Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2012

Resultat i namnordning


2012-12-26 Kungsbacka SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.I124 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M H-Falks Rask 1 kl.I169.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE LCH Minnows Blue Mist 2 ekl229 poäng Lengfelt Ulf

2012-12-16 Stockholm SKK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 3 ekl212.5 poäng Svedin Inger
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 0 ekl185.5 poäng Svedin Inger

2012-12-15 Stockholm SKK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl226 poäng Edström Kjell
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 ekl225.5 poäng Edström Kjell
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 0 ekl164.5 poäng Edström Kjell

2012-12-15 Höganäs SBK
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstorm 2 kl.II142 poäng Bengtsson Sten
Insanes Nypon 0 kl.II0 poäng Bengtsson Sten
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 1 kl.I186 poäng Johansson Kenneth

2012-12-09 Sävsjö SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Askrikes Snöman 1 kl.I169 poäng Kurtsson Eva

2012-12-09 Brunflo SBK
SE VCH Tea 3 kl.II106 poäng Olofsson Iréne

2012-12-09 Trelleborg SBK
RLD N Streamlight's Choice Lex Luthor 1 kl.I161 poäng Frid Crispin

2012-12-09 Svenljunga SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.I123.5 poäng Reikerås Kjell

2012-12-08 Kramfors SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 0 kl.II0 poäng Eriksson Torbjörn

2012-12-08 Gamleby SBK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 2 kl.II146 poäng Erlandsson Ulf
Sea-Croft River Mist 3 kl.I124.5 poäng Erlandsson Ulf

2012-12-08 Smedjebacken SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 kl.III250 poäng Östling Anders
Quinline's Black Sheep 1 kl.II160 poäng Ek Bo
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 3 ekl197.5 poäng Jespersen Alf
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl232 poäng Jespersen Alf

2012-12-02 Karlstad Bk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 kl.III190.5 poäng Edström Kjell
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 2 ekl246.5 poäng Larsson Kjell

2012-12-02 Svalöv SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 0 kl.III156 poäng Brandin Thomas
LPI Minnows Well-Meaning 2 kl.II144 poäng Jansson Anna
Carmal's Inas Spike 1 kl.II188.5 poäng Jansson Anna

2012-12-02 SRRS
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 1 kl.II161 poäng Borgström Roger
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl275.5 poäng Moberg Ragnar
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 1 ekl265 poäng Moberg Ragnar

2012-12-02 Kungsör SBK
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 2 ekl249 poäng Olsen Leif

2012-12-02 Veberöd SBK
LPI LPII Bite The Bullet Diva 2 kl.III254 poäng Ekberg Stig
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 1 kl.I186 poäng Klang Ingvar
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 3 ekl212 poäng Wallin Birgitta

2012-12-01 Varberg SBK
Lassagårdens Princess 2 kl.I149 poäng Lengfelt Yvonne
RLD N Minnows Sea Wave 1 kl.I168 poäng Lengfelt Yvonne
Korpklons Ejder 1 kl.I166 poäng Lengfelt Yvonne
Minnows Marin 3 ekl216 poäng Andersson Matts Roge
Wallwein's Dr Faust 3 ekl211.5 poäng Andersson Matts Roge
SE LCH Minnows Blue Mist 2 ekl254.5 poäng Andersson Matts Roge

2012-12-01 Åkersberga SBK
RLD N RLD F RLD A Elmshorn Good Day Sunshine 2 kl.I159.5 poäng Nyberg Jan-Ola

2012-12-01 Kungsör SBK
SE LCH Andvikens Come Together 1 kl.I190 poäng Brandel Maria

2012-11-25 Skurup SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 1 kl.III285 poäng Rydén Ruby
Järabackens Samba 3 kl.I100 poäng Nilsson Bo
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 2 ekl245.5 poäng Wallin Birgitta

2012-11-24 Sölvesborg SBK
LPI Töreryd Kiara 2 kl.II159 poäng Edner Helene
LPI Öljersjös Mezzo 0 kl.II0 poäng Edner Helene
Ritou's Sunrize 1 kl.I169 poäng Edner Helene

2012-11-18 SKK
LPI Karriärs Hungry Heart 1 kl.II164 poäng Ivanov Mikael
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl269 poäng Hjort Mikael

2012-11-18 Frövi SBK
Moorman's Warren Time 1 kl.III265 poäng Almquist Sture
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.I191 poäng Melin Bo

2012-11-18 Eskilstuna SKK
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 ekl277.5 poäng Norman Leif

2012-11-17 Skärhamn SBK
LPI Willowridge Two For The Money 2 kl.I145.5 poäng Hyrén Bertil

2012-11-17 Söderköping SBK
LPI Grimma 2 kl.II151 poäng Svensson Anders
LPI RLD N RLD F RLD A Askrikes Snöman 1 kl.I179 poäng Thunström Åke

2012-11-17 Falköping SBK
Mandylike's Liegeman 2 kl.II159 poäng Linnarsson Bo
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 3 kl.I130 poäng Brinning Karlsson An

2012-11-17 Göteborg SBK
RLD N RLD F Skärvenäset's Majken 3 kl.I116 poäng Petersson Lennart
SE VCH Tranåsens Star Player 2 kl.I140.5 poäng Petersson Lennart

2012-11-11 Haninge SBK
Canviva's Braveheart 3 kl.I132 poäng Borgström Roger

2012-11-11 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III185.5 poäng Ferm Gunnel
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl177 poäng Neteborn Bengt

2012-11-11 Ljungbyhed SBK
LPI LPII Bite The Bullet Diva 1 kl.III275 poäng Petersson Lars
LPI Minnows Well-Meaning 2 kl.II158 poäng Wessman Göran

2012-11-10 Mariestad SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Andesite 1 kl.I171.5 poäng Holmgren Kent
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 1 kl.I164 poäng Holmgren Kent

2012-11-10 Gnosjö SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.I134 poäng Karlsson Åke

2012-11-10 Bollebygd SBK
Sunziri's Muddy Belmont 0 kl.II0 poäng Merenius Johnny
Cookie 1 kl.I171.5 poäng Merenius Johnny

2012-11-10 Nacka SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 0 kl.II0 poäng Moberg Ragnar
SE AG(HOPP)CH LPI SE AGCH Winning Line's Domini 1 kl.I163.5 poäng Collin Yngve
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 ekl245 poäng Johansson Mats
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl182.5 poäng Johansson Mats

2012-11-04 Kåge SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 0 kl.II93 poäng Dahlberg Peder

2012-11-04 Tyresö SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 kl.III211.5 poäng Johansson Mats

2012-11-04 Knivsta SBK
LPI Cosmic Cover's Sensual Satin 1 kl.I181.5 poäng Arthursson Dennis

2012-11-04 Örnsköldsvik SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 kl.I177 poäng Andersson Kjell-Arne

2012-11-04 Kvissleby SBK
Moorman's Deal Wilson 2 kl.II146.5 poäng Andremo Ann Christin

2012-11-03 Hagfors Bhk SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 0 ekl181.5 poäng Gillå Urban

2012-11-03 Hagfors Bhk SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 0 ekl181.5 poäng Gillå Urban

2012-11-03 Piteå SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 3 kl.II131 poäng Aspnér Jonny
NORD VCH Colas Axelina 0 kl.I0 poäng Aspnér Jonny

2012-11-03 Lidköping SBK
Mandylike's Liegeman 3 kl.II134 poäng Våring Arne
LPI Öljersjös Mezzo 0 kl.II97.5 poäng Våring Arne
Silver Smithy Ever Lasting Zack 3 kl.I134 poäng Karlsson Alf
Silver Smithy Ever Lasting Cody 2 kl.I157 poäng Karlsson Alf
RLD N Rainstone Dream Cake 2 kl.I157 poäng Karlsson Alf

2012-10-28 Limhamn SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 2 kl.I149.5 poäng Sommarin Christer

2012-10-28 Laxå SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 3 kl.III217 poäng Almquist Sture

2012-10-28 Ekerö SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 1 kl.II165 poäng Johansson Mats

2012-10-28 Bro SBK
LPI Cosmic Cover's Sensual Satin 2 kl.I157.5 poäng Andersson Anna-Carin
Thorsvi Aberfeldy 2 kl.I152.5 poäng Andersson Anna-Carin
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl185 poäng Olsen Leif

2012-10-27 Falkenberg SBK
LPI Thorsvi Ardbeg 3 kl.II114.5 poäng Reitmaier Annica
Sea-Croft River Mist 0 kl.I87 poäng Johansson Ingvar
Minnows Marin 0 ekl189 poäng Henningsson Lasse
Wallwein's Dr Faust 0 ekl94.5 poäng Henningsson Lasse

2012-10-27 Märsta SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.III230 poäng Andersson Anna-Carin
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 2 ekl225 poäng Wranning Jimmy
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl187 poäng Wranning Jimmy

2012-10-27 Eslöv SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 0 kl.III176 poäng Johnsson Linda
Skyfly's Randall 1 kl.II175 poäng Johnsson Linda
SE RPCH SE J(J)CH LPI NO JCH Seareeds Daisy 1 kl.II173 poäng Johnsson Linda
LPI Minnows Well-Meaning 1 kl.II168 poäng Johnsson Linda

