Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2017

Resultat i namnordning


2017-10-08 Norrköping SBK
Bergsandens Pennys Månviva 3 kl.I222.5 poäng Ryttse Katinka

2017-10-08 Mönsterås SBK
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 3 kl.I221.5 poäng Karlsson Bo

2017-10-08 Kumla SBK
Skogsbrynets Marilyn Monroe Ej godkänd startklass38 poäng Janson Sandra

2017-10-08 Sjöbo SBK
RLD N Eldivas One of Us Godkänd startklass123 poäng Söderkvist Dennis
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass70 poäng Söderkvist Dennis

2017-10-08 Kristinehamn SBK
Mandylike's Izo Uppflyttad startklass170 poäng Edström Kjell

2017-10-07 Söderköping SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna 2 kl.III249 poäng Timan Inger

2017-10-07 Ånge SBK
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin 2 kl.I225.5 poäng Häggström Åsa
Streamlight's Lakes Blue Godkänd startklass148.5 poäng Häggström Åsa

2017-10-07 Skillingaryd SBK
SE VCH Labbox Diza Uppflyttad startklass169.5 poäng Gustavsson Krafft Ka

2017-10-01 Linköping SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 3 kl.II212 poäng Timan Inger

2017-10-01 Knislinge SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 1 kl.I262.5 poäng Brandin Thomas
Port of Nessie Pumpkin Taste Uppflyttad startklass168 poäng Ehrlander Christine
RLD N Eldivas One of Us Godkänd startklass151.5 poäng Ehrlander Christine
SE VCH RLD N RLD F RLD A Ebba Ej godkänd startklass77.5 poäng Ehrlander Christine

2017-10-01 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 1 kl.II168 poäng Cangren Malmberg A-M
Bergsandens Pennys Månviva 2 kl.I224 poäng Skog Anja

2017-10-01 Helsingborg SBK
RLD N LD STARTKLASS Sångfågelns Florence Uppflyttad startklass169.5 poäng Hammarberg Jonas
Huntley's Eldiga Ella Godkänd startklass159.5 poäng Hammarberg Jonas
Eldivas Angel Eyes Godkänd startklass148 poäng Hammarberg Jonas

2017-09-30 Nyköping SBK
LPII Benny 1 kl.III265 poäng Hansson Ola

2017-09-30 Karlskrona SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney 1 kl.I257 poäng Schwandner Jutta

2017-09-28 Varberg SBK
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin Ej godkänd startklass68 poäng Gustafsson Inger

2017-09-26 Ludvika SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 3 kl.I210 poäng Tofthagen Mikael

2017-09-24 Norsjö SBK
Alfons Ej godkänd startklass107.5 poäng Nilsson Håkan

2017-09-24 Höör SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 2 kl.II232 poäng Hammarberg Jonas
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I0 poäng Hammarberg Jonas
Bergsandens Jackis Jolien Uppflyttad startklass179 poäng Barthel Carina
SE VCH RLD N RLD F RLD A Ebba Godkänd startklass159 poäng Barthel Carina

2017-09-24 Uddevalla SBK
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 kl.III301 poäng Hyrén Bertil
LD STARTKLASS Kimline's Skye River Dee Uppflyttad startklass170.5 poäng Hyrén Bertil
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Uppflyttad startklass161.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass76 poäng Hyrén Bertil

2017-09-23 Torsåker / Hofo SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 0 kl.III188 poäng Bagge Åsa

2017-09-23 Färgelanda SBK
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass140.5 poäng Larsson Görel
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass140 poäng Larsson Görel

2017-09-23 Vällingby SBK
Labbonita's Laban Ej godkänd startklass0 poäng Stjernborg Carina

2017-09-17 Tollarp SBK
Bergsandens Memory Lane 3 kl.I119 poäng Barthel Carina
Dimhöjdens Texas Af Barney 1 kl.I274 poäng Barthel Carina
Port of Nessie Pumpkin Taste Godkänd startklass154 poäng Söderkvist Dennis

2017-09-17 Ekerö SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 3 kl.I199.5 poäng Skantz Elizabeth
Djurbergas Cela Cassio 1 kl.I161 poäng Skantz Elizabeth

2017-09-16 Norrköping SBK
LPI Tisslabo Paganini 0 kl.II0 poäng Lind Birgit
Bergsandens Pennys Månviva 2 kl.I235 poäng Lind Birgit

2017-09-16 Ödeshög SKK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Uppflyttad startklass165 poäng Nilsson Berth

2017-09-16 Skutskär SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 1 kl.III262.5 poäng Axenvik Catarina
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town Godkänd startklass147.5 poäng Altskog Ulla

2017-09-16 Göta SBK
SE LCH Streamlight's Ace Leon 1 kl.III300 poäng Hyrén Bertil
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Ej godkänd startklass84 poäng Olausson Erik

2017-09-16 Bålsta SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 kl.II197 poäng Granlund Beatrice
LD STARTKLASS Searover Bass Q'jason Uppflyttad startklass198 poäng Andersson Anna-Carin

2017-09-16 Bålsta SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.II234 poäng Svensson Sven Erik
LD STARTKLASS Searover Bass Q'jason Uppflyttad startklass181 poäng Bukss Ronge Irene
SPH I Mandylike's Iniki Uppflyttad startklass168 poäng Bukss Ronge Irene

2017-09-10 Nybro SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney 2 kl.I240.5 poäng Gustavsson Susanne

2017-09-10 Enköping SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Dots Melba Uppflyttad startklass170 poäng Christiansson Kriste

2017-09-10 Haninge SBK
Varmgärdes Skrållan 0 kl.III172.5 poäng Svensson Anders

2017-09-10 Hörby SBK
Sea-Croft Nice N' Shiny 1 kl.I270.5 poäng Johansson Kenneth
Bergsandens Memory Lane 1 kl.I167.5 poäng Johansson Kenneth

2017-09-10 Farsta SBK
Rock-Me Godkänd startklass158 poäng Bukss Ronge Irene

2017-09-09 Eskilstuna SKK
SE LCH Skybar Friendship 1 kl.III262 poäng Norman Leif
Bergsandens Pennys Månviva 2 kl.I235.5 poäng Norman Leif

2017-09-09 Eskilstuna SKK
Sibbofjärdens Lisa 2 kl.II230 poäng Olsen Leif

2017-09-09 Skärhamn SBK
LD 1 Vilja 1 kl.I295 poäng Isaksson Bo
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass138.5 poäng Isaksson Bo

