Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2016

Resultat i namnordning


2016-12-26 Östhammar SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 ekl245.5 poäng Neteborn Marita

2016-12-17 Moheda SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 2 kl.III228.5 poäng Nyström Thomas
Duvkullans Ecru 0 kl.I91.5 poäng Falk Anders
Meadowlark Faverolle 0 kl.I87 poäng Falk Anders
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin 0 kl.I65.5 poäng Falk Anders
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 3 ekl215 poäng Edström Kjell
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 2 ekl252.5 poäng Edström Kjell
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 ekl225 poäng Edström Kjell

2016-12-16 Moheda SBK
Meadowlark Faverolle 3 kl.I104 poäng Falk Karin
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin 0 kl.I68 poäng Falk Karin
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 3 ekl220.5 poäng Atzmannstorfer Rebec
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 3 ekl217.5 poäng Atzmannstorfer Rebec
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 0 ekl137 poäng Atzmannstorfer Rebec

2016-12-11 Göteborg SBK
RLD F SPH I Mandylike's Gingernut 1 kl.I182.5 poäng Ohlsson Patrik
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 0 ekl190.5 poäng Isaksson Bo

2016-12-11 Halmstad SBK
Caper Cailie's of Gold 1 kl.III267 poäng Henningsson Lasse

2016-12-11 Visby SBK
SE VCH Stjärnvallens Bianca 1 kl.I166 poäng Boberg Urban

2016-12-11 Kalmar SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.III305 poäng Ljudén Lars
Searover Bass Q'toke 1 kl.III271.5 poäng Ljudén Lars
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 1 ekl256 poäng Lundgren Peter

2016-12-11 Borås SBK
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin 0 kl.I32 poäng Claesson Marianne

2016-12-10 Åkersberga SBK
LPI Tisslabo Paganini 3 kl.III223 poäng Larsson Anne
Goody-Goody's Tiptop Agenda 3 kl.I139 poäng Wiklander Charlotte
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 3 ekl217 poäng Moberg Ragnar

2016-12-10 Höganäs SBK
SPH I Canine Saloon Falkon 2 kl.III236 poäng Jansson Anna
Wildlife Manager's Chompy 0 kl.II0 poäng Brandin Thomas
Guamikeni's Berlin 1 kl.I161 poäng Sjöstrand Yvonne
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 1 ekl273 poäng Johansson Kenneth

2016-12-10 Ellös SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 0 kl.III175 poäng Larsson Görel
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 0 kl.III170.5 poäng Larsson Görel
SPH I S™KH I Mandylike's Inter 1 kl.II191 poäng Hernvall Leif
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 1 ekl299 poäng Hernvall Leif

2016-12-04 Bollnäs SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 1 kl.II162 poäng Larsson Anita

2016-11-27 Örebro SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl255.5 poäng Kamleitner Barbro

2016-11-27 Kungsör SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 ekl271.5 poäng Toftler Göte

2016-11-27 Svalöv SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.III225 poäng Prahl Leif
LPI SPH I Black Angus Messi 3 kl.II129.5 poäng Bengtsson Sten
LPI Black Angus Martha 3 kl.II106 poäng Bengtsson Sten
LPII Reminds Teals Frej 0 kl.II0 poäng Bengtsson Sten
Black Angus Fredrik 1 kl.I169.5 poäng Therup Anders
Wildlife Manager's Chompy 1 kl.I167 poäng Therup Anders
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 ekl233 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-11-26 Kungsör SBK
Mandylike's Fabulous 1 kl.I186.5 poäng Paananen Anette

2016-11-26 Varberg SBK
Airotkivs Mynta 1 kl.II187.5 poäng Andersson Yvonne
SPH I S™KH II Mandylike's Dream Doll 2 kl.I153 poäng Johansson Mats
LPI LPII LPIII Selma-Af-Aya 2 ekl234 poäng Andersson Matts Roge

2016-11-26 Veberöd SBK
Caper Cailie's of Gold 1 kl.III266 poäng Magnusson Claes
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 0 kl.III190.5 poäng Magnusson Claes
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 0 kl.III170.5 poäng Magnusson Claes
LPII Reminds Teals Frej 1 kl.II177 poäng Jönsson Arne
Goody-Goody's Poker Joker 2 kl.I140 poäng Hammarberg Jonas
Guamikeni's Berlin 0 kl.I98 poäng Hammarberg Jonas

2016-11-20 SKK
LPI Tisslabo Paganini 0 kl.III158.5 poäng Björkström Weine

2016-11-20 Mölndal SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 0 kl.III171 poäng Eliasson Lennart
LPI RLD N Bergtassens Sunrise of Love 0 kl.III0 poäng Eliasson Lennart
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 2 ekl245.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2016-11-20 Sölvesborg SHU
Duvkullans Ecru 3 kl.I139 poäng Karlström Alf
Digge Mountains Bea 3 kl.I138 poäng Karlström Alf
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 1 kl.I177 poäng Karlström Alf
Port of Nessie Pumpkin Taste 1 kl.I175.5 poäng Karlström Alf
Cambremer Crackerjack 1 kl.I171.5 poäng Karlström Alf

2016-11-20 Skurup SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.III234.5 poäng Ehrlander Christine
Bergsandens Sahara Hot Nights 1 kl.III257.5 poäng Ehrlander Christine
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 0 kl.III135.5 poäng Ehrlander Christine
Guamikeni's Berlin 3 kl.I131.5 poäng Jönsson Arne
Bergsandens Memory Lane 1 kl.I184 poäng Jönsson Arne
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 ekl239 poäng Wallin Birgitta

2016-11-20 Sävsjö SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 0 kl.III0 poäng Gustavsson Bengt
Meadowlark Faverolle 2 kl.I159 poäng Gustavsson Bengt

2016-11-20 Lidköping SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 0 kl.III175 poäng Simmingsköld Hans
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin 0 kl.I70 poäng Abrahamsson Christin

2016-11-20 Frövi SBK
Twigg's and Tonic 2 kl.III235 poäng Karlsson Henrik

2016-11-19 Mölndal SBK
Airotkivs Knallhatt 3 kl.II127 poäng Eliasson Lennart
LPI LPII Mandylike's Adele 1 kl.II167.5 poäng Eliasson Lennart
LPI SE FREECH RLD N&F&A SE HTMCH FDI&II HTM I&II Askrikes One Whisky 0 kl.II77.5 poäng Eliasson Lennart
SPH I S™KH I Mandylike's Inter 1 kl.I174 poäng Wallin Åke

2016-11-19 Falköping SBK
LPI Sångfågelns Erda 1 kl.II161 poäng Laurén Maria

2016-11-13 Uppsala SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande 0 kl.I85 poäng Lundin Thomas

2016-11-13 Uppsala SBK
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 2 kl.III232 poäng Dunder Maria
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.II144 poäng Svensson Sven Erik

2016-11-13 Skanör SBK
RLD N Streamlight's Choice Lex Luthor 3 kl.III208 poäng Klang Ingvar
SE U(U)CH DK CH(U) LPI RLD N RLD F Kroppsmarkens Northern King 3 kl.II127 poäng Barthel Carina
Wildlife Manager's Chompy 2 kl.I158.5 poäng Klang Ingvar
Black Angus Fredrik 2 kl.I146 poäng Klang Ingvar
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 3 ekl198 poäng Barthel Carina

2016-11-13 Flen SBK
LPII Benny 3 ekl207 poäng Cangren Malmberg A-M

2016-11-12 Orust SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 3 kl.III202.5 poäng Petersson Lennart
Rockdove's Black Train 2 kl.I152 poäng Ohlsson Patrik
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 2 ekl233.5 poäng Petersson Lennart
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl303.5 poäng Petersson Lennart

2016-11-12 Ljungbyhed SBK
Bergsandens Sahara Hot Nights 2 kl.III234.5 poäng Ehrlander Christine
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 0 kl.III141 poäng Ehrlander Christine
LPI Black Angus Martha 2 kl.II141 poäng Ehrlander Christine

2016-11-06 Örnsköldsvik SBK
LPI Masterkey's Fix Joshua 2 kl.III243 poäng Andersson Kjell-Arne

2016-11-06 Svedala SBK
Bergsandens Sahara Hot Nights 2 kl.III246 poäng Hammarberg Jonas
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 0 kl.III191 poäng Hammarberg Jonas
LPI Black Angus Martha 3 kl.II105.5 poäng Barthel Carina
Bergsandens Memory Lane 3 kl.I117 poäng Söderkvist Dennis
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 3 ekl209.5 poäng Barthel Carina

2016-11-06 Katrineholm SBK
Woodhunt's Trixi 2 kl.II141 poäng Svensson Mikael

2016-11-06 Kungsbacka SBK
RLD N Minnows Sea Wave 3 kl.III216 poäng Lengfelt Yvonne
LPI RLD N Bergtassens Sunrise of Love 1 kl.III264 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M H-Falks Rask 0 kl.III153 poäng Lengfelt Yvonne
SE VCH RLD N RLD F RLD A Fetch-It Pay Off's Carlin 1 kl.I167 poäng Lengfelt Yvonne

