Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2018

Resultat i namnordning


2018-10-07 Mönsterås SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 2 kl.III232.5 poäng Klase Eva
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 1 kl.III272 poäng Klase Eva
Auchroisk 3 kl.I198 poäng Klase Eva

2018-10-07 Ånge SBK
Streamlight's Lakes Blue Godkänd startklass148.5 poäng Häggström Åsa

2018-10-07 Sundsvall SBK
Stargolds Vouge Godkänd startklass159.5 poäng Andersson John-Åke

2018-10-06 Tierp SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Smart Fellow's Swag in to Town Godkänd startklass155 poäng Dunder Maria

2018-10-06 Älmhult SBK
RLD N Birdkeepers Falling in Love Uppflyttad startklass176 poäng Engström Ingemar

2018-10-06 Forshaga SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 1 kl.II262.5 poäng Östlund Bo

2018-10-06 Ösmo SBK
Varmgärdes Skrållan 0 kl.III158.5 poäng Svensson Anders
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 0 kl.II0 poäng Svensson Anders
RLD N RLD F LD STARTKLASS Labvision's Bojan 0 kl.I172.5 poäng Ivanov Mikael

2018-09-30 Flen SBK
LPI LPII Kafati's Catch You Later 0 kl.II0 poäng Skog Anja

2018-09-30 Knislinge SBK
Alva Uppflyttad startklass161 poäng Barthel Carina
Fireco Castaway Fight Ej godkänd startklass97.5 poäng Barthel Carina

2018-09-30 Bollebygd SBK
Like'ims Zaga 0 kl.I188.5 poäng Claesson Marianne

2018-09-29 Mörsil SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 3 kl.III206.5 poäng Olander Per-Erik

2018-09-29 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Smart Fellow's Swag in to Town Uppflyttad startklass147 poäng Dunder Maria

2018-09-29 Stenkullen SBK
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 3 kl.II214.5 poäng Lindqvist Göran
LPI LPII Mandylike's Adele 0 kl.II171 poäng Lindqvist Göran
SE VCH Robocop's Black Bute Godkänd startklass149 poäng Lindqvist Göran

2018-09-25 Ludvika SBK
Duckstream Axas Paxa Uppflyttad startklass177.5 poäng Östling Anders

2018-09-23 Lindesberg SBK
SPH I Zetastar Zesty Smile 1 kl.I278.5 poäng Almquist Sture
Allez Master Twigg Uppflyttad startklass188 poäng Almquist Sture

2018-09-23 Arlöv SBK
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I177.5 poäng Barthel Carina
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass119 poäng Hammarberg Jonas

2018-09-23 Arlöv SBK
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass109.5 poäng Barthel Carina

2018-09-23 Grödinge SBK
SE LCH Skybar Friendship 3 kl.III210 poäng Skog Anja
RLD N RLD F RLD A Annual's Twilight Time 0 kl.II170.5 poäng Skog Anja
RLD N RLD F LD STARTKLASS Labvision's Bojan 2 kl.I253.5 poäng Skog Anja

2018-09-23 Uddevalla SBK
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass111.5 poäng Hyrén Bertil

2018-09-23 Åkers Styckebru SKK
Stenbury Black Lady of Shalott 2 kl.I249.5 poäng Norman Leif

2018-09-23 Åmål SBK
FDI FDII HTM II RLD N&F&A SE HTMCH Lizzie Uppflyttad startklass184 poäng Gunnarsson Tommy
LD STARTKLASS Mulatorp's Dachsie Uppflyttad startklass160 poäng Gunnarsson Tommy

2018-09-22 Vällingby SBK
Bexzima's Indomito Godkänd startklass120.5 poäng Larsson Anne

2018-09-22 Kil SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 3 kl.II193.5 poäng Melander Jansson Eva

2018-09-16 Habo SBK
Ejderns Nellie Uppflyttad startklass184 poäng Simmingsköld Hans
Ejderns Enzo Uppflyttad startklass176 poäng Simmingsköld Hans
SPH III S™KH II S™KH III Mandylike's Camaro Godkänd startklass158 poäng Simmingsköld Hans

2018-09-16 Ekerö SBK
SE VCH NO VCH Wallwein's Illusion Uppflyttad startklass162 poäng Svensson Anders

2018-09-16 Haninge SBK
Varmgärdes Skrållan 0 kl.III0 poäng Malmström Christer

2018-09-16 Tollarp SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 2 kl.I247.5 poäng Johansson Kenneth
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I160.5 poäng Johansson Kenneth

2018-09-16 Grebbestad SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf 0 kl.I129 poäng Larsson Görel
LD STARTKLASS Mulatorp's Dachsie Uppflyttad startklass175 poäng Larsson Görel
Kvarndalens Sweet-Dreams Godkänd startklass152.5 poäng Larsson Görel
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass0 poäng Larsson Görel

2018-09-15 Nödinge SBK
SE VCH Robocop's Black Bute Godkänd startklass150 poäng Isaksson Bo
RLD N RLD F Sångfågelns Edita Ej godkänd startklass0 poäng Isaksson Bo

2018-09-15 Norrköping SBK
Jaktyrans Gale Windy Uppflyttad startklass177.5 poäng Ryttse Katinka

2018-09-15 Ed SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf 3 kl.I200 poäng Halvarsson Daniel

2018-09-15 Bålsta SBK
RLD N LD STARTKLASS Seareeds Miss Tessla Uppflyttad startklass189.5 poäng Stare Gunilla

2018-09-15 Bålsta SBK
Bexzima's Indomito Uppflyttad startklass165 poäng Carlsson Ann

2018-09-13 Ockelbo SBK
Duckstream Axas Paxa Uppflyttad startklass169 poäng Svensson Göran

2018-09-09 Eskilstuna SKK
Ivanthes First Lady Lava Ej godkänd startklass91.5 poäng Hagström Charlotta

2018-09-09 Eskilstuna SKK
Sibbofjärdens Pelle 0 kl.III170 poäng Hagström Charlotta

2018-09-09 Linköping SBK
Bruna Bus Noblesse Godkänd startklass140 poäng Gustavsson Arvidsson

2018-09-09 Sundsvall SBK
SE LCH Skybar Gazelle 0 kl.III0 poäng Andersson John-Åke
Stargolds Vouge Godkänd startklass132.5 poäng Andersson John-Åke

2018-09-08 Tyresö SBK
Varmgärdes Skrållan 3 kl.III217 poäng Johansson Mats
Labvision's Miss Moon Uppflyttad startklass181.5 poäng Bukss Ronge Irene

