr Faust 1 kl.II177.5 poäng Andersson Matts Roge
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 1 kl.II161 poäng Andersson Matts Roge
Arligos Stand By Me 2 kl.I154.5 poäng Wibäck Jenny
Viltvattnets Convalj 2 kl.I151.5 poäng Wibäck Jenny

2008-10-19 Kungsör SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 kl.III280 poäng Tunér Stefan
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl303 poäng Tunér Stefan

2008-10-19 Öland SBK
LPII Like'ims Sascha 0 kl.III162.5 poäng Sundin Leif
Na'yves Tucana 1 kl.II170.5 poäng Sundin Leif

2008-10-19 Rödeby SBK
LPII Kävin 2 kl.II145 poäng Korhonen Ari

2008-10-19 Ragunda SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 1 kl.II167 poäng Löfberg Åsa
LPI HS 10838 Elba 1 kl.I168 poäng Löfberg Åsa

2008-10-19 Lund SBK
LPI LPII Astrix 1 kl.III258.5 poäng Sommarin Christer
LPI Månstorps Zelma Filipendula 3 kl.II132 poäng Prahl Leif
LPI Baloo 3 kl.I134 poäng Bonder Mikael

2008-10-19 Flen SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II139 poäng Melin Märta-Klara
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 1 kl.II165.5 poäng Melin Märta-Klara
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 kl.I179.5 poäng Melin Märta-Klara

2008-10-19 Falun SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 1 kl.III259 poäng Edbäck Mats
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 2 kl.I141.5 poäng Edbäck Mats

2008-10-18 Forshaga SBK
SE VCH SE J(J)CH NO JCH Searover Kelly's Pay Off 3 kl.I139.5 poäng Isebark Conny

2008-10-18 Eskilstuna SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II127.5 poäng Larsson Kjell
LPII Bumpkin's Tiger Lily 2 kl.II153 poäng Larsson Kjell

2008-10-18 Växjö SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 3 kl.II121 poäng Nyström Thomas
LPI LPII Mandylike's Illusion 1 kl.I168 poäng Engström Ingemar
Ritou's Napoleon 1 kl.I167 poäng Engström Ingemar

2008-10-18 Ulricehamn SBK
LPII Skärvenäset's Malin 1 kl.II174 poäng Wilhelmsson Gunnar
Skärvenäset's Ada Amalia 1 kl.II170 poäng Wilhelmsson Gunnar
SE AG(HOPP)CH SE AGCH RLD N RLD F Månfares Black Beetle 1 kl.I172.5 poäng Markert Bernt

2008-10-18 Lidingö SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I148.5 poäng Johansson Mats
LPI Annual's Toast Master 1 kl.I162.5 poäng Johansson Mats
Hjorttorp's Double Dealer Oscar 0 kl.I0 poäng Johansson Mats

2008-10-18 Kumla SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 3 kl.I104.5 poäng Gustavsson Bengt

2008-10-18 Borlänge SBK
Kullaholm's Macduff 2 kl.I151.5 poäng Gunnarsson Sonny

2008-10-12 Eksjö SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 2 kl.II141 poäng Kurtsson Eva

2008-10-12 Strängnäs SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 kl.III258 poäng Falk Inger
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II134.5 poäng Rytterström Elisabet
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 1 ekl269 poäng Falk Inger

2008-10-12 Luleå SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 1 kl.I173 poäng Thurfjell Mats

2008-10-12 Brunflo SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 3 kl.II121 poäng Olander Per-Erik
SE LCH NO LCH Ciboria's Guno 1 ekl262.5 poäng Olander Per-Erik

2008-10-12 Sandviken SBK
Searover Pattering Queen 1 kl.I186 poäng Åström Sune

2008-10-12 Nora SBK
In Born's Gustaw 3 kl.I130.5 poäng Holmsten Sven-Einar

2008-10-12 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II127 poäng Hansson Tina

2008-10-11 Östersund SBK
SE LCH NO LCH Ciboria's Guno 2 ekl253.5 poäng Löfberg Åsa

2008-10-11 Edsbyn SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 0 kl.III165 poäng Persson Per-Inge
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 2 kl.I155 poäng Persson Per-Inge

2008-10-11 Väsby SBK
Viltvårdarns Ila 1 kl.I164.5 poäng Jansson Anna

2008-10-11 Värnamo SBK
Käppastans Castor 2 kl.I142 poäng Ljungqvist Lars

2008-10-11 Lesseboorten SBK
LPI LPII Athena 1 kl.II174.5 poäng Johnsson Marianne
Ritou's Napoleon 2 kl.I148 poäng Bäckman Sonny
Korpklons Spigg 1 kl.I179 poäng Bäckman Sonny

2008-10-11 Jokkmokk SBK
Tjotte's New Years Scandal 3 kl.I128.5 poäng Hedlund Josefin

2008-10-11 Hallstahammar SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II129 poäng Hulth Anders
LPI Munkvretens Akvileja 1 kl.I179.5 poäng Hulth Anders

2008-10-11 Strängnäs SÖKK SLKK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 2 kl.III250.5 poäng Olsen Leif
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl280.5 poäng Olsen Leif

2008-10-11 Uddevalla SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 3 kl.II134 poäng Augustsson Roland
SE VCH LPI Lorca's Friend of Mine 2 kl.II141.5 poäng Augustsson Roland

2008-10-11 Lerum SBK
Artchi 3 kl.III215.5 poäng Gustavsson Willy
Saintcyres Jarrk 0 kl.III159 poäng Gustavsson Willy
LPII Carmal's Kitas Indra 3 kl.II138 poäng Persson Kenneth
LPI Robocop's Yellow Piggelin 2 kl.II142 poäng Persson Kenneth
Månfares Yellow Flea 2 kl.I146.5 poäng Johansson Berit
SE VCH LPI Sångfågelns Despina 1 kl.I170.5 poäng Johansson Berit

2008-10-10 Jokkmokk SBK
Tjotte's New Years Scandal 3 kl.I139 poäng Hedlund Josefin

2008-10-05 Järfälla SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 3 kl.II121 poäng Backevik Jan
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I145.5 poäng Backevik Jan

2008-10-05 Sydöstra Skåne SBK
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.II143.5 poäng Öberg Åke

2008-10-05 Mönsterås SBK
LPII Like'ims Sascha 2 kl.III228.5 poäng Ståhl Roth Gunborg
Na'yves Tucana 2 kl.II145.5 poäng Ståhl Roth Gunborg
Klövenhöjs Vranac 3 kl.I119 poäng Ståhl Roth Gunborg

2008-10-05 Ljungby SBK
Adore's Philip Morris 3 kl.III194.5 poäng Selin Gertz

2008-10-05 Haninge SBK
SE VCH LPI Tjotte's Forced Smile Lies 3 kl.I108.5 poäng Norman Leif

2008-10-05 Hjo SBK
LPI LPII Nawinns Easy 2 kl.I159 poäng Althorn Britta
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 ekl211.5 poäng Althorn Britta
LPI Mandylike's Velvety 0 ekl187 poäng Althorn Britta

2008-10-04 Sunne SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl138.5 poäng Claesson Gunnar

2008-10-04 Åmål SBK
LPI Glimmingens Beniamina 1 kl.II170.5 poäng Gunnarsson Tommy

2008-10-04 V:a Medelpad SBK
LPII Streamlight's Tuomas 2 kl.II150 poäng Andersson John-Åke
Bävermarkens Bugg 1 kl.I180 poäng Andersson John-Åke
Bävermarkens Rock 1 kl.I175 poäng Andersson John-Åke
Gottands Disa 1 kl.I170.5 poäng Andersson John-Åke

2008-10-04 Sthlm Sö SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.I153 poäng Lindberg Ninni

2008-10-04 Ludvika SBK
Quinline's Black Sheep 3 kl.I127.5 poäng Gustafsson Lars-G
Kullaholm's Macduff 2 kl.I153.5 poäng Gustafsson Lars-G

2008-10-04 Söderhamn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.I117 poäng Sund Anita

2008-10-03 Skellefteå SBK
Glen Louch Dusty 2 kl.II143.5 poäng Lindström Carina

2008-09-28 Oxelösund SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II134 poäng Hansson Ola
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 kl.I165 poäng Lindgren Henry