2012-10-21 Ösmo SBK
Canviva's Braveheart 3 kl.I135 poäng Hjort Mikael

2012-10-21 Örebro SBK
Skallvrån's Golden Peace 3 kl.III212 poäng Keskinen Martti

2012-10-21 Knislinge SBK
LPI Duvkullans Femella 0 kl.III183 poäng Öberg Åke
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 1 kl.I178.5 poäng Öberg Åke

2012-10-21 Lomma SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 2 ekl234 poäng Johansson Kenneth

2012-10-21 Borlänge SBK
Airotkivs Hilda 3 kl.II110 poäng Gustafsson Lars-Göra
Quinline's Black Sheep 1 kl.II168.5 poäng Gustafsson Lars-Göra
SPH II Fetch-It Tee Six 2 kl.I151 poäng Fors Gunnar

2012-10-21 Järfälla SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 0 kl.II0 poäng Axell Sylvia
LPI Bumpkin's Freddy Steady 0 kl.I83 poäng Axell Sylvia
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit 3 ekl219 poäng Johansson Mats
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 0 ekl0 poäng Johansson Mats

2012-10-21 Arboga SBK
SE VCH Editors Trouble But Fun 0 kl.I79 poäng Andersson Bo

2012-10-21 Nässjö SBK
LPI LPII Nawinns Easy 3 kl.III206 poäng Tillström Ulf

2012-10-20 Matfors SBK
Sångfågelns Eliza 0 ekl0 poäng Häggström Åsa

2012-10-20 Skärhamn SBK
LPI Willowridge Two For The Money 3 kl.I131.5 poäng Larsson Fred

2012-10-20 Forshaga SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.III233.5 poäng Isebark Conny
LPI LPII Mylabs Ciabatta 1 kl.I170.5 poäng Östlund Bo

2012-10-20 Rättvik SBK
Masterkey's Ice Cool 3 kl.III221 poäng Fors Gunnar
Quinline's Black Sheep 1 kl.II177.5 poäng Fors Gunnar
SPH II Fetch-It Tee Six 1 kl.I178.5 poäng Fors Gunnar
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl281 poäng Fors Gunnar

2012-10-20 Kramfors SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 3 kl.II115 poäng Crona Gunnel
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 kl.I183.5 poäng Crona Gunnel

2012-10-20 Halmstad SBK
Minnows Marin 3 ekl202.5 poäng Johansson Ingvar

2012-10-20 Norrköping SBK
LPI Grimma 1 kl.II160 poäng Klasson Göran

2012-10-14 Hudiksvall SBK
Sångfågelns Eliza 2 ekl225.5 poäng Snell Karl-Evert

2012-10-14 Surahammar SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I155 poäng Gustavsson Ulf
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 ekl259.5 poäng Adesand Christer

2012-10-14 Mark SBK
Cookie 3 kl.I125 poäng Bark Ulrica

2012-10-14 Haninge SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl267 poäng Malmström Christer

2012-10-14 Södertälje SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl256 poäng Skog Anja

2012-10-14 Ängelholm SBK
Sångfågelns Gloriana 1 kl.III285 poäng Therup Anders

2012-10-14 Osby SBK
Skyfly's Randall 2 kl.II140.5 poäng Hansson Mikael
Carmal's Inas Spike 1 kl.I186 poäng Bonder Mikael

2012-10-14 Öland SBK
Na'yves Tucana 2 kl.III240 poäng Svensson Jeanette
Klöver Fyra's Aloe Vera 2 kl.I141 poäng Karlsson Bo

2012-10-14 Jokkmokk SBK
LPI LPII Djurbergas Bridle 2 kl.II140 poäng Hedlund Josefin
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 3 kl.I131.5 poäng Hedlund Josefin

2012-10-13 Köping SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 ekl204 poäng Andersson Bo

2012-10-13 Valdemarsvik SBK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 3 kl.II130 poäng Berglund Nils
LPI Grimma 2 kl.II159 poäng Berglund Nils

2012-10-13 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.III109 poäng Larsson Anita

2012-10-13 Partille SBK
Ingmos Jacobus Riesling 2 kl.I153 poäng Svanstedt Benny

2012-10-13 Eskilstuna SBK
Mandylike's Eminence 3 kl.II122.5 poäng Rytterström Elisabet

2012-10-13 Jokkmokk SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 3 kl.II139 poäng Hedlund Josefin
LPI LPII Djurbergas Bridle 1 kl.II160.5 poäng Hedlund Josefin
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 2 kl.I158.5 poäng Hedlund Josefin

2012-10-13 Jokkmokk SBK
LPI LPII Djurbergas Bridle 1 kl.II162 poäng Boman Tom
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 0 kl.II0 poäng Boman Tom

2012-10-13 Gävle SBK
LPI Djurbergas Briar 1 kl.II170 poäng Hagelin Birgitta

2012-10-07 Tranås SBK
Carmal's Inas Style 1 kl.II179 poäng Gustafsson Mikael

2012-10-07 Mönsterås SBK
Na'yves Tucana 0 kl.III168 poäng Klase Eva
LPI RLD N RLD F Stella 3 kl.II138 poäng Johansson Magnus
Firepoppy's Sirius 1 kl.II172 poäng Johansson Magnus
Sea-Croft River Mist 2 kl.I142.5 poäng Klase Eva

2012-10-07 Sjöbo SBK
Sångfågelns Gloriana 3 kl.III220.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Bull 3 kl.II134.5 poäng Jönsson Kjell

2012-10-07 Hallstavik SBK
LPI Pilens Artemis 1 kl.I168.5 poäng Domeij Ulf

2012-10-07 Brunflo SBK
SE VCH Tea 3 kl.II123.5 poäng Löfberg Åsa

2012-10-07 Värnamo SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 3 kl.II132.5 poäng Falk Karin

2012-10-07 Sala SBK
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 1 kl.II167 poäng Nyberg Maivor
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I154.5 poäng Nyberg Maivor

2012-10-07 Helsingborg SBK
Bergsandens Xavier 1 kl.II170.5 poäng Johansson Kenneth
TJH(PTRH) Minnows Blue Fantasy 2 kl.I146 poäng Branthall Marie

2012-10-07 Göta SBK
SE VCH Tranåsens Star Player 3 kl.I126.5 poäng Olausson Erik
RLD N Rainstone Dream Cake 2 kl.I141.5 poäng Olausson Erik

2012-10-06 Grums Bhk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 kl.III123 poäng Melander Jansson Eva
LPI LPII Mylabs Ciabatta 3 kl.I131 poäng Melander Jansson Eva

2012-10-06 Orust SBK
LPI Thorsvi Ardbeg 0 kl.II0 poäng Petersson Lennart

2012-10-06 Söderhamn SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 1 kl.I161 poäng Järsand Kjell

2012-10-06 Höör SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 0 kl.II95 poäng Prahl Leif

2012-10-06 Söderköping SBK
LPI Grimma 1 kl.II164 poäng Nyman Rolf

2012-10-06 Rossön SBK
Jamiciz Noja 2 kl.I142.5 poäng Häggström Åsa
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 0 ekl138 poäng Häggström Åsa

2012-10-06 Askersund SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 3 kl.III200 poäng Samuelsson Sven

2012-10-06 Fagersta SBK
Thorsvi Aultmore 3 kl.I126.5 poäng Tunér Stefan

2012-10-06 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 0 kl.III188.5 poäng Hansson Ola

2012-10-06 Karlskrona SBK
Na'yves Tucana 3 kl.III206 poäng Korhonen Ari

2012-10-06 Hjo SBK
Kräftan's Errol 2 kl.I155 poäng Larsson Malin

2012-10-06 Örnsköldsvik SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 kl.I169.5 poäng Hamberg Gunno

2012-10-06 Upplands Väsby SBK
SE VCH LPI TJH(RDH) Colas Eivor 1 kl.I167.5 poäng Svensson Sven Erik
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 0 ekl182.5 poäng Berg Camilla

2012-10-06 Smålandsstenar SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.III205 poäng Gustavsson Krafft Ka
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.I102.5 poäng Gustavsson Krafft Ka
Wallwein's Dr Faust 3 ekl203.5 poäng Gustavsson Krafft Ka

2012-10-05 Avesta SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I144.5 poäng Larsson Toni

2012-09-30 Åre Bk SBK
SE VCH Tea 2 kl.II142 poäng Olander Per-Erik

2012-09-30 Åre Bk SBK
SE VCH Tea 2 kl.II142 poäng Olander Per-Erik

2012-09-30 Åmål SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 kl.III0 poäng Edström Kjell

2012-09-30 Falun SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 1 kl.II179 poäng Edbäck Mats

2012-09-30 Torsåker/Hofors SBK
Duckstream Nian's Score 2 kl.I147 poäng Bagge Åsa

2012-09-30 Linköping SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 3 kl.I114.5 poäng Svensson Anders

2012-09-30 Ekerö SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 2 kl.II150.5 poäng Johansson Mats

2012-09-30 Hallstahammar SBK
LPI Crosswood Modesty Blaise 2 kl.I148.5 poäng Paananen Anette

