Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2019

Resultat i namnordning


2019-12-29 Gävle SBK
LD STARTKLASS Pelkens Alla Ögon På Mig Godkänd startklass155.5 poäng Axenvik Mats

2019-12-28 Gävle SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Smart Fellow's Swag in to Town 2 kl.I231 poäng Skog Lennart

2019-12-26 Degerfors SBK
RLD N&F&A SE RALLYCH Billowhiz Wily Wizard Uppflyttad startklass185 poäng Haeggblom Bjellå A
SE VCH RLD N RLD F RLD A Pughult's Gunvald Godkänd startklass148 poäng Haeggblom Bjellå A

2019-12-22 Gävle SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Smart Fellow's Spread Like Wildfire Uppflyttad startklass159 poäng Altskog Ulla

2019-12-15 Älvsjö SBK
LPII SE LCH Benny 3 kl.III223.5 poäng Svensson Anders

2019-12-14 Älvsjö SBK
LPII SE LCH Benny 0 kl.III188.5 poäng Ivanov Mikael

2019-12-14 Göteborg SBK
SE VCH LD 1 Robocop's Black Bute 0 kl.I191 poäng Segerdahl Lennart
Kimline's Skye Torrin Godkänd startklass151 poäng Ek Björn

2019-12-14 Höganäs SBK
RLD N Eldivas Angel Eyes Uppflyttad startklass174.5 poäng Magnusson Claes
RLD N Huntley's Eldiga Ella Godkänd startklass146.5 poäng Magnusson Claes
Västibergets Idun Godkänd startklass139 poäng Magnusson Claes
Harperrig Windermere Godkänd startklass132.5 poäng Magnusson Claes

2019-12-14 Kalmar SBK
SE LCH LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex 1 kl.III281.5 poäng Ljungberg Carina
SE SPCH LD STARTKLASS SPH I&II&III Willowridge Five Seasons 1 kl.I281 poäng Johansson Magnus
SPH I Dimhöjdens Trip Af Barney 0 kl.I148 poäng Johansson Magnus
Searover Max Pang Uppflyttad startklass169 poäng Gustavsson Susanne
Lill Huldas Mozart Godkänd startklass157.5 poäng Gustavsson Susanne

2019-12-08 Halmstad SBK
Västibergets Idun Ej godkänd startklass103 poäng Svensson Jan
Harperrig Windermere Ej godkänd startklass79.5 poäng Svensson Jan

2019-12-07 Kramfors SBK
Sture Godkänd startklass147 poäng Jakob Peter

2019-12-01 Bollnäs SBK
LD STARTKLASS Pelkens Alla Ögon På Mig Ej godkänd startklass0 poäng Larsson Anita

2019-12-01 Svalöv SBK
Harperrig Windermere Uppflyttad startklass163.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2019-11-30 Varberg SBK
SÖKH I Stjärntecknets Aquila Zeb 1 kl.I273 poäng Svensson Jan

2019-11-24 Mölndal SBK
Mandylike's Fantastic 3 kl.III222.5 poäng Eliasson Lennart
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III281 poäng Eliasson Lennart

2019-11-23 Mölndal SBK
SE VCH LD 1 Robocop's Black Bute 3 kl.I215.5 poäng Lengfelt Yvonne
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Sångfågelns Edita Uppflyttad startklass176 poäng Wendt Anna-Lena

2019-11-23 Veberöd SBK
TJH Sångfågelns Bobby Godkänd startklass140 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass124 poäng Svensson Anna-Kersti
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass0 poäng Svensson Anna-Kersti

2019-11-21 Kungsör SBK
RLD N RLD F Sokaris Empire of The Sun Godkänd startklass143.5 poäng Brandel Maria

2019-11-17 Njurunda SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.III281 poäng Åman Kent

2019-11-17 Gävle SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Smart Fellow's Spread Like Wildfire Uppflyttad startklass170 poäng Hagelin Birgitta

2019-11-17 Skurup SBK
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I0 poäng Hansson Mikael
Fireco Carry On Charm Ej godkänd startklass114 poäng Hammarberg Jonas
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass0 poäng Hammarberg Jonas

2019-11-17 Sävsjö SBK
RLD N SPH I SPH II Mandylike's Dashing Daisy 3 kl.I214 poäng Gustavsson Krafft Ka
TJH LD STARTKLASS Sea-Croft Kay's Ice 0 kl.I0 poäng Gustavsson Krafft Ka

2019-11-10 Lidköping SBK
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 1 kl.III267 poäng Edström Kjell
RLD N RLD F LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight 2 kl.I235 poäng Edström Lillemor
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf 1 kl.I259 poäng Edström Lillemor
Mandylike's Gimmick Godkänd startklass136 poäng Våring Arne
Silvergruvans Mister Jojk Godkänd startklass130 poäng Våring Arne

2019-11-10 Skanör SBK
RLD N Lapwing's Kepp 0 kl.I174.5 poäng Söderkvist Dennis

2019-11-10 Lidköping SBK
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 3 kl.III192.5 poäng Edström Lillemor
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf 2 kl.I249 poäng Edström Kjell
RLD N RLD F LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass180 poäng Olsen Leif
Mandylike's Gimmick Godkänd startklass149.5 poäng Olsen Leif
Silvergruvans Mister Jojk Godkänd startklass148 poäng Olsen Leif

2019-11-10 Flen SBK
SE VCH Jippikajejs Atchi Prosit 3 kl.I201 poäng Cangren Malmberg A-M

2019-11-03 Knivsta SBK
RLD N Tasstrampets Honolulu 0 kl.I163 poäng Härlin Marie-Louise
LD STARTKLASS SPH I Blackbound Triumph Uppflyttad startklass182.5 poäng Emanuel Sharon
Conover's Power of Choice Godkänd startklass130 poäng Brahm Elsa

2019-11-02 Söderköping SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 2 kl.III244 poäng Nilsson Berth
LD STARTKLASS LD 1 Bruna Bus Noblesse 2 kl.I236.5 poäng Anderpalm Patric

2019-11-02 Hagfors SBK
LD STARTKLASS Mölnbackalabbens Idun 2 kl.I251.5 poäng Kristoffersson Ylwa

2019-10-28 Henån SBK
LD STARTKLASS Sarah Uppflyttad startklass177 poäng Isaksson Bo

2019-10-27 Falkenberg SBK
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zaga 3 kl.I194.5 poäng Wernersson Anna

2019-10-27 Svedala SBK
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I173 poäng Barthel Carina
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass120.5 poäng Hammarberg Jonas

2019-10-26 Värnamo SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Uppflyttad startklass173 poäng Falk Anders

2019-10-26 Valdemarsvik SBK
TJH LD STARTKLASS Sea-Croft Kay's Ice 3 kl.I214 poäng Anderpalm Patric
LD STARTKLASS LD 1 Bruna Bus Noblesse 3 kl.I211 poäng Anderpalm Patric

2019-10-20 Limhamn SBK
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass149 poäng Carlaby Björn

2019-10-20 Torsby SBK
LD STARTKLASS Mölnbackalabbens Idun 0 kl.I182.5 poäng Edström Kjell
Ringlets Ice Uppflyttad startklass160 poäng Edström Kjell

2019-10-20 Limhamn SBK
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass143.5 poäng Landin Martha

2019-10-20 Falun SBK
LD STARTKLASS Sincher's Soul Healer Uppflyttad startklass172 poäng Fors Gunnar

2019-10-19 Norrköping SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 3 kl.III201.5 poäng Martens Lena
LPII SE LCH Benny 1 kl.III265.5 poäng Martens Lena

2019-10-19 Nacka SBK
LD STARTKLASS Dipper's Easy Come Easy Go 2 kl.I224.5 poäng Moberg Ragnar

2019-10-19 Tranås SBK
Källerydsstugans Fonzie Uppflyttad startklass160 poäng Karlsson Åke
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Godkänd startklass159 poäng Karlsson Åke
RLD N RLD F SPH I Mandylike's Loreen Godkänd startklass153.5 poäng Karlsson Åke
RLD N RLD F Mandylike's Loranga Godkänd startklass152.5 poäng Karlsson Åke