2008-09-28 Lidköping SBK
Highstones Unic Lady 3 kl.I116.5 poäng Våring Arne

2008-09-28 Gävle SBK
Searover Pattering Queen 2 kl.I140 poäng Axenvik Mats

2008-09-28 Avesta SBK
Heavy Loader's Wings of Peace 3 kl.I123 poäng Larsson Toni
Kullaholm's Macduff 2 kl.I159.5 poäng Larsson Toni
Moorman's High Speed 1 kl.I176 poäng Larsson Toni

2008-09-27 Oskarshamn SBK
SE VCH Sångfågelns Amorina 3 kl.I135 poäng Thunström Åke

2008-09-27 Olofström SBK
LPI Applejack's Tuscany Superb 3 kl.II130.5 poäng Johnsson Marianne

2008-09-27 Katrineholm SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 1 kl.II160 poäng Svensson Mikael

2008-09-27 Föllinge/Krokom SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 1 kl.I180 poäng Olovsson Irén

2008-09-27 Botkyrka SBK
SE VCH LPI Tjotte's Forced Smile Lies 1 kl.I165.5 poäng Lind Thomas

2008-09-26 Gbg/Mölndal SBK
Saintcyres Jarrk 2 kl.III228.5 poäng Eliasson Lennart
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III228.5 poäng Eliasson Lennart
LPI LPII Minnows Appointment 0 kl.II0 poäng Wendt Anna-Lena
SE VCH Månfares Gabble Gnat 3 kl.I134 poäng Hansson Ronny
SE VCH LPI Sångfågelns Despina 1 kl.I162 poäng Hansson Ronny

2008-09-21 Ed SBK
Searover Flys Abba 1 kl.I174.5 poäng Larsson Inge

2008-09-21 Ljusdal SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.I131 poäng Strandberg Siw

2008-09-21 Höör SBK
LPI Baloo 1 kl.I183.5 poäng Petersson Lars

2008-09-21 Angered SBK
LPI LPII Minnows Appointment 1 kl.II165 poäng Gustavsson Willy

2008-09-21 Västerås WKK VKK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 0 kl.III188.5 poäng Karlsson Tomas
LPI LPII Thorsvi Tomatin 1 kl.I184 poäng Karlsson Tomas

2008-09-21 Sävsjö SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 1 kl.II173 poäng Gustavsson Bengt

2008-09-21 Ragunda SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 1 kl.I162 poäng Häggström Åsa

2008-09-21 Mälarö SBK
Ceres 0 kl.III104.5 poäng Ahlgren Anna

2008-09-21 Lund SBK
LPI Månstorps Zelma Filipendula 3 kl.II109 poäng Bonder Mikael
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 1 kl.II167 poäng Bonder Mikael
LPI LPII Bite The Bullet Diva 1 kl.II166.5 poäng Bonder Mikael
Ettermyrans Indra 1 kl.I192 poäng Thornqvist Siv

2008-09-20 Örnsköldsvik SBK
Kafati's Yippiyeeh 1 kl.II171.5 poäng Marklund Jenny

2008-09-20 Strömsund SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 1 kl.I177.5 poäng Bryne Lisbet

2008-09-20 Lerum SBK
LPI LPII Minnows Appointment 3 kl.II110 poäng Persson Kenneth
LPI Ancema's Ice Princess 3 kl.II109.5 poäng Persson Kenneth
Ambrosdalens Elly 1 kl.I173 poäng Johansson Berit

2008-09-20 Alleby SBK
SE VCH LPI Lorca's Friend of Mine 1 kl.II185.5 poäng Mellqvist Stig
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 1 kl.II180 poäng Mellqvist Stig
LPELIT Lindjax B'bert 1 kl.I195 poäng Mellqvist Stig

2008-09-20 Ö:a Härjedalen SBK
Adiolas Tortellini 0 kl.I94 poäng Olander Per-Erik

2008-09-20 Vetlanda SBK
SE VCH LPI Magic-Fanny 3 kl.II122 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 1 kl.II167 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI Rondeus Joyful Jasmine 1 kl.I178.5 poäng Gustavsson Bengt

2008-09-20 Strängnäs SBK
Mandylike's Judge 0 kl.III188 poäng Melin Märta-Klara

2008-09-14 Eslöv SBK
LPII Near Me's God Like 1 kl.II168 poäng Ekberg Stig

2008-09-14 Njurunda SBK
LPI HS 11297 Hessy 2 kl.II153.5 poäng Filin Larry

2008-09-14 Mjölby SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 2 kl.I151 poäng Nilsson Berth

2008-09-14 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 0 kl.III0 poäng Gustavsson Willy

2008-09-14 Sofiero SKK SYSKK
LPI Kläry 2 kl.II144.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2008-09-13 Bro/Håbo SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II144 poäng Svensson Sven-Eric

2008-09-13 Vetlanda SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 2 kl.II145 poäng Petersson Jonny
SE VCH Sångfågelns Amorina 3 kl.I137.5 poäng Petersson Jonny

2008-09-13 Halmstad SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 3 kl.III209.5 poäng Sahlin Larsson L
SE VCH Månfares Gabble Gnat 1 kl.I176.5 poäng Sahlin Larsson L
Legolas 0 kl.I0 poäng Sahlin Larsson L

2008-09-13 Elfsborg SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 kl.II187.5 poäng Johansson Kenneth

2008-09-13 Mellerud SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 3 kl.II136 poäng Hyrén Bertil

2008-09-13 Skogås STOKK SLKK
LPI Nullabor Kalgoorlie 1 kl.I166 poäng Collin Yngve

2008-09-12 Alvesta SMÖKK AHK
LPI LPII Mandylike's Illusion 1 kl.I185 poäng Petersson Jonny

2008-09-11 Haninge SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 3 kl.II134.5 poäng Jernström Lena

2008-09-07 Åmål SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl170 poäng Andersen Jörn

2008-09-07 Forserum SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 0 ekl0 poäng Gustavsson Bengt

2008-09-07 Burlöv SBK
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 1 kl.II166 poäng Johansson Kenneth

2008-09-07 Bollnäs SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.I104.5 poäng Norell Ulrika

2008-09-07 Umeå SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 1 kl.III290 poäng Jonsson Ove
Glen Louch Dusty 2 kl.II157.5 poäng Asplund Rolf Göran

2008-09-07 Luleå SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 0 kl.I0 poäng Isaksson Anders

2008-09-07 Knivsta SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II126 poäng Thorman Staffan
LPI Mandylike's Painstaker 1 kl.I181 poäng Berg Marita

2008-09-07 Falun SBK
Kullaholm's Macduff 1 kl.I165.5 poäng Fors Gunnar

2008-09-07 Öland SKK SMÖKK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II119.5 poäng Johansson Hans

2008-09-06 Valbo SBK
Searover Kelly's Raise 0 kl.I94.5 poäng Fridh Ingemar

2008-09-06 Sollefteå SBK
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.II123 poäng Björling Birgitta

2008-09-06 Landskrona SBK
LPI LPII Bite The Bullet Diva 1 kl.II162.5 poäng Sjöstrand Yvonne
Kullaholm's Nalle Puh 1 kl.I163 poäng Nilsson Lillemor

2008-09-06 Katrineholm SBK
Mandylike's Judge 0 kl.III0 poäng Nilsson Elsmari
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 3 kl.II132 poäng Nilsson Elsmari
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II126.5 poäng Nilsson Elsmari

2008-09-05 Boden SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 2 kl.I158 poäng Svalenström Gunilla

2008-08-31 Vårgårda SBK AFBD
LPI Telesto 1 kl.I173 poäng Merenius Johnny

2008-08-31 Ale SBK
Saintcyres Jarrk 1 kl.II182.5 poäng Brocker Björn

2008-08-31 Tollarp SBK
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.II148.5 poäng Hansson Mikael
LPI LPII Bite The Bullet Diva 1 kl.II161.5 poäng Hansson Mikael
LPI Minnows Well-Meaning 2 kl.I155 poäng Persson Mårten

2008-08-31 Sthlmsavd SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 3 kl.II137 poäng Magnusson Claes
SE VCH Liungas Kompis 3 kl.II103 poäng Magnusson Claes
B&b's Angeleyes 1 kl.I175 poäng Moberg Ragnar

