Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

MH-beskrivning 2004

Resultat i namnordning


2004-11-27 Göteborg SBK
Wildn'beauty's Peak Preformen Svanstedt Benny

2004-11-21 Lerum SBK
SE VCH Sångfågelns Kiri Edvardsson Stefan
Mandylike's Flea Edvardsson Stefan

2004-11-13 Varberg SBK
SE VCH Airotkivs X-Pert Sannum Gullan

2004-11-13 Karlsborg SBK
SE VCH Kristinedals Komet Eriksson Per-Olof
Iliadens Lato'na Eriksson Per-Olof

2004-11-06 Helsingborg SBK
Brantastigs Bella Almqvist Lars
TJH(RDH) Brantastigs Buse Almqvist Lars

2004-10-31 Hässelby SBK
SE VCH Geischess Nala Kinn Hans

2004-10-31 Växjö SBK
Kvarterets Ginetta Gunneriusson I

2004-10-30 Landskrona SBK
Izor-Zebo's Karlsson Jörgen
SE VCH Hällstorps Chilli Karlsson Jörgen

2004-10-23 Ludvika SBK
Bökardalens Kajsa Varg Knutsson Lennart

2004-10-17 Västerås SBK
Noble Mind's Peptalk Edlund Marie

2004-10-17 Strängnäs SBK
Brisakaitts Charming Vilma Knutsson Lennart

2004-10-17 Kalmar SBK
Woodduck's Guinnes Svensson Peter

2004-10-17 Dala Floda SBK
Jaxport Gilbert Ström Sonny

2004-10-17 Visby SBK
SE VCH TJH SE U(U)CH Älvgårdens Marques De Arienzo Boberg Urban

2004-10-17 Varberg SBK
Älvgårdens Michel Laroche Andersson Anita

2004-10-16 Kumla SBK
Heavy Loader's Sence of Reality Gustavsson Bengt

2004-10-10 Mölndal SBK
Bökardalens Leading Lady Ahrenstedt Victoria

2004-10-10 Allatorp SBK
King Wizard Piffie Bark Ingemar

2004-10-10 Borlänge SBK
SE VCH LPI Noble Mind's Kirei Andersson Jan

2004-10-09 Halmstad SBK
Högagårdens Fraxinus Sannum Gullan

2004-10-09 Oskarshamn SBK
SE VCH Mandylike's Dodgy Detective Ståhl Roth Gunborg

2004-10-03 Fagersta SBK
Nigellamix Bietta Ström Sonny

2004-10-03 Norrköping SBK
Askrikes Yrvakna Andersson Lars

2004-10-02 Norrköping SBK
Fågel Fenix Ford Wall Krister

2004-10-02 Forshaga SBK
LPI Qat's Astarte Gullberg Ulf

2004-10-02 Västernäset SBK
Lassagårdens Molly Wounder Monika
Bävermarkens Galadria Wounder Monika

2004-09-26 Luleå SBK
Tjotte's First Impression Last Hägglund Jenny

2004-09-26 Skellefteå SBK
King Wizard Jiina Holm Kitty

2004-09-26 Eskilstuna SBK
Streamlight's Juhani Holmertz Tommy

2004-09-25 Höganäs SBK
Månstorps Erica Persson Kerstin

2004-09-25 Höganäs SBK
SE VCH Månstorps Eleocharis Persson Kerstin
Månstorps Hugo Eranthis Persson Kerstin
Månstorps Elodea Persson Kerstin
Brantastigs Zaza Borg Vogel Ingrid

2004-09-25 Göteborg SBK
LPI Robust Brown Woodenheart Karlsson Jan Erik

2004-09-25 Tidaholm SBK
Rainstone Castano Magnusson Anders

2004-09-25 Oxelösund SBK
LPII Klövenhöjs Pommac Ragnar Susanne

2004-09-25 Visby SBK
SE VCH Eatons Brannigan Re-Mix Boberg Urban

2004-09-19 Skövde SBK
Gaily Tail Clayton Burge Claes-Eric

2004-09-18 Olofsfors SBK
SE VCH Macita's Black Chenille Johansson Maj

2004-09-12 Åhus SBK
Double Barrel's M A Åman Håkansson Nils-Håkan

2004-09-11 Romelanda SBK
Wallwein's Alexis Lichine Russberg Inger

2004-09-11 Gävle SBK
Lucky and Braves Isolde Brandt Bengt-Olof

2004-09-05 Broröd SBK
Robust Brown Heart of Soul Lundin Maria
Robust Strong Heart Lundin Maria
LPI Labrador Vom Bedhard Ix'arthos Lundin Maria
Robust Indra Lundin Maria
TJH(RDH) Woodduck's San Miguel Lundin Maria
Bökardalens Lasting Legacy Lundin Maria
Mountpellier Lundin Maria
Woodduck's Dalwhinnie Lundin Maria