2018-09-08 Boden SBK
RLD N LD STARTKLASS Huset Elliots Ila Uppflyttad startklass161.5 poäng Junlén Anna

2018-09-08 Nossebro SBK
Minnows Amarantine Uppflyttad startklass164.5 poäng Karlsson Alf

2018-09-08 Grums SBK
Klöver Fyra's Myrra 3 kl.I211 poäng Melander Jansson Eva

2018-09-08 Ljungskile SPK
Kvarndalens Sweet-Dreams Ej godkänd startklass73 poäng Petersson Lennart

2018-09-08 Östersund SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 3 kl.III205.5 poäng Lundgren Cecilia

2018-09-07 Mölndal SBK
Capandus Flora Mac Kenzie Uppflyttad startklass183 poäng Eliasson Lennart

2018-09-05 Vaxholm SBK
Artemissil Sergeant Ej godkänd startklass0 poäng Stare Gunilla

2018-09-05 Farsta SBK
LD STARTKLASS Ivanthes First Huntress Uppflyttad startklass174 poäng Moberg Ragnar

2018-09-05 Växjö SBK
Dimhöjdens Love Af Lynx Godkänd startklass147.5 poäng Engström Ingemar

2018-09-02 Bollnäs SBK
SE J(J)CH Moorman's Tweed Glentress 0 kl.II175 poäng Axenvik Mats
SPH I Rockdove's Wind of Change 2 kl.I224 poäng Axenvik Mats
Glen Louch Irish Spring 1 kl.I273.5 poäng Axenvik Mats

2018-09-01 Timrå SBK
Stargolds Vouge Godkänd startklass156.5 poäng Näslund Göran

2018-09-01 Grödinge SBK
Stenbury Black Lady of Shalott 2 kl.I227.5 poäng Svensson Anders
Playwaters Dark Stella Nutella Godkänd startklass133.5 poäng Svensson Anders

2018-09-01 SBK
Minnows Amarantine Ej godkänd startklass0 poäng Ollars Stefan

2018-09-01 Märsta SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 0 kl.I0 poäng Johansson Mats
LD STARTKLASS Ivanthes First Huntress Uppflyttad startklass172 poäng Berg Marita

2018-09-01 Göta SBK
RLD N Fågelfinnarens Durham Ranger 2 kl.III235 poäng Lövenius Rune
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf 0 kl.I172.5 poäng Lövenius Rune

2018-08-31 Göta SBK
SE VCH Robocop's Black Bute Uppflyttad startklass166.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2018-08-30 Tierp SBK
RLD N Hold Godkänd startklass159.5 poäng Dunder Maria

2018-08-26 Färjestaden SBK
Auchroisk 2 kl.I249 poäng Klase Eva

2018-08-25 Söderhamn SBK
SE LCH Skybar Gazelle 0 kl.III0 poäng Svensson Göran

2018-08-22 Linköping SBK
Searover Star Sam Uppflyttad startklass183 poäng Timan Inger

2018-08-19 Hörby SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 0 kl.I0 poäng Björkqvist Cronje

2018-08-18 Överkalix SBK
RLD N LD STARTKLASS Huset Elliots Ila Uppflyttad startklass175 poäng Lindkvist Dan
Huset Elliots Cerasus Uppflyttad startklass174 poäng Lindkvist Dan

2018-08-18 Ockelbo SBK
Searover Star Fighter Uppflyttad startklass180.5 poäng Obbarius Håkan

2018-08-18 Oskarshamn SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 1 kl.III272.5 poäng Klase Eva
RLD N RLD F Aktiviva's Bluebelle of Izar Uppflyttad startklass176.5 poäng Klase Eva

2018-08-18 Ed SBK
Capandus Flora Mac Kenzie Uppflyttad startklass184.5 poäng Svensson Kristina

2018-08-18 Skultuna SBK
SPH III S™KH II S™KH III Mandylike's Camaro Uppflyttad startklass165 poäng Florinus Alexandra

2018-08-15 Gnesta SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.II226.5 poäng Ivanov Mikael
Artemissil Sergeant Ej godkänd startklass118 poäng Ivanov Mikael

2018-08-12 Eskilstuna SBK
Bergsandens Pennys Månviva 1 kl.I301 poäng Strömbäck Göran
Jippikajejs Atchi Prosit Uppflyttad startklass182.5 poäng Larsson Kjell

2018-08-12 Eskilstuna SBK
Bergsandens Pennys Månviva 3 kl.I217 poäng Larsson Kjell
Jippikajejs Atchi Prosit Uppflyttad startklass173 poäng Strömbäck Göran

2018-08-12 Västerås SBK
SE VCH NO VCH Wallwein's Illusion Godkänd startklass159 poäng Lööv Mats

2018-08-11 Borås SBK
RLD N Fågelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III296.5 poäng Johansson Sven-Arne
LPI LPII Minnows Mint Marker 0 kl.II0 poäng Johansson Sven-Arne
Minnows Amarantine Godkänd startklass130 poäng Claesson Marianne

2018-08-11 Vårgårda SBK
Like'ims Zaga 3 kl.I199.5 poäng Brocker Björn
Twigg's Jack of All Trades 3 kl.I194.5 poäng Brocker Björn

2018-08-11 Bålsta SBK
Svinnocks Tofslan Uppflyttad startklass181.5 poäng Svensson Sven Erik

2018-08-11 Bålsta SBK
Svinnocks Tofslan Uppflyttad startklass188.5 poäng Bukss Ronge Irene
LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park Uppflyttad startklass175.5 poäng Bukss Ronge Irene
SE VCH LD STARTKLASS Thorsvi Convalmore Uppflyttad startklass174 poäng Bukss Ronge Irene

2018-08-09 Byske SSHK
SE VCH RLD F LD STARTKLASS Macita's Eye Catcher Uppflyttad startklass176 poäng Junlén Anna

2018-08-09 Kalmar SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney 0 kl.II0 poäng Karlsson Bo
Auchroisk 2 kl.I243 poäng Johansson Magnus

2018-08-08 Nässjö SBK
SPH I Mandylike's Dashing Daisy 2 kl.I237.5 poäng Atzmannstorfer Rebec
Ejderns Nellie Godkänd startklass153.5 poäng Atzmannstorfer Rebec
Ejderns Enzo Godkänd startklass128.5 poäng Atzmannstorfer Rebec

2018-08-05 Skutskär SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 3 kl.I203 poäng Altskog Ulla
Viltvårdarns Öxxi 1 kl.I272.5 poäng Altskog Ulla