2019-10-19 Fagersta SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demand 1 kl.I286.5 poäng Löfberg Åsa
LD STARTKLASS Sincher's Soul Healer Godkänd startklass157 poäng Hjulström Anna
RLD N RLD F LD STARTKLASS Karriärs Svea's Ask Godkänd startklass146.5 poäng Hjulström Anna
RLD N RLD F Sokaris Empire of The Sun Godkänd startklass134.5 poäng Hjulström Anna

2019-10-19 Partille SBK
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 2 kl.III240.5 poäng Svanstedt Eva
SE VCH LD 1 Robocop's Black Bute 1 kl.I264 poäng Svanstedt Eva
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zaga 0 kl.I181 poäng Svanstedt Eva
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Sångfågelns Edita Godkänd startklass159.5 poäng Gustavsson Kurt Vill

2019-10-13 Haninge SBK
Ivanthes First Ferrari Uppflyttad startklass176 poäng Malmström Christer

2019-10-13 Sundsvall SBK
RLD N RLD F Searover Sweet Bee Godkänd startklass124.5 poäng Jakob Peter

2019-10-12 Osby SBK
Fireco Carry On Charm Godkänd startklass158.5 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass153 poäng Svensson Anna-Kersti
Fireco Castaway Fight Godkänd startklass141.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2019-10-12 Vadstena SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 2 kl.III251 poäng Nilsson Berth

2019-10-12 Nossebro SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass178 poäng Simmingsköld Hans
RLD N RLD F New Grenwill's Penny Lane Godkänd startklass127.5 poäng Simmingsköld Hans

2019-10-12 Ronneby SBK
RLD N RLD A LD STARTKLASS Kajsa Kavat 3 kl.I213.5 poäng Åkesson Anne-Marie
Jämtesjöns Nikki Av Doris Godkänd startklass145 poäng Åkesson Anne-Marie

2019-10-12 Upplands Väsby SBK
Labbonita's Laban 3 kl.I215.5 poäng Hansson Tina

2019-10-06 Katrineholm SBK
LD STARTKLASS Streamlight's Grappas Mira Uppflyttad startklass188 poäng Norman Leif
LD STARTKLASS Bohlsta Trollets Elsa Uppflyttad startklass182 poäng Norman Leif
Alma Uppflyttad startklass171 poäng Norman Leif
LD STARTKLASS Twigg's On Site Uppflyttad startklass165 poäng Norman Leif

2019-10-06 Katrineholm SBK
LD STARTKLASS Bohlsta Trollets Elsa Uppflyttad startklass188.5 poäng Rönnbäck Peter
LD STARTKLASS Streamlight's Grappas Mira Uppflyttad startklass176 poäng Rönnbäck Peter
Alma Uppflyttad startklass160 poäng Rönnbäck Peter
LD STARTKLASS Twigg's On Site Godkänd startklass135.5 poäng Rönnbäck Peter

2019-10-06 Surahammar SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demand 2 kl.I246.5 poäng Granlund Beatrice

2019-10-06 Kristinehamn SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A Pughult's Gunvald Ej godkänd startklass0 poäng Melander Jansson Eva

2019-10-06 Hallstavik SBK
SE VCH RLD N Viltvårdarns Öxxi 2 kl.II228.5 poäng Neteborn Bengt

2019-10-06 Mönsterås SBK
SE LCH LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex 2 kl.III241 poäng Johansson Magnus

2019-10-06 Järfälla SBK
SE VCH LD STARTKLASS Labvision's Miss Moon 3 kl.I206 poäng Wiklander Charlotte

2019-10-06 Ånge SBK
SPH I SÖKH I Streamlight's Lakes Blue Godkänd startklass139.5 poäng Andersson John-Åke

2019-10-06 Torslanda SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Sångfågelns Edita Uppflyttad startklass177.5 poäng Segerdahl Lennart

2019-10-06 Stigen SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf 2 kl.I254.5 poäng Larsson Görel

2019-10-05 Söderhamn SBK
LPI LPII SE VCH RLD N TJH(PTRH) PATRH I SPH II Zetastar Noble Tezz 3 kl.II206.5 poäng Obbarius Håkan
SE VCH RLD N RLD F LD 2 LD STARTKLASS & 1 SPH I&II&III High Dreams Crystal City 1 kl.II272.5 poäng Obbarius Håkan

2019-10-05 Söderköping SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 0 kl.III0 poäng Gustavsson Arvidsson

2019-10-05 Sjöbo SBK
LPI LPII LPIII SPH III Mandylike's Chiwas 3 kl.III220 poäng Johansson Kenneth
Sea-Croft Nice N' Shiny 2 kl.III233 poäng Johansson Kenneth
Caper Cailie's of Gold 1 kl.III260 poäng Johansson Kenneth
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I160 poäng Jönsson Arne
SPH I Black Angus Twist Godkänd startklass151.5 poäng Johansson Kenneth
Jaktvindens Rihanna Godkänd startklass149 poäng Johansson Kenneth
TJH Sångfågelns Bobby Ej godkänd startklass109 poäng Johansson Kenneth

2019-09-29 Knislinge SBK
LD STARTKLASS Killehills Absoluthoney Uppflyttad startklass173 poäng Brandin Thomas
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass154.5 poäng Brandin Thomas
Fireco Conrad Fun Ej godkänd startklass0 poäng Brandin Thomas

2019-09-29 Järvsö SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.III299 poäng Larsson Anita
I-Vassens R-Livia 1 kl.I270.5 poäng Larsson Anita

2019-09-29 Knislinge SBK
LD STARTKLASS Killehills Absoluthoney Uppflyttad startklass173 poäng Brandin Thomas
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass154.5 poäng Brandin Thomas
Fireco Conrad Fun Ej godkänd startklass0 poäng Brandin Thomas

2019-09-29 Flen SBK
LPII SE LCH Benny 0 kl.III0 poäng Hansson Ola
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demand 2 kl.I244.5 poäng Norman Leif
LD STARTKLASS Streamlight's Grappas Mira Uppflyttad startklass169.5 poäng Norman Leif
Streamlight's Minnas Sigge Uppflyttad startklass160.5 poäng Norman Leif
Bageriets Opera Godkänd startklass153 poäng Norman Leif
Bageriets Kummin Ej godkänd startklass119 poäng Norman Leif

2019-09-29 Järpen SBK
LD STARTKLASS Northline's Lovely Maremani Uppflyttad startklass163 poäng Häggström Åsa

2019-09-28 Älmhult SBK
SPH I SPH II Carmal's Waterlily's Gainful Uppflyttad startklass165.5 poäng Engström Ingemar

2019-09-28 Forserum SBK
Bexzima's Hpnotiq Godkänd startklass126 poäng Svensson Kjell

2019-09-28 Alingsås SBK
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 2 kl.III243 poäng Bergstedt Eva

2019-09-22 Torsåker / Hofo SBK
Highjump's You're in My Heart Godkänd startklass126 poäng Bagge Åsa

2019-09-21 Norsborg SKK
LD STARTKLASS Black Colimas David-Bowie Uppflyttad startklass167 poäng Alfredsson Jan

2019-09-21 Motala SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Uppflyttad startklass161 poäng Nilsson Berth
Waving Tails Shes Like The Wind Godkänd startklass150 poäng Nilsson Berth

2019-09-17 Ockelbo SBK
Sincher's Walk The Line Ej godkänd startklass94.5 poäng Hagelin Birgitta

2019-09-15 Jönköping SBK
RLD N RLD F Mandylike's Loranga Uppflyttad startklass177 poäng Karlsson Åke
LD STARTKLASS Ejderns Nellie Uppflyttad startklass169 poäng Karlsson Åke

2019-09-15 Tollarp SBK
LD 1 Kosta Klövers Stjärna 1 kl.I281.5 poäng Barthel Carina

2019-09-15 Skara SBK
SE VCH LD STARTKLASS Playwaters Dark Minnie Mousse Uppflyttad startklass171.5 poäng Karlsson Alf

2019-09-15 Haninge SBK
LPII SE LCH Benny 0 kl.III172 poäng Svensson Anders
Stenbury Black Captain Uppflyttad startklass189 poäng Borgström Roger

2019-09-15 Filipstad SBK
LD STARTKLASS Mölnbackalabbens Idun 3 kl.I216 poäng Kristoffersson Ylwa

2019-09-14 Olofström SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SÖKH I Boställeskogens Totte 2 kl.II237 poäng Korhonen Ari