2012-09-29 Alunda SBK
Tints-Of-Siena 3 kl.III213 poäng Johnsson Berger Mimm

2012-09-29 Kiruna SBK
NORD VCH Colas Axelina 2 kl.I148 poäng Boman Tom

2012-09-29 Skultuna SBK
LPI Crosswood Modesty Blaise 1 kl.I165 poäng Eriksson Kent

2012-09-29 Enköping SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl262.5 poäng Andersson Anna-Carin

2012-09-26 Varberg SBK
LPI Willowridge Two For The Money 3 kl.I122 poäng Wibäck Jenny
Lassagårdens Princess 2 kl.I151 poäng Wibäck Jenny

2012-09-23 Lund SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 2 kl.III229 poäng Barthel Carina
Sångfågelns Gloriana 0 kl.III189 poäng Barthel Carina

2012-09-23 Angered SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.III217 poäng Svanstedt Eva

2012-09-23 Sundbyberg SBK
LPI Karriärs Hungry Heart 3 kl.II102.5 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.II150.5 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 1 kl.II174 poäng Moberg Ragnar

2012-09-23 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 2 kl.III243 poäng Härlin Marie-Louise

2012-09-23 Grödinge SBK
Streamlight's Values T'linda 2 kl.I146 poäng Pettersson Helene

2012-09-23 Oxelösund SBK
LPI Grimma 2 kl.II140 poäng Hansson Ola

2012-09-23 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi 1 kl.II189 poäng Berglund Rune
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 1 kl.II182 poäng Berglund Rune

2012-09-23 Gävle SBK
Airotkivs Hilda 3 kl.II122 poäng Hagelin Birgitta
Duckstream Nian's Score 3 kl.I135 poäng Hagelin Birgitta

2012-09-22 Mjölby SBK
LPI Grimma 3 kl.II128 poäng Svensson Anders

2012-09-22 Bålsta SBK
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 2 kl.II153.5 poäng Andersson Anna-Carin

2012-09-16 Ljusdal SBK
Caper Cailie's Ode to Joy 1 kl.I164 poäng Larsson Anita

2012-09-16 Åsele SBK
SE LCH Fieldwind 1 ekl264 poäng Burström Ove

2012-09-16 Norrköping SBK
LPI Grimma 1 kl.II177 poäng Klasson Göran

2012-09-15 Ljungaverk SBK
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 1 kl.I169 poäng Löfberg Åsa

2012-09-15 Lidingö SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 kl.III204 poäng Ahlgren Anna
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 3 kl.II129.5 poäng Ahlgren Anna

2012-09-15 Älvsbyn SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 3 kl.I118 poäng Vesterlund Nicklas

2012-09-15 Vallentuna SBK
LPI Karriärs Hungry Heart 2 kl.II149.5 poäng Andersson Anna-Carin
LPI Pilens Artemis 2 kl.I159.5 poäng Andersson Anna-Carin

2012-09-15 Forserum SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl297 poäng Andersson Birger

2012-09-15 Borås SBK
Cookie 3 kl.I136.5 poäng Claesson Åke
Mandylike's Unclouded 3 kl.I120.5 poäng Claesson Åke

2012-09-14 Mölndal SBK
LPI LPII Airotkivs Glittra 2 kl.II152.5 poäng Wendt Anna-Lena
SE VCH Tranåsens Star Player 2 kl.I156 poäng Mårefors Anne-Lie
Minnows Marin 2 ekl242.5 poäng Eliasson Lennart

2012-09-09 Haninge SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 2 ekl255 poäng Björkström Weine

2012-09-09 Rimbo SKK
LPI Ringlets Twilight 1 kl.II184.5 poäng Berg Marita

2012-09-09 Skara SBK
LPII Mandylike's Whirlwind 1 kl.I160 poäng Simmingsköld Hans

2012-09-09 Helsingborg SKK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I149 poäng Svensson Anna-Kersti
SE RPCH SE J(J)CH LPI NO JCH Seareeds Daisy 1 kl.I181 poäng Svensson Anna-Kersti

2012-09-09 Skillingaryd SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 2 kl.II143 poäng Petersson Jonny

2012-09-08 Hedemora SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 1 kl.II176 poäng Östling Anders
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.I192 poäng Östling Anders

2012-09-08 Gävle SBK
SE VCH LPI TJH(RDH) Colas Eivor 1 kl.I160 poäng Dunder Maria

2012-09-08 Umeå SBK
LPI Masterkey's Tinsel 3 kl.II132.5 poäng Nordström Lena
Ringlets Ferret 1 kl.II174 poäng Nordström Lena
SE VCH Viltvårdarns Tikka 1 kl.I173.5 poäng Näslund Helena

2012-09-08 Rossön SBK
Jamiciz Noja 1 kl.I172 poäng Bryne Lisbet
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 2 ekl235.5 poäng Bryne Lisbet

2012-09-07 Stora Höga SBK
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 0 kl.III0 poäng Odén Anders

2012-09-07 Alvesta SKK
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only 1 kl.II163.5 poäng Falk Karin

2012-09-02 Knivsta SBK
SE VCH LPI TJH(RDH) Colas Eivor 1 kl.I165.5 poäng Thorman Staffan

2012-09-02 Hässleholm SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.II181 poäng Nielsen Tommy

2012-09-01 Kalmar SBK
Sea-Croft River Mist 2 kl.I156.5 poäng Johansson Magnus

2012-09-01 Timrå SBK
Streamlight's Jackies Amber 3 kl.II138.5 poäng Åman Kent
SE LCH Fieldwind 2 ekl254 poäng Åman Kent

2012-09-01 Östersund SBK
SE VCH Tea 3 kl.II130.5 poäng Olander Per-Erik

2012-09-01 Ljungaverk SBK
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 2 kl.I148 poäng Liukkonen Ulle

2012-09-01 Valdemarsvik SBK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 2 kl.II147 poäng Ryttse Katinka
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 0 ekl186 poäng Erlandsson Ulf

2012-09-01 Norrtälje SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 0 kl.II0 poäng Dunder Maria

2012-09-01 Landskrona SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 3 kl.II127.5 poäng Barthel Carina

2012-08-31 Kil SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 1 kl.II182 poäng Andersen Jörn

2012-08-29 Nacka SBK
Justlike Chic's Mirco 1 kl.II179.5 poäng Jelving Fredrik
Labotinas Dussin Ozzy 0 kl.I0 poäng Moberg Ragnar

2012-08-26 Angered SBK
SE VCH LPI LPII Dione 2 kl.III233.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2012-08-26 Arvidsjaur SBK
Skybar Democracy 1 kl.II170 poäng Brännström Catarina

2012-08-25 Kista SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.II156 poäng Wiklander Charlotte
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 2 kl.II152.5 poäng Wiklander Charlotte

2012-08-25 Ösmo SBK
SE LCH Skybar Friendship 1 kl.II183.5 poäng Björkström Weine

2012-08-25 Nissafors SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 1 kl.II161 poäng Petersson Jonny

2012-08-25 Skellefteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi 1 kl.II177.5 poäng Berg Viktoria

2012-08-24 Visby SBK
Winning Line's Eclipse 2 kl.I158 poäng Amelid Carina

2012-08-24 Skärhamn SBK
LPI Willowridge Two For The Money 2 kl.I143 poäng Isaksson Bo

2012-08-23 Vällingby SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 3 kl.II138 poäng Collin Yngve
Streamlight's Ace Llsa 1 kl.I160 poäng Collin Yngve

2012-08-23 Åtvidaberg SKK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 2 kl.II153 poäng Svensson Anders

2012-08-21 Linköping SBK
SE VCH Thorsvi Glen Grant 2 kl.II152 poäng Ryttse Katinka

2012-08-19 Nässjö SBK
LPI LPII Nawinns Easy 3 kl.III198.5 poäng Stenh Per-Ola

2012-08-19 Torsås SBK
Na'yves Tucana 3 kl.III220 poäng Karlsson Bo

2012-08-19 Arlöv SBK
Allatiffany 2 kl.I153.5 poäng Klang Ingvar

2012-08-19 Tollarp SBK
Skyfly's Randall 2 kl.II142 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I145 poäng Ekberg Stig

2012-08-19 Hedemora SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 1 kl.II160 poäng Larsson Toni
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.I184 poäng Larsson Toni

2012-08-19 Åstorp SBK
LPII H-Falks Fröjd 1 kl.II178 poäng Jonsson Kurt

2012-08-18 Grums SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 2 kl.I153.5 poäng Jansson Björn-Åke

2012-08-18 Nödinge SBK
SE VCH Tranåsens Star Player 2 kl.I142 poäng Petersson Lennart

2012-08-18 Älvsbyn SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 1 kl.I163 poäng Jönsson Camilla

2012-08-18 Bjuv SBK
Insanes Nypon 1 kl.I167 poäng Sommarin Christer

2012-08-17 Ronneby SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.II180 poäng Landin Martha

2012-08-17 Enköping SBK
Thorsvi Aultmore 3 kl.I124 poäng Nyman Kjell
Wallwein's Palazzo 1 kl.I160 poäng Nyman Kjell

2012-08-17 Bollebygd SBK
LPI Thorsvi Ardbeg 1 kl.I181.5 poäng Hernvall Leif

2012-08-15 Märsta SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III152.5 poäng Persson Lars-Göran
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 kl.III137.5 poäng Persson Lars-Göran

