Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2013

Resultat i namnordning


2013-12-26 Kungsbacka SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M H-Falks Rask 1 kl.II167.5 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M S™KH II Sjöbygårdens Ninja 0 kl.II94.5 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl244.5 poäng Lengfelt Ulf

2013-12-26 Östhammar SBK
Justlike Chic's Ceasar 3 kl.II134.5 poäng Hansson Tina
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 1 kl.II170 poäng Hansson Tina

2013-12-15 Visby SBK
Glen Louch Drummer 0 kl.III185.5 poäng Amelid Carina

2013-12-14 Skärhamn SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 1 kl.II180 poäng Larsson Fred

2013-12-14 Kalmar SBK
Na'yves Tucana 3 kl.III195 poäng Johansson Magnus
LPII Sibel 2 kl.II159 poäng Karlsson Bo
LPI RLD N Torbjörnahults Måns 2 kl.I155.5 poäng Gustavsson Susanne
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 1 kl.I184 poäng Gustavsson Susanne

2013-12-14 Göteborg SBK
SE VCH Taranis 0 kl.III189.5 poäng Romland Carina
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M S™KH II Sjöbygårdens Ninja 3 kl.II116 poäng Ohlsson Patrik
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.I181 poäng Ek Björn
SE LCH Minnows Blue Mist 2 ekl246 poäng Svanstedt Benny

2013-12-14 Höganäs SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 1 kl.III289 poäng Branthall Marie
Insanes Nypon 3 kl.II130 poäng Bengtsson Sten
Like'ims First Class 1 kl.II176.5 poäng Bengtsson Sten

2013-12-08 Bollnäs SBK
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa 2 kl.I158 poäng Jönsson Leif

2013-12-08 Trelleborg SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 3 kl.II115 poäng Björkqvist Cronje

2013-12-08 Brunflo SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 3 kl.I130.5 poäng Olofsson Iréne

2013-12-08 Sävsjö SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 2 kl.I143 poäng Petersson Jonny

2013-12-07 Älvsjö SKK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 2 ekl242.5 poäng Pärssinen Piritta

2013-12-07 Rättvik SBK
Zetastar Noble Prize 0 kl.II80 poäng Jacobson Elisabet

2013-12-07 Dannero Multiar SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 2 ekl244.5 poäng Hamberg Gunno

2013-12-01 Kungsör SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl231 poäng Tunér Stefan

2013-12-01 Veberöd SBK
Allatiffany 3 kl.I137 poäng Nilsson Bo

2013-11-30 Varberg SBK
LPI Gåsalyckans Hitchhiker 1 kl.I181.5 poäng Johansson Mats
Minnows Sea Coast 0 kl.I0 poäng Johansson Mats
SE LCH Minnows Blue Mist 2 ekl224 poäng Andersson Matts Roge

2013-11-30 Kungsör SBK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 1 kl.II183.5 poäng Elfström Ingemar
Stenbury Yellow Mallard 1 kl.I189.5 poäng Adesand Christer

2013-11-24 Örebro SBK
Skallvrån's Golden Peace 1 kl.III259.5 poäng Melin Bo

2013-11-24 Skurup SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 1 kl.II169.5 poäng Jönsson Arne

2013-11-17 Orust SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 2 kl.III241 poäng Persson Arne
SE VCH Taranis 0 kl.III0 poäng Persson Arne
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 1 kl.II163.5 poäng Isaksson Bo

2013-11-17 Frövi SBK
LPI Annual's Southern Girl 1 kl.I173 poäng Melin Bo

2013-11-16 Söderköping SBK
LPI Airotkivs Isabell 1 kl.I174 poäng Nilsson Berth

2013-11-16 Flen SBK
LPI Askrikes Snöboll 1 kl.I177.5 poäng Skog Anja

2013-11-16 Skärhamn SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 2 kl.II145.5 poäng Isaksson Bo
Minnows Sea Coast 2 kl.I142 poäng Isaksson Bo

2013-11-16 Sölvesborg SBK
RLD N RLD F Airotkivs Hasse 3 kl.II107 poäng Landin Martha

2013-11-16 Gustavsberg SBK
Labotinas Dussin Ozzy 1 kl.I181.5 poäng Moberg Ragnar

2013-11-10 Uppsala SBK
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa 3 kl.I102 poäng Hansson Tina
Viltvårdarns Ricoschett 2 kl.I157.5 poäng Hansson Tina
Justlike Chic's Ceasar 1 kl.I173.5 poäng Hansson Tina
Zetastar Jet Stream 1 kl.I167.5 poäng Hansson Tina

2013-11-10 Katrineholm SBK
LPI Askrikes Snöboll 1 kl.I164 poäng Svensson Mikael

2013-11-10 Haninge SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 1 kl.II171 poäng Falk Inger
LPI Bumpkin's Freddy Steady 1 kl.I161 poäng Malmström Christer

2013-11-09 Bollebygd SBK
Adore's Wild Harry Gronbek 3 kl.I116.5 poäng Hernvall Leif
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 3 kl.I103 poäng Hernvall Leif
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.I190.5 poäng Hernvall Leif

2013-11-08 Mölndal SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 2 kl.III235.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
LPI LPII Airotkivs Glittra 2 kl.III234 poäng Gustavsson Kurt Vill
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.I170 poäng Lengfelt Ulf

2013-11-03 Örnsköldsvik SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 1 kl.II172.5 poäng Hamberg Gunno

2013-11-03 Svedala SBK
Järabackens Samba 3 kl.I130 poäng Barthel Carina

2013-11-03 Tyresö SBK
Justlike Chic's Mirco 3 kl.III216 poäng Axell Sylvia
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 1 kl.III261 poäng Axell Sylvia
LPII SE LCH Asteroidregn 1 kl.II178 poäng Johansson Mats
Ritou's Inas Tip Top 3 kl.I121 poäng Moberg Ragnar
LPI Ringlets Fly 2 kl.I153 poäng Johansson Mats
Vassrandens Astrid 1 kl.I168.5 poäng Johansson Mats

2013-11-03 Emmaboda SBK
Na'yves Tucana 1 kl.III271.5 poäng Gustavsson Susanne
Applejack's Twisted Sister 1 kl.II170 poäng Gustavsson Susanne
LPII Sibel 0 kl.II91.5 poäng Gustavsson Susanne

2013-11-03 Knivsta SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 2 kl.I146 poäng Arthursson Dennis
Conover's Prins Bus 1 kl.I165 poäng Arthursson Dennis
RPH III Justlike Issei 1 kl.I161 poäng Arthursson Dennis

2013-11-02 Oskarström SBK
SPH III Kvarterets Tampa Florida 2 kl.I152.5 poäng Blom Helen

2013-11-02 Örnsköldsvik SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 2 kl.II140.5 poäng Eriksson Eva

2013-11-02 Timrå SBK
SE VCH TJH S™KH II Northline's Outstanding Dallas Dhu 1 kl.II189.5 poäng Liukkonen Ulle

2013-11-02 Piteå SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.III213 poäng Lundgren Cecilia
LPI LPII Djurbergas Bridle 1 kl.II185 poäng Berglund Rune
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 1 kl.II168.5 poäng Berglund Rune

2013-10-27 Orust SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 2 kl.II158 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 3 kl.I106 poäng Petersson Lennart

2013-10-27 Skövde SBK
Kräftan's Errol 2 kl.I149.5 poäng Karlsson Alf

2013-10-27 Kungsör SBK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 1 kl.II179.5 poäng Olsen Leif
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I135 poäng Olsen Leif
LPI LPII Kafati's Catch You Later 1 kl.I176 poäng Olsen Leif

2013-10-27 Ängelholm SBK
Like'ims First Class 3 kl.II138.5 poäng Brandin Thomas

2013-10-27 Bålsta SBK
Ritou's Inas Tip Top 3 kl.I110 poäng Sverin Marie
Vassrandens Astrid 2 kl.I147.5 poäng Sverin Marie
Viltvårdarns Ricoschett 1 kl.I171.5 poäng Sverin Marie
LPI Ringlets Fly 1 kl.I166 poäng Sverin Marie
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 0 ekl117.5 poäng Lundin Thomas