2017-09-09 Åtvidaberg SKK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass146 poäng Timan Inger

2017-09-09 Dala Floda SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 2 kl.I249 poäng Fors Gunnar
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwill Uppflyttad startklass180 poäng Fors Gunnar

2017-09-09 Boden SBK
Tjotte's Save A Dance For Me Ej godkänd startklass86.5 poäng Lundberg Linnéa

2017-09-09 Borås SBK
LD STARTKLASS Kimline's Skye River Dee Uppflyttad startklass179.5 poäng Claesson Marianne

2017-09-08 Mölndal SBK
SE SPCH SE S™CH LPII SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose 1 kl.I283.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
Mandylike's Fantastic 1 kl.I266.5 poäng Gustavsson Kurt Vill
LD STARTKLASS Kimline's Skye River Dee Godkänd startklass157.5 poäng Ohlsson Patrik

2017-09-03 Hallstahammar SBK
Ingmos Zios Godkänd startklass120 poäng Tunér Stefan

2017-09-03 Katrineholm SBK
Kicki Uppflyttad startklass182 poäng Nilsson Elsmari

2017-09-03 Ställdalen SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.III268.5 poäng Edström Kjell

2017-09-03 Falun SBK
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwill Uppflyttad startklass166 poäng Fors Gunnar

2017-09-03 Bollnäs SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 0 kl.III0 poäng Axenvik Catarina
SE LCH Skybar Gazelle 0 kl.III0 poäng Axenvik Catarina
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 1 kl.II168.5 poäng Axenvik Catarina
LD STARTKLASS High Dreams Crystal City Uppflyttad startklass179 poäng Axenvik Catarina

2017-09-03 Malå SBK
Alfons Godkänd startklass152.5 poäng Norén Thorbjörn

2017-09-02 Ställdalen SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.III264.5 poäng Toftler Göte

2017-09-02 Gävle SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III244 poäng Norell Ulrika
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town Godkänd startklass129 poäng Hagelin Birgitta

2017-09-02 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 kl.III246.5 poäng Berg Marita
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.III276.5 poäng Berg Marita

2017-09-02 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 kl.III228.5 poäng Andersson Per-Olof
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 0 kl.III0 poäng Andersson Per-Olof
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Uppflyttad startklass184.5 poäng Andersson Per-Olof

2017-09-02 Arvika SBK
SPH I S™KH I Mandylike's Inter 2 kl.II231 poäng Löf Marie

2017-09-02 Edsbyn SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz 3 kl.II203.5 poäng Salminen Antti
LD STARTKLASS High Dreams Crystal City Uppflyttad startklass182 poäng Salminen Antti

2017-09-02 Valdemarsvik SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass158.5 poäng Timan Inger

2017-09-02 Nossebro SBK
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass145.5 poäng Karlsson Alf
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass123 poäng Karlsson Alf

2017-09-01 Mellerud SBK
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass120 poäng Svensson Bo-Göran
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Ej godkänd startklass105 poäng Svensson Bo-Göran

2017-08-30 Björnlunda SBK
Kicki Uppflyttad startklass189 poäng Cangren Malmberg A-M

2017-08-27 Gustavsberg SBK
S™KH I Sea-Croft Lone Rose 0 kl.I0 poäng Stare Gunilla
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Uppflyttad startklass171 poäng Moberg Ragnar

2017-08-27 Kiruna SBK
Huset Elliots Cerasus Godkänd startklass158 poäng Olsen Leif-Arne

2017-08-27 Torsås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 0 kl.III136 poäng Johansson Magnus
Huset Elliots Iq Ej godkänd startklass82.5 poäng Johansson Magnus

2017-08-26 Norsborg SKK
Full Blast's Estelle Uppflyttad startklass171 poäng Wärme Leif

2017-08-26 Kiruna SBK
Huset Elliots Cerasus Godkänd startklass137 poäng Rörström Cari

2017-08-26 Munkfors SBK
SPH I S™KH I Mandylike's Inter 2 kl.II231 poäng Larsson Inge
Mölnbackalabbens Idun Uppflyttad startklass173 poäng Larsson Inge

2017-08-26 Stora Höga SBK
LPI LPII Mandylike's Adele 3 kl.II217 poäng Hyrén Bertil
LD 1 Vilja 1 kl.I265.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M S™KH II Sjöbygårdens Ninja Godkänd startklass137 poäng Hyrén Bertil

2017-08-25 Kil SBK
SPH I S™KH I Mandylike's Inter 2 kl.II232.5 poäng Axelsson Stefan

2017-08-20 Laholm SBK
Västibergets Merlot 3 kl.I204 poäng Sjöstrand Yvonne
Lab Nova Jum-Jum Godkänd startklass152 poäng Hedenberg Birgitta
Guamikeni's Berlin Godkänd startklass150 poäng Hedenberg Birgitta

2017-08-20 Färjestaden SBK
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 3 kl.I215.5 poäng Klase Eva

2017-08-19 Mjölby SBK
SE VCH Firepoppy's Eagel Uppflyttad startklass175.5 poäng Nilsson Berth

2017-08-19 Skellefteå SBK
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F LD STARTKLASS Macita's Thunder Elve Uppflyttad startklass175 poäng Berg Viktoria

2017-08-19 Vallentuna SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Godkänd startklass159.5 poäng Johansson Mats
Full Blast's Estelle Godkänd startklass148 poäng Johansson Mats

2017-08-19 Bålsta SBK
LD STARTKLASS Searover Bass Q'jason Uppflyttad startklass185.5 poäng Andersson Anna-Carin

2017-08-19 Bålsta SBK
LD STARTKLASS Searover Bass Q'jason Uppflyttad startklass181 poäng Svensson Anders
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Dots Melba Uppflyttad startklass162 poäng Svensson Anders

2017-08-19 Kalmar SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney 2 kl.I237.5 poäng Johansson Magnus
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 1 kl.I260 poäng Johansson Magnus
Kajsa Kavat Uppflyttad startklass164.5 poäng Karlsson Bo

2017-08-18 Ljungby SBK
RLD N LD STARTKLASS Sångfågelns Florence Uppflyttad startklass171.5 poäng Ljungberg Carina
RLD N Birdkeepers Falling in Love Godkänd startklass158.5 poäng Ljungberg Carina

2017-08-18 Forserum SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass151 poäng Falk Anders
RLD N RLD F Birdkeepers Evidence For Keep Godkänd startklass146.5 poäng Falk Anders

