Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2015

Resultat i namnordning


2015-12-26 Kungsbacka SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M H-Falks Rask 3 kl.III210 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M S™KH II Sjöbygårdens Ninja 3 kl.II126 poäng Lengfelt Ulf
Sångfågelns Monsieur Renaud 2 kl.I153.5 poäng Eliasson Lennart

2015-12-26 Östhammar SBK
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 3 kl.III204.5 poäng Svensson Sven Erik
RLD N Tasstrampets Honolulu 3 kl.I137.5 poäng Ledin Jan
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 3 ekl202.5 poäng Wranning Jimmy

2015-12-19 Malungsfors SBK
Rockdove's Mandolina 1 kl.II189 poäng Gudmunds Laila

2015-12-13 Halmstad SBK
Airotkivs Leopold 2 kl.I157 poäng Hedenberg Birgitta
Batmoors' Dr No John Barry 2 kl.I147.5 poäng Hedenberg Birgitta

2015-12-13 Åkersberga SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.III277 poäng Skantz Elizabeth
SE J(J)CH Moorman's Tweed Glentress 2 kl.II142 poäng Ahlgren Anna
Munkvretens Dragon 2 kl.I154 poäng Larsson Anne
RLD N Tasstrampets Honolulu 2 kl.I145 poäng Berntsson Charlotte
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 ekl229 poäng Moberg Ragnar

2015-12-13 Brunflo SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 1 kl.II176.5 poäng Olander Per-Erik

2015-12-13 Göteborg SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M S™KH II Sjöbygårdens Ninja 2 kl.II152.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 2 ekl225.5 poäng Brocker Björn

2015-12-13 Kalmar SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 3 kl.III192.5 poäng Johansson Magnus
Auchroisk 2 kl.I157 poäng Johansson Magnus
Searover Bass Q'toke 1 kl.I166 poäng Johansson Magnus

2015-12-12 Älvsjö SKK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 0 ekl175.5 poäng Barthel Carina

2015-12-12 Borås SBK
LPI Find-it For Tee Time 3 kl.II114.5 poäng Eliasson Lennart

2015-12-12 Höganäs SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 kl.III269 poäng Jonsson Kurt
Gravel's Sedimentary Dolomite 0 kl.I0 poäng Jonsson Kurt
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 1 ekl273 poäng Johansson Kenneth

2015-12-11 Luleå SBK
RLD N Wingames Blue Fox 3 kl.II138.5 poäng Lundberg Linnéa
LPI Silverstjärnans Belladonna 0 kl.II0 poäng Lundberg Linnéa

2015-12-06 Bollnäs SBK
SE J(J)CH Conover's Prins Valiant 1 kl.I190 poäng Larsson Anita

2015-12-06 Sävsjö SBK
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 2 kl.II156.5 poäng Gustavsson Bengt
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 1 kl.II174 poäng Gustavsson Bengt
LPI LPII Minnows Mint Marker 1 kl.II171.5 poäng Gustavsson Bengt
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 0 kl.I71 poäng Gustafsson Stephanie

2015-12-05 Rättvik SBK
Frankie's Rondie 3 kl.I128 poäng Hellberg Roland

2015-11-29 Svalöv SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 2 kl.III234 poäng Bengtsson Sten
LPI Black Angus Martha 0 kl.II0 poäng Therup Anders

2015-11-29 Kungsör SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 ekl260.5 poäng Olsen Leif

2015-11-28 Varberg SBK
Airotkivs Amadeus 1 kl.II167 poäng Johansson Mats

2015-11-28 Veberöd SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 2 kl.III254 poäng Wallin Birgitta
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.II154.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.II162.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Goody-Goody's Poker Joker 3 kl.I133.5 poäng Hammarberg Jonas

2015-11-28 Kungsör SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.III197 poäng Hagström Charlotta

2015-11-28 Moheda SBK
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.II159.5 poäng Falk Karin
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 1 kl.II164.5 poäng Falk Karin
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 3 kl.I133.5 poäng Falk Karin

2015-11-27 Moheda SBK
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.II150 poäng Ljungberg Carina
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 1 kl.II173 poäng Ljungberg Carina
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 3 kl.I136.5 poäng Ljungberg Carina

2015-11-22 Mölndal SBK
LPI LPII Mandylike's Adele 3 kl.I136.5 poäng Romland Carina
Kustmarken's Una 3 kl.I128 poäng Romland Carina

2015-11-22 SKK
SE LCH Pilens Varg 1 kl.III278.5 poäng Björkström Weine
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 ekl212.5 poäng Olsen Leif
SE LCH Skybar Friendship 0 ekl133 poäng Olsen Leif

2015-11-22 Skurup SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.II164 poäng Jönsson Arne

2015-11-21 Mölndal SBK
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl284 poäng Eliasson Lennart

2015-11-15 Fjälkinge SHU
LPI Öljersjös Hydra 1 kl.I177 poäng Karlström Alf
SE VCH SE U(U)CH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II Ritou's Malins Pepparkaka 1 kl.I161.5 poäng Karlström Alf

2015-11-15 Frövi SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 3 kl.II133.5 poäng Toftler Göte
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 0 ekl171.5 poäng Toftler Göte

2015-11-15 Älta SBK
Dream Day 3 kl.II134 poäng Ahlgren Anna

2015-11-14 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III170 poäng Cangren Malmberg A-M

2015-11-14 Flen SBK
Bergsandens Pennys Månviva 3 kl.I102.5 poäng Cangren Malmberg A-M

2015-11-14 Söderköping SBK
Tisslabo Vivaldi 3 kl.I122.5 poäng Henriksson Anneli

2015-11-14 Nacka SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 3 kl.II132.5 poäng Axell Sylvia
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 2 kl.II151 poäng Axell Sylvia

2015-11-14 Falköping SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 2 kl.II153 poäng Jacobsson Ulf
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 1 kl.I166.5 poäng Karlsson Alf

2015-11-08 Uppsala SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.III275 poäng Neteborn Marita
LPI Winning Line's Skyfall 3 kl.I135 poäng Gustavsson Ann-Marie
SE J(J)CH Moorman's Tweed Glentress 1 kl.I182.5 poäng Gustavsson Ann-Marie
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 ekl249 poäng Härlin Marie-Louise
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 ekl236.5 poäng Härlin Marie-Louise

2015-11-08 Haninge SBK
Duvskogens Knota 2 kl.III226.5 poäng Borgström Roger
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 1 kl.III266 poäng Borgström Roger
Karriärs Take A Chance On Me 2 kl.I149 poäng Ivanov Mikael
Karriärs Hero 2 kl.I143 poäng Ivanov Mikael

2015-11-08 Bollebygd SBK
Kustmarken's Una 3 kl.I107.5 poäng Johansson Sven-Arne
LPI LPII Mandylike's Adele 1 kl.I186 poäng Johansson Sven-Arne

2015-11-01 Njurunda SBK
RPH III Searover All in Everton 1 ekl288.5 poäng Eriksson Torbjörn

2015-11-01 Örnsköldsvik SBK
SE J(J)CH Masterkey's Ice Cracker 3 kl.III220 poäng Eriksson Eva

2015-11-01 Knislinge SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 3 kl.III200.5 poäng Ehrlander Christine
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.II176.5 poäng Johansson Kenneth
Alva 2 kl.I154 poäng Ehrlander Christine

2015-11-01 Knivsta SBK
RLD N Tasstrampets Honolulu 2 kl.I142 poäng Arthursson Dennis
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 ekl252.5 poäng Svensson Sven Erik

2015-11-01 Svedala SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 1 kl.I177.5 poäng Bengtsson Sten

2015-10-31 Bålsta SBK
LPII Benny 1 kl.III275 poäng Johnsson Berger Mimm

2015-10-31 Timrå SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 1 kl.II167.5 poäng Olsson Håkan
RPH III Searover All in Everton 1 ekl278.5 poäng Åman Kent