2016-11-06 Knivsta SBK
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 1 kl.III261.5 poäng Svensson Sven Erik
Zetastar Hot Chili 3 kl.II137 poäng Ek Lennart
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 3 kl.II114 poäng Ek Lennart
Goody-Goody's Tiptop Agenda 2 kl.I153 poäng Arthursson Dennis
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande 2 kl.I152.5 poäng Arthursson Dennis
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 3 ekl203 poäng Andersson Anna-Carin
LPII SE LCH Asteroidregn 1 ekl282 poäng Andersson Anna-Carin
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 ekl0 poäng Andersson Anna-Carin

2016-11-05 Örnsköldsvik SBK
LPI Masterkey's Fix Joshua 2 kl.III235 poäng Ögren Anders

2016-11-05 Söderköping SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 3 kl.III219.5 poäng Svensson Anders

2016-11-05 Hagfors SBK
Mölnbackalabbens Idun 3 kl.I127.5 poäng Gillå Urban

2016-10-30 Göteborg SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn 0 kl.III108 poäng Svanstedt Eva
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Adore's X Ray 1 kl.I173.5 poäng Lövenius Rune
Rockdove's Black Train 1 kl.I173 poäng Lövenius Rune
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl291.5 poäng Svanstedt Eva

2016-10-30 SBK
LPI O'Sofinas Sweet Miss Lee 2 kl.II146 poäng Kamleitner Barbro

2016-10-30 Drängsmark SBK
Arrak 0 kl.I0 poäng Lindkvist Dan

2016-10-29 Bålsta SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 2 kl.II150 poäng Svensson Sven Erik
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 2 kl.II140 poäng Svensson Sven Erik
RLD N Tasstrampets Honolulu 0 kl.II0 poäng Svensson Sven Erik
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande 1 kl.I167.5 poäng Andersson Britt-Mari
SE S™CH S™KH III Labbox Flora 3 ekl204 poäng Granlund Beatrice
LPII Benny 2 ekl252.5 poäng Granlund Beatrice

2016-10-29 Arboga SBK
LPI LPII Silvergruvans Miss Nexie 1 kl.III267 poäng Alfredsson Jan
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III0 poäng Alfredsson Jan
LPI O'Sofinas Sweet Miss Lee 3 kl.II132.5 poäng Elfström Ingemar
SE VCH Editors Trouble But Fun 1 kl.I161 poäng Elfström Ingemar

2016-10-23 Norrköping SBK
LPI Tisslabo Paganini 2 kl.III247.5 poäng Lind Birgit

2016-10-23 Ängelholm SBK
SPH I Canine Saloon Falkon 2 kl.III237 poäng Bengtsson Sten
Guamikeni's Berlin 2 kl.I149 poäng Hansson Mikael

2016-10-23 Limhamn SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 0 kl.III154 poäng Söderkvist Dennis
LPII Reminds Teals Frej 1 kl.II185 poäng Hammarberg Jonas
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 2 ekl246 poäng Johansson Kenneth

2016-10-23 Kristinehamn SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 0 kl.III179 poäng Edström Kjell

2016-10-23 Skövde SBK
LPI LPII Gravel's Magmatic Porphyry 0 kl.III76 poäng Oskarsson Per
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 0 kl.II0 poäng Oskarsson Per

2016-10-22 Tranås SBK
SE VCH Labbox Diza 3 kl.I128 poäng Atzmannstorfer Rebec

2016-10-22 Skellefteå SBK
RLD N RLD F Huset Elliots Lilla Bus 1 kl.II174.5 poäng Nilsson Håkan

2016-10-22 Rödeby SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.III255 poäng Schwandner Jutta

2016-10-22 Partille SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 2 ekl253 poäng Claesson Marianne

2016-10-16 Järfälla SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande 1 kl.I167 poäng Ahlgren Anna
SE LCH FI LCH Grassduck's Royal Frederik 2 ekl247.5 poäng Svensson Anders

2016-10-16 Björnlunda SBK
LPI O'Sofinas Sweet Miss Lee 2 kl.II150 poäng Skog Anja

2016-10-16 Slite SBK
SE VCH Stjärnvallens Bianca 2 kl.I153 poäng Karlström Tommy

2016-10-16 Kungälv SBK
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl305.5 poäng Segerdahl Lennart
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 1 ekl271 poäng Segerdahl Lennart

2016-10-16 Sundsvall SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl310.5 poäng Olsson Håkan

2016-10-16 Upplands Väsby SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.II154 poäng Berg Marita

2016-10-15 Haninge SBK
Duvskogens Knota 1 kl.III272 poäng Borgström Roger
Varmgärdes Skrållan 1 kl.III262 poäng Borgström Roger
Karriärs Hero 1 kl.I169 poäng Malmström Christer
Karriärs Take A Chance On Me 1 kl.I167 poäng Malmström Christer
SE LCH FI LCH Grassduck's Royal Frederik 1 ekl264 poäng Malmström Christer

2016-10-15 Ronneby SBK
Duvkullans Ecru 3 kl.I100.5 poäng Åkesson Anne-Marie
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 ekl260.5 poäng Schwandner Jutta
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia 0 ekl171.5 poäng Schwandner Jutta

2016-10-15 Vadstena SBK
Streamlight's Cayos Mighty Magic 1 kl.III284 poäng Klasson Göran

2016-10-15 Borlänge SBK
Rockdove's Mandolina 3 kl.III201.5 poäng Fors Gunnar
LPII Lisslindas Casper Carat 1 kl.II172.5 poäng Fors Gunnar
Airotkivs Hilda 0 ekl120.5 poäng Gustafsson Lars-Göra
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 0 ekl0 poäng Gustafsson Lars-Göra

2016-10-15 Köping SBK
Munkvretens Dagg 2 kl.I145.5 poäng Jacobsson Sten

2016-10-09 Lomma SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 0 kl.III161 poäng Barthel Carina
LPI Black Angus Martha 2 kl.II155 poäng Svensson Anna-Kersti
Black Angus Fredrik 2 kl.I156.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Goody-Goody's Poker Joker 2 kl.I145.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-10-09 Surahammar SBK
Winning Line's Stairway to Heaven 3 kl.III210 poäng Adesand Christer
Twigg's and Tonic 3 kl.III193.5 poäng Adesand Christer
Munkvretens Dagg 0 kl.I69 poäng Paananen Anette

2016-10-09 Kumla SBK
Chelenas Labbar Breathe Me 2 kl.I141.5 poäng Lindgren Ann-Sofie

2016-10-09 Östhammar SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I116 poäng Ek Lennart

2016-10-08 Ånge SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl297 poäng Larsson Anita

2016-10-08 Skillingaryd SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 1 kl.III267 poäng Falk Karin
SE VCH Labbox Diza 3 kl.I131 poäng Falk Karin

2016-10-08 Sjöbo SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 3 kl.III213.5 poäng Wallin Birgitta
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 1 kl.II173 poäng Petersson Lars
Bergsandens Memory Lane 2 kl.I150.5 poäng Petersson Lars

2016-10-08 Orust SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 1 ekl283 poäng Segerdahl Lennart

2016-10-08 Älmhult SBK
Duvkullans Ecru 3 kl.I135.5 poäng Falk Anders

2016-10-08 Ställdalen SBK
Oboiniesta 0 kl.I91 poäng Larsson Ingrid

2016-10-02 Jokkmokk SBK
NORD VCH Colas Axelina 1 kl.I181 poäng Hedlund Josefin

2016-10-02 Jokkmokk SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 2 kl.II152 poäng Lindkvist Dan
NORD VCH Colas Axelina 3 kl.I137 poäng Hedlund Josefin

2016-10-02 Helsingborg SBK
LPII Reminds Teals Frej 1 kl.II167.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Wildlife Manager's Chompy 3 kl.I135 poäng Brandin Thomas

2016-10-02 Mariestad SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 1 kl.II163 poäng Karlsson Alf

2016-10-02 Mönsterås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 3 kl.III197.5 poäng Johansson Magnus
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 2 kl.I151 poäng Klase Eva

2016-10-02 Mörsil SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 1 kl.III275 poäng Häggström Åsa
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 0 kl.III149.5 poäng Häggström Åsa

2016-10-02 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III151 poäng Cangren Malmberg A-M

2016-10-02 Knislinge SBK
Skyfly's Randall 2 kl.III249.5 poäng Magnusson Claes
Alva 1 kl.I161.5 poäng Magnusson Claes

2016-10-02 Sandviken SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 0 ekl0 poäng Axenvik Mats

2016-10-02 Hallstavik SBK
Zetastar Hot Chili 3 kl.II136 poäng Neteborn Bengt
LPI Stawaskogens Black Vera 0 kl.II79 poäng Neteborn Bengt
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande 2 kl.I144 poäng Neteborn Marita

2016-10-01 Eslöv SBK
Skyfly's Randall 3 kl.III218.5 poäng Hansson Mikael
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 3 kl.III195 poäng Hansson Mikael
LPI SPH I Black Angus Messi 3 kl.II136 poäng Hansson Mikael
LPI Black Angus Martha 2 kl.II141 poäng Hansson Mikael
Viltvårdarns Åzac 1 kl.I180 poäng Söderkvist Dennis