2019-09-14 Bålsta SBK
LD STARTKLASS Svinnocks Tofslan 2 kl.I240.5 poäng Ivanov Mikael
LV CH SE U(U)CH FI UCH LD STARTKLASS RLD N&F&A & SE RALLY CH Labvision's Man in The Moon 0 kl.I0 poäng Ivanov Mikael
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Labvision's Legolas Godkänd startklass147 poäng Andersson Per-Olof

2019-09-14 Kristinehamn SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass182 poäng Edström Kjell
SE VCH RLD N RLD F RLD A Pughult's Gunvald Godkänd startklass140.5 poäng Edström Kjell

2019-09-14 Ed SBK
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 1 kl.III277.5 poäng Gunnarsson Tommy

2019-09-14 Ödeshög SKK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 3 kl.I204 poäng Anderpalm Patric
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Wild Cherry Uppflyttad startklass187 poäng Anderpalm Patric
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Godkänd startklass156.5 poäng Anderpalm Patric

2019-09-14 Bålsta SBK
LD STARTKLASS Svinnocks Tofslan 2 kl.I244 poäng Wranning Jimmy

2019-09-14 Göta SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf 2 kl.I228.5 poäng Lövenius Rune

2019-09-14 Göta SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Sångfågelns Selma Lagerlöf 1 kl.I266.5 poäng Segerdahl Lennart

2019-09-08 Boden SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Begin's Brown Lilo Pelekai Ej godkänd startklass113.5 poäng Lundberg Linnéa

2019-09-08 Linköping SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 1 kl.III265.5 poäng Nilsson Berth
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Wild Cherry Uppflyttad startklass179.5 poäng Nilsson Berth
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Uppflyttad startklass160.5 poäng Nilsson Berth

2019-09-08 Bollnäs SBK
SPH I Rockdove's Wind of Change 0 kl.I0 poäng Axenvik Mats

2019-09-08 Strömsund SBK
LD STARTKLASS Northline's Lovely Maremani Uppflyttad startklass164 poäng Bryne Lisbet

2019-09-07 Norrköping SBK
LPII SE LCH Benny 1 kl.III274.5 poäng Gustavsson Arvidsson
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 1 kl.III264 poäng Gustavsson Arvidsson

2019-09-07 Hultsfred SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I189.5 poäng Petersson Jonny
TJH LD STARTKLASS Sea-Croft Kay's Ice 0 kl.I140 poäng Petersson Jonny

2019-09-07 Edsbyn SBK
SPH I Rockdove's Wind of Change 3 kl.I192 poäng Salminen Antti
Searover Star Fighter 1 kl.I287 poäng Salminen Antti

2019-09-07 Grums SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A Pughult's Gunvald Godkänd startklass135 poäng Larsson Kjell

2019-09-07 Östersund SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 2 kl.III230.5 poäng Andersson John-Åke

2019-09-06 Mölndal SBK
Minnows Aldebaran Godkänd startklass120.5 poäng Sandberg Kenth

2019-09-05 Varberg SBK
LD STARTKLASS SPH I Guamikeni's Berlin 1 kl.I257.5 poäng Palm Maria

2019-09-05 Växjö SBK
LD STARTKLASS Killehills Absoluthoney Godkänd startklass138.5 poäng Engström Ingemar

2019-09-01 Löddeköpinge SBK
LD STARTKLASS SPH I Guamikeni's Berlin 3 kl.I215 poäng Johansson Kenneth
SPH I SPH II Searover Fames Level Uppflyttad startklass179 poäng Barthel Carina
Jaktvindens Rihanna Godkänd startklass148.5 poäng Barthel Carina

2019-08-31 Eskilstuna SKK
RLD N RLD F Moa 3 kl.I206.5 poäng Granlund Beatrice

2019-08-31 Oskarström SBK
LD STARTKLASS SPH I Guamikeni's Berlin 2 kl.I225 poäng Svensson Jan

2019-08-31 Arvidsjaur SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Begin's Brown Lilo Pelekai Godkänd startklass130.5 poäng Lindkvist Dan

2019-08-31 Lidingö SBK
LD STARTKLASS Svinnocks Tofslan 2 kl.I236.5 poäng Axell Sylvia

2019-08-31 Valdemarsvik SBK
Happy Birdhunter's Coxs Phix 2 kl.I235 poäng Nilsson Berth

2019-08-25 Torsås SBK
SPH I Bramblefields Auchroisk 3 kl.I212.5 poäng Johansson Magnus
Happy Birdhunter's Coxs Phix 0 kl.I154.5 poäng Johansson Magnus

2019-08-24 Arlöv SBK
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass53 poäng Hammarberg Jonas

2019-08-24 Arlöv SBK
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass103 poäng Frid Crispin

2019-08-24 Hedemora SBK
LD STARTKLASS Bohlsta Trollets Elsa Uppflyttad startklass192 poäng Larsson Toni
Seareeds Mersa Uppflyttad startklass185 poäng Larsson Toni

2019-08-24 Söderhamn SBK
SE J(J)CH Glen Louch Irish Spring 0 kl.III185 poäng Järsand Kjell

2019-08-21 Linköping SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Heading's Blånäbb Uppflyttad startklass180.5 poäng Henriksson Anneli
Searover Lizz Sparrow Uppflyttad startklass176 poäng Henriksson Anneli

2019-08-18 Knivsta SBK
LD STARTKLASS SPH I Blackbound Triumph Uppflyttad startklass185 poäng Neteborn Marita
Reedsweeper's Thunderbird Ej godkänd startklass0 poäng Neteborn Marita

2019-08-18 Knivsta SBK
LD STARTKLASS SPH I Blackbound Triumph Godkänd startklass137.5 poäng Berg Marita
Reedsweeper's Thunderbird Godkänd startklass130.5 poäng Berg Marita

2019-08-17 Gävle SBK
LPII SE LCH Benny 1 kl.III289 poäng Skog Lennart

2019-08-17 Kungsbacka SBK
Airotkivs Mynta 3 kl.II193 poäng Lengfelt Ulf
SE VCH LD STARTKLASS Playwaters Dark Minnie Mousse Uppflyttad startklass185 poäng Lengfelt Ulf

2019-08-17 Ed SBK
LD STARTKLASS Kvarndalens Sweet-Dreams Uppflyttad startklass172.5 poäng Larsson Inge

2019-08-17 Oskarshamn SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 2 kl.III235 poäng Klase Eva
Happy Birdhunter's Coxs Phix 0 kl.I177 poäng Karlsson Bo

2019-08-16 Ljungby SBK
Mallorn's Dancing For Free Ej godkänd startklass99 poäng Falk Anders

2019-08-14 Farsta SBK
Ivanthes First Lady Lava Godkänd startklass134 poäng Skantz Elizabeth
Designerline Blizz Lilja Ej godkänd startklass114 poäng Skantz Elizabeth

2019-08-14 Hudiksvall SBK
I-Vassens R-Livia Uppflyttad startklass191.5 poäng Snell Karl-Evert

2019-08-14 Alingsås SBK
SE VCH LD STARTKLASS Playwaters Dark Minnie Mousse Uppflyttad startklass183.5 poäng Bergstedt Eva
LD STARTKLASS Kvarndalens Sweet-Dreams Uppflyttad startklass168.5 poäng Bergstedt Eva
Minnows Aldebaran Uppflyttad startklass167 poäng Bergstedt Eva
SE VCH RLD N RLD F RLD A Viltvattnets Flying Furi Godkänd startklass123.5 poäng Bergstedt Eva

2019-08-11 Västerås SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demand Uppflyttad startklass187.5 poäng Adesand Christer
SE VCH LD STARTKLASS LD 1 Trygga Tassars Triumph Uppflyttad startklass175 poäng Adesand Christer
RLD N RLD F LD STARTKLASS Karriärs Svea's Ask Uppflyttad startklass172 poäng Adesand Christer
RLD N FDI&II HTM I&II Something New's Mocca Molly Uppflyttad startklass165.5 poäng Adesand Christer

2019-08-11 Degeberga SBK
LD 1 Kosta Klövers Stjärna 1 kl.I286.5 poäng Barthel Carina
LD STARTKLASS Killehills Absoluthoney Godkänd startklass148 poäng Björkqvist Cronje

