Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2011

Resultat i namnordning


2011-12-26 Östhammar SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.III258.5 poäng Hawée Göran
SE J(J)CH Conover's Prinsessan Tuvstarr 1 kl.I181 poäng Ek Lennart
Munkvretens Carex 0 kl.I0 poäng Ek Lennart

2011-12-26 Kungsbacka SBK
Lassagårdens Queen Ayla 3 kl.III215 poäng Mårefors Anne-Lie
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 kl.III303.5 poäng Mårefors Anne-Lie
Mandylike's Kentucky 1 kl.III289 poäng Mårefors Anne-Lie
TJH(FM) Rainstone Morten 0 kl.III179 poäng Mårefors Anne-Lie
Sångfågelns Gherardo 3 kl.I106 poäng Lengfelt Yvonne

2011-12-11 Brunflo SBK
Labbsea's Flame of Fire 3 kl.I110 poäng Jakob Peter
SE VCH Tea 2 kl.I154 poäng Jakob Peter
LPI Amamus Gallinago Stricklandii 1 kl.I172 poäng Jakob Peter

2011-12-11 Trelleborg SBK
Klöver Fyra's Nässla 0 kl.II74.5 poäng Nilsson Bo

2011-12-11 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.III225 poäng Ohlsson Patrik
Sångfågelns Gherardo 2 kl.I153.5 poäng Svanstedt Benny
Minnows Water Witch 0 kl.I96 poäng Svanstedt Benny

2011-12-11 Visby SBK
TJH(FM) Lebaz Lonely Enzo 3 kl.II126 poäng Karlström Tommy
Josh-By-Me 0 kl.II79 poäng Karlström Tommy

2011-12-10 Älvsjö SKK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 3 ekl216 poäng Ödegård Öystein och Berg Marita
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl275 poäng Ödegård Öystein och Berg Marita

2011-12-10 Höganäs SBK
LPII H-Falks Fröjd 1 kl.I163.5 poäng Ljung Lars-Åke
Insanes Nypon 0 kl.I80 poäng Ljung Lars-Åke

2011-12-06 Bollnäs SBK
Moorman's Deal Wilson 2 kl.I159.5 poäng Larsson Anita

2011-12-04 Veberöd SBK
Allatiffany 2 kl.I153.5 poäng Jönsson Arne
Yxnaholma's Princess Viktoria 2 kl.I141.5 poäng Jönsson Arne
Klöver Fyra's Nässla 1 kl.I169 poäng Jönsson Arne
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 3 ekl217 poäng Svensson Anna-Kersti

2011-12-04 Karlstad SBK
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 3 kl.II120 poäng Edström Kjell
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.I143.5 poäng Björnson Lena
LPI LPII Moorman's Deal Head 1 kl.I161.5 poäng Björnson Lena

2011-12-04 Åkersberga SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.III209 poäng Johansson Mats
LPII Mylabs Di Fantasia 2 kl.II152 poäng Ahlgren Anna

2011-12-03 Kramfors SBK
LPI Amamus Gallinago Stricklandii 1 kl.I166 poäng Liukkonen Ulle
SE LCH Fieldwind 0 ekl190.5 poäng Crona Gunnel

2011-12-03 Åkersberga SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.III203 poäng Axell Sylvia
LPI Karriärs Hungry Heart 3 kl.I137.5 poäng Svahn Inga-Lill

2011-12-03 Ludvika SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl273.5 poäng Gustafsson Lars-Göra och Jespersen Alf
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl258.5 poäng Gustafsson Lars-Göra och Jespersen Alf

2011-11-27 Vännäs SBK
Ringlets Ferret 1 kl.I190 poäng Nordström Lena
SE VCH RLD N RLD F Macita's Demis Rousoss 0 kl.I59 poäng Nordström Lena

2011-11-27 Svalöv SBK
LPI Black Angus Alma 0 ekl189.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2011-11-26 Varberg SBK
Lassagårdens Queen Ayla 2 kl.III234.5 poäng Lengfelt Ulf
Siggestorps Vega 3 kl.I111.5 poäng Andersson Yvonne
Wallwein's Dr Faust 3 ekl207 poäng Wibäck Jenny

2011-11-26 Nacka SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.III204.5 poäng Wiklander Charlotte
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 kl.III243 poäng Collin Yngve
Stenbury Black Label 1 kl.I163 poäng Moberg Ragnar

2011-11-20 Motala SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 3 kl.II139.5 poäng Svensson Anders
Carmal's Inas Style 1 kl.I171.5 poäng Svensson Anders

2011-11-20 Kalmar SBK
LPI Askrikes N Marble 3 kl.III196 poäng Petersson Gunnar
LPI Streamlight's Chriss Tyson 1 kl.I181.5 poäng Johansson Hans
LPI RLD N Öljersjös Blue Java 1 kl.I175 poäng Johansson Hans

2011-11-20 Södertälje STOKK
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 ekl259.5 poäng Olsen Leif

2011-11-19 Henån SBK
SE VCH Taranis 3 kl.II136 poäng Persson Arne
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 1 kl.I185 poäng Fagerberg Bengt

2011-11-19 Sölvesborg SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 2 kl.III229 poäng Korhonen Ari
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 0 kl.III187.5 poäng Korhonen Ari
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 2 kl.I154.5 poäng Lindfalk Kenneth
LPI Töreryd Kiara 2 kl.I150 poäng Lindfalk Kenneth
LPI RLD N Öljersjös Blue Java 1 kl.I185 poäng Lindfalk Kenneth

2011-11-19 Tomten SBK
SE VCH Skärvenäset's Brune Otto 0 kl.I0 poäng Larsson Malin

2011-11-19 Skurup SBK
Klöver Fyra's Nässla 3 kl.I138 poäng Nilsson Bo

2011-11-13 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III171 poäng Liljeqvist Christina
LPI Thorsvi Mannochmore 1 kl.I171.5 poäng Hansson Tina

2011-11-13 Katrineholm SBK
O'Sofinas Mc Gee 2 kl.I144.5 poäng Rönnbäck Peter
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 3 ekl196 poäng Olausson Lizette
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 ekl273 poäng Olausson Lizette

2011-11-13 Haninge SBK
SE VCH Ringlets Shine 1 kl.II164 poäng Bergqvist Ulrich

2011-11-13 Örby SBK
Siggestorps Vega 2 kl.I140.5 poäng Fröjd Bengt

2011-11-13 Haninge SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 2 ekl250 poäng Lindmark Elinor

2011-11-13 Eskilstuna LK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 3 kl.II138.5 poäng Heikkilä Viljo
Klövenhöjs Twister 3 kl.II106 poäng Heikkilä Viljo
Smart Fellow's to Four Seven 3 kl.I112 poäng Heikkilä Viljo

2011-11-12 Torsby SBK
Designerline Arctic Warbler 1 kl.I163 poäng Claesson Gunnar

2011-11-12 Oskarström SBK
Wallwein's Dr Faust 3 ekl220.5 poäng Brorsson Kenneth

2011-11-12 Vallentuna SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 2 kl.II147 poäng Andersson Anna-Carin
Fiskja Bondens Timber Jack 3 kl.I115.5 poäng Sjöblom Annika
Thorsvi Aberfeldy 2 kl.I142 poäng Sjöblom Annika
LPI Karriärs Hungry Heart 1 kl.I166 poäng Sjöblom Annika

2011-11-12 Söderköping SBK
Huntrets Olycka 0 kl.I96 poäng Erlandsson Ulf

2011-11-12 Tjörn SBK
SE VCH Taranis 2 kl.II144 poäng Lövenius Rune

2011-11-12 Öreryd SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III169 poäng Svensson Kjell
LPI Sångfågelns Arabella 2 kl.II159 poäng Svensson Kjell

2011-11-12 Köpings Bk SBK
Molle 3 kl.I135 poäng Gustavsson Ulf

2011-11-12 Ljungbyhed SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 3 kl.III211 poäng Nordström Åke
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 2 kl.II155 poäng Nordström Åke
LPI Guideline's Jessie Lee 2 kl.II154 poäng Nordström Åke
Insanes Nypon 3 kl.I130.5 poäng Bengtsson Sten

2011-11-06 Svedala SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 2 kl.I148 poäng Klang Ingvar
Bull 1 kl.I160.5 poäng Klang Ingvar

