Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2010

Resultat i namnordning


2010-12-26 Östhammar SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 3 kl.I118 poäng Ek Lennart

2010-12-26 Kungsbacka SBK
TJH(FM) Rainstone Morten 0 kl.III114.5 poäng Lengfelt Yvonne

2010-12-12 Brunflo SBK
Labbsea's Flame of Fire 3 kl.I133 poäng Olander Per-Erik
LPI RLD N Kafati's Rio Caliente 3 kl.I118 poäng Olander Per-Erik

2010-12-12 Göteborg SBK
Skybar Baffle 2 kl.I145.5 poäng Ek Björn
SE VCH LPI Clown's Merkurius 1 kl.I163.5 poäng Svanstedt Benny

2010-12-12 Visby SBK
Lablustrious Fox Hunter 0 kl.I67.5 poäng Amelid Carina

2010-12-11 Alingsås SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 1 kl.II180 poäng Wiman Thomas
Stargames Thracher 3 kl.I125 poäng Wiman Thomas
Adore's Regent 0 ekl154.5 poäng Merenius Johnny

2010-12-05 Åkersberga SBK
LPI Mandylike's Painstaker 2 kl.III248 poäng Johansson Mats
Line Up Go For Eye Wipe 2 kl.III245 poäng Johansson Mats
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 2 kl.II144.5 poäng Axell Sylvia

2010-12-05 Karlstad SBK
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 1 kl.I185 poäng Melander Jansson Eva

2010-12-05 Sävsjö Bk SBK
Ritou's Napoleon 3 kl.II139.5 poäng Bengtsson Caroline
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M Rondeus Miss Moneypenny 1 kl.I165.5 poäng Bengtsson Caroline

2010-12-04 Åkersberga SBK
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 1 kl.II173 poäng Gehnich Susanne

2010-11-28 Vännäs SBK
Glen Louch Dusty 3 kl.II133 poäng Olofsson Linda
LPI RLD N Kafati's Rio Caliente 2 kl.I157.5 poäng Palmquist Maria

2010-11-28 Svalöv SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 0 kl.III179 poäng Therup Anders
LPI Amber 2 kl.I147 poäng Emgård Anders

2010-11-27 Sölvesborg SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 0 kl.II93.5 poäng Korhonen Ari

2010-11-27 Varberg SBK
Minnows Marin 2 kl.III243 poäng Lengfelt Ulf
Mandylike's Kentucky 2 kl.III243 poäng Lengfelt Ulf
Streamlight's Choice Bella 1 kl.I188.5 poäng Andersson Yvonne
SE VCH LPI Clown's Merkurius 1 kl.I180.5 poäng Andersson Yvonne

2010-11-27 Bålsta SBK
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 1 kl.II160.5 poäng Valgeborg Gunnar

2010-11-27 Nacka SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 3 kl.II133 poäng Svahn Inga-Lill
LPII Mylabs Di Fantasia 2 kl.I150 poäng Johansson Mats
Stenbury Black Adder 2 kl.I146 poäng Johansson Mats

2010-11-21 Södertälje STOKK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 ekl262.5 poäng Hjort Mikael

2010-11-21 Fagersta SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 2 kl.I145.5 poäng Elfström Ingemar

2010-11-21 Motala SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 3 kl.II129 poäng Martens Lena

2010-11-21 Svenljunga SBK
Sångfågelns Gherardo 3 kl.I138 poäng Jonsson Torbjörn
Adore's Regent 0 ekl150.5 poäng Viktorsson Barbro

2010-11-20 Skurup SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 1 kl.II160 poäng Wallin Birgitta

2010-11-20 Finspång SBK
Trendmaker's Inanna 2 ekl227.5 poäng Svensson Anders

2010-11-14 Örebro SBK
Skallvrån's Golden Peace 1 kl.II171.5 poäng Keskinen Martti

2010-11-14 Katrineholm SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 0 kl.III190.5 poäng Alfredsson Jan
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 3 ekl220 poäng Alfredsson Jan
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 2 ekl240 poäng Alfredsson Jan

2010-11-14 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III134 poäng Fredriksson Mette
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 1 kl.I182 poäng Antehed Gunnel

2010-11-14 Eskilstuna SÖKK EDHK
LPI LPII Thorsvi Tomatin 3 kl.II129 poäng Olsen Leif
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 2 kl.I141.5 poäng Heikkilä Viljo

2010-11-14 Söderåsen SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 1 kl.II165.5 poäng Hanson Michael
LPI Black Angus Alma 3 ekl204 poäng Hanson Michael

2010-11-14 Tjörn SBK
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 2 kl.I159.5 poäng Olausson Erik
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 0 ekl190.5 poäng Olausson Erik

2010-11-14 Marks Bk Örby SBK
Minnows Marin 2 kl.III244 poäng Dahlberg Göran
LPI Sångfågelns Arabella 2 kl.II154.5 poäng Fröjd Bengt
SE LCH Minnows Blue Mist 2 kl.II153 poäng Fröjd Bengt
SE VCH LPI Clown's Merkurius 1 kl.I180.5 poäng Fröjd Bengt
Adore's Regent 3 ekl200 poäng Dahlberg Göran
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl305 poäng Dahlberg Göran

2010-11-14 Haninge SBK
Lablustrious True Boy 3 kl.I120.5 poäng Borgström Roger
Körninge Kingdom of Heaven 0 kl.I71.5 poäng Borgström Roger

2010-11-14 Haninge SBK
SE VCH Ringlets Shine 2 kl.II148.5 poäng Norman Leif

2010-11-13 Henån Orust SBK
LPI LPII Minnows Appointment 2 kl.III252.5 poäng Persson Arne
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 3 kl.I114 poäng Odén Anders

2010-11-13 Bollebygd SBK
TJH(FM) Rainstone Morten 3 kl.III203.5 poäng Merenius Johnny
Mandylike's Kentucky 2 kl.III228 poäng Merenius Johnny
Sångfågelns Gherardo 3 kl.I122 poäng Andersson Patrik
Adore's Regent 0 ekl107 poäng Merenius Johnny

2010-11-13 Öreryd SBK
LPI LPII Nawinns Easy 1 kl.II175.5 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH Labbox Orion 1 kl.I174 poäng Gustavsson Bengt
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 1 kl.I171.5 poäng Gustavsson Bengt

2010-11-12 Mölndal SBK
SE VCH Taranis 3 kl.I121 poäng Gustavsson Kurt Vill

2010-11-07 Tyresö SBK
LPI Annual's Toast Master 2 kl.II159 poäng Johansson Mats
SE VCH Ringlets Shine 2 kl.II151 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 1 kl.II177 poäng Moberg Ragnar
Lablustrious True Boy 3 kl.I133 poäng Johansson Mats

2010-11-07 Piteå SBK
Skybar Democracy 2 kl.I141.5 poäng Behrendtz Göran

2010-11-07 Njurunda SBK
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde 1 kl.III273 poäng Andremo Ann Christin

2010-11-07 Holmerstorp SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 3 kl.II112.5 poäng Emgård Anders
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 1 kl.II170.5 poäng Emgård Anders
Yxnaholma's Princess Viktoria 3 kl.I129 poäng Korhonen Ari
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 2 kl.I155 poäng Korhonen Ari
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 1 kl.I191 poäng Johansson Lars
LPI Fireco Bianca-Neve 1 kl.I186.5 poäng Johansson Lars
Fireco Belle 0 kl.I86 poäng Korhonen Ari

2010-11-07 Svedala SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 1 kl.II174.5 poäng Hansson Leif

2010-11-07 Knivsta SBK
Line Up Go For Eye Wipe 2 kl.III244 poäng Thorman Staffan

2010-11-07 Knivsta SBK
Klövenhöjs Melba 2 kl.II157.5 poäng Persson Lars-Göran

2010-11-06 Köpings Bk SBK
LPI Munkvretens Akvileja 3 kl.II113.5 poäng Paananen Anette

2010-11-06 Märsta Sigtuna SBK
Line Up Go For Eye Wipe 2 kl.III238 poäng Christiansson Kriste
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 2 kl.II156 poäng Christiansson Kriste
LPII Mylabs Di Fantasia 0 kl.I0 poäng Wistedt Anna

2010-11-06 Karlsborg SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 2 kl.I149 poäng Våring Arne
LPI Klövenhöjs Salmiak 1 kl.I180.5 poäng Våring Arne

2010-11-06 Timrå SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 0 kl.III186 poäng Näslund Göran

2010-11-06 Timrå SBK
LPI RLD N Kafati's Rio Caliente 1 kl.I171 poäng Liukkonen Ulle

2010-11-05 Näset SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 2 kl.III229.5 poäng Löfberg Åsa

2010-10-31 Malmö SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 1 kl.II162.5 poäng Barthel Carina
SE VCH LPI Minnows Tactic 2 kl.I159.5 poäng Bonder Mikael

