Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2014

Resultat i namnordning


2014-12-26 Östhammar SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 0 kl.III168 poäng Svensson Sven Erik
Justlike Chic's Ceasar 1 kl.II160 poäng Andersson Anna-Carin
RLD N RLD F Cosmic Cover's Invisible Camouflage 1 kl.I168 poäng Ek Lennart

2014-12-14 Brunflo SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 3 kl.II138 poäng Olofsson Iréne
Stawaskogens Black Vixen 3 kl.I122.5 poäng Olofsson Iréne
SE VCH LPI RLD N Besure's Love Me 1 kl.I168.5 poäng Olofsson Iréne

2014-12-13 Höganäs SBK
Karriärs Belive 3 kl.I119 poäng Brandin Thomas
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 3 ekl203.5 poäng Johansson Kenneth

2014-12-13 Göteborg SBK
Sångfågelns Monsieur Renaud 3 kl.I128.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 0 ekl173 poäng Ek Björn

2014-12-13 Kalmar SBK
LPI RLD N Torbjörnahults Måns 3 kl.II133 poäng Karlsson Bo
LPII Sibel 1 kl.II167.5 poäng Karlsson Bo
Kompis 1 kl.I165.5 poäng Gustavsson Susanne

2014-12-07 Trelleborg SBK
RLD N Streamlight's Choice Lex Luthor 2 kl.II145.5 poäng Barthel Carina
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 1 kl.I182 poäng Klang Ingvar

2014-12-07 Rättvik SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 3 kl.I138 poäng Sjödén Curt
SE LCH Skybar Friendship 3 ekl221 poäng Larsson Toni

2014-12-07 Bollnäs SBK
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa 1 kl.II190 poäng Larsson Anita

2014-12-07 Sävsjö SBK
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 1 kl.I171 poäng Petersson Jonny

2014-12-06 Rättvik SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.I144 poäng Ollars Stefan
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl259 poäng Hellberg Roland

2014-11-30 Svalöv SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 3 kl.III206 poäng Sjöstrand Yvonne
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 2 kl.III245 poäng Sjöstrand Yvonne
Karriärs Belive 1 kl.I164 poäng Prahl Leif

2014-11-30 Vännäs SBK
SE VCH Viltvårdarns Tikka 2 kl.II148.5 poäng Plym Forsell Lena
Viltvårdarns Lykka 1 kl.II176.5 poäng Plym Forsell Lena

2014-11-30 Kungsör SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 3 ekl217.5 poäng Olsen Leif
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 2 ekl240 poäng Olsen Leif

2014-11-29 Ludvika SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 2 kl.III233 poäng Tofthagen Mikael
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwill 0 kl.I0 poäng Viberg Ing-Britt

2014-11-29 Varberg SBK
Sångfågelns Monsieur Renaud 2 kl.I144 poäng Johansson Mats
Minnows Marin 0 ekl0 poäng Andersson Matts Roge

2014-11-29 Kungsör SBK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 0 kl.III186.5 poäng Brandel Maria

2014-11-29 Veberöd SBK
Romele's Arwen 2 kl.I157 poäng Jönsson Arne
Bergsandens Sahara Hot Nights 2 kl.I148 poäng Jönsson Arne
Goody-Goody's Poker Joker 2 kl.I140 poäng Jönsson Arne

2014-11-23 Mölndal SBK
Ingmos Vina Herminia 2 kl.III254.5 poäng Romland Carina
LPI LPII Mandylike's Adele 3 kl.I111.5 poäng Wallin Åke

2014-11-23 SKK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 0 kl.II0 poäng Ivanov Mikael
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 ekl231 poäng Malmström Christer
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl277 poäng Malmström Christer

2014-11-23 Skurup SBK
Allatiffany 0 kl.I90.5 poäng Nilsson Bo

2014-11-16 Haninge SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 0 kl.II0 poäng Lindmark Elinor
Searover Jades Marilyn M 2 kl.I149.5 poäng Lindmark Elinor
SE LCH Pilens Varg 1 kl.I180 poäng Skantz Elizabeth
LPI Tisslabo Paganini 1 kl.I171 poäng Skantz Elizabeth
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 1 kl.I165.5 poäng Skantz Elizabeth
LPII Benny 0 kl.I0 poäng Lindmark Elinor

2014-11-16 Skanör SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 2 kl.III234 poäng Klang Ingvar
RLD N Streamlight's Choice Lex Luthor 3 kl.II128 poäng Johansson Kenneth

2014-11-16 Orust SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 0 kl.III141 poäng Brocker Björn

2014-11-15 Moheda SBK
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 2 kl.I157.5 poäng Engström Ingemar

2014-11-15 Flen SBK
Woodhunt's Trixi 2 kl.I149 poäng Cangren Malmberg A-M
LPII Benny 2 kl.I149 poäng Cangren Malmberg A-M
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 1 kl.I180 poäng Cangren Malmberg A-M

2014-11-15 Kungsbacka SBK
Minnows Diamond 2 kl.I156 poäng Gustavsson Kurt Vill
Sångfågelns Monsieur Renaud 1 kl.I173.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2014-11-14 Moheda SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.II108 poäng Falk Anders

2014-11-09 Uppsala SBK
Justlike Chic's Ceasar 0 kl.II0 poäng Lundin Thomas

2014-11-09 Haninge SBK
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 1 kl.II177 poäng Falk Inger
LPI Tisslabo Paganini 2 kl.I148 poäng Borgström Roger
LPI Bumpkin's Freddy Steady 1 kl.I171.5 poäng Borgström Roger
LPII SE LCH Asteroidregn 1 ekl266 poäng Malmström Christer

2014-11-09 Bollebygd SBK
Minnows Marin 3 ekl200 poäng Fröjd Bengt

2014-11-08 Uppsala SBK
SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Fastidious Angel-Wings 3 kl.III214 poäng Andersson Anna-Carin
RLD N RLD F Cosmic Cover's Invisible Camouflage 2 kl.I153 poäng Christiansson Kriste

2014-11-08 Nacka SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 kl.III256 poäng Skantz Elizabeth
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl242.5 poäng Lindberg Ninni

2014-11-08 Ljungbyhed SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 2 kl.III240.5 poäng Rydén Ruby
LPI Guideline's Jessie Lee 2 kl.III239.5 poäng Rydén Ruby

2014-11-08 Oskarström SBK
RLD N Mandylike's Unstained 0 kl.II86.5 poäng Andersson Yvonne
Mandylike's Unbounded 0 kl.II0 poäng Andersson Yvonne

2014-11-08 Skärhamn SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 0 kl.III184.5 poäng Petersson Lennart

2014-11-08 Mariestad SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 1 kl.II169 poäng Holmgren Kent

2014-11-02 Örnsköldsvik SBK
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 0 kl.III184 poäng Eriksson Eva
Kafati's Reggae-Dancer 3 kl.I137.5 poäng Eriksson Eva

2014-11-02 Knivsta SBK
Birdland Bellatrix 3 kl.I102.5 poäng Christiansson Kriste
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 ekl206.5 poäng Jansson Sandra

2014-11-01 Örnsköldsvik SBK
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 3 kl.III208.5 poäng Hamberg Gunno
Kafati's Reggae-Dancer 3 kl.I105 poäng Hamberg Gunno
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 0 ekl0 poäng Hamberg Gunno

2014-11-01 Timrå SBK
RPH III Searover All in Everton 2 ekl234 poäng Jakob Peter

2014-10-26 Järfälla SBK
LPI Stenbury Black Electra 1 kl.I180 poäng Stare Gunilla

2014-10-26 Skövde SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 3 kl.II133.5 poäng Brännström Catarina