2011-11-06 Tyresö SBK
Justlike Chic's Mirco 1 kl.I172 poäng Axell Sylvia

2011-11-06 Hanskog SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 3 kl.III194 poäng Brandin Thomas
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 0 kl.III184 poäng Brandin Thomas
Yxnaholma's Princess Viktoria 3 kl.I119 poäng Brandin Thomas
LPII H-Falks Fröjd 2 kl.I153.5 poäng Brandin Thomas
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.I169 poäng Brandin Thomas

2011-11-06 Drängsmark SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 2 kl.III234 poäng Lindkvist Dan

2011-11-05 Hagfors SBK
Designerline Arctic Warbler 2 kl.I158.5 poäng Claesson Gunnar

2011-11-05 Timrå SBK
SE LCH Fieldwind 2 ekl244.5 poäng Andersson Reidar

2011-11-05 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 0 kl.III167 poäng Larsson Jens
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 2 kl.I145.5 poäng Jönsson Camilla

2011-10-30 Laxå SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 1 kl.I176 poäng Gustavsson Bengt

2011-10-30 Ängelholm SBK
SE VCH Minnows Zonate 0 kl.III0 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI Guideline's Jessie Lee 3 kl.II136.5 poäng Prahl Leif
Minnows Zäta 2 kl.I153.5 poäng Sjöstrand Yvonne

2011-10-30 Bro SBK
LPI Karriärs Hungry Heart 3 kl.I137.5 poäng Eriksson Kent

2011-10-30 Linnefors SBK
LPI Streamlight's Chriss Tyson 1 kl.I164 poäng Svensson Jeanette

2011-10-29 Oxelösund SBK
LPI LPII Askrikes May Day 3 kl.II129 poäng Eriksson Sören
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 ekl242 poäng Hansson Ola

2011-10-29 Lidköping SBK
Clown's You're My Best Friend 3 kl.I136.5 poäng Abrahamsson Christin
LPI Öljersjös Mezzo 3 kl.I100 poäng Abrahamsson Christin
Silver Smithy Ever Lasting Zack 2 kl.I155 poäng Abrahamsson Christin
Silver Smithy Ever Lasting Cody 1 kl.I173 poäng Abrahamsson Christin

2011-10-23 Lomma SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 3 kl.II135 poäng Ekberg Stig

2011-10-23 Valdemarsvik SBK
Rondemons Bossanova 3 kl.II131 poäng Svensson Anders
LPI LPII Askrikes May Day 3 kl.II126 poäng Svensson Anders

2011-10-22 Osby SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 2 kl.III238 poäng Jonsson Kurt
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 0 kl.III190 poäng Jonsson Kurt

2011-10-22 Halån SBK
Labbsea's Flame of Fire 1 kl.I167.5 poäng Häggström Åsa

2011-10-22 Skellefteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi 1 kl.I189.5 poäng Plym Forsell Lena

2011-10-22 Falkenberg SBK
Lassagårdens Queen Ayla 0 kl.III181.5 poäng Johansson Ingvar

2011-10-22 Skultuna SBK
Molle 3 kl.I131.5 poäng Tunér Stefan
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I124.5 poäng Tunér Stefan

2011-10-22 Tierp SBK
Fiskja Bondens Timber Jack 3 kl.I133 poäng Fredriksson Rickard

2011-10-22 Nossebro SBK
SE VCH LPI Clown's Merkurius 2 kl.II145 poäng Karlsson Alf
Hundakärrs Labolina 3 kl.I138 poäng Karlsson Alf

2011-10-22 Kristinehamn SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 2 kl.II141.5 poäng Svensson Kristina

2011-10-22 Tjörn SBK
SE VCH Clintz Lina 1 kl.I163.5 poäng Isaksson Bo
Siggestorps Vega 1 kl.I161 poäng Isaksson Bo

2011-10-16 Kungsör SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 1 kl.II163.5 poäng Tunér Stefan
SE J(J)CH Searover Kellys Rhea 1 kl.II160 poäng Tunér Stefan

2011-10-16 Järfälla SBK
Fiskja Bondens Timber Jack 3 kl.I119.5 poäng Jelving Fredrik

2011-10-16 Linköping SBK
Carmal's Inas Style 2 kl.I159 poäng Svensson Anders

2011-10-16 Rödeby SBK
LPI RLD N Öljersjös Blue Java 2 kl.I157.5 poäng Olsson Christer
LPI RLD N RLD F Stella 2 kl.I153 poäng Olsson Christer

2011-10-16 Haninge SBK
Pheasantrise Cerise 3 ekl205 poäng Björkström Weine

2011-10-15 Boxholm SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 2 kl.II148.5 poäng Klasson Göran
Capandus Orient Express 3 kl.I136.5 poäng Klasson Göran

2011-10-15 Eskilstuna SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 2 kl.II154.5 poäng Strömbäck Marie-Loui
Mandylike's Eminence 2 kl.I153 poäng Heikkilä Viljo

2011-10-15 Hudiksvall SBK
Sångfågelns Eliza 3 kl.III220 poäng Snell Karl-Evert

2011-10-15 Sundsvall SBK
SE LCH Fieldwind 0 ekl190 poäng Olsson Håkan

2011-10-15 Vallstena SBK
Glen Louch Drummer 3 kl.II134.5 poäng Appelquist Ann-Margr
TJH(FM) Lebaz Lonely Enzo 3 kl.II103.5 poäng Appelquist Ann-Margr

2011-10-15 Partille SBK
Stargames Thracher 0 kl.II98 poäng Svanstedt Eva
LPI LPII Airotkivs Glittra 1 kl.I162 poäng Lindqvist Göran

2011-10-15 Borlänge SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 3 kl.I123.5 poäng Larsson Claes
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I114 poäng Larsson Claes
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl257 poäng Tofthagen Mikael

2011-10-15 Växjö SBK
Ritou's Napoleon 0 kl.III124 poäng Asp Charlotte
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 2 kl.II156.5 poäng Asp Charlotte

2011-10-09 Helsingborg SBK
Insanes Nypon 3 kl.I110 poäng Barthel Carina
Bergsandens Xavier 2 kl.I151 poäng Barthel Carina

2011-10-09 Värnamo SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.I126 poäng Herdy Franz

2011-10-09 Borås SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 1 kl.III257.5 poäng Claesson Åke
Adore's Regent 0 ekl134.5 poäng Claesson Åke

2011-10-09 Vadstena SBK
Capandus Orient Express 1 kl.I175 poäng Nilsson Berth

2011-10-09 Kungälv SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 0 ekl188 poäng Lövenius Rune

2011-10-09 Brunflo SBK
LPI Amamus Gallinago Stricklandii 2 kl.I158 poäng Näsholm Arne

2011-10-09 Upplands Väsby SBK
Zetastar Famous Billy The Kid 2 kl.II158.5 poäng Fredriksson Mette

2011-10-08 Ronneby SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 0 kl.III191 poäng Sjösten Inki
LPI RLD N Öljersjös Blue Java 2 kl.I157 poäng Olsson Christer och Sjösten Inki
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.I177.5 poäng Olsson Christer och Sjösten Inki
LPI Töreryd Kiara 1 kl.I174.5 poäng Olsson Christer och Sjösten Inki

2011-10-08 Nordmaling SBK
Riverfalls First Class 2 kl.II151 poäng Palmquist Maria

2011-10-08 Jokkmokk SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 0 kl.III166.5 poäng Axelsson Vannestål A

2011-10-08 Borgvik SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.II176.5 poäng Daleke Anette
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 2 kl.I156.5 poäng Daleke Anette

2011-10-08 Lerum SBK
Stargames Thracher 3 kl.II121.5 poäng Persson Kenneth
SE VCH Taranis 0 kl.II98.5 poäng Persson Kenneth
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl235 poäng Eliasson Lennart

2011-10-08 Tranås SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 3 kl.II120.5 poäng Gustafsson Stephanie
Carmal's Inas Style 2 kl.I153 poäng Bengtsson Boel
Capandus Orient Express 1 kl.I172 poäng Bengtsson Boel

2011-10-08 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.III94 poäng Larsson Anita

2011-10-08 Söderköping SBK
LPI Grimma 2 kl.I143.5 poäng Svensson Anders
Huntrets Olycka 0 kl.I95.5 poäng Svensson Anders

2011-10-08 Flen SBK
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Beck 0 ekl118.5 poäng Skog Anja

2011-10-08 Bengtsfors SBK
Designerline Arctic Warbler 3 kl.I120.5 poäng Andreasson Laila

2011-10-07 Jokkmokk SBK
SE VCH LPI LPII Djurbergas Blacksod Bay 0 kl.III140 poäng Axelsson Vannestål A

