Information om Labrador retriever frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov 2019

Resultat i namnordning


2019-04-28 Forserum SBK
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Uppflyttad startklass161.5 pošng Petersson Jonny
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Labbox D Bird Cherry Ej godkšnd startklass116.5 pošng Petersson Jonny
SE VCH Amazing Work Doyan Ej godkšnd startklass0 pošng Petersson Jonny

2019-04-27 Skutskšr SBK
Reedsweeper's Tex Thunder Uppflyttad startklass164.5 pošng Altskog Ulla

2019-04-27 Partille SBK
Minnows Wind of Time Ej godkšnd startklass40 pošng Svanstedt Eva

2019-04-27 VeberŲd SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II Mandylike's Heavenly Uppflyttad startklass174 pošng Wallin Birgitta
S÷KH II BŲkardalens Chestnut Uppflyttad startklass170 pošng Wallin Birgitta

2019-04-25 Hallstahammar SBK
Trygga Tassars Triumph Uppflyttad startklass177.5 pošng Tunťr Stefan
SE VCH Lochiness Le Chiffre Uppflyttad startklass170.5 pošng Tunťr Stefan
RLD N RLD F Cha's Elskling Enzo Godkšnd startklass153.5 pošng Tunťr Stefan
Streamlight's Minnas Sigge Godkšnd startklass149 pošng Tunťr Stefan
Highjump's You're in My Heart Godkšnd startklass143 pošng Tunťr Stefan

2019-04-24 Waxholm SBK
SE VCH RLD N Hold Godkšnd startklass142 pošng Axell Sylvia
Waggs Once in A Blue Moon Godkšnd startklass141 pošng Axell Sylvia

2019-04-21 Forshaga SBK
LD STARTKLASS MŲlnbackalabbens Idun Uppflyttad startklass162.5 pošng Larsson Kjell
Svansviftarnas Amazing Topnotchtulo Godkšnd startklass149.5 pošng Larsson Kjell

2019-04-19 Skara SBK
RLD N LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass170.5 pošng Karlsson Alf
LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass169 pošng Karlsson Alf

2019-04-19 Kristianstad SBK
LD STARTKLASS LD 1 Bostšlleskogens Totte 1 kl.I286 pošng Hammarberg Jonas
Small Miracles Hefaistos Uppflyttad startklass181 pošng Hansson Mikael
Lakewood Hill Inka Godkšnd startklass144.5 pošng Hansson Mikael

2019-04-14 Halmstad SBK
RLD N RLD F RLD A FŚgelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III277.5 pošng Brorsson Kenneth
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Uppflyttad startklass173 pošng Svensson Wilson Anni
SE VCH Amazing Work Doyan Godkšnd startklass121 pošng Svensson Wilson Anni

2019-04-14 Haninge SBK
LPII SE LCH Benny 2 kl.III233 pošng Svensson Anders
Artemissil Sergeant Uppflyttad startklass189 pošng BorgstrŲm Roger
Wingpennans Ellinova Godkšnd startklass157 pošng BorgstrŲm Roger

2019-04-14 Vintrosa SBK
Terrawestie Black Chase Uppflyttad startklass160 pošng Toftler GŲte

2019-04-13 Oskarshamn SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Royal Gala 3 kl.III222.5 pošng Klase Eva

2019-04-13 Dals LŚnged SBK
LD STARTKLASS LD 1 Searover Fames Larry 1 kl.I278 pošng Larsson Inge

2019-04-07 Vadstena SBK
Mandylike's Loreen Ej godkšnd startklass110 pošng Anderpalm Patric

2019-04-07 Knivsta SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS Seareeds Miss Tessla 2 kl.I227 pošng Berg Marita
Artemissil Sergeant Uppflyttad startklass165 pošng Ek Lennart
RLD N RLD F Pilens Acho Paladin Godkšnd startklass154 pošng Ek Lennart
RLD N RLD F Alma Godkšnd startklass132.5 pošng Ek Lennart

2019-04-06 NorrkŲping SBK
Bruna Bus Noblesse Ej godkšnd startklass0 pošng Anderpalm Patric

