Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2009

Resultat i namnordning


2009-12-26 Östhammar SBK
LPI Searover Flying Nosey 2 kl.I142.5 poäng Ek Lennart

2009-12-26 Kungsbacka SBK
Wallwein's Dr Faust 3 kl.III206.5 poäng Gustafsson Willy
Mandylike's Kentucky 2 kl.III225 poäng Lengfelt Yvonne
Rainstone Zingo 2 kl.II151 poäng Svanstedt Benny
TJH(FM) Rainstone Morten 2 kl.II147.5 poäng Svanstedt Benny
Airotkivs Amadeus 1 kl.I175.5 poäng Mårefors Anne-Lie
Adore's Regent 3 ekl205.5 poäng Lengfelt Ulf

2009-12-13 Visby SBK
Conover's Arraks Prilla 1 kl.I169 poäng Boberg Inga-Maj
Josh-By-Me 0 kl.I86.5 poäng Boberg Inga-Maj

2009-12-13 Trelleborg SBK
LPI Robocop's Windy 1 kl.I177 poäng Frid Crispin

2009-12-13 Linköping SBK
Mandylike's Noblesse 2 kl.II152.5 poäng Svensson Anders
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 0 ekl150.5 poäng Svensson Anders

2009-12-13 Brunflo SBK
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 3 kl.II139.5 poäng Olander Per-Erik

2009-12-13 Hund2009 SKK CS
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl237.5 poäng Svedin Inger

2009-12-12 Alingsås SBK
LPIII Joey-By-Me 1 kl.III256.5 poäng Claesson Åke
Mandylike's Kentucky 0 kl.III162.5 poäng Claesson Åke
TJH(FM) Rainstone Morten 3 kl.II129 poäng Wiman Thomas
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 2 ekl227.5 poäng Merenius Johnny

2009-12-12 Höganäs SBK
Bergsandens Lady of Avalon 2 kl.III226 poäng Ljung Lars-Åke
LPI LPII Bite The Bullet Diva 0 kl.III184 poäng Ljung Lars-Åke
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventure 1 kl.II162 poäng Brandin Thomas
Ginstens Trust Me 0 kl.I81 poäng Jonsson Linda

2009-12-06 Österåker SBK
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 2 kl.I150.5 poäng Karlsson Bengt
SE SPCH Mandylike's Nightbird 0 ekl168.5 poäng Johansson Mats

2009-12-06 Katrineholm SBK
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 0 kl.III116 poäng Nilsson Elsmari
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl305 poäng Falk Inger
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 0 ekl156 poäng Falk Inger

2009-12-06 Veberöd SBK
LPI LPII Bite The Bullet Diva 3 kl.III201 poäng Klang Ingvar
LPI Bergsandens Deja Vu 3 kl.I131 poäng Bonder Mikael
Allatiffany 0 kl.I99 poäng Prahl Leif

2009-12-06 Sävsjö SBK
Rövarkungens Bra För Att Va'svensk 3 kl.I126.5 poäng Persson Birgitta
Mandylike's Rollick 2 kl.I142.5 poäng Persson Birgitta
LPI SE JCH Skybar Attention 3 ekl205.5 poäng Petersson Jonny

2009-12-06 Kind SBK
Na'yves Kefir 3 kl.II125.5 poäng Viktorsson Barbro
Kälvin 3 ekl198.5 poäng Dahlberg Göran
Adore's Regent 0 ekl139 poäng Dahlberg Göran

2009-12-06 Karlstad SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 3 ekl221.5 poäng Edström Kjell

2009-12-05 Österåker SBK
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 kl.III277 poäng Nyberg Jan-Ola
LPII Mylabs Di Fantasia 3 kl.I134 poäng Karlsson Bengt
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 1 kl.I163 poäng Karlsson Bengt
SE SPCH Mandylike's Nightbird 3 ekl206 poäng Moberg Ragnar

2009-12-05 Ludvika SBK
In Born's Gustaw 3 kl.I139 poäng Jespersen Alf

2009-12-05 Kramfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 1 kl.II162 poäng Myrén Karin
SE U(U)CH Wildn'beauty's Starburst Califonia 3 kl.I131 poäng Myrén Karin

2009-12-05 Varberg SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 0 kl.III181 poäng Hedenberg Birgitta
Airotkivs Amadeus 1 kl.I173 poäng Jacobson Ann-Kathrin
Kälvin 3 ekl200.5 poäng Andersson Matts Roge
SE VCH Månfares Gabble Gnat 0 ekl169.5 poäng Andersson Matts Roge
Adore's Regent 0 ekl130.5 poäng Andersson Matts Roge

2009-12-05 Nedansiljan SBK
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde 1 kl.II173.5 poäng Hellberg Roland
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 3 ekl204.5 poäng Fors Gunnar

2009-11-29 Svalöv SBK
Bergsandens Lady of Avalon 0 kl.III126.5 poäng Björkqvist Cronje
Country Song's Lollipop 3 kl.I123.5 poäng Petersson Lars
LPI Robocop's Windy 1 kl.I187 poäng Petersson Lars
LPI Bergsandens Deja Vu 1 kl.I170 poäng Petersson Lars

2009-11-29 Skanör/Falsterb SBK
LPI Woodduck's Castor 1 kl.II168 poäng Nilsson Bo
SE VCH LPI Minnows Tactic 2 kl.I153 poäng Bonder Mikael
Månstorps Freya Felicia 0 kl.I0 poäng Bonder Mikael

2009-11-29 Motala SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 3 kl.I119.5 poäng Nyman Rolf

2009-11-29 Enköping SBK AFR
LPI Streamlight's Nickis Outstandingash 3 kl.I138 poäng Ferm Gunnel

2009-11-28 Nacka SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 3 kl.II126 poäng Moberg Ragnar
LPI Annual's Toast Master 2 kl.II147.5 poäng Johansson Mats
LPI Andvikens Pop 1 kl.II183.5 poäng Johansson Mats
LPII Mylabs Di Fantasia 3 kl.I129.5 poäng Collin Yngve
Lab Nova Eleanor Rigby 2 kl.I149 poäng Collin Yngve
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 1 kl.I181 poäng Axell Sylvia
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl276.5 poäng Moberg Ragnar

2009-11-22 Kalmar SBK
Mocca Made's Femina 2 kl.II141.5 poäng Johansson Hans
LPII Kävin 1 kl.II177 poäng Johansson Hans

2009-11-21 Tomten SBK
Adore's Regent 3 ekl206 poäng Oskarsson Per

2009-11-21 Skurup SBK
LPI Robocop's Windy 1 kl.I187.5 poäng Nilsson Bo
Månstorps Freya Felicia 0 kl.I94 poäng Nilsson Bo

2009-11-20 Gbg/Mölndal SBK
LPELIT Lindjax B'bert 3 ekl192 poäng Hansson Ronny

2009-11-15 Eskilstuna SÖKK EHDK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 2 kl.II155.5 poäng Heikkilä Viljo
LPI LPII Thorsvi Tomatin 2 kl.II152 poäng Heikkilä Viljo
Smart Fellow's to Four Seven 2 kl.I143.5 poäng Heikkilä Viljo
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 0 ekl145 poäng Olsen Leif

2009-11-15 Solna/Sundbyber SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II150.5 poäng Ahlgren Anna
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 2 kl.I145 poäng Johansson Mats
LPI Mandylike's Kilkenny 1 kl.I168 poäng Karlsson Bengt

2009-11-15 Söderåsen SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III206 poäng Borgenlöv Leif
SE VCH Brantastigs Linnea 1 kl.I186 poäng Svensson Anna-Kersti
Insanes Nypon 0 kl.I76 poäng Svensson Anna-Kersti

2009-11-15 Mark SBK
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 1 kl.II161 poäng Johansson Mats
Adore's Regent 3 ekl201.5 poäng Dahlberg Göran
Kälvin 1 ekl256.5 poäng Dahlberg Göran

2009-11-14 Mariestad SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.I154 poäng Lindgren Leif

2009-11-14 Gnosjö SBK
LPI LPII Nawinns Easy 1 kl.II169 poäng Selin Gertz
Adore's Regent 3 ekl212 poäng Selin Gertz
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl309 poäng Selin Gertz

2009-11-08 Uppsala SBK
LPI Bramsö Fjärdens Idun 2 kl.II140.5 poäng Rosén Solveig
Vasalls Moonlight of Valentine 3 kl.I118 poäng Antehed Gunnel
Klövenhöjs Melba 2 kl.I150 poäng Antehed Gunnel
Thorsvi Glen Ord 1 kl.I175.5 poäng Antehed Gunnel

2009-11-08 Torsby SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 1 ekl282 poäng Åkerlund Milton

2009-11-08 Oxelösund SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 0 ekl164.5 poäng Hansson Ola

2009-11-08 Haninge SBK
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II139.5 poäng Björkström Weine
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II150 poäng Björkström Weine

2009-11-08 Ängelholm SBK
Bergsandens Lady of Avalon 2 kl.III249.5 poäng Sjöstrand Yvonne
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 0 kl.III0 poäng Sjöstrand Yvonne
TJH(RDH) Brantastigs Buse 3 kl.I139 poäng Brandin Thomas
Minnows Mocca 3 kl.I135 poäng Brandin Thomas

2009-11-08 Sthlmsavd SBK
LPI Mandylike's Kilkenny 1 kl.I180.5 poäng Rilegård Katarina

2009-11-08 Göinge/Broby SBK
Megadroms Asti-Cinzano 2 kl.II145 poäng Hansson Michael
Carmal's Kitas Ike 3 kl.I129 poäng Johansson Lars
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 2 kl.I141 poäng Svensson Anna-Kersti
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 1 kl.I167 poäng Johansson Lars

2009-11-08 Emmaboda SBK
Bergsandens Bring Back 0 kl.III166 poäng Johnsson Marianne
LPI SE JCH Skybar Attention 2 ekl234 poäng Johnsson Marianne

2009-11-07 Strömsund SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 3 kl.III211.5 poäng Bryne Lisbet
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 1 kl.II174.5 poäng Bryne Lisbet

2009-11-07 Köping SBK
LPI Munkvretens Akvileja 2 kl.II145 poäng Degerström Bo

2009-11-07 Bollebygd SBK
Mandylike's Kentucky 2 kl.III230 poäng Fröjd Bengt
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 0 kl.II0 poäng Dahlberg Göran
Labbmoa's Lizzy 2 kl.I156 poäng Åsegård Åsa
TJH(FM) Rainstone Morten 1 kl.I171.5 poäng Åsegård Åsa
Adore's Regent 0 ekl161.5 poäng Fröjd Bengt

2009-11-07 Orust SBK
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 3 kl.II134 poäng Persson Arne
SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 0 kl.II0 poäng Persson Arne
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.I154 poäng Persson Arne