2013-10-26 Norrköping SBK
Mandylike's Understanding 1 kl.I181.5 poäng Svensson Anders

2013-10-26 Eslöv SBK
LPI SPH I Black Angus Messi 3 kl.I134 poäng Jonsson Kurt
Allatiffany 2 kl.I155 poäng Jonsson Kurt

2013-10-26 Partille SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 2 kl.III236.5 poäng Svanstedt Benny
Minnows Sea Coast 3 kl.I101 poäng Svanstedt Benny
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.I185 poäng Svanstedt Benny

2013-10-26 Märsta SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 kl.III188.5 poäng Sahlberg Caroline
RLD N RLD F Cosmic Cover's Invisible Camouflage 3 kl.I134.5 poäng Andersson Britt-Mari
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 0 ekl155.5 poäng Wranning Jimmy

2013-10-26 Lidköping SBK
Silver Smithy Ever Lasting Zack 1 kl.I173 poäng Abrahamsson Christin

2013-10-20 Boden SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 1 kl.II170.5 poäng Jönsson Camilla

2013-10-20 Arboga SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.I134 poäng Lindfors Dick
LPI Askrikes Snöboll 2 kl.I155 poäng Lindfors Dick

2013-10-20 Lomma SBK
Allatiffany 3 kl.I107 poäng Barthel Carina

2013-10-20 Knislinge SBK
LPI LPII Belldeena's Sweet Louise 0 kl.III168.5 poäng Magnusson Claes

2013-10-20 Östhammar SBK
Justlike Chic's Ceasar 2 kl.I159 poäng Dunder Maria

2013-10-19 Ösmo SBK
LPI Moorman's Point Laggan 3 kl.II126 poäng Ivanov Mikael
LPI Justlike Albireos Sparkle 1 kl.II176 poäng Ivanov Mikael
Skärvenäset's Esaias 0 kl.I85.5 poäng Larsén Pia

2013-10-19 Forshaga SBK
Sångfågelns Caramello 0 kl.II91.5 poäng Isebark Conny

2013-10-19 Borås SBK
RLD N Mandylike's Unstained 0 kl.II63 poäng Markert Bernt
RLD N RLD F Skärvenäset's Majken 2 kl.I151.5 poäng Markert Bernt
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 1 kl.I168.5 poäng Markert Bernt

2013-10-19 Rättvik SBK
Caper Cailie's Ode to Joy 1 kl.II174.5 poäng Gunnarsson Sonny

2013-10-19 Göteborg SBK
LPI LPII Airotkivs Glittra 3 kl.III207.5 poäng Ohlsson Patrik
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.I188.5 poäng Ohlsson Patrik
Minnows Sea Coast 0 kl.I0 poäng Ohlsson Patrik

2013-10-19 Matfors SBK
RPH III Searover All in Everton 1 kl.II175 poäng Persson Lars-Göran

2013-10-19 Halmstad SBK
LPI Gåsalyckans Hitchhiker 1 kl.I176 poäng Eriksson Lennart

2013-10-19 Kramfors SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 ekl260.5 poäng Häggström Åsa

2013-10-19 Limhamn SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 1 kl.II191 poäng Söderkvist Dennis
LPI LPII Axl-Rose 1 kl.I174 poäng Ehrlander Christine

2013-10-13 Surahammar SBK
LPI Winning Line's Vinha 2 kl.I141 poäng Tunér Stefan
Twigg's and Tonic 1 kl.I165.5 poäng Tunér Stefan
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl180.5 poäng Tunér Stefan

2013-10-13 Kumla SBK
Skallvrån's Golden Peace 0 kl.III157.5 poäng Toftler Göte
LPI Askrikes Snöboll 2 kl.I142.5 poäng Lindgren Ann-Sofie

2013-10-13 Västervik SBK
LPI Grottbjörnens Wolf 1 kl.II172.5 poäng Erlandsson Ulf

2013-10-13 Öland SBK
Na'yves Tucana 2 kl.III248 poäng Karlsson Bo

2013-10-13 Rödeby SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.III268.5 poäng Johnsson Marianne

2013-10-13 Piteå SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.III195 poäng Jönsson Camilla

2013-10-12 Avesta SBK
Zetastar Noble Prize 3 kl.II134 poäng Larsson Toni

2013-10-12 Haninge SBK
Zetastar Jet Stream 2 kl.I155.5 poäng Borgström Roger
LPI Bumpkin's Freddy Steady 2 kl.I152 poäng Borgström Roger
Skärvenäset's Esaias 0 kl.I99.5 poäng Borgström Roger

2013-10-12 Mörsil SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 1 kl.I169 poäng Eriksson Torbjörn

2013-10-12 Hultsfred SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 1 kl.I165.5 poäng Svensson Jeanette

2013-10-12 Köping SBK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 1 kl.II161.5 poäng Tunér Stefan
LPI Winning Line's Vinha 2 kl.I157 poäng Tunér Stefan
LPI LPII Kafati's Catch You Later 1 kl.I172.5 poäng Tunér Stefan
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl147.5 poäng Tunér Stefan

2013-10-12 Göta SBK
SE VCH Taranis 0 kl.III178.5 poäng Olausson Erik

2013-10-12 Växjö SBK
Applejack's Twisted Sister 2 kl.II156.5 poäng Nyström Thomas

2013-10-06 Umeå SBK
Tale Ron Weasly 3 kl.I134.5 poäng Marklund Jenny

2013-10-06 Tranås SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 2 kl.I144 poäng Svensson Kjell

2013-10-06 Askersund SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Talita's Kleopatra 0 kl.III0 poäng Jernestål Ulf
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 0 ekl0 poäng Jernestål Ulf

2013-10-06 Kungälv SBK
Minnows Diamond 3 kl.I134 poäng Segerdahl Lennart
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl231.5 poäng Segerdahl Lennart

2013-10-06 Örnsköldsvik SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 3 kl.II138 poäng Andersson Kjell-Arne

2013-10-06 Enköping/Bålsta SBK
Viltvårdarns Ricoschett 1 kl.I169.5 poäng Valgeborg Gunnar

2013-10-06 Jokkmokk SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.III221 poäng Lindström Monica

2013-10-06 Helsingborg SBK
Like'ims First Class 2 kl.II152.5 poäng Prahl Leif

2013-10-06 Värnamo SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.III243.5 poäng Falk Anders

2013-10-06 Flen SBK
LPI Askrikes Snöboll 3 kl.I139 poäng Melin Märta-Klara

2013-10-06 Mönsterås SBK
Na'yves Tucana 2 kl.III250.5 poäng Klase Eva

2013-10-06 Åsele SBK
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 1 kl.II169.5 poäng Burström Ove

2013-10-05 Surahammar SVTEK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 2 kl.I146 poäng Paananen Anette
LPI Winning Line's Vinha 1 kl.I168.5 poäng Paananen Anette
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl183 poäng Gustavsson Ulf
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 0 ekl125 poäng Gustavsson Ulf

2013-10-05 Södertälje SBK
Huntley's Amazing Alva 0 ekl160 poäng Falk Inger

2013-10-05 Nacka SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 kl.II158 poäng Axell Sylvia

2013-10-05 Älvsbyn SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 1 kl.II192 poäng Vesterlund Nicklas

2013-10-05 Jokkmokk SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.III221.5 poäng Boman Tom

2013-10-05 Jokkmokk SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 2 kl.III228 poäng Boman Tom

2013-10-05 Smålandsstenar SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.II138 poäng Petersson Jonny
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 0 kl.I95.5 poäng Petersson Jonny

2013-10-05 Grums SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 1 kl.III260.5 poäng Edström Kjell

2013-10-05 Karlskrona SBK
LPI Töreryd Kiara 1 kl.II160.5 poäng Olsson Christer

2013-09-29 Kumla SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 1 kl.I162.5 poäng Lindgren Ann-Sofie

2013-09-29 Strängnäs SKK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 0 kl.III154 poäng Olsen Leif
LPI Winning Line's Vinha 1 kl.I160 poäng Olsen Leif
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 2 ekl229 poäng Olsen Leif