2015-10-25 Eriksmåla SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 2 kl.III240 poäng Gustavsson Susanne
RLD N RLD F Trofast Camaro 1 kl.II170.5 poäng Gustavsson Susanne
LPI Öljersjös Hydra 2 kl.I159 poäng Gustavsson Susanne
Auchroisk 2 kl.I142 poäng Gustavsson Susanne

2015-10-25 Matfors SBK
Reedsweeper's Tomcat 1 kl.I178.5 poäng Filin Larry
Streamlight's Jackies Amber 0 ekl174.5 poäng Eriksson Torbjörn
SE LCH Skybar Gazelle 0 ekl0 poäng Eriksson Torbjörn

2015-10-25 Ängelholm SBK
SPH I Canine Saloon Falkon 2 kl.II147 poäng Svensson Anna-Kersti
Mandylike's Unbounded 0 kl.II0 poäng Svensson Anna-Kersti
Gravel's Sedimentary Dolomite 3 kl.I105 poäng Bengtsson Sten

2015-10-25 Skövde SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 2 kl.II149.5 poäng Jacobsson Ulf
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 3 kl.I126 poäng Jacobsson Ulf

2015-10-24 Falkenberg SBK
Airotkivs Amadeus 2 kl.II154 poäng Henningsson Lasse

2015-10-24 Sundsvall SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 ekl233.5 poäng Jakob Peter
RPH III Searover All in Everton 1 ekl287 poäng Jakob Peter

2015-10-24 Limhamn SBK
Caper Cailie's of Gold 2 kl.I159 poäng Björkqvist Cronje
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 1 kl.I167 poäng Björkqvist Cronje

2015-10-24 Tranås SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 1 kl.II177 poäng Gustavsson Bengt
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 2 kl.I142 poäng Gustavsson Bengt

2015-10-18 Arboga SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 2 kl.II156 poäng Tunér Stefan

2015-10-18 Orust SBK
SE VCH LPI Posters Yellow Rose 1 kl.I172 poäng Ohlsson Patrik
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 2 ekl239 poäng Isaksson Bo

2015-10-18 Haninge SBK
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 2 kl.III239 poäng Borgström Roger
LPI Bumpkin's Freddy Steady 1 kl.II164 poäng Wärme Leif
SE LCH Pilens Diana 1 ekl276.5 poäng Björkström Weine

2015-10-17 Partille SBK
SE VCH Streamlight's Gillies River 1 kl.II187.5 poäng Svanstedt Eva

2015-10-11 Surahammar SBK
Twigg's and Tonic 3 kl.III197 poäng Paananen Anette
SE VCH LPI LPII Winning Line's Just Like Heaven 1 kl.I196 poäng Lemström Annelie

2015-10-11 Gnesta SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 2 kl.III253.5 poäng Skog Anja

2015-10-11 Göteborg SBK
LPI LPII RLD F Thorsvi Glendullan 1 kl.I180 poäng Brocker Björn

2015-10-11 Forshaga SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl169 poäng Åkerlund Milton

2015-10-11 Vetlanda SBK
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.II125.5 poäng Persson Birgitta
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 1 kl.II162 poäng Persson Birgitta
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 0 kl.I69 poäng Persson Birgitta

2015-10-11 Rödeby SBK
LPI Öljersjös Hydra 1 kl.I171 poäng Schwandner Jutta

2015-10-11 Järfälla SBK
LPI Bumpkin's Freddy Steady 3 kl.II121 poäng Ahlgren Anna
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 3 ekl214 poäng Ahlgren Anna

2015-10-11 Järvsö SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl271.5 poäng Norell Ulrika

2015-10-11 Lomma SBK
RLD N Streamlight's Choice Lex Luthor 1 kl.II171 poäng Bonder Mikael
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.I155.5 poäng Ehrlander Christine
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.I181.5 poäng Ehrlander Christine
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 3 ekl208 poäng Wallin Birgitta

2015-10-10 Örnsköldsvik SBK
Reedsweeper's Tomcat 2 kl.I151 poäng Persson Lars-Göran

2015-10-10 Avesta SBK
Zetastar Noble Prize 1 kl.II170.5 poäng Larsson Toni

2015-10-10 Skillingaryd SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 2 kl.II157 poäng Petersson Jonny
Gravel's Sedimentary Dolomite 3 kl.I125 poäng Petersson Jonny
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 3 kl.I113.5 poäng Petersson Jonny

2015-10-10 Jokkmokk SBK
LPI RLD N Leka 1 kl.I168.5 poäng Hedlund Josefin

2015-10-10 Jokkmokk SBK
LPI RLD N Leka 1 kl.I186.5 poäng Hedlund Josefin

2015-10-10 Linköping SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 2 kl.III235.5 poäng Svensson Anders

2015-10-10 Köping SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 3 kl.II132.5 poäng Hagström Charlotta
SE VCH LPI LPII Winning Line's Just Like Heaven 1 kl.I187.5 poäng Lindfors Dick

2015-10-10 Ställdalen SBK
Oboiniesta 2 kl.I145 poäng Melin Bo

2015-10-04 Gyttorp SBK
Oboiniesta 2 kl.I141 poäng Melin Bo

2015-10-04 Knislinge SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 3 kl.III214.5 poäng Öberg Åke
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 2 kl.III253 poäng Öberg Åke
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.I182 poäng Hansson Mikael
SPH II SPH III Like'ims Sack 1 kl.I180.5 poäng Hansson Mikael

2015-10-04 Mönsterås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 3 kl.III200 poäng Svensson Jeanette
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 1 kl.III263.5 poäng Svensson Jeanette
Auchroisk 3 kl.I130 poäng Svensson Jeanette
SE LCH Andvikens Come Together 1 ekl256.5 poäng Svensson Jeanette

2015-10-04 Kungälv SBK
LPI LPII Mandylike's Adele 1 kl.I162.5 poäng Lövenius Rune

2015-10-04 Hallstavik SBK
Zetastar Hot Chili 1 kl.I174.5 poäng Svensson Sven Erik

2015-10-04 Helsingborg SBK
Mandylike's Unbounded 3 kl.II128 poäng Jansson Anna

2015-10-03 Grums SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 2 ekl231.5 poäng Gunnarsson Tommy

2015-10-03 Överkalix SBK
MoPiVi's Olga 2 kl.I150 poäng Lundberg Linnéa

2015-10-03 Sjöbo SBK
Romele's Arwen 2 kl.II156 poäng Svensson Anna-Kersti
Caper Cailie's of Gold 1 kl.I177.5 poäng Hammarberg Jonas

2015-10-03 Mösil SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 1 kl.I180 poäng Näsholm Arne
Stawaskogens Black Vixen 1 kl.I175.5 poäng Näsholm Arne

2015-10-03 Fagersta SBK
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 1 kl.II173.5 poäng Paananen Anette

2015-10-03 Ånge SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl292.5 poäng Larsson Anita

2015-10-03 Norsborg SKK
Wingpennans Dynamit-Harry 1 kl.I179 poäng Ivanov Mikael
SE LCH Skybar Friendship 0 ekl0 poäng Persson Maria

2015-10-03 Karlskrona SBK
LPI Öljersjös Hydra 2 kl.I144.5 poäng Åkesson Anne-Marie

2015-10-03 Älmhult SBK
Alva 2 kl.I148 poäng Falk Anders

2015-10-03 Sundbyberg SBK
SE LCH Pilens Diana 3 ekl214 poäng Sahlberg Caroline
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 1 ekl257 poäng Sahlberg Caroline

2015-10-03 Eksjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 3 kl.II134.5 poäng Atzmannstorfer Rebec
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 0 kl.I81 poäng Atzmannstorfer Rebec

2015-09-27 Habo SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 2 kl.II157.5 poäng Linnarsson Bo
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 1 kl.I161 poäng Våring Arne

2015-09-27 Göta SBK
SE VCH LPI Posters Yellow Rose 3 kl.I137 poäng Hyrén Bertil
LPI LPII Mandylike's Adele 3 kl.I110.5 poäng Hyrén Bertil
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl304 poäng Olausson Erik
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 ekl0 poäng Olausson Erik