2009-11-01 Tyresö SBK
Lab Nova Eleanor Rigby 3 kl.I139.5 poäng Stålkrantz Mikael
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 1 kl.I163.5 poäng Stålkrantz Mikael

2009-11-01 Njurunda SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 3 kl.III194 poäng Forslund Lars-Göran
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde 1 kl.I192 poäng Forslund Lars-Göran

2009-11-01 Gamleby SBK
Rondemons Bossanova 1 kl.I186.5 poäng Erlandsson Ulf

2009-10-31 Örnsköldsvik SBK
Tapeatom Day Dreamer 1 kl.I162.5 poäng Ögren Anders

2009-10-31 Märsta/Sigtuna SBK
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 1 kl.I170.5 poäng Christiansson Kriste
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 1 ekl269 poäng Svensson Sven-Eric

2009-10-30 V:a Medelpad SBK
Bävermarkens Rock 1 kl.II175.5 poäng Olsson Håkan

2009-10-25 Tjörn SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 kl.III218 poäng Olausson Erik

2009-10-25 Bro/Håbo SBK
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 1 kl.I185.5 poäng Svensson Sven-Eric
LPI Mandylike's Kilkenny 1 kl.I184 poäng Svensson Sven-Eric
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 1 ekl266.5 poäng Lundin Thomas

2009-10-25 Vara/Grästorp SBK
LPIII Joey-By-Me 1 kl.III256 poäng Karlsson Alf
LPI LPII Balder 1 kl.II169 poäng Karlsson Alf
TJH(HV) LPI Käppastans Enzo 1 kl.I160 poäng Karlsson Alf
Highstones Unic Lady 0 kl.I90 poäng Karlsson Alf
LPELIT Lindjax B'bert 3 ekl219 poäng Karlsson Alf

2009-10-25 Ulricehamn SBK
SE VCH LPI LPII Sea-Birds Don't Leave Me Now 1 kl.II177 poäng Andersson Patrik
LPI LPII Bellmaker's Izor 1 kl.I163.5 poäng Andersson Patrik
Adore's Regent 0 ekl191.5 poäng Markert Bernt
Kälvin 0 ekl174 poäng Markert Bernt

2009-10-25 Boxholm SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 2 kl.I144 poäng Nilsson Berth

2009-10-25 Västervik SBK
SE VCH Sångfågelns Amorina 3 kl.II119 poäng Berglund Nils

2009-10-25 Nynäshamn SBK
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II103 poäng Larsén Pia

2009-10-25 Lomma SBK
LPI Black Angus Alma 1 kl.III260 poäng Klang Ingvar
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 3 kl.II136 poäng Prahl Leif

2009-10-24 Kramfors SBK
Tapeatom Day Dreamer 2 kl.I157 poäng Eriksson Torbjörn

2009-10-24 Kumla SBK
LPI Streamlight's Nickis Ocean 2 kl.II148.5 poäng Rahm Anders

2009-10-24 Nedansiljan SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 2 kl.II156.5 poäng Grahn Arne
In Born's Gustaw 2 kl.I146.5 poäng Fors Gunnar

2009-10-18 Kungsör SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl298.5 poäng Karlsson Tomas
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 ekl271 poäng Karlsson Tomas

2009-10-18 Ragunda SBK
Maihaugen's Love Buzz 1 kl.I170 poäng Holmberg Jan

2009-10-18 Öland SBK
Mocca Made's Femina 2 kl.II155.5 poäng Johansson Hans
LPI Trofast Björnbärshjärta 1 kl.I186.5 poäng Johansson Hans

2009-10-18 Skutskär SBK
Highjump's Later That Night 0 kl.I70 poäng Brohlén Lars-Erik

2009-10-18 Slite SBK AFS
Josh-By-Me 2 kl.I156.5 poäng Boberg Inga-Maj

2009-10-18 Luleå SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 2 kl.II156.5 poäng Nilsson Per-Erik
LPI Musical's March and Mabel 1 kl.I165 poäng Nilsson Per-Erik

2009-10-18 Haninge SBK
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II126 poäng Malmström Christer

2009-10-18 Rödeby SBK
LPII Kävin 1 kl.II165.5 poäng Lundin Carina

2009-10-18 Osby SBK
Minnows Marquis 2 kl.I154.5 poäng Johansson Mathias
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 2 kl.I153.5 poäng Johansson Mathias
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 2 kl.I143 poäng Johansson Mathias
LPI SE JCH Skybar Attention 2 ekl249 poäng Ekberg Stig

2009-10-18 Falun SBK
Searover Gems Enya 2 kl.I157 poäng Ollars Stefan

2009-10-17 Hallsberg SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 1 kl.II176 poäng Arnesson Eva-Britt

2009-10-17 Växjö SBK
LPI LPII Streamlight's Pearl Steph 2 kl.II141.5 poäng Svensson Patrik

2009-10-17 Valbo SBK
Searover Kelly's Raise 2 kl.I153.5 poäng Elfström Eva
Highjump's Later That Night 0 kl.I86.5 poäng Elfström Eva

2009-10-17 Partille SBK
Ambrosdalens Elly 2 kl.II152.5 poäng Brocker Björn
SE VCH LPI RLD N Lorca's Chic Charity 1 kl.II160.5 poäng Brocker Björn
LPI Sångfågelns Angelina 0 kl.II91 poäng Brocker Björn
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.I155.5 poäng Svanstedt Benny
SE VCH LPI Clown's Merkurius 2 kl.I142.5 poäng Svanstedt Benny
LPI LPII Kustmarken's Olga 1 kl.I160.5 poäng Svanstedt Benny
LPELIT Lindjax B'bert 1 ekl262.5 poäng Svanstedt Eva

2009-10-17 Götene SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.I142 poäng Lund Ingemar

2009-10-17 Järfälla SBK
LPI Streamlight's Nickis Ocean 2 kl.II158 poäng Magnusson Claes
Country Look's A Foreign Empress 3 kl.I118 poäng Jelving Fredrik

2009-10-17 Sommenbygden SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.II0 poäng Karlsson Åke
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 3 kl.I134.5 poäng Karlsson Gun Britt-M

2009-10-17 Norrköping SBK
Trendmaker's Inanna 1 kl.II189.5 poäng Ryttse Katinka

2009-10-17 Gnesta/Trosa SBK
Airotkivs Vidar 3 kl.I138 poäng Merten Manfred

2009-10-17 Eskilstuna SBK
LPI LPII Thorsvi Tomatin 2 kl.II150.5 poäng Alfredsson Jan
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 2 kl.II147 poäng Alfredsson Jan
LPII Bumpkin's Tiger Lily 1 kl.II189 poäng Alfredsson Jan

2009-10-13 Östersund SBK
Maihaugen's Love Buzz 2 kl.I141 poäng Löfberg Åsa

2009-10-11 Bro/Håbo SSRK
LPI Modus Vivendis Ob-La-Di Ob-La-Da 3 kl.III214.5 poäng Jansson Anna

2009-10-11 Vallentuna SBK
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 1 kl.I179 poäng Härlin Marie-Louise

2009-10-11 Sandviken SBK
Searover Ruby Wednesday 3 kl.II117.5 poäng Svensson Göran

2009-10-11 Kungälv SBK
SE VCH LPI Clown's Merkurius 2 kl.I157.5 poäng Sandberg Kenth

2009-10-11 Helsingborg SBK
Country Song's Lollipop 2 kl.I140 poäng Ljung Lars-Åke
Shourouks Scabrosa 0 kl.I98 poäng Ljung Lars-Åke

2009-10-11 Heby SBK
Tints-Of-Siena 1 kl.II172 poäng Deckel Cecilia

2009-10-11 Hammarö SBK
Licithas Chloe 2 ekl244.5 poäng Zaring Åke

2009-10-11 Gislaved/Västbo SBK
SE VCH TJH(RDH) Rövarkungens Förkung Och Fosterland 3 kl.I104.5 poäng Petersson Jonny
LPI Bellmaker's Izabella 2 kl.I141 poäng Petersson Jonny

2009-10-11 Arboga SBK
LPI LPII Thorsvi Tomatin 1 kl.II173 poäng Andersson Bo
SE VCH Eaglebess Nestor 0 kl.I86 poäng Andersson Bo

2009-10-11 Strängnäs SÖKK SLKK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 1 kl.II163.5 poäng Hjort Mikael
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl305 poäng Falk Inger
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 ekl257.5 poäng Falk Inger

2009-10-10 Södertälje SBK
Rainstone Zingo 2 kl.II157.5 poäng Malmström Christer

2009-10-10 Lerum SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 kl.III261 poäng Eliasson Lennart
Ambrosdalens Elly 3 kl.II131.5 poäng Persson Kenneth
SE VCH Huntley's Black Bean 2 kl.I143 poäng Johansson Berit
LPELIT Lindjax B'bert 2 ekl242.5 poäng Eliasson Lennart

2009-10-10 Mariestad SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.I145.5 poäng Björkdahl Rolf
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl155 poäng Jacobsson Ulf

2009-10-10 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II109 poäng Jonsson Leif

2009-10-10 Väsby SBK
Zetastar Famous Billy The Kid 1 kl.II166 poäng Antehed Gunnel
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 1 ekl274.5 poäng Härlin Marie-Louise

2009-10-10 Sthlm Sö SBK
Searover Kelly's Ace High 1 kl.III255.5 poäng Moberg Ragnar
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II124.5 poäng Dahlström Catharina
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.II167.5 poäng Dahlström Catharina

2009-10-10 Orust SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 1 kl.II185.5 poäng Larsson Hasse

2009-10-10 Jokkmokk SBK EM
Macita's Moses 3 kl.II134.5 poäng Hedlund Josefin
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 1 kl.II165.5 poäng Hedlund Josefin
SE VCH Macita's Valencia Dream 2 kl.I153 poäng Hedlund Josefin

2009-10-10 Jokkmokk SBK FM
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 3 kl.II138 poäng Lindström Monica
Macita's Moses 3 kl.II116 poäng Lindström Monica
SE VCH Macita's Valencia Dream 3 kl.I116 poäng Hedlund Josefin

2009-10-10 Hallstahammar SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.I184 poäng Höglin Saga Lena

2009-10-10 Grums SBK
Licithas Chloe 3 ekl220 poäng Kristoffersson Ylwa

2009-10-10 Borås SBK
Adore's Regent 3 ekl205.5 poäng Claesson Åke
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl263 poäng Claesson Åke

2009-10-10 Askersund SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 1 kl.II174.5 poäng Samuelsson Sven

2009-10-10 Tranås SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 3 kl.I138 poäng Bengtsson Boel