2014-10-26 Ängelholm SBK
Mandylike's Unbounded 0 kl.II0 poäng Brandin Thomas
SPH I Canine Saloon Falkon 1 kl.I168 poäng Hammarberg Jonas

2014-10-25 Tranås SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.II132.5 poäng Stenh Per-Ola

2014-10-25 Eslöv SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 3 kl.III200 poäng Sjöstrand Yvonne
Boggie 2 kl.II144.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2014-10-25 Skellefteå SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 3 kl.I105 poäng Berg Viktoria

2014-10-25 Partille SBK
LPI LPII Mandylike's Adele 2 kl.I146 poäng Gustavsson Kurt Vill

2014-10-19 Örebro SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 2 ekl239 poäng Almquist Sture

2014-10-19 Boden SBK
LPI Silverstjärnans Belladonna 1 kl.I172 poäng Lindkvist Dan

2014-10-19 Knislinge SBK
Skyfly's Randall 1 kl.III256.5 poäng Ljung Lars-Åke
Skybar Genuine 1 kl.I160 poäng Jonsson Kurt

2014-10-18 Forshaga SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl147 poäng Edström Lillemor

2014-10-18 Kramfors SBK
Streamlight's Jackies Amber 3 kl.III193 poäng Crona Gunnel
Reedsweeper's Tomcat 3 kl.I124.5 poäng Näsholm Arne
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 ekl266 poäng Crona Gunnel

2014-10-18 Överkalix SBK
Silverstjärnans La Gloria Cubana 3 kl.I108 poäng Nilsson Kjell
LPI Silverstjärnans Belladonna 1 kl.I161 poäng Nilsson Kjell

2014-10-18 Limhamn SBK
SE LCH Viljestyrkans Timotej 2 ekl251 poäng Jönsson Arne

2014-10-18 Nyköping SBK
LPI Tisslabo Paganini 2 kl.I158.5 poäng Eriksson Sören

2014-10-18 Borlänge SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 2 kl.III232 poäng Östling Anders
LPII Lisslindas Casper Carat 3 kl.I126 poäng Sjödén Curt

2014-10-18 Alingsås SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 2 kl.II141 poäng Karlsson Alf
LPI LPII Gravel's Magmatic Andesite 1 kl.II191 poäng Karlsson Alf
LPI Gravel's Metamorphic Amphibolite 1 kl.I171.5 poäng Karlsson Alf

2014-10-12 Surahammar SBK
Twigg's and Tonic 3 kl.II135 poäng Gustavsson Ulf
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 3 ekl206 poäng Elfström Ingemar

2014-10-12 Haninge SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 0 ekl0 poäng Björkström Weine

2014-10-12 Visby SBK
Glen Louch Drummer 3 kl.III212 poäng Karlström Tommy
SPH I Zetastar Special Tomahawk 3 kl.I111 poäng Karlström Tommy

2014-10-12 Värnamo SBK
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 1 kl.I169 poäng Falk Anders

2014-10-11 Köping SBK
Meadowlark Foyle 1 kl.I182.5 poäng Adesand Christer

2014-10-11 Skillingaryd SBK
Sångfågelns Annina 2 kl.I157.5 poäng Falk Karin
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 ekl259.5 poäng Falk Karin

2014-10-11 Grödinge SBK
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 1 kl.I173.5 poäng Borgström Roger
LPII SE LCH Asteroidregn 3 ekl213.5 poäng Hjort Mikael

2014-10-11 Avesta SBK
LPI LPII FDI HTM I Archean Rock's Maneater 1 kl.II170.5 poäng Larsson Toni

2014-10-11 Götene SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 0 kl.III0 poäng Jacobsson Ulf

2014-10-10 Avesta SBK
RLD N Super-Nova 3 kl.I109.5 poäng Larsson Toni

2014-10-05 Mönsterås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 2 kl.II159.5 poäng Klase Eva
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 1 kl.II182.5 poäng Klase Eva

2014-10-05 Gyttorp SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl240.5 poäng Dahlin Bo-Lennart

2014-10-05 SHU
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 2 kl.I142 poäng Stare Gunilla

2014-10-05 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 1 kl.II163.5 poäng Skog Anja

2014-10-05 Sandviken SBK
Airotkivs Hilda 0 kl.III122 poäng Axenvik Mats

2014-10-05 Hallstavik SBK
Ledsagarens Sorbus 1 kl.II178 poäng Domeij Ulf

2014-10-04 Nynäshamn SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl252 poäng Hjort Mikael

2014-10-04 Sjöbo SBK
SE LCH Viljestyrkans Timotej 3 ekl221.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2014-10-04 Älmhult SBK
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 2 kl.II151 poäng Engström Ingemar
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.I133 poäng Engström Ingemar

2014-10-04 Katrineholm SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 2 kl.II141 poäng Ivanov Mikael

2014-10-04 Mörsil SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 1 kl.II170.5 poäng Jakob Peter
Stawaskogens Black Vixen 1 kl.I160.5 poäng Jakob Peter

2014-10-04 Fagersta SBK
Airotkivs Hilda 0 kl.III99.5 poäng Adesand Christer

2014-10-04 Ånge SBK
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 2 kl.II159 poäng Häggström Åsa

2014-10-04 Sundbyberg SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Mandylike's Nonstop 2 ekl236 poäng Moberg Ragnar

2014-10-04 Eksjö SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.II112.5 poäng Atzmannstorfer Rebec

2014-09-28 Strängnäs SKK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 0 ekl0 poäng Ivanov Mikael

2014-09-28 Kungsör SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl242.5 poäng Kamleitner Barbro

2014-09-28 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I106.5 poäng Jönsson Leif

2014-09-27 Ockelbo SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.III285 poäng Lindgren Laila

2014-09-27 Kungsör SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl251 poäng Edström Kjell

2014-09-27 Kil SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 ekl216 poäng Daleke Anette

2014-09-27 Färgelanda SBK
Ingmos Xanadu 2 kl.I150.5 poäng Hyrén Bertil

2014-09-25 Varberg SBK
RLD N Minnows Sea Wave 1 kl.II191 poäng Andersson Yvonne

2014-09-21 Sala SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 1 kl.I162 poäng Hawée Göran

2014-09-21 Nykvarn SBK
Streamlight's Choice Wilja 3 kl.I126.5 poäng Olsen Leif
Searover All in Tee 1 kl.I181.5 poäng Olsen Leif
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.I177.5 poäng Olsen Leif
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 0 ekl0 poäng Olsen Leif

2014-09-21 SBK
LPI Tisslabo Paganini 1 kl.I167 poäng Hansson Ola

2014-09-21 Smålandsstenar SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 0 kl.III156.5 poäng Petersson Jonny

2014-09-21 Smålandsstenar SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 0 kl.III156.5 poäng Petersson Jonny

2014-09-21 Waxholm SBK
SE LCH Pilens Diana 1 kl.II175.5 poäng Axell Sylvia

2014-09-21 Nordmaling SBK
Kafati's Reggae-Dancer 2 kl.I142 poäng Olofsson Linda

2014-09-21 Hammarstrand SBK
LPII Searover Kellys Replay 1 kl.II173.5 poäng Bryne Lisbet

2014-09-20 Skutskär SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I109.5 poäng Gunnarsson Sven Ever

2014-09-20 Örnsköldsvik SBK
LPII Searover Kellys Replay 3 kl.II137 poäng Ögren Anders