2013-09-29 Sjöbo SBK
Bull 0 kl.II96 poäng Barthel Carina
LPI SPH I Black Angus Messi 2 kl.I155 poäng Jansson Anna

2013-09-29 Linköping SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 1 kl.I174.5 poäng Svensson Anders

2013-09-29 Ekerö SBK
Vassrandens Astrid 3 kl.I115.5 poäng Nordin Staffan
LPI Ringlets Fly 2 kl.I142 poäng Nordin Staffan
Ritou's Inas Tip Top 0 kl.I44.5 poäng Nordin Staffan

2013-09-28 Färgelanda SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 1 kl.II160 poäng Hyrén Bertil

2013-09-28 Skultuna SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.III266.5 poäng Tunér Stefan

2013-09-28 Järvsö SBK
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 2 kl.II154 poäng Norrman Roland

2013-09-28 Enköping SBK
LPI Winning Line's Vinha 2 kl.I151 poäng Nyman Kjell
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 2 ekl236.5 poäng Christiansson Kriste
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 0 ekl80.5 poäng Christiansson Kriste

2013-09-25 Varberg SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.II130 poäng Andersson Matts Roge
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M H-Falks Rask 3 kl.II101 poäng Andersson Matts Roge
Minnows Ruby 0 kl.I73 poäng Gustafsson Inger

2013-09-22 Sala SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.I111.5 poäng Nyberg Maivor

2013-09-22 Nykvarn SBK
SE LCH Andvikens Come Together 1 kl.III256.5 poäng Melin Rolf

2013-09-22 Lund SBK
SE LCH Viljestyrkans Timotej 1 kl.III266.5 poäng Barthel Carina

2013-09-22 Skillingaryd SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.III249.5 poäng Petersson Jonny

2013-09-22 Uddevalla SBK
LPI Willowridge Two For The Money 1 kl.I188 poäng Bucklin Lars

2013-09-21 Örnsköldsvik SBK
Streamlight's Jackies Amber 1 kl.II176 poäng Ögren Anders

2013-09-21 Olofström SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 kl.II183 poäng Olsson Christer

2013-09-21 Gislaved SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.III232.5 poäng Falk Anders

2013-09-21 Göteborg SBK
Searover Pumas Favorit 1 kl.II167.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 2 kl.I147.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2013-09-15 Västerås SKK
LPI LPII Thorsvi Tomatin 1 kl.II183 poäng Lööv Mats

2013-09-15 Åhus SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 0 kl.III176.5 poäng Öberg Åke
RLD N RLD F Airotkivs Hasse 2 kl.II151 poäng Öberg Åke
Skybar Genuine 3 kl.I114.5 poäng Öberg Åke

2013-09-14 Grums SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.III227 poäng Axelsson Stefan

2013-09-14 Skellefteå SBK
Macita's Cliff Richard 2 kl.I142 poäng Berg Viktoria

2013-09-14 Vetlanda SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.I136.5 poäng Karlsson Åke

2013-09-14 Vallentuna SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 0 kl.I0 poäng Sjöblom Annika

2013-09-14 Borås SBK
Mandylike's Unclouded 1 kl.II171 poäng Blomqvist Ann Charlo
LPI Willowridge Two For The Money 1 kl.I174 poäng Blomqvist Ann Charlo
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl267.5 poäng Markert Bernt

2013-09-13 Mölndal SBK
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 1 kl.II184.5 poäng Mårefors Anne-Lie
Hökhults Afrodite 1 kl.I176.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2013-09-08 Höör SBK
RLD N RLD F Airotkivs Hasse 1 kl.I170.5 poäng Öberg Åke

2013-09-08 Skara SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 3 kl.I137.5 poäng Karlsson Alf

2013-09-08 Hedemora SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 2 kl.III248 poäng Bergström Bo

2013-09-08 Bollnäs SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 3 kl.II131 poäng Axenvik Mats

2013-09-08 Motala SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 2 ekl245 poäng Svensson Anders

2013-09-07 Umeå SBK
Tale Ron Weasly 3 kl.I117 poäng Näslund Helena

2013-09-07 Gävle SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I148 poäng Skog Lennart

2013-09-07 Boden SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 1 kl.II176 poäng Jönsson Camilla

2013-09-07 Katrineholm SBK
Skallvrån's Golden Peace 3 kl.III219 poäng Skog Anja
LPI Askrikes Snöboll 2 kl.I147 poäng Rönnbäck Peter

2013-09-07 Edsbyn SBK
Caper Cailie's Ode to Joy 2 kl.II142 poäng Strandberg Siv

2013-09-07 Eskilstuna SKK
SE LCH Andvikens Come Together 2 kl.III249.5 poäng Ivanov Mikael

2013-09-07 Kalmar SBK
Na'yves Tucana 2 kl.III254.5 poäng Klase Eva

2013-09-07 Falköping SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.III249.5 poäng Brännström Catarina
Kräftan's Errol 2 kl.I153.5 poäng Brännström Catarina

2013-09-07 Norrtälje SBK
Ledsagarens Sorbus 1 kl.I179.5 poäng Berg Marita

2013-09-01 Tierp SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 1 kl.II167 poäng Ivarsson Tomas
RLD N RLD F Perazzi 3 kl.I125 poäng Dunder Maria

2013-09-01 Tierp SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 2 kl.II148.5 poäng Melin Tomas

2013-09-01 Höör SBK
LPI Duvkullans Femella 1 kl.III260.5 poäng Söderkvist Dennis
LPI Black Angus Martha 3 kl.I119 poäng Söderkvist Dennis
LPI SPH I Black Angus Messi 2 kl.I146 poäng Söderkvist Dennis

2013-09-01 Borlänge SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 3 kl.I132.5 poäng Ollars Stefan

2013-09-01 Löddeköpinge SBK
SE LCH Viljestyrkans Timotej 1 kl.III271 poäng Barthel Carina

2013-09-01 Karlstad SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 2 kl.II159.5 poäng Edström Lillemor

2013-09-01 Knivsta SBK
RLD N RLD F Cosmic Cover's Invisible Camouflage 2 kl.I149.5 poäng Arthursson Dennis

2013-08-31 Falköping SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 1 kl.I179 poäng Bergström Göran

2013-08-31 Timrå SBK
RPH III Searover All in Everton 1 kl.I185.5 poäng Liukkonen Ulle

2013-08-31 Göteborg SBK
Ingmos Vina Herminia 3 kl.II116 poäng Svanstedt Eva
SE LCH Minnows Blue Mist 3 ekl198.5 poäng Svanstedt Eva
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl247 poäng Svanstedt Eva

2013-08-31 Falkenberg SBK
RLD N Mandylike's Unstained 2 kl.I142.5 poäng Johansson Ingvar

2013-08-30 Tibro SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.I144.5 poäng Larsson Malin

2013-08-25 Nässjö SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.III234 poäng Petersson Jonny

2013-08-25 Angered SBK
Minnows Diamond 3 kl.I121 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 3 ekl215 poäng Lindqvist Göran

2013-08-25 Grödinge SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 1 kl.II187.5 poäng Skog Anja
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 0 kl.I0 poäng Skog Anja

2013-08-23 Brunflo SBK
SE VCH Tea 1 kl.II164.5 poäng Olofsson Iréne

2013-08-18 Arlöv SBK
LPI LPII Axl-Rose 1 kl.I168.5 poäng Frid Crispin

2013-08-18 Torsås SBK
LPII Sibel 2 kl.II154.5 poäng Johnsson Marianne
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.I173 poäng Johnsson Marianne

2013-08-18 Hedemora SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 1 kl.III258.5 poäng Sjödén Curt

2013-08-18 Tollarp SBK
Skybar Genuine 3 kl.I138 poäng Eriksson Lennart
LPI Black Angus Martha 3 kl.I134 poäng Eriksson Lennart
Carmal's Jackies Mira 3 kl.I118 poäng Eriksson Lennart
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I153.5 poäng Eriksson Lennart

2013-08-18 Hallstavik SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 2 kl.II148.5 poäng Domeij Ulf
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.II178.5 poäng Domeij Ulf

2013-08-17 Oskarström SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 0 kl.III0 poäng Wibäck Jenny

2013-08-17 Osby SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I152.5 poäng Johansson Kenneth