2017-08-16 Hudiksvall SBK
SE VCH RLD N RLD F Stargolds Royal Leonore Godkänd startklass156.5 poäng Snell Karl-Evert

2017-08-13 Sölvesborg SHU
Port of Nessie Pumpkin Taste Uppflyttad startklass163 poäng Korhonen Ari
Digge Mountains Bea Uppflyttad startklass161.5 poäng Korhonen Ari
SE VCH RLD N RLD F RLD A Ebba Ej godkänd startklass0 poäng Korhonen Ari

2017-08-13 Västerås SBK
Ringlets Jaeger Uppflyttad startklass173 poäng Jacobsson Sten

2017-08-12 Borås SBK
LD STARTKLASS Kimline's Skye River Dee Uppflyttad startklass178.5 poäng Johansson Sven-Arne

2017-08-12 Ed SBK
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass131.5 poäng Fredriksson Rickard
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass93 poäng Fredriksson Rickard

2017-08-11 Byske SSHK
SE VCH RLD F Macita's Eye Catcher Uppflyttad startklass186.5 poäng Berglund Rune
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F LD STARTKLASS Macita's Thunder Elve Uppflyttad startklass178.5 poäng Berglund Rune

2017-08-10 Fagersta SBK
Kicki Godkänd startklass159 poäng Elfström Ingemar
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwill Godkänd startklass142.5 poäng Elfström Ingemar

2017-08-10 Nässjö SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 2 kl.II230 poäng Falk Karin
Dimhöjdens Trip Af Barney 0 kl.I0 poäng Falk Karin
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Uppflyttad startklass165.5 poäng Falk Karin
SPH I Mandylike's Iniki Uppflyttad startklass162 poäng Falk Karin

2017-08-09 Örebro SBK
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwill Godkänd startklass142 poäng Östman Högström Hann

2017-08-06 Hallstavik SBK
Viltvårdarns Åcean Ej godkänd startklass42 poäng Domeij Ulf

2017-08-06 Södertälje SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Uppflyttad startklass166 poäng Brink Yvonne
Huntrets Ohlsson Tjugotvå Godkänd startklass154.5 poäng Brink Yvonne

2017-08-06 Åmål SBK
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass117 poäng Vennerström Therese

2017-08-05 Eskilstuna SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass147.5 poäng Larsson Kjell

2017-08-05 Eskilstuna SBK
Huntrets Ohlsson Tjugotvå Uppflyttad startklass164 poäng Strömbäck Göran
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass133 poäng Strömbäck Göran

2017-08-05 Nödinge SBK
Fågelfinnarens Durham Ranger 1 kl.I273.5 poäng Sandberg Kenth
SE VCH RLD N Önum Lyckebo Anna Godkänd startklass129.5 poäng Sandberg Kenth
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass123.5 poäng Sandberg Kenth

2017-08-04 Piteå SBK
SE VCH RLD F Macita's Eye Catcher Godkänd startklass158 poäng Plym Forsell Lena

2017-07-30 Kungsbacka SBK
Stjärntecknets Aquila Zeb Uppflyttad startklass162.5 poäng Lengfelt Ulf

2017-07-28 Skurup SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 1 kl.II258 poäng Frid Crispin
RLD N Lapwing's Kepp Ej godkänd startklass107 poäng Magnusson Claes
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass0 poäng Barthel Carina

2017-07-28 Kil SBK
Visterwood Cariad Du 1 kl.II271.5 poäng Löfroth Lena
Sångfågelns Cinderella Ej godkänd startklass0 poäng Löfroth Lena

2017-07-28 Ulricehamn SBK
Leatorpet's Greta-Garbo Uppflyttad startklass173 poäng Fries Gunilla

2017-07-27 Eskilstuna SPK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 1 kl.III258 poäng Persson Maria
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 0 kl.III0 poäng Persson Maria
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II0 poäng Persson Maria

2017-07-27 Öland SBK
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 2 kl.I248 poäng Johansson Magnus

2017-07-26 Eskilstuna SPK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III230.5 poäng Hansson Ola
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 0 kl.III165.5 poäng Hansson Ola
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II0 poäng Hansson Ola

2017-07-23 Tingsryd SBK
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 3 kl.I218.5 poäng Gustavsson Susanne
Auchroisk 3 kl.I204.5 poäng Gustavsson Susanne
Dimhöjdens Texas Af Barney 2 kl.I230 poäng Gustavsson Susanne
Dimhöjdens Trip Af Barney Uppflyttad startklass171.5 poäng Gustavsson Susanne
RLD N Birdkeepers Falling in Love Uppflyttad startklass171 poäng Nyström Thomas

2017-07-21 Uddevalla SBK
LD 1 Vilja 1 kl.I281.5 poäng Hyrén Bertil
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass141.5 poäng Hyrén Bertil
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass109.5 poäng Hyrén Bertil

2017-07-20 Luleå SBK
SE VCH RLD F Macita's Eye Catcher Uppflyttad startklass167 poäng Lindkvist Dan
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F LD STARTKLASS Macita's Thunder Elve Uppflyttad startklass165 poäng Lindkvist Dan

2017-07-19 Sala SBK
Full Blast's Estelle Godkänd startklass139 poäng Nyberg Maivor

2017-07-16 Flen SBK
Bergsandens Pennys Månviva 1 kl.I189 poäng Ryttse Katinka
Full Blast's Celebrity Godkänd startklass155 poäng Lundin Robert

2017-07-16 Hemse SBK
SPH I Zetastar Special Tomahawk Godkänd startklass140.5 poäng Amelid Carina

2017-07-15 Flen SBK
Bergsandens Pennys Månviva 2 kl.I150.5 poäng Lundin Robert
Full Blast's Celebrity Godkänd startklass151.5 poäng Svensson Mikael
Woodhunt's Tina Ej godkänd startklass109.5 poäng Svensson Mikael

2017-07-15 Ed SBK
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass109.5 poäng Larsson Inge

2017-07-15 Hagfors SBK
Mölnbackalabbens Idun Godkänd startklass153 poäng Gillå Urban

2017-07-13 Öland SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 0 kl.III119 poäng Karlsson Bo
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 3 kl.I223 poäng Karlsson Bo
Dimhöjdens Trip Af Barney Godkänd startklass159.5 poäng Johansson Magnus

2017-07-12 Färgelanda SBK
LD STARTKLASS Searover Fames Larry Uppflyttad startklass178 poäng Larsson Görel
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass158 poäng Larsson Görel
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass151.5 poäng Larsson Görel
SE VCH RLD N Önum Lyckebo Anna Godkänd startklass127 poäng Larsson Görel