2010-10-31 Ängelholm SBK
SE VCH Brantastigs Linnea 2 kl.II147.5 poäng Brandin Thomas
SE VCH Minnows Zonate 1 kl.II160 poäng Brandin Thomas
LPI Guideline's Jessie Lee 2 kl.I153 poäng Therup Anders
SE VCH Rockdove's Red Hot Curry 1 kl.I177 poäng Therup Anders
LPI Amber 1 kl.I164.5 poäng Therup Anders
Minnows Zäta 0 kl.I97 poäng Therup Anders

2010-10-31 Torsby SBK
Ringlets Rivulet 3 kl.II132.5 poäng Isebark Conny
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 3 ekl198 poäng Isebark Conny

2010-10-31 Skövde SBK
LPI LPII Nawinns Easy 2 kl.II142.5 poäng Carlén Siv Elisabeth
LPI Klövenhöjs Salmiak 1 kl.I179.5 poäng Karlsson Alf

2010-10-30 Vårgårda SBK
LPI Telesto 2 kl.II156.5 poäng Alaby Kjell-Arne

2010-10-30 Rättvik SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 3 ekl212.5 poäng Fors Gunnar

2010-10-30 Oxelösund SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 kl.I166.5 poäng Lundin Robert
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 3 ekl205 poäng Löf Marie
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 2 ekl247 poäng Löf Marie

2010-10-30 Strömsund SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 3 kl.III194.5 poäng Bryne Lisbet
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Beck 0 kl.III164.5 poäng Bryne Lisbet
LPI RLD N Kafati's Rio Caliente 1 kl.I170.5 poäng Bryne Lisbet

2010-10-24 Ulricehamn SBK
LPI LPII Bellmaker's Izor 1 kl.II161 poäng Andersson Patrik
SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 2 kl.I142.5 poäng Markert Bernt
SE LCH Minnows Blue Mist 1 kl.I188 poäng Markert Bernt

2010-10-24 Lomma SBK
Minnows Frame 2 kl.I151 poäng Jonsson Kurt
LPI Black Angus Alma 0 ekl157.5 poäng Sommarin Christer

2010-10-24 Falkenberg SBK
Minnows Marin 2 kl.III246 poäng Mattsson Lena
Lindjax A'lukas 3 kl.I138.5 poäng Mattsson Lena

2010-10-24 Emmaboda SBK
LPII Kävin 1 kl.II167 poäng Karlsson Bo
LPI RLD N RLD F Stella 3 kl.I138 poäng Bäckman Sonny

2010-10-24 Kramfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 2 kl.II155 poäng Hamberg Gunno

2010-10-24 Osby SBK
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 3 kl.I115 poäng Emgård Anders
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 2 kl.I157 poäng Persson Mårten
TJH(FM) PATRH III SPH III Calaisa 1 kl.I172.5 poäng Persson Mårten

2010-10-24 Solna SBK
Vassrandens Albert 0 kl.III186 poäng Svensson Sven Arne
NORD VCH Colas Styrbjörn 3 kl.I120 poäng Karlsson Bengt
Hjorttorp's Double Dealer Oscar 2 kl.I149 poäng Karlsson Bengt

2010-10-24 Nynäshamn SBK
Black Cannons Cross Ross Rings 3 kl.I106.5 poäng Carlsson Robert

2010-10-24 Bro SBK
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election 1 kl.II160.5 poäng Eriksson Kent

2010-10-24 Tjörn SBK
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 3 kl.I135.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH Taranis 1 kl.I180.5 poäng Hyrén Bertil

2010-10-23 Matfors SBK
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde 3 kl.III192 poäng Olsson Håkan

2010-10-23 Tierp SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III157 poäng Olsson Jörgen

2010-10-23 Partille SBK
LPI LPII Minnows Appointment 0 kl.III171 poäng Svanstedt Eva
Ambrosdalens Elly 0 kl.III117 poäng Svanstedt Eva
Sångfågelns Gherardo 0 kl.I72.5 poäng Svanstedt Benny

2010-10-23 Halån SBK
SE VCH LPI LPII Streamlight's Pearl Abbe 2 kl.III246 poäng Holmberg Jan
LPI RLD N Kafati's Rio Caliente 3 kl.I116.5 poäng Holmberg Jan
HS 11268 Gopper 2 kl.I150 poäng Holmberg Jan

2010-10-23 Valdemarsvik SBK
LPI O'Sofinas Mocca Java 3 kl.II114.5 poäng Nyman Rolf

2010-10-17 Kungsör SBK
LPI Munkvretens Akvileja 2 kl.II157.5 poäng Tunér Stefan
Searover Kellys Guns N'roses 1 kl.I176 poäng Tunér Stefan

2010-10-17 Linköping SBK
LPI O'Sofinas Mocca Java 0 kl.II0 poäng Svensson Anders

2010-10-17 Järfälla SBK
Vassrandens Albert 2 kl.III242 poäng Svensson Sven Arne

2010-10-17 Kalix SBK
LPI Masterkey's Zetus 1 kl.I167.5 poäng Aspnér Jonny

2010-10-17 Vallstena SBK
TJH(FM) Lebaz Lonely Enzo 1 kl.I162 poäng Karlström Tommy

2010-10-17 Östhammar SBK
LPI Searover Flying Nosey 1 kl.I174.5 poäng Ek Lennart

2010-10-17 Haninge SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 kl.III289 poäng Lundin Robert

2010-10-17 Haninge SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II152 poäng Lundin Robert
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 1 kl.II169.5 poäng Lundin Robert

2010-10-16 Boxholm SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 1 kl.I171 poäng Nilsson Berth

2010-10-16 Borlänge SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 1 ekl274.5 poäng Fors Gunnar

2010-10-16 Furumossen SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.II90.5 poäng Hellberg Per-Arne

2010-10-16 Sjöbo SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 1 kl.II179 poäng Frid Crispin
LPI Black Angus Alma 0 ekl183 poäng Svensson Anna-Kersti

2010-10-16 Eskilstuna SBK
Searover Kellys Guns N'roses 1 kl.I169 poäng Heikkilä Viljo

2010-10-16 Södertälje SBK
Vassrandens Albert 3 kl.III212 poäng Björkström Weine
Limelights Golden Delicious 1 kl.I160.5 poäng Brink Yvonne

2010-10-16 Söderköping SBK
LPII Searover Pattering Prince 1 kl.III273.5 poäng Erlandsson Ulf
LPI LPII Adidas 1 kl.III265 poäng Erlandsson Ulf
LPI O'Sofinas Mocca Java 2 kl.II156 poäng Ryttse Katinka

2010-10-16 Växjö SBK
Ritou's Napoleon 2 kl.II147.5 poäng Svensson Jeanette
Mandylike's Rollick 1 kl.II175 poäng Svensson Jeanette
LPI LPII Mandylike's Illusion 1 kl.II170.5 poäng Svensson Jeanette

2010-10-10 Laröd SBK
SE VCH Minnows Zonate 1 kl.II172.5 poäng Brandin Thomas
LPI Amber 1 kl.I161 poäng Prahl Leif

2010-10-10 Kareby SBK
LPI LPII Minnows Appointment 2 kl.III253 poäng Lövenius Rune

2010-10-10 Luleå SBK
SE VCH LPI LPII Tjotte's Meant to Be 1 kl.II175.5 poäng Åström Pia

2010-10-10 Värnamo SBK
LPI Bellmaker's Izabella 2 kl.II152.5 poäng Gustavsson Krafft Ka

2010-10-10 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.III237 poäng Lundin Robert
Huntrets Olycka 3 kl.I114 poäng Lundin Robert
Klövenhöjs Twister 1 kl.I178 poäng Lundin Robert
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 2 ekl253 poäng Lundin Robert
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 ekl242 poäng Lundin Robert

2010-10-10 Vilhelmina SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 3 kl.II136.5 poäng Lundgren Cecilia

2010-10-09 Umeå SBK
Tale Ron Weasly 0 kl.I99 poäng Sjöström Annika

2010-10-09 Lerum SBK
LPI LPII Minnows Appointment 2 kl.III254 poäng Gustavsson Willy
SE VCH Taranis 2 kl.I147 poäng Johansson Berit
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 ekl208 poäng Segerdahl Lennart

2010-10-09 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Tjotte's Meant to Be 0 kl.II0 poäng Åström Pia

2010-10-09 Föllinge-Krokom SBK
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Beck 2 kl.III230.5 poäng Bryne Lisbet
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 1 kl.II165.5 poäng Bryne Lisbet

2010-10-09 Lessebo SBK
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 2 kl.II150 poäng Engström Ingemar
LPI LPII Mandylike's Illusion 2 kl.II144 poäng Engström Ingemar

2010-10-09 Tranås SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 1 kl.I167.5 poäng Bengtsson Boel

2010-10-09 Ronneby SBK
TJH Ritou's Rasmus 1 kl.II161.5 poäng Lundin Carina

2010-10-09 Jokkmokk SBK
Agapanthus Ghostbusters 1 kl.II161 poäng Hedlund Josefin
NORD VCH LPI ToffÚ 1 kl.I177.5 poäng Hedlund Josefin