2015-09-27 Ekerö SBK
Varmgärdes Skrållan 1 kl.II173 poäng Carlsson Ann
Mandylike's Celine 3 kl.I131 poäng Carlsson Ann

2015-09-27 Ljungby SBK
SE VCH SE U(U)CH Tjotte's Run For President 2 kl.I143 poäng Ljungberg Carina

2015-09-27 Grödinge SBK
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 2 kl.III236.5 poäng Ivanov Mikael

2015-09-26 Luleå SHU
LPI RLD N Leka 1 kl.I189.5 poäng Lundberg Linnéa
RLD N RLD F Huset Elliots Lilla Bus 0 kl.I0 poäng Lundberg Linnéa

2015-09-26 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I139.5 poäng Svensson Göran

2015-09-24 Varberg SBK
LPI RLD N Bergtassens Sunrise of Love 1 kl.I176 poäng Gustafsson Inger

2015-09-23 Kiruna SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 3 kl.II134 poäng Rörström Cari
LPI Silverstjärnans Belladonna 2 kl.II142.5 poäng Rörström Cari
RLD N Wingames Blue Fox 1 kl.I174.5 poäng Rörström Cari
NORD VCH Colas Axelina 0 kl.I92 poäng Rörström Cari

2015-09-20 Nybro SBK
Auchroisk 2 kl.I148 poäng Petersson Jonny
Viltvattnets Ganya 1 kl.I180.5 poäng Petersson Jonny

2015-09-20 Västerås SBK
Mandylike's Celine 3 kl.I128 poäng Adesand Christer

2015-09-20 Lund SBK
Caper Cailie's of Gold 2 kl.I143.5 poäng Barthel Carina

2015-09-20 Nykvarn SBK
Searover All in Tee 1 kl.II160 poäng Torstensson-Åberg Y

2015-09-20 Uddevalla SBK
SE VCH LPI Posters Yellow Rose 1 kl.I186 poäng Bucklin Lars
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 ekl181 poäng Augustsson Roland

2015-09-19 Vallentuna SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl0 poäng Dunder Maria

2015-09-19 Skultuna SBK
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 1 kl.I185.5 poäng Paananen Anette

2015-09-19 Bålsta SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 1 kl.I174.5 poäng Wranning Jimmy

2015-09-19 Bålsta SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 2 kl.I159.5 poäng Sahlberg Caroline

2015-09-19 Ed SBK
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 1 kl.II170 poäng Hyrén Bertil

2015-09-13 Hörby SBK
Caper Cailie's of Gold 1 kl.I174 poäng Rydén Ruby

2015-09-12 Märsta SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 ekl248.5 poäng Sjöblom Annika

2015-09-12 Eskilstuna SKK
LPI O'Sofinas Sweet Miss Lee 1 kl.I180.5 poäng Falk Inger
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl261.5 poäng Skog Anja

2015-09-12 Eskilstuna SKK
LPI O'Sofinas Sweet Miss Lee 1 kl.I171.5 poäng Cangren Malmberg A-M

2015-09-12 Höganäs SSPK
Gravel's Sedimentary Dolomite 2 kl.I144.5 poäng Sjöstrand Yvonne

2015-09-12 Ödeshög SKK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 3 kl.II127.5 poäng Svensson Anders
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 2 kl.I149.5 poäng Svensson Anders

2015-09-12 Östersund SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 1 kl.I175 poäng Jakob Peter

2015-09-12 Mora SBK
Rockdove's You Only Live Twice 1 kl.II174.5 poäng Jacobson Elisabet
Oboiniesta 3 kl.I101.5 poäng Jacobson Elisabet

2015-09-12 Ockelbo SBK
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 1 ekl266.5 poäng Skog Lennart

2015-09-11 Mölndal SBK
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.III269 poäng Ohlsson Patrik
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 1 kl.II185.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
LPI LPII RLD F Thorsvi Glendullan 1 kl.I188 poäng Larsson Hasse
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl276.5 poäng Eliasson Lennart

2015-09-06 Hallstahammar SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 3 ekl200 poäng Tunér Stefan

2015-09-06 Göteborg SBK
LPI LPII RLD F Thorsvi Glendullan 1 kl.I179 poäng Gustavsson Kurt Vill

2015-09-06 Tyresö SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 1 kl.II169.5 poäng Berntsson Charlotte
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl0 poäng Johansson Mats

2015-09-06 Hedemora SBK
S™KH II Moorman's Kellys Copper Field 1 kl.I176 poäng Larsson Toni

2015-09-06 Hedemora SBK
S™KH II Moorman's Kellys Copper Field 2 kl.I158 poäng Larsson Toni

2015-09-06 Knivsta SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 1 ekl276.5 poäng Berg Marita

2015-09-06 Sundsvall SBK
Reedsweeper's Tomcat 0 kl.I0 poäng Åman Kent
RPH III Searover All in Everton 1 ekl276.5 poäng Åman Kent

2015-09-06 Höör SBK
Bergsandens Sahara Hot Nights 1 kl.II174.5 poäng Johansson Kenneth
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 3 kl.I138 poäng Björkqvist Cronje

2015-09-06 Skara SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 0 ekl177.5 poäng Jacobsson Ulf

2015-09-05 Nossebro SBK
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl297 poäng Karlsson Alf

2015-09-05 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 ekl248 poäng Neteborn Marita
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl0 poäng Neteborn Marita

2015-09-05 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.III282 poäng Wranning Jimmy

2015-09-05 Norrtälje SBK
SE VCH LPI LPII Winning Line's Just Like Heaven 1 kl.I190.5 poäng Wranning Jimmy

2015-09-05 Rossön SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 1 kl.I166.5 poäng Olofsson Iréne

2015-09-05 Forserum SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 3 kl.II136 poäng Falk Karin
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 3 kl.I134 poäng Falk Karin

2015-09-05 Löddeköpinge SBK
Roekull Lowes Ockra 3 kl.II137 poäng Barthel Carina
Gravel's Sedimentary Dolomite 2 kl.I147 poäng Söderkvist Dennis
Like'ims First Class 0 ekl110 poäng Barthel Carina

2015-09-05 Lessebo SBK
Auchroisk 2 kl.I148 poäng Bäckman Sonny

2015-09-01 Timrå SBK
RPH III Searover All in Everton 2 ekl253 poäng Hamberg Gunno
SE VCH TJH S™KH II Northline's Outstanding Dallas Dhu 0 ekl189 poäng Hamberg Gunno

2015-08-30 Angered SBK
FDI FDII RLD N RLD F Huntley's Eldiga Exo 0 kl.II0 poäng Gustavsson Kurt Vill
LPI RLD N Bergtassens Sunrise of Love 1 kl.I179.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2015-08-29 Borlänge SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III0 poäng Sjödén Curt
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 2 ekl252 poäng Ollars Stefan

2015-08-29 Skutskär SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 2 ekl237 poäng Axenvik Mats
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl279 poäng Axenvik Mats

2015-08-29 Skultuna SBK
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 3 ekl206.5 poäng Tunér Stefan

2015-08-27 Visby SBK
Glen Louch Drummer 0 kl.III148 poäng Amelid Carina

2015-08-26 Gotland SBK
Glen Louch Drummer 0 kl.III185.5 poäng Boberg Urban
SPH I Zetastar Special Tomahawk 2 kl.I141.5 poäng Boberg Urban

2015-08-23 Älvsbyn SBK
RLD N RLD F Huset Elliots Lilla Bus 2 kl.I144.5 poäng Jönsson Camilla
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F LD STARTKLASS Macita's Thunder Elve 0 kl.I82.5 poäng Jönsson Camilla

2015-08-23 Laholm SBK
Mandylike's Unbounded 2 kl.II154.5 poäng Brorsson Kenneth

2015-08-23 Vetlanda SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.II115 poäng Gustafsson Stephanie

2015-08-23 Grödinge SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl251.5 poäng Skog Anja

2015-08-22 Örebro SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III101 poäng Toftler Göte