2012-08-12 Kristinehamn SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 2 kl.II146 poäng Edström Kjell

2012-08-12 Vänersborg SBK
LPI Thorsvi Ardbeg 1 kl.I185 poäng Olausson Erik
LPI LPII Gravel's Magmatic Andesite 1 kl.I161.5 poäng Olausson Erik

2012-08-12 Västerås SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 1 kl.II190.5 poäng Jacobsson Sten
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 1 kl.II160.5 poäng Jacobsson Sten

2012-08-12 Västerås SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 2 kl.II158.5 poäng Lööv Mats
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 2 kl.II146.5 poäng Lööv Mats
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I128.5 poäng Elfström Ingemar
LPI Crosswood Modesty Blaise 2 kl.I154 poäng Elfström Ingemar

2012-08-12 Gamleby SBK
LPI Kamrats Xit 1 kl.II165 poäng Erlandsson Ulf

2012-08-12 Skellefteå SHU
Macita's Cliff Richard 3 kl.I126.5 poäng Forsberg Frida

2012-08-12 Hörby SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 2 kl.III246.5 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH LPI Minnows Tactic 2 kl.II146.5 poäng Barthel Carina

2012-08-11 Rossön SBK
Jamiciz Noja 3 kl.I119 poäng Burström Ove

2012-08-11 Sandviken SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 2 kl.I140 poäng Åström Sune

2012-08-10 Forserum SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 1 kl.II173.5 poäng Gustavsson Bengt
Labbox Luna 1 kl.I173.5 poäng Gustavsson Bengt

2012-08-10 Borås SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.III213.5 poäng Andersson Conny
RLD N Minnows Sea Wave 3 kl.I128.5 poäng Andersson Conny
Minnows Marin 2 ekl251 poäng Hernvall Leif

2012-08-10 Skultuna SBK
LPI Crosswood Modesty Blaise 2 kl.I158.5 poäng Paananen Anette
LPI Designerline Gemmas Bellis 0 kl.I99.5 poäng Paananen Anette

2012-08-10 Kumla SBK
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 3 kl.II121 poäng Rahm Anders
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 2 kl.II154.5 poäng Rahm Anders
Airotkivs Hilda 1 kl.I174 poäng Gustavsson Bengt

2012-08-10 Mullsjö SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.III131 poäng Laurén Maria
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.I140 poäng Larsson Malin

2012-08-08 Avesta SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I150 poäng Östling Anders

2012-08-08 Örebro SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 1 kl.II170 poäng Kamleitner Barbro
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 0 kl.II81.5 poäng Kamleitner Barbro

2012-08-05 Södertälje SBK
Djurbergas Cela Cassio 3 kl.II130.5 poäng Ivanov Mikael
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 3 kl.II117.5 poäng Ivanov Mikael
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.II154 poäng Ivanov Mikael

2012-08-05 Dala Floda SBK
AGHD II Moorman's Deal Astis 1 kl.I177.5 poäng Gudmunds Laila

2012-08-04 Torslanda SBK
LPI Thorsvi Ardbeg 1 kl.I189.5 poäng Romland Carina

2012-08-04 Skutskärs SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 2 kl.I158 poäng Axenvik Mats

2012-08-03 Åmål SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 0 kl.I0 poäng Larsson Inge

2012-08-03 SBK
Skyfly's Randall 1 kl.I169.5 poäng Jönsson Kjell

2012-08-03 Kristianstad SBK
LPI Duvkullans Femella 2 kl.III243 poäng Öberg Åke
LPII H-Falks Fröjd 2 kl.II148 poäng Pallesen Tove
SE RPCH SE J(J)CH LPI NO JCH Seareeds Daisy 1 kl.I162.5 poäng Pallesen Tove

2012-08-03 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi 1 kl.II176.5 poäng Plym Forsell Lena
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 1 kl.II163.5 poäng Plym Forsell Lena

2012-08-03 Skurup SBK
Bull 3 kl.II121 poäng Barthel Carina

2012-07-29 Överkalix SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.II128 poäng Boman Tom
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 1 kl.I160.5 poäng Boman Tom

2012-07-29 Åkersberga SSRK
SPH III Mandylike's Toffee 1 kl.II169 poäng Sjöblom Annika

2012-07-28 Överkalix SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 2 kl.II158 poäng Boman Tom

2012-07-28 Ransäter SKK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 2 kl.II156.5 poäng Isebark Conny

2012-07-28 Falköping SBK
SE VCH Sea-Birds Jambalaya 1 kl.I172.5 poäng Andersson Per-Olof

2012-07-28 Halmstad SBK
LPII H-Falks Fröjd 1 kl.II176 poäng Johansson Ingvar
LPII SPH II Airotkivs Fina 1 kl.II173 poäng Johansson Ingvar
Mandylike's Unbounded 0 kl.I0 poäng Andersson Yvonne

2012-07-27 Kil SBK
Adele 3 kl.I125 poäng Kristoffersson Ylwa

2012-07-27 Ulricehamn SBK
SPH III Kvarterets Tampa Florida 3 kl.I132 poäng Markert Bernt

2012-07-26 Valdemarsvik SBK
Wallwein's Palazzo 2 kl.I149 poäng Ryttse Katinka

2012-07-26 Öland SBK
LPI Cosmic Cover's Sensual Satin 1 kl.I175.5 poäng Sundin Leif

2012-07-22 SBC
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 ekl260.5 poäng Moberg Ragnar

2012-07-22 Oskarshamn SBK
Sea-Croft River Mist 3 kl.I103 poäng Ståhl Roth Gunborg

2012-07-21 Oskarshamn SBK
Sea-Croft River Mist 2 kl.I141 poäng Karlsson Bo

2012-07-21 Karlshamn SBK
LPI Töreryd Kiara 2 kl.II154 poäng Eriksson Ronny
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.II165 poäng Eriksson Ronny

2012-07-20 Kungsbacka SBK
LPI LPII Airotkivs Glittra 1 kl.II178.5 poäng Lengfelt Ulf

2012-07-20 Bro SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 2 kl.II148.5 poäng Andersson Anna-Carin
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 1 kl.II166 poäng Andersson Anna-Carin
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl256 poäng Berg Marita

2012-07-18 Sala SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I156 poäng Nyberg Maivor
SE AG(HOPP)CH LPI SE AGCH Winning Line's Domini 1 kl.I169 poäng Nyberg Maivor

2012-07-16 Kista SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 3 kl.II125 poäng Moberg Ragnar
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 2 kl.II145.5 poäng Moberg Ragnar

2012-07-15 Hallstahammar SBK
Winning Line's Eclipse 1 kl.I165.5 poäng Alfredsson Jan
LPI Crosswood Modesty Blaise 1 kl.I161.5 poäng Alfredsson Jan

2012-07-14 Årjäng SBK
Visterwood Cariad Du 1 kl.I172.5 poäng Gunnarsson Tommy

2012-07-13 Åsele SBK
SE LCH Fieldwind 1 ekl287 poäng Burström Ove

2012-07-13 Tollarp SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus 2 kl.III250 poäng Ekberg Stig
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 2 kl.II149 poäng Emgård Anders
Yxnaholma's Princess Viktoria 3 kl.I103 poäng Eriksson Lennart
Fogdarps Fenomenala Fabian 1 kl.I167.5 poäng Eriksson Lennart

2012-07-12 Öland SBK
Na'yves Tucana 2 kl.III228.5 poäng Sabelström Kajsa
Firepoppy's Sirius 1 kl.I187 poäng Sabelström Kajsa

2012-07-11 Säffle SBK
Willowridge Two Steps From Heaven 3 kl.I134.5 poäng Daleke Anette
LPI LPII Mylabs Ciabatta 3 kl.I130 poäng Daleke Anette

2012-07-11 Slite SBK
SE LCH Vassrandens Alice 3 ekl209 poäng Appelquist Ann-Margr

2012-07-09 Hemse SBK
Josh-By-Me 0 kl.II16.5 poäng Boberg Urban
SE LCH Vassrandens Alice 1 ekl278.5 poäng Amelid Carina

2012-07-08 Gävle SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 1 kl.II164.5 poäng Altskog Ulla
Duckstream Nian's Score 3 kl.I135.5 poäng Altskog Ulla
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 1 kl.I174 poäng Altskog Ulla

2012-07-08 Dals Långed SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 3 kl.I105 poäng Larsson Inge

2012-07-07 Mellerud SBK
LPI Willowridge Two For The Money 2 kl.I151.5 poäng Johansson Kjell

2012-07-07 Varberg SBK
Lassagårdens Queen Ayla 3 kl.III211 poäng Wibäck Jenny
LPI Ringlets Snipe 2 kl.II140 poäng Gustafsson Bo
Siggestorps Vega 3 kl.I124 poäng Gustafsson Inger
Minnows Water Witch 3 kl.I121 poäng Gustafsson Inger

2012-07-07 Bjuv SBK
LPI LPII Bite The Bullet Diva 2 kl.III233 poäng Svensson Anna-Kersti
Sångfågelns Gloriana 1 kl.II167.5 poäng Johansson Kenneth
Insanes Nypon 2 kl.I140 poäng Jonsson Kurt