2018-08-04 Muskö SSRK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Willowridge Five Seasons Uppflyttad startklass185.5 poäng Andersson Anna-Carin

2018-08-04 Skutskär SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 0 kl.I0 poäng Axenvik Catarina

2018-08-03 Piteå SBK
RLD N LD STARTKLASS Huset Elliots Ila Godkänd startklass148.5 poäng Junlén Anna

2018-08-03 Ånge SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 1 kl.III277 poäng Larsson Anita

2018-07-29 Tingsryd SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney 3 kl.II221 poäng Ljungberg Carina
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 1 kl.I267 poäng Ljungberg Carina
Ejderns Blacki Godkänd startklass121.5 poäng Gustavsson Susanne

2018-07-28 Gävle SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SPH II High Dreams Crystal City 1 kl.I263.5 poäng Obbarius Håkan

2018-07-28 Uddevalla SBK
SPH I SPH II Kamrats Freja Uppflyttad startklass167 poäng Hyrén Bertil
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Sjöråets Solstorm Godkänd startklass148 poäng Hyrén Bertil

2018-07-27 Gävle SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SPH II High Dreams Crystal City 1 kl.I262.5 poäng Hagelin Birgitta

2018-07-27 Skurup SBK
RLD N Lapwing's Kepp 0 kl.I171.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Roekull Kayos Unix Godkänd startklass137 poäng Hammarberg Jonas
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass113 poäng Hammarberg Jonas
Sea-Birds One Night Only Ej godkänd startklass61 poäng Hammarberg Jonas

2018-07-26 Gävle SBK
Labbox D Oak Uppflyttad startklass169 poäng Skog Lennart

2018-07-26 Kungsbacka SBK
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 1 kl.I281 poäng Lengfelt Ulf

2018-07-26 Valdemarsvik SBK
Bruna Bus Noblesse Godkänd startklass153.5 poäng Anderpalm Patric

2018-07-25 Sala SBK
LD STARTKLASS Thorsvi Huntly Uppflyttad startklass196 poäng Nyberg Maivor
SE VCH LD STARTKLASS Thorsvi Convalmore Uppflyttad startklass188 poäng Nyberg Maivor

2018-07-22 Sundsvall SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.III274 poäng Andersson John-Åke

2018-07-22 Hemse SBK
SPH I Zetastar Special Tomahawk Godkänd startklass126.5 poäng Amelid Carina

2018-07-21 Ed SBK
RLD N Fågelfinnarens Durham Ranger 2 kl.III236 poäng Fredriksson Rickard
SPH II SPH III Fågelfinnarens Cobalt Deep Green 1 kl.I290 poäng Fredriksson Rickard

2018-07-18 Färjestaden SBK
Auchroisk 3 kl.I192 poäng Karlsson Bo
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex 1 kl.I274.5 poäng Karlsson Bo

2018-07-15 Fagersta SBK
RLD N Dipper's King Creole Godkänd startklass150.5 poäng Elfström Ingemar

2018-07-15 Flen SBK
Sibbofjärdens Lisa 1 kl.II279 poäng Norman Leif
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I0 poäng Lundin Robert
Stenbury Black Lady of Shalott 0 kl.I0 poäng Lundin Robert
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasin Uppflyttad startklass187 poäng Svensson Anders
Twigg's Best of All Godkänd startklass140 poäng Svensson Anders

2018-07-14 Flen SBK
Sibbofjärdens Lisa 2 kl.II231 poäng Svensson Anders
Stenbury Black Lady of Shalott 2 kl.I255 poäng Hansson Ola
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I0 poäng Hansson Ola
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasin Uppflyttad startklass172 poäng Lundin Robert
Jaktyrans Gale Windy Godkänd startklass158 poäng Lundin Robert
Twigg's Best of All Godkänd startklass150.5 poäng Lundin Robert

2018-07-13 Uddevalla SBK
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 1 kl.I271.5 poäng Hyrén Bertil

2018-07-12 Halltorpsgatan SBK
Raddox Nimloth 2 kl.I235 poäng Karlsson Bo
Auchroisk 2 kl.I229.5 poäng Karlsson Bo
SPH II Raddox Lorax Uppflyttad startklass169.5 poäng Johansson Magnus

2018-07-11 Filipstad SBK
Bergqvistens Genius to My Thoughts Uppflyttad startklass165.5 poäng Löfroth Lena

2018-07-07 Varberg SBK
RLD N Fågelfinnarens Durham Ranger 2 kl.III237.5 poäng Andersson Matts Roge
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 1 kl.I280 poäng Gustafsson Inger

2018-07-07 Norrtälje SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 2 kl.I245 poäng Dunder Maria
RLD N Dipper's King Creole Godkänd startklass158.5 poäng Sjöblom Annika
Playwaters Dark Stella Nutella Godkänd startklass136 poäng Sjöblom Annika

2018-07-07 Norrtälje SBK
Playwaters Dark Stella Nutella Godkänd startklass128 poäng Andersson Britt-Mari
RLD N Dipper's King Creole Godkänd startklass122.5 poäng Andersson Britt-Mari

2018-07-06 Mora Bk SBK
Rockdove's Mind Power Uppflyttad startklass188.5 poäng Gustafsson Lars-Göra

2018-07-04 Smålandsstenar SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney 0 kl.II172 poäng Petersson Jonny

2018-07-03 Järvsö SBK
SE VCH Gabby Uppflyttad startklass174.5 poäng Larsson Anita

2018-07-01 Borlänge SBK
LD STARTKLASS Rockdove's Little Wing Uppflyttad startklass160 poäng Nordin Anna

2018-07-01 Ösmo SBK
Varmgärdes Skrållan 3 kl.III210 poäng Hansson Ola
LD STARTKLASS Dipper's Easy Come Easy Go Uppflyttad startklass177.5 poäng Borgström Roger

2018-07-01 Motala SBK
Kullaholm's Bodhmall Godkänd startklass137 poäng Henriksson Anneli

2018-07-01 Motala SBK
Kullaholm's Bodhmall Ej godkänd startklass84.5 poäng Anderpalm Patric

2018-06-30 Gamleby SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I0 poäng Gustavsson Arvidsson
Bruna Bus Noblesse Uppflyttad startklass176.5 poäng Gustavsson Arvidsson

2018-06-30 Värnamo SBK
Ejderns Enzo Uppflyttad startklass169 poäng Falk Anders
Ejderns Nellie Uppflyttad startklass160 poäng Falk Anders
RLD N RLD F Birdkeepers Evidence For Keep Godkänd startklass123 poäng Falk Anders

