Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

MH-beskrivning 2003

Resultat i namnordning


2003-11-23 Södertälje SBK
Tingvell's Celine Brink Yvonne

2003-11-15 Karlshamn SBK
Baloo Lindfalk Kenneth

2003-11-08 Eskilstuna SBK
Mandylike's Eminence Stangvik Stig

2003-11-01 Norrtälje SBK
NORD VCH Colas Salomon Eriksson Torbjörn
SE VCH Colas Bo Söderström Monica
SE VCH TJH Colas Jim Eriksson Torbjörn

2003-10-26 Hässelby VÄLLINGBY BRUKS
SE VCH Sokaris Dance Little Sister Kinn Hans
LPI Intagans Carbonado Kinn Hans

2003-10-26 Broröd SÖDERÅSEN BRUKS
SE VCH Williegårdens Ritmo Dådring Kenneth
Like'ims Limelight Dådring Kenneth
SE VCH Sjöbygårdens The Man On The Moon Dådring Kenneth

2003-10-26 Saxnäs SAXNÄS BRUKSHUN
Brantastigs Åtzi Von Krusenstjerna U

2003-10-25 Värmdö VÄRMDÖ BRUKSHUN
Askrikes Vän Danielsson Åsa

2003-10-19 Muntarp NÄSSJÖ BRUKSHUN
Nostippen's Neon Madonna Liew Anita
SE VCH Nostippen's Sunday Morning Liew Anita

2003-10-18 Höör SBK
Adore's Mozart Almqvist Lars

2003-10-18 Skellefteå SKELLEFTEÅ BRUK
Modus Vivendis Nice and Noble Örnkloo Torsten

2003-10-18 Flen FLENS BRUKSHUND
SE VCH LPI Bjälken's Luna Lamminen Juhani

2003-10-18 Forshaga FORSHAGA BRUKSH
CafÚespresso Gullberg Ulf

2003-10-18 Lomma LOMMA BRUKSHUND
Glensheen Cuba Libre Borg Vogel Ingrid
Kullaholm's Bison Borg Vogel Ingrid

2003-10-12 Linköping SBK
HS 10853 Erika Sundberg Leif

2003-10-12 Åhus SVENSKA BOXERKL
Applejack's Blue Angel Jufalk Kjell

2003-10-12 Göteborg SBK:S GÖTEBORGS
LPI Tunnebergas Ebba Lindahl Eleonor

2003-10-12 Kungsbacka KUNGSBACKA BRUK
Minnows Keepsake Tjärnström Stellan

2003-10-12 Sandviken SANDVIKEN BRUKS
Reminds Herakles Andersson Leif

2003-10-11 Veberöd SBK OND
Proud Sally Hultqvist Lennart

2003-10-11 Falkenberg FALKENBERGS BRU
Rainstone Alladin Andersson Alf

2003-10-11 Kalmar KALMAR BRUKSHUN
Mocca Made's Femina Edner Helene
Minnows Hedera Edner Helene

2003-10-05 Sölvesborg SBK
Lillienbergs Zita Karlström Alf

2003-10-05 Tidaholm TIDAHOLMS BRUKS
Kristinedals Mizar Lindh Pär

2003-10-05 Lidingö LIDINGÖ BRUKSHU
Yoda Skarin Bengt
SE VCH Lidmarken's Baileys Skarin Bengt

2003-10-05 Ljungby SVENSKA ROTTWEI
Adore's Ian Mc Greg Von Krusenstjerna U

2003-10-05 Borås BORÅS BRUKSHUND
TJH Rainstone Bruna Bark Claesson Marianne

2003-10-05 Malmö SBK:S MALMÖ-AVD
LPI LPII Ritou's Aladdin Borg Conny
SE VCH LPI LPII SE LCH Sångfågelns Blanche Borg Conny

2003-10-04 Skara SKARA BRUKSHUND
Cassatas Crazy Comedy Öhrn Andreas

2003-10-04 Heby HEBY BRUKSHUNDK
Guns Gem Arrow Ferm Gunnel

2003-10-04 Säffle SÄFFLE BRUKSHUN
SE VCH Highjump's Bondi Beach Andersson Per-Olof

2003-10-04 Södertälje SÖDERTÄLJE BRUK
Annual's Dark Rider Grönfelt Patrik

2003-09-28 Gällivare MALMEN BRUKSHUN
Macita's Moses Holm Kitty

2003-09-21 Härnösand HÄRNÖSAND BRUKS
Rainstone Uranus Eriksson Torbjörn

2003-09-21 Skara SKARA BRUKSHUND
Eagle's Risky Business Öhrn Andreas

2003-09-21 Kumla KUMLA BRUKSHUND
Kita Gustavsson Bengt

2003-09-20 Trollhättan TROLLHÄTTAN BRU
Gryningens Hafner Andersson Per-Olof
Portellen Andersson Per-Olof