2004-09-04 Kungsbacka SBK
Sjöbygårdens Alicia By Night Andersson Anna-Carin

2004-09-04 Östersund SBK
Mandylike's Geyser Wounder Monika

2004-08-29 Hammarö SBK
Willowridge Patron-Julius Gullberg Ulf

2004-08-28 Södertälje SBK
Bumpkin's No Monkey Business Pettersson Bengt

2004-08-28 Eskilstuna SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SE JCH Searover Tings Tassa Holmertz Tommy

2004-08-28 Lomma SBK
Skärvenäset's Henrietta Borg Vogel Ingrid

2004-08-22 Gudmundsbyn SBK
Colas Jesper Wounder Monika

2004-08-22 Örby SBK
Minnows Hedding Borg Eva

2004-08-22 Värnamo SBK
Like'ims Respons of Bellmaker Gunneriusson I

2004-08-21 Skara SBK
LPI Bedazzled Öhrn Andreas

2004-08-21 Sjöbo/Anklam SBK
LPII Lapwing's Yellow Empress Hultqvist Lennart
SE SPCH Mandylike's Gleamy Grain Hultqvist Lennart

2004-08-15 Falun SBK
Moorman's Bombardier Ale Nordmark Lars-Åke

2004-08-15 Eskilstuna SBK
Ugerups Nalle Stangvik Stig

2004-08-15 Visby SBK
Massgaisten's Visby-Sårk Boberg Urban

2004-08-15 Timrå SBK
SE VCH Rosebird The Wife of Bath Rose Nyman Anders

2004-08-14 Gnesta SBK
SE VCH LPI Nigellamix Benelli Ericsson Hanna

2004-08-10 Östansjö SBK
SE VCH Macita's Irresistible Soya Lundmark Margareta

2004-08-03 Karöd SBK
Brantastigs Jenny Lundin Maria

2004-07-31 Edsberga SBK
Thorsvi Caol Ila Ericsson Hanna
Thorsvi Cardhu Ericsson Hanna
Thorsvi Cragganmore Ericsson Hanna
SE VCH Liungas Kompis Ericsson Hanna
Askrikes Unicum Ericsson Hanna
Something New's Irish Coffee Ericsson Hanna
Searover Glenn Ford Ericsson Hanna

2004-07-24 Gävle SBK
Lucky and Braves Hannibal Andersson Leif

2004-07-23 Backamo SBK
Gryningens Iliona Oskarsson Reino

2004-07-02 Sättna SBK
SE VCH Wildn'beauty's Little Sure Shot Nyman Anders

2004-06-30 Älvsbyn SBK
LPI Carmal's Forever Hasty Lundberg Anna

2004-06-22 Kungälv SBK
Wonderboy Kihl Susanne

2004-06-19 Falun SBK
Nigellamix Bessami Nordmark Lars-Åke

2004-06-19 Bjuv SBK
Black Cannons Lukas Galant Hultqvist Lennart

2004-06-13 Falun SBK
Stargames Nova Nordmark Lars-Åke

2004-06-13 Västernäset SBK
SE JCH Rockdove's Dancing Aaron Börjesson Barbro
Streamlight's Brave Amber Börjesson Barbro

2004-06-13 Växjö SBK
Labrador Vom Bedhard Hurrican Hutch Gunneriusson I

2004-06-13 Lerum SBK
Skallsjö Vilde Vilse Jadepalm Per-Arne

2004-06-13 Västernäset SBK
Gryningens Indus Börjesson Barbro
LPII Streamlight's Tuomas Börjesson Barbro
Masterkey's Wish Me Luck Börjesson Barbro
Bävermarkens Arwen Börjesson Barbro

2004-06-13 Helsingborg SBK
SE VCH Robust Brown Heartsong Lundin Maria
SE VCH Robust Heart of Love Lundin Maria
Robust Heart of Life Lundin Maria
Robust Son of Braveheart Lundin Maria
Robust Brown Micra Lundin Maria
Beneva's Axe Lundin Maria
Månstorps Ceb Eruca Lundin Maria
Cindys Pion Lundin Maria
LPI Tale Miriel Lundin Maria
Licithas Aida Lundin Maria