2016-10-01 Torsåker / Hofo SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 1 ekl263.5 poäng Altskog Ulla

2016-10-01 Karlskrona SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.III242 poäng Johnsson Marianne
Öljersjös Elektra 3 kl.I135.5 poäng Johnsson Marianne
Willifez Grace Kelly 2 kl.I150 poäng Johnsson Marianne

2016-10-01 Söderhamn SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl279.5 poäng Järsand Kjell

2016-09-25 Lindesberg SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 2 kl.II158 poäng Larsson Ingrid

2016-09-25 Degerfors SBK
Chelenas Labbar Breathe Me 0 kl.I0 poäng Haeggblom Bjellå A

2016-09-25 Habo SBK
LPI Sångfågelns Erda 1 kl.I183.5 poäng Karlsson Alf
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 2 ekl236 poäng Karlsson Alf

2016-09-25 Strängnäs SKK
Wallwein's Ornellia 3 kl.III208.5 poäng Skog Anja
Munkvretens Dagg 3 kl.I131.5 poäng Skog Anja
LPII Benny 2 ekl230.5 poäng Skog Anja

2016-09-25 Älvkarleby SPK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl255 poäng Neteborn Bengt

2016-09-25 Göta SBK
Dream Day 1 kl.III272 poäng Wallin Åke
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl291 poäng Olausson Erik

2016-09-25 Höör SBK
LPI Black Angus Martha 3 kl.II111 poäng Petersson Lars
LPI SPH I Black Angus Messi 2 kl.II146 poäng Petersson Lars
Wildlife Manager's Chompy 2 kl.I144 poäng Petersson Lars
SE U(U)CH DK CH(U) LPI RLD N RLD F Kroppsmarkens Northern King 1 kl.I174 poäng Petersson Lars
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 ekl237 poäng Jansson Anna
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 ekl265 poäng Jansson Anna

2016-09-25 Gävle SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.II140.5 poäng Skog Lennart

2016-09-24 Alleby Götebor SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 ekl187.5 poäng Markert Bernt

2016-09-24 Ockelbo SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 3 kl.II128.5 poäng Frentz Helene
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 2 ekl246.5 poäng Lindgren Laila

2016-09-24 Kil SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 1 kl.II182 poäng Daleke Anette

2016-09-24 Märsta SBK
RLD N Tasstrampets Honolulu 3 kl.II115 poäng Andersson Britt-Mari
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 1 kl.II173.5 poäng Andersson Britt-Mari
RLD N Lachawes Bizzy 3 kl.I124 poäng Andersson Britt-Mari

2016-09-24 Njudung SBK
SPH I Mandylike's Gleam 2 kl.I151.5 poäng Atzmannstorfer Rebec

2016-09-18 Älvsbyn SBK
RLD N RLD F Huset Elliots Lilla Bus 0 kl.II0 poäng Lindkvist Dan

2016-09-18 Nordmaling SBK
LPI Masterkey's Fix Joshua 0 kl.III184 poäng Olofsson Linda

2016-09-18 Tollarp SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 ekl247 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-09-18 Töreboda SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 3 kl.II133.5 poäng Björkdahl Rolf

2016-09-18 Osby SBK
LPI Tjotte's Sweep You Off The Floor 3 kl.II129.5 poäng Jansson Anna

2016-09-17 Ljungby SBK
SE VCH SE U(U)CH Tjotte's Run For President 2 kl.I151.5 poäng Ljungberg Carina

2016-09-17 Olofström SBK
LPI Tjotte's Sweep You Off The Floor 3 kl.II137 poäng Åkesson Anne-Marie

2016-09-17 Örnsköldsvik SBK
LPI Masterkey's Fix Joshua 2 kl.III237 poäng Andersson Kjell-Arne

2016-09-17 Ed SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 3 kl.III223 poäng Åkerlund Milton
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 2 kl.II151.5 poäng Åkerlund Milton

2016-09-17 Haninge SBK
Varmgärdes Skrållan 2 kl.III252 poäng Borgström Roger
Duvskogens Knota 2 kl.III229.5 poäng Borgström Roger
Bexzima's Alaverdi 3 kl.I130 poäng Borgström Roger
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 ekl250.5 poäng Falk Inger

2016-09-17 Bålsta SBK
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 3 kl.III222.5 poäng Bukss Ronge Irene
RLD N Tasstrampets Honolulu 1 kl.II173 poäng Stare Gunilla
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 1 kl.II167 poäng Stare Gunilla
LPII Benny 1 ekl267.5 poäng Wranning Jimmy
SE LCH Pilens Diana 1 ekl262.5 poäng Wranning Jimmy

2016-09-17 Bålsta SBK
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss 3 kl.III207 poäng Carlsson Ann
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 1 kl.II176 poäng Svensson Sven Erik
LPII Benny 2 ekl254 poäng Wranning Jimmy
SE LCH Pilens Diana 2 ekl240 poäng Wranning Jimmy

2016-09-16 Gällivare SBK
NORD VCH Colas Axelina 2 kl.I145 poäng Axelsson Vannestål A

2016-09-11 Östersund SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 2 kl.III236 poäng Näsholm Arne

2016-09-11 Sundsvall SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl258.5 poäng Åman Kent

2016-09-11 Åhus SBK
LPI Tjotte's Sweep You Off The Floor 3 kl.II132.5 poäng Wallin Birgitta

2016-09-11 Umeå SBK
LPI Masterkey's Fix Joshua 1 kl.III256.5 poäng Lundgren Cecilia

2016-09-11 Hörby SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 1 kl.III260 poäng Jansson Anna
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.II143 poäng Jansson Anna
SE U(U)CH DK CH(U) LPI RLD N RLD F Kroppsmarkens Northern King 1 kl.I188 poäng Rydén Ruby
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I75 poäng Rydén Ruby
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 1 ekl267 poäng Sjöstrand Yvonne

2016-09-11 Skara SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 1 ekl283 poäng Karlsson Alf

2016-09-10 Eskilstuna SKK
Twigg's and Tonic 3 kl.III209.5 poäng Alfredsson Jan
Wallwein's Ornellia 0 kl.III161.5 poäng Alfredsson Jan

2016-09-10 Eskilstuna SKK
Wallwein's Ornellia 3 kl.III204.5 poäng Falk Inger

2016-09-10 Kungsör SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III0 poäng Hagström Charlotta
Munkvretens Dagg 0 kl.I74 poäng Hagström Charlotta

2016-09-10 Åsbro Kursgård SBK
Chelenas Labbar Breathe Me 1 kl.I179 poäng Bergström Elisabeth

2016-09-10 Torslanda SBK
SE VCH LPI Posters Yellow Rose 1 kl.I174.5 poäng Hyrén Bertil

2016-09-09 Mölndal SBK
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 1 kl.II171.5 poäng Ohlsson Patrik
LPI LPII Mandylike's Adele 0 kl.II81 poäng Ohlsson Patrik
SE LCH Streamlight's Ace Leon 2 ekl255 poäng Wendt Anna-Lena

2016-09-04 Enköping SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 0 kl.III0 poäng Neteborn Marita

2016-09-04 Luleå SHU
RLD N RLD F Huset Elliots Lilla Bus 3 kl.II133 poäng Lundberg Linnéa

2016-09-04 Hässleholm SBK
LPI SPH I Black Angus Messi 2 kl.II144 poäng Söderkvist Dennis
Bergsandens Jackis Jolien 3 kl.I136 poäng Nielsen Tommy

2016-09-04 Bollnäs SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl257 poäng Axenvik Mats
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 0 ekl187 poäng Axenvik Mats

2016-09-03 Norrtälje SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.II156 poäng Dunder Maria
LPI RLD N Karriärs Angie 1 kl.I171 poäng Dunder Maria

2016-09-03 Hallstahammar SBK
Twigg's and Tonic 2 kl.III235.5 poäng Tunér Stefan
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 1 kl.II168.5 poäng Tunér Stefan
Munkvretens Dagg 3 kl.I127 poäng Tunér Stefan
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 0 ekl185 poäng Tunér Stefan

2016-09-03 Norrtälje SBK
RLD N Tasstrampets Honolulu 3 kl.II139.5 poäng Ek Lennart
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.II148.5 poäng Ek Lennart
LPI RLD N Karriärs Angie 2 kl.I148.5 poäng Ek Lennart

2016-09-03 Karlshamn SBK
Carmal's Waterlily's Gainful 3 kl.I139 poäng Korhonen Ari

2016-09-03 Örebro SBK
LPII SE LCH Asteroidregn 0 ekl146.5 poäng Almquist Sture

2016-09-03 Vårgårda SBK
Near Me's Isolde 2 kl.I154 poäng Alaby Kjell-Arne

2016-09-03 Edsbyn SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 3 ekl204.5 poäng Lindgren Laila

2016-09-03 Löddeköpinge SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 2 kl.III231 poäng Söderkvist Dennis
LPII Reminds Teals Frej 2 kl.II153 poäng Bengtsson Sten
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 1 kl.II167 poäng Bengtsson Sten

2016-09-03 Arvika SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 2 kl.II144.5 poäng Edström Lillemor