2012-07-07 Norrtälje SBK
SPH III Mandylike's Toffee 1 kl.I173 poäng Neteborn Bengt

2012-07-07 Osby SBK
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 2 kl.II153.5 poäng Hansson Mikael

2012-07-07 Gävle SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 2 kl.II152 poäng Axenvik Catarina
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 1 kl.I166.5 poäng Axenvik Catarina

2012-07-06 Mora SBK
SE LCH Skybar Friendship 0 kl.II0 poäng Gran Arne
Rosebird Quake Rose 2 kl.I143 poäng Jacobson Elisabet

2012-07-06 Uddevalla SBK
LPI Thorsvi Ardbeg 2 kl.I158 poäng Andersson Per-Olof

2012-07-06 Gävle SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 3 kl.II107.5 poäng Hagelin Birgitta
Duckstream Nian's Score 1 kl.I183 poäng Hagelin Birgitta
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 1 kl.I165 poäng Hagelin Birgitta

2012-07-05 Järvsö SBK
LPI Northline's Black-Tailed Skimmer 3 kl.I138.5 poäng Larsson Anita

2012-07-04 Smålandsstenar SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 1 kl.II164 poäng Petersson Jonny

2012-07-04 Åhus SBK
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero 0 kl.III170 poäng Jönsson Kjell

2012-07-03 Rättvik SBK
Rosebird Quake Rose 2 kl.I153 poäng Gudmunds Laila

2012-07-01 Säffle SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 1 kl.I161 poäng Nordström Sven-Inge

2012-07-01 Ösmo SBK
LPI Justlike Albireos Sparkle 1 kl.I185 poäng Larsén Pia
LPI Moorman's Point Laggan 1 kl.I172.5 poäng Larsén Pia
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 2 ekl225 poäng Olsen Leif

2012-06-30 Lindesberg SBK
Moorman's Warren Time 1 kl.II191 poäng Melin Bo

2012-06-30 Ösmo SBK
LPI Justlike Albireos Sparkle 1 kl.I190 poäng Larsén Pia
LPI Moorman's Point Laggan 1 kl.I163 poäng Larsén Pia
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 ekl260.5 poäng Olsen Leif

2012-06-30 Malå SBK
Macita's Cliff Richard 1 kl.I166.5 poäng Brännström Catarina

2012-06-30 Vadstena SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 1 kl.II169 poäng Klasson Göran

2012-06-29 Lindesberg SBK
Moorman's Warren Time 2 kl.II159 poäng Eriksson Bernt

2012-06-29 Kil SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 1 kl.II165 poäng Claesson Gunnar

2012-06-29 Östhammar SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 1 kl.II164 poäng Ek Lennart

2012-06-29 Alingsås SBK
LPI LPII Airotkivs Glittra 2 kl.II150.5 poäng Bergstedt Eva
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 kl.I190 poäng Bergstedt Eva

2012-06-29 Värnamo SBK
Labbox Luna 3 kl.I134 poäng Ljungqvist Lars

2012-06-27 Uppsala SBK
Tints-Of-Siena 0 kl.III186 poäng Svedin Inger
LPI Karriärs Hungry Heart 2 kl.II158 poäng Gustavsson Ann-Marie
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 kl.I0 poäng Antehed Gunnel

2012-06-27 Ljungaverk SBK
Sångfågelns Eliza 1 kl.III258 poäng Forslund Eva
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 2 kl.I150.5 poäng Wiklund Magnus

2012-06-27 Umeå SBK
LPI Masterkey's Tinsel 2 kl.II140.5 poäng Marklund Jenny
Riverfalls First Class 1 kl.II183 poäng Marklund Jenny
SE LCH Fieldwind 2 ekl239.5 poäng Näslund Helena

2012-06-24 Simrishamn SBK
Bull 2 kl.II158.5 poäng Barthel Carina

2012-06-23 Helsingborg SBK
Sångfågelns Gloriana 3 kl.II122.5 poäng Brandin Thomas
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstorm 2 kl.II142.5 poäng Brandin Thomas
Bergsandens Xavier 1 kl.I182.5 poäng Johansson Kenneth

2012-06-20 Hallstavik SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 2 kl.I142.5 poäng Ek Lennart

2012-06-19 Olofström SBK
Yxnaholma's Princess Viktoria 3 kl.I111.5 poäng Olsson Christer

2012-06-17 Torsås SBK
LPI Töreryd Kiara 2 kl.II147 poäng Johansson Magnus
LPI RLD N Öljersjös Blue Java 1 kl.II182 poäng Johansson Magnus

2012-06-17 Tierp SBK
Klövenhöjs Melba 3 kl.II113 poäng Dunder Maria

2012-06-16 Uddevalla SBK
LPI Ringlets Snipe 1 kl.II189 poäng Lundmark Sven-Oskar
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 0 kl.I51 poäng Lundmark Sven-Oskar

2012-06-16 Södertälje SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 3 kl.II131 poäng Hansson Ola

2012-06-16 Karlstad SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 3 kl.III220.5 poäng Axelsson Stefan
Winning Line's Eclipse 3 kl.I136 poäng Axelsson Stefan

2012-06-15 Lidköping SBK
LPI Öljersjös Mezzo 1 kl.I168.5 poäng Abrahamsson Christin

2012-06-15 Gnesta SBK
Klövenhöjs Twister 1 kl.II166.5 poäng Björkström Weine

2012-06-15 Oskarström SBK
Mandylike's Unbounded 2 kl.I145.5 poäng Blom Helen
Minnows Marin 2 ekl231.5 poäng Eriksson Lennart

2012-06-15 Västerås SBK
Thorsvi Aultmore 2 kl.I158.5 poäng Jacobsson Sten
Archean Rock's Keep On Walking 0 kl.I72 poäng Jacobsson Sten

2012-06-15 Norsjö SBK
Macita's Cliff Richard 2 kl.I158.5 poäng Brännström Catarina

2012-06-14 Skultuna SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I123 poäng Rahmström Åsa
LPI Crosswood Modesty Blaise 2 kl.I147.5 poäng Rahmström Åsa

2012-06-14 Flen SBK
Klövenhöjs Twister 1 kl.II161.5 poäng Melin Märta-Klara
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 2 ekl243 poäng Melin Rolf

2012-06-14 Haninge SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 2 kl.II140 poäng Björkström Weine
LPI LPII SE LCH Viltvårdarns Dagg 1 ekl278 poäng Falk Inger

2012-06-14 Hedemora SBK
Duckstream Nian's Score 2 kl.I153.5 poäng Ek Bo

2012-06-13 Haninge SBK
SE AG(HOPP)CH LPI SE AGCH Winning Line's Domini 2 kl.I158 poäng Lindmark Elinor
Djurbergas Cela Cassio 1 kl.I166 poäng Lindmark Elinor

2012-06-13 Flyinge SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 2 kl.II152 poäng Brandin Thomas
Fogdarps Fenomenala Fabian 3 kl.I129 poäng Nilsson Lillemor

2012-06-10 Knislinge SBK
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 1 kl.II179 poäng Jonsson Kurt

2012-06-10 Angered SBK
SE VCH LPI LPII Dione 1 kl.III260.5 poäng Wallin Åke
SE VCH Taranis 1 kl.II160.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 1 ekl268 poäng Wallin Åke

2012-06-10 Kiruna SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 2 kl.II148.5 poäng Hedlund Josefin
NORD VCH Colas Axelina 0 kl.I90 poäng Hedlund Josefin

2012-06-10 Arvidsjaur SBK
Skybar Democracy 2 kl.II148 poäng Vesterlund Nicklas

2012-06-10 Finspång SBK
LPI Grimma 1 kl.I178 poäng Nilsson Berth

2012-06-09 Lessebo SBK
Applejack's Twisted Sister 3 kl.I138 poäng Bäckman Sonny

2012-06-09 Farsta SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.II140 poäng Collin Yngve

2012-06-09 Alingsås SBK
LPI Mandylike's Kilkenny 1 kl.II185.5 poäng Karlsson Alf
LPI Öljersjös Mezzo 1 kl.I170.5 poäng Karlsson Alf
Hundakärrs Labolina 0 kl.I0 poäng Karlsson Alf

2012-06-09 Skärhamn SBK
LPI Willowridge Two For The Money 2 kl.I156 poäng Larsson Fred

2012-06-09 Upplands Väsby SBK
SE LCH Vassrandens Alice 2 ekl248 poäng Lundin Thomas

2012-06-09 Motala SBK
LPI Grimma 1 kl.I181 poäng Nilsson Berth

2012-06-08 Sala SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I157.5 poäng Nyberg Maivor
LPI Crosswood Modesty Blaise 2 kl.I149.5 poäng Nyberg Maivor
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 1 kl.I177.5 poäng Nyberg Maivor
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 1 kl.I167.5 poäng Nyberg Maivor

2012-06-07 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII Dione 3 kl.III207 poäng Romland Carina
LPI LPII Airotkivs Glittra 1 kl.II163 poäng Svanstedt Benny