2017-07-08 Gamleby SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass141.5 poäng Gustavsson Arvidsson

2017-07-07 Mora SBK
Rockdove's Mandolina 1 kl.II269 poäng Gustafsson Lars-Göra
Rockdove's Wind of Change Godkänd startklass141.5 poäng Gudmunds Laila

2017-07-07 Gamleby SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass121 poäng Timan Inger

2017-07-06 Malung SBK
Rockdove's Wind of Change Godkänd startklass159.5 poäng Gustafsson Lars-Göra

2017-07-05 Smålandsstenar SBK
LPI SPH III S™KH II Mandylike's Zamira 2 kl.I225 poäng Gustavsson Krafft Ka
SE VCH Labbox Diza Godkänd startklass135.5 poäng Falk Anders

2017-07-05 Borlänge SBK
Rockdove's Mandolina 2 kl.II255 poäng Larsson Toni

2017-07-05 Åhus SBK
RLD N LD STARTKLASS Sångfågelns Florence Uppflyttad startklass178.5 poäng Söderkvist Dennis
Kajsa Kavat Uppflyttad startklass161.5 poäng Söderkvist Dennis
RLD N Eldivas One of Us Godkänd startklass159.5 poäng Söderkvist Dennis

2017-07-05 Säffle SBK
Sångfågelns Cinderella Godkänd startklass124 poäng Gunnarsson Tommy

2017-07-05 Timrå SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Reminds Teals Tyra 2 kl.I243 poäng Andersson Reidar

2017-07-05 Filipstad SBK
Klöver Fyra's Myrra Godkänd startklass138 poäng Löfroth Lena

2017-07-04 Järvsö SBK
Västibergets Angelika Uppflyttad startklass165.5 poäng Strandberg Siv

2017-07-03 Mellerud SBK
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass153 poäng Edström Kjell
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass135 poäng Edström Kjell

2017-07-02 Ösmo SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.III287.5 poäng Svensson Anders
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 0 kl.III0 poäng Svensson Anders
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 0 kl.III0 poäng Svensson Anders
Sibbofjärdens Pelle 2 kl.II246 poäng Hansson Ola

2017-07-02 Uddevalla SBK
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass98.5 poäng Isaksson Bo

2017-07-02 Värnamo SBK
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 3 kl.I209.5 poäng Ljungberg Carina

2017-07-02 Motala SBK
Huntrets Ohlsson Tjugotvå Godkänd startklass155.5 poäng Henriksson Anneli
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass144 poäng Henriksson Anneli
Woodhunt's Tina Godkänd startklass126 poäng Henriksson Anneli

2017-07-02 Motala SBK
Woodhunt's Tina Godkänd startklass152 poäng Ryttse Katinka
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Godkänd startklass138.5 poäng Ryttse Katinka

2017-07-01 Varberg SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M S™KH II Sjöbygårdens Ninja Godkänd startklass150 poäng Johansson Mats
Dimhöjdens Texas Af Barney Ej godkänd startklass0 poäng Johansson Mats

2017-07-01 SBK
SE LCH Skybar Friendship 1 kl.III269 poäng Alfredsson Jan
Sibbofjärdens Lisa 1 kl.II168 poäng Alfredsson Jan
Huntrets Ohlsson Tjugotvå Godkänd startklass157.5 poäng Wärme Leif

2017-07-01 Simrishamn SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 3 kl.II126 poäng Söderkvist Dennis
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 2 kl.II157.2 poäng Söderkvist Dennis

2017-07-01 Ösmo SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 kl.III248 poäng Svensson Anders
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III240 poäng Svensson Anders
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 0 kl.III0 poäng Svensson Anders
Sibbofjärdens Pelle 1 kl.II284.5 poäng Olsen Leif
Hjorttorp's Indra Godkänd startklass147.5 poäng Ivanov Mikael

2017-07-01 Värnamo SBK
LPI SPH II Like'ims Honest Bellmaker 3 kl.I205.5 poäng Falk Anders

2017-07-01 Norrtälje SBK
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 3 kl.I221.5 poäng Dunder Maria
LPI Stawaskogens Black Vera 1 kl.I184 poäng Dunder Maria
Seareeds Miss Tessla Godkänd startklass127.5 poäng Jansson Sandra

2017-07-01 Norrtälje SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 3 kl.I208 poäng Bukss Ronge Irene
SE VCH LPI LPII Let's Swing Fortunate Son 3 kl.I207.5 poäng Bukss Ronge Irene
Seareeds Miss Tessla Godkänd startklass126 poäng Wranning Jimmy

2017-07-01 Lindesberg SBK
Zetastar Zesty Smile Uppflyttad startklass185.5 poäng Toftler Göte

2017-07-01 Osby SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A Ebba Ej godkänd startklass78 poäng Hammarberg Jonas
RLD N Birdkeepers Falling in Love Ej godkänd startklass0 poäng Hammarberg Jonas

2017-06-30 Åmål SBK
SPH I S™KH I Mandylike's Inter 3 kl.II214 poäng Halvarsson Daniel
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass84 poäng Svensson Kristina

2017-06-29 Dala Floda SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 3 kl.I207 poäng Fors Gunnar
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwill Uppflyttad startklass169.5 poäng Bergström Bo
Rockdove's Wind of Change Godkänd startklass146.5 poäng Bergström Bo

2017-06-28 Västervik SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Ej godkänd startklass109.5 poäng Berglund Nils

2017-06-28 Uppsala SBK
Raddox Nimloth Uppflyttad startklass172 poäng Sjöblom Annika
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Godkänd startklass158 poäng Lundin Thomas

2017-06-27 Söderköping SBK
SE LCH Skybar Friendship 2 kl.III254 poäng Erlandsson Ulf

2017-06-22 Umeå SBK
Västibergets Angelika Uppflyttad startklass160.5 poäng Olofsson Linda

2017-06-20 Matfors SBK
RLD N Searover Sweet Bee Ej godkänd startklass105.5 poäng Liukkonen Ulle

2017-06-20 Järvsö SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III225 poäng Larsson Anita

2017-06-19 Järvsö SBK
LD STARTKLASS High Dreams Crystal City Uppflyttad startklass182.5 poäng Larsson Anita

2017-06-18 Knislinge SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 3 kl.I222 poäng Björkqvist Cronje
Alva Godkänd startklass152 poäng Hansson Mikael

2017-06-18 Boden SBK
RLD N Huset Elliots Ila Uppflyttad startklass166 poäng Lundberg Linnéa