2008-08-31 Jönköping SBK
Käppastans Castor 3 kl.I132 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 0 ekl190.5 poäng Andersson Birger

2008-08-31 Boxholm SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 2 kl.I146.5 poäng Nyman Rolf

2008-08-30 Flen SBK EM
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II113 poäng Perzon Maria
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 3 kl.II104 poäng Perzon Maria

2008-08-30 Flen SBK FM
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II136 poäng Melin Märta-Klara
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.II140.5 poäng Melin Märta-Klara

2008-08-29 Visby SBK
SE VCH Annual's Get A Grip 3 kl.I132.5 poäng Larsson Lisa

2008-08-29 Stenungsund SBK
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 0 kl.III0 poäng Larsson Inge
LPI Fairfield's Easter Bunny 3 kl.I130 poäng Andreasson Laila

2008-08-29 Kil SBK
SE VCH SE J(J)CH NO JCH Searover Kelly's Pay Off 3 kl.I125.5 poäng Kristoffersson Ylwa

2008-08-24 Torsås SBK
Klövenhöjs Vranac 3 kl.I132 poäng Ståhl Roth Gunborg
O'Sofinas Appel 3 kl.I100 poäng Ståhl Roth Gunborg

2008-08-24 Strömsund SBK
SE VCH Maihaugen's Plastic Gypsy 1 kl.I166.5 poäng Häggström Åsa

2008-08-23 Gnosjö SBK
Käppastans Castor 2 kl.I149.5 poäng Petersson Jonny

2008-08-22 Örnsköldsvik SBK
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.II118.5 poäng Andersson Kjell-Arne

2008-08-22 Brunflo SBK
SE VCH Maihaugen's Plastic Gypsy 3 kl.I126.5 poäng Olander Per-Erik
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 1 kl.I186 poäng Olander Per-Erik

2008-08-21 Strängnäs SÖKK SLKK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 2 kl.III249.5 poäng Falk Inger

2008-08-20 Väsby SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 1 kl.II184 poäng Andersson B-M
SE VCH Annual's Get A Grip 2 kl.I153.5 poäng Jansson Anna
Justlike Prins Nikolai 0 ekl0 poäng Svedin Inger

2008-08-17 Åstorp SBK
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.II144 poäng Hjorth Ingegerd

2008-08-17 Ockelbo SBK
Eatons Cooper 0 kl.II92.5 poäng Lindgren Laila
Brown and Blackstars Thrue Love 0 kl.I94.5 poäng Karlsson Thomas

2008-08-17 Botkyrka SBK
B&b's Magic Mystery Tour 2 kl.III252 poäng Ericsson Anne
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 kl.II171 poäng Ericsson Anne

2008-08-16 Säffle SBK
Iliadens Nasusi'ka 3 kl.I123 poäng Edström Kjell

2008-08-16 Nyköping SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 2 kl.II151 poäng Hedberg Leif
Searover Flys Amber 1 kl.I172.5 poäng Hedberg Leif

2008-08-16 Hallstahammar SBK
LPI Munkvretens Akvileja 1 kl.I166 poäng Hulth Anders

2008-08-16 Oskarström SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 0 kl.III175 poäng Mattsson Lena
Legolas 3 kl.I107.5 poäng Reitmaier Annica

2008-08-16 Olandstrakten SBK
LPI FDII Guideline's Lucky Number 3 kl.II132 poäng Berg Marita
LPI Mandylike's Painstaker 1 kl.I163.5 poäng Berg Marita

2008-08-16 Luleå SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 2 kl.I153.5 poäng Åström Pia

2008-08-16 Gislaved/Västbo SBK
Adore's Philip Morris 3 kl.III217 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2008-08-16 Eskilstuna SBK
Mandylike's Judge 3 kl.III213.5 poäng Falk Inger

2008-08-15 Enköping SBK
Guideline's Fiddle De Dee 0 kl.II99 poäng Redefalk Mats

2008-08-15 Mullsjö SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 2 ekl255 poäng Brinning Karlsson An

2008-08-15 Forserum SBK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II101.5 poäng Erlandsson Ebbe

2008-08-15 Bollebygd SBK
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 3 kl.II126.5 poäng Dahlberg Göran
SE VCH LPI Lorca's Friend of Mine 2 kl.II159.5 poäng Dahlberg Göran
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 kl.II193.5 poäng Dahlberg Göran
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 1 kl.I172.5 poäng Hernvall Leif

2008-08-10 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 1 kl.II175.5 poäng Lundgren Cecilia
SE VCH Maihaugen's Plastic Gypsy 0 kl.I0 poäng Lundgren Cecilia

2008-08-10 Järvsö SBK
SE VCH SE JCH Seasprite Taste of Ako 1 kl.II164 poäng Dahlin Marianne

2008-08-08 Kristianstad SBK
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.II150 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Kläry 2 kl.II148 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH Smart Fellow's No Excuse Needed 3 kl.I135 poäng Emgård Anders
LPI Baloo 2 kl.I147 poäng Emgård Anders
Duvkullans Gin Fizz 2 kl.I144 poäng Emgård Anders
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventure 2 kl.I140 poäng Emgård Anders
LPI Minnows Well-Meaning 1 kl.I168 poäng Emgård Anders

2008-08-08 Vimmerby SBK AFH
LPI Kohagens Röda Rosen 0 kl.III190 poäng Svensson Anders

2008-08-03 Södertälje SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 3 kl.II136.5 poäng Heikkilä Viljo
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II112.5 poäng Heikkilä Viljo

2008-08-03 N:a Gotland SBK
Josh-By-Me 0 kl.I96 poäng Boberg Urban

2008-08-03 Nässjö SBK
Nawinns Baron-Zacko 2 kl.II144 poäng Gustavsson Bengt

2008-08-03 Bjuv SBK
Kullaholm's Nalle Puh 1 kl.I163.5 poäng Sommarin Christer

2008-08-01 V:a Medelpad SBK
Bävermarkens Bugg 2 kl.I156 poäng Häggström Åsa

2008-08-01 Skurup SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 3 kl.III195 poäng Wessman Göran
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 3 kl.II137.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Minnows Well-Meaning 2 kl.I158.5 poäng Hansson Leif
LPI Airotkivs Arrac 2 kl.I149.5 poäng Hansson Leif
Kullaholm's Tiger 1 kl.I167.5 poäng Hansson Leif

2008-08-01 Piteå SBK
Åkerbärets Valter 3 kl.I135.5 poäng Andersson Peter
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 2 kl.I147.5 poäng Andersson Peter

2008-07-26 Ransäter SKK VKK
SE J(J)CH NO JCH Zetastar Famous Wild Bill Hickok 1 Hp kl.I179 poäng Edström Kjell

2008-07-25 Ulricehamn SBK
LPI Telesto 1 kl.I189 poäng Andersson Patrik

2008-07-25 Saxnäs SBK
Huntrets Minimal 2 kl.I141.5 poäng Lundgren Peter

2008-07-25 Kil SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 1 kl.III266.5 poäng Andersen Jörn

2008-07-25 Bro/Håbo SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 1 kl.II161 poäng Jansson Sandra
Raglan Marzipan 2 ekl244.5 poäng Svedin Inger

2008-07-24 Waxholm SBK
SE J(J)CH NO JCH Zetastar Famous Wild Bill Hickok 2 kl.I158 poäng Magnusson Claes

2008-07-20 Hallstahammar SBK AFB
Heavy Loader's Wings of Peace 3 kl.I102.5 poäng Eriksson Kent
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 1 ekl285 poäng Falk Inger

2008-07-20 Tingsryd SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 3 kl.III209.5 poäng Hjelm Magnus

2008-07-19 Falkenberg SBK
Kälvin 1 kl.II171 poäng Mattsson Lena
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 2 kl.I157 poäng Brorsson Kenneth
Wallwein's Dr Faust 1 kl.I169 poäng Brorsson Kenneth

2008-07-18 Åsele SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 1 kl.II174.5 poäng Lundgren Cecilia