2009-10-04 Lilla Edet SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 kl.III200 poäng Olausson Erik
LPI Sångfågelns Arabella 2 kl.I150.5 poäng Brolin Arne

2009-10-04 Örebro SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 2 kl.II151.5 poäng Kamleitner Barbro

2009-10-04 Sydöstra Skåne SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III221 poäng Frid Crispin
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 3 kl.III196 poäng Frid Crispin
LPI Amber 3 kl.I129 poäng Larsson-Barthel C
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 3 kl.I104.5 poäng Larsson-Barthel C
Like'ims Joyride 0 ekl186 poäng Larsson-Barthel C

2009-10-04 Sala SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 2 kl.I151.5 poäng Nyberg Maivor

2009-10-04 Furusjö SBK AFS
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 1 kl.II161.5 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 ekl269 poäng Gustavsson Bengt

2009-10-03 Enköping SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 2 kl.I141 poäng Nyman Kjell
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 3 ekl217.5 poäng Hawée Göran

2009-10-03 Smålandsstenar SBK
Wallwein's Dr Faust 2 kl.III238 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2009-09-27 Oxelösund SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 kl.III256 poäng Hansson Ola
LPI LPII Askrikes May Day 1 kl.I166 poäng Lundin Robert

2009-09-27 Lindesberg SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 2 kl.III231 poäng Melin Bo

2009-09-27 Lidköping SBK
Highstones Unic Lady 1 kl.I166 poäng Karlsson Alf

2009-09-26 Laxå SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 1 kl.II168 poäng Kamleitner Barbro
Skallvrån's Golden Peace 1 kl.I170.5 poäng Kamleitner Barbro

2009-09-26 Mullsjö SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 2 ekl252 poäng Brinning Karlsson An

2009-09-20 Ljusdal SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II109 poäng Larsson Anita

2009-09-20 Angered SBK
SE VCH LPI Clown's Merkurius 2 kl.I159 poäng Svanstedt Eva

2009-09-20 Norrtälje STOKK NLKK
SE VCH Annual's Get A Grip 2 kl.I159 poäng Andersson B-M

2009-09-20 Tanum SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 1 kl.II179.5 poäng Hyrén Bertil

2009-09-20 Skövde SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 1 kl.II172.5 poäng Rönnefeldt Norman

2009-09-20 Roslagen SBK
LPI Streamlight's Nickis Ocean 2 kl.II158.5 poäng Liljeqvist Ch

2009-09-20 Norrköping SBK
Trendmaker's Inanna 2 kl.II148 poäng Ryttse Katinka

2009-09-20 Lund SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 1 kl.I163.5 poäng Sommarin Christer
Elanders Chivas-Regal 0 kl.I55 poäng Brandin Thomas

2009-09-20 Västerås WKK EM VKK
LPI LPII Thorsvi Tomatin 1 kl.II181.5 poäng Elfström Ingemar
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 2 kl.I150 poäng Elfström Ingemar

2009-09-20 Västerås WKK FM VKK
LPI LPII Thorsvi Tomatin 2 kl.II155 poäng Gustafsson Ulf
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.I173 poäng Gustafsson Ulf

2009-09-19 Vetlanda SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 0 kl.III133.5 poäng Selin Gertz
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.II136 poäng Selin Gertz

2009-09-19 Strömsund SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 1 kl.II176.5 poäng Häggström Åsa

2009-09-19 Strängnäs SBK
Pheasantrise Cerise 1 kl.II196 poäng Melin Märta-Klara
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 1 kl.II182.5 poäng Melin Märta-Klara
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl277.5 poäng Melin Rolf
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 ekl263.5 poäng Melin Rolf

2009-09-19 Oskarshamn SBK
LPI Askrikes N Marble 1 kl.I162 poäng Gustavsson Annette

2009-09-19 Nyköping SBK
Rainstone Zingo 3 kl.II129.5 poäng Svanborg Yvette

2009-09-19 Matfors SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 1 kl.III262.5 poäng Andremo Ann Christin

2009-09-19 Lerum SBK
Ambrosdalens Elly 1 kl.II167 poäng Gustavsson Willy

2009-09-19 Höör SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 3 kl.III197 poäng Johansson Mathias
LPI Woodduck's Opal 1 kl.II169 poäng Jonsson Linda
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 3 kl.I139 poäng Johansson Mathias
Like'ims Joyride 0 ekl171.5 poäng Ekberg Stig

2009-09-19 Gävle SBK
Searover Ruby Wednesday 1 kl.I160 poäng Skoog Lennart

2009-09-19 Grums SBK
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 3 kl.II136.5 poäng Isebark Conny

2009-09-13 Åmål SBK
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 3 kl.II106.5 poäng Gunnarsson Tommy

2009-09-13 Svedala SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 1 kl.III261.5 poäng Ekberg Stig
SE VCH LPI Minnows Tactic 2 kl.I142.5 poäng Barthel Carina

2009-09-13 Skara SBK
Highstones Unic Lady 3 kl.I135 poäng Hall Bengt-Evert
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 1 kl.I179 poäng Hall Bengt-Evert

2009-09-13 Tyresö SBK
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II136.5 poäng Stålkrantz Mikael
LPI Streamlight's Nickis Ocean 2 kl.II153 poäng Stålkrantz Mikael

2009-09-13 Sävsjö SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 3 kl.III203 poäng Karlsson Åke
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.II153 poäng Karlsson Åke

2009-09-13 Forserum SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 1 kl.II170 poäng Karlsson Gun Britt-M

2009-09-12 Skultuna SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 2 kl.I140 poäng Rahmström Åsa

2009-09-12 Piteå SBK
Åkerbärets Valter 3 kl.I135.5 poäng Svalenström Gunilla
LPI Musical's March and Mabel 1 kl.I168.5 poäng Svalenström Gunilla

2009-09-12 Elfsborg SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl306 poäng Dahlberg Göran
Adore's Regent 1 ekl269.5 poäng Dahlberg Göran

2009-09-12 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.II182.5 poäng Lundin Thomas
Lab Nova Eleanor Rigby 2 kl.I140 poäng Lundin Thomas

2009-09-10 Haninge SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.II171.5 poäng Borgström Roger
LPI Streamlight's Nickis Ocean 1 kl.II161 poäng Borgström Roger

2009-09-09 Haninge SBK
Searover Kelly's Ace High 3 kl.III206 poäng Malmström Christer
SE VCH Ringlets Shine 1 kl.I163 poäng Borgström Roger

2009-09-06 Bollnäs SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 2 kl.III243 poäng Strandberg Siw
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II130.5 poäng Strandberg Siw

2009-09-06 Boden SBK
LPI Musical's March and Mabel 1 kl.I178 poäng Wallbing Jessica

2009-09-06 Vällingby SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.II176 poäng Stjernborg Carina

2009-09-06 Nybro SBK
Mocca Made's Femina 0 kl.II86 poäng Lindholm Lars
LPI Askrikes N Marble 3 kl.I100.5 poäng Lindholm Lars

2009-09-06 Knivsta SBK
Justlike Black Will 1 kl.I177.5 poäng Berg Marita
Klövenhöjs Melba 1 kl.I176 poäng Berg Marita

2009-09-06 Falun SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 2 ekl253 poäng Edbäck Mats

2009-09-05 Vara/Grästorp SBK
LPI LPII Balder 1 kl.II160 poäng Karlsson Alf

2009-09-05 Valbo SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 3 kl.III212.5 poäng Gunnarsson Sven E

2009-09-05 Timrå SBK
Viltvårdarns Haimon 1 kl.II175.5 poäng Åman Kent

2009-09-05 Oskarström SBK AFS
Meadowlark Digger 2 kl.I158 poäng Hedenberg Birgitta
Legolas 0 kl.I0 poäng Hedenberg Birgitta

2009-09-05 Lysekil SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 2 kl.III230 poäng Gustavsson Willy

2009-09-05 Karlstad SBK
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 1 kl.II176.5 poäng Larsson Kjell

2009-09-05 Botkyrka SBK
Lab Nova Eleanor Rigby 3 kl.I129 poäng Bergquist Ulrik

2009-09-05 Alingsås SBK
LPELIT Lindjax B'bert 1 kl.III286.5 poäng Alaby Kjell-Arne

2009-08-30 Tollarp SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 3 kl.I108 poäng Eriksson Lennart

2009-08-30 Föllinge/Krokom SBK
Mandylike's Geyser 3 kl.II139.5 poäng Olovsson Irén
SE VCH LPI Colas Sigurd 3 kl.II110 poäng Olovsson Irén

2009-08-30 Angered SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 kl.III203 poäng Mellqvist Stig

2009-08-30 Holmsund SBK
Designerline Tawny Eagle 1 kl.I162 poäng Hamberg Gunno

2009-08-29 Holmsund SBK
Designerline Tawny Eagle 3 kl.I122 poäng Marklund Jenny

2009-08-29 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 kl.III238 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI Clown's Merkurius 2 kl.I146.5 poäng Mellqvist Stig

2009-08-28 Stenungsund SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 1 kl.III268 poäng Petersson Lennart
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.I141 poäng Odén Anders

2009-08-28 Kil SBK
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 2 kl.II146 poäng Claesson Gunnar

2009-08-28 Herrljunga SBK
LPIII Joey-By-Me 2 kl.III254.5 poäng Fröjd Bengt
LPI LPII Balder 3 kl.II126.5 poäng Alaby Kjell-Arne

2009-08-26 Väsby SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.II161 poäng Gerdt Sten
LPII Mylabs Di Fantasia 3 kl.I125 poäng Karlsson Bengt
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 2 kl.I154.5 poäng Karlsson Bengt

2009-08-26 Linköping SBK
LPI LPII Askrikes May Day 0 kl.I92.5 poäng Svensson Anders

2009-08-23 Torsås SBK
O'Sofinas Appel 2 kl.I153 poäng Lindholm Lars
LPI Trofast Björnbärshjärta 1 kl.I165.5 poäng Lindholm Lars

2009-08-23 Sthlmsavd SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II140 poäng Stjernborg Carina
Country Look's A Foreign Empress 3 kl.I127 poäng Moberg Ragnar

2009-08-23 Hedemora/Säter SBK
In Born's Gustaw 2 kl.I141.5 poäng Sjödén Curt

2009-08-22 Strömsund SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 0 kl.II0 poäng Bryne Lisbet

2009-08-22 Flen SBK EM
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 kl.III230 poäng Hedberg Leif
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.II158 poäng Hedberg Leif
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 0 kl.II0 poäng Hedberg Leif
Airotkivs Vidar 1 kl.I170 poäng Lind Thomas

2009-08-22 Flen SBK FM
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 kl.III240 poäng Lind Thomas
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 1 kl.II169 poäng Lind Thomas
Airotkivs Vidar 1 kl.I165.5 poäng Melin Märta-Klara