2010-10-09 Borgvik SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 kl.I75 poäng Melander Jansson Eva

2010-10-09 Ågesta SBK
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 2 kl.II152.5 poäng Svensson Sven-Erik
Lablustrious True Boy 3 kl.I130 poäng Svensson Sven-Erik

2010-10-09 Norrtälje SBK
Körninge Kingdom of Heaven 2 kl.I145.5 poäng Öjerstedt Hans

2010-10-09 Mariestad SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.II144.5 poäng Björkdahl Rolf
LPI Klövenhöjs Salmiak 1 kl.I184 poäng Björkdahl Rolf

2010-10-09 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II115 poäng Larsson Anita

2010-10-09 Kopparberg SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 3 ekl221 poäng Melin Bo

2010-10-08 Jokkmokk SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 1 kl.I184 poäng Hedlund Josefin

2010-10-03 Borås SBK
LPI LPII Bellmaker's Izor 3 kl.II133.5 poäng Mårefors Anne-Lie
SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 2 kl.I140 poäng Mårefors Anne-Lie
Adore's Regent 2 ekl242.5 poäng Mårefors Anne-Lie
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl269 poäng Mårefors Anne-Lie

2010-10-03 Hallstahammar SBK
Na'yves Stella Nova 2 kl.II159 poäng Paananen Anette

2010-10-03 Hjo SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 0 kl.III0 poäng Karlsson Alf
LPI LPII Nawinns Easy 1 kl.II165 poäng Karlsson Alf
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 2 kl.I153.5 poäng Karlsson Alf
SE VCH Labbox Orion 2 kl.I151.5 poäng Karlsson Alf
LPI Klövenhöjs Salmiak 1 kl.I178.5 poäng Karlsson Alf

2010-10-03 Mönsterås SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 1 kl.I196 poäng Klase Eva

2010-10-03 Åsele SBK
SE VCH LPI Fiskja Bondens Defa 2 kl.I147 poäng Burström Ove

2010-10-02 Karlstad SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I123.5 poäng Daleke Anette

2010-10-02 Örebro SBK
LPI O'Sofinas Mocca Java 3 kl.II122 poäng Melin Bo
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 1 ekl259 poäng Melin Bo

2010-10-02 Alunda SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III0 poäng Hansson Tina

2010-10-02 Höör SBK
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 2 kl.I156 poäng Bonder Mikael
LPI Near Me's Ibsen 1 kl.I167.5 poäng Bonder Mikael
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 0 kl.I0 poäng Prahl Leif

2010-10-02 Söderhamn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II108 poäng Arvelin Bengt

2010-10-02 Sala SBK
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 2 kl.I147 poäng Landquist Inge
Searover Kellys Guns N'roses 1 kl.I174.5 poäng Landquist Inge

2010-09-26 Kiruna SBK
Macita's Moses 0 kl.II91 poäng Axelsson Vannestål A
SE VCH Macita's Valencia Dream 2 kl.I150.5 poäng Lindström Monica
NORD VCH LPI ToffÚ 1 kl.I167.5 poäng Lindström Monica

2010-09-26 Kalmar SBK
LPI Askrikes N Marble 3 kl.II139 poäng Johansson Hans

2010-09-26 Eksjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 2 kl.III229.5 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH Rondeus Leading Lord 1 kl.I165.5 poäng Gustavsson Bengt

2010-09-26 Hofors SBK
Quinline's Black Sheep 2 kl.II149.5 poäng Bagge Åsa
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 0 ekl186.5 poäng Bagge Åsa

2010-09-26 Järvsö SBK
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde 2 kl.III231 poäng Fridh Ingemar

2010-09-25 Laxå SBK
Skallvrån's Golden Peace 2 kl.II152 poäng Kamleitner Barbro

2010-09-25 Höganäs SBC
LPI Amber 2 kl.I150 poäng Frid Crispin

2010-09-25 Olofström SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 1 kl.II178 poäng Karlström Alf
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 1 kl.I173.5 poäng Karlström Alf

2010-09-25 Kiruna SBK
Macita's Moses 3 kl.II116 poäng Axelsson Vannestål A
SE VCH Macita's Valencia Dream 2 kl.I156 poäng Axelsson Vannestål A
NORD VCH LPI ToffÚ 2 kl.I150 poäng Axelsson Vannestål A

2010-09-25 Ljungby SBK
SE VCH SE U(U)CH Tjotte's Run For President 3 kl.I128.5 poäng Falk Karin
Adore's Philip Morris 2 ekl243.5 poäng Falk Karin

2010-09-25 Mullsjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 2 kl.III249 poäng Karlsson Alf
LPI LPII Bellmaker's Izor 2 kl.II142 poäng Karlsson Alf
SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 2 kl.I153.5 poäng Karlsson Alf
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 1 kl.I160.5 poäng Karlsson Alf

2010-09-25 Oxelösund SBK
LPI LPII Askrikes May Day 3 kl.II122.5 poäng Hansson Ola

2010-09-25 Oxelösund SBK
Klövenhöjs Twister 1 kl.I168 poäng Hansson Ola

2010-09-25 Kungsbacka SBK
TJH(FM) Rainstone Morten 3 kl.III222.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
Mandylike's Kentucky 0 kl.III167.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE LCH Minnows Blue Mist 2 kl.I146 poäng Gustavsson Kurt Vill

2010-09-24 Mölndal SBK
LPI LPII Minnows Appointment 2 kl.III244.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2010-09-24 Piteå SHU
SE VCH LPI LPII Tjotte's Meant to Be 1 kl.II163 poäng Dahlberg Peder

2010-09-19 Böle SBK
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 1 kl.I176.5 poäng Andreasson Laila

2010-09-19 Lund SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 2 kl.II150 poäng Jonsson Kurt
LPI Amber 3 kl.I110 poäng Prahl Leif

2010-09-19 Ljusdal SBK
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde 2 kl.III242 poäng Larsson Anita

2010-09-19 Älvsbyn SBK
SE VCH LPI LPII Tjotte's Meant to Be 1 kl.II170 poäng Vesterlund Nicklas

2010-09-19 Gävle SBK
Searover Ruby Wednesday 1 kl.II176.5 poäng Westman Anne

2010-09-18 Slottsbron SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I105.5 poäng Johansson Dolores

2010-09-18 Strängnäs SBK
Black Cannons Cross Ross Rings 0 kl.I0 poäng Borgström Roger
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 ekl265 poäng Hansson Ola

2010-09-18 Storuman SBK
Macita's Cash Salary 1 kl.I184.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2010-09-18 Lidingö SBK
Pheasantrise Cerise 1 kl.III284.5 poäng Magnusson Claes
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I152 poäng Lindberg Ninni
Hjorttorp's Double Dealer Oscar 2 kl.I146.5 poäng Lindberg Ninni

2010-09-18 Vetlanda SBK
SE VCH Rondeus Leading Lord 2 kl.I149 poäng Gustavsson Bengt

2010-09-18 Henån SBK
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 2 kl.I154.5 poäng Persson Arne

2010-09-18 Skellefteå SBK
Macita's Cliff Richard 2 kl.I146 poäng Lundgren Cecilia

2010-09-18 Mjölby Bk SBK
LPI LPII Askrikes May Day 3 kl.II137 poäng Svensson Anders

2010-09-18 Strömsund SBK
SE VCH LPI RLD N Besure's Love Me 2 kl.I144.5 poäng Löfberg Åsa

2010-09-18 Falköping SBK
LPI LPII Bellmaker's Izor 3 kl.II115.5 poäng Våring Arne
Carmal's Kitas Perfect Tiger 3 kl.I135 poäng Våring Arne

2010-09-12 Sofiero SKK
LPI Amber 2 kl.I147 poäng Svensson Anna-Kersti

2010-09-12 Forserum SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 2 kl.III235 poäng Rubin Ann
SE VCH Labbox Orion 2 kl.I155 poäng Tillström Ulf
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 1 kl.I169 poäng Tillström Ulf

2010-09-12 Norrköping SBK
LPI O'Sofinas Mocca Java 3 kl.II126 poäng Svensson Anders
Huntrets Olycka 3 kl.I137.5 poäng Ryttse Katinka
RLD N Quinline's Yes I Will 2 kl.I158 poäng Ryttse Katinka
LPI Grottbjörnens Wolf 2 kl.I140.5 poäng Ryttse Katinka

2010-09-12 Sofiero SKK SYSKK
LPI Amber 2 kl.I147 poäng Svensson Anna-Kersti

2010-09-11 Nödinge SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 ekl209.5 poäng Brocker Björn

2010-09-11 Tyresö SBK
LPI Annual's Toast Master 1 kl.II169.5 poäng Johansson Mats

2010-09-11 Bro SBK
Körninge Kingdom of Heaven 3 kl.I132 poäng Svensson Sven Erik

2010-09-11 Umeå SBK
Riverfalls First Class 2 kl.II149 poäng Sundberg Britt

2010-09-11 Ruered SBK
SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 1 kl.I163 poäng Dahlberg Göran
Adore's Regent 2 ekl249 poäng Fröjd Bengt
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl313.5 poäng Fröjd Bengt