2018-06-30 Sölvesborg SHU
LD STARTKLASS Öljersjös Knox Spirit of Java Uppflyttad startklass176.5 poäng Korhonen Ari

2018-06-30 Ösmo SBK
Varmgärdes Skrållan 0 kl.III183.5 poäng Svensson Anders
Sibbofjärdens Pelle 0 kl.III177 poäng Svensson Anders
LD STARTKLASS Dipper's Easy Come Easy Go Uppflyttad startklass177.5 poäng Norman Leif

2018-06-29 Gamleby SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I150.5 poäng Timan Inger

2018-06-29 Kristinehamn SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 0 kl.II182.5 poäng Edström Kjell

2018-06-29 Lindesberg SBK
SPH I Zetastar Zesty Smile 2 kl.I227 poäng Karlsson Henrik
Allez Master Twigg Godkänd startklass156 poäng Karlsson Henrik
Bageriets Kastanj Ej godkänd startklass58 poäng Karlsson Henrik

2018-06-28 Ljusdal SBK
SE VCH Gabby Godkänd startklass158 poäng Strandberg Siv

2018-06-26 Söderköping SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Wingpennans Flinga 3 kl.III209 poäng Nilsson Berth
Bruna Bus Noblesse Uppflyttad startklass162.5 poäng Nilsson Berth
RLD N Heading's Blånäbb Godkänd startklass120.5 poäng Nilsson Berth

2018-06-20 Uppsala SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 2 kl.II233.5 poäng Ek Lennart
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS LD 1 Labbret's Rio Grande 1 kl.I275.5 poäng Hansson Tina
SE J(J)CH RLD A Reedsweeper's Tex Treasure Uppflyttad startklass185 poäng Andersson Britt-Mari
LD STARTKLASS Thorsvi Huntly Uppflyttad startklass172 poäng Andersson Britt-Mari
SE VCH RLD N RLD F SPH I Smart Fellow's Swag in to Town Godkänd startklass151 poäng Andersson Britt-Mari
Artemissil Sergeant Ej godkänd startklass0 poäng Andersson Britt-Mari

2018-06-20 Gnesta SBK
LPII SE LCH Benny 3 kl.III218.5 poäng Wärme Leif
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasin Uppflyttad startklass165 poäng Svensson Anders

2018-06-19 Hallstavik SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 3 kl.I219 poäng Dunder Maria

2018-06-18 Hallstavik SBK
Labbox D Oak Godkänd startklass156 poäng Domeij Ulf

2018-06-17 Heby SBK
Mandylike's Glee 0 kl.II162 poäng Johnsson Berger Mimm

2018-06-17 Malå SBK
Alfons Uppflyttad startklass167 poäng Oskarsson Helene

2018-06-17 Knislinge SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney 2 kl.II240 poäng Hammarberg Jonas
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 2 kl.I240.5 poäng Magnusson Claes
Alva Godkänd startklass158.5 poäng Hammarberg Jonas
Fireco Castaway Fight Godkänd startklass154 poäng Hammarberg Jonas

2018-06-17 Alingsås SBK
HTM I RLD N&F&A FDI&II SE RALLYCH LD STARTKLASS Twigg's Best Brand Uppflyttad startklass177 poäng Bergstedt Eva
SE VCH Robocop's Black Bute Godkänd startklass159 poäng Bergstedt Eva

2018-06-16 Ed SBK
RLD N Fågelfinnarens Durham Ranger 3 kl.III195.5 poäng Larsson Inge
LD STARTKLASS Mulatorp's Dachsie Uppflyttad startklass172.5 poäng Larsson Inge

2018-06-14 Upplands Väsby SBK
RLD N Hold Uppflyttad startklass160 poäng Hansson Tina

2018-06-13 Uddevalla SBK
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass124 poäng Hyrén Bertil

2018-06-13 Svalöv SBK
LD STARTKLASS Guamikeni's Berlin 3 kl.I200 poäng Hammarberg Jonas

2018-06-13 Rödeby SBK
Ejderns Blacki Godkänd startklass148 poäng Lundin Carina

2018-06-12 Linköping SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I127.5 poäng Henriksson Anneli

2018-06-10 Gustavsberg SBK
Varmgärdes Skrållan 2 kl.III233.5 poäng Johansson Mats
LD STARTKLASS Dipper's Easy Come Easy Go Uppflyttad startklass171.5 poäng Moberg Ragnar
Black Colimas David-Bowie Godkänd startklass157.5 poäng Moberg Ragnar
Pilens Neptunus Godkänd startklass138 poäng Moberg Ragnar

2018-06-10 Trelleborg SBK
RLD N RLD F Kroppsmarkens Sunny Girl Godkänd startklass133 poäng Jönsson Arne

2018-06-09 Åhus SBK
Minnows Unique Summernight Story Uppflyttad startklass174.5 poäng Svensson Anna-Kersti
LD STARTKLASS Port of Nessie Pumpkin Taste Uppflyttad startklass168.5 poäng Hansson Mikael

2018-06-07 Flen SBK
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasin Uppflyttad startklass188.5 poäng Wärme Leif
RLD N Moa Uppflyttad startklass188 poäng Wärme Leif

2018-06-07 Skultuna SBK
RLD N Dipper's King Creole Godkänd startklass133.5 poäng Lemström Annelie

2018-06-06 Södertälje SBK
LPII SE LCH Benny 1 kl.III256.5 poäng Ivanov Mikael
RLD N RLD F LD STARTKLASS Labvision's Bojan Uppflyttad startklass166.5 poäng Alfredsson Jan
Huntrets Ohlsson Tjugotvå Godkänd startklass153 poäng Alfredsson Jan

2018-06-06 Falkenberg SBK
SE VCH RLD N Hallaböke's Boss Godkänd startklass136.5 poäng Andersson Yvonne

2018-06-06 Norrtälje SBK
Alice Godkänd startklass155 poäng Wranning Jimmy
Labbox D Oak Godkänd startklass141 poäng Wranning Jimmy

2018-06-06 Löddeköpinge SBK
RLD N RLD F Kroppsmarkens Sunny Girl Godkänd startklass125 poäng Svensson Anna-Kersti

2018-06-06 Vimmerby SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I169.5 poäng Timan Inger

2018-06-06 Flen SBK
Sibbofjärdens Pelle 0 kl.III0 poäng Cangren Malmberg A-M
Kicki 1 kl.I267.5 poäng Hansson Ola