2009-08-22 Bjuv SBK
Bergsandens Lady of Avalon 0 kl.III149.5 poäng Prahl Leif
LPI LPII Athena 2 kl.II154 poäng Sjöstrand Yvonne
SE VCH Brantastigs Linnea 3 kl.I130.5 poäng Nilsson Lillemor

2009-08-21 Bollebygd SBK
SE VCH LPI Clown's Merkurius 3 kl.I135 poäng Hernvall Leif
Labbmoa's Lizzy 2 kl.I140 poäng Hernvall Leif
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 1 kl.I161 poäng Hernvall Leif
Waterlover Holly 0 kl.I74 poäng Hernvall Leif

2009-08-21 Saxnäs SBK
LPI Trofast Björnbärshjärta 2 kl.I151 poäng Lundgren Peter
O'Sofinas Appel 2 kl.I149.5 poäng Lundgren Peter
LPI Askrikes N Marble 2 kl.I141 poäng Lundgren Peter

2009-08-21 Ronneby SBK
Ritou's San Francisco 2 kl.I147 poäng Korhonen Ari
LPI LPII Streamlight's Pearl Steph 1 kl.I188 poäng Korhonen Ari

2009-08-20 Fagersta SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 2 kl.I147 poäng Elfström Ingemar

2009-08-18 Strängnäs SÖKK SLKK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 2 kl.II156.5 poäng Hjort Mikael
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl304 poäng Falk Inger
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 ekl292 poäng Falk Inger

2009-08-16 Boxholm SBK
SE VCH Kamrats Yalle 0 kl.I70 poäng Klasson Göran

2009-08-16 Västerås SBK EM
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 3 kl.II126 poäng Jacobsson Sten
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 2 kl.I145 poäng Lindfors Dick

2009-08-16 Västerås SBK FM
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.III266 poäng Håvedal Claes Göran
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 2 kl.II154.5 poäng Gustavsson Ulf
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.I169.5 poäng Håvedal Claes Göran

2009-08-16 Nordmaling SBK
Riverfalls First Class 2 kl.I149 poäng Svensson Lena

2009-08-15 Skellefteå SBK
Maihaugen's Love Buzz 2 kl.I144 poäng Lundgren David

2009-08-15 Laxå SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 0 kl.III164.5 poäng Andrén Ulf

2009-08-15 Eskilstuna SBK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 2 kl.II158 poäng Larsson Kjell
LPII Bumpkin's Tiger Lily 1 kl.II184 poäng Larsson Kjell

2009-08-14 Mullsjö SBK
Highstones Unic Lady 3 kl.I119.5 poäng Brinning Karlsson An
LPI LPII Bellmaker's Izor 1 kl.I172 poäng Brinning Karlsson An
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 2 ekl242 poäng Berg Carola

2009-08-14 Malmen SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 1 kl.I182.5 poäng Hagstedt Lennart
Agapanthus Ghostbusters 1 kl.I175 poäng Hagstedt Lennart

2009-08-14 Forserum SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.II149 poäng Kurtsson Eva

2009-08-14 Bengtsfors SBK
SE VCH LPI NO VCH Eagle's White-Collar Worker 2 kl.II154.5 poäng Johansson Kjell
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl135.5 poäng Johansson Kjell

2009-08-09 Jönköping SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 1 kl.I172.5 poäng Svensson Leif

2009-08-09 Järvsö SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 2 kl.III238 poäng Larsson Anita

2009-08-08 Örnsköldsvik SBK
Riverfalls First Class 1 kl.I161.5 poäng Svensson Lena

2009-08-08 Timrå SBK
LPI LPII Åse 1 kl.I190 poäng Åman Kent
LPI LPII Ledarhundens Arolina 1 ekl263 poäng Åman Kent

2009-08-07 Piteå SBK
Åkerbärets Valter 2 kl.I157.5 poäng Bahlenberg Ingrid
LPI Musical's March and Mabel 2 kl.I156.5 poäng Bahlenberg Ingrid

2009-08-07 Kristianstad SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 3 kl.III204 poäng Prahl Leif
Bergsandens Lady of Avalon 2 kl.III247.5 poäng Prahl Leif
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 3 kl.I129 poäng Jönsson Kjell
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 1 kl.I180.5 poäng Persson Mårten
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl238 poäng Öberg Åke

2009-08-02 Södertälje SBK
Country Look's A Foreign Empress 2 kl.I158 poäng Cangren Malmberg A-M

2009-08-02 Luleå SBK
LPI Musical's March and Mabel 1 kl.I172.5 poäng Aspnér Jonny

2009-08-01 Oskarström SBK
Wallwein's Dr Faust 2 kl.III226 poäng Andersson Yvonne
Gåsalyckans Gary Cooper 1 kl.III263.5 poäng Brorsson Kenneth
SE VCH Skallvrån's Dark Hurricane 3 kl.I130.5 poäng Andersson Matts Roge
Meadowlark Digger 2 kl.I141.5 poäng Mattsson Lena

2009-08-01 Luleå SBK EM
LPI Musical's March and Mabel 2 kl.I143.5 poäng Thurfjell Mats

2009-08-01 Falbygden SBK
Clown's GrevÚ 2 kl.I149.5 poäng Bergström Göran
SE VCH LPI LPII Sea-Birds Don't Leave Me Now 1 kl.I177 poäng Bergström Göran

2009-07-31 Råådalen SBK
Bergsandens Lady of Avalon 2 kl.III228 poäng Prahl Leif

2009-07-31 Ulricehamn SBK
LPIII Joey-By-Me 2 kl.III242.5 poäng Wilhelmsson Gunnar
LPI LPII Balder 2 kl.II141 poäng Andersson Patrik
SE AG(HOPP)CH SE AGCH RLD N RLD F Månfares Black Beetle 1 kl.II169.5 poäng Andersson Patrik
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 kl.I189.5 poäng Markert Bernt

2009-07-31 Skurup SBK
LPI LPII Ritou's Aladdin 3 kl.III209 poäng Borgenlöv Leif
LPII Lapwing's Yellow Empress 2 kl.III244.5 poäng Borgenlöv Leif
LPI Woodduck's Castor 2 kl.II140 poäng Barthel Carina
Like'ims Joyride 2 ekl253.5 poäng Wessman Göran

2009-07-26 Boden SBK
SE VCH LPI LPII Tjotte's Meant to Be 1 kl.I170 poäng Nilsson Per-Erik

2009-07-26 Valbo SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 0 kl.III99 poäng Larsson Anita

2009-07-26 Tingsryd SBK
TJH(FM) Albalilium Murphy 2 kl.I150 poäng Nyström Thomas
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 1 kl.I176 poäng Petersson Jonny

2009-07-25 Valbo SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 0 kl.III151 poäng Larsson Anita

2009-07-25 Ransäter SKK VKK
Iliadens Jos 0 kl.III151.5 poäng Isebark Conny

2009-07-24 Bro/Håbo SBK
Tints-Of-Siena 2 kl.II147.5 poäng Hjort Mikael
Country Look's A Foreign Empress 2 kl.I159.5 poäng Swedenborg Ebba
SE BCH Mandylike's Tinsel 0 ekl184 poäng Svedin Inger

2009-07-24 Uddevalla SBK
SE VCH LPI Clown's Merkurius 2 kl.I148 poäng Bucklin Lars

2009-07-22 S:a Gotland SBK
Josh-By-Me 3 kl.I122.5 poäng Nylander Marie

2009-07-19 Kungsbacka SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 2 kl.III232 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH Månfares Gabble Gnat 1 kl.III263.5 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH LPI LPII Dione 1 kl.II170.5 poäng Gillberg Bo
SE VCH LPI Clown's Merkurius 2 kl.I155.5 poäng Östh Sven

2009-07-18 Öland SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 3 kl.III200 poäng Sabelström Kajsa
Mocca Made's Femina 2 kl.II141 poäng Sundin Leif
Ritou's San Francisco 2 kl.I145 poäng Sabelström Kajsa

2009-07-18 Kungsbacka SBK
SE VCH LPI LPII Dione 1 kl.II167 poäng Lengfelt Yvonne
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 kl.I172 poäng Dahlberg Göran

2009-07-17 Åsele SBK
Wildn'beauty's Cheerful Hubby 2 kl.I145 poäng Burström Ove

2009-07-17 Tollarp SBK
Bergsandens Lady of Avalon 2 kl.III228 poäng Eriksson Lennart
LPI Applejack's Tuscany Superb 3 kl.II137 poäng Johansson Mathias
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventure 3 kl.II101 poäng Johansson Mathias
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 3 kl.I129 poäng Svensson Anna-Kersti

2009-07-17 Mariestad SBK
Clown's GrevÚ 3 kl.I136 poäng Björkdahl Rolf
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 ekl204 poäng Brinning Karlsson An

2009-07-16 Öland SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 2 kl.III245 poäng Kumpula Matti
TJH(FM) Albalilium Murphy 2 kl.I158 poäng Kumpula Matti
LPI Askrikes N Marble 2 kl.I154.5 poäng Kumpula Matti
Ritou's San Francisco 2 kl.I140.5 poäng Kumpula Matti
LPI Trofast Björnbärshjärta 1 kl.I160 poäng Kumpula Matti

2009-07-12 Eslöv SBK
LPI Black Angus Alma 2 kl.III239.5 poäng Ekberg Stig
Minnows Gaia 2 kl.I148.5 poäng Nordström Åke
Megadroms Aiko 0 kl.I0 poäng Nordström Åke
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 0 kl.I0 poäng Ekberg Stig

2009-07-10 Råhagen SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 3 kl.III198 poäng Augustsson Roland
Hund I Tjänsts Molly 3 kl.II104 poäng Samuelsson Ingvar

2009-07-10 Mora SBK
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 kl.I190 poäng Grahn Arne

2009-07-09 Nedansiljan SBK
Quinline's Black Sheep 1 kl.I172 poäng Jacobson Elisabet
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl126 poäng Gunnarsson Sonny

2009-07-09 Järvsö SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II105.5 poäng Norell Ulrika

2009-07-08 Torsby SBK
O'Sofinas Master Flash 2 kl.I150.5 poäng Zaring Åke

2009-07-08 Smålandsstenar SBK
SE VCH Månfares Gabble Gnat 1 kl.III266 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2009-07-08 Färgelanda SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 3 kl.II128.5 poäng Bucklin Lars

2009-07-08 Falun SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl0 poäng Bergström Bo

2009-07-07 Kramfors SBK
LPI LPII Åse 1 kl.I160 poäng Näsholm Arne
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 ekl251 poäng Näsholm Arne

2009-07-07 Bengtsfors SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.I133 poäng Andreasson Laila