2015-08-22 Bollebygd SBK
LPI SE FREECH RLD N&F&A SE HTMCH FDI&II HTM I&II Askrikes One Whisky 1 kl.I179.5 poäng Hernvall Leif

2015-08-22 Bålsta SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 2 kl.I155 poäng Granlund Beatrice
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 0 ekl0 poäng Hansson Ola

2015-08-22 Bålsta SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 2 kl.I141 poäng Andersson Britt-Mari
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 3 ekl195.5 poäng Berg Marita

2015-08-21 Karlstad SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 1 kl.I173 poäng Halvarsson Daniel

2015-08-16 Farsta SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 3 kl.II119 poäng Collin Yngve

2015-08-15 Oskarström SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 2 kl.II158 poäng Eriksson Lennart
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 3 kl.I110 poäng Wibäck Jenny

2015-08-15 Boden SBK
Huset Elliots Cerasus 3 kl.I122.5 poäng Lundberg Linnéa
LPI RLD N Leka 2 kl.I156 poäng Lundberg Linnéa

2015-08-15 Heby SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I116 poäng Sverin Marie

2015-08-15 Heby SBK
SE VCH Sea-Croft Jaguar 3 kl.II101 poäng Sverin Marie
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I135.5 poäng Sverin Marie

2015-08-14 Ronneby SBK
S™KH I Carmal's Heroines Ricochet 2 kl.I152 poäng Jönsson Monika

2015-08-12 Kista SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 ekl238.5 poäng Axell Sylvia

2015-08-09 Hallstavik SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 1 kl.I163.5 poäng Ek Lennart

2015-08-08 Eskilstuna SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III139.5 poäng Larsson Nils-Göran
SE LCH Skybar Friendship 3 ekl199 poäng Skog Anja

2015-08-08 Borås SBK
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 3 kl.II114.5 poäng Johansson Sven-Arne
LPI RLD N Bergtassens Sunrise of Love 3 kl.I139.5 poäng Claesson Marianne

2015-08-07 Mullsjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F Labbox Doris 2 kl.II154.5 poäng Larsson Malin
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 2 kl.I143 poäng Larsson Malin

2015-08-07 Ystad SBK
Bergsandens Sahara Hot Nights 2 kl.II149 poäng Jönsson Arne
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 1 kl.II161 poäng Jönsson Arne

2015-08-05 Örebro SBK
S™KH I Sea-Croft Lone Rose 0 kl.I79 poäng Keskinen Martti

2015-08-04 Ludvika SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.III210 poäng Gudmunds Laila

2015-08-02 Södertälje SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 ekl243.5 poäng Ivanov Mikael

2015-08-02 Degerfors SBK
Huntrets Rensare 2 kl.I153 poäng Haeggblom Bjellå A

2015-08-01 Skutskär SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 1 kl.I180.5 poäng Altskog Ulla

2015-08-01 Forshaga SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 1 kl.I177 poäng Isebark Conny

2015-07-31 Skutskär SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 2 kl.I142 poäng Altskog Ulla
LPI Stawaskogens Black Vera 1 kl.I184 poäng Altskog Ulla

2015-07-31 Ulricehamns SBK
Adore's Wild Harry Gronbek 1 kl.III275 poäng Andersson Patrik

2015-07-31 Kil SBK
LPI O'Sofinas Sweet Miss Lee 1 kl.I173.5 poäng Andersen Jörn
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl122.5 poäng Edström Lillemor

2015-07-31 Skurup SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 2 kl.II148.5 poäng Hammarberg Jonas

2015-07-30 Öland SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.III259 poäng Johansson Magnus

2015-07-26 Tingsryd SBK
S™KH I Carmal's Heroines Ricochet 2 kl.I140 poäng Ekberg Stig

2015-07-24 Uddevalla SBK
SPH I Kamrats Freja 2 kl.I154.3 poäng Bucklin Lars
Sångfågelns Monsieur Renaud 2 kl.I142 poäng Bucklin Lars
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Green 1 kl.I194 poäng Bucklin Lars

2015-07-22 Sundsvall SBK
SE VCH TJH S™KH II Northline's Outstanding Dallas Dhu 1 kl.III285 poäng Åman Kent

2015-07-22 Valdemarsvik SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III145.5 poäng Nyman Rolf

2015-07-19 Kungsbacka SBK
LPI RLD N Bergtassens Sunrise of Love 1 kl.I181 poäng Eliasson Lennart
Labrador Vom Bedhard Pocahontas 1 kl.I176 poäng Eliasson Lennart
LPI SE FREECH RLD N&F&A SE HTMCH FDI&II HTM I&II Askrikes One Whisky 1 kl.I161.5 poäng Eliasson Lennart

2015-07-18 Karlshamn SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard 3 kl.III197 poäng Lundin Carina
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 2 kl.III225.5 poäng Lundin Carina
LPI Moorman's Joyford Hill 1 kl.I177.5 poäng Åkesson Anne-Marie

2015-07-18 Öland SBK
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.II123.5 poäng Karlsson Bo

2015-07-18 Kungsbacka SBK
LPI SE FREECH RLD N&F&A SE HTMCH FDI&II HTM I&II Askrikes One Whisky 2 kl.I154.5 poäng Lengfelt Yvonne

2015-07-17 Karlsborg SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.II158.5 poäng Våring Arne
LPI Sångfågelns Erda 1 kl.I182.5 poäng Eriksdotter-Dahlgren

2015-07-17 Tollarp SBK
LPI SPH I Black Angus Messi 3 kl.II102.5 poäng Ekberg Stig

2015-07-17 Åsele SBK
Streamlight's Jackies Amber 1 kl.III274.5 poäng Sundberg Fraenk Jimm
Reedsweeper's Tomcat 2 kl.I156.5 poäng Sundberg Britt

2015-07-17 Färjestaden SBK
Auchroisk 3 kl.I126 poäng Gustavsson Susanne

2015-07-17 Bålsta SBK
Klövenhöjs Melba 0 kl.II69.5 poäng Gustavsson Ann-Marie

2015-07-16 Öland SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 2 kl.III253.5 poäng Ljudén Lars

2015-07-15 Mönsterås SBK
LPII Sibel 3 kl.III209 poäng Klase Eva
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 2 kl.III232 poäng Klase Eva
Searover Bass Q'toke 2 kl.I142 poäng Klase Eva

2015-07-12 Flen SBK
Woodhunt's Trixi 2 kl.II149.5 poäng Svensson Mikael

2015-07-12 Slite SBK
Minnows Sealevel 2 kl.I159.5 poäng Amelid Carina

2015-07-11 Kalix SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 1 kl.I165 poäng Vesterlund Nicklas

2015-07-11 Flen SBK
Woodhunt's Trixi 3 kl.II110 poäng Norman Leif

2015-07-10 Mariestad SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 1 kl.II164 poäng Holmgren Kent

2015-07-08 Säffle SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 ekl192 poäng Nordström Sven-Inge

2015-07-05 Hemse SBK
Glen Louch Drummer 0 kl.III181.5 poäng Nylander Marie
SPH I Zetastar Special Tomahawk 2 kl.I145 poäng Nylander Marie

2015-07-05 Gävle SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 ekl277 poäng Axenvik Mats

2015-07-05 Tollarp SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 2 kl.I144 poäng Ekberg Stig

2015-07-05 Bjuv SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 3 kl.II130 poäng Sjöstrand Yvonne

2015-07-04 Lindesberg SBK
Huntrets Rensare 2 kl.I148.5 poäng Toftler Göte

2015-07-04 Bjuv SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 3 kl.II115 poäng Söderkvist Dennis

2015-07-04 Ed SBK
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 1 kl.I171.5 poäng Edström Kjell

2015-07-04 Gamleby SBK
LPI Miss Bossings Love Mosaic 1 kl.I168 poäng Timan Inger

2015-07-04 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 ekl230.5 poäng Johnsson Berger Mimm

2015-07-04 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 3 kl.III217 poäng Lundin Thomas

2015-07-04 Norrtälje SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.I153.5 poäng Lundin Thomas