2018-06-06 Tyresö SBK
Varmgärdes Skrållan 2 kl.III230 poäng Svensson Anders
Hjorttorp's Indra Godkänd startklass131.5 poäng Johansson Mats

2018-06-05 Olofström SBK
LD STARTKLASS Öljersjös Knox Spirit of Java Uppflyttad startklass169.5 poäng Schwandner Jutta
Digge Mountains Dajzy Little Girl Godkänd startklass147.5 poäng Schwandner Jutta
Ejderns Blacki Godkänd startklass129 poäng Schwandner Jutta

2018-06-03 Mönsterås SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 2 kl.III230 poäng Karlsson Bo
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 0 kl.III0 poäng Karlsson Bo
Dimhöjdens Texas Af Barney 3 kl.II192 poäng Karlsson Bo

2018-06-03 Kramfors SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 1 kl.III275.5 poäng Näsholm Arne
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS LD 1 Labbret's Rio Grande 1 kl.I275 poäng Crona Gunnel
Gracehunters Win's Irish Guinness Godkänd startklass140.5 poäng Crona Gunnel
Enhalos Cobras Strandlysing Godkänd startklass135.5 poäng Crona Gunnel

2018-06-03 Stora Höga SBK
Sarah Uppflyttad startklass191 poäng Petersson Lennart
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass134.5 poäng Petersson Lennart
RLD N RLD F Sångfågelns Edita Godkänd startklass129 poäng Petersson Lennart

2018-06-03 Falun SBK
LD STARTKLASS Rockdove's Little Wing Uppflyttad startklass172 poäng Bergström Bo

2018-06-03 Västerås SBK
RLD N LD STARTKLASS Seareeds Miss Tessla Uppflyttad startklass171 poäng Karlsson Tomas

2018-06-02 Ullared SBK
Anniegetyourgun Minnie Oakley Godkänd startklass157.5 poäng Hallman Jeanette
SE VCH RLD N Hallaböke's Boss Ej godkänd startklass116.5 poäng Hallman Jeanette

2018-06-02 Kramfors SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 3 kl.III216 poäng Andersson John-Åke
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS LD 1 Labbret's Rio Grande 2 kl.I251.5 poäng Liukkonen Ulle
Enhalos Cobras Strandlysing Uppflyttad startklass160 poäng Liukkonen Ulle
Gracehunters Win's Irish Guinness Godkänd startklass143.5 poäng Liukkonen Ulle

2018-06-02 Lomma SBK
Sea-Croft Nice N' Shiny 1 kl.II284.5 poäng Magnusson Claes
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 0 kl.II187.5 poäng Magnusson Claes
RLD N Lapwing's Kepp 2 kl.I249 poäng Magnusson Claes
Huntley's Joyful Jippie Uppflyttad startklass174.5 poäng Frid Crispin

2018-06-02 Nyköping SBK
Huntrets Ohlsson Tjugotvå Godkänd startklass156 poäng Hansson Ola
Kullaholm's Bodhmall Godkänd startklass129 poäng Hansson Ola

2018-06-01 Kramfors SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 2 kl.III231.5 poäng Ögren Anders
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS LD 1 Labbret's Rio Grande 1 kl.I272.5 poäng Andersson John-Åke
Enhalos Cobras Strandlysing Godkänd startklass150 poäng Andersson John-Åke

2018-06-01 Söderköping SBK
Bruna Bus Noblesse Godkänd startklass155.5 poäng Nilsson Berth

2018-06-01 Limhamn SBK
RLD N RLD F Kroppsmarkens Sunny Girl Godkänd startklass137.5 poäng Hammarberg Jonas

2018-06-01 Knivsta SBK
LD STARTKLASS Ivanthes First Huntress Uppflyttad startklass183 poäng Berg Marita
H-Falks Yster Godkänd startklass145.5 poäng Berg Marita

2018-05-31 Surahammar SBK
Sibbofjärdens Pelle 0 kl.III148.5 poäng Tunér Stefan

2018-05-29 Hudiksvall SBK
SE VCH RLD N RLD F Stargolds Royal Leonore Ej godkänd startklass107.5 poäng Snell Karl-Evert

2018-05-29 Grödinge SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Labvision's Bojan Uppflyttad startklass183.5 poäng Hjort Mikael

2018-05-27 Malå SBK
Alfons Godkänd startklass124.5 poäng Lundgren Cecilia

2018-05-27 Skanör SBK
RLD N Lapwing's Jade Godkänd startklass135.5 poäng Söderkvist Dennis

2018-05-27 Lidingö SBK
Varmgärdes Skrållan 3 kl.III204.5 poäng Svensson Anders
LPII SE LCH Benny 3 kl.III202 poäng Svensson Anders
Svinnocks Tofslan Godkänd startklass157.5 poäng Skantz Elizabeth
Artemissil Sergeant Godkänd startklass146 poäng Skantz Elizabeth

2018-05-27 Norrtälje SBK
Alice Uppflyttad startklass164 poäng Dunder Maria

2018-05-26 Norrköping SBK
Ringlets Magic Godkänd startklass135.5 poäng Lind Birgit

2018-05-26 SKK
Artemissil Sergeant Godkänd startklass127 poäng Moberg Ragnar

2018-05-26 Skillingaryd SBK
Mandylike's Feelingly Godkänd startklass151.5 poäng Tillström Ulf
Anniegetyourgun Minnie Oakley Godkänd startklass143 poäng Tillström Ulf
Songbirds Suzuki Ej godkänd startklass0 poäng Tillström Ulf

2018-05-26 Farsta SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Hoståmyrens Isa 1 kl.I266 poäng Stare Gunilla

2018-05-25 Lidköping SBK
Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass164 poäng Berg Carola

2018-05-20 Uddevalla SBK
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass146.5 poäng Hyrén Bertil
DatsrÚges Snow Crystal Ej godkänd startklass64 poäng Hyrén Bertil

2018-05-20 Hedemora SBK
LD STARTKLASS Rockdove's Little Wing Uppflyttad startklass184 poäng Fors Gunnar
LD STARTKLASS SPH I SPH II Mandylike's Hunter Uppflyttad startklass183.5 poäng Fors Gunnar

2018-05-20 Malung SBK
Actualis Prince Tarragon Ej godkänd startklass55.5 poäng Gudmunds Laila

2018-05-20 Lund SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 0 kl.II0 poäng Frid Crispin
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I132.5 poäng Hammarberg Jonas
Roekull Xakt Uppflyttad startklass175 poäng Söderkvist Dennis
Huntley's Joyful Jippie Uppflyttad startklass166 poäng Söderkvist Dennis