2011-10-02 Västerås SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 1 kl.II164.5 poäng Adesand Christer

2011-10-02 Karlskrona SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 2 kl.I158.5 poäng Larsson Jan
LPI Töreryd Kiara 1 kl.I179.5 poäng Larsson Jan
LPI RLD N Öljersjös Blue Java 1 kl.I162 poäng Larsson Jan

2011-10-02 Kiruna SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 0 kl.II0 poäng Boman Tom
NORD VCH Colas Axelina 2 kl.I154 poäng Boman Tom

2011-10-02 Hjo SBK
LPI Sångfågelns Erda 2 kl.I143.5 poäng Karlsson Alf

2011-10-02 Sjöbo SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 2 kl.II157 poäng Prahl Leif
SE VCH NO VCH Viarps Born to Be Best 2 kl.I156.5 poäng Eriksson Lennart

2011-10-02 Strängnäs LK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 kl.III260.5 poäng Borgström Roger
SE J(J)CH Searover Kellys Rhea 1 kl.I172 poäng Borgström Roger

2011-10-02 Åsele SBK
SE VCH LPI Fiskja Bondens Defa 3 kl.II107 poäng Burström Ove

2011-10-01 Smålandsstenar SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 1 kl.I174.5 poäng Petersson Jonny

2011-10-01 Tyresö SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.II186 poäng Collin Yngve

2011-10-01 Kiruna SBK
Agapanthus Ghostbusters 1 kl.III258 poäng Boman Tom
NORD VCH LPI ToffÚ 3 kl.II134 poäng Boman Tom
NORD VCH Colas Axelina 2 kl.I148 poäng Boman Tom

2011-10-01 Gamleby SBK
Thorsvi Ardlair 2 kl.I159.5 poäng Erlandsson Ulf

2011-10-01 Enköping SBK
SE LCH Vassrandens Alice 0 ekl0 poäng Ledin Jan

2011-10-01 Katrineholm SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 3 kl.III223 poäng Olausson Lizette
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 3 ekl216 poäng Karlsson Mattias

2011-10-01 Katrineholm SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 kl.III256 poäng Melin Rolf
Huntrets Olycka 3 kl.I134 poäng Skog Anja

2011-10-01 Sala SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I133 poäng Landquist Inge

2011-10-01 Mörsil SBK
SE VCH LPI LPII Colas Fredrik 0 kl.III128 poäng Olander Per-Erik
SE VCH Tea 2 kl.I154 poäng Olander Per-Erik

2011-10-01 Älmhult SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 3 kl.III210 poäng Johnsson Marianne

2011-09-25 Angered SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 ekl203 poäng Petersson Lennart

2011-09-25 Kalmar SBK
LPI Askrikes N Marble 0 kl.III149.5 poäng Karlsson Bo

2011-09-25 Järvsö SBK
LPI Darogas Xtrem Magic 1 kl.I170.5 poäng Larsson Anita

2011-09-24 Laxå SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 0 kl.III0 poäng Kamleitner Barbro
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 1 kl.I182.5 poäng Kamleitner Barbro

2011-09-24 Oxelösund SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 3 kl.III210 poäng Hansson Ola
LPI LPII Askrikes May Day 1 kl.II165 poäng Johansson Camilla

2011-09-24 Solna Sundbyber SBK
NORD VCH Colas Styrbjörn 2 kl.I144.5 poäng Stjernborg Carina

2011-09-24 Göteborg SBK
LPI LPII Airotkivs Glittra 1 kl.I174 poäng Brocker Björn

2011-09-24 Umeå SBK
Riverfalls First Class 3 kl.II119.5 poäng Sörlin Ulf
Ringlets Diver 1 kl.II186 poäng Sörlin Ulf

2011-09-24 Mullsjö SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III175 poäng Karlsson Alf

2011-09-24 Olofström SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 3 kl.III202 poäng Korhonen Ari
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.I170.5 poäng Korhonen Ari

2011-09-24 Skogås LK
LPI Nullabor Kalgoorlie 2 kl.II154 poäng Franzon Thomas

2011-09-23 Mölndal SBK
LPI LPII Airotkivs Glittra 2 kl.I140 poäng Eliasson Lennart
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 0 ekl170 poäng Gustavsson Kurt Vill

2011-09-18 Lund SBK
Insanes Nypon 3 kl.I115.5 poäng Petersson Lars

2011-09-18 Runhällen SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I122.5 poäng Fredriksson Rickard
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 0 ekl0 poäng Fredriksson Rickard

2011-09-18 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.III201 poäng Härlin Marie-Louise
Mandylike's Unforgetable 2 kl.I153 poäng Nyman Kjell

2011-09-18 Ljusdal SBK
Sångfågelns Eliza 1 kl.II184.5 poäng Strandberg Siw

2011-09-18 Västerås LK
LPI Crosswood Modesty Blaise 2 kl.I151.5 poäng Karlsson Tomas

2011-09-18 Västerås LK
LPI Crosswood Modesty Blaise 3 kl.I114 poäng Adesand Christer

2011-09-17 Oskarshamn SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 3 kl.III214.5 poäng Klase Eva

2011-09-17 Segmon SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.II175 poäng Melander Jansson Eva
LPI LPII Mylabs Ciabatta 3 kl.I114 poäng Melander Jansson Eva

2011-09-17 Näset Ånge SBK
Bävermarkens Bugg 3 kl.II122 poäng Häggström Åsa

2011-09-17 Falköping SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 ekl183.5 poäng Andersson Per-Olof

2011-09-17 Ruered SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl298 poäng Viktorsson Barbro
Adore's Regent 0 ekl171 poäng Viktorsson Barbro

2011-09-17 Överkalix SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 3 kl.I124 poäng Nilsson Kjell

2011-09-17 Ödeshög LK
Capandus Orient Express 2 kl.I153.5 poäng Nilsson Berth

2011-09-11 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III173.5 poäng Svensson Kjell

2011-09-11 Skillingaryd SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 2 kl.I148 poäng Gustavsson Krafft Ka

2011-09-10 Höör SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 0 kl.III0 poäng Bonder Mikael
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 1 kl.II173.5 poäng Emgård Anders
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 1 kl.II168 poäng Emgård Anders

2011-09-10 Strömsund SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 1 kl.III268.5 poäng Näsholm Arne

2011-09-09 Stenungsund SBK
Ingmos Jacobus Riesling 2 kl.I147 poäng Hyrén Bertil
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 1 kl.I166.5 poäng Hyrén Bertil

2011-09-09 Alvesta LK
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 1 kl.II168.5 poäng Bengtsson Caroline

2011-09-04 Eskilstuna SÖKK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 2 kl.II143.5 poäng Bahlenberg Ingrid

2011-09-04 Uddevalla SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera 2 kl.III237 poäng Augustsson Roland
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 0 kl.I0 poäng Augustsson Roland

2011-09-04 Bollnäs SBK
LPI Vilda Matildas Yellow-Sun 2 kl.II142 poäng Axenvik Mats
Sångfågelns Eliza 1 kl.I186.5 poäng Axenvik Mats

2011-09-04 Öland SKK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I150 poäng Johansson Hans

2011-09-03 Boden SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 1 kl.I183 poäng Nilsson Kjell

2011-09-03 Katrineholm SBK
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 3 ekl221.5 poäng Heikkilä Viljo och Hansson Ola
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl290 poäng CACIOB Heikkilä Viljo och Hansson Ola

2011-09-03 Landskrona SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 1 kl.III271.5 poäng Sommarin Christer
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 0 kl.III0 poäng Sommarin Christer

2011-09-03 Vaxholm SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.I196.5 poäng Berg Camilla
SE LCH Vassrandens Alice 2 ekl242 poäng Moberg Ragnar

2011-09-03 Nossebro SBK
SE VCH LPI Clown's Merkurius 2 kl.II158.5 poäng Karlsson Alf
LPI LPII Bellmaker's Izor 1 kl.II181 poäng Karlsson Alf

2011-09-03 Nödinge SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 ekl262 poäng Svanstedt Eva

2011-09-03 Öland SKK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I146.5 poäng Johansson Hans

2011-08-31 Ockelbo SBK
Sångfågelns Eliza 2 kl.I155.5 poäng Elfström Eva

2011-08-28 Nyköping SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.I191.5 poäng Eriksson Sören
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 ekl254.5 poäng Hansson Ola

2011-08-28 Angered SBK
LPI LPII Minnows Appointment 0 kl.III188 poäng Brocker Björn
LPI LPII Airotkivs Glittra 2 kl.I140.5 poäng Lengfeldt Ulf