2019-08-10 Bålsta SBK
Goody-Goody's Tiptop Agenda Godkänd startklass153.5 poäng Stare Gunilla

2019-08-09 SBK
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 3 kl.III207 poäng Ohlsson Patrik
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zaga 2 kl.I233 poäng Ohlsson Patrik

2019-08-07 Örebro SBK
SPH I Labbox Izzy Uppflyttad startklass163.5 poäng Janson Sandra

2019-08-07 Eskilstuna SBK
SE VCH LD STARTKLASS LD 1 Trygga Tassars Triumph Uppflyttad startklass178 poäng Larsson Kjell

2019-08-07 Nässjö SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Ej godkänd startklass119 poäng Falk Karin

2019-08-07 Byske SSHK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Begin's Brown Lilo Pelekai Uppflyttad startklass170 poäng Berg Viktoria

2019-08-07 Falun SBK
SE LCH Skybar Gazelle 0 kl.III0 poäng Gustafsson Lars-Göra
Highjump's You're in My Heart Godkänd startklass159 poäng Fors Gunnar
Seareeds Mersa Godkänd startklass153 poäng Fors Gunnar

2019-08-06 Bollnäs SBK
SE VCH Twigg's in A Nutshell Ej godkänd startklass97 poäng Salminen Antti

2019-08-04 Södertälje SBK
Woodhunt's Lazy Uppflyttad startklass182 poäng Cangren Malmberg A-M
Designerline Blizz Lilja Godkänd startklass121 poäng Cangren Malmberg A-M

2019-08-04 Åmål SBK
Kvarndalens Bilbo Ej godkänd startklass0 poäng Löfroth Lena

2019-08-03 Klingstaberg SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Wild Cherry Godkänd startklass158 poäng Ryttse Katinka
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Godkänd startklass128.5 poäng Ryttse Katinka

2019-08-03 Sälen SSRK
RLD N Klöver Fyra's Myrra 0 kl.I186.5 poäng Neteborn Bengt

2019-08-03 Skutskär SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III243.5 poäng Axenvik Mats

2019-08-02 Ånge SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 1 kl.III258.5 poäng Näslund Göran

2019-07-26 Skurup SBK
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 2 kl.III228.5 poäng Barthel Carina
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass81.5 poäng Johansson Kenneth

2019-07-25 Öland SBK
Happy Birdhunter's Coxs Phix 3 kl.I215.5 poäng Ljungberg Carina
Luna Uppflyttad startklass175 poäng Klase Eva
LD STARTKLASS Killehills Absoluthoney Uppflyttad startklass166.5 poäng Klase Eva

2019-07-21 SBC
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Wild Cherry Uppflyttad startklass167 poäng Svensson Kjell
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Godkänd startklass138.5 poäng Svensson Kjell

2019-07-21 Mattmar SBK
LD STARTKLASS Northline's Lovely Maremani Godkänd startklass159 poäng Olander Per-Erik

2019-07-20 Ed SBK
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III279 poäng Vennerström Therese
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 1 kl.III274.5 poäng Vennerström Therese
LD STARTKLASS Kvarndalens Sweet-Dreams Uppflyttad startklass172.5 poäng Vennerström Therese

2019-07-19 Tollarp SBK
Bergsandens Annies Freja 0 kl.II0 poäng Hammarberg Jonas
LD 1 Kosta Klövers Stjärna 1 kl.I261.5 poäng Söderkvist Dennis
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I186 poäng Söderkvist Dennis
LD STARTKLASS Killehills Absoluthoney Uppflyttad startklass160 poäng Svensson Anna-Kersti
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass157.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Fireco Conrad Fun Ej godkänd startklass0 poäng Svensson Anna-Kersti

2019-07-18 Kalmar SBK
SE LCH LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex 0 kl.III159 poäng Johansson Magnus
RLD N RLD A LD STARTKLASS Kajsa Kavat Uppflyttad startklass167.5 poäng Gustavsson Susanne
Searover Max Pang Godkänd startklass147 poäng Gustavsson Susanne

2019-07-14 Flen SBK
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasin 1 kl.I292.5 poäng Norman Leif
RLD N RLD F Moa 1 kl.I266.5 poäng Norman Leif
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I185.5 poäng Norman Leif
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demand Uppflyttad startklass172.5 poäng Brink Yvonne
TJH(PTRH) Alaska Uppflyttad startklass163.5 poäng Ryttse Katinka
Mandylike's Kezo Godkänd startklass159.5 poäng Ryttse Katinka
Korpklons Lava Ej godkänd startklass0 poäng Brink Yvonne

2019-07-14 Hemse SBK
Twigg's Easter Bunny Godkänd startklass155 poäng Boberg Urban

2019-07-13 Flen SBK
RLD N SÖKH III Korpklons Silvertärna 0 kl.III124 poäng Ivanov Mikael
RLD N RLD F Moa 3 kl.I209.5 poäng Svensson Anders
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasin 1 kl.I303 poäng Svensson Anders
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I162.5 poäng Svensson Anders
Ivanthes First Plopp Uppflyttad startklass179.5 poäng Brink Yvonne
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demand Uppflyttad startklass178.5 poäng Wärme Leif
LD STARTKLASS SPH I SPH II Ivanthes First Huntress Godkänd startklass157.5 poäng Wärme Leif
TJH(PTRH) Alaska Godkänd startklass152 poäng Wärme Leif
Mandylike's Kezo Godkänd startklass145 poäng Wärme Leif
Korpklons Lava Ej godkänd startklass113.5 poäng Brink Yvonne

2019-07-12 Helsingborg SBK
SE VCH SPH I Songbirds Claude Ej godkänd startklass0 poäng Ljungbeck Heidi

2019-07-12 Valdemarsvik SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Heading's Blånäbb Uppflyttad startklass190 poäng Martens Lena

2019-07-12 Karlsborg SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Godkänd startklass147 poäng Våring Arne

2019-07-11 Halltorp SBK
SE LCH LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex 3 kl.III208 poäng Karlsson Bo
Luna Godkänd startklass131.5 poäng Karlsson Bo

2019-07-10 Filipstad SBK
LD STARTKLASS Mölnbackalabbens Idun 0 kl.I177 poäng Edström Lillemor

2019-07-07 Järvsö SBK
SE J(J)CH Glen Louch Irish Spring 2 kl.III249 poäng Salminen Antti
SE J(J)CH LD 2 Rockdove's Mandolina 1 kl.II278.5 poäng Larsson Anita
LD 2 Rockdove's You Only Live Twice 1 kl.II260 poäng Larsson Anita
LD 1 Rockdove's Mind Power 2 kl.I253 poäng Salminen Antti
Ivanthes First Lady Lava Ej godkänd startklass90.5 poäng Larsson Anita

2019-07-06 Varberg SBK
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 2 kl.III229.5 poäng Andersson Matts Roge
RLD F LD 1 SPH I SPH II Mandylike's Gingernut 0 kl.II0 poäng Svensson Jan
LD STARTKLASS Capandus Flora Mac Kenzie Uppflyttad startklass171 poäng Hallman Jeanette
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M SÖKH II Sjöbygårdens Ninja Uppflyttad startklass160.5 poäng Hallman Jeanette

2019-07-06 Järvsö SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.III293.5 poäng Obbarius Håkan
SE J(J)CH LD 2 Rockdove's Mandolina 1 kl.II292 poäng Larsson Anita
LD 2 Rockdove's You Only Live Twice 1 kl.II279.5 poäng Larsson Anita
LD 1 Rockdove's Mind Power 1 kl.I285 poäng Larsson Anita
Ivanthes First Lady Lava Uppflyttad startklass161.5 poäng Obbarius Håkan

2019-07-06 Norrtälje SBK
AGD I AGHD I LD STARTKLASS LD 1 SPH I RLD N&F&A & SE RALLY CH Labbret's Rio Grande 0 kl.II189.5 poäng Norell Ulrika
SE J(J)CH RLD A Reedsweeper's Tex Treasure 3 kl.I210.5 poäng Dunder Maria
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 2 kl.I242.5 poäng Dunder Maria