2017-06-18 Kristinehamn SBK
Rockdove's Mandolina 3 kl.II215.5 poäng Edström Lillemor
Willowridge Five Seasons Uppflyttad startklass180 poäng Edström Kjell

2017-06-18 Kristinehamn SBK
Rockdove's Mandolina 1 kl.II164.5 poäng Edström Kjell
Willowridge Five Seasons Uppflyttad startklass181.5 poäng Edström Lillemor

2017-06-17 Skärhamn SBK
RLD N Sångfågelns Selma Lagerlöf Ej godkänd startklass112.5 poäng Larsson Fred

2017-06-17 Höganäs SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney Uppflyttad startklass167.5 poäng Sjöstrand Yvonne

2017-06-17 SBC
Digge Mountains Bea Godkänd startklass126 poäng Edner Helene

2017-06-17 Åkersberga SBK
LPI RLD N Karriärs Angie 1 kl.I185 poäng Stare Gunilla

2017-06-17 Ed SBK
LD STARTKLASS Searover Fames Larry Uppflyttad startklass180.5 poäng Gunnarsson Tommy
S™KH II Silvergruvans Miss Maya Uppflyttad startklass179.5 poäng Gunnarsson Tommy

2017-06-17 Valdemarsvik SBK
LPI Tisslabo Paganini 1 kl.II167 poäng Timan Inger

2017-06-16 Falun SBK
SE VCH LPIII Stawaskogens Black Range 3 kl.III198 poäng Ollars Stefan

2017-06-16 Östhammar SBK
Viltvårdarns Öxxi Uppflyttad startklass176.5 poäng Ek Lennart
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Uppflyttad startklass162 poäng Ek Lennart
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town Godkänd startklass121 poäng Ek Lennart

2017-06-14 Svalöv SBK
Mandylike's Heavenly Uppflyttad startklass171 poäng Söderkvist Dennis
Guamikeni's Berlin Uppflyttad startklass168 poäng Söderkvist Dennis

2017-06-14 Enköping SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande Godkänd startklass155 poäng Andersson Anna-Carin

2017-06-14 Hallstavik SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 1 kl.I178 poäng Neteborn Marita

2017-06-11 Haninge SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.III281.5 poäng Svensson Anders
Sibbofjärdens Lisa 2 kl.II245 poäng Borgström Roger

2017-06-11 Upplands Väsby SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 3 kl.I203.5 poäng Andersson Anna-Carin
RLD N Pilens Puma Uppflyttad startklass183 poäng Sjöblom Annika
Labbonita's Laban Godkänd startklass153 poäng Sjöblom Annika
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Godkänd startklass133 poäng Sjöblom Annika

2017-06-10 Arboga SBK
Sibbofjärdens Pelle 0 kl.II0 poäng Granlund Beatrice

2017-06-10 Tyresö SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 3 kl.I213.5 poäng Larsson Anne
Hjorttorp's Indra Uppflyttad startklass176.5 poäng Larsson Anne
RLD N Lachawes Bizzy Godkänd startklass128.5 poäng Larsson Anne

2017-06-10 Borgvik SBK
Sångfågelns Cinderella Godkänd startklass153 poäng Melander Jansson Eva

2017-06-09 Vallentuna SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Godkänd startklass150 poäng Stare Gunilla

2017-06-08 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 1 kl.II191 poäng Skog Anja

2017-06-08 Linköping SBK
SE VCH Firepoppy's Eagel Godkänd startklass156.5 poäng Henriksson Anneli

2017-06-07 Bollnäs SBK
SE LCH Skybar Gazelle 3 kl.III199.5 poäng Larsson Anita

2017-06-06 Vimmerby SBK
SE VCH Labbox Diza Godkänd startklass157.5 poäng Henriksson Anneli

2017-06-06 Södertälje SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.III277.5 poäng Ivanov Mikael

2017-06-06 Falkenberg SBK
Fågelfinnarens Durham Ranger Uppflyttad startklass180.5 poäng Johansson Ingvar
SPH I S™KH II Mandylike's Dream Doll Uppflyttad startklass177.5 poäng Johansson Ingvar

2017-06-06 Löddeköpinge SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 1 kl.II172.5 poäng Ehrlander Christine
SPH III Mandylike's Cirrus Uppflyttad startklass175 poäng Johansson Kenneth
Searover Fames Level Godkänd startklass130.5 poäng Johansson Kenneth

2017-06-04 Mark SBK
SE LCH Minnows Blue Mist 2 kl.III224 poäng Brocker Björn

2017-06-04 Mönsterås SBK
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 2 kl.I226.5 poäng Gustavsson Susanne
O'Sofinas Ruter Dam Ej godkänd startklass57 poäng Gustavsson Susanne

2017-06-04 Mariestad SBK
SPH I S™KH I Mandylike's Inter 3 kl.II215 poäng Karlsson Alf

2017-06-03 Nossebro SBK
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass97 poäng Simmingsköld Hans

2017-06-02 Skellefteå SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Reminds Teals Tyra 2 kl.I235 poäng Berg Viktoria

2017-06-02 Sävsjö SBK
SPH I Mandylike's Gleam 0 kl.I0 poäng Falk Anders

2017-06-02 Knivsta SBK
Meadowlark Wexford Uppflyttad startklass171.5 poäng Andersson Britt-Mari

2017-05-31 Surahammar SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 1 kl.I189 poäng Adesand Christer

2017-05-30 Surahammar SBK
Klöver Fyra's Myrra Godkänd startklass137.5 poäng Paananen Anette

2017-05-29 Surahammar SBK
Conover's Tuffies Deco Deal Uppflyttad startklass168.5 poäng Håvedal Claes Göran

2017-05-28 Lidingö SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III231 poäng Johansson Mats

2017-05-28 Norrtälje SBK
RLD N Pilens Puma Uppflyttad startklass182 poäng Wranning Jimmy
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Godkänd startklass140 poäng Wranning Jimmy

2017-05-28 Farsta SBK
Hjorttorp's Indra Godkänd startklass149 poäng Svensson Anders

2017-05-27 Laholm SBK
Lab Nova Jum-Jum Ej godkänd startklass114 poäng Brorsson Kenneth

2017-05-27 Borlänge SBK
LPII Lisslindas Casper Carat 3 kl.I195 poäng Sjödén Curt
Blackbound Maple Uppflyttad startklass188 poäng Sjödén Curt
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwill Godkänd startklass153 poäng Sjödén Curt