2019-04-06 EllŲs SBK
Mandylike's Fantastic 1 kl.III272 pošng Brocker BjŲrn
RLD N RLD F RLD A FŚgelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III266 pošng Brocker BjŲrn

2019-04-06 Nossebro SBK
RLD N LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass170.5 pošng SimmingskŲld Hans
RLD N New Grenwill's Penny Lane Ej godkšnd startklass79 pošng SimmingskŲld Hans

2019-04-06 Norrtšlje SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III245.5 pošng Dunder Maria

2019-04-06 Norrtšlje SBK
SE LCH Skybar Gazelle 2 kl.III248.5 pošng Ivanov Mikael

2019-03-24 Njurunda SBK
LPI LPII TJH(PTRH) SPH II Zetastar Noble Tezz 3 kl.II199 pošng Andersson John-Ňke
LD STARTKLASS LD 1 SPH I SPH II High Dreams Crystal City 0 kl.II133.5 pošng Andersson John-Ňke

2019-03-10 Mellerud SBK
LD STARTKLASS LD 1 Searover Fames Larry 1 kl.I261.5 pošng Larsson Inge
S÷KH II S÷KH III Silvergruvans Miss Maya Uppflyttad startklass172 pošng Larsson Inge
SE VCH Wallwein's Clos Mont-Blanc Uppflyttad startklass160 pošng Larsson Inge

2019-03-10 Gšvle SBK
Chilihunters Cap Zea Uppflyttad startklass160.5 pošng Hagelin Birgitta
RLD N RLD F Pilens Acho Paladin Ej godkšnd startklass80 pošng Hagelin Birgitta

2019-03-10 Bollnšs SBK
Crosstrials Focus Uppflyttad startklass191 pošng Larsson Anita
Searover Copy Digger Uppflyttad startklass187 pošng Larsson Anita

2019-03-09 SBK
Crosstrials Focus Godkšnd startklass159 pošng Janson Sandra

2019-03-07 Všrnamo SBK
SPH I DimhŲjdens Trip Af Barney 3 kl.I222.5 pošng Falk Anders
LPI SPH III S÷KH II Mandylike's Zamira 3 kl.I214 pošng Falk Anders
LD STARTKLASS Anniegetyourgun Minnie Oakley Uppflyttad startklass163.5 pošng Falk Anders
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Ej godkšnd startklass117.5 pošng Falk Anders

2019-03-03 ńngelholm SBK
Bergsandens Annies Freja 1 kl.I260.5 pošng Brandin Thomas

2019-03-02 Falkenberg SBK
Batmoors' Dr No John Barry 0 kl.I0 pošng Andersson Yvonne
Roekull Xet Uppflyttad startklass195.5 pošng Thorťn Lotta
SE VCH RLD N LD STARTKLASS Amazing Work Yrhult's Victor Uppflyttad startklass164.5 pošng Wernersson Anna

2019-03-02 MjŲlby SBK
RLD N DimhŲjdens Luna Af Lynx Godkšnd startklass125 pošng Martens Lena

2019-03-02 MjŲlby SBK
RLD N DimhŲjdens Luna Af Lynx Uppflyttad startklass177 pošng Martens Lena

2019-03-02 Fagersta SBK
Rockdove's You Only Live Twice 2 kl.II233 pošng Adesand Christer
Rockdove's Mind Power 2 kl.I250 pošng Larsson Toni
SPH I Rockdove's Wind of Change 2 kl.I243 pošng Larsson Toni
LD STARTKLASS Thorsvi Huntly 1 kl.I285 pošng Larsson Toni

2019-03-02 ŇmŚl SBK
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 2 kl.III234.5 pošng LŲf Marie
RLD N RLD F RLD A FŚgelfinnarens Durham Ranger 2 kl.III227.5 pošng LŲf Marie
LD STARTKLASS LD 1 Searover Fames Larry 3 kl.I210.5 pošng LŲf Marie