2008-07-18 Tollarp SBK
LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius 3 kl.III207 poäng Öberg Åke
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 2 kl.I151 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Baloo 2 kl.I143.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventure 1 kl.I177 poäng Svensson Anna-Kersti

2008-07-17 Vilhelmina SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 1 kl.II174.5 poäng Lundgren Cecilia

2008-07-17 Öland SBK
O'Sofinas Appel 2 kl.I149 poäng Von Krusenstjerna U

2008-07-13 Nynäshamn SBK
B&b's Magic Mystery Tour 1 kl.III271.5 poäng Pettersson Bengt
Älvgårdens Who Care's 3 kl.II110.5 poäng Björkström Weine
Hackihäls Hizpan 2 kl.II142.5 poäng Björkström Weine
FDI HTM I RLD N RLD F Let's Swing Hey Joe 0 kl.I0 poäng Larsén Pia
B&b's Angeleyes 0 kl.I0 poäng Larsén Pia

2008-07-12 Nynäshamn SBK
B&b's Magic Mystery Tour 2 kl.III254 poäng Norman Leif
Älvgårdens Who Care's 2 kl.II146.5 poäng Pettersson Bengt
Hackihäls Hizpan 1 kl.II173 poäng Pettersson Bengt
FDI HTM I RLD N RLD F Let's Swing Hey Joe 3 kl.I126.5 poäng Larsén Pia
B&b's Angeleyes 2 kl.I153 poäng Larsén Pia
Designerline Bald Eagle 1 kl.I172.5 poäng Larsén Pia

2008-07-12 Halmstad SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 kl.I188.5 poäng Andersson Yvonne
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 1 kl.I184.5 poäng Andersson Yvonne

2008-07-11 Tjörn SBK
LPI Robocop's Yellow Piggelin 2 kl.II154.5 poäng Petersson Lennart
LPII Ambrosdalens Extra 1 kl.II191 poäng Petersson Lennart
Ambrosdalens Elly 2 kl.I148.5 poäng Petersson Lennart

2008-07-11 Järvsö SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.I128 poäng Fridh Ingemar

2008-07-10 Nedansiljan SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl196 poäng Hellberg Roland

2008-07-09 Torsby SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 2 kl.III242.5 poäng Åkerlund Milton

2008-07-09 S:a Gotland SBK
Josh-By-Me 3 kl.I123.5 poäng Boberg Inga-Maj

2008-07-08 Falun SBK
Tingvell's Ginger Bread 3 kl.II123.5 poäng Bergström Bo
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl208 poäng Ollars Stefan

2008-07-06 Bengtsfors SBK
LPI Glimmingens Beniamina 2 kl.II152 poäng Larsson Inge

2008-07-05 Ed SBK
Iliadens Hypsipyle 3 ekl200 poäng Nordström Sven-Inge

2008-07-05 Lindesberg SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II135 poäng Melin Bo

2008-07-05 Bjuv SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 1 kl.II177.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2008-07-05 Varberg SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 1 kl.I164 poäng Andersson Yvonne

2008-07-04 Lindesberg SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II123 poäng Eriksson Bernt

2008-07-04 Kinda SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I138.5 poäng Ryttse Katinka

2008-07-04 Åmål SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 2 kl.III230.5 poäng Gunnarsson Tommy

2008-07-02 Oxie SBK
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.II158 poäng Meller Roger
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 3 kl.I134 poäng Johansson Mathias

2008-07-02 Järfälla SBK AFBD
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.II177 poäng Ahlgren Anna

2008-07-02 Filipstad SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 2 kl.III239 poäng Kristoffersson Ylwa

2008-07-02 Åhus SBK
LPI TJH(FM) Izolde 2 kl.II155 poäng Emgård Anders

2008-07-02 Smålandsstenar SBK
Nawinns Baron-Zacko 3 kl.II101 poäng Rosander Erik

2008-06-29 Ullared SBK
SE SPCH LPII Minnows Porslin 2 kl.III242 poäng Johansson Ingvar
Airotkivs Amber 3 kl.I131.5 poäng Johansson Ingvar

2008-06-28 Lesseboorten SBK
Klövenhöjs Vranac 3 kl.I131 poäng Bäckman Sonny

2008-06-28 Osby SBK AFH
LPII Near Me's God Like 1 kl.II169.5 poäng Krüger Carola

2008-06-28 Värnamo SBK
Adore's Philip Morris 0 kl.III105 poäng Selin Gertz

2008-06-28 Vimmerby SBK
LPI Kamrats Xit 3 kl.I115.5 poäng Flender Johansson Ul

2008-06-27 Alingsås SBK
LPII Ambrosdalens Extra 2 kl.II152 poäng Pettersson Lennart
TJH(HV) LPI Käppastans Enzo 3 kl.I135 poäng Bergstedt Eva
LPI Telesto 3 kl.I132 poäng Bergstedt Eva

2008-06-27 Värnamo SBK
Adore's Philip Morris 3 kl.III208.5 poäng Herdy Franz
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 1 kl.I163 poäng Rosander Erik

2008-06-27 Råhagen SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 3 kl.III223.5 poäng Andersson Per-Olof
Hund I Tjänsts Molly 1 kl.I178 poäng Andersson Per-Olof

2008-06-27 Olandstrakten SBK
LPI Mandylike's Painstaker 1 kl.I168 poäng Persson Lars-Göran

2008-06-26 Södertälje SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.II174 poäng Falk Inger

2008-06-22 Simrishamn SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 1 kl.II168.5 poäng Emgård Anders
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventure 1 kl.I163 poäng Klang Ingvar

2008-06-20 Gbg/Mölndal SBK
LPII Ambrosdalens Extra 1 kl.II175 poäng Hansson Ronny
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 2 kl.I148.5 poäng Eliasson Lennart

2008-06-19 Haninge SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 2 kl.II153.5 poäng Falk Inger
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 kl.II184.5 poäng Falk Inger
LPII Hackihäls Delta 0 ekl173 poäng Hjort Mikael

2008-06-18 Häverö SBK
SE VCH Annual's Get A Grip 3 kl.I137.5 poäng Härlin Marie-Louise

2008-06-18 Visättra STOKK APOLLOGRU
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.II163 poäng Ericsson Anne

2008-06-16 Timrå SBK
Kafati's Dreaming Maid 3 kl.I112 poäng Hallberg Susann

2008-06-15 Föllinge-Krokom SBK
SE VCH Maihaugen's Plastic Gypsy 2 kl.I159 poäng Häggström Åsa

2008-06-15 Torsås SBK
LPII Kävin 2 kl.II158.5 poäng Blomdahl Börge
Searover Kelly's Kicker 1 kl.I172.5 poäng Blomdahl Börge

2008-06-15 Nordmaling SBK
Glen Louch Dusty 1 kl.I180.5 poäng Svensson Lena

2008-06-15 Ö:a Härjedalen SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 1 kl.III263.5 poäng Larsson Anita

2008-06-15 Skanör/Falsterb SBK
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 3 kl.II138 poäng Björkqvist Cronje
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl220 poäng Thornqvist Siv

2008-06-15 Göinge/Broby SBK
LPI Nätholmens Mysiga Mini 3 kl.II132 poäng Svensson Anna-Kersti

2008-06-14 Vetlanda SBK
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 1 kl.I186 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 1 kl.I182.5 poäng Gustavsson Bengt

2008-06-14 Tjörn SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 3 kl.III223 poäng Larsson Fred

2008-06-14 Ockelbo SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 1 kl.II168.5 poäng Fridh Ingemar

2008-06-13 Östhammar SBK
Tints-Of-Siena 2 kl.II155 poäng Gustavsson Ann-Marie

2008-06-13 Söderåsen SBK
LPII Near Me's God Like 2 kl.II153 poäng Brandin Thomas

2008-06-13 Sala SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 1 ekl267.5 poäng Eriksson Kent

2008-06-13 Hörby SBK
TJH(HV) Megadroms Aurora-Eos 1 kl.II175 poäng Nilsson Ewa

2008-06-12 Värmdö SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 1 kl.I185.5 poäng Moberg Ragnar

2008-06-12 Hedemora/Säter SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.III256 poäng Bergström Bo

2008-06-12 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III236 poäng Ek Björn
Insanes Frost 1 kl.I188 poäng Mellqvist Stig