2003-09-20 Skövde SKÖVDE BRUKSHUN
Transångens Pretty Mira Andersson Stefan

2003-09-20 Olofsfors NORDMALINGS BRU
SE J(J)CH Askrikes Underbara Asplund Elisabet

2003-09-14 Årjäng ÅRJÄNG BRUKSHUN
SE VCH Cha's La Zikko Jacobsen Terje

2003-09-13 Alunda OLANDSTRAKTENS
Bobdog's Rhapsody Berglund Stefan

2003-09-13 Visby SBK:S GOTLANDS
Canviva's Stepdance Boberg Urban

2003-09-07 Vimmerby SBK
Ritou's Peter Pan Nilsson Mi
Verbascum Nigrum Lotus Nilsson Mi
Tidernas La Guita Nilsson Mi

2003-09-07 Sisjön GÖTEBORG-MÖLNDA
LPI LPII Siggestorps Daisy Mellqvist Stig
SE BCH Minnows Tjalve Mellqvist Stig

2003-08-31 Höganäs SBK
LPII Sneezing Duck's The Wind Chimes Carlsson Kurt

2003-08-30 Skyllberg SVENSKA COLLIEK
Fairchilds Indra Pettersson Elisabeth

2003-08-17 Visby VISBY BRUKSHUND
Karamayoff's Kottas Boberg Urban

2003-08-17 Örby MARKS BRUKSHUND
Mincer's Felix Borg Eva

2003-08-16 Mellerud MELLERUD BRUKSH
Belldeena's Lizzie Andersson Per-Olof

2003-08-16 Edsberg GOLDEN RETRIEVE
NORD VCH Colas Lara Ericsson Hanna
NORD VCH Colas Albert Ericsson Hanna
Musical's Damn Yankees Ericsson Hanna
SE VCH LPI Jaktlivet's Storm Ericsson Hanna

2003-08-16 Eskilstuna ESKILSTUNA BRUK
Labbonita's Zally Strömbäck Marie-Loui

2003-08-13 Sandviken SANDVIKEN BRUKS
TJH Highstones Olivia Sunshine Brandt Bengt-Olof

2003-08-13 Timrå TIMRÅ BRUKSHUND
HS 10245 Brasse Carlsson Margaretha

2003-08-09 Skövde SKÖVDE BRUKSHUN
Gaily Tail Nala Klaar Karlerik
TJH Glensheen Samuraj Klaar Karlerik

2003-08-07 Falun FALU BRUKSHUNDK
LPI Hjorttorp's Timja Nordmark Lars-Åke
Hut's Lilla Pärla Nordmark Lars-Åke

2003-08-03 Kungälv KUNGÄLV BRUKSHU
Siggestorps Blackie Ahrenstedt Victoria
Sea-Birds Keep On Knocking Ahrenstedt Victoria

2003-08-03 Skara SKARA BRUKSHUND
LPI Sjöbygårdens Austin By Night Burge Claes-Eric

2003-07-26 Höganäs SBK
Nallemaja's Jeanne D'arc Håkansson Nils-Håkan

2003-07-17 Backamo SVENSKA SCHÄFER
SE VCH Gryningens Dicta Oskarsson Elisabeth

2003-07-15 Mjölby MJÖLBY BRUKSHUN
Kirill Charming Selma Klaar Karlerik

2003-07-15 Backamo SVENSKA SCHÄFER
SE VCH LPI LPII RLD N Sea-Birds Just Like Velvet Russberg Inger

2003-07-15 Mjölby MJÖLBY BRUKSHUN
Cadonau's Eartha Kitt Klaar Karlerik

2003-07-06 Mjölby MJÖLBY BRUKSHUN
Mandylike's Zebulon Klaar Karlerik

2003-07-05 Falkenberg FALKENBERGS BRU
Skärvenäset's Ada Amalia Dahlberg Göran

2003-07-02 Falun FALU BRUKSHUNDK
Crosswood My-Sweetheart Nordmark Lars-Åke

2003-06-29 Sölvesborg SBK:S BLEKINGES
SE RPCH TJH Balder Blixt Curt

2003-06-29 Lindesberg LINDESBERG BRUK
Lady Upstream's Sunshine Rehn Carina

2003-06-15 Värnamo VÄRNAMO BRUKSHU
Bellmaker's Enigma Melanoz Carina
SE JCH Bellmaker's Esprit Melanoz Carina
Bellmaker's Enya Melanoz Carina
Bellmaker's Ember Melanoz Carina
Bellmaker's Ebony Melanoz Carina
Bellmaker's Emerald Melanoz Carina
Bellmaker's Eminence Melanoz Carina