2017-05-26 Linköping SBK
SPH I Mandylike's Gleam 0 kl.I0 poäng Henriksson Anneli
SPH I Searover Jills Tramio Uppflyttad startklass181 poäng Henriksson Anneli
SE VCH Firepoppy's Eagel Godkänd startklass139.5 poäng Henriksson Anneli

2017-05-26 Mölndal SBK
RLD F SPH I Mandylike's Gingernut 1 kl.I271.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2017-05-26 Limhamn SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 1 kl.II161.5 poäng Magnusson Claes

2017-05-26 Piteå SBK
RLD N Huset Elliots Ila Godkänd startklass131 poäng Rörström Cari

2017-05-26 Lidköping SBK
Mandylike's Gimmick Godkänd startklass135 poäng Våring Arne

2017-05-26 Vännäs SBK
Västibergets Angelika Godkänd startklass149 poäng Olofsson Linda

2017-05-25 Mjölby SBK
RLD F RLD A Wingpennans Flinga 1 kl.I279.5 poäng Nilsson Berth
SE VCH Labbox Diza Uppflyttad startklass166 poäng Nilsson Berth
SE VCH Labbox Devil Ej godkänd startklass68 poäng Nilsson Berth

2017-05-25 Hörby SBK
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 3 kl.II132 poäng Söderkvist Dennis
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte Uppflyttad startklass168.5 poäng Hammarberg Jonas

2017-05-25 Enköping SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 0 kl.III0 poäng Neteborn Marita
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 2 kl.I232.5 poäng Andersson Per-Olof
Reedsweeper's Milos Chervil Ej godkänd startklass0 poäng Andersson Per-Olof

2017-05-24 Uppsala SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town Godkänd startklass143 poäng Gustavsson Ann-Marie
H-Falks Yster Godkänd startklass132.5 poäng Gustavsson Ann-Marie

2017-05-21 Olofström SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte Uppflyttad startklass163 poäng Korhonen Ari

2017-05-21 Kramfors SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 0 kl.III181.5 poäng Olsson Håkan
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande Uppflyttad startklass170 poäng Liukkonen Ulle

2017-05-21 Skanör SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 0 kl.III168 poäng Svensson Anna-Kersti
Mandylike's Heavenly Godkänd startklass149.5 poäng Johansson Kenneth

2017-05-21 Sundbyberg SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.III261.5 poäng Johansson Mats

2017-05-20 Älmhult SBK
RLD N Birdkeepers Falling in Love Godkänd startklass147 poäng Nyström Thomas

2017-05-20 Kramfors SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 0 kl.III158.5 poäng Näsholm Arne
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande Uppflyttad startklass180 poäng Näsholm Arne

2017-05-20 SKK
RLD N Pilens Puma Godkänd startklass126 poäng Johansson Mats

2017-05-20 SBK
Huntrets Rensare 1 kl.I177.5 poäng Bergström Elisabeth
Klöver Fyra's Myrra Uppflyttad startklass167.5 poäng Bergström Elisabeth

2017-05-20 Nacka SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 1 kl.III282 poäng Svensson Anders
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 kl.II222 poäng Svensson Anders

2017-05-19 Kramfors SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 0 kl.III131.5 poäng Olsson Håkan
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Labbret's Rio Grande Godkänd startklass141.5 poäng Liukkonen Ulle

2017-05-19 Nyköping SBK
Bumpkin's Major Attitude Ej godkänd startklass0 poäng Klavenes Mette

2017-05-19 Eskilstuna SKK
LD STARTKLASS Rosebird Paganini Rose Uppflyttad startklass187.5 poäng Alfredsson Jan

2017-05-18 Motala SBK
Waving Tails Cappuccino Uppflyttad startklass172 poäng Anderpalm Patric
SE VCH Labbox Diza Ej godkänd startklass112 poäng Anderpalm Patric
SE VCH Labbox Devil Ej godkänd startklass30 poäng Anderpalm Patric

2017-05-17 Järfälla SBK
Goody-Goody's Gracious Me Uppflyttad startklass170.5 poäng Bukss Ronge Irene
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Hoståmyrens Isa Godkänd startklass149 poäng Carlsson Ann
RLD N RLD F Never Stop 's Popcorn Godkänd startklass144 poäng Carlsson Ann

2017-05-16 Vallentuna SBK
LPI RLD N Karriärs Angie 3 kl.I200 poäng Johansson Mats
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 2 kl.I159.5 poäng Johansson Mats

2017-05-14 Eskilstuna SKK
SE LCH Skybar Friendship 0 kl.III0 poäng Ivanov Mikael
Sibbofjärdens Pelle 2 kl.II255 poäng Hansson Ola
LD STARTKLASS Rosebird Paganini Rose Uppflyttad startklass186 poäng Hagström Charlotta
Bumpkin's Major Attitude Godkänd startklass158.5 poäng Hagström Charlotta

2017-05-14 Eskilstuna SKK
SE LCH Skybar Friendship 2 kl.III231 poäng Hansson Ola
Sibbofjärdens Pelle 2 kl.II255 poäng Ivanov Mikael
Designerline Gemmas Bea 1 kl.I266.5 poäng Ivanov Mikael
LD STARTKLASS Rosebird Paganini Rose Uppflyttad startklass164 poäng Hagström Charlotta
RLD N Bergtassens Sweetalliz Uppflyttad startklass161 poäng Hagström Charlotta
Bumpkin's Major Attitude Godkänd startklass134.5 poäng Hagström Charlotta

2017-05-14 Hallstahammar SBK
Mandylike's Intra Godkänd startklass151.5 poäng Tunér Stefan

2017-05-14 Åtvidaberg SKK
RLD F RLD A Wingpennans Flinga 2 kl.I236.5 poäng Gustavsson Arvidsson

2017-05-14 Lund SBK
Goody-Goody's Poker Joker Uppflyttad startklass162 poäng Brandin Thomas
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass68 poäng Brandin Thomas

2017-05-14 Ljungbyhed SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A Ebba Ej godkänd startklass109 poäng Johansson Kenneth

2017-05-14 Östersund SBK
LPI Splash of Water's Capercaillie 0 kl.III173 poäng Häggström Åsa

2017-05-14 Färjestaden SBK
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex 2 kl.I242.5 poäng Klase Eva

2017-05-14 Ekerö SBK
SE VCH FI VCH Labvision's A Little Peace of Heave Uppflyttad startklass164 poäng Bukss Ronge Irene
Wallwein's Lazy Lizard Godkänd startklass126 poäng Bukss Ronge Irene