2012-06-07 Sundbyberg SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 1 kl.II170.5 poäng Axell Sylvia
Trendmaker's Wild Bird 3 kl.I138.5 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa
SE LCH Vassrandens Alice 0 ekl179.5 poäng Collin Yngve

2012-06-06 Borås SBK
Adore's Regent 0 ekl167.5 poäng Claesson Marianne

2012-06-06 Avesta SBK
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 1 kl.II183 poäng Tofthagen Mikael

2012-06-06 Filipstad SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.II100.5 poäng Kristoffersson Ylwa
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 1 kl.II172.5 poäng Kristoffersson Ylwa
LPI LPII Mylabs Ciabatta 0 kl.I79 poäng Kristoffersson Ylwa

2012-06-06 Lomma SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 2 ekl243 poäng Svensson Anna-Kersti

2012-06-06 Falkenberg SBK
Lassagårdens Queen Ayla 3 kl.III216.5 poäng Johansson Ingvar
RLD N Minnows Sea Wave 2 kl.I152.5 poäng Wibäck Jenny
SPH III Kvarterets Tampa Florida 2 kl.I150.5 poäng Wibäck Jenny
Minnows Marin 1 ekl259.5 poäng Johansson Ingvar

2012-06-06 Hjo SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III172.5 poäng Eriksdotter-Dahlgren
Labbox Luna 3 kl.I131 poäng Eriksdotter-Dahlgren
LPI Sångfågelns Erda 1 kl.I166 poäng Eriksdotter-Dahlgren

2012-06-06 Mölndal SBK
LPI Robocop's Yellow Piggelin 3 kl.III217.5 poäng Wallin Åke
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 1 kl.II184.5 poäng Wallin Åke
LPI LPII Airotkivs Glittra 1 kl.II172 poäng Wallin Åke

2012-06-05 Östersund SBK
SE VCH Tea 1 kl.I173 poäng Häggström Åsa

2012-06-05 Hudiksvall SBK
LPI Darogas Xtrem Magic 3 kl.II138 poäng Snell Karl-Evert
LPI Northline's Black-Tailed Skimmer 2 kl.I151 poäng Snell Karl-Evert

2012-06-05 Grödinge SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 1 kl.II166 poäng Borgström Roger

2012-06-03 Järvsö SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arc 1 kl.III285 poäng Ahlström Lars

2012-06-03 Dala Floda SBK
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 1 kl.I182.5 poäng Östling Anders

2012-06-03 Hässleholm SBK
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 2 kl.II145 poäng Nielsen Tommy
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 1 kl.II172 poäng Nielsen Tommy

2012-06-03 Kramfors SBK
Streamlight's Jackies Amber 1 kl.I181.5 poäng Eriksson Eva

2012-06-03 Årjäng SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.III262.5 poäng Björnson Lena

2012-06-02 Strömsund SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 0 ekl180 poäng Lundgren Cecilia

2012-06-02 Kalmar SBK
LPI Askrikes N Marble 3 kl.III207.5 poäng Karlsson Bo
LPI Streamlight's Chriss Tyson 2 kl.II148 poäng Johansson Magnus

2012-06-02 Vetlanda SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 0 kl.III121.5 poäng Petersson Jonny
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M Rondeus Miss Moneypenny 3 kl.II107 poäng Petersson Jonny
Ballantines 3 kl.I114 poäng Petersson Jonny
LPI LPII Minnows Mint Marker 1 kl.I183 poäng Petersson Jonny

2012-06-02 Kramfors SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 1 kl.II170.5 poäng Myrén Karin

2012-06-02 Oxelösund SBK
LPI Grimma 1 kl.I165 poäng Hansson Ola

2012-06-01 Vännäs SBK
LPI Masterkey's Tinsel 2 kl.II158.5 poäng Palmquist Maria
LPI Masterkey's Fix Joshua 1 kl.I166.5 poäng Marklund Jenny

2012-06-01 Kramfors SBK
SE LCH Fieldwind 1 ekl263 poäng Häggström Åsa

2012-06-01 Piteå SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 1 kl.II163.5 poäng Jönsson Camilla

2012-06-01 Strängnäs SKK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 ekl268 poäng Falk Inger

2012-06-01 Arvika SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.III266 poäng Gunnarsson Tommy

2012-05-30 Surahammars SBK
SE AG(HOPP)CH LPI SE AGCH Winning Line's Domini 3 kl.I137 poäng Gustavsson Ulf

2012-05-30 Eskilstuna SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 3 ekl219.5 poäng Olsen Leif

2012-05-28 Surahammar SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I152.5 poäng Paananen Anette

2012-05-27 Mark SBK
Sunziri's Muddy Belmont 1 kl.I161.5 poäng Furvik Gunnar
SE LCH Minnows Blue Mist 0 ekl160.5 poäng Furvik Gunnar

2012-05-27 Nödinge SBK
Stargames Thracher 3 kl.II132 poäng Lindqvist Göran
SE VCH Tranåsens Star Player 2 kl.I142.5 poäng Lindqvist Göran

2012-05-27 Älvsbyn SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 2 kl.II147.5 poäng Vesterlund Nicklas

2012-05-26 Norsborg SKK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 2 kl.II155.5 poäng Forsberg Lena
Black Cannons Cross Ross Rings 0 kl.I0 poäng Forsberg Lena

2012-05-26 Överkalix SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 2 kl.II143 poäng Nilsson Kjell
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 1 kl.I162.5 poäng Nilsson Kjell

2012-05-26 Haninge SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 kl.II180.5 poäng Borgström Roger
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 3 ekl194.5 poäng Björkström Weine

2012-05-26 Älmhult SBK
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 2 kl.II152.5 poäng Hjelm Magnus

2012-05-26 Bro SBK
LPI Huntrets Maris 1 kl.II166.5 poäng Eriksson Kent

2012-05-25 Kil SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 1 kl.II179 poäng Daleke Anette
LPII Huntley's Cute Cleopatra 1 kl.II173.5 poäng Daleke Anette

2012-05-25 Umeå SBK
Riverfalls First Class 2 kl.II158.5 poäng Näslund Helena
LPI Masterkey's Fix Joshua 1 kl.I179.5 poäng Näslund Helena

2012-05-25 Örnsköldsvik SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 3 kl.II132.5 poäng Ögren Anders
SE LCH Fieldwind 2 ekl236.5 poäng Ögren Anders

2012-05-25 Herrljunga SBK
Mandylike's Liegeman 0 kl.II0 poäng Alaby Kjell-Arne

2012-05-25 Bollebygd SBK
LPI LPII Airotkivs Glittra 3 kl.II125 poäng Hernvall Leif

2012-05-25 Söderköping SBK
LPI LPII Askrikes May Day 1 kl.II183.5 poäng Klasson Göran

2012-05-25 Bro SBK
LPI Huntrets Maris 3 kl.II132 poäng Svedin Inger

2012-05-23 Lidingö SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 3 kl.II130 poäng Collin Yngve
SE LCH Vassrandens Alice 1 ekl292.5 poäng Moberg Ragnar
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 ekl262.5 poäng Moberg Ragnar

2012-05-23 Arboga SBK
Moorman's Warren Time 1 kl.I185.5 poäng Andersson Bo

2012-05-20 Färjestaden SBK
LPI Askrikes N Marble 0 kl.III170.5 poäng Karlsson Bo
LPI Trofast Björnbärshjärta 0 kl.II98.5 poäng Karlsson Bo

2012-05-20 Bollnäs SBK
Mandylike's Primrose 0 ekl158 poäng Larsson Anita

2012-05-20 Kalix SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.II131 poäng Boman Tom
MoPiVi's Olga 1 kl.I180 poäng Boman Tom
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 1 kl.I169 poäng Boman Tom

2012-05-20 Lur SBK
Kullaholm's Mio 2 kl.II152 poäng Fagerberg Bengt

2012-05-20 Halmstad SBK
Minnows Marin 2 ekl225.5 poäng Brorsson Kenneth

2012-05-20 Habo SBK
LPI Öljersjös Mezzo 0 kl.I0 poäng Larsson Malin

2012-05-19 Alvesta SBK
Applejack's Twisted Sister 1 kl.I170.5 poäng Bengtsson Caroline

2012-05-19 Bollnäs SBK
Mandylike's Primrose 3 ekl208 poäng Järsand Kjell

2012-05-19 Alingsås SBK
Hundakärrs Labolina 3 kl.I127 poäng Karlsson Alf
LPI Öljersjös Mezzo 2 kl.I159 poäng Karlsson Alf

2012-05-19 Kungsbacka SBK
TJH(FM) Rainstone Morten 0 kl.III0 poäng Mårefors Anne-Lie
LPI LPII Airotkivs Glittra 2 kl.II142.5 poäng Mårefors Anne-Lie

2012-05-18 Stora Höga SBK
SE VCH Taranis 2 kl.II156 poäng Hyrén Bertil
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl253.5 poäng Hyrén Bertil

2012-05-18 Norrtälje SBK
SE LCH Vassrandens Alice 3 ekl205 poäng Berg Marita

2012-05-18 Karlskrona SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 kl.I147 poäng Bark Ingemar

2012-05-18 Östersund SBK
LPI Amamus Gallinago Stricklandii 1 kl.II178 poäng Jakob Peter