2019-07-06 Norrtälje SBK
AGD I AGHD I LD STARTKLASS LD 1 SPH I RLD N&F&A & SE RALLY CH Labbret's Rio Grande 0 kl.II166.5 poäng Andersson Per-Olof
SE J(J)CH RLD A Reedsweeper's Tex Treasure 2 kl.I237.5 poäng Bukss Ronge Irene
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 1 kl.I265.5 poäng Bukss Ronge Irene
LPI Stawaskogens Black Vera 0 kl.I0 poäng Bukss Ronge Irene

2019-07-05 Järvsö SBK
SE LCH Skybar Gazelle 1 kl.III261 poäng Larsson Anita
LD 2 Rockdove's You Only Live Twice 1 kl.II269 poäng Strandberg Siv
LD 1 Rockdove's Mind Power 1 kl.I278.5 poäng Strandberg Siv
Ivanthes First Lady Lava Ej godkänd startklass96 poäng Larsson Anita

2019-07-05 Osby Bk SBK
Bergsandens Annies Freja 0 kl.II138.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2019-07-03 Åhus SBK
LD STARTKLASS Killehills Absoluthoney Godkänd startklass154.5 poäng Wallin Birgitta
Fireco Castaway Fight Godkänd startklass133.5 poäng Wallin Birgitta

2019-06-30 Ösmo SBK
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 1 kl.I262.5 poäng Borgström Roger
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 1 kl.I260.5 poäng Borgström Roger

2019-06-29 Värnamo SBK
Dimhöjdens Love Af Lynx Uppflyttad startklass170 poäng Falk Karin

2019-06-29 Gamleby SBK
TJH LD STARTKLASS Sea-Croft Kay's Ice Uppflyttad startklass176 poäng Henriksson Anneli

2019-06-29 Ösmo SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 3 kl.I214 poäng Norman Leif
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 0 kl.I0 poäng Norman Leif
LD STARTKLASS Black Colimas David-Bowie Uppflyttad startklass163.5 poäng Borgström Roger

2019-06-29 Simrishamn SBK
Bergsandens Memory Lane 0 kl.I0 poäng Frid Crispin
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass149 poäng Svensson Anna-Kersti

2019-06-28 Gamleby SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Heading's Blånäbb Uppflyttad startklass177.5 poäng Martens Lena
TJH LD STARTKLASS Sea-Croft Kay's Ice Uppflyttad startklass177 poäng Martens Lena

2019-06-28 Åmål SBK
SPH I SPH II SPH III SÖKH I SÖKH II Mandylike's Inter 0 kl.III0 poäng Gunnarsson Tommy

2019-06-27 Dala Floda SBK
SPH I Rockdove's Wind of Change 2 kl.I253 poäng Bergström Bo
Highjump's You're in My Heart Godkänd startklass158.5 poäng Bergström Bo

2019-06-25 Söderköping SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 2 kl.III230.5 poäng Gustavsson Arvidsson

2019-06-18 Söderköping SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Heading's Blånäbb Godkänd startklass155 poäng Gustavsson Arvidsson

2019-06-17 Hallstavik SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Perdix Gundogs Hold Uppflyttad startklass171.5 poäng Ek Lennart

2019-06-17 Järvsö SBK
Searover Star Fighter 2 kl.I248 poäng Larsson Anita

2019-06-16 Knislinge SBK
Fireco Castaway Fight Uppflyttad startklass163.5 poäng Jönsson Arne
Fireco Carry On Charm Godkänd startklass157 poäng Jönsson Arne
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass135 poäng Jönsson Arne
Fireco Conrad Fun Ej godkänd startklass87 poäng Jönsson Arne

2019-06-16 Heby SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demand Uppflyttad startklass173 poäng Neteborn Marita
RLD N RLD F LD STARTKLASS Chilihunters Cap Zea Godkänd startklass158.5 poäng Neteborn Marita
Mandylike's Kezo Ej godkänd startklass99 poäng Neteborn Marita

2019-06-16 Lomma SBK
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 2 kl.III246 poäng Wallin Birgitta
Caper Cailie's of Gold 0 kl.III184.5 poäng Wallin Birgitta
Sea-Croft Nice N' Shiny 0 kl.III171.5 poäng Wallin Birgitta
Huntley's Joyful Jippie 3 kl.I197.5 poäng Frid Crispin

2019-06-15 Heby SBK
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 1 kl.I264 poäng Neteborn Bengt
RLD N RLD F LD STARTKLASS Chilihunters Cap Zea Uppflyttad startklass164 poäng Neteborn Marita
Mandylike's Kezo Godkänd startklass142 poäng Neteborn Marita

2019-06-14 Svenljunga SBK
Minnows Aldebaran Uppflyttad startklass175.5 poäng Lindqvist Göran
RLD N RLD F Verbascum Nigrum Rubus Godkänd startklass151.5 poäng Lindqvist Göran

2019-06-14 Avesta SBK
RLD N Sjöråets Super-Nova Ej godkänd startklass102.5 poäng Larsson Toni

2019-06-12 Eskilstuna SBK
Streamlight's Minnas Sigge Ej godkänd startklass0 poäng Larsson Kjell

2019-06-12 Västervik SBK
LD STARTKLASS Korpklons Duchesse 0 kl.I181.5 poäng Anderpalm Patric

2019-06-12 Svalöv SBK
SPH I Black Angus Twist Godkänd startklass155 poäng Svensson Anna-Kersti

2019-06-11 Uppsala SBK
SE VCH LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park 0 kl.I182.5 poäng Dunder Maria
Thorsvi Caledonian Uppflyttad startklass172.5 poäng Gustavsson Ann-Marie

2019-06-09 Trelleborg SBK
RLD N Lapwing's Kepp 2 kl.I226.5 poäng Hammarberg Jonas
RLD N RLD F LD STARTKLASS Lapwing's Jade Godkänd startklass126.5 poäng Barthel Carina

2019-06-09 Borås SBK
LD STARTKLASS Ejderns Enzo 0 kl.I175.5 poäng Reikerås Kjell
Minnows Aldebaran Godkänd startklass156.5 poäng Reikerås Kjell

2019-06-08 Stigen SBK
Kvarndalens Bilbo Godkänd startklass140 poäng Larsson Görel

2019-06-07 Ösmo SBK
LD STARTKLASS Black Colimas David-Bowie Uppflyttad startklass182.5 poäng Malmström Christer

2019-06-07 Sävsjö SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Wild Cherry Godkänd startklass154 poäng Engström Ingemar
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Ej godkänd startklass118.5 poäng Engström Ingemar

2019-06-06 Vimmerby SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 2 kl.III252.5 poäng Nilsson Berth
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 1 kl.III267 poäng Nilsson Berth
SE VCH LD STARTKLASS Labbox Diza 2 kl.I229 poäng Nilsson Berth
TJH LD STARTKLASS Sea-Croft Kay's Ice Uppflyttad startklass175 poäng Nilsson Berth

2019-06-06 Löddeköpinge SBK
Bergsandens Annies Freja 0 kl.II0 poäng Johansson Kenneth
Black Angus Skotte Godkänd startklass127 poäng Hammarberg Jonas

2019-06-06 Södertälje SBK
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 2 kl.I235.5 poäng Hansson Ola
Stenbury Black Lady of Shalott 1 kl.I298.5 poäng Hansson Ola

2019-06-05 Olofström SBK
LD STARTKLASS Öljersjös Grappa Joy of Java Uppflyttad startklass176 poäng Lindfalk Ingrid

2019-06-05 Skultuna SBK
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasin 2 kl.I252.5 poäng Stenberg Mikaela

2019-06-02 Ullared SBK
Mandylike's Guess Uppflyttad startklass170 poäng Karlsson Magnus

2019-06-02 Gustavsberg SBK
Stenbury Black Kay 1 kl.I258 poäng Bukss Ronge Irene
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Huntrets Tajgabeckasin Uppflyttad startklass184 poäng Bukss Ronge Irene

2019-06-02 Mark SBK
Airotkivs Mynta 3 kl.II201 poäng Reikerås Kjell

2019-06-02 Västerås SBK
LD STARTKLASS Huntrets Kejsarbeckasin 2 kl.I243 poäng Jacobsson Sten
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 Twigg's On Demand Uppflyttad startklass190 poäng Lööv Mats