2008-06-11 Växjö SBK
LPI Käppastans Gaston 1 kl.I171.5 poäng Engström Ingemar

2008-06-11 Tyresö SBK
Älvgårdens Who Care's 3 kl.II110 poäng Collin Yngve
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 2 kl.II157 poäng Collin Yngve
LPII Hackihäls Delta 1 ekl264 poäng Moberg Ragnar

2008-06-11 Flen SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 3 kl.II112 poäng Melin Märta-Klara
Searover Cosys Karat 3 kl.I134 poäng Melin Märta-Klara
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 3 kl.I124 poäng Melin Märta-Klara

2008-06-10 Botkyrka SBK
Älvgårdens Who Care's 3 kl.II112.5 poäng Lind Thomas
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 2 kl.II155 poäng Lind Thomas
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 kl.II172 poäng Lind Thomas

2008-06-10 Strängnäs SÖKK SLKK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 3 kl.III210 poäng Melin Rolf

2008-06-08 Västerås SBK EM
Raglan Marzipan 2 ekl226.5 poäng Adesand Christer

2008-06-08 Västerås SBK FM
Raglan Marzipan 0 ekl183.5 poäng Degerström Bo

2008-06-08 Hässleholm SBK
LPII Near Me's God Like 1 kl.II176 poäng Mortenssen Per
LPI TJH(FM) Izolde 1 kl.II168 poäng Mortenssen Per

2008-06-07 Järvsö SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 3 kl.II125.5 poäng Dahlin Marianne

2008-06-07 V:a Medelpad SBK
Viltvårdarns Haimon 0 kl.II0 poäng Olander Per-Erik

2008-06-07 Landskrona SBK
Tale Luna Lovegood 1 kl.I171.5 poäng Prahl Leif

2008-06-07 Hemse SBK AFR
Josh-By-Me 3 kl.I124 poäng Boberg Inga-Maj

2008-06-07 Hallstahammar SBK
LPI Munkvretens Akvileja 2 kl.I150 poäng Hulth Anders
Searover Kits Bill 1 kl.I173.5 poäng Hulth Anders

2008-06-07 Borlänge SBK
Runtunas Moon Dust 1 kl.I171.5 poäng Fors Gunnar

2008-06-06 Järvsö SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 3 kl.II130.5 poäng Norell Ulrika

2008-06-06 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 2 kl.II142.5 poäng Liljeqvist Ch
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl223 poäng Fredriksson Mette

2008-06-06 Sommenbygden SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 2 kl.I142.5 poäng Ericson Hans

2008-06-06 Lomma SBK
Glentamara Fourth Dimension 2 kl.II146 poäng Thornqvist Siv
Tale Luna Lovegood 3 kl.I128.5 poäng Larsson-Barthel C

2008-06-06 Knivsta SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 3 kl.II137 poäng Berg Marita

2008-06-06 Gbg/Mölndal SBK
LPII Ambrosdalens Extra 1 kl.II165.5 poäng Eliasson Lennart
LPI Sångfågelns Angelina 1 kl.I164 poäng Eliasson Lennart

2008-06-06 Falkenberg SBK
Mandylike's Kentucky 0 kl.III182 poäng Alsvik Tore

2008-06-05 Ängelholm SBK
SE VCH Labbegården's Fairytale 2 kl.II143 poäng Jonsson Linda

2008-06-05 Sthlmsavd SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 2 kl.II147.5 poäng Ahlgren Anna
SE VCH Annual's Get A Grip 2 kl.I152 poäng Magnusson Claes

2008-06-04 Väsby SBK
B&b's Magic Mystery Tour 0 kl.III0 poäng Jansson Anna
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.II122 poäng Andersson B-M
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 2 kl.II147.5 poäng Andersson B-M
Line Up Go For Eye Wipe 1 kl.II160 poäng Andersson B-M
SE VCH Annual's Get A Grip 1 kl.I162.5 poäng Antehed Gunnel
Raglan Marzipan 0 ekl0 poäng Berg Marita

2008-06-04 Eskilstuna SBK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 3 kl.I133 poäng Rytterström Elisabet

2008-06-01 Helsingborg SBK
Glentamara Fourth Dimension 2 kl.II144.5 poäng Therup Anders

2008-06-01 Vara/Grästorp SBK
TJH(HV) LPI Käppastans Enzo 3 kl.I122 poäng Karlsson Alf

2008-06-01 Ystad SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 1 kl.II187 poäng Frid Crispin
LPI Airotkivs Arrac 3 kl.I104 poäng Nilsson Bo
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 0 ekl149.5 poäng Weiffert Rolf

2008-06-01 Vällingby SBK
SE VCH Eaglebess Charlotta 3 kl.I111 poäng Axell Sylvia
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.I160.5 poäng Axell Sylvia
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 3 ekl220.5 poäng Lindberg Ninni
LPII Hackihäls Delta 2 ekl233.5 poäng Lindberg Ninni

2008-06-01 Sölvesborg SBK
LPI Kläry 2 kl.II150.5 poäng Lundin Carina

2008-06-01 Kalmar SBK
LPII Like'ims Sascha 1 kl.II167.5 poäng Johansson Hans
Na'yves Tucana 1 kl.II163.5 poäng Johansson Hans

2008-05-31 Skurup/Sturup SBK AFS
LPI Airotkivs Arrac 2 kl.I157 poäng Jonsson Arne

2008-05-31 Älmhult SBK
LPI Applejack's Tuscany Superb 1 kl.I161 poäng Engström Ingemar

2008-05-31 Nynäshamn SBK
LPII Hackihäls Delta 3 ekl209.5 poäng Hjort Mikael
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 2 ekl248.5 poäng Hjort Mikael

2008-05-30 Stenungsund SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III245 poäng Petersson Lennart
LPII Ambrosdalens Extra 3 kl.II123.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 2 kl.II151 poäng Hyrén Bertil

2008-05-30 Bollebygd SBK
Adore's Regent 2 kl.II148 poäng Hernvall Leif

2008-05-30 Umeå SBK
Sångfågelns Cio-Cio-San 2 kl.I148.5 poäng Sundberg Britt

2008-05-30 Söderköping SBK
LPI LPII Adidas 1 kl.II166 poäng Svensson Anders
SE VCH Thorsvi Glen Grant 2 kl.I142.5 poäng Nilsson Berth

2008-05-28 Lerum SBK
Ambrosdalens Elly 3 kl.I130.5 poäng Johansson Berit
LPI Robocop's Yellow Piggelin 1 kl.I189 poäng Johansson Berit
SE VCH LPI Sångfågelns Parsifal 1 kl.I166.5 poäng Johansson Berit

2008-05-25 Storuman SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 1 kl.II170 poäng Sundberg Britt

2008-05-25 Brunflo SBK
Gottands Disa 2 kl.I145.5 poäng Holmberg Jan

2008-05-25 Gnesta/Trosa SBK
SE VCH LPI Viltvårdarns Cascad 1 kl.I167.5 poäng Gabrielsson Maria

2008-05-25 Mellerud SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 1 kl.I177 poäng Larsson Christer

2008-05-25 Mälarö SBK
SE BCH Mandylike's Tinsel 0 ekl179 poäng Dahlström Catharina

2008-05-25 Kungsbacka SBK
Mandylike's Kentucky 3 kl.III205 poäng Lengfelt Yvonne
TJH(FM) Rainstone Morten 3 kl.I122 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH LPI Lorca's Friend of Mine 1 kl.I181.5 poäng Lengfelt Yvonne

2008-05-25 Forserum SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.II139.5 poäng Andersson Birger
Nawinns Baron-Zacko 2 kl.II155 poäng Andersson Birger

2008-05-24 Örnsköldsvik SBK
Kafati's Yippiyeeh 2 kl.II147 poäng Eriksson Torbjörn

2008-05-24 Nacka SBK
B&b's Magic Mystery Tour 2 kl.III229 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.I175.5 poäng Moberg Ragnar
Searover Kelly's Ace High 1 kl.I167 poäng Axell Sylvia
Atlas 0 kl.I92.5 poäng Axell Sylvia
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 1 ekl258 poäng Johansson Mats