2010-09-10 Kronobergshed SMÖKK ALVESTA H
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 3 kl.II121 poäng Engström Ingemar
LPI LPII Mandylike's Illusion 2 kl.II145.5 poäng Engström Ingemar

2010-09-08 Haninge SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 0 kl.III191 poäng Borgström Roger

2010-09-05 Bollnäs SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II131 poäng Ahlström Lars

2010-09-05 Nybro SBK
LPI Askrikes N Marble 3 kl.II133 poäng Johansson Magnus

2010-09-05 Boden SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 2 kl.II147.5 poäng Svalenström Gunilla
LPI Masterkey's Zetus 2 kl.I156 poäng Svalenström Gunilla

2010-09-05 Knivsta SBK
LPI Mandylike's Painstaker 3 kl.III205 poäng Svedin Inger
Tints-Of-Siena 0 kl.III190 poäng Svedin Inger

2010-09-04 Gubbängen SPK
RLD N Quinline's Yes I Will 1 kl.I163 poäng Falk Inger

2010-09-04 Hässleholm SBK
LPI Near Me's Ibsen 1 kl.I170 poäng Nielsen Tommy
Near Me's Isaac 1 kl.I168 poäng Nielsen Tommy

2010-09-04 Ekerö SBK
SE LCH Vassrandens Alice 1 kl.III278 poäng Johansson Mats

2010-09-04 Katrineholm SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 3 kl.III222 poäng Eriksson Gunnar
LPI Grottbjörnens Wolf 3 kl.I139 poäng Eriksson Gunnar
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 2 ekl235 poäng Perzon Maria

2010-09-04 Timrå SBK
LPI LPII Åse 1 kl.III271 poäng Åman Kent
LPI LPII Ledarhundens Arolina 2 ekl246.5 poäng Åman Kent

2010-09-04 Landskrona SBK
SE VCH Minnows Zonate 2 kl.II159.5 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 1 kl.II161 poäng Johansson Kenneth

2010-09-03 Tibro SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.II140 poäng Hall Bengt-Evert

2010-08-28 Luleå SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 2 kl.II157 poäng Thurfjell Mats

2010-08-28 Aneby SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.II0 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH Labbox Orion 3 kl.I138 poäng Andersen Anita
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 2 kl.I146 poäng Andersen Anita
Labbox Luna 0 kl.I88.5 poäng Andersen Anita

2010-08-28 Valdemarsvik SBK
LPI LPII Askrikes May Day 3 kl.II137 poäng Thunström Åke
LPI Grottbjörnens Wolf 2 kl.I146 poäng Thunström Åke

2010-08-22 Botkyrka SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 kl.III282 poäng Larsén Pia

2010-08-22 Tollarp SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Oakroad's Friends Forever 2 kl.II152 poäng Eriksson Lennart
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 1 kl.I174 poäng Sommarin Christer

2010-08-22 Nordmaling SBK
Riverfalls First Class 2 kl.II144 poäng Hamberg Gunno

2010-08-22 Hallstavik SBK
LPI Searover Flying Nosey 3 kl.I127 poäng Ek Lennart

2010-08-22 Hedemora SBK
LPI Djurbergas Briar 1 kl.I183.5 poäng Östling Anders

2010-08-21 Alunda SBK
SE VCH Modus Vivendis New Generation 2 kl.II144 poäng Lundin Thomas
LPI Searover Flying Nosey 1 kl.I167.5 poäng Lundin Thomas
Coolway's New Kid in Town 0 kl.I56 poäng Lundin Thomas

2010-08-21 Älvsbyn SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 2 kl.II144 poäng Vesterlund Nicklas

2010-08-21 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 0 kl.III155.5 poäng Norman Leif
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 ekl262 poäng Falk Inger

2010-08-21 Torsås SBK
LPI LPII Tellus 1 kl.I163 poäng Ståhl Roth Gunborg

2010-08-21 Nyköping SBK
LPI Grottbjörnens Wolf 1 kl.I165.5 poäng Svanborg Yvette

2010-08-21 Sandviken SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 1 ekl267.5 poäng Svensson Göran

2010-08-20 Saxnäs SBK
LPII Kävin 2 kl.II142 poäng Lindholm Lars

2010-08-20 Ronneby SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 1 kl.II169 poäng Hällgren Nils
LPI RLD N RLD F Stella 2 kl.I156.5 poäng Larsson Jan

2010-08-20 Enköping SBK
Körninge Kingdom of Heaven 3 kl.I104.5 poäng Valgeborg Gunnar

2010-08-19 Fagersta SBK
LPI Djurbergas Briar 2 kl.I151 poäng Elfström Ingemar

2010-08-18 Växjö SBK
LPI LPII Mandylike's Illusion 1 kl.II167 poäng Lindelöf Anna

2010-08-17 Linköping SBK
LPI O'Sofinas Mocca Java 2 kl.II148 poäng Svensson Anders

2010-08-15 Östhammar SBK
LPI Searover Flying Nosey 2 kl.I146 poäng Ek Lennart

2010-08-15 Åstorp SBK
Bergsandens Lady of Avalon 2 kl.III231.5 poäng Bengtsson Sten
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 0 kl.III167 poäng Bengtsson Sten
LPI Amber 3 kl.I123 poäng Ljung Lars-Åke
Insanes Nypon 0 kl.I98 poäng Ljung Lars-Åke
Hultrum's Cross My Heart 0 kl.I91.5 poäng Ljung Lars-Åke

2010-08-14 Munkedal SBK
LPI Fairfield's Easter Bunny 1 kl.II173 poäng Fagerberg Bengt

2010-08-14 Forserum SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 0 kl.I0 poäng Kurtsson Eva

2010-08-14 Oskarström SBK
Wallwein's Dr Faust 0 ekl149 poäng Andersson Matts Roge

2010-08-13 Gällivare SBK
Agapanthus Ghostbusters 2 kl.II155.5 poäng Axelsson Vannestål A
Huset Elliots Alioth 1 kl.I168 poäng Lindquist Dan

2010-08-13 Mullsjö SBK
LPI LPII Nawinns Easy 2 kl.II149.5 poäng Bergström Göran
LPI LPII Bellmaker's Izor 1 kl.II164.5 poäng Bergström Göran
LPI Sångfågelns Arabella 1 kl.I183.5 poäng Bergström Göran

2010-08-12 Åtvidaberg SKK
LPI Grottbjörnens Wolf 3 kl.I120 poäng Johansson Tomas

2010-08-11 Strängnäs SKK SÖKK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 2 ekl253.5 poäng Falk Inger

2010-08-08 Jönköping SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 1 kl.II172 poäng Gustavsson Bengt
SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 2 kl.I156 poäng Tillström Ulf

2010-08-08 Vänersborg SBK
LPI Ringlets Snipe 1 kl.I169.5 poäng Hyrén Bertil

2010-08-07 Skultuna SBK
LPI Munkvretens Akvileja 3 kl.II130 poäng Rahmström Åsa

2010-08-07 Timrå SBK
LPI LPII Åse 2 kl.III248.5 poäng Olsson Håkan
Caper Cailie's Cedar 2 kl.I140.5 poäng Olsson Håkan

2010-08-06 Kristianstad SBK
LPI Applejack's Tuscany Superb 3 kl.II138 poäng Jönsson Kjell
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 1 kl.II179 poäng Jönsson Kjell
LPI LPII Athena 1 kl.II163.5 poäng Jönsson Kjell
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 3 kl.I133 poäng Öberg Åke
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 1 kl.I171.5 poäng Öberg Åke

2010-08-06 Piteå SBK
Huset Elliots Alioth 1 kl.I181 poäng Svalenström Gunilla

2010-08-01 Södertälje SBK
Amfibiens Norrskens Flamma 2 kl.I140 poäng Bahlenberg Ingrid
LPI Viltvårdarns Pingla 1 kl.I160 poäng Bahlenberg Ingrid
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 ekl228 poäng Alfredsson Jan

2010-07-31 Luleå SBK FM
LPI Masterkey's Zetus 1 kl.I172.5 poäng Svalenström Gunilla

2010-07-31 Halmstad SBK
RLD N Dipper's Who's That Girl 1 kl.I160.5 poäng Johansson Ingvar

2010-07-30 Skurup SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress 0 kl.III185 poäng Ljung Lars-Åke

2010-07-30 Ulricehamn SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 1 kl.III261 poäng Andersson Patrik
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 kl.II187 poäng Andersson Patrik
SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 2 kl.I152 poäng Markert Bernt

2010-07-30 Luleå SBK
LPI Masterkey's Zetus 1 kl.I171.5 poäng Svalenström Gunilla

2010-07-30 Råådalen SBK
LPI Amber 3 kl.I118 poäng Prahl Leif
RLD N Like'ims Utina 0 kl.I0 poäng Prahl Leif

2010-07-30 Näset SBK
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde 0 kl.III170 poäng Olsson Håkan