2014-09-20 Bålsta SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.I171 poäng Johnsson Berger Mimm
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 ekl267.5 poäng Berg Marita

2014-09-20 Bålsta SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 kl.I146 poäng Neteborn Bengt
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 3 ekl217.5 poäng Wranning Jimmy

2014-09-20 Vetlanda SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.II119.5 poäng Petersson Jonny
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.I144 poäng Petersson Jonny

2014-09-20 Strömsund SBK
Gaps Läckra Larka 1 kl.I162.5 poäng Bryne Lisbet

2014-09-19 Mölndal SBK
Mandylike's Liegeman 3 kl.III216 poäng Ohlsson Patrik
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 1 kl.II194 poäng Romland Carina
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.II188.5 poäng Romland Carina

2014-09-19 Södertälje SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 0 ekl173 poäng Olsen Leif

2014-09-19 Mölndal SBK
Mandylike's Liegeman 3 kl.III216 poäng Ohlsson Patrik
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 1 kl.II194 poäng Romland Carina
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.II188.5 poäng Romland Carina

2014-09-14 Mora SBK
SE VCH Rockdove's Red Hot Curry 1 kl.III263 poäng Gran Arne
Mandylike's Liegeman 0 kl.III191 poäng Gran Arne
Rockdove's Mandolina 2 kl.II147.5 poäng Jacobson Elisabet
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.I148.5 poäng Jacobson Elisabet

2014-09-14 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 2 kl.I141 poäng Lundin Thomas

2014-09-14 Sävsjö SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 0 kl.II97 poäng Persson Birgitta

2014-09-13 Falun SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 2 kl.III246 poäng Ollars Stefan

2014-09-13 Östersund SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I Thorsvi Black Bottle 2 kl.I155.5 poäng Bryne Lisbet

2014-09-13 Tierp SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I137.5 poäng Ivarsson Tomas

2014-09-13 Vallentuna SBK
LPI Pilens Artemis 0 kl.II93 poäng Svensson Sven Erik

2014-09-13 Borås SBK
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 3 kl.II120.5 poäng Blomqvist Ann Charlo
LPI Find-it For Tee Time 1 kl.I177 poäng Blomqvist Ann Charlo
Huntley's Cute Chapman 1 kl.I177 poäng Blomqvist Ann Charlo

2014-09-13 Falköping SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 2 kl.III249.5 poäng Brännström Catarina

2014-09-12 Gällivare SBK
SPH I Masterkey's Ice Clear 1 kl.I176 poäng Boman Tom

2014-09-07 Älvsbyn SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 0 kl.I0 poäng Jönsson Camilla

2014-09-07 Höör SBK
Bergsandens Sahara Hot Nights 2 kl.I146.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 1 kl.I173.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2014-09-07 Tyresö SBK
Searover Jades Marilyn M 2 kl.I153 poäng Moberg Ragnar
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 1 kl.I170 poäng Moberg Ragnar
LPII SE LCH Asteroidregn 1 ekl283.5 poäng Moberg Ragnar

2014-09-07 Skara SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 2 kl.III229 poäng Jacobsson Ulf

2014-09-07 Bollnäs SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.III301 poäng Axenvik Mats
Moorman's Deal Wilson 1 kl.II162.5 poäng Axenvik Mats

2014-09-07 Motala SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 2 kl.II151 poäng Nilsson Berth

2014-09-06 Eskilstuna SKK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl255 poäng Norman Leif
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 0 ekl182.5 poäng Norman Leif

2014-09-06 Löddeköpinge SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 2 kl.III229.5 poäng Söderkvist Dennis
LPI LPII Axl-Rose 1 kl.II174 poäng Söderkvist Dennis
SE LCH Viljestyrkans Timotej 2 ekl236.5 poäng Johansson Kenneth

2014-09-06 Umeå SBK
LPI Masterkey's Fix Joshua 1 kl.II160.5 poäng Palmquist Maria

2014-09-06 Trollhättan SBK
Mandylike's Liegeman 3 kl.III210 poäng Hyrén Bertil

2014-09-06 Lessebo SBK
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.I120 poäng Bäckman Sonny

2014-09-06 Norrtälje SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 1 kl.III265.5 poäng Domeij Ulf
LPI Pilens Artemis 1 kl.II160 poäng Ledin Jan

2014-09-06 Hässleholm SBK
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 1 kl.I173 poäng Jansson Anna

2014-09-06 Alingsås SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 1 kl.III260 poäng Karlsson Alf
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 2 kl.II152.5 poäng Karlsson Alf

2014-09-05 Tibro SBK
LPII Mandylike's Whirlwind 0 kl.III116 poäng Jacobsson Ulf

2014-09-02 Timrå SBK
RPH III Searover All in Everton 3 ekl201.5 poäng Åman Kent

2014-08-31 Matfors SBK
RPH III Searover All in Everton 3 ekl207 poäng Näsholm Arne

2014-08-31 Eslöv SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 2 kl.III247 poäng Eriksson Lennart

2014-08-30 Göteborg SBK
Minnows Diamond 2 kl.I151 poäng Ek Björn
LPI LPII Kustmarken's Olga 1 kl.I170 poäng Ek Björn

2014-08-30 Boxholm SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 1 kl.II165 poäng Nilsson Berth

2014-08-29 Hallstahammar SBK
Twigg's and Tonic 3 kl.II135 poäng Tunér Stefan

2014-08-28 Visby SBK
Glen Louch Drummer 2 kl.III237.5 poäng Boberg Urban

2014-08-27 Farsta SBK
FDI HTM I RLD N RLD F Let's Swing Hey Joe 3 kl.I127 poäng Johansson Mats

2014-08-27 Gotland SBK
Glen Louch Drummer 3 kl.III213 poäng Boberg Urban

2014-08-26 Nacka SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 3 kl.I122.5 poäng Svahn Inga-Lill
FDI HTM I RLD N RLD F Let's Swing Hey Joe 2 kl.I151 poäng Svahn Inga-Lill

2014-08-24 Angered SBK
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.II170.5 poäng Lindqvist Göran
SE VCH Streamlight's Gillies River 3 kl.I136 poäng Lindqvist Göran

2014-08-24 Solvalla Hund O SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 ekl0 poäng Ahlgren Anna

2014-08-24 Enköping SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I148 poäng Karlsson Sven Olof

2014-08-23 Karlstad SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 0 kl.II0 poäng Daleke Anette

2014-08-23 Solvalla Hund O SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 3 kl.I135 poäng Carlsson Ann

2014-08-23 Torslanda SBK
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.II189.5 poäng Gillberg Bo
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 1 kl.II160.5 poäng Gillberg Bo
LPI LPII Kustmarken's Olga 1 kl.I179.5 poäng Gillberg Bo

2014-08-20 Växjö SBK
Ledsagarens Yohan Blake 0 kl.I0 poäng Nyström Thomas

2014-08-17 Hedemora SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 3 kl.III220 poäng Bergström Bo
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.III291.5 poäng Bergström Bo

2014-08-17 Torsås SBK
LPI RLD N Torbjörnahults Måns 2 kl.II152.5 poäng Johnsson Marianne

2014-08-17 Hörby SBK
LPI LPII Axl-Rose 1 kl.II187.5 poäng Petersson Lars
Bergsandens Sahara Hot Nights 2 kl.I150.5 poäng Nordström Åke
SE LCH Viljestyrkans Timotej 2 ekl249.5 poäng Sommarin Christer