2019-06-02 Kramfors SBK
AGD I AGHD I LD STARTKLASS LD 1 SPH I RLD N&F&A & SE RALLY CH Labbret's Rio Grande 2 kl.II235 poäng Näsholm Arne
LD STARTKLASS Northline's Lovely Maremani Uppflyttad startklass187.5 poäng Näsholm Arne

2019-06-01 Vadstena SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Wild Cherry Uppflyttad startklass171 poäng Nilsson Berth
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Ej godkänd startklass158.5 poäng Nilsson Berth

2019-06-01 Kramfors SBK
AGD I AGHD I LD STARTKLASS LD 1 SPH I RLD N&F&A & SE RALLY CH Labbret's Rio Grande 0 kl.II147 poäng Eriksson Torbjörn

2019-05-31 Söderköping SBK
LD STARTKLASS LD 1 Bruna Bus Noblesse Uppflyttad startklass186.5 poäng Martens Lena

2019-05-31 Kramfors SBK
AGD I AGHD I LD STARTKLASS LD 1 SPH I RLD N&F&A & SE RALLY CH Labbret's Rio Grande 0 kl.II183.5 poäng Olsson Håkan
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS LD 1 Seareeds Miss Tessla 1 kl.I261.5 poäng Olsson Håkan

2019-05-31 Knivsta SBK
LD STARTKLASS SPH I Blackbound Triumph Uppflyttad startklass176 poäng Andersson Britt-Mari

2019-05-31 Karlskrona SBK
LD STARTKLASS Öljersjös Grappa Joy of Java Uppflyttad startklass161.5 poäng Lundin Carina

2019-05-30 Borlänge SBK
Stamettis Lady's Jerda Uppflyttad startklass171 poäng Sjödén Curt

2019-05-30 Hörby SBK
Black Angus Skotte Uppflyttad startklass176 poäng Frid Crispin
SE VCH Like'ims S Castrid Godkänd startklass147.5 poäng Frid Crispin
SE VCH SPH I Songbirds Claude Ej godkänd startklass106.5 poäng Frid Crispin

2019-05-30 Kristinehamn SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass182.5 poäng Edström Lillemor

2019-05-30 Kristinehamn SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 0 kl.II145.5 poäng Edström Lillemor
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass169 poäng Edström Kjell

2019-05-29 Rödeby SBK
LD STARTKLASS Öljersjös Grappa Joy of Java Godkänd startklass149.5 poäng Lundin Carina
SE VCH Like'ims S Castrid Ej godkänd startklass107 poäng Lundin Carina

2019-05-28 Surahammar SBK
SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Liljevilts Alma Uppflyttad startklass186 poäng Sköld Maria
RLD N RLD F LD STARTKLASS Karriärs Svea's Ask Godkänd startklass139 poäng Sköld Maria

2019-05-27 Surahammar SBK
SE VCH LD STARTKLASS LD 1 Trygga Tassars Triumph Uppflyttad startklass172.5 poäng Florinus Alexandra
SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Liljevilts Alma Uppflyttad startklass166 poäng Florinus Alexandra
Streamlight's Minnas Sigge Godkänd startklass148.5 poäng Florinus Alexandra
RLD N RLD F LD STARTKLASS Karriärs Svea's Ask Godkänd startklass144.5 poäng Florinus Alexandra

2019-05-26 Lidingö SBK
LD STARTKLASS Svinnocks Tofslan 3 kl.I209 poäng Larsson Anne
RLD N LD STARTKLASS Artemissil Sergeant Uppflyttad startklass175 poäng Larsson Anne

2019-05-26 Skanör SBK
RLD N Lapwing's Kepp 2 kl.I236 poäng Johansson Kenneth
RLD N RLD F LD STARTKLASS Lapwing's Jade Uppflyttad startklass161 poäng Söderkvist Dennis

2019-05-25 Degerfors SBK
Bergqvistens Cup to My Coffee Uppflyttad startklass172 poäng Haeggblom Bjellå A

2019-05-25 Arboga SBK
SE VCH LD STARTKLASS LD 1 Trygga Tassars Triumph Uppflyttad startklass163.5 poäng Granlund Beatrice
AH Lilla Hagatorpets Elias Ej godkänd startklass119.5 poäng Granlund Beatrice

2019-05-24 Örebro SBK
Crosstrials Focus 3 kl.I200.5 poäng Kamleitner Barbro

2019-05-24 Kil SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect 3 kl.II214 poäng Edström Lillemor
LD STARTKLASS Terrawestie Black Chase Uppflyttad startklass180 poäng Edström Kjell
Svansviftarnas Amazing Topnotchtulo Godkänd startklass156 poäng Edström Kjell

2019-05-23 Växjö SBK
TJH LD STARTKLASS Sea-Croft Kay's Ice Godkänd startklass158.5 poäng Engström Ingemar

2019-05-22 Vallentuna SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Perdix Gundogs Hold Godkänd startklass150.5 poäng Stare Gunilla

2019-05-19 Enköping SBK
Sloeberry Bay Akinas Chiyo Uppflyttad startklass182.5 poäng Andersson Per-Olof
Streamlight's Minnas Sigge Uppflyttad startklass166 poäng Andersson Per-Olof

2019-05-19 Lund SBK
Huntley's Joyful Jippie 0 kl.I129.5 poäng Björkqvist Cronje

2019-05-19 Uddevalla SBK
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 3 kl.III196.5 poäng Hyrén Bertil

2019-05-19 Mora SBK
LD 2 Rockdove's You Only Live Twice 2 kl.II226 poäng Ollars Stefan
SPH I Rockdove's Wind of Change 3 kl.I195 poäng Ollars Stefan
LD 1 Rockdove's Mind Power 1 kl.I268 poäng Ollars Stefan
Highjump's You're in My Heart Godkänd startklass132 poäng Ollars Stefan

2019-05-19 Alunda SBK
H-Falks Yster Godkänd startklass124 poäng Hansson Tina

2019-05-18 Älmhult SBK
RLD N Birdkeepers Falling in Love Godkänd startklass157 poäng Engström Ingemar

2019-05-18 Mjölby SBK
SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I&II Wingpennans Flinga 2 kl.III233.5 poäng Martens Lena

2019-05-18 Nacka SBK
Justlike Chic's Mirco 0 kl.III188 poäng Johansson Mats
LD STARTKLASS Dipper's Easy Come Easy Go 1 kl.I264 poäng Moberg Ragnar
Stenbury Black Kay Uppflyttad startklass178 poäng Moberg Ragnar
Searover Sweet Flip Flop Uppflyttad startklass175.5 poäng Moberg Ragnar
Sea-Croft Goldcrest Uppflyttad startklass161.5 poäng Moberg Ragnar
RLD N LD STARTKLASS Artemissil Sergeant Godkänd startklass143.5 poäng Moberg Ragnar
SE VCH Waggs Once in A Blue Moon Ej godkänd startklass97.5 poäng Moberg Ragnar

2019-05-18 Smålandsstenar SBK
Lill Huldas Jalle Uppflyttad startklass164.5 poäng Gustavsson Krafft Ka
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Godkänd startklass143.5 poäng Gustavsson Krafft Ka
SE VCH Amazing Work Doyan Godkänd startklass137.5 poäng Gustavsson Krafft Ka

2019-05-17 Ronneby SBK
LD STARTKLASS Öljersjös Grappa Joy of Java Uppflyttad startklass185 poäng Hällgren Nils

2019-05-17 Falköping SBK
RLD N RLD F New Grenwill's Penny Lane Ej godkänd startklass99 poäng Linnarsson Bo

2019-05-15 Farsta SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Zetastar Zesty Salsa Uppflyttad startklass171 poäng Stare Gunilla

2019-05-12 Täby SBK
LD STARTKLASS Terrawestie Black Chase Uppflyttad startklass196.5 poäng Andersson Anna-Carin

2019-05-12 Bollnäs SBK
RLD N RLD F SÖKH I Searover Copy Digger 1 kl.I260.5 poäng Salminen Antti

2019-05-12 Ljungbyhed SBK
LD STARTKLASS SPH I Guamikeni's Berlin 2 kl.I242 poäng Sjöstrand Yvonne
SE VCH Like'ims S Castrid Ej godkänd startklass107 poäng Sjöstrand Yvonne

2019-05-12 Färjestaden SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 3 kl.III194 poäng Karlsson Bo
SPH I Bramblefields Auchroisk 2 kl.I238 poäng Karlsson Bo