2009-07-06 Ed SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.I141.5 poäng Andreasson Laila

2009-07-05 Nynäshamn SBK
Airotkivs Vidar 2 kl.I153 poäng Borgström Roger
SE J(J)CH Searover Kits Paxa 1 kl.I169 poäng Larsén Pia

2009-07-05 Mellerud SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.I140 poäng Larsson Inge
Airotkivs Black Sabbath 0 kl.I98.5 poäng Larsson Inge

2009-07-05 Kalmar SBK
LPI Askrikes N Marble 1 kl.I166.5 poäng Johansson Hans

2009-07-05 Eskilstuna SBK SASK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 2 kl.II147.5 poäng Strömbäck Marie-Loui

2009-07-04 Osby SBK AFH
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 2 kl.I152.5 poäng Krüger Carola

2009-07-04 Nynäshamn SBK
SE J(J)CH Searover Kits Paxa 1 kl.I173.5 poäng Borgström Roger

2009-07-04 Mellerud SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 2 kl.II150.5 poäng Johansson Kjell
Airotkivs Black Sabbath 0 kl.I99 poäng Johansson Kjell

2009-07-04 Lindesberg SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 1 kl.II191.5 poäng Gustavsson Bengt

2009-07-04 Lesseboorten SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 2 kl.I158 poäng Bäckman Sonny

2009-07-03 Visby SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 0 kl.III0 poäng Karlström Tommy
SE VCH LPI Magic-Fanny 3 kl.II100.5 poäng Karlström Tommy

2009-07-03 Lindesberg SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 1 kl.I163 poäng Ålander Lennart

2009-07-03 Kinda SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 kl.II163 poäng Ryttse Katinka
Lab Nova Eleanor Rigby 2 kl.I140.5 poäng Ryttse Katinka
SE VCH Sångfågelns Amorina 1 kl.I162.5 poäng Ryttse Katinka

2009-07-03 Karlsborg SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 ekl216.5 poäng Hall Bengt-Evert

2009-07-03 Askersund SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 2 kl.II154.5 poäng Samuelsson Sven
Skallvrån's Golden Peace 2 kl.I148.5 poäng Samuelsson Sven

2009-07-02 Piteå SBK AFC
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 1 kl.I175.5 poäng Berglund Rune

2009-07-01 Åhus SBK
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.III221 poäng Jönsson Kjell
LPI TJH(FM) Izolde 3 kl.II129.5 poäng Hanson Michael
Megadroms Adeo-Dato 2 kl.II143 poäng Hanson Michael
LPI Baloo 1 kl.I164 poäng Emgård Anders
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 0 kl.I97.5 poäng Emgård Anders
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 0 kl.I0 poäng Johansson Mathias

2009-06-30 Umeå SBK
Riverfalls First Class 2 kl.I142.5 poäng Marklund Jenny
Designerline Tawny Eagle 0 kl.I96 poäng Marklund Jenny

2009-06-28 Luleå SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 1 kl.I178 poäng Åström Pia

2009-06-27 Vimmerby SBK
SE VCH Sångfågelns Amorina 2 kl.I155 poäng Flender Johansson Ul

2009-06-27 Ullared SBK
LPII Ambrosdalens Extra 1 ekl278 poäng Reserv-CACIOB Henningsson Lasse

2009-06-27 Laxå SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 0 kl.III112 poäng Kamleitner Barbro
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 2 kl.II146 poäng Kamleitner Barbro

2009-06-26 Värnamo SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 0 ekl0 poäng Rosander Erik

2009-06-26 Vadstena SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II110 poäng Ryttse Katinka
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I113 poäng Ryttse Katinka
Mandylike's Noblesse 1 kl.I172.5 poäng Ryttse Katinka

2009-06-26 Olandstrakten SBK
LPI Mandylike's Painstaker 1 kl.II183.5 poäng Melin Tomas
NORD JCH Moorman's T Spruce 2 kl.I146 poäng Melin Tomas

2009-06-26 Alingsås SBK
LPIII Joey-By-Me 2 kl.III252.5 poäng Merenius Johnny
LPI LPII Balder 2 kl.II151 poäng Köster Jörgen
Waterlover Holly 3 kl.I114.5 poäng Bergstedt Eva
LPII Ambrosdalens Extra 3 ekl217 poäng Merenius Johnny

2009-06-26 Sydöstra Skåne SBK
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.III215 poäng Wallin Birgitta
LPII Lapwing's Yellow Empress 0 kl.III188 poäng Wallin Birgitta
LPI Baloo 1 kl.I176.5 poäng Frid Crispin
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 1 kl.I173.5 poäng Klang Ingvar

2009-06-25 Åtvidaberg ÖKK ÅHK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I136.5 poäng Svensson Anders
LPI Kamrats Xit 1 kl.I172.5 poäng Svensson Anders

2009-06-25 Södertälje SBK
Country Look's A Foreign Empress 2 kl.I148 poäng Brink Yvonne

2009-06-23 Bollnäs SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 0 kl.III116 poäng Ahlström Lars
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.II87 poäng Dahlin Marianne

2009-06-21 Simrishamn SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 2 kl.III237 poäng Barthel Carina

2009-06-19 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 0 kl.III184 poäng Wendt Anna-Lena
LPII Ambrosdalens Extra 1 ekl263.5 poäng Eliasson Lennart

2009-06-18 Boden SBK
SE VCH LPI LPII Tjotte's Meant to Be 1 kl.I180 poäng Andersson Peter

2009-06-17 Solna/Sundbyber SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II142.5 poäng Magnusson Claes
Country Look's A Foreign Empress 3 kl.I117.5 poäng Svensson Sven Arne
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I146 poäng Svensson Sven Arne
LPI Streamlight's Nickis Ocean 1 kl.I190 poäng Svensson Sven Arne

2009-06-17 Visättra STOKK APOLLOGR
Waterlover Fabian 3 kl.I135.5 poäng Hjort Mikael

2009-06-16 Olofström SBK
LPI Kläry 1 kl.II162 poäng Larsson Jan
Ritou's Henkell Trocken 1 kl.I178.5 poäng Olsson Christer
LPI SE JCH Skybar Attention 1 ekl256 poäng Edner Helene

2009-06-16 Nyköping SBK
LPI San'sharry 2 kl.II148.5 poäng Hansson Ola

2009-06-16 Danderyd/Täby SBK
LPI Streamlight's Nickis Ocean 1 kl.I177.5 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2009-06-15 Timrå SBK
Heavy Loader's Goes For Goal 3 kl.I138.5 poäng Åman Kent
LPI LPII Åse 1 kl.I179.5 poäng Åman Kent

2009-06-14 Tidaholm SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 ekl266 poäng Althorn Britta

2009-06-14 Torsås SBK
LPII Kävin 3 kl.II135.5 poäng Kumpula Matti

2009-06-14 Härryda SBK AFR
SE VCH LPI LPII Sea-Birds Don't Leave Me Now 1 kl.I170.5 poäng Svanstedt Benny

2009-06-14 Mälarö SBK
Wallwein's Dr Faust 3 kl.III203 poäng Johansson Mats
Ceres 0 kl.III149 poäng Johansson Mats

2009-06-14 Angered SBK
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.II158.5 poäng Gustavsson Willy
LPII Ambrosdalens Extra 1 ekl263 poäng Mellqvist Stig

2009-06-14 Göinge/Broby SBK
Megadroms Adeo-Dato 3 kl.II133 poäng Johansson Mathias
LPI Applejack's Tuscany Superb 1 kl.II160 poäng Johansson Mathias
Carmal's Kitas Ike 3 kl.I122.5 poäng Johansson Mathias

2009-06-14 Visby SBK
TJH Abel 3 kl.III202.5 poäng Nylander Marie

2009-06-14 Skanör/Falsterb SBK
LPI Woodduck's Opal 2 kl.II145.5 poäng Sommarin Christer
LPI Woodduck's Castor 1 kl.II175.5 poäng Sommarin Christer
Woodduck's Dalwhinnie 0 ekl164.5 poäng Sommarin Christer

2009-06-13 Vetlanda SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 2 kl.III233 poäng Gustavsson Bengt
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 1 kl.II185.5 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 1 kl.II170 poäng Gustavsson Bengt

2009-06-13 Lesseboorten SBK
LPI LPII Athena 1 kl.II173.5 poäng Bäckman Sonny

2009-06-13 Tjörn SBK
LPII Ambrosdalens Extra 3 ekl219.5 poäng Petersson Lennart

2009-06-13 Töreboda SBK
Highstones Unic Lady 2 kl.I145 poäng Björkdahl Rolf

2009-06-12 Skellefteå SBK
Macita's Cliff Richard 3 kl.I126 poäng Sejnell Bert Åke

2009-06-12 Östhammar SBK
Klövenhöjs Melba 1 kl.I165.5 poäng Ek Lennart

2009-06-12 Hörby SBK
LPI Månstorps Zelma Filipendula 3 kl.II133.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2009-06-11 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.II151.5 poäng Larsson Hasse
LPII Ambrosdalens Extra 3 ekl221 poäng Gustavsson Willy

2009-06-10 Sthlmsavd SBK
LPI Andvikens Pop 0 kl.I0 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2009-06-10 Växjö SBK
LPI Käppastans Gaston 1 kl.I177.5 poäng Svensson Patrik
LPI LPII Streamlight's Pearl Steph 1 kl.I175 poäng Svensson Patrik
Kamrats Nubbe 0 kl.I0 poäng Svensson Patrik

2009-06-10 Tyresö SBK
LPI Streamlight's Nickis Ocean 1 kl.I184 poäng Magnusson Claes

2009-06-10 Flen SBK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 1 kl.I179.5 poäng Melin Märta-Klara

2009-06-09 Botkyrka SBK
Airotkivs Vidar 2 kl.I142 poäng Ericsson Anne

2009-06-09 Östersund SBK
Maihaugen's Love Buzz 2 kl.I146 poäng Jakob Peter

2009-06-07 Bro/Håbo SBK
B&b's Magic Mystery Tour 0 ekl162.5 poäng Lundin Thomas

2009-06-07 Linköping SBK
LPI LPII Askrikes May Day 1 kl.I164 poäng Svensson Anders

2009-06-07 Rödeby SBK
Ritou's San Francisco 3 kl.I139.5 poäng Lundin Carina

2009-06-07 Lomma SBK
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 1 kl.I172.5 poäng Bonder Mikael

2009-06-07 Kiruna SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 3 kl.I136 poäng Axelsson Vannestål A
Agapanthus Ghostbusters 2 kl.I145 poäng Axelsson Vannestål A