2011-08-27 Aneby SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M Rondeus Miss Moneypenny 3 kl.II136.5 poäng Gustavsson Bengt

2011-08-27 Karlstad SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 2 kl.I152 poäng Daleke Anette

2011-08-27 Nissafors SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.I126 poäng Petersson Jonny
Wallwein's Dr Faust 2 ekl240.5 poäng Petersson Jonny

2011-08-27 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 3 kl.III207.5 poäng Lind Thomas

2011-08-26 Kil SBK
Designerline Arctic Warbler 3 kl.I129.5 poäng Andersen Jörn
Trendmaker's Make You Smile 2 kl.I143 poäng Andersen Jörn

2011-08-25 Åtvidaberg LK
Trendmaker's Inanna 3 ekl203 poäng Svensson Anders

2011-08-25 Hässelby SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.I172 poäng Moberg Ragnar

2011-08-21 Nordmaling SBK
Riverfalls First Class 3 kl.II139 poäng Ögren Anders
SE VCH LPI Fiskja Bondens Defa 1 kl.I164.5 poäng Ögren Anders
Tale Ron Weasly 0 kl.I98.5 poäng Ögren Anders

2011-08-21 Torsås SBK
LPI RLD N RLD F Stella 0 kl.I0 poäng Johnsson Marianne

2011-08-21 Tollarp SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 3 kl.II133 poäng Ekberg Stig
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 2 kl.II159.5 poäng Ekberg Stig
Järabackens Pommac 2 kl.I156.5 poäng Johansson Lars

2011-08-21 Hedemora SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 3 ekl220.5 poäng Fors Gunnar

2011-08-21 Häverö SBK
LPI Searover Flying Nosey 2 kl.II150.5 poäng Ek Lennart

2011-08-20 Borgvik SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 3 kl.I135 poäng Edström Lillemor
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.I154 poäng Edström Lillemor

2011-08-20 Kalix SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 1 kl.I183.5 poäng Larsson Jens

2011-08-20 Alunda SBK
LPI Searover Flying Nosey 2 kl.II142 poäng Neteborn Marita

2011-08-20 Oskarström SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 1 kl.I177 poäng Brorsson Kenneth
SE VCH Resque's Rolex 0 kl.I0 poäng Brorsson Kenneth

2011-08-20 Göteborg SBK
LPI LPII Minnows Appointment 1 kl.III265.5 poäng Svanstedt Benny

2011-08-18 Fagersta SBK
Molle 3 kl.I119 poäng Elfström Ingemar
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 1 ekl267 poäng Olsen Leif

2011-08-14 Östhammar SBK
LPI Searover Flying Nosey 1 kl.II168 poäng Ek Lennart

2011-08-14 Västerås SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.II194 poäng Lööv Mats

2011-08-14 Västerås SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.II181.5 poäng Karlsson Tomas

2011-08-14 Nora SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.II178 poäng Sääf Rolf

2011-08-13 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Easy 2 kl.III228 poäng Gustafsson Mikael

2011-08-13 Böle SBK
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 1 kl.II164.5 poäng Andreasson Laila
LPI LPII Moorman's Deal Head 1 kl.I166 poäng Andreasson Laila

2011-08-12 Tånga Hed SBK
LPELIT Lindjax B'bert 1 ekl259 poäng Eliasson Lennart

2011-08-10 Avesta SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III162 poäng Fors Gunnar

2011-08-07 Vänersborg SBK
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 2 kl.I149.5 poäng Olausson Erik

2011-08-07 Jönköping SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III174 poäng Andersson Birger

2011-08-07 Dala-Floda SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD N RLD F Noble Mind's Tesla 2 ekl241 poäng Fors Gunnar

2011-08-06 Skultuna SBK
LPI Munkvretens Akvileja 0 kl.II99.5 poäng Rahmström Åsa

2011-08-05 Kristianstad SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 2 kl.III231.5 poäng Öberg Åke
Järabackens Pommac 1 kl.I183.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2011-08-05 Örebro SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 2 kl.III225 poäng Kamleitner Barbro

2011-08-05 Piteå SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 3 kl.II122 poäng Plym Forsell Lena
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 2 kl.I144 poäng Plym Forsell Lena
Skybar Democracy 1 kl.I176.5 poäng Plym Forsell Lena
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi 1 kl.I165 poäng Plym Forsell Lena
Trolltjärnbäcken Fishey Buiseness 1 kl.I164 poäng Plym Forsell Lena

2011-07-31 Halmstad SBK
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 1 kl.II189.5 poäng Johansson Ingvar
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 kl.I183 poäng Mattsson Lena

2011-07-31 Älmhult SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 3 kl.I128.5 poäng Lindelöf Anna

2011-07-30 Överkalix SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 3 kl.I122 poäng Nilsson Kjell

2011-07-30 Halmstad SBK
Insanes Nypon 3 kl.I133.5 poäng Eriksson Lennart
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.I147.5 poäng Eriksson Lennart

2011-07-29 Skurup SBK
Bull 3 kl.I131.5 poäng Hjelm Magnus

2011-07-29 Ulricehamn SBK
SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 1 kl.II180 poäng Markert Bernt

2011-07-29 Kil SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 1 kl.II173 poäng Andersen Jörn
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I136.5 poäng Kristoffersson Ylwa
LPI LPII Mylabs Ciabatta 3 kl.I136 poäng Kristoffersson Ylwa
Trendmaker's Make You Smile 2 kl.I143 poäng Kristoffersson Ylwa

2011-07-29 Uddevalla SBK
LPI LPII Minnows Appointment 0 kl.III141 poäng Augustsson Roland

2011-07-29 Uddevalla SBK
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 2 kl.I157 poäng Fagerberg Bengt

2011-07-27 Kista SBK
Black Cannons Cross Ross Rings 2 kl.I159.5 poäng Wiklander Charlotte
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I146 poäng Bergman Gunnar
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 1 kl.I178 poäng Wiklander Charlotte

2011-07-24 Tingsryd SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 3 kl.III220 poäng Gustavsson Krafft Ka
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 3 kl.II136 poäng Gustavsson Krafft Ka
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 kl.I164 poäng Gustavsson Krafft Ka

2011-07-24 Kungsbacka SBK
LPI LPII Minnows Appointment 2 kl.III244.5 poäng Lengfelt Ulf
LPI LPII Airotkivs Glittra 3 kl.I134 poäng Gustavsson Kurt Vill

2011-07-23 Kungsbacka SBK
LPI LPII Minnows Appointment 2 kl.III229.5 poäng Mårefors Anne-Lie
LPI LPII Airotkivs Glittra 1 kl.I161.5 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 ekl203.5 poäng Lengfelt Ulf

2011-07-22 Bro SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.II180.5 poäng Hawée Göran
Black Cannons Cross Ross Rings 3 kl.I138.5 poäng Redefalk Mats
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 1 kl.I177.5 poäng Nyman Kjell
LPI Huntrets Maris 1 kl.I168 poäng Redefalk Mats
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 0 ekl174.5 poäng Olsen Leif

2011-07-20 Sala SBK
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 1 kl.I160 poäng Lindfors Dick

2011-07-17 Nordmaling SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 ekl286 poäng Burström Ove

2011-07-16 Nordmaling SBK
SE LCH Fieldwind 1 kl.III282 poäng Olofsson Linda
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 3 ekl207.5 poäng Burström Ove

2011-07-16 Falkenberg SBK
Wallwein's Dr Faust 2 ekl224.5 poäng Andersson Matts Roge

2011-07-16 Västra Sörby SBK
LPI Trofast Björnbärshjärta 3 kl.II110 poäng Karlsson Bo

2011-07-15 Tollarp SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 3 kl.II132 poäng Eriksson Lennart
LPI Baloo 3 kl.II123 poäng Eriksson Lennart
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 1 kl.II169.5 poäng Eriksson Lennart
Yxnaholma's Princess Viktoria 2 kl.I143 poäng Persson Mårten
LPI Duvkullans Femella 1 kl.I165 poäng Persson Mårten

2011-07-15 Åsele SBK
LPI RLD N Kafati's Rio Caliente 1 kl.I163 poäng Burström Ove
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 ekl266.5 poäng Burström Ove

2011-07-14 Vilhelmina SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 2 ekl227.5 poäng Lundgren Cecilia

2011-07-13 Säffle SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I123 poäng Nordström Sven-Inge