2019-05-11 Hölö SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Zetastar Zesty Salsa Uppflyttad startklass172.5 poäng Svensson Anders

2019-05-11 Nossebro SBK
SE VCH LD STARTKLASS Labbox Diza 0 kl.I187 poäng Karlsson Alf

2019-05-11 Kungsbacka SBK
Mandylike's Fantastic 2 kl.III234 poäng Lengfelt Yvonne
Kimline's Skye Digg Uppflyttad startklass193 poäng Lengfelt Yvonne

2019-05-10 Hallsberg SBK
Crosstrials Focus 1 kl.I258.5 poäng Hörman Emelie

2019-05-09 Upplands Väsby SBK
SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Liljevilts Alma Uppflyttad startklass169 poäng Gustavsson Ann-Marie

2019-05-05 Mariestad SBK
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 1 kl.III276 poäng Linnarsson Bo
RLD N RLD F LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass171.5 poäng Linnarsson Bo
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass167.5 poäng Linnarsson Bo

2019-05-05 Svedala SBK
RLD N Lapwing's Kepp 2 kl.I237 poäng Hammarberg Jonas
Huntley's Joyful Jippie 0 kl.I116.5 poäng Hammarberg Jonas

2019-05-05 Åmål SBK
FDI FDII HTM II RLD N&F&A SE HTMCH Lizzie Uppflyttad startklass184.5 poäng Östlund Bo

2019-05-04 Söderhamn SBK
SE J(J)CH Glen Louch Irish Spring 1 kl.II286.5 poäng Obbarius Håkan

2019-05-04 Östersund SBK
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 1 kl.III262 poäng Olander Per-Erik

2019-05-04 Eskilstuna SKK
RLD N&F&A SE RALLYCH Cha's Elskling Enzo Godkänd startklass155.5 poäng Persson Maria
Streamlight's Minnas Sigge Godkänd startklass153 poäng Persson Maria
RLD N RLD F RLD A Pilens Acho Paladin Godkänd startklass136.5 poäng Persson Maria

2019-05-04 Eskilstuna SKK
RLD N&F&A SE RALLYCH Cha's Elskling Enzo Godkänd startklass155.5 poäng Hagström Charlotta
Streamlight's Minnas Sigge Godkänd startklass150 poäng Hagström Charlotta
RLD N RLD F RLD A Pilens Acho Paladin Godkänd startklass140.5 poäng Hagström Charlotta

2019-05-04 Hultsfred SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 0 kl.III0 poäng Engström Ingemar

2019-05-04 Bålsta SBK
SE VCH LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park 2 kl.I250.5 poäng Svensson Anders
Thorsvi Caledonian Godkänd startklass143.5 poäng Bukss Ronge Irene

2019-05-04 Bålsta SBK
SE VCH LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park 2 kl.I240 poäng Tunér Stefan
Thorsvi Caledonian Godkänd startklass159.5 poäng Ek Lennart
Reedsweeper's Tex Thunder Godkänd startklass142.5 poäng Ek Lennart

2019-05-01 Olofström SBK
Lakewood Hill Inka Uppflyttad startklass185.5 poäng Schwandner Jutta

2019-05-01 Helsingborg SBK
SPH I Black Angus Twist Uppflyttad startklass167.5 poäng Svensson Anna-Kersti
Jaktvindens Rihanna Godkänd startklass135 poäng Svensson Anna-Kersti
Jaktvindens Enterprice Ej godkänd startklass58.5 poäng Svensson Anna-Kersti

2019-05-01 Timrå SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III225 poäng Olsson Håkan

2019-05-01 Timrå SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III249 poäng Näslund Göran
LPI SE LCH Splash of Water's Capercaillie 1 kl.III268.5 poäng Näslund Göran

2019-04-28 Göteborg SBK
Mandylike's Fantastic 0 kl.III0 poäng Brocker Björn
Kimline's Skye Torrin Uppflyttad startklass161 poäng Ek Björn

2019-04-28 Uppsala SBK
SE VCH LD STARTKLASS Thorsvi Highland Park 3 kl.I197 poäng Svensson Sven Erik
SE J(J)CH RLD A Reedsweeper's Tex Treasure 2 kl.I228 poäng Svensson Sven Erik
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS LD 1 Seareeds Miss Tessla 1 kl.I275.5 poäng Svensson Sven Erik
RLD N RLD F RLD A Aktiviva's Daizy of Izar Godkänd startklass150 poäng Hansson Tina
Thorsvi Caledonian Godkänd startklass133.5 poäng Hansson Tina

2019-04-28 Forserum SBK
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Uppflyttad startklass161.5 poäng Petersson Jonny
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH LD STARTKLASS Labbox D Bird Cherry Ej godkänd startklass116.5 poäng Petersson Jonny
SE VCH Amazing Work Doyan Ej godkänd startklass0 poäng Petersson Jonny

2019-04-27 Skutskär SBK
Reedsweeper's Tex Thunder Uppflyttad startklass164.5 poäng Altskog Ulla

2019-04-27 Partille SBK
Minnows Wind of Time Ej godkänd startklass40 poäng Svanstedt Eva

2019-04-27 Veberöd SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Mandylike's Heavenly Uppflyttad startklass174 poäng Wallin Birgitta
SÖKH II Bökardalens Chestnut Uppflyttad startklass170 poäng Wallin Birgitta

2019-04-25 Hallstahammar SBK
SE VCH LD STARTKLASS LD 1 Trygga Tassars Triumph Uppflyttad startklass177.5 poäng Tunér Stefan
SE VCH Lochiness Le Chiffre Uppflyttad startklass170.5 poäng Tunér Stefan
RLD N&F&A SE RALLYCH Cha's Elskling Enzo Godkänd startklass153.5 poäng Tunér Stefan
Streamlight's Minnas Sigge Godkänd startklass149 poäng Tunér Stefan
Highjump's You're in My Heart Godkänd startklass143 poäng Tunér Stefan

2019-04-24 Waxholm SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Perdix Gundogs Hold Godkänd startklass142 poäng Axell Sylvia
SE VCH Waggs Once in A Blue Moon Godkänd startklass141 poäng Axell Sylvia

2019-04-22 Arlöv SBK
LD STARTKLASS SPH I Guamikeni's Berlin 0 kl.I177.5 poäng Barthel Carina
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass86 poäng Söderkvist Dennis

2019-04-22 Arlöv SBK
Like'ims Sezuan Ej godkänd startklass98 poäng Barthel Carina

2019-04-21 Forshaga SBK
LD STARTKLASS Mölnbackalabbens Idun Uppflyttad startklass162.5 poäng Larsson Kjell
Svansviftarnas Amazing Topnotchtulo Godkänd startklass149.5 poäng Larsson Kjell

2019-04-19 Skara SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass170.5 poäng Karlsson Alf
RLD N RLD F LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass169 poäng Karlsson Alf

2019-04-19 Kristianstad SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SÖKH I Boställeskogens Totte 1 kl.I286 poäng Hammarberg Jonas
Small Miracles Hefaistos Uppflyttad startklass181 poäng Hansson Mikael
Lakewood Hill Inka Godkänd startklass144.5 poäng Hansson Mikael

2019-04-14 Halmstad SBK
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III277.5 poäng Brorsson Kenneth
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Uppflyttad startklass173 poäng Svensson Wilson Anni
SE VCH Amazing Work Doyan Godkänd startklass121 poäng Svensson Wilson Anni

2019-04-14 Haninge SBK
LPII SE LCH Benny 2 kl.III233 poäng Svensson Anders
RLD N LD STARTKLASS Artemissil Sergeant Uppflyttad startklass189 poäng Borgström Roger
Wingpennans Ellinova Godkänd startklass157 poäng Borgström Roger

2019-04-14 Vintrosa SBK
LD STARTKLASS Terrawestie Black Chase Uppflyttad startklass160 poäng Toftler Göte

2019-04-13 Oskarshamn SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 3 kl.III222.5 poäng Klase Eva

2019-04-13 Dals Långed SBK
SE J(J)CH LD STARTKLASS LD 1 Searover Fames Larry 1 kl.I278 poäng Larsson Inge

2019-04-07 Vadstena SBK
RLD N RLD F SPH I Mandylike's Loreen Ej godkänd startklass110 poäng Anderpalm Patric