2015-07-03 Lindesberg SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 2 kl.I156.5 poäng Eriksson Bernt
Huntrets Rensare 1 kl.I169 poäng Eriksson Bernt

2015-07-03 Knislinge SBK
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 1 kl.II179.5 poäng Hansson Mikael
Alva 2 kl.I146 poäng Hansson Mikael

2015-07-03 Hagfors SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 0 kl.III0 poäng Åkerlund Milton

2015-07-03 Uddevalla SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 ekl108.5 poäng Augustsson Roland

2015-07-02 Järvsö SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 0 ekl0 poäng Strandberg Siv

2015-07-01 Åhus SBK
Skyfly's Randall 2 kl.III242 poäng Nielsen Tommy

2015-07-01 Smålandsstenar SBK
SPH III Kvarterets Tampa Florida 1 kl.II173 poäng Gustavsson Krafft Ka
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 1 kl.II166.5 poäng Gustavsson Krafft Ka

2015-07-01 Järvsö SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl247.5 poäng Strandberg Siv
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl272 poäng Strandberg Siv

2015-07-01 Borlänge SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 1 kl.III258.5 poäng Tofthagen Mikael
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III141.5 poäng Tofthagen Mikael

2015-06-28 Ösmo SBK
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl265 poäng Hjort Mikael

2015-06-28 Söderhamn SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl264 poäng Järsand Kjell

2015-06-28 Värnamo SBK
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 2 kl.II147 poäng Falk Anders

2015-06-27 Ösmo SBK
Varmgärdes Skrållan 3 kl.II137 poäng Borgström Roger
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl229.5 poäng Hjort Mikael
LPII SE LCH Asteroidregn 0 ekl0 poäng Hjort Mikael

2015-06-27 Värnamo SBK
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 2 kl.II152 poäng Tillström Ulf

2015-06-26 Svenljunga SBK
Adore's Wild Harry Gronbek 2 kl.III249 poäng Furvik Gunnar
SPH III Kvarterets Tampa Florida 1 kl.II177 poäng Furvik Gunnar
SE VCH Streamlight's Gillies River 1 kl.I188 poäng Reikerås Kjell

2015-06-26 Kumla SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 1 kl.I167.5 poäng Lindgren Ann-Sofie

2015-06-26 Kil SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 1 kl.I171 poäng Daleke Anette
LPII Huntley's Cute Cleopatra 3 ekl203.5 poäng Daleke Anette

2015-06-25 Osby SBK
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 1 kl.II183 poäng Ekberg Stig

2015-06-24 Katrineholm SBK
Stenbury Yellow Mallard 1 kl.III302.5 poäng Cangren Malmberg A-M
LPI Full Blast's Aron 1 kl.I175 poäng Rönnbäck Peter

2015-06-24 Uppsala SBK
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 2 kl.III234 poäng Gustavsson Ann-Marie
Birdland Bellatrix 0 kl.I85 poäng Hansson Tina

2015-06-17 Hallstavik SBK
Huntley's Handsome Hazel 0 kl.I62 poäng Neteborn Marita

2015-06-17 Kista SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I Thorsvi Black Bottle 2 kl.I154 poäng Stare Gunilla

2015-06-17 Sundsvall SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 ekl227.5 poäng Andersson John-Åke

2015-06-17 Köping SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 1 kl.I165.5 poäng Granlund Beatrice

2015-06-17 Gnesta SBK
Rosebird General Korolkov Rose 3 kl.I100 poäng Björkström Weine

2015-06-16 Luleå SBK
SE VCH LPI Huset Elliots Tau 1 kl.I161 poäng Lindkvist Dan

2015-06-16 Olofström SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 2 kl.III250 poäng Schwandner Jutta
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 1 kl.II168.5 poäng Schwandner Jutta
S™KH I Carmal's Heroines Ricochet 2 kl.I151 poäng Hällgren Nils

2015-06-16 Timrå SBK
SE VCH TJH S™KH II Northline's Outstanding Dallas Dhu 3 kl.III205 poäng Åman Kent

2015-06-14 Boden SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 3 ekl203 poäng Lindkvist Dan

2015-06-14 Ed SBK
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 1 kl.I179 poäng Lindalen Olsson Siv

2015-06-13 Boden SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 3 ekl197 poäng Vesterlund Nicklas

2015-06-13 Töreboda SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 2 kl.I145 poäng Larsson Malin

2015-06-13 Höganäs SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 2 kl.II141.5 poäng Sjöstrand Yvonne
Gravel's Sedimentary Dolomite 3 kl.I121 poäng Jonsson Kurt

2015-06-12 Trelleborg SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 2 kl.II158 poäng Ekberg Stig
RLD N Streamlight's Choice Lex Luthor 2 kl.II151.5 poäng Ekberg Stig

2015-06-11 Göteborg SBK
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.III285.5 poäng Ohlsson Patrik

2015-06-11 Tyresö SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 0 ekl0 poäng Johansson Mats

2015-06-11 Flen SBK
Stenbury Yellow Mallard 1 kl.III292 poäng Cangren Malmberg A-M
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III116.5 poäng Cangren Malmberg A-M

2015-06-11 Flen SBK
Woodhunt's Trixi 1 kl.I184 poäng Cangren Malmberg A-M
LPI Full Blast's Aron 1 kl.I184 poäng Cangren Malmberg A-M

2015-06-10 Angered SBK
FDI FDII RLD N RLD F Huntley's Eldiga Exo 0 kl.II0 poäng Gillberg Bo

2015-06-10 Skultuna SBK
Winning Line's Stairway to Heaven 1 kl.I168 poäng Florinus Alexandra

2015-06-09 Sundbyberg SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 ekl232 poäng Berg Camilla

2015-06-09 Karlstad SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl178.5 poäng Larsson Kjell

2015-06-09 Gustavsberg SBK
Varmgärdes Ilis 1 kl.II185.5 poäng Larsson Anne
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl244 poäng Moberg Ragnar

2015-06-09 Grödinge SBK
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 2 kl.III254 poäng Pettersson Helene
RPH II Stenbury Black Chara 2 kl.II158 poäng Hjort Mikael
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 2 kl.II146.5 poäng Hjort Mikael
LPII SE LCH Asteroidregn 0 ekl0 poäng Larsson Lennart

2015-06-07 Upplands Väsby SBK
SE LCH Pilens Diana 1 kl.III276.5 poäng Andersson Anna-Carin
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 2 kl.II146 poäng Wranning Jimmy

2015-06-06 Örnsköldsvik SBK
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 1 kl.III257 poäng Hamberg Gunno

2015-06-06 Borås SBK
Adore's Wild Harry Gronbek 2 kl.III240 poäng Claesson Marianne
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 3 kl.II108 poäng Claesson Marianne

2015-06-06 Lomma SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 1 kl.III268 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 3 kl.II133.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI Black Angus Martha 3 kl.II120.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2015-06-06 Mönsterås SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 2 kl.III247.5 poäng Karlsson Bo
LPII Sibel 0 kl.III183.5 poäng Karlsson Bo
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.II174 poäng Karlsson Bo

2015-06-05 Järvsö SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 3 kl.II119.5 poäng Larsson Anita
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl257.5 poäng Larsson Anita

2015-06-04 Surahammar SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 kl.III227 poäng Gustavsson Ulf
Winning Line's Tears in Heaven 1 kl.I182 poäng Gustavsson Ulf
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 0 ekl0 poäng Håvedal Claes Göran
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 0 ekl0 poäng Håvedal Claes Göran

2015-06-04 Hedemora SBK
Airotkivs Hilda 1 kl.III257 poäng Bergström Bo

2015-06-03 Eskilstuna SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 kl.III227 poäng Ivanov Mikael
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 3 ekl195 poäng Heikkilä Viljo
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 3 ekl193 poäng Heikkilä Viljo

2015-06-02 Surahammar SBK
Twigg's and Tonic 3 kl.III198 poäng Paananen Anette
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.II181.5 poäng Gustavsson Ulf
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 1 kl.I166 poäng Gustavsson Ulf
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 ekl250.5 poäng Gustavsson Ulf
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 0 ekl166 poäng Gustavsson Ulf