2011-07-09 Danderyd SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 2 kl.III231.5 poäng Berg Camilla
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.I148 poäng Gehnich Susanne

2011-07-09 Eslöv SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 0 kl.III184 poäng Frid Crispin
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 1 kl.II165.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2011-07-08 Mora SBK
SE VCH Rockdove's Red Hot Curry 1 kl.II174.5 poäng Grahn Arne

2011-07-07 Järvsö SBK
Duvskogens Knota 1 kl.II177.5 poäng Strandberg Siv
LPI Darogas Xtrem Magic 1 kl.I165 poäng Strandberg Siv

2011-07-07 Borlänge SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 1 kl.I166.5 poäng Fors Gunnar

2011-07-06 Åhus SBK
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 1 kl.I179 poäng Hanson Michael
LPI Duvkullans Femella 1 kl.I170.5 poäng Hanson Michael

2011-07-06 Smålandstenar SBK
Na'yves Kefir 3 kl.II110 poäng Krafft-Gustavsson Ko
SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 2 kl.II156.5 poäng Krafft-Gustavsson Ko
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.I149 poäng Pettersson Jonny

2011-07-06 Stigen SBK
Solögatsjakthundar Denny 1 kl.I161.5 poäng Hyrén Bertil

2011-07-06 Filipstad SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.I158.5 poäng Andersen Jörn

2011-07-06 Järvsö SBK
Duvskogens Knota 1 kl.I176.5 poäng Larsson Anita
LPI Darogas Xtrem Magic 1 kl.I164 poäng Larsson Anita

2011-07-06 Falun SBK
Masterkey's Ice Cool 1 kl.II160.5 poäng Fors Gunnar
LPII LPIII S™KH II Iris 1 kl.I165.5 poäng Fors Gunnar

2011-07-04 Hemse SBK
Josh-By-Me 1 kl.I172 poäng Appelqvist A-M

2011-07-03 Mellerud SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.III152 poäng Larsson Inge

2011-07-03 Bjuv SBK
Insanes Nypon 3 kl.I120.5 poäng Sjöstrand Yvonne

2011-07-03 Kalmar SBK
LPI RLD N RLD F Stella 1 kl.I167 poäng Karlsson Bo

2011-07-02 Varberg SBK
Mandylike's Kentucky 3 kl.III208 poäng Gustafsson Inger
Siggestorps Vega 3 kl.I135 poäng Johansson Ingvar
Lassagårdens Princess 2 kl.I142.5 poäng Johansson Ingvar
Wallwein's Dr Faust 3 ekl197.5 poäng Lengfelt Ulf

2011-07-02 Bjuv SBK
Insanes Nypon 3 kl.I107.5 poäng Johansson Kenneth

2011-07-02 Värnamo SBK
Labbox Luna 3 kl.I101.5 poäng Falk Anders

2011-07-02 Lindesberg SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 1 ekl259.5 poäng Eriksson Bernt

2011-07-02 Mellerud SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.III179.5 poäng Johansson Kjell

2011-07-02 Årsta Slott SRRS
Stenbury Black Adder 0 kl.I86 poäng Moberg Ragnar

2011-07-02 Björsta Källa SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 1 kl.I167 poäng Borgström Roger

2011-07-01 Lindesberg SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 2 ekl234 poäng Melin Bo

2011-07-01 Kil SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I137.5 poäng Svensson Kristina
LPI LPII Mylabs Ciabatta 3 kl.I129 poäng Svensson Kristina

2011-06-29 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III158.5 poäng Svedin Inger
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 1 kl.I172 poäng Fredriksson Mette
LPI Huntrets Maris 1 kl.I169 poäng Fredriksson Mette

2011-06-29 Södertälje SBK
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 3 ekl218.5 poäng Hansson Ola
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl259.5 poäng Hansson Ola

2011-06-26 Simrishamn SBK
Bull 2 kl.I148 poäng Nilsson Bo

2011-06-21 Olofström SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 3 kl.III211 poäng Korhonen Ari
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 1 kl.II174 poäng Johnsson Marianne
Rosebird Parad Rose 3 kl.I124 poäng Johnsson Marianne

2011-06-19 Holmsund SBK
Kafati's Yippiyeeh 2 kl.II159 poäng Burström Ove

2011-06-19 Torsås SBK
LPI RLD N RLD F Stella 1 kl.I181 poäng Karlsson Bo

2011-06-18 Holmsund SBK
Kafati's Yippiyeeh 3 kl.II127 poäng Nordström Lena

2011-06-18 Borgvik SBK GRUMS
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.I173 poäng Melander Jansson Eva

2011-06-18 Karlstad SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I134 poäng Åkerlund Milton
LPI LPII Mylabs Ciabatta 1 kl.I160.5 poäng Åkerlund Milton

2011-06-18 Töreboda SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.III150.5 poäng Jacobsson Ulf

2011-06-17 Alunda SBK
LPI Mandylike's Painstaker 1 kl.III260.5 poäng Hawée Göran
Tints-Of-Siena 0 kl.III179.5 poäng Hawée Göran
LPI Searover Flying Nosey 2 kl.II152 poäng Valgeborg Gunnar
LPI Huntrets Maris 1 kl.I166 poäng Valgeborg Gunnar

2011-06-17 Åstorp SBK
LPI Baloo 2 kl.II159 poäng Mortenssen Per

2011-06-17 Gällivare SBK
LPI LPII Djurbergas Bridle 3 kl.II135 poäng Hagstedt Lennart

2011-06-17 Brunflo SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 2 kl.III238.5 poäng Olander Per-Erik

2011-06-17 Lidköping SBK
Silver Smithy Ever Lasting Cody 3 kl.I135.5 poäng Abrahamsson Christin

2011-06-16 Eskilstuna SÖKK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 0 kl.III177 poäng Heikkilä Viljo
Mountainlabs Dustin 3 kl.II135 poäng Strömbäck Marie-Loui

2011-06-16 Hässelby SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 kl.I126.5 poäng Magnusson Claes
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 1 kl.I164 poäng Detlefsen-Dahlström

2011-06-15 Hallstavik SBK
LPI Searover Flying Nosey 2 kl.II150 poäng Ek Lennart

2011-06-15 Köping SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 2 kl.III233.5 poäng Andersson Bo
LPI Munkvretens Akvileja 3 kl.I135.5 poäng Paananen Anette

2011-06-15 Svalöv SBK
Nerogialle Afragola 3 kl.I127 poäng Prahl Leif

2011-06-14 Nyköping SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 ekl267.5 poäng Svanborg Yvette

2011-06-12 Rödeby SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 1 kl.II177 poäng Hällgren Nils

2011-06-12 Hanskog SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 0 kl.III189 poäng Jönsson Kjell
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 1 kl.II168.5 poäng Nielsen Tommy
LPI Duvkullans Femella 2 kl.I147 poäng Jönsson Kjell
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 1 kl.I173.5 poäng Jönsson Kjell

2011-06-11 Tranås SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 0 kl.II97.5 poäng Karlsson Åke

2011-06-11 Ågesta Farsta SBK
Black Cannons Cross Ross Rings 2 kl.I144 poäng Collin Yngve

2011-06-11 Tjörn SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Nella 1 kl.I189.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 3 ekl199.5 poäng Hyrén Bertil

2011-06-11 Kumla SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 2 ekl251 poäng Melin Bo

2011-06-11 Höganäs SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 1 kl.I164.5 poäng Therup Anders

2011-06-10 Östhammar SBK
LPI Searover Flying Nosey 3 kl.II114.5 poäng Ek Lennart

2011-06-10 Knivsta SBK
Thorsvi Miltonduff 3 kl.II111.5 poäng Thorman Staffan
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 1 kl.I165 poäng Berg Marita

2011-06-09 Värmdö SBK VÄRMDÖ
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.II169.5 poäng Nordin Staffan

2011-06-09 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.III200.5 poäng Larsson Hasse

2011-06-08 Hudiksvall SBK
LPI Darogas Xtrem Magic 2 kl.I159 poäng Snell Karl-Evert

2011-06-08 Flen SBK
Huntrets Olycka 3 kl.I129.5 poäng Cangren Malmberg A-M

2011-06-08 Växjö SBK
Guiding Labs Find A Way to My Heart 2 kl.II155 poäng Nyström Thomas
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 2 kl.II147.5 poäng Nyström Thomas
Rosebird Parad Rose 3 kl.I103 poäng Nyström Thomas

2011-06-06 Falkenberg SBK
Wallwein's Dr Faust 2 ekl245.5 poäng Wibäck Jenny

2011-06-06 Lomma SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 2 kl.II159.5 poäng Petersson Lars