2004-06-13 Vadstena SBK
Helge Hansson Hans-Erik
Tranåsens Chocolate Creme Cockie Hansson Hans-Erik

2004-06-12 Lerum SBK
Clown's Habrilia Edvardsson Stefan
Clown's Hilary Edvardsson Stefan
Wallwein's Allegro Pantzar Lars-Göran
SE VCH Wallwein's Agramont Pantzar Lars-Göran
SE VCH C.I.B. C.I.E. FI UCH NORD UCH Wallwein's African Sky Pantzar Lars-Göran
Wallwein's Amarone Classico Pantzar Lars-Göran
Clown's Casanova Edvardsson Stefan

2004-06-12 Gnesta SBK
LPI Viltvårdarns Bizzy Kinn Hans

2004-06-10 Västansjö SBK
SE VCH Reminds Hesione Lundmark Margareta

2004-06-08 Sollefteå SBK
LPI HS 10838 Elba Börjesson Barbro

2004-06-08 Sollefteå SBK
LPI Roy Eilab's Persefone Börjesson Barbro

2004-06-06 Nyköping SBK
Melissa-By-Me Blixt Curt

2004-06-05 Järvsö SBK
SE JCH SE BCH Moorman's Boddington Ale Brandt Bengt-Olof

2004-05-31 Luleå SBK
Lillimar's Robinson Öhman Dick

2004-05-29 Mora SBK
Rockdove's Dancing Alana Englund Ann

2004-05-22 Höör SBK
LPI Sångfågelns Orlando Almqvist Lars

2004-05-22 Nybro SBK
LPI LPII Bjevas Bonzita Von Krusenstjerna U

2004-05-16 Skara SBK
SE VCH Twelcots Busige Bertil Öhrn Andreas

2004-05-16 Skövde SBK
LPI Zita Burge Claes-Eric

2004-05-16 Vimmerby SBK
LPI Kohagens Prussiluskan Melanoz Carina
Verbascum Nigrum Salix Melanoz Carina
SE VCH Kohagens Krusmynta Melanoz Carina

2004-05-15 Brotorp SBK
SE VCH LPI Älvgårdens Micaela Nyström Chatrine
SE VCH Älvgårdens Symphony Nyström Chatrine
SE VCH Hjorttorp's Sugar Sofus Nyström Chatrine

2004-05-15 Ockelbo SBK
Eatons Cooper Westman Anne
SE LCH Searover Tidy Hectic Westman Anne

2004-05-15 Sandviken SBK
Rosebird Viorita Rose Andersson Leif

2004-05-14 Boden SBK
Huset Elliots Tittut Öhman Dick
Tjotte's Chocolate Charmer Öhman Dick
Sea-Birds My Wish Came True Öhman Dick
Huset Elliots Mynta Myradotter Öhman Dick
Huset Elliots Mysak Myrason Öhman Dick

2004-05-09 Osby SBK
King Wizard Nuffield Carlsson Kurt

2004-05-09 Olofsfors SBK
SE VCH Starsholma Cyklon Burström Ove

2004-05-08 Norrtälje SBK
Mandylike's Fay Söderström Monica

2004-05-08 Visby SBK
Skärvenäset's Johan Boberg Urban

2004-05-02 Forshaga SBK
Lebaz Wanted Beauty Andersson Kent

2004-05-02 Tierp SBK
Wallwein's Ackerman Hawée Göran

2004-05-02 Västernäset SBK
Tale Mary-Lotte Wounder Monika

2004-05-02 Härnösand SBK
Ada Eriksson Torbjörn

2004-05-01 Avesta SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII Mandylike's Flash Ström Sonny

2004-04-25 Vänersborg SBK
Rainstone Soda Russberg Inger

2004-04-25 Nora SBK
Nigellamix Bimi Blennholt Kerstin

2004-04-25 Malmö SBK
LPI Bökardalens Kiss Me Kate Isberg Ronny

2004-04-24 Enköping SBK
SE VCH LPI Viltvårdarns Ciceron Björklund Pernilla

2004-04-24 Alunda SBK
RLD N Gärdegårdens Dafne-C Hawée Göran
Twelcots Bastante Birger Hawée Göran