2009-06-07 Hjo SBK
TJH(HV) LPI Käppastans Enzo 1 kl.I172 poäng Karlsson Alf

2009-06-06 Bro/Håbo SBK
B&b's Magic Mystery Tour 0 ekl154.5 poäng Svedin Inger

2009-06-06 Södertälje SBK
Wallwein's Dr Faust 3 kl.III194 poäng Falk Inger
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 2 kl.II147.5 poäng Hedberg Leif

2009-06-06 Mönsterås SBK
LPI Askrikes N Marble 1 kl.I162 poäng Petersson Gunnar

2009-06-06 Vara/Grästorp SBK
LPIII Joey-By-Me 1 kl.III257.5 poäng Bergström Göran
LPI LPII Balder 1 kl.II171.5 poäng Bergström Göran
TJH(HV) LPI Käppastans Enzo 1 kl.I175 poäng Karlsson Alf

2009-06-06 Uppsala SBK
Gryningens Herkules 2 kl.II157 poäng Härlin Marie-Louise
Tints-Of-Siena 2 kl.II153 poäng Härlin Marie-Louise
Thorsvi Glen Ord 1 kl.I164.5 poäng Liljeqvist Ch
SE BCH Mandylike's Tinsel 3 ekl207 poäng Härlin Marie-Louise

2009-06-06 Luleå SBK
SE VCH LPI LPII Tjotte's Meant to Be 2 kl.I150 poäng Svalenström Gunilla

2009-06-06 Landskrona SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 1 kl.I175.5 poäng Emgård Anders

2009-06-06 Gbg/Mölndal SBK
Minnows Marin 1 kl.I172 poäng Mellqvist Stig

2009-06-06 Falkenberg SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 2 kl.II157 poäng Wibäck Jenny

2009-06-05 Mullsjö SBK
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 1 ekl282 poäng Brinning Karlsson An

2009-06-05 Finspång SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.II167.5 poäng Nilsson Berth
Trendmaker's Inanna 1 kl.I181.5 poäng Björkman Åke

2009-06-05 Umeå SBK
LPI Masterkey's Tinsel 0 kl.II94 poäng Nordström Lena

2009-06-05 Kiruna SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 1 kl.I162 poäng Lindström Monica

2009-06-05 Järvsö SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II113.5 poäng Fridh Ingemar
Seasprite Taste of Magda 1 kl.I186 poäng Fridh Ingemar
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arc 1 kl.I183 poäng Fridh Ingemar

2009-06-05 Ängelholm SBK
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.III213.5 poäng Therup Anders

2009-06-05 Knottebo SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 1 kl.I179 poäng Rikse Gunnel

2009-06-05 Knivsta SBK
SE VCH LPI Starsholma Augusta 2 kl.I154 poäng Thorman Staffan

2009-06-04 Surahammar SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.II173 poäng Gustavsson Ulf
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 1 ekl268 poäng Håvedal Claes Göran

2009-06-03 Väsby SBK
LPI Andvikens Pop 1 kl.I190.5 poäng Andersson B-M
Zetastar Famous Billy The Kid 1 kl.I166 poäng Andersson B-M

2009-06-03 Eskilstuna SBK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 1 kl.I182 poäng Rytterström Elisabet

2009-06-02 Surahammar SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II126 poäng Gustavsson Ulf

2009-05-31 Växjö SBK
LPI Käppastans Gaston 2 kl.I157 poäng Svensson Patrik
SE VCH LPI LPII Sea-Birds Don't Leave Me Now 1 kl.I179 poäng Svensson Patrik

2009-05-31 Waxholm SBK
SE LCH Vassrandens Alice 2 kl.III238.5 poäng Nordin Staffan
LPI Andvikens Pop 1 kl.I172 poäng Axell Sylvia

2009-05-31 Vallentuna SBK
SE J(J)CH NO JCH Zetastar Famous Wild Bill Hickok 1 kl.II185 poäng Jansson Eva

2009-05-31 Kramfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 0 kl.II61 poäng Näsholm Arne
LPI Kohagens Röda Rosen 3 ekl201 poäng Näsholm Arne

2009-05-31 Överkalix SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 1 kl.I180.5 poäng Nilsson Kjell

2009-05-31 Åre SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 3 kl.II132.5 poäng Häggström Åsa

2009-05-31 Ystad SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 0 kl.III172 poäng Svensson Anna-Kersti

2009-05-31 Västerås SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl263 poäng Adesand Christer

2009-05-31 Tanum SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 1 kl.II175 poäng Hyrén Bertil

2009-05-31 Sölvesborg SBK
LPI Kläry 2 kl.II159.5 poäng Karlström Alf
LPI LPII Streamlight's Pearl Steph 2 kl.I151.5 poäng Karlström Alf

2009-05-31 Njudung SBK
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 2 kl.II148 poäng Karlsson Gun Britt-M
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 1 kl.I189.5 poäng Karlsson Gun Britt-M

2009-05-31 Mark SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.II123 poäng Fröjd Bengt
Arligos Stand By Me 3 kl.I129.5 poäng Fröjd Bengt

2009-05-31 Gnesta/Trosa SBK
SE VCH LPI Viltvårdarns Cascad 1 kl.I162.5 poäng Björk Eva

2009-05-31 Ale SBK
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.I154.5 poäng Svanstedt Benny

2009-05-30 Kramfors SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 2 kl.III250 poäng Andersson Reidar
LPI HS 11297 Hessy 2 kl.II140 poäng Myrén Karin

2009-05-30 Älmhult SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 3 kl.I111 poäng Gustavsson Annette
LPI SE JCH Skybar Attention 2 ekl228.5 poäng Gustavsson Annette

2009-05-30 Njudung SBK
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 1 kl.II176 poäng Gustafsson-Krafft Ko
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 1 kl.I171.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2009-05-30 Nacka SBK
LPI Streamlight's Nickis Ocean 1 kl.I164 poäng Collin Yngve
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 0 kl.I83.5 poäng Linnerborg Jerker

2009-05-30 Katrineholm SBK EM
LPII Klövenhöjs Pommac 0 kl.III184 poäng Eriksson Gunnar
LPI Munkvretens Arnica 2 kl.II156 poäng Falk Inger
Small Miracles Kung Artur 3 kl.I131 poäng Rönnbäck Peter

2009-05-30 Katrineholm SBK FM
LPII Klövenhöjs Pommac 2 kl.III236 poäng Falk Inger
LPI Munkvretens Arnica 2 kl.II142.5 poäng Rönnbäck Peter
Small Miracles Kung Artur 1 kl.I160.5 poäng Eriksson Gunnar

2009-05-30 Hultsfred SBK
SE VCH Sångfågelns Amorina 2 kl.I153.5 poäng Petersson Gunnar

2009-05-29 Bollebygd SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 kl.III216.5 poäng Claesson Marianne
SE VCH Månfares Gabble Gnat 3 kl.III211 poäng Claesson Marianne
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 kl.III259 poäng Claesson Marianne
LPII Carmal's Kitas Indra 0 kl.III184 poäng Claesson Marianne

2009-05-29 Malmö SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 1 kl.I164.5 poäng Petersson Lars

2009-05-29 Kramfors SBK
LPI Kohagens Röda Rosen 2 kl.III228.5 poäng Näsholm Arne
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.II136 poäng Näsholm Arne

2009-05-29 Piteå SBK
Åkerbärets Valter 2 kl.I142.5 poäng Boman Tom
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 1 kl.I183 poäng Boman Tom

2009-05-29 Söderköping SBK
Trendmaker's Inanna 1 kl.I179.5 poäng Johansson Tomas

2009-05-29 Stenungsund SBK
Artchi 0 kl.III0 poäng Svensson Bo-Göran
LPI Fairfield's Easter Bunny 1 kl.I161 poäng Gustafsson Willy

2009-05-29 Kil SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl139 poäng Backman Lena

2009-05-29 Enköping SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.II164.5 poäng Karlsson Sven Olof

2009-05-28 Lerum SBK
LPI LPII Balder 3 kl.II122.5 poäng Eliasson Lennart
LPI Robocop's Yellow Piggelin 1 kl.II170.5 poäng Eliasson Lennart

2009-05-24 Söderhamn SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II128.5 poäng Bagge Åsa
NORD JCH Moorman's T Spruce 1 kl.I164.5 poäng Bagge Åsa

2009-05-24 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.II0 poäng Gustavsson Bengt

2009-05-24 Roslagen SBK
LPI Andvikens Pop 1 kl.I192 poäng Härlin Marie-Louise

2009-05-23 Trollhättan SBK
Lindjax A'lukas 3 kl.I124.5 poäng Hyrén Bertil

2009-05-23 Bollnäs SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II135.5 poäng Norrman Roland
NORD JCH Moorman's T Spruce 2 kl.I158.5 poäng Ahlström Lars

2009-05-22 Herrljunga SBK
LPIII Joey-By-Me 2 kl.III245.5 poäng Alaby Kjell-Arne
LPI LPII Balder 2 kl.II157 poäng Alaby Kjell-Arne

2009-05-22 Västervik SBK
LPI Kamrats Xit 1 kl.I177 poäng Erlandsson Ulf

2009-05-22 Ulricehamn SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.II95.5 poäng Claesson Marianne
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 ekl192 poäng Markert Bernt

2009-05-22 Nedansiljan SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 2 kl.III248.5 poäng Jacobson Elisabet
Duvkullans Pink Pearl 3 kl.I134.5 poäng Jacobson Elisabet

2009-05-22 Jokkmokk SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 3 kl.II134.5 poäng Lindquist Dan

2009-05-22 Bollnäs SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 2 kl.II158.5 poäng Larsson Anita
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.II52 poäng Larsson Anita
NORD JCH Moorman's T Spruce 1 kl.I169.5 poäng Dahlin Marianne

2009-05-21 Alingsås SBK
SE VCH Månfares Gabble Gnat 3 kl.III193 poäng Brocker Björn
LPII Carmal's Kitas Indra 0 kl.III165 poäng Brocker Björn
LPI Ancema's Ice Princess 3 kl.II122.5 poäng Bergstedt Eva

2009-05-21 Gubbängen SPK
LPI Streamlight's Nickis Ocean 2 kl.I150.5 poäng Linnerborg Jerker
Pheasantrise Cerise 1 kl.I196 poäng Linnerborg Jerker

2009-05-21 Gävle SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II127.5 poäng Westman Anne

2009-05-17 Kungsör SBK
LPI Munkvretens Akvileja 1 kl.I168 poäng Hedberg Leif

2009-05-17 Brunflo SBK
Viltvårdarns Haimon 3 kl.II121.5 poäng Olander Per-Erik

2009-05-17 Strängnäs SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II126 poäng Olsen Leif
LPII Bumpkin's Tiger Lily 1 kl.II178.5 poäng Olsen Leif

2009-05-17 Borås SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 kl.III293 poäng Claesson Marianne