2011-06-06 Vimmerby SBK
LPI Grottbjörnens Wolf 3 kl.I126 poäng Flender Johansson Ul

2011-06-06 Landskrona SBK
Nerogialle Afragola 2 kl.I148.5 poäng Bonder Mikael
LPI Guideline's Jessie Lee 1 kl.I162.5 poäng Bonder Mikael

2011-06-06 Mölndal SBK
SE VCH LPI Sångfågelns Nella 1 kl.I176.5 poäng Eliasson Lennart

2011-06-06 Södertälje SBK
Black Cannons Cross Ross Rings 2 kl.I156.5 poäng Brink Yvonne

2011-06-05 Kramfors SBK KRAMFORS
Jaktyrans Victory 1 kl.I185 poäng Ögren Anders
LPI Kohagens Röda Rosen 0 ekl177.5 poäng Ögren Anders

2011-06-05 Hässleholm SBK
LPI Duvkullans Femella 2 kl.I150 poäng Nielsen Tommy
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 1 kl.I178.5 poäng Nielsen Tommy

2011-06-05 Nässjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo 0 kl.III160 poäng Karlsson Åke

2011-06-05 Upplands Väsby SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III191 poäng Lundin Thomas

2011-06-04 Laholm SBK LAHOLM
Insanes Nypon 0 kl.I93.5 poäng Brorsson Kenneth

2011-06-04 Mälarö SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 1 kl.I167.5 poäng Johansson Mats

2011-06-03 Malmby SÖKK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 kl.III283 poäng Björkström Weine

2011-06-03 Karlskrona SBK KARLSKRONA
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 2 kl.II152.5 poäng Eriksson Ronny

2011-06-03 Kiruna SBK KIRUNA
NORD VCH LPI ToffÚ 2 kl.II147 poäng Axelsson Vannestål A
NORD VCH Colas Axelina 2 kl.I156 poäng Axelsson Vannestål A

2011-06-03 Kramfors SBK KRAMFORS
SE LCH Fieldwind 1 kl.II188 poäng Byström Carin
Jaktyrans Victory 1 kl.I162.5 poäng Byström Carin
LPI Kohagens Röda Rosen 0 ekl159 poäng Björling Birgitta

2011-06-03 Finspång SBK
Trendmaker's Inanna 2 ekl240.5 poäng Nilsson Berth

2011-06-03 Järvsö SBK
LPI Darogas Xtrem Magic 3 kl.I102 poäng Ahlström Lars
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde 0 ekl184 poäng Ahlström Lars

2011-06-02 Norrköping SBK
Klövenhöjs Twister 0 kl.II0 poäng Svensson Anders
Huntrets Olycka 3 kl.I123 poäng Svensson Anders

2011-06-02 Hörby SBK HÖRBY
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 3 kl.III205.5 poäng Björkqvist Cronje
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 3 kl.II136.5 poäng Nielsen Tommy
Nerogialle Afragola 3 kl.I113 poäng Björkqvist Cronje

2011-06-02 Alingsås SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl233 poäng Petersson Lennart

2011-06-02 Haninge SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl285 poäng Björkström Weine

2011-06-02 Haninge SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.II172 poäng Björkström Weine

2011-06-02 Haninge SBK
Duvskogens Knota 3 kl.I129 poäng Malmström Christer

2011-06-01 Mullsjö SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.III211 poäng Oskarsson Per
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III139 poäng Oskarsson Per

2011-05-29 Älvsbyn SBK ÄLVSBYN
Huset Elliots Alioth 3 kl.II129.5 poäng Vesterlund Nicklas
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 2 kl.I146.5 poäng Vesterlund Nicklas

2011-05-29 Ljungbyhed SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 2 kl.II158.5 poäng Prahl Leif

2011-05-29 Nödinge SBK
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.III243.5 poäng Isaksson Bo

2011-05-29 Mark SBK
Arligos Stand By Me 2 kl.I143 poäng Furvik Gunnar
Wallwein's Dr Faust 2 ekl233.5 poäng Lindqvist Göran

2011-05-29 Växjö SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 2 kl.II150 poäng Nyström Thomas
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 2 kl.II146 poäng Nyström Thomas

2011-05-28 Burlöv SBK BURLÖV
Allatiffany 2 kl.I150 poäng Barthel Carina

2011-05-28 Örnsköldsvik SBK
SE VCH LPI Fiskja Bondens Defa 3 kl.I106 poäng Eriksson Eva

2011-05-28 Kopparberg SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 2 ekl252.5 poäng Melin Bo

2011-05-28 Falköping SBK
SE VCH LPI LPII Sea-Birds Don't Leave Me Now 1 kl.II161 poäng Våring Arne

2011-05-28 Älmhult SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 2 kl.II158 poäng Falk Karin
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 2 kl.II153 poäng Falk Karin
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 2 kl.II141.5 poäng Falk Karin

2011-05-27 Malmö SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 1 kl.II171 poäng Frid Crispin

2011-05-27 Enköping SBK
Viltvårdarns Ila 2 kl.II159.5 poäng Karlsson Sven-Olov

2011-05-27 Bollebygd SBK
Mandylike's Kentucky 2 kl.III252 poäng Lindqvist Göran
TJH(FM) Rainstone Morten 2 kl.III224 poäng Lindqvist Göran

2011-05-27 Stenungsund SBK
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.II143.5 poäng Hyrén Bertil

2011-05-27 Kil SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.I170 poäng Melander Jansson Eva

2011-05-27 Söderköping SBK
Trendmaker's Inanna 2 ekl236.5 poäng Svensson Anders

2011-05-27 Umeå SBK
Riverfalls First Class 3 kl.II133.5 poäng Asplund Rolf Göran

2011-05-26 Lidingö SBK
Hjorttorp's Double Dealer Oscar 3 kl.I120.5 poäng Berg Camilla
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I154.5 poäng Berg Camilla
LPI Thorsvi Mannochmore 0 kl.I0 poäng Berg Camilla

2011-05-22 Kalix SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 1 kl.I185 poäng Aspnér Jonny

2011-05-22 Frövi SBK
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper 2 ekl245.5 poäng Almquist Sture
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl0 poäng Almquist Sture

2011-05-22 Färjestaden SBK
LPI Trofast Björnbärshjärta 3 kl.II120.5 poäng Johansson Magnus

2011-05-22 Ystad SBK
Bull 3 kl.I135 poäng Sommarin Christer

2011-05-22 Nordmaling SBK
SE VCH LPI Fiskja Bondens Defa 2 kl.I152 poäng Olofsson Linda

2011-05-22 Gällared SBK
Lassagårdens Queen Ayla 3 kl.III201 poäng Henningsson Lasse
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl298 poäng Henningsson Lasse
Wallwein's Dr Faust 0 ekl180 poäng Henningsson Lasse

2011-05-22 Ullared SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl298 poäng CACIOB Henningsson Lasse
Wallwein's Dr Faust 0 ekl180 poäng Henningsson Lasse

2011-05-22 Kungsör SBK
Streamlight's Pearl Anthoney 2 kl.I151.5 poäng Tunér Stefan

2011-05-21 Trollhättan SBK
Apple 3 kl.I120 poäng Henriksson Göran

2011-05-21 Munkfors SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.I180 poäng Claesson Gunnar

2011-05-21 Tranås SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 3 kl.II127 poäng Lindberg Dennis

2011-05-21 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.III245 poäng Hedberg Leif
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 ekl293.5 poäng Hedberg Leif

2011-05-20 Piteå SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 1 kl.II171.5 poäng Lindquist Dan
Trolltjärnbäcken Fishey Buiseness 2 kl.I157 poäng Berglund Rune

2011-05-20 Furumossen SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.III170.5 poäng Hellberg Per-Arne

2011-05-20 Ulricehamn SBK
SE VCH LPI LPII Sea-Birds Don't Leave Me Now 1 kl.II178 poäng Blomqvist Kjell
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl289.5 poäng Blomqvist Kjell

2011-05-20 Vännäs SBK
Viltvårdarns Lykka 2 kl.I159 poäng Sundberg Britt

2011-05-20 Herrljunga SBK
Adore's Regent 0 ekl0 poäng Alaby Kjell-Arne

2011-05-19 Haninge SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl277 poäng Malmström Christer

2011-05-18 Solna SBK
Hjorttorp's Double Dealer Oscar 3 kl.I105.5 poäng Berg Camilla