2015-05-31 Växjö SBK
Ledsagarens Yohan Blake 1 kl.I170.5 poäng Falk Anders

2015-05-31 Ekerö SBK
Varmgärdes Skrållan 1 kl.I192.5 poäng Moberg Ragnar
Searover Jades Marilyn M 1 kl.I165.5 poäng Moberg Ragnar

2015-05-31 Västerås SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.II187 poäng Lööv Mats
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 ekl260.5 poäng Adesand Christer
LPI LPII LPIII AGD I AGHD I Quinline's Stop Stop Stop 0 ekl179 poäng Adesand Christer

2015-05-31 Åstorp SBK
Gravel's Sedimentary Dolomite 3 kl.I135.5 poäng Ehrlander Christine

2015-05-30 Kungsbacka SBK
Lorca's Like No One Else 2 kl.I143.5 poäng Lengfelt Ulf
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 3 ekl207.5 poäng Lengfelt Ulf

2015-05-30 Kramfors SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 1 ekl263 poäng Crona Gunnel

2015-05-30 Borlänge SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.I157 poäng Sjödén Curt

2015-05-30 Åkersberga SBK
LPII Benny 1 kl.II181 poäng Carlsson Ann
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.II168 poäng Carlsson Ann
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 ekl256.5 poäng Axell Sylvia

2015-05-29 Kramfors SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 2 ekl253 poäng Eriksson Torbjörn

2015-05-29 Limhamn SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 1 kl.III266 poäng Klang Ingvar
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 3 kl.II138 poäng Nordström Åke
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.I158 poäng Nilsson Bo
SE LCH Viljestyrkans Timotej 2 ekl254.5 poäng Sjöstrand Yvonne

2015-05-29 Piteå SBK
Scentaction's Amuse 3 ekl204 poäng Lundgren Cecilia

2015-05-24 Falun SBK
LPII LPIII S™KH II Iris 2 kl.III233.5 poäng Ollars Stefan

2015-05-24 Habo SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 ekl243 poäng Linnarsson Bo

2015-05-24 Sölvesborg SHU
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 1 kl.I182.5 poäng Karlström Alf
LPI Moorman's Joyford Hill 1 kl.I176 poäng Karlström Alf
Karriärs Belive 1 kl.I163.5 poäng Karlström Alf

2015-05-23 Falun SBK
Rockdove's Mandolina 1 kl.II161.5 poäng Larsson Claes
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 0 kl.II0 poäng Larsson Claes

2015-05-23 Finspång SBK
Sibbofjärdens Lisa 0 kl.III132 poäng Svensson Anders
LPI Miss Bossings Love Mosaic 1 kl.I168 poäng Svensson Anders

2015-05-23 Nacka SBK
Justlike Chic's Mirco 1 kl.III259 poäng Nordin Staffan
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl275.5 poäng Johansson Mats

2015-05-23 Skanör SBK
Romele's Arwen 2 kl.II158.5 poäng Hammarberg Jonas
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 2 kl.II143 poäng Hammarberg Jonas
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.I147 poäng Hammarberg Jonas

2015-05-23 Mölndal SBK
LPI LPII Kustmarken's Olga 1 kl.II167.5 poäng Eliasson Lennart
Airotkivs Knallhatt 2 kl.I158 poäng Eliasson Lennart

2015-05-23 Överkalix SBK
MoPiVi's Olga 1 kl.I180 poäng Lindkvist Dan

2015-05-23 Överkalix SBK
MoPiVi's Olga 2 kl.I150 poäng Lindkvist Dan

2015-05-23 Eskilstuna SBK
LPII Benny 1 kl.II178.5 poäng Skog Anja

2015-05-22 Herrljunga SBK
LPII Mandylike's Whirlwind 1 kl.III287 poäng Alaby Kjell-Arne

2015-05-22 Bollebygd SBK
LPI SE FREECH RLD N&F&A SE HTMCH FDI&II HTM I&II Askrikes One Whisky 1 kl.I169 poäng Hernvall Leif
Mandylike's Ant 1 kl.I162 poäng Hernvall Leif

2015-05-21 Ösmo SBK
Stenbury Black Label 1 kl.III287 poäng Larsén Pia
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl287 poäng Falk Inger

2015-05-20 Gnesta SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III153 poäng Lind Thomas
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 1 kl.II196.5 poäng Lind Thomas

2015-05-17 Norrtälje SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.I152.5 poäng Svensson Sven-Erik

2015-05-17 Hässleholm SBK
Rockdove's Mandolina 3 kl.II139 poäng Jansson Anna
Rockdove's You Only Live Twice 1 kl.I173 poäng Jansson Anna

2015-05-17 Märsta SBK
Searover Jades Marilyn M 2 kl.I148.5 poäng Andersson Britt-Mari

2015-05-17 Lund SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 1 kl.II165.5 poäng Petersson Lars

2015-05-17 Färjestaden SBK
RLD N RLD F Trofast Camaro 3 kl.II119.5 poäng Karlsson Bo
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.II172.5 poäng Karlsson Bo

2015-05-16 Tierp SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I114 poäng Lundin Thomas

2015-05-16 Alingsås SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.II140.5 poäng Karlsson Alf

2015-05-15 Norsjö SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 1 ekl260.5 poäng Nilsson Håkan

2015-05-14 Ånge SBK
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 1 kl.II185 poäng Liukkonen Ulle

2015-05-14 Hörby SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 2 kl.III253.5 poäng Ehrlander Christine
LPI SPH I Black Angus Messi 3 kl.II118 poäng Barthel Carina
LPI Black Angus Martha 2 kl.II142 poäng Barthel Carina
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 1 kl.I172.5 poäng Ehrlander Christine
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 1 kl.I170 poäng Ehrlander Christine

2015-05-14 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I116 poäng Hagelin Birgitta

2015-05-14 Haninge SBK
Varmgärdes Ilis 1 kl.II188 poäng Borgström Roger
LPII Benny 1 kl.II167 poäng Borgström Roger
RLD N RLD F Cosmic Cover's Invisible Camouflage 2 kl.I153.5 poäng Malmström Christer
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl241.5 poäng Malmström Christer

2015-05-14 Skillingaryd SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.III214 poäng Petersson Jonny
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 1 kl.I170.5 poäng Petersson Jonny
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 ekl234 poäng Petersson Jonny

2015-05-14 Borås SBK
Adore's Wild Harry Gronbek 3 kl.III193.5 poäng Hernvall Leif
LPI Landkrabbans CaffÚ Noix Vanille 3 kl.II139 poäng Claesson Marianne

2015-05-13 Norrköping SBK
Hjorttorp's Flinga 2 kl.I147.5 poäng Klasson Göran
LPI Full Blast's Aron 1 kl.I183 poäng Klasson Göran

2015-05-10 Örebro SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl253 poäng Toftler Göte

2015-05-10 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 2 kl.I144.5 poäng Lindgren Laila

2015-05-10 Forserum SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 1 kl.I173 poäng Petersson Jonny

2015-05-10 Nybro SBK
LPII Sibel 3 kl.III221.5 poäng Karlsson Bo
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.III260.5 poäng Karlsson Bo

2015-05-10 Linköping SBK
Hjorttorp's Flinga 3 kl.I126.5 poäng Svensson Anders

2015-05-09 Eskilstuna SKK
Rocky 0 kl.III177 poäng Alfredsson Jan
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl310 poäng Olsen Leif
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl0 poäng Olsen Leif

2015-05-09 Osby Bk SBK
LPI Tjotte's Sweep You Off The Floor 1 kl.I171 poäng Svensson Anna-Kersti

2015-05-09 Örebro SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl225.5 poäng Kamleitner Barbro
Skallvrån's Golden Peace 0 ekl161 poäng Kamleitner Barbro

2015-05-09 Valdemarsvik SBK
LPI Miss Bossings Love Mosaic 1 kl.I177 poäng Timan Inger