2016-09-03 Nossebro SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 1 ekl285.5 poäng Karlsson Alf
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl272 poäng Karlsson Alf

2016-09-01 Timrå SBK
LPI Zita 1 kl.II161.5 poäng Liukkonen Ulle

2016-08-31 Waxholm SBK
LPI RLD N Karriärs Angie 1 kl.I160.5 poäng Carlsson Ann

2016-08-28 Torsås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 3 kl.III222.5 poäng Johansson Magnus
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.III266 poäng Johansson Magnus
Huntley's Eldiga Eros 3 kl.I125 poäng Karlsson Bo
Öljersjös Elektra 3 kl.I104.5 poäng Karlsson Bo

2016-08-27 Borlänge SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 1 kl.II167.5 poäng Fors Gunnar
Airotkivs Hilda 0 ekl0 poäng Ollars Stefan

2016-08-27 Skultuna SBK
Munkvretens Dagg 0 kl.I79.5 poäng Rahmström Åsa
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 1 ekl260 poäng Adesand Christer

2016-08-26 SRRS
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande 2 kl.I151.5 poäng Neteborn Bengt

2016-08-23 Linköping SBK
Goody-Goody's Tiptop Agenda 2 kl.I143.5 poäng Henriksson Anneli

2016-08-21 Emmaboda SBK
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.II159 poäng Bäckman Sonny

2016-08-21 Mjölby SBK
Streamlight's Cayos Mighty Magic 1 kl.II197 poäng Henriksson Anneli

2016-08-21 Laholm SBK
SE U(U)CH DK CH(U) LPI RLD N RLD F Kroppsmarkens Northern King 1 kl.I171.5 poäng Brorsson Kenneth

2016-08-21 Grödinge SBK
LPI Tisslabo Paganini 3 kl.III192 poäng Pettersson Helene
LPII SE LCH Asteroidregn 0 ekl0 poäng Svensson Anders

2016-08-21 Gyttorp SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 1 kl.II169.5 poäng Hörman Emelie
Chelenas Labbar Breathe Me 2 kl.I145 poäng Hörman Emelie

2016-08-21 Bålsta SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 0 kl.III0 poäng Johnsson Berger Mimm
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 1 kl.I181.5 poäng Bukss Ronge Irene

2016-08-21 Bålsta SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande 2 kl.I154 poäng Berg Marita
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 0 kl.I0 poäng Berg Marita

2016-08-20 Bollebygd SBK
LPI LPII Mandylike's Adele 2 kl.II145 poäng Hernvall Leif
PH Moorman's Lennie Sirius 2 kl.I154 poäng Lindqvist Göran
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 2 ekl244.5 poäng Johansson Sven-Arne
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 2 ekl236.5 poäng Johansson Sven-Arne

2016-08-20 Kiruna SBK
NORD VCH Colas Axelina 3 kl.I135.5 poäng Lindström Monica

2016-08-20 Kiruna SBK
NORD VCH Colas Axelina 3 kl.I122 poäng Rörström Cari

2016-08-20 Mora SBK
Wallwein's Ornellia 2 kl.III246.5 poäng Hellberg Roland
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.II151 poäng Hellberg Roland

2016-08-17 Björnlunda SBK
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 1 kl.III281.5 poäng Lind Thomas

2016-08-14 Karlskoga SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III0 poäng Löfroth Lena

2016-08-14 Oskarström SBK
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.III303 poäng Johansson Ingvar
SE VCH RLD N Hallaböke's Boss 2 kl.I146 poäng Andersson Yvonne

2016-08-14 Västerås SBK
Munkvretens Dagg 0 kl.I98 poäng Jacobsson Sten

2016-08-13 Hedemora SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 3 kl.II137 poäng Fors Gunnar

2016-08-13 Borås SBK
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.III289.5 poäng Hernvall Leif
Near Me's Isolde 2 kl.I156.5 poäng Fröjd Bengt

2016-08-13 Oskarshamn SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 0 kl.III0 poäng Karlsson Bo

2016-08-13 Ed SBK
Wallwein's Yearling Station 0 kl.I0 poäng Edström Lillemor

2016-08-13 Heby SBK
Munkvretens Dagg 3 kl.I111 poäng Svensson Sven Erik

2016-08-11 Fagersta SBK
Twigg's and Tonic 2 kl.III243 poäng Granlund Beatrice

2016-08-10 Örebro SBK
Wingpennans Frö 1 kl.I167.5 poäng Bergström Elisabeth

2016-08-10 Nässjö SBK
LPI LPII LPIII Sångfågelns Lady Essex 1 kl.III301 poäng Falk Anders

2016-08-07 Södertälje SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl151.5 poäng Svensson Anders

2016-08-07 Degerfors SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III0 poäng Haeggblom Bjellå A
Chelenas Labbar Breathe Me 1 kl.I171.5 poäng Haeggblom Bjellå A

2016-08-07 Vänersborg SBK
LPI LPII Mandylike's Adele 1 kl.II169 poäng Olausson Erik

2016-08-06 Eskilstuna SBK
Lisslindas Elvira Madigan 0 kl.I92 poäng Larsson Kjell

2016-08-06 Eskilstuna SBK
Twigg's and Tonic 3 kl.III218 poäng Tunér Stefan
Sibbofjärdens Pelle 1 kl.II178 poäng Rytterström Elisabet
Munkvretens Dagg 2 kl.I140.5 poäng Strömbäck Göran

2016-08-05 Ystad SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 1 kl.II175.5 poäng Petersson Lars
RLD N RLD F SPH I Guns & Game Chase 3 kl.I133.5 poäng Nilsson Bo
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 3 ekl217 poäng Rydén Ruby

2016-08-05 Vårgårda SGVK
RLD N RLD F Hällstorps Fiorella 3 kl.I132.5 poäng Petersson Lennart

2016-08-05 Ånge SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 ekl232 poäng Larsson Anita

2016-07-31 Skutskär SBK
SPH III Mandylike's Toffee 1 kl.III268.5 poäng Malm Göran

2016-07-29 Skurup SBK
SE U(U)CH DK CH(U) LPI RLD N RLD F Kroppsmarkens Northern King 2 kl.I158.5 poäng Hammarberg Jonas
RLD N RLD F SPH I Guns & Game Chase 2 kl.I146 poäng Hammarberg Jonas

2016-07-27 Sundsvall SBK
Reedsweeper's Tomcat 2 kl.II150.5 poäng Jakob Peter
Streamlight's Jackies Amber 3 ekl214.5 poäng Jakob Peter
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl263 poäng Jakob Peter

2016-07-24 Tingsryd SBK
Utnäs Happy New Year 3 kl.I126.5 poäng Engström Ingemar
SE VCH SE U(U)CH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II Ritou's Malins Pepparkaka 1 kl.I161 poäng Engström Ingemar

2016-07-24 Alingsås SBK
RLD N RLD F Hällstorps Fiorella 3 kl.I132 poäng Bergstedt Eva

2016-07-24 Mattmar SBK
Stawaskogens Black Vixen 2 kl.I145.5 poäng Olofsson Iréne

2016-07-22 Kungsbacka SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M H-Falks Rask 3 kl.III200 poäng Lengfelt Yvonne
SPH III Kvarterets Tampa Florida 0 kl.III160.5 poäng Lengfelt Yvonne
SE U(U)CH DK CH(U) LPI RLD N RLD F Kroppsmarkens Northern King 3 kl.I133.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
Airotkivs Mynta 1 kl.I177.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 3 ekl195 poäng Lengfelt Ulf

2016-07-22 Uddevalla SBK
SE VCH Labbox Diza 3 kl.I105 poäng Bucklin Lars

2016-07-16 Öland SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 2 kl.III249 poäng Gustavsson Susanne
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 0 kl.III178 poäng Gustavsson Susanne
Ledsagarens Yohan Blake 0 kl.II0 poäng Gustavsson Susanne

2016-07-16 Ed SBK
Visterwood Cariad Du 2 ekl233 poäng Fredriksson Rickard

2016-07-15 Karlsborg SBK
LPI Sångfågelns Erda 1 kl.I163.5 poäng Eriksdotter-Dahlgren
Visterwood Cariad Du 3 ekl210.5 poäng Våring Arne

2016-07-15 Tollarp SBK
Skyfly's Randall 2 kl.III247 poäng Söderkvist Dennis
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 2 kl.I150 poäng Jönsson Kjell

2016-07-15 Färjestaden SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 1 kl.III258.5 poäng Sabelström Kajsa
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.II122 poäng Ståhl Roth Gunborg
Huntley's Eldiga Eros 1 kl.I163.5 poäng Sabelström Kajsa

2016-07-15 Åsele SBK
Reedsweeper's Tomcat 1 kl.II179.5 poäng Lundgren Cecilia
RLD N SPH I Mandylike's Yours Truly 0 ekl135 poäng Lundgren Cecilia
Streamlight's Jackies Amber 0 ekl0 poäng Lundgren Cecilia

2016-07-14 Öland SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.III224.5 poäng Gustavsson Susanne
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.III272 poäng Gustavsson Susanne
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.II132.5 poäng Gustavsson Susanne