2010-07-30 Uddevalla SBK
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.II156 poäng Gustavsson Kurt Vill

2010-07-29 Västra Sörby SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 2 kl.III230.5 poäng Klase Eva

2010-07-28 Avesta SBK
LPI Djurbergas Briar 1 kl.I186 poäng Tofthagen Mikael

2010-07-25 Tingsryd SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 2 kl.III225 poäng Gustafsson-Krafft Ko
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 1 kl.II160.5 poäng Rosander Erik
LPI RLD N RLD F Stella 2 kl.I140.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2010-07-25 Älmhult SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 1 kl.I169 poäng Bengtsson Caroline
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 1 kl.I168.5 poäng Bengtsson Caroline

2010-07-23 Saxnäs SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 1 kl.I164 poäng Jirflo Linda

2010-07-23 Bro SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 1 kl.I182 poäng Redefalk Mats
LPI Viltvårdarns Pingla 1 kl.I176 poäng Redefalk Mats
Bellmaker's Hudson Hawk 1 kl.I172 poäng Redefalk Mats

2010-07-23 Kungsbacka SBK
TJH(FM) Rainstone Morten 1 kl.II173.5 poäng Lengfelt Ulf
Carmal's Kitas Pepz 3 kl.I130.5 poäng Mårefors Anne-Lie

2010-07-21 Sala SBK
LPI Djurbergas Briar 1 kl.I190 poäng Landquist Inge
LPI Viltvårdarns Pingla 1 kl.I183 poäng Landquist Inge

2010-07-17 Falkenberg SBK
Arligos Stand By Me 2 kl.I157.5 poäng Wibäck Jenny
Wallwein's Dr Faust 2 ekl241 poäng Wibäck Jenny

2010-07-17 Västra Sörby SBK
LPI LPII Tellus 1 kl.I169 poäng Karlsson Bo

2010-07-17 Örnsköldsvik SBK
Caper Cailie's Cedar 1 kl.I162 poäng Laaksonen Lena

2010-07-16 Tollarp SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 0 kl.III0 poäng Johansson Mathias
Minnows Marquis 3 kl.I133.5 poäng Emgård Anders
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 1 kl.I166 poäng Eriksson Lennart

2010-07-16 Mariestad SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.II159.5 poäng Lindgren Leif

2010-07-16 Åsele SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 ekl252 poäng Burström Ove

2010-07-15 Vilhelmina SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 ekl251 poäng Lundgren Peter

2010-07-14 Säffle SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl118 poäng Gunnarsson Tommy

2010-07-11 Eslöv SBK
Skättekärrs Elton 3 kl.I114 poäng Johansson Mats
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 1 kl.I178 poäng Johansson Mattias
Insanes Nypon 0 kl.I83.5 poäng Hanson Michael

2010-07-09 Råhagen SBK
Mandylike's Kentucky 3 kl.III211 poäng Hyrén Bertil
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 2 kl.III250.5 poäng Hyrén Bertil

2010-07-09 Gällivare SBK
Agapanthus Ghostbusters 2 kl.II158.5 poäng Axelsson Vannestål A
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 1 kl.II161.5 poäng Axelsson Vannestål A
NORD VCH LPI ToffÚ 3 kl.I114 poäng Hagstedt Lennart

2010-07-08 S:a Gotland SBK
TJH(FM) Lebaz Lonely Enzo 1 kl.I174 poäng Amelid Carina
Josh-By-Me 0 kl.I0 poäng Amelid Carina

2010-07-08 Järvsö SBK
SE VCH Sångfågelns Marcellina 3 ekl209.5 poäng Larsson Anita
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 2 ekl252.5 poäng Larsson Anita

2010-07-07 Oxie SBK
LPI Airotkivs Arrac 1 kl.I168.5 poäng Barthel Carina
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 0 kl.I0 poäng Barthel Carina

2010-07-07 Färgelanda SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 3 kl.III192.5 poäng Augustsson Roland

2010-07-07 Smålandsstenar SBK
LPI Sångfågelns Arabella 2 kl.I147.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko

2010-07-07 Åhus SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 1 kl.I179.5 poäng Persson Mårten

2010-07-04 Eskilstuna SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 1 kl.I188 poäng Ledin Jan

2010-07-04 Kalmar SBK
LPI Askrikes N Marble 1 kl.II172 poäng Ståhl Roth Gunborg

2010-07-03 Vallentuna SBK
Körninge Kingdom of Heaven 3 kl.I129.5 poäng Nyberg Jan-Ola

2010-07-03 Varberg SBK
Wallwein's Dr Faust 1 kl.III282 poäng Gustafsson Inger
Mandylike's Kentucky 0 kl.III126 poäng Gustafsson Inger
Djurbergas Jobs Tulip Garland 1 kl.I186 poäng Lengfelt Ulf

2010-07-03 Bjuv SBK
RLD N Dipper's Who's That Girl 2 kl.I146.5 poäng Barthel Carina
SE VCH Minnows Zonate 1 kl.I177 poäng Barthel Carina
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 1 kl.I162 poäng Bengtsson Caroline

2010-07-03 Värnamo SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 2 kl.I141 poäng Falk Karin
LPI Jamiciz Kurage 1 kl.I163.5 poäng Falk Karin
Labbox Luna 0 kl.I69 poäng Falk Karin

2010-07-02 Askersund SBK
Skallvrån's Golden Peace 3 kl.II109 poäng Samuelsson Sven

2010-07-02 Kil SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 1 kl.I178 poäng Hübinette Christin
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl0 poäng Claesson Gunnar

2010-07-02 Kisa SBK
LPI Grottbjörnens Wolf 2 kl.I148 poäng Berglund Nils

2010-06-30 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III150 poäng Berg Marita
LPI Insanes Dimma 3 kl.I135 poäng Hansson Tina

2010-06-26 Uddevalla SBK
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 kl.II162 poäng Lundmark Sven-Oskar

2010-06-26 Osby SBK
LPI SE JCH Skybar Attention 2 ekl233 poäng Krüger Carola

2010-06-25 Mölndal SBK
LPI Ringlets Snipe 1 kl.I177.5 poäng Eliasson Lennart

2010-06-24 Åtvidaberg SKK
Trendmaker's Inanna 1 kl.III286 poäng Nilsson Berth
LPI LPII Askrikes May Day 3 kl.II138 poäng Nilsson Berth
LPI Grottbjörnens Wolf 1 kl.I165.5 poäng Erlandsson Ulf

2010-06-19 Munkedal SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 3 kl.III201 poäng Hyrén Bertil

2010-06-19 Torsås SBK
LPI Trofast Björnbärshjärta 3 kl.II112 poäng Karlsson Bo
LPI RLD N RLD F Stella 3 kl.I132 poäng Karlsson Bo

2010-06-19 Vetlanda SBK
LPI Jamiciz Kurage 1 kl.I165 poäng Gustavsson Bengt

2010-06-18 Åstorp SBK
LPI Near Me's Ibsen 1 kl.I192 poäng Mortenssen Per

2010-06-18 Alunda SBK
LPI Searover Flying Nosey 3 kl.I106.5 poäng Olsson Jörgen

2010-06-18 Alingsås SBK
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 kl.II171 poäng Furuvik Gunnar
LPI Sångfågelns Arabella 1 kl.I177.5 poäng Bergstedt Eva

2010-06-17 Motala SBK
SE VCH NO VCH Gentle Gilbert's Wichita 1 kl.I168 poäng Ryttse Katinka

2010-06-16 Hallstavik SBK
LPI Searover Flying Nosey 1 kl.I165 poäng Ek Lennart

2010-06-16 Vårgårda SBK
LPI Telesto 3 kl.II137 poäng Claesson Marianne

2010-06-16 Västerås SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 1 kl.I165 poäng Lööv Mats
SE AG(HOPP)CH LPI SE AGCH Karriärs Heaven and Earth 1 kl.I161.5 poäng Lööv Mats

2010-06-16 Farsta SBK
LPI Nullabor Kalgoorlie 3 kl.II139.5 poäng Collin Yngve
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II123 poäng Collin Yngve
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 2 kl.II156 poäng Collin Yngve
Bellmaker's Hudson Hawk 2 kl.I144.5 poäng Johansson Mats
LPI Ringlets Twilight 1 kl.I189.5 poäng Johansson Mats

2010-06-16 Sundsvall SBK
LPI LPII Åse 1 kl.II163.5 poäng Filin Larry
LPI LPII Ledarhundens Arolina 0 ekl0 poäng Olsson Håkan

2010-06-15 Olofström SBK
Caper Cailie's Cedar 3 kl.I138.5 poäng Korhonen Ari
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 3 kl.I113 poäng Korhonen Ari

2010-06-14 Timrå SBK
LPI LPII Åse 1 kl.II187.5 poäng Åman Kent

2010-06-13 Angered SBK
Carmal's Kitas Pepz 2 kl.I141 poäng Wallin Åke

2010-06-13 Angered SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.III207.5 poäng Svanstedt Eva