2013-08-17 Rossön SBK
SE VCH Tea 2 kl.II146 poäng Bryne Lisbet

2013-08-17 Alunda SBK
Ledsagarens Sorbus 2 kl.I142 poäng Wranning Jimmy
RLD N RLD F Perazzi 1 kl.I165 poäng Wranning Jimmy

2013-08-17 Ronneby SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.I112.5 poäng Landin Martha

2013-08-17 Flen SBK
LPI Askrikes Snöboll 2 kl.I148 poäng Persson Maria

2013-08-17 Kungsörs Bhk SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 2 ekl238 poäng Svensson Kristina
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 0 ekl142.5 poäng Svensson Kristina

2013-08-17 Flens Bhk SBK
LPI Askrikes Snöboll 2 kl.I155 poäng Hansson Ola

2013-08-16 Ystad Bk SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 3 kl.III194 poäng Wallin Birgitta
RLD N RLD F SPH I Guns & Game Chase 3 kl.I129 poäng Klang Ingvar

2013-08-16 Saxnäs Bhk SBK
Na'yves Tucana 3 kl.III216.5 poäng Gustavsson Susanne
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.I142 poäng Gustavsson Susanne
RLD N RLD F Trofast Camaro 1 kl.I170.5 poäng Gustavsson Susanne

2013-08-16 Enköpings Bk SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.III256.5 poäng Hawée Göran
LPI Designerline Gemmas Bellis 1 kl.I166 poäng Karlsson Sven Olof
RLD N RLD F Cosmic Cover's Invisible Camouflage 0 kl.I86 poäng Karlsson Sven Olof

2013-08-15 Fagersta Bk SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 3 kl.III213 poäng Hjulström Anna
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I138.5 poäng Elfström Ingemar

2013-08-14 Hudiksvall SBK
LPI Northline's Black-Tailed Skimmer 1 kl.I178.5 poäng Olsson Lena

2013-08-11 Hörby Bk SBK
Fogdarps Fenomenala Fabian 3 kl.II103 poäng Frid Crispin
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 1 kl.II173 poäng Frid Crispin
LPI Bumpkin's Freddy Steady 3 kl.I118.5 poäng Magnusson Claes
LPI Black Angus Martha 3 kl.I118 poäng Magnusson Claes

2013-08-11 Västerås Bk SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 2 kl.III232 poäng Jacobsson Sten
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.II175.5 poäng Lööv Mats

2013-08-11 Lövsättra SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 kl.III190.5 poäng Moberg Ragnar
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 2 kl.II158.5 poäng Moberg Ragnar

2013-08-11 Västerås Bk SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 3 kl.III223.5 poäng Jacobsson Sten
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.II183.5 poäng Jacobsson Sten
Archean Rock's Keep On Walking 2 kl.I156 poäng Lööv Mats

2013-08-10 Hägersten SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 2 ekl238 poäng Collin Yngve

2013-08-10 Skultuna Bk SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 1 kl.III260 poäng Paananen Anette
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.I161 poäng Paananen Anette

2013-08-10 Borås Bk SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.III242 poäng Claesson Åke
Mandylike's Unclouded 1 kl.II176 poäng Claesson Åke
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 1 kl.I161.5 poäng Claesson Åke

2013-08-09 Avesta SBK
Zetastar Noble Prize 1 kl.I172 poäng Fors Gunnar

2013-08-09 Kumla Bk SBK
Airotkivs Hilda 1 kl.II171.5 poäng Gustavsson Monika

2013-08-09 Mullsjö Bk SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.I157 poäng Brännström Catarina

2013-08-09 Forserum Bk SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 3 kl.III207 poäng Atzmannstorfer Rebec

2013-08-09 Sundsvalls Bhk SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 0 ekl0 poäng Forslund Eva

2013-08-08 Järvsö Bhk SBK
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 2 kl.II146.5 poäng Larsson Anita
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.II161 poäng Larsson Anita
LPI Northline's Black-Tailed Skimmer 1 kl.I173.5 poäng Larsson Anita

2013-08-04 Dala-Floda SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 3 kl.III200.5 poäng Gunnarsson Sonny

2013-08-04 Jönköping Bhk SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.III227 poäng Stenh Per-Ola
Mandylike's Unclouded 1 kl.II165 poäng Stenh Per-Ola

2013-08-03 Skutskär Bhk SBK
Ledsagarens Sorbus 2 kl.I144.5 poäng Axenvik Catarina

2013-08-02 Skutskär Bhk SBK
Ledsagarens Sorbus 2 kl.I144 poäng Gunnarsson Sven Ever

2013-08-02 Åmål Bhk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 kl.III176 poäng Isebark Conny
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 3 kl.I121 poäng Isebark Conny
Ingmos Xanadu 0 kl.I99 poäng Isebark Conny

2013-08-02 Kristianstads B SBK
LPI Duvkullans Femella 2 kl.III253.5 poäng Jönsson Kjell
LPI SPH I Black Angus Messi 1 kl.I161 poäng Ljung Lars-Åke

2013-08-02 Piteå Bk SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.III200 poäng Lindkvist Dan
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 1 kl.III281.5 poäng Lindkvist Dan
Mandylike's Liegeman 1 kl.II189.5 poäng Jönsson Camilla

2013-08-02 Skurups Brukshu SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 3 kl.II139.5 poäng Petersson Lars
Allatiffany 2 kl.I143 poäng Rydén Ruby

2013-08-01 Ölands Bhk SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I155.5 poäng Johansson Magnus
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.I176.5 poäng Johansson Magnus

2013-07-28 Luleå Bk SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 2 kl.III245.5 poäng Nilsson Kjell

2013-07-28 Uppsala SSRK
Ringlets Garfish 1 kl.I177 poäng Sjöblom Annika
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.I164.5 poäng Sjöblom Annika

2013-07-28 Tingsryds Bk SBK
LPII Sibel 3 kl.II128 poäng Herdy Franz

2013-07-27 Ransäter SKK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.III222.5 poäng Edström Lillemor

2013-07-27 Luleå Bk SBK
MoPiVi's Olga 3 kl.I137 poäng Jönsson Camilla

2013-07-26 Kil SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 1 kl.II165 poäng Björnson Lena

2013-07-26 Luleå Bk SBK
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.III213.5 poäng Jönsson Camilla
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 2 kl.II159.5 poäng Jönsson Camilla
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 1 kl.II163 poäng Jönsson Camilla

2013-07-26 Karlsborg Bk SBK
LPII Mandylike's Whirlwind 3 kl.II136.5 poäng Brinning Karlsson An

2013-07-26 Ulricehamns Bk SBK
Firepoppy's Fetch 2 kl.I159 poäng Andersson Patrik
Mandylike's Unclouded 1 kl.I176 poäng Andersson Patrik
SE LCH Minnows Blue Mist 2 ekl231.5 poäng Markert Bernt
Adore's Regent 0 ekl0 poäng Markert Bernt

2013-07-26 Uddevalla Bhk SBK
SPH I Kamrats Freja 3 kl.I123 poäng Augustsson Roland
LPI Willowridge Two For The Money 2 kl.I159 poäng Augustsson Roland

2013-07-24 Sundsvalls Bhk SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 3 kl.II133.5 poäng Wiklund Magnus
Streamlight's Jackies Amber 2 kl.II155.5 poäng Wiklund Magnus

2013-07-21 Åre Bk SBK
SE VCH Tea 0 kl.II0 poäng Olofsson Iréne

2013-07-21 Valbo Bk SBK
Duckstream Nian's Score 0 kl.II93.5 poäng Dunder Maria

2013-07-20 Piteå Hu SHU
LPI LPII Masterkey's Ice Crystal 3 kl.III216.5 poäng Lindkvist Dan

2013-07-20 Karlshamns Bk SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 kl.III224.5 poäng Lundin Carina

2013-07-20 Kungsbacka Bruk SBK
Ingmos Vina Herminia 3 kl.II131 poäng Lengfelt Yvonne
Huntley's Cute Cevera 3 kl.I111 poäng Petersson Lennart

2013-07-20 Valbo Bk SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 2 kl.III254 poäng Dunder Maria