2003-06-15 Linköping LINKÖPING BRUKS
Biagotti's Dusty Star Sundberg Leif

2003-06-14 Borlänge BORLÄNGE BRUKSH
Lamborghini's I'm A Country Girl Nordmark Lars-Åke

2003-06-12 Falun FALU BRUKSHUNDK
Rozel Classic Touch of Tasco Nordmark Lars-Åke
Kullaholm's Macduff Nordmark Lars-Åke
Kullaholm's Skumtroll Nordmark Lars-Åke
Djurbergas Ida Nordmark Lars-Åke
Firepoppy's First Charmer Nordmark Lars-Åke

2003-06-09 Borås BORÅS BRUKSHUND
Brown and Blackstars Quibell Fast Claesson Marianne

2003-06-07 Norrtälje ROSLAGEN BRUKSH
NORD VCH Colas Isa Söderström Monica
NORD VCH LPI LPII Colas Viktoria Öjerstedt Hans
SE VCH Colas Tove Söderström Monica
NORD VCH Colas Assi Söderström Monica
SE VCH Colas Adrian Öjerstedt Hans

2003-06-04 Visby VISBY BRUKSHUND
Tandenbo's Fabulous Lera Boberg Urban

2003-05-31 Helsingborg SVENSKA SCHÄFER
Brantastigs Frissa Carlsson Kurt

2003-05-31 Luleå LULEÅ BRUKSHUND
Macita's Lord Mardil Wacek Christine

2003-05-25 Ljungbyhed SÖDERÅSEN BRUKS
SE VCH Bökardalens Jessie Owens Persson Kerstin
Robust Nova Persson Kerstin
TJH Robust Hero Dådring Helena
Robust Atlas Persson Kerstin
Robust Mr Miracle Persson Kerstin
Sea-Birds Johnny Walker Dådring Helena
Knubbes Wictor Dådring Helena
Knubbes Wanessa Persson Kerstin
Robust Free Passion Dådring Helena

2003-05-25 Smedtorpet MÖNSTERÅS BRUKS
Bumpkin's Double Cream Melanoz Carina

2003-05-24 Tollarp TOLLARP BRUKSHU
Nattkvistens Clever Algot Jönsson Inge

2003-05-24 Jönköping JÖNKÖPING BRUKS
LPI LPII Nawinns Admiral-Atlas Claesson Marianne
Nawinns Angel-Amber Claesson Marianne
Lassagårdens Imperial Claesson Marianne
Nawinns Batman-Boy Claesson Marianne
Nawinns Bounty-Benny Claesson Marianne
Nawinns Baron-Zacko Claesson Marianne
Nawinns Butterfly-Wera Claesson Marianne
Nawinns Beautiful-Beda Claesson Marianne

2003-05-24 Ljungbyhed SÖDERÅSEN BRUKS
TJH Licithas Petter Persson Kerstin
SE VCH TJH Sea-Birds Jetblack Jack Dådring Helena

2003-05-20 Sundsvall SUNDSVALL BRUKS
SE VCH LPI NO JCH SE JCH SE DRAGCH Viltvårdarns Anja Wounder Monika

2003-05-18 Sundsvall SUNDSVALL BRUKS
LPI Noble Mind's Pearl Wounder Monika
SE VCH LPI Colas Edla Wounder Monika

2003-05-18 Tullinge SVENSKA BOXERKL
Moorman's Nightcap Kinn Hans

2003-05-18 Skövde SKÖVDE BRUKSHUN
TJH Brown and Blackstars Quick Star Klaar Karlerik

2003-05-17 Laröd HELSINGBORG BRU
Hunter-Zebo's Persson Kerstin
Brantastigs Jessie Borg Vogel Ingrid

2003-05-17 Finspång FINSPÅNG BRUKSH
Hjorttorp's Rasta Ruffa Nirholt Hans

2003-05-17 Romelanda SVENSKA SCHÄFER
Allicaps Tigertail Oskarsson Reino

2003-05-17 Boden BODEN BRUKSHUND
Huset Elliots Tur-Ture Lundberg Anna
Huset Elliots Tarzan Lundberg Anna
SE VCH Huset Elliots Tin Tin Lundberg Anna
LPI Huset Elliots Trixa Lundberg Anna
SE VCH Huset Elliots Tindra Lundberg Anna

2003-05-15 Uppsala UPPSALA BRUKSHU
Gryningens Herkules Rietz Cecilia

2003-05-11 Olofsfors NORDMALINGS BRU
Khamse's Shangri La Lundmark Margareta

2003-05-11 Norrköping NORRKÖPING BRUK
SE BCH Mandylike's Charming Countess Andersson Lars
Mandylike's Complete Companion Andersson Lars

2003-05-11 Knickarp SVENSKA DOBERMA
LPI Sea-Birds I'm Yours Almqvist Lars

2003-05-11 Gälltofta KRISTIANSTAD BR
LPII Aye-Aye's Antonio Lindfalk Ingrid

2003-05-11 Pålsbo WOXNADALEN BRUK
SE VCH Lidmarken's Ballentine's Jönsegård Anita