2010-06-13 Holmerstorp SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 1 kl.I178 poäng Johansson Mathias
LPI Fireco Bianca-Neve 1 kl.I177.5 poäng Johansson Mathias

2010-06-13 Emmaboda SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 2 kl.II141 poäng Johansson Hans

2010-06-13 Falsterbo SBK
Woodduck's Safir 3 kl.II138.5 poäng Klang Ingvar

2010-06-12 Lessebo SBK
LPI Askrikes N Marble 3 kl.II137 poäng Bäckman Sonny
Jacrisa's Louise-Odier 3 kl.I124 poäng Bäckman Sonny

2010-06-12 Tjörn SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Nella 1 kl.I165 poäng Hyrén Bertil
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 3 ekl199 poäng Hyrén Bertil

2010-06-12 Nossebro SBK
LPIII Joey-By-Me 0 ekl177.5 poäng Karlsson Alf

2010-06-11 Hörby SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 1 kl.I175.5 poäng Ekberg Stig
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 1 kl.I174 poäng Nordström Åke

2010-06-11 Östhammar SBK
LPI Searover Flying Nosey 3 kl.I138 poäng Persson Lars

2010-06-11 Sala SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 1 kl.I172.5 poäng Nyberg Maivor

2010-06-11 Gällivare SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 1 kl.II164 poäng Hagstedt Lennart
NORD VCH LPI ToffÚ 2 kl.I154.5 poäng Axelsson Vannestål A
LPI LPII Djurbergas Bridle 1 kl.I180.5 poäng Axelsson Vannestål A

2010-06-10 Tyresö SBK
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II127.5 poäng Collin Yngve
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 2 kl.II151.5 poäng Collin Yngve
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.II164.5 poäng Collin Yngve
SE VCH LPI Starsholma Augusta 0 kl.II0 poäng Collin Yngve

2010-06-10 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.III202.5 poäng Larsson Hasse
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 2 ekl224.5 poäng Ek Björn

2010-06-10 Haninge SBK
LPI Streamlight's Nickis Outstandingash 3 kl.II132 poäng Borgström Roger
LPI Nullabor Kalgoorlie 2 kl.II150 poäng Borgström Roger

2010-06-09 Flen SBK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 1 kl.II163 poäng Melin Rolf

2010-06-09 Hofors SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 2 kl.I140 poäng Ek Bo
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 2 ekl225.5 poäng Ek Bo

2010-06-09 Växjö SBK
LPI LPII Mandylike's Illusion 3 kl.II136 poäng Asp Charlotte
Ritou's Napoleon 2 kl.II144 poäng Asp Charlotte
Mandylike's Rollick 2 kl.II142 poäng Asp Charlotte
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 1 kl.I172 poäng Lindelöf Anna

2010-06-08 Botkyrka SBK
Amfibiens Norrskens Flamma 2 kl.I159.5 poäng Borgström Roger

2010-06-08 Värmdö SBK
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever 1 kl.II176 poäng Moberg Ragnar
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl250 poäng Moberg Ragnar

2010-06-06 Rödeby SBK
Bergsandens Bring Back 0 kl.III163 poäng Brorsson Anders
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 0 kl.I80.5 poäng Johansson Lars

2010-06-06 Falkenberg SBK
Wallwein's Dr Faust 2 kl.III254.5 poäng Jacobsson Ann-Katrin

2010-06-06 Kramfors SBK
Caper Cailie's Cedar 2 kl.I148 poäng Olsson Håkan

2010-06-06 Södertälje SBK
SE VCH Thorsvi Glenlossie 1 kl.I177.5 poäng Svanborg Yvette

2010-06-06 Mölndal SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Nella 2 kl.I155 poäng Hansson Ronny
LPI Ringlets Snipe 1 kl.I170 poäng Hansson Ronny

2010-06-06 Mönsterås SBK
LPI LPII Tellus 1 kl.I169.5 poäng Klase Eva

2010-06-06 Järvsö SBK
Seasprite Taste of Magda 1 kl.II177 poäng Jönsson Leif

2010-06-05 Lomma SBK
LPI Airotkivs Arrac 1 kl.I185.5 poäng Petersson Lars
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 1 kl.I160 poäng Petersson Lars

2010-06-05 Gamleby SBK
Mandylike's Noblesse 1 kl.II188 poäng Erlandsson Ulf

2010-06-05 Gagnef/Floda SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 2 kl.I155 poäng Fors Gunnar
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 0 ekl191 poäng Fors Gunnar

2010-06-05 Timrå SBK
Caper Cailie's Cedar 2 kl.I141 poäng Andersson Reidar

2010-06-05 Järvsö SBK
Seasprite Taste of Magda 1 kl.II161 poäng Jönsson Leif
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 1 ekl269 poäng Ahlström Lars

2010-06-04 Strängnäs SÖKK SLKK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 1 kl.II165 poäng Eriksson Kent

2010-06-04 Finspång SBK
Trendmaker's Inanna 2 kl.III228 poäng Nilsson Berth

2010-06-04 Knivsta SBK
LPI Mandylike's Painstaker 3 kl.III200 poäng Persson Lars-Göran
LPI Insanes Dimma 3 kl.I132.5 poäng Berg Marita

2010-06-03 Surahammar SBK
SE AG(HOPP)CH LPI SE AGCH Karriärs Heaven and Earth 1 kl.I191 poäng Gustavsson Ulf
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 1 kl.I164 poäng Gustavsson Ulf

2010-06-02 Eskilstuna SBK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 3 kl.II134 poäng Larsson Kjell

2010-06-02 Upplands Väsby SBK
LPI Ringlets Twilight 1 kl.I170.5 poäng Svensson Sven Erik
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 3 ekl205 poäng Detlefsen-Dahlström

2010-06-01 Surahammar SBK
SE AG(HOPP)CH LPI SE AGCH Karriärs Heaven and Earth 1 kl.I186 poäng Gustavsson Ulf
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl278 poäng Håvedal Claes Göran

2010-05-30 Söderåsen SBK
SE VCH Minnows Zonate 1 kl.I177 poäng Nilsson Lillemor

2010-05-30 Kalmar SBK
LPI Askrikes N Marble 2 kl.II155.5 poäng Johansson Hans

2010-05-30 Örby SBK
SE VCH LPI LPII Dione 0 kl.III179.5 poäng Fröjd Bengt
LPI Sångfågelns Arabella 2 kl.I155.5 poäng Furvik Gunnar

2010-05-30 Ösmo SBK
Black Cannons Cross Ross Rings 0 kl.I0 poäng Eriksson Sören
Raglan Marzipan 0 ekl0 poäng Jernström Lena

2010-05-29 Borlänge SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 1 ekl268 poäng Edbäck Mats

2010-05-29 Nacka SBK
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II136 poäng Johansson Mats
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II153.5 poäng Johansson Mats
LPII Mylabs Di Fantasia 2 kl.I158.5 poäng Jelving Fredrik

2010-05-29 Älmhult SBK
LPI Applejack's Tuscany Superb 2 kl.II147 poäng Hjelm Magnus
LPI LPII Streamlight's Pearl Steph 1 kl.II168.5 poäng Hjelm Magnus
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 2 kl.I146 poäng Hjelm Magnus
Jacrisa's Louise-Odier 0 kl.I91.5 poäng Hjelm Magnus

2010-05-29 Vallentuna SBK
Vassrandens Albert 2 kl.III226 poäng Jansson Anna
LPI Ringlets Twilight 1 kl.I183.5 poäng Sjöblom Annika

2010-05-29 Lysekil SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 1 kl.III288.5 poäng Lundmark Sven-Oskar
Hund I Tjänsts Molly 1 kl.II165 poäng Lundmark Sven-Oskar

2010-05-28 Stenungsund SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 3 ekl208 poäng Hyrén Bertil

2010-05-28 Habo SBK
LPI Jamiciz Kurage 2 kl.I155.5 poäng Althorn Britta

2010-05-28 Kil SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 2 ekl226 poäng Edström Lillemor

2010-05-28 Umeå SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 3 kl.I126 poäng Sjöström Annika

2010-05-23 Kalix SBK
LPI Masterkey's Zetus 2 kl.I159.5 poäng Aspnér Jonny

2010-05-22 Örnsköldsvik SBK
SE U(U)CH Wildn'beauty's Starburst Califonia 2 kl.I150.5 poäng Hamberg Gunno

2010-05-22 Vaxholm SBK
Vassrandens Albert 2 kl.III229 poäng Moberg Ragnar

2010-05-22 Flen SBK
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 0 ekl185 poäng Hedberg Leif

2010-05-22 Huskvarna SMÖKK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 3 kl.I106.5 poäng Lindberg Dennis

2010-05-22 Bro SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl250 poäng Berg Marita
Raglan Marzipan 1 ekl259.5 poäng Berg Marita

2010-05-22 Strömsund SBK
SE VCH LPI RLD N Besure's Love Me 1 kl.I162 poäng Bryne Lisbet

2010-05-22 Kungsbacka SBK
Mandylike's Kentucky 2 kl.III235 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH LPI LPII Dione 0 kl.III190 poäng Lengfelt Ulf