2013-07-19 Saxnäs SBK
RLD N RLD F Trofast Camaro 2 kl.I149 poäng Johnsson Marianne

2013-07-19 Valbo Bk SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 3 kl.III207 poäng Lindgren Laila

2013-07-19 Hammarö Bk SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 3 kl.II128 poäng Daleke Anette

2013-07-18 Ölands Bhk SBK
Na'yves Tucana 2 kl.III230 poäng Karlsson Bo

2013-07-17 Mönsterås SBK
LPI Askrikes N Marble 0 kl.III131 poäng Klase Eva
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.I163 poäng Ljudén Lars

2013-07-17 Sala Bk SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 1 kl.I167 poäng Nyberg Maivor

2013-07-12 Tollarps Bk SBK
Fogdarps Fenomenala Fabian 3 kl.II128.5 poäng Ekberg Stig
Carmal's Jackies Mira 3 kl.I138 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Black Angus Martha 3 kl.I133 poäng Svensson Anna-Kersti
Järabackens Samba 3 kl.I132 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI SPH I Black Angus Messi 1 kl.I163.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2013-07-12 Mariestad Bhk SBK
Visterwood Cariad Du 1 kl.III258.5 poäng Linnarsson Bo
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.I155 poäng Larsson Malin
Hårkollen's Kia 2 kl.I148 poäng Larsson Malin

2013-07-10 Färgelanda Bhk SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 3 kl.I128.5 poäng Augustsson Roland
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 3 kl.I116 poäng Augustsson Roland

2013-07-10 Säffle Bhk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.III222.5 poäng Backman Lena
Visterwood Cariad Du 3 kl.III220 poäng Backman Lena
Hårkollen's Kia 2 kl.I151.5 poäng Backman Lena
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 0 ekl168 poäng Backman Lena

2013-07-10 Torsby Bk SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 3 kl.III202 poäng Daleke Anette

2013-07-07 Eskilstuna SBK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 1 kl.I164.5 poäng Ledin Jan

2013-07-07 Roslagens Bk SBK
SPH III Mandylike's Toffee 3 kl.III195 poäng Andersson Anna-Carin
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 0 kl.III0 poäng Andersson Anna-Carin
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 0 ekl122 poäng Andersson Anna-Carin

2013-07-07 Roslagens Bk SBK
LPI Pilens Artemis 1 kl.I176 poäng Melin Tomas
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.I170.5 poäng Melin Tomas

2013-07-07 Bjuvs Bk SBK
LPI LPII Axl-Rose 2 kl.I155 poäng Barthel Carina

2013-07-06 Lindesberg Bk SBK
LPI Annual's Southern Girl 1 kl.I168 poäng Gunnarsson Eva

2013-07-06 Bjuvs Bk SBK
Like'ims First Class 1 kl.I184 poäng Brandin Thomas
LPI LPII Axl-Rose 1 kl.I160.5 poäng Brandin Thomas

2013-07-05 Lindesberg Bk SBK
LPI Annual's Southern Girl 1 kl.I174.5 poäng Kamleitner Barbro

2013-07-05 Råhagens Bhk SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 2 kl.II147 poäng Lundmark Sven-Oskar

2013-07-04 Borlänge Bruksh SBK
SE LCH Skybar Friendship 1 kl.III265.5 poäng Nordin Anna
Airotkivs Hilda 2 kl.II149 poäng Nordin Anna
LPII Lisslindas Casper Carat 1 kl.I165 poäng Tofthagen Mikael

2013-07-04 Järvsö Bhk SBK
Heading's Bronja 1 kl.I171.5 poäng Larsson Anita
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 1 kl.I170 poäng Larsson Anita
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 1 kl.I165 poäng Larsson Anita

2013-07-04 Karlstad Bk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.III226 poäng Larsson Kjell

2013-07-03 Åhus Brukshunds SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I158.5 poäng Emgård Anders
LPI Bumpkin's Freddy Steady 2 kl.I142.5 poäng Emgård Anders

2013-07-03 Järvsö Bhk SBK
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 2 kl.I155.5 poäng Larsson Anita

2013-07-03 Smålandsstenars SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.III246.5 poäng Petersson Jonny
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.II176.5 poäng Gustavsson Krafft Ka
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.I109.5 poäng Petersson Jonny
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 1 kl.I164.5 poäng Petersson Jonny

2013-07-03 Filipstads Bhk SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 3 kl.III207.5 poäng Andersen Jörn

2013-06-30 Nynäshamns Bk SBK
LPI Moorman's Point Laggan 2 kl.II154.5 poäng Norman Leif
LPII SE LCH Asteroidregn 2 kl.II153 poäng Norman Leif
LPI Justlike Albireos Sparkle 2 kl.II144.5 poäng Norman Leif
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 1 ekl268 poäng Olsen Leif

2013-06-30 Piteå Bk SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 1 kl.I167.5 poäng Olovsson Eva

2013-06-29 Nynäshamns Bk SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 3 kl.II135 poäng Falk Inger
LPI Justlike Albireos Sparkle 1 kl.I182 poäng Larsén Pia
LPI Moorman's Point Laggan 1 kl.I167.5 poäng Larsén Pia
SE LCH Shourouks Sharifa Asma 0 ekl145.5 poäng Hansson Ola

2013-06-29 Värnamo Bhk SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.I123.5 poäng Falk Anders
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 1 kl.I175 poäng Falk Anders

2013-06-29 Tjörns Bk SBK
LPI Willowridge Two For The Money 0 kl.I0 poäng Larsson Fred

2013-06-29 Hagfors Bhk SBK
Designerline Arctic Warbler 2 kl.II147.5 poäng Gillå Urban

2013-06-28 Ljusdals Bhk SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.I188 poäng Larsson Anita
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 1 kl.I163.5 poäng Larsson Anita

2013-06-28 Värnamo Bhk SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.II179 poäng Falk Karin
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 1 kl.I166.5 poäng Herdy Franz

2013-06-28 Nybro Bk SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.I159.5 poäng Karlsson Bo
LPII Sibel 2 kl.I155 poäng Karlsson Bo

2013-06-28 Alingsås Bhk SBK
LPI Robocop's Yellow Piggelin 0 kl.III183.5 poäng Abrahamsson Louise
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 kl.III0 poäng Abrahamsson Louise

2013-06-28 Kils Bhk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.III223.5 poäng Edström Kjell
Designerline Arctic Warbler 3 kl.II121 poäng Edström Kjell
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 2 ekl224.5 poäng Edström Kjell

2013-06-27 Gagnef Floda Bk SBK
Airotkivs Hilda 3 kl.II108.5 poäng Sjödén Curt
Zetastar Noble Prize 2 kl.I147 poäng Jacobson Elisabet

2013-06-26 Umeå Bhk SBK
SE J(J)CH Masterkey's Ice Cracker 1 kl.II176 poäng Asplund Rolf Göran
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 1 kl.I167 poäng Asplund Rolf Göran

2013-06-26 Katrineholms Bk SBK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 1 kl.I176 poäng Lind Thomas

2013-06-26 Uppsala Brukshu SBK
SPH III Mandylike's Toffee 2 kl.III226.5 poäng Lundin Thomas
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 kl.III191 poäng Lundin Thomas
Tints-Of-Siena 0 kl.III149 poäng Lundin Thomas

2013-06-26 Uppsala Brukshu SBK
SE VCH Sea-Croft Jaguar 1 kl.I161.5 poäng Dunder Maria

2013-06-26 Söderköpings Bk SBK
Hjorttorp's Flinga 3 kl.I130.5 poäng Nyman Rolf

2013-06-26 Västra Medelpad SBK
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 0 kl.I0 poäng Andersson John-Åke

2013-06-19 Hällefors Bruks SBK
LPI Annual's Southern Girl 2 kl.I158.5 poäng Isebark Conny

2013-06-18 Sala Bk SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I138 poäng Landquist Inge

2013-06-18 Olofströms Bhk SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 2 kl.III234 poäng Korhonen Ari
Labbmoa's Lilldixie 3 kl.I119 poäng Korhonen Ari

2013-06-16 Svenska Rottwei SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 kl.III165.5 poäng Falk Inger
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 0 ekl0 poäng Falk Inger