2014-08-17 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.II137.5 poäng Skog Anja
LPI Askrikes Snöboll 1 kl.II166.5 poäng Skog Anja
Sibbofjärdens Lisa 1 kl.II163.5 poäng Skog Anja

2014-08-16 Stora Höga SBK
LPI Willowridge Two For The Money 3 kl.II113 poäng Odén Anders

2014-08-16 Hallstavik SBK
LPI Pilens Artemis 2 kl.II157 poäng Ek Lennart
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 ekl268 poäng Härlin Marie-Louise

2014-08-16 Oskarström SBK
Mandylike's Unbounded 2 kl.II151.5 poäng Eliasson Lennart

2014-08-16 Grums SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 1 kl.II161 poäng Axelsson Dolores
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl112 poäng Axelsson Stefan

2014-08-16 Ronneby SBK
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 2 kl.I152 poäng Jönsson Monika

2014-08-16 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.II127 poäng Cangren Malmberg A-M
LPI Askrikes Snöboll 2 kl.II157.5 poäng Cangren Malmberg A-M

2014-08-15 Färjestaden SBK
RLD N RLD F Trofast Camaro 3 kl.II101.5 poäng Ljudén Lars

2014-08-10 Laholm SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 2 kl.III237.5 poäng Brorsson Kenneth
Mandylike's Unbounded 3 kl.II139 poäng Brorsson Kenneth

2014-08-10 Västerås SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I146 poäng Jacobsson Sten

2014-08-10 Observera Att T SBK
Skyfly's Randall 3 kl.III202.5 poäng Jönsson Kjell

2014-08-10 Vallentuna SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 2 ekl225.5 poäng Stjernborg Carina

2014-08-09 Eskilstuna SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 3 kl.III221.5 poäng Björkström Weine
Wallwein's Ornellia 1 kl.I173 poäng Rytterström Elisabet
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 ekl260.5 poäng Skog Anja

2014-08-09 Eskilstuna SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 kl.III174.5 poäng Skog Anja
Wallwein's Ornellia 2 kl.I145 poäng Larsson Kjell
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 3 ekl210.5 poäng Björkström Weine

2014-08-09 Vetlanda SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 2 kl.II147 poäng Ljungqvist Lars

2014-08-08 Mullsjö SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.II153 poäng Althorn Britta
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 ekl229.5 poäng Brännström Catarina

2014-08-08 Borås SBK
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 1 kl.II165.5 poäng Alaby Kjell-Arne
TJH(PTRH) Mandylike's Ability 3 kl.I137 poäng Alaby Kjell-Arne

2014-08-03 Degerfors SBK
Hårkollen's Kia 2 kl.II147 poäng Haeggblom Bjellå A
Visterwood Cariad Du 2 ekl242.5 poäng Haeggblom Bjellå A

2014-08-03 Skutskär SBK
SPH III Mandylike's Toffee 2 kl.III242.5 poäng Axenvik Mats

2014-08-03 Södertälje SBK
SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Fastidious Angel-Wings 1 kl.II167 poäng Hjort Mikael

2014-08-03 Jönköping SBK
LPI Sångfågelns Erda 3 kl.I119 poäng Svensson Kjell

2014-08-02 Säffle SBK
Hårkollen's Kia 3 kl.II116.5 poäng Edström Lillemor
Visterwood Cariad Du 0 ekl163.5 poäng Edström Lillemor

2014-08-02 Skutskär SBK
SPH III Mandylike's Toffee 2 kl.III248 poäng Jönsson Leif

2014-08-01 Skurup SBK
Bergsandens Sahara Hot Nights 2 kl.I149.5 poäng Björkqvist Cronje

2014-07-31 Öland SBK
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.I123.5 poäng Karlsson Bo

2014-07-27 Tingsryd SBK
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 1 kl.I173 poäng Engström Ingemar
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 0 ekl168 poäng Engström Ingemar

2014-07-25 Karlsborg SBK
LPI Sångfågelns Erda 3 kl.I131 poäng Jacobsson Ulf

2014-07-25 Ulricehamn SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 0 ekl155.5 poäng Markert Bernt

2014-07-25 Kil SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 2 kl.II154 poäng Kristoffersson Ylwa
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl171.5 poäng Edström Kjell

2014-07-25 Uddevalla SBK
LPI Willowridge Two For The Money 2 kl.II159.5 poäng Bucklin Lars
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 2 kl.II140 poäng Bucklin Lars
SE VCH RLD N RLD F Lab Marrone's Love Me True 3 kl.I109 poäng Bucklin Lars

2014-07-20 Timrå SBK
RPH III Searover All in Everton 3 ekl194 poäng Eriksson Torbjörn

2014-07-20 Mattmar SBK
Stawaskogens Black Vixen 0 kl.I93.5 poäng Olofsson Iréne

2014-07-20 Heby SBK
SE VCH Sea-Croft Jaguar 3 kl.II137.5 poäng Christiansson Kriste

2014-07-19 Heby SBK
Viltvårdarns Vespa 1 kl.III262 poäng Sverin Marie

2014-07-19 Karlshamn SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 2 kl.III243.5 poäng Lundin Carina

2014-07-18 Färjestaden SBK
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.I114 poäng Ljudén Lars
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 1 kl.I166 poäng Ljudén Lars

2014-07-18 Åsele SBK
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 3 kl.III192.5 poäng Lindkvist Dan

2014-07-18 Bålsta SBK
Birdland Bellatrix 3 kl.I110 poäng Andersson Anna-Carin

2014-07-17 Öland SBK
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.I152.5 poäng Gustavsson Susanne
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.I190.5 poäng Gustavsson Susanne
LPI RLD N Torbjörnahults Måns 1 kl.I167 poäng Gustavsson Susanne
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 1 kl.I162.5 poäng Gustavsson Susanne
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl261.5 poäng Johansson Magnus

2014-07-16 Mönsterås SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.I115.5 poäng Klase Eva

2014-07-11 Tollarp SBK
Järabackens Samba 2 kl.I140 poäng Hansson Mikael

2014-07-11 Mora SBK
SE VCH Rockdove's Red Hot Curry 2 kl.III255.5 poäng Gran Arne
LPI LPII Kafati's Catch You Later 1 kl.II160 poäng Jacobson Elisabet
Rockdove's Mandolina 1 kl.I171.5 poäng Jacobson Elisabet

2014-07-11 Mariestad SBK
Mandylike's Liegeman 3 kl.III223 poäng Abrahamsson Christin
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 1 kl.II174 poäng Holmgren Kent

2014-07-09 Falun SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 2 kl.III245.5 poäng Fors Gunnar
SPH III Mandylike's Toffee 2 kl.III238.5 poäng Fors Gunnar
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II93 poäng Bergström Bo

2014-07-09 Säffle SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl159.5 poäng Gunnarsson Tommy

2014-07-07 Mellerud SBK
Mandylike's Liegeman 3 kl.III214 poäng Edström Lillemor

2014-07-06 Ed SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 3 kl.II137.5 poäng Edström Kjell

2014-07-06 Hemse SBK
Glen Louch Drummer 0 kl.III161 poäng Nylander Marie
Homehundens Ciwi 3 kl.I128 poäng Boberg Urban

2014-07-06 Bjuv SBK
Like'ims First Class 2 kl.III230 poäng Söderkvist Dennis
LPI LPII Axl-Rose 1 kl.II169 poäng Svensson Anna-Kersti

2014-07-06 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I105 poäng Axenvik Mats