2009-05-17 Alvesta SBK AFS
LPI Käppastans Gaston 2 kl.I154 poäng Selin Gertz

2009-05-17 Lund SBK
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 1 kl.I162 poäng Björkqvist Cronje
Livingos Lacoste 0 kl.I82 poäng Björkqvist Cronje

2009-05-16 Gnosjö SBK
Tranåsens Chocolate Tia Maria 3 kl.I136.5 poäng Petersson Jonny

2009-05-16 Boxholm SBK
SE VCH Kamrats Yalle 0 kl.I0 poäng Bengtsson Boel

2009-05-16 Nässjö SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.II124.5 poäng Andersen Anita
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 1 kl.II170.5 poäng Andersen Anita

2009-05-15 Alvesta SMÖKK AHK
LPI LPII Mandylike's Illusion 1 kl.I165.5 poäng Petersson Jonny

2009-05-15 Kumla SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II105.5 poäng Gustavsson Bengt

2009-05-14 Lidingö SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 3 kl.I127.5 poäng Dahlström Catharina

2009-05-13 Uppsala SBK
Gryningens Herkules 2 kl.II155 poäng Fredriksson Mette
Tints-Of-Siena 2 kl.II148 poäng Fredriksson Mette
LPI Mandylike's Painstaker 2 kl.II140 poäng Fredriksson Mette
Thorsvi Glen Ord 2 kl.I153 poäng Antehed Gunnel

2009-05-13 Strängnäs SÖKK SLKK
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 3 ekl200.5 poäng Olsen Leif

2009-05-10 Ljusdal SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 0 kl.III0 poäng Larsson Anita
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II123 poäng Strandberg Siw

2009-05-10 Heby SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.II161.5 poäng Hawée Göran

2009-05-10 Skogås STOKK SKOGÅS LK
Waterlover Fabian 3 kl.I137.5 poäng Lindberg Ninni

2009-05-10 Svedala SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 0 kl.III184.5 poäng Prahl Leif

2009-05-10 Mariestad SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl188.5 poäng Jacobsson Ulf

2009-05-10 Kungälv SBK
LPI Robocop's Yellow Piggelin 3 kl.II137.5 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.II142 poäng Petersson Lennart
LPI LPII Minnows Appointment 1 kl.II185.5 poäng Petersson Lennart

2009-05-10 Karlshamn SBK
Searover Kelly's Kicker 2 kl.II146 poäng Johansson Lars

2009-05-10 Halmstad SBK
Find-it The Dowie Den 2 kl.I148.5 poäng Andersson Yvonne

2009-05-09 Märsta/Sigtuna SBK
Gryningens Herkules 1 kl.II165.5 poäng Persson Lars-Göran

2009-05-09 Sollefteå SBK
Agapanthus Ghostbusters 3 kl.I122 poäng Björling Birgitta

2009-05-09 Skövde SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II115 poäng Oskarsson Per

2009-05-09 Matfors SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 3 ekl209 poäng Filin Larry

2009-05-09 Ludvika SBK
In Born's Gustaw 3 kl.I122 poäng Tofthagen Mikael

2009-05-09 Kind SBK
LPI Sångfågelns Arabella 2 kl.I159.5 poäng Fridlund Raija
Na'yves Kefir 1 kl.I170 poäng Fridlund Raija

2009-05-08 Laxå SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 2 kl.II154.5 poäng Åsbom Birgitta

2009-05-08 Lilla Edet SBK
TJH(FM) Rainstone Morten 2 kl.I157.5 poäng Brolin Arne

2009-05-08 Kristianstad SBK
LPI Applejack's Tuscany Superb 2 kl.II149.5 poäng Ekberg Stig

2009-05-08 Göteborg SBK
LPI LPII Minnows Appointment 1 kl.II175 poäng Gustavsson Willy
SE VCH LPI LPII Dione 1 kl.II174.5 poäng Gustavsson Willy

2009-05-03 Osby SBK AFC
LPI SE JCH Skybar Attention 1 ekl256.5 poäng Krüger Carola

2009-05-03 Hemse SBK AFR
Josh-By-Me 3 kl.I119.5 poäng Boberg Urban

2009-05-03 Färgelanda SBK
Lindjax A'lukas 2 kl.I148.5 poäng Bucklin Lars

2009-05-03 Angered SBK
LPI Robocop's Yellow Piggelin 1 kl.II170 poäng Mellqvist Stig
LPI Ancema's Ice Princess 0 kl.II0 poäng Mellqvist Stig

2009-05-02 Bro/Håbo SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 2 kl.II141.5 poäng Lundin Thomas
Huntley's Amazing Alva 1 kl.II184.5 poäng Lundin Thomas
SE VCH LPI Starsholma Augusta 1 kl.I172.5 poäng Eriksson Kent

2009-05-02 Mora SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash 1 kl.III260 poäng Jacobson Elisabet

2009-05-02 Aneby SBK
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 2 kl.II143.5 poäng Gustavsson Bengt

2009-05-01 Norrtälje STOKK NLKK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II123 poäng Berg Marita

2009-05-01 Höör SBK
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.III215 poäng Johansson Mathias
LPII Lapwing's Yellow Empress 0 kl.III185 poäng Johansson Mathias
LPI Applejack's Tuscany Superb 2 kl.II149.5 poäng Öberg Åke
LPI Minnows Well-Meaning 1 kl.I174.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 1 kl.I165.5 poäng Johansson Mathias

2009-05-01 Helsingborg SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 3 kl.I138 poäng Hanson Michael

2009-05-01 Timrå SBK
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 ekl234 poäng Åman Kent

2009-05-01 Nyköping SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl284.5 poäng Heikkilä Viljo

2009-04-30 Sthlm Sö SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 2 kl.II140.5 poäng Moberg Ragnar

2009-04-26 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Tjotte's Meant to Be 1 kl.I191.5 poäng Svalenström Gunilla
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 1 kl.I183 poäng Svalenström Gunilla

2009-04-26 Gamleby SBK
LPI Kamrats Xit 1 kl.I184.5 poäng Svensson Anders

2009-04-25 Partille SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.II108 poäng Lindqvist Göran
LPI Robocop's Yellow Piggelin 2 kl.II159.5 poäng Lindqvist Göran
Ambrosdalens Elly 0 kl.II80 poäng Lindqvist Göran

2009-04-22 V:a Medelpad SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 2 kl.III235 poäng Andersson John-Åke

2009-04-22 Nynäshamn SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 kl.I188.5 poäng Jernström Lena

2009-04-19 Ale SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.II135.5 poäng Lindqvist Göran

2009-04-19 Ö:a Härjedalen SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 2 kl.III238 poäng Larsson Anita

2009-04-19 Rödeby SBK
Searover Kelly's Kicker 2 kl.II144 poäng Korhonen Ari

2009-04-19 Mälarö SBK
Rainstone Zingo 1 kl.I165 poäng Backevik Jan

2009-04-19 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 3 kl.II122.5 poäng Sandström Anders
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 kl.II172.5 poäng Sandström Anders

2009-04-19 Eksjö SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 2 kl.III244 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell 3 kl.II138.5 poäng Gustavsson Bengt

2009-04-18 Säffle SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl182 poäng Edström Kjell

2009-04-18 Örnsköldsvik SBK
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.II128.5 poäng Ögren Anders

2009-04-18 Stenungsund SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 kl.III239 poäng Petersson Lennart
Saintcyres Jarrk 2 kl.III228 poäng Petersson Lennart
LPI Fairfield's Easter Bunny 1 kl.I170 poäng Odén Anders
LPII LPIII Robocop's Yellow Submarine 0 ekl146.5 poäng Petersson Lennart

2009-04-18 Olandstrakten SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.II100.5 poäng Persson Lars-Göran
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.II162.5 poäng Persson Lars-Göran
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 2 kl.I153 poäng Persson Lars-Göran

2009-04-16 Haninge SBK
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 3 ekl207.5 poäng Björkström Weine

2009-04-15 Haninge SBK
Rainstone Zingo 3 kl.I133 poäng Hedberg Leif

2009-04-13 Mullsjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 2 kl.I154.5 poäng Karlsson Alf

2009-04-13 Norrköping SBK
LPELIT Lindjax B'bert 1 kl.II186 poäng Ryttse Katinka

2009-04-11 Forshaga SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl0 poäng Isebark Conny

2009-04-05 Boxholm SBK
Fågel Fenix Majolika 3 kl.I108 poäng Nilsson Berth
SE VCH Kamrats Yalle 2 kl.I141.5 poäng Nilsson Berth

2009-04-05 Botkyrka SBK
SE VCH LPI Tjotte's Forced Smile Lies 1 kl.I172 poäng Bergquist Ulrik

2009-04-05 N:a Gotland SBK
Farthingale The Baltic Sea 1 kl.I170 poäng Karlström Tommy

2009-04-05 Surahammar SBK
LPI Lidmarken's Don Navarro 0 kl.III117 poäng Håvedal Claes Göran

2009-04-05 Habo SBK AFS
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 1 kl.I180 poäng Gustavsson Bengt
LPI LPII Nawinns Easy 1 kl.I160.5 poäng Gustavsson Bengt

2009-04-05 Bro/Håbo SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 1 kl.III286 poäng Berg Marita

2009-04-04 Oskarström SBK
Lassagårdens Queen Ayla 3 kl.II139 poäng Sahlin Larsson L

2009-04-04 Skultuna SBK
LPI Munkvretens Akvileja 2 kl.I148 poäng Tunér Stefan
LPI LPII Thorsvi Tomatin 1 kl.I162 poäng Tunér Stefan

2009-04-04 Märsta/Sigtuna SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 kl.III238 poäng Svedin Inger
Tints-Of-Siena 3 kl.II130 poäng Swedenborg Ebba

2009-04-04 Växjö SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 2 kl.I157 poäng Engström Ingemar

2009-04-04 Linköping SBK
Mandylike's Noblesse 1 kl.I163 poäng Svensson Anders

2009-04-04 Vara/Grästorp SBK
LPIII Joey-By-Me 3 kl.III215 poäng Karlsson Alf
Saintcyres Jarrk 0 kl.III175.5 poäng Karlsson Alf
TJH(HV) LPI Käppastans Enzo 2 kl.I150 poäng Karlsson Alf

2009-04-04 Lerum SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.II122 poäng Segerdahl Lennart
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 3 kl.I131 poäng Johansson Berit
Månfares Yellow Flea 1 kl.I161 poäng Johansson Berit

2009-03-29 Veberöd SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 3 kl.III213 poäng Wessman Göran
Bergsandens Lady of Avalon 2 kl.III250 poäng Wessman Göran
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 1 kl.II165.5 poäng Björkqvist Cronje
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 1 kl.I177.5 poäng Nilsson Lillemor