2008-05-24 Malmö SBK
LPI Airotkivs Arrac 1 kl.I167 poäng Bonder Mikael

2008-05-23 Ulricehamn SBK
Briggle's Java 1 kl.I172.5 poäng Andersson Patrik

2008-05-23 Tjörn SBK
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 3 kl.II138 poäng Petersson Lennart
LPI Sångfågelns Angelina 1 kl.I160.5 poäng Petersson Lennart

2008-05-22 Ockelbo SBK
In Born's Gustaw 2 kl.I143.5 poäng Lindgren Laila
Eatons Cooper 1 kl.I178 poäng Lindgren Laila
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 1 kl.I175 poäng Lindgren Laila

2008-05-22 Varberg SBK
TJH(RDH) Ydala Ygg 2 kl.I148.5 poäng Gustafsson Bo
SE VCH Månfares Gabble Gnat 2 kl.I140.5 poäng Gustafsson Bo

2008-05-22 Kil SBK
SE VCH SE J(J)CH NO JCH Searover Kelly's Pay Off 3 kl.I135.5 poäng Kristoffersson Ylwa

2008-05-21 Hallstahammar SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 1 kl.I167 poäng Hulth Anders

2008-05-18 Vårgårda SBK AFS
LPI Telesto 1 kl.I179.5 poäng Alaby Kjell-Arne

2008-05-18 Strängnäs SBK
Raglan Marzipan 2 ekl235.5 poäng Björkström Weine

2008-05-18 Eskilstuna SÖKK EHDK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 2 kl.I142 poäng Larsson Nils-Göran
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 1 kl.I174 poäng Larsson Nils-Göran
LPI LPII Thorsvi Tomatin 1 kl.I168.5 poäng Larsson Nils-Göran

2008-05-18 Visby SBK
TJH Abel 0 kl.III149 poäng Karlström Tommy
Josh-By-Me 0 kl.I93 poäng Karlström Tommy

2008-05-18 Hörby SBK
LPI Black Angus Cliff 3 kl.II136.5 poäng Larsson-Barthel C
LPI Baloo 3 kl.I126 poäng Meller Roger

2008-05-18 Borås SBK
Lebaz Olli Toy 3 kl.II127.5 poäng Johansson Sven Arne
Adore's Regent 1 kl.II181.5 poäng Johansson Sven Arne

2008-05-17 Hörby SBK
LPI Twinlab's Delfi 1 kl.I173 poäng Petersson Lars

2008-05-17 Österåker SBK
SE J(J)CH NO JCH Zetastar Famous Wild Bill Hickok 2 kl.I147 poäng Nyberg Jan-Ola
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl198.5 poäng Johansson Mats

2008-05-17 Höganäs SBK
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 3 kl.II101.5 poäng Sjöstrand Yvonne

2008-05-17 Gamleby SBK
Kohagens Pysslings Petra 3 kl.I124 poäng Erlandsson Ulf

2008-05-17 Eksjö SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.II119 poäng Gustafsson Mikael
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 1 kl.I174 poäng Kurtsson Eva

2008-05-16 Östersund SBK
Tingvell's Geronimo 1 kl.I163 poäng Åman Kent

2008-05-16 Vännäs SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 1 kl.II174.5 poäng Palmqvist Maria
Hackihäls Eldorado 1 kl.I160.5 poäng Palmqvist Maria

2008-05-11 Vällingby SBK
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 0 ekl182 poäng Lindberg Ninni

2008-05-11 Svalöv SBK
SE VCH Labbegården's Fairytale 3 kl.II136 poäng Mortenssen Per
LPI Black Angus Cliff 2 kl.II157 poäng Mortenssen Per
LPI Baloo 2 kl.I144.5 poäng Ekberg Stig

2008-05-11 Njudung SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.II131 poäng Ericson Hans
SE VCH LPI Rondeus Joyful Jasmine 1 kl.I179.5 poäng Ericson Hans

2008-05-11 Kungälv SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 1 kl.III260.5 poäng Järsand Kjell
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 0 kl.III171 poäng Järsand Kjell
Artchi 0 kl.III145.5 poäng Järsand Kjell
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 3 kl.II121.5 poäng Andersson Klas-Göran
LPI Sångfågelns Angelina 2 kl.I158 poäng Andersson Klas-Göran
SE VCH LPI LPII Dione 1 kl.I173.5 poäng Andersson Klas-Göran

2008-05-11 Ale SBK
SE VCH LPI Lorca's Friend of Mine 1 kl.I170.5 poäng Gustavsson Willy

2008-05-10 Holmsund SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 3 kl.II114 poäng Jonsson Ove

2008-05-10 Munkfors SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 3 kl.III202 poäng Claesson Gunnar

2008-05-10 Strängnäs SÖKK SLKK
Raglan Marzipan 2 ekl225 poäng Falk Inger
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl302.5 poäng Falk Inger

2008-05-10 Waxholm SBK
SE LCH Vassrandens Alice 1 kl.II179 poäng Ek Lennart
Vassrandens Albert 1 kl.II163 poäng Ek Lennart

2008-05-10 Elfsborg SBK
Adore's Regent 3 kl.II117.5 poäng Johansson Kenneth

2008-05-10 Skultuna SBK
LPI Munkvretens Akvileja 2 kl.I151.5 poäng Jansson Anna

2008-05-10 Njudung SBK
SE VCH LPI Rondeus Joyful Jasmine 1 kl.I175.5 poäng Karlsson Åke

2008-05-10 Ljusdal SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 1 kl.I162 poäng Strandberg Siw

2008-05-09 Ljungby SBK
Adore's Philip Morris 2 kl.III227 poäng Engström Ingemar

2008-05-09 Kristianstad SBK
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 3 kl.II112 poäng Hansson Mikael
TJH(HV) Megadroms Aurora-Eos 2 kl.II143.5 poäng Hansson Mikael
SE VCH Smart Fellow's No Excuse Needed 1 kl.I180.5 poäng Svensson Anna-Kersti
FI UCH Strongline's Uno 1 kl.I173 poäng Jönsson Kjell

2008-05-07 Uppsala SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 3 kl.II134 poäng Svedin Inger
Tints-Of-Siena 2 kl.II152 poäng Svedin Inger
Gryningens Herkules 1 kl.II163.5 poäng Svedin Inger

2008-05-04 Färgelanda SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 2 kl.III227 poäng Hyrén Bertil
Talita's Pikachu 2 kl.I144 poäng Hyrén Bertil
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 1 kl.I173 poäng Hyrén Bertil
LPI Hund I Tjänsts Cassandra 1 kl.I163.5 poäng Hyrén Bertil

2008-05-04 Söderköping SBK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 2 kl.I153 poäng Erlandsson Ulf

2008-05-04 Ljungbyhed SBK AFC
LPI Applejack's Tuscany Superb 1 kl.I179 poäng Karlsson Valdemar

2008-05-04 Umeå SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Don Quichotte 3 kl.II138.5 poäng Sjöström Annika
LPI Masterkey's Tinsel 1 kl.I182.5 poäng Asplund Rolf Göran

2008-05-03 Linköping SSRK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 2 kl.I150.5 poäng Ryttse Katinka

2008-05-03 Laholm SBK
Legolas 0 kl.I38 poäng Mattsson Lena

2008-05-03 Bro/Håbo SBK EM
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II159.5 poäng Svedin Inger
Raglan Marzipan 2 ekl236.5 poäng Lindberg Ninni

2008-05-03 Bro/Håbo SBK FM
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II148.5 poäng Svensson Sven-Eric
Huntley's Amazing Alva 1 kl.I160.5 poäng Svedin Inger

2008-05-02 Jönköping SBK
SE AG(HOPP)CH SE AGCH RLD N RLD F Månfares Black Beetle 2 kl.I157 poäng Gustavsson Bengt
Tintara-Tale 1 kl.I165.5 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 0 ekl170 poäng Andersson Birger

2008-05-01 Rimbo STOKK NLKK
SE VCH Annual's Get A Grip 3 kl.I124.5 poäng Ledin Jan

2008-05-01 Arboga SBK
LPI Munkvretens Akvileja 3 kl.I133 poäng Andersson Bo
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 2 kl.I144.5 poäng Andersson Bo