2010-05-21 Götene SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.II121 poäng Hellberg Per-Arne

2010-05-21 Piteå SBK
LPI Musical's March and Mabel 0 kl.II95 poäng Dahlberg Peder

2010-05-21 Bro SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl255.5 poäng Härlin Marie-Louise
Raglan Marzipan 2 ekl242.5 poäng Härlin Marie-Louise

2010-05-19 Solna SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 3 kl.II133 poäng Collin Yngve
Hjorttorp's Double Dealer Oscar 2 kl.I146 poäng Svensson Sven Arne

2010-05-16 Borås SBK
LPI Sångfågelns Arabella 1 kl.I179 poäng Viktorsson Barbro
SE VCH Månfares Gabble Gnat 2 ekl242 poäng Claesson Marianne

2010-05-16 Lund SBK
LPI Robocop's Windy 1 kl.II164.5 poäng Barthel Carina
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 1 kl.I166.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2010-05-15 Tierp SBK
Gryningens Herkules 0 kl.III152 poäng Fredriksson Mette

2010-05-15 Nässjö SBK
LPI Jamiciz Kurage 2 kl.I155 poäng Gustavsson Bengt

2010-05-15 Höganäs SBK
RLD N Like'ims Utina 3 kl.I123.5 poäng Ekberg Stig
Ginstens Trust Me 0 kl.I0 poäng Ekberg Stig

2010-05-14 Karlskrona SBK
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 1 kl.I191.5 poäng Bark Ingemar

2010-05-14 Töreboda SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.II147 poäng Björkdahl Rolf
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 2 ekl232 poäng Jacobsson Ulf

2010-05-14 Tjörn SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Nella 1 kl.I188 poäng Larsson Fred

2010-05-13 Norrköping SBK
Trendmaker's Inanna 2 kl.III240.5 poäng Erlandsson Ulf
Huntrets Olycka 0 kl.I97 poäng Ryttse Katinka

2010-05-13 Hörby SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 3 kl.I117 poäng Jonsson Kurt
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 2 kl.I154 poäng Jonsson Kurt
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 1 kl.I170 poäng Jonsson Kurt

2010-05-13 Haninge SBK
Raglan Marzipan 3 ekl201 poäng Malmström Christer

2010-05-13 Haninge SBK
LPI Annual's Toast Master 3 kl.II130 poäng Malmström Christer

2010-05-13 Haninge SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 kl.III260 poäng Borgström Roger

2010-05-13 Haninge SBK
LPI Streamlight's Nickis Outstandingash 1 kl.I170 poäng Borgström Roger

2010-05-12 Avesta SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 2 kl.I151.5 poäng Tofthagen Mikael

2010-05-09 Mjölby SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 1 kl.I178.5 poäng Nilsson Bert

2010-05-09 Ludvika SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 1 kl.I165.5 poäng Tofthagen Mikael

2010-05-09 Älvsbyn SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Visa 2 kl.II149.5 poäng Vesterlund Nicklas

2010-05-09 Mariestad SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.II133 poäng Björkdahl Rolf

2010-05-09 Uppsala SBK
Vassrandens Albert 0 kl.III185 poäng Lundin Thomas
Tints-Of-Siena 2 kl.II155 poäng Fredriksson Mette

2010-05-09 Svedala SBK
LPI Woodduck's Castor 2 kl.II153 poäng Nilsson Ingvar
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 2 kl.I155.5 poäng Nilsson Ewa

2010-05-09 Halmstad SBK
Minnows Marin 1 kl.II162.5 poäng Wibäck Jenny

2010-05-09 Näset SBK
SE JCH Streamlight's Fancy Cool 1 kl.I181 poäng Andersson John-Åke
LPI Black Maiden's Wildest-Dreams 1 kl.I169.5 poäng Andersson John-Åke

2010-05-08 Åkersberga SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 2 kl.III241 poäng Moberg Ragnar
SE VCH LPI Starsholma Augusta 1 kl.I173 poäng Moberg Ragnar

2010-05-08 Skogås STOKK SKOGÅS LK
LPI Nullabor Kalgoorlie 1 kl.II174.5 poäng Stålkrantz Mikael
LPI Streamlight's Nickis Outstandingash 1 kl.I175.5 poäng Stålkrantz Mikael
Raglan Marzipan 2 ekl225 poäng Collin Yngve

2010-05-08 Märsta/Sigtuna SBK
LPI Insanes Dimma 2 kl.I159 poäng Jansson Eva
Klövenhöjs Melba 2 kl.I147.5 poäng Jansson Eva

2010-05-08 Lilla Edet SBK
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.III227 poäng Petersson Lennart

2010-05-08 Svenljunga SBK
LPI Sångfågelns Arabella 2 kl.I142 poäng Viktorsson Barbro

2010-05-07 Alvesta SMÖKK AHK
LPI LPII Mandylike's Illusion 2 kl.II143.5 poäng Petersson Jonny
Ritou's Napoleon 2 kl.II142.5 poäng Petersson Jonny
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 1 kl.I175.5 poäng Petersson Jonny

2010-05-07 Kristianstad SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 2 kl.I153.5 poäng Jönsson Kjell

2010-05-07 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.III210 poäng Svanstedt Eva

2010-05-04 Kista SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II158 poäng Axell Sylvia
Trendmaker's Wild Bird 3 kl.I110 poäng Collin Yngve

2010-05-02 Hemse SBK AFR
Josh-By-Me 3 kl.I139 poäng Amelid Carina
Glen Louch Drummer 3 kl.I123.5 poäng Amelid Carina

2010-05-01 Kristinehamn SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl270 poäng Backman Lena

2010-05-01 Falun SBK
Searover Gems Enya 1 kl.I181 poäng Sjödén Curt

2010-05-01 Tranås SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 2 kl.I159.5 poäng Svensson Kjell

2010-05-01 Tibro SBK
LPI Jamiciz Kurage 1 kl.I163 poäng Hall Bengt-Evert

2010-05-01 Timrå SBK
LPI LPII Åse 1 kl.II173 poäng Olsson Håkan
Caper Cailie's Cedar 3 kl.I121 poäng Olsson Håkan
LPI LPII Ledarhundens Arolina 3 ekl194 poäng Åman Kent

2010-04-30 Strängnäs SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Searover Cosy 1 ekl291 poäng Alfredsson Jan

2010-04-30 Ågesta/Farsta SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II148 poäng Lundin Lena
LPI Streamlight's Nickis Outstandingash 1 kl.I173 poäng Lindberg Ninni
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 2 ekl251.5 poäng Collin Yngve

2010-04-27 Östersund SBK
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 1 kl.II162 poäng Löfberg Åsa

2010-04-25 Hofors SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 1 ekl259 poäng Bagge Åsa

2010-04-25 Tingsryd SBK
LPI LPII Streamlight's Pearl Steph 1 kl.II176 poäng Johnsson Marianne

2010-04-25 Nynäshamn SBK
LPI Annual's Toast Master 2 kl.II157 poäng Falk Inger
Raglan Marzipan 0 ekl0 poäng Falk Inger

2010-04-24 Ronneby SBK
TJH Ritou's Rasmus 1 kl.I165 poäng Brorsson Anders

2010-04-24 Sjöbo SBK
Like'ims Joyride 3 ekl198 poäng Rydén Ruby

2010-04-24 Torsås SBK
LPI LPII Tellus 2 kl.I157 poäng Sundin Leif

2010-04-18 Botkyrka SBK
Rainstone Zingo 0 kl.III96 poäng Larsén Pia

2010-04-18 Knivsta SBK
LPI Insanes Dimma 1 kl.I173.5 poäng Berg Marita

2010-04-17 Olandstrakten SBK
LPI Searover Flying Nosey 2 kl.I144 poäng Melin Tomas
RLD N RLD F Perazzi 2 kl.I142 poäng Melin Tomas
LPI Insanes Dimma 1 kl.I163.5 poäng Melin Tomas

2010-04-17 Höör SBK
LPI Bergsandens Deja Vu 1 kl.I180 poäng Frid Crispin

2010-04-15 Haninge SBK
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 2 ekl253.5 poäng Björkström Weine

2010-04-15 Haninge SBK
LPI Annual's Toast Master 2 kl.II157 poäng Borgström Roger
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.II176.5 poäng Borgström Roger

2010-04-14 Näset SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arc 1 kl.II199.5 poäng Olsson Håkan
LPI Black Maiden's Wildest-Dreams 1 kl.I176.5 poäng Olsson Håkan

2010-04-11 Örebro SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 2 ekl240.5 poäng Kamleitner Barbro

2010-04-11 Åhus SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 3 kl.II113.5 poäng Hansson Mikael
LPI Bergsandens Deja Vu 1 kl.I184 poäng Johansson Mathias

2010-04-11 Bro SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.III289 poäng Härlin Marie-Louise
Ringlets Diver 3 kl.II135.5 poäng Svensson Sven Erik
SE VCH LPI Starsholma Augusta 1 kl.I160 poäng Hjort Mikael