2015-05-09 Skultuna SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 2 kl.I146 poäng Tunér Stefan

2015-05-09 Söderhamn SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 1 kl.III264.5 poäng Järsand Kjell

2015-05-08 Skövde SBK
Sunziri's Ebony Genet 3 kl.I131 poäng Karlsson Alf

2015-05-06 Hudiksvall SBK
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa 1 kl.II174 poäng Olsson Lena

2015-05-03 Ljungbyhed SBK
Bergsandens Sahara Hot Nights 1 kl.I161 poäng Björkqvist Cronje

2015-05-03 Timrå SBK
LPII Searover Kellys Replay 1 kl.II180 poäng Åman Kent
RPH III Searover All in Everton 3 ekl192 poäng Åman Kent

2015-05-03 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 2 kl.I146.5 poäng Skog Lennart

2015-05-02 Nyköping SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III0 poäng Alfredsson Jan
Line Up Jackie Joyner 1 kl.I190 poäng Hansson Ola

2015-05-02 Matfors SBK
LPII Searover Kellys Replay 1 kl.II179.5 poäng Wiklund Magnus

2015-05-02 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I127.5 poäng Lindgren Laila
Viltvårdarns Vespa 0 ekl104.5 poäng Lindgren Laila

2015-05-02 Jönköping SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 ekl237.5 poäng Tillström Ulf

2015-05-02 Eslöv SBK
Allatiffany 3 kl.I136 poäng Ekberg Stig

2015-05-02 Olofström SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 3 kl.III223.5 poäng Åkesson Anne-Marie
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 2 kl.II151.5 poäng Landin Martha

2015-05-01 Helsingborg SBK
Gravel's Sedimentary Dolomite 0 kl.I80 poäng Ehrlander Christine

2015-05-01 Höör SBK
LPI Black Angus Martha 3 kl.II132 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 3 kl.II128.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2015-05-01 Ed SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 1 kl.II183 poäng Gunnarsson Tommy
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 1 kl.I169.5 poäng Gunnarsson Tommy

2015-05-01 Smålandsstenar SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 3 kl.III216.5 poäng Gustavsson Krafft Ka

2015-04-30 Farsta SBK
Stenbury Black Label 3 kl.III199.5 poäng Ahlgren Anna
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 2 kl.II156.5 poäng Moberg Ragnar
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl244 poäng Forsberg Lena

2015-04-30 Sjöbo SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.I183.5 poäng Söderkvist Dennis
Romele's Arwen 1 kl.I173.5 poäng Söderkvist Dennis

2015-04-26 Göta SBK
LPII Mandylike's Whirlwind 2 kl.III240.5 poäng Hyrén Bertil

2015-04-26 Torslanda SBK
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 kl.III278.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
LPI LPII Kustmarken's Olga 1 kl.II171.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2015-04-26 Norrköping SBK
Hjorttorp's Flinga 1 kl.I163 poäng Lind Birgit

2015-04-26 Svedala SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 3 kl.III207 poäng Hammarberg Jonas
SE LCH Viljestyrkans Timotej 1 ekl258.5 poäng Barthel Carina

2015-04-26 Grödinge SBK
RPH II Stenbury Black Chara 2 kl.II145 poäng Larsén Pia
LPII SE LCH Asteroidregn 1 ekl269 poäng Larsén Pia

2015-04-26 Drängsmark SBK
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F LD STARTKLASS Macita's Thunder Elve 3 kl.I127 poäng Dahlberg Peder

2015-04-26 Torsås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.III255.5 poäng Johansson Magnus
RLD N RLD F Trofast Camaro 3 kl.II136.5 poäng Johansson Magnus
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.II186 poäng Johansson Magnus

2015-04-25 Vallentuna SBK
Stenbury Black Label 2 kl.III232 poäng Sjöblom Annika
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 2 kl.III227.5 poäng Sjöblom Annika
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.I141 poäng Nyman Kjell
LPII Benny 1 kl.I184 poäng Nyman Kjell
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 3 ekl223.5 poäng Sjöblom Annika

2015-04-25 Torsåker / Hofo SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 2 kl.I153.5 poäng Bagge Åsa
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 1 kl.I178.5 poäng Bagge Åsa

2015-04-25 Arboga SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 2 kl.I157.5 poäng Granlund Beatrice

2015-04-25 Motala SBK
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 0 ekl0 poäng Svensson Anders

2015-04-25 Partille SBK
LPI LPII Kustmarken's Olga 2 kl.II146.5 poäng Romland Carina

2015-04-25 Hagfors SBK
Iliadens GrÚnia 2 kl.I145.5 poäng Edström Kjell

2015-04-19 Matfors SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 2 kl.III239 poäng Jakob Peter
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 1 kl.II168 poäng Åman Kent

2015-04-19 Osby SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 2 kl.I155 poäng Söderkvist Dennis
LPI Tjotte's Sweep You Off The Floor 1 kl.I166 poäng Söderkvist Dennis
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 1 kl.I163 poäng Söderkvist Dennis

2015-04-19 Osby SBK
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 2 kl.II143 poäng Söderkvist Dennis
LPI LPII RLD M DatsrÚges Snow Drop 1 kl.II164 poäng Söderkvist Dennis
LPI Tjotte's Sweep You Off The Floor 1 kl.I168.5 poäng Jansson Anna
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 1 kl.I162 poäng Jansson Anna
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 1 kl.I160 poäng Jansson Anna

2015-04-19 Gyttorp SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III155 poäng Sääf Rolf
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 1 ekl278.5 poäng Dahlin Bo-Lennart
LPII SE LCH Asteroidregn 1 ekl267 poäng Dahlin Bo-Lennart

2015-04-18 Forshaga SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl176.5 poäng Åkerlund Milton

2015-04-18 Ronneby SBK
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 1 kl.II174.5 poäng Hällgren Nils
LPI Moorman's Joyford Hill 1 kl.I173 poäng Landin Martha

2015-04-18 Haninge SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl0 poäng Falk Inger

2015-04-18 Skultuna SBK
Viltvårdarns Vespa 0 ekl162 poäng Adesand Christer

2015-04-12 Götene SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.II158 poäng Karlsson Alf

2015-04-12 Slite SBK
SPH I Zetastar Special Tomahawk 2 kl.I142 poäng Boberg Urban

2015-04-11 Alingsås SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Andesite 1 kl.II180.5 poäng Simmingsköld Hans
LPI Gravel's Metamorphic Amphibolite 1 kl.I187 poäng Simmingsköld Hans

2015-04-11 Bengtsfors Bk SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 1 kl.II169.5 poäng Andreasson Laila
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 2 kl.I152 poäng Andreasson Laila

2015-04-11 Oskarshamn SBK
Searover Bass Q'toke 2 kl.I153 poäng Klase Eva

2015-04-06 Söderköping SBK
LPI Miss Bossings Love Mosaic 2 kl.I159.5 poäng Gustavsson Arvidsson
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl306.5 poäng Thunström Åke

2015-04-06 Arlöv SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora 3 kl.III219.5 poäng Hammarberg Jonas
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 1 kl.I183 poäng Hammarberg Jonas
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 1 kl.I169 poäng Hammarberg Jonas

2015-04-06 Skutskär SBK
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa 1 kl.II176 poäng Axenvik Catarina
Viltvårdarns Vespa 2 ekl243.5 poäng Axenvik Mats
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl0 poäng Axenvik Mats

2015-04-03 Karlshamn SBK
LPI LPII RLD N RLD F Öljersjös Indra 3 kl.II137.5 poäng Åkesson Anne-Marie

2015-04-03 Skara SBK
LPII Mandylike's Whirlwind 3 kl.III217.5 poäng Karlsson Alf

2015-03-28 Vällingby SBK
Searover Pims Pix 3 kl.I139 poäng Sahlberg Caroline
Munkvretens Dragon 2 kl.I146.5 poäng Sahlberg Caroline