2013-06-16 Skillingaryd At SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.II173.5 poäng Gustavsson Krafft Ka
Sångfågelns Annina 3 kl.I106 poäng Gustavsson Krafft Ka

2013-06-16 Torsås Bk SBK
LPII Sibel 2 kl.I152.5 poäng Johnsson Marianne

2013-06-14 Brunflo Bhk SBK
SE VCH SE DRAGCH Ledarhundens Beck 0 ekl125 poäng Jakob Peter

2013-06-14 Västerås Bk SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I143.5 poäng Lemström Annelie
Archean Rock's Keep On Walking 0 kl.I99 poäng Lemström Annelie

2013-06-13 Göteborg SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M S™KH II Sjöbygårdens Ninja 1 kl.I167 poäng Ohlsson Patrik

2013-06-12 Flens Bhk SBK
LPI Askrikes Snöboll 1 kl.I162 poäng Melin Märta-Klara

2013-06-11 Österåkers Bk SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 1 kl.III268.5 poäng Johansson Mats
RLD N RLD F RLD A Elmshorn Good Day Sunshine 2 kl.I143 poäng Nyberg Jan-Ola

2013-06-11 Bollnäs SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 1 kl.I187.5 poäng Järsand Kjell

2013-06-09 Haninge Bk SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 kl.III213.5 poäng Borgström Roger
Canviva's Braveheart 0 kl.I0 poäng Björkström Weine

2013-06-09 Järvsö Bhk SBK
Moorman's Deal Wilson 1 kl.II185.5 poäng Larsson Anita
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 1 kl.I168.5 poäng Larsson Anita

2013-06-09 Göinge-Broby Bh SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 kl.III226 poäng Krüger Carola

2013-06-08 Kiruna Bhk SBK
Agapanthus Ghostbusters 0 ekl146.5 poäng Lindström Monica

2013-06-08 Grums Bhk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.III247 poäng Fredriksson Rickard

2013-06-08 Vara-Grästorp B SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 1 kl.I160.5 poäng Karlsson Alf

2013-06-06 Göteborg-Mölnda SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 3 kl.III214 poäng Mårefors Anne-Lie
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl226.5 poäng Eliasson Lennart

2013-06-06 Södertälje Bk SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 1 kl.II163.5 poäng Borgström Roger

2013-06-06 Landskrona Bk SBK
Like'ims First Class 2 kl.I157 poäng Brandin Thomas

2013-06-06 Kristianstads B SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 2 kl.III234.5 poäng Jansson Anna
RLD N RLD F Airotkivs Hasse 3 kl.I125 poäng Jansson Anna

2013-06-06 Lomma Bk SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 kl.II152.5 poäng Klang Ingvar
Huntley's Eldiga Ella 1 kl.I169 poäng Björkqvist Cronje

2013-06-06 Borås Bk SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl282 poäng Johansson Sven-Arne

2013-06-05 Stockholm Södra SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 1 kl.II170.5 poäng Collin Yngve

2013-06-02 Mönsterås Bhk SBK
Kompis 3 kl.I121 poäng Klase Eva
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.I157.5 poäng Klase Eva
LPII Sibel 1 kl.I164 poäng Klase Eva

2013-06-01 Gnosjö Brukshun SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.II151 poäng Petersson Jonny
RLD N Mandylike's Unstained 2 kl.I149.5 poäng Petersson Jonny
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 2 kl.I145.5 poäng Petersson Jonny

2013-06-01 Älmhult Bhk SBK
Applejack's Twisted Sister 3 kl.II128 poäng Engström Ingemar

2013-06-01 Specialklubben SKK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 0 kl.III181 poäng Lundin Carina

2013-06-01 Finspång Bhk SBK
LPI Askrikes Snöboll 2 kl.I147.5 poäng Ryttse Katinka

2013-06-01 Ale Bk SBK
Saintcyres Jarrk 0 kl.III156 poäng Svanstedt Eva
Ingmos Vina Herminia 1 kl.I185.5 poäng Svanstedt Eva

2013-05-31 Kramfors Bhk SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 kl.III296.5 poäng Eriksson Eva

2013-05-31 Piteå Bk SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 2 kl.II159.5 poäng Jönsson Camilla

2013-05-31 Kils Bhk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.III198.5 poäng Isebark Conny

2013-05-28 Surahammars Bk SBK
SE AG(HOPP)CH LPI SE AGCH Winning Line's Domini 1 kl.I164 poäng Lindfors Dick

2013-05-28 Värmdö Bk SBK
Labotinas Dussin Ozzy 0 kl.I0 poäng Johansson Mats

2013-05-26 Marks Bk SBK
Sunziri's Muddy Belmont 3 kl.II135.5 poäng Furvik Gunnar
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl292 poäng Furvik Gunnar
Lassagårdens Queen Ayla 0 ekl100.5 poäng Furvik Gunnar

2013-05-26 Växjö Bk SBK
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 2 kl.I152.5 poäng Nyström Thomas

2013-05-25 Örnsköldsviks B SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 3 kl.II121 poäng Hamberg Gunno

2013-05-25 Nora Bhk SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 1 kl.I163 poäng Dahlin Bo-Lennart

2013-05-25 Skanör-Falsterb SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 1 kl.I160 poäng Svensson Anna-Kersti

2013-05-25 Strömsunds Bk SBK
SE VCH Tea 2 kl.II146 poäng Häggström Åsa

2013-05-25 Bro-Håbo Bk SBK
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 3 ekl215.5 poäng Svedin Inger

2013-05-24 Herrljunga Bhk SBK
Stargames Thracher 1 kl.II177 poäng Alaby Kjell-Arne
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 1 kl.I168.5 poäng Alaby Kjell-Arne

2013-05-24 Bollebygds Bk SBK
Searover Pumas Favorit 3 kl.II138 poäng Claesson Marianne
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 2 kl.I147 poäng Claesson Åke

2013-05-24 Enköpings Bk SBK
Viltvårdarns Ila 1 kl.III282 poäng Valgeborg Gunnar
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 kl.II0 poäng Karlsson Sven Olof

2013-05-24 Uddevalla Bhk SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 1 kl.I171 poäng Bucklin Lars

2013-05-19 Åseda-Lenhovda SBK
Applejack's Twisted Sister 2 kl.II142 poäng Engström Ingemar

2013-05-19 Lunds Brukshund SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 1 kl.I171 poäng Johnsson Linda

2013-05-19 Ulricehamns Bk SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl286.5 poäng Blomqvist Ann Charlo

2013-05-19 Kalix Bk SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi 1 kl.II164.5 poäng Aspnér Jonny

2013-05-19 Alingsås Bhk SBK
Ingmos Vina Herminia 2 kl.I141 poäng Merenius Johnny

2013-05-18 Varbergs Bk SBK
Lassagårdens Princess 3 kl.I138.5 poäng Johansson Mats

2013-05-18 Flens Bhk SBK
LPI Askrikes Snöboll 3 kl.I135 poäng Ivanov Mikael
Thorsvi Aultmore 2 kl.I140 poäng Ivanov Mikael

2013-05-18 Örebro Bk SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 kl.I150.5 poäng Kamleitner Barbro

2013-05-18 Skultuna Bk SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 1 kl.I163.5 poäng Tunér Stefan

2013-05-17 Munkfors Bk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 kl.III250.5 poäng Kristoffersson Ylwa

2013-05-17 Vännäs Bhk SBK
SE J(J)CH Masterkey's Ice Cracker 2 kl.II158 poäng Palmquist Maria

2013-05-16 Vällingby Bk SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 kl.III251.5 poäng Collin Yngve

2013-05-15 Arboga Bk SBK
LPI Askrikes Snöboll 3 kl.I131 poäng Gustavsson Ulf

2013-05-12 Hölö-Mörkö Bk SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 kl.II191 poäng Skog Anja

2013-05-12 Forserum Bk SBK
LPI LPII Nawinns Easy 0 kl.III0 poäng Svensson Kjell
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.II150 poäng Svensson Kjell

2013-05-12 Mälarö Bk SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 2 kl.II147 poäng Jelving Fredrik