2014-07-05 Varberg SBK
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 3 kl.II137 poäng Gustafsson Inger
Adore's Wild Harry Gronbek 1 kl.II170 poäng Johansson Mats
Dream Day 1 kl.I172 poäng Gustafsson Bo
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl267 poäng Henningsson Lasse

2014-07-05 Norrtälje SBK
Searover Jades Marilyn M 3 kl.I136.5 poäng Wranning Jimmy
SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Fastidious Angel-Wings 1 kl.I181.5 poäng Wranning Jimmy
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 0 ekl190 poäng Berg Marita

2014-07-05 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 0 kl.I92.5 poäng Hagelin Göran

2014-07-04 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I116.5 poäng Skog Lennart

2014-07-03 Järvsö SBK
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 1 kl.II167 poäng Larsson Anita
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl251.5 poäng Larsson Anita

2014-07-02 Borlänge SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 2 kl.II158 poäng Bergström Bo

2014-07-02 Järvsö SBK
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 1 kl.II170 poäng Larsson Anita
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl233 poäng Larsson Anita

2014-07-02 Smålandsstenar SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.II114 poäng Gustavsson Krafft Ka

2014-07-02 Åhus SBK
TJH(HV) Megadroms Aurora-Eos 0 kl.III179 poäng Jönsson Kjell
LPI Bumpkin's Freddy Steady 2 kl.I154.5 poäng Öberg Åke

2014-07-01 Gamleby SBK
Sibbofjärdens Lisa 0 kl.II0 poäng Berglund Nils

2014-06-29 Värnamo SBK
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.I154 poäng Falk Anders

2014-06-29 Söderhamn SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 0 kl.III147.5 poäng Arvelin Bengt

2014-06-28 Skärhamn SBK
Stargames Thracher 3 kl.III204 poäng Isaksson Bo
LPI Willowridge Two For The Money 0 kl.II0 poäng Larsson Fred
SE VCH RLD N RLD F Lab Marrone's Love Me True 3 kl.I106 poäng Isaksson Bo

2014-06-28 Hudiksvall SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 3 kl.III215 poäng Snell Karl-Evert

2014-06-28 Värnamo SBK
RLD N Mandylike's Unstained 0 kl.II38 poäng Falk Karin
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 3 kl.I125 poäng Falk Karin

2014-06-27 Södertälje SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 kl.III277 poäng Hansson Ola
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 ekl199.5 poäng Hansson Ola

2014-06-27 Ljungby Kvällst SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I155 poäng Ljungberg Carina
SE VCH SE U(U)CH Tjotte's Run For President 1 kl.I171 poäng Ljungberg Carina

2014-06-27 Östhammar SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 3 kl.I131 poäng Neteborn Bengt

2014-06-27 Motala SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl272.5 poäng Nilsson Berth

2014-06-27 Kil SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 1 kl.II165 poäng Edström Lillemor
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 ekl235.5 poäng Edström Lillemor

2014-06-26 Dala Floda SBK
Zetastar Noble Prize 2 kl.II148 poäng Nordin Anna
AGHD II Moorman's Deal Astis 2 kl.II141 poäng Nordin Anna

2014-06-26 Sölvesborg SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 2 kl.I148.5 poäng Schwandner Jutta

2014-06-25 Uppsala SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 3 kl.III192 poäng Dunder Maria
SE VCH Sea-Croft Jaguar 2 kl.II149 poäng Härlin Marie-Louise

2014-06-25 Västervik SBK
Thorsvi Kilchoman 1 kl.II184 poäng Berglund Nils

2014-06-18 Hällefors SBK
LPI Annual's Southern Girl 0 kl.II74.5 poäng Thiderman Sören

2014-06-18 Hallstavik SBK
LPI Pilens Artemis 2 kl.II156.5 poäng Wranning Jimmy

2014-06-18 Köping SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 2 kl.III245 poäng Paananen Anette
Twigg's and Tonic 3 kl.II105.5 poäng Adesand Christer
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II80 poäng Adesand Christer

2014-06-17 Olofström SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 kl.II184 poäng Korhonen Ari

2014-06-15 Nödinge SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 2 kl.II143.5 poäng Segerdahl Lennart

2014-06-15 Torsås SBK
LPI LPII Tellus 1 kl.II181 poäng Ljudén Lars
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.II164.5 poäng Ljudén Lars
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.I193 poäng Ljudén Lars
LPI RLD N Torbjörnahults Måns 1 kl.I182.5 poäng Ljudén Lars

2014-06-14 Kungsbacka SBK
Lorca's Like No One Else 3 kl.I124.5 poäng Brocker Björn
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin 0 kl.I42 poäng Brocker Björn

2014-06-14 Lessebo SBK
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.I137 poäng Bäckman Sonny

2014-06-14 Höganäs SBK
FDI HTM I RLD N RLD F Let's Swing Hey Joe 1 kl.I162.5 poäng Brandin Thomas

2014-06-14 Töreboda SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 1 kl.III256.5 poäng Jacobsson Ulf

2014-06-13 Alunda SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I Thorsvi Black Bottle 2 kl.I159.5 poäng Berg Marita

2014-06-13 Gällivare SBK
LPI Silverstjärnans Belladonna 0 kl.I0 poäng Boman Tom

2014-06-13 Trelleborg SBK
TJH(HV) Megadroms Aurora-Eos 3 kl.III218 poäng Klang Ingvar

2014-06-13 Göteborg SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 1 kl.III267.5 poäng Romland Carina
Minnows Diamond 3 kl.I136 poäng Romland Carina

2014-06-12 Karlstad SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl110.5 poäng Gillå Urban

2014-06-11 Växjö SBK
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.I140 poäng Ljungberg Carina

2014-06-11 Svalöv SBK
LPI Black Angus Martha 1 kl.I177 poäng Therup Anders

2014-06-11 Flen SBK
LPI Askrikes Snöboll 3 kl.II114.5 poäng Skog Anja
LPI LPII Kafati's Catch You Later 2 kl.II140.5 poäng Skog Anja

2014-06-10 Gustavsberg SBK
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl260.5 poäng Moberg Ragnar

2014-06-10 Grödinge SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 ekl0 poäng Ivanov Mikael

2014-06-09 Sundbyberg SBK
Sångfågelns Tony 1 kl.I162.5 poäng Axell Sylvia
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 ekl218.5 poäng Berg Camilla

2014-06-08 Knislinge SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 2 kl.I142 poäng Nielsen Tommy

2014-06-08 Lomma SBK
LPI Black Angus Martha 1 kl.I167 poäng Bonder Mikael

2014-06-07 Örnsköldsvik SBK
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 0 kl.III187.5 poäng Hamberg Gunno

2014-06-07 Örnsköldsvik SBK
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 0 kl.III187.5 poäng Hamberg Gunno

2014-06-07 SPK
Rocky 1 kl.II172.5 poäng Hansson Ola
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II94 poäng Hansson Ola

2014-06-07 Hultsfred SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 1 kl.II183.5 poäng Bogren Thérese

2014-06-06 Vimmerby SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 1 kl.II183.5 poäng Svensson Jeanette

2014-06-06 Falkenberg SBK
Dream Day 2 kl.I149 poäng Hedenberg Birgitta
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 1 kl.I166 poäng Hedenberg Birgitta

2014-06-06 Eskilstuna SPK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.II126 poäng Ledin Jan

2014-06-06 Löddeköpinge SBK
Adore's Wild Harry Gronbek 2 kl.II150 poäng Hammarberg Jonas

2014-06-06 Edsbyn SBK
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa 1 kl.I181.5 poäng Jönsson Leif