2012-05-17 Alingsås SBK
LPI LPII Airotkivs Glittra 3 kl.II129 poäng Ohlsson Patrik

2012-05-17 Södertälje SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 2 kl.II145 poäng Svanborg Yvette

2012-05-17 Tranås SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 2 kl.II155.5 poäng Gustavsson Bengt

2012-05-17 Norrköping SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 0 ekl0 poäng Nilsson Berth

2012-05-17 Nyköping SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 1 kl.II185.5 poäng Eriksson Sören

2012-05-17 Gävle SBK
Duckstream Nian's Score 2 kl.I148 poäng Hagelin Birgitta

2012-05-17 Hörby SBK
Klöver Fyra's Nässla 0 kl.II94.5 poäng Ekberg Stig
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 3 ekl201 poäng Svensson Anna-Kersti

2012-05-16 Norrköping SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 2 ekl246.5 poäng Svensson Anders

2012-05-16 Karlsborg SBK
LPI Sångfågelns Erda 1 kl.I167.5 poäng Eriksdotter-Dahlgren

2012-05-13 Lund SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 2 kl.II145 poäng Jönsson Kjell
Allatiffany 2 kl.I157 poäng Johansson Kenneth
Sångfågelns Gloriana 1 kl.I181.5 poäng Johansson Kenneth

2012-05-13 Skillingaryd SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 1 kl.I174 poäng Gustavsson Bengt

2012-05-13 Ullared SBK
Lassagårdens Queen Ayla 2 kl.III247.5 poäng Henningsson Lasse
Wallwein's Dr Faust 3 ekl192.5 poäng Henningsson Lasse

2012-05-12 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann 2 kl.III242.5 poäng Lundin Robert

2012-05-12 Eslöv SBK
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 3 ekl208.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2012-05-12 Säffle SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 1 kl.II160.5 poäng Edström Lillemor

2012-05-12 Stenkullen SBK
SE VCH Taranis 3 kl.II139 poäng Lindqvist Göran
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 0 ekl175.5 poäng Lindqvist Göran

2012-05-11 Alvesta SKK
Applejack's Twisted Sister 2 kl.I157.5 poäng Falk Karin

2012-05-06 Svedala SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 1 kl.II166.5 poäng Sommarin Christer

2012-05-06 Nordmaling SBK
SE LCH Fieldwind 2 ekl252.5 poäng Eriksson Torbjörn

2012-05-06 Knivsta SBK
Viltvårdarns Ila 1 kl.II188 poäng Berg Marita

2012-05-06 Åkersberga SBK
SE LCH Vassrandens Alice 1 ekl260 poäng Moberg Ragnar

2012-05-05 Ljungaverk SBK
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 0 kl.I0 poäng Olander Per-Erik

2012-05-05 Torslanda SBK
SE VCH Taranis 1 kl.II164 poäng Gustavsson Kurt Vill

2012-05-05 Rossön SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Ledarhundens Bellman 3 ekl206 poäng Bryne Lisbet

2012-05-05 Olofström SBK
LPII H-Falks Fröjd 1 kl.II161 poäng Korhonen Ari

2012-05-05 Holmsund SBK
Viltvårdarns Lykka 0 kl.I56 poäng Marklund Jenny

2012-05-05 Gamleby SBK
Rondemons Bossanova 1 kl.II170 poäng Svensson Anders

2012-05-04 Göteborg SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl238.5 poäng Ek Björn

2012-05-02 Hallstahammar SBK
LPI Crosswood Modesty Blaise 1 kl.I169 poäng Olsen Leif

2012-05-01 Smålandsstenars SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 1 kl.II174.5 poäng Petersson Jonny
LPI LPII Minnows Mint Marker 1 kl.I167 poäng Gustavsson Krafft Ka

2012-05-01 Höör SBK
LPI Duvkullans Femella 2 kl.II159.5 poäng Barthel Carina
SE VCH O'Sofinas Twostep 3 kl.I126 poäng Ekberg Stig
Järabackens Samba 2 kl.I145.5 poäng Ekberg Stig
SE RPCH SE J(J)CH LPI NO JCH Seareeds Daisy 1 kl.I174 poäng Ekberg Stig
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 0 ekl188.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2012-05-01 Helsingborg SBK
SE VCH Minnows Zonate 2 kl.III244 poäng Mortensen Per
Minnows Zäta 2 kl.I154.5 poäng Mortensen Per

2012-05-01 Molkom SBK
Josh-By-Me 0 kl.II99.5 poäng Amelid Carina

2012-04-30 Farsta SBK
RLD N Quinline's Yes I Will 1 kl.II176.5 poäng Björkström Weine
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 1 kl.I185 poäng Svensson Sven-Erik
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 kl.I160 poäng Svensson Sven-Erik
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 1 ekl256 poäng Collin Yngve

2012-04-29 Kista SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 1 kl.II172.5 poäng Backevik Jan

2012-04-29 Torsås SBK
LPI RLD N RLD F Stella 1 kl.I163.5 poäng Johnsson Marianne

2012-04-29 Torsby SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 1 kl.II178 poäng Claesson Gunnar

2012-04-28 Östersund SBK
LPI Amamus Gallinago Stricklandii 3 kl.II134.5 poäng Jakob Peter
SE VCH Tea 3 kl.I136.5 poäng Jakob Peter

2012-04-28 Örnsköldsvik SBK
SE LCH Fieldwind 2 ekl229.5 poäng Andersson Kjell-Arne

2012-04-28 Vetlanda SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 0 kl.III189 poäng Falk Anders

2012-04-27 Sjöbo SBK
Klöver Fyra's Nässla 3 kl.II139.5 poäng Wallin Birgitta
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 2 ekl251 poäng Jönsson Kjell

2012-04-27 Kil SBK
Designerline Arctic Warbler 3 kl.II130.5 poäng Sanfridsson Lennarth

2012-04-27 Götene SBK
LPI Öljersjös Mezzo 1 kl.I169 poäng Björkdahl Rolf

2012-04-22 Örebro SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 0 ekl0 poäng Jernestål Ulf

2012-04-22 Torsåker SBK
Duckstream Nian's Score 3 kl.I138 poäng Jönsson Leif

2012-04-22 Piteå SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.II136 poäng Jönsson Camilla
Macita's Cliff Richard 1 kl.I163.5 poäng Jönsson Camilla

2012-04-22 Åhus SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Snapphanens Allan 3 kl.II116 poäng Wallin Birgitta

2012-04-21 Vallentuna SBK
Thorsvi Aberfeldy 2 kl.I156 poäng Johnsson Berger Mimm

2012-04-21 Boxholm SBK
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira 3 kl.II134.5 poäng Svensson Anders
Carmal's Inas Style 2 kl.II140 poäng Svensson Anders

2012-04-21 Ronneby SBK
LPI Töreryd Kiara 1 kl.I176.5 poäng Edner Helene

2012-04-21 Trollhättan SBK
Apple 3 kl.II122 poäng Petersson Lennart

2012-04-15 Åmål SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 3 kl.III219.5 poäng Edström Lillemor
LPII Huntley's Cute Cleopatra 1 kl.I167.5 poäng Edström Lillemor

2012-04-15 Osby SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 0 kl.III180 poäng Hansson Mikael
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 1 kl.II180.5 poäng Ekberg Stig

2012-04-15 Eskilstuna SKK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 2 ekl230.5 poäng Norman Leif

2012-04-14 Umeå SBK
SE J(J)CH Masterkey's Ice Cracker 1 kl.I171.5 poäng Näslund Helena
LPI Masterkey's Fix Joshua 1 kl.I168 poäng Näslund Helena

2012-04-14 Dals Långed SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 kl.III262.5 poäng Larsson Inge

2012-04-14 Bålsta SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.II150.5 poäng Svedin Inger
LPI Cosmic Cover's Sensual Satin 1 kl.I160.5 poäng Andersson Anna-Carin

2012-04-14 Haninge SBK
Pheasantrise Cerise 2 ekl236.5 poäng Malmström Christer
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 2 ekl225 poäng Malmström Christer

2012-04-14 Oskarström SBK
Minnows Marin 3 ekl195.5 poäng Mattsson Lena

2012-04-14 Finspång SBK
New Fiona's Tromb 3 kl.I110 poäng Svensson Anders

2012-04-13 Växjö SBK
Applejack's Twisted Sister 1 kl.I162.5 poäng Svensson Jeanette

2012-04-11 Jakobsberg SBK
SE LCH Skybar Friendship 1 kl.I182 poäng Johansson Mats
LPI Karriärs Hungry Heart 1 kl.I163.5 poäng Johansson Mats

2012-04-09 Alingsås SBK
Hundakärrs Labolina 2 kl.I154 poäng Karlsson Alf

2012-04-09 Arlöv SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 1 kl.I180 poäng Björkqvist Cronje

2012-04-08 Forshaga SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 2 kl.III241 poäng Isebark Conny

2012-04-06 Skara SBK
SE VCH LPI Clown's Merkurius 0 kl.II0 poäng Abrahamsson Christin

2012-04-06 Kristianstad SBK
LPI LPII Figgefilurs Ebba Elisia 2 kl.III237 poäng Jönsson Kjell
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 1 kl.II180 poäng Öberg Åke
LPI Duvkullans Femella 1 kl.II169.5 poäng Öberg Åke
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 2 ekl226 poäng Svensson Anna-Kersti