2018-05-19 Norsborg SKK
LPII SE LCH Benny 2 kl.III253.5 poäng Hansson Ola

2018-05-19 Mjölby SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I173 poäng Anderpalm Patric
Ringlets Magic Godkänd startklass155.5 poäng Anderpalm Patric

2018-05-19 Kungsbacka SBK
SE VCH Robocop's Black Bute Uppflyttad startklass169 poäng Lengfelt Ulf

2018-05-19 Nacka SBK
Varmgärdes Skrållan 0 kl.III171.5 poäng Ahlgren Anna
LD STARTKLASS Dipper's Easy Come Easy Go Uppflyttad startklass171.5 poäng Larsson Anne

2018-05-18 Herrljunga SBK
HTM I RLD N&F&A FDI&II SE RALLYCH LD STARTKLASS Twigg's Best Brand Uppflyttad startklass174 poäng Fries Gunilla

2018-05-18 Avesta SBK
RLD N Sjöråets Super-Nova Ej godkänd startklass100 poäng Larsson Toni

2018-05-17 Märsta SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS LD 1 Labbret's Rio Grande 3 kl.I214.5 poäng Sjöblom Annika
SE VCH LD STARTKLASS Thorsvi Convalmore Uppflyttad startklass179 poäng Andersson Britt-Mari
Alice Ej godkänd startklass102 poäng Andersson Britt-Mari
RLD N Hold Ej godkänd startklass101.5 poäng Andersson Britt-Mari

2018-05-16 Vallentuna SBK
RLD N Hold Godkänd startklass142 poäng Larsson Anne

2018-05-15 Uppsala SBK
RLD N LD STARTKLASS Seareeds Miss Tessla Uppflyttad startklass188 poäng Johnsson Berger Mimm

2018-05-13 Hultsfred SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 0 kl.III140 poäng Klase Eva
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I159 poäng Klase Eva

2018-05-12 Åkersberga SBK
Varmgärdes Skrållan 0 kl.III0 poäng Axell Sylvia
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Hoståmyrens Isa 2 kl.I234.5 poäng Axell Sylvia

2018-05-12 Tranås SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 3 kl.I201 poäng Karlsson Åke

2018-05-12 Nossebro SBK
HTM I RLD N&F&A FDI&II SE RALLYCH LD STARTKLASS Twigg's Best Brand Uppflyttad startklass166.5 poäng Karlsson Alf

2018-05-11 Karlskrona SBK
LD STARTKLASS Öljersjös Knox Spirit of Java Godkänd startklass126 poäng Schwandner Jutta

2018-05-10 Haninge SBK
LPII SE LCH Benny 1 kl.III263 poäng Svensson Anders

2018-05-10 Kungälv SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf Uppflyttad startklass171 poäng Segerdahl Lennart
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass71 poäng Segerdahl Lennart
RLD N RLD F Sångfågelns Edita Ej godkänd startklass0 poäng Segerdahl Lennart

2018-05-09 Motala SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Dots Melba Godkänd startklass136 poäng Anderpalm Patric

2018-05-06 Nässjö SBK
SPH I Mandylike's Dashing Daisy 3 kl.I205 poäng Gustavsson Krafft Ka
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I165 poäng Gustavsson Krafft Ka
Meadowlark Cry of The Celts Uppflyttad startklass163.5 poäng Gustavsson Krafft Ka

2018-05-06 Svedala SBK
RLD N Lapwing's Kepp 0 kl.I187 poäng Hammarberg Jonas
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I97.5 poäng Hammarberg Jonas
Sea-Birds One Night Only Ej godkänd startklass79.5 poäng Söderkvist Dennis

2018-05-06 Grebbestad SBK
DatsrÚges Snow Crystal Godkänd startklass140.5 poäng Larsson Görel
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass81 poäng Larsson Görel

2018-05-06 Mariestad SBK
Firepoppy's Sweet Delight Godkänd startklass124 poäng Våring Arne

2018-05-05 Karlskoga SBK
SE VCH NO VCH Labbonita's Nicita Godkänd startklass148.5 poäng Larsson Kjell

2018-05-05 Göta SBK
SE VCH RLD N RLD F Önum Lyckebo Anna 0 kl.I0 poäng Isaksson Bo

2018-05-05 Eskilstuna SKK
SE LCH Skybar Friendship 0 kl.III0 poäng Tunér Stefan

2018-05-05 Eskilstuna SKK
Sibbofjärdens Pelle 0 kl.III0 poäng Olsen Leif

2018-05-05 Sjöbo SBK
LPI LPII SPH II Like'ims Nellie 3 kl.II208 poäng Wallin Birgitta
Dimhöjdens Texas Af Barney 0 kl.II184.5 poäng Wallin Birgitta
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I152 poäng Barthel Carina

2018-05-05 Bålsta SBK
LPII SE LCH Benny 3 kl.III220.5 poäng Svensson Anders
SE VCH FI VCH Labvision's A Little Peace of Heave Godkänd startklass148.5 poäng Berg Marita

2018-05-05 Bålsta SBK
LPII SE LCH Benny 0 kl.III162 poäng Andersson Per-Olof
LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park Uppflyttad startklass160.5 poäng Stare Gunilla
SE VCH FI VCH Labvision's A Little Peace of Heave Godkänd startklass156.5 poäng Stare Gunilla

2018-05-05 Östersund SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 1 kl.III258 poäng Häggström Åsa

2018-05-04 Göta SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass141 poäng Hyrén Bertil

2018-05-04 Värnamo SBK
Ejderns Blacki Godkänd startklass155.5 poäng Falk Karin

2018-05-04 Skövde SBK
Firepoppy's Sweet Delight Godkänd startklass136.5 poäng Laurén Maria

2018-05-01 Timrå SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 2 kl.III237 poäng Olsson Håkan

2018-05-01 Olofström SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 0 kl.I183.5 poäng Lindfalk Ingrid
LD STARTKLASS Öljersjös Knox Spirit of Java Uppflyttad startklass175 poäng Lindfalk Kenneth

2018-05-01 Ed SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass127 poäng Larsson Inge
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass111.5 poäng Larsson Inge

2018-04-29 Vetlanda SBK
Dimhöjdens Texas Af Barney 3 kl.I222.5 poäng Atzmannstorfer Rebec

2018-04-28 Färgelanda SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass158 poäng Larsson Görel
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass96 poäng Larsson Görel

2018-04-22 Matfors SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 2 kl.II231 poäng Häggström Åsa

2018-04-22 Forserum SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 3 kl.I213.5 poäng Falk Karin