2014-06-06 Mönsterås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.I186 poäng Klase Eva

2014-06-05 Hedemora SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 1 kl.III272 poäng Nordin Anna

2014-06-04 Eskilstuna SBK
Rocky 2 kl.II159.5 poäng Larsson Kjell

2014-06-04 Karlstad SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl113 poäng Svensson Kristina

2014-06-04 Farsta SBK
RPH II Stenbury Black Chara 3 kl.II121 poäng Collin Yngve

2014-06-01 Kramfors SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 2 ekl241.5 poäng Olander Per-Erik

2014-06-01 Norrtälje SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 2 kl.I146 poäng Wranning Jimmy

2014-06-01 Västerås SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.III271 poäng Tunér Stefan

2014-06-01 Åstorp SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 3 kl.III200.5 poäng Söderkvist Dennis

2014-06-01 Märsta SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 0 kl.III145 poäng Sahlberg Caroline

2014-05-31 Kramfors SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 ekl287.5 poäng Näsholm Arne

2014-05-31 Forshaga SBK
LPI LPII Mylabs Ciabatta 2 kl.II151.5 poäng Isebark Conny

2014-05-31 Laholm SBK
Mandylike's Unbounded 1 kl.I165.5 poäng Johansson Ingvar

2014-05-31 Bålsta SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.III277.5 poäng Svensson Sven Erik
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 1 kl.I177.5 poäng Neteborn Bengt

2014-05-31 Bålsta SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III254.5 poäng Neteborn Bengt
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 3 kl.I103 poäng Svensson Sven Erik

2014-05-31 Vetlanda SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Runtunas Queen Anne 0 kl.III149 poäng Gustavsson Bengt

2014-05-31 Borlänge SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 1 kl.III262.5 poäng Larsson Toni

2014-05-30 Kramfors SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 ekl263.5 poäng Eriksson Torbjörn

2014-05-30 Karlskrona SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 kl.II180 poäng Hällgren Nils

2014-05-30 Söderköping SBK
LPI Airotkivs Isabell 1 kl.I163.5 poäng Klasson Göran

2014-05-30 Kil SBK
LPI LPII RLD N RLD F Goody-Goody's Miss Money Penny 3 kl.III193 poäng Daleke Anette

2014-05-30 Värnamo SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.III211.5 poäng Falk Karin

2014-05-29 Haninge SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 ekl193.5 poäng Malmström Christer

2014-05-29 Hörby SBK
LPI Black Angus Martha 2 kl.I149.5 poäng Eriksson Lennart

2014-05-29 Surahammar SBK
Twigg's and Tonic 2 kl.II156 poäng Granlund Beatrice
LPI Winning Line's Vinha 1 kl.I171 poäng Granlund Beatrice
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl0 poäng Tunér Stefan

2014-05-29 Sala SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I153 poäng Nyberg Maivor

2014-05-29 Gävle SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III249 poäng Skog Lennart

2014-05-29 Skillingaryd SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 3 ekl201.5 poäng Petersson Jonny

2014-05-29 Gubbängen SPK
LPI Ringlets Fly 1 kl.I174.5 poäng Lindberg Ninni

2014-05-28 Surahammar SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.II139.5 poäng Lemström Annelie
Twigg's and Tonic 2 kl.II149.5 poäng Lemström Annelie

2014-05-27 Surahammar SBK
LPI Winning Line's Vinha 2 kl.I154 poäng Paananen Anette
SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH Ada 0 ekl133 poäng Tunér Stefan

2014-05-27 Timrå SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III245 poäng Jakob Peter
RPH III Searover All in Everton 1 kl.III268 poäng Jakob Peter

2014-05-26 Surahammar SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II94.5 poäng Paananen Anette

2014-05-25 Mark SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl264.5 poäng Brocker Björn

2014-05-25 Ullared SBK
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.II194 poäng Gustafsson Bo

2014-05-25 Åkersberga SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.III289.5 poäng Larsson Anne
SE VCH LPI LPII LPIII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M Searover Kits Casey 1 ekl271.5 poäng Lindberg Ninni

2014-05-25 Västervik SBK
Thorsvi Kilchoman 2 kl.II159.5 poäng Berglund Nils

2014-05-24 Överkalix SBK
LPI Silverstjärnans Belladonna 2 kl.I151 poäng Nilsson Kjell

2014-05-24 Tierp SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I116.5 poäng Dunder Maria

2014-05-24 Örnsköldsvik SBK
Caccia Sherlock Holmes 0 kl.I0 poäng Eriksson Torbjörn

2014-05-24 Överkalix SBK
LPI Silverstjärnans Belladonna 3 kl.I108 poäng Boman Tom

2014-05-23 Mölndal SBK
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.II184 poäng Wendt Anna-Lena

2014-05-23 Enköping SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III238 poäng Andersson Anna-Carin
Twigg's and Tonic 2 kl.II145.5 poäng Christiansson Kriste

2014-05-23 Herrljunga SBK
Mandylike's Liegeman 2 kl.III251.5 poäng Fries Gunilla
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick 0 kl.III174 poäng Fries Gunilla
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.II140 poäng Alaby Kjell-Arne
LPII Mandylike's Whirlwind 1 kl.II177.5 poäng Alaby Kjell-Arne

2014-05-22 Varberg SBK
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.II187 poäng Johansson Mats

2014-05-20 Heby SBK
Ringlets Garfish 1 kl.II170.5 poäng Andersson Anna-Carin

2014-05-20 Lidingö SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina 0 kl.III156 poäng Larsson Anne
SE LCH Pilens Diana 1 kl.I181.5 poäng Bukss Ronge Irene

2014-05-18 Färjestaden SBK
LPI LPII Tellus 2 kl.II140 poäng Karlsson Bo
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.II166.5 poäng Karlsson Bo
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 2 kl.I149 poäng Karlsson Bo
LPI RLD N Torbjörnahults Måns 2 kl.I143 poäng Karlsson Bo

2014-05-18 Malå SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 3 kl.III193 poäng Berg Viktoria

2014-05-18 Bollnäs SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 0 kl.III138.5 poäng Jönsson Leif

2014-05-17 Lycksele SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 2 kl.III241.5 poäng Lundgren Cecilia

2014-05-17 Falun SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 1 kl.II164.5 poäng Bergström Bo
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 3 ekl221 poäng Bergström Bo

2014-05-17 Alingsås SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Andesite 1 kl.II194 poäng Karlsson Alf
LPII Mandylike's Whirlwind 1 kl.II171 poäng Karlsson Alf
LPI Gravel's Metamorphic Amphibolite 1 kl.I187.5 poäng Karlsson Alf

2014-05-16 Forshaga SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 ekl192 poäng Daleke Anette

2014-05-16 Norsjö SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 0 kl.III188 poäng Forsberg Frida

2014-05-15 Vällingby SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III248 poäng Berg Camilla

2014-05-15 Göteborg SBK
Ingmos Vina Herminia 0 kl.III0 poäng Ohlsson Patrik
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl268.5 poäng Brocker Björn

2014-05-14 Järfälla SBK
Reedsweeper's Fireflash 0 kl.I59 poäng Jelving Fredrik

2014-05-13 Heby SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis 2 kl.I153 poäng Karlsson Sven Olof

2014-05-11 Ekerö SBK
Ritou's Inas Tip Top 2 kl.I151.5 poäng Lundin Lena
LPI Ringlets Fly 1 kl.I174 poäng Lundin Lena

2014-05-11 Åmål SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 1 kl.II167.5 poäng Daleke Anette
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 0 kl.II73 poäng Daleke Anette
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 ekl197.5 poäng Daleke Anette