2013-05-11 Märsta-Sigtuna SBK
SE J(J)CH Conover's Prinsessan Tuvstarr 1 kl.III270 poäng Berg Marita

2013-05-11 Sbks Stockholms SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 2 kl.II151.5 poäng Moberg Ragnar
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 2 kl.I147 poäng Moberg Ragnar
LPII Searover Kellys Replay 1 kl.I188 poäng Moberg Ragnar

2013-05-11 Nybro Bk SBK
Na'yves Tucana 2 kl.III234.5 poäng Karlsson Bo
LPII Sibel 3 kl.I137 poäng Karlsson Bo
Kompis 3 kl.I111.5 poäng Karlsson Bo
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.I145.5 poäng Karlsson Bo

2013-05-11 Lerums Bhk SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 1 kl.I164.5 poäng Svanstedt Benny

2013-05-11 Eslöv Brukshund SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 0 kl.III177 poäng Svensson Anna-Kersti

2013-05-10 Sundsvalls Bhk SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 2 kl.III234 poäng Andremo Ann Christin

2013-05-09 Haninge Bk SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 kl.II179 poäng Borgström Roger
Labotinas Dussin Ozzy 0 kl.I0 poäng Malmström Christer

2013-05-09 Hörby Bk SBK
Järabackens Samba 3 kl.I114 poäng Ekberg Stig
Carmal's Inas Spike 0 ekl106 poäng Barthel Carina

2013-05-09 Gävle Bhk SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 1 kl.I193 poäng Hagelin Birgitta

2013-05-09 Elfsborgs Bhk SBK
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 2 kl.I141 poäng Claesson Åke

2013-05-08 Kungälvs Bruksh SBK
Ingmos Xanadu 0 kl.I84 poäng Petersson Lennart

2013-05-05 Åtvidabergs Hk SKK
Thorsvi Kilchoman 1 kl.I183 poäng Nyman Rolf

2013-05-05 Svedala Brukshu SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 1 kl.I185 poäng Sommarin Christer

2013-05-05 Knivsta Bk SBK
SE VCH Sea-Croft Jaguar 3 kl.I123.5 poäng Berg Marita

2013-05-04 Waxholms Bk SBK
SE LCH Vassrandens Alice 2 ekl231 poäng Berg Camilla

2013-05-04 Olofströms Bhk SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.III266.5 poäng Korhonen Ari

2013-05-04 Mora SBK
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 1 kl.III268 poäng Gudmunds Laila

2013-05-04 Jönköping Bhk SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.II178.5 poäng Gustavsson Bengt
RLD N Mandylike's Unstained 0 kl.I0 poäng Gustavsson Bengt
SE LCH Minnows Blue Mist 2 ekl228.5 poäng Svensson Kjell

2013-05-04 Färgelanda Bhk SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 1 kl.I171 poäng Augustsson Roland

2013-05-03 Falkenbergs Bk SBK
Wallwein's Dr Faust 0 ekl186.5 poäng Henningsson Lasse

2013-05-03 Sydöstra Skånes SBK
Järabackens Samba 2 kl.I155 poäng Klang Ingvar

2013-05-01 Helsingborg Bru SBK
Huntley's Eldiga Ella 2 kl.I159.5 poäng Johansson Kenneth

2013-05-01 Höör Bk SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 3 kl.III218.5 poäng Eriksson Lennart
SE VCH LPI Minnows Tactic 3 kl.II114.5 poäng Eriksson Lennart
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 kl.II157.5 poäng Eriksson Lennart

2013-05-01 Smålandsstenars SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.III212 poäng Petersson Jonny

2013-05-01 Timrå Bhk SBK
SE VCH TJH S™KH II Northline's Outstanding Dallas Dhu 1 kl.I165.5 poäng Andersson Reidar

2013-04-28 Torsås Bk SBK
Na'yves Tucana 2 kl.III236.5 poäng Johansson Magnus
LPI RLD N RLD F Stella 3 kl.II132 poäng Johansson Magnus
LPII Sibel 1 kl.I165.5 poäng Johansson Magnus

2013-04-28 Linköpings Bk SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Askrikes Snöman 1 kl.I169.5 poäng Svensson Anders

2013-04-28 Halmstad SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.I124 poäng Johansson Ingvar

2013-04-27 Fagersta Bk SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 2 kl.II149 poäng Elfström Ingemar
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.II184.5 poäng Elfström Ingemar

2013-04-27 Fagersta Bk SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.II167 poäng Hjulström Sara
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 0 kl.II94 poäng Hjulström Sara
Thorsvi Aultmore 3 kl.I125 poäng Hjulström Sara

2013-04-27 Örnsköldsviks B SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 1 kl.II161 poäng Hamberg Gunno

2013-04-27 Partille Bk SBK
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 kl.II190.5 poäng Brocker Björn
Stargames Thracher 0 kl.II92 poäng Brocker Björn

2013-04-26 Kils Bhk SBK
Sångfågelns Caramello 1 kl.I169 poäng Kristoffersson Ylwa

2013-04-21 Botkyrka Bk SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 3 kl.II135.5 poäng Pettersson Helene

2013-04-21 Piteå Bk SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 2 kl.I154.5 poäng Olovsson Eva

2013-04-21 Knivsta Bk SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 0 kl.III176 poäng Tofthagen Mikael
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 2 kl.II152.5 poäng Thorman Staffan

2013-04-20 Eskilstuna Hund SKK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 1 kl.I178 poäng Falk Inger

2013-04-20 Trollhättan Bhk SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 3 kl.I121 poäng Augustsson Roland
LPI LPII Gravel's Magmatic Andesite 1 kl.I169.5 poäng Augustsson Roland

2013-04-20 Lidingö Bk SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 3 kl.II134 poäng Nordin Staffan

2013-04-20 Hofors Bk SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.II173 poäng Bagge Åsa

2013-04-20 Vallentuna Bk SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 3 kl.I136.5 poäng Sjöblom Annika
RLD N RLD F RLD A Elmshorn Good Day Sunshine 2 kl.I143 poäng Sjöblom Annika

2013-04-20 Matfors SBK
Sångfågelns Eliza 0 ekl148 poäng Andersson John-Åke

2013-04-20 Stenungsunds Bk SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 3 ekl218.5 poäng Hyrén Bertil

2013-04-14 Osby Bk SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 1 kl.III279 poäng Jonsson Kurt
RLD N RLD F Airotkivs Hasse 3 kl.I110 poäng Jonsson Kurt

2013-04-14 Surahammars Bk SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 2 kl.III224 poäng Olsen Leif
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 1 kl.II161 poäng Elfström Ingemar

2013-04-14 Götene Bk SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.III169 poäng Carlén Siv Elisabeth
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 3 kl.I130 poäng Carlén Siv Elisabeth
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 3 kl.I124.5 poäng Carlén Siv Elisabeth

2013-04-14 Oskarshamns Bk SBK
Firepoppy's Sirius 1 kl.III270 poäng Klase Eva

2013-04-14 Åmål Bhk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.III203.5 poäng Andreasson Laila
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 2 ekl240.5 poäng Andreasson Laila

2013-04-13 Oskarströms Bk SBK
Wallwein's Dr Faust 0 ekl165.5 poäng Eriksson Lennart

2013-04-13 Bengtsfors Bk SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 2 ekl225 poäng Larsson Inge

2013-04-13 Bro-Håbo Bk SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 kl.III177 poäng Johnsson Berger Mimm

2013-04-07 Forshaga Bk SBK
Sångfågelns Caramello 3 kl.I131 poäng Isebark Conny
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 2 ekl232.5 poäng Björnson Lena

2013-04-06 Sölvesborgs Bhk SBK
RLD N RLD F Airotkivs Hasse 2 kl.I140 poäng Korhonen Ari

2013-04-01 Skutskär Bhk SBK
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 3 kl.III198 poäng Axenvik Mats

2013-04-01 Hässleholm Bhk SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 3 kl.III217.5 poäng Jansson Anna
Carmal's Inas Spike 1 kl.III280 poäng Jansson Anna
RLD N RLD F Airotkivs Hasse 3 kl.I123 poäng Nielsen Tommy