2010-04-11 Växjö SBK
LPI LPII Tellus 3 kl.I138.5 poäng Svensson Patrik

2010-04-10 Oskarström SBK
Wallwein's Dr Faust 0 kl.III175 poäng Mattsson Lena

2010-04-10 Boxholm SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 2 kl.I150 poäng Klasson Göran

2010-04-10 Kungälv SBK
Lindjax A'emil 1 kl.I162.5 poäng Segerdahl Lennart

2010-04-10 Växjö SBK
Bergsandens Bring Back 0 kl.III179.5 poäng Engström Ingemar
Mandylike's Rollick 1 kl.I183.5 poäng Engström Ingemar

2010-04-05 Mullsjö SBK
LPI LPII Bellmaker's Izor 1 kl.I182 poäng Laurén Maria

2010-04-05 Burlöv SBK
Allatiffany 2 kl.I146.5 poäng Rydén Ruby

2010-03-28 Veberöd SBK
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 3 kl.II130 poäng Barthel Carina
LPI Woodduck's Castor 2 kl.II159 poäng Barthel Carina
Woodduck's Safir 1 kl.II164 poäng Barthel Carina

2010-03-28 Ljungby SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 2 kl.II140 poäng Herdy Franz

2010-03-27 Tierp SBK
LPI Insanes Dimma 2 kl.I150.5 poäng Antehed Gunnel

2010-03-27 Nedansiljan SBK
SE VCH Designerline Verraux's Eagle 2 kl.I157.5 poäng Gustafsson Lars-G

2010-03-27 Märsta SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.III276 poäng Fredriksson Mette

2010-03-21 Kungsör SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Pattering Lady 3 ekl214 poäng Tunér Stefan
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 1 ekl275.5 poäng Tunér Stefan

2010-03-21 Orust SBK
LPI Fairfield's Easter Bunny 1 kl.I180 poäng Fagerberg Bengt

2010-03-21 Malmö SKK SYSKK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 3 ekl222.5 poäng Weiffert Rolf

2010-03-20 Finspång SBK
Mandylike's Noblesse 3 kl.II138 poäng Nilsson Bert

2010-03-20 Vällingby SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 3 kl.II106 poäng Johansson Mats
Windrose Four Leaf Clover 0 kl.I60 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 0 ekl0 poäng Collin Yngve

2010-03-20 Orust SBK
SE VCH Månfares Gabble Gnat 0 ekl173 poäng Segerdahl Lennart

2010-03-17 V:a Medelpad SBK
LPI Black Maiden's Wildest-Dreams 1 kl.I177.5 poäng Andersson John-Åke

2010-03-14 Karlshamn SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 3 kl.II131 poäng Johansson Lars
Ritou's Henkell Trocken 1 kl.I172 poäng Johansson Lars

2010-03-14 Öreryd SBK
LPI Bellmaker's Izabella 1 kl.I182.5 poäng Lindelöf Anna

2010-03-14 Ljungbyhed SBK
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.III207 poäng Wessman Göran
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 3 kl.II114 poäng Johansson Kenneth

2010-03-13 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 2 kl.II154 poäng Jönsson Leif

2010-03-13 Motala SBK
Mandylike's Noblesse 2 kl.II148.5 poäng Svensson Anders

2010-03-07 Havdhem SBK
Josh-By-Me 2 kl.I147.5 poäng Nylander Marie

2010-03-06 Bollebygd SBK
SE VCH LPI Misteröds Alabasto-Oden 0 kl.III151 poäng Fröjd Bengt
Mandylike's Kentucky 0 kl.III0 poäng Fröjd Bengt
SE VCH Månfares Gabble Gnat 3 ekl192 poäng Fröjd Bengt
Adore's Regent 0 ekl143.5 poäng Fröjd Bengt

2010-02-28 Ljungby SBK
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.III223.5 poäng Gustafsson-Krafft Ko
LPI Bellmaker's Izabella 1 kl.I179.5 poäng Bengtsson Caroline

2010-02-28 Timrå SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 0 ekl0 poäng Andersson Reidar

2010-02-21 Surahammar SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 2 kl.I141.5 poäng Höglin Saga Lena

2010-02-21 Torsby SBK
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 2 ekl231 poäng Östlund Bo

2010-02-21 Östhammar SBK
SE VCH LPI Lablustrious Eileen Ford 1 kl.I174.5 poäng Fridh Ingemar

2010-02-20 Strömsund SBK STRÖMSUND B
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 1 kl.II173 poäng Bryne Lisbet

2010-02-20 Avesta SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 2 kl.I146 poäng Larsson Toni

2010-02-20 Lidingö SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 3 kl.III220 poäng Johansson Mathias
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 0 kl.I96 poäng Collin Yngve

2010-02-14 Bro/Håbo SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 1 kl.III278 poäng Härlin Marie-Louise
Justlike Prins Nikolai 0 ekl0 poäng Berg Marita

2010-02-14 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Easy 3 kl.II125.5 poäng Rosander Erik
Rövarkungens Bra För Att Va'svensk 3 kl.I133.5 poäng Rosander Erik

2010-02-14 Fagersta SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 1 kl.III291 poäng Tunér Stefan
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 2 kl.I151 poäng Tunér Stefan
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl249.5 poäng Tunér Stefan

2010-02-14 Fjärås SBK
Mandylike's Kentucky 2 kl.III242.5 poäng Mårefors Anne-Lie
TJH(FM) Rainstone Morten 3 kl.II131.5 poäng Lengfelt Ulf
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 2 ekl249.5 poäng Lengfelt Yvonne
LPELIT Lindjax B'bert 2 ekl238 poäng Lengfelt Yvonne

2010-02-13 Umeå SBK
Ringlets Diver 1 kl.I178 poäng Marklund Jenny

2010-02-13 Borlänge SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 2 kl.I145.5 poäng Gran Arne
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 0 ekl180.5 poäng Sjöden Kurt

2010-02-13 Gävle SBK
Searover Kelly's Raise 1 kl.I165.5 poäng Nordkvist Anders

2010-02-13 Gislaved SBK
LPI Bellmaker's Izabella 1 kl.I177.5 poäng Falk Karin

2010-02-07 Botkyrka SBK
Raglan Marzipan 3 ekl199.5 poäng Björkström Weine

2010-02-07 Ängelholm SBK
Bergsandens Lady of Avalon 2 kl.III250 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI RLD N Waterfly's Piccolo 3 kl.II129.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2010-02-07 Hultsjö SBK
LPI LPII Streamlight's Pearl Steph 1 kl.II172.5 poäng Falk Anders
Rövarkungens Bra För Att Va'svensk 3 kl.I130 poäng Falk Anders

2010-02-07 Rättvik SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 3 kl.II139.5 poäng Ollars Stefan
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 0 ekl177.5 poäng Edbäck Mats

2010-02-07 Tingsryd SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 2 kl.II151 poäng Engström Ingemar
Rosebird Parad Rose 0 kl.I72 poäng Engström Ingemar

2010-02-06 Rättvik SBK
SE VCH Designerline Verraux's Eagle 2 kl.I156 poäng Östling Anders
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 3 ekl200.5 poäng Hellberg Roland

2010-02-06 Kramfors SBK
LPI HS 11297 Hessy 2 kl.II157 poäng Eriksson Torbjörn

2010-01-31 Södertälje SPK
Rainstone Zingo 1 kl.II166 poäng Lind Thomas
Raglan Marzipan 3 ekl210.5 poäng Hjort Mikael

2010-01-24 Hammarö SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.I154 poäng Svensson Kristina
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 1 ekl262 poäng Björnson Lena

2010-01-23 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 3 kl.II130.5 poäng Jönsson Leif

2010-01-23 Värnamo SBK
LPI Black Angus Alma 0 kl.III178 poäng Falk Karin
LPI Bellmaker's Izabella 2 kl.I151.5 poäng Falk Anders
LPI Sångfågelns Arabella 2 kl.I144 poäng Falk Anders

2010-01-23 Henån/Orust SBK
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.I157.5 poäng Gustafsson Willy

2010-01-22 Jönköping SBK
LPI LPII Nawinns Easy 3 kl.II136 poäng Lindberg Dennis
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.I137.5 poäng Stenh Per-Ola
Rövarkungens Bra För Att Va'svensk 2 kl.I146 poäng Stenh Per-Ola

2010-01-07 Göteborg SKK V:AKK
LPELIT Lindjax B'bert 3 ekl207.5 poäng Augustsson Roland
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl259 poäng Augustsson Roland

2010-01-06 Eskilstuna SÖKK EDHK
LPI LPII Munkvretens Amaranthus 3 kl.II130 poäng Larsson Nils-Göran
Smart Fellow's to Four Seven 3 kl.I133.5 poäng Larsson Nils-Göran

2010-01-03 Fagersta SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 2 kl.III247.5 poäng Håvedal Claes Göran

2010-01-02 Tierp SBK
LPI Insanes Dimma 3 kl.I126.5 poäng Ivarsson Tomas


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017