2016-07-13 Färgelanda SBK
Visterwood Cariad Du 2 ekl255.5 poäng Larsson Görel

2016-07-10 Hemse SBK
SE VCH Stjärnvallens Bianca 2 kl.I156.5 poäng Nylander Marie

2016-07-10 Flen SBK
Sibbofjärdens Lisa 2 kl.III254 poäng Falk Inger
Duvskogens Knota 2 kl.III237.5 poäng Falk Inger
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III0 poäng Falk Inger
Kicki 3 kl.I118 poäng Norman Leif

2016-07-10 Gävle SBK
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 1 ekl267 poäng Axenvik Mats

2016-07-09 Flen SBK
Duvskogens Knota 2 kl.III235.5 poäng Norman Leif
Sibbofjärdens Lisa 2 kl.III229 poäng Norman Leif

2016-07-09 Osby SBK
Bergsandens Point Break 1 kl.I177.5 poäng Emgård Anders
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 2 ekl243 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-07-09 Gävle SBK
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 2 ekl236.5 poäng Skog Lennart

2016-07-08 Mora SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.II152 poäng Jacobson Elisabet

2016-07-06 Borlänge SBK
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 1 ekl275.5 poäng Tofthagen Mikael
Airotkivs Hilda 0 ekl171 poäng Tofthagen Mikael

2016-07-06 Åhus SBK
Skyfly's Randall 1 kl.III264.5 poäng Emgård Anders
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 0 kl.III184 poäng Emgård Anders
LPII Reminds Teals Frej 3 kl.II131 poäng Bonder Mikael
Goody-Goody's Poker Joker 2 kl.I141.5 poäng Hansson Mikael
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 2 ekl224 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-07-06 Smålandsstenar SBK
LPII SPH II Airotkivs Fina 2 kl.III244 poäng Petersson Jonny
SPH III Kvarterets Tampa Florida 0 kl.III182.5 poäng Petersson Jonny
SE VCH RLD N Hallaböke's Boss 2 kl.I142 poäng Petersson Jonny

2016-07-03 Lida Tullinge SBK
Duvskogens Knota 2 kl.III240.5 poäng Collin Yngve
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 1 ekl261.5 poäng Malmström Christer

2016-07-03 Värnamo SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 3 kl.II121 poäng Falk Anders

2016-07-02 Lindesberg SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III174 poäng Jernestål Ulf
Wingpennans Frö 2 kl.I149 poäng Jernestål Ulf

2016-07-02 Varberg SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M H-Falks Rask 3 kl.III215.5 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M S™KH II Sjöbygårdens Ninja 3 kl.II133 poäng Gustafsson Bo
LPI LPII Mandylike's Adele 1 kl.II176 poäng Gustafsson Bo
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl284 poäng Johansson Ingvar

2016-07-02 Södertälje Bk SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 3 ekl219.5 poäng Skog Anja

2016-07-02 Bjuv SBK
LPII Reminds Teals Frej 3 kl.II134 poäng Söderkvist Dennis

2016-07-02 Simrishamn SBK
Skyfly's Randall 2 kl.III252 poäng Emgård Anders
Goody-Goody's Poker Joker 3 kl.I133 poäng Jönsson Kjell
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Solstorm 3 kl.I127 poäng Jönsson Kjell
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Adore's X Ray 1 kl.I165 poäng Jönsson Kjell

2016-07-01 Lindesberg SBK
Wingpennans Frö 0 kl.I0 poäng Karlsson Henrik

2016-07-01 Bjuv SBK
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 2 ekl238 poäng Sjöstrand Yvonne

2016-06-30 Dala Floda SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 1 kl.III265 poäng Gustafsson Lars-Göra
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.II149.5 poäng Gustafsson Lars-Göra

2016-06-29 Uppsala SBK
SE VCH Sea-Croft Jaguar 3 kl.II108.5 poäng Johnsson Berger Mimm
Munkvretens Dagg 2 kl.I143 poäng Hansson Tina

2016-06-28 Söderköping SBK
SE LCH Pilens Varg 1 ekl271 poäng Nilsson Berth

2016-06-22 Umeå SBK
SE J(J)CH Masterkey's Ice Cracker 3 kl.III216.5 poäng Nordström Lena
LPI Masterkey's Fix Joshua 0 kl.III133 poäng Nordström Lena

2016-06-22 Björnlunda SBK
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 2 kl.III225 poäng Alfredsson Jan
Rosebird General Korolkov Rose 1 kl.I161 poäng Alfredsson Jan
LPII Benny 3 ekl199 poäng Svensson Anders

2016-06-21 Söderköping SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 1 kl.III256.5 poäng Gustavsson Arvidsson

2016-06-21 Olofström SBK
Carmal's Waterlily's Glengoyne 1 kl.I160.5 poäng Hällgren Nils

2016-06-19 Kiruna SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 2 kl.II146.5 poäng Rörström Cari

2016-06-19 Kiruna SBK
NORD VCH LPI ToffÚ 2 kl.II154.5 poäng Rörström Cari

2016-06-19 Ösmo SBK
RLD N Lachawes Bizzy 3 kl.I134 poäng Norman Leif
Sibbofjärdens Pelle 2 kl.I148 poäng Norman Leif
SE LCH Skybar Friendship 0 ekl176.5 poäng Ivanov Mikael

2016-06-19 Knislinge SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.III268 poäng Sjöstrand Yvonne
Minnows Day By Day 3 kl.I117 poäng Nielsen Tommy
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 2 kl.I155 poäng Nielsen Tommy
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 3 ekl211.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-06-18 Ösmo SBK
RLD N Lachawes Bizzy 2 kl.I141.5 poäng Norman Leif
Sibbofjärdens Pelle 1 kl.I175 poäng Norman Leif
SE LCH Skybar Friendship 3 ekl218.5 poäng Ivanov Mikael

2016-06-18 Ed SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 3 kl.III214.5 poäng Gunnarsson Tommy
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 2 kl.II148 poäng Gunnarsson Tommy

2016-06-18 Boxholm SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 0 kl.II0 poäng Anderpalm Patric

2016-06-17 Östhammar SBK
Viltvattnets Hassel 1 kl.II183.5 poäng Berg Marita

2016-06-17 Svenljunga SBK
Dream Day 2 kl.III244 poäng Andersson Patrik
LPI Find-it For Tee Time 1 kl.II173.5 poäng Reikerås Kjell
SPH I S™KH II Mandylike's Dream Doll 3 kl.I131 poäng Reikerås Kjell
Mandylike's Devoted Dewon 1 kl.I185.5 poäng Reikerås Kjell

2016-06-15 Kista SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I Thorsvi Black Bottle 1 kl.I171 poäng Bukss Ronge Irene

2016-06-15 Vadstena SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 2 kl.II142.5 poäng Anderpalm Patric

2016-06-15 Katrineholm SBK
Bumpkin's Major Attitude 1 kl.I162.5 poäng Rönnbäck Peter

2016-06-15 Svalöv SBK
LPII Reminds Teals Frej 1 kl.I187 poäng Petersson Lars

2016-06-14 Hallstavik SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.II142 poäng Wranning Jimmy

2016-06-14 Grödinge SBK
RPH II Stenbury Black Chara 1 kl.II165.5 poäng Wärme Leif

2016-06-12 Sölvesborgs Bk SHU
Carmal's Waterlily's Glengoyne 2 kl.I147 poäng Karlström Alf
Cambremer Crackerjack 2 kl.I140 poäng Karlström Alf
SE VCH SE U(U)CH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II Ritou's Malins Pepparkaka 1 kl.I176 poäng Karlström Alf

2016-06-12 Upplands Väsby SBK
Capandus Skye Balmoral Castle 2 kl.I140 poäng Andersson Britt-Mari
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 ekl263.5 poäng Dunder Maria

2016-06-11 Åkersberga SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 0 kl.III168 poäng Moberg Ragnar
Capandus Skye Balmoral Castle 2 kl.I144.5 poäng Moberg Ragnar
LPI RLD N Karriärs Angie 1 kl.I170 poäng Moberg Ragnar
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 ekl255.5 poäng Axell Sylvia

2016-06-11 Haninge SBK
Duvskogens Knota 3 kl.III222.5 poäng Borgström Roger

2016-06-10 Vallentuna SBK
LPI RLD N Karriärs Angie 3 kl.I126 poäng Larsson Anne

2016-06-10 Alunda SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I Thorsvi Black Bottle 1 kl.I168 poäng Dunder Maria

2016-06-09 Tyresö SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 ekl228.5 poäng Svensson Anders

2016-06-09 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.III217 poäng Cangren Malmberg A-M

2016-06-09 Flen SBK
Searover D's Miss Marion 2 kl.I157 poäng Cangren Malmberg A-M

2016-06-08 Flen SBK
LPI Full Blast's Aron 1 kl.II167 poäng Alfredsson Jan

2016-06-07 Bollnäs SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 0 kl.III135.5 poäng Salminen Antti

2016-06-06 Mönsterås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 3 kl.III206 poäng Johansson Magnus
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.III229.5 poäng Johansson Magnus
O'Sofinas Ruter Dam 0 kl.I0 poäng Johansson Magnus