2014-05-11 Linköping SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 3 kl.I135.5 poäng Svensson Anders

2014-05-11 Hölö SBK
Wingpennans Caesar 2 kl.I144 poäng Hansson Ola

2014-05-11 Söderhamn SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III227.5 poäng Arvelin Bengt

2014-05-11 Forserum SBK
SE LCH Skybar Friendship 3 ekl213 poäng Gustavsson Krafft Ka

2014-05-10 Skultuna SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II87 poäng Halvarsson Daniel

2014-05-10 Eslöv SBK
Allatiffany 3 kl.I138.5 poäng Eriksson Lennart

2014-05-10 Stora Höga SBK
LPI Willowridge Two For The Money 1 kl.II173 poäng Hyrén Bertil
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl275.5 poäng Hyrén Bertil

2014-05-09 Svenljunga SBK
LPI Find-it For Tee Time 1 kl.I179 poäng Furvik Gunnar

2014-05-04 Arboga SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II85.5 poäng Lindfors Dick

2014-05-04 Fjälkinge SHU
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 1 kl.I174 poäng Karlström Alf

2014-05-04 Svedala SBK
LPI SPH I Black Angus Messi 3 kl.I127 poäng Frid Crispin
RLD N RLD F SPH I Guns & Game Chase 0 kl.I64 poäng Frid Crispin

2014-05-04 Ljusdal SBK
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe 1 kl.II165.5 poäng Strandberg Siv
LPI Northline's Black-Tailed Skimmer 1 kl.I186 poäng Strandberg Siv
Sångfågelns Eliza 0 ekl0 poäng Strandberg Siv

2014-05-03 Jönköping SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.III252 poäng Andersson Birger

2014-05-03 Göta SBK
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 2 ekl233 poäng Olausson Erik

2014-05-03 Mora SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 2 kl.III255 poäng Jacobson Elisabet

2014-05-03 Olofström SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 0 kl.II0 poäng Korhonen Ari

2014-05-02 Farsta SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 2 kl.I146 poäng Stare Gunilla
RPH II Stenbury Black Chara 1 kl.I166 poäng Stare Gunilla

2014-05-01 Luleå SHU
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 1 kl.II163.5 poäng Aspnér Jonny

2014-05-01 Höör SBK
LPI Black Angus Martha 1 kl.I164 poäng Söderkvist Dennis
SE LCH Viljestyrkans Timotej 0 ekl153.5 poäng Barthel Carina

2014-05-01 Ed SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 1 kl.II179 poäng Larsson Inge

2014-04-27 Norrköping SBK
Mandylike's Understanding 1 kl.II161 poäng Nilsson Berth

2014-04-27 Torsås SBK
LPI RLD N RLD F Stella 3 kl.II138.5 poäng Johansson Magnus
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.II170 poäng Johansson Magnus
LPI LPII Tellus 1 kl.II164.5 poäng Johansson Magnus
LPI RLD N Torbjörnahults Måns 1 kl.I165 poäng Johansson Magnus

2014-04-27 Nässjö SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 1 kl.II181 poäng Gustavsson Bengt
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.I135 poäng Gustavsson Bengt

2014-04-26 Katrineholm SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.II117 poäng Persson Maria

2014-04-26 Torsåker / Hofo SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 0 kl.III176 poäng Bagge Åsa

2014-04-26 Eskilstuna SKK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 3 kl.III195.5 poäng Alfredsson Jan

2014-04-26 Grödinge SBK
Justlike Chic's Mirco 0 kl.III135 poäng Hansson Ola
Ritou's Inas Tip Top 3 kl.I115.5 poäng Borgström Roger
Wingpennans Caesar 2 kl.I156 poäng Borgström Roger

2014-04-26 Vallentuna SBK
LPI Pilens Artemis 3 kl.II115 poäng Härlin Marie-Louise

2014-04-26 Partille SBK
Minnows Sea Coast 3 kl.I113 poäng Svanstedt Benny

2014-04-26 Eskilstuna SKK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 3 kl.III192.5 poäng Tunér Stefan
Rocky 1 kl.I177.5 poäng Alfredsson Jan
Sibbofjärdens Lisa 1 kl.I176.5 poäng Alfredsson Jan

2014-04-26 Gnosjö SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 kl.III245.5 poäng Falk Anders
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 1 kl.I165.5 poäng Falk Anders

2014-04-26 Borås SBK
Adore's Wild Harry Gronbek 1 kl.I195 poäng Furvik Gunnar
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 1 kl.I174.5 poäng Furvik Gunnar
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin 0 kl.I59.5 poäng Furvik Gunnar

2014-04-26 Torslanda SBK
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.I160 poäng Ohlsson Patrik

2014-04-25 Sjöbo SBK
LPI Black Angus Martha 2 kl.I156 poäng Jönsson Arne
LPI SPH I Black Angus Messi 1 kl.I172 poäng Jönsson Arne

2014-04-24 Skultuna SBK
Viltvårdarns Vespa 1 kl.II180.5 poäng Paananen Anette

2014-04-21 Arlöv SBK
LPI Black Angus Martha 3 kl.I138.5 poäng Hammarberg Jonas
RLD N RLD F SPH I Guns & Game Chase 0 kl.I81 poäng Hammarberg Jonas

2014-04-21 Söderköping SBK
LPI Airotkivs Isabell 1 kl.I177 poäng Thunström Åke
S™KH III Korpklons Silvertärna 1 kl.I165 poäng Thunström Åke

2014-04-18 Skara SBK
LPII Mandylike's Whirlwind 1 kl.II183 poäng Abrahamsson Christin

2014-04-18 Vårgårda SBK
RLD N Rainstone Dream Cake 3 kl.I136 poäng Alaby Kjell-Arne

2014-04-13 Halmstad SBK
LPI Gåsalyckans Hitchhiker 1 kl.I161 poäng Wibäck Jenny

2014-04-13 Götene SBK
LPII Mandylike's Whirlwind 2 kl.II158 poäng Jacobsson Ulf

2014-04-13 Slite SBK
Glen Louch Drummer 0 kl.III151.5 poäng Karlström Tommy

2014-04-12 Oskarshamn SBK
Firepoppy's Sirius 3 ekl208.5 poäng Klase Eva

2014-04-12 Skultuna SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III235 poäng Tunér Stefan
Twigg's and Tonic 3 kl.II138.5 poäng Paananen Anette

2014-04-12 Ånge SBK
Sångfågelns Eliza 2 ekl228.5 poäng Andersson John-Åke

2014-04-12 Skutskär SBK
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa 1 kl.I182 poäng Axenvik Mats

2014-04-12 Alingsås SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 1 kl.II178.5 poäng Karlsson Alf

2014-04-12 Moheda SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.III259 poäng Nyström Thomas

2014-04-06 Kungälv SBK
Huntley's Cute Cevera 3 kl.I139 poäng Ohlsson Patrik
Lorca's Like No One Else 2 kl.I153 poäng Ohlsson Patrik
SE VCH LPII Robocop's Yellow Solero 0 ekl185 poäng Abrahamsson Louise

2014-03-30 Vällingby SBK
Searover Pims Pix 1 kl.I164.5 poäng Stare Gunilla
Reedsweeper's Fireflash 0 kl.I72 poäng Carlsson Ann

2014-03-30 Luleå SBK
LPI Silverstjärnans Belladonna 1 kl.I184 poäng Lindkvist Dan