2013-04-01 Burlövs Bk SBK
Allatiffany 3 kl.I137 poäng Björkqvist Cronje
Järabackens Samba 3 kl.I112 poäng Björkqvist Cronje
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain 0 ekl191 poäng Barthel Carina

2013-03-31 Hammarö Bk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.III217 poäng Svensson Kristina

2013-03-29 Schäferhundklub SBK
RLD N Rainstone Dream Cake 1 kl.I168.5 poäng Alaby Kjell-Arne

2013-03-24 Veberöd Bhk SBK
SE VCH LPI Minnows Tactic 3 kl.II127.5 poäng Magnusson Claes
Allatiffany 2 kl.I159 poäng Björkqvist Cronje

2013-03-23 Kungsörs Bhk SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 kl.III243 poäng Tunér Stefan
LPI Aliz 1 kl.I174.5 poäng Elfström Ingemar

2013-03-16 Stockholms Hu SHU
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 2 ekl236.5 poäng Collin Yngve

2013-03-16 Söderköpings Bk SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 3 kl.I120 poäng Svensson Anders

2013-03-16 Mora Bk SBK
SE VCH Sincher's Honey For My Heart 3 kl.II121.5 poäng Gran Arne
SE VCH Sincher's Mysterious Ice Lolly 3 kl.I100.5 poäng Gran Arne

2013-03-10 Södra Gotland B SBK
Glen Louch Drummer 0 kl.III188 poäng Appelquist Ann-Margr
Reedsweeper's Desna 1 kl.I180 poäng Appelquist Ann-Margr

2013-03-10 Karlshamns Bk SBK
RLD N RLD F Airotkivs Hasse 3 kl.I139 poäng Eriksson Ronny

2013-03-10 Orust Bk SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 1 kl.I165 poäng Isaksson Bo

2013-03-10 Vällingby Bk SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 3 kl.I122.5 poäng Axell Sylvia
Searover Pims Pix 1 kl.I170 poäng Axell Sylvia

2013-03-09 Fagersta Bk SBK
LPI Aliz 1 kl.I178 poäng Elfström Ingemar

2013-03-09 Vällingby Bk SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 3 kl.I110 poäng Johansson Mats
Searover Pims Pix 2 kl.I142.5 poäng Johansson Mats

2013-03-03 Grums Bhk SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 1 ekl259 poäng Daleke Anette

2013-03-03 Göteborg-Mölnda SBK
Mandylike's Umbra 1 kl.I178 poäng Eliasson Lennart
Searover Pumas Favorit 1 kl.I177 poäng Eliasson Lennart

2013-03-02 Nynäshamns Bk SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl270 poäng Björkström Weine

2013-03-02 Tjörns Bk SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 3 kl.I111.5 poäng Larsson Fred
Ingmos Xanadu 3 kl.I104 poäng Larsson Fred
LPI Willowridge Two For The Money 1 kl.I180 poäng Larsson Fred
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 ekl275.5 poäng Isaksson Bo

2013-02-24 Apollogruppen SKK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl286 poäng Forsberg Lena

2013-02-24 Eskilstuna Bk SBK
SE LCH Andvikens Come Together 1 kl.II197 poäng Larsson Kjell
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 0 kl.I0 poäng Larsson Kjell
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 0 ekl0 poäng Hansson Ola

2013-02-23 Apollogruppen SKK
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 1 kl.I171.5 poäng Pettersson Helene

2013-02-23 Falkenbergs Bk SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.III244.5 poäng Andersson Yvonne

2013-02-17 Vara-Grästorp B SBK
Saintcyres Jarrk 0 kl.III189.5 poäng Karlsson Alf

2013-02-17 Svenska Kelpiek SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 ekl254.5 poäng Stjernborg Carina

2013-02-17 Surahammars Bk SBK
LPI Aliz 2 kl.I159 poäng Gustavsson Ulf

2013-02-17 Sävsjö Bk SBK
Järabackens Non Stop 1 kl.I177.5 poäng Falk Karin

2013-02-17 Roslagens Bk SBK
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 0 kl.III181.5 poäng Wranning Jimmy

2013-02-16 Strömsunds Bk SBK
SE VCH Tea 3 kl.II119 poäng Olander Per-Erik

2013-02-16 Kungsbacka Bruk SBK
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 ekl275.5 poäng Lengfelt Ulf

2013-02-16 Umeå Bhk SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M Richbourne True Gem 3 kl.II120.5 poäng Sörlin Ulf
Viltvårdarns Lykka 1 kl.I169 poäng Olofsson Linda

2013-02-16 Roslagens Bk SBK
LPI Pilens Artemis 1 kl.I176.5 poäng Wranning Jimmy

2013-02-10 Nedansiljans Bk SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 3 ekl196 poäng Gustafsson Lars-Göra

2013-02-10 Varbergs Bk SBK
RLD N Mandylike's Unstained 2 kl.I155 poäng Johansson Mats

2013-02-09 Kramfors Bhk SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 kl.II193.5 poäng Åman Kent

2013-02-09 Oskarströms Bk SBK
Lassagårdens Queen Ayla 1 kl.III271.5 poäng Andersson Yvonne
LPII SPH II Airotkivs Fina 0 kl.III171 poäng Andersson Yvonne
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 1 kl.II167.5 poäng Brorsson Kenneth
Streamlight's Dana's Power 1 kl.I174 poäng Gustafsson Bo
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle 1 ekl281 poäng Brorsson Kenneth

2013-02-09 Nedansiljans Bk SBK
Caper Cailie's Ode to Joy 3 kl.II126 poäng Gudmunds Laila
SPH II Fetch-It Tee Six 1 kl.I166 poäng Fors Gunnar
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream 3 ekl213.5 poäng Hellberg Roland

2013-02-09 Örebro Bk SBK
Skallvrån's Golden Peace 2 kl.III237 poäng Kamleitner Barbro
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 3 ekl217 poäng Kamleitner Barbro

2013-02-03 Ängelholm Bk SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 0 kl.III106.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2013-02-03 Botkyrka Bk SBK
LPI Karriärs Hungry Heart 0 kl.II89.5 poäng Johansson Camilla
NORD VCH Colas Gunvor 0 kl.I90 poäng Larsson Lennart
LPELIT SE LCH Skybar Collateral 2 ekl251.5 poäng Hansson Ola
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 ekl234.5 poäng Hansson Ola

2013-02-02 Nacka Bk SBK
LPI Karriärs Hungry Heart 3 kl.II129.5 poäng Moberg Ragnar

2013-02-02 Mullsjö Bk SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.I163.5 poäng Karlsson Alf

2013-01-26 Värnamo Bhk SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.III212 poäng Falk Karin
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 3 kl.III211.5 poäng Falk Karin
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.I126 poäng Falk Anders
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 2 kl.I142 poäng Falk Anders
LPI Black Angus Martha 0 kl.I95.5 poäng Falk Anders

2013-01-26 Ludvika Bk SBK
Airotkivs Hilda 2 kl.II154.5 poäng Östling Anders
SPH II Fetch-It Tee Six 1 kl.I163 poäng Viberg Ing-Britt

2013-01-26 Nacka Bk SBK
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 0 kl.III163.5 poäng Johansson Mats
Labotinas Dussin Ozzy 2 kl.I149 poäng Axell Sylvia

2013-01-20 Hammarö Bk SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 kl.III201.5 poäng Svensson Kristina
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.III189 poäng Svensson Kristina
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 3 kl.I117 poäng Björnson Lena
LPELIT SE LCH Mandylike's Promise 0 ekl0 poäng Svensson Kristina

2013-01-18 Jönköping Bhk SBK
RLD N Mandylike's Unstained 1 kl.I171 poäng Tillström Ulf
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.I167 poäng Tillström Ulf
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl259 poäng Andersson Birger

2013-01-12 Växjö Bk SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 1 kl.II164.5 poäng Engström Ingemar

2013-01-11 Växjö Bk SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 kl.II148.5 poäng Svensson Jeanette

2013-01-06 Fagersta Bk SBK
Airotkivs Hilda 0 kl.II99 poäng Gustavsson Ulf

2013-01-05 Fagersta Bk SBK
LPI Aliz 1 kl.I161 poäng Elfström Ingemar


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017