2018-04-21 Hofors SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SPH II High Dreams Crystal City 1 kl.I272.5 poäng Malm Göran

2018-04-21 Veberöd SBK
RLD N Lapwing's Kepp Uppflyttad startklass169.5 poäng Barthel Carina

2018-04-21 Göteborg SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf Godkänd startklass153.5 poäng Ohlsson Patrik
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Godkänd startklass120.5 poäng Ohlsson Patrik

2018-04-21 Valdemarsvik SBK
Ringlets Magic Godkänd startklass149 poäng Timan Inger

2018-04-21 Upplands Väsby SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Hoståmyrens Isa 1 kl.I298.5 poäng Bukss Ronge Irene

2018-04-20 Vallentuna SBK
SE LCH Skybar Gazelle 0 kl.III190 poäng Svensson Sven Erik
LPII SE LCH Benny 0 kl.III0 poäng Svensson Sven Erik

2018-04-19 Vallentuna SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Hoståmyrens Isa 1 kl.I285 poäng Gustavsson Ann-Marie
LD STARTKLASS Conover's Tuffies Deco Dream Uppflyttad startklass182 poäng Dunder Maria

2018-04-19 Uppsala SBK
LD STARTKLASS Thorsvi Huntly Uppflyttad startklass187.5 poäng Härlin Marie-Louise
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS LD 1 Labbret's Rio Grande Uppflyttad startklass175.5 poäng Härlin Marie-Louise
SE J(J)CH RLD A Reedsweeper's Tex Treasure Uppflyttad startklass173 poäng Sjöblom Annika
LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park Godkänd startklass148.5 poäng Sjöblom Annika

2018-04-15 Halmstad SBK
Anniegetyourgun Minnie Oakley Godkänd startklass144 poäng Svensson Jan

2018-04-15 Söderköping SBK
RLD N S™KH III Korpklons Silvertärna 0 kl.III0 poäng Martens Lena
Ringlets Magic Uppflyttad startklass161 poäng Nilsson Berth

2018-04-15 Haninge SBK
LPII SE LCH Benny 1 kl.III268 poäng Malmström Christer
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Hoståmyrens Isa 2 kl.I243 poäng Borgström Roger

2018-04-15 Nässjö SBK
SPH I Mandylike's Dashing Daisy 2 kl.I245 poäng Falk Anders
Meadowlark Cry of The Celts Godkänd startklass147.5 poäng Falk Anders

2018-04-14 Färjestaden SBK
Auchroisk 3 kl.I213 poäng Karlsson Bo
LD STARTKLASS LD 1 SPH I Verbascum Nigrum Carex 1 kl.I256 poäng Karlsson Bo

2018-04-14 Grödinge SBK
SE LCH Skybar Gazelle 3 kl.III212.5 poäng Svensson Anders
SPH II SPH III Stenbury Black Friend 0 kl.III183 poäng Svensson Anders
RLD N RLD F LD STARTKLASS Labvision's Bojan Uppflyttad startklass171.5 poäng Ivanov Mikael

2018-04-14 Borås SBK
Anniegetyourgun Minnie Oakley Godkänd startklass135.5 poäng Johansson Sven-Arne
Breakdance Ej godkänd startklass118.5 poäng Johansson Sven-Arne

2018-04-14 Norrköping SBK
Ringlets Magic Godkänd startklass135.5 poäng Lind Birgit

2018-04-14 Dals Långed SBK
LD STARTKLASS Searover Fames Larry 2 kl.I239.5 poäng Larsson Inge
LD STARTKLASS Mulatorp's Dachsie Godkänd startklass151 poäng Larsson Inge

2018-04-14 Skultuna SBK
Mandylike's Intra Uppflyttad startklass164.5 poäng Tunér Stefan

2018-04-11 Henån SBK
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta Uppflyttad startklass180.5 poäng Brocker Björn
RLD N RLD F Minnows to You Uppflyttad startklass168 poäng Brocker Björn
Ingmos Fairview Ej godkänd startklass70 poäng Brocker Björn

2018-04-08 Nybro SBK
Searover Bass Q'toke 2 kl.II228.5 poäng Engström Ingemar
LD STARTKLASS LD 1 SPH I Verbascum Nigrum Carex 3 kl.I223.5 poäng Engström Ingemar

2018-04-08 Knivsta SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Hoståmyrens Isa 2 kl.I249.5 poäng Neteborn Bengt
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS LD 1 Labbret's Rio Grande Uppflyttad startklass172.5 poäng Berg Marita

2018-04-07 Oskarshamn SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 2 kl.III248 poäng Klase Eva

2018-04-07 Ronneby SBK
Ejderns Blacki Godkänd startklass147.5 poäng Åkesson Anne-Marie
LD STARTKLASS Öljersjös Knox Spirit of Java Godkänd startklass130.5 poäng Åkesson Anne-Marie

2018-04-02 Arlöv SBK
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I131.5 poäng Söderkvist Dennis
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass105 poäng Hammarberg Jonas

2018-04-01 Uddevalla SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf Uppflyttad startklass178.5 poäng Isaksson Bo

2018-03-30 Kristianstad SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 3 kl.I211.5 poäng Landin Martha

2018-03-25 Jönköping SBK
Mandylike's Glee 1 kl.I275.5 poäng Tillström Ulf
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta Uppflyttad startklass182.5 poäng Stenh Per-Ola
Songbirds Suzuki Ej godkänd startklass0 poäng Stenh Per-Ola

2018-03-17 Borås SBK
Minnows Chickweed Wintergreen Uppflyttad startklass169 poäng Claesson Marianne

2018-03-14 Henån SBK
SE VCH RLD N RLD F Önum Lyckebo Anna Uppflyttad startklass192.5 poäng Petersson Lennart
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta Uppflyttad startklass191 poäng Petersson Lennart
Twigg's Jack of All Trades Uppflyttad startklass188.5 poäng Petersson Lennart
Like'ims Zaga Uppflyttad startklass160.5 poäng Petersson Lennart
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Ej godkänd startklass104 poäng Petersson Lennart

2018-03-11 Vilhelmina SBK
SE VCH LPI LPII Colas Tilde 2 kl.II226.5 poäng Lundgren Cecilia

2018-03-11 SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Colas Ragna Uppflyttad startklass180 poäng Hörman Emelie

2018-03-11 Mellerud SBK
LD STARTKLASS Searover Fames Larry 2 kl.I252.5 poäng Larsson Inge
SE VCH RLD N RLD F Önum Lyckebo Anna Godkänd startklass123 poäng Larsson Inge
SE VCH Wallwein's Clos Mont-Blanc Ej godkänd startklass103 poäng Larsson Inge