2019-04-07 Knivsta SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS LD 1 Seareeds Miss Tessla 2 kl.I227 poäng Berg Marita
RLD N LD STARTKLASS Artemissil Sergeant Uppflyttad startklass165 poäng Ek Lennart
RLD N RLD F RLD A Pilens Acho Paladin Godkänd startklass154 poäng Ek Lennart
SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Liljevilts Alma Godkänd startklass132.5 poäng Ek Lennart

2019-04-06 Norrköping SBK
LD STARTKLASS LD 1 Bruna Bus Noblesse Ej godkänd startklass0 poäng Anderpalm Patric

2019-04-06 Ellös SBK
Mandylike's Fantastic 1 kl.III272 poäng Brocker Björn
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III266 poäng Brocker Björn

2019-04-06 Nossebro SBK
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass170.5 poäng Simmingsköld Hans
RLD N RLD F New Grenwill's Penny Lane Ej godkänd startklass79 poäng Simmingsköld Hans

2019-04-06 Norrtälje SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III245.5 poäng Dunder Maria

2019-04-06 Norrtälje SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III248.5 poäng Ivanov Mikael

2019-03-24 Njurunda SBK
LPI LPII SE VCH RLD N TJH(PTRH) PATRH I SPH II Zetastar Noble Tezz 3 kl.II199 poäng Andersson John-Åke
SE VCH RLD N RLD F LD 2 LD STARTKLASS & 1 SPH I&II&III High Dreams Crystal City 0 kl.II133.5 poäng Andersson John-Åke

2019-03-10 Mellerud SBK
SE J(J)CH LD STARTKLASS LD 1 Searover Fames Larry 1 kl.I261.5 poäng Larsson Inge
SÖKH II SÖKH III Silvergruvans Miss Maya Uppflyttad startklass172 poäng Larsson Inge
SE VCH Wallwein's Clos Mont-Blanc Uppflyttad startklass160 poäng Larsson Inge

2019-03-10 Gävle SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Chilihunters Cap Zea Uppflyttad startklass160.5 poäng Hagelin Birgitta
RLD N RLD F RLD A Pilens Acho Paladin Ej godkänd startklass80 poäng Hagelin Birgitta

2019-03-10 Bollnäs SBK
Crosstrials Focus Uppflyttad startklass191 poäng Larsson Anita
RLD N RLD F SÖKH I Searover Copy Digger Uppflyttad startklass187 poäng Larsson Anita

2019-03-09 SBK
Crosstrials Focus Godkänd startklass159 poäng Janson Sandra

2019-03-07 Värnamo SBK
SPH I Dimhöjdens Trip Af Barney 3 kl.I222.5 poäng Falk Anders
LPI SPH III SÖKH II Mandylike's Zamira 3 kl.I214 poäng Falk Anders
LD STARTKLASS Anniegetyourgun Minnie Oakley Uppflyttad startklass163.5 poäng Falk Anders
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Ej godkänd startklass117.5 poäng Falk Anders

2019-03-03 Ängelholm SBK
Bergsandens Annies Freja 1 kl.I260.5 poäng Brandin Thomas

2019-03-02 Falkenberg SBK
Batmoors' Dr No John Barry 0 kl.I0 poäng Andersson Yvonne
Roekull Xet Uppflyttad startklass195.5 poäng Thorén Lotta
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Uppflyttad startklass164.5 poäng Wernersson Anna

2019-03-02 Mjölby SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Dimhöjdens Luna Af Lynx Godkänd startklass125 poäng Martens Lena

2019-03-02 Mjölby SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Dimhöjdens Luna Af Lynx Uppflyttad startklass177 poäng Martens Lena

2019-03-02 Fagersta SBK
LD 2 Rockdove's You Only Live Twice 2 kl.II233 poäng Adesand Christer
LD 1 Rockdove's Mind Power 2 kl.I250 poäng Larsson Toni
SPH I Rockdove's Wind of Change 2 kl.I243 poäng Larsson Toni
LD STARTKLASS Thorsvi Huntly 1 kl.I285 poäng Larsson Toni

2019-03-02 Åmål SBK
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 2 kl.III234.5 poäng Löf Marie
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 2 kl.III227.5 poäng Löf Marie
SE J(J)CH LD STARTKLASS LD 1 Searover Fames Larry 3 kl.I210.5 poäng Löf Marie

2019-02-23 Gävle SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Zetastar Zesty Salsa Uppflyttad startklass184.5 poäng Hagelin Birgitta
Reedsweeper's Tex Thunder Godkänd startklass138 poäng Hagelin Birgitta

2019-02-10 Norrtälje SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH Winning Line's Light My Fire 0 kl.III0 poäng Jansson Sandra
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH Gamegainer Bentley 0 kl.III0 poäng Jansson Sandra
LPII SE LCH Benny 0 kl.III0 poäng Jansson Sandra

2019-02-10 Nossebro SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Twigg's Jack of All Trades 2 kl.I233.5 poäng Karlsson Alf

2019-02-10 Kalmar SBK
SE LCH LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex 1 kl.II263.5 poäng Karlsson Bo

2019-02-09 Norrtälje SBK
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 0 kl.I140 poäng Wranning Jimmy
Labbonita's Laban 0 kl.I0 poäng Wranning Jimmy
LV CH SE U(U)CH FI UCH LD STARTKLASS RLD N&F&A & SE RALLY CH Labvision's Man in The Moon Uppflyttad startklass183 poäng Wranning Jimmy
Reedsweeper's Tex Thunder Godkänd startklass127.5 poäng Wranning Jimmy

2019-02-03 Mölndal SBK
SE LCH RLD N RLD F RLD A Fågelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III258 poäng Ohlsson Patrik
Mandylike's Fantastic 1 kl.III258 poäng Ohlsson Patrik
SE LCH LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 0 kl.III173.5 poäng Ohlsson Patrik
Airotkivs Mynta 2 kl.II252 poäng Eliasson Lennart

2019-02-02 Mölndal SBK
SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Twigg's Jack of All Trades 2 kl.I230 poäng Eliasson Lennart
SPH I SPH II SÖKH I Like'ims Zaga 0 kl.I172.5 poäng Eliasson Lennart

2019-02-02 Bålsta SBK
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 3 kl.I207.5 poäng Andersson Britt-Mari

2019-01-27 Nacka SBK
LV CH SE U(U)CH FI UCH LD STARTKLASS RLD N&F&A & SE RALLY CH Labvision's Man in The Moon Uppflyttad startklass190 poäng Moberg Ragnar
SE VCH LD STARTKLASS Labvision's Miss Moon Uppflyttad startklass167 poäng Moberg Ragnar
RLD N RLD F LD STARTKLASS Chilihunters Cap Zea Godkänd startklass150 poäng Moberg Ragnar

2019-01-27 Värnamo SBK
LD STARTKLASS Anniegetyourgun Minnie Oakley Godkänd startklass141.5 poäng Petersson Jonny

2019-01-26 Sundsvall SBK
PH Northline's Delicious Picholine Uppflyttad startklass165.5 poäng Andersson John-Åke

2019-01-26 Sundsvall SBK
PH Northline's Delicious Picholine Uppflyttad startklass175 poäng Åman Kent

2019-01-26 Degerfors SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass173 poäng Haeggblom Bjellå A
SE VCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass169 poäng Haeggblom Bjellå A

2019-01-06 Härnösand SBK
PH Gracehunters Win's Irish Guinness Uppflyttad startklass188 poäng Byström Carin

2019-01-06 Älandsbro (härn SBK
SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH I Reminds Teals Tyra 1 kl.I267.5 poäng Åman Kent
PH Gracehunters Win's Irish Guinness Uppflyttad startklass186 poäng Åman Kent

2019-01-06 Fagersta SBK
LPII SE LCH Benny 3 kl.III195.5 poäng Löfberg Åsa
LD STARTKLASS Searover Aylas Patsy 0 kl.I188.5 poäng Larsson Toni

2019-01-06 Södertälje SBK
RLD N RLD F LD 1 Full Blast's Estelle 0 kl.I158.5 poäng Svensson Anders


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-04-25 / Page updated 25 Apr 2021: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-04-22 / Information from the Swedish Kennel Club 22 Apr 2021