2016-06-06 Falkenberg SBK
Dream Day 0 kl.III0 poäng Andersson Yvonne
SE VCH RLD N Hallaböke's Bella 3 kl.I109.5 poäng Wibäck Jenny
SE VCH RLD N Hallaböke's Boss 2 kl.I150 poäng Wibäck Jenny
Minnows Marin 0 ekl0 poäng Brorsson Kenneth

2016-06-06 Södertälje SBK
Munkvretens Dagg 3 kl.I105 poäng Cangren Malmberg A-M
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 ekl197.5 poäng Ivanov Mikael
LPII Benny 0 ekl0 poäng Ivanov Mikael

2016-06-06 Vimmerby SBK
SE VCH Labbox Diza 0 kl.I74 poäng Anderpalm Patric

2016-06-06 Löddeköpinge SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 3 kl.III208 poäng Barthel Carina
LPI SPH I Black Angus Messi 2 kl.II152.5 poäng Barthel Carina
Gravel's Sedimentary Dolomite 0 kl.I86 poäng Söderkvist Dennis

2016-06-05 Östersund SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 3 kl.II128 poäng Olofsson Iréne

2016-06-05 Falkenberg SBK
Dream Day 0 kl.III153.5 poäng Johansson Ingvar

2016-06-05 Farsta SBK
LPII Mylabs Di Fantasia 3 kl.III193.5 poäng Ahlgren Anna
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 1 ekl257.5 poäng Ahlgren Anna

2016-06-05 Överkalix SBK
Huset Elliots Cerasus 3 kl.I129 poäng Rörström Cari

2016-06-04 Nyköping SBK
LPI Full Blast's Aron 2 kl.II149.5 poäng Svanborg Yvette
Bumpkin's Major Attitude 2 kl.I142.5 poäng Svanborg Yvette

2016-06-04 Kramfors SBK
Streamlight's Jackies Amber 0 ekl171 poäng Eriksson Torbjörn

2016-06-04 Ekerö SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie 1 ekl262 poäng Johansson Mats
LPII Benny 1 ekl260 poäng Johansson Mats

2016-06-04 Norsborg SKK
SE LCH Skybar Friendship 2 ekl252.5 poäng Skog Anja

2016-06-04 Lessebo SBK
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.II127 poäng Bäckman Sonny
Huntley's Eldiga Eros 2 kl.I150 poäng Bäckman Sonny

2016-06-04 Lomma SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.III268.5 poäng Barthel Carina
Black Angus Fredrik 2 kl.I153 poäng Sjöstrand Yvonne
Goody-Goody's Poker Joker 0 kl.I97 poäng Sjöstrand Yvonne

2016-06-04 Nossebro SBK
RLD N RLD F Hällstorps Fiorella 2 kl.I152 poäng Karlsson Alf

2016-06-03 Skellefteå SBK
LPI Zita 1 kl.I165 poäng Plym Forsell Lena

2016-06-03 Knivsta SBK
SE LCH Pilens Diana 3 ekl221 poäng Berg Marita

2016-06-02 Surahammar SBK
LPI LPII RLD N SE RALLYCH Grottbjörnens Thona 2 kl.II157.5 poäng Paananen Anette
Winning Line's Stairway to Heaven 1 kl.II180 poäng Paananen Anette

2016-06-02 Hedemora SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 2 kl.III253.5 poäng Tofthagen Mikael

2016-06-01 Surahammar SBK
Winning Line's Stairway to Heaven 2 kl.II154.5 poäng Lemström Annelie
Sibbofjärdens Pelle 1 kl.I192 poäng Lemström Annelie

2016-06-01 Hudiksvall SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 3 kl.III198 poäng Snell Karl-Evert
SE LCH Skybar Gazelle 0 ekl0 poäng Snell Karl-Evert

2016-06-01 Vadstena SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 0 kl.II91.5 poäng Nilsson Berth

2016-06-01 Kristianstad SBK
LPI SPH I Black Angus Messi 2 kl.II142 poäng Öberg Åke
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart 1 kl.I177 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-05-31 Linköping SBK
RLD F RLD A Wingpennans Flinga 3 kl.I128 poäng Henriksson Anneli

2016-05-30 Surahammar SBK
SE VCH LPI LPII Winning Line's Just Like Heaven 1 kl.II183.5 poäng Gustavsson Ulf
Winning Line's Stairway to Heaven 1 kl.II174 poäng Gustavsson Ulf
RLD N RLD F RLD A RLD M Winning Line's Casino Royale 1 kl.I167.5 poäng Gustavsson Ulf

2016-05-29 Kumla SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III189.5 poäng Lindgren Ann-Sofie
Beater 3 kl.I137 poäng Jansson Sandra

2016-05-29 Järvsö SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl261 poäng Larsson Anita

2016-05-29 Vilhelmina SBK
Macita's Lovely Nandi 3 kl.I104 poäng Lundgren Cecilia

2016-05-28 Kalmar SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 3 kl.III213.5 poäng Karlsson Bo
Searover Bass Q'toke 1 kl.II177 poäng Johansson Magnus
Viltvattnets Ganya 1 kl.I163 poäng Karlsson Bo

2016-05-28 Älmhult SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 3 ekl212.5 poäng Engström Ingemar

2016-05-27 Limhamn SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 3 kl.III208 poäng Magnusson Claes
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 1 kl.III260 poäng Magnusson Claes

2016-05-27 Uddevalla SBK
SPH I Kamrats Freja 2 kl.I158 poäng Bucklin Lars
LPI LPII Mandylike's Adele 1 kl.I161 poäng Bucklin Lars

2016-05-27 Lidköping SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 0 ekl179 poäng Våring Arne

2016-05-27 Alingsås SBK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Adore's X Ray 1 kl.I172 poäng Bergstedt Eva

2016-05-26 Waxholm SBK
LPI RLD N Karriärs Angie 2 kl.I143 poäng Carlsson Ann

2016-05-26 Timrå SBK
LPI Zita 1 kl.I180.5 poäng Filin Larry
RPH III Searover All in Everton 3 ekl220 poäng Olsson Håkan

2016-05-25 Järfälla SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I Thorsvi Black Bottle 1 kl.I160 poäng Wiklander Charlotte

2016-05-22 Falun SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 1 kl.III273.5 poäng Ollars Stefan
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III179 poäng Ollars Stefan

2016-05-22 Habo SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 2 kl.II150 poäng Karlsson Alf
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 2 ekl251 poäng Karlsson Alf

2016-05-22 Ullared SBK
RLD N Mandylike's Unstained 3 kl.II101.5 poäng Henningsson Lasse
Sångfågelns Into The Woods 2 kl.I154.5 poäng Sandberg Kenth
SPH I S™KH II Mandylike's Dream Doll 2 kl.I151.5 poäng Sandberg Kenth

2016-05-22 Mark SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 1 ekl288 poäng Furvik Gunnar

2016-05-22 Älvsbyn SBK
RLD N RLD F Huset Elliots Lilla Bus 1 kl.I186 poäng Jönsson Camilla

2016-05-22 Grödinge SBK
SE LCH Pilens Diana 2 ekl251.5 poäng Skog Anja
LPII SE LCH Asteroidregn 2 ekl233.5 poäng Skog Anja

2016-05-22 Ljungbyhed SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.II158 poäng Svensson Anna-Kersti
LPII Reminds Teals Frej 2 kl.I157 poäng Prahl Leif
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido 3 ekl194.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-05-21 Falsterbo SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 3 kl.III208 poäng Klang Ingvar

2016-05-21 Sundbyberg SBK
SE LCH Pilens Diana 1 ekl265.5 poäng Moberg Ragnar

2016-05-21 Rättvik SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.III208.5 poäng Hellberg Roland

2016-05-21 Skutskär SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 0 kl.III176.5 poäng Malm Göran
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 1 ekl286.5 poäng Axenvik Mats
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl285 poäng Axenvik Mats

2016-05-19 Varberg SBK
LPI LPII RLD F Thorsvi Glendullan 1 kl.II186.5 poäng Gustafsson Inger

2016-05-18 Skultuna SBK
SE VCH LPI LPII Winning Line's Just Like Heaven 1 kl.II180 poäng Florinus Alexandra
RLD N RLD F RLD A RLD M Winning Line's Casino Royale 0 kl.I0 poäng Florinus Alexandra

2016-05-18 Björnlunda SBK
Bumpkin's Major Attitude 2 kl.I151.5 poäng Lind Thomas

2016-05-15 Hallstahammar SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III179 poäng Olsen Leif
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 0 ekl0 poäng Olsen Leif

2016-05-15 Ekerö SBK
Djurbergas Cela Cassio 1 kl.II183 poäng Bukss Ronge Irene
LPII Benny 3 ekl222 poäng Johansson Mats

2016-05-15 Gävle SBK
SE J(J)CH Conover's Prins Valiant 1 kl.II173 poäng Skog Lennart

2016-05-15 Färjestaden SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 2 kl.III251 poäng Karlsson Bo
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 2 kl.III236 poäng Karlsson Bo
Auchroisk 3 kl.I129 poäng Karlsson Bo
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 0 kl.I95 poäng Karlsson Bo