2011-05-18 Haninge SBK
NORD VCH Colas Gunvor 0 kl.I90.5 poäng Borgström Roger

2011-05-15 Gamleby SBK
LPI Grottbjörnens Wolf 1 kl.I178 poäng Erlandsson Ulf

2011-05-15 Borås SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 0 kl.III0 poäng Claesson Åke
Adore's Regent 0 ekl171 poäng Claesson Åke

2011-05-15 Åmål SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.I176 poäng Andreasson Laila

2011-05-14 Nacka Bk SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.II160 poäng Ahlgren Anna
LPI Thorsvi Mannochmore 1 kl.I160 poäng Moberg Ragnar

2011-05-14 Överkalix SBK
LPI LPII Djurbergas Bridle 1 kl.I194 poäng Nilsson Kjell

2011-05-13 Överkalix SBK
LPI LPII Djurbergas Bridle 1 kl.I191 poäng Nilsson Kjell

2011-05-08 Svedala SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 2 kl.I157 poäng Wallin Birgitta
Bull 2 kl.I154.5 poäng Wallin Birgitta

2011-05-08 Tingsryd SBK
LPI LPII Sjöännens Asta Fasan 2 kl.III226.5 poäng Carlsson Bo
Rosebird Parad Rose 1 kl.I160 poäng Carlsson Bo

2011-05-08 Värnamo SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.I135 poäng Falk Karin

2011-05-08 Hölö SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 0 kl.III156 poäng Norman Leif

2011-05-08 Osby SBK
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 1 kl.I174.5 poäng Krüger Carola

2011-05-08 Mjölby SBK
LPI LPII Askrikes May Day 2 kl.II141.5 poäng Berge Ingemar
LPI Grottbjörnens Wolf 2 kl.I151.5 poäng Berge Ingemar

2011-05-08 Mariestad SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.III202 poäng Carlén Siv Elisabeth

2011-05-08 Halmstad SBK
Insanes Nypon 3 kl.I125 poäng Sahlin Lena

2011-05-08 Ekerö SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 2 kl.I159 poäng Landfors Olov

2011-05-07 Märsta SBK MÄRSTA-SIGT
Lab Nova Eleanor Rigby 2 kl.I152.5 poäng Wistedt Anna

2011-05-07 Skogås LK
LPI Nullabor Kalgoorlie 2 kl.II140.5 poäng Stålkrantz Mikael
Bellmaker's Hudson Hawk 0 kl.II83.5 poäng Stålkrantz Mikael

2011-05-07 Gubbängen SPK
Pheasantrise Cerise 1 ekl281 poäng Bergståhl Maria

2011-05-07 Skogås LK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 0 kl.III0 poäng Collin Yngve

2011-05-06 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.III218 poäng Svanstedt Benny

2011-05-06 Kristianstad SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 1 kl.II179 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 1 kl.I173.5 poäng Emgård Anders

2011-05-01 Hemse SBK
Josh-By-Me 3 kl.I102.5 poäng Nylander Marie

2011-05-01 Nlkk Rimbo LK
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 2 kl.I154.5 poäng Andersson Britt-Mari

2011-05-01 Helsingborg SBK
SE VCH Minnows Zonate 2 kl.III226.5 poäng Bengtsson Sten

2011-05-01 Färgelanda SBK
Solögatsjakthundar Denny 2 kl.I157.5 poäng Augustsson Roland

2011-05-01 Enköping SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 1 kl.I166 poäng Nyman Kjell

2011-04-30 Partille SBK
Stargames Thracher 1 kl.I172 poäng Lindquist Göran

2011-04-29 Ågesta SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 1 kl.II172.5 poäng Lindberg Ninni
LPI Thorsvi Mannochmore 1 kl.I191 poäng Svensson Sven Erik
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 3 ekl201 poäng Collin Yngve
Pheasantrise Cerise 0 ekl0 poäng Collin Yngve

2011-04-29 Sjöbo SBK
Bull 2 kl.I147 poäng Wallin Birgitta

2011-04-29 Katrineholm SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 3 kl.III211 poäng Falk Inger
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 1 ekl271 poäng Norman Leif

2011-04-29 Mölndal SBK
Minnows Marin 1 kl.III265 poäng Billstedt Göran
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Spader Dam 3 ekl201.5 poäng Petersson Lennart

2011-04-25 Gävle SBK
Masterkey's Ice Cool 1 kl.I174.5 poäng Elfström Eva

2011-04-25 Burlöv SBK
Allatiffany 3 kl.I130 poäng Klang Ingvar

2011-04-22 Nynäshamn SBK
SE VCH Ringlets Shine 2 kl.II143 poäng Hjort Mikael
Pheasantrise Cerise 2 ekl238.5 poäng Falk Inger

2011-04-21 Kungälv SBK
TJH(FM) Rainstone Morten 0 kl.III159 poäng Segerdahl Lennart
LPI Fairfield's Easter Bunny 2 kl.II146.5 poäng Lindblad Sverker
LPELIT Lindjax B'bert 1 ekl259 poäng Augustsson Roland

2011-04-19 Kista SBK
LPI Thorsvi Mannochmore 2 kl.I145 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 1 kl.I174.5 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2011-04-17 Malmby SÖKK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 3 kl.II123 poäng Falk Inger
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 3 ekl213.5 poäng Falk Inger

2011-04-17 Piteå SBK
LPI Trolltjärnbäcken Meant to Be Seen 1 kl.II171 poäng Dahlberg Peder
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi 1 kl.I171 poäng Dahlberg Peder

2011-04-17 Grödinge SBK
Black Cannons Cross Ross Rings 0 kl.I0 poäng Hansson Ola
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 3 ekl208.5 poäng Björkström Weine

2011-04-17 Hammarö SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I127.5 poäng Edström Lillemor

2011-04-17 Hofors SBK
Masterkey's Ice Cool 2 kl.I154.5 poäng Bagge Åsa

2011-04-17 Knivsta SBK
Searover Lady Madonna 3 kl.II130 poäng Persson Lars-Göran
Körninge Kingdom of Heaven 3 kl.I127.5 poäng Berg Marita
RLD N Rh-Black-Chief 2 kl.I140.5 poäng Berg Marita
Thorsvi Miltonduff 1 kl.I175 poäng Berg Marita

2011-04-16 SBK
Duvskogens Knota 2 kl.I148.5 poäng Thorman Staffan

2011-04-16 Eslöv SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 2 kl.II148 poäng Prahl Leif

2011-04-16 Osby SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 1 kl.II180 poäng Eriksson Lennart
LPI TJH(FM) Izolde 1 kl.II172.5 poäng Eriksson Lennart
TJH(FM) PATRH III SPH III Calaisa 1 kl.I183.5 poäng Eriksson Lennart
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 1 kl.I180.5 poäng Eriksson Lennart

2011-04-16 Örebro SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 3 ekl205.5 poäng Keskinen Martti

2011-04-16 Furusjö SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III0 poäng Gustavsson Bengt

2011-04-16 Nissafors SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.I144 poäng Petersson Jonny

2011-04-16 Växjö SBK
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 2 kl.II141.5 poäng Falk Anders
LPI LPII Mandylike's Illusion 1 kl.II173 poäng Falk Anders

2011-04-15 Växjö SBK
LPI LPII Mandylike's Illusion 2 kl.II159 poäng Asp Charlotte
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 1 kl.II176 poäng Asp Charlotte
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 1 kl.II174.5 poäng Asp Charlotte

2011-04-14 Haninge SBK
LPI LPII Crosswood Bacardi Razz 2 kl.II147 poäng Borgström Roger

2011-04-10 Åhus SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 2 kl.II151 poäng Johansson Mathias
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 2 kl.II148 poäng Johansson Mathias

2011-04-10 Bro SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 1 kl.I161.5 poäng Svensson Sven Erik

2011-04-10 Valdemarsvik SBK
LPI LPII Askrikes May Day 1 kl.II184 poäng Klasson Göran

2011-04-09 Lerum SBK
Mandylike's Kentucky 0 kl.III138 poäng Klavenes Mette
SE VCH Taranis 1 kl.I167 poäng Klavenes Mette
LPELIT Lindjax B'bert 0 ekl0 poäng Eliasson Lennart

2011-04-09 Slite SBK
Glen Louch Drummer 1 kl.I167 poäng Appelqvist A-M

2011-04-09 Oskarström SBK
Wallwein's Dr Faust 2 ekl237 poäng Mattsson Lena

2011-04-03 Finspång SBK
Trendmaker's Inanna 3 ekl206 poäng Svensson Anders

2011-04-03 Eskilstuna SÖKK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 kl.II167.5 poäng Norman Leif
Searover Lady Madonna 1 kl.I182 poäng Norman Leif
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 2 ekl253.5 poäng Falk Inger