2019-02-23 Gšvle SBK
RLD N Zetastar Zesty Salsa Uppflyttad startklass184.5 pošng Hagelin Birgitta
Reedsweeper's Tex Thunder Godkšnd startklass138 pošng Hagelin Birgitta

2019-02-10 Norrtšlje SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH Winning Line's Light My Fire 0 kl.III0 pošng Jansson Sandra
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N&F&A SE RALLYCH Gamegainer Bentley 0 kl.III0 pošng Jansson Sandra
LPII SE LCH Benny 0 kl.III0 pošng Jansson Sandra

2019-02-10 Nossebro SBK
Twigg's Jack of All Trades 2 kl.I233.5 pošng Karlsson Alf

2019-02-10 Kalmar SBK
LD STARTKLASS Happy Birdhunter's Coxs Ibex 1 kl.II263.5 pošng Karlsson Bo

2019-02-09 Norrtšlje SBK
Full Blast's Estelle 0 kl.I140 pošng Wranning Jimmy
Labbonita's Laban 0 kl.I0 pošng Wranning Jimmy
SE U(U)CH RLD N LD STARTKLASS Labvision's Man in The Moon Uppflyttad startklass183 pošng Wranning Jimmy
Reedsweeper's Tex Thunder Godkšnd startklass127.5 pošng Wranning Jimmy

2019-02-03 MŲlndal SBK
RLD N RLD F RLD A FŚgelfinnarens Durham Ranger 1 kl.III258 pošng Ohlsson Patrik
Mandylike's Fantastic 1 kl.III258 pošng Ohlsson Patrik
LD STARTKLASS LD 1 Atlanta 0 kl.III173.5 pošng Ohlsson Patrik
Airotkivs Mynta 2 kl.II252 pošng Eliasson Lennart

2019-02-02 MŲlndal SBK
Twigg's Jack of All Trades 2 kl.I230 pošng Eliasson Lennart
S÷KH I Like'ims Zaga 0 kl.I172.5 pošng Eliasson Lennart

2019-02-02 BŚlsta SBK
Full Blast's Estelle 3 kl.I207.5 pošng Andersson Britt-Mari

2019-01-27 Nacka SBK
SE U(U)CH RLD N LD STARTKLASS Labvision's Man in The Moon Uppflyttad startklass190 pošng Moberg Ragnar
LD STARTKLASS Labvision's Miss Moon Uppflyttad startklass167 pošng Moberg Ragnar
Chilihunters Cap Zea Godkšnd startklass150 pošng Moberg Ragnar

2019-01-27 Všrnamo SBK
LD STARTKLASS Anniegetyourgun Minnie Oakley Godkšnd startklass141.5 pošng Petersson Jonny

2019-01-26 Sundsvall SBK
Northline's Delicious Picholine Uppflyttad startklass165.5 pošng Andersson John-Ňke

2019-01-26 Sundsvall SBK
Northline's Delicious Picholine Uppflyttad startklass175 pošng Ňman Kent

2019-01-26 Degerfors SBK
LD STARTKLASS Firepoppy's Sweet Delight Uppflyttad startklass173 pošng Haeggblom BjellŚ A
RLD N LD STARTKLASS Silvergruvans Miss Lexie Uppflyttad startklass169 pošng Haeggblom BjellŚ A

2019-01-06 HšrnŲsand SBK
Gracehunters Win's Irish Guinness Uppflyttad startklass188 pošng BystrŲm Carin

2019-01-06 ńlandsbro (hšrn SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A SPH I Reminds Teals Tyra 1 kl.I267.5 pošng Ňman Kent
Gracehunters Win's Irish Guinness Uppflyttad startklass186 pošng Ňman Kent

2019-01-06 Fagersta SBK
LPII SE LCH Benny 3 kl.III195.5 pošng LŲfberg Ňsa
LD STARTKLASS Searover Aylas Patsy 0 kl.I188.5 pošng Larsson Toni

2019-01-06 SŲdertšlje SBK
Full Blast's Estelle 0 kl.I158.5 pošng Svensson Anders


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-05-17 / Page updated 17 May 2019: labrador@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2019-05-02 / Information from the Swedish Kennel Club 2 May 2019