2017-05-13 Hölö SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 3 kl.II204 poäng Svensson Anders

2017-05-12 Alingsås SBK
Rainstone Loire Uppflyttad startklass172.5 poäng Bergstedt Eva

2017-05-12 Åsbro Kursgård SBK
Klöver Fyra's Myrra Godkänd startklass145 poäng Hörman Emelie

2017-05-07 Nässjö SBK
SE VCH Labbox Diza Godkänd startklass158 poäng Stenh Per-Ola
SE VCH Labbox Devil Ej godkänd startklass97 poäng Stenh Per-Ola
Kefverön's Kelton Ej godkänd startklass42.5 poäng Stenh Per-Ola

2017-05-07 Gävle SBK
Mandylike's Intra Godkänd startklass135 poäng Hagelin Birgitta

2017-05-07 Svedala SBK
SE LCH Viljestyrkans Timotej 0 kl.III166 poäng Johansson Kenneth
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I0 poäng Söderkvist Dennis

2017-05-07 Mora Bk SBK
Rockdove's Mandolina 3 kl.II196.5 poäng Ollars Stefan
Rockdove's Wind of Change Uppflyttad startklass177 poäng Gudmunds Laila

2017-05-07 Mariestad SBK
SE VCH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass45 poäng Karlsson Alf

2017-05-06 Bålsta SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 kl.III239.5 poäng Lundin Thomas

2017-05-06 Skärhamn SBK
LD 1 Vilja Uppflyttad startklass190.5 poäng Isaksson Bo

2017-05-06 Bålsta SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 1 kl.I172.5 poäng Andersson Per-Olof

2017-05-06 Bålsta SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Labbret's Mandelkremla 1 kl.I162 poäng Wranning Jimmy

2017-05-06 Bålsta SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Dots Melba Godkänd startklass157 poäng Andersson Britt-Mari

2017-05-01 Höör SBK
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I92 poäng Barthel Carina
Sea-Croft Nice N' Shiny Uppflyttad startklass177.5 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH RLD N RLD F RLD A Ebba Ej godkänd startklass109 poäng Svensson Anna-Kersti

2017-05-01 Nybro SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex Uppflyttad startklass185 poäng Gustavsson Susanne
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex Uppflyttad startklass173.5 poäng Gustavsson Susanne
O'Sofinas Ruter Dam Godkänd startklass128.5 poäng Gustavsson Susanne

2017-05-01 Helsingborg SBK
Västibergets Merlot Uppflyttad startklass167.5 poäng Brandin Thomas
Guamikeni's Berlin Godkänd startklass154.5 poäng Brandin Thomas

2017-05-01 Timrå SBK
SE LCH Skybar Gazelle 0 kl.III0 poäng Olsson Håkan

2017-04-30 Vetlanda SBK
SPH I Mandylike's Iniki Godkänd startklass124 poäng Svensson Kjell
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse Ej godkänd startklass15 poäng Svensson Kjell

2017-04-29 Sjöbo SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 3 kl.II200 poäng Frid Crispin
LPI RLD N RLD F Sångfågelns Contessa Di Folleville 2 kl.II157 poäng Frid Crispin
SPH III Mandylike's Cirrus Uppflyttad startklass183.5 poäng Frid Crispin
Vattumannen Humle Uppflyttad startklass175.5 poäng Frid Crispin

2017-04-29 Torslanda SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 3 kl.III215.5 poäng Petersson Lennart

2017-04-28 Kil SBK
Klöver Fyra's Myrra Godkänd startklass148.5 poäng Edström Kjell

2017-04-23 Torsås SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex Uppflyttad startklass172.5 poäng Johansson Magnus
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex Uppflyttad startklass162.5 poäng Johansson Magnus

2017-04-23 Nässjö SBK
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 2 kl.II224.5 poäng Falk Anders
SPH I Mandylike's Dashing Daisy Godkänd startklass148.5 poäng Falk Anders
SE VCH Labbox Diza Godkänd startklass126 poäng Falk Anders
SE VCH Labbox Devil Godkänd startklass124.5 poäng Falk Anders

2017-04-23 Göteborg SBK
RLD F SPH I Mandylike's Gingernut 3 kl.I196 poäng Brocker Björn

2017-04-23 Haninge SBK
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 kl.III244.5 poäng Hjort Mikael

2017-04-22 Täby SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 1 kl.I174 poäng Wranning Jimmy

2017-04-22 Halmstad SBK
Streamlight's Choice Lucky Star Uppflyttad startklass175.5 poäng Andersson Yvonne

2017-04-22 Forserum SBK
SPH I Mandylike's Dashing Daisy Uppflyttad startklass173.5 poäng Tillström Ulf
Kefverön's Kelton Ej godkänd startklass0 poäng Tillström Ulf

2017-04-22 Hagfors SBK
Mölnbackalabbens Idun Godkänd startklass151 poäng Gillå Urban

2017-04-17 Arlöv SBK
RLD N Lapwing's Kepp Godkänd startklass133.5 poäng Johansson Kenneth
Guamikeni's Berlin Godkänd startklass122 poäng Johansson Kenneth
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass105 poäng Johansson Kenneth

2017-04-16 Katrineholm SBK
Bergsandens Pennys Månviva 1 kl.I187 poäng Olsen Leif
Moa Ej godkänd startklass0 poäng Nilsson Elsmari

2017-04-09 Knivsta SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Dots Melba Godkänd startklass134.5 poäng Svensson Sven Erik
Goody-Goody's Tiptop Agenda Ej godkänd startklass109 poäng Svensson Sven Erik
Reedsweeper's Milos Chervil Ej godkänd startklass100.5 poäng Svensson Sven Erik

2017-04-09 Söderköping SBK
RLD F RLD A Wingpennans Flinga 3 kl.I222 poäng Svensson Anders

2017-04-09 Piteå SBK
Masterkey's Fax Dart Godkänd startklass120.5 poäng Lundberg Linnéa

2017-04-08 Vällingby SBK
Pilens Scar Uppflyttad startklass163 poäng Ahlgren Anna
Goody-Goody's Gracious Me Godkänd startklass147.5 poäng Ahlgren Anna
Goody-Goody's Tiptop Agenda Godkänd startklass127.5 poäng Ahlgren Anna
Meadowlark Wexford Ej godkänd startklass116 poäng Ahlgren Anna
SE VCH FI VCH Labvision's A Little Peace of Heave Ej godkänd startklass105.5 poäng Ahlgren Anna