2018-03-08 Värnamo SBK
SPH I Dimhöjdens Trip Af Barney 3 kl.I197 poäng Falk Anders
Ejderns Blacki Godkänd startklass159 poäng Falk Karin

2018-03-03 Ösmo SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore 0 kl.II187 poäng Svensson Anders
Artemissil Sergeant Godkänd startklass154 poäng Hjort Mikael

2018-03-03 Fagersta SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Mandylike's Hunter Uppflyttad startklass174.5 poäng Tunér Stefan

2018-02-25 Gävle SBK
SE VCH Benningdale's Titos Light My Fire Uppflyttad startklass165 poäng Axenvik Mats
SE VCH RLD N RLD F SPH I Smart Fellow's Swag in to Town Godkänd startklass149 poäng Axenvik Mats
Conover's Liquorice Dream Godkänd startklass130.5 poäng Axenvik Mats

2018-02-25 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Hoståmyrens Isa 2 kl.I248 poäng Hagelin Birgitta
RLD N SPH II SPH III Blackbound Keeley 2 kl.I225 poäng Hagelin Birgitta

2018-02-18 Mölndal SBK
Mandylike's Fantastic 1 kl.II270.5 poäng Eliasson Lennart

2018-02-18 Kalmar SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex 3 kl.I202.5 poäng Engström Ingemar
LD STARTKLASS LD 1 SPH I Verbascum Nigrum Carex 2 kl.I238 poäng Engström Ingemar
Carmal's Waterlily's Glengoyne 1 kl.I265 poäng Engström Ingemar
Happy Birdhunter's Coxs Phix Uppflyttad startklass170.5 poäng Lundgren Peter

2018-02-17 Mölndal SBK
FDI FDII RLD N RLD F Huntley's Eldiga Exo 3 kl.I208 poäng Brocker Björn
Like'ims Zaga Godkänd startklass146 poäng Ek Björn

2018-02-17 Ryssbylund Kal SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek 2 kl.III225 poäng Nyström Thomas
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo 0 kl.III159 poäng Nyström Thomas

2018-02-11 Burseryd SBK
Anniegetyourgun Minnie Oakley Godkänd startklass123.5 poäng Petersson Jonny
Breakdance Ej godkänd startklass109.5 poäng Petersson Jonny

2018-02-11 Ulricehamn SBK
SPH I S™KH I Mandylike's Endearing Uppflyttad startklass172 poäng Reikerås Kjell
RLD N RLD F Minnows to You Godkänd startklass150.5 poäng Reikerås Kjell

2018-02-11 Vara SBK
LPI Sångfågelns Erda 2 kl.I245.5 poäng Karlsson Alf
RLD N RLD F LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf Ej godkänd startklass0 poäng Karlsson Alf

2018-02-10 Eskilstuna SBK
LD STARTKLASS Searover Aylas Patsy Uppflyttad startklass168 poäng Larsson Kjell
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Colas Ragna Uppflyttad startklass166 poäng Larsson Kjell
LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park Uppflyttad startklass162.5 poäng Larsson Kjell

2018-02-10 Nykvarn SKK
Full Blast's Estelle 0 kl.I166.5 poäng Olsen Leif
Stenbury Black Lady of Shalott Uppflyttad startklass172 poäng Ivanov Mikael

2018-02-10 Henån SBK
LPI LPII Mandylike's Adele 2 kl.II225 poäng Isaksson Bo

2018-02-10 Norrtälje SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Hoståmyrens Isa 2 kl.I228.5 poäng Wranning Jimmy
LPI Stawaskogens Black Vera 0 kl.I173.5 poäng Wranning Jimmy
Artemissil Sergeant Godkänd startklass142.5 poäng Andersson Britt-Mari

2018-02-04 Karlshamn SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte 2 kl.I246.5 poäng Korhonen Ari
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Ebba Uppflyttad startklass170.5 poäng Schwandner Jutta
Ejderns Blacki Ej godkänd startklass100 poäng Schwandner Jutta

2018-02-04 Kungsör SBK
LPI SE LCH RLD N Hackihäls Indiana Jones 0 kl.III173.5 poäng Wärme Leif

2018-02-04 Bålsta SBK
LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park Godkänd startklass140.5 poäng Neteborn Bengt

2018-02-03 Kungsör SBK
LD STARTKLASS Searover Aylas Patsy Uppflyttad startklass173.5 poäng Olsen Leif
LD STARTKLASS Djurbergas First Ess For Skate Uppflyttad startklass173 poäng Olsen Leif
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Colas Ragna Uppflyttad startklass168 poäng Olsen Leif
SE VCH SE J(J)CH Searover Kellys Reese Ej godkänd startklass116.5 poäng Olsen Leif

2018-01-28 Varberg SBK
LD STARTKLASS Guamikeni's Berlin 3 kl.I222 poäng Gustafsson Inger

2018-01-27 Nacka SBK
LPI Stawaskogens Black Vera 3 kl.I210.5 poäng Larsson Anne
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 3 kl.I195 poäng Larsson Anne
Artemissil Sergeant Godkänd startklass157.5 poäng Larsson Anne
Designerline Blizz Lilja Ej godkänd startklass98 poäng Berntsson Charlotte
RLD N Lachawes Bizzy Ej godkänd startklass86 poäng Berntsson Charlotte

2018-01-27 Karlstad SBK
Firepoppy's Sweet Delight Ej godkänd startklass114.5 poäng Halvarsson Daniel

2018-01-13 Borås SBK
RLD N LD STARTKLASS Rainstone Loire Uppflyttad startklass171.5 poäng Claesson Marianne
Like'ims Zaga Godkänd startklass154.5 poäng Claesson Marianne

2018-01-07 Södertälje SBK
Artemissil Sergeant Godkänd startklass145.5 poäng Brink Yvonne

2018-01-06 Fagersta SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Mandylike's Hunter Uppflyttad startklass189.5 poäng Larsson Ingrid

2018-01-06 SBK
LD STARTKLASS Searover Aylas Patsy Uppflyttad startklass175.5 poäng Janson Sandra
LD STARTKLASS Djurbergas First Ess For Skate Uppflyttad startklass160.5 poäng Janson Sandra

2018-01-05 SBK
LD STARTKLASS Djurbergas First Ess For Skate Uppflyttad startklass167 poäng Hörman Emelie


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-10-22 / Page updated 22 Oct 2018: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-10-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Oct 2018