2009-03-29 Katrineholm SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II125 poäng Nilsson Elsmari
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.II144 poäng Nilsson Elsmari
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 0 ekl184 poäng Perzon Maria

2009-03-28 Tierp SBK
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 2 kl.I157 poäng Liljeqvist Ch

2009-03-28 Nedansiljan SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.II83.5 poäng Grahn Arne
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 0 ekl174 poäng Gustafsson Lars-G

2009-03-28 Eskilstuna SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 1 ekl280 poäng Melin Rolf

2009-03-28 Vadstena SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 3 kl.II137 poäng Nilsson Berth
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 3 kl.I122 poäng Nilsson Berth
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 2 kl.I143.5 poäng Nilsson Berth

2009-03-22 Kungsör SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl265 poäng Tunér Stefan

2009-03-22 Vällingby SBK
Searover Kelly's Ace High 1 kl.II188 poäng Magnusson Claes
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 2 ekl245.5 poäng Lindberg Ninni

2009-03-22 Piteå SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 3 kl.I123.5 poäng Berglund Rune
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 1 kl.I169.5 poäng Berglund Rune

2009-03-22 Enköping SBK
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 3 kl.I136 poäng Christiansson Kriste
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.I172 poäng Redefalk Mats
Heavy Loader's Wings of Peace 0 kl.I0 poäng Christiansson Kriste

2009-03-22 Malmö SKK SYSKK
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos 2 kl.II158.5 poäng Larsson-Barthel C

2009-03-21 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II123.5 poäng Norrman Roland

2009-03-21 Vällingby SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.I172 poäng Magnusson Claes
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 0 kl.I0 poäng Magnusson Claes

2009-03-21 Oxelösund SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 kl.II172 poäng Hansson Ola
LPI LPII Askrikes May Day 1 kl.I169 poäng Löf Marie

2009-03-21 Orust SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 3 kl.II139.5 poäng Persson Arne
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.I159.5 poäng Persson Arne

2009-03-21 Strängnäs SÖKK SLKK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl268 poäng Falk Inger

2009-03-15 Mölndal SLK
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 3 kl.I137.5 poäng Eliasson Lennart

2009-03-14 Motala SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 1 kl.I171.5 poäng Ryttse Katinka

2009-03-14 Mullsjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 3 kl.I133.5 poäng Oskarsson Per
LPI LPII Nawinns Easy 3 kl.I124.5 poäng Oskarsson Per

2009-03-14 Bollnäs SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II130 poäng Jönsson Leif
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.I170.5 poäng Norrman Roland
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 2 ekl225 poäng Norrman Roland

2009-03-11 V:a Medelpad SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 0 kl.III177 poäng Andersson John-Åke

2009-03-08 Tjörn SBK
Ambrosdalens Elly 0 kl.I91.5 poäng Larsson Fred

2009-03-07 Bollebygd SBK
Månfares Yellow Flea 2 kl.I152.5 poäng Dahlberg Göran
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 1 kl.I173.5 poäng Dahlberg Göran

2009-03-07 Tomten SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 1 kl.I185 poäng Rönnefeldt Norman
LPI LPII Nawinns Easy 1 kl.I169.5 poäng Rönnefeldt Norman

2009-03-07 Söderköping SBK
LPI LPII Askrikes May Day 2 kl.I158.5 poäng Ryttse Katinka
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 2 kl.I145.5 poäng Ryttse Katinka

2009-02-28 Väsby SBK
SE VCH LPI Starsholma Augusta 2 kl.I154.5 poäng Fredriksson Mette
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 2 kl.I144.5 poäng Fredriksson Mette
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl251 poäng Berg Marita

2009-02-22 Matfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 2 kl.II155 poäng Andersson Reidar
Viltvårdarns Haimon 2 kl.II154 poäng Andersson Reidar

2009-02-22 Östhammar SBK
Klövenhöjs Melba 3 kl.I110 poäng Melin Tomas
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 1 kl.I176.5 poäng Melin Tomas

2009-02-22 Torsby SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl177.5 poäng Östlund Bo

2009-02-22 Tingsryd SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 2 kl.I154 poäng Engström Ingemar

2009-02-22 Surahammar SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.I178 poäng Gustavsson Ulf
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 1 kl.I162 poäng Gustavsson Ulf
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl272.5 poäng Gustavsson Ulf
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 1 ekl258 poäng Gustavsson Ulf

2009-02-22 Piteå SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 2 kl.I150 poäng Berglund Rune

2009-02-22 Ljungby SBK
Adore's Philip Morris 1 kl.III281 poäng Svensson Patrik
SE AG(HOPP)CH SE AGCH RLD N RLD F Månfares Black Beetle 3 kl.II139 poäng Petersson Jonny
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 0 ekl159.5 poäng Selin Gertz

2009-02-21 Strömsund SBK
SE VCH LPI Colas Sigurd 3 kl.II132.5 poäng Bryne Lisbet

2009-02-15 Bro/Håbo SBK
Justlike Prins Nikolai 1 ekl287.5 poäng Lundin Thomas
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 ekl271.5 poäng Lundin Thomas
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 0 ekl0 poäng Lundin Thomas

2009-02-15 Nordmaling SBK
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.II123 poäng Ögren Anders
LPI Masterkey's Tinsel 3 kl.II113 poäng Ögren Anders

2009-02-15 Fagersta SBK
Heavy Loader's Wings of Peace 2 kl.I156.5 poäng Elfström Ingemar
LPI Munkvretens Akvileja 2 kl.I141.5 poäng Elfström Ingemar
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl248.5 poäng Gustavsson Ulf

2009-02-15 Valbo SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 2 kl.I150.5 poäng Elfström Eva
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 1 kl.I170 poäng Elfström Eva

2009-02-15 Kungsbacka SBK
LPII Ambrosdalens Extra 3 kl.III198.5 poäng Lengfelt Ulf
Lassagårdens Queen Ayla 2 kl.II155 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH Månfares Gabble Gnat 1 kl.II176.5 poäng Lengfelt Ulf

2009-02-14 Gislaved/Västbo SBK
Adore's Philip Morris 3 kl.III200 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2009-02-14 Linköping SBK
LPII Klövenhöjs Pommac 0 kl.III145 poäng Svensson Anders
LPI Munkvretens Arnica 1 kl.I172.5 poäng Ryttse Katinka

2009-02-08 Nedansiljan SBK
SE J(J)CH NO JCH Zetastar Famous Wild Bill Hickok 0 kl.II0 poäng Nordin Anna
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.I172 poäng Gunnarsson Sonny
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 3 ekl216 poäng Fors Gunnar
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 3 ekl195 poäng Gunnarsson Sonny
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 3 ekl194.5 poäng Fors Gunnar

2009-02-08 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Easy 1 kl.I173 poäng Gustavsson Bengt

2009-02-07 Kramfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 3 kl.II107 poäng Andersson Reidar

2009-02-07 Nedansiljan SBK
SE J(J)CH NO JCH Zetastar Famous Wild Bill Hickok 2 kl.II142.5 poäng Grahn Arne
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne 1 kl.I180 poäng Hellberg Roland
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 3 ekl221.5 poäng Hellberg Roland
SE VCH LPII Hackihäls Alpha 2 ekl243 poäng Gustafsson Lars-G

2009-02-07 Botkyrka SBK
Twigg's Steeplejack 3 kl.I123.5 poäng Lind Thomas
LPI Munkvretens Arnica 1 kl.I184 poäng Lind Thomas

2009-02-01 Sävsjö SBK
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 1 kl.I186.5 poäng Selin Gertz

2009-01-24 Orust SBK
LPII Ambrosdalens Extra 1 kl.III273 poäng Ek Björn
SE VCH Ingmos Kaby Cabernet 0 kl.III165 poäng Ek Björn
LPI Robocop's Yellow Piggelin 2 kl.II152.5 poäng Ek Björn
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 2 kl.II149 poäng Ek Björn
LPII Carmal's Kitas Indra 1 kl.II162 poäng Ek Björn

2009-01-24 Värnamo SBK
LPI Black Angus Alma 3 kl.III219 poäng Blomqvist Kjell
LPI SE JCH Skybar Attention 2 kl.III248 poäng Blomqvist Kjell
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 1 kl.I167 poäng Blomqvist Ann Charlo
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 ekl207 poäng Blomqvist Kjell

2009-01-24 Oskarström SBK
Gåsalyckans Gary Cooper 0 kl.III168 poäng Alsvik Tore
SE VCH LPI Sångfågelns Rossini 1 kl.II177 poäng Henningsson Lasse
SE VCH Månfares Gabble Gnat 1 kl.II166 poäng Henningsson Lasse

2009-01-24 Ludvika SBK
LPI Djurbergas Briar 3 kl.I134 poäng Östling Anders
In Born's Gustaw 2 kl.I156 poäng Östling Anders
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl239.5 poäng Jespersen Alf

2009-01-24 Edsbyn SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 3 kl.III214 poäng Jönsson Leif
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 1 kl.I166.5 poäng Jönsson Leif

2009-01-23 Jönköping SBK
Adore's Regent 1 kl.III288.5 poäng Lindberg Dennis
Kälvin 1 kl.III282.5 poäng Lindberg Dennis
LPI LPII Nawinns Easy 3 kl.I136 poäng Andersson Birger
LPI LPII Sea-Birds Tell Me A Secret 1 kl.I172 poäng Andersson Birger
SE VCH LPII LPIII SE LCH RLD N Mandylike's Zoid 3 ekl211 poäng Svensson Kjell

2009-01-06 Ronneby SBK
LPI SE JCH Skybar Attention 1 kl.III273 poäng Sjösten Inki
LPI Applejack's Tuscany Superb 1 kl.II177 poäng Edner Helene
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 1 kl.I172 poäng Sjösten Inki

2009-01-06 Eskilstuna SÖKK
SE SPCH Mandylike's Nightbird 1 kl.III260.5 poäng Heikkilä Viljo
SE J(J)CH SE LCH Searover Cosys Kelly 2 ekl250 poäng Heikkilä Viljo
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 2 ekl228.5 poäng Heikkilä Viljo

2009-01-04 Fagersta SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 1 kl.I167 poäng Elfström Ingemar
Heavy Loader's Wings of Peace 1 kl.I163 poäng Elfström Ingemar
Sångfågelns Vitellia 0 kl.I0 poäng Elfström Ingemar
SE SPBCH SE LCH SE BCH Mandylike's Zyp 2 ekl244.5 poäng Ek Bo

2009-01-03 Tierp SBK
SE SPCH Mandylike's Nightbird 2 kl.III240 poäng Melin Tomas
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria 1 kl.II161 poäng Melin Tomas


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017