2016-05-15 Bollnäs SBK
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 2 ekl234 poäng Larsson Anita
SE LCH Skybar Gazelle 0 ekl0 poäng Larsson Anita

2016-05-14 Gävle SBK
SE J(J)CH Conover's Prins Valiant 2 kl.II149.5 poäng Malm Göran

2016-05-14 Skillingaryd SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 2 kl.III247.5 poäng Petersson Jonny

2016-05-14 Gustavsberg SBK
Varmgärdes Ilis 2 kl.III255 poäng Moberg Ragnar
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl261.5 poäng Moberg Ragnar

2016-05-14 Borås SBK
LPI LPII RLD F Thorsvi Glendullan 1 kl.II178.5 poäng Claesson Marianne

2016-05-14 Ösmo SBK
Bexzima's Alaverdi 1 kl.I173.5 poäng Hjort Mikael
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 ekl252.5 poäng Falk Inger
LPII Benny 2 ekl245 poäng Falk Inger

2016-05-12 Lidingö SBK
Wingpennans Dynamit-Harry 1 kl.II175 poäng Larsson Anne
SE LCH Pilens Diana 3 ekl200 poäng Axell Sylvia

2016-05-12 Ljusdal SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl282 poäng Larsson Anita

2016-05-08 Svedala SBK
Black Angus Fredrik 2 kl.I156.5 poäng Petersson Lars
SE LCH Viljestyrkans Timotej 1 ekl261 poäng Rydén Ruby

2016-05-08 Hölö SBK
Wingpennans Dynamit-Harry 2 kl.II156 poäng Lind Thomas
LPI Tisslabo Paganini 1 kl.II166 poäng Lind Thomas
SE LCH Pilens Varg 1 ekl258.5 poäng Falk Inger

2016-05-08 Hammarstrand SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 2 kl.II158.5 poäng Häggström Åsa

2016-05-08 Forserum SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 0 kl.II50 poäng Petersson Jonny

2016-05-08 Borås SBK
Mandylike's Devoted Dewon 3 kl.I123.5 poäng Merenius Johnny

2016-05-08 Mora SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 2 kl.III241.5 poäng Jacobson Elisabet
Rockdove's You Only Live Twice 1 kl.II184.5 poäng Jacobson Elisabet
LPII Lisslindas Casper Carat 0 kl.II84.5 poäng Jacobson Elisabet

2016-05-08 Märsta SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 ekl248.5 poäng Andersson Anna-Carin

2016-05-07 Laholm SBK
LPI Guideline's Jessie Lee 3 kl.III216.5 poäng Andersson Yvonne
Mandylike's Unbounded 0 kl.II0 poäng Hedenberg Birgitta

2016-05-07 Njurunda SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 ekl260.5 poäng Åman Kent

2016-05-07 Mariestad SBK
LPI Sångfågelns Erda 1 kl.I182.5 poäng Carlén Siv Elisabeth

2016-05-07 Askersund SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 3 kl.III196.5 poäng Jernestål Ulf

2016-05-07 Bålsta SBK
LPI Winning Line's Skyfall 1 kl.I162.5 poäng Bukss Ronge Irene
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl0 poäng Tunér Stefan

2016-05-06 Karlskrona SBK
Auchroisk 1 kl.I162.5 poäng Schwandner Jutta

2016-05-06 Nykvarn SBK
Bumpkin's Major Attitude 3 kl.I129.5 poäng Rönnbäck Peter

2016-05-06 Vårgårda SKV
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 2 kl.II146 poäng Karlsson Alf

2016-05-06 Falköping SBK
LPI LPII RLD F Thorsvi Glendullan 1 kl.II177 poäng Brännström Catarina

2016-05-05 Eskilstuna SKK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl0 poäng Ivanov Mikael

2016-05-05 Eskilstuna SKK
SE LCH Skybar Friendship 1 ekl277.5 poäng Olsen Leif
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl132.5 poäng Olsen Leif

2016-05-05 Stockholm SPK
Wingpennans Dynamit-Harry 3 kl.II131 poäng Bukss Ronge Irene
RLD N Lachawes Bizzy 3 kl.I117.5 poäng Bukss Ronge Irene

2016-05-05 Haninge SBK
SE LCH Pilens Varg 1 ekl260 poäng Malmström Christer

2016-05-05 Skultuna SBK
SE VCH LPI LPII Winning Line's Just Like Heaven 2 kl.II149.5 poäng Tunér Stefan
RLD N RLD F RLD A RLD M Winning Line's Casino Royale 2 kl.I152.5 poäng Florinus Alexandra
Munkvretens Dagg 0 kl.I78.5 poäng Florinus Alexandra
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 0 ekl181 poäng Tunér Stefan

2016-05-05 Hörby SBK
Caper Cailie's of Gold 1 kl.II179 poäng Magnusson Claes
Bergsandens Jackis Jolien 1 kl.I175 poäng Jansson Anna
SE LCH Viljestyrkans Timotej 1 ekl279 poäng Ekberg Stig

2016-05-05 Gävle SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 3 kl.III220.5 poäng Jönsson Leif
Viltvattnets Hassel 1 kl.I185 poäng Obbarius Håkan
SE LCH Skybar Gazelle 3 ekl200.5 poäng Skog Lennart

2016-05-05 Sjöbo SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 3 kl.II134 poäng Barthel Carina

2016-05-01 Hultet 1 Myresj SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 3 kl.III215 poäng Atzmannstorfer Rebec

2016-05-01 Sveg SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 3 kl.III216 poäng Olander Per-Erik

2016-05-01 Helsingborg SBK
TJH(PTRH) Minnows Blue Fantasy 1 kl.I172.5 poäng Bengtsson Sten

2016-05-01 Timrå SBK
LPI Zita 1 kl.I171.5 poäng Crona Gunnel
RPH III Searover All in Everton 1 ekl295.5 poäng Crona Gunnel

2016-05-01 Ed SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 2 kl.III225.5 poäng Lindalen Olsson Siv
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 2 kl.II155 poäng Lindalen Olsson Siv

2016-04-30 Säffle SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 2 kl.II151.5 poäng Åkerlund Milton
SE VCH Calm Countrys Honey Sugar Kick 3 kl.I110 poäng Åkerlund Milton

2016-04-30 Hagfors SBK
SE LCH Andvikens Come Together 1 ekl260.5 poäng Gillå Urban

2016-04-29 Kungsbacka SBK
LPI RLD N Bergtassens Sunrise of Love 1 kl.II169 poäng Lengfelt Yvonne

2016-04-24 Torsås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 0 kl.III168 poäng Johansson Magnus
Huntley's Eldiga Eros 2 kl.I151.5 poäng Johansson Magnus

2016-04-24 Linköping SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 2 kl.III250 poäng Henriksson Anneli

2016-04-24 Matfors SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 2 kl.III241.5 poäng Åman Kent

2016-04-23 Vallentuna SBK
Capandus Skye Balmoral Castle 1 kl.I165 poäng Dunder Maria
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 ekl274.5 poäng Wranning Jimmy

2016-04-23 Rödeby SBK
LPI Öljersjös Hydra 1 kl.I168 poäng Lundin Carina

2016-04-17 Torsåker / Hofo SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 1 kl.III268.5 poäng Bagge Åsa
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 3 kl.I133.5 poäng Bagge Åsa
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Wizard 3 ekl199.5 poäng Bagge Åsa

2016-04-17 Götene SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier 2 kl.II141 poäng Brännström Catarina
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 1 ekl257 poäng Brännström Catarina

2016-04-17 Knivsta SBK
SPH III Mandylike's Toffee 0 kl.III172.5 poäng Wranning Jimmy

2016-04-16 Dals Långed SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 3 kl.III204 poäng Larsson Inge
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 2 kl.II143 poäng Andreasson Laila

2016-04-16 Skultuna SBK
SE VCH LPI LPII Winning Line's Just Like Heaven 1 kl.II160.5 poäng Paananen Anette
RLD N RLD F RLD A RLD M Winning Line's Casino Royale 2 kl.I157 poäng Halvarsson Daniel
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 3 ekl220 poäng Paananen Anette

2016-04-16 Ronneby SBK
LPI Öljersjös Hydra 2 kl.I145 poäng Åkesson Anne-Marie

2016-04-16 Haninge SBK
Bexzima's Alaverdi 3 kl.I127.5 poäng Borgström Roger
RLD N Lachawes Bizzy 3 kl.I112.5 poäng Borgström Roger

2016-04-16 Motala SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 2 kl.III231.5 poäng Anderpalm Patric

2016-04-13 Karlstad SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 2 kl.II155.5 poäng Björnson Lena

2016-04-10 Skutskär SBK
Wingpennans Dynamit-Harry 2 kl.II143.5 poäng Axenvik Mats
LPI Winning Line's Skyfall 1 kl.I170.5 poäng Malm Göran

2016-04-10 Slite SBK
Minnows Sealevel 2 kl.I155.5 poäng Amelid Carina

2016-04-10 Nybro SBK
Ledsagarens Yohan Blake 3 kl.II125 poäng Karlsson Bo
Auchroisk 2 kl.I147 poäng Gustavsson Susanne