2017-04-08 Ronneby SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A Ebba Godkänd startklass148.5 poäng Edner Helene
Duvkullans Ecru Ej godkänd startklass84.5 poäng Edner Helene

2017-04-08 Oskarshamn SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 2 kl.III245.5 poäng Klase Eva
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 3 kl.II214.5 poäng Klase Eva
LD STARTKLASS Verbascum Nigrum Carex Uppflyttad startklass181.5 poäng Klase Eva

2017-04-08 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III254 poäng Andersson Per-Olof
LPI SE LCH Hackihäls Indiana Jones 2 kl.III237 poäng Andersson Per-Olof
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.III256.5 poäng Andersson Per-Olof
SE LCH Skybar Gazelle 0 kl.III0 poäng Andersson Per-Olof

2017-04-08 Norrtälje SBK
SE LCH Skybar Gazelle 3 kl.III222.5 poäng Andersson Per-Olof
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III253 poäng Andersson Per-Olof
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 0 kl.III0 poäng Andersson Per-Olof

2017-04-08 Nossebro SBK
SE VCH Labbox Diza Godkänd startklass138 poäng Karlsson Alf
SE VCH Labbox Devil Ej godkänd startklass109 poäng Karlsson Alf

2017-03-25 Karlshamn SBK
Duvkullans Ecru Uppflyttad startklass161.5 poäng Hällgren Nils

2017-03-25 Vadstena SBK
RLD F RLD A Wingpennans Flinga Uppflyttad startklass172 poäng Anderpalm Patric

2017-03-12 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 2 kl.II232.5 poäng Lundgren Cecilia
Macita's Lovely Nandi Ej godkänd startklass106.5 poäng Lundgren Cecilia

2017-03-12 Mellerud SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 1 kl.II256 poäng Gunnarsson Tommy
SE J(J)CH LPI NO JCH Searover Bass Q'caddie 2 kl.I147 poäng Gunnarsson Tommy
LD STARTKLASS Searover Fames Larry Uppflyttad startklass179.5 poäng Gunnarsson Tommy

2017-03-11 Ellös SBK
RLD N RLD F RLD A Kullaholm's Felicity Uppflyttad startklass165.5 poäng Persson Arne
SE VCH RLD N Önum Lyckebo Anna Ej godkänd startklass103.5 poäng Persson Arne

2017-03-11 Gamleby SBK
Thorsvi Craigduff Uppflyttad startklass188 poäng Berglund Nils

2017-03-04 Nynäshamn SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 3 kl.III221 poäng Svensson Anders
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 kl.III241.5 poäng Svensson Anders

2017-03-04 Fagersta SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Dots Melba Uppflyttad startklass166 poäng Karlsson Tomas
Benningdale's Titos Light My Fire Godkänd startklass152.5 poäng Karlsson Tomas
Moa Godkänd startklass146.5 poäng Karlsson Tomas

2017-03-04 Falkenberg SBK
Sångfågelns Monsieur Renaud Uppflyttad startklass170 poäng Andersson Yvonne

2017-03-04 Fagersta SBK
Mandylike's Intra Godkänd startklass126 poäng Elfström Ingemar

2017-02-25 Kalmar SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 0 kl.III190.5 poäng Karlsson Bo
Searover Bass Q'toke 2 kl.II231 poäng Johansson Magnus
LPI LPII Hultrum's Cowboy Jimmy Joe 1 kl.II191.5 poäng Johansson Magnus
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex Uppflyttad startklass162.5 poäng Johansson Magnus

2017-02-12 Nossebro SBK
RLD N RLD F RLD A Kullaholm's Felicity Godkänd startklass158.5 poäng Karlsson Alf

2017-02-11 Eskilstuna SBK
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 2 kl.III242.5 poäng Alfredsson Jan
SE LCH Andvikens Come Together 0 kl.III0 poäng Alfredsson Jan

2017-02-11 Ellös SBK
SE LCH Sea-Birds Earl of Snowdon 1 kl.III266.5 poäng Persson Arne
SE VCH RLD N Önum Lyckebo Anna Godkänd startklass134.5 poäng Isaksson Bo
Mandylike's Iver Ej godkänd startklass105.5 poäng Isaksson Bo

2017-02-11 Norrtälje SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.I238 poäng Wranning Jimmy
Conover's Tuffies Deco Dream Uppflyttad startklass186 poäng Wranning Jimmy
Glen Louch Irish Spring Uppflyttad startklass184.5 poäng Wranning Jimmy

2017-02-05 Grödinge SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 3 kl.III219 poäng Hansson Ola
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 2 kl.III253 poäng Hansson Ola
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.III258 poäng Hansson Ola

2017-02-04 Bålsta SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD A Gamegainer Bentley 2 kl.III240 poäng Wranning Jimmy
LPI LPII LPIII RLD F RLD A Winning Line's Light My Fire 1 kl.III263.5 poäng Wranning Jimmy
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town Godkänd startklass146 poäng Lundin Thomas

2017-01-29 Timrå SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Reminds Teals Tyra Uppflyttad startklass190 poäng Liukkonen Ulle
Streamlight's Wildys Black Rose Uppflyttad startklass173 poäng Liukkonen Ulle

2017-01-29 Rättvik SBK
Frankie's Rondie Uppflyttad startklass161.5 poäng Gustafsson Lars-Göra
Actualis Black Velvet Ej godkänd startklass102 poäng Gustafsson Lars-Göra

2017-01-28 Varberg SBK
Mandylike's Fantastic Uppflyttad startklass183.5 poäng Andersson Matts Roge

2017-01-21 Hössna Kinnared SBK
Mandylike's Glee Uppflyttad startklass180 poäng Reikerås Kjell

2017-01-15 Karlskoga SBK
Klöver Fyra's Myrra Godkänd startklass138 poäng Edström Lillemor

2017-01-07 SBK
SPH I Mandylike's Gleam Uppflyttad startklass175 poäng Janson Sandra
Klöver Fyra's Myrra Godkänd startklass131.5 poäng Janson Sandra

2017-01-07 Fagersta SBK
Rockdove's Mandolina 1 kl.II184 poäng Hjulström Sara
Twigg's and Tonic 1 kl.II173 poäng Hjulström Sara

2017-01-06 SBK
SPH I Mandylike's Gleam Uppflyttad startklass163 poäng Hörman Emelie
Klöver Fyra's Myrra Ej godkänd startklass77 poäng Hörman Emelie


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2017-10-22 / Page updated 22 Oct 2017: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2017-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2017