2004-04-24 Veberöd SBK
Brantastigs Linus Almqvist Lars
Ingatorparns Bubbla Almqvist Lars
Ingatorparns Buffa Almqvist Lars

2004-04-24 Piteå SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI UCH Macita's Zingre Dove Forslund Maria

2004-04-24 Tidaholm SBK
SE VCH Kristinedals Bellatrix Magnusson Anders
Durtregs Qvista Magnusson Anders

2004-04-24 Säffle SBK
Berntssons Peach Jacobsen Terje

2004-04-24 Falkenberg SBK
LPI LPII LE-Cop's Esmeralda By Disney Andersson Alf

2004-04-18 Västerås SBK
Heavy Loader's Gladstone Jacobsson Sten

2004-04-18 Gnesta SBK
SE VCH Askrikes Quail Stangvik Stig
Hackihäls Crabat Stangvik Stig
SE VCH Hackihäls Cosmo Stangvik Stig
Hackihäls Caxe Stangvik Stig
Hackihäls Delfin Stangvik Stig
LPII Hackihäls Delta Stangvik Stig
Hackihäls Duke Stangvik Stig
Hackihäls Dexter Stangvik Stig
SE VCH Hackihäls Birdie Stangvik Stig
PH Hackihäls Buse Stangvik Stig

2004-04-18 Trollhättan SBK
LPI LPII Hund I Tjänsts Mademoiselle Nera Andersson Per-Olof

2004-04-18 Eneby SBK
Alcestes India Smedin Fredrik

2004-04-12 Vimmerby SBK
Kohagens Båtsman Nilsson Mi

2004-04-11 Forshaga SBK
SE VCH Grinnerås Sea Eagel Gullberg Ulf

2004-04-10 Allatorp SBK
Ritou's San Francisco Bark Ingemar

2004-04-04 Hörby SBK
LPI Twinlab's Delfi Von Gegerfeldt C

2004-04-04 Muntarp SBK
Sadelmakartorps Mister Elvis Olofsson Mikael

2004-04-04 Mönsterås SBK
Guns Gem Aurora Melanoz Carina

2004-04-03 Sunne SBK
LPI Willowridge Brobyprästen Jacobsen Terje

2004-03-28 Gnesta SBK
Groovie's Divine Diva Holmertz Tommy

2004-03-28 Ronneby SBK
Ritou's William Lobb Sjösten Roland
Mandylike's Earl Sjösten Roland

2004-03-27 Lund SBK
Brantastigs Unette Borg Conny
LPI Brantastigs Umbra Borg Conny

2004-03-21 Mölndal SBK
LPI Mandylike's Entire Edvardsson Stefan

2004-03-20 Enköping SBK
Country Look's Nice Walk On Top Jacobsson Sten

2004-03-20 Örby SBK
SE VCH Sjöbygårdens Brahms Börjesson Barbro
Sjöbygårdens Emilia Octavia Börjesson Barbro
Sjöbygårdens Aerosmith By Night Börjesson Barbro
Sjöbygårdens Arsenal By Night Börjesson Barbro
Sjöbygårdens Azalea By Night Börjesson Barbro
Alice Börjesson Barbro
Treviso Börjesson Barbro
Dancing of Cranes Point Charlie Börjesson Barbro

2004-03-14 Visby SBK
Korpklons Troll Boberg Urban
SE VCH Megh-By-Me Boberg Urban
Pärlkustens Max Z Boberg Urban
B&b's Bella Boberg Urban

2004-03-13 Osby SBK
Near Me's Forever Jönsson Inge
Near Me's Fidelity Jönsson Inge
Near Me's Flower Jönsson Inge
Near Me's Fowler Jönsson Inge
Near Me's Flabbergast Jönsson Inge

2004-03-13 Eskilstuna SBK
LPII Curry Strömbäck Marie-Loui

2004-03-13 Sjöbo SBK
Lapwing's Sanne Hultqvist Lennart

2004-03-13 Falkenberg SBK
Massgaisten's Stainhubbe Svanstedt Benny

2004-03-06 Bjuv SBK
SE VCH Månstorps Avena Carlsson Kurt

2004-02-15 Gälltofta SBK
SE VCH Smart Fellow's No Excuse Needed Brorsson Anders


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-04-27 / Page updated 27 Apr 2018: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-04-25 / Information from the Swedish Kennel Club 25 Apr 2018