2011-04-02 Sölvesborg SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 3 kl.II128.5 poäng Korhonen Ari
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 2 kl.II146.5 poäng Korhonen Ari
LPI Fireco Bianca-Neve 1 kl.I179 poäng Korhonen Ari

2011-04-02 Eskilstuna SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 3 ekl217 poäng Olsen Leif
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 3 ekl216.5 poäng Olsen Leif

2011-04-02 Märsta SBK
LPI Mandylike's Painstaker 3 kl.III219 poäng Sahlberg Caroline

2011-04-02 Ruered SBK
LPI Sångfågelns Arabella 3 kl.II100 poäng Claesson Marianne

2011-03-27 Veberöd SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Embla 3 kl.III203 poäng Johansson Kenneth
SE VCH LPI Minnows Tactic 1 kl.I173.5 poäng Jönsson Arne

2011-03-27 Kungsör SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 kl.II180.5 poäng Tunér Stefan
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 3 ekl222.5 poäng Tunér Stefan

2011-03-26 Falköping SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 2 kl.III241 poäng Andersson Per-Olof

2011-03-26 Henån Orust SBK
SE VCH LPI LPII Na'yves Gamma 3 kl.III201 poäng Segerdahl Lennart
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 0 kl.I92 poäng Fagerberg Bengt

2011-03-26 Tierp SBK
LPI Insanes Dimma 1 kl.I162.5 poäng Arthursson Dennis

2011-03-26 Lindholmen SBK
LPI Streamlight's Nickis Outstandingash 3 kl.II137.5 poäng Lundin Thomas
SE VCH Ringlets Shine 2 kl.II159.5 poäng Lundin Thomas
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 3 kl.I122 poäng Jansson Anna

2011-03-19 Kramfors SBK
SE LCH Fieldwind 1 kl.I166.5 poäng Eriksson Torbjörn
SE VCH LPI Fiskja Bondens Defa 1 kl.I164 poäng Eriksson Torbjörn

2011-03-19 Hässelby SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 1 kl.III256 poäng Magnusson Claes
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I145 poäng Johansson Mats
Black Cannons Cross Ross Rings 2 kl.I142 poäng Stjernborg Carina

2011-03-13 Söderåsen SBK
Bergsandens Lady of Avalon 0 kl.III187 poäng Brandin Thomas
SE VCH Brantastigs Linnea 1 kl.II166.5 poäng Brandin Thomas
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 1 kl.I169 poäng Hjorth Ingegerd
Nerogialle Afragola 0 kl.I84 poäng Hjorth Ingegerd

2011-03-13 Skanör-Falsterb SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 2 kl.I156 poäng Petersson Lars

2011-03-13 Bräkne-Hoby SBK
SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 2 kl.II158 poäng Lindfalk Kenneth
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 2 kl.II149 poäng Lindfalk Kenneth

2011-03-13 Öreryd SBK
LPI LPII Nawinns Easy 3 kl.III222.5 poäng Gustavsson Krafft Ka

2011-03-13 Fagersta SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 3 kl.II123.5 poäng Elfström Ingemar
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 kl.II164 poäng Elfström Ingemar

2011-03-13 Nödinge SBK
Carmal's Kitas Pepz 3 kl.I111.5 poäng Klavenes Mette

2011-03-12 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.III124.5 poäng Norrman Roland

2011-03-06 Havdhem SBK
Reedsweeper's Desna 0 kl.I0 poäng Amelid Carina

2011-03-06 Grums SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.I146.5 poäng Melander Jansson Eva
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 1 kl.I163 poäng Melander Jansson Eva

2011-02-27 Bergeforsen SBK
SE VCH LPI Fiskja Bondens Defa 1 kl.I165.5 poäng Forslund Eva

2011-02-27 Stockholm STOKK
Huntley's Amazing Alva 1 kl.III257 poäng Malmström Christer
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 3 ekl217 poäng Olsen Leif

2011-02-27 Ljungby SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 0 kl.II91 poäng Svensson Patrik

2011-02-20 Surahammar SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 2 kl.III242 poäng Håvedal Claes Göran

2011-02-20 Lidingö SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I159 poäng Moberg Ragnar

2011-02-20 Sävsjö SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M Rondeus Miss Moneypenny 2 kl.II156 poäng Gustavsson Bengt
Ritou's Napoleon 1 kl.II183.5 poäng Gustavsson Bengt

2011-02-20 Strömsund SBK
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Beck 1 kl.III271 poäng Bryne Lisbet

2011-02-19 Kristinehamn SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I128 poäng Edström Lillemor
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 1 kl.I187 poäng Edström Lillemor

2011-02-19 Kungsbacka SBK
TJH(FM) Rainstone Morten 3 kl.III222.5 poäng Lengfelt Ulf
Mandylike's Kentucky 3 kl.III198 poäng Lengfelt Ulf
Carmal's Kitas Pepz 3 kl.I138.5 poäng Mårefors Anne-Lie
Stargames Thracher 0 kl.I0 poäng Mårefors Anne-Lie

2011-02-13 Kvibille SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.I155 poäng Wibäck Jenny

2011-02-13 Forserum SBK
Labbox Luna 0 kl.I91.5 poäng Stenh Per-Ola

2011-02-13 Bro SBK
Reedsweeper's Blue Steel 1 kl.II180.5 poäng Nyman Kjell
Reedsweeper's Apache 1 kl.II174.5 poäng Nyman Kjell
Justlike Black Will 1 kl.II163.5 poäng Nyman Kjell
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 1 kl.I161 poäng Nyman Kjell
Justlike Prins Nikolai 0 ekl0 poäng Neteborn Marita

2011-02-13 Nossebro SBK
Stargames Thracher 2 kl.I149.5 poäng Karlsson Alf

2011-02-12 Norrtälje SBK
Justlike Prins Nikolai 1 ekl283.5 poäng Lundin Thomas

2011-02-12 Örebro SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 1 kl.II173.5 poäng Jernestål Ulf

2011-02-12 Umeå SBK
SE LCH Fieldwind 2 kl.I149.5 poäng Sjöström Annika

2011-02-12 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.III136.5 poäng Larsson Anita

2011-02-06 Ängelholm SBK
Bergsandens Lady of Avalon 3 kl.III194 poäng Brandin Thomas
LPI Guideline's Jessie Lee 1 kl.I182.5 poäng Frid Crispin

2011-02-06 Botkyrka SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 1 kl.I187.5 poäng Borgström Roger

2011-02-05 Mullsjö SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III139 poäng Brinning Karlsson An

2011-01-29 Värnamo SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 3 kl.II117 poäng Rosander Erik
LPI Black Angus Alma 0 ekl158.5 poäng Rosander Erik
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 0 ekl0 poäng Rosander Erik

2011-01-29 Falkenberg SBK
Lassagårdens Queen Ayla 1 kl.II163.5 poäng Sahlin Lena
LPI Amber 1 kl.I170.5 poäng Wibäck Jenny
Wallwein's Dr Faust 0 ekl190.5 poäng Hedenberg Birgitta

2011-01-23 Katrineholm SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 2 kl.I144 poäng Rönnbäck Peter

2011-01-23 Hammarö SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.III199 poäng Daleke Anette
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 3 kl.I135.5 poäng Daleke Anette
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.I153 poäng Daleke Anette
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl0 poäng Daleke Anette

2011-01-22 Norrtälje SBK
Line Up Go For Eye Wipe 3 kl.III207 poäng Neteborn Marita
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 3 kl.I103 poäng Neteborn Marita
Reedsweeper's Blue Steel 1 kl.I194.5 poäng Neteborn Marita
Reedsweeper's Apache 1 kl.I183.5 poäng Neteborn Marita

2011-01-21 Jönköping SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.III205.5 poäng Andersson Birger
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III151.5 poäng Andersson Birger

2011-01-15 Henån Orust SBK
LPI Fairfield's Easter Bunny 3 kl.II101 poäng Brolin Arne
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 2 kl.I147 poäng Brolin Arne

2011-01-15 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 1 kl.II171 poäng Jönsson Leif

2011-01-09 Fagersta SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 3 kl.I130 poäng Elfström Ingemar

2011-01-02 Tierp SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 3 kl.I115 poäng Melin Tomas


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017