2016-04-09 Eslöv SBK
Gravel's Sedimentary Dolomite 3 kl.I115.5 poäng Nordström Åke

2016-04-09 Norrtälje SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 ekl238 poäng Jansson Sandra
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 2 ekl224.5 poäng Jansson Sandra

2016-04-09 Skutskär SBK
Wingpennans Dynamit-Harry 2 kl.II144.5 poäng Jönsson Leif
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town 2 kl.I157 poäng Malm Göran
LPI Winning Line's Skyfall 1 kl.I183.5 poäng Malm Göran
SE LCH RLD F RLD A RLD M Conover's Winter Mila 1 ekl264 poäng Axenvik Mats

2016-04-09 Norrtälje SBK
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 0 ekl186 poäng Wranning Jimmy
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 ekl128.5 poäng Wranning Jimmy

2016-04-09 Nossebro SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 3 ekl211.5 poäng Karlsson Alf

2016-04-03 Uddevalla SBK
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl310.5 poäng Bucklin Lars

2016-04-02 Göteborg SBK
LPI LPII Mandylike's Adele 2 kl.I152 poäng Ek Björn
Kustmarken's Una 0 kl.I97 poäng Ek Björn

2016-03-28 Arlöv SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.II157.5 poäng Barthel Carina
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 1 kl.II179.5 poäng Barthel Carina

2016-03-25 Vadstena SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 0 kl.III102.5 poäng Martens Lena
O'Sofinas Tin Tin 3 kl.I116 poäng Anderpalm Patric

2016-03-25 Karlshamn SBK
LPI Öljersjös Hydra 2 kl.I143 poäng Lundin Carina

2016-03-24 Kungälv SBK
SE VCH LPI Posters Yellow Rose 3 kl.I120.5 poäng Sandberg Kenth
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl297.5 poäng Segerdahl Lennart
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 ekl158 poäng Segerdahl Lennart

2016-03-19 Veberöd SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.II157 poäng Hammarberg Jonas
Roekull Lowes Ockra 1 kl.II182.5 poäng Hammarberg Jonas
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich 1 kl.II164 poäng Hammarberg Jonas

2016-03-18 Åsele SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 3 kl.III220 poäng Sundberg Fraenk Jimm

2016-03-13 Jönköping SBK
Ledsagarens Yohan Blake 2 kl.II142 poäng Andersson Birger

2016-03-13 Sävsjö SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 3 kl.III204 poäng Petersson Jonny
Searover All in Fade 1 kl.I166 poäng Petersson Jonny

2016-03-12 Mellerud SBK
LPI LPII Moorman's Deal Head 3 kl.III222.5 poäng Ihrén Maria
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 1 kl.II170 poäng Ihrén Maria
SE VCH RLD N RLD F Lab Marrone's Love Me True 2 kl.I152.5 poäng Ihrén Maria

2016-03-06 Hemse SBK
SPH I Zetastar Special Tomahawk 2 kl.I145 poäng Boberg Urban

2016-03-05 Falkenberg SBK
Kelso 1 kl.I174.5 poäng Gustafsson Bo

2016-03-05 Nynäshamn SBK
LPI Tisslabo Paganini 3 kl.II135.5 poäng Hjort Mikael
RLD N Lachawes Bizzy 3 kl.I137 poäng Hjort Mikael
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 ekl187 poäng Björkström Weine

2016-03-05 Skärhamn SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 2 ekl255 poäng Isaksson Bo

2016-03-05 Skärhamn SBK
SE LCH RLD F Gravel's Bright Vega 2 ekl240 poäng Isaksson Bo

2016-02-27 Degerfors SBK
SE VCH RLD N Mylabs Sterling Pound 1 kl.I173 poäng Haeggblom Bjellå A
Pilens Bacchus 1 kl.I169.5 poäng Haeggblom Bjellå A

2016-02-27 Kungsör SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.III189.5 poäng Wärme Leif
SPH III Mandylike's Toffee 0 kl.III173 poäng Wärme Leif

2016-02-27 Kalmar SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 3 kl.III210.5 poäng Ljudén Lars
Auchroisk 3 kl.I129 poäng Ljudén Lars

2016-02-27 Smålandsstenar SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 3 kl.III196 poäng Gustavsson Krafft Ka
Airotkivs Leopold 1 kl.I169 poäng Gustavsson Krafft Ka
Batmoors' Dr No John Barry 0 kl.I0 poäng Gustavsson Krafft Ka

2016-02-21 Upplands-Väsby SBK
SPH III Mandylike's Toffee 3 kl.III193 poäng Berntsson Charlotte
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 1 ekl258.5 poäng Berg Camilla
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 ekl188.5 poäng Ahlgren Anna
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl181 poäng Ahlgren Anna

2016-02-20 Rossön SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 2 kl.III248.5 poäng Bryne Lisbet

2016-02-20 Upplands-Väsby SBK
RLD N Lachawes Bizzy 3 kl.I128.5 poäng Stjernborg Carina

2016-02-20 Norsjö SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting 0 ekl151 poäng Lundgren David

2016-02-14 Mölndal SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 3 ekl200.5 poäng Eliasson Lennart
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 ekl283 poäng Eliasson Lennart

2016-02-14 Eskilstuna SBK
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 1 kl.III264.5 poäng Alfredsson Jan
Lisslindas Elvira Madigan 0 kl.I95 poäng Larsson Kjell

2016-02-14 Norrtälje SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 ekl254.5 poäng Dunder Maria
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 ekl243 poäng Dunder Maria
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl190 poäng Dunder Maria

2016-02-13 Mölndal SBK
LPI SE FREECH RLD N&F&A SE HTMCH FDI&II HTM I&II Askrikes One Whisky 3 kl.II102 poäng Eliasson Lennart
Dream Day 1 kl.II184 poäng Eliasson Lennart
Castlemans Tonga 1 kl.I179 poäng Lengfelt Ulf
Airotkivs Knallhatt 1 kl.I178.5 poäng Lengfelt Ulf

2016-02-13 Norrtälje SBK
SE J(J)CH Moorman's Tweed Glentress 1 kl.II178.5 poäng Andersson Anna-Carin

2016-02-13 Nossebro SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 1 kl.II175.5 poäng Karlsson Alf

2016-02-07 Grödinge SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 ekl223 poäng Pettersson Helene
SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 ekl224 poäng Pettersson Helene

2016-02-07 Rättvik SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 3 kl.III210 poäng Larsson Toni
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl150 poäng Larsson Toni

2016-02-07 Ängelholm SBK
SPH I Canine Saloon Falkon 1 kl.II168 poäng Svensson Anna-Kersti
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 3 ekl202 poäng Svensson Anna-Kersti

2016-02-07 Grödinge SBK
LPI Tisslabo Paganini 2 kl.II140 poäng Pettersson Helene

2016-02-07 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 3 kl.III200.5 poäng Lundgren Cecilia
Macita's Lovely Nandi 0 kl.I80 poäng Lundgren Cecilia

2016-02-06 Oskarström SBK
Streamlight's Dana's Power 1 kl.II184.5 poäng Henningsson Lasse
Batmoors' Dr No John Barry 1 kl.I182 poäng Hedenberg Birgitta
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal 0 ekl123.5 poäng Henningsson Lasse

2016-02-06 Kramfors SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 3 kl.III219.5 poäng Häggström Åsa

2016-02-06 Rättvik SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 1 kl.II162 poäng Larsson Claes
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah 0 ekl150.5 poäng Gustafsson Lars-Göra

2016-02-06 Bålsta SBK
RLD N Tasstrampets Honolulu 1 kl.I162 poäng Andersson Britt-Mari

2016-01-31 Mullsjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 2 kl.II144.5 poäng Karlsson Alf

2016-01-30 Nacka SBK
Dipper's Easy Come Easy Go 3 kl.I117.5 poäng Bukss Ronge Irene
Designerline Gemmas Bea 1 kl.I191 poäng Bukss Ronge Irene
Munkvretens Dragon 1 kl.I181.5 poäng Bukss Ronge Irene

2016-01-30 Orust SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 0 ekl191 poäng Andersson Per-Olof

2016-01-23 Värnamo SBK
LPI LPII Minnows Mint Marker 2 kl.III254.5 poäng Falk Karin
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Hercules 1 kl.II165.5 poäng Falk Anders
LPI Black Angus Martha 1 kl.II162 poäng Falk Anders
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle 1 kl.I169.5 poäng Ljungqvist Lars

2016-01-10 Södertälje SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 3 kl.II135.5 poäng Ivanov Mikael
RLD N Lachawes Bizzy 0 kl.I93.5 poäng Brink Yvonne

2016-01-09 SBK
Bergsandens Pennys Månviva 2 kl.I155.5 poäng Bergström Elisabeth

2016-01-08 SBK
S™KH I Sea-Croft Lone Rose 1 kl.I177.5 poäng Östman Högström Hann
Bergsandens Pennys Månviva 1 kl.I162 poäng Östman Högström Hann

2016-01-02 Fagersta SBK
SE LCH SPH II SPH III Mandylike's Ever Enjoy 1 kl.III256 poäng Elfström Ingemar


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017