2008-05-01 Alingsås SBK
Lebaz Olli Toy 3 kl.II116 poäng Bergstedt Eva

2008-05-01 Torsby SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 2 kl.III232 poäng Östlund Bo

2008-05-01 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 1 kl.III291.5 poäng Andersson Reidar

2008-05-01 Höör SBK
LPI Black Angus Cliff 3 kl.II135.5 poäng Barthel Carina
LPI LPII Bite The Bullet Diva 3 kl.II132.5 poäng Barthel Carina
LPI Twinlab's Delfi 2 kl.I144 poäng Borgenlöv Leif

2008-05-01 Stockholm SBK
Vassrandens Albert 2 kl.II159.5 poäng Axell Sylvia
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.I171.5 poäng Dahlström Catharina

2008-05-01 Haninge SBK
Älvgårdens Who Care's 3 kl.II124.5 poäng Malmström Christer
Raglan Marzipan 3 ekl223.5 poäng Malmström Christer

2008-04-30 Sthlm Sö SBK
Vassrandens Albert 1 kl.II166 poäng Svahn Inga-Lill

2008-04-27 Heby SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II125.5 poäng Sverin Marie

2008-04-27 Torsås SBK
LPI Skybar Belief 1 kl.I178.5 poäng Blomdahl Börge

2008-04-27 Piteå SBK
SE VCH LPII Silverstjärnans Top Terror 0 ekl171 poäng Larsson Jens

2008-04-26 Skutskär SBK
LE-Cop's Iwi 3 kl.I114.5 poäng Axenvik Mats
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 2 kl.I143 poäng Axenvik Mats

2008-04-26 Matfors SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 kl.III237 poäng Andersson John-Åke

2008-04-26 Kumla SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 0 kl.I0 poäng Sahlqvist Kent

2008-04-26 Hallstahammar SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 1 kl.I162 poäng Tunér Stefan
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 0 ekl0 poäng Tunér Stefan

2008-04-26 Falkenberg SBK
SE VCH Airotkivs X-Pert 1 kl.II160.5 poäng Jacobson Ann-Kathrin
SE VCH Månfares Gabble Gnat 3 kl.I108.5 poäng Jacobson Ann-Kathrin

2008-04-26 Skogås STOKK SLKK
LPI Nullabor Kalgoorlie 2 kl.I144.5 poäng Olsen Leif

2008-04-26 Partille SBK
LPI Robocop's Yellow Piggelin 1 kl.I187.5 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI Sångfågelns Parsifal 1 kl.I165 poäng Petersson Lennart

2008-04-24 Nynäshamn SBK
LPII Hackihäls Delta 2 ekl235.5 poäng Björkström Weine

2008-04-23 Nynäshamn SBK
Hackihäls Ginza 1 kl.I174 poäng Larsén Pia

2008-04-20 Tyresö SBK
Atlas 3 kl.I103 poäng Gehnich Susanne
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.I165.5 poäng Gehnich Susanne

2008-04-20 N:a Gotland SBK
Josh-By-Me 3 kl.I135 poäng Appelqvist A-M

2008-04-20 Botkyrka SBK
Raglan Marzipan 0 ekl0 poäng Björkström Weine

2008-04-19 Svedala SBK
Like'ims Joyride 3 kl.III221 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII Astrix 3 kl.III201 poäng Johansson Kenneth
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche 3 ekl216 poäng Larsson-Barthel C

2008-04-19 Stenungsund SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.III253.5 poäng Petersson Lennart
LPI Fairfield's Easter Bunny 3 kl.I120 poäng Odén Anders

2008-04-19 Flen SBK
SE VCH LPI Kafati's Yayajahaa 1 kl.I160.5 poäng Nilsson Erland
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl215.5 poäng Hedberg Leif

2008-04-17 Haninge SBK
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 0 ekl191 poäng Björkström Weine

2008-04-16 Haninge SBK
SE BCH Mandylike's Charming Countess 1 kl.III256.5 poäng Norman Leif
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 0 kl.I95 poäng Malmström Christer

2008-04-13 Bro/Håbo SBK
LPI LPII Mandylike's Kampala 1 kl.II166 poäng Svedin Inger
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 2 ekl248 poäng Ferm Gunnel

2008-04-13 Ale SBK
SE VCH LPI Lorca's Friend of Mine 1 kl.I178 poäng Lindqvist Göran

2008-04-12 Linköping SBK
LPII Searover Pattering Prince 1 kl.II170 poäng Ryttse Katinka

2008-04-12 Knivsta SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 3 kl.II119.5 poäng Svedin Inger
SE VCH Annual's Get A Grip 1 kl.I169.5 poäng Berg Marita

2008-04-12 Hagfors SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl209.5 poäng Gillå Urban

2008-04-12 Forshaga SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 1 kl.II168.5 poäng Backman Lena

2008-04-12 Bengtsfors SBK
Viltvårdarns Joker 1 kl.I167 poäng Larsson Inge

2008-04-06 Järfälla SBK
LPI Sjöbygårdens Austin By Night 2 kl.II153 poäng Svensson Sven Arne
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl0 poäng Dahlström Catharina

2008-04-06 Boxholm SBK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 2 kl.I153.5 poäng Svensson Anders

2008-04-05 Lerum SBK
Minnows Skotte 1 kl.II175 poäng Persson Kenneth
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.I159 poäng Johansson Berit
SE VCH LPI Sångfågelns Parsifal 1 kl.I169 poäng Johansson Berit

2008-04-05 Öland SBK
LPII Like'ims Sascha 1 kl.II167 poäng Sundin Leif
Na'yves Tucana 0 kl.II99 poäng Sundin Leif

2008-04-05 Skultuna SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl204 poäng Tunér Stefan

2008-04-05 Oskarström SBK
Daims Prince Charming 0 kl.I0 poäng Mattsson Lena

2008-04-05 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 1 kl.II164.5 poäng Berg Marita
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 2 ekl234 poäng Svedin Inger
SE LCH Searover Cosys Arraks 0 ekl0 poäng Svedin Inger

2008-04-05 Gamleby SBK
Askrikes X-Antos 3 kl.II116.5 poäng Aass Christer

2008-04-05 Vara/Grästorp SBK
TJH(HV) LPI Käppastans Enzo 3 kl.I133.5 poäng Karlsson Alf
SE VCH Månfares Gabble Gnat 2 kl.I149 poäng Karlsson Alf

2008-03-30 Vällingby SBK
LPI LPII Mandylike's Kampala 1 kl.II172 poäng Magnusson Claes
Gryningens Herkules 0 kl.II96 poäng Magnusson Claes
Atlas 3 kl.I111.5 poäng Gehnich Susanne
Hackihäls Ginza 2 kl.I145.5 poäng Gehnich Susanne
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.I168 poäng Gehnich Susanne
SE VCH LPI Hackihäls Digestive 0 ekl0 poäng Axell Sylvia

2008-03-30 Katrineholm SBK
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 3 ekl195.5 poäng Falk Inger

2008-03-29 Tierp SBK
Guideline's Fiddle De Dee 2 kl.II153 poäng Liljeqvist Ch
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 2 kl.II147.5 poäng Liljeqvist Ch
Gryningens Herkules 2 kl.II140 poäng Liljeqvist Ch
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 2 kl.I155 poäng Liljeqvist Ch

2008-03-29 Mariestad SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 1 kl.I166 poäng Klaar Karlerik

2008-03-29 Finspång SBK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 3 kl.I138 poäng Svensson Anders
LPI LPII Adidas 1 kl.I185 poäng Svensson Anders

2008-03-29 Veberöd SBK
LPI LPII Astrix 3 kl.III202 poäng Hanson Michael
Like'ims Joyride 1 kl.III261.5 poäng Hanson Michael
LPI Black Angus Cliff 3 kl.II107 poäng Wessman Göran
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 3 kl.II105 poäng Wessman Göran
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 1 kl.I179 poäng Nilsson Bo

2008-03-29 Orust SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 1 kl.III280.5 poäng Pettersson Lennart
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 0 kl.III0 poäng Pettersson Lennart
LPI Robocop's Yellow Piggelin 1 kl.I180 poäng Pettersson Lennart
LPI Sångfågelns Angelina 1 kl.I175 poäng Pettersson Lennart
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 1 kl.I164 poäng Pettersson Lennart