2015-03-28 Veberöd SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 1 kl.III282.5 poäng Eriksson Lennart
Allatiffany 2 kl.I157.5 poäng Jönsson Kjell
Roekull Lowes Ockra 1 kl.I173 poäng Jönsson Kjell
SE LCH Viljestyrkans Timotej 3 ekl201 poäng Barthel Carina

2015-03-28 Vadstena SBK
Streamlight's Cayos Mighty Magic 1 kl.I178 poäng Anderpalm Patric
LPELIT SE LCH Streamlight's Pearl Abra Kadabra 1 ekl279 poäng Svensson Anders

2015-03-27 Åsele SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 1 kl.II167 poäng Lundgren Cecilia

2015-03-22 Kungsör SBK
SE LCH Andvikens Come Together 1 ekl266.5 poäng Toftler Göte
Viltvårdarns Vespa 0 ekl133 poäng Toftler Göte
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 0 ekl0 poäng Toftler Göte

2015-03-21 Kungsör SBK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 2 kl.III236.5 poäng Paananen Anette

2015-03-21 Arivdsjaur SBK
Silverstjärnans La Gloria Cubana 1 kl.I162.5 poäng Vesterlund Nicklas

2015-03-21 Fagersta SBK
SE LCH Skybar Friendship 3 ekl205.5 poäng Barthel Carina

2015-03-21 Bollebygd SBK
LPI SE FREECH RLD N&F&A SE HTMCH FDI&II HTM I&II Askrikes One Whisky 2 kl.I154 poäng Lindqvist Göran

2015-03-15 Jönköping SBK
LPII LPIII Lovastigens Truss 2 ekl227.5 poäng Stenh Per-Ola

2015-03-08 Hemse SBK
Glen Louch Drummer 0 kl.III0 poäng Boberg Urban
SPH I Zetastar Special Tomahawk 3 kl.I125.5 poäng Boberg Urban

2015-03-07 Ösmo SBK
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 2 kl.III236 poäng Hjort Mikael
Searover Bass Q'diesel 2 kl.I152.5 poäng Larsén Pia
LPI Tisslabo Paganini 1 kl.I163 poäng Larsén Pia
LPII SE LCH Asteroidregn 1 ekl292.5 poäng Björkström Weine

2015-03-07 Falkenberg SBK
SPH III Kvarterets Tampa Florida 1 kl.I173 poäng Andersson Yvonne

2015-03-07 Fagersta SBK
LPI LPII RLD N SE HTMCH FDI&II&III HTM I&II&III Something New's Mail Box 2 kl.III224 poäng Gustavsson Ulf
Twigg's and Tonic 1 kl.II162.5 poäng Hjulström Anna

2015-02-22 Kristinehamn SBK
LPII Huntley's Cute Cleopatra 0 ekl191 poäng Edström Lillemor

2015-02-22 Viksbergs Ridhu SKK
SE LCH Pilens Varg 1 kl.II190.5 poäng Björkström Weine
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 ekl241.5 poäng Forsberg Lena
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl227.5 poäng Forsberg Lena

2015-02-22 Kalmar SBK
LPII Sibel 1 kl.II178.5 poäng Gustavsson Susanne
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.II171 poäng Gustavsson Susanne

2015-02-21 Örnsköldsvik SBK
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 2 ekl249 poäng Eriksson Torbjörn

2015-02-21 Norsjö SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi 3 kl.III195 poäng Lundgren David
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 1 kl.III269.5 poäng Lundgren David

2015-02-15 Mölndal SBK
Ingmos Vina Herminia 3 kl.III211 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 kl.III295 poäng Gustavsson Kurt Vill
LPI LPII Kustmarken's Olga 1 kl.II180.5 poäng Wallin Åke
FDI FDII RLD N RLD F Huntley's Eldiga Exo 1 kl.I163 poäng Wallin Åke
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 ekl77 poäng Eliasson Lennart

2015-02-15 Färentuna SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl229 poäng Ahlgren Anna

2015-02-15 Eskilstuna SBK
Wallwein's Ornellia 1 kl.II173 poäng Larsson Nils-Göran
Searover Jades Marilyn M 2 kl.I150 poäng Persson Maria

2015-02-15 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.I191.5 poäng Ek Lennart

2015-02-14 Nacka SBK
Varmgärdes Ilis 1 kl.I191 poäng Lundin Lena

2015-02-14 Katrineholm SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 3 kl.II139 poäng Svensson Mikael

2015-02-14 Umeå SBK
SE VCH Viltvårdarns Tikka 1 kl.II178.5 poäng Asplund Rolf Göran

2015-02-14 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 ekl269 poäng Ledin Jan

2015-02-14 Norrtälje SBK
SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Fastidious Angel-Wings 2 kl.III254 poäng Ledin Jan

2015-02-08 Halmstad Hundar SBK
Like'ims First Class 1 kl.III278.5 poäng Andersson Yvonne
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 1 kl.II167.5 poäng Henningsson Lasse

2015-02-08 Vilhelmina SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 2 kl.III241 poäng Lundgren Cecilia

2015-02-08 Rättvik SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 3 kl.III209 poäng Larsson Toni
Meadowlark Final Style 3 kl.II115 poäng Larsson Toni
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl230 poäng Hellberg Roland

2015-02-07 Orust SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 ekl0 poäng Augustsson Roland

2015-02-07 Dannero Multiar SBK
SE VCH Northline's Irreversible Icing 0 kl.I67 poäng Liukkonen Ulle
LPI SE LCH Stargolds Licence to Kill 2 ekl236.5 poäng Andersson Kjell-Arne

2015-02-07 Rättvik SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 3 kl.III203.5 poäng Östling Anders
Meadowlark Final Style 3 kl.II130 poäng Gustafsson Lars-Göra
LPII SE LCH Asteroidregn 1 ekl262 poäng Gustafsson Lars-Göra

2015-02-07 Bålsta SBK
LPI Tisslabo Paganini 2 kl.I156.5 poäng Wranning Jimmy

2015-02-01 Grödinge SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl252 poäng Ivanov Mikael
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 2 ekl237 poäng Ivanov Mikael
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl233 poäng Ivanov Mikael
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 ekl188 poäng Ivanov Mikael

2015-02-01 Strömsund SBK
SE VCH LPI RLD N Besure's Love Me 1 kl.I169 poäng Bryne Lisbet

2015-02-01 Ängelholm SBK
LPI LPII Lassagårdens Thunderbird 1 kl.III285 poäng Branthall Marie

2015-01-31 Varberg SBK
Minnows Diamond 0 kl.I0 poäng Gustafsson Inger

2015-01-24 Värnamo SBK
LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 0 kl.III187 poäng Svensson Kjell
Adore's Wild Harry Gronbek 0 kl.III159 poäng Svensson Kjell
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.II118.5 poäng Svensson Kjell
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 3 kl.I100 poäng Falk Anders
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.I143 poäng Falk Anders
LPII LPIII Lovastigens Truss 3 ekl214.5 poäng Falk Anders

2015-01-16 Ulricehamn SBK
Adore's Wild Harry Gronbek 2 kl.III239.5 poäng Reikerås Kjell
Mandylike's Liegeman 0 kl.III179 poäng Reikerås Kjell
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 2 kl.II155.5 poäng Ohlsson Patrik
LPI Find-it For Tee Time 1 kl.I171 poäng Johansson Mats

2015-01-10 Moheda SBK
SE VCH LPI RLD N&F&A&M Rondeus Qualified Queen 3 kl.II103.5 poäng Gustavsson Krafft Ka
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 3 kl.I117.5 poäng Petersson Jonny
LPII LPIII Lovastigens Truss 3 ekl220 poäng Petersson Jonny

2015-01-04 Fagersta SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A Zetastar Mighty Inca 2 ekl242 poäng Tunér Stefan

2015-01-03 Fagersta SBK
Stenbury Black Label 3 kl.III203.5 poäng Olsen Leif
RLD N Super-Nova 0 kl.I75 poäng Elfström Ingemar

2015-01-03 Tierp SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 0 kl.I88 poäng Johnsson Berger Mimm
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 0 ekl0 poäng Dunder Maria


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017