2014-03-29 Veberöd SBK
RLD N RLD F SPH I Guns & Game Chase 3 kl.I113 poäng Barthel Carina
LPI Black Angus Martha 2 kl.I159 poäng Barthel Carina
LPI SPH I Black Angus Messi 2 kl.I155 poäng Barthel Carina
Allatiffany 2 kl.I155 poäng Barthel Carina

2014-03-23 Kungsör SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl237.5 poäng Olsen Leif

2014-03-23 Orust SBK
SE VCH RLD N RLD F Mandylike's Twinkle 0 kl.III0 poäng Petersson Lennart
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 3 kl.II120 poäng Petersson Lennart

2014-03-22 Kungsör SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 0 kl.III190.5 poäng Tunér Stefan
AGHD II Moorman's Deal Astis 3 kl.II127 poäng Paananen Anette
LPI Askrikes Snöboll 3 kl.II119 poäng Paananen Anette
Viltvårdarns Vespa 2 kl.II144 poäng Paananen Anette
Thorsvi Killyloch 3 kl.I121 poäng Elfström Ingemar

2014-03-22 Bollebygd SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 2 ekl241 poäng Hernvall Leif

2014-03-16 Piteå SBK
LPI Silverstjärnans Belladonna 2 kl.I153.5 poäng Berglund Rune

2014-03-16 Haninge SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 1 kl.I169 poäng Axell Sylvia

2014-03-15 Jönköping SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.III258.5 poäng Stenh Per-Ola

2014-03-09 Uppsala/Örsunds SHU
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa 1 kl.I171 poäng Andersson Anna-Carin
Viltvårdarns Vespa 1 kl.I170 poäng Andersson Anna-Carin
Viltvårdarns Ila 0 ekl132 poäng Johnsson Berger Mimm

2014-03-09 Nybro SBK
LPI LPII Tellus 1 kl.II163.5 poäng Karlsson Bo
LPI RLD N Torbjörnahults Måns 2 kl.I147 poäng Karlsson Bo

2014-03-09 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 1 kl.I175 poäng Lundgren Cecilia

2014-03-08 Falkenberg SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 1 kl.II168 poäng Andersson Yvonne
RLD N Mandylike's Unstained 0 kl.II63 poäng Andersson Yvonne
Mandylike's Unbounded 2 kl.I153 poäng Wibäck Jenny

2014-03-08 Fagersta SBK
SPH III Mandylike's Toffee 0 kl.III191.5 poäng Elfström Ingemar

2014-03-01 Rossön SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 2 kl.I147 poäng Olander Per-Erik
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 2 ekl239.5 poäng Olander Per-Erik

2014-03-01 Ösmo SBK
Stenbury Yellow Mallard 1 kl.II173.5 poäng Larsén Pia
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 1 kl.II168.5 poäng Larsén Pia

2014-02-23 SKK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.III236 poäng Pettersson Helene
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl278 poäng Hjort Mikael

2014-02-23 Matfors SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 1 kl.I185 poäng Åman Kent

2014-02-16 Färentuna SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 1 kl.I180 poäng Bukss Ronge Irene
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl269 poäng Ahlgren Anna

2014-02-16 Eskilstuna SBK
LPI Askrikes Snöboll 2 kl.II151.5 poäng Larsson Kjell

2014-02-16 Surahammar SBK
Viltvårdarns Vespa 3 kl.I139 poäng Gustavsson Ulf

2014-02-16 Mölndal SBK
Ingmos Vina Herminia 1 kl.II163.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl278 poäng Eliasson Lennart

2014-02-16 Haninge SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 3 kl.I139.5 poäng Larsson Anne

2014-02-16 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III230 poäng Andersson Anna-Carin

2014-02-16 Orust SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 1 kl.I171.5 poäng Persson Arne

2014-02-16 Kalmar SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.II148.5 poäng Åkesson Anne-Marie
LPII Sibel 1 kl.II176.5 poäng Åkesson Anne-Marie
Firepoppy's Sirius 0 ekl116 poäng Johnsson Marianne

2014-02-15 Norrtälje SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 1 kl.II168 poäng Dunder Maria

2014-02-15 Alingsås SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 1 kl.I180 poäng Karlsson Alf

2014-02-09 Oskarström SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 1 kl.I166 poäng Blom Helen

2014-02-09 Örebro SBK
Viltvårdarns Vespa 2 kl.I141 poäng Kamleitner Barbro

2014-02-09 Forserum SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.III224 poäng Atzmannstorfer Rebec

2014-02-09 Rättvik SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 kl.III249 poäng Nordin Anna
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 1 kl.II177.5 poäng Nordin Anna
Meadowlark Final Style 1 kl.I167.5 poäng Sjödén Curt

2014-02-09 Bålsta SBK
Justlike Chic's Ceasar 3 kl.II139.5 poäng Ferm Gunnel

2014-02-08 Dannero Multiar SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 2 ekl248.5 poäng Lundgren Cecilia

2014-02-08 Karlshamn SBK
Ritou's Sunrize 1 kl.II168.5 poäng Åkesson Anne-Marie
LPI Black Angus Martha 2 kl.I158 poäng Åkesson Anne-Marie

2014-02-08 Rättvik SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 1 kl.III260 poäng Östling Anders
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 1 kl.II160 poäng Östling Anders
Meadowlark Final Style 1 kl.I190 poäng Fors Gunnar

2014-02-08 Nacka SBK
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 2 kl.II156 poäng Stare Gunilla
Stenbury Black Label 1 kl.II188.5 poäng Stare Gunilla

2014-02-02 Grödinge SBK
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl262.5 poäng Ivanov Mikael

2014-02-01 Varberg SBK
Ingmos Vina Herminia 3 kl.II128.5 poäng Andersson Matts Roge

2014-02-01 Mullsjö SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 2 kl.I153.5 poäng Eriksdotter-Dahlgren
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 0 kl.I0 poäng Eriksdotter-Dahlgren

2014-01-25 Nacka SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 3 kl.I138.5 poäng Skantz Elizabeth

2014-01-25 Värnamo SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 1 kl.III290 poäng Falk Anders
LPI Black Angus Martha 2 kl.I153 poäng Falk Anders
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 1 kl.I171 poäng Falk Anders
RLD N RLD F Amazing Work Torzka 0 kl.I71 poäng Falk Anders
SE VCH RLD N Amazing Work Toka 0 kl.I29 poäng Falk Anders

2014-01-11 Moheda SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 0 kl.III158 poäng Engström Ingemar
Dimhöjdens Gemma Af Derby 3 kl.I126 poäng Landin Martha
Dimhöjdens Miguel Af Derby 2 kl.I149 poäng Landin Martha
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 2 kl.I147 poäng Landin Martha
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl241.5 poäng Nyström Thomas

2014-01-10 Moheda SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 3 kl.III220 poäng Petersson Jonny
Dimhöjdens Miguel Af Derby 1 kl.I161.5 poäng Falk Karin

2014-01-05 Tierp SBK
Justlike Chic's Ceasar 2 kl.II152 poäng Ivarsson Tomas
SE VCH Sea-Croft Jaguar 3 kl.I123 poäng Dunder Maria
LPI Bumpkin's Freddy Steady 2 kl.I159 poäng Dunder Maria
Viltvårdarns Vespa 2 kl.I149 poäng Dunder Maria

2014-01-04 Fagersta SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 2 kl.III230 poäng Elfström Ingemar
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 kl.III272.5 poäng Elfström Ingemar
Thorsvi Killyloch 3 kl.I129.5 poäng Hjulström Sara


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017