2008-03-29 Nedansiljan SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 2 ekl224.5 poäng Hellberg Roland

2008-03-29 Eskilstuna SBK
Raglan Marzipan 2 ekl251.5 poäng Heikkilä Viljo

2008-03-24 Norrköping SBK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 1 kl.I163.5 poäng Ryttse Katinka

2008-03-24 Burlöv SBK
LPI Airotkivs Arrac 3 kl.I114.5 poäng Björkqvist Cronje
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.I151 poäng Björkqvist Cronje
LPI Woodduck's Opal 1 kl.I184.5 poäng Björkqvist Cronje

2008-03-23 Göteborg SBK
Mandylike's Kentucky 0 kl.III161 poäng Ek Björn
TJH(FM) Rainstone Morten 3 kl.I135 poäng Gillberg Bo
LPI Sångfågelns Angelina 2 kl.I155 poäng Gillberg Bo
SE VCH LPI LPII Dione 1 kl.I164 poäng Gillberg Bo

2008-03-23 Enköping SBK
Justlike Prins Nikolai 1 kl.III262 poäng Ledin Jan
LPI LPII Mandylike's Kampala 1 kl.II161 poäng Redefalk Mats

2008-03-22 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.I109.5 poäng Unosson Reino

2008-03-21 Skara SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 3 kl.I135.5 poäng Hall Bengt-Evert

2008-03-16 Kungsör SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 3 ekl209.5 poäng Tunér Stefan
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 1 ekl267.5 poäng Tunér Stefan

2008-03-16 S:a Gotland SBK
SE VCH Megh-By-Me 2 kl.II145 poäng Appelqvist A-M
Josh-By-Me 2 kl.I143 poäng Appelqvist A-M

2008-03-15 Östersund SBK
Viltvårdarns Haimon 3 kl.II122.5 poäng Olander Per-Erik

2008-03-15 Bollnäs SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 1 ekl258 poäng Norrman Roland

2008-03-09 Tjörn SBK
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 3 kl.II105 poäng Larsson Fred
Ringlets Ray 3 kl.I129 poäng Larsson Fred

2008-03-09 Brunflo SBK
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 1 kl.I176 poäng Olander Per-Erik

2008-03-09 Grums SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl217.5 poäng Jansson Björn-Åke

2008-03-08 Uddevalla SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 2 kl.III227.5 poäng Bucklin Lars
SE VCH LPI Sjöbygårdens Bad to The Boon 3 kl.II123.5 poäng Bucklin Lars

2008-03-08 Bollebygd SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 kl.II163 poäng Dahlberg Göran
Adore's Regent 1 kl.I170 poäng Dahlberg Göran

2008-03-02 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Lady Upstream's Mc Culleum 1 kl.II170.5 poäng Lundgren Cecilia
SE VCH Maihaugen's Plastic Gypsy 2 kl.I152.5 poäng Lundgren Cecilia

2008-02-24 Matfors SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 kl.III240 poäng Andersson Reidar

2008-02-24 Östhammar SBK
Searover Pattering Queen 2 kl.I144 poäng Fridh Ingemar
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 2 kl.I140 poäng Fridh Ingemar

2008-02-24 Torsby SBK
Ringlets Rivulet 1 kl.I171 poäng Claesson Gunnar

2008-02-24 Piteå SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 3 kl.II137 poäng Bergman Mikael

2008-02-24 Ljungby SBK
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 1 kl.I170 poäng Petersson Jonny

2008-02-24 Kungsbacka SBK
Mandylike's Kentucky 3 kl.III203.5 poäng Lindqvist Göran
TJH(FM) Rainstone Morten 2 kl.I150 poäng Lengfelt Ulf

2008-02-24 Södertälje STOKK APOLLOGR
Hackihäls Hizpan 1 kl.I173 poäng Falk Inger
Raglan Marzipan 2 ekl242 poäng Olsen Leif
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 2 ekl241.5 poäng Olsen Leif

2008-02-23 Mullsjö SBK
LPII Skärvenäset's Malin 1 kl.II167.5 poäng Brinning Karlsson An

2008-02-23 Väsby SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 1 kl.II165 poäng Sjöblom Annika

2008-02-23 Orust SBK
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 2 kl.III226 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 3 kl.II117 poäng Gustavsson Willy

2008-02-17 Stockholm SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.I153.5 poäng Brygård Pia

2008-02-17 Fagersta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 1 ekl275 poäng Eriksson Kent

2008-02-17 Umeå SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 2 kl.II151 poäng Nordström Lena
LPI Jaktbäckens Blixtra 2 kl.II140.5 poäng Nordström Lena
LPI Masterkey's Tinsel 1 kl.I183 poäng Asplund Rolf Göran

2008-02-16 Linköping SBK
LPII Searover Pattering Prince 1 kl.II164 poäng Ryttse Katinka

2008-02-16 Strömsund SBK
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Beck 1 kl.II167 poäng Bryne Lisbet
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 1 kl.I160.5 poäng Bryne Lisbet

2008-02-16 Lidingö SBK
SE VCH Streamlight's Ann's Laser 3 kl.I124 poäng Johansson Mats

2008-02-09 Kramfors SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 2 kl.II154.5 poäng Eriksson Torbjörn
Kafati's Yippiyeeh 2 kl.II154 poäng Eriksson Torbjörn

2008-02-03 Sävsjö SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 3 kl.I103 poäng Ericson Hans

2008-02-03 Nedansiljan SBK
Carmal's Forever H of Meadowlark 2 kl.I149.5 poäng Deregård Lars
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 2 ekl245 poäng Edbäck Mats

2008-02-02 Nedansiljan SBK
Conover's Run For Meadowlark 1 kl.II169.5 poäng Gudmunds Laila
Carmal's Forever H of Meadowlark 3 kl.I126 poäng Larsson Claes
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 2 ekl224 poäng Larsson Claes
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 0 ekl151.5 poäng Larsson Claes

2008-01-27 Kungsbacka SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 3 kl.III195 poäng Lengfelt Ulf
LPI LPII Conrad 1 kl.II173 poäng Lengfelt Ulf

2008-01-27 Forserum SBK
Ville 0 kl.I44 poäng Andersen Anita

2008-01-27 Viksberg SPK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl296.5 poäng Björkström Weine
SE LCH Searover Cosys Arraks 1 ekl277 poäng Hjort Mikael
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa 0 ekl187 poäng Björkström Weine

2008-01-26 Oskarström SBK
SE VCH Airotkivs X-Pert 2 kl.II148 poäng Mattsson Lena

2008-01-26 Ludvika SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl233 poäng Jespersen Alf

2008-01-26 Edsbyn SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 3 ekl210.5 poäng Larsson Anita

2008-01-19 Värnamo SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III218.5 poäng Blomqvist Kjell
LPI SE JCH Skybar Attention 1 kl.II168 poäng Blomqvist Ann Charlo
LPI LPII Månstorps Zico Galanthus 2 kl.I153 poäng Blomqvist Ann Charlo
SE VCH Labrador Vom Bedhard Miss Mynta 0 kl.I0 poäng Blomqvist Ann Charlo
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 ekl212 poäng Blomqvist Kjell

2008-01-19 Orust SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 kl.II164 poäng Brocker Björn
SE VCH Sångfågelns Don Alfonso 0 kl.II92.5 poäng Brocker Björn
LPI Robocop's Yellow Piggelin 3 kl.I133.5 poäng Brocker Björn
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 2 kl.I144 poäng Brocker Björn

2008-01-18 Jönköping SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 kl.III296.5 poäng Axell Ulf
LPI SE JCH Skybar Attention 1 kl.II178.5 poäng Gustavsson Bengt
LPII Skärvenäset's Malin 1 kl.II160.5 poäng Gustavsson Bengt

2008-01-06 Eskilstuna SÖKK EDHK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 3 kl.I133.5 poäng Larsson Kjell

2008-01-06 Fagersta SBK
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl198.5 poäng Tunér Stefan

2008-01-05 Tierp SBK
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 1 kl.II172 poäng Härlin Marie-Louise
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 3 kl.I129.5 poäng Ivarsson Tomas


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017