2003-05-10 Trollhättan TROLLHÄTTAN BRU
Durtregs Pia Andersson Per-Olof

2003-05-10 Olofsfors NORDMALINGS BRU
SE VCH Wildn'beauty's Acromion Lundmark Margareta

2003-05-04 Heby HEBY BRUKSHUNDK
TJH Sjöbygårdens Would I Lie to You Ferm Gunnel

2003-04-27 Botkyrka BOTKYRKA BRUKSH
Cassatas Dominant Dolly Tapper Ingrid

2003-04-27 Alingsås ALINGSÅS BRUKSH
Mandylike's Daring Dynamite Andersson Per-Olof

2003-04-26 Jönköping JÖNKÖPING BRUKS
Hjorttorp's Sizzling Sam Lindh Pär

2003-04-26 Sölvesborg SVENSKA ROTTWEI
Agapanthus Eliot Hemmingsson Bertil
SE VCH Mandylike's Cross Country Hemmingsson Bertil

2003-04-21 Halmstad SBK:S HALMSTADS
Durtregs Pål Johansson Morgan

2003-04-13 Pirön Skyllberg ASKERSUND BRUKS
TJH Aroscas Give It Time Pettersson Elisabeth

2003-04-13 Kalmar KALMAR BRUKSHUN
Fax Von Krusenstjerna U

2003-04-13 Västerås VÄSTERÅS BRUKSH
LPII Andvattnets Vera Viltkrydda Knutsson Lennart

2003-04-12 Kungsbacka KUNGSBACKA BRUK
SE VCH Berntssons Oke'j That's The Way Tjärnström Stellan

2003-04-06 Södertälje SÖDERTÄLJE BRUK
In Born's Dashing Fellow Grönfelt Patrik
In Born's Carefree Grönfelt Patrik
NORD VCH Colas Rita Grönfelt Patrik
SE VCH Guideline's Webster World Grönfelt Patrik
Nämndemansgårdens Arvid Grönfelt Patrik
SE VCH Bumpkin's Civilized Man Grönfelt Patrik
Moorman's Look Well Grönfelt Patrik
Quinline's Elliott Grönfelt Patrik
Guideline's Cosmik Debris Grönfelt Patrik

2003-04-05 Sunne SUNNE BRUKSHUND
SE LCH Findus Andersson Per-Olof

2003-04-05 Kungälv KUNGÄLV BRUKSHU
SE VCH Rondeus Golden Gazelle Mellqvist Stig
Hund I Tjänsts Monsieur Billy Mellqvist Stig

2003-04-05 Åkersberga ÖSTERÅKER BRUKS
SE VCH Geischess Diva Rainsson Agneta

2003-04-05 Nässjö NÄSSJÖ BRUKSHUN
Roljan's Cydonea Björklund Pernilla

2003-03-30 Värnamo VÄRNAMO BRUKSHU
Pahaskas Shirley Melanoz Carina

2003-03-29 Sjöbo SVENSKA SCHÄFER
Landlabb's Just A Jolly Good Fellow Olsson Ann

2003-03-23 Värmdö VÄRMDÖ BRUKSHUN
Birdland Hamlet Johansson Mats
LPI LPII Viltvårdarns Blossa Johansson Mats

2003-03-22 Sävsjö SÄVSJÖ BRUKSHUN
Fairfield's Amadeus Liew Anita

2003-03-16 Varberg VARBERG BRUKSHU
SE SPCH LPII Minnows Porslin Andersson Anita

2003-03-15 Örebro ÖREBRO BRUKSHUN
TJH Lamborghini's I'm A Man in Black Keskinen Martti

2003-03-09 Jönköping JÖNKÖPING BRUKS
Bellmaker's Daring Deja Liew Anita
Bellmaker's Delightful Dyra Liew Anita
Bellmaker's Dark Duckhunter Liew Anita
LPI Bellmaker's Dangerous Dynamite Liew Anita
SE VCH LPI Bellmaker's Dainty Dancer Liew Anita
SE VCH Bellmaker's Dapper Dude Liew Anita
Hund I Tjänsts Mademoiselle Mejja Liew Anita
SE JCH Masterkey's Vidar Liew Anita

2003-03-08 Romelanda SVENSKA SCHÄFER
Mandylike's Angelic Russberg Inger

2003-03-02 Götene GÖTENE BRUKSHUN
Like'ims Inschallah Magnusson Anders

2003-02-22 Lund SVENSKA SCHÄFER
TJH Gentle Gilbert's Gibson Persson Kerstin


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-08-20 / Page updated 20 Aug 2018: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-07-27 / Information from the Swedish Kennel Club 27 Jul 2018