2012-03-31 Falköping SBK
Silver Smithy Ever Lasting Cody 2 kl.I144 poäng Eriksdotter-Dahlgren

2012-03-31 Sölvesborg SBK
LPI Duvkullans Femella 1 kl.II173.5 poäng Hällgren Nils
LPI Töreryd Kiara 2 kl.I157.5 poäng Korhonen Ari

2012-03-31 Eskilstuna SBK
Mandylike's Eminence 1 kl.I175.5 poäng Rytterström Elisabet

2012-03-31 Orust SBK
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 1 kl.II178.5 poäng Hyrén Bertil

2012-03-31 Vadstena SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 3 ekl205 poäng Klasson Göran
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 2 ekl250 poäng Klasson Göran

2012-03-25 Kungsör SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 2 ekl251 poäng Olsen Leif
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl271 poäng Olsen Leif

2012-03-24 Nödinge SBK
Apple 1 kl.I186.5 poäng Svanstedt Benny

2012-03-23 Åsele SBK
SE VCH LPI Fiskja Bondens Defa 3 kl.II138.5 poäng Burström Ove
Jaktyrans Victory 1 kl.II167.5 poäng Burström Ove
SE LCH Fieldwind 2 ekl238 poäng Lundgren Cecilia

2012-03-18 Arlöv SKK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl286 poäng Barthel Carina

2012-03-18 Vällingby SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.II156.5 poäng Jelving Fredrik
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.II150 poäng Jelving Fredrik
LPI Karriärs Hungry Heart 1 kl.I176 poäng Detlefsen-Dahlström

2012-03-18 Piteå SBK
SE J(J)CH Masterkey's Ice Cracker 1 kl.I183.5 poäng Jönsson Camilla

2012-03-17 Vällingby SBK
LPI Thorsvi Mannochmore 3 kl.II122.5 poäng Axell Sylvia
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.II146 poäng Axell Sylvia
LPI Karriärs Hungry Heart 2 kl.I159 poäng Kyhlstedt Ulla Elisa

2012-03-17 Västra Medelpad SBK
LPI Black Maiden's Wildest-Dreams 3 kl.II135 poäng Nygård Ann
LPI Amamus Gallinago Stricklandii 1 kl.I190.5 poäng Nygård Ann

2012-03-11 Hemse SBK
Josh-By-Me 3 kl.II110.5 poäng Boberg Urban
Glen Louch Drummer 1 kl.II173 poäng Boberg Urban

2012-03-11 Karlshamn SBK
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 2 kl.II152 poäng Johansson Lars
LPI Duvkullans Femella 1 kl.I174 poäng Johansson Lars

2012-03-11 Söderåsen SBK
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 1 kl.II173.5 poäng Frid Crispin
Bergsandens Sir Lancelot 3 kl.I123 poäng Klang Ingvar

2012-03-11 Farsta SRRS
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 ekl282.5 poäng Malmström Christer
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 ekl260 poäng Malmström Christer

2012-03-10 Söderköping SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl263.5 poäng Nilsson Berth

2012-03-10 Fagersta SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 0 ekl0 poäng Tunér Stefan

2012-03-04 Grums SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 2 kl.III237.5 poäng Axelsson Dolores
Designerline Arctic Warbler 3 kl.II128.5 poäng Axelsson Stefan
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.I134 poäng Axelsson Dolores
Middlegate Candy 1 kl.I174 poäng Axelsson Dolores

2012-03-03 Bollebygd SBK
Lassagårdens Queen Ayla 3 kl.III214.5 poäng Fröjd Bengt

2012-02-26 Trångsund SKK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire 3 ekl218 poäng Ivanov Mikael
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 2 ekl248.5 poäng Björkström Weine
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl273.5 poäng Björkström Weine
Pheasantrise Cerise 1 ekl269.5 poäng Björkström Weine
SE VCH LPI LPII SE LCH Lablustrious Avanti 1 ekl259.5 poäng Ivanov Mikael

2012-02-26 Torsby SBK
Middlegate Candy 2 kl.I143.5 poäng Östlund Bo

2012-02-25 Umeå SBK
LPI Masterkey's Fix Joshua 3 kl.I111.5 poäng Marklund Jenny
SE J(J)CH Masterkey's Ice Cracker 2 kl.I158 poäng Marklund Jenny

2012-02-19 Norrtälje SBK
Pheasantrise Cerise 2 ekl248 poäng Wranning Jimmy
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 0 ekl191 poäng Wranning Jimmy

2012-02-19 Surahammar SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 2 ekl233 poäng Håvedal Claes Göran

2012-02-19 Sävsjö SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 2 kl.III241 poäng Petersson Jonny

2012-02-19 Strömsund SBK
LPI Amamus Gallinago Stricklandii 2 kl.I149 poäng Bryne Lisbet

2012-02-18 Norrtälje SBK
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 1 kl.II187 poäng Wranning Jimmy
SE J(J)CH Conover's Prinsessan Tuvstarr 1 kl.II175.5 poäng Wranning Jimmy
LPI Thorsvi Mannochmore 1 kl.II167 poäng Wranning Jimmy
LPII Mylabs Di Fantasia 1 kl.II161 poäng Wranning Jimmy

2012-02-18 Orust SBK
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 3 kl.II118 poäng Persson Arne
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 2 kl.II151 poäng Persson Arne
LPI LPII Moorman's Deal Head 1 kl.I166.5 poäng Isaksson Bo

2012-02-12 Bro-Håbo SBK
Reedsweeper's Blue Steel 0 kl.III0 poäng Andersson Anna-Carin och Berg Marita
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 1 kl.II177 poäng Dunder Maria
NORD VCH Colas Gunvor 3 kl.I120.5 poäng Vesterlund Rune
LPI Karriärs Hungry Heart 2 kl.I156.5 poäng Vesterlund Rune
Justlike Prins Nikolai 0 ekl165 poäng Berg Marita och Johnsson Berger Mimm

2012-02-12 Kungsberga SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 2 ekl240 poäng Stjernborg Carina

2012-02-12 Örebro SBK
SE J(J)CH Jaktyrans Biggles 0 ekl0 poäng Kamleitner Barbro

2012-02-12 Forserum SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III177 poäng Svensson Kjell

2012-02-11 Edsbyn SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 1 kl.III267 poäng Ahlström Lars

2012-02-11 Katrineholm SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl287.5 poäng Olausson Lizette

2012-02-05 Ängelholm SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 1 kl.II168 poäng Branthall Marie
Bergsandens Annies Freja 0 kl.I89 poäng Svensson Anna-Kersti
Bergsandens Sir Lancelot 0 kl.I84.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2012-02-05 Rättvik SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.III217 poäng Edbäck Mats
Moorman's Deal Wilson 0 kl.II39.5 poäng Edbäck Mats

2012-02-05 Botkyrka SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 1 kl.II175.5 poäng Forsberg Lena
NORD VCH Colas Gunvor 2 kl.I143 poäng Pettersson Helene

2012-02-04 Rättvik SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 3 kl.III220.5 poäng Fors Gunnar
Moorman's Deal Wilson 1 kl.I163.5 poäng Sjödén Curt
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale 0 ekl161 poäng Gustafsson Lars-Göra

2012-02-04 Falkenberg SBK
Lassagårdens Queen Ayla 3 kl.III202.5 poäng Wibäck Jenny

2012-01-28 Nacka SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 2 kl.II158 poäng Axell Sylvia
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.II156 poäng Axell Sylvia
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 ekl255.5 poäng Collin Yngve

2012-01-28 Värnamo SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 3 kl.II133.5 poäng Petersson Jonny
LPI Black Angus Alma 0 ekl0 poäng Falk Anders

2012-01-22 Hammarö SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.I147 poäng Svensson Kristina

2012-01-21 Ludvika SBK
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 2 kl.III245 poäng Tofthagen Mikael
SE VCH Meadowlark Cigfa 1 kl.I168 poäng Östling Anders

2012-01-20 Jönköping SBK
SE AG(HOPP)CH SE AGCH RLD N RLD F Månfares Black Beetle 1 kl.III279 poäng Andersson Birger
Mandylike's Unclouded 2 kl.I153 poäng Tillström Ulf

2012-01-14 Orust SBK
LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal 2 kl.II145 poäng Brocker Björn
LPI LPII Moorman's Deal Head 2 kl.I148 poäng Persson Arne

2012-01-14 Edsbyn SBK
SE VCH Iron Blue's Hopper Hackle 0 kl.III145.5 poäng Jönsson Leif

2012-01-07 Tierp SBK
Reedsweeper's Blue Steel 2 kl.III240.5 poäng Melin Tomas
Reedsweeper's Apache 1 kl.III258 poäng Melin Tomas
Justlike Prins Nikolai 1 ekl268.5 poäng Neteborn Marita

2012-01-06 Saxnäs SBK
LPI Streamlight's Chriss Tyson 1 kl.I176.5 poäng Bäckman Sonny

2012-01-05 Göteborg SBK
LPELIT Lindjax B'bert 0 ekl171.5 